Page 1

katalog produkt贸w dla hoteli

2015


Samsung Electronics Polska Sp. z o.o. ul. Marynarska 15 02-674 Warszawa E-mail: klienci_biznes@samsung.com www.biznes.samsung.pl

Technologie na usługach hotelarzy Prowadzisz mały pensjonat? Zarządzasz dużym hotelem należącym do międzynarodowej sieci? Niezależnie od skali działalności Samsung posiada urządzenia, które dopasujesz do swoich wymagań i oczekiwań Twoich klientów. Portfolio Samsung dla hoteli to gwarancja atrakcyjnej prezentacji oferty oraz sprawne zarządza - nie wieloma procesami, ale przede wszystkim to duża oszczędność kosztów i satysfakcja gości.

Zaprezentuj swoją ofertę Digital Signage to nośniki oraz oprogramowania umożliwiające tworzenie, publikowanie i zarządzanie treściami wizualnymi w przestrzeni publicznej. Elegancko zaprojektowane monitory Smart Signage o rozmiarach od 32 do 110 cali doskonale sprawdzają się w salach konferencyjnych, foyer lub na recepcji. Wysoki standard i nowoczesność hotelu powinny zostać podkreślone już w hotelowym lobby. Dzięki interaktywnym monitorom goście mają swobodny dostęp do takich usług jak meldowanie i wymeldowywanie się z hotelu, zamawianie jedzenia, dokonywanie rezerwacji i planowanie imprez. Taki system przynosi same korzyści zarówno gościom, jak i obsłudze hotelu. Personel zajmujący się bezpośrednią obsługą klientów może skoncentrować się na zapewnieniu gościom indywidualnej oferty, zamiast tracić czas na realizację zbędnych procesów. Dzięki temu zadowoleni goście chętniej wracają do hotelu. Nowa jakość dla klientów Firma Samsung oferuje nie tylko nowoczesne telewizory hotelowe ale także systemy telewizyjne dedykowane dla hoteli. Rozwiązania te umożliwiają zdalne zarządzanie treściami interaktywnymi wyświetlanymi na ekranach telewizorów. Dzięki temu, goście otrzymują przydatne informacje np. na temat hotelu, oferowanych usług, czy okolicznych atrakcji. Obsługa hotelu może także personalizować treści wyświetlane na telewizorach np. przywitać gościa z imienia i nazwiska w dowolnie wybranym języku. Samsung posiada w swojej ofercie dwa systemy telewizji hotelowej. System LYNK™ REACH to oprogramowanie , które pozwala na centralne zarządzanie statyczną treścią we wszystkich hotelowych telewizorach przez zwykły kabel antenowy natomiast System LYNK™ SINC oparty jest o infrastrukturę LAN.

KATALOG Produktów dla Hoteli 2015

KATALOG Produktów dla Hoteli 2015

Praktyczne rozwiązania i kompatybilność Specjalnie dla hoteli Samsung oferuje rozwiązania druku pozwalające zmniejszać koszty wydruków, kontrolować obieg dokumentów, zabezpieczać dostęp do danych oraz drukować przy pomocy smartfonow i tabletów. Drukarki wielofunkcyjne Smart MultiXpress z systemem Android posiadają dotykowy panel, umożliwiający wyszukiwanie i drukowanie materiałów z Internetu lub wiadomości e-mail, bez konieczności połączenia z komputerem. Oprócz pracowników, skorzystają też goście, którzy mogą wydrukować np. bilet podróżny, potrzebne informacje lub mapy. Dodatkowo maja możliwość rozbudowy o technologię NFC Pro, która umożliwia m.in. drukowanie bezpośrednio z urządzeń mobilnych po ich zetknięciu z drukarką. Usprawnia to pracę obsługi hotelu, odciążając ją w kontaktach z klientami, którzy sami mogą drukować potrzebne im materiały. Wiele procesów w hotelu można usprawnić dzięki tabletowi Samsung GALAXY Tab Active. Znajdzie on zastosowanie nie tylko dla klientów, którzy chcą skorzystać tylko z przeglądarki internetowej. To przede wszystkim narzędzie do codziennej pracy. Tablet jest cienki, lekki, elegancki i specjalnie wzmocniony - odporny na upadek z niedużych wysokości, kurz, wodę i skrajne temperatury. Antywstrząsowa obudowa gwarantuje jego bezpieczeństwo nawet przy częstym użytkowaniu oraz przed losowymi wypadkami, jak stłuczenie czy zalanie. Wymienialna bateria wytrzymuje od 8 do 11 godzin, a aparat wyposażony w auto focus umożliwia wykonywanie zdjęć do dokumentacji lub raportowania.

3


nowości

Szanowni Państwo, Trwał bardzo długo, praktycznie nie chciał się skończyć. Dziwna atmosfera jakby pewnego zawieszenia. Kryzys. Rozpoczął się pod koniec 2008 r., zakończył się...? W lutym-marcu 2015r. Nie był to kryzys sensu stricte, raczej rodzaj stagnacji i marazmu. Nagle rozdzwoniły się telefony, stare projekty „otrzymały” zielone światło. Nowe już się rodzą. To nie zaskoczenie. W ubiegłym roku rynek noclegowy wzrósł o 5,8 % (do 66,6 mln sprzedanych noclegów) i to w sytuacji, gdy firmy nadal trzymały koszty w ryzach, a bardzo niskie pensje nie pozwalały nadal przeciętnemu Polakowi na korzystanie z jakiegokolwiek hotelu. W najbliższych latach bardzo wiele się zmieni. Demografia w końcu wyciągnie nas z nierozwiązywalnego kręgu bezrobocia i niskich pensji. Skorzystają na tym w ogromnym stopniu hotelarze. Wzrosty sprzedaży noclegów o 5-6 % w następnych latach wydają się pewne. Wzrosną także ceny. Polska jest na tle Europy wręcz kuriozalnie tania, tego już nie da się dłużej utrzymywać. Koszty pracy w hotelach także będą musiały wzrosnąć, ale wzrost obłożenia i cen będzie tę różnicę niwelował. Czeka nas do roku 2020 kolejny boom hotelowy, tym razem napędzany nie pomocą unijną, ale po prostu realnym popytem. Życzę miłej lektury i korzystanie podczas pracy operacyjnej oraz nowych inwestycji z doskonałych produktów i usług promowanych w Katalogu Produktów dla Hoteli 2015. Zbigniew Bugaj Redaktor Naczelny

Spis reklam II okładka LG Electronics

66 Kessel

5

68

P.W. Inter-Plast

49 Fast

78

Berndorf Baderbau

63

79

Euro Fragrance

Polagra Gastro Ada Cosmetics International

67 Kessel

80 Yasumi

89

Assa Abloy Poland

87 Ekoklimax-Projekt

91

World Hotel

88

Assa Abloy Poland

95 Viessmann

90

P.P.H Gras

125 Krośnieńskie Huty Szkła “Krosno”

92-94 Viessmann

104 Acentic Makro Cash and Carry Polska 105 Funai Electric Europe 143 Ecolab 106-109 Vidis 127

Spis prezentacji: 3

Samsung Electronics Polska

46 Kopp 47

BPM Lighting Polska

115

LSI Software

124 Krośnieńskie Huty Szkła”Krosno” 126 128

Spis treści: 6 Nowości 19

Trendy i tendencje w projektowaniu hoteli

33 Wnętrza 59 Łazienka

Makro Cash and Carry Polska

73

Procter & Gamble

85 Infrastruktura techniczna

48 Fast

129 Plastmet

50

Paged Meble

130

62

Ada Cosmetics International

Uzdrowisko Wysowa

101

Wellness & Spa

Internet i Multimedia

140 Wanzl

113 Technologie informatyczne

64 Geberit

141

119 Gastronomia

65

142 Ecolab

4

Kaldewei Polska

Procter & Gamble

137

Czystość i służba pięter

KATALOG Produktów dla Hoteli 2015


nowości

nowości

Z myślą o ciasnych przestrzeniach międzystropowych...

Zabieg Age Beauty Secret – nowość marki Bioline!

Centrale RO-SPE powstały z myślą o instalacji w ciasnych przestrzeniach międzystropowych. Seria ta stanowi alternatywę dla podwieszanych central z wymiennikami płytowymi. W modelu RO-500-SPE-2R ustawiono 2 wymienniki obrotowe obok siebie, co sprawia, że urządzenie ma zaledwie 41 cm wysokości. Dodatkowo, nie trzeba odprowadzać skroplin – wilgoć z powietrza usuwanego zatrzymywana jest w regeneratorach, dzięki czemu powietrze nawiewane zimą jest wstępnie nawilżone. Dzięki zastosowaniu regeneratorów nie ma potrzeby

www.ekozefir.pl

zabezpieczania centrali przed szronieniem, zapewniając ciągły odzysk ciepła w momentach, gdy jest on najbardziej potrzebny.

AQUA CLEANER for SPA Najnowocześniejsza metoda pielęgnacji skóry oparta o terapię wodną i roztwory kwasowe. Urządzenie Aqua Clean dzięki zastosowaniu zassania próżniowego fałdu skórnego oraz odpowiednio zaprojektowanym głowicom zabiegowym pozwala na dokładne usunięcie zanieczyszczeń z powierzchni skóry, jednocześnie przygotowując ją do lepszej absorpcji substancji aktywnych zawartych w kosmetykach. Jest to prosty i bezpieczny zabieg, który może być aplikowany jako zabieg samodzielny, po którym od razu widać efekt silnie nawilżonej skóry. Urządzenie Aqua Clean wykorzystuje specjalne, wirnikowo-zwrotnie zbudowane głowice, których wielkość dobieramy odpowiednio do powierzchni zabiegowej. Aqua Clean posiada 3 butle zawierające roztwór o działaniu: AQUA SOLUTION 1: Usuwa nadmiar sebum oraz wtłacza wodę głęboko w pory skóry oczyszczając je.

Głowice zasysając próżniowo z jednej strony, stymulują powierzchnię skóry odpowiednim płynem stosowanym w kolejnych etapach zabiegu, a z drugiej mobilizują tkankę skórną podciśnieniem vacuum. Po zabiegu zdecydowanie poprawia się kondycja skóry, zwiększa się napięcie oraz jej nawilżenie.

6

Pojawienie się zmarszczek i odwrócenie tzw. trójkąta piękna jest spowodowane przez: dezorganizację macierzy zewnątrzkomórkowej bezpośrednio związaną z ilością i jakością włókien, słabą żywotność komórek skóry – nadmierne nagromadzenie uszkodzeń na poziomie DNA, wpływ czynników zewnętrznych: metali ciężkich i substancji toksycznych.

Dzięki technologii mozaiki inspirowanej plastyką mozaikową, możliwe jest przywrócenie integralności komórek i spowolnienie procesów degradacji skóry. Laboratorium Bioline opracowało unikatową kombinację trzech składników aktywnych i system uwalniania jonów zdolne do działania z technologią mozaiki. BIOLINE-JATÒ, pionier w wysoce zaawansowanych badaniach bio-kosmetycznych, wybrało najlepsze technologie w celu zapewnienia najwyższej wydajności linii. Produkty opracowane w oparciu o najnowocześniejsze technologie, które działają jako nośnik zwiększający całkowite przenikanie składników aktywnych oraz zwiększający skuteczność produktów. Firma EURO FRAGRANCE Sp. z o.o. jest wyłącznym dystrybutorem włoskiej marki kosmetycznej Bioline Jatò w Polsce.

www.eurofragrance.com.pl

w w w . ya s u m i . p l

AQUA SOLUTION 2: Usuwa martwe komórki naskórka, łagodzi zmiany trądzikowe, a także inne problemy skórne dzięki zawartości kwasu salicylowego. AQUA SOLUTION 3: Roztwór o właściwościach odżywiających oraz głęboko nawilżających.

Technologia mozaikowa, ponadczasowy urok. Unikalne połączenie: 3 składniki aktywne + nowoczesny system uwalniania energii jonowej + technologia mozaikowa. Zabieg Age Beauty Secret pozwala: • rozbudzić witalny kod skóry, • wyrównuje koloryt, • wygładza zmarszczki poprzez dodanie skórze objętości, • chroni przed uszkodzeniami wywołanymi upływem czasu.

Płytki i panele PVC do hoteli w w w . ya s u m i . e u

Wygląd naturalnego drewna i kamienia na podłodze oraz trwałość PVC – oto kolekcja dekoracyjnych płytek i paneli PVC Allura. Kolekcja Allura to autentyczne wzory, różnorodne odcienie, odpowiedni wymiar płytek i paneli oraz specjalne wytłoczenia – wszystko wykonane tak, aby odwzorować wygląd naturalnych materiałów: drewna i kamienia. Jednocześnie Allura posiada wszystkie właściwości wykładziny PVC: daje uczucie ciepła pod stopami, pochłania dźwięki, jest łatwa w instalacji i pielęgnacji, mocna i niezwykle trwała.

www.forbo-flooring.pl

KATALOG Produktów dla Hoteli 2015

KATALOG Produktów dla Hoteli 2015

7


nowości

nowości

Nowa seria z drobnymi prezentami: COCOONING Line

Clean & Go! Gotowy do użycia preparat dezynfekujący, bakteriobójczy i grzybobójczy, niewymagający spłukiwania. Zastosowanie: Buty, fartuchy, urządzenia do pakowania, przechowywania, stoły robocze, krajalnice, filtry okapów, puszki konserw przed otwarciem, zlewy, stoły, zabawki, buty narciarskie, kaski, łyżwy, buty do kręgli, kule do kręgli.... wszelkie pytania: 602610410, 606490298, 600683965. Posiadamy też gotowy środek do likwidacji nieprzyjemnych zapachów oraz wiele innych!

Za pomocą małych przyjemności można pokazać gościom, że są bardzo ważni. Nowa linia kosmetyków „Cocooning Line“ firmy ADA Cosmetics International obejmuje produkty, które pozwolą zrealizować to zadanie. Wiosna 2015: Czy goście hotelowi zwracają uwagę na drobne prezenty, które czekają na nich w pokojach lub łazienkach? Faktem jest, że cieszą się one powodzeniem. Goście doceniają to i czują, że są mile widziani. Mali, ekskluzywni pomocnicy towarzyszą im w dalszej podróży i stale są pod ręką. Jest zamierzony efekt, lepszej reklamy hotelu trudno sobie życzyć. ADA Cosmetics International rozszerza szeroką ofertę akcesoriów z linii Cocooning Line o najwyższej jakości kosmetyki pielęgnacyjne. Znajdziemy tam zmiękczający krem do stóp, nawilżający krem do rąk, delikatny płyn do higieny intymnej, łagodny, kremowy płyn do kąpieli oraz odprężający olejek do ciała. Aktualnie pracujemy nad kolejnymi artykułami pielęgnacyjnymi. Będzie to pielęgnacyjny balsam do ust, oczyszczający peeling do ciała, delikatny krem pod oczy oraz płyn

do ust „Cool Mint“, który zapewni świeży oddech. Produkty serii Cocooning charakteryzuje niewymuszona elegancja i ponadczasowość, co sprawia, że każde logo hotelu i każdy kolor firmowy będą dobrze wyglądać. W ten sposób drobne prezenty staną się znaczącymi ambasadorami marki hotelu.

www.bestpest.com.pl

Większa higiena to większa efektywność Czy umycie rąk nie wystarczy?

Tyle może zrobić konsument. Pracownik kuchni może, ale i musi zrobić znacznie więcej. Przestrzeń kuchenna powinna być czyszczona i dezynfekowana najlepszymi środkami – począwszy od podłóg, blatów, piekarników, a skończywszy na myciu naczyń. Tak, by zabezpieczyć konsumenta, ale i pracownika. Linia dedykowanych produktów do czyszczenia kuchni: KitchenPro, gwarantuje czystość, higienę i bezpieczeństwo na najwyższym poziomie.

www.ada-cosmetics.com

Jakie mogą być skutki niewłaściwego czyszczenia wnętrz kuchennych i narzędzi?

Whirlpool –Turbo 4 Wanna z hydromasażem ze stali nierdzewnej 316L dla czterech osób. Najwyższy standard wykonania według Systemu Berndorf. Eleganckie, opływowe kształty zapewniają wysoki komfort użytkowania. Zastosowane reflektory podwodne LED RGB zapewniają piękne efekty wizualne. 18 dysz masażu usytuowanych w specjalnych niszach działają relaksująco na wszystkie części ciała. Opatentowany system cyrkulacji wody zapewnia idealną wymianę wody w wannie.

Rozmowa z Andrzejem Piotrowskim, szefem sprzedaży Działu Institutional z firmy ECOLAB Polska Sp. z o.o.

Parametry wanny:

Średnica wewnętrzna: Głębokość wody: Wysokość oparcia: Szerokość siedziska:

1,93 m 1,00 m 52 cm 44 cm

Wyposażenie standardowe:

• • • • • •

Wyprofilowana, pełna ławka z masażem powietrznym w siedzisku 1 Gejzer powietrzny 1 Drabinka wejściowa umiejscowiona w niszy ściany wanny Komplet dyszy wodnych do masażu pleców i łydek; 2 Reflektory podwodne typu LED Kolor Ruszt PP biały

Prowadzenie działalności gastronomicznej niezgodnie z zasadami HACCP może prowadzić do ukarania wysoką grzywną, zamknięcia lokalu, nie wspominając o zagrożeniu dla konsumentów.

Skutki obniżonej higieny w strefie kuchennej dotknąć mogą nie tylko pracowników, ale i klientów – przekonuje Andrzej Piotrowski z ECOLAB, koordyntor linii produktów KitchenPro do profesjonalnego czyszczenia powierzchni kuchennych.

Kuchnia – miejsce stykania się pożywienia i ludzi musi być sterylne, tak by do minimum zniwelować szkodliwe drobnoustroje. Jeśli są to miejsca zaniedbane może dojść do tzw. skażeń krzyżowych, które są jedną z najczęstszych przyczyn zatruć pokarmowych. Praktyka pokazuje, że również poślizgnięcia i upadki na śliskich posadzkach oraz obrażenia spowodowane nieprawidłowym stosowaniem żrących środków czyszczących, a także oparzenia należą do najczęstszych incydentów, do których dochodzi w kuchni. Można ich uniknąć stosując profesjonalne produkty dedykowane gastronomii.

www.ecolab.pl

Oferujemy również wanny z hydromasażem o innych kształtach i wielkościach. w w w . b ern d o r f . p l

8

KATALOG Produktów dla Hoteli 2015

KATALOG Produktów dla Hoteli 2015

9


nowości

nowości

BRODZIKI DO HOTELOWEJ ŁAZIENKI Brodzik prysznicowy SCONA to produkt wykonany ze stali emaliowanej o grubości 3,5 mm. Jego producentem jest niemiecka firma KALDEWEI. Brodzik jest przewidziany zarówno do montażu w płaszczyźnie podłogi tworząc wspólną przestrzeń z resztą łazienki, jak też do tradycyjnej zabudowy. Geometryczny kształt zewnętrzny z wyraźnie uformowanymi narożnikami odpowiada współczesnym wymogom stylistycznym, a okrągłe detale i łagodny spadek powierzchni prysznicowej do odpływu, efektownie ze sobą kontrastują.

SZAFA HYDRANTOWA LACOBEL GRAS PRESTIGE line

Brodzik SCONA występuje w 44 rozmiarach: od 75x80cm, aż do dużych formatów 100x180cm. Brodzik SCONA dostępny jest z antypoślizgiem częściowym i na całym dnie – co jest niezwykle istotne w obiektach hotelowych czy pensjonatach. Dodatkowo można go zamówić z powierzchnią ułatwiającą czyszczenie.

Hydrant wykonany z połączenia dekoracyjnej stali nierdzewnej i barwionego szkła. Zarówno wzór stali jak i kolor szkła dobierany jest indywidualnie według wskazań klienta. www.kaldewei.pl

www.gras.pl

Efekt 3D – konstrukcja szafy wykonana jest tak, aby element szklanej ramki znajdował się w odległości kilkudziesięciu milimetrów od ściany dając efekt hydrantu wiszącego w powietrzu. RGB LED Light – aby spotęgować efekt 3D oraz wpisać hydrant w otoczenie jako wyposażenie dodatkowe. Instalujemy oświetlenie LED wraz z pilotem do zmian kolorów. Wzór stali dekoracyjnej dobierany według dostpnych wzorników. Materiały i wzory mogą zostać zmienione zgodnie z wytycznymi architekta.

Nowy wózek dla pokojówek Premium ZP-9 Unique Nowy wózek dla pokojówek z innowacyjnymi, tekstylnymi ściankami z materiału typu soft shell. Idealny do pracy zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz hotelu. Bardzo lekki i jednocześnie wydajny. Solidna konstrukcja ze stali, 3 metalowe półki o dużej nośności, po 50 kg na każdą, 1 górna półka w formie głębokiej wanienki z tworzywa sztucznego. 2 drążki do wieszania worków na bieliznę i śmieci, w tym jeden z otwieraną pokrywą, oraz mocowanie zaciskowe na 120-litrowy worek z tworzywa sztucznego. Wytrzymałe na zużycie pokrycie tekstylne o dużym naprężeniu, z możliwością nadruku. Dzięki materiałowym ściankom łatwo go złożyć.

Grzegorz Bielak, kierownik produkcji, Fast Naszym niewątpliwym atutem, jako kompleksowego wykonawcy wyposażenia wnętrz, jest pełna infrastruktura produkcyjna i wydajny system logistyczny. Posiadamy własną fabrykę oraz nowoczesny park maszynowy, specjalizujemy się w zastosowaniu różnorodnych materiałów. Dzięki bogatemu i zróżnicowanemu zapleczu technologicznemu wykonujemy realizacje „pod klucz” oraz na indywidualne zamówienie Klienta. Dysponujemy najnowszymi centrami obróbczymi, sterowanymi numerycznie (CNC). Stosujemy

szeroki wachlarz metod lakierowania – UV, automaty lakiernicze i lakierowanie ręczne. Powierzchnie gięte okleinujemy za pomocą prasy membranowej. Szczególną wagę przywiązujemy do produkcji mebli. Szeroki wachlarz surowców, zaawansowane technologie lakiernicze z możliwością uzyskiwania głębokich matów i wysokich połysków, sprawdzone metody gięcia, umiejętność tworzenia form niesymetrycznych i łączenia różnorodnych materiałów oraz precyzja i estetyka wykonania to nasze niezaprzeczalnie mocne strony.

„Premium ZP-9 Unique” to kompaktowy wózek o dużej pojemności i małym ciężarze własnym, gwarantujący duży udźwig oraz stabilność. Podczas jazdy, dzięki 2 kółkom skrętnym, 2 stałym o śr. 125 mm, zapewnia łatwe prowadzenie i zwrotność, a także stabilność toru jazdy i swobodne manewrowanie. www.wanzl.pl

w w w . fa s t . p l

10

KATALOG Produktów dla Hoteli 2015

KATALOG Produktów dla Hoteli 2015

11


nowości

nowości

nowość:

POWŁOKI NADAJĄCE WYGLĄD BETONU

Paweł Goryl-Nieciuński, ekspert techniczny Kopp

Przepompownia hybrydowa Ecolift XL Łączy w sobie bezpieczeństwo przepompowni ścieków z wydajnością zaworu zwrotnego. Urządzenie w trybie normalnym wykorzystuje naturalny spadek do kanału i działa bez wykorzystania energii elektrycznej. Pompa załączana jest tylko podczas przepływu zwrotnego. Dzięki temu nie tylko zmniejszają się koszty związane ze zużyciem energii ale i koszty konserwacji są wyraź-

nie niższe. Ponieważ urządzenie wykorzystuje spadek do kanału, nie dochodzi do przestojów w pracy w razie braku prądu oraz nie powstaje stały i uciążliwy hałas.

Powłoki cementowo-polimerowe włoskiej marki HD Surface, której firma Kopp jest wyłącznym dystrybutorem na terenie Polski, to innowacyjne rozwiązanie w kategorii wykańczania powierzchni mieszkalnych oraz komercyjnych. Produkt pozwala nadać różnorodnym powierzchniom wygląd i fakturę betonu. Można nim pokrywać drewno, kamień, cegły, płytki ceramiczne, metal oraz wiele innych materiałów. Powłoki HD Surface stanowią uniwersalny sposób na nadanie modnego, betonowego „looku” ścianom, podłogom, sufitom, drzwiom, schodom, meblom, a także przedmiotom dekoracyjnym. Produkt, dzięki jego wysokiej odporności na wodę, można również zastosować w kuchni (np. na blatach czy w zlewozmywaku) i w łazience (np. do pokrycia zniszczonych płytek czy odnowienia brodzika) – doradza Paweł Goryl-Nieciuński, ekspert techniczny Kopp

Unikalne właściwości nowoczesnych powłok wykończeniowych: wodoodporność, wytrzymałość, elastyczność, bogata gama kolorystyczna, łatwość czyszczenia, możliwość nakładania na różne podłoża oraz tworzenie jednolitych, bezspoinowych powierzchni sprawiły, że powłoki HD Surface wzbudziły zainteresowanie wielu cenionych architektów i projektantów wnętrz.

www.podlogi-kopp.pl

www.kessel.pl

Aplikacja Staff Helper. Wspomaga pracę personelu hotelu. Staff Helper to innowacyjne narzędzie, które umożliwia bezpośrednią komunikację pomiędzy pracownikami hotelu, podnosząc jej efektywność. Działa na każdym urządzeniu z ekranem dotykowym, z systemem Android (wersja przynajmniej 4.1), w ramach wewnętrznej sieci WiFi. Łączy w sobie narzędzie do rejestracji działań, kontroli pracy oraz komunikacji pomiędzy użytkownikami, eliminując w znacznym stopniu czas poświęcany dotychczas na bezpośrednie kontakty. Aplikacja podzielona jest na funkcjonalne moduły dopasowane do nadanych uprawnień: sprzątanie pokoju, sprzedaż z minibaru, naprawa i zgłaszanie usterek, wiadomości. Każdy moduł może być opatrzony dodatkowymi oznaczeniami wskazującymi ilości zadań do wykonania. Staff Helper współpracuje z wybranym PMS wdrożonym w obiekcie.

12

w w w . l s i s o f t w a re . p l

KATALOG Produktów dla Hoteli 2015

Drewniane drzwi hotelowe Westo Wychodząc naprzeciw wymaganiom klientów z branży hotelowej przygotowaliśmy nowy produkt: Drewniane Drzwi Hotelowe o odporności ogniowej EI30 i izolacyjności akustycznej Rw=42db w klasie 4 odporności na zniszczenia mechaniczne. Wypełnienie drzwi stanowi akustyczna, czterowarstwowa płyta, która osadzona jest w sosnowej ramie. Po obwodzie skrzydła przyklejamy dębową doklejkę o minimalnej grubości 22mm, która zabezpiecza krawędzie skrzydła przed mechanicznymi zniszczeniami. Powierzchnia skrzydła wzmocniona jest płytą HDF wykonaną z włókien drzewnych, a wykończenie stanowi naturalny fornir dębowy (lub inny w zależności od wyboru klienta). www.westo.pl

KATALOG Produktów dla Hoteli 2015

13


nowości

nowości

RIGIPS PRO Aku Hydro

Do nowoczesnych wnętrz W skład linii Orbit wchodzą wazon oraz salaterka. Charakteryzuje ją nowoczesny design, wysoka precyzja ręcznego wykonania i najwyższa jakość. Prosty kształt wazonów został przełamany poprzez wprowadzenie poziomych linii szklanych rantów imitujących obręcze, co sprawiło, że formy nabrały cech geometrycznych. Czarny kolor wypukłości podkreśla ich wyrazisty charakter. Wazony spełniają nie tylko funkcję dekoracyjną, ale także użytkową. Stylistyka kolekcji utrzymana w klimacie modern sprawdzi się w nowoczesnym wnętrzu.

www.krosno.com.pl www.sklep.krosno.com.pl

Doskonała czystość i dezynfekcja od P&G Professional Reputacja to najważniejsza wartość hotelu i restauracji. Kształtowana jest m.in. przez zapewnienie czystości na najwyższym poziomie. Tłusta, niedomyta zastawa lub brak zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego żywności ma bezpośredni wpływ na zadowolenie z pobytu gości. Z myślą o dostarczaniu higienicznego poziomu standardu czystości powstają produkty Fairy Professional. Płyny do naczyń Fairy zapewnią 100% skuteczność w usuwaniu tłuszczu z zastawy stołowej, szkła, garnków i sztućców. Wiedząc, iż codzienne kilkukrotne zmywanie pozostawia ręce szorstkie i suche, stworzyliśmy dodatkowo nowy wariant Fairy Professional Sensitive, który przeszedł pozytywnie testy dermatologiczne (HRIPT). Aby pomóc spełnić wymogi bezpieczeństwa zdrowotnego żywności w ramach HACCP opracowaliśmy wysoce skuteczny Fairy Professional – płyn dezynfekujący i odtłuszczający. Produkt biobójczy działający na zasadzie „spryskaj i przetrzyj”, zabija 99.99% bakterii i jest odpowiedni do użytku na powierzchni mającej kontakt z żywnością. Dzięki stosowaniu produktów Fairy Professional zadbacie o reputację swojej firmy a zaoszczędzony czas Wasi pracownicy poświęcą na najważniejszą rzecz – gotowanie. Oba produkty oraz szersza linia systemu Fairy Professional dostępna jest u naszego dystrybutora NAVO-Orbico oraz w halach C&C na terenie całego kraju.

www.rigips.pl

Płyta gipsowo-kartonowa RIGIPS typ H2 dźwiękoizolacyjna, impregnowana. Przeznaczona do systemów o zwiększonej izolacyjności akustycznej i wilgotności pomieszczeń. System RIGIPS PRO Aku to innowacyjne rozwiązanie podnoszące poziom izolacyjności akustycznej o nawet 7dB względem rozwiązań klasycznych. Dzięki specjalnej technologii, grubość przegrody jest mniejsza, co przekłada się na bardzo wymierny zysk powierzchni użytkowej. Najwyższe własności akustyczne pozwalają na stworzenie ekonomicznej i bardzo komfortowej przegrody. Specjalna krawędź PRO daje najwyższą jakość wykończenia i gładkość powierzchni. Razem z profilami akustycznych ULTRASTIL® AKU zapewniają dodatkowy zysk akustyczny oraz wyjątkową sztywność całej przegrody. Idealne do zastosowania w hotelach i biurach.

