Page 38

XVI-wieczny klasztor, znajdujący się we wpisanym do światowego dziedzictwa UNESCO historycznym centrum Salamanki, Hospes Palacio de San Esteban, tworzy niezwykłą mieszankę starej Kastylli z czasów Servantesa i współczesnego dyskretnego luksusu pięciogwiazdkowego hotelu, w którym goście znajdą 51 pokoi.

Znajdujący się w odrestaurowanym klasztorze Dominikanów, wybudowanym w złotym okresie miasta, hotel jest oazą spokoju. Daje oddech od gwaru ulic wypełnionych turystami, a dzięki grubym murom, także orzeźwiający chłód w czasie gorącego hiszpańskiego lata. Obiekt wypełniony jest historią, nawet w restauracji El Monje, zlokalizowanej w orginalnej klasztornej kuchni, oraz tureckiej łaźni.

Znajdujący się w odrestaurowanym klasztorze Dominikanów, wybudowanym w złotym okresie miasta, hotel jest oazą spokoju.

Pokoje hotelowe i apartamenty są rozlokowane na czterech piętrach klasztoru i wszystkie zapewniają wspaniały widok na starą część Salamanki, w tym na wspaniałą katedrę. Pokoje wyposażone są typowo dla pięciogwiazdkowego hotelu. Ich wyjątkowość natomiast kryje się we wspaniałych historycznych drewnianych belkach stropowych w kolorze ochry i złotawym odcieniu kamienia z pobliskiego kamieniołomu Villamayor.

38

PORADNIK INWESTORA HOTELOWEGO 2017

Poradnik Inwestora Hotelowego 2017  

Jedyna tego rodzaju publikacja w Polsce. Analizy rynku hotelowego i turystycznego w Polsce oraz prezentacje ciekawych od strony projektowej,...

Advertisement