Page 68

Oddzielona przez gigantyczny zegar jadalnia jest wyłożona białymi płytkami. Zaledwie kilka metrów dalej, na klatce schodowej, przestrzeń jest pomalowana w optymistyczne kolory turkusu, pomarańczy. Na życzenie młodego małżeństwa, któremu zamarzyła się sieć hosteli w Bangkoku, przerobiono niewielki dwudziestokilkuletni budynek na pierwszy 16-pokojowy YIM hostel (uśmiech po tajsku).

Oddzielona przez gigantyczny zegar jadalnia dla gości jest wyłożona białymi płytkami. Zaledwie kilka metrów dalej, na klatce schodowej, przestrzeń jest pomalowana w optymistyczne kolory turkusu i pomarańczy.

Renowacja polegała na pozbyciu się różnych naleciałości tego oryginalnego modernistycznego budynku i przywróceniu mu pierwotnej jakości. Dodano do budynku jedynie bambusowe elementy w elewacji dla nadania kontrastu.

16-pokoi hostelu zostało urządzonych w prosty sposób, za pomocą bieli i naturalnego koloru drewna, tak aby w kompaktowych pokojach goście czuli się możliwie najbardziej komfortowo. Piętrowe łóżka są łączone i zbudowane w stylu kapsuł, aby dodać trochę więcej prywatności.

We wnętrzach zestawiono różne koncepty. Marmurowa recepcja, pozostałość po poprzednikach, zestawiona została z różnobarwnym kolażem designowych magazynów.

68

Architekt: Supermachine Studio

PORADNIK DLA INWESTORÓW HOTELOWYCH 2017

Poradnik Inwestora Hotelowego 2017  

Jedyna tego rodzaju publikacja w Polsce. Analizy rynku hotelowego i turystycznego w Polsce oraz prezentacje ciekawych od strony projektowej,...

Advertisement