Odpływy liniowe Vabo Vabo – systemy odwodnień liniowych to produkt nowoczesny. Jego szerokie zastosowanie, ciekawy design, wysoki komfort użytkowania w miejscu zastosowania to cechy, które czynią ten produkt wyjątkowym. Od zamysłu projektanta, przez wieloetapowy proces produkcyjny, powstała wyjątkowa forma mająca za zadanie pogodzić funkcję odwadniania, wygodnej eksploatacji z estetycznym produktem. Celem marki Vabo są produkty wysokiej jakości, które w łatwy sposób można wykorzystać w każdej aranżacji łazienki. Konstrukcja odpływu umożliwia zastosowanie pokrywy o różnych wzorach perforacji i faktury powierzchni gwarantując przepływ wody na poziomie do 60l na sekundę. Nowością w ofercie jest odpływ ścienny ERGO. w w w . va b o . p l

w w w . n a v o . p l / p r o d u k t y - p r o f e s j o n a l ne

14

KATALOG Produktów dla Hoteli 2015

KATALOG Produktów dla Hoteli 2015

15


nowości

nowości

GEBERIT AQUACLEAN MERA NAGRODZONA DESIGN PLUS AWARD 2015 w w w . g e b er i t - a q u a c l e a n . p l w w w . g e b er i t . p l

Horeca Select w MAKRO Cash and Carry Polska S.A Horeca Select to profesjonalna linia produktów dopasowana do potrzeb sektora gastronomiczno

Podczas tegorocznych targów ISH we Frankfurcie (marzec 2015) nowa toaleta myjąca Geberit AquaClean Mera została wyróżniona nagrodą Design Plus 2015. Nowe standardy technologiczne i wzornicze to główne cechy charakteryzujące innowacyjny produkt Geberit, który wyznacza nowy poziom komfortu w łazience. Design Plus Award przyznawana jest przez niemiecką Radę ds. Wzornictwa w ramach wystawy „Material Vision”, która odbyła się podczas targów ISH we Frankfurcie. Celem konkursu jest wytypowanie produktów najwyższej jakości, odznaczających się zastosowaniem innowacyjnych rozwiązań. Najwyższej rangi jury złożone z projektantów i architektów, oceniło łącznie 178 produktów, spośród których nagrodzono 34 innowacyjne rozwiązania. W konkursie brało udział

114 wystawców z 20 krajów. „Przyznanie nagrody Desing Plus 2015 jest dla Geberit ważnym wyróżnieniem. Nasz produkt został doceniony ze względu na optymalne połączenie techniki i wzornictwa oraz wysokiej jakości materiały. Design, komfort, czystość i zrównoważony rozwój – tym firma Geberit kieruje się podczas opracowywania wszystkich swoich produktów” – mówi Anna Dąbrowska-Makara, Dyrektor Asortymentu Geberit AquaClean. Nowa toaleta myjąca Geberit AquaClean Mera dostępna będzie od września 2015 roku.

Woda i wino w szkle z Krosna Linia Fado składa się z produktów do serwowania wody i wina. Wyróżnikiem są elementy dodatkowe wykonane z naturalnego korka. Połączenie ręcznie formowanego szkła i ekologicznego materiału wpisuje się w nowoczesny styl życia. Unikalne przedmioty codziennego użytku są oszczędne w formie i niezwykle funkcjonalne.

-hotelarskiego, dostępna wyłącznie w MAKRO Cash and Carry Polska S.A. Marka ta oferuje produkty spożywcze potrzebne do prowadzenia restauracji hotelowej na najwyższym poziomie oraz profesjonalny sprzęt gastronomiczny

i akcesoria kuchenne. Wśród szerokiej gamy produktów spożywczych Horeca Select znajdą Państwo produkty, które doskonale sprawdzają się zarówno jako baza do śniadań (m.in. wędliny, jaja, sery, jogurty naturalne, dżemy, bakalie, płatki i musli), lunch (zarówno inspirowany kuchnią polską czy włoską, m. in. koncentraty, nabiał, makarony, mrożonki, przyprawy), czy do przygotowywania specjalnych spotkań biznesowych oraz konferencji (m. in. różne snacki). Horeca Select to przede wszystkim wysoka jakość, staranna selekcja produktów, odpowiednie rozmiary opakowań oraz konkurencyjna cena, stworzone w ścisłej współpracy z najwyższej klasy profesjonalistami.

INSTYTUT INGRID MILLET W Hotelu Arłamów Ingrid Millet to luksusowa marka kosmetyczna, która dzięki firmie Nova Group – jej wyłącznego dystrybutora - wreszcie zagościła w Polsce. Za sukcesem marki stoi niezwykła wizjonerka Ingrid Millet. Jej przełomowe odkrycia m.in. pionierskie zastosowanie składników roślinnych, w pielęgnacji skóry, okrzyknięto mianem historycznych. To właśnie najwyższej jakości naturalne składy m.in. kawior z Bieługi, stały się podstawą produktów sygnowanych jej nazwiskiem. Kwartet programów Ingrid Millet: Perle de Caviar (z ekstraktem z kawioru), kwiatowo-owocowy Source Pure, odmładzający Bio Elita i pielęgnujący ciało Sublim to połączenie najnowszych odkryć, w dziedzinie kosmetologii z najwyższej jakości składnikami aktywnymi. Dzięki nim marka Ingrid Millet jest numerem jeden, już nie tylko we francuskiej pielęgnacji skóry. Pierwszy Instytut Ingrid Millet otwarty został w Hotelu Arłamów w Bieszczadach. w w w . n ovag r o u p . i n fo . p l

www.krosno.com.pl www.sklep.krosno.com.pl

16

KATALOG Produktów dla Hoteli 2015

KATALOG Produktów dla Hoteli 2015

17


Buduj HOTEL wraz ze swoimi dziećmi Trendy i tendencje społeczne mające wpływ na wyposażenie hoteli

Budując hotel realizujcie go wraz z młodszym pokoleniem, choćby ze swoimi dziećmi. To ich pokolenie będzie ten hotel zaludniać przez następne 15 lat. Oni lepiej rozumieją przyszłość, młodszemu pokoleniu łatwiej też zorientować się w najróżniejszych, często sprzecznych, trendach społecznych. Nie rozumiejąc ich, możemy nie zrozumieć pewnego dnia, dlaczego mamy coraz słabiej obłożony hotel

Pokój w hotelu Jaz In the City w Amsterdamie. Fot. Steigenberger Hotels


trendy i tendencje w projektowaniu hoteli

Jedną z takich istotnych postaw młodego pokolenia jest tzw. „frenemies”. Słowo to jest zbitką słów friend&enemy (przyjaciel/wróg), i oznacza slangowe nastawienie do marek i – szerzej – korporacji, które za tymi markami stoją. Mniej więcej można to opisać tak: „lubię ich gadżety (np. telefon), ale jako firma to niech się smażą w piekle”. Taka postawa nie jest obca hotelarstwu, dotyka korporacje hotelowe. Daje to przewagę niezależnym hotelom. Ostatecznie jest tylko kwestią alternatywnego wyboru, zanim klient będzie chciał być w zgodzie z samym sobą i wybrać produkt, który w pełni akceptuje. Niezależność, autentyczność, przyjazność nabiera dla gości młodego pokolenia zupełnie nowego wymiaru. Hotel indywidualny może być „nieco” słabszy, ale za to prowadzi go „fajny typ”, serwują tam pyszne pierogi z grzybami, pozwalają palić w knajpie, a na ścianie wiszą tapety z Marcello Mastroiannim palącym papierosa lub... istnieje jeszcze z tysiąc innych powodów, o których nigdy możemy się nie dowiedzieć, a powinniśmy, gdy chodzi o młode pokolenie. Produkt niezależny jednak nie może być diametralnie różny od sieciowego, który choć być może jest produktem „bez ducha”, sztampowym i przewidywalnym, to jednak zawsze jest doinwestowany i zrealizowany według zasad sztuki, co niestety nie zawsze można powiedzieć o hotelach niezależnych. Młode pokolenie jest uwrażliwione na szczegóły i lubi być zaskakiwane oryginalnością, ale pewne standardy jakościowe już sobie przyswoiło, więc nie da się zwieść substandardem. Dla sieci hotelowych taka postawa nowego pokolenia to nie lada problem, dla hoteli niezależnych powstałych w ostatnich 25 latach w Polsce... także. Główny klient tych hoteli, czyli pokolenie urodzone po 2. wojnie światowej oraz dzisiejsze 30- i 40-latki, pokolenie sukcesu przemian, dla którego budowano tradycyjne marki, odchodzi na emeryturę, a na jego miejsce wchodzą właśnie tzw. millenialsi (urodzeni po 1980 roku). W 2017 r. będą oni głównymi klientami hoteli w USA, u nas nastąpi to tylko nieznacznie później (około 2020–23). To pokolenie nie chce już starych produktów hotelowych, uważa je za niemodne, nieświeże, nie oddające ich oczekiwań i stylu życia. Ma za to do zaoferowania kilka cech, które są dla hotelarstwa bardzo korzystne. Są na przykład skłonni do większych wydatków na wyjazdy rozrywkowe, wypoczynkowe. Chcą więcej doświadczać, mniej kupować. Poniekąd wynika to z ich upośledzenia ekonomicznego względem pokolenia rodziców. Nie mają szans na taki poziom stabilności pracy, zakładanie własnych biznesów z sukcesem ogranicza się do innowacyjnych sektorów, a to domena tylko najinteligentniejszych i najlepiej wykształconych. Proste biznesy są już zajęte i mocno osadzone na rynku przez ich rodziców. Millenialsi mają świadomość swoich możliwości i ograniczeń, dlatego nie koncentrują się aż tak bardzo na robieniu kariery, gdyż wiedzą instynktownie, że będzie ona udziałem nielicznych. Nie żałują sobie rozrywek, gadżetów (ipodów, okularów Ray Ban i innych produktów z kategorii affordable luxury, czyli tzw. dostępnego luksusu). Uogólniając, nie będzie ich stać na BMW, ale Skoda, którą kupią, musi mieć dach w innym kolorze i mieć seksowne przetłoczenia na masce.

20

Niezależny hotel prowadzony z pasją i pomysłem jest jak David walczący z Goliatem… skazany na zwycięstwo Oryginalność to właściwe słowo przy tworzeniu hotelu Oryginalność to nie jest fakt bycia w najnowszym trendzie, co jest zresztą zawsze ryzykowne. Fiolet i wzory kwiatowe modne jeszcze dwa sezony temu dzisiaj zostały relegowane do kategorii „obciach”. Hotel przecież nie zmieni wykładzin i tapet tylko dlatego, że się zmieniła moda. Lepiej na etapie projektowania uniknąć mody „na tu i teraz”, lecz zastanowić się nad tym, co będzie za 5–6 lat. W przyszłości, w której na rynku rządzić będą millenialsi, hotel zakwalifikowany do kategorii „obciach” będzie omijany szerokim łukiem. Tripadvisor zadba już o to, żeby tak było. Hotel będzie musiał zmienić swój entourage nawet za cenę powiększenia kredytu w banku. Z jednej strony będzie łatwiej zaistnieć hotelom indywidualnym, mają one wielki plus za niezależność, ale z drugiej strony częsty w tej kategorii brak uwagi przy projektowaniu, ignorowanie trendów i mód, pewność siebie inwestorów, co może doprowadzić do trwałego „upośledzenia” inwestycji i niezrealizowania przez nią swojego potencjału. Dziś to hotele sieciowe udają niezależne Co robią korporacje, aby nie wypaść z głównego nurtu, gdy stare marki, takie jak Holiday Inn, Sheraton, Hampton stają się miejscem kojarzonym z ancient reżimem? Powstają nowe marki, o nowym wizerunku, w bardziej optymistycznych kolorach i pozwalających na towarzyską interakcję, takie jak Ace hotels, W, Indigo, Aloft, Mama Shelter, Jaz In the City etc. Co więcej, każdy hotel z konkretnej marki musi być inny, sprawiać wrażenie butikowej kreacji. Design, staje się głównym elementem przyciągającym młodszy segment gości. Wszak stoi on za sukcesem Motel One w Niemczech. Inne projektowanie hotelu wynika z innego sposobu jego użytkowania. Przeciętny gość dotychczasowego hotelu, np. Sheratona, wchodził do lobby, był witany i stawał w kolejce do recepcji. Millenials nie chce stać w kolejce, patrzeć w oczy recepcjoniście i odpowiadać na pytania podczas check-in. Chce mieć klucz do pokoju w smart fonie, jeszcze przed wejściem do hotelu. Chce się też przez swój smartfon komunikować z hotelem. Sieci hotelowe przekonują same siebie, że millenialsi będą lojalni. Proszę w to nie wierzyć, to idelologia na potrzeby rad nadzorczych i akcjonariuszy. Lojalność ma problem już w starszych segmentach rynku i będzie się miała jeszcze gorzej w przyszłości. Nie oznacza to, że goście nie wracają, ale lojalność wymaga czegoś znacznie więcej niż stylko spełnianie oczywistych oczekiwań. Lojalność wymaga czegoś w stylu „tańca na rurze”, bycia zawsze gotowym na ciągłą zmianę i improwizację, niewielu będzie to umiało zrobić. Lojalności nie zdobywa się punktami, ale wspomnieniami.

KATALOG Produktów dla Hoteli 2015

Patio w hotelu Hudson w Nowym Jorku. Fot. Morgans Hotels

Co mogą zrobić hotele niezależne? Sama niezależność oczywiście nie wystarczy, jeśli wrażenie z pobytu miałoby wyglądać tak, jak dotychczas. Różnica nie może być w stosunku do „sieciówki” diametralna. Hotele sieciowe są kupowane, ponieważ wiadomo, że są wygodne i doinwestowane, zbudowane według wszystkich dobrych zasad sztuki hotelowej. Cóż że są tylko nieco jakby martwe i nieco sztampowe w designie, tak jakby z linii produkcyjnej. Po pierwsze, należy wiedzieć dla kogo budujemy. Czasy „dla każdego” minęły. Wiedza jest nie tylko potrzebna przy biznes planie i wszystkich sprawach związanych z finansowaniem, ale stanowi podstawę do briefu dla projektanta wnętrz, który we współczesnym hotelarstwie urasta do najważniejszej postaci całego procesu inwestycyjnego. Musi on ubrać hotel w taki strój, aby oddziaływać jak najintensywniej na potencjalnych gości. Dotychczasowy król inwestycji, czyli architekt schodzi na drugi plan, jego zadanie to raczej ergonomizacja inwestycji tak, KATALOG Produktów dla Hoteli 2015

żeby zaoszczędzić jak najwięcej na procesie budowlanym, a zaoszczędzone pieniądze udostępnić designerowi, którego praca jest z punktu widzenia gościa najważniejsza. Słaba sprzedaż hotelu często w polskich warunkach wynika właśnie z doceniania roli architekta, a niedoceniania roli wnętrzarza.

Muzyka jest po designie najważniejszym elementem wyposażenia nowoczesnego hotelu i czegoś co nazywane jest hotelowym „experience”. Hotel bez muzyki jest pusty, bez atmosfery 21


trendy i tendencje w projektowaniu hoteli

Atmosferę i własny styl zbudować najtrudniej Bombastyczność nigdzie, nawet w Ritzu, nie jest już w modzie. Niektórzy Millenialsi mogą eksponować drogie zegarki, designerskie okulary i sprzęt telefoniczny znacznej wartości, ale przyjdą do hotelu w spranych dżinsach i podkoszulku. Pewne podstawowe zasady równości już respektują. Ostentacyjne eksponowanie bogactwa nie jest preferowane. Korzyści z bycia „normalnym” są dla Millenialsów oczywiste. „To, że mogę być normalnym człowiekiem, pozwala mi poznawać innych ludzi”. Dobrze zaprojektowana przestrzeń ma to ułatwić. Długie stoły, lounge, wygodne sofy: to są narzędzia do tego, żeby goście mogli ze sobą zacząć rozmawiać, aby goście nie byli sobie tacy obcy. Hotel to nie tylko design i uprzejma obsługa, pobyt w hotelu musi dawać „fun”. Zmniejszone lobby jest dziś miejscem spotkań, a nie punktem tranzytu.

trendy i tendencje w projektowaniu hoteli

Sieci hotelowe tworzą nowe marki dla nowego pokolenia Sieci hotelowe od kilku lat przygotowują się na nowe pokolenie gości. Przykładem może być Aloft należący do Starwood’a. Na tym rynku najlepsze pomysły mają jednak niezależni inwestorzy. Przykład ACE Hotels, czy Mama Shelter, które stały się już małymi sieciami z kilkoma hotelami są najlepszym przykładem. Kolejną marką celującą w ten segment rynku jest Jaz in the City sieci hoteli Steigenberger z Frankfurtu nad Menem. Przydługa nazwa dla hotelu? Dlaczego obcięto jedno „z” w jazz? Hotel powstaje oczywiście w Amsterdamie, mieście jointów i nieskrępowanego seksu, czyli dwóch podstawowych elementów dobrej zabawy tego pokolenia, ale aż 8 km od centrum miasta. Bycie Millenialsem, nawet takim bardzo sexy z raybanami na uszach i ipadem ma bardzo budżetowy charakter. W sumie jednak liczy się dobra zabawa, nic po luksusach, jeśli w hotelu wieje nudą jak to jest w typowych hotelach.

Co my tu sprzedajemy: hotel czy styl życia?:)

Fot. Steigenberger Hotels

Cechy charakterystyczne przedstawicieli pokolenia Millenialsów (wg Wikipedia) • Aktywnie i w każdej dziedzinie życia korzystają z technologii i mediów cyfrowych • Żyją w „globalnej wiosce” – dzięki dostępowi do Internetu mają znajomych na całym świecie • Cechuje ich duża pewność siebie • Często dłużej mieszkają razem z rodzicami, opóźniając przejście w dorosłość • Ważniejsza staje się dla nich jakość życia i doświadczenia życiowe, niż posiadanie • Są dobrze wykształceni i gotowi dalej się rozwijać • Są tolerancyjni i otwarci na to, co inne • Nie pamiętają czasów PRL i wychowali się w realiach wolnego rynku • Mają wysokie mniemanie o swoich umiejętnościach, przekonanie o własnej wyjątkowości, nadmierne oczekiwania oraz silną awersję wobec krytyki.

W pracy... • Chcą pracować, ale nie całe życie: myślą o przyszłości na emeryturze, planują długoterminowo, chętnie zakładają własny biznes • Nie jest dla nich istotna stabilna praca na dłuższy czas, często uważani są za nielojalnych pracowników • Sporą uwagę przywiązują do życia prywatnego, oczekując dużej swobody i elastycznego czasu pracy. Mają duży apetyt na życie i nie chcą się ograniczać – praca nie może ich ograniczać • Przełożonych traktują jak równych sobie pracowników, ale z szerszymi kompetencjami • Oczekują od pracodawcy wyznaczania celów i kontroli, prowadzenia „za rękę” • Dobrze rozwiązują częste problemy, ale słabiej radzą sobie z niestandardowymi • Technologia, z której tak aktywnie korzystają, pozostawia im mało czasu na myślenie autonomiczne i wyrobienie sobie własnych poglądów, jednocześnie zaś umożliwia im sprawdzanie wiedzy w różnych źródłach.

W życiu prywatnym... • Dochodzi do stopniowej alienacji pokoleniowej - nie kontaktują się niemal wcale z przedstawicielami poprzednich pokoleń (nie licząc rodziców) • Nie szukają autorytetów, żyjąc w przekonaniu, że „wszystko jest w ich rękach” i nikt nie może im nic narzucić • Uważają, że jeśli czegoś nie ma w sieci, to taka rzecz nie istnieje – ogranicza to ich zdolność rozwiązywania problemów • Nauczeni biegłego posługiwania się klawiaturą, zapominają, jak pisze się ręcznie • Często są zbyt pewni siebie i niecierpliwi, muszą się dopiero uczyć odpowiedzialności za swoje czyny.

s t o p k a r e d a k c yj n a

Stany pokochały hotele niezależne Do 2020 r. segment niezależnych hoteli powiększy się w Stanach Zjednoczonych dwukrotnie. Pytaniem nie będzie już, jaką flagę powiesić na hotelu, ale co będzie najlepsze dla nieruchomości. Badanie efektywności inwestycji w markę sieciową, której w Polsce nikt nie szacuje, stanie się bardziej oczywiste. Odpowiedzią sieci na ten rosnący opór niezależnych hoteli jest tworzenie tzw. soft marek, które zapewniają marketing i sieć dystrybucyjną (jak Curio należące do Hiltona, czy Autograph Marriotta). Dzięki temu można do pewnego stopnia korzystać z zalet obu formatów. Kontrolować hotel i nim zarządzać, ale jednocześnie korzystać z sieci dystrybucji, revenue management, wspólnych zakupów.

22

KATALOG Produktów dla Hoteli 2015

KATALOG PRODUKTÓW DLA HOTELI Copyright IRH

Projekt Makiety, Skład i Ł amanie: Studio Link www.studiolink.pl, e-mail: joanna.jarco@studiolink.pl

W ydawca: Instytut Rynku Hotelarskiego Plac Wolności 21, 05-625 Grodzisk Mazowiecki e-mail: katalog@irh.pl

Druk: Drukarnia MATRIX, Piaseczno

Redaktor Naczelny: Zbigniew Bugaj, e-mail: zbigniew.bugaj@irh.pl, tel. 667 44 44 98 Szef Projektu: Elżbieta Maleszewska, e-mail: ela.maleszewska@irh.pl, tel. 607 83 55 91

KATALOG Produktów dla Hoteli 2015

D ystrybucja: Zamówienia można składać listownie, pocztą elektroniczną: biuro@irh.pl lub faksem: +48 22 10032 46 Publikacja jest chroniona przepisami prawa autorskiego. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych w publikacji reklam i prezentacji.

23


trendy i tendencje w projektowaniu hoteli

trendy i tendencje w projektowaniu hoteli

Dla biznesu, wszystko i jeszcze więcej

Podróże biznesowe stanowią w Polsce podstawę funkcjonowania hoteli. Najbardziej lukratywnym jego elementem jest dominujący segment podróży indywidualnych. W Polsce na temat tego rynku nie ma badań, za to dające możliwość pewnych analogii badania amerykańskie są bardzo pouczające.

24

KATALOG Produktów dla Hoteli 2015

Hotel Sofitel So w Bangkoku. Fot. Accor Hotels

KATALOG Produktów dla Hoteli 2015

25


trendy i tendencje w projektowaniu hoteli

Lokalizacja hotelu jest dla biznesu najważniejsza – pokazały badania w Stanach Zjednoczonych. Aż 73% ankietowanych z tego segmentu wskazało na ten element. Jakość pokoi jest na drugim miejscu (uważa tak 61%). Darmowe wi-fi jest trzecie (55%). Podróżujący w celach biznesowych potrzebują przede wszystkim niezawodności internetu. Inne urządzenia techniczne są tłem dla niego. Nie jest kwestią, czy internet jest płatny, czy darmowy. Łącze musi być niezawodne i w standardzie biznesowym. Biznes w 84% preferuje pracę w pokoju hotelowym, tylko 10% z nich woli pracę w centrum biznesowym, które najczęściej nie oferuje

trendy i tendencje w projektowaniu hoteli

prywatności i jest zazwyczaj przypadkowym miejscem w strukturze hotelu. Aż 80% podróżujących biznesowo pracuje podczas pobytu w pokoju. Innym elementem, który biznes bardzo ceni, jest śniadanie, najlepiej w cenie pokoju. Ciekawym wnioskiem dla rynku przyjazdów biznesowych jest fakt, że aż 88% podróży biznesowych w Stanach Zjednoczonych odbywa się do hoteli średniej klasy. 76% rezerwacji odbywa się on-line, a 60% zameldowań do hotelu dzieje się przez smartfon.

Inne elementy które ceni biznes: • 59% oczekuje możliwości szybkiego check-inu i check-outu. • 55% jedynie (!) oczekuje telewizora. • 61% używa ekspresów do kawy. • 51% używa kuchenek mikrofalowych (jeśli są dostępne w pokoju). • 52% oczekuje dużo miejsca do pracy oraz dodatkowego oświetlenia. • 30% uważa, że ergonomiczne krzesełko i biurko jest ważne. • 48% potrzebuje dostępu do drukarki

Pokój w hotelu Mandarin Oriental w Tokio. Fot. Mandarin Oriental Hotels Nowinki technologiczne: Dźwięk kierunkowy Trzy osoby siedzą na sofie i każda słucha innej muzyki… z głośników, a nie słuchawek. Osoba z boku nie słyszy dźwięków osób, które siedzą tak blisko niej. Wspaniała możliwość personalizacji – czy to w restauracji, centrum fitness, wypoczywalni w Spa i restauracji. Takie możliwości dają urządzenia ultradźwiękowe modulujące sygnał dźwiękowy na wysokiej częstotliwości. Wyższe fale częstotliwości mają mniejszą długość fali, a tym samym nie rozkładają się tak szybko. Z tego powodu kierunkowość tych urządzeń jest znacznie wyższa niż możliwe byłoby to z dowolnego systemu głośnikowego. Jednak ograniczeniem są możliwości reprodukcji niskich częstotliwości. W Polsce nie docenia się istotności w tworzeniu atmosfery miejsca poprzez muzykę, a szkoda... Podczas ostatniej londyńskiej konferencji Sleeper dotyczącej projektowania hoteli, uważanej za najważniejsze spotkanie branży, muzyce poświęcono cały oddzielny dział.

Li-Fi Wi-fi nie jest wieczne. Jego potencjalna alternatywa pod nazwą Li-Fi jest 100 razy szybsza i bardziej bezpieczna, ponieważ światło nie przenika przez ściany. Zdaniem wielu ekspertów Li-Fi to przyszłość mobilnego internetu. Połączenie jest znacznie tańsze i o wiele bardziej efektywne w porównaniu z tradycyjnym bezprzewodowym dostępem do internetu. Zarówno Wi-Fi i Li-Fi przesyłają dane za pomocą widma elektromagnetycznego, ale Wi-Fi wykorzystuje fale radiowe, a Li-Fi – światło widzialne. Pulsujące promienie światła widzialnego są odbierane przez specjalne urządzenie i tłumaczone na strumień danych. To znacząca zaleta, ponieważ światło widzialne jest o wiele bardziej obfite niż widmo radiowe, dlatego pozwala osiągnąć większą gęstość danych. Do przesyłania sygnałów Li-Fi można wykorzystać istniejące żarówki LED.

Drukarki 3-D Dobre drukarki są dostępne już za 2 tys. zł. Ucieszą się z nich z pewnością działy utrzymania hoteli w przypadku robionych na zamówienie elementów lub których po prostu już nie można zamówić. Ta technologia ma jednak swoją ciemną stronę. W Internecie jest dostępny film prezentujący „wydrukowanie” przez takie urządzenie prostego pistoletu. Jego żywotność wyniosła jeden strzał. Ale to przecież wystarczy.

