Page 1

2016 katalog produktรณw dla hoteli


Jak co roku od dziesięciu lat oddajemy w Państwa ręcę kompendium wiedzy na temat produktów i usług dla hoteli. Staramy się, by Katalog Produktów, dla Hoteli stanowił możliwie wyczerpujący przegląd tego rynku, by przez kolejne dwanaście miesięcy – aż do następnego wydania – był fachowym narzędziem pomagającym inwestorom i hotelarzom w wyborze dostawców wyposażenia do obiektów hotelowych i gastronomii. W tym wydaniu staraliśmy się pokazywać jak najpełniejszy przegląd rynku liczących się dostawców produktów i usług – skupiliśmy się jednak na firmach prowadzących działalność ogólnopolską. Zachęcamy do uważnego zapoznania się z prezentacjami wyjątkowych produktów i usług zamieszczonych w Katalogu. Namawiamy do korzystania z Katalogu podczas podejmowania decyzji zakupowych. Najbliższe kilka lat (6-7) rynek będzie obfitował w inwestycje hotelarskie i powodem nie będą dotacje unijne, ale realny wzrost dochodów obywateli. Wypoczynek stanie się niedługo jednym z głównych celów wydatków rodzin. Dlatego warto budować hotele i warto korzystać z Katalogu Produktów dla Hoteli. Zbigniew Bugaj Redaktor Naczelny V

Spis reklam Instytut Rynku Hotelarskiego

90

7

Invest Hotel

98 Agraf

17

World Hotel

99

Hewlett Packard Enterprise Polska

100

ITI Neovision

4

45 Fast 46-47 Hilding Anders Polska 67

Ada Cosmetics International

69 Kessel

LOB Master Key

102 Polsound 104

Media Management Europe

101 nc+

105 Panasonic System Communications Company Europe

103 Polsound

114 LSI Software

117 Akademia Menedżerow Hotelarstwa

124 Gaspol

Spis treści:

125 Plastmet

5 Nowości

137 Ecolab

126

18 Wnętrza

Spis prezentacji:

136 Ecolab

58 Łazienka

43

144 Pol-Motors

74

145

84 Infrastruktura Techniczna

91

LOB Master Key

Hilding Anders Polska

44 Fast 38 Entra 49 Nowe

Nestle Professional

F.P.H „Progresja”

Okładki: II

Nestle Professional

68 Kessel

IV

Hewlett Packard Enterprise Polska

70

Kaldewei Polska

Insert reklamowy:

80

Vacu Activ

ZPU Romex

89

Salto Systems

66

Ada Cosmetics International

KATALOG Produktów dla Hoteli 2016

94

Wellness & Spa

Internet i Multimedia

110 Technologie Informatyczne 118 Gastronomia 132 Czystość i służba pięter 140 Otoczenie hotelu i restauracji

3


szkolenia we wnę tr zne sz y te na miarę k a żdego hotelu p e ł n a of er ta s zkol e ń hot el a r sk ich z n a jl ep s z y mi sp ec ja l is ta mi

Szkolenia wewnętrzne IRH to dedykowane programy szkoleniowe, których zakres jest każdorazowo dostosowywany do potrzeb hotelu. Indywidualizacja szkoleń ustalana jest poprzez konsultacje trenera z dyrekcją obiektu, a niekiedy audytu typu „tajemniczy gość” (mystery guest). Dzięki temu szkolenia IRH są optymalnie dostosowane do potrzeb pracowników hoteli oraz oczekiwań Zamawiającego. Informacji udziela Monika Dolecka, e-mail: monika.dolecka@irh.pl

w w w. i r h . p l


nowości

Firma Vacu Activ znana na światowym rynku z produkcji urządzeń odchudzających uzupełnia swą bogatą ofertę o niepowtarzalne meble w nowoczesnym designie i nietuzinkowym oświetleniu. Charakterystyką tych mebli jest możliwość wykonania ich w dowolnej kolorystyce z palety RAL, dzięki czemu stanowią doskonałe uzupełnienie każdego wnętrza. Wśród lamp o różnych wymiarach dostępne są foteliki, ławy, a przede wszystkim lada recepcyjna w wielu wariantach spełniająca oczekiwania klientów o wysokich wymaganiach. Vacu Activ to już nie tylko urządzenia spa&wellnes, ale nowoczesny desing i styl życia.

Więcej informacji znajduje się na stronach internetowych producenta: w w w . v a c u a c t i v . p l ,

w w w. h y d r o bik e . p l

w w w . k e ss e l . p l

Nowe separatory tłuszczu EasyClean KESSEL charakteryzują się łatwą zabudową, skutecznym czyszczeniem oraz oszczędnością energii. Łukowaty kształt zbiornika pozwala na umieszczenie na jednej płaszczyźnie separatora wszystkich potrzebnych elementów technicznych, np. urządzenia do napełniania zbiornika.

ułatwiają wgląd w celach konserwacyjnych. Separa-

Separator może być ustawiony bezpośrednio przy ścia-

tory Easy Clean dostępne są w różnych wariantach

nie, dzięki czemu uzyskuje się znaczną oszczędność

i wielkościach, dzięki czemu można dobrać produkt

miejsca. Dno w kształcie klina umożliwia odsysanie

odpowiadający istniejącym wymogom technicznym

z najgłębszego punktu. Nachylone otwory włazowe

oraz cenowym.

KATALOG Produktów dla Hoteli 2016

5


nowości

System do głosowania Elektroniczne systemy do głosowania są obecnie bardzo popularne na świecie i używane podczas różnego rodzaju konferencji i szkoleń. Najnowszy bezprzewodowy pilot ResponseCard SE amerykańskiej firmy Turning Technologies jest jedynym na świecie urządzeniem do głosowania z możliwością wykorzystania go jako gadżet reklamowy. Pilot ResponseCard SE umożliwia szybkie zbieranie odpowiedzi, przeprowadzanie ankiet, konkursów i głosowań, zapewniając pełną

funkcjonalność przez 10 dni od włączenia. System działa w technologii radiowej (zasięg do 60 m), umożliwiając udział do 1000 osób jednocześnie i niezakłóconą pracę nawet w 25 salach. Połączenie urządzenia przydatnego z punktu widzenia organizatora Konferencji i „prezentu” dla uczestników może znacznie wzmocnić wizerunek organizatora oraz hotelu oferującego oryginalne rozwiązanie. Dystrybutorem produktów amerykańskiej firmy Turning Technologies w Polsce jest firma Agraf sp. z o.o. w w w. a g r a f. c o m . p l

Powiew świeżości – nowy odświeżacz powietrza CWS Paradise Air Bar Swoim najnowszym systemem odświeżania powietrza firma CWS-boco zrewolucjonizowała dotychczas stosowane metody niwelowania nieprzyjemnych zapachów w pomieszczeniach o różnym przeznaczeniu. Paradise Air Bar to połączenie nowoczesnego designu i inteligentnej technologii. To pierwszy dozownik zapachów z wbudowanym interfejsem użytkownika, z możliwością dopasowania intensywności i zapachu. Kompozycje zapachowe CWS bazują na inspirującej świeżości, dyskretnym aromacie kwiatów i słodkich nutach owocowych. Każdy z dziewięciu zapachów dedykowany jest do użycia w konkretnym rodzaju wnętrza. Nowoczesne, dyskretne wzornictwo oraz zróżnicowana kolorystyka wymiennych paneli zewnętrznych (7 kolorów) pozwala na idealne dopasowanie urządzenia do wystroju każdego wnętrza.

Więcej 6

inf o r m ac j i n a : w w w.c w s- b o c o.c o m

KATALOG Produktów dla Hoteli 2016


KATALOG Produktรณw dla Hoteli 2016

7


nowości

NEXA – Hotelowa higiena rąk

Czy zwykłe mydło nie wystarczy?

Rozmowa z Andrzejem Piotrowskim, ECOLAB Polska Statystyki dowodzą, że około 95% ludzi myje ręce niedokładnie, a WHO ostrzega, że na całym świecie problem zakażeń dotyczy wielu milionów ludzi. Dlaczego temat ten dotyczy także hoteli?

Higiena rąk dotyczy każdego, a tym bardziej każdego miejsca publicznego. Programy edukacyjne w obszarze prawidłowego mycia rąk zwiększają świadomość zagrożeń, jednak właściwe organizowanie przestrzeni publicznej w zakresie higieny powinno stać się priorytetem także dla hotelarzy. Klienci, którzy odwiedzą nieestetyczną łazienkę, będą unikać zarówno jej, jak i hotelu. System higieny rąk w hotelach i restauracjach ma więc bezpośredni wpływ na wizerunek odwiedzanego obiektu. Jakie są skutki niepełnej higieny rąk?

Niektóre szkodliwe dla człowieka mikroorganizmy są w stanie przeżyć nawet kilka tygodni. Dotyk dłoni jest jednym z głównych źródeł rozprzestrzeniania zarówno chorób wirusowych, jak i bakteryjnych. Kwestia niewłaściwej higieny dłoni i idących za tym zagrożeń jest aspektem indywidualnym, problemem który dotyczy bezpośrednio klienta i jego najbliższego otoczenia: rodziny, pracowników, kontrahentów. W kontekście hotelu dużo ważniejszym jest stworzenie profesjonalnej przestrzeni gwarantującej skuteczną higienę rąk, co ma bezpośredni wpływ na wizerunek hotelu, ale i praktyczne aspekty jego zarządzania. Stosując profesjonalne dozowniki do mydła dajemy gwarancję utrzymania czystości w obrębie umywalki: kapanie preparatu na posadzkę staje się przeszłością. Ma to wpływ nie tylko na zmniejszenie ilości zużytego preparatu, ale i bezpośrednio na bezpieczeństwo gości.

8

Wilgotna mydelniczka, nie jest wolna od patogenów. Przeciwnie, tam gromadzą się drobnoustroje, które są w stanie przeżyć około 3 dni. Można zastanawiać się ile osób będzie na nie narażonych w tym czasie? Dostrzegając ten problem stworzyliśmy znacznie lepsze rozwiązanie: specjalną linię produktów NEXA, które dedykowane są publicznym łazienkom hotelowym i restauracyjnym. To bakteriobójcze mydła i pianki zaplanowane do użycia w toaletach, ale i w pomieszczeniach kuchennych. Nowa linia to także preparat dezynfekujący, jak i szereg atrakcyjnych dozowników i stacji dezynfekujących. Jak dobrać właściwy preparat?

Należy zastanowić się komu ma on służyć. Czy używany będzie w hotelowych czy restauracyjnych toaletach, czy może przez personel gastronomiczny? Czy wymagana jest dodatkowa dezynfekcja dłoni? NEXA to bakteriobójcze, wydajne preparaty dla klientów o różnorodnych gustach i potrzebach. Występują jako mydła, środki powierzchniowo-czynne, płyny dezynfekujące o różnych nutach zapachowych, ale i całkowicie bezbarwnych i bezwonnych kompozycjach. NEXA to także pianki, które wykazują wydajność większą nawet o 40% w stosunku do zwykłych mydeł. Jak korzystać można z preparatów NEXA?

Dozowniki zaprojektowaliśmy w ten sposób, by umożliwiły maksymalne zużycie produktu, w NEXA możliwe jest to aż w 99%. System dozowania oparty jest na elastycznej pompce zapobiegającej kapaniu preparatu oraz bezdotykowym – ale nie tylko - systemie dozowania. Gwarantuje on wydajne dawkowanie. Nie bez znaczenia jest atrakcyjny wygląd dozownika z możliwością indywidualnego znakowania. Dzięki nim wnętrza łazienkowe będą nie tylko wysoce higieniczne, ale i niepowtarzalne wizerunkowo.

www.ecolab.pl

KATALOG Produktów dla Hoteli 2016


nowości

- pierwsze w polsce drzwi wejściowe z ukrytą ościeżnicą

Drzwi Entra Gradara zostały zaprezentowana szerokiej publiczności na Targach Budma 2016, na których otrzymały Złoty Medal BUDMA. Ościeżnica DISCRET DM/DMS VERTE, zastosowana w konstrukcji drzwi GRADARA, pozwala na zastosowanie różnych materiałów wykończeniowych do skrzydła drzwiowego i płaszczyzny ściany. Konstrukcja profili dekoracyjnych drzwi umożliwia idealne zlicowanie płaszczyzn ściany i skrzydła drzwiowego.

Zastosowana w nich ościeżnica DISCRET według aprobaty technicznej ma 4 klasę wytrzymałości mechanicznej. Drzwi licują się z płaszczyzną ściany po stronie zewnętrznej, dając unikatowy efekt wizualny. Drzwi zostały wybrane przez inwestorów i architektów prestiżowej inwestycji Baltic Plaza w Centrum Gdyni, doskonale wpisując się w jej modernistyczny styl. w w w. en t r a . p l

Najlepszy monitor Newline TRUTOUCH X7 Najnowszy interaktywny monitor Newline TRUTOUCH X7 otrzymał nagrodę 2016 Best of ISE Awards w kategorii Best Interactive Flat-Panel Display na międzynarodowych targach elektronicznych ISE w Amsterdamie. Newline TRUTOUCH X7 to najlepsze rozwiązanie interaktywne, na które składa się monitor interaktywny TRUTOUCH X7 z wbudowanym komputerem i kompletnym systemem do wideokonferencji. Rozwiązanie to jest skonfigurowane i gotowe do pracy zaraz po włączeniu i zastępuje wiele pojedynczych urządzeń. Monitor Newline TRUTOUCH X7 działa w technologii pojemnościowej identycznej jak w tabletach. Ekran dotykowy, o przekątnej 70 jest idealnie płaski, z bardzo czułą i precyzyjną powierzchnią oraz funkcjonalnością dziesięcio dotykowej tablicy interaktywnej. Specjalnie zaprojektowany do wideokonferencji ma wbudowane:

KATALOG Produktów dla Hoteli 2016

2 kamery FullHD, 4 mikrofony z funkcją tłumienia szumów i automatyczną regulacją wzmocnienia oraz 2 głośniki o mocy 15W każdy. Dystrybutorem produktów amerykańskiej firmy Newline Interactive w Polsce jest firma Agraf sp. z o.o. w w w. a g r a f. c o m . p l

9


nowości

ekskluzywna biel i czerń Marka „The White Company“ jest doskonale znana w Wielkiej Brytanii. Klienci wysoko oceniają stylowe i jakościowe produkty. Producentem obu serii kosmetyków „Flowers“ oraz „Noir“ jest ADA Cosmetics International. Obie linie pielęgnacyjne pasują doskonale do hoteli, które chcą dotrzeć do wymagających gości dzięki stylowym dodatkom. w w w. a da- c o sme t i c s .c o m .

Współpraca MME i Rai Com S.p.A. Polski dystrybutor międzynarodowych kanałów telewizyjnych, Media Management Europe (MME) i Rai Com S.p.A., podpisały umowę w zakresie dystrybucji kanałów telewizyjnych. Od 1 stycznia 2016 MME odpowiada za dystrybucję włoskich kanałów Rai Uno, Rai Due, Rai Tre, Rai Storia, Rai Scuola,

„Flowers” to kombinacja lekkich, kwiatowych zapachów na bazie jaśminu, róży i neroli. Dostępne są flakoniki o pojemności 50ml, 100ml, 150ml i 300ml. “Noir” to szlachetna czerń. Wyszukane tonacje egzotycznej ambry, świeżej mandarynki i aromatycznego drzewa sandałowego pozwoliły na stworzenie fascynującego zapachu uniseks. Szlachetne i ekskluzywne kompozycje dostępne są w flakonikach 50ml oraz 300ml.

Rai News24 wśród operatorów telewizji kablowej i IP, w hotelowych pokojach gościnnych i innych podmiotach gospodarczych reemitujących kanały w Polsce. MME z przyjemnością przekazuje informację o nawiązaniu współpracy w zakresie dystrybucji kanałów Rai w Polsce, gdyż umacnia ona reputację MME jako dostawcy wysokiej jakości kanałów telewizyjnych w języku obcym. Rai to jedna z najsilniejszych marek medialnych z bogatym portfolio najlepszych kanałów włoskojęzycznych w Europie. w w w. m m - e u .t v

NOWOŚĆ

10

KATALOG Produktów dla Hoteli 2016


nowości

Brodzik SUPERPLAN wykonany został ze stali emaliowanej KALDEWEI o grubości 3,5mm. Klasyczna forma płaskiego brodzika, o głębokości zaledwie 2,5cm pozwala na montaż zarówno w płaszczyźnie podłogi, rantem na posadzce, a także jeżeli to konieczne na podwyższeniu. Szeroka paleta wymiarów od małych modeli 75x80cm do dużych powierzchni XXL 100x180cm gwarantuje wiele możliwości projektowych, szczególnie przy renowacji, gdzie wymieniamy wannę na brodzik. Produkty KALDEWEI mogą być wyposażone w powierzchnie przeciwpoślizgowe i ułatwiające utrzymanie produktu w czystości. Na wszystkie brodziki i wykończenia producent posiada odpowiednie certyfikaty. Gwarancja - 30 lat. w w w. k a l d e w ei . p l

Jeśli macie Państwo mikrofony bezprzewodowe pracujące w paśmie 800MHz to pora na zmiany! Aukcja częstotliwości z pasma 800 MHz dla usług telekomunikacyjnych LTE zdelegalizowała mikrofony bezprzewodowe pracujące w tym zakresie. Ich używanie jest nielegalne i stanie się praktycznie niemożliwe ze względu na zakłócenia. Nowe, cyfrowe systemy bezprzewodowe Shure QLXD to niespotykana dotąd jakość dźwięku, bezpieczny zakres częstotliwości radiowych, bezkompromisowa stabilność sygnału i 10 godzinny czas pracy na dedykowanych akumulatorach Li-Ion z pomiarem czasu w godzinach i minutach. Dla klientów korporacyjnych system oferuje doskonałe cyfrowe szyfrowanie transmisji (256 bit AES) gwarantujące absolutną poufność spotkania.

w w w. s h u r e . p l /p r o d u k t y/ z e s taw y- b e z p r z e w o d o w e /q l x- d

KATALOG Produktów dla Hoteli 2016

_

d i g i t a l- w i r e l e ss

11


nowości

PMC od LSI Software to bezpieczeństwo i kontrola finansów Twojego hotelu Profit Management Center (PMC) to narzędzie wspomagające opracowywanie danych finansowych i statystycznych w celu zapewnienia kontroli i oceny działań w przedsiębiorstwie hotelowym. Oprogramowanie składa się z kilku modułów, dzięki którym lepiej poznasz przekrój finansowy swojego hotelu:

• PROFIT -badanie rentowności: obiektu i całej sieci, miejsca powstawania przychodu, rodzaju produktu • STATYSTYKI –uzyskanie branżowych wskaźników statystycznych oraz porównanie obiektów w sieci • ANALIZY - ocena kosztów, porównanie danych wg różnych kryteriów oraz określanie warunków do realizacji budżetu • PANELE – opcje graficznego przedstawienia sytuacji przedsiębiorstwa • BUDŻET I PROGNOZA– ustalanie budżetów rocznych i prognoz krótkoterminowych • INTEGRACJA – automatyczne importowanie danych z systemów zewnętrznych: recepcyjnych POSitive Hotel i Chart, księgowego Bastion oraz innych programów. w w w. l si s o f t wa r e . p l

Odtwarzaj legalnie telewizję w swoim hotelu!

h t t p : // n c p l u s . p l / d l a b i z n e s u

Premium Sport Pro to wyjątkowa telewizyjna oferta kierowana do lobby hotelowych, barów, restauracji i innych miejsc publicznych. Oferta, która powstała z myślą o udostępnieniu największych wydarzeń sportowych wszędzie tam, gdzie gromadzą się fani sportu, którzy chcą przeżywać emocje wspólnie kibicując swoim drużynom. Z nc+ możesz legalnie emitować

12

wybrane wydarzenia sportowe, kanały muzyczne i lifestylowe we wszystkich przestrzeniach publicznych swojego hotelu. Pakiet telewizji dla biznesu z prawami do publicznych transmisji jest obecnie jedyną ofertą dostępną na platformie satelitarnej, która umożliwia w pełni legalne odtwarzanie wybranych treści telewizyjnych.

KATALOG Produktów dla Hoteli 2016


nowości

LOB TEC nowy polski system zamków dla hoteli centrów konferencyjnych.

LOB TEC składa się z komponentów, z których można zbudować, jak z klocków system kontroli dostępu i wyposażyć go w pożądane funkcje. Zamki drzwiowe zasilane są bateryjnie. W celu podniesienia bezpieczeństwa, system wyposażony jest w sieć bezprzewodową online. Dzięki temu można śledzić ruch w obiekcie i reagować na zagrożenia. Zbieranie danych o czasie przebywania personelu sprzątającego w pokoju pomaga w zwiększeniu efektywności. Inteligentny pokojowy wyłącznik prądu steruje oddzielnie oświetleniem i klimatyzacją oszczędzając cenną energię. Pozwala też pokojowej zdalnie wezwać personel techniczny. LOB TEC jest częścią zintegrowanego systemu zarządzania budynkiem (PMS). w w w. d o br e z a mk i . p l

s t o p k a r e d a k c yj n a KATALOG PRODUKTÓW DLA HOTELI Copyright IRH

Projekt Makiety, Skład i Ł amanie: Jarco DESIGN e-mail: joannajarco@gmail.com

W ydawca: Instytut Rynku Hotelarskiego Plac Wolności 21, 05-825 Grodzisk Mazowiecki e-mail: katalog@irh.pl

Druk: Print Studio, www.artdruk.com

Redaktor Naczelny: Zbigniew Bugaj, e-mail: zbigniew.bugaj@irh.pl, tel. 667 44 44 98 Szef Projektu: Elżbieta Maleszewska, e-mail: ela.maleszewska@irh.pl, tel. 607 83 55 91

KATALOG Produktów dla Hoteli 2016

D ystrybucja: Zamówienia można składać listownie, pocztą elektroniczną: biuro@irh.pl lub faksem: +48 22 10032 46 Publikacja jest chroniona przepisami prawa autorskiego. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych w publikacji reklam i prezentacji.

13


nowości

ISE 2016 Amsterdam: Panasonic zaprezentował technologię Light ID Udostępnianie danych będzie możliwe dzięki diodom LED, które mogą emitować wysokiej częstotliwości światło, niewidoczne dla ludzkiego oka, zawierające zakodowane treści marketingowe bądź informacyjne.

Panasonic zaprezentował podczas targów ISE swoje nowe rozwiązanie o nazwie Light ID, czyli technologię pozwalającą na udostępnianie wszelkiego rodzaju informacji za pomocą światła emitowanego przez diody LED. Będzie ona służyć do przekazywania treści reklamowych bądź informacyjnych, a żeby je odczytać wystarczy smartfon z aparatem i dedykowaną aplikacją.

Zauważyliśmy wzrost popytu na cyfrowe nośniki wyświetlające informacje. Rozwiązania, takie jak Light ID zyskają wkrótce ogromne znaczenie w rozpowszechnianiu treści reklamowych i informacyjnych – mówi Maciej Morawski, Sales & Marketing Manager w Panasonic. System Light ID do transmisji danych wykorzystuje superszybką technologię Backlight Control. Rozwiązanie Light ID oraz profesjonalne monitory z tą technologią będą dostępne w sprzedaży jeszcze w tym roku.

W i ę c e j i n f o r m a c j i n a t e m a t L i g h t ID m o ż n a z n a l e ź ć n a s t r o n i e : h t t p : // n e w s . p a n a s o n i c . c o m / g l o b a l / s t o r i e s / 2 015 / 3 2 0 0 5 . h t m l Naszym niewątpliwym atutem, jako kompleksowego wykonawcy wyposażenia wnętrz, jest pełna infrastruktura produkcyjna i wydajny system logistyczny. Posiadamy własną fabrykę oraz nowoczesny park maszynowy, specjalizujemy się w zastosowaniu różnorodnych materiałów. Dzięki bogatemu i zróżnicowanemu zapleczu technologicznemu wykonujemy realizacje „pod klucz” oraz na indywidualne zamówienie Klienta. Dysponujemy najnowszymi centrami obróbczymi, sterowanymi numerycznie (CNC). Stosujemy szeroki wachlarz metod lakierowania – UV, automaty lakiernicze i lakierowanie ręczne. Powierzchnie gięte okleinujemy za pomocą prasy membranowej. Szczególną wagę przywiązujemy do produkcji mebli. Szeroki wachlarz surowców, zaawansowane technologie lakiernicze z możliwością uzyskiwania głębokich matów i wysokich połysków, sprawdzone metody gięcia, umiejętność tworzenia form niesymetrycznych i łączenia różnorodnych materiałów oraz precyzja i estetyka wykonania to nasze niezaprzeczalnie mocne strony.

