Page 77

MIEJSKIE SPA

Guigu Spa Pavillon w Fuzhou (Chiny)

Jest to bardzo chińskie SPA, choć zastosowane materiały i nowoczesna stylistyka jest bardzo zachodnia. Chińskość wyraża się w układzie przestrzeni i symbolice. Most i woda widoczne na pierwszym zdjęciu przed holem recepcyjnym łączą go symbolicznie ze strefą wypoczynku. Korytarz łączy z kolei strefę wypoczynku z salonem fizjoterapii, przejrzyste drzwi przesuwne służą do podłączenia przestrzeni strefy kąpielowej i strefy masażu. Ogólne planowanie struktury przestrzennej w pełni wykorzystuje „krętą ścieżkę”, orientalny ogród będący sposobem wyrażenia kulturowego i duchowego wzorca między krajobrazem, obiektem i ludźmi.

PORADNIK INWESTORA HOTELOWEGO 2017

Architektura hotelu świadomie realizuje symboliczne i wizualne potrzeby, ale przywiązuje także wielką wagę do koordynacji między wewnętrzną przestrzenią i środowiskiem zewnętrznym. Dążenie do powrotu do natury tworzy ogólne piękno kompozycji. W pierwotnym projekcie obie strony sztucznego pomostu pomiędzy recepcją i holem były ścianą. Później ściany zostały zastąpione przez kraty, przez które był widoczny krajobraz zewnętrzny. Ponadto miękkie światło i cień wewnętrzny zostały wykorzystane do stworzenia ciepłej i odprężającej atmosfery. Architekt: Lin Kaixin Design Co., Ltd.

77

Poradnik Inwestora Hotelowego 2017  

Jedyna tego rodzaju publikacja w Polsce. Analizy rynku hotelowego i turystycznego w Polsce oraz prezentacje ciekawych od strony projektowej,...