88% podróży biznesowych w Stanach Zjednoczonych odbywa się do hoteli średniej klasy

26

KATALOG Produktów dla Hoteli 2015

KATALOG Produktów dla Hoteli 2015

27


Doświadczenie z pobytu jest kluczem

Współczesne hotelarstwo kładzie nacisk na tzw. „experience”, czyli na przeżycia gościa, jego przyjemność z pobytu. To powoduje wysokie oczekiwania gości w stosunku do obiektu. Dobrą stroną takiego patrzenia na hotel jest jego centralne znaczenie dla gościa w trakcie podróży. Dla wielu gości hotel stanowi centralny punkt pobytu w danym mieście, atrakcję i przyjemność samą w sobie

Lounge club w hotelu Hudson w Nowym Jorku. Fot. Morgans Hotels 29

KATALOG Produktów dla Hoteli 2015


trendy i tendencje w projektowaniu hoteli

Dlatego projektowanie nie może ograniczyć się do tworzenia funkcjonalnej, optymalnej w obsłudze i obiektywnie poukładanej przestrzeni. To o wiele za mało dla współczesnego hotelarstwa już w standardzie trzygwiazdkowym. Udany pobyt w hotelu to pobyt zapamiętany. Wywołanie u gości „memorable experience”, czyli „niezapomnianego przeżycia” zakłada o wiele więcej pracy i uwagi przy projektowaniu wnętrz, niekoniecznie pieniędzy, ale właśnie staranności i nacisku na detal oraz tworzenia interesujących mini-przestrzeni w ramach większej całości. Odpowiedzią na oczekiwania gości jest tworzenie hoteli tematycznych, opartych o jakąś ideę, pomysł, np. film, sport, czekoladę, kolor czerwony etc. Moda w projektowaniu to nie kolejny kolor, czy szlaczek na tapecie, ale zdolność do opowiedzenia pewnej „historii”. Hotel w stylu Alicji w Krainie Czarów, Metropolis z filmu Fritza Langa, PRL późnego Gierka. Proszę bardzo. Najważniejsze żeby od A do Z była to „opowieść”: spójna i nie mieszająca konwencji nieumiejętnie. Najgorsze co może się zdarzyć, to komentarz na Tripadvisor: „obciach”, „projektowane przez rodzinę”. Skutki dla hotelu będą opłakane. Mieszanie stylów jest konieczne. Duże sieci hotelowe tworzą dla każdej grupy docelowej odrębne produkty hotelowe. Hotele niezależne nie mogą sobie na to pozwolić, choć generalnie hotele niezależne są preferowane przez bardziej wyrafinowanych gości oraz młodsze pokolenie. Nową klasyką w obiektach wyższej klasy staje się subtelne mieszanie stylów, tak aby nadal przyciągać zamożnych gości pokolenia obecnych 55–75 latków, ale jednocześnie nie zaniedbywać młodszej populacji 40–50 latków, dla których współczesny design jest codziennością. Efektem tego jest marmur w łazience i designerska armatura. Drewniane panele naścienne i chesterfieldy, jak w angielskim klubie dżentelmeńskim, ale już w niebieskim a nie brązowym kolorze, tak aby nie zniechęcić kobiet i ultra nowoczesne lampy dla trzydziestokilkulatków. Takie żonglowanie stylami ma bardzo merkantylny posmak, ale wymaga wysokiej jakości projektowania. Stałe podnoszenie jakości będzie trwało nadal. Hotele w średnim segmencie poczyniły ogromne kroki w kierunku nieustannego podnoszenia odczuwalnego przez gościa komfortu.

trendy i tendencje w projektowaniu hoteli

Marka to absolutna podstawa prowadzenia biznesu hotelowego. Marka obracać się będzie wokół unikalności i dostosowania zaangażowania konsumentów. Marka mniej będzie akcentowała swoje walory luksusu, a bardziej wyjątkowe doświadczenia. Do takich doświadczeń predestynowane są hotele niezależne i to one będą w segmencie wysokiej jakości i luksusowym nadawać ton wraz z nową odsłoną strategii korporacji sieciowych w postaci tzw. Soft Brandów, czyli marek łączących zalety sieci z bezpośrednim zarządzaniem i kontrolą nieruchomości. Takie marki jak Autograph Marriotta, czy Curio Hiltona zostały dobrze odebrane przez właścicieli nieruchomości i przez gości. Marka będzie codziennie testowana. Będzie warta tyle, na ile odczucia gościa zostały zaspokojone. Zasady prowadzenia hotelu będą podporządkowane spełnianiu oczekiwań gości i najważniejszemu, co buduje w najskuteczniejszy sposób lojalność i dobre oceny na portalach typu Tripadvisor – doświadczeniu gościa. O co chodzi w projektowaniu hoteli dla nowego pokolenia? Przykładem takiego nowego podejścia do tworzenia hotelu jest nowa marka hoteli Steigenberger – Jaz In the City, której pierwszy hotel powstaje w Amsterdamie. Już sama nazwa jest znacznie różna od starych produktów hotelowych, które miały jedno słowo w nazwie. Jaz In the City jest marką, ale jednocześnie taglinem i opisem funkcji jaką pełni, destynacji w ramach określonej destynacji, czyli mówiąc bardziej dosłownie: celem jest Amsterdam, ale bazą dla jego eksploracji będzie ten hotel. Współczesne hotele stają się atrakcją samą w sobie. Goście lubią w nich przebywać, są bezpieczną i komfortową przystanią dla przyjemności miast lub przyrody gdy są zlokalizowane w miejscowościach atrakcyjnych górskich, nadmorskich. Na czym opiera się atrakcyjność hoteli tworzonych dla nowego pokolenia: głównie na otwarciu na lokalną scenę artystyczną, rozrywkową i przede wszystkim muzyczną, na ile się tylko da, na przyciągnięciu jej do hotelu. Elementem przestrzeni hotelu jest przestrzeń dla działań artystycznych, np. galeria. Rozrywka to przede wszystkim wolny od pretensjonalności lounge, gdzie goście hotelu mogą dzielić zabawę i drinki z lokalnymi mieszkańcami. Także restauracja, która dotychczas była miejscem śniadań i cichych lunchy staje się miejscem małych eksperymentów kulinarnych i zabawy lokalnej społeczności i gości hotelu. Hotel to nic innego jak narzędzie, które wykorzystują goście dla poznania miasta, służy temu nowy rodzaj obsługi, który cechuje się swobodą i autentyzmem, nie zachowuje się sztywno i według reguł, ale za to zna się na tym co robi, i potrafi powiedzieć gdzie są dobre kluby, wystawy i w ogóle gdzie jest fajnie.

Kolor ma charakter cykliczny, ale to moda zawsze decyduje o tym, jaki kolor w danym roku wyznacza trend. Modne obecnie są kolory natury, ale bardzo mocno wybarwione, a także szarości łagodzące efekt przesycenia barwą. Tekstury i wzory. 30

KATALOG Produktów dla Hoteli 2015

Hotel La Belle Juliette w Paryżu. Fot. Hotel La Belle Juliette

Kluczowe elementy dla tworzenia hotelu w przyszłości Technologia. Jej integracja z organizacją przestrzeni będzie kluczowa. W niektórych hotelach zniknie np. recepcja, zastąpiona przez aplikacje w smart fonach pozwalające na otwieranie drzwi przy jej zastosowaniu lub obsługę gości w dowolnym miejscu lobby lub w pokoju. Miejsce do pracy. Podobnie jak z recepcją, miejsce pracy w zależności od nastroju może być fotelem w pokoju, jak również wygodna, ergonomicznie zaprojektowana do pracy ławka.

Room-service. Ze względu na straty, które przynosi, fatalną opinię na Tripadvisorze, która najczęciej wynika z bardzo wysokich cen room service, długiego oczekiwania i słabego wyszkolenia personelu... praktycznie zostaje wycofywany z hoteli. Za kilka lat jedynie najwyższej klasy hotele będą serwować takie usługi. Skąd zmiany? Wiele zmian w hotelach, przy renowacjach lub dodatkowych inwestycjach ma oparcie o Tripadvisor.

Chińczycy. Kraj miliarda ludzi stał się w biegłym roku największą gospodarką świata. Przeciętny dochód liczony siłą nabywczą sięgnął w roku 2013 sumy 11 874 dolary (Polska to 23 698), do 2020 r. osiagnie on 20 000 dol. Fala chińskich turystów w Europie około 2020 sięgnie bezprecedensowych rozmiarów. Hotele na całym świecie przygotowują się do zaspokojenia specyficznych potrzeb tych gości.

KATALOG Produktów dla Hoteli 2015

31


wnętrza

wnętrza

wnętrza

10 zasad

projektowania wnętrz hotelowych Nowoczesne hotele właśnie dlatego są nowoczesne, ponieważ starają się poprzez kreatywne rozwiązania adaptować do zmian zachodzących w społeczeństwie. Oto dziesięć najważniejszych elementów kreacji wnętrz, które decydują o obliczu hotelu i jego pozytywnym odbiorze przez gości 32

KATALOG Produktów dla Hoteli 2015

KATALOG Produktów dla Hoteli 2015

33


wnętrza

1

wnętrza

2

Lobby: dynamiczne centrum spotkań

Nowa konfiguracja pokoju

Lobby w hotelu CitizenM w Rotterdamie

Sofitel So w Bangkoku. Fot. Accor Hotels

Znaczenie lobby hotelowego rośnie, ale nie chodzi tu już, jak w przeszłości, o pierwsze wrażenie. Współczesne lobby jest znacznie mniejsze. Ta przestrzeń stała się istotna dla spotkań gości hotelu, osób spoza hotelu, dla spotkań biznesowych, towarzyskich, małej gastronomii, pracy na laptopie. Proste sofy królujące obecnie w recepcjach hoteli nie są odpowiedzią na te oczekiwania. Kreatywne podejście do tej przestrzeni jest konieczne, zarówno pod względem funkcjonalności, jak i wzornictwa mebli, które powinny zapewniać komfort użytkowania oraz dobrze wyglądać. Współczesne recepcje obficie wykorzystują takie elementy wyposażenia jak: ściany z zieleni, sztuczne wodospady, duże kryształowe żyrandole, stacje multimedialne.

Klasyczny układ: łóżko-biurko-szafa nie jest przez gości uważany za przyjazny. Każde wnętrze nowoczesnego hotelu powinno wyróżnić się swoją innością, a nie jak to było przyjęte w poprzedniej dekadzie, swoją przewidywalnością. Przyjazna przestrzeń do pracy dla podróżującego biznesu, interesująco zaprojektowane panele telewizyjne, dodatkowa sofa naprzeciwko ogromnego wygodnego łóżka – oto czynniki, które będą kształtowały wizerunek hoteli w najbliższej przyszłości. A do tego eksplozja koloru, eklektyczne połączenia elementów dekorujących pokój.

Znaczenie lobby hotelowego rośnie, ale nie chodzi tu już, jak w przeszłości, o pierwsze wrażenie. Ta przestrzeń stała się istotna dla spotkań.

Wnętrze nowoczesnego hotelu powinno wyróżnić się swoją innością, a nie jak to było przyjęte w poprzedniej dekadzie, swoją przewidywalnością.

34

KATALOG Produktów dla Hoteli 2015

KATALOG Produktów dla Hoteli 2015

35


wnętrza

wnętrza

3

Łazienki stały się ważne, w przeszłości minimalizowano ich powierzchnię maksymalizując wielkość pokoi. Współcześni turyści oczekują od swoich podróży czegoś więcej niż to, co mają w swoich domach. Na przykład łazienki w obiektach wypoczynkowych powinny – jeśli nie „jak spa”, to oferować wiele elementów, które gościom zapewnią pewien luksus, np. deszczownice, bardzo duże ręczniki, wysokiej jakości szlafroki, markowe kosmetyki.

Współcześni turyści oczekują od swoich podróży czegoś więcej niż to, co mają w swoich domach.

Hotel Verdura na Sycylii. Fot. Rocco Forte 36

Łazienka jak Spa

KATALOG Produktów dla Hoteli 2015

KATALOG Produktów dla Hoteli 2015

37


wnętrza

4

wnętrza

5

Restauracja hotelowa ma znaczenie

Zacieranie granic pomiędzy tym co na zewnątrz i wewnątrz pokoju hotelowego

Hotel SAVOY we Florencji. Fot Rocco Forte

Amangiri Resort w Utah. Fot. Dave Pinter / Foter

Tylko bardzo konserwatywnie zaprojektowane hotele opierają swoją sprzedaż na „praktyczności”. Jednym z takich cierpiących na nadmiar praktyczności funkcji hotelu jest z pewnością restauracja. Hotelarze często zapominają, że to nieco inny rodzaj biznesu. Kuchnia to sztuka, a przestrzeń, w której jest prezentowana, powinna być godną ramą dla niej. Coraz więcej hoteli zdaje sobie z tego sprawę. Restauracja powinna być projektowana niemal jako osobny biznes, z własną stroną internetową.

Pokoje hotelowe stały się w wielu obiektach częścią otaczającej przyrody lub miejskiego ekosystemu (zwłaszcza w miastach pełnych wieżowców) za sprawą obszernych okien od sufitu do podłogi, a także tarasów. Natura jest zapraszana do wnętrza hotelu także w inny sposób. Drewniane panele, obfitość kamienia, bujna zieleń, wewnętrzne wodospady. Wszystko, aby pobyt w hotelu był jak najbardziej bezstresowy.

Kuchnia to sztuka, a przestrzeń, w której jest prezentowana, powinna być godną ramą dla niej.

Pokoje hotelowe stały się w wielu obiektach częścią otaczającej przyrody lub miejskiego ekosystemu.

38

KATALOG Produktów dla Hoteli 2015

KATALOG Produktów dla Hoteli 2015

39


wnętrza

6

wnętrza

7

Eko – dodatki

Sztuka lokalnych artystów

Hotel Royal Garden w Singapurze. Fot. William HeyIts / Foter

Hotel Ten Cate, czyli dziesięć kotów w holenderskim Emmen. Fot. Rene Mensen / Foter

Zrównoważony rozwój, ekologia to delikatna sprawa w każdym hotelu. Na pierwszym miejscu zawsze są koszty prowadzenia hotelu. Z drugiej strony innowacyjne podejście do tematu pozwala wyróżnić się na rynku i zaoszczędzić na bieżących kosztach działalności. Na takie inwestycje Unia Europejska chętnie daje pieniądze: windy odzyskujące energię z hamowania, recykling szarej wody, czy choćby ściany zieleni, które wręcz biją swoją ekologicznością.

Sztuka lokalna dodaje autentyczności hotelowi i buduje korzystny wizerunek w oczach gości, zwłaszcza jeśli architektura jest, delikatnie mówiąc, mało inspirująca. Może to być sztuka ludowa, ale także współczesna fotografia, grafiki w pokojach, rzeźby i większe instalacje w lobby, restauracji oraz na zewnątrz.

Innowacyjne podejście do tematu pozwala wyróżnić się na rynku.

Sztuka lokalna dodaje autentyczności hotelowi i buduje korzystny wizerunek w oczach gości.

40

KATALOG Produktów dla Hoteli 2015

KATALOG Produktów dla Hoteli 2015

41


wnętrza

8

wnętrza

Mniej wzorów, więcej kolorów i faktur

Hotel Radisson w Bronson Misuri w Stanach Zjednoczonych. Fot. Radisson Hotel&Resorts Kiedy jest się w podróży, wzrasta potrzeba odczuwania różnych wrażeń zmysłowych. Być może dlatego tak wiele krytyki na portalach rezerwacyjnych. Goście mają czas, aby oceniać miejsce. Fakt że za nie słono zapłacili daje im to prawo. Tendencją nadal utrzymującą się jest prostota, wzory są minimalizowane, powierzchnie są jednokolorowe, ale za to bogate w faktury. Warto dodać kilka jasnych kolorów dla ożywienia przestrzeni i stworzenia radosnej atmosfery.

Tendencją nadal utrzymującą się jest prostota, wzory są minimalizowane, powierzchnie są jednokolorowe, ale za to w bogate w faktury.

9

Spersonalizowanie przestrzeni Goście zapamiętają hotel przez długi czas, albo nawet na zawsze pozostanie on w ich pamięci, jeśli pobyt był naprawdę wyjątkowy. Hotele starają się więc sprostać temu poprzez spersonalizowanie przestrzeni. Hotele tematyczne np. inspirowane filmem, kulturą np. folkową, pop-artem, produktem np. czekoladą.

Goście zapamiętają hotel przez długi czas, albo nawet na zawsze pozostanie on w ich pamięci, jeśli pobyt był naprawdę wyjątkowy. Zamek Kopciuszka w Magicznym Królestwie będącym częścią Walt Disney Resort w Orlando. Fot. Tom Simpson / Foter

42

KATALOG Produktów dla Hoteli 2015

KATALOG Produktów dla Hoteli 2015

43


wnętrza

wnętrza

10

Dom poza domem

Bardziej niż cokolwiek innego pokoje hotelowe powinny dostarczać komfortu. Mówi się, że hotel powinien być drugim domem, ale z dodatkiem inspirującej inności. Pokoje mogą być luksusowe, nafaszerowane elektroniką i modnymi technologiami, ale, jeśli nie są przytulne i nie zapewniają komfortu, goście ich nie polubią. Drewno, dywan, kominek i eleganckie zasłony stanowią obecnie podstawę projektów przytulnych wnętrz. Dodatkowo można zainwestować w artystyczne dodatki. Goście lubią także słuchać swojej własnej muzyki, telewizor wyposażony w dobre głośniki i umożliwiający odtwarzanie muzyki powinien wystarczyć.

Mówi się, że hotel powinien być drugim domem, ale z dodatkiem inspirującej inności.

Hotel Jagdhof w Austrii. Fot. Hotel Jagdhof. 44

KATALOG Produktów dla Hoteli 2015

KATALOG Produktów dla Hoteli 2015

45


wnętrza

wnętrza BPM Lighting Polska Sp. z o.o. ul. Kolejowa 1 95-035 Ozorków Tel ./Fax: 042 718-40-20 E-mail: biuro@bpmlighting.com

Kopp Sp. z o.o. ul. Zawiła 56, 30-390 Kraków Tel .: 12 269 80 35 E-mail: info@podlogi-kopp.pl www.podlogi-kopp.pl

Firma Kopp specjalizuje się w sprzedaży podłóg drewnianych i winylowych, oferuje wysokiej klasy deski podłogowe, parkiety, drewniane mozaiki, panele winylowe, a także schody, drzwi wewnętrzne i zewnętrzne, wykończenia ścian oraz deski tarasowe i elewacyjne. Usługi świadczone przez firmę Kopp: Kopp reprezentuje segment rynku premium. • profesjonalne konsultacje techniczne Poza wysokogatunkowymi materiałami zapewnia komw zakresie doboru odpowiedniego materiału pleksową obsługę inwestycji, dopasowując odpowiednie oraz przygotowania podłoża rozwiązania do każdej realizacji – w hotelach, pensjonatach, restauracjach, salach • wykonywanie przedmiarów wszystkich pomieszczeń weselnych oraz biurach. • wykonywanie podłóg według indywidualnego zamówienia (kolor, wykończenie powierzchni, gatunek drewna) • wycena kilku rozwiązań • montaż oraz transport na terenie całego kraju

www.bpmlighting.com

Firma BPM Lighting jest obecna na rynku oświetleniowym od 1992 roku. Wraz z upływem czasu nabierała doświadczenia w projektowaniu, produkcji i innowacyjności, tworząc nowy design tak, aby nasi klienci otrzymywali do rąk produkt, który nas wyróżnia. Dzięki nieustannemu rozwojowi naszej firmy udało nam się wprowadzić szeroką gamę produktów oświetleniowych. W swojej ofercie posiadamy oświetlenie między innymi do hoteli, restauracji i sal konferencyjnych, gdzie światło pełni funkcję nie tylko użytkową, ale wpływa również na tworzenie niepowtarzalnego charakteru wnętrz, stając się ich wizytówką.

Hotel Regatta w Poznaniu

Willa Tatiana w Z akopanem

Hotel Bukovina w Bukowinie Tatrzańskiej

Paleta produktów BPM Lighting obejmuje: • Oświetlenie halogenowe oraz LED podtynkowe i natynkowe • Oświetlenie łazienkowe o wymaganej klasie szczelności IP44 oraz IP65 • Oprawy podtynkowe ze szkła optycznego • Downlighty świetlówkowe oraz LED o klasie szczelności IP33 oraz IP44 • Kinkiety • Plafony • Oświetlenie liniowe (profile aluminiowe) • Oświetlenie strukturalne liniowe (linie świetlne z zastosowaniem masy CRISMOSIL) • Możliwość wykonania „autorskich - indywidualnych” form oświetleniowych w granicach norm technicznych

BPM Lighting to grupa młodych, wykwalifikowanych i profesjonalnych ludzi z zaangażowaniem realizujących zadania stawiane przez klientów i rynek oświetleniowy. Obecnie BPM Lighting eksportuje swoje produkty z filii, jakie posiada w Hiszpanii, Polsce, Niemczech i Francji do krajów Unii Europejskiej i całego świata: Arabii Saudyjskiej, Kataru, Maroko. Instytut Medycyny E stetycznej Bielenda w K rakowie

46

Pensjonat Z awrat w Białce Tatrzańskiej KATALOG Produktów dla Hoteli 2015

KATALOG Produktów dla Hoteli 2015

47


wnętrza

wnętrza

FAST SA ul. Czechosłowacka 3, PL 81-963 Gdańsk Tel .: (+48) 58 554 33 61, Fax: (+48) 58 554 33 62 E-mail: info@fast.pl www.fast.pl

Hotel Narvil, Serock

Hotel Ibis Styles, Wrocław

Cenimy sobie jakość, styl i indywidualizm naszych Klientów. Jednocześnie rozumiemy potrzeby i poczucie estetyki gości obiektów, które wyposażamy. Dokładamy wszelkich starań, aby odwiedzający przygotowane przez nas hotele czuli się w nich komfortowo. Dlatego, podczas realizacji indywidualnych idei i pomysłów Klientów, zwracamy uwagę na każdy szczegół przekazanej koncepcji. Projekty analizujemy w szerokiej perspektywie, by nie naruszyć w najmniejszym stopniu ich oryginalności. Wyjątkowość i niepowtarzalność realizacji łączymy z precyzją wykonania i wygodą użytkowania.

Nie boimy się wyzwań, również dotyczących najwyższych możliwych standardów. Spektrum naszych realizacji jest bardzo szerokie – wyposażamy renomowane sieciowe obiekty, prestiżowe projekty inwestorskie, centra konferencyjne i zaciszne miejsca wypoczynku. Nie ma dla nas żadnych ograniczeń materiałowych, produkcyjnych czy jakościowych. Podejmujemy się nawet najbardziej zaawansowanych technologicznie i skomplikowanych rozwiązań. Nasze portfolio dokumentuje realizacje w najlepszych hotelach na całym świecie.

Hotel Soundgarden, Warszawa

Hotel Double Tree by Hilton, Warszawa

48

Zaufały nam m.in.: World Wide Hotels, Small Luxury Hotels, Sheraton Hotels, Hilton Hotels, Fair Play Hotels, Crown Plaza, Marine Hotel, Hotel Narvil.

KATALOG Produktów dla Hoteli 2015

KATALOG Produktów dla Hoteli 2015

49


wnętrza

wnętrza

PAGED MEBLE S.A. ul. Cieszyńska 99 43-385 Jasienica Tel .: 33 497 24 00 Fax: 33 815 20 97

Villa Ecero to meble hotelowe przeznaczone do wyposażenia obiektów o nowoczesnym charakterze. Proste formy dostępne są w standardowych wybarwieniach polskich producentów płyt laminowanych. Wszystkie meble z tej kolekcji dekorowane są elementami tapicerowanymi. Monte Carlo to kolekcja, która dzięki stylowi wykończenia oraz funkcjonalności doskonale sprawdza się w aranżacji pokoi hotelowych. Decydując się na zestaw Monte Carlo uzyskamy pełne wyposażenie przestrzeni gościnnych. Oprócz mebli skrzyniowych do przechowywania ubrań dostępne są zagłówki do łóżka, toaletka, lustro, szafka nocna i minibarek. Style to meble o uproszczonych formach. Decydując się na tę linię produktów mamy możliwość doboru materiałów wykończeniowych i dekorów z oferty standardowej polskich producentów płyt laminowanych. Kolekcja daje możliwość pełnego wyposażenia standardowych pokoi hotelowych jak również tworzenia zindywidualizowanych aranżacji. Rysy to meble o nowoczesnym charakterze. Pozwalają one w hotelu lub pensjonacie stworzyć klimat stabilności. Półmatowe wybarwienia oraz dekory z oferty standardowej polskich producentów umożliwiają dowolną aranżację przestrzeni. Na kolekcję składają się podstawowe elementy wyposażenia niezbędne w każdym komfortowym pokoju gościnnym.

Alta Plana

Amplex

Anwis

Andrychowskie Zakłady Przemysłu Bawełnianego Andropol

Apriori

Astrini Design

Armstrong DLW

Armet-Bis

Abart

Britop Lighting

Aurora Technika Świetlna

Axpro Carpets

Bialskie Fabryki Mebli

BFM

Villa Ecero

Monte Carlo

Style

Spa to nowoczesny zestaw mebli hotelowych. Lekko zaokrąglone szczyty mebli nawiązują do stylu art deco. Wykonanie mebli z drewna czereśniowego w ciepłym, miodowym wybarwieniu sprawia, że modele z tej linii mają ponadczasowy charakter. Rapsodia to klasyczna elegancja misternie dekorowanych mebli, a ich formę podkreślają mosiężne okucia. Kolekcja składa się z kilkunastu elementów, mogących posłużyć za pełne wyposażenie pokoju w pensjonacie lub hotelu. Meble dostępne są w ciemnym wybarwieniu orzecha antycznego.

Wynajem i serwis tekstyliów hotelowych

R ysy

Ibiza to ciemnoczereśniowe meble o tradycyjnym rysunku. Lekkie w wyrazie, w stonowanym wzornictwie, sprawiają, że wyposażone nimi pokoje noclegowe stają się eleganckie, a równocześnie nieprzeładowane. Oprócz szaf i komody na ubrania w zestawie dostępne są również elementy do wyposażenia strefy nocnej.

Instytut Rynku Hotelarskiego Plac Wolności 21 05-625 Grodzisk Mazowiecki * katalog@irh.pl www.irh.pl

Spa

50

KATALOG Produktów dla Hoteli 2015

KATALOG Produktów dla Hoteli 2015

Instytut Rynku Hotelarskiego to wiodąca polska firma doradcza dla branży hotelarskiej. W ciągu dziesięciu lat przeprowadziliśmy ponad sto projektów doradczych i szkoleniowych dla inwestorów i właścicieli hoteli w Polsce. Lista referencyjna znajduje się na naszej stronie internetowej. Specjalizujemy się w opracowywaniu analiz, biznes planów i innych projektów strategicznych, w tym studiów wykonalności i dokumentacji związanej z koniecznością pozyskania zewnętrznego finansowania. Pomagamy także w bieżącej pracy operacyjnej opracowując strategie rozwoju hoteli, strategie sprzedaży, marketingu oraz szkoląc pracowników hoteli.

51


wnętrza

wnętrza

BPM Lighting Polska Sp. z o.o. ul. Kolejowa 1 95-035 Ozorków Tel ./Fax: 042 718-40-20 * biuro@bpmlighting.com www.bpmlighting.com

Black Red White

Cleoni

Bydgoskie Fabryki Mebli

Comfortbe

BPM Lighting jest obecna na rynku oświetleniowym od 1992 roku. Dzięki nieustannemu rozwojowi naszej firmy udało nam się wprowadzić szeroką gamę produktów oświetleniowych. Posiadamy oświetlenie między innymi do hoteli. Oferujemy: Oświetlenie halogenowe oraz LED podtynkowe i natynkowe, Oświetlenie łazienkowe o klasie szczelności IP44 oraz IP65, Oprawy podtynkowe ze szkła optycznego, Downlighty świetlówkowe oraz LED, Kinkiety, Plafony, Oświetlenie liniowe, Oświetlenie strukturalne liniowe, Możliwość wykonania „autorskich - indywidualnych” form oświetleniowych w granicach norm technicznych.

Carpet International Poland

Bokat

Corby of Windsor

Dorum Art

Eurofirany

Elmarco

Euro-Light

Faber

Fargotex

Firma „Zegar

Floor Invest

FAST SA ul. Czechosłowacka 53 PL 81-963 Gdynia Tel .: (+48) 58 554 33 61 Fax: (+48) 58 554 33 62 * info@fast.pl

Comforti Dystrybucja

www.fast.pl

Casa Regal

Candellux Lighting

Caps Group

Centrum Tapet Obiektowych

Chairconcept.com

Chemifarb

Decora

Dekoma

Dekoria

Decofloor

Dometic

Dominova Horeca Furniture

Fabryka Materacy Relaks

Fabryka Materacy Janpol

Już ponad 25 lat świadczymy profesjonalne usługi i realizujemy specjalistyczne projekty w obszarze wyposażenia wnętrz. Dbając o satysfakcję naszych Klientów i sukces realizowanych dla nich przedsięwzięć, projekty zawsze realizujemy zgodnie z ich potrzebami i wymogami inwestycji, pełną dokumentacją oraz w terminie i zakładanym budżecie. W całym procesie opieramy się na ludziach – zespole wykwalifikowanych fachowców, którzy wspierają Klientów na każdym etapie realizowanych projektów. W naszym portfolio obecne sa realizacje nietypowe, wymagajace kompleksowego podejscia i wyjatkowej precyzji, wykorzystujace najnowsze technologie i specjalistyczne doświadczenie.

Fabryka Mebli Poltech

Fabryka Dywanów Agnella

www.forbo-flooring.pl

52

KATALOG Produktów dla Hoteli 2015

KATALOG Produktów dla Hoteli 2015

53


wnętrza

Fabryka Mebli Dekort

wnętrza

Fabryka Mebli Taranko

Fabryka Mebli Unimebel

Fameg

Hotel Form Design

Helikon

Hilding Anders

Inside

inform at y k a i s ys tem y ni skopr ą dow e w hotel ach

DO 10 LAT GWARANCJI PRODUCENTA!

NOWOCZEŚNIE • RACJONALNIE • KOMPLETNIE

KARNISZE ELEKTRYCZNE • uruchamiane pociągnięciem tkaniny • sterowane radiowo RF, Z-wave, IR lub instalacją inteligentnego budynku

al. Grunwaldzka 48-50, 80-241 Gdańsk tel.: 58 760 60 50, e-mail: info@inficohotels.pl www.inficohotels.pl • infolinia 801 06 60 50

p r o jek t dor a dz t w o re a l iz a c ja koordy n a c ja in w e s t yc ji

FUNKCJONALNE SZYNY ZASŁONOWE

FOREST GROUP POLSKA Sp. z o.o. ul. Zwoleńska 130, 04-761 Warszawa www.forestpolska.com

Famos

Faro

Famero Meble

Firma Jarocki

Firma Meblowa Nawrocki

Franc Gardiner

Halogen Light Tech

H& I Tekstile

Inter-Widex

Inwest Meble

iCasa Indoor Outdoor

JMB

Juma Lighting

Kandela Oświetlenie

Kalwaryjskie Zakłady Meblarskie Mebloform

Koma P.H.