14

w w w

.

f a s t

.

p l

KATALOG Produktów dla Hoteli 2016


nowości

Suzuki Baleno przestrzeni i nowoczesnych technologii. Ten unikalny koktajl w postaci 5-drzwiowego hatchbacka Suzuki nazwało Baleno.

Dzisiejszy świat stawia przed producentami aut coraz to nowe wymagania. Dotyczą zarówno napędu, który powinien być wydajny, trwały, oszczędny i przyjazny środowisku, jak i wymiarów pojazdu. Suzuki nie tylko pozostaje w zgodzie z tymi tendencjami, ale idzie o krok dalej: proponuje zupełnie nowe połączenie funkcjonalności, w w w . p o l- m o t o r s . p l

Suzuki proponuje do Baleno jeden z dwóch rodzajów napędu: wolnossący benzynowy Dualjet o pojemności 1.2 litra i mocy 90KM oraz nowość – turbodoładowany Boosterjet o mocy 110KM. Charakter Suzuki Baleno doskonale pasuje do dzisiejszego świata. Idealnie sprawdzi się jako samochód miejski, ogromna przestrzeń wewnątrz zapewni wygodę na dłuższych trasach, a dynamiczne i oszczędne silniki pozwolą czerpać przyjemność z jazdy bez wyrzeczeń na stacji benzynowej.

BEACONY – przyszłość technologii mobilnych Beacony to urządzenia będące częścią specyfikacji Low Energy (BLE) Bluetooth Special Interest Group. W największym uproszczeniu, to nadajniki emitujące sygnał do najbliższych urządzeń mobilnych w swoim otoczeniu, takich jak smartfon, tablet czy komputer przenośny. Sygnał ten uruchamia na nich określoną akcję. Typowe przykłady? Drzwi otwierające się, kiedy się do nich zbliżysz, mapa hotelu kierująca gościa odpowiedniego pokoju czy Sali konferencyjnej.

Firma HPE, wraz z zakupioną marką Aruba oferują w pełni funkcjonalne beacony, które w połączeniu z aplikacją mobliną Aruba Meridian™ umożliwia łatwe konstruowanie aplikacji, których goście hotelu mogą użyć np. do zarezerwowania pokoju i zapoznania się z terenem obiektu albo listą wydarzeń. Technologia Aruba Beacons pozwala także zwiększyć skuteczność programów lojalnościowych, ponieważ umożliwia wysyłanie na urządzenia mobilne powiadomień związanych z lokalizacją, np. osobistego powitania przyjeżdżających gości albo informacji o zniżce w restauracji.

W i ę c e j o b e a c o n a c h m o ż n a pr z e c z y t a ć t u t a j : h t t p : // s t r e f a h p e . p l / b l o g / 2 81/ b e a c o n y - p r z y s z l o s c -t e c h n o l o g i i - m o b i l n y c h w w w. s t r efa hp e . p l

KATALOG Produktów dla Hoteli 2016

15


nowości

piękny zapach i nowoczesny design Wazony zapachowe Square to elegancki, perfumeryjny zapach i stylowy flakon o nowoczesnym, geometrycznym kształcie. Wazony są ozdobione drewnianą nakładką i długimi patyczkami, dzięki którym wnętrze zyskuje wysmakowany, ekskluzywny charakter. Wyrafinowany aromat olejków zapachowych delikatnie otula pomieszczenie zmysłowymi akordami dając poczucie komfortu i luksusu. W linii Square są do wyboru dwa warianty kolorystyczne. Square Light – wykończony nakładką z jasnego drewna bukowego. Square Dark – ozdobiony nakładką z ciemnego drewna orzechowego. Design wazonów, utrzymany w modernistycznym klimacie, sprawdzi się w nowoczesnych wnętrzach. Będzie też oryginalnym dodatkiem do bardziej tradycyjnie urządzonych pomieszczeń. w w w. pac hn ac a s z a fa . p l /h o r ec a

Parasole grzewcze od GASPOL ENERGY! Z a pr a s z a m y ! w w w. s k l e p. g a s p o l . p l

16

To idealne rozwiązanie do ogródków restauracyjnych i kawiarnianych oraz na różnego rodzaju imprezy plenerowe, które zapewni Gościom komfortową temperaturę otoczenia (18-20°C) w chłodne popołudnia i wieczory, już od wczesnej wiosny, aż do późnej jesieni. GASPOL ENERGY oferuje w swoim sklepie internetowym www.sklep.gaspol.pl szeroki asortyment parasoli zasilanych gazem płynnym w butlach: tradycyjne, zwane „grzybkami”, jak na przykład Heat Focus, czy Mirage, oraz wyjątkowo eleganckie, stanowiące jednocześnie efektowną dekorację lokalu – ogniste wieże GASPOL prima, z widocznym w szklanej tubie płomieniem, w aż czterech wersjach obudowy: srebrnej, czarnej, wiklinowej i świecącej LED.

KATALOG Produktów dla Hoteli 2016


Udigentium facerro ilis et porumet rest prempor ibusdandit landam re seque magnimus,


wnętrza


wnętrza

Hotel można zbudować niemal wszędzie

20

KATALOG Produktów dla Hoteli 2016


wnętrza

Magazyn poprzemysłowy i klasztor to doskonałe miejsce na stworzenie hotelu. Takie miejsca w sposób naturalny ogniskują uwagę potencjalnych gości naturalnym stylem, poprzez swoją strukturę i historię.

KATALOG Produktów dla Hoteli 2016

Przedstawiamy tu dwa hotele. Pierwszy hotel to obiekt typu wellness & spa znajdujący się w części działającego Klasztoru Augustynów w pięknym, jakby przeniesionym z Francji mieście Qubec City w Kanadzie. Drugi zlokalizowany w pobliżu Hiroszimy hotel Cyclo, znajdujący się na malowniczej trasie rowerowej. Hotel powstał w byłym magazynie przy nabrzeżu morskim, w pobliżu którego przebiega trasa rowerowa. Oba obiekty skoncentrowały się na konkretnych potrzebach ludzi, czyli turystach rowerowych w przypadku hotelu w Japonii oraz psychicznym i fizycznym relaksie w przypadku hotelu w Kanadzie. Dostosowały się pod względem funkcjonalnym, designem i programem pobytu do określonej grupy odbiorców, czyli młodych rowerzystów oraz kanadyjskiej klasy średniej, której doskwiera intensywny rytm pracy i życia współczesnego społeczeństwa.

21


Monastère des Augustines w Quebec City (K anada )


Hotelowy cud w klasztorze


wnętrza

Ville de Québec to najstarsze miasto Ameryki Północnej, a jednym z jego najstarszych miejsc jest Monastère des Augustines, który w części został zamieniony na 65-pokojowy hotel o tej samej nazwie. Hotel nadal sąsiaduje z działającym klasztorem nadającym klimat spokoju, relaksu i wyciszenia. Taki jest też podstawowy program hotelu: relaks psychiczny gości.

24

KATALOG Produktów dla Hoteli 2016


wnętrza

Hotel, którego powstanie kosztowało 20 mln funtów brytyjskich, jest bezpretensjonalny i zrealizowany bez jakiejkolwiek „napinki” na design, marmur, luksus, ego. Tam, gdzie trzeba, jest wysokiej jakości, czyli kosmetyki, bogaty program fitnessowo-wellnessowy oraz kulturalny, mały butik, sztuka, absolutna cisza, organiczne, lokalne dania. Reszta jest tylko tłem.

KATALOG Produktów dla Hoteli 2016

25


wnętrza

K lasyczny pokój w hotelu Monastère des Augustines

26

KATALOG Produktów dla Hoteli 2016


wnฤ™trza

KATALOG Produktรณw dla Hoteli 2016

27


wnętrza

Nowoczesny pokój w hotelu Monastère des Augustines w Quebec City (K anada ).

Ł azienka w hotelu Monastère des Augustines

28

KATALOG Produktów dla Hoteli 2016


wnętrza

Restauracja w hotelu Monastère des Augustines

Hotel, którego powstanie kosztowało 20 mln funtów brytyjskich, jest bezpretensjonalny i zrealizowany bez jakiejkolwiek „napinki” na design, marmur, luksus, ego.

KATALOG Produktów dla Hoteli 2016

29


Spełniony sen cyklisty


wnętrza

Hotel Onomichi U2 znajdujący się w prefekturze Hiroszima jest spełnieniem marzeń każdego cyklisty. Nie tylko dlatego, że łączy prostotę z szeroką ofertą hotelu, restauracji, piekarni, baru, sklepu rowerowego, ale dlatego, że nie zbudowano go w próżni. Znajduje się na spektakularnej 60-kilometrowej trasie rowerowej Shimanami Kaido Bikeway.

Hotel powstał w byłym magazynie portowym

32

KATALOG Produktów dla Hoteli 2016


wnętrza

Restauracja dzieli przestrzeń z piekarnią i sklepem

Typowo japoński washlet w łazience będącej tu częścią pokoju.

KATALOG Produktów dla Hoteli 2016

33


wnętrza

Wyczerpujące informacje na temat Shimanami Kaido Bikeway są dostępne na stronie internetowej www.go-shimanami.jp/global/english/guide/

34

KATALOG Produktów dla Hoteli 2016


wnętrza

Udigentium facerro ilis et porumet rest prempor ibusdandit landam re seque magnimus,

KATALOG ProduktĂłw dla Hoteli 2016

35


wnętrza

Jak będą wyglądać hotele w przyszłości Dla postronnych pokoje hotelowe mogą wydawać się takie same i niezmienne. Łóżko, telewizor, może dwie szafki nocne i łazienka – ale w rzeczywistości pokoje hotelowe zmieniają się z prędkością światła: modernizacje, dostosowanie do potrzeb współczesnych podróżników, stałe innowacje. ŁAZIENKI BĘDĄ WIĘKSZE

ŁAZIENKI BĘDĄ BARDZIEJ JAK MINI-SPA

Oczywiście w hotelach wysokiej i bardzo wysokiej jakości. Jakość hotelu jest zazwyczaj mierzona przez ich łazienki, a liczba funkcji (dwie umywalki, prysznic i wanna, etc.), stanowi o jego klasie. Są to przestrzenie, których zbudowanie kosztuje najwięcej. Być może dojdzie do sytuacji, gdzie powierzchnia łazienki zajmie do 50 proc. całkowitej powierzchni pokoju, który stopniowo staje się coraz mniejszy.

Goście wysokiej jakości hoteli lubią luksusowe, spałazienki. Deszczownica staje się standardem, powoli wchodzą do hotelarstwa washlety. Hotele wiele uwagi zwaracają na jakość dodatków takich jak szlafroki, ręczniki, kosmetyki. Tradycyjnie nie można zapomnieć o powierzchni odkładczej dla kosmetyków gości. Wszystko jest oczywiście względne, ale nawet w hotelu trzygwiazdkowym dużo więcej uwagi poświęca się łazience.

Hotel Ace w Londynie

36

KATALOG Produktów dla Hoteli 2016


wnętrza

Hotel Ace w Londynie

POKOJE BĘDĄ CORAZ MNIEJSZE

KONTROLA ŚWIATŁA I KLIMATYZACJI Z TELEFONU

Telewizory z płaskim ekranem to najlepszy przyjaciel hotelowego dewelopera, ponieważ pozwoliły usunąć z pokoi szafy na telewizory i zmniejszyć pokój. Hotele idą coraz bardziej w kierunku modelu „minimum przestrzeni za dobrą cenę”, o czym świadczy sukces hoteli Yotel, Citizen M.

Większość ludzi rzadko wychodzi z domu bez smartfonu, laptopa, iPada itd. Hotele zaczynają uwzględniać to przy projektowaniu przestrzeni.

Pokoje są coraz mniejsze i bardziej wydajne, z naciskiem na lobby, które służy do pracy i działalności społecznej. Pokój staje się wygodnym gniazdem, gdzie wszystko czego potrzebujesz jest w zasięgu ręki i nic ponadto.

W coraz większym stopniu chodzi tu o zapewnienie dostępu do usług hotelowych za pośrednictwem własnych urządzeń gości, niż umożliwianie korzystania z kolejnego gadżetu, np. automatycznie rozsuwanych rolet. Oznacza to, że goście będą prawdopodobnie w stanie kontrolować wszystko - światła, żaluzje, AC - za pośrednictwem swoich smartfonów lub dostarczonych dotykowych urządzeń. Marriott od niedawna wdrożył tę koncepcję do działania poprzez współpracę z Netflix na ich systemach rozrywki w pokoju. Starwood Hotels już wykorzystuje smartfony jako klucze do pokoju w wielu ze swoich hoteli.

Lokalny koloryt w hotelach jest jedną z głównych kart przetargowych: więcej regionalnej sztuki, żywności i marek, tak hotele starają się zaspokoić potrzeby gości pragnących posmakować ich otoczenia. KATALOG Produktów dla Hoteli 2016

37


wnętrza

Większość ludzi rzadko wychodzi z domu bez smartfonu, laptopa, iPada itd. Hotele zaczynają uwzględniać to przy projektowaniu przestrzeni. Oznacza to, że goście będą prawdopodobnie w stanie kontrolować wszystko - światła, żaluzje, AC – za pośrednictwem swoich smartfonów lub dostarczonych dotykowych urządzeń. GNIAZDKO W KAŻDYM ROGU Są takie hotele, gdzie musisz wyłączyć jakąś lampkę lub telewizor, aby naładować telefon komórkowy. Brak gniazdek to jeden z najbardziej denerwujących niedopatrzeń w hotelu. Co wybrać: ładować telefon czy komputer? Dlaczego przy tym trzeba odsunąć stolik, łóżko, szafę? POKOJE BĘDĄ WYPOSAŻONE W ZAAWANSOWANE FUNKCJE OŚWIETLENIA Technologia LED stworzyła możliwości oświetlenia w nowy i unikalny sposób. Marka Aloft S już eksperymentuje z lustrem w łazience, które ma przyciski dotykowe pozwalające gościom dostosować oświetlenie łazienki do potrzeb i tak, aby osoby użytkujące prezentowały się najkorzystniej jak to możliwe. Próżność? Zadowolony gość, to powracający gość. Four Points rozwija technologię inteligentnego lusterka z funkcją ekranu dotykowego, na którym można przeczytać nagłówki z prasy lub sprawdź pogodę.

LOBBY CENTRUM ŻYCIA HOTELU I ZASTOSOWANIA NAJNOWSZEJ TECHNIKI Czasy statycznego holu recepcyjnego się skończyły. Hole hotelowe są coraz częściej miejscami wielorakiego użytku składającymi się z barów, restauracji, salonów i centrów biznesowych. Hotele zaczynają drastycznie zmianiać przestrzeń publiczną i dostosowują ją do koncepcji salonu, w którym toczy się życie hotelu. Hotele świadomie pozbawiają pokoje wielu funkcji np. ekspresu kawowego, tak, aby goście przyszli do lobby baru, kawiarni. Szybki i darmowy internet w lobby także temu służy. Ruch i gwar w lobby i przestrzeniach publicznych to znak dla gości, że to wartościowe miejsce.

OTWARTE PÓŁKI ZAMIAST TRADYCYJNYCH MEBLI WIELKOGABARYTOWYCH Ludzie rzadko się rozpakowują, więc zamiast szafy będziemy widzieć coraz częściej otwarty regał ze sprytnymi przestrzeniami na walizki. Wszystko zaprojektowane tak, aby sprawiać wrażenie większej przestrzeni. Podobnie z przestrzenią do pracy, ponieważ goście nie często korzystają z biurka, pokoje będą miały komfortowe i zdolne do dostosowania obszary do pracy lub relaksu, z mniejszym naciskiem na biurko. JAKOŚĆ SNU TO ZANIEDBYWANA WARTOŚĆ 30 mln dolarów jakie w 1999 r. wydał Westin na rozwój 10-warstwowego łożka Heavenly Bed stanowiło kamień milowy w rozwoju czegoś co dziś nazywa się „sleeping experience”. Sen jest ważny, a jego jakość podświadomie decyduje o odbiorze hotelu przez gości. Dzisiaj przejawia się to zwiększoną koncentracją hoteli na jakości pościeli. Dni kap, bieżników i zasłon są policzone. Młode pokolenie poprzestaje - co jest dla starszego pokolenia nieco dziwaczne - na gołych oknach lub co najwyżej drewnianych żaluzjach. Bieżniki to siedlisko kurzu, to już wie niemal każdy.

KATALOG Produktów dla Hoteli 2016

39


wnętrza

EWOLUCJA CYFROWA NAPĘDZA ZMIANY W HOLU, NIE TYLKO W POKOJACH. Osobiste urządzenia z coraz większym dostępem do zawartości strumieniowej (streaming) pozwalają gościom pracować i spędzać czas w dowolnym miejscu w hotelu. Hotelarze powinni się upewnić, że oferujemy mieszankę możliwości publicznych i prywatnych dla osób, które chcą być w przestrzeni publicznej, ale nadal być osobno. Przestrzenie powinny zagospodarować zarówno małe jak i większe grupy, dać im możliwość konsumpcji i zaaranżowania ad-hoc spotkania. Wszyscy potrzebują mocnego Wi-Fi, różnego rodzaju siedzisk i stolików. SOCIAL MEDIA WPŁYWA NA WZORNICTWO HOTELI Hotele nowo projektowane starają się myśleć o swoim wizerunku w mediach społecznościowych. Ważniejszym wydaje się wizerunek na stronach typu Instagram, Pinterest. Social media są ryzykowne, dla przeciętnych hoteli mogą być pułapką. Ich zaprogramowany dobry wygląd na stronach rezerwacji hotelowej nagle blednie na zdjęciach użytkowników mediów społecznościowych. Social media są oczywiście modnym gadżetem, ale czasami lepiej tworzyć nieco tajemniczy wizerunek, niż być obnażanym ze wszystkich słabości. Dobrze jeśli hotel ma jakiś pomysł na obecność w takich mediach niż tylko „niezbyt mądre” zdjęcia z imprez lub kolejne, nic nie znaczące wydarzenie oraz de volaie w panierce naszego mistrza kuchni. NATURALNOŚĆ W MATERIAŁACH I ELEMENTACH WYPOSAŻENIA Granica pomiędzy tym co wewnątrz i na zewnątrz hotelu coraz bardziej się zaciera. Zewnętrzna przyroda za sprawą panoramicznych okien coraz bardziej wchodzi do hoteli. Ten trend ma psychiczne uzasadnienie. Wielu gości odczuwa coś na podobieństwo biofilii. Ludzie instynktownie czują się bardziej swobodnie w otoczeniu naturalnej przestrzeni i przyrody. Taka postawa gości przekłada się na wzornictwo przestrzeni hotelowych i użyte materiały, które w większym stopniu są naturalne.

DUŻO BIELI Kolor czarny zrobił karierę, szczególnie w nazwach hoteli: Czarny Potok, Czarna Góra, Czarny Groń, Czarny Kamień. Brzmi sexy, wyszczuplająco. Właściciele czują prestige, jak z samochodu i karty kredytowej w tym kolorze. Jednak to biel jest królem w hotelarstwie. Na zaawansowanych rynkach nikt prestiżem się nie ekscytuje. Biel jest neutralna, na jej tle inne kolory mogą zaistnieć pełniej. Drugim powodem jest to, że percepcja czystości staje się u gości coraz większa, co staje się dla hoteli coraz większym problemem. Biel nie wybacza, jeśli chodzi o plamy i zabrudzenia. Najbardziej luksusowe hotele, mając świadomość wymagań jakie się przed nimi stawia oraz dysponując możliwościami finansowymi (wysokiej jakości housekeeping), inwestują w białe wykładziny i biel generalnie. Dawniej proces myślowy był przeciwny - to kolorowe, wzorzyste dywany i kołdry byłyby łatwiejsze do czyszczenia i maskowania plam. Tańsze hotele zainwestują raczej w drewniane podłogi lub terakotę. LOCAL EXPERIENCE TO SFORMUŁOWANIE ZROBIŁO KARIERĘ Globalizacja i wynikająca z niej sieciowość zabijała lokalny koloryt. Okazało się jednak, że gościom nie jest wszystko jedno gdzie śpią. Indywidualizacja gustów i postaw skazała hotele masowe na trudny żywot walki ceną. Nawet sieci budując nowe produkty starają się, aby je w jak największym stopniu zindywidualizować. Lokalny smak w hotelach jest jedną z głównych kart przetargowych: więcej regionalnej sztuki, żywności i marek, tak hotele starają się zaspokoić potrzeby gości pragnących posmakować ich otoczenia. Panoramiczne okno na miasto to o wiele za mało na smakowanie lokalnego kolorytu. Dodatkowo, właściciele hoteli zdają sobie sprawę, że oferując bardziej prawdziwe, niezapomniane przeżycia dla podróżnych, dają im szansę na zapoznanie się z lokalnymi zwyczajami i kuchnią.

Coraz więcej hoteli na świecie oferuje obecnie koncept „z pola do stołu”, czyli zaopatruje się tylko u wyselekcjonowanych dostawców, którzy są w stanie spełnić wysokie wymagania jakościowe dotyczące smaku produktów.

40

KATALOG Produktów dla Hoteli 2016


wnฤ™trza

KATALOG Produktรณw dla Hoteli 2016

41


wnętrza

HOTELE KŁADĄ WIĘKSZY NACISK NA FITNESS

HI-TECH TO JUŻ SCI-FI

Był taki czas, kiedy centra fitnesowe świeciły pustkami, konając w opuszczeniu i przeinwestowaniu. Szał na sport, bieganie i zdrowie ostatnich lat wszystko zmienił. Fitness w dobrym hotelu musi być, nieprzewymiarowany, ale kilka urządzeń aerobowych zawsze znajdzie swoich amatorów. Co więcej, niektóre hotele wyposażone w pełnowymiarowe centra fitness, integrują sprzęt fitness bezpośrednio do pokoi i oferują programy odnowy biologicznej, które formułują produkt kompleksowo, od kultury fizycznej do zbilansowanych posiłków i medytacji. Powstawanie sieci hoteli opartych o kulturę fizyczną jest kwestią czasu.

Hotele patrzą w kierunku science fiction, aby uzyskać przewagę nad konkurencją. Uruchomiają futurystyczne udogodnienia dla gości, takie jak już szeroko komentowany robot w sieci Aloft (nazywa się Boltr) dostarczający gościom do pokoju zamówione przedmioty. Obecnie dwa hotele w Krzemowej Dolinie Aloft Cupertino i Aloft Silicon Valley „zatrudniają” to rozwiązanie. Inne pomysły to zrobotyzowane wózki bagażowe stosowane w nowojorskim Yotelu, wirtualna rzeczywistość (Aloft), oraz najnowsze systemy dostępu opierające się o odcisk palca (w Alma Barcelona), siatkówkę oka (w Nine Zero Hotel w Bostonie) i wreszcie, skanery ciała na podczerwień (w Seattle Hotel 1000).

TYLKO ŚWIEŻE PRODUKTY OD LOKALNYCH DOSTAWCÓW Szał na zdrowe jedzenie to już coś więcej niż fitness, organiczne potrawy od lokalnych dostawców. Coraz więcej hoteli na świecie oferuje obecnie koncept „z pola do stołu”, czyli zaopatruje się tylko u wyselekcjonowanych dostawców, którzy są w stanie spełnić wysokie wymagania jakościowe dotyczące smaku produktów. Następnym poziomem w tym wyścigu jest koncept własnych pasiek na dachu, ogrodów ziołowych. Są one po części także atrakcjami hotelu. Sprzedaż świeżych potraw przyjmuje już nie tylko formę np. barów sałatkowych, ale także wendingu jak to robi Marriott.

