Page 55

DESTINATION SPA

Furnas Boutique Hotel Thermal & Spa Azory to samotny archipelag na środku Atlantyku, na wprost wybrzeża Portugalii. Jest jednym z najbardziej fascynujących obszarów Europy, od stuleci stacją postojową dla pełnomorskich statków, a obecnie jednym z najbardziej znanych i lubianych miejsc dla żeglujących oceanicznymi jachtami.

czego, gdzie można zakupić lokalne produkty. Pragnienie połączenia ludzi przybyłych z odległych miejsc Europy i Ameryki znalazło swoje uzewnętrznienie w restauracji ÀTerra, gdzie długie wspólne stoły oddają sedno socjalnego konceptu dzielenia się jedzeniem.

Z dziewięcioma wulkanami, bujną zielenią pełną fauny i flory, źródłami termalnymi, lagunami i życiem morskim, wyspy od dawna są pożądanym miejscem wypoczynku dla zamożnych Europejczyków szukających miejsc odosobnionych i autentycznych.

Nie należy zapominać, że ten 54-pokojowy obiekt ma charakter wellnesowy i spa. Goście znajdą tu różnorodne atrakcje z tym związane, w tym łaźnię turecką, medytacyjne alkowy zaprojektowane w bieli i brązach symbolizujących lokalną wulkaniczną ziemię. Do budowy i ozdabiania wnętrz zastosowano lokalny bazalt, co jest typowym materiałem na Wyspie i jej dziedzictwem.

Powstanie tej klasy hotelu co Furnas na największej wyspie archipelagu São Miguel jest efektem rosnącego zapotrzebowania na takie miejsca, zapewniających wspaniały wypoczynek, a poprzez swoją odległość od cywilizacji będących naturalnymi destination spa. Hotel w swoim wystroju oczywiście inspiruje się naturą. Ciekawie wprowadza zdjęcia natury do pomieszczeń pod postacią tapet. Lobby w nowoczesny sposób łączy funkcje recepcji, loungu, restauracji i sklepu spożyw-

PORADNIK INWESTORA HOTELOWEGO 2017

Okna od podłogi do sufitu także pomagają gościom nie zapomnieć o otaczającej przyrodzie. Hotel służy głównie Brytyjczykom i Amerykanom, co uzewnętrznia się w doborze produktów spa i kosmetykach łazienkowych (Molton Brown).

Lobby w nowoczesny sposób łączy funkcje recepcji, loungu, restauracji i sklepu spożywczego, gdzie można zakupić lokalne produkty.

55

Poradnik Inwestora Hotelowego 2017  

Jedyna tego rodzaju publikacja w Polsce. Analizy rynku hotelowego i turystycznego w Polsce oraz prezentacje ciekawych od strony projektowej,...

Advertisement