Klotho

Kandel

Kolekcja Mebli Klose

Invado

House & more

Firma Siwińscy

Gladius

Hercules Trading

Kopp Sp. z o.o. ul. Zawiła 56, 30-390 Kraków Tel .: 12 269 80 35 Fax: 12 269 80 36 * info@podlogi-kopp.pl www.podlogi-kopp.pl

54

KATALOG Produktów dla Hoteli 2015

KATALOG Produktów dla Hoteli 2015

Firma Kopp specjalizuje się w dostarczaniu podłóg drewnianych oraz winylowych, drzwi, schodów, a także desek tarasowych, elewacyjnych oraz okładzin ściennych. Firma zapewnia kompleksową obsługę inwestycji dopasowując odpowiednie rozwiązania do każdej realizacji na terenie całego kraju. Kopp posiada na koncie wiele realizacji w wysokiej klasy obiektach hotelowych, gastronomicznych, biurowych oraz mieszkalnych.

55


wnętrza

wnętrza Istniejący od 1881 roku Paged to jedna z najbardziej doświadczonych firm meblowych w Polsce. Produkty pochodzące z fabryk w Jasienicy, Sędziszowie Małopolskim i Jarocinie trafiają na rynek krajowy, jak również są wysoko cenione przez odbiorców zagranicznych. Formy proponowane przez projektantów współpracujących z firma cechują się unikalnym i nowatorskim wzornictwem. W 2014 roku Paged wprowadził na rynek markę Paged Collection przeznaczoną na rynek kontraktowy. Jej wzornictwo stanowi uwspółcześnioną wersję tradycyjnych technik rzemieślniczych, jakimi dysponują fabryki firmy. Nad charakterem Paged Collection czuwa Tomek Rygalik, jeden z czołowych projektantów w Polsce.

PAGED MEBLE S.A.

Leds Polska

Lis Poland

Lupus Producent Mebli

Jasienica ul. Cieszyńska 99 43-385 Jasienica Tel .: 33 497 24 00 Fax: 33 815 20 97

Maltzahn Carpets

Michał Załuska Tel .: +48 602 44 57 00 * mzaluska@paged.pl

Mebelplast

Marell

MILADESIGN ul. Zacisze 7 15-138 Białystok Tel ./Fax .: 85 664 74 30/31 Mobile: 660 756 077 * mila@miladesign.com.pl www.miladesign.com.pl

Meble Marzenie

Meble Doktór

Miladesign jest najdynamiczniej rozwijającym się w Polsce producentem i eksporterem podstaw do stolików barowych i kawiarnianych o różnych wysokościach, jak również podstaw do stołów bankietowych i konferencyjnych. Wszystkie podstawy występują dodatkowo w wersji z odkładanym blatem. Produkujemy również łóżka hotelowe, które są w całości skręcane, co jest istotną zaletą w pakowaniu i transporcie. Oprócz tego, zajmujemy się produkcją stelaży metalowych do biurek, stołów i gabinetów o różnych kształtach oraz szerokiej gamie elementów uzupełniających. W swojej ofercie posiadamy również media porty z możliwością wyboru różnych gniazd zasilających. Zapraszamy do współpracy!

Meble Wajnert

Mextra Group

Mil System

Muraspec

Novart

Newmor

NOTI Contract

Nowy Styl Group

P.H. Saturn

Philips Lighting

Pol-Skone

Polmaster Contract Interiors

56

Poldekor

KATALOG Produktów dla Hoteli 2015

Przedsiębiorstwo Handlowo -Produkcyjne „FAT”

Profi-T 42-700 Lubliniec ul. Pusta 9 Tel .: 0048 530 534 688 0048 747 434 760 * profi-t@profi-t.com.pl www.profi-t.com.pl

Rad-Pol

KATALOG Produktów dla Hoteli 2015

Ramko

Przedsiębiorstwo Handlowe A-T

Porta KMI Poland

Firma Profi-T oferuje szeroki wachlarz produktów wyposażenia dla hoteli: • Najwyższej jakości meble hotelowe. • Łóżka hotelowe na ramie metalowej. • Stoły restauracyjne, także ze zdejmowanym, okrągłym blatem, lady barowe, meble do sal śniadaniowych. • Dostawki hotelowe, leżaki • Wykładziny dywanowe, kołdry, poduszki, pościel • Oświetlenie wewnętrzne oraz zewnętrzne • Drzwi najlepszych producentów • Wina reńskie. Pomagamy w dostosowaniu menu win do karty dań.

Solid Base

Trevira

57


łazienka Podaruj im odrobinę luksusu Małe Spa to ideał współczesnej łazienki. Za sprawą luksusowych dodatków możliwe do osiągnięcia

łazienka w hotelu

Shangri-La w Shanghaju. Fot. Shangri-La Hotels


łazienka

łazienka

Jakość łazienki to w dużym stopniu nie sama infrastruktura, kafelki, armatura, ale dodatki. Wysokiej jakości kosmetyki to obecnie hit światowego hotelarstwa i nie chodzi o kosmetyki marek projektujących ubrania, a dla pieniędzy jedynie naklejające na kosmetykach swoje logo, ale o prawdziwie luksusowych markach kosmetycznych powstających w małych laboratoriach niedużych firm na świecie. Made in France... nie znaczy tu już za wiele.

łazienka w hotelu

Ace w Los Angeles. Fot. Ace Hotels. czyli analizy wskazującej na to, jaki konkretnie klient będzie najczęstszym gościem hotelu. Jego oczekiwania powinny być podstawą projektu, a także swobody wzorniczej, na jaką będzie sobie mógł inwestor pozwolić. Otwarte na pokój łazienki to dobry pomysł, jeśli klientami będą zamożni goście zagraniczni lub zamożna młoda klasa średnia z dużych polskich miast. Ponieważ jednak w naszej kulturze łazienka jest miejscem intymnym i osobistym, nie każdemu z awangardą będzie po drodze.

Luksus to także doskonałej jakości ręczniki i szlafroki często projektowane według indywidualnego projektu dla danego hotelu. Biały szlafrok z logo hotelu to już żaden wyróżnik i luksus.

Większa nie będzie, tylko piękniejsza Hotelarstwo dwu- i trzygwiazdkowe dominujące w Polsce w wyniku realizacji hotelowych poczynionych w ciągu ostatnich 10 lat to świat raczej małych łazienek. Wiele z nich w najbliższych latach będzie remontowanych. Nie mogą one zwiększyć powierzchni, na szczęście proste zabiegi powiększające optycznie przestrzeń – duże lustra wypełniające całą ścianę lub umieszczone na dwóch ścianach, polerowane i błyszczące materiały oraz dekoracyjne oświetlenie podkreślające niuanse przestrzeni – mogą, przy zastosowaniu dobrej jakości materiałów wykończeniowych i nadzoru projektanta, podwyższyć standard łazienki.

Luksus, który sprząta się tanio Design wchodzi coraz śmielej do obiektów hotelowych średniej kategorii. Obiekty luksusowe inwestują raczej w przestrzeń i niecodzienne – często bardzo zaskakujące – rozwiązania (np. wannę otwartą na pokój, okna w łazience od podłogi). Innym trendem jest upraszczanie projektów łazienek i montowanie rozwiązań, których codzienne utrzymanie jest możliwie najtańsze i nie angażuje nadmiernie czasu pracy personelu sprzątającego. Współczesne wzornictwo łazienek zrobiło ogromny postęp we wszystkich kategoriach cenowych. Wanny, brodziki, armatura, kafelki, deszczownice, systemy prysznicowe, systemy oświetleniowe, a nawet proste lustra, które rozbudowano o oświetlenie, gniazdka elektryczne… stały się elementami estetycznie pociągającymi i tworzącymi pozytywną aurę miejsca. Furorę zrobiły szklane kabiny prysznicowe i deszczownice. Nie tylko sprawiają wrażenie luksusu, ale także są proste w utrzymaniu i optycznie powiększają przestrzeń łazienki. Różni goście, różne oczekiwania Projektując łazienkę pamiętajmy, że będzie ona służyć wszystkim gościom hotelu. To nie tylko osoby w sile wieku, ale również goście starsi, mniej sprawni. Wzornictwo nie może przesłonić funkcjonalności i praktyczności. Jaka konkretnie powinna być łazienka w danym obiekcie hotelowym, zależy od segmentacji obiektu, modułowa łazienka w japońskim hotelu.

60

KATALOG Produktów dla Hoteli 2015

KATALOG Produktów dla Hoteli 2015

61


łazienka

łazienka ADA Cosmetics International Kontakt: Tel . / Fax: +48 6181 57039 Waldemar Tkaczyk | Mobile: +48 602 326867 E-mail: waldemar.tkaczyk@ada-cosmetics.com Lucyna Chudzik | Mobile: +48 606 489522 E-mail: lucyna.chudzik@ada-cosmetics.com www.ada-cosmetics.com

Kosmetyki hotelowe - w zgodzie z naturą Nowoczesne produkty kosmetyczne, dostosowane do potrzeb branży hotelarskiej – na tym koncentruje się działalność ADA Cosmetics International. Już od 30 lat firma ADA dostarcza kosmetyki najwyższej jakości do najlepszych hoteli na całym świecie.

Różnorodna nowoczesność Każda z naszych marek ma indywidualny i niepowtarzalny charakter. Linia „Care Collection“ zawiera klasyczne kosmetyki, a „Spa Collection“ kosmetyki wellness dla wymagających klientów. Linia „Brand Collection“ to kosmetyki hotelowe marek znanych na całym świecie. Ofertę uzupełniają ciekawe akcesoria. „Zielony” to nasz kolor Ekologia i zrównoważony rozwój są obecne na każdym etapie produkcji. Szczególnie dumni jesteśmy z naszej „Green Collection”. Serie kosmetyków z tej kolekcji otrzymały certyfikaty Ecocert oraz Ecolabel Unii Europejskiej. Ponadto oferujemy oszczędne i nadające się do recyklingu dozowniki press + wash oraz smart care.

62

Indywidualizacja Każdą serię kosmetyków można dostosować do życzeń Klienta i stworzyć w ten sposób niepowtarzalną markę własną hotelu! Każdy Klient otrzyma produkty pasujące do Jego hotelu. W ten sposób kosmetyki staną się ambasadorami Państwa hotelu! Nasze zalety • 30-letnie doświadczenie • własny dział rozwoju • bogaty asortyment • najwyższa, stale kontrolowana jakość • profesjonalni doradcy • szeroka sieć przedstawicieli i doradców

KATALOG Produktów dla Hoteli 2015

KATALOG Produktów dla Hoteli 2015

63


łazienka

łazienka Geberit Sp.z o.o. ul. Postepu 1, PL, 02-676 Warszawa Tel .: +48 22 376 01 08 Fax: +48 22 843 47 65 Mobile: +48 601 812 750

Kaldewei Polska Spółka z o.o. ul. Słowikowskiego 1a 05–090 Raszyn Tel .: +48 22 720 16 03/04 Fax: +48 22 720 16 05 E–mail: poczta@kaldewei.pl www.kaldewei.pl

www.geberit-aquaclean.pl www.geberit.pl

KALDEWEI to niemiecki producent wanien, wanien z hydromasażem, brodzików, powierzchni prysznicowych i umywalek. Ze względu na dużą ilość modeli a także na olbrzymi zakres wymiarów KALDEWEI jest chętnie wybierany jako partner inwestycyjny. Ogromną rolę w tym wyborze odgrywa materiał, z jakiego wykonane są produkty – stal emaliowana KALDEWEI o grubości 3,5 mm. Dzięki swym właściwościom jest ona bezkonkurencyjna w warunkach intensywnej eksploatacji w obiektach użyteczności publicznej. Do niekwestionowanych zalet tego materiału należą: • wyjątkowa łatwość utrzymania jej w czystości wraz z dużą higienicznością, co znacząco zmniejsza nakłady finansowe na utrzymanie produktów w czystości • wysoka odporność mechaniczna sprawiająca, że powszechnie używane w łazience przedmioty nie mogą jej zaszkodzić • odporność na wysokie temperatury, która gwarantuje, że płonące i żarzące się przedmioty nie powodują uszkodzeń emalii; wystarczy wilgotna ściereczka, aby przetrzeć zabrudzenie • wysoka odporność chemiczna sprawia, że emalia jest odporna na działanie chemikaliów takich jak farby do włosów, lakiery do paznokci, dodatki kąpielowe i olejki; w bezpośrednim kontakcie z tymi substancjami nie dochodzi do przebarwień i uszkodzeń emalii • odporność na promienie UV, dzięki czemu emalia jest zawsze błyszcząca i nawet po wielu latach zachowuje swój pierwotny wygląd Niezależnie od tego, czy myjemy ręce, bierzemy prysznic, czy zażywamy kąpieli, woda daje nam nieporównane uczucie świeżości i czystości. Geberit AquaClean umożliwia doznanie tego samego wrażenia przy każdym użyciu toalety. Wysokiej jakości toalety Geberit z funkcją podmywania obmywają ciało po naciśnięciu przycisku przyjemnym, ciepłym strumieniem wody. Zależnie od modelu dostępne są dodatkowe funkcje zwiększające komfort użytkowania, zapewniające jeszcze wyższy poziom higieny i dobrego samopoczucia. Firma Geberit przez ponad 35 lat intensywnie udoskonalała toalety z funkcją podmywania, a seria Geberit AquaClean ustanawia nowe standardy jakości, designu i wygody. Jednym z najbardziej popularnych modeli jest Geberit AquaClean Sela. Sela myje delikatnym i lekkim strumieniem wody o temperaturze ciała.

64

Wybierając jeden z 5 stopni regulacji można dostosować intensywność strumienia wody, a funkcja oscylacji zwiększa komfort użytkowania. Dzięki zintegrowanej funkcji wykrywania użytkownika woda jest podgrzewana automatycznie po rozpoczęciu korzystania z toalety. Ceramiczna miska toaletowa zapewnia wysoki standard spłukiwania i odporność na zabrudzenia.

W obiektach hotelowych jedną z najistotnych zasad jest bezpieczeństwo. Brodziki i wanny KALDEWEI mogą być wyposażone w powierzchnie przeciwpoślizgowe, które posiadają odpowiednie certyfikaty i dopuszczenia. Produkty KALDEWEI znajdują się na wyjątkowo długiej liście referencyjnej, co jest dowodem najwyższej jakości i doskonałych parametrów użytkowych.

Brodzik SCONA dostępny w 44 rozmiarach.

Wanna CAYONO o obszernym wnętrzu. Idealna także do prysznica.

Opływową deskę sedesową łatwo zdemontować wraz z klapą, co ułatwia czyszczenie. Podobnie jak wszystkie inne modele Geberit AquaClean, ten produkt także spełnia wymogi dyrektywy UE w sprawie ekoprojektu. Dzięki funkcji oszczędzania energii urządzenie zużywa jej minimalną ilość, podgrzewając wodę dopiero po rozpoczęciu korzystania z toalety.

HIGIENA I ŁATWA PIELĘGNACJA

WYSOKA ODPORNOŚĆ CHEMICZNA

30 LAT GWARANCJI KATALOG Produktów dla Hoteli 2015

KATALOG Produktów dla Hoteli 2015

ODPORNOŚĆ NA WYSOKIE TEMPERATURY

WYSOKA ODPORNOŚĆ MECHANICZNA

MADE IN GERMANY 65


łazienka

łazienka Kessel Sp. z o.o. ul. Innowacyjna 2, Biskupice Podgórne 55-040 Kobierzyce Tel .: +48 71 774 67 60 Fax: +48 71 774 67 69 E-mail: kessel@kessel.pl www.kessel.pl

Niezwykłe odwadnianie łazienek Przemyślana technika, wyrazisty design oraz elastyczna zabudowa to warunki, które powinien spełniać każdy produkt mający wyznaczać nowe trendy w kształtowaniu przestrzeni. Wszystkie te cechy odnajdziemy w nowym łazienkowym odpływie ściennym SCADA. Przemyślana technika Najwyższa jakość materiału, nóżki montażowe ułatwiające zabudowę, niewielka wysokość zabudowy wynosząca 80 mm do krawędzi płytki gwarantują pewną zabudowę, zarówno w nowych budynkach jak i podczas renowacji istniejących instalacji. Przepustowość odpływu wynosi 30 l/min z progiem 20mm. Zalety produktu • Niewielka wysokość zabudowy od 80mm • Perfekcyjne wyrównanie dzięki płynne regulowanym nóżkom montażowym • Wyjmowany syfon zapewniający łatwe czyszczenie i wzorową higienę Wyrazisty design Jako pierwszy producent KESSEL oferuje wariant podświetlany LED w dowolnych opcjach kolorystycznych. Do wyboru są trzy pokrywy: prosta ze stali nierdzewnej, ze wzorem Wave oraz z powierzchnią do przyklejenia płytek. Pokrywa Wave sprawia, ze powierzchnie zakrzywione wydają się optycznie większe, natomiast pokrywa do przyklejenia płytek czyni odpływ praktycznie niewidocznym. W zależności od wymagań użytkownika pokrywy są dostępne z podświetleniem LED jak i bez podświetlenia.

• Fabrycznie zmontowane podłączenie rury ochronnej na kable w przypadku odpływów z podświetleniem LED • Sitko na zanieczyszczenia i suchy syfon  Multistop dostępny jako osprzęt. Pozostała oferta W ofercie Kessel znajdują się również odpływy liniowe montowane w podłodze o różnych wysokościach zabudowy: • z pokrywami ze stali nierdzewnej, które po odwróceniu można pokryć płytkami • z pokrywami podświetlanymi diodami LED • z pokrywami wypełnionymi kryształkami Swarovskiego

Elastyczna zabudowa Trzy możliwości zabudowy (w płycie gipsowej, w ścianie murowanej oraz przy pomocy gotowego modułu podłogowego oraz trzy możliwości podłączenia odpływu (z przodu, z boku po lewej lub po prawej stronie) sprawiają, że odpływ ścienny Scada można łatwo, szybko i niezawodnie zabudować w każdych warunkach budowlanych. Montaż w ścianie nie narusza wzoru płytek na posadzce, co stanowi jego dodatkową zaletę.

66

• z pokrywami wykonanymi na życzenie klienta

KATALOG Produktów dla Hoteli 2015

KATALOG Produktów dla Hoteli 2015

67


łazienka

łazienka P.W. INTER-PLAST Andrzej Bodziachowski ul. Meliorantów 67 A,B, 42-200 Częstochowa, Polska Tel ./Fax: (034) 36 27 909 Tel .: (034) 36 27 904, 36 27 667

Acquastyle

ACV

www.vabo.pl

Vabo – systemy odwodnień liniowych to produkt nowoczesny. Jego szerokie zastosowanie, ciekawy design, wysoki komfort użytkowania w miejscu zastosowania to cechy, które czynią ten produkt wyjątkowym. Od zamysłu projektanta, przez wieloetapowy proces produkcyjny, powstała wyjątkowa forma mająca za zadanie pogodzić funkcję odwadniania, wygodnej eksploatacji z estetycznym produktem. Celem marki Vabo są produkty wysokiej jakości które w łatwy sposób można wykorzystać w każdej aranżacji łazienki.

ADA Cosmetics International Kontakt: Tel . / Fax: +48 6181 57039 Waldemar Tkaczyk | Mobile: +48 602 326867 * waldemar.tkaczyk@ada-cosmetics.com Lucyna Chudzik | Mobile: +48 606 489522 * lucyna.chudzik@ada-cosmetics.com www.ada-cosmetics.com

Konstrukcja odpływu umożliwia zastosowanie pokrywy o różnych wzorach perforacji i faktury powierzchni. W miejscach gdzie projektant przewidział minimalną ilość widocznych elementów metalowych, wśród produktów marki VABO na szczególną uwagę zasługuje seria PLENUM, która umożliwia wypełnienie pokrywy odpływu tym samym materiałem którym wyłożona jest płaszczyzna montażu odwodnienia. Dzięki temu odpływ staje się prawie niewidoczny. Produkt cechuje duży zakres regulacji podczas montażu oraz eksploatacja bez efektu „dudniącej wody” dzięki zastosowanej izolacji akustycznej. Oprócz katalogowych wymiarów odpływów liniowych, firma realizuje zamówienia na nietypowe rozmiary odwodnień. Odpływy liniowe marki VABO wykonywane są z wysokojakościowej stali nierdzewnej z wykorzystaniem technologi MIG i TIG przy spawaniu połączeń. Nowością w ofercie VABO jest odpływ ERGO przewidziany do montażu w ścianach murowanych i karton-gipsowych. Produkt ten posiada bogatą gamę pokryw w tym wspomnianą wcześniej pokrywę PLENUM. Produkty VABO objęte są trzy letnią gwarancją na wszystkie podzespoły. pokrywa

FORUM

pokrywa

JASPI-PRO

pokrywa

MAGNETI-PRO

pokrywa

PLENUM

(umożliwia dowolne wypełnienie)

68

KATALOG Produktów dla Hoteli 2015

ADA jest wiodącym w Europie producentem kosmetyków hotelowych. Asortyment, przygotowany specjalnie dla branży hotelarskiej prezentuje najwyższą jakość. Nasi eksperci mogą dostosować każdą linię kosmetyków do życzeń klienta i stworzyć w ten sposób oryginalną markę własną hotelu! Ofertę uzupełniają kosmetyki znanych na całym świecie kreatorow mody oraz praktyczne akcesoria.

Abip

Bisk

Ceramika Gres

Ceramika Końskie

Ceramika Nowa Gala

Ceramika Pardyż

Coram

CWS-boco

Cermag Poznań

Defne

Duravit

Ekaplast

Ferro

Fluid Control Systems

Grespania

Grohe

KATALOG Produktów dla Hoteli 2015

69


łazienka

łazienka Geberit Sp.z o.o. ul. Postepu 1 PL, 02-676 Warszawa Tel .: +48 22 376 01 08 Fax: +48 22 843 47 65 Mobile: +48 601 812 750 www.geberit-aquaclean.pl www.geberit.pl

Hansgrohe

Higiena Serwis

Grupa Geberit to europejski lider w produkcji zaawansowanej technologii sanitarnej. Od momentu jej powstania w roku 1874 jest pionierem w tym sektorze, nieprzerwanie ustanawiając nowe trendy swoimi wszechstronnymi rozwiązaniami. Zakres produktów obejmuje linię Systemów Sanitarnych (Systemy Instalacyjne, spłuczki, baterie umywalkowe, systemy spłukiwania, syfony, toalety myjące), oraz Systemy Rurowe (systemy wodociągowe i kanalizacyjne). Marka Geberit to produkty przede wszystkim innowacyjne, trwałe i ekologiczne, zapewniające jednocześnie najnowocześniejsze rozwiązania sanitarne dla instalatorów oraz klientów końcowych.

Hydrostop

Lanwar

Lecico

P.W. INTER-PLAST Andrzej Bodziachowski ul. Meliorantów 67 A,B, 42-200 Częstochowa, Polska Tel . / Fax: (034) 36 27 909 Tel . : (034) 36 27 904, 36 27 667

Hydrotex

www.inter-plast.com.pl www.vabo.pl

Hewi Polska

Huppe

Kaldewei Polska Spółka z o.o. ul. Słowikowskiego 1a 05–090 Raszyn Tel .: +48 22 720 16 03/04 Fax: +48 22 720 16 05 * poczta@kaldewei.pl www.kaldewei.pl

Krakowska Fabryka Armatur

Kerpol

Kessel Sp. z o.o. ul. Innowacyjna 2, Biskupice Podgórne 55-040 Kobierzyce Tel .: +48 71 774 67 60 Fax: +48 71 774 67 69 * kessel@kessel.pl www.kessel.pl

70

Ideal Standard

Italprod

KALDEWEI to niemiecki producent wanien, wanien z hydromasażem, brodzików, powierzchni prysznicowych i umywalek. Ze względu na dużą ilość modeli a także na olbrzymi zakres wymiarów KALDEWEI jest chętnie wybierany jako partner inwestycyjny. Ogromną rolę w tym wyborze odgrywa materiał, z jakiego wykonane są produkty – stal emaliowana KALDEWEI o grubości 3,5 mm. Dzięki swym właściwościom jest ona bezkonkurencyjna w warunkach intensywnej eksploatacji w obiektach użyteczności publicznej.

Kludi-Armaturen

Kohler

Firma Kessel jest czołowym producentem systemów odwadniania, posiadającym w ofercie wpusty punktowe, odpływy liniowe, zawory zwrotne, przepompownie, separatory tłuszczu i substancji ropopochodnych oraz przydomowe oczyszczalnie ścieków. Kreatywność i doświadczenie stały się podstawą do tworzenia produktów praktycznych, funkcjonalnych oraz innowacyjnych pod względem techniki i pomysłowości wykonania. Urządzenia dostępne są w rozmaitych wariantach a ich dobór zależy przede wszystkim od rodzaju ścieków, istniejących wymogów budowlanych oraz cenowych.

KATALOG Produktów dla Hoteli 2015

Merida

Oras

Firma Inter-Plast Andrzej Bodziachowski powstała w 1995 r., głównym profilem działalności firmy jest sprzedaż nowych i używanych obrabiarek CNC do metali. Dysponując nowoczesnym parkiem maszynowym oraz wykwalifikowaną kadrą – naturalną konsekwencją w rozwoju było stworzenie działu usług i produkcji. Tak narodziła się idea marki VABO – systemy odwodnień liniowych.

Prajs

Profil

PHU Ceramex

Roca

Ravak

Rovese

Rogala

Sanitec Koło

SCA Hygiene

Stella

Tece

Wiper

W-M Glass

Viega

Vega

Villa Glass Studio

KATALOG Produktów dla Hoteli 2015

71


wellness & spa wellness

& spa

SPA w hotelu Goście spa to ludzie zamożni i wyedukowani, o stale zmieniających się oczekiwaniach. Zdrowy styl życia i szacunek dla równości sprawił, że styl nowych spa stał się mniej pałacowy, a bardziej intymny i ekologiczny

basen w hotelu

72

KATALOG Produktów dla Hoteli 2015

Opposite w Pekinie. Fot. Opposite Hotel


wellness

& spa

Woda zawsze była kluczowym elementem filozofii spa. Samo słowo wywodzi swoją genealogię z łacińskiego sformułowania „salus per aqua”, co oznacza „zdrowie poprzez wodę”. Dlatego pomimo wysokich kosztów infrastruktury wodnej w obiektach spa obserwowany jest silny powrót do tego rodzaju atrakcji. Oczekują tego goście. Póki co, nie korzystają z niej tak, jak życzyliby sobie tego właściciele obiektów. Inwestycje w wodę wymagają planowania kosztów, zdrowego rozsądku oraz innowacji. Przykładem innowacji są hammamy, które coraz częściej powstają w europejskich spa. Ze względu na ograniczenia kosztowe i przestrzenne, hammamy w Europie przyjmują bardziej kameralne formy architektoniczne, lecz posiadają więcej technologii niż ich arabskie odpowiedniki. Istotny wpływ na rozwiązania stosowane w spa ma masowa turystyka. Ofertę komponuje się pod gusta gości z danego kraju. W Polsce coraz większy wpływ na tę sferę mają turyści rosyjscy, białoruscy i ukraińscy.

wellness

& spa

Piękno pomaga w życiu Kosmetyka to, obok masaży, najważniejsza przychodowo strefa w polskim spa. W ostatnich latach nieco przygasła. Warto jednak pochylić się nad przyczynami. Kobiety przecież nie zaprzestały starań, by być piękne i pewne siebie. Zmienia się jedynie podejście do dbania o urodę. Jest ono zdecydowanie bardziej złożone niż w przeszłości. Składa się z czterech komponentów: • podstawa piękna, czyli dbałość o skórę, • wzmacnianie piękna, czyli kosmetyki kolorowe, • piękny i zdrowy styl życia (odżywianie, sen, fitness), • piękno emocjonalne, czyli pewność siebie. Wszystkie cztery punkty łącznie tworzą ekosystem piękna. Kobiety na całym świecie wierzą, że jeśli wyglądają pięknie, będą się czuły zdrowiej i będą bardziej pewne siebie. Co z kolei wpływa na ich piękno? Badania prowadzone przez firmy kosmetyczne wskazują, że w opinii kobiet standardy piękna są bardziej wyśrubowane.

Vitality pool w hotelu Mandarin Oriental w tureckim Bodrum. Fot. Mandarin Oriental Hotels 70 proc. kobiet na świecie wierzy, że piękno równa się szczęście, i wice versa! 70 proc. kobiet wierzy, że bycie piękną pomaga dostać od życia to, czego chcą od życia.

74

KATALOG Produktów dla Hoteli 2015

KATALOG Produktów dla Hoteli 2015

Badania firm kosmetycznych pokazują, że jeśli chodzi o pielęgnację skóry, konsumenci oczekują: • zrozumienia korzyści z nabycia produktu, • pewności, że kupowane produkty są organiczne, • preferują te z oznaczeniem „anti-ageing”, czyli zatrzymujące proces starzenia.

75


wellness

& spa

wellness

& spa

na sąsiedniej stronie: do sieci hoteli

Prywatne Spa w apartamencie hotelu Savoy we Florecji należącym Rocco Forte.

Jaki to wszystko ma wpływ na biznes spa i wellness? Ogromny. I na dodatek bardzo pozytywny. Spa postrzegane jest jako spełniające te trzy kryteria. Kwestią właściwego marketingu, standardu usług i atmosfery każdego obiektu jest przekonanie gości, że te potrzeby zostaną zaspokojone w stopniu najpełniejszym właśnie w tym konkretnym obiekcie. Najważniejsze są doskonała komunikacja na linii pracownicy spa – goście. Informowanie o efektach każdego zabiegu wzmacnia zaufanie do miejsca i buduje sprzedaż kolejnych zabiegów, odwiedzalność obiektu oraz lojalność, która w Polsce jest na niskim poziomie. Nie tylko kobiety oczekują efektów. Mężczyźni są na nie nastawieni w jeszcze większym stopniu: rozładowanie bólu, stresu, poczucie głębokiego relaksu. Powoli zmienia się także nastawienie do starzenia się. Ostatnie 20 lat to celebracja młodości. Jednak wraz z coraz szybciej rosnącą średnią wieku społeczeństw zachodnich zmienia się także na korzyść nastawienie do osób starszych, jak i samych ludzi starszych do siebie. Przyciągniecie ludzi starszych zakłada raczej wprowadzenie do oferty elementów emocjonalnych oraz np. nauki umiejętności.

Informowanie o efektach każdego zabiegu wzmacnia zaufanie do miejsca i buduje sprzedaż kolejnych zabiegów, odwiedzalność obiektu oraz lojalność, która w Polsce jest na niskim poziomie.

76

KATALOG Produktów dla Hoteli 2015

KATALOG Produktów dla Hoteli 2015

77


wellness

& spa

wellness Berndorf Baderbau Sp. z o.o. ul. Zdrojowa 78 43-384 Jaworze Tel .: +48 33 82 89 700 Fax: +48 33 82 89 701 E-mail: biuro@berndorf.pl

& spa

Euro Fragrance Sp. z o.o. ul. Łokietka 58, Sopot Tel .: 58 550 88 07 www.eurofragrance.com.pl

www.berndorf.pl

Bioline Jatò w portfolio EURO FRAGRANCE Z ogromną przyjemnością informujemy, iż od 12 listopada 2014 roku firma EURO FRAGRANCE Sp. z o.o. jest wyłącznym dystrybutorem włoskiej marki kosmetycznej Bioline Jatò w Polsce.

Kreatywność i profesjonalizm. Firma Berndorf Baderbau od roku 1960 jest wiodącym producentem niecek basenowych ze stali nierdzewnej. Do dzisiaj w całej Europie wykonaliśmy już ponad 6000 basenów w najróżniejszych wielkościach i kształtach. Z czego ponad 500 w Polsce. Ze względu na swobodę ukształtowania, wyróżniające się właściwości techniczne i wizualne, baseny ze stali nierdzewnej sprawdziły się doskonale na obiektach użyteczności publicznej. Doświadczenie to przyczyniło się do innowacyjnych odkryć i rozwiązań wykorzystywanych również podczas projektowania i budowy basenów hotelowych. Wybierz swój kształt Dla obiektów hotelowych proponujemy zarówno baseny o kształtach i wielkościach standardowych jak i zachęcamy do indywidualnych, innowacyjnych i nowoczesnych form. Nasze baseny hotelowe z nieckami ze stali nierdzewnej spełniają wszystkie wymagania związane z bezpieczeństwem oraz zapewniają optymalne warunki higieniczne.

Zrealizuj wizję Obojętnie czy marzą Państwo o basenie wewnętrznym czy zewnętrznym – Berndorf Baderbau zrealizuje wszystkie Państwa życzenia. Kontaktując się z naszymi specjalistami otrzymają Państwo kompetentną i wyczerpującą informację na każdym etapie realizacji inwestycji basenowej. Doradzą oni Państwu przy wyborze wyposażenia, technologii uzdatniania wody oraz atrakcji wodnych, które najlepiej spełnią wymagania i oczekiwania Państwa klientów. Wśród licznych zalet niecek ze stali nierdzewnej firmy Berndorf Baderbau szczególnie w branży hotelowej wymieć należy: • krótki okres budowy • trwała szczelność • najniższe koszty eksploatacji • optymalne warunki higieniczne • bezspoinowa, gładka powierzchnia • odporność na działanie mrozu • różnorodność atrakcji wodno-powietrznych • dowolność głębokości i kształtów • najlepszy efekt wizualny dzięki połączeniu wody i stali

Historia marki Bioline… … sięga 1979 roku, kiedy to włoska rodzina Corradinich, podążając za pasją i poszanowaniem tradycji, przekształciła mały lokalny interes w firmę zajmującą miejsce wśród liderów międzynarodowej pielęgnacji profesjonalnej. Sukces zapoczątkowało założenie SEA – Szkoły Kosmetyki Stosowanej, której celem było przygotowanie kosmetyczek do spersonalizowanej obsługi i indywidualnej porady, skoncentrowanej na różnorodnych potrzebach skóry klientek. Późniejsze zainwestowanie zasobów i energii w badania kosmetologiczne zaowocowało stworzeniem profesjonalnych zabiegów oraz linii preparatów do pielęgnacji domowej, które uczyniły z Bioline idealnego partnera na rynku usług profesjonalnych. Siła pasji i włoskich tradycji Motto „BADANIA I PIĘKNO” odzwierciedla niezwykle silne przywiązanie marki do szkoleń, badań naukowych i innowacji technologicznych. W tle trudno jednak nie zauważyć filozofii firmy rodzinnej, głęboko zakorzenionej w tradycji i terytorium (region Trentino i Alto Adige). Nieskażona natura tego obszaru Włoch była zawsze źródłem inspiracji - biciem serca, które podnosi jakość i autentyczność produktów Bioline Jatò

Piękno według Bioline Celem marki jest poszukiwanie ideału piękna, zdrowia i dobrego samopoczucia jako źródła energii i kreatywności. Siła Bioline tkwi w unikalnym doborze innowacyjnych i funkcjonalnych składników aktywnych, które dzięki inteligentnym konsystencjom preparatów są w stanie głęboko wnikać w skórę. Bioline Jatò proponuje ekskluzywne zabiegi profesjonalne dla gabinetów kosmetycznych i SPA, które – w połączeniu z odpowiednio dobraną pielęgnacją domową – dają wyjątkowe i długotrwałe rezultaty. Szeroki wachlarz produktów i programów pielęgnacyjnych do skóry twarzy i ciała umożliwia dobór spersonalizowanej kuracji, odpowiedniej do potrzeb skóry każdej kobiety i zgodnej z sezonowym biorytmem. Dzięki pasji i profesjonalizmowi właścicieli oraz pracowników marka Bioline Jatò osiągnęła rzeczywisty sukces nie tylko we Włoszech, ale i na całym świecie. Mamy nadzieję, że skradnie również serca Polek. Zabiegi i kosmetyki marki Bioline Jatò są dostępne wyłącznie w gabinetach kosmetycznych i obiektach SPA. Więcej informacji na: www.eurofragrance.com.pl

Zapraszamy do kontaktu! Dział Sprzedaży: tel. 58 550 88 00 Dział Public Relations: Magdalena Burgiel, mburgiel@oceanic.com.pl, tel. 22 54 88 203 Aleksandra Głuchowska, agluchowska@oceanic.com.pl, tel. 22 54 88 222 Justyna Rogalińska, jrogalinska@oceanic.com.pl, tel. 22 54 88 207

78

KATALOG Produktów dla Hoteli 2015

KATALOG Produktów dla Hoteli 2015

79


wellness

& spa

wellness

Yasumi sp.z o.o. sp.k. 62-800 Kalisz ul. Kopernika 13 Tel .: 62/501-92-54 www.yasumi.pl

Abacosun

Alutherm

Amaris

Aquarius LBM

& spa

Rf Lavatron, wyjątkowe urządzenie przeznaczone do wykonywania różnego rodzaju rytuałów masażu, z wykorzystaniem niezwykle przyjemnej energii ciepła, wytwarzanej przez falę radiową. Bazując na energii fali radiowej, możemy w hotelowym SPA zaoferować komfortowe, przyjemne zabiegi, które swoim charakterem i ogromną skutecznością zachęcą do zwiększenia popytu na nietypowe zabiegi masażu.

Berndorf Baderbau Sp. z o.o. ul. Zdrojowa 78 43-384 Jaworze Tel .: +48 33 82 89 700 Fax: +48 33 82 89 701 * biuro@berndorf.pl www.berndorf.pl

Fala radiowa zastosowana w RF Lavatron jest niezwykle skuteczna w zabiegach odmładzania, ujędrniania, łagodzenie bólu, zmniejszania rozstępów, spłycania zmarszczek, minimalizowania cellulitu, zmniejszania obrzęków, przy czym, zapewnia podczas zabiegu niezwykle przyjemne doznania. Sam masaż falą radiową polega na głębokim, objętościowym podgrzaniu tkanki, co powoduje uczucie błogiego ciepła i niezwykle relaksuje. Taki zabieg znacznie redukuje poziom stresu, jest niesłychanie sensoryczny i przyjemny. Ważne jest, że klient hotelowego SPA, decydując się na rytuał masażu falą radiową otrzymuje nie tylko głęboki relaks . Poza doznaniami na poziomie sensorycznym, klient otrzymuje dodatkowy pakiet w postaci efektów min. poprawy estetyki twarzy lub ciała. Przykładowe formy masażu falą radiową i efekty zabiegowe: masaż twarzy falą radiową RF Lavatron • odmłodzenie • ujędrnienie • spłycenie a nawet likwidacja zmarszczek • poprawa owalu • zmniejszenie drugiego podbródka • likwidacja opuchlizny pod oczami • zwiększenie gęstości skóry • redukcja przebarwień • odżywienie skóry poprzez wprowadzenie substancji aktywnych

80

masaż ciała falą radiową RF Lavatron • ujędrnienie • głęboka relaks • zmniejszenie obwodów • likwidacja cellulitu • redukcja bólu • redukcja napięcia mięśni • poprawa kondycji skóry • lifting biustu i pośladków • odżywienie skóry poprzez wprowadzenie substancji aktywnych

Ayala

Baylla

BASENY HOTELOWE ZE STALI NIERDZEWNEJ Austriacka firma Berndorf Bäderbau, to europejski lider w branży basenów ze stali nierdzewnej. Nasze produkty można oglądać w całej Europie od ponad czterdziestu lat. W Polsce spółka Berndorf działa już od ponad 12 lat. W tym okresie zrealizowaliśmy ponad 500 niecek basenowych na terenie całego kraju. Każda z naszych realizacji, to indywidualne podejście do potrzeb inwestora, zarówno finansowych, jak również funkcjonalno –użytkowych. Zajmujemy się doradztwem na każdym etapie inwestycji, poprzez opracowanie koncepcji wraz z kosztorysem, projektowanie, dostawę, montaż oraz pełną obsługę w okresach gwarancyjnym i pogwarancyjnym. Zapraszamy do współpracy!!!

BeautyIn

Beauty Trade

Bio-Kosmetyka

Bionantech Cosmetics

BTL Polska

Centrum Dystrybucji Image

Cosmetics Group

Clarena

Cryoflex

Cederroth

Dinotec

Elecpol

Podobne masaże falą radiową RF Lavatron można wykonać również na okolice głowy, dłoni i stóp. Yasumi, dla hotelowego SPA, oferuje również wyjątkowe, francuskie kosmetyki pod własną marką. Seria kosmetyków Yasumi przeznaczona do zabiegów SPA, to przede wszystkim przyjemnie rozgrzewające maski z drobinkami kamieni wulkanicznych, maski algowe i kremowe, zmysłowo pachnące peelingi cukrowe i solne, sole i mleka do kąpieli, kosmetyki wyszczuplające, olejki i kremy do masażu, a także cała gama profesjonalnych kosmetyków do twarzy. Linię uzupełniają kosmetyki do pielęgnacji domowej, którymi każdy klient hotelowego SPA może przedłużać efekty zabiegów w zaciszu domowym.

KATALOG Produktów dla Hoteli 2015

KATALOG Produktów dla Hoteli 2015

81


wellness

& spa

wellness Firma EURO FRAGRANCE jest jednym z czołowych dystrybutorów selektywnych produktów kosmetycznych i partnerem w biznesie dla wielu firm, które pragną zaistnieć na polskim rynku dóbr luksusowych. Od 2000r. EURO FRAGRANCE wprowadza i buduje pozycje wielu prestiżowych, międzynarodowych marek perfumeryjnych i pielęgnacyjnych. Firma zapewnia kompleksową obsługę marketingową oraz dystrybucję poprzez selektywne perfumerie, gabinety SPA, wybrane punkty detaliczne.

Euro Fragrance Sp. z o.o. ul. Łokietka 58, Sopot tel . 58 550 88 07 www.eurofragrance.com.pl

Madex

Medisana

Meden Inmed

Masterpool

Elecpol

Florexpol Bis

Firma Mazur

Fitnesswell

Megiw

Most

Natura-Aroma

Norel dr Wilsz

Fluidra

Grupa Zendar

Habys

Has-Med

Nova Group

Organique

Optimum Distribution

PPHU Intersun

Hydropool

Intermex

International Medical Group

ITP

PPHU Polmax

Sauna line

Slandico

Supernova

Jacom

Kettler

Klafs

Klubben

Thalgo Poland

Top-Gym

Topsauna

Wandex

Kompleks

Koperfam

Kortbud

Kriomedpol

Yasumi sp.z o.o. sp.k. 62-800 Kalisz ul. Kopernika 13 Tel .: 62/501-92-54 www.yasumi.pl

82

& spa

KATALOG Produktów dla Hoteli 2014

KATALOG Produktów dla Hoteli 2015

Yasumi to ogólnopolska sieć kosmetycznych gabinetów franczyzowych, inspirowana kulturą Japonii. Oferujemy nowoczesne rozwiązania technologiczne z zakresu Wellness oraz linię francuskich kosmetyków pod marką Yasumi, dedykowaną min. hotelowym SPA. Zapewniamy kompleksowe szkolenia, opiekę merytoryczną oraz pomoc architekta. Yasumi to marka sukcesu.

83


infrastruktura techniczna wellness

infrastruktura techniczna

& spainfrastruktura techniczna

Infrastruktura hotelu

Infrastruktura techniczna to krwioobieg odpowiedzialny za codzienną pracę hotelu. Odpowiada także za dobre samopoczucie, spokój i bezpieczeństwo gości

84

KATALOG Produktów dla Hoteli 2015

KATALOG Produktów dla Hoteli 2015

85


infrastruktura techniczna

Systemy elektryczne są jednym z głównych elementów projektu budowlanego. Nie inaczej jest i w hotelu. Światło w hotelu pełni rolę nieco inną, niż w budynkach choćby mieszkalnych. Wnętrza lobby, sal bankietowych, atrium, restauracji, pokoi swój sukces w dużym stopniu zawdzięczają komfortowemu i kreatywnemu oświetleniu, które tworzą nastrój miejsca. Dobre oświetlenie to połowa designu, w jaki trzeba zainwestować, żeby wnętrze nabrało poziomu wymaganego …nie przez kategoryzację, ta schodzi na drugi plan, ale przez oczekiwania gości, którzy chcą wyjątkowych doświadczeń. Tak, jak i w innych elementach wyposażenia, tak i przy komponowaniu oświetlenia zdrowy rozsądek jest preferowany. Na przykład oświetlenie w pokojach powinno pozwalać na czytanie w łóżku, pracę przy biurku, ogolenie się lub nałożenie make-upu przed lustrem. Jeśli jedna z tych przestrzeni nie zapewnia wystarczającego oświetlenia goście będą reagować irytacją. Oświetlenie sal konferencyjnych z kolei wymaga z jednej strony oświetlenia jarzeniowego tworzącego nastrój we foyer oraz rozwiązań fluorescencyjnych lub ledowych na salach spotkań. W restauracjach oświetlenie to odrębna kategoria, decyduje o nastroju i chęci gości do wydawania pieniędzy. Parkingi i powierzchnie zewnętrzne także wymagają dedykowanych rozwiązań. Dotychczas dominowały rozwiązania halogenowe, ale ze względu na swoją kosztotwórczość zostają zastępowane rozwiązaniami ledowymi. Kontrola energii Systemy zarzadzania energią stały się już na świecie bardzo popularną technologią. Do najpopularniejszych należą: • automatyczne kontrolery oświetlenia – włączające i wyłączające oświetlenie według parametrów określonych przez użytkowników; • systemy odzysku ciepła powstającego w kuchni, czy pralni; •

czujniki zlokalizowane w pokojach, działające na podczerwień, podłączone do kontrolerów oświetlenia, włączające i wyłączające oświetlenie oraz ogrzewanie w zależności od obecności w pokoju, dostarczają one jednocześnie informację o stanie pokoju;

czujniki zlokalizowane w salach konferencyjnych i innych miejscach publicznych, wyłączające automatycznie oświetlenie, gdy nie ma w nim personelu lub gości.

86

infrastruktura techniczna Ekoklimax-Projekt Sp. J., Właściciel marki Ekozefir ul. Podolska 13, 85-055 Bydgoszcz, E-mail: biuro@ekozefir.pl Tel .: (+48 52) 321 24 53

Systemy kogeneracyjne Wszyscy hotelarze są świadomi rosnących kosztów energii, jak i możliwości, jakie daje nowoczesna technologia, aby tę energię oszczędzać. Jednym z takich rozwiązań jest kogeneracja, która oferuje kombinację jednoczesnego wytwarzania energii elektrycznej i użytkowej energii cieplnej z odzyskiem ciepła na cele ogrzewania, chłodzenia. Jak wpleść hotelową technikę w design? Technologia jest dla wielu błogosławieństwem, dla niektórych jednak, np. starszych ludzi, może być powodem niekończącej się frustracji i niezadowolenia. Zrozumienie i kontrola technologii są coraz ważniejsza w skutecznym zastosowaniu w hotelu. Specjaliści wskazują na kilka zasad: • Technologia musi być intuicyjnie oczywista dla gościa. Wiele aplikacji wprowadza gości w zakłopotanie i frustrację, • Technologia musi być łatwa w utrzymaniu, • Technologia nie może zagrażać gościom np. w sferze prywatności, • Technologia musi być relatywnie trwała. Akustyka Opinie gości nieustannie przypominają hotelarzom o istotności takich elementów pobytu, jak cichy pokój, dobra izolacja dźwiękowa pokoi. Niemal każda część hotelu: lobby, sale konferencyjne, bary, restauracje narażone są na niechciany hałas. Problem dodatkowo pogłębia się, gdy hotel zbudowano w pobliżu drogi. Rozwiązaniem tych problemów było ustanowienie standardów akustycznych. Dopuszczalny równoważny poziom dźwięku hałasu przenikającego do pomieszczenia hotelowego od wszystkich źródeł hałasu łącznie wynosić może 40 dB w ciągu dnia i 30 dB. W salach konferencyjnych dopuszczalny poziom to 40 dB. W restauracji i barze 50 dB.

Wentylacja w Hotelu Głównym zadaniem wentylacji w hotelu jest zapewnienie gościom oczekiwanego komfortu. Usunięcie zużytego powietrza z pomieszczenia i dostarczenie w to miejsce powietrza świeżego o odpowiednich parametrach możliwe jest dzięki zastosowaniu wentylacji mechanicznej. Większość systemów wentylacyjnych aby zapewnić najlepszy klimat w budynku wymaga częstej, fizycznej ingerencji w parametry wentylacji. Rozwiązaniem tej konieczności jest System Hotel, którego wszystkie funkcje działają automatycznie i inteligentnie dostosowują się do bieżących potrzeb obiektu.

Zastosowanie najnowszych technologii w chmurze Ekozefir Cloud jest wyjściem naprzeciw ceniącym wygodę oraz najbardziej wymagającym użytkownikom central wentylacyjnych Ekozefir. Ekozefir Cloud pozwala na zdalny wgląd w parametry pracy centrali wentylacyjnej. W razie potrzeby możliwa jest również zdalna zmiana parametrów takich jak temperatura, ilość świeżego powietrza, ustawienia programatora czasowego oraz szereg wielu pozostałych funkcji. Dzięki intuicyjnemu graficznemu interfejsowi możliwe jest zarządzanie pracą centrali wentylacyjnej w bardzo prosty i przyjemny sposób.

Problemy z akustyką mogą pojawić się niemal wszędzie. Szczególnej uwagi wymagają: • • • • •

łączone pokoje, łączone sale konferencyjne, izolacja akustyczna łazienek, szyby windowe, strefa kuchni i restauracji.

KATALOG Produktów dla Hoteli 2015

Zarządzanie klimatem w hotelu wymaga często zastosowania podziału budynku na odrębne strefy. System Hotel umożliwia wygodne, pojedyncze lub grupowe zarządzanie tymi strefami.

KATALOG Produktów dla Hoteli 2015

87


infrastruktura techniczna

infrastruktura techniczna

ASSA ABLOY Poland Sp. z o.o. ul. Jana Olbrachta 94 01-102 Warszawa Tel.: (+48 22) 751-53-54 Fax: (+48 22) 751-53-56 E-mail: biuro@assaabloy.com

ASSA ABLOY oferuje najszerszą gamę dostępnych na rynku rozwiązań w dziedzinie otwierania drzwi. Grupa posiada wiodącą pozycję w szybko rozwijającym się segmencie zabezpieczeń elektromechanicznych, takich jak kontrola dostępu, technologie identyfikacji, automatyka drzwiowa oraz systemy zabezpieczeń hotelowych. Od momentu powstania w 1994, ASSA ABLOY z regionalnej firmy urosła do międzynarodowej grupy zatrudniającej ponad 43,000 pracowników z rocznym obrotem na poziomie 5 miliardów EUR. ASSA ABLOY Poland została założona w 1999 roku, ale producenci wchodzący w skład grupy ASSA ABLOY są znani w naszym kraju już od dawna. W ciągu ostatnich dziesięciu lat dostarczyliśmy systemy zabezpieczeń do wielu instytucji rządowych, firm krajowych i międzynarodowych. Od początku współpracujemy z wieloma uznanymi producentami stolarki drzwiowej, dystrybutorami systemów kontroli dostępu oraz licznymi serwisami zabezpieczeń. Utrzymujemy kontakty z najlepszymi polskimi architektami i pracowniami architektonicznymi. Ta współpraca zaowocowała obecnością w najpiękniejszych budynkach oddanych do użytku w przeciągu ostatniego okresu.

Produkty ASSA ABLOY nie tylko spełniają wymagania norm międzynarodowych, ale także standardy krajowe oraz wyszukane wymagania klientów dotyczące wysokiego poziomu zabezpieczeń. Jakość oznacza dostarczanie produktów i usług, które zawsze spełniają lub przekraczają oczekiwania naszych klientów. Zaufanie w bezpieczeństwo naszych rozwiązań, ich niezawodność i łatwość użytkowania jest zdobywane każdego dnia. Aby zagwarantować poprawne funkcjonowanie w każdych warunkach, produkty testowane są na poziomach znacznie wyższych niż tych zawartych w odpowiednich normach.

ASSA ABLOY oferuje najszerszą gamę dostępnych na rynku rozwiązań w dziedzinie otwierania drzwi. Grupa posiada wiodącą pozycję w szybko rozwijającym się segmencie zabezpieczeń elektromechanicznych, takich jak kontrola dostępu, technologie identyfikacji, automatyka drzwiowa oraz systemy zabezpieczeń hotelowych. Od momentu powstania w 1994, ASSA ABLOY z regionalnej firmy urosła do międzynarodowej grupy zatrudniającej ponad 43,000 pracowników z rocznym obrotem na poziomie 5 miliardów EUR.

ASSA ABLOY Poland Sp. z o.o. ul. Jana Olbrachta 94 01-102 Warszawa Tel.: (+48 22) 751-53-54 Fax: (+48 22) 751-53-56 biuro@assaabloy.com

88

KATALOG Produktów dla Hoteli 2015

KATALOG Produktów dla Hoteli 2015

89


infrastruktura techniczna

infrastruktura techniczna P.P.P.H GRAS 77-230 Korzybie ul. Sławieńska 12 Tel ./Fax: +48 (059) 857 73 03 Tel ./Fax: +48 (059) 857 7302 Fax: +48 (59) 858 6304 www.gras.pl www.gras.eu www.firehydrants.pl

Jesteśmy prężnie rozwijająca się firmą z 27-letnim doświadczeniem. Specjalizujemy się przede wszystkim w projektowaniu i produkcji szaf hydrantowych w pełni wyposażonych, a także w produkcji szaf ochronnych na gaśnice, wieszaki, stojaki na gaśnice, szafki ochronne na nosze oraz sprzęt ratowniczy, szafki na apteczki, skrzynki opatrunkowe wraz z wyposażeniem, przejezdne zestawy gaśnicze, szafki na koce gaśnicze oraz hydronetki.

90

Nowoczesny park technologiczny i własna lakiernia proszkowa pozwala na realizację wielu nowych, śmiałych projektów nie związanych z branżą przeciwpożarową. Zachęcamy do zainteresowania się szafami hydrantowymi z linii PRESTIGE, a także możliwościami naszej firmy.

KATALOG Produktów dla Hoteli 2015

KATALOG Produktów dla Hoteli 2015

91


infrastruktura techniczna

infrastruktura techniczna

Viessmann Sp. z o.o. ul. Karkonoska 65 53-015 Wrocław Tel.: 071/ 36 07 100 Fax: 071/ 36 07 101 www.viessmann.pl

Kompletny program firmy Viessmann dla obiektów na rynku hotelarskim i restauracyjnym

Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom, firma Viessmann jest technologicznym liderem na rynku systemów grzewczych. Od niedawna w swoim portfolio ma również szeroki zakres urządzeń chłodniczych, przeznaczonych m.in. dla branży restauracyjnej i hotelowej. Jako pionier w dziedzinie ochrony środowiska naturalnego, firma od dziesięcioleci dostarcza efektywne i ekologiczne systemy wykorzystujące odnawialne źródła energii. Kompleksowa oferta firmy Viessmann jest w stanie dostarczyć efektywny i kompletny system grzewczy zarówno dla inwestycji wymagających urządzeń o małej mocy, od 1,5 kW, przeznaczonych dla budynków niskoenergetycznych i pasywnych jak również dla obiektów przemysłowych czy sportowych, których zapotrzebowanie cieplne może sięgać 120 MW. Szeroki wachlarz produktów umożliwia indywidualny dobór najbardziej optymalnego systemu grzewczego, dostosowanego do potrzeb i oczekiwań klientów. W ofercie znajdują się m. in. stojące bądź wiszące konwencjonalne i kondensacyjne kotły grzewcze na olej i gaz oraz systemy wykorzystujące energię odnawialną, a więc pompy ciepła, kolektory słoneczne i kotły grzewcze na biomasę. Oferta obejmuje także komponenty systemów regulacji i komunikacji, kompletne oprzyrządowanie instalacji grzewczych, systemy odprowadzania spalin, a także grzejniki, ogrzewanie podłogowe i systemy wentylacji.

92

Kaskada dwóch pomp ciepła solanka/woda Vitocal 300-G Pro o łącznej mocy grzewczej 186 kW

Dzięki energii słonecznej można również zarabiać. Stosując systemy fotowoltaiczne Vitovolt, każdy obiekt może czerpać korzyści z samodzielnie wyprodukowanej energii elektrycznej.

Pompa ciepła do obiektów nowych i modernizowanych Doskonałe parametry pomp ciepła predestynują je nie tylko do nowych obiektów, ale i do modernizacji istniejących instalacji grzewczych. Niskie koszty eksploatacji, aspekty ekologiczne oraz uniezależnienie od oleju i gazu, przemawiają za stosowaniem tej przyszłościowej technologii. W starszych obiektach można zainstalować pompy ciepła powietrze/woda, jako uzupełnienie istniejącego źródła ciepła. Pompa ciepła pokrywa wtedy podstawowe zapotrzebowanie ciepła, a istniejący kocioł gazowy lub olejowy wspomaga ją tylko w mroźne dni okresu zimowego.

Kolektory słoneczne mogą być umieszczone na dachu – ich instalacje nie wymagają dodatkowych przestrzeni

sowanych technologicznie rozwiązań techniki chłodniczej przeznaczonych dla branży hotelowej, gastronomicznej i spożywczej. Łącząc wysoką funkcjonalność z najwyższymi standardami technologicznymi i higienicznymi, komory chłodnicze i mroźnie marki Viessmann są zaprojektowane do wykorzystania w wielu dziedzinach i gałęziach przemysłu: produkcji spożywczej, w supermarketach, handlu, fabrykach, środkach transportu, laboratoriach chemicznych, jak również w zakładach gastronomicznych i hotelach. Dostosowane do najwyższych wymagań rynku i przemysłu charakteryzują się szczególną wytrzymałością, ponadprzeciętną higieną oraz wysokim komfortem użytkowania.

Kolektory słoneczne oprócz podgrzewu wody użytkowej mogą też wspomagać ogrzewanie budynków

Kocioł kondensacyjny i kolektory słoneczne – zgrana drużyna Nowoczesna instalacja solarna wraz z efektywnym kotłem grzewczym lub pompą ciepła gwarantuje najbardziej ekonomiczne i perspektywiczne zaopatrywanie budynku w ciepło.

Na potrzeby rynku hotelowego i gastronomicznego firma Viessmann przygotowała obszerny asortyment urządzeń techniki chłodniczej. Składają się na niego wysokowydajne komory i agregaty chłodnicze wraz z odpowiednim osprzętem i usługami instalacyjno-serwisowymi. Oferta przeznaczona jest dla handlu i przemysłu spożywczego, wymagającego pomieszczeń o ekonomiczne kontrolowanej temperaturze. Efektywna i ekonomiczna technika kondensacyjna W zależności od rodzaju zapotrzebowania cieplnego, atrakcyjnym i obecnie bardzo cenionym rozwiązaniem jest kocioł kondensacyjny, zarówno dla obiektów nowobudowanych jak i modernizowanych. Zastosowanie tej niezwykle efektywnej techniki pozwala wykorzystać nawet 98% energii zawartej w gazie lub oleju. Instalacje grzewcze wyposażone w kotły tego typu zapewniają najekonomiczniejsze ogrzewanie obiektów. Stosowane rozwiązania, takie jak powierzchnie grzewcze InoX-Radial ze stali kwasoodpornej z dodatkiem tytanu i molibdenu czy palniki promiennikowe MatriX, nie mają odpowiedników na rynku techniki grzewczej.

Kotły kondensacyjne firmy Viessmann osiągają sprawność znormalizowaną do 109%

Szczególnie obiekty rekreacyjne, hotele, SPA czy restauracje charakteryzują się dużym zapotrzebowaniem na ciepłą wodę użytkową. W restauracjach potrzeba sporo ciepła do całorocznego ogrzewania wody w kuchniach. Kolektory mają więc tutaj duży potencjał do znacznego zmniejszenia kosztów ogrzewania i szybkiego zwrotu poniesionych nakładów na inwestycję. Pompy ciepła Vitocal wykorzystują energię zawartą w powietrzu, gruncie lub wodach gruntowych

Energia ze słońca – bezpłatnie, z dostawą do obiektu Czy to kocioł kondensacyjny, kocioł gazowy czy pompa ciepła – w każdym wypadku powinno się uzupełnić instalację kolektorami słonecznymi. Energia słoneczna jest nie tylko bezpłatna, lecz także zmniejsza zależność od kopalnych nośników energii: oleju i gazu.

KATALOG Produktów dla Hoteli 2015

Instalacja kolektorów słonecznych, wspomagająca instalację grzewczą, wydatnie redukuje ilość spalanego gazu czy oleju. Zwłaszcza w okresach przejściowych, wiosną i jesienią, technika ta pozwala oszczędzić nawet 30% rocznych kosztów energii. W kombinacji z olejowym lub gazowym kotłem kondensacyjnym można zredukować zużycie energii nawet o 40%, w porównaniu ze starymi systemami grzewczymi. Technika grzewcza i chłodnicza – połączenie wiedzy z silną marką Wraz z wielostopniowym programem urządzeń grzewczych firma Viessmann oferuje teraz pod jedną wspólna marką również szeroki zakres innowacyjnych i zaawanKATALOG Produktów dla Hoteli 2015

Komory chłodnicze i mroźnicze...

Menadżer produktu: tel. +48 782 756 758, jurj@viessmann.com Zapraszamy Państwa na naszą stronę internetową www.viessmann.pl gdzie możecie Państwo złożyć zapytanie ofertowe. Odpowiedzią na zapytanie będzie porada techniczna naszego doradcy wraz z kompleksową ofertą cenową. Zachęcamy również do odwiedzenia dedykowanej strony: www.viessmann.pl/referencje, na której po wybraniu źródła energii oraz charakteru obiektu, można wygenerować obiekty referencyjne łączące różne kategorie. Obecnie udostępniamy ponad 120 obiektów, a ich liczba stale rośnie. Nowością są od niedawna obiekty, w których zastosowano technikę chłodniczą marki Viessmann, a takich realizacji mamy w Polse już kilkadziesiąt i są to bardzo ciekawe, pod względem użytkowym, miejsca.

93


infrastruktura techniczna

infrastruktura techniczna

PRZYKŁADY OBIEKTÓW REFERENCYJNYCH VIESSMANN

Hotel Bania w Białce Tatrzańskiej. Ogrzewanie niskotemperaturowym kotłem olejowo-gazowym Vitoplex 300. Restauracja hotelowa wyposażona w komorę chłodniczą TECTO.

Restauracja w Kopalni Soli w Wieliczce. Komora chłodnicza TECTO.

Hotel Bulwar w Toruniu. Instalacja solarna 16-stu paneli próżniowych kolektorów słonecznych Vitosol 200-T.

Hotel Gołębiewski w Wiśle. Instalacja grzewcza składająca się z trzech kondensacyjnych kotłów gazowych Vitocrossal 300.

Zamek w Kamieniu Śląskim. Ogrzewanie kaskadą 5-ciu pomp ciepła Vitocal 300-G, którą wspomaga bateria 14-stu próżniowych kolektorów słonecznych Vitosol 200-T.

94

KATALOG Produktów dla Hoteli 2015

KATALOG Produktów dla Hoteli 2015

95


infrastruktura techniczna

infrastruktura techniczna

AC-Klima

ASSA ABLOY Poland Sp. z o.o. ul. Jana Olbrachta 94 01-102 Warszawa Tel .: (+48 22) 751-53-54 Fax: (+48 22) 751-53-56 * biuro@assaabloy.com

Aquaeco

ACV

Aereco Wentylacja

ASSA ABLOY oferuje najszerszą gamę dostępnych na rynku rozwiązań w dziedzinie otwierania drzwi. Grupa posiada wiodącą pozycję w szybko rozwijającym się segmencie zabezpieczeń elektromechanicznych, takich jak kontrola dostępu, technologie identyfikacji, automatyka drzwiowa oraz systemy zabezpieczeń hotelowych. Od momentu powstania w 1994, ASSA ABLOY z regionalnej firmy urosła do międzynarodowej grupy zatrudniającej ponad 43,000 pracowników z rocznym obrotem na poziomie 5 miliardów EUR.

Atmopomiar

Astat

Elektronika

Elektra

Ekoklimax-Projekt Sp. J., Właściciel marki Ekozefir ul. Podolska 13 85-055 Bydgoszcz, * biuro@ekozefir.pl Tel .: (+48 52) 321 24 53

Elavon

Evva

Jednostki potrafią zmieniać świat. Pracując w grupie staje się to łatwiejsze, dlatego też połączyliśmy siły z ludźmi podzielającymi naszą pasję. Dzięki temu powstały oddziały Ekozefir rozmieszczone na terenie całego kraju. Razem tworzymy Grupę Ekozefir. Od lat dostarczamy świeże powietrze korzystając z najnowszych technologii. Wyznajemy zasadę technologia równa się ekologia. Produkując nowoczesne centrale wentylacyjne Ekozefir, czynimy budownictwo bardziej energooszczędnym i przyjaznym otoczeniu. Pragniemy szerzyć tę ideę i sprawiać, by dzięki zdobyczom techniki życie stało się proste i przyjemne.

Apator

Aquainvest

Bosch Security System

Bt Electronics

Carrier Polska

Cet

Clima Polska

D+H Polska

Flakt Bovent

Grundfos

Halton

Hidria Polska

Dipol

Daikin Airconditioning

De Dietrich Technika Grzewcza

Domus & Vents Group

Hafele

Hager Beker

Honeywell

Klima-Therm

96

KATALOG Produktów dla Hoteli 2015

KATALOG Produktów dla Hoteli 2015

97


infrastruktura techniczna

LOB

infrastruktura techniczna

LG Electronics

P.P.P.H GRAS 77-230 Korzybie ul. Sławieńska 12 Tel ./Fax: +48 (059) 857 73 03 Tel ./Fax: +48 (059) 857 7302 Fax: +48 (59) 858 6304 www.gras.pl www.gras.eu www.firehydrants.pl

Mercor

Panasonic

Firma GRAS zajmuje się konstruowaniem, produkcją i dystrybucją sprzętu p.poż., ratownictwa i BHP. Specjalizujemy się w produkcji: hydrantów wewnętrznych z wężem półsztywnym DN19, DN25, DN33, wężem płasko składanym DN52 oraz hydrantów specjalnego przeznaczenia. W ofercie mamy również skrzynki nawodnionego pionu, szafki ochronne na nosze i sprzęt ratowniczy, apteczki, skrzynki opatrunkowe wraz z wyposażeniem, przejezdne zestawy gaśnicze, szafki na koce gaśnicze oraz hydronetki.

SPS Trading

Sharp Electronics

SPS Klima

Swegon

SPS Electronics

Schrack Seconet

Stone Solution

SunProgres

Systemair

Tomra

Trimar

Thermohauser

Polarheat

PPUH El-Team

Promat Top

Przedsiębiorstwo Polsko-Austriackie Frapol

PPHU Royal-Star

Polcom

Procom System

Rehau

TM Technologie

Tech

Technika Antypoślizgowa

Wolf Technika Grzewcza

Rettig Heating

Robert Bosch

Romicki Eko System

Regulus-System

Witpol II

Venture Industries

VBW Clima Engineering

VTS Clima

Roth Polska

Salto Systems

Siemens

Samsung Electronics

Viessmann Sp. z o.o. ul. Karkonoska 65 53-015 Wrocław Tel .: 071/ 36 07 100 Fax: 071/ 36 07 101 www.viessmann.pl

98

KATALOG Produktów dla Hoteli 2015

KATALOG Produktów dla Hoteli 2015

Kompletna oferta nowoczesnych systemów grzewczych na wszystkie nośniki energii i dla wszystkich rodzajów obiektów. Viessmann oferuje swoim klientom kotły kondensacyjne na olej i gaz, pompy ciepła, kolektory słoneczne, kotły na biomasę oraz instalacje energetyczne skojarzone i instalacje biogazowe. Program produkcji obejmuje także komponenty systemów regulacji i komunikacji, kompletne oprzyrządowanie systemów grzewczych, aż do grzejników i ogrzewania podłogowego. Przez cały czas do dyspozycji klientów są pracownicy infolinii, którzy codziennie, o każdej porze dnia i nocy służą fachową radą i pomocą.

99


internet i multimedia Jak zarobić na bezpłatnej technologii?

To hotelarstwo wymyśliło tzw. VOD, czyli wideo na żądanie, czy znane z walk bokserskich pay-per-view. Od tamtej pory jednak postęp technologii wyprzedził ten biznes


internet i multimedia

internet i multimedia

Korzystanie z różnego rodzaju urządzeń mobilnych osiągnęło w hotelu nienotowane poziomy. Już dane z 2013 r. pokazywały, że 81% gości korzystało ze smartfona, 79% z laptopa, 48% z tableta. Nie przekłada się to na zwiększenie przychodów, wręcz przeciwnie. Coraz więcej informacji jest dostępnych poprzez bezpośredni streaming roamingowy. Goście, których coraz większa grupa to tzw. millenialsi, których zarobki są mniejsze niż starszego pokolenia, bardzo oszczędzają na takich wydatkach. Wolą pójść na kawę do Sturbacka, gdzie Internet jest za darmo. W 2012 r. badania pokazywały, że 50% gości z powodu kosztów nie korzysta z IRE (In room-entertainment), a w 2013 r. ten wskaźnik wzrósł do 67%. Od czasu kryzysu w 2008 wydatki w hotelach znacznie zmalały. Nie wypada po prostu wrzucić do rachunku wyjazdu służbowego bardzo drogiej hotelowej wody, whisky, czy czekoladek. Minibary i room serwice stały się schyłkowymi usługami. Młode pokolenie woli być poza pokojem i korzystać z hotelu.

Z kolei aż 1/3 Millenialsów nie korzysta w pokoju hotelowym z telewizora. Jednocześnie dla tej grupy gości możliwość skorzystania z darmowego dostępu do treści typu Premium (np. HBO i ich seriali) jest istotne w wyborze hotelu. Jest to też istotne dla 28% średniego i starszego pokolenia. Różnorodność opcji rozrywkowych wpływa korzystnie na wybór hotelu dla 35% młodego pokolenia, 27% średniego i 22% starszego. Możliwość wypożyczenia różnego rodzaju kabli, ładowarek, głośniczków do słuchania muzyki, adapterów jest jednym z najbardziej przyjaznych opcji jakie hotel może mieć dla gości. Każdy pokój powinien oferować co najmniej cztery wolne gniazdka elektryczne, rozlokowane w różnych częściach pokoju i dwa porty USB.

Dlatego inwestuje się pieniądze w wygodne sofy i fotele w różnych miejscach hotelu, wyposaża się je w Internet i gniazdka elektryczne. Ustawia się niewielkie maszyny wendingowe. Badania prowadzone w Stanach Zjednoczonych pokazują ciekawy obraz korzystania z telewizora. Pokolenie Millenialsów, czyli gości urodzonych po 1980 r., korzysta z telewizora pracując jednocześnie na laptopie (38%) lub tablecie (32%); pokolenie X (1965–1980) odpowiednio 31% i 24%; pokolenie 1946–1964 – 21% i 13%.

Dochody z usług dodatkowych w Stanach Zjednoczonych 2007-2014

Co wpływa na wybór hotelu?

50 40

Młode Pokolenie (1980<)

Średnie pokolenie (1965-1980)

Starsze pokolenie (1945-1965)

Darmowy dostęp do Internetu w pokoju

53

59

58

Darmowy dostęp do treści Premium w telewizji

34

28

28

Różnorodność oferty telewizyjnej

35

27

22

41,6%

39,5%

32%

29,3% 30 20 7,5%

10 0 telekomunikacja

usługi pralnicze

płatne filmy

room service

minibary

Źródło: MMGY Global Portrait of the American Traveler 2014

Źródło: PKF Hospitality Research, LLC, Trends® in the Hotel Industry Report

Każdy pokój powinien oferować co najmniej cztery wolne gniazdka elektryczne, rozlokowane w różnych częściach pokoju i dwa porty USB.

102

KATALOG Produktów dla Hoteli 2015

KATALOG Produktów dla Hoteli 2015

103


internet i multimedia

internet i multimedia

Acentic Sp. z o.o. ul. Boguszowska 76A, 54-046 Wrocław Tel.: 71 3718701 E-mail: biuro@acentic.pl

Funai Electric Europe 17 Stycznia 45b, Warszawa, 02-146 Tel.: + 48 22 607 21 90 Fax: + 48 22 607 21 91 E-mail: info@funai.pl www.funai.pl

www.acentic.com www.telewizjadlahoteli.pl Acentic jest jednym z największych światowych dostawców systemów telewizji interaktywnej, technologii multimedialnych i audiowizualnych orazbezprzewodowego i zarządzalnego dostępu do Internetu dla gości. Rozwiązania firmy są dostosowane do potrzeb różnej wielkości i klasy hoteli. Naszymi klientami są zarówno duże międzynarodowe sieci, jak i niezależne hotele oraz grupy hotelowe. Acentic dostarcza nie tylko rozwiązania i technologie, ale zapewnia pełen serwis łącznie z całodobową linią wsparcia technicznego. Firma buduje długotrwałe relacje z klientami, zapewniając bezpieczeństwo, dostęp do najnowszych technologii, fachowe wsparcie i doradztwo w zakresie najefektywniejszego wykorzystania infrastruktury telewizyjnej i teleinformatycznej, jako narzędzi podnoszenia komfortu gości przebywających w Państwa Hotelu.

Dążąc ku perfekcji stworzyliśmy linię telewizorów będących odpowiedzią na Twoje oczekiwania.Przyjazny interfejs ,prostota obsługi w połączeniu z powiewem dyskretnego ,japońskiego minimalizmu wprowadzą Cię w świat zupełnie nowych doznań wizualnych.

Nasze flagowe systemy to: Panorama NG – cyfrowa telewizyjna platforma interaktywna klasy Premium zapewniająca pełen zakres usług, od zarządzania treściami i kanałami telewizyjnymi i samodzielnie obsługiwanym panelem informacji o ofercie hotelu, poprzez umożliwianie przesyłania treści z urządzeń mobilnych gości na ekran hotelowego telewizora, aż po szereg narzędzi wspierających pracę hotelu, takich jak obsługa funkcji Housekeeping (minibar, roomstatus, itd.), wysyłanie wiadomości dla gości, spersonalizowane powitanie i podgląd rachunku.

Centron – ekonomiczny system komunikacji z gośćmi poprzez telewizor. Zarządzanie listą kanałów telewizyjnych, portal informacyjny, dostęp do informacji z całego świata, pogoda, indywidualne powitanie gościa hotelowego i podgląd rachunku – to tylko niektóre z licznych usług, z których mogą korzystać goście w hotelach wyposażonych w system Centron.

AEON – pełne multimedialne centrum rozrywki SMART w każdym pokoju hotelowym. AEON to platforma łącząca tradycyjne funkcje systemu interaktywnego z nowoczesnymi aplikacjami mobilnymi. Dzięki umieszczeniu technologii w niezależnym urządzeniu sterującym każdym odbiornikiem wyposażonym w HDMI, AEON nie wymaga stosowania specjalnych, droższych telewizorów hotelowych.

RADIANT już dawno minęły czasy, kiedy wystarczyło by Internet w hotelu tylko „był”. Dziś, gdy każdy gość hotelowy nosi przy sobie co najmniej dwa urządzenia mobilne, a niedługo będzie ich jeszcze więcej, dobrej jakości dostęp do Internetu w hotelu staje się usługą pierwszej potrzeby, zwłaszcza dla gości biznesowych. W odpowiedzi stworzyliśmy narzędzie, które nie tylko rozwiązuje wszelkie problemy i gwarantuje bezawaryjność, ale także sprosta wyzwaniom nadchodzących technologii. Radiant to doskonałe medium do porozumiewania się z gośćmi i świetne narzędzie pracy dla działu marketingu i sprzedaży. Na szczególną uwagę zasługuje wyjątkowy intuicyjny panel do obsługi dostępu do Internetu dla potrzeb konferencji. Dzięki Radiantowi każdy z Państwa gości otrzyma komfortowy i niezawodny, dostosowany do indywidualnych potrzeb dostęp do WiFi, a Hotel zyska pełną kontrolę nad ruchem danych w swojej sieci.

Modele : • 22FEB7725/10 • 22FEV7725/10 • 32FDB5755/10 • 32FDI5755/10 • 32FDV5755/10 • 40FDB7755/10 • 40FDI7755/10 • 50FDI7725/10 • 55FEI7745/10

Najwyższa jakość oferowanych przez nas produktów pozwoli Ci podziwiać obraz o niespotykanym wcześniej poziomie szczegółowości przez długie lata.

posiadają tryb hotelowy z funkcją USB Clonning, pozwalającą na szybkie i bezproblemowe wgranie ustawień.Istnieje również opcja wgrania welcome screenu.

104

KATALOG Produktów dla Hoteli 2015

KATALOG Produktów dla Hoteli 2015

105


internet i multimedia

internet i multimedia ViDiS S.A. 53-204 Wrocław ul. Ojca Beyzyma 7 www.vidis.pl

MONITOR INTERAKTYWNY JAKO CENTRUM INFORMACYJNE HOTELU Centralnym punktem informacyjnym w wielu hotelach i centrach konferencyjnych nadal jest recepcja. To tam można zapytać o wolne sale konferencyjne, miejscowe atrakcje turystyczne, możliwości transportowe czy dostępność kortów tenisowych. Tymczasem tę często uciążliwą rolę, może przejąć monitor interaktywny. Odpowie on na większość pytań, wyświetli filmy i z pomocą specjalnej aplikacji pomoże również zarezerwować kort tenisowy na konkretną godzinę. Monitor będzie dostępny o dowolnej porze, a zasób oferowanych przez niego informacji zależy wyłącznie od kreatywności managera obiektu. Zastosowanie monitorów interaktywnych jest bardzo szerokie. Mogą być najważniejszym elementem sali konferencyjnej oferując zaawansowane funkcje edycji, możliwość korzystania z materiałów audiowizualnych, nie wyłączając udostępniania treści z urządzeń mobilnych. Monitor jako punkt informacyjny w hotelu może dostarczać wiedzy o atrakcjach regionu wraz z opisem i materiałem graficznym w postaci zdjęć a nawet filmów, informować o najbliższych atrakcjach w kompleksie i możliwościach transportowych w okolicy. Wszystko to nie tylko uatrakcyjnia obiekt, ale także usprawnia pracę i jest wygodne dla gości.

PROJEKTOR CASIO – BEZOBSŁUGOWY, EKOLOGICZNY I TANI W EKSPLOATACJI

W hotelach, centrach i salach konferencyjnych niezbędny jest projektor. Powinien być niezawodny, najlepiej bezobsługowy, nie generować dodatkowych kosztów i przykrych niespodzianek jak nagła konieczność wymiany lampy. Ten rysopis wręcz idealnie pasuje do Casio. Najnowszym urządzeniem w ofercie japońskiego producenta jest Casio XJ-V1. Projektor w rewolucyjnej technologii LASER&LED, który łączy w sobie jasność 2700 ANSI lumenów z rozdzielczością XGA dając gwarancję wyraźnego, bogatego w szczegóły obrazu. Podstawową zaletą wszystkich projektorów Casio jest zastąpienie tradycyjnej lampy wyładowczej nowym, ekologicznym i bardzo ekonomicznym rozwiązaniem opartym na diodach LED i laserze. Dzięki temu żywotność źródła światła to ok 20 000 godzin bezobsługowej pracy.

Monitor interaktywny to przede wszystkim znakomity, bogaty w szczegóły obraz o rozdzielczości Full HD, z podświetleniem LED, dotykowa i intuicyjna obsługa, która nie sprawia najmniejszych problemów. Dzięki wzmocnionej szybie monitor jest odporny na uszkodzenia. Wielkim atutem tych urządzeń jest też bardzo długa żywotność -mogą one pracować nawet 30.000 godzin i są praktycznie bezobsługowe. Monitor interaktywny to urządzenie, które nie wymaga podłączenia zestawu audio, a dzięki zastosowaniu wbudowanego komputera stanowi zaawansowane rozwiązanie All-in-one. Przykładem jest monitor interaktywny Avtek TouchScreen 65P oraz linia urządzeń CTOUCH Leddura XT.

AVTEK TOUCHSCREEN 65P z wbudowanym komputerem do działania wymaga jedynie podłączenia przewodu zasilającego. Wystarczy włączyć monitor i korzystać ze wszystkich funkcji interaktywnych. Parametry komputera pozwalają na komfortową pracę ze wszystkimi aplikacjami instalowanymi na urządzeniu.

CTOUCH LEDDURA XT to przede wszystkim bardzo elegancki design i doskonałe parametry urządzenia. W serii dostępne są monitory o przekątnych paneli LCD od 65” do 84” i wszystkie mają wbudowany usb media player. Dodatkowo oferują slot OPS dający możliwość zintegrowania dedykowanego komputera. Przy wykorzystaniu statywu Smart Metals można stworzyć stół interaktywny oraz regulować kąt nachylenia monitora.

Monitory interaktywne mogą działać także jak zwykłe telewizory LCD – posiadają wiele złącz (w tym porty HDMI) Display Port oraz USB do odtwarzania zdjęć, obrazów czy wybranych formatów filmowych), a także wbudowane głośniki.

Technologia Projektory CASIO wykorzystują najnowsze źródło światła w postaci laserowo-diodowych lamp hybrydowych – „Laser&LED”. Lampy te są pierwszym na świecie bezrtęciowym źródłem wysokiej jasności światła. W efekcie urządzenia Casio zapewniają jasność umożliwiającą wykorzystanie projektorów nawet w jasno oświetlonych pomieszczeniach. Żywotność ich źródła światła to około 20 tys. godzin. Nie wymagają czasochłonnego studzenia po zakończeniu prezentacji – projektor można wyłączyć praktycznie natychmiast. Dodatkowo, lampa nie musi się rozgrzewać, by uzyskać pełną jasność i wierność kolorów – już po 5 sekundach od włączenia uzyskujemy na ekranie jasne, czyste barwy obrazu. W przeciwieństwie do tradycyjnych lamp, które w miarę upływu czasu tracą jasność, źródło światła zastosowane w projektorach Casio przez większość czasu eksploatacji oferuje jasność na tym samym – zadeklarowanym przez producenta - poziomie. Wszystkie te cechy czynią z niego wszechstronne urządzenie, zarówno przenośne (doskonałe w przypadku gdy nie ma konieczności instalowania osobnego projektora w każdej sali konferencyjnej) czy też przeznaczone do instalacji w konkretnej sali, głównie ze względu na niskie koszty eksploatacji. Nowy, ekonomiczny Casio XJ-V1 Projektory Casio są dostępne od 2010 roku. Początkowo były to urządzenia dość kosztowne w zakupie, których atutem były niskie koszty eksploatacyjne i brak konieczności wymiany lampy w połączeniu z bardzo długą żywotnością. Wszystkie te atuty pozostały,

ROZDZIELCZOŚĆ: XGA JASNOŚĆ: 2700 ANSI Lumenów ŹRÓDŁO ŚWIATŁA: Laser & LED Hybrid (o długości życia około 20 000 godzin). TECHNOLOGIA: DLP KONTRAST: 20000:1 ZOOM: 1.1 ZŁĄCZA: VGA oraz HDMI, sterowanie przez RS-232C ZUŻYCIE ENERGII: do 145W w trybie Eko oraz do 155W w trybie standardowym WYMIARY: (długość x szerokość x wysokość) 269,5 x 269,5 x 88.5 mm

WWW.BEZLAMPOWE.PL

WWW.INTERAKTYWNE.PL 106

natomiast prace nad nowymi modelami zaowocowały powstaniem XJ-V1 w bardzo przystępnej cenie. Projektor ma niezwykle niskie zużycie energii, nie wymaga wymiany lampy, ani filtrów. Jest w obudowie odpornej na kurz. Należy podkreślić, że wszystko to składa się na niski całkowity koszty użytkowania (TCO), który w środowisku hotelowych sal konferencyjnych ma ogromne znaczenie. Podobnie jak wygoda eksploatacyjna związana z szybkim uruchamianiem projektora i brakiem wymagań związanych z chłodzeniem – można go wyłączyć bezpośrednio po prezentacji, a na uruchomienie i pełną gotowość do pracy potrzebuje zaledwie kilku sekund. Casio przyczynia się także do zmniejszenia obciążenia środowiska naturalnego przez kontrolę zużycia energii elektrycznej oraz brak stosowania rtęci.

KATALOG Produktów dla Hoteli 2015

KATALOG Produktów dla Hoteli 2015

107


internet i multimedia

internet i multimedia

KAMERY LUMENS PTZ - NIEOGRANICZONE MOŻLIWOŚCI W PRZYSTĘPNEJ CENIE

Kamery PTZ oferują sterowanie obrotem, kątem nachylenia oraz zmianą powiększenia obrazu. Doskonale sprawdzają się podczas wideokonferencji i transmisji na żywo. Można nagrywać wykłady i prezentacje w celu utrwalenia, ale i przesyłania obrazu w czasie rzeczywistym do innej sali czy do Internetu. Takie zastosowanie sprawdza się w aulach, salach wykładowych czy konferencyjnych. Uniwersalne kamery PTZ Lumens oferują obraz w rozdzielczości Full HD oraz zaawansowane narzędzia korekcji obrazu.

HOTELOWA SALA KONFERENCYJNA? JAKOŚĆ PRZEDE WSZYSTKIM!

W każdej sali konferencyjnej muszą znaleźć się niezbędne przedmioty i urządzenia, które determinują jej funkcjonalność. Bardzo istotna jest ich jakość. Wyposażenie hotelowych pomieszczeń nie może być przypadkowe, a inwestycja w znane i uznane marki to konieczność, która się po prostu opłaca. Właściwie dobrane wyposażenie to komfort, wygoda i satysfakcja użytkownika, która przekłada się na lojalność.

Flipchart Baracuda Mobile NOBO Ekran elektryczny NOBO Ekran na trójnogu

Lumens VC-A20P to kamera PTZ IP wyposażona w profesjonalny przetwornik 1/2,8-cala zapewniająca obraz w rozdzielczości Full HD 1080p. Dostosowanie balansu bieli z odpowiednim ustawieniem kontrastu owocuje najlepszą jakością wideo nawet w słabo oświetlonym pomieszczeniu. Dodatkowe atuty urządzenia to 10-krotny zoom optyczny i szeroki zakres ruchu: do 340° (od -170°do +170°) w poziomie, oraz 120° w pionie (od -30° do +90°). Kamera ma możliwość przełączania pomiędzy sygnałami wideo NTSC/PAL, SD, Full HD – w związku z tym jest kompatybilna z różnymi urządzeniami wyświetlającymi. VC-A20P obsługuje standard H.264 zmniejszający zużycie pasma podczas transmisji wideo. Jest to technologia, która oszczędza miejsce na dysku podczas nagrywania i daje możliwość streamingu danych dzięki obsłudze protokołu ONVIF. Kamera posiada wejście audio stereo, a dzięki kodowaniu w standardzie AAC umożliwia transmisję dźwięku zsynchronizowanego z obrazem poprzez interface Etrhernet. Kamera jest przystosowana także do współpracy z systemami nagrywającymi, takimi jak Lumens VS-LC101, które jest profesjonalnym narzędziem służącym do nagrywania oraz edycji na żywo obrazów z czterech źródeł jednocześnie (mogą to być nie tylko kamerki IP, ale także obraz z wizualizera, czy prezentacja z komputera). Z poziomu aplikacji zarządzającej urządzaniem można kontrolować pozycję kamer, układ wyjściowego filmu oraz inne ustawienia obrazu. Obsługa jest prosta i intuicyjna dzięki czemu nie wymaga zaawansowanego szkolenia.

Kamera Lumens VC-B20D wyposażona w profesjonalny przetwornik1/2,8 cala dostarcza obraz w rozdzielczości Full HD 1080p60. Oferuje 5-krotny zoom i umożliwia szeroki kąt widzenia w poziomie 70°, dzięki czemu idealnie sprawdza się podczas przeprowadzania wideokonferencji czy szkoleń. Kamera VC-B20D idealnie sprawdza się podczas nagrywania wykładów, przeprowadzania wideokonferencji i może być wykorzystywana w systemach nadzoru bezpieczeństwa. Podobne zastosowanie ma kamera PTZ Lumens VC-G30. To urządzenie oferuje 15-krotny zoom optyczny. Mechanizm PTZ umożliwia precyzyjne pozycjonowanie kamery VC-G30 bez generowania jakichkolwiek zakłóceń, a szeroki kąt widzenia zapewnia panoramiczny obraz. Wyposażona w interfejsy:3G-SDI, DVI, component i C-Video pozwala na przesyłanie jednocześnie czterech obrazów wideo w najlepszej jakości. Zdalne sterowanie kamerą jest obsługiwane przez port RS-232/422, a dzięki funkcji odwracania obrazu kamera VC-G30 może być montowana również na suficie. Obraz w rozdzielczości Full HD 1080p60 dostarcza również Kamera VC-G50, która oferuje 20-krotny zoom optyczny. Ma możliwość przełączania pomiędzy sygnałami: Full HD, 1080p, 720p i SD i dzięki temu jest kompatybilna z różnymi urządzeniami wyświetlającymi. Kamera VC-G50 obsługuje interfejs 3G-SDI, dzięki czemu nie powoduje opóźnień w transmisji wideo bez kompresji nawet na dystansie 150 metrów. Kamera jest kompatybilna z większością terminali wideokonferencyjnych i kodeków przechwytujących sygnały wideo.

WWW.LUMENS.PL 108

Ekran projekcyjny – element konieczny Wybór ekranu wiąże się nie tylko z określeniem wymaganych proporcji obrazu (4:3 lub 16:10), ale także jego rodzaju. Można wybrać ekran ścienny, na trójnogu, albo elektryczny w rozmiarze właściwym dla konkretnej sali.

Tablica suchościeralna – ciągle podstawa Kreatywne spotkanie w sali konferencyjnej nie może obejść się bez tablicy suchościeralnej oraz flipchartu. Wachlarz produktów jest tu bardzo szeroki. Dla nowoczesnych sal gdzie wystrój stanowi ważny element idealne okażą się szklane tablice Nobo Diamond – eleganckie i bezpieczne. Powierzchnia z nietłukącego się szkła jest łatwa do czyszczenia i nie pozostają na niej ślady wcześniejszego użytkowania. Dostępne w różnych rozmiarach; w komplecie z zestawem montażowym i poręczną tacką albuminową na markery oraz dwoma mocnymi magnesami.

Stolik Nobo Twin

Stolik do prezentacji – przydatny produkt Stanowisko dla prezentera może być zaaranżowane przy użyciu stolika do prezentacji. Wyposażony w dwie regulowane i obracane o 360° półki na projektor i komputer jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Istniej wiele typów stolików i szafek multimedialnych Te ostanie sprawdzają się w przypadku jednego kompletu urządzeń używanych na przemian w kilku salach konferencyjnych.

Tablica kopiująca PLUS VISION N-20W

Tablica kopiująca – zwolnienie z notowania Dużym ułatwieniem dla uczestników spotkania, a jednocześnie ciekawym doświadczeniem jest korzystanie z tablicy kopiującej. Dzięki swoim funkcjom sieciowym oraz możliwości zgrywania notatek na USB uwalnia ona uczestników od konieczności notowania i pozwala im skupić się wyłącznie na procesie twórczym.

WWW.NOBO-POLSKA.PL KATALOG Produktów dla Hoteli 2015

KATALOG Produktów dla Hoteli 2015

109


internet i multimedia

internet i multimedia

Alcatel

Acentic Sp. z o.o. ul. Boguszowska 76A 54-046 Wrocław Tel .: 71 3718701 * biuro@acentic.pl www.acentic.com www.telewizjadlahoteli.pl

Aplauz

Ascom

Amernet

Acentic jest producentem hotelowych systemów telewizji interaktywnej i rozwiązań bezprzewodowego dostępu do Internetu dla gości. Firma posiada oddziały i dostarcza swoje usługi oraz produkty do hoteli na całym świecie, współpracuje z większością międzynarodowych sieci hotelowych i posiada rozwiązania dostosowane do specyficznych wymagań obiektów wszelkiego typu i wielkości.

Avis Media

Konsbud Audio

LG Electronics

Locatel

Media Management Europe

MCX Telecom

NextiraOne Polska

Polsound

Quadriga

Samsung Electronics Polska Sp. z o.o. ul. Marynarska 15 02-674 Warszawa * klienci_biznes@samsung.com

AVGroup

www.biznes.samsung.pl

Bose

Canal+ Cyfrowy

Funai Electric Europe Sp. z o.o. 17 Stycznia 45b Warszawa, 02-146 Tel: + 48 22 607 21 90 Fax: + 48 22 607 21 91 * info@funai.pl www.funai.pl Osoba kontaktowa: Rafał Raczyński - Tel .: 507 141 794

* rafal.raczynski@funai.pl

Internet Media Services

110

Instalsat

Diomar

Epson

Firma FUNAI została założona w 1961 roku przez pana Tetsuro Funai w Osace w Japonii. Specjalizuje się w produkcji telewizorów LCD, nagrywarek HDD, odtwarzaczy Blu-ray i DVD. Od niemal 50 lat jest jednym z największych na świecie producentów i dostawców OEM. Nasze produkty charakteryzują się ponadczasowym wzornictwem, prostotą i elegancją. Zgodnie z japońską tradycją FUNAI przykłada wagę do najdrobniejszych szczegółów i zachowania najwyższych norm jakości. Wdrożony Funai Production System (FPS) bazuje na tych samych systemach produkcji, które wykorzystywane są w najnowocześniejszych fabrykach samochodowych. FPS przyczynia się wzmocnienia efektywności kosztowej i zapewnienia wysokiej jakości. Tworzymy produkty o legendarnej trwałości i najwyższej jakości.

Kapsch Telecom

Kontel-Telecom

Sharp Electronics

Slican

Soft-Energy

Social WiFi

SimpleAV

Sony

Task Media Solutions

Toshiba Television

ViDiS S.A. 53-204 Wrocław ul. Ojca Beyzyma 7 www.vidis.pl

KATALOG Produktów dla Hoteli 2015

Firma Samsung jest producentem nowoczesnych urządzeń elektronicznych m.in. dla ciągle rosnącej grupy klientów bizneso- wych. W swojej ofercie posiada szeroką gamę urządzeń dla firm z sektora HoReCa. Wśród produktów dedykowanych do branży hotelarskiej znajdą się m.in. telewizory hotelowe z systemami do zarządzania treścią, monitory wielkoformatowe Smart Signage, które mogą służyć jako wyposażenie foyer hotelowego, restauracji czy centrów konferencyjnych. Specjalnie dla hoteli Samsung oferuje także rozwiązania druku pozwalające zmniejszać koszty wydruków, kontrolować obieg dokumentów, zabezpieczać dostęp do danych oraz drukować za pomocą smartfonów i tabletów.

KATALOG Produktów dla Hoteli 2015

ViDiS SA (www.vidis.pl; www.interaktywne.pl) jest wyspecjalizowanym dystrybutorem sprzętu prezentacyjnego światowych marek m.in.: AVTEK www.avtek.pl (monitory interaktywne, ekrany projekcyjne, uchwyty do projektorów, akcesoria prezentacyjne), CASIO www.bezlampowe.pl (projektory Laser&Led), CTOUCH (monitory interaktywne), EVOKO (system rezerwacji sal konferencyjnych), LUMENS (kamery i systemy nagrywania), NOBO (komunikacja wizualna: ekrany, tablice, wskaźniki), PLUS Vision (elektroniczne tablice kopiujące), SMART METALS (wysokiej jakości uchwyty i statywy do sprzętu prezentacyjnego), VIVITEK (projektory).

111


technologie informatyczne

technologie inormatyczne

112

technologie inormatyczne

KATALOG Produkt贸w dla Hoteli 2015

KATALOG Produkt贸w dla Hoteli 2015

113


technologie inormatyczne

technologie inormatyczne

Zdecydowana większość gości podróżuje ze smartfonem i laptopem. Trzecim urządzeniem jest tablet. Technologia informatyczna hotelu powinna sprostać oczekiwaniom gości w tym zakresie. Chodzi tu być może nie tyle o jej wysoką przepustowość łącz, które najczęściej są raczej wystarczające, ale także o kwestie organizacji pracy hotelu 1. Kable i miejsce do pracy Urządzenia to jedno, a wszelkiego rodzaju kable, przejściówki, adaptery - to drugie. Hotele powinny je mieć dla gości do wypożyczenia. Sama technologia to za mało. Miłe otoczenie, oświetlenie, zieleń, stolik kawowy, wygodny fotel... są jeszcze ważniejsze. Obecnie pracuje się już praktycznie wszędzie, najlepiej wśród innych ludzi. 2. Elektroniczne książki Nic nie zastąpi świetnej lektury w podróży, ale goście oszczędzają przestrzeń bagaży, wybierając elektroniczne książki. Dla tych, którzy zapomnieli swojego audiobooka, hotele wypożyczają własne, załadowane różnymi tytułami oraz gazetami. Niektóre obiekty idą jeszcze dalej, pożyczając gościom tablety. 3. Automatyzacja serwisu Niektórzy goście wolą wejść do hotelu nie kontaktując się z recepcją. Posiadanie smartfona pozwala im na to. Gość otrzymuje na tableta (24 godziny przed przyjazdem) informację z zakodowanym kluczem do konkretnego numeru pokoju. 4. Robot w hotelu Niż demograficzny dopadnie każdego. Już w 2016 r., gdy kolejne 350 tys. obywateli powojennego wyżu lat 50tych pójdzie na emeryturę, a bezrobocie zacznie ocierać się o cyfrę 0, w hotelach zacznie się gwałtowne poszukiwanie „znajomych na Ukrainie”. W Kalifornii pomyślano o tym już teraz. Pierwszy robot, który przyniesie Państwu wyprasowaną koszulę, nową kartę wejściową, działa już w hotelu Aloft w Cupertino. 5. Hi-tech w sali konferencyjnej MICE to przyszłość hotelarstwa. Tutaj AirBnB nie zagląda, ale klienci są coraz bardziej wybredni. Marriott zaproponował Red Carpet usługę, która pozwala planerom konferencji na stałą komunikację w czasie realnym z hotelem w zakresie organizowanej konferencji. Trzy dni przed wydarzeniem meeting planer otrzymuje aplikację, która pozwala zdalnie ustalać zmiany. W czasie trwania można za jej pomocą zmienić temperaturę w sali, poprosić o więcej kawy etc.

7. Lobby jako technologiczne pole do popisu Co zrobić w hotelu, w którym co prawda nie ma usługi concierge, ale i tak pytania o pogodę, taksówkę, restaurację, najbliższe kino, biedronkę, czy inny fast food cisną się gościom na usta, a do recepcji kolejka? Niektóre hotele wieszają w recepcji duży, 60-calowy telewizor/panel dotykowy, który jest zaprogramowany na odpowiedzi tego rodzaju. Prosty app pozwala uzyskać odpowiedź na telefon. 8. Social media Niemal każdy hotel próbuje wpleść je w swoją machinę propagandową, sprzedażową i obsługi gości. Z różnym skutkiem. Najtrudniejsze to stworzenie w nich mechanizmu organizacyjno-technologicznego, żeby hotel miał stały kontakt z komentarzami gości, oczekiwaniami i reakcjami. Pisanie podziękowań i skruchy przez dyrektorów na Tripadvisorze przy tak masowym wzroście komentarzy wkrótce straci sens. Social media koordynator ds. wizerunku jest stanowiskiem już dosyć często spotykanym. 9. Luksus w technologiach Luksus jest zawsze modny. Dotyczy także technologii, choć tutaj ze względu na wyszukanie technologiczne nawet podstawowej oferty gra idzie o kontent. Luksusowi goście nie poprzestają na „TVN 24 - cała prawda, całą dobę” lub programach w stylu „Polska tańczy, śpiewa i gotuje”. Selekcja niszowych programów telewizyjnych, specjalnie przygotowana muzyka. 10. Biuro z dala od biura Workspace on Demand wprowadzony przez sieć Marriott pozwala firmom i osobom, które nie są gośćmi hotelu z szeroko pojętego małego biznesu, wolnych zawodów na rezerwowanie niewielkiej przestrzeni konferencyjnej na pół lub cały dzień. Nieco większe grupy mogą zarezerwować sale z wi-fi i pełną obsługą audio-video.

www.lsisoftware.pl

Kompleksowe systemy do zarządzania hotelem i gastronomią Inwestorzy i zarządcy hoteli są świadomi konieczności zastosowania nowych technologii informatycznych w swoich obiektach. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom dostarczamy systemy, które pozwalają na zarządzanie w sposób efektywny i kompleksowy. Oferujemy rozwiązania oraz konsultacje, serwis, wdrożenia i wszechstronną konfigurację systemu. Produkty dedykowane są do gastronomii, hotelarstwa oraz obiektów rekreacyjno -sportowych, dopasowane do potrzeb i rozwijane wraz z sytuacją rynkową.

System InteliHotel, Chart

sprawna obsługa, liczne raporty, nadzór nad pracownikami, systemy BMS i telewizja hotelowa

KDS, miniPOS

kontrola czasu przygotowania, szybsza obsługa, sumowanie

POSitive Hotel – zarządzanie i sprawna obsługa dzięki pełnej automatyzacji recepcji, kontrola kosztów i wskaźników (liczne raporty), interfejsy do automatyki hotelowej, nadzór nad pracownikami. Chart – rozliczenie gościa z pobytu w hotelu, opracowanie zestawień i statystyk z funkcjonowania obiektu. Staff Helper - aplikacja mobilna wspomagająca pracę personelu w hotelu, szybkie i automatyczne przekazywanie informacji pomiędzy pracownikami przez moduły: sprzątanie pokoju, uzupełnienie minibaru, naprawa i zgłaszanie usterek, wiadomości. POSitive Centrala/HMC - centrum zarządzania siecią obiektów, nadzór i usprawnienie procesu sprzedaży, obrotu magazynowego, zamówień, dystrybucji i pracy pracowników, kontrola dokumentów elektronicznych i raportowanie.

POSitive Restaurant – szybka obsługa na stanowiskach POS w gastronomii, gospodarka magazynowa, zarządzanie recepturami i kontrola „food cost”, nadzór pracowników (RCP), bieżące informacje i statystyki.

KATALOG Produktów dla Hoteli 2015

Moduł Hotel-IN

Channel Menager, zarządzanie portalami, rezerwacje intrnetowe

System POSitive Restaurant sprawna sprzedaż, ustalanie promocji, karty klientów, faktury

Modułowa budowa systemu umożliwia stworzenie wszechstronnego pakietu do obsługi całego hotelu:

Infrastruktura teletechniczna – sprzęt komputerowy, kontrola dostępu, serwery, bramki, BMS, zamki elektroniczne, telewizja hotelowa, sieci LAN, sejfy i minibary

6. Bezpłatne Wi-Fi Jest za darmo w Sturbucku, nie ma sensu utrzymywać fikcji w postaci wygórowanych cen. Niektórzy oferują za darmo niskiej jakości sygnał, a odpłatnie szybki Internet. Inni pozwalają korzystać bezpłatnie w ramach programów lojalnościowych.

114

LSI Software S.A. ul. Przybyszewskiego 176/178 93-120 Łódź Infolinia: 800 811 574 Tel: 42 680 80 00 Fax: 42 680 80 99 E-mail: info@lsisoftware.pl

KATALOG Produktów dla Hoteli 2015

Profit Management Center - zarządzanie hotelem (siecią hoteli) w zakresie rachunkowości zarządczej, struktura przychodów i kosztów według standardu USALI, tworzenie i kontrolowanie realizacji budżetu, śledzenie trendów okresowych i rankingowanie obiektów POSitive CRM – zarządzanie kontaktami z Klientami, przygotowanie projektów oraz ich wycena, zarządzanie obsługą imprez, rezerwacje zasobów, tworzenie korespondencji seryjnej i mailingu. POSitive SPA&Sport – obsługi SPA, obiektów rekreacyjnych, sprzedaż usług, kontrola płatności, administracje i rozliczenie magazynów, planowanie zabiegów, rozliczenie gości zużycia surowców (np. kosmetyków) Hotel-In – Channel Manager oraz web’owy panel rezerwacji internetowych, zarządzanie portalami bookingowymi, gwarancja i płatność za rezerwacje (e-przelew, karta płatnicza), wysyłka ankiet do Klienta po zakończeniu pobytu.

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ PREZENTACJĘ POMAGAMY NA ETAPIE PROJEKTOWANIA OBIEKTU

800 811 574 | info@lsisoftware.pl

115


technologie inormatyczne

technologie inormatyczne

96 Alltrim

ATM

Merco

MicroNet art

Maxto

NOT7.PL

Astra Telecom

Brilliant Hotel Software

Centrum Systemów Komputerowych Zeto

CC Otwarte Systemy Komputerowe

P.P.W. „GiP”

ProfitRoom

PMS Labs

POS Bistro

Comp

Dataproces

Ekoncept

Entestat

Soho

Software Mind

Softech Bis

Sentinode

IAI

Idea Profit

Kotrak-Bis

Komplus

LSI Software S.A. ul. Przybyszewskiego 176/178 93-120 Łódź Infolinia: 800 811 574 Tel .: 42 680-80-00 do 98 Fax: 42 680-80-99 * info@lsisoftware.pl www.lsisoftware.pl

Microsoft

116

Mikro-Serwis

LSI Software jest wiodącym producentem oprogramowania dla gastronomii, hotelarstwa, obiektów rekreacyjno-sportowych i branży retail. Szczególny nacisk kładziemy na rozwój i najwyższy poziom technologii oferowanych produktów (ISO 9001:2000). Oferta firmy to kompleksowe rozwiązania informatyczne, usługi konsultacyjne i wdrożeniowe, serwis a także dostawy specjalistycznego sprzętu. Jesteśmy wielokrotnie nagradzani zarówno przez Klientów, inwestorów, jak również przez niezależnych fachowców.

Mc Comp

Micros Fidelio

KATALOG Produktów dla Hoteli 2015

Oprogramowanie nie tylko dla gastronomii i hoteli

www.s4h.pl

S4H Sp. z o.o. jest producentem oprogramowania dla gastronomii, hoteli oraz rozwiązań mobilnych. Specjalizujemy się we wdrożeniach oraz kompleksowej obsłudze rozwiązań informatycznych przeznaczonych dla przedsiębiorstw branży HoReCa i Hospitality. Proponowany przez S4H system posiada specjalistyczne funkcje wspierające sprzedaż w restauracjach, pizzeriach, fast foodach, stołówkach, kawiarniach, cukierniach. Umożliwia obsługę sieci lokali w trybie offline. System S4H składa się z następujących modułów: S4H POS, S4H Chef oraz S4H Hotel&SPA oraz rozwiązań mobilnych m.in. S4H POS Mobile oraz zamówień internetowych s4honline.pl

facebook.com/s4hpl

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na www.s4h.pl

S4H Sp. z o.o. ul. Grochowska 4F/21 , 78-100 Kołobrzeg Biuro: ul Głogowa 10 , 78-100 Kołobrzeg Tel. +48 94 354 06 40, Fax +48 94 354 06 40 wew. 79 e-mail: biuro@s4h.pl ,

SMT Software

Wincor Nixdorf

KATALOG Produktów dla Hoteli 2015

W2 Solutions

Vision Time

117


gastronomia

gastronomia

Segment HORECA, czyli hoteli i restauracji, jako jeden z nielicznych w latach spowolnienia gospodarczego 2008–2013 przyciągnął wydatki gospodarstw domowych. Wzrosły one w tym okresie o 61%. Przeciętny Polak wydawał miesięcznie na ten sektor 29 zł miesięcznie, co rocznie daje sumę 13,5 mld zł. Stanowi to jednak tylko 3% wydatków polskich rodzin, podczas gdy w Niemczech jest to 8,5% wydatków

Restauracja Fleur de Lis w Las Vegas. Fot. stuckincustoms.com 118

KATALOG Produktów dla Hoteli 2015


gastronomia

gastronomia

Czy jest recepta na sukces? Generalnie biznes restauracyjny jest bardzo prosty, jedynie jego właściciele starają się go maksymalnie komplikować. Ci którzy odnieśli w nim sukces wskazują na trzy elementy: • umiarkowanie smaczne jedzenie, którego jakość musi być stała, nie schodząca poniżej dobrego standardu (niekoniecznie bardzo dobrego), • szybki i wyszkolony personel, świadczący przyzwoity serwis, • osobowość właściciela i menedżera, który nie tylko wszystko przypilnuje, ale nada ducha miejscu.

Procent niepowodzeń w biznesie restauracyjnym jest niezwykle wysoki. W hotelarstwie, gdzie próg wejścia na rynek jest większy, porażek jest mniej.

Restauracja w hotelu Savoy we Florencji. Fot. Rocco Forte Hotels Potencjał rozwoju restauracji w Polsce jest więc ogromny. Co roku powstają tysiące lokali. Jedne z najlepszych, z racji standardu, powinny powstawać w hotelach. Jednak hotel i restauracja to nie są tożsame biznesy. Hotelowe restauracje mają nadal opinię drogich i raczej przeciętnych, prowadzonych bez zapału i pomysłu. Samemu czy we franczyzie? Nie ma jednego rozwiązania dla właścicieli hoteli chcących zbudować dochodowy biznes w hotelowej działalności food&beverage. W pewnym stopniu sieciowe restauracje zmniejszają ryzyko, ze względu na udowodniony sukces w wielu innych miejscach. Tego rodzaju placówki mają jednak ściśle określoną formułę działania i swoje wymagania odnośnie wielkości lokalu, wystroju, godzin działalności, nie są też skłonne do ustępstw. Prowadzenie restauracji we własnym zakresie, przy głębokim przemyśleniu konceptu, wydaje się być korzystniejszym rozwiązaniem dla hotelu. Przede wszystkim może się zdarzyć, że to restauracja szybciej zbuduje markę i tym samym będzie wsparciem dla hotelu. W sukcesie hotelowej restauracji marka jest istotna. Obie działalności powinny wspierać się nawzajem budując rozpoznawalność i markę.

120

Zatrudnianie gwiazd zawodu? Pomijając fakt, że jest ich niewiele, nie gwarantuje, że ich pomysły będą rezonować wśród gości. Problemem może być nieelastyczność wynikająca z ego lub niechęci firmowania kuchni, która przyjęła się w danym miejscu, np. kuchnia regionalna, przekąskowa. Dlaczego restauracje tak często upadają? Procent niepowodzeń w biznesie restauracyjnym jest niezwykle wysoki. Wynika jednak często z przekonania inwestora o własnej racji. W hotelarstwie, gdzie próg wejścia na rynek jest większy, i gdzie w ostatnich 20 latach zapotrzebowanie na noclegi stale rosło, porażek jest mniej, jedynie poziom rentowności jest niski. W biznesie restauracyjnym realia są bezwzględne, lokale są szybko likwidowane. W przypadku restauracji hotelowej często nie ma alternatywy, ona musi działać. Wybór właściwej formy jej prowadzenia, rodzaju przedsięwzięcia, powinien wynikać z celu jaki chce osiągnąć inwestor. Czy chce być hotelem biznesowym, czy zasadniczym segmentem restauracji będą wesela i imprezy rodzinne a w tygodniu bankiety dla firm? Może jednak ambicje są większe? I chcemy dotrzeć do społeczności lokalnej, stworzyć miejsce spotkań. Wybór ograniczy ryzyko i skoncentruje wysiłki i środki.

KATALOG Produktów dla Hoteli 2015

Restauracja w hotelu Ibis Styles w Berlinie. Fot. Flickr

KATALOG Produktów dla Hoteli 2015

121


gastronomia

gastronomia

Potencjał rozwoju restauracji w Polsce jest więc ogromny. Co roku powstają tysiące lokali. Jedne z najlepszych, z racji standardu, powinny powstawać w hotelach. Jednak hotel i restauracja to nie są tożsame biznesy. Hotelowe restauracje mają nadal opinię drogich i raczej przeciętnych, prowadzonych bez zapału i pomysłu. Bar w Hotelu Shangri-La w Hong Kongu. Fot. Shangri-La Hotels Świadomie należy skoncentrować się na wybranym segmencie rynku.Nie można i nie należy zadowalać wszystkich. To przepis na 100 proc. klapę. Przede wszystkim trzeba wybrać rodzaj działalności, który będzie najlepiej odpowiadał danemu miejscu, standardowi hotelu, rodzajowi klienta. Podstawą jest wybór przedziału cenowego, w którym chcemy działać: szybki i tani serwis, średni poziom, czy może wysokiej jakości restauracja. Następny etap to wybór konceptu restauracyjnego. W Polsce zapomina się, że to właśnie koncept najbardziej selekcjonuje potencjalnych gości, wcale nie ich pieniądze. Kilka najbardziej popularnych to: Stekhousy – coraz popularniejszy koncept w Polsce. Na razie uprawiany w górnych rejestrach cenowych, ale w krajach zachodnich, a zwłaszcza Stanach Zjednoczonych, popularniejsze są te ze średniego poziomu, nastawione na klienta rodzinnego, oferujące styl „casual”, Restauracje rodzinne – koncept pomiędzy restauracjami szybkiej obsługi a klasyczną restauracją. Oferuje dobre ceny i jedzenie. Jak nazwa wskazuje, są przeznaczone dla wrażliwych cenowo przeciętnych rodzin i osób starszych. Najczęściej proponują bardzo szeroką kartę, aby zadowolić jak najwięcej gości. Styl takich miejsc jest najczęściej niewyszukany, co jest zgodne z kanonem, ale w polskich restauracjach zbytnio oszczędza się na cenionych w tym segmencie gości wygodnych siedziskach. Kąciki dla dzieci są jednak już standardem. Restauracje casualowe – służą w ciągu dnia średniemu szczeblowi pracowników korporacji jako lunchownie, a wieczorem studentom na elegancką randkę. Styl ich, jakkolwiek „casualowy”, jest jednak ważny i musi być tworzony z wyczuciem, to nie jest Wars. Takie miejsca podbijają rynek gastronomiczny w dużych miastach Polski wraz z modą na równość i tzw. bycie „socially conscius”.

122

Restauracje etniczne – to dobry pomysł w dużym mieście. Wymaga gości obytych podróżami z obcymi smakami, poszukujących nowych doświadczeń, nie tylko smakowych. W Polsce najczęściej są to kuchnie: włoska, choć stała się tak popularna jak polska i nie jest uważana za etniczną, z pewnością jest jednak nią kuchnia japońska (sushi) oraz kuchnia chińsko-wietnamsko-tajska. Coraz popularniejsza stają się także kuchnia hinduska i bliskowschodnia. Oferują one czasami na życzenie oryginalny smak, najczęściej jednak jest to smak dostosowany do podniebień Polaków. Pizzzeria – można by nazwać ją bardziej z włoska trattorią, która zbliża takie miejsce do wspomnianej wyżej restauracji casualowej. Najbardziej prosty koncept pizzerii to tytułowa pizza i piwo. Bardziej rozbudowane zakładają klasyczne dania kuchni włoskiej: lasagnie, spaghetti, ravioli, desery, włoskie wina etc. Podstawą jest jednak znakomita pizza. Musi być znakomita, inaczej nie warto bawić się w pizzerię. Piekarnia/delikatesy/kawiarnia – wszystko w jednym. To bardzo zaawansowany koncept kulinarny, który współczesny nomad, korporat, hipster pokochał. Świeże wypieki bułek, chleba, bajgli, ciastek, wraz z kawą, kanapkami, przekąskami, winem w połączeniu ze sklepem, w którym to, co zjadłeś, możesz zakupić. Wszystko w stylu wyszukanego casual. Bardzo wysoko marżowane miejsca, które autentycznie potrafią zbudować markę miejsca i hotelu. Bardzo wiele sieci hotelowych obecnie stara się w średnim segmencie stworzyć swoją wersję takiego miejsca.

Trzeba wybrać rodzaj działalności, który będzie najlepiej odpowiadał danemu miejscu, standardowi hotelu, rodzajowi klienta. Podstawą jest wybór przedziału cenowego, w którym chcemy działać

KATALOG Produktów dla Hoteli 2015

KATALOG Produktów dla Hoteli 2015

123


gastronomia

gastronomia Krośnieńskie Huty Szkła „KROSNO” S.A. ul. Tysiąclecia 13, 38-400 Krosno Tel .: +48 13 432 80 03 Fax: +48 13 436 31 11 E-mail: krosno.sa@krosno.com.pl krosno.com.pl sklep.krosno.com.pl

Karafka 3877 pochodzi z ekskluzywnej kolekcji wykonywanej ręcznie. Służy do procesu dekantacji wina polegającego na przelaniu wina z butelki do karafki o wąskim u góry i mocno rozszerzającym się ku dołowi kształcie. W ten sposób wino wystarczająco się dotleni i otworzy. Decanter pozwala celebrować picie wina, wzbogacając doznania zmysłowe i estetyczne koneserów i miłośników win. Niezbędnym elementem degustacji win są przede wszystkim odpowiednie kieliszki. W kolekcji VINOTECA znajdują się kieliszki do degustacji różnych szczepów win.

Linia wazonów Moly o trzech różnych wysokościach została wykonana ręcznie z krystalicznie przejrzystego szkła. Charakteryzuje ją nowoczesny design, wysoka precyzja wykonania i najwyższa jakość. Prosty kształt wazonów został przełamany poprzez wgniecenia rozrzucone na całej powierzchni co sprawia, że linia Moly jest unikatowa czego potwierdzeniem jest nagroda ZŁOTE VILLE 2014. Wazony spełniają funkcję typowo dekoracyjną. Stylistyka wazonów utrzymana w klimacie modern sprawdzi się w nowoczesnym wnętrzu.

Pyszne słodkości bez wątpienia zasługują na odpowiednie podanie. Patery z rantem w komplecie z kloszem z linii Servo stanowią dla nich najlepszą oprawę. Pięknie prezentują się na stole podczas świątecznej uczty lub letniego przyjęcia w ogrodzie.Stanowią też niezwykłą ozdobę kuchni, są idealne do przechowywania ciasta, wygodne i funkcjonalne. Linia Servo to praktyczny prezent dla dbającej o szczegóły pani domu.

124

KATALOG Produktów dla Hoteli 2015

KATALOG Produktów dla Hoteli 2015

125


gastronomia

gastronomia

MAKRO Cash and Carry Polska S.A. Al. Krakowska 61, 02-183 Warszawa Tel.: +48 22 5000 000 Fax .: +48 22 5000 701 www.makro.pl

Rok 2014, zgodnie z prognozami i analizami marketingowymi, okazał się przełomowy dla rynku gastronomicznego. Po okresie stagnacji oraz odczuwalnych skutków kryzysu, można śmiało stwierdzić, że nastąpiło ożywienie gospodarcze, które pozytywnie przełożyło się na dynamikę wzrostu hoteli, restauracji oraz firm cateringowych. Miniony rok był dobrym czasem dla segmentu hoteli, których liczba będzie w najbliższych latach stale rosła (szczególnie w miejscowościach turystycznych i nadmorskich), ze względu na postępujące ożywienie biznesowe (podróże służbowe) i inwestycyjne, rozwój infrastruktury oraz wzrost liczby turystów, odwiedzających nasz kraj. Polacy znacznie częściej poszukują różnorodnych miejsc na spędzenie wolnego czasu i relaks. Dlatego na naszym rynku sprawdza się coraz więcej obiektów, świadczących usługi wypoczynkowo -hotelarskie; począwszy od zakwaterowań typowo agroturystycznych (bardziej niszowych), poprzez małe pensjonaty, hotele B&B oraz hotele butikowe czy luksusowe. W dobie szczególnego zainteresowania gastronomią, obsługa na najwyższym poziomie oraz kuchnia światowa prowadzona przez znanych szefów kuchni będzie dodatkowym, atrakcyjnym atutem. Dynamicznie rośnie rynek cateringowy, który ma duży potencjał ze względu na wciąż wczesną fazę rozwoju oraz zmiany postaw konsumenckich (potrzeba oszczędności czasu oraz wygoda, potwierdzona również w raporcie MAKRO „Polska na talerzu 2014”), wzrost liczby spotkań biznesowych czy rodzinnych oraz rezygnacja z zaplecza kuchennego poszczególnych firm i wzrost jednostek prywatnych. W przypadku restauracji ta dynamika jest umiarkowana, nie mniej jednak ten segment zdecydowanie utrzyma dominująca pozycję i w kolejnych latach będzie się stabilnie rozwijał. Kontynuacja trendu częstszego jadania w lokalach gastronomicznych, promowanie w mediach gotowania, kultury celebrowania posiłków i testowania nowych smaków to jedne z czynników, które przyczynią się do ogólnego rozwoju kultury jedzenia poza domem. Na pewno ważnym zjawiskiem jest nadal postępująca konsolidacja, oznaczająca nie tylko większy udział sieci, jak również umacnianie pozycji największych firm, poprzez różnicowanie oferty dla swoich Klientów, ekspansję terytorialną oraz optymalizację kosztów. Rok 2014 dla MAKRO Cash & Carry oznaczał przede wszystkim wzrost satysfakcji Klientów (potwierdziły to nasze wewnętrzne, kwartalne badania). Zadowolenie Klientów ogromnie nas cieszy i motywuje. Klienci uważają nas za sprawdzonego partnera, u którego mogą kupić praktycznie cały asortyment. Systematycznie pracujemy także nad ofertą cenową, tak aby była dopasowana do rynku oraz oczekiwań różnych grup Klientów. Dostępność towaru

126

to również nasz priorytet. Dodatkowo, w 2014 r. na potrzeby rozwoju usługi dostaw, MAKRO podjęło decyzję o wyodrębnieniu 1/3 powierzchni w czterech wybranych halach wielokanałowych. Wciąż mocno akcentujemy naszą ugruntowaną już pozycję marek własnych dla profesjonalnej gastronomii, tj. Horeca Select, która doskonale sprawdza się zarówno jako baza do śniadań, lunchów, do przygotowywania specjalnych spotkań biznesowych oraz konferencji, czy markę H-Line, głównie w zakresie zastawy stołowej. Obok szkoleń organizowanych dla Klientów, pracujemy równolegle nad podnoszeniem kompetencji naszych Pracowników – zarówno tych w halach, jak i Przedstawicieli Handlowych. W roku 2014 braliśmy udział w wielu wydarzeniach kulinarnych (np. Kulinarny Talent 2014, Rekord Guinessa, premiera przewodnika Gault & Millau czy konferencje poświęcone polskiej gastronomii oraz hotelarstwu), a także jak co roku organizowaliśmy Koronę Smakosza i konkurs Zgotuj Sobie Sukces. Szczególnie dumni jesteśmy z odniesionych sukcesów przez reprezentację MAKRO w dwóch prestiżowych konkursach. W pierwszym z nich, L’Art de la cuisine Matrell, który odbył się na przełomie lutego i marca, Piotr Kuziela (trener Młodzieżowej Reprezentacji Polski oraz trener w Centrum HoReCa AEP MAKRO) w oraz Łukasz Płowski (trener w Centrum HoReCa AEP MAKRO), otrzymali wyróżnienie Jury Koneserów Koniaku. Natomiast w listopadzie, Narodowa Młodzieżowa Reprezentacja Polski w Kulinarnym Pucharze Świata (Erfurt), składająca się m. in. ze zwycięzców konkursu Zgotuj Sobie Sukces, prowadzona przez Piotra Kuzielę, zdobyła dwa brązowe medale za zimy bufet oraz ciepłą kuchnię. Ogólnie rok 2014 okazał się zdecydowanie lepszym czasem dla MAKRO niż rok 2013. Rozpoczęliśmy fazę głębokich przeobrażeń i konsekwentnie realizujemy naszą strategię, co przynosi wymierne efekty w postaci przede wszystkim zadowolenia naszych Klientów oraz w konsekwencji wzrostu naszych wyników. Kolejny rok zapowiada się równie obiecująco. Będziemy rozwijać się w zakresie usług dostaw i obszarze kompetencji kulinarnych. Mocniej będziemy widoczni jako MAKRO w różnych przedsięwzięciach gastronomicznych i targach. W roku 2015 życzymy wszystkim przedsiębiorcom gastronomicznym oraz hotelowym sukcesów, powodzenia, nieustających inspiracji oraz wielu, wielu zadowolonych gości.

KATALOG Produktów dla Hoteli 2015

KATALOG Produktów dla Hoteli 2015

127


gastronomia

gastronomia

Procter&Gamble ul. Zabraniecka 20, 03-872 Warszawa D ystrybucja: NAVO ORBICO ul. Oświęcimska 51, 43-100 Tychy Infolinia: 801 677 744 lub +48 32 325 60 00 E-mail: afh@navoorbico.pl

R

www.navo.pl/produkty-profesjonalne/

PLASTMET Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa ul. Chrobrego 1, 64-720 Lubasz E-mail: plastmet@plastmet.com.pl Tel .: 67 255 60 32 Fax: 67 255 74 80 www.plastmet.eu

P&G Professional to oddział Procter&Gamble zajmujący się produktami do zastosowań profesjonalnych m.in. w hotelach i restauracjach. Dostarczamy profesjonalistom innowacyjne, markowe rozwiązania P&G, dzięki, którym pomagamy im rozwijać i dbać o reputacje swoich firm sprawiając, iż „każde doświadczenie ma znaczenie” dla ich gości. NASZE PRODUKTY do kuchni linii Professional: • certyfikowany płyn dezynfekujący i odtłuszczający do zwalczania bakterii z powierzchni kuchennych mających kontakt z żywnością

Firma Plastmet należy obecnie do czołówki producentów mebli metalowych w Polsce. 25 lat doświadczenia w branży zaowocowało ugruntowaną pozycją na rynku i zaufaniem klientów. Naszą dewizą jest jakość, trwałość, funkcjonalność naszych produktów oraz krótkie terminy realizacji. Pracujemy w oparciu o procedury uzyskanych certyfikatów ISO 9001 i 14001. W naszym szerokim asortymencie znajduje się przede wszystkim bogata oferta wyposażenia gastronomii: meble ze stali nierdzewnej - meble gastronomiczne, urządzenia gastronomiczne, a wśród nich innowacyjne kuchnie indukcyjne, urządzenia chłodnicze, urządzenia grzewcze, ciągi wydawcze, trzony centralne, urządzenia mobilne, okapy kuchenne (gastronomiczne). Uzupełnienie tego asortymentu stanowią modułowe regały nierdzewne i regały aluminiowe stanowiące podstawę wyposażenia chłodni, wyposażenia magazynów.

• płyny do zmywania w profesjonalnych zmywarkach oraz do mycia ręcznego • środki do czyszczenia bardzo mocno zabrudzonych i tłustych powierzchni kuchni NASZE ROZWIĄZANIA są: • Godne zaufania Innowacyjne, bezpieczne w użyciu produkty znanych marek Fairy, Mr Proper Professional. •

Proste w użyciu Produkty P&G Professional posiadają wielozadaniowe właściwości. Za pomocą kilku produktów zapewnisz higieniczną czystość kuchni

Efektywne – optymalizujące koszty Nowoczesne technologie środków czyszczących, dostarczane przez nas miarki dozujące oraz wąska wielozadaniowa linia to gwarancja szybkiego i znakomitego poziomu czystości przy jednoczesnej optymalizacji kosztów

W ramach współpracy z naszym dystrybutorem firma NAVO-Orbico zapewni na terenie całego kraju: • dostępność wszystkich produktów PGP •

dostępność produktów higienicznych (ręczniki papierowe, papiery toaletowe, czyściwa), dezynfekcyjnych, worków na śmieci, mydeł w płynie, systemów dozujących do zmywarek profesjonalnych.

• demonstracje skuteczności naszych produktów • szkolenia z zakresu użytkowania produktów • urządzenia dozujące, miarki – pomoc w instalacji i serwis

128

KATALOG Produktów dla Hoteli 2015

Drugą nie mniej ważną gałęzią produkcji firmy są meble metalowe malowane proszkowo. Malowanie proszkowe pozwala nam wykorzystywać możliwości łączenia elementów ze stali nierdzewnej ze stalą malowaną proszkowo bądź stalą nierdzewną lakierowaną. Dzięki temu oferujemy szeroką gamę produktów takich jak: meble socjalne, a wśród nich szafki pracownicze - szafki bhp, szafki skrytkowe, szafki na środki czystości, wyposażenie laboratoriów – meble laboratoryjne, dygestoria, a także meble warsztatowe, meble szkolne, meble biurowe. KATALOG Produktów dla Hoteli 2015

Dzięki dużej elastyczności produktowej i produkcyjnej Plastmet potrafi stworzyć meble odmienne od standardowych. Świadczymy również usługi m.in.: malowanie proszkowe, obróbka skrawaniem stali nierdzewnej, stali zwykłej i aluminium. Dewizą Plastmetu jest hasło: „Twoje pomysły, nasze wykonanie w dobrej cenie.”

129


gastronomia

gastronomia „Uzdrowisko Wysowa” S.A. 38-316 Wysowa-Zdrój 149 woj. małopolskie Dział Handlowy: E-mail: wysowianka@wysowianka.pl Tel .: +48 18 353 24 94, Fax: +48 18 353 24 93 www.wysowianka.pl www.sklep.wysowianka.pl www.facebook.com/Wysowianka

Leżąca w samym sercu Beskidu Niskiego uzdrowiskowa miejscowość Wysowa to miejsce, gdzie niebo styka się z ziemią. Tu spotykają się różnorodne kultury i smaki, tu panuje niezwykła cisza i spokój, tu z dala od cywilizacji natura pozostaje czysta i nieskażona. Łagodny i korzystny mikroklimat oraz wyjątkowe górskie powietrze sprawiają, że Wysowa-Zdrój od lat cieszy się renomą wśród kuracjuszy i wczasowiczów. Największym bogactwem tej ekologicznie czystej krainy są wydobywane z odwiecznych skał, naturalne wody mineralne, znane Polakom od ponad stu lat.

„Wysowianka Zdrój” to trzy różne, wygodne pojemności (0,3 l, 0,5 l, 1,5 l). Woda oferowana jest zarówno w wersji gazowanej, jak i niegazowanej, a także w plastikowej oraz szklanej butelce. Oferowana jest również w atrakcyjnej, zwrotnej szklanej butelce 0,3 l typu twist-off - to ważna informacja dla klientów, którzy cenią nie tylko wygodę, ale też odpowiedzialne i proekologiczne podejście do środowiska, w którym żyjemy.

AGiW

Brita Polska

BWT Polska

Best Coffee Polska

Banquete Partner

Bolarus

Bravilor Bonamat

Convotherm

Coffema International

Cavour Group

Classeq

Dajar

Dora Metal

Dometic

Duni Poland

Eureka Project Group

Espresso Service Polska

Eurogast

Fagor Gastro

Floramex

Farutex

Dodatkowym atutem „Wysowianki Zdrój” jest atrakcyjna cena.

„Wysowianka Zdrój”, wydobywana z ujęcia R1 w Wysowej-Zdroju to naturalna, średnio zmineralizowana woda, doskonała do codziennego spożycia zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Dzięki zbilansowanemu składowi ma doskonały, lekki, orzeźwiający smak oraz bardzo dobrze gasi pragnienie. Jest doskonałym towarzyszem posiłków, idealnie nadaje się dla gości hotelowych oraz na wszelkie przyjęcia i uroczystości. Ogólna zawartość rozpuszczonych w „Wysowiance Zdrój” składników to 525 mg w litrze.

130

Alva

KATALOG Produktów dla Hoteli 2015

KATALOG Produktów dla Hoteli 2015

131


gastronomia

gastronomia

Fanex

Franke Polska

Gastromedia

Gastro Wypożyczalnia

Jurajska Spółdzielnia Pracy

Janex

Kamis

Kromet

Gerlach

Gorenje Polska

Geralt

Gronex

Kinga Pienińska

Koree

Komat

Krosno-Metal

Haier Polska

Hanke Tissue

Hellma Polska

Krośnieńskie Huty Szkła „KROSNO” S.A. ul. Tysiąclecia 13, 38-400 Krosno Tel .: +48 13 432 80 03 Fax: +48 13 436 31 11 * krosno.sa@krosno.com.pl

Hiestand Polska

krosno.com.pl sklep.krosno.com.pl

Kuger

Krośnieńskie Huty Szkła „KROSNO” S.A. są producentem sodowego szkła gospodarczego. Przeważającą część oferty handlowej firmy stanowi szkło stołowe formowane mechanicznie. Wizytówką firmy jest szkło formowane ręcznie tradycyjną metodą w bardzo szerokiej gamie produktowej – od finezyjnych kieliszków po karafki i duże wazony. Szkło z Krośnieńskich Hut Szkła „KROSNO” S.A. łączy w sobie oryginalne wzornictwo, kunszt wykonania i najnowsze osiągnięcia technologiczne. Bardzo wysoka jakość wyrobów i nieskazitelna bezbarwność masy szklanej osiągana jest dzięki wypracowanej przez lata metodzie produkcji oraz recepturze używanych składników.

Le Patio

Lorien Group

Mapal Polska

Inter Europol Piekarnia Szwajcarska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.j.

Najsmaczniejsze pieczywo na śniadania

Iglotex

132

J.J.Darboven

ul. Słoneczna 22, 05-270 Marki tel.: 22 771-69-00 www.intereuropol.pl

MAKRO Cash and Carry Polska S.A. Al. Krakowska 61 02-183 Warszawa Tel .: +48 22 5000 000 Fax .: +48 22 5000 701

dział zamówień: zamowienia@intereuropol.pl dział handlowy: office@intereuropol.pl

www.makro.pl

Janfruit

Jantar Wody Mineralne

KATALOG Produktów dla Hoteli 2015

Malow

KATALOG Produktów dla Hoteli 2015

Marathon

MAKRO Cash & Carry jest liderem w branży samoobsługowego handlu hurtowego. W MAKRO klienci znajdą pod jednym dachem artykuły spożywcze i przemysłowe w szerokim wyborze, doskonałej jakości i przystępnych cenach. Do dyspozycji kupujących są także usługi dodatkowe, m.in. doradztwo biznesowe i szkolenia gastronomiczne, które skupiają się wokół nowoczesnej Akademii Efektywnej Przedsiębiorczości MAKRO w Warszawie oraz usługa dostaw dla klientów gastronomicznych. W 2014 r. firma obchodziła 20. rocznicę rozpoczęcia działalności na polskim rynku.

Manitowoc Foodservice

M&M Gastro

133


gastronomia

gastronomia

Mlekowita

Metro-Plast

Mokate

MR Gastro Stal

Soda Pluss

Strauss Cafe Poland

Stalgast

Tanake

Nestle

North Coast

Nurman

Panagastro

Tom-Gast

Tchibo Cofee Service

Tomasz Miszczak Tableart

Unilever Food Solutions

R

PLASTMET Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa ul. Chrobrego 1, 64-720 Lubasz * plastmet@plastmet.com.pl Tel .: 67 255 60 32 Fax: 67 255 74 80 www.plastmet.eu

Piwniczanka Spółdzielnia Pracy

Polgast

Procter&Gamble ul. Zabraniecka 20 03-872 Warszawa D ystrybucja: NAVO ORBICO ul. Oświęcimska 51, 43-100 Tychy Infolinia: 801 677 744 lub +48 32 325 60 00 * afh@navoorbico.pl

Firma Plastmet należy obecnie do czołówki producentów mebli metalowych w Polsce. 25 lat doświadczenia w branży zaowocowało ugruntowaną pozycją na rynku i zaufaniem klientów. Naszą dewizą jest jakość, trwałość, funkcjonalność naszych produktów oraz krótkie terminy realizacji. W naszym szerokim asortymencie znajduje się przede wszystkim bogata oferta wyposażenia gastronomii: meble ze stali nierdzewnej - meble gastronomiczne, urządzenia gastronomiczne, a wśród nich innowacyjne kuchnie indukcyjne, urządzenia chłodnicze, urządzenia grzewcze, ciągi wydawcze, trzony centralne, urządzenia mobilne, okapy kuchenne (gastronomiczne).

PRO Ascobloc

Primulator

P&G Professional to oddział Procter&Gamble zajmujący się produktami do zastosowań profesjonalnych m.in. w hotelach i restauracjach. Dostarczamy profesjonalistom innowacyjne, markowe rozwiązania P&G, dzięki, którym pomagamy im rozwijać i dbać o reputacje swoich firm sprawiając, iż „każde doświadczenie ma znaczenie” dla ich gości.

www.navo.pl/produkty-profesjonalne/

„Uzdrowisko Wysowa” S.A. 38-316 Wysowa-Zdrój 149 woj. małopolskie Dział H andlowy: * wysowianka@wysowianka.pl Tel .: +4818 353 24 94 Fax: +4818 353 24 93 www.wysowianka.pl www.sklep.wysowianka.pl www.facebook.com/Wysowianka

Ultra Gastro

Winterhalter

Producent Naturalnej Wody Mineralnej „Wysowianka Zdrój”. Woda oferowana jest zarówno w wersji gazowanej, jak i niegazowanej, a także w plastikowej oraz szklanej butelce. Oferowana jest również w zwrotnej szklanej butelce 0,3 l typu twist-off – to istotna informacja dla klientów, którzy cenią nie tylko wygodę, ale także odpowiedzialne i proekologiczne podejście do środowiska, w którym żyjemy. Dodatkowym atutem „Wysowianki Zdrój” jest atrakcyjna cena.

Witek’s

Villeroy&Boch

NIERDZEWNA LAMPA OWADOBÓJCZA ZABEZPIECZY TWÓJ HOTEL PRZED NIEPOŻĄDANYMI OWADAMI • SZYBKA WYSYŁKA • PRZYSTĘPNA CENA • ŁATWY MONTAŻ ZADZWOŃ 602610410

Prymat

134

Rational

RM Gastro

Selgros

KATALOG Produktów dla Hoteli 2015

KATALOG Produktów dla Hoteli 2015

135


czystość i służba pięter

czystość i służba pięter

czystość i służba pięter

Dbałość o należytą czystość, higienę i ład w obiekcie to podstawa działalności hotelarskiej. Nikt nie chciałby pić kawy z brudnej filiżanki, zanurzyć się w wannie z rdzawymi zaciekami, stąpać po zabłoconej wykładzinie, czy spać w niewyprasowanej pościeli

Pokojówka w hotelu Jagdhof w Austrii. Fot. Hotel Jagdhof 136

KATALOG Produktów dla Hoteli 2015


czystość i służba pięter

W najbardziej nawet luksusowo wyposażonym hotelu takie sytuacje automatycznie zdyskwalifikują obiekt jako godny zaufania. Niezależnie od jego kategorii zawsze należy zapewnić profesjonalną pracę służb pięter. Nie stanie się tak bez odpowiedniego zestawu narzędzi i środków czystości oraz szkoleń dla personelu. Narzędzia pracy: środki czystości. Na rynku dostępna jest cała paleta różnych preparatów służących utrzymaniu czystości. Dla hoteli i gastronomii jednak proponuje się specjalne, zgodne z europejskimi normami. Ich skuteczność i jakość powiązana jest z ich kompleksowością: czyszczą i dezynfekują. Producenci oferują korzystne ergonomiczne opakowania z wydajnymi koncentratami wraz z zapewniającymi wygodę w użyciu specjalnymi dozownikami. Na profesjonalnych preparatach umieszczane są ponadto stosowne informacje o przeznaczeniu oraz sposobie użytkowania. Fachowa firma produkująca środki czystości dla hoteli najczęściej oferuje przeszkolenie personelowi sprzątającemu. Wyznacznikiem czystości w hotelach najczęściej jest łazienka. I to w niej najszybciej można przetestować jakość używanych specyfików. Stosowanie specjalistycznych preparatów do sanitariatów pozwala skutecznie usuwać zabrudzenia różnego pochodzenia oraz zdezynfekować wyczyszczoną powierzchnię. A kiedy toaleta jest naprawdę czysta? Gdy pokojowa po sprzątnięciu nie obawiałaby się bez rękawiczek chwycić jej brzegów. To zawsze działa. Czystość hotelu to także kabina prysznicowa bez zacieków, lustra bez smug, kontakty czy kinkiety bez okleiny z kurzu. To równo posłane łóżko, nowy worek w pojemniku na śmieci, wykładzina bez plam. Podczas codziennego sprzątania hotelu nic nie zastąpi przysłowiowej pary rąk pokojowej. Jednak wspomóc ją mogą specjalistyczny sprzęt i narzędzia służące utrzymaniu czystości, w które warto zainwestować.

czystość i służba pięter

Wśród nich trzeba w pierwszej kolejności wymienić profesjonalne wózki hotelowe. Zaprojektowane specjalnie na cele hotelowe, zapewniają wygodę, sprawność sprzątania oraz co na najważniejsze higienę i bezpieczeństwo pracy. Taki wózek ma bowiem osobne pojemniki na wodę i detergenty, czystą i brudną bieliznę hotelową, galanterię oraz właśnie środki czystości. Wszystko zgodne z obowiązującymi przepisami Sanepidu. Do innych narzędzi służących utrzymaniu czystości w hotelu należą odkurzacze i /lub urządzenia z funkcją prania wykładzin i dywanów. Wybierając je do swojego obiektu należy zwrócić uwagę na takie elementy, jak: skuteczność, wygoda pracy, głośność. Im dokładniejsze, bardziej ciche i ergonomiczne, tym oczywiście lepiej. Górną granicę standardu może w tym wyznaczyć cena urządzenia. Co istotne, nie każdy hotel jest zobligowany, aby wyposażyć się w maszyny do prania. To pozostaje wypadkową indywidualnych możliwości finansowych, skali i częstotliwości użycia. Jeśli w hotelu zatem dominują wykładziny, każdorazowe wzywanie zewnętrznej firmy czyszczącej może okazać się nieopłacalne i wówczas warto taki zakup rozważyć.

Wysokiej jakości hotel to w dużym stopniu jakość serwisu świadczonego przez pracowników. Infrastruktura jest w takich miejscach oczywistością.

Hotel Shangri-La w Manilli. Fot. Shangri-La Hotels

Pozostają jeszcze różnego rodzaju mopy i ścierki do sprzątania. Dobrze jest zaopatrzyć się w wysoko gatunkowe produkty, bo tym samym polepsza się jakość samego sprzątania. Pomieszczenie na środki czystości, galanteria hotelowa itd. Powinny być przechowywane osobno. Przepisy sanepidu wyraźnie stanowią chociażby o obowiązku oddzielania czystej i brudnej bielizny. Dlatego projektując hotel, warto zwrócić uwagę na odpowiednie zaplanowanie takich pomieszczeń wraz z miejscem wydawania brudnego i odbioru czystego prania.

Podczas codziennego sprzątania hotelu nic nie zastąpi przysłowiowej pary rąk pokojowej. W trosce o czystość i porządek w hotelu należy opracować i wdrożyć odpowiednie standardy pracy. Szkolenia i coś więcej W trosce o czystość i porządek w hotelu należy opracować i wdrożyć odpowiednie standardy pracy. W tym celu niezbędne jest przeszkolenie zespołu; nie tylko związane ze sposobem użycia środków i urządzeń, czy konserwacji powierzchni. Konieczne są konkretne procedury dotyczące wykonywania poszczególnych czynności, jak np. przekazywania i odbioru prania. Porządek w hotelu to w końcu również zapewnienie dyskrecji, ciszy czy relaksu gościom. Przebywanie w pachnącym i uporządkowanym hotelu to czysta przyjemność. Sam zakup narzędzi i środków to za mało, by to zagwarantować. Nie mniej ważna jest świadomość i zaangażowanie hotelowego personelu.

138

KATALOG Produktów dla Hoteli 2015

KATALOG Produktów dla Hoteli 2015

139


czystość i służba pięter

czystość i służba pięter Procter&Gamble ul. Zabraniecka 20, 03-872 Warszawa

Wanzl Sp. z o.o. ul. Mszczonowska 69 05-830 Nadarzyn Tel.: +48 22 739 50 00 E-mail: wanzl@wanzl.pl

D ystrybucja: NAVO ORBICO ul. Oświęcimska 51, 43-100 Tychy Infolinia: 801 677 744 lub +48 32 325 60 00 E-mail: afh@navoorbico.pl

www.wanzl.pl

www.navo.pl/produkty-profesjonalne/

PROFESJONALNE WSPARCIE OBSŁUGI HOTELOWEJ

Firma Wanzl mając ponad 60-letnie doświadczenie na rynku HoReCa rozwinęła program produktowy dla hoteli, który pozwala obsłudze hotelowej świadczyć serwis na najwyższym poziomie. Oferta dla branży obejmuje wózki bagażowe, wózki dla pokojówek, minibary, wózki kelnerskie, gastronomiczne, transportowe do pracy w wielu obszarach i inne. Rozwiązania Wanzl wyróżniają się funkcjonalnością, estetyką wykonania i wyjątkową trwałością, usprawniają codzienne czynności, redukują czas i nakład pracy. Wózki dla pokojówek z serii „Premium” posiadają wysokość dopasowaną do przeciętnej wysokości osoby sprzątającej, są wyposażone w dodatkowe piąte kółko dla wygodnego prowadzenia oraz system ochronnych odbojnic gumowych zabezpieczających wnętrza. Bogate wyposażenie, ruchome półki, składane uchwyty, żaluzje, pojemniki na czystą i brudną pościel i ręczniki, jak również kolor do wyboru sprawiają, że wózek jest bardzo funkcjonalny w obsłudze oraz „wtapia” się w otoczenie. Perfekcyjny Room-Service gwarantuje Minibar „MBW-Smart” z uporządkowaną, klarownie podzieloną przestrzenią wewnętrzną. Półki posiadające regulację wysokości mocowane są w sposób zapewniający eliminację jakichkolwiek wibracji oraz wysuwanie się produktów. Wyposażenie uzupełniające tj. roleta zamykana na kluczyk, piąte kółko dla wygodnego prowadzenia, pojemniki na dodatkowe produkty, profile i odbojniki ochronne sprawiają, że jest to idealny produkt dla kompetentnego personelu. Klasyczne wózki bagażowe, bez których trudno sobie wyobrazić wygodne zakwaterowanie gościa. Design oraz najwyższa jakość. Wózki gastronomiczne. Przy ich pomocy można obsłużyć większą liczbę gości w restauracji w tym samym czasie lub w wygodny sposób czasowo przechowywać gotowe potrawy. Systemy przechowywania. Uniwersalne regały stałe lub mobilne, w wielu wariantach wykonania, na bieliznę, walizki, produkty zbiorcze i inne. Kontenery transportowe oferują podczas transportu dużą pojemność, przy przechowywaniu, dzięki funkcji składania, nie wymagają zbyt wiele miejsca.

140

KATALOG Produktów dla Hoteli 2015

P&G Professional to oddział Procter&Gamble zajmujący się produktami do zastosowań profesjonalnych m.in. w hotelach i restauracjach. To, co kształtuje pierwsze odczucia gości to nie tylko uśmiech, uprzejmość i obsługa personelu, ale przede wszystkim pierwsze wrażenie, które stwarza niezapomniane doznania czystości i higieny, jakiego doświadczają.

W ramach współpracy z naszym dystrybutorem firma NAVO-Orbico zapewni na terenie całego kraju:

P&G dostarcza profesjonalistom innowacyjne, markowe rozwiązania, dzięki, którym pomagamy im rozwijać i dbać o reputacje swoich firm sprawiając, iż „każde doświadczenie ma znaczenie” dla ich gości.

• demonstracje skuteczności naszych produktów

NASZE PRODUKTY linii Professional:

• dostępność wszystkich produktów PGP •

dostępność produktów higienicznych (ręczniki papierowe, papiery toaletowe, czyściwa), dezynfekcyjnych, worków na śmieci, mydeł w płynie, systemów dozujących do zmywarek profesjonalnych.

• szkolenia z zakresu użytkowania produktów • urządzenia dozujące, miarki – pomoc w instalacji i serwis

• płyny do czyszczenia różnