Page 11

Hotel bardziej oszczędny Energooszczędny i efektywnie zarządzany system klimatyzacyjny to dla hotelu szansa na znaczne oszczędności w budżecie. Taką możliwość dają pompy ciepła Panasonic z linii ECO G, które pobierają jedynie 100 W energii, czyli tyle co najmocniejsza do niedawna żarówka. Jednocześnie, za sprawą inteligentnego sterownika przeznaczonego dla hoteli, zapewniają wyższy komfort gościom, którzy mogą samodzielnie regulować warunki w pokoju.

Warunki dopasowane do potrzeb Dla gości hotelowych zaletą sterownika jest natomiast możliwość samodzielniej regulacji systemów klimatyzacji, oświetlenia czy rolet w pokoju. Wykorzystując jeden panel sterowania, mogą sami m.in. włączyć lub wyłączyć klimatyzację, ustawić pożądaną temperaturę, regulować prędkość wentylatora, jak również dostosować natężenie światła lub poziom zasłonięcia okien. Takie rozwiązanie daje gościom maksymalny komfort.

Linia pomp ciepła GHP Panasonic oferuje agregaty o mocy nominalnej od 16 do 30 KM. Wśród nich są modele dwururowe pozwalające na alternatywną produkcję chłodu i ciepła, jednostki trzyrurowe umożliwiające ich jednoczesne wytwarzanie, a także jednostki High Power (HP). Te ostatnie nie tylko generują ciepło lub chłód, ale dodatkowo także energię elektryczną na potrzeby działania samego urządzenia. W efekcie pompa ECO G HP pobiera jedynie 100 W energii, czyli tyle co najmocniejsza do niedawna żarówka i 1 proc. tego, co wymagają typowe systemy VRF. „Darmowa” woda użytkowa Dodatkowe oszczędności w hotelu generuje system odzysku ciepła pochodzącego z płynu chłodzącego silnik. Dzięki niemu, oprócz produkcji ciepłego i chłodnego powietrza, możliwe jest uzyskanie gorącej wody użytkowej bez ponoszenia dodatkowych kosztów. W trybie chłodzenia (lub grzania, gdy temperatura zewnętrzna przekracza 7 stopni) ciepło silnika jest wykorzystywane do produkcji cwu o temperaturze 75 stopni, która z powodzeniem może zostać wykorzystana w przyhotelowych obiektach spa, basenach czy w pralni.

Kontrola zużycia energii Układ Panasonic VRF może być zintegrowany z systemem BMS oraz zarządzany za pomocą specjalnego sterownika dla pokoi hotelowych. Dzięki temu właściciel lub zarządca budynku ma możliwość monitorowania zużycia energii w poszczególnych pokojach oraz sterowania systemem tak, by pracował jak najefektywniej. Co ważne, sterownik jest zintegrowany z czujnikami kart, oświetleniem, zestykami okiennymi czy żaluzjami. Dzięki temu możliwa jest m.in. automatyczna blokada chłodzenia po otwarciu okna czy wyłączenie klimatyzacji i oświetlania po opuszczeniu pokoju.

Regulacja oświetlenia

Zdalne zarzadzanie systemami, czyli „chmura” AC Smart Cloud Umożliwia ona zarządzanie całym systemem z każdego miejsca na ziemi przez przeglądarkę internetową, informuje online o ewentualnych usterkach, poborze energii elektrycznej oraz poziomie efektywności w czasie rzeczywistym, pozwala na regulację temperatury online wraz z podglądem temperatur w każdym z pomieszczeń, a także informuje o konieczności czyszczenia filtrów. AC Smart Cloud daje możliwość zarządzania wieloma obiektami z jednego miejsca. Więcej informacji o firmie i marce Panasonic znajduje się pod adresem http://www.aircon.panasonic.eu/ PL_pl/

Jednostka wewnętrzna kanałowa

Inteligentny sterownik naścienny Zintegrowana kontrola nad klimatyzacją, ogrzewaniem, oświetleniem. Współpraca z czytnikiem kart hotelowych. Możliwość podłączenia do BMS.

DYSTRYBUTOR PORADNIK INWESTORA HOTELOWEGO 2017

11

Poradnik Inwestora Hotelowego 2017  

Jedyna tego rodzaju publikacja w Polsce. Analizy rynku hotelowego i turystycznego w Polsce oraz prezentacje ciekawych od strony projektowej,...