42

KATALOG Produktów dla Hoteli 2016


wnętrza Hilding Anders Polska Sp. z o.o. ul. Polna 17, 62-095 Murowana Goślina Tel .: +48 61 642 14 00 [3] Fax: +48 61 642 14 10 [4] * info.pl@hildinganders.com www.hotel-expert.com.pl www.hildinganders.pl

W Hilding Anders Polska głęboko wierzymy, że niemal wszystkie problemy ze snem to kwestia jakości snu, który ma ogromne znaczenie dla komfortu życia. Dlatego od ponad 75 lat na całym świecie i ponad 15 w Polsce pracujemy nad tym, by dostarczać najwyższej jakości produkt. Materac, na jakim śpimy jest kluczowym czynnikiem wpływającym na to, czy budzimy się wypoczęci. Zdrowy sen to odpowiedzialność producenta materacy i głównie od tego, na jaki model się zdecydujemy, lub w jakim hotelu zazwyczaj sypiamy zależy to, czy rano jesteśmy wyspani i pełni energii. Materace Hotel Expert znajdują się w najlepszych hotelach w kraju, a także na statkach – przedsiębiorcy wiedzą, że warto inwestować w dobry sen. Pracujemy w miejscu, które swoimi korzeniami sięga lat czterdziestych ubiegłego stulecia. To właśnie wtedy

KATALOG Produktów dla Hoteli 2016

Hilding Anderson w niewielkim, szwedzkim miasteczku Bjärnum rozpoczął produkcję łóżek. Dziś produkujemy i eksportujemy materace i łóżka na całą Europę i część Azji. Zatrudniamy ponad 9000 pracowników, a swoje produkty sprzedajemy w tysiącach autoryzowanych sklepach na całym świecie. Chcemy podtrzymywać i kontynuować dobre tradycje, ale także nieustannie się rozwijać: testować nowe materiały, udoskonalać technologie, badać potrzeby użytkowników. Naszą misją jest dawanie światu dobrego snu: w domu, w hotelu – to dla nas nie tylko frazes, podchodzimy do niej holistycznie: dostarczamy produkty najwyższej jakości, ale chcemy też zadbać o to, aby coraz więcej osób zdawało sobie sprawę z tego, jak fundamentalną rolę pełni w naszym życiu sen. Wierzymy też w to, że wyspani mogą więcej – przecież to właśnie w sypialni zaczyna się każdy nowy, dobry dzień!

43


wnętrza

FAST SA ul. Czechosłowacka 3, 81-963 Gdynia Tel .: (+48) 58 554 33 61, Fax: (+48) 58 554 33 62 * info@fast.pl www.fast.pl

DoubleTree by Hilton Kraków

Marriott Amsterdam

Cenimy sobie jakość, styl i indywidualizm naszych Klientów. Jednocześnie rozumiemy potrzeby i poczucie estetyki gości obiektów, które wyposażamy. Dokładamy wszelkich starań, aby odwiedzający przygotowane przez nas hotele czuli się w nich komfortowo. Dlatego, podczas realizacji indywidualnych idei i pomysłów Klientów, zwracamy uwagę na każdy szczegół przekazanej koncepcji. Projekty analizujemy w szerokiej perspektywie, by nie naruszyć w najmniejszym stopniu ich oryginalności. Wyjątkowość i niepowtarzalność realizacji łączymy z precyzją wykonania i wygodą użytkowania – z myślą zarówno o satysfakcji Inwestora, jak i i komforcie jego gości.

Nie boimy się wyzwań, również dotyczących najwyższych możliwych standardów. Spektrum naszych realizacji jest bardzo szerokie – wyposażamy renomowane sieciowe obiekty, prestiżowe projekty inwestorskie, centra konferencyjne i zaciszne miejsca wypoczynku. Nie ma dla nas żadnych ograniczeń materiałowych, produkcyjnych czy jakościowych. Podejmujemy się nawet najbardziej zaawansowanych technologicznie i skomplikowanych rozwiązań. Nasze portfolio dokumentuje realizacje w najlepszych hotelach na całym świecie.

Hampton by Hilton Kraków

Art’Otel Berlin

44

Zaufały nam m.in.: World Wide Hotels, Small Luxury Hotels, Sheraton Hotels, Hilton Hotels, Fair Play Hotels, Crown Plaza, Marriott Hotel, Art’Otel.

KATALOG Produktów dla Hoteli 2016


wnętrza ENTRA Sp. z o.o. 83-000 Pruszcz Gdański ul. Zdrowa 10, Juszkowo Tel .: 58 692 04 50 Fax: 58 692 04 52 * sprzedaz@entra.pl www.entra.pl

JEDNE DRZWI – TYSIĄCE MOŻLIWOŚCI Drzwi ENTRA to minimalistyczne rozwiązanie wyposażone w najnowsze technologie. Nieskomplikowana budowa skrzydła drzwiowego, pozwala na wykończenie ich powierzchni niemal każdym materiałem, co sprawia, że są one narzędziem w rękach projektantów Twojego hotelu. Zarówno drzwi jak i zlicowana z nimi ściana może zostać pokryta szkłem, ceramiką, blachą, kamieniem czy tradycyjnym fornirem, tworzywem sztucznym lub tapetą. Wedle życzenia projektantów i inwestorów. Aluminiowy profil ościeżnicy oraz skrzydła drzwi chroni powierzchnię dekoracyjną przed uszkodzeniem mechanicznym, na które drzwi hotelu są codziennie narażone. SMART TECHNOLOGIE W TWOIM HOTELU Drzwi Entra dedykowane do hoteli możemy wyposażyć w zamki z kontrolą dostępu zachowując wyjątkowo estetyczną formę - czujnik otwarcia może być ukryty pod szklanym panelem zlicowanym z powierzchnią skrzydła drzwiowego. Szklaną powierzchnię wykorzystaliśmy, także jako miejsce podświetlonego logo hotelu oraz numeru pokoju.

ne także na szklanym panelu po zewnętrznej stronie. Napisy przed podświetleniem są niemal niewidoczne. ENTRA – MOCNE DRZWI DLA WIZJONERÓW ENTRA to producent wysokiej jakości drzwi wewnętrznych, znanych i docenianych przez architektów i projektantów wnętrz. 30 letnie doświadczenie w połączeniu z wizjonerskim podejściem projektantów doprowadziło do stworzenia minimalistycznej kolekcji, dającej niezwykłe możliwości aranżacji wnętrza Twojego hotelu Drzwi ENTRA przeznaczone są do stosowania w budownictwie użyteczności publicznej według aprobaty technicznej mają 4 klasę wytrzymałości mechanicznej. ENTRA to produkty premium, skonfigurowane według indywidualnych potrzeb klienta. To drzwi mogące sięgać sufitu, wykończone niemal każdym materiałem jakiego wymaga projekt architektoniczny. Drzwi Entra pojawiły się dotąd w kilku prestiżowych miejscach, między innymi w odnowionej siedzibie firmy LPP.

Drzwi hotelowe od strony pokoju, aby zaoszczędzić przestrzeń wewnątrz, proponujemy pokryć lustrem. Pod lustrem może się znaleźć ekran widoczny tylko po jego uruchomieniu. Na ekranie obsługa hotelu może wyświetlić marketingowe komunikaty dotyczące aktualnej oferty hotelowej restauracji, spa czy innych usług. Tradycyjne zawieszki na klamki przechodzą do historii. Twoi klienci mogą komunikować się z obsługą hotelu przy pomocy panelu, włączając komunikaty wyświetla-

48

KATALOG Produktów dla Hoteli 2016


wnętrza Nowe S.A. Klaudyn, ul. Sikorskiego 17 05-080 Izabelin Tel .: + 48 22 839 88 55 * biuro@pachnacaszafa.pl www.pachnacaszafa.pl/prestige

Pachnąca Szafa PRESTIGE. Stylowy zapach Twojego wnętrza

Piękne zapachy są naszą pasją. Szukamy inspiracji na całym świecie, od łagodnych wzgórz Prowansji po Orient. Efektem tych poszukiwań są nasze produkty – proste, a równocześnie podkreślające charakter każdego wnętrza zarówno swoją dekoracyjną formą, jak i zapachem. Marka Pachnąca Szafa PRESTIGE powstała specjalnie z myślą o potrzebach branży HoReCa. Bazując na wieloletnim doświadczeniu w kreowaniu zapachów stworzyliśmy wyselekcjonowaną kolekcję wazonów zapachowych będącą odzwierciedleniem najnowszych trendów.

Produkty Pachnąca Szafa PRESTIGE to doskonałe uzupełnienie wystroju pomieszczeń hotelowych, restauracyjnych oraz obiektów takich, jak gabinet kosmetyczny, SPA, czy kasyno. Wazony zapachowe Pachnąca Szafa PRESTIGE są niezwykle wydajne – pachną nawet do 12 tygodni w pomieszczeniach o dużych kubaturach. Nasza wiedza i doświadczenie w kreowaniu zapachów pozwala nam tworzyć produkty dopasowane do indywidualnych potrzeb klienta.

KATALOG Produktów dla Hoteli 2016

49


wnętrza

Alta Plana

Amplex

Andrychowskie Zakłady Przemysłu Bawełnianego Andropol

Apriori

Astrini Design

Artehome

Armet-Bis

Abart

Aurora Technika Świetlna

Axpro Carpets

Britop Lighting

Bialskie Fabryki Mebli

BFM

Blycolin

BPM Lighting

Black Red White

Bydgoskie Fabryki Mebli

Bokat

Carpet International Poland

Candellux Lighting

Carpet Studio

Chobot Design

50

KATALOG Produktów dla Hoteli 2016


wnętrza

Cleoni

Comfortbe

Centrum Tapet Obiektowych

Chairconcept

Casa Regal

Caps Group

Chemifarb

Decora

Dekoma

Dalen Czech

Decofloor

Dekoria

Dometic

Dorum Art

Eurofirany

Elmarco

ENTRA Sp. z o.o. 83-000 Pruszcz Gdański ul. Zdrowa 10, Juszkowo Tel .: 58 692 04 50 Fax: 58 692 04 52 * sprzedaz@entra.pl www.entra.pl

Euro-Light

EFL Polaris

KATALOG Produktów dla Hoteli 2016

Entra to producent wysokiej jakości drzwi wewnętrznych, znanych i docenianych przez architektów i projektantów wnętrz. 30 letnie doświadczenie w połączeniu z wizjonerskim podejściem projektantów doprowadziło do stworzenia minimalistycznej kolekcji, dającej niezwykłe możliwości aranżacji wnętrz. Marka ENTRA to produkty premium dedykowane do hoteli z ukrytą ościeżnicą, wyposażone w inteligentne systemy otwierania oraz komunikacji klienta z obsługą hotelu. To drzwi mogące sięgać sufitu, wykończone niemal każdym materiałem jakiego wymaga projekt architektoniczny. Drzwi Entra pojawiły się dotąd w kilku prestiżowych miejscach, między innymi w odnowionej siedzibie firmy LPP.

Egzofloor

Euro Sen

51


wnętrza

FAST SA ul. Czechosłowacka 3 81-963 Gdynia Tel.: (+48) 58 554 33 61 Fax: (+48) 58 554 33 62 E-mail: info@fast.pl www.fast.pl

Już ponad 25 lat świadczymy profesjonalne usługi i realizujemy specjalistyczne projekty w obszarze wyposażenia wnętrz, dbając o dobro naszych Klientów i sukces realizowanych dla nich przedsięwzięć. W całym procesie opieramy się na ludziach – zespole wykwalifikowanych fachowców, którzy wspierają Klientów na każdym etapie realizowanych projektów. W naszym portfolio obecne są realizacje nietypowe, wymagające kompleksowego podejścia i wyjątkowej precyzji, wykorzystujące najnowsze technologie i specjalistyczne doświadczenie. Projekty zawsze realizujemy zgodnie z potrzebami i wymogami inwestycji, pełną dokumentacją oraz w terminie i zakładanym budżecie.

Faber

Fargotex

Flokatex

Floor Invest

Fox

Firma „Zegar”

Fabryka Materacy Relaks

Fabryka Materacy Janpol

Fabryka Mebli Poltech

Fabryka Dywanów Agnella

Fabryka Mebli Dekort

Fabryka Mebli Taranko

DO 10 LAT GWARANCJI PRODUCENTA! KARNISZE ELEKTRYCZNE • uruchamiane pociągnięciem tkaniny • sterowane radiowo RF, Z-wave, IR lub instalacją inteligentnego budynku FUNKCJONALNE SZYNY ZASŁONOWE

FOREST GROUP POLSKA Sp. z o.o. ul. Zwoleńska 130, 04-761 Warszawa www.forestpolska.com

52

KATALOG Produktów dla Hoteli 2016


wnętrza

Fabryka Mebli Unimebel

Fameg

Forbo Flooring

Famos

Faro

Famero Meble

Firma Siwińscy

Firma Meblowa Nawrocki

Franc Gardiner

Gladius

Glass LPS

Halogen Light Tech

Hilding Anders Polska Sp. z o.o. ul. Polna 17 62-095 Murowana Goślina Tel .: +48 61 642 14 00 [3] Fax: +48 61 642 14 10 [4] * info.pl@hildinganders.com

Od ponad 75 lat na całym świecie i ponad 15 w Polsce pracujemy nad tym, by dostarczać Tobie nie tylko najwyższej jakości produkt – wygodne i dobrze zaprojektowane materace i łóżka, ale przede wszystkim – zdrowy sen.

www.hotel-expert.com.pl www.hildinganders.pl

Helicon

H& I Tekstile

House & more

Hercules Trading

Hotel Form Design

Inside

Infico Hotels

Invado

KATALOG Produktów dla Hoteli 2016

53


wnętrza

Inter-Widex

Inwest Meble

iCasa Indoor Outdoor

IKER

JMB

Juma Lighting

Kandela Oświetlenie

Kalwaryjskie Zakłady Meblarskie Mebloform

Koma P.H.

Kler

Klotho

Kandel

Kolekcja Mebli Klose

Kopp

Lano Carpets

Lis Poland

Lech Piotrowski ul. Filarecka 3/6 61-502 Poznań Tel .: 601740554 www.lechpiotrowski.pl

Led Glass

54

Leds Polska

Lech Piotrowski, dr – konsultant. Specjalizuję się w opracowaniu wytycznych do projektów hoteli, wellness, SPA. Innowacją jest opracowana technologia przygotowania pokoi hotelowych dla alergików uczulonych na roztocza kurzu domowego. Prawa autorskie (Rep. A. Nr. 8506/2012). Od 1999r. przygotowałem programy funkcjonalne i sprawowałem nadzór autorski dla przeszło 60-ciu obiektów hotelarskich w Polsce. Lista referencyjna i pełny zakres konsultacji na www.lechpiotrowski.pl

Lupus Producent Mebli

Ledolux

KATALOG Produktów dla Hoteli 2016


wnętrza

Mebelplast

Marell

Meble Marzenie

Meble Wajnert

Miladesign

Mextra Group

Mil System

Muraspec

Modern Lighting

Mebeltap

Meble Michalczewski

Meblomak

Multicontact

Newmor

Novart

NOTI Contract

Nowe S.A. Klaudyn, ul. Sikorskiego 17 05-080 Izabelin Tel .: + 48 22 839 88 55 * biuro@pachnacaszafa.pl www.pachnacaszafa.pl/prestige

Nowy Styl Group

KATALOG Produktów dla Hoteli 2016

P. H.Saturn

Pachnąca Szafa PRESTIGE to marka stworzona z zamiłowania do pięknych zapachów i niezwykłej dbałości o jakość. Bazując na wieloletnim doświadczeniu w kreowaniu zapachów stworzyliśmy wyselekcjonowaną kolekcję wazonów zapachowych będącą odzwierciedleniem najnowszych trendów. Produkty Pachnąca Szafa PRESTIGE to doskonałe uzupełnienie wystroju pomieszczeń hotelowych, restauracyjnych, czy SPA.

Philips Lighting

Pol-Skone

55


wnętrza

Polmater Contract Interiors

Paged Meble

Poldekor

Przedsiębiorstwo Produkcji Mebli Jafra

Przedsiebiorstwo Handlowo -Produkcyjne „FAT”

Przedsiębiorstwo Handlowe A-T

Porta KMI

Profi-T

Polimport

PHU Bowi

Prolight

Pollmeier Polska

Pfleiderer

Rent Design

Reflect

Recticel Komfort Snu

Rad-Pol

Ramko

Ridex

Solid Base

Spotline

SetArt

Stol-Meb

SE-DA

56

KATALOG Produktów dla Hoteli 2016


wnฤ™trza

Sit-In

Skoff

Smart

Smartie Solutions

Spot Light

Trevira GmbH

Tokel

TM Technologie

TRIXX International

Wojnarowscy

Westo

Witowa

Wutkowscy

Vesstige

VOX Industries

Zuma Line

KATALOG Produktรณw dla Hoteli 2016

57


łazienka

Ł azienka w hotelu ACE w Londynie


łazienka

Łazienka coraz większa i większa Przestrzeń, niepowtarzalne wzornictwo i drobne udogodnienia to recepta na udaną łazienkę hotelową. Hotel Botanique Spa w Rua Conde do Pinhal w Brazyli

ŁAZIENKA STAJE SIĘ DLA KOBIET MAŁYM SPA.

ZAPYTAJ GOŚCI, CZEGO SOBIE ŻYCZĄ

Od lat 50-tych ubiegłego stulecia, za sprawą hoteli sieciowych, ustalił się standard łazienek w hotelach – w rozmiarach od 2,8 mkw do 3,7 mkw. Taka powierzchnia pozwala na komfortowe rozmieszczenie trzech udogodnień: wanny z prysznicem, toalety i zlewozmywaka. Wymiary 1,5 m. X 2,4 m. były niezmienne, ze względu na wystarczającą wygodę obsługi tych trzech funkcji łazienki. Ostatnie lata przyniosły jednak pod tym względem istotne zmiany. Wymuszone konkurencją, marketingiem oraz oczekiwaniami gości, którzy od hoteli chcą czegoś więcej niż typowe udogodnienia we własnych domach. Zatem nie tylko hotele wyższej klasy oraz butikowe powiększają swoje łazienki, coraz częściej właśnie kosztem pokoi.

Dla hotelarzy inwestujących w remonty łazienek ważna jest analiza gości – tych, którzy przyjeżdżają obecnie i tych potencjalnych, do których hotel chce dotrzeć. Warto ich zapytać, jakich udogodnień oczekują, z czego najczęściej korzystają i czego w hotelowej łazience brakuje. Tego rodzaju analiza przeprowadzona przez jedną z sieci hotelowych pokazała, że goście używają praktycznie tylko pryszniców. Pozbyto się więc wanien i wstawiono w ich miejsce komfortowe, powiększone prysznice. Zainstalowano oczekiwaną przez gości deszczownicę. Zamontowanie jej w suficie istotnie zwiększyło jej funkcjonalność oraz przedłużyło żywotność.

60

KATALOG Produktów dla Hoteli 2016


łazienka

MARMUR W ŁAZIENCE – NIEKONIECZNIE Wysokiej jakości hotele butikowe, ale nie tylko, np. sieć hoteli ekonomicznych poprzez bardzo innowacyjny model układu pokoju – starają się zaproponować naturalne światło w łazienkach oraz atrakcyjny widok z okna. Tam gdzie to nie jest możliwe, a tak jest najczęściej, projektanci kreują prawdziwe salony kąpielowe tworząc atmosferę „jak w spa”. Nadal dominuje styl oszczędności i prostoty zaczerpnięty z japońskich łazienek. Cermika lub marmur dominują, choć wielu projektantów bardziej oszczędnie je obecnie stosuje, wprowadzając do wnętrz więcej ocieplających przestrzeń tapet winylowych. W łazienkach wiele uwagi przykłada się do oświetlenia, które współtworzy klimat „mini-spa”. W wyższej klasy hotelach do umeblowania dołącza się eleganckie miejsca do siedzenia, lubiane szczególnie przez kobiety, np. krzesełko pomocne w makijażu lub fotel wiklinowy dla relaksu.

DODATKI W ŁAZIENCE PODWYŻSZAJĄ JEJ STANDARD W hotelowej łazience niemal w każdym standardzie, a szczególnie tam, gdzie jej powiększenie lub odnowienie nie ma uzasadnienia ekonomicznego, inwestuje się w dodatki, takie jak wysokiej jakości ręczniki, szlafroki oraz kosmetyki hotelowe, które stają się wyróżnikiem hotelu. Wygodne kabiny z deszczownicą, która najbardziej chyba poprawia komfort użytkowania łazienki i eliminuje przy tym zmorę hoteli, czyli niesprawną słuchawkę prysznicową lub jej zaczep. Powoli drogę torują sobie znane z Japonii washlety.

Od lat 50-tych ubiegłego stulecia, za sprawą hoteli sieciowych, ustalił się standard łazienek w hotelach – w rozmiarach od 2,8 m2 do 3,7 m2. Taka powierzchnia pozwala na komfortowe rozmieszczenie trzech udogodnień: wanny z prysznicem, toalety i zlewozmywaka. Valentinerhof w A lpe di Siusi we włoskich A lpach

KATALOG Produktów dla Hoteli 2016

61


ล‚azienka

Hostel Superbude w Hamburgu

62

KATALOG Produktรณw dla Hoteli 2016


ล‚azienka

KATALOG Produktรณw dla Hoteli 2015

63


łazienka

Dla hotelarzy inwestujących w remonty łazienek ważna jest analiza gości – tych, którzy przyjeżdżają obecnie i tych potencjalnych, do których hotel chce dotrzeć. Warto ich zapytać jakich udogodnień oczekują, z czego najczęściej korzystają i czego w hotelowej łazience brakuje. Tego rodzaju analiza przeprowadzona przez jedną z sieci hotelowych pokazała, że goście używają praktycznie tylko pryszniców.

Hotel Sobreiras w Portugali

64

KATALOG Produktów dla Hoteli 2016


ล‚azienka

KATALOG Produktรณw dla Hoteli 2016

65


łazienka ADA Cosmetics International Kontakt: Tel . / Fax: +48 6181 57039 Waldemar Tkaczyk | Mobile: +48 602 326867 * waldemar.tkaczyk@ada-cosmetics.com Lucyna Chudzik | Mobile: +48 606 489522 * lucyna.chudzik@ada-cosmetics.com www.ada-cosmetics.com

KOSMETYKI HOTELOWE NAJWYŻSZEJ KLASY

Zapach, spotkanie - codziennie budzą się w nas różne uczucia. Ich źródłem mogą być nietuzinkowe kosmetyki pielęgnacyjne. Muszą one pasować do danego hotelu i idealnie oddawać jego indywidualny styl.

Indywidualizacja Każdą serię kosmetyków możemy dostosować do życzeń naszych Klienta i stworzyć w ten sposób niepowtarzalną markę własną hotelu!

ADA Cosmetics oferuje kosmetyki hotelowe spełniające te oczekiwania w najdrobniejszym detalu. Z pewnością zrobią one jak najlepsze wrażenie na gościach. Od lifestylowych linii pielęgnacyjnych, aż po koncepcje wellness dla wymagających klientów, od certyfikowanych kosmetyków naturalnych, aż po znane marki designerskie – nasze kosmetyki to w każdym przypadku produkty najwyższej jakości, z niezaprzeczalną charyzmą. Ofertę uzupełniają recyklingowalne systemy dozowników oraz szeroki wybór akcesoriów.

Nasze zalety • Ponad 30-letnie doświadczenie • Własny dział badań i rozwoju • Quality Management System „Best Practice“ • Badania i produkcja zgodne ze standardami ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju • Profesjonalni doradcy • Szeroka sieć przedstawicieli i doradców

66

KATALOG Produktów dla Hoteli 2016


łazienka Kessel Sp. z o.o. ul. Innowacyjna 2, Biskupice Podgórne 55-040 Kobierzyce Tel .: +48 71 774 67 60 Fax: +48 71 774 67 69 E-mail: kessel@kessel.pl www.kessel.pl

Odpływ ścienny Scada: 3 zalety, szereg korzyści Rzadko spotyka się rozwiązania designerskie i funkcjonalne zarazem. Jednak odpływem ściennym Scada marka KESSEL udowodniła, że te dwie cechy z powodzeniem mogą iść ze sobą w parze. Świadczy o tym kilka jego głównych zalet i szereg płynących z nich korzyści dla użytkowników.

1. Innowacyjna technologia Wyjmowany syfon w odpływie Scada sprawia, że bez problemu można utrzymać go w higienicznej czystości. Wysokość zabudowy odpływu sięga zaledwie 80 mm, a więc nadaje się świetnie nie tylko do wykończenia nowych przestrzeni prysznicowych, ale i do renowacji już istniejących instalacji. Jego przepustowość wynosi natomiast 30 l/min.

Każda pokrywa dostępna jest z opcjonalnym podświetleniem LED w dowolnym kolorze. Całość prezentuje się niezwykle efektownie.

2. Praktyczne formy zabudowy Odpływ prysznicowy Scada można elastycznie dopasować do każdego typu zabudowy. Instalacja możliwa jest w ścianie murowanej, w płycie gipsowej oraz za pomocą gotowego modułu podłogowego. Istnieją także trzy warianty podłączenia odpływu: z przodu oraz z boku – po prawej lub po lewej stronie. Dodatkowo regulowane nóżki montażowe zapewniają perfekcyjne wyrównanie odpływu podczas montażu. 3. Efektowny design Miłośnicy minimalistycznego wzornictwa absolutnie nie będą tutaj zawiedzeni. Odpływ ścienny Scada stanowi odzwierciedlenie nowoczesnego podejścia do projektowania praktycznych elementów wykończeniowych. Nienaganna estetyka wykonania przejawia się w każdej z czterech dostępnych pokryw ze stali nierdzewnej. Jedna z nich posiada możliwość wklejenia dowolnej płytki łazienkowej, dzięki czemu odpływ pozostaje niemalże niewidoczny. Z kolei krzywizna pokrywy typu Wave optycznie powiększa przestrzeń. fot.:

68

K arolina Charlicka

KATALOG Produktów dla Hoteli 2016


Odpływ ścienny Scada Innowacyjne odwadnianie łazienki

• Wyrazisty design • Przemyślana technika • Różne możliwości zabudowy

www.kessel.pl


łazienka Kaldewei Polska Spółka z o.o. ul. Słowikowskiego 1a 05–090 Raszyn Tel .: +48 22 720 16 03/04 Fax: +48 22 720 16 05 E–mail: poczta@kaldewei.pl www.kaldewei.pl

KALDEWEI to niemiecki producent wanien, brodzików, powierzchni prysznicowych i umywalek. Ze względu na dużą ilość modeli a także na olbrzymi zakres wymiarów KALDEWEI jest chętnie wybierany jako partner inwestycyjny. Ogromną rolę w tym wyborze odgrywa materiał, z jakiego wykonane są produkty – stal emaliowana KALDEWEI o grubości 3,5 mm. Dzięki swym właściwościom jest ona bezkonkurencyjna w warunkach intensywnej eksploatacji w obiektach użyteczności publicznej. Do niekwestionowanych zalet tego materiału należą: • wyjątkowa łatwość utrzymania w czystości wraz z dużą higienicznością, co znacząco zmniejsza nakłady finansowe na utrzymanie produktów w czystości • wysoka odporność mechaniczna sprawiająca, że powszechnie używane w łazience przedmioty nie mogą jej zaszkodzić • odporność na wysokie temperatury, która gwarantuje, że płonące i żarzące się przedmioty nie powodują uszkodzeń emalii; wystarczy wilgotna ściereczka, aby przetrzeć zabrudzenie • wysoka odporność chemiczna sprawia, że emalia jest odporna na działanie chemikaliów takich jak farby do włosów, lakiery do paznokci, dodatki kąpielowe i olejki; w bezpośrednim kontakcie z tymi substancjami nie dochodzi do przebarwień i uszkodzeń emalii

Powierzchnia prysznicowa CONOFLAT w kolorze antracyt city matowy, idealnie współgrająca z ciemnymi płytkami. Zasyfonowanie znajduje się pod emaliowaną pokrywą odpływu.

• odporność na promienie UV, dzięki czemu emalia jest zawsze błyszcząca i nawet po wielu latach zachowuje swój pierwotny wygląd Lista referencyjna, na której znajdują się produkty KALDEWEI jest wyjatkowo długa, co jest dowodem najwyższej jakości i doskonałych parametrów użytkowych. W obiektach hotelowych jedną z najistotnych zasad jest bezpieczeństwo. Brodziki i wanny KALDEWEI mogą być wyposażone w powierzchnie przeciwpoślizgowe, które posiadają odpowiednie certyfikaty i dopuszczenia.

HIGIENA I ŁATWA PIELĘGNACJA

WYSOKA ODPORNOŚĆ CHEMICZNA

30 LAT GWARANCJI 70

Umywalka Puro oferująca bardzo obszerne wnętrze oraz wiele wariantów zabudowy wraz z różnymi wielkościami.

ODPORNOŚĆ NA WYSOKIE TEMPERATURY

WYSOKA ODPORNOŚĆ MECHANICZNA

MADE IN GERMANY KATALOG Produktów dla Hoteli 2016


łazienka

Acquastyle

ACV

ADA Cosmetics International Kontakt: Tel . / Fax: +48 61 815 70 39 Waldemar Tkaczyk | Mobile: +48 602 326867 * waldemar.tkaczyk@ada-cosmetics.com Lucyna Chudzik | Mobile: +48 606 489522 * lucyna.chudzik@ada-cosmetics.com www.ada-cosmetics.com

ADA jest wiodącym w Europie producentem kosmetyków hotelowych. Asortyment, przygotowany specjalnie dla branży hotelarskiej prezentuje najwyższą jakość. Nasi eksperci mogą dostosować każdą linię kosmetyków do życzeń klienta i stworzyć w ten sposób oryginalną markę własną hotelu! Ofertę uzupełniają kosmetyki znanych na całym świecie kreatorów mody oraz praktyczne akcesoria.

Aqua Batos

Bisk

Ceramika Gres

Ceramika Końskie

Ceramika Nowa Gala

Ceramika Pardyż

Coram

CWS-boco

Cermag Poznań

Ceramiche Marca Corona

Duravit Polska

Ekaplast

Ferro

Fluid Control Systems

Grespania

Grohe

KATALOG Produktów dla Hoteli 2016

71


łazienka

Geberit

Hansgrohe

Higiena Serwis

Hydrostop

Hydrotex

Hewi Polska

Huppe

Ideal Standard

Italprod

Krakowska Fabryka Armatur

Kerpol

Kludi Armaturen

Kaldewei Polska Spółka z o.o. ul. Słowikowskiego 1a 05–090 Raszyn Tel .: +48 22 720 16 03/04 Fax: +48 22 720 16 05 * poczta@kaldewei.pl www.kaldewei.pl

Kessel Sp. z o.o. ul. Innowacyjna 2, Biskupice Podgórne 55-040 Kobierzyce Tel .: +48 71 774 67 60 Fax: +48 71 774 67 69 * kessel@kessel.pl www.kessel.pl

Kohler

72

Lanwar

KALDEWEI to niemiecki producent wanien, wanien z hydromasażem, brodzików, powierzchni prysznicowych i umywalek. Ze względu na dużą ilość modeli, a także na olbrzymi zakres wymiarów KALDEWEI jest chętnie wybierany jako partner inwestycyjny. Ogromną rolę w tym wyborze odgrywa materiał, z jakiego wykonane są produkty – stal emaliowana KALDEWEI o grubości 3,5 mm. Dzięki swym właściwościom jest ona bezkonkurencyjna w warunkach intensywnej eksploatacji w obiektach użyteczności publicznej.

Firma Kessel jest czołowym producentem systemów odwadniania, posiadającym w ofercie wpusty punktowe, odpływy liniowe i ścienne, zawory zwrotne, przepompownie, separatory tłuszczu i substancji ropopochodnych. Jako grupa KESSEL dążymy do osiągnięcia i utrzymania pozycji lidera w obszarze technologii odwadniania poprzez tworzenie innowacyjnych i funkcjonalnych produktów najwyższej jakości. Za nasz podstawowy obowiązek uważamy ochronę środków niezbędnych do życia naszych klientów: ich domu, majątku, zdrowia i środowiska.

Lecico

Merida

KATALOG Produktów dla Hoteli 2016


łazienka

Oras

P.W. Inter-Plast

Prajs

Profil

Prohotel Cosmetics

PHU Ceramex

Roca

Ravon

Ravak

Rovese

Rogala

Sanitec Koło

Soko International

SCA Hygiene

Stella

Tece

Wiper

W-M Glass

Vayer Factory Poland

Viega

Vega

Villa Glass Studio

Vabo

Zucchetti Promation & Trade

KATALOG Produktów dla Hoteli 2016

73


Na zdjęciach Hotel Relax Park Verholy w miejscowości Sosnivka koło Połtawy na Ukrainie.


wellness

& spa


wellness

& spa

Spa i wellness już dla każdego Niepostrzeżenie spa stało się codziennością w Polsce, przynajmniej dla zamożniejszej części społeczeństwa. Goście spa to wyedukowani goście o stale zmieniających się upodobaniach. Infrastruktura spa jest kosztowna i wymaga zdrowego rozsądku. Kopiowanie formuł spa od konkurencji nie jest właściwe. W większości są one projektowane przez architektów, którzy rozumieją projektowanie, ale nie biznes hotelowy i niuanse oczekiwań oraz potrzeb gościa. Sprawa nie sprowadza się do rozplanowania pomieszczeń, funkcjonalności, tylko unikalnych cech jakie powinno mieć takie spa. O unikalność jeszcze w Polsce trudno. Koncentracja wysiłku marketingowego na rodzinach powoduje, że spa upodabnia się do placu zabaw. Ma to wielorakie konsekwencje dla całego pomysłu na spa.

MASAŻE ZAWSZE CIESZĄ SIĘ POPULARNOŚCIĄ Niewiele się daje wymyśleć od strony funkcji w spa, większość wymyślili Rzymianie i Arabowie. Współcześnie próbujemy jedynie uatrakcyjnić wprowadzając design i technologię. Swoją popularność ma wiele pomysłów: rasul, hammam, sauny ziołowe. Ustabilizowała się także popularność zabiegów kosmetycznych, które przeżywały niegdyś ogromną popularność, a w czasach długiego kryzysu 2009-2013 bardzo straciły z przyczyn ekonomicznych. Masaże zdecydowanie są najpopularniejszym zabiegiem kupowanym przez gościa. Zabiegi kosmetyczne są mniej popularne, ale poprawiająca się koniunktura ekonomiczna pozwoli znacznie większej liczbie gości zdecydować się na takie przyjemności. Kobiety postrzegają dbanie o urodę jako złożony z czterech etapów proces. Dbałość o skórę to podstawa piękna, kosmetyki kolorowe to wzmacnianie piękna. Na to nakłada się zdrowy styl życia, na który składa się sen, odżywianie, fitness. Wszystko podsumowuje piękno emocjonalne, czyli pewność siebie. Hotel powinnien wspomagać podejmowanie decyzji. Kobiety oczekują:

Kobiety zawsze będą kupować piękno.

76

• • •

zrozumienia korzyści z takiego zabiegu, preferują organiczne produkty w SPA, preferują produkty anty-ageing, czyli w ich opinii zatrzymujące proces starzenia.

KATALOG Produktów dla Hoteli 2016


wellness

& spa

Hotel Relax Park Veroholy

70 proc. kobiet na świecie wierzy, że piękno równa się szczęście i vice versa.

Hotel Relax Park Veroholy

KATALOG Produktów dla Hoteli 2016

77


wellness

& spa

Również 70 proc. kobiet wierzy, że bycie piękną pomaga dostać od życia to, czego chcą.

Hotel Relax Park Veroholy

78

KATALOG Produktów dla Hoteli 2016


wellness

& spa

Hotel Relax Park Veroholy

Hotel Relax Park Veroholy

KATALOG Produktรณw dla Hoteli 2016

79


wellness

& spa Vacu Activ ul.Modrzewiowa 3, 76-251 Łosino Maślak Przemysław * biuro@vacuactiv.pl, marketing@vacuactiv.pl Tel .: 504 503 900 www.vacuactiv.pl www.hydrobike.pl

NOWE SPOJRZENIE NA FITNESS

Od 2002 roku firma Vacu Activ znana jest na światowych rynkach z produkcji innowacyjnych urządzeń fitness i wellness&spa. Wychodzimy na przeciw oczekiwaniom klientów oferując sprzęt najwyższej światowej klasy. Misją naszej firmy jest tworzenie wysokiej jakości urządzeń z wykorzystaniem najnowszej technologii i wyzwalanie aktywności. W naszej bogatej ofercie znaleźć można między innymi kapsuły Vacu, a także coraz bardziej popularne kapsuły wodne z rowerkiem do Aquaspinningu. Dla obiektów, które nie posiadają niecki basenowej firma VacuActiv proponuje urządzenia HydroBike i HydroShape. Urządzenia łączą zalety treningu w wodzie i korzyści płynące z ukierunkowanego hydromasażu w jednym urządzeniu. Korzystanie z rowerku w połączeniu z hydrostatycznym oporem wody prowadzi do wymiernych efektów bez konieczności bardzo intensywnego treningu fizycznego. Ćwiczenia na HydroShape szybko prowadzą do osiągnięcia dobrych rezultatów w walce z cellulitem. 14-16 dysz do hydromasażu, skierowanych na czułe strefy, skutecznie niwelują efekt „pomarańczowej skóry”, dzięki efektowi drenażu, który aktywuje system limfatyczny. Efektem korzystania z roweru, zintensyfikowanego regulowanym oporem, jest kształtowanie sylwetki poprzez zamianę tkanki tłuszczowej w mięśnie. HydroShape przynosi rezultaty dla osób w każdym wieku, zarówno dla osób oczekujących estetycznych zmian jak i dla tych, którzy oczekują relaksu podczas ćwiczeń fizycznych. Ćwiczenia fizyczne podczas sesji poprawiają krążenie limfy i mają efekt drenażu oddziałującego na tkankę tłuszczową. Ozon uwalniany podczas zabiegu ma działanie zbliżone do mikropeelingu na skórę dzięki produkcji tlenu.

80

Wśród wielu modeli kapsuł Vacu znajdziemy urządzenie z najnowszej lini BodyShape. Vacu Activ BodyShape jest nowym, niepowtarzalnym urządzeniem do odchudzania. Umożliwia ćwiczenie na bieżni, stepperze lub rowerku wykorzystując wiele korzyści podciśnienia i podczerwieni. Urządzenie skonstruowano tak by spełniało oczekiwania zarówno początkujących jak i zaawansowanych użytkowników. Podczas projektowania i wdrażania BodyShape, Vacu Activ koncentrowało się na wymaganiach stawianych przez klientów. Od samego początku naszą intencją było stworzenie urządzenia spełniającego najbardziej podstawowe oczekiwania. Technologie zastosowane w urządzeniu BodyShape spotykane są na rynku od wielu lat, dzięki czemu zostały dokładnie sprawdzone pod względem efektów ich działania. Obserwacje ich wpływu na organizm człowieka pozwoliły na opracowanie metody połączenia kilku elementów w jednym urządzeniu, w celu zintensyfikowania ich rezultatów. Obsługa urządzenia Body Shape jest maksymalnie uproszczona a menu intuicyjne. Wystarczy raz skorzystać z urządzenia by nauczyć się obsługi. Nie jest wymagana obsługa wykwalifikowanego personelu. Nasze wieloletnie doświadczenie w projektowaniu kapsuł do odchudzania pozwoliło nam stworzyć produkty o futurystycznym wyglądzie, zdolne przyciągnąć uwagę każdego klienta. Dodatkowe podświetlane elementy urządzenia pełnią funkcje estetyczne i wyróżniające BodyShape od innych modeli dostępnych na rynku. Vacu Activ to marka nagradzana na krajowych i międzynarodowych targach i konkursach. Zatrudniamy ludzi z pasją i produkujemy jakość. Oferujemy profesjonalną obsługę i pełen serwis. Wykwalifikowany zespół świadczy usługi doradcze w zakresie planowania i wyposażania przestrzeni w nasze urządzenia. Jesteśmy Vacu Activ. KATALOG Produktów dla Hoteli 2016


wellness

& spa

Abacosun

Alutherm

Amaris

Aquarius LBM

Baylla

Berndorf Baderbau

BeautyIn

Beauty Trade

Bio-Kosmetyka

Bionantech Cosmetics

BTL Polska

BWT

Cosmetics Group

Clarena

C

M

Y

CM

MY

CY

CMY

K

KATALOG Produktรณw dla Hoteli 2016

81


wellness

& spa

Cosmedica

Creator

Dinotec

Elecpol

Euro Fragrance

Firma Mazur

Fitnesswell

Fluidra

Grupa Zendar

Habys

Has-Med

Intermex

ITP SA

Klafs

Kompleks

Kortbud

Kettler

Kriosystem Life

Kinesis

Klubben

Kriomedpol

Mazur

Metrum Cryoflex

Meadow Group Polska

82

KATALOG Produktรณw dla Hoteli 2016


wellness

& spa

Madex

Megiw

Meden Inmed

Masterpool

Most

Natura-Aroma

Norel dr Wilsz

Nova Group

Organique

Optimum Distribution

PPHU Intersun

Pro-Wellness

PPHU Polmax

Star Fitness

Sauna line

Supernova

Thalgo Poland

Top-Gym

Topsauna

Yasumi

Vacu Activ ul.Modrzewiowa 3 76-251 Łosino Maślak Przemysław * biuro@vacuactiv.pl marketing@vacuactiv.pl Tel .: 504 503 900 www.vacuactiv.pl www.hydrobike.pl

KATALOG Produktów dla Hoteli 2016

Od 2002 roku Vacu Activ zajmuje się produkcją innowacyjnych urządzeń odchudzających. Wychodzimy na przeciw oczekiwaniom klientów oferując sprzęt najwyższej światowej klasy. Misją naszej firmy jest tworzenie wysokiej jakości urządzeń z wykorzystaniem najnowszej technologii i wyzwalanie aktywności. Człowiek i jego potrzeby są inspiracją naszych procesów twórczych. Nasze urządzenia dopasowują się do człowieka i jego stylu życia. Zmieniamy się wraz ze zmieniającą się rzeczywistością wybiegając w przyszłość. Czerpiemy jednocześnie ze współczesnych rozwiązań technologicznych jak i estetycznych, dbając o wyjątkowy design naszych produktów. Konsekwentnie umacniamy się na pozycji lidera w dziedzinie produkcji urządzeń odchudzających. Systematycznie budujemy zaufanie naszych klientów i partnerów biznesowych.

83


Najlepszym sposobem uniknięcia zagrożeń, jakie wiążą się z włamaniem do systemu, jest uniemożliwienie dostępu do sieci osobom niepowołanym.


infrastruktura techniczna


infrastruktura techniczna

Krwioobieg hotelu: okablowanie strukturalne Co należy rozumieć pod pojęciem instalacji nisko prądowych – dość często nazywanych też teletechnicznymi.

Przyjęło się, że do takich instalacji zalicza się:

OKABLOWANIE STRUKTURALNE

• • • • • •

Kryterium, które musi spełnić sieć, aby mogła nosić nazwę strukturalnej, to wykonanie linii komputerowych i telefonicznych dokładnie w takiej samej technologii (kabel i urządzenia peryferyjne). W razie konieczności zapewni to ich całkowitą wymienialność, a w przyszłości, jeżeli zajdzie taka potrzeba, możliwość szybkiej transmisji cyfrowej po łączu telefonicznym. Wykonanie takiej sieci powinno być uzasadnione dokumentacją podwykonawczą z załączonymi wynikami badań, potwierdzającymi utrzymanie odpowiedniej kategorii łącza na każdej linii. Wykonawca powinien posiadać certyfikat autoryzacyjny pozwalający na wykonywanie okablowania w technologii danego producenta, efektem czego musi być udzielenie co najmniej 20-letniej gwarancji na wykonane przez siebie prace.

sieć komputerową i telefoniczną, system telewizji naziemnej i satelitarnej, telewizję przemysłową (CCTV, czyli telewizję w układzie zamkniętym) system Sygnalizacji Alarmu Pożaru (SAP) Dźwiękowy System Ostrzegawczy (DSO) inne systemy charakteryzujące się przetwarzaniem i przesyłaniem danych (automatyka hotelowa, systemy zarządzania energią w pokoju gościa, rozbudowane systemy parkingowe, kontrola dostępu)

W optymalnym planie inwestycji, rodzaj i konfiguracja instalacji niskoprądowych powinna być znana już na etapie projektu architektonicznego. Pozwala to na dopasowanie rozmieszczenia urządzeń, tras kablowych, piętrowych punktów dystrybucyjnych, serwerowni itp. do konstrukcji budynku i wystroju wnętrz.

Ale zanim sieć zostanie położona, należy dobrze zastanowić się nad rozmieszczeniem stanowisk komputerowych, jak i miejsc podłączenia telefonów. I jako zasadę przyjąć, że lepiej jest położyć przewodów za dużo niż za mało. Przy projektowaniu instalacji komputerowej należy zadać sobie kilka kluczowych pytań: • • •

86

Czy gość ma mieć dostęp przewodowy, czy bezprzewodowy do Internetu? Czy ma być płatny, czy bezpłatny? Czy w lobby ma być wydzielone stanowisko z dostępem do internetu (biznes center)?

KATALOG Produktów dla Hoteli 2016


infrastruktura techniczna

Odpowiedzi na te pytania pozwolą określić liczbę przewodów okablowania strukturalnego niezbędnego do poprowadzenia w dany rejon budynku. Na tym nie koniec, to dopiero jedna część struktury. Druga część obsługuje wszystko, co ma związek z szeroko pojętą administracją, a więc przede wszystkim stanowiskami biurowymi – ich liczbę i rozmieszczenie łatwo przewidzieć znając strukturę zatrudnienia i dokładny zakres obowiązków i miejsc pracy pracowników. Instalacja komputerowa to nie tylko komputery na biurkach i w pokojach gości, ale także stanowiska pracy w recepcji, restauracji, na kuchni, miejsca podłączeń na salach bankietowych. Przy określaniu niezbędnej liczby linii sieci strukturalnej doprowadzanych do poszczególnych miejsc należy pamiętać o tym, że recepcja to miejsce największego zgrupowania wszelkich urządzeń wymagających podłączenia do sieci komputerowej i telefonicznej – terminal kart kredytowych, komputery recepcji, komputer z podglądem z kamer, komputer zarządzający energią etc. Do tego dochodzą drukarki fiskalne, drukarki faktur, system nagłośnienia. Po obliczeniach, poza imponującą liczbą gniazd sieci strukturalnej, dodatkowo okaże się, że jeszcze bardziej imponująca jest liczba gniazd wydzielonej sieci zasilającej 230 V, aby nie zginąć w gąszczu awaryjnych przedłużaczy. Podobne wyliczenia

KATALOG Produktów dla Hoteli 2016

dobrze jest wykonać dla innych stanowisk. Na przykład miejsce pracy kelnera wymaga podłączenia kilku urządzeń: terminala kasowego, drukarki rachunków gościa, drukarki zamówień, drukarki fiskalnej, drukarki faktur. Jeżeli do tego dojdzie terminal kart kredytowych, waga elektroniczna, czytnik kodów kreskowych, to okaże się, że nawet dwa rozgałęziacze to za mało. SYSTEM TELEWIZJI NAZIEMNEJ I SATELITARNEJ Tutaj problemów nie ma aż tak wiele, jak w przypadku sieci strukturalnej opisanej powyżej. Podstawowe pytanie to, czy będziemy chcieli uruchamiać telewizję płatną, oraz czy zamierzamy przesłać kablem sygnał cyfrowej jakości. Odpowiedzi na to pytanie mają decydujący wpływ na typ osprzętu, jaki powinien zostać użyty (moduły stacji czołowej, wzmacniacze szerokopasmowe), natomiast znacznie mniejszy na strukturę i rodzaj planowanego okablowania. Należy się zastanowić także, w jakie inne miejsca będziemy chcieli rozprowadzić sygnał telewizyjny (bar, lobby, sale konferencyjne, itp.). Ważne jest też, czy są miejsca, w które będziemy chcieli dostarczyć bezpośredni sygnał z anteny satelitarnej.

87


infrastruktura techniczna

SYSTEM TELEWIZJI PRZEMYSŁOWEJ (CCTV) Tego systemu nie narzucają żadne przepisy, natomiast jest przez wszystkich chętnie stosowany. Sam widok kamer jest już pewnym środkiem łagodzącym obyczaje co bardziej krewkich gości, natomiast w sytuacjach krytycznych jest nieocenionym pomocnikiem przy rekonstrukcji zdarzeń. Aby system kamer mógł spełniać swoje zadania, każdy inwestor przed ich instalacją powinien zadać sobie parę pytań, pozwalających na określenie funkcjonalności planowanego systemu:

INSTALACJA PPOŻ ORAZ DŹWIĘKOWY SYSTEM OSTRZEGAWCZY W tym punkcie wkraczamy w sferę systemów, w których nie ma miejsca na „inwencję twórczą” inwestora ze względu na branżowe bardzo rygorystyczne przepisy. Trzeba mieć na uwadze, że są to kosztowne rozwiązania, dlatego stale przy projektowaniu budynku należy konsultować je ze specjalistami z dziedziny pożarnictwa. Pozwoli to na takie zaprojektowanie budynku, aby niezbędne instalacje kosztowały jak najmniej.

• Jakiego rodzaju zagrożenia mogą być monitorowane? • Kto będzie czuwał nad prawidłową pracą sytemu i reagował na powstające zagrożenia? • Czy praca kamer ma być w pełni automatyczna, czy wspomagana ręcznie? • Ile punktów ma być monitorowanych? • Jak długo dane mają być przechowywane? • Czy należy zastosować obudowy wandalo-odporne?

88

KATALOG Produktów dla Hoteli 2016


infrastruktura techniczna SALTO Systems, S.L. Oddział w Polsce ul. 17 Stycznia 45a, 02-146 Warszawa Tel .: +48 222 112 205 * info.pl@saltosystems.com www.saltosystems.pl

SALTO prezentuje Justin: aplikację mobilną, która zmienia smartfon w klucz do pokoju hotelowego Nowa technologia Salto JustIN Mobile Key pozwala gościom na wykorzystanie smartfonu jako klucza do pokoju hotelowego. Intuicyjna aplikacja mobilna JustIN opracowana przez SALTO komunikuje się bezpiecznie przez chmurę i umożliwia gościowi w hotelu, otrzymanie klucza do pokoju online, zawsze i wszędzie. Dla gościa, proces ten jest bardzo prosty, wystarczy zjawić się w hotelu i odebrać klucz do pokoju bezpośrednio na smartfona (urządzenia iOS i Android), bez czekania w kolejce do recepcji w celu przejścia tradycyjnego procesu zameldowania. To takie proste. Klucz mobilny SALTO współpracuje z całą gamą produktów SALTO w tym z kolekcją elektronicznych zamków SALTO XS4 i AElement. Użycie rozwiązania mobilnego klucza Salto nie wymaga żadnego specjalnego oprogramowania, klucz mobilny łączy technologie Ultralight C, DESFire EV1, Mifare Plus, Bluetooth i NFC w jeden bezpieczny pakiet. Inaczej niż w przypadku kluczy mechanicznych, czy innych technologii RFID, klucza mobilnego Salto nie można skopiować. Transfer danych wykorzystuje SSL (ang. Secure Socket Layer) i procedurę otwarcia szyfrowaną 128-bitowym szyfrem AES (ang. Advanced Encryption Standard). Dla obsługi hotelu, korzystanie z klucza mobilnego Salto, jest również bardzo proste. Operator musi tylko otworzyć oprogramowanie Salto ProAccess SPACE dla hotelowej kontroli dostępu i przejść do menu zameldowania. Z głównego ekranu, wybrać pokój i datę, wprowadzić numer telefonu nowego gościa i nacisnąć „Wyznacz klucz” aby wysłać klucz do pokoju.

Oprogramowanie wyświetli operatorowi potwierdzenie, że dany klucz został wysłany na wybrane urządzenie i że gość odebrał klucz. Następnie wystarczy że gość otworzy aplikację i naciśnie ikonę wyświetloną na ekranie. Zaprezentowana zostanie animacja informująca o konieczności przyłożenia smartfonu do zamka, zamek odczyta natychmiast uprawnienia klucza i odblokuje drzwi umożliwiając wejście do pokoju. Proste i oczywiste. Najnowocześniejszy technologicznie mobilny klucz Salto, to koniec ery zgubionych kluczy generujących koszty i straty, a dodatkowo minimalizuje on obciążenie recepcji. Tak samo jak dla pokoi hotelowych, może on być również używany w przypadku drzwi wejściowych, wind, szlabanów parkingowych, sal konferencyjnych itp. Jest to idealne rozwiązanie dla każdego rodzaju drzwi, dla których wymagana jest kontrola dostępu. Aby w pełni poznać potencjał klucza mobilnego Salto dla twojej inwestycji, skontaktuj się z lokalnym biurem SALTO i umów się na prezentację na żywo.

KATALOG Produktów dla Hoteli 2016

89


infrastruktura techniczna

LOB Master Key Sp. z o.o. ul. Magazynowa 4, 64-100 Leszno tel .: +48 65 525 07 20 * mechatronika@lob.pl www.lob.pl

Zamek LOB TEC

Zamek LOB 5500

Bezpieczeństwo w hotelu

Każdy hotel wymaga kontroli dostępu do pokoi gościnnych. Realizuje się ją wykorzystując klucze mechaniczne lub elektroniczne zamki hotelowe.

System klucza generalnego

Zamknięcie na klucz może być dobrym zabezpieczeniem pod warunkiem, że nie będzie on skopiowany. LOB realizuje zamknięcia w systemie klucza generalnego w oparciu o opatentowany profil, który nie jest dostępny poza fabryką. To rozwiązanie sprawdza się w niewielkich obiektach w odniesieniu do pokoi gościnnych. Natomiast stosowane jest powszechnie w dużych obiektach w części biurowej i administracyjnej.

Elektroniczne systemy bezprzewodowe

Problem utraty klucza i obniżenia bezpieczeństwa rozwiązują systemy elektroniczne (zamki hotelowe), które doskonale pracują w warunkach częstej zmiany gości i uprawnień. Od kilkunastu lat LOB dostarcza System Klucza generalnego

90

Zamek LOB 8005

Zamek LOB 8002

i instaluje takie systemy. Niedawno z doświadczeń firmy i uwag klientów powstał nowy całkowicie polski system LOB TEC. Rolę klucza pełni w nim karta zbliżeniowa RFID. Karta po upływie doby hotelowej przestaje otwierać drzwi. Zamki drzwiowe na baterie odporne są na awarie zasilania i sieci LAN. Dodatkowo system elektroniczny obsługuje funkcje zapisu zdarzeń do celów dowodowych, funkcję „nie przeszkadzać”, opcjonalne uprawnienia do pomieszczeń dodatkowych (strefy SPA, parkingu) oraz współpracuje z systemem zarządzania rezerwacjami i klientami (PMS). Miarą nowoczesności LOB TEC jest to, że wykorzystuje najnowsze technologie bezprzewodowe. Tryb pracy online gromadzi zdarzenia w czasie rzeczywistym i w połączeniu z oprogramowaniem PMS tworzy nowe możliwości zarządzania obiektem i obsługą gości. LOB jest liderem na rynku zabezpieczeń. Warto skorzystać z tych doświadczeń stosując innowacyjne polskie produkty. Architektura systemu LOB TEC

KATALOG Produktów dla Hoteli 2016


infrastruktura techniczna

AC-Klima

Aereco Wentylacja

Assa Abloy

Bosch Security System

Bt Electronics

Carrier Polska

Clima Polska

D+H Polska

De Dietrich Technika Grzewcza

Daikin Airconditioning

Danfoss

Elektronika

Elektra

Evva

Ekoklimax

Flakt Bovent

Grundfos

Halton

Hafele

Hager Beker

Honeywell

Klima-Therm

92

KATALOG Produktรณw dla Hoteli 2016


infrastruktura techniczna

LOB Master Key Sp. z o.o. ul. Magazynowa 4 64-100 Leszno tel .: +48 65 525 07 20 * mechatronika@lob.pl www.lob.pl

Tradycje LOB w dziedzinie zabezpieczeń sięgają lat 30-tych XX w. Nastawienie na innowacje sprawia, że dziś grupa LOB jest liderem na rynku zabezpieczeń specjalnych dla kluczowych gałęzi gospodarki, profesjonalnych systemów klucza generalnego MKS oraz hotelowych zabezpieczeń elektronicznych. Potwierdzeniem zaangażowania w branżę obiektów pobytowych jest LOB TEC - innowacyjny całkowicie polski system zamknięć hotelowych zasilanych bateryjnie z siecią bezprzewodową i NFC.

LG Electonics

Mercor

Panasonic

P.P.P.H Gras

Procom System

Rehau

Rettig Heating

Regulus-System

SALTO Systems Sp. z o.o. Oddział w Polsce Aeropark Business Centre (NOTHUS) ul. 17 stycznia 45a 02-146 Warszawa Tel .: +48 222 112 205 * info.pl@saltosystems.com www.saltosystems.pl

SALTO Systems jest wiodącym na rynku dostawcą innowacyjnego systemu elektronicznej kontroli dostępu nowej generacji, nie wymagającym okablowania ani klucza mechanicznego. Od 2001 r., Salto redefiniuje świat elektronicznych zabezpieczeń do drzwi w budynku, będąc pierwszą firmą, która wyprzedza potrzeby rynku w bardzo szybko zmieniającym się środowisku nowoczesnych technologii. Oprogramowanie i urządzenia SALTO mogą pracować w sieci bez konieczności drogiego okablowania, oferując inteligentną kontrolę drzwi w czasie rzeczywistym, oraz integrację z istniejącymi systemami, aby usprawnić zarządzanie oraz podwyższyć komfort użytkowania.

Schiessl Polska

Samsung Electronics

Siemens

SPS Klima

Wolf Technika Grzewcza

Wilka Polska

VTS Clima

Viessmann

KATALOG Produktów dla Hoteli 2016

93


internet i multimedia


internet i multimedia

Social media: potฤ™ga, czy papierowy tygrys?

96

KATALOG Produktรณw dla Hoteli 2016


internet i multimedia

Celem wdrożenia technologii mobilnych w hotelu jest zwiększenie ruchu gości na własnych stronach internetowych, podwyższenie interaktywności pomiędzy gościem a hotelem, promocja sprzedaży usług i produktów hotelu oraz uzyskanie – na gorąco – większej liczby opinii gości o pobycie. SOCIAL MEDIA – DLACZEGO NIE

KTO KORZYSTA Z MOBILNEGO PMS-A?

Powodów, dla których hotele rezygnują z inwestowania w rozwiązania mobilne, jest kilka: po pierwsze brak pieniędzy na te działania, po drugie sceptycyzm co do potencjału sprzedażowego nowych technologii. Po trzecie: brak wsparcia ze strony specjalisty i po czwarte: brak rozeznania co do standardów. Jednocześnie większość uczestników rynku ma świadomość konieczności bycia częścią tego fenomenu. Smartfony posiada już większość społeczeństwa, jeszcze nie każdy potrafi zrobić z nich użytek, ale to bardzo szybko się zmienia, szczególnie jeśli chodzi o rezerwację hoteli. Funkcjonowanie hotelu w tej rzeczywistości w swojej podstawowej formie to stworzenie mobilnej strony internetowej z panelem rezerwacyjnym. Wymusza to miniaturowość smartfonów w stosunku do komputerów.

Goście i personel w równym stopniu mogą odnieść korzyść. Goście w sposób pośredni poprzez usprawnienie procesów obsługi w hotelu za sprawą polepszenia komunikacji pomiędzy pracownikami. Co więcej, taka komunikacja może się odbywać do telefonów komórkowych pracowników, nie jest potrzebne wyposażanie pracowników w kosztowne urządzenia.

MOBILNY TO NIE TYLKO REZERWACJA, ALE TAKŻE ZARZĄDZANIE HOTELEM Rozwiązania mobilne to nie tylko rezerwacja przez smartfona. To także zarządzanie hotelem. Systemy mobilne pasują do systemów zarządzania hotelem (PMS). Po pierwsze: pracownicy we współczesnym hotelu muszą obsługiwać wiele ról, po drugie: wiedza nie jest dzielona w hotelu (najczęściej). Housekeeping nie wie co robi recepcja i vice versa. Powoduje to znane w hotelach problemy. Scentralizowany PMS rozwiązuje te problemy poprzez scentralizowanie obiegu informacji i rozsyłanie ich na urządzenia mobilne, dzięki czemu goście mają stały dostęp do bieżących cen, rezerwacji, promocji etc. Nie trzeba już być w biurze, aby mieć dostęp do wszystkich potrzebnych informacji. Obsługa check-in może się odbywać na tablecie w pokoju gościa, jak ma to miejsce w kilku hotelach na świecie.

KATALOG Produktów dla Hoteli 2016

SOLOMO – SOCIAL, LOCAL, MOBILE Skrót definiuje, jak mobilny PMS może być użytkowany przez gości: „social” oznacza media społecznościowe np. facebook. „Local” oznacza destynację, w której znajduje się hotel. Jak w danym miejscu można spędzić czas, jakie są restauracje, gdzie jest dobry bar. „Mobile” oznacza z kolei, jak ludzie obsługują te informacje.

Świat zdominowały dwie platformy: oparta o system Android i druga Applowska o system iOS.

97


internet i multimedia

Agraf Sp. z o.o. 94-102 Łódź, ul. Nowe Sady 2 * www.info@agraf.com.pl Tel.: (42) 25 03 185 www.agraf.com.pl

SALA KONFERENCYJNA. NOWOCZESNA = INTERAKTYWNA! Obecnie sala konferencyjna to już nie tylko projektor i ekran. Klienci poszukują interaktywnych rozwiązań prostych w obsłudze, a jednocześnie dających prowadzącemu wiele różnorodnych możliwości i narzędzi. Dzisiejszych prelegentów nie interesuje już tylko zmiana slajdów w programach prezentacyjnych, liczenie podniesionych rąk czy zbieranie wypisanych ankiet. Możliwości cyfrowych rozwiązań dają niesamowite efekty. MONITORY INTERAKTYWNE To najbliższa przyszłość hoteli. Ich szerokie zastosowanie sprawia, że doskonale sprawdzą się nie tylko w sali konferencyjnej, ale również jako źródło informacji, rozrywki i rezerwacji atrakcji hotelowych dla gości. Amerykańska firma Newline Interactive jest producentem wielu modeli monitorów interaktywnych w rozmiarach od 55” do 84”. Wyróżniają się m.in. wysoką rozdzielczością fullHD i 4K, czułym 10-cio punktowym dotykiem, wbudowanym komputerem i zabezpieczeniem ekranu hartowaną szybą. Najnowszym rozwiązaniem firmy Newline Interactive jest monitor TRUTOUCH X7 z wbudowanym systemem do wideokonferencji, o którym więcej można przeczytać w dziale nowości. SYSTEM DO GŁOSOWANIA Klienci oczekują, że wynajmując hotel na konferencję będą mogli skorzystać z systemu do głosowania. System firmy Turning Technologies składa się z pilotów i prostego oprogramowania współpracującego z PowerPoint, które umożliwia przeprowadzanie głosowań, ankiet a także testów i daje natychmiastowe wyniki. W naszej ofercie dostępne są różne rodzaje pilotów od najprostszych ResponseCard LT z 5-cioma przyciskami do najbardziej rozbudowanych QT z klawiaturą querty, za pomocą, których można udzielać odpowiedzi tekstowych i liczbowych.

PROJEKTORY Cyfrowy postęp znajduje swoje odzwierciedlenie także w ofercie projektorów. Pojawiają się coraz to nowsze rozwiązania wpływające na zmniejszenie kosztów eksploatacji, wydłużenie czasu pracy i poprawienie parametrów. Warto zwrócić uwagę na projektor laserowy Sony VPL-FHZ55, który zapewnia stabilną jasność 4000 Lm i doskonałą jakość obrazu w rozdzielczości FullHD. Jest tani w użytkowaniu i wystarcza nawet na 20 000 godzin pracy.

W NASZEJ OFERCIE m.in: • System do głosowania Turning Technologies • Monitory wielkoformatowe Sony Bravia • Tablice Interaktywne Turning Technologies

98

• Projektory multimedialne Sony, BenQ, NEC • Monitory interaktywne Newline, BenQ • Systemy bezprzewodowej prezentacji Awind, Newline KATALOG Produktów dla Hoteli 2016


internet i multimedia

Hewlett Packard Enterprise Polska Sp. z o.o. ul. Szturmowa 2A, 02-678 Warszawa Tel.: 22 565 77 00 * strefahpe@hpe.com www.hpe.com www.sftrefahpe.pl

Aruba a Hewlett Packard Enterprise Company • Zautomatyzować mechanizmy dostępu do sieci Wi-Fi zarówno w przypadku osób indywidualnych, jak i grup oraz uczestników konferencji. • Zwiększać przychody dzięki ukierunkowanej reklamie we własnym portalu Wi-Fi dostępnym dla gości. • Zaoferować gościom kieszonkowy przewodnik w postaci aplikacji mobilnej działającej na różnych platformach. • Zwiększyć skuteczność programów lojalnościowych dzięki powiadomieniom typu „push” wysyłanym na podstawie bieżącej lokalizacji. • Zwiększyć dodatkową sprzedaż własnych usług. • Udostępnić gościom mapy i nawigację w czasie rzeczywistym do interesujących punktów na terenie obiektu.

Współcześni turyści, sprawni technicznie i wyposażeni w urządzenia mobilne, oczekują najwyższej jakości, jeśli chodzi o działanie sieci Wi-Fi i związanych z nimi usług. Firma Aruba Networks ułatwia hotelom i innym przedsiębiorstwom wzmocnienie relacji z klientami, a w konsekwencji zwiększenie przychodów oraz zadowolenia klientów i ich lojalności. Rozwiązanie firmy Aruba a Hewlett Packard Enterprise Company dla obiektów turystycznych Rozwiązania firmy Aruba ® pozwalają usprawnić działanie hoteli i ośrodków turystycznych, a zarazem w skuteczniejszy sposób obsłużyć turystów korzystających z urządzeń mobilnych. Dzięki produktom firmy Aruba można: • Zaoferować gościom szybką, gigabitową sieć Wi-Fi na terenie całego obiektu, zarówno w pokoju, jak i na basenie albo na plaży. • Zapewnić usługi mobilnych konsjerżów w dowolnym miejscu na terenie obiektu. • Przetwarzać transakcje płatnicze za pośrednictwem sieci Wi-Fi i jednocześnie zachować zgodność ze standardami PCI. • Zrezygnować z kabli, poczynić oszczędności i uruchamić komunikację VoIP, aplikacje zaplecza i kamery monitoringu w sieci Wi-Fi.

KATALOG Produktów dla Hoteli 2016

Szybkie podłączenie do właściwej sieci wi-fi • Mechanizmy automatycznego dostępu do sieci Wi-Fi wykorzystujące rozwiązanie ClearPass Guest umożliwiają pojedynczym gościom i cały grupom intuicyjne podłączanie urządzeń z zachowaniem odpowiedniego poziomu zabezpieczeń, bez konieczności drukowania kartek z hasłami i udzielania pomocy technicznej przez pracowników. • Niestandardowe portale logowania do sieci Wi-Fi, wyeksponowane logo i nazwa obiektu, stanowią dodatkowy punkt kontaktu marki hotelu z gośćmi, a jednocześnie dodatkowe źródło potencjalnych przychodów. Kieszonkowy konsjerż • Platforma aplikacji mobilnych Aruba Meridian™ umożliwia łatwe konstruowanie aplikacji, których goście hotelu mogą użyć np. do zarezerwowania pokoju i zapoznania się z terenem obiektu albo listą wydarzeń. • Urządzenia Aruba Beacon pozwalają dodać do aplikacji mobilnej funkcje mikrolokalizacji, dzięki czemu goście mogą zobaczyć swoje faktyczne położenie na mapie i odnaleźć znajdujące się w pobliżu obiekty. • Technologia Aruba Beacons pozwala także zwiększyć skuteczność programów lojalnościowych, ponieważ umożliwia wysyłanie na urządzenia mobilne powiadomień związanych z lokalizacją, np. osobistego powitania przyjeżdżających gości albo informacji o zniżce w restauracji. Więcej informacji o rozwiązaniach moblinych dla Hoteli: www.grandarubahotel.pl Kontakt: strefahpe@hpe.com

99


internet i multimedia

ITI Neovision S.A. al. gen. W. Sikorskiego 9 02-758 Warszawa infolinia b2b: 22 310 45 15 * b2b@ncplus.pl www.ncplus.pl/dlabiznesu

NC+ NAJCHĘTNIEJ POLECANĄ PRZEZ POLAKÓW PLATFORMĄ CYFROWĄ! Firmy premium, jaką jest nc+, dbają szczególnie o dwie rzeczy: wysoką jakość dostarczanych produktów i usług oraz dobre relacje z klientami. Efektem tych starań jest godło Laur Klienta, które platforma otrzymała w oparciu o opinie konsumentów. Ponad połowa badanych wskazała ją jako najlepszą i najchętniej rekomendowaną platformę cyfrową w Polsce. Telewizja dzisiaj to oczywiście najlepsze filmy i wciągające seriale, emocjonujące widowiska sportowe oraz pasjonujące programy. Laur Klienta dla nc+ jest dowodem na to, że konsumenci oprócz bogatej oferty programowej doceniają także nowoczesne technologie oraz rozwiązania przyjazne dla abonentów. Platforma nc+ w ostatnim czasie wprowadziła wiele z nich.

Oferta Premium Sport Pro

Wszystkie mecze Ekstraklasy na żywo w jakości HD wyłącznie w nc+

Liga Mistrzów UEFA wyłącznie w kanałach sportowych nc+ od sezonu 2015/16 przez kolejne 3 lata

Liga Mistrzów UEFA WYŁĄCZNIE W

| WYŁĄCZNIE W

Jedyna oferta na rynku, która umożliwia legalne transmitowanie największych wydarzeń sportowych w pubach, barach, lokalach gastronomicznych itp.

Ekstraklasa | WYŁĄCZNIE W

| WYŁĄCZNIE W

Liga Europejska UEFA

| WYŁĄCZNIE W

| WYŁĄCZNIE W

| WYŁĄCZNIE W

| WYŁĄCZNIE W

Ekstraliga Speedway

Liga angielska

Zaoferuj swoim gościom niezapomnianą rozrywkę i możliwość wspólnego kibicowania dzięki unikalnej ofercie nc+ umożliwiającej publiczne odtwarzanie najważniejszych rozgrywek ligowych!

tj. Eurosport, Eurosport2 we wszystkich przestrzeniach publicznych swojego hotelu.

Skorzystaj z praw do publicznego odtwarzania największych wydarzeń sportowych dzięki ofercie Premium Sport Pro.

To każdy pokaz treści odbywający się poza domem, kierowany do osób pozostających w innych relacjach niż więzy rodzinne. „Publiczne odtwarzanie utworu jest jednym z tzw. pól eksploatacji utworu, za którą autorowi bądź producentowi należy się odpowiednie wynagrodzenie (art. 6 Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych).” Korzystając z oferty Premium Sport Pro działasz zgodnie z prawem i nie przyczyniasz się do kradzieży własności intelektualnej. Dbasz o swoje dobre imię w oczach gości i zapewnisz im fantastyczną, legalną rozrywkę.

nc+_Ulotka_PUB_A5_09.2015.indd 5-6

Legalne transmisje sportowe w Twoim lobby barze czy restauracji zapewnią satysfakcję Twoich Gości i sprawią, że zyskasz nowych klientów. Z nc+ możesz legalnie emitować wybrane wydarzenia sportowe, a pomiędzy nimi korzystać z praw do publicznego odtwarzania kanałów muzycznych, lifestylowych i dodatkowych kanałów sportowych

100

14.09.2015 10:37

Czym jest publiczny pokaz?

KATALOG Produktów dla Hoteli 2016


internet i multimedia

Polsound Sp. z o. o. ul. Graniczna 17, 05-092 Łomianki Tel.: 22 2041 100 * biuro@polsound.pl www.polsound.pl

DŹWIĘK WPŁYWA NA KAŻDY ASPEKT NASZEGO ŻYCIA, OD ZDROWIA I DOBREGO SAMOPOCZUCIA PO NAUKĘ, PRACĘ, SEN ORAZ NASZE RELACJE W DOMU, W MIEJSCU PRACY I WYPOCZYNKU. Pod wieloma względami nasz zmysł słuchu jest dużo bardziej złożony niż zmysł wzroku. Widzimy tylko to, co znajduje się przed nami, ale słyszymy wszystko, co dzieje się wokół nas. Słuch jest naszym podstawowym zmysłem ostrzegawczym, a głos podstawową formą komunikacji. Ludzie biznesu to jedna z najważniejszych grup klientów hotelowych. Dobra oferta technologiczna w zakresie konferencji i prezentacji jest w stanie przyciągnąć wymagającego klienta, i co ważne sprawić, że będzie do nas wracał. Dźwięk jest równie ważny jak wystrój pomieszczeń, smak potraw czy kultura pracy personelu. To jeden z elementów definiujących pojęcie komfortu.

System nagłośnieniowy, który został źle wyspecyfikowany, źle zainstalowany oraz źle zestrojony może być źródłem ciągłej frustracji dla każdego, kto z niego korzysta. Wielu użytkowników poświęca bardzo dużo ważnego czasu na początku każdej konferencji, żeby złożony system zadziałał właściwie. Wiele istniejących dźwiękowych instalacji hotelowych nie spełnia wymagań dzisiejszych klientów biznesowych. To sprawia, że do Was już często nie wracają… Wyobraźmy sobie system nagłośnienia, który jest praktycznie niewidoczny. System, który działa w sposób naturalny nie angażując nas technicznie, bez widocznych mikrofonów i nagłośnienia. W takich warunkach uczestnicy spotkania mogą wyrażać się swobodnie i produktywnie. Dzięki specjalnym mikrofonom sufitowym SHURE MXA, które są oparte na najnowszych rozwiązaniach cyfrowego przetwarzania sygnału, możliwe stało się selektywne zbieranie dźwięku z określonych miejsc w pomieszczeniu. System analizuje precyzyjnie skąd dociera dźwięk i wzmacnia, tym samym izolując go od tła. Taki system, dzięki wbudowanym automatycznym mikserom dźwięku, znacząco poprawia brzmienie i zrozumiałość wypowiedzi, kontrolując poziom tła i pogłosu. Całkowicie sieciowe połączenie wszystkich elementów pozwala na dowolną dystrybucję sygnału co ułatwia

102

konfigurację i łączenie sal konferencyjnych, wielokanałową rejestrację spotkania oraz całkowitą integrację z nowoczesnymi systemami wideo konferencyjnymi. Wasi technicy i informatycy będą zachwyceni… Szczegółowe dane na temat tego rozwiązania znajdą Państwo pod tym adresem: Proponujemy również rozwiązania klasyczne, z cyfrowymi mikrofonami bezprzewodowymi najwyższej klasy, zapewniającymi szyfrowaną transmisję dźwięku dla bezpieczeństwa i dyskrecji Waszych klientów. Od 25 lat z dumą reprezentujemy na rynku polskim najlepszych producentów profesjonalnych systemów nagłośnieniowych, w tym: Shure, Meyer Sound, DiGiCo, TASCAM i wielu innych. Zdobyte w tym czasie doświadczenie przyciągnęło do nas najbardziej znamienitych klientów ze wszelkich dziedzin wykorzystujących nagłośnienie. To zobowiązuje. Oferujemy kompletną ofertę nagłośnienia konferencyjnego i hotelowego, od projektu po wykonanie z naszymi najlepszymi, sprawdzonymi partnerami. Wstępne spotkanie, na którym zapoznamy się z Państwa potrzebami i zaproponujemy nasze rozwiązanie nic nie kosztuje…

KATALOG Produktów dla Hoteli 2016


internet i multimedia

Media Management Europe ul. Naddnieprzańska 26/2D 04-205 Warszawa * sales@mm-eu.tv Tel.: 22 812 74 33 www.mm-eu.tv

Firma Media Management Europe (MME) powstała w 2004 roku w oparciu o 10-letnie doświadczenie w doradztwie, sprzedaży, instalacji i zarządzaniu usługami telefonicznymi, tv satelitarnej i IT dla klientów komercyjnych i mieszkaniowych. Szczegółowo zdefiniowany profil działalności, tj. udzielanie „licencji” lub „sublicencji” w imieniu nadawców, pozwolił MME na zbudowanie silnej i rozpoznawalnej marki w tym segmencie usług. Stała współpraca z największymi lokalnymi i międzynarodowymi nadawcami oraz działalność na terytorium CEE pozwoliły na stworzenie dwóch

pionów sprzedaży: komercyjnego i telewizji kablowej, z szerokim portfolio dedykowanym do każdego z nich. Oferta Media Management Europe to najbardziej popularne telewizyjne kanały obcojęzyczne, a także dobrze znane i lubiane kanały emitowane w języku polskim. Pakiet MME zawiera ponad 80 kanałów telewizyjnych: informacyjnych, ogólnorozrywkowych, sportowych, filmowych, w wielu wersjach językowych, umożliwiając dobór oferty do indywidualnych potrzeb. Wychodząc naprzeciw zmianom technologicznym i oczekiwaniom klientów, oferta MME jest nieustannie wzbogacana o nowe kanały, również w wersji HD.

Media Management Europe oferuje szeroki wybór kanałów telewizyjnych dla hoteli w wielu językach. Posiadamy ponad 80 kanałów, między innymi: KANAŁY OGÓLNOTEMATYCZNE

KANAŁY INFORMACYJNE

104

NOWOŚĆ

KANAŁY SPORTOWE

KANAŁY ROZRYWKOWE

KATALOG Produktów dla Hoteli 2016


internet i multimedia

PANASONIC SYSTEM COMMUNICATIONS COMPANY EUROPE (PSCEU) Wołoska 9a , 02-583 Warszawa Infolinia: +48 222112681 * www.business.panasonic.pl

Przedstawiamy rozwiązania biznesowe dla lepszej pracy

Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU) oferuje szeroką gamę najnowocześniejszych produktów i rozwiązań, od światowej klasy sprzętu emisyjnego, interaktywnych wyświetlaczy i projektorów po zaawansowane zunifikowane systemy komunikacyjne oraz wytrzymałe notebooki i tablety. Niezależnie od tego, jak duża jest firma lub instytucja, Panasonic System Communications Company Europe zapewnia specjalistyczny sprzęt, który umożliwia rejestrowanie, przetwarzanie i przesyłanie wszelkich danych wizualnych, głosowych i tekstowych w ramach organizacji. Panasonic z zaangażowaniem tworzy wyjątkowe i przystępne w obsłudze produkty i systemy biznesowe, z których każdy charakteryzuje się wielofunkcyjnością i zaawansowanym cechami. Panasonic: eksperci w dziedzinie specjalistycznych rozwiązań technicznych dla biznesu Mając za sobą ponad 50 lat doświadczenia w szeregu sektorów działalności o profilu technicznym, nasze działy rozwiązań realizują wszelkie potrzeby biznesowe: dział produktów komputerowych oferuje wytrzymałe laptopy i tablety — urządzenia Toughbook i Toughpad; dział rozwiązań komunikacyjnych oferuje wszechstronny asortyment skanerów, drukarek i faksów oraz central abonenckich/systemów telefonii SIP; dział kamer profesjonalnych oferuje kompleksowe rozwiązania w dziedzinie profesjonalnego sprzętu audiowizualnego i emisyjnego oraz medycznych rozwiązań wizyjnych (IMV). Oferta profesjonalnego sprzętu audiowizualnego i emisyjnego obejmuje wiele innowacyjnych produktów wysokiej jakości, w tym technologię 4K, systemy kamer zdalnych oraz nową generację kamer VariCam. Natomiast medyczne rozwiązania wizyjne (IMV) to przełomowe technologie przeznaczone do pracy w sektorze medycznym, biomedycznym i przemysłowym. Nasze KATALOG Produktów dla Hoteli 2016

systemy zabezpieczeń, składające się m.in. z kamer 4K, systemów kontroli dostępu i alarmów przeciwpożarowych, skutecznie chronią zasoby firmy, nie wpływając na jej funkcjonowanie. Istnieje także możliwość zintegrowania tych systemów z inteligentnymi rozwiązaniami opartymi na chmurze lub systemami innych producentów. Systemy wizyjne obejmują projektory, wyświetlacze i urządzenia konferencyjne wideo HD łączące w sobie jakość i czołową na rynku technologię. Poznaj nasze produkty i rozwiązania biznesowe, i pozostań w kontakcie Przeglądając strony internetowe naszych poszczególnych działów, znajdziesz szczegółowe informacje i materiały, obejmujące: • • • • • • • • •

nasz asortyment produktów zajmujących czołową pozycję na rynku; nasze kompleksowe rozwiązania dla biznesu; sposób, w jaki pomagamy firmom zmniejszyć niekorzystne oddziaływanie na naszą planetę; broszury do pobrania; pomoc techniczną; dane kontaktowe; aktualności i wydarzenia; opisy przypadków zastosowania produktów; punkty sprzedaży.

Możesz też zamieścić recenzje naszych produktów, dowiedzieć się, jak klienci w Europie wdrażają nasze rozwiązania, oraz odkryć, co daje nam pewność, że oferujemy doskonałą technologię dla Twojej branży. Skontaktuj się z firmą Panasonic już dziś, aby otrzymać więcej informacji i dowiedzieć się, jak nasze produkty i rozwiązania dla biznesu mogą pomóc Twojej organizacji.

105


internet i multimedia

Amernet

AB Media

Agraf Sp. z o.o. 94-102 Łódź ul. Nowe Sady 2 * www.info@agraf.com.pl Tel .: (42) 25 03 185 www.agraf.com.pl

106

Agraf sp. z o.o. (WWW.agra.com.pl, WWW.interwrite.pl) jest dystrybutorem profesjonalnego sprzętu do interaktywnej prezentacji i głosowań. Są to produkty światowych marek takich jak Newline Interwctive (monitory interaktywne i tablice interaktywne), Turning Technologies (system do głosowania, tablice interaktywne), Sony (projektory przenośne i instalacyjne, monitory wielkoformatowe i interaktywne), BenQ (projektory i monitory interaktywne). Oprócz sprzedaży świadczymy usługę wypożyczania pilotów oraz obsługi głosowań podczas Konferencji.

Acentic

Aplauz Audio

Ascom

Avis Media

AVGroup

AV.Net

Brill AV Media

Bose

Batna

Content Networks

Diomar

Delta

Epson Europe

Espondi

Funai Electric Europe

Grupa Clue

KATALOG Produktów dla Hoteli 2016


internet i multimedia

Hewlett Packard Enterprise Polska Sp. z o.o. ul. Szturmowa 2A 02-678 Warszawa Tel .: 22 565 77 00 * strefahpe@hpe.com www.hpe.com www.sftrefahpe.pl

Internet Media Services

Instalsat

ITI Neovision S.A. al. gen. W. Sikorskiego 9 02-758 Warszawa infolinia b2b: 22 310 45 15 * b2b@ncplus.pl www.ncplus.pl/dlabiznesu

NOWOCZESNE ROZIĄZANIA MOBILNE DLA HOTELI I OBIEKTÓW TURYSTYCZNYCH Hewlett Packard Enterprise to największy na świecie dostawca infrastruktury informatycznej, oprogramowania, usług oraz rozwiązań dla przedsiębiorstw różnej wielkości. HPE, oraz zakupiona przez spółkę Aruba Networks tworzy nowoczesne rozwiązania informatyczne, w tym również sieciowe. Technologia ta ułatwia hotelom i innym przedsiębiorstwom wzmocnienie relacji z klientami, poprzez profesjonalne i bezpieczne sieci bezprzewodowe, usługi mikrolokalizacji z użyciem beaconów, oraz rozwiązania dla centrów danych.

Innergo Systems

Idea Profit

nc+ to satelitarna platforma cyfrowa, której oferta kierowana jest do najbardziej wymagających widzów. Tylko tutaj znajdziesz premiery najgłośniejszych hitów kinowych, najnowsze seriale, a także największe wydarzenia i rozgrywki sportowe, ponieważ tylko nc+ zapewnia dostęp do wszystkich kanałów Premium. W nc+ znajdziesz również pełną ofertę kanałów tematycznych z obszarów filmu, lifestyle, wiadomości, a także najbogatszą ofertę kanałów dla dzieci.

Image Recording Solutions

Konsbud Audio

Kontel

Kapsch Telecom

Kramer Poland

Konsorcjum FEN

Koma Nord

LG Electronics

Locatel

Molex Premise Networks

MCX Systems

Multitap

KATALOG Produktów dla Hoteli 2016

107


internet i multimedia

Media Management Europe ul. Naddnieprzańska 26/2D 04-205 Warszawa * sales@mm-eu.tv Tel .: 22 812 74 33 www.mm-eu.tv

Maxico

Media Hotel

Netix

NextiraOne Polska

NASK

OKI Systems

ProAudio-AVT

Projekcja

PANASONIC SYSTEM COMMUNICATIONS COMPANY EUROPE (PSCEU) Wołoska 9a 02-583 Warszawa Infolinia: +48 22 211 26 81 www.business.panasonic.pl

Polsound Sp. z o. o. ul. Graniczna 17 05-092 Łomianki Tel .: 22 2041 100 * polsound@polsound.pl www.polsound.pl

Profit Room

108

Firma Media Management Europe istnieje na rynku ponad 10 lat. Oferta MME zawiera ponad 80 kanałów telewizyjnych: informacyjnych, ogólnorozrywkowych, sportowych, filmowych, w wielu wersjach językowych. Wychodząc naprzeciw zmianom technologicznym i oczekiwaniom klientów, oferta MME jest nieustannie wzbogacana o nowe kanały, również w wersji HD.

Polixel

Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU) oferuje szeroką gamę najnowocześniejszych produktów i rozwiązań, od światowej klasy sprzętu emisyjnego, interaktywnych wyświetlaczy i projektorów po zaawansowane zunifikowane systemy komunikacyjne oraz wytrzymałe notebooki i tablety. Niezależnie od tego, jak duża jest firma lub instytucja, Panasonic System Communications Company Europe zapewnia specjalistyczny sprzęt, który umożliwia rejestrowanie, przetwarzanie i przesyłanie wszelkich danych wizualnych, głosowych i tekstowych w ramach organizacji. Panasonic z zaangażowaniem tworzy wyjątkowe i przystępne w obsłudze produkty i systemy biznesowe, z których każdy charakteryzuje się wielofunkcyjnością i zaawansowanym cechami.

Firma Polsound jest jednym z największych dystrybutorów profesjonalnych systemów nagłośnieniowych i studyjnych w Polsce. Wśród naszych klientów są wszystkie branże wykorzystujące profesjonalnie dźwięk do komunikacji, rozrywki i edukacji w tym teatry, telewizje, hotele, restauracje i administracja publiczna wszystkich szczebli. 25 lat doświadczenia w dystrybucji najlepszych marek w świecie profesjonalnego dźwięku to pewność, że Wasza instalacja będzie dobrą i funkcjonalną inwestycją. Opierając się na sprawdzonych i w pełni profesjonalnych produktach jesteśmy w stanie zaproponować kompleksowe rozwiązania ściśle dopasowane do Państwa potrzeb.

Quadriga Poland

Ricoh Polska

KATALOG Produktów dla Hoteli 2016


internet i multimedia

Robert Bosch

Samsung Electronics Polska

Smart Signage Poland

Siemens

Sony Professional

Social Wifi

Sharp Electronics

Slican

SimpleAV

Software Mind

Soft-Energy

Shadok AV

Solix

Show System

Task Media Solutions

Toshiba Television

Tommex

Tritech System Technology

Techkon Congress Services

3M

Videofonika

Zakล‚ady Naukowo Techniczne Proteko

Viktel

KATALOG Produktรณw dla Hoteli 2016

Vidis

109


technologie informatyczne


technologie inormatyczne

System informatyczny wspomaga i kontroluje pracowników Najbardziej newralgicznymi obszarami w hotelu są recepcja i gastronomia – bo tam generowana jest sprzedaż. Mówi się „pańskie oko konia tuczy”, co w tej konkretnej sytuacji przekłada się na stwierdzenie, że tam, gdzie menadżer obserwuje pracowników 24 godziny na dobę, jest zapewniona kontrola. Ale primo: wbrew pozorom nie wszystko owo oko dostrzeże, secundo: fizyczną niemożliwością jest personalna kontrola non-stop. Co zrobić? Można z premedytacją wykorzystać do wspomagania system informatyczny. Zapewne nie każdy, ale taki, który ma wbudowane funkcje kontrolne. To znaczy? Pierwsza istotna kwestia to dostęp użytkowników do programu – może odbywać się dwojako: osobistym kodem oraz kartą magnetyczną. Oczywiście, kartę można zgubić, może ona zostać skradziona, a kod zostać podpatrzony przez inną osobę i na to system nic nie poradzi. Zakładając jednak, że tak się nie stanie, dzięki zalogowaniu się do systemu użytkownik jest identyfikowany i utożsamiany z przydzieloną na etapie wdrażania programów grupą uprawnień. Jak rozbudowane będą to poziomy, zależy od możliwości programu. W programie hotelowym (recepcyjnym) z reguły występują grupy użytkowników, posiadające określone prawa dostępu do różnych grup funkcji w programie. Grupy użytkowników i zakres przydzielonych im uprawnień odpowiadają typowej strukturze działów hotelu (recepcja, służba pięter, kierownik zmiany). Wprowadzając nowego użytkownika należy go po prostu przydzielić do grupy odpowiadającej działowi, a także przydzielić grupę kasjerską, pozwalającą na

112

indywidualne rozliczanie z przyjmowanych pieniędzy. System uprawnień polega na blokowaniu dostępu do poszczególnych okien w programie dla żądanej grupy użytkowników. Logowanie do systemu hotelowego pozwala również na późniejszą analizę czynności wykonywanych przez poszczególnych pracowników - tzw. kto co zrobił? Możliwa jest więc analiza każdej operacji wykonanej w systemie przez daną osobę. GASTRONOMIA Gastronomia to kolejna strefa potencjalnego zagrożenia, a więc wymagająca ścisłej kontroli. Bez sprawnego systemu znowu byłoby trudno. I tu kłania się temat przydzielania uprawnień użytkownikom. Dostęp do wykonywania pewnych czynności może być dla niektórych z nich bezwzględnie uniemożliwiony, natomiast pewne operacje mogą być wykonywane dopiero po uprzedniej autoryzacji przez osoby upoważnione. Jakich nadużyć ze strony nieuczciwego personelu można się spodziewać w kontekście sprzedaży w gastronomii? Przede wszystkim operacji związanych z rachunkami: fałszowania i niewystawiania rachunków. Ale poza aspektem

KATALOG Produktów dla Hoteli 2016


technologie inormatyczne

sprzedażowym nadużycia mogą pojawić się po stronie rozliczeń gastronomii: niedomierzanie, niedoważanie towarów i sprzedaż nadwyżek poza ewidencją, podmiany towarów nisko i wysoko marżowych, przynoszenie własnych surowców i sprzedaż poza ewidencją. I tu jest dopiero pole do popisu, aby wykorzystać nowoczesne technologie, ale także pomysły i założenia twórców – Produkt Managerów systemów informatycznych. Profesjonalne programy wspomagające kontrolę i zarządzanie gastronomią umożliwiają: • kontrolowanie przepływu artykułów w przedsiębiorstwie, tj. od złożenia zamówienia do dostawy, przez ewentualne przetworzenie i ich sprzedaż, • ochronę interesów firmy w zakresie zaopatrzenia, tzn. czy to co jest dostarczone jest zgodne pod względem asortymentu, ilości oraz jakości, • ewidencję sprzedaży w wyniku przesyłania danych z programu rejestrującego sprzedaż gastronomiczną, • rejestrowanie kosztu faktycznego zużycia surowców w wyniku stwierdzonych stanów w ramach przeprowadzonych inwentaryzacji oraz kosztu zakładanego zużycia surowców w wyniku stosowanych receptur. KONTROLA CZASU PRACOWNIKÓW Jaki jeszcze obszar w hotelu powinien podlegać kontroli? Użytkownicy profesjonalnych systemów informatycznych wspomagających zarządzanie hotelem kładą duży nacisk na konieczność kontroli czasu pracy pracowników. Dzięki zastosowaniu indywidualnych kart magnetycznych oraz odpowiednich czytników tych kart sprzężonych z programem przetwarzającym dane otrzymujemy następne korzyści: • • • •

rejestracja godzin wejścia i wyjścia pracowników z podziałem na przerwy płatne i bezpłatne, rejestracja godzin dziennych i nocnych, przygotowanie i wydruk grafika, kontrola zgodności przyjść i wyjść z danymi w grafiku.

UŻYTKOWNIK • • • • • •

rejestracja użytkowników użytkownik ma unikalny identyfikator (unikalność dotyczy również identyfikatorów użytkowników, którzy stracili uprawnienia do pracy z programem) i hasło, hasło powinno składać się z 8 znaków, wymuszona zmiana hasła nie rzadziej niż co 30 dni, konieczna rejestracja rozpoczęcia i zakończenia pracy użytkownika, użytkowanie systemu na podstawie nadanych uprawnień, rejestr uprawnień.

KATALOG Produktów dla Hoteli 2016

SYSTEM • • • •

konieczne tworzenie kopii zapasowych zbioru danych i programów do ich przetwarzania, konieczne mechanizmy reakcji na zawieszenie pracy, zabezpieczenia przed utratą danych w przypadku awarii zasilania, system zabezpieczeń przed nieuprawnionym dostępem do systemu, objęcie systemu procedurami przeglądu i konserwacji (umowa serwisowa).

PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH • • • •

data i identyfikator użytkownika pierwszego wprowadzenia danych do systemu, ewidencja ostatniej zmiany na danych (data i identyfikator), informacji o udostępnieniu danych i sprzeciwu do udostępniania danych, raportowanie powyższych dla osoby, której danej są w bazie.

Warto sprawdzić czy system informatyczny użytkowany w Państwa obiekcie zapewnia te wymogi. Danych w systemie przechowywanych jest bardzo dużo – im dłużej system funkcjonuje tym bardziej „rozrasta” się baza danych. SYSTEM ZAWSZE CHRONIONY, ALE I DOSTĘPNY Nie podlega kwestii, że dane gromadzone w systemie mają ogromne znaczenie i powinny być bardzo dobrze chronione, powinny być także dostępne na żądanie w każdej sytuacji. „Sercem” systemu informatycznego wspomagającego zarządzanie jest z reguły serwer, na którym dane te są gromadzone. Jak zapewnić ich bezpieczeństwo? Pierwsza kwestia to ochrona danych przed niepowołanym dostępem z zewnątrz. Najlepszym sposobem uniknięcia zagrożeń jakie wiąże się z włamaniem do systemu jest uniemożliwienie dostępu do sieci osobom niepowołanym. Do tego wykorzystuje się firewall – hardware’owe i software’owe zabezpieczenie, które ma blokować wszelkie próby ataku z internetu i sieci lokalnej. Zapora firewall sprawdza informacje przychodzące z internetu, rozpoznaje i odrzuca informacje przychodzące z niebezpiecznych lokalizacji. Dane zapisywane na dysku mogą zostać utracone w wyniku awarii dysku. Jako zabezpieczenie stosuje się więc mirroring dysków w serwerze, czyli tzw. zapis lustrzany na dwóch pracujących dyskach. W razie fizycznej awarii jednego z dysków, dane dostępne są na drugim. Nie chroni to jednak przed programowym uszkodzeniem lub usunięciem danych.

113


technologie inormatyczne LSI Software S.A. ul. Przybyszewskiego 176/178 93-120 Łódź Infolinia: 800 811 574 Tel: 42 680 80 00 Fax: 42 680 80 99 E-mail: info@lsisoftware.pl www.lsisoftware.pl

KOMPLEKSOWE SYSTEMY DO ZARZĄDZANIA HOTELEM I GASTRONOMIĄ Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku dostarczamy systemy, które pozwalają na zarządzanie biznesem w sposób efektywny i kompleksowy. Oferujemy rozwiązania IT oraz konsultacje, serwis, wdrożenia i wszechstronną konfigurację systemu. Produkty dedykowane są do gastronomii, hotelarstwa oraz obiektów rekreacyjno-sportowych, dopasowane do potrzeb klienta i rozwijane wraz z sytuacją rynkową.

Modułowa budowa systemu umożliwia stworzyć wszechstronny pakiet do obsługi całego hotelu. Nasze flagowe produkty: POSitive Hospitality – zarządzanie i obsługa dzięki automatyzacji recepcji, kontrola kosztów i wskaźników (liczne raporty), interfejsy, nadzór nad pracownikami oraz szybka obsługa na stanowiskach POS w gastronomii, gospodarka magazynowa, zarządzanie recepturami i kontrola „food cost”. POSitive Centrala (HMC) – centrum zarządzania siecią obiektów, nadzór i usprawnienie procesu sprzedaży oraz obrotu magazynowego. Profit Management Center (PMC) – zarządzanie obiektem (siecią) w zakresie rachunkowości zarządczej, struktura przychodów i kosztów według standardu USALI, tworzenie i kontrolowanie budżetu.

Najnowsze rozwiązania: Staff Helper – aplikacja na urządzenia mobilne dla personelu obiektu, szybka komunikacja pomiędzy pracownikami przez moduły: sprzątanie pokoju, uzupełnienie minibaru, naprawa i zgłaszanie usterek, wiadomości. Szeryf24 – wykrywanie nadużyć, rejestracja wybranych operacji na kasie czy komputerze (tj. storna, rabaty, zwroty, korekty czy otwarcia szuflady).

POSitive CRM – zarządzanie kontaktami z Klientami i obsługą imprez, rezerwacje zasobów, tworzenie korespondencji seryjnej i mailingu. POSitive SPA&Sport – sprawna obsługa SPA i obiektów rekreacyjnych, planowanie zabiegów, rozliczenie zużycia surowców (np. kosmetyków). Hotel-In – Channel Manager oraz web’owy panel rezerwacji internetowych, zarządzanie portalami bookingowymi. Infrastruktura teletechniczna – sprzęt komputerowy, kontrola dostępu, serwery, bramki, BMS, zamki elektroniczne, telewizja hotelowa, sieci LAN, sejfy i minibary.

114

KATALOG Produktów dla Hoteli 2016


technologie inormatyczne

Alltrim

„A-M”

Business Data Process

Centrum Systemów Komputerowych Zeto

CC Otwarte Systemy Komputerowe

Comp

Dataproces

Ekoncept

Entestat

ESC

GTH Solutions

Koncept Systemy Informatyczne

Idea Profit

Kotrak-Bis

LSI Software S.A. ul. Przybyszewskiego 176/178 93-120 Łódź Infolinia: 800 811 574 Tel .: 42 680-80-00 do 98 Fax: 42 680-80-99 * info@lsisoftware.pl www.lsisoftware.pl

Microsoft

Mikro-Serwis

KATALOG Produktów dla Hoteli 2016

ZINTEGROWANE SYSTEMY ZARZĄDZANIA DLA GASTRONOMII I HOTELI LSI Software jest wiodącym producentem oprogramowania dla gastronomii, hotelarstwa, obiektów rekreacyjno-sportowych i branży retail. Szczególny nacisk kładziemy na rozwój i najwyższy poziom technologii oferowanych produktów (ISO 9001:2000). Oferta firmy to kompleksowe rozwiązania informatyczne, usługi konsultacyjne i wdrożeniowe, serwis a także dostawy specjalistycznego sprzętu. Jesteśmy wielokrotnie nagradzani zarówno przez Klientów, inwestorów, jak również przez niezależnych fachowców.

Mc Comp

Merco

115


technologie inormatyczne

NOT7.PL

Oracle

P.P.W. „GiP”

PMS Labs

S4HOnline – rozwiązania mobilne dla biznesu od S4H S4H Sp. z o.o. 78-100 Kołobrzeg ul. Głogowa 10 tel .: (94) 354 06 40 wew. 71 fax : (94) 354 06 40 wew.79 * pn@s4h.pl

S4H jest czołowym producentem programów w branży HoReCa w Polsce. S4H specjalizuje się we wdrożeniach oraz kompleksowej obsłudze rozwiązań informatycznych przeznaczonych dla przedsiębiorstw branży HoReCa i Hospitality. Najnowsze produkty S4H to aplikacje mobilne takie jak Panel manager S4H, Zamówienia S4HOnline oraz CleanRoom dla pokojówek.

www.s4h.pl www.facebook.com/S4Hpl

Więcej na www.s4h.pl lub www.s4honline.pl

Soho

Software Mind

Sentinode

Softech Bis

S4HOnline – rozwiązania mobilne dla biznesu od S4H S4H Sp. z o.o. 78-100 Kołobrzeg ul. Głogowa 10 tel .: (94) 354 06 40 wew. 71 fax : (94) 354 06 40 wew.79 * pn@s4h.pl www.s4h.pl www.facebook.com/S4Hpl

S4H jest czołowym producentem programów w branży HoReCa w Polsce. S4H specjalizuje się we wdrożeniach oraz kompleksowej obsłudze rozwiązań informatycznych przeznaczonych dla przedsiębiorstw branży HoReCa i Hospitality. Najnowsze produkty S4H to aplikacje mobilne takie jak Panel manager S4H, Zamówienia S4HOnline oraz CleanRoom dla pokojówek. Więcej na www.s4h.pl lub www.s4honline.pl

SMT Software

116

Wincor Nixdorf

W2 Solutions

Vision Time

KATALOG Produktów dla Hoteli 2016


AKADEMIA MENEDŻERÓW HOTELARSTWA

Inst y tut R ynku Hotel arskiego z a p r a s z a n a n a jl ep s ze s zkol eni a hot el a r sk ie p ro wa dzone w formie sp ot k a ń ot wa r t ych

Akademia Menedżerów Hotelarstwa to powołany dziesięć lat temu pierwszy w Polsce kompleksowy program szkoleniowy skierowany do kadry menedżerskiej hoteli. Powstał w oparciu o zachodnio-europejskie programy szkoleniowe oraz konsultacje z dyrektorami hoteli w całej Polsce. Co roku, na podstawie zebranych ankiet oraz opinii od uczestników, do programu dochodzą nowe szkolenia. Szkolenia w ramach Akademii są prowadzone przez sprawdzonych i doświadczonych trenerów. Nasi wykładowcy to doświadczeni specjaliści w swoich dziedzinach z wieloletnim dorobkiem dydaktycznym. Zapraszamy do zapoznania się z programem Akademii Menedżerów Hotelarstwa. Informacji udziela Ewa Behrendt, e-mail: ewa.behrendt@irh.pl

w w w. i r h . p l


Na zdjęciach restauracja Gust w Madrycie.


gastronomia


gastronomia

Restauracja Gust w Madrycie.

Restauracja Polski rynek hotelowo-restauracyjny (HoReCa) wzrósł w 2015 roku o 3,4 proc. – do 24,2 mld zł. Wydatki na segment Horeca wynoszą ok. 3,2 proc. rocznych dochodów polskich rodzin. Dla porównania w Czechach jest to 5,2 proc., a na Słowacji – 6,1 procent. Najwięcej na posiłki w restauracjach wydają Portugalczycy – aż 10,4 proc. Średnia dla Unii Europejskiej wynosi 8,5 proc. Z badań przeprowadzonych przez GFK Polonia wynika, że najczęściej z lokali gastronomicznych korzystają mieszkańcy Krakowa oraz Warszawy. Odpowiednio 44 proc. oraz 40 proc. z nich przynajmniej raz w tygodniu bywa w restauracji. Najrzadziej poza domem stołują się poznaniacy oraz gdańszczanie – zaledwie 29 proc. z nich minimum raz na tydzień korzysta z usług restauracyjnych. Potencjał rozwoju restauracji w Polsce jest ogromny. Nie jest to jednak biznes, który funkcjonowałby właściwie w polskich hotelach, choć to właśnie w nich pracują najbardziej utytułowani szefowie kuchni. Na świecie jest inaczej, wiele hotelowych restauracji cieszy się ogromnym uznaniem.

120

HOTELOWE RESTAURACJE TO CZĘSTO LUKSUSOWE STOŁÓWKI, A NIE RESTAURACJE Nie ma modelowego rozwiązania dla stworzenia dobrej restauracji hotelowej. Goście postrzegają je jako drogie i oferujące przeciętną jakość. Nie pomaga ich często bankietowy charakter dostosowany do masowego, konferencyjno-weselnego charakteru. W pewnym stopniu sieciowe restauracje zmniejszają ryzyko, ze względu na udowodniony sukces w wielu innych miejscach. Tego rodzaju placówki mają jednak ściśle określoną formułę działania i swoje wymagania odnośnie wielkości lokalu, godzin pracy, wystroju. Nie są one skłonne do ustępstw. Prowadzenie restauracji we własnym zakresie, przy głębokim przemyśleniu koncepcji, wydaje się być korzystniejszym rozwiązaniem dla hotelu. Przede wszystkim może się zdarzyć, że to restauracja szybciej zbuduje markę i tym samym będzie wsparciem dla hotelu. Marka w każdym biznesie jest ważna. Obie działalności: i restauracyjna, i hotelowa powinny się wspierać nawzajem.

KATALOG Produktów dla Hoteli 2016


gastronomia

DLACZEGO RESTAURACJE TAK CZĘSTO UPADAJĄ Procent niepowodzeń w biznesie restauracyjnym jest niezwykle wysoki. Wynika jednak często z braku analiz rynku oraz przekonania inwestora o własnej racji. W hotelarstwie, gdzie próg wejścia na rynek jest znacznie wyższy, a zapotrzebowanie stale rośnie wraz ze wzrostem zamożności, porażek jest znacznie mniej, jedynie poziom rentowności jest bardzo zmienny i generalnie niezbyt wysoki. W biznesie restauracyjnym realia są znacznie bardziej surowe, a lokale są szybko likwidowane. W przypadku restauracji hotelowej, w obiekcie średniej klasy, restauracja jest koniecznością i nie ma dla niej alternatywy. Wybór właściwej formy jej prowadzenia, rodzaju przedsięwzięcia, powinien wynikać z celu jaki chce się osiągnąć. Czy obiekt chce obsługiwać typowy biznes, czy będzie koncentrował się na rynku weselno-konferencyjnym. Czy obiekt chce dotrzeć do lokalnej społeczności i chce być dla niej miejscem spotkań. Wybór ograniczy ryzyko, skoncentruje środki i wysiłki. Świadomie należy skoncentrować się na wybranym segmencie rynku. Nie można i nie należy zadowalać wszystkich. To przepis na 100 procentową klapę. Przede wszystkim trzeba wybrać rodzaj gastronomicznego biznesu, w którym chcemy działać i który najlepiej będzie odpowiadał danemu miejscu, standardowi hotelu, rodzajowi klienta.

Podstawą jest wybór przedziału cenowego, w którym chcemy działać: szybki i tani serwis lub może średni, czy może wysokiej jakości restauracja. Następny jest wybór konceptu gastronomicznego. W Polsce zapomina się, że to właśnie koncepcja najbardziej selekcjonuje potencjalnych gości, wcale nie ich pieniądze. Kilka najbardziej popularnych to: Steakhousy – coraz popularniejszy pomysł na biznes w Polsce. Na razie praktykowany w górnych rejestrach cenowych, ale w krajach zachodnich, a zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych, popularniejsze są te ze średniego poziomu, nastawione na klienta rodzinnego, oferującego styl „casual”. Restauracje rodzinne – koncept pomiędzy restauracjami szybkiej obsługi, a klasyczną restauracją. Oferuje dobre ceny i przyzwoitą jakość jedzenia. Jak nazwa wskazuje są przeznaczone dla wrażliwych cenowo przeciętnych rodzin i osób starszych. Najczęściej proponują bardzo szeroką kartę, aby zadowolić jak najwięcej gości. Styl takich miejsc jest najczęściej niewyszukany, co jest zgodne z kanonem. Podstawą są duże i wygodne stoły i wygodne krzesełka. Kąciki dla dzieci są tu już standardem. Restauracje casualowe – służą w ciągu dnia średniemu szczeblowi pracowników korporacji jako typowe lunchownie, a wieczorem studentom na elegancką randkę. Styl ich, jakkolwiek „casualowy”, jest jednak ważny i musi być tworzony z uwagą i wyczuciem. Takie miejsca podbijają rynek gastronomiczny w dużych miastach.

Restauracja Gust w Madrycie. KATALOG Produktów dla Hoteli 2016

121


gastronomia

Restauracja Gust w Madrycie. Restauracje etniczne – to dobry pomysł w dużym mieście. Wymaga gości obytych podróżami z obcymi smakami i ciekawych nowości w życiu. Nie bojących się tego czego nie znają. W Polsce taką kuchnią nie jest już kuchnia włoska, która weszła do kanonu niemal każdego domu. Włoskie smaki i nazwy takie jak pesto, ravioli, latte, mascarpone, gorgonzola, prosciutto to już klasyka. Czasami zamiast polskiej warto zaryzykować włoską kuchnię. Z pewnością orientalne są kuchnie tajska, chińska, bliskowschodnia (choć kebab wyparł hot-dogi i zapiekanki), indyjska. Pizzeria – można by nazwać ją bardziej z włoska trattorią, co zbliża ją do restauracji casualowej. Najprostszy koncept to pizza i piwo. Bardziej rozbudowany z makaronami i deserami tworzy już włoską trattorię. Podstawą jest jednak znakomita pizza, która musi być po prostu bardzo smaczna, inaczej nie warto się bawić w pizzerię.

Świadomie należy skoncentrować się na wybranym segmencie rynku. Nie można i nie należy zadowalać wszystkich. 122

Piekarnia/delikatesy/kawiarnia – wszystko w jednym. To najbardziej zaawansowany koncept gastronomiczny, którą współczesny nomad, korporat i hipster pokochał. Świeże wypieki, ciastka, kanapki, przekąski, wino i oczywiście kawa oraz sklep, w którym to co przed chwilą jadłeś możesz zakupić do domu. Wszystko w stylu wyszukanego casual. Jest to wysoko marżowany produkt gastronomiczny, który zrealizowany przez uzdolnionego projektanta może szybko zbudować markę miejsca i hotelu. Bardzo wiele sieci hotelowych obecnie stara się w średnim segmencie stworzyć swoją wersję takiego miejsca. RECEPTA NA SUKCES Biznes restauracyjny jest prosty, jedynie jego właściciele starają się go skomplikować. Ci którzy odnieśli w nim sukces wskazują na kilka kluczowych elementów: • umiarkowanie smaczne jedzenie, którego jakość musi być stała, nie schodząca poniżej dobrego standardu (nie musi być bardzo dobra), • szybki i wyszkolony personel, świadczący przyzwoity serwis, • osobowość właściciela i menedżera, który nie tylko wszystko przypilnuje, ale nada także ducha miejscu.

KATALOG Produktów dla Hoteli 2016


gastronomia

Restauracja Gust w Madrycie.

Restauracja Gust w Madrycie.

KATALOG Produktรณw dla Hoteli 2016

123


gastronomia

GASPOL S.A. al. Jana Pawła II 80 00-175 Warszawa * sklep@gaspol.pl Tel.: 22 530 00 80 www.sklep.gaspol.pl

Parasole grzewcze GASPOL ENERGY - najlepsze rozwiązania dla Twojego hotelu i restauracji! Parasole grzewcze to idealne rozwiązanie do restauracyjnych i kawiarnianych ogródków oraz na różnego rodzaju imprezy plenerowe, które zapewni Gościom komfortową temperaturę otoczenia (18-20ºC) w chłodne popołudnia i wieczory, już od wczesnej wiosny, aż do późnej jesieni. GASPOL ENERGY oferuje w swoim sklepie internetowym www.sklep.gaspol.pl szeroki wybór parasoli zasilanych gazem płynnym w butlach: • tradycyjne, zwane „grzybkami”, jak na przykład Heat Focus, czy Mirage, wyposażone dodatkowo w uchylną czaszę, która pozwala skierować ciepło dokładnie tam, gdzie jest ono potrzebne oraz •

wyjątkowo eleganckie, stanowiące jednocześnie efektowną dekorację lokalu – ogniste wieże GASPOL prima, z widocznym w szklanej tubie płomieniem w aż czterech wersjach obudowy: srebrnej, czarnej, wiklinowej i LED, podświetlanej w 7 kolorach.

Nasi pracownicy pomogą w doborze najlepszych rozwiązań – odpowiedniego rodzaju urządzeń dla zapewnienia optymalnej mocy grzewczej oraz stworzenia przyjemnego klimatu. W ramach kompleksowej oferty Gaspol Energy może również zapewnić Państwu dostawy gazu w butlach do zasilania urządzeń. Parasole grzewcze to inwestycja, która szybko się zwróci, bo to produkty wielosezonowe, pozwalające nie tylko przedłużyć sezon ogródkowy już od wczesnej wiosny, aż do późnej jesieni, ale także zwiększyć wykorzystanie miejsc na zewnątrz restauracji czy kawiarni i znacząco poprawić rentowność lokalu oraz wzmocnić wizerunek restauracji.

124

KATALOG Produktów dla Hoteli 2016


gastronomia

R

PLASTMET Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa ul. Chrobrego 1, 64-720 Lubasz E-mail: plastmet@plastmet.com.pl Tel .: 67 255 60 32 Fax: 67 255 74 80 www.plastmet.eu

Firma Plastmet należy obecnie do czołówki producentów mebli metalowych w Polsce. 28 lat doświadczenia w branży zaowocowało ugruntowaną pozycją na rynku i zaufaniem klientów. Naszą dewizą jest jakość, trwałość, funkcjonalność naszych produktów oraz krótkie terminy realizacji. Pracujemy w oparciu o procedury uzyskanych certyfikatów ISO 9001 i 14001. W naszym szerokim asortymencie znajduje się przede wszystkim bogata oferta wyposażenia gastronomii: meble ze stali nierdzewnej - meble gastronomiczne, urządzenia gastronomiczne, a wśród nich innowacyjne kuchnie indukcyjne, urządzenia chłodnicze, urządzenia grzewcze, ciągi wydawcze, trzony centralne, urządzenia mobilne, okapy kuchenne (gastronomiczne). Uzupełnienie tego asortymentu stanowią modułowe regały nierdzewne i regały aluminiowe stanowiące podstawę wyposażenia chłodni, wyposażenia magazynów.

Drugą nie mniej ważną gałęzią produkcji firmy są meble metalowe malowane proszkowo. Malowanie proszkowe pozwala nam wykorzystywać możliwości łączenia elementów ze stali nierdzewnej ze stalą malowaną proszkowo bądź stalą nierdzewną lakierowaną. Dzięki temu oferujemy szeroką gamę produktów takich jak: meble socjalne, a wśród nich szafki pracownicze - szafki bhp, szafki skrytkowe, szafki na środki czystości, wyposażenie laboratoriów – meble laboratoryjne, dygestoria, a także meble warsztatowe, meble szkolne, meble biurowe. KATALOG Produktów dla Hoteli 2016

Dzięki dużej elastyczności produktowej i produkcyjnej Plastmet potrafi stworzyć meble odmienne od standardowych. Świadczymy również usługi m.in.: malowanie proszkowe, obróbka skrawaniem stali nierdzewnej, stali zwykłej i aluminium. Dewizą Plastmetu jest hasło: „Twoje pomysły, nasze wykonanie w dobrej cenie.”

125


gastronomia

Nestlé Professional - NESCAFÉ Service ul. Domaniewska 32, 02-672 Warszawa www.nestleprofessional.pl www.kawawfirmie.pl Dane kontaktowe: Dział Obsługi Klienta NESCAFÉ Service Tel.: (022) 325 28 22 * dok.nescafeservice@pl.nestle.com

NASZYM CELEM JEST BYCIE DLA KLIENTÓW PARTNEREM INSPIRUJĄCYM DO WZROSTU I ROZWOJU! Nestlé Professional stanowi dział firmy Nestlé Polska S.A., zajmujący się kompleksową obsługą rynku żywienia poza domem (OOH). Oferujemy Państwu markowe i lubiane produkty kulinarne oraz pomysłowe rozwiązania NESCAFÉ ALEGRIA w zakresie napojów gorących.

ŚNIADANIA I PRZERWY KAWOWE? TYLKO Z NESCAFÉ ALEGRIA! Każdy z nas docenia możliwość rozkoszowania się filiżanką smacznej, aromatycznej kawy podczas śniadania. Goście hotelowi zebrani na konferencjach oczekują, że w trakcie przerwy nie tylko zdążą wypić pobudzający gorący napój, ale również się nim delektować. Obsłużenie dużej grupy Klientów to zatem dla Personelu duże wyzwanie. Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom w zakresie szybkiej i sprawnej obsługi Gości oferujemy rozwiązanie NESCAFÉ ALEGRIA. Jest to profesjonalny ekspres do kawy o dużej wydajności i nowoczesnym wzornictwie wraz z produktami do niego dedykowanymi. Zapewniamy Państwu nieodpłatną instalację ekspresu, szkolenie Pracowników z jego obsługi, darmowe części zamienne, regularny serwis oraz sprawną bezpłatną naprawę urządzenia w razie awarii. Ekspres NESCAFÉ ALEGRIA 8/60 serwuje napoje o najwyższej, powtarzalnej jakości. Jest bardzo prosty w obsłudze, może być zatem udostępniony do samoobsługi przez Państwa Gości zarówno podczas

śniadań, jak i przerw na kawę. Wystarczy nacisnąć jeden przycisk i po chwili otrzymują Państwo doskonały, gorący napój. Możliwość serwowania do 180 filiżanek kawy na godzinę, bez konieczności angażowania do tego personelu hotelu, stanowi niewątpliwie duże udogodnienie w Państwa pracy. Mając na uwadze fakt, iż Konsumenci doceniają możliwość wyboru, oferujemy Państwu bogatą ofertę wydawanych napojów. Nasz ekspres serwuje ich od 8 do 14 rodzajów, bez konieczności stosowania dodatkowego mleka czy cukru. Świeżo przygotowana kawa o gładkiej, kremowej konsystencji i niepowtarzalnym aromacie wpływa pozytywnie na postrzeganie hotelu przez jego Gości. Wieloletnie doświadczenie, stabilna jakość produktów, smaczne, bezpieczne i niewymagające procesów chłodniczych produkty mleczne, dbanie o środowisko na każdym etapie produkcji oraz doskonała naturalna kawa NESCAFÉ ALEGRIA to gwarancja, że Państwa Goście będą zadowoleni!

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na stronie internetowej nestleprofessional.pl

126

KATALOG Produktów dla Hoteli 2016


gastronomia

Alva

AgiW

Aged

Abrilux

Brita Polska

BWT Polska

Best Coffee Polska

Banquete Partner

Bolarus

Bravilor Bonamat

Bela Mesa

Convotherm

Coffema International

Classeq

Dajar

Dora Metal

Dometic

Duni Poland

Espresso Service Polska

Eurogast Polska

Endurance

Fagor Gastro

KATALOG Produktรณw dla Hoteli 2016

127


gastronomia

Farutex

Fanex

GASPOL S.A. al. Jana Pawła II 80 00-175 Warszawa * sklep@gaspol.pl Tel .: 22 530 00 80 www.sklep.gaspol.pl

Franke Polska

Fackelmann Polska

GASPOL S.A. to firma multienergetyczna, dostarczająca rozwiązania energetyczne oparte o gaz płynny (LPG), skroplony gaz ziemny (LNG), gaz ziemny z sieci, systemy hybrydowe, procesy kogeneracji, energię elektryczną i odnawialną. Wprowadzamy na polski rynek innowacje energetyczne, dzięki którym nasi Klienci lepiej zarządzają zużyciem energii i w efekcie, płacą za nią mniej. W sklepie internetowym sklep.gaspol.pl oferujemy szeroki asortyment zasilanych gazem w butlach parasoli grzewczych do ogródków restauracyjnych. Nasi specjaliści doradzą w doborze najlepszych rozwiązań – odpowiedniego rodzaju urządzeń dla zapewnienia optymalnej mocy grzewczej oraz stworzenia przyjemnego klimatu.

Gastromedia

Gastro Wypożyczalnia

Gerlach

Gorenje Polska

Geralt Polska

Gronex

Gort

Haier Polska

Hanke Tissue

Hendi

Hiestand Polska

Horeca Invest

ICE PRO Krzysztof Laska ul. Westerplatte 70 58-100 Świdnica * biuro@icepro.com.pl Tel .: 74 856 59 81 www.icepro.com.pl

128

Firma ICE PRO jest jedynym dystrybutorem firmy PORKKA w Polsce. Posiadamy w ofercie profesjonalne urządzenia chłodnicze oraz klimatyzacyjne: MODUŁOWE CHŁODNIE I MROŹNIE, MEBLE CHŁODNICZE, SZYBKOSCHŁADZARKI, KOSTKARKI/ŁUSKARKI DO LODU, WITRYNY CHŁODNICZE, WYPOSAŻENIE STATKÓW M-SERIES, URZĄDZENIA KLIMATYZACYJNE. Oferujemy również serwis gwarancyjny i pogwarancyjny sprzedawanych urządzeń.

KATALOG Produktów dla Hoteli 2016


gastronomia

Inter Europol Piekarnia Szwajcarska

Iglotex

Jurajska Spółdzielnia Pracy

J.J. Darboven

Jantar Wody Mineralne

Janex

Jeven

Jura Poland

Kinga Pienińska

Koree

Komat

Krosno-Metal

Krak Gastro

Krośnieńskie Huty Szkła „Krosno”

Kuger

Lozamet

Le Patio

Lorien Group

Lantmannen Unibake Poland

Mapal Polska

Makro Cash& Carry

Malow

Manitowoc Foodservice

Marathon

KATALOG Produktów dla Hoteli 2016

129


gastronomia

M&M Gastro

Mlekovita

Metro-Plast

Nestlé Professional - NESCAFÉ Service ul. Domaniewska 32, 02-672 Warszawa www.nestleprofessional.pl www.kawawfirmie.pl Dane kontaktowe: Dział Obsługi Klienta NESCAFÉ Service Tel .: (022) 325 28 22 * dok.nescafeservice@pl.nestle.com

North Coast

Nurman

R

PLASTMET Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa ul. Chrobrego 1, 64-720 Lubasz * plastmet@plastmet.com.pl Tel .: 67 255 60 32 Fax: 67 255 74 80 www.plastmet.eu

Mokate

Nestlé Professional stanowi dział firmy Nestlé Polska S.A., zajmujący się kompleksową obsługą rynku żywienia poza domem (OOH). Oferujemy Klientom markowe i lubiane produkty kulinarne oraz pomysłowe rozwiązania NESCAFÉ ALEGRIA w zakresie napojów gorących. Profesjonalne ekspresy o nowoczesnym wzornictwie i dużej wydajności stworzone zostały do serwowania kawy o najwyższej, powtarzalnej jakości. Dzięki prostej obsłudze mogą być udostępnione do samoobsługi dla Państwa Gości, zarówno podczas śniadań, jak i przerw na kawę w czasie konferencji.

Polskie Zdroje

Panagastro

Firma Plastmet należy obecnie do czołówki producentów mebli metalowych w Polsce. 28 lat doświadczenia w branży zaowocowało ugruntowaną pozycją na rynku i zaufaniem klientów. Naszą dewizą jest jakość, trwałość, funkcjonalność naszych produktów oraz krótkie terminy realizacji. W naszym szerokim asortymencie znajduje się przede wszystkim bogata oferta wyposażenia gastronomii: meble ze stali nierdzewnej - meble gastronomiczne, urządzenia gastronomiczne, a wśród nich innowacyjne kuchnie indukcyjne, urządzenia chłodnicze, urządzenia grzewcze, ciągi wydawcze, trzony centralne, urządzenia mobilne, okapy kuchenne (gastronomiczne).

Piwniczanka Spółdzielnia Pracy

Polgast

PRO Ascobloc

Primulator

Procter&Gamble

Przedsiębiorstwo Produkcyjno -Handlowe Juka

Rational

Segafredo Zanetti Poland

130

KATALOG Produktów dla Hoteli 2016


gastronomia

Selgros

Soda Pluss

Strauss Cafe Poland

Stalgast

Tanake

Tom-Gast

Tchibo Cofee Service

Tomasz Miszczak Tableart

Ultra Gastro

Unopol

Unilever Food Solutions

Uzdrowisko Wysowa

Villeroy&Boch

Zakład Produkcyjno -Uslugowo -Handlowy „Best-Pest”

Witek’s

KATALOG Produktów dla Hoteli 2016

Weindich

131


czystość i służba pięter


czystość i służba pięter

Czystość to podstawa Środki stosowane w hotelach możemy podzielić na dwie grupy, w zależności od rodzaju sprzątania, do którego są przeznaczone. Pierwszą stanowią środki do bieżącej pielęgnacji, używane w codziennym sprzątaniu pokoi hotelowych, czy łazienek; drugą – preparaty do czyszczenia gruntowego. Preparaty z drugiej grupy to środki silnie skoncentrowane, wymagające rozcieńczenia. Optymalnym rozwiązaniem jest stosowanie do tego typu środków właściwych systemów dozowania, manualnych lub mechanicznych. Producenci profesjonalnych środków chemicznych bardzo często – wraz z dostarczanymi środkami – zaopatrują nieodpłatnie hotele w takie systemy. Jeśli warunki na to pozwalają, hotelarze powinni zaopatrywać się w opakowania o większej objętości, ponieważ wpływa to znacznie na obniżenie kosztów. Preparaty do bieżącej pielęgnacji – szczególnie pokoi hotelowych – powinny być preparatami do bezpośredniego użycia. Działającymi według zasady „spryskaj i przetrzyj”. Taka formuła preparatu umożliwia nie tylko skrócenie czasu sprzątania, ale również gwarantuje wysoki poziom higieny sprzątanych pomieszczeń. Elementem prawidłowej organizacji systemu sprzątania w hotelu są również plany higieny dla poszczególnych pomieszczeń.

Prawidłowy plan higieny wpływa bezpośrednio na jakość sprzątania, pozwala obniżyć poziom kosztów oraz jest ważnym elementem instruktażowym. Plan higieny jasno precyzuje, jaki środek przeznaczony jest do danej powierzchni, określa częstotliwość sprzątania danego pomieszczenia, gwarantuje jakość sprzątania. Czym charakteryzuje się dobry środek chemiczny? • wysokim stopniem koncentracji, czyli przede wszystkim znaczną zawartością substancji aktywnych; • specjalizacją zastosowania, czyli optymalizacją składu chemicznego do danego obszaru zastosowania; • wysoką skutecznością; • dokumentacją eksploatacyjną; • dokumentacją bezpieczeństwa (karty charakterystyki); • niskimi kosztami stosowania.

Preparaty do bieżącej pielęgnacji – szczególnie pokoi hotelowych – powinny być preparatami do bezpośredniego użycia. Działającymi według zasady „spryskaj i przetrzyj”. Taka formuła preparatu umożliwia nie tylko skrócenie czasu sprzątania, ale również gwarantuje wysoki poziom higieny.

134

KATALOG Produktów dla Hoteli 2016


czystość i służba pięter

KATALOG Produktów dla Hoteli 2016

135


czystość i służba pięter

Ecolab Sp. z o.o. ul. Opolska 100, 31-323 Kraków Tel.: 12 26 16 100 Fax: 12 26 16 101 www.ecolab.pl

HOTELOWE ŁAZIENKI – CZYSTY PUNKT WIDZENIA Pomieszczenia kąpielowe i toalety wymagają szczególnej dbałości w utrzymaniu czystości. Wizerunek tych pomieszczeń ma olbrzymi wpływ na ocenę całego hotelu. NEXA - produkty dedykowane łazienkom hotelowym, gwarantują utrzymanie higieny na najwyższym poziomie. W ich skład wchodzi grupa preparatów myjących o działaniu bakteriobójczym z innowacyjnymi i łatwymi w użyciu dozownikami. NEXA jest komplementarną linią produktów stworzoną przez grupę ECOLAB, producenta środków czystości dla wymagających wnętrz publicznych. Konsultanci ECOLAB oferują profesjonalne szkolenia, informując o zagrożeniach i gwarantując również swoje wsparcie. Produkty NEXA są praktyczną odpowiedzią na codzienne potrzeby hotelarstwa i gastronomii. To nowoczesna technologia wydajnych i skutecznych preparatów do higieny dłoni.

NEXA to grupa preparatów myjących o różnych tonach zapachu, aż po całkowicie bezzapachowe antyalergiczne płyny. To także wydajne pianki, stosowane głównie w obszarach przygotowania żywności oraz bezbarwny żel na bazie alkoholu do szybkiej dezynfekcji czystych rąk. Dzięki preparatom NEXA pomieszczenia łazienkowe będą estetyczne i w pełni higieniczne. • FOAM 1 – pianka myjąca o delikatnym zapachu stosowana w publicznych toaletach, • FOAM 2 – pianka myjąca bezzapachowa stosowana przy kontakcie z żywnością, • SOAP 2 – delikatny środek myjący o bardzo skutecznym działaniu, • EPICARE 5C – antybakteryjny płyn stosowany w obszarach kontaktu z żywnością, • SPIRIGEL COMPLETE – dezynfekujący preparat na bazie alkoholu.

80% infekcji przenoszonych jest na rękach

Dozowniki w serii NEXA to nowoczesna i niezawodna forma ułatwiająca korzystanie z preparatu. Estetyczny i stylowy dozownik z pompką zapobiega kapaniu i stratom produktu. Nowa formuła wkładu dozownika umożliwia zużycie 99% płynu z opakowania. Uzupełnianie produktu następuje dzięki uniwersalnym dla NEXA końcówkom. Dozowniki występują w wersji bezdotykowej, która pozwala na zwiększenie eksploatacji urządzenia nawet do 50%, ale także pneumatycznej oraz łokciowej. • Dozownik z automatycznym podajnikiem płynu- energooszczędny sposób na higienę w łazience • Dozownik z manualnym przyciskiem wykonanym z antybakteryjnej powłoki z nanosrebra • Dozownik z przyciskiem łokciowym pomaga zapobiegać dalszym skażeniom krzyżowym

Zarazki mogą przeżyć na wilgotnych rękach do 3 dni.

95% osób nie myje dokładnie dłoni

136

KATALOG Produktów dla Hoteli 2015


czystość i służba pięter

3M Poland

Amtra

BKF

Borysowski

Comfort System

Cid Lines

Cleanfix Polska

Clovin

Diversey

Draco-Bis

Ecolab Sp. z o.o. ul. Opolska 100 31-323 Kraków Tel .: 12 26 16 100 Fax: 12 26 16 101 www.ecolab.pl

Firma ECOLAB jest światowym liderem w dziedzinie higieny oraz wdrażania najnowszych technologii, usług w zakresie uzdatniania wody, oszczędzania i wykorzystania energii. Naszymi klientami są hotele, restauracje, zakłady opieki zdrowotnej, zakłady przetwórstwa spożywczego, pralnie oraz producenci żywności. Nasi partnerzy wybierają produkty i usługi ECOLAB, aby osiągnąć wysoką jakość i powtarzalność procesów, a jednocześnie zapewnić ich ekonomikę, czystość i bezpieczeństwo. Tak wspieramy Twój biznes i Twoje zdrowie. Razem zmieniamy świat na lepsze.

EmiChem

Electrolux

Euro Clean-Air

HSM Polska

Higiena Serwis

Heute Service

Henry Kruse

Inco-Veritas

138

KATALOG Produktów dla Hoteli 2016


czystość i służba pięter

Interfoundry Consulting

Karcher

Kastell

Kaivac

Lakma Strefa

Miele

Mil-tek

Merida

Nilfisk Advance

Procter & Gamble

Polor

P.P.H.U. Ottimo

PPUH Voigt

SCA Hygiene

Soko International

Salmon Polska

Swish

Tomra

Wipetech

Wanzl

Vermop Salmon

Zakład Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych SPLAST

Z.P.U.H. Best-Pest

Werner&Mertz

KATALOG Produktów dla Hoteli 2016

139


otoczenie hotelu i restauracji


otoczenie hotelu i restauracji

Wokół hotelu Przemyślany pomysł na aranżację otoczenia obiektu to najtańsza inwestycja w postrzeganie hotelu przez gości Na co zwracają uwagę goście, zanim przestąpią próg hotelu? Z badań wynika, że najważniejsze są tu: widoczność wejścia do hotelu oraz logo i nazwa obiektu. Poprawa tych dwóch elementów to najtańszy sposób zmiany – na lepsze – elegancji hotelu i postrzegania go przez gości. Widoczność wejścia można uzyskać przy pomocy poszerzenia wjazdu, wzmocnienia oświetlenia, odpowiedniego zasadzenia roślin, umieszczenia czytelnych znaków na drodze dojazdowej i znaków kierunkowych oraz – przede wszystkim – dzięki przemyślanemu rozplanowaniu ruchu samochodowego, i to zarówno aut osobowych gości, jak i samochodów dostawczych kontrahentów hotelu. Następnym krokiem jest odseparowanie ruchu kołowego wokół hotelu od ruchu pieszego. Największe problemy z tym mają obiekty podmiejskie, zajazdy, gdzie samochód jest podstawowym środkiem komunikacji – z i do obiektu. Planowanie parkingów przed hotelem to niemiły problem, jeśli chce się uniknąć efektu centrum handlowego otoczonego przez auta. Budowa parkingów podziemnych, choć kosztowna, w niektórych przypadkach jest jedynym rozwiązaniem. Najnowszą technologią stosowaną w zatłoczonych miastach europejskich i japońskich jest budowa tzw. high-density parkings, czyli parkingów o wysokiej gęstości zaparkowania aut.

KATALOG Produktów dla Hoteli 2016

WIDOK Z OKNA – BEZCENNE Kiedy gość jest już w swoim pokoju hotelowym, pośród wielu rzeczy i zjawisk które chce sprawdzić, widok z okna jest jednym z pierwszych, na które przyjdzie mu ochota. Oczywiście nie każdy hotel ma widok na morze, nie każdy jest wysokościowcem lub ma okna od podłogi do sufitu. Niemniej jednak, hotelarze nie są na straconej pozycji, jeśli tylko poświęcą nieco czasu i pieniędzy na zaprojektowanie atrakcyjnej przestrzeni wokół hotelu. Może to być estetycznie ukształtowany trawnik, albo na przykład estetycznie ukształtowany prawdziwy ogród japoński. Opłacalne jest zawsze pozostawienie terenu wokół hotelu na potrzeby obiektu. Przyszłe inwestycje mogą wynikać z nowych potrzeb gości, zmieniającej się segmentacji i grupy docelowej gości, np. rodzin. W hotelu nic nie jest raz na zawsze. Hotele stale się zmieniają. Goście bardzo doceniają wypicie piwa w przyhotelowym ogródku pośród drzew, nie mówiąc już o oczywistych korzyściach finansowych dla hotelowej gastronomii. Elementem zasadniczym krajobrazu jest oczywiście różnego rodzaju zieleń: drzewa, krzewy, trawniki. Drzewa są oczywiście najbardziej pożądane, definiują przestrzeń i chronią nie tylko przed słońcem, ale także przed hałasem i... bałaganem na sąsiedniej posesji. Projektowanie przestrzeni ogrodowej to jednak znacznie więcej niż posadzenie drzew, to także rodzaj sztuki. Uzupełnieniem zieleni są elementy wyposażenia, które powinny dopełniać krajobraz swoim kształtem, kolorem, ale przy tym służyć różnorodnymi funkcjami gościom. Należą do nich: • ławki: przenośne i stałe, • oświetlenie górne, kierunkowe, punktowe, architektoniczne, • pachołki: oświetleniowe, przenośne, • ogrodzenie: ozdobne, bezpieczeństwa, graniczne, • przedmioty sztuki: rzeźby, • oznakowanie: kierunkowe, reklamowe, • akcenty wodne: fontanny, ściany wodne, oczka wodne, • handel: altany, kioski.

143


otoczenie hotelu i restauracji

POL-MOTORS Centrum Sprzedaży Samochodów Suzuki ul. Kamienna 145, 50-545 Wrocław Tel.: 71 369 76 98, Fax: 71 369 76 94 Tel. Serwis: 71 369 76 90 Tel. Części: 71 369 76 91 * salon.suzuki@polmotors.wroc.pl

Suzuki – Mistrz trudnych warunków SX4 S-CROSS – crossover z segmentu C Suzuki opracowało SX4 S-CROSS, łącząc wiedzę i doświadczenie zdobyte podczas konstruowania samochodów kompaktowych z rozwiązaniami stosowanymi w modelach typu SUV. Crossover, który jednocześnie oferuje jedną z najbardziej przestronnych kabin pasażerskich i przestrzeni bagażowych w swojej klasie, a dzięki napędowi 4WD nowej generacji zapewnia także doskonałe właściwości jezdne. SX4 S-CROSS wyróżnia się wyjątkowym wzornictwem, a także bardzo przestronną i komfortową kabiną pasażerską, a także jedną z największych przestrzeni bagażowych dostępnych w swojej klasie (430 litrów). Połączenie najnowszej generacji napędu ALLGRIP (4WD) ze znakomitymi właściwościami jezdnymi, znanymi z modelu Swift, a także zaawansowanymi systemami bezpieczeństwa czynnego i biernego sprawia, że SX4 S-CROSS jest doskonałym samochodem rodzinnym, który dostarcza wielu emocji. Wymiary typowe dla segmentu C sprawiają, że SX4 S-CROSS jest idealnym samochodem rodzinnym. SX4 S-CROSS dostępny jest z silnikiem benzynowym o pojemności 1,6 i mocy 120 KM z manualną, pięciostopniową skrzynią biegów lub przekładnią bezstopniową (CVT) z 7-stopniowym trybem manualnym. SX4 S-CROSS został wyposażony w technologię ALLGRIP. To najnowsza generacja napędu 4WD, stworzona na podstawie doświadczeń Suzuki uzyskanych w dziedzinie technologii napędu na obie osie. ALLGRIP zapewnia nie tylko przyjemność z jazdy, ale i poczucie bezpieczeństwa niezależnie od warunków panujących na drodze. Jednocześnie pozwala na zachowanie niskiego zużycia paliwa i ogranicza negatywny wpływ na środowisko. System napędu 4WD oferuje możliwość wyboru jednego z czterech dostępnych trybów pracy w zależności od warunków jezdnych. W celu zapewnienia optymalnej kontroli nad pojazdem, kierowca korzystając z przycisku na konsoli środkowej, może wybrać tryb: auto, sport, snow lub lock. Nowe Suzuki VITARA Najnowsza odsłona tego SUV-a ma nie tylko atrakcyjną stylistykę, ale i szereg rozwiązań z dziedziny bezpieczeństwa. Stylistyka nowej Vitary czerpie z tradycji SUV-ów Suzuki i interpretuje ją w nowoczesny i atrakcyjny sposób. Masywne felgi oraz duży prześwit zdradzają możliwości terenowe, natomiast układ napędowy ALLGRIP z czterema trybami jazdy pozwala kierowcy dostosować charakterystykę pojazdu do zmiennych warunków drogowych i zapewnia znakomite właściwości jezdne na drodze, jak

144

i w terenie. System Radar Brake Support (dostępny w wybranych wersjach modelu) oferuje najwyższy poziom bezpieczeństwa, wykorzystując radar do zapobiegania kolizjom lub łagodzenia ich skutków. Dzięki ofercie elementów stylizacyjnych i możliwości personalizacji wyglądu samochodu, VITARA umożliwia użytkownikowi lepiej wyrazić siebie. Nowe Suzuki Vitara może napędzać wolnossący benzynowy silnik o pojemności 1,6 litra (120 KM) lub turbodoładowany silnik BOOSTERJET o pojemności 1,4 litra (140 KM). Suzuki Baleno Dzisiejszy świat stawia przed producentami aut coraz to nowe wymagania. Dotyczą zarówno napędu, który powinien być wydajny, trwały, oszczędny i przyjazny środowisku, jak i wymiarów pojazdu. Suzuki nie tylko pozostaje w zgodzie z tymi tendencjami, ale idzie o krok dalej: proponuje zupełnie nowe połączenie funkcjonalności, przestrzeni i nowoczesnych technologii. Ten unikalny koktajl w postaci 5-drzwiowego hatchbacka Suzuki nazwało Baleno. Wymiary tego samochodu plasują go pośród aut z segmentu B. Wystarczy zająć miejsce za kierownicą, na tylnej kanapie lub zajrzeć do bagażnika, by zrozumieć, że Baleno z powodzeniem może konkurować z segmentem C. Dlaczego? Bagażnik o pojemności 355 litrów jest nie tylko największy w segmencie B, ale bije również wyniki wielu aut z segmentu C. To samo dotyczy różnych elementów wyposażenia, do którego obok zaawansowanych technologicznie systemów podnoszących bezpieczeństwo należą również zaawansowany system inforozrywki, aktywny tempo mat i automatyczna klimatyzacja. Suzuki proponuje do Baleno jeden z dwóch rodzajów napędu. Pierwszy jest benzynowy i występuje w dwóch wersjach, jako: wolnossący Dualjet o pojemności 1.2 litra i mocy 90KM oraz nowość – turbodoładowany Boosterjet o mocy 110KM. Absolutną nowością jest drugi rodzaj napędu, czyli hybryda SHVS. Pracuje ona w układzie mild hybryd, gdzie z silnikiem benzynowym 1,2 Dualjet współpracuje alternator zespolony z rozrusznikiem (ISG), wspierający silnik podczas ruszania i przyspieszenia oraz magazynujący energię z hamowania. Charakter Suzuki Baleno doskonale pasuje do dzisiejszego świata. Idealnie sprawdzi się jako samochód miejski, ogromna przestrzeń wewnątrz zapewni wygodę na dłuższych trasach, a dynamiczne i oszczędne silniki pozwolą czerpać przyjemność z jazdy bez wyrzeczeń na stacji benzynowej.

KATALOG Produktów dla Hoteli 2016


otoczenie hotelu i restauracji

F.P.H. “PROGRESJA” T.W.R. Walentynowicz s.j. Ignatki 40/5, 16-001 Kleosin Dane kontaktowe: Krzysztof Zalewski Tel.: +48 534 144 275 * krzysztof.zalewski@siestagarden.com www.siestagarden.com www.rattanart.pl

Polski producent wyrobów z technorattanu Marka Siesta Garden - Rattan powstała, aby kreować dla Państwa otoczenie, w którym praca oraz wypoczynek stanie się przyjemnością. Pomożemy Wam, dobrać wyposażenie Waszego wnętrza.

Jesteśmy producentem wyjątkowych systemów wystroju wnętrz i otoczenia hoteli, pensjonatów, restauracji i kawiarni. Proponujemy wyroby na miarę – możemy spełnić indywidualne wymagania dotyczące rozmiarów i detali wykończenia. Stale poszerzamy paletę kolorów dzięki czemu jesteśmy w stanie pomóc realizować Państwa pomysły i projekty. Polecamy kolekcję mebli z technorattanu. Nasze sofy, fotele i stoły pozwolą zrelaksować się Państwa gościom w przyjemnym otoczeniu o nowoczesnym wzornictwie.

KATALOG Produktów dla Hoteli 2016

Wypracowaliśmy kolekcję wzorów donic, ogrodzeń, płotów i innych elementów wystroju, a jednocześnie gotowi jesteśmy przygotować realizacje według wskazówek naszych odbiorców. Zapraszamy do współpracy i skorzystania z naszej oferty – Państwa zadowolenie jest dla nas najważniejsze.

145


otoczenie hotelu i restauracji

A3

Alumast

3M

Berendsen Textile Services

Budmel Korty

Besam

BKF

C/S Polska

Concept Plus

Dorma Polska

Emco Polska

EMEF

Europoles

EmMa

F.P.H. “PROGRESJA” T.W.R. Walentynowicz s.j. Ignatki 40/5, 16-001 Kleosin Dane kontaktowe: Krzysztof Zalewski Tel .: +48 534 144 275 * krzysztof.zalewski@siestagarden.com www.siestagarden.com www.rattanart.pl

Ellegance

146

Firma Astromal

Nasza firma powstała, aby kreować dla Państwa otoczenie, w którym praca oraz wypoczynek stanie się przyjemnością. Pomożemy Wam, dobrać wyposażenie Waszego wnętrza. Od kilku lat systematycznie rozwijamy produkcję wyrobów z technorattanu. Wprowadzamy nowe wzory wyrobów i poszerzamy paletę kolorystyczną. Ważną cechą naszej działalności jest umożliwienie klientom zamówienie wyrobów na wymiar, dostosowanych do ich indywidualnych potrzeb i gustów.

Gaspol

Gaja-Maszty

KATALOG Produktów dla Hoteli 2016


otoczenie hotelu i restauracji

Haste Garden

Husqvarna Poland

Interocean Premium

Karcher

Litex Promo

Norlys

Ogrodowy Salon

Oltre Outdoor Indoor Design

PHU Partner Bis

Plastivan

Plast-System

PPUH Doram

POL-MOTORS Centrum Sprzedaży Samochodów Suzuki ul. Kamienna 145, 50-545 Wrocław Tel .: 71 369 76 98, Fax: 71 369 76 94 Tel . Serwis: 71 369 76 90 Tel . Części: 71 369 76 91 * salon.suzuki@polmotors.wroc.pl

Remi

KATALOG Produktów dla Hoteli 2016

Renson

Pol-Motors jest autoryzowanym dealerem marki Suzuki, działającym we Wrocławiu. Wszyscy Klienci Pol-Motors są w centrum naszego zainteresowania. Państwa zadowolenie jest naszym nadrzędnym celem. Kluczem do osiągnięcia tego celu są: uczciwość, fachowość, profesjonalizm, ciągłe doskonalenie umiejętności oraz najwyższe zaangażowanie całego personelu firmy, a także dostarczanie produktów i usług najwyższej jakości. Przy salonie działa Autoryzowany Serwis zapewniający kompleksową obsługę gwarancyjną i pogwarancyjną, sprzedaż akcesoriów i dodatkowego wyposażenia.

Ringpol

Tamex

147


NOWOCZESNE ROZWIĄZANIA DLA NOWOCZESNEGO HOTELU Współcześni goście hoteli, sprawni technicznie i wyposażeni w urządzenia mobilne, oczekują najwyższej jakości w zakresie działania sieci Wi-Fi i związanych z nimi usług. Firma Aruba Networks ułatwia hotelom i innym przedsiębiorstwom wzmocnienie relacji z klientami, a w konsekwencji zwiększenie przychodów hotelu oraz zadowolenia klientów i ich lojalności.

www.grandarubahotel.pl

Katalog irh 2016  

Katalog Produktów Dla Hoteli 2016. Publikacja wydawana przez Instytut Rynku Hotelarskiego od 11 lat. IRH specjalizuje się w doradztwie inwes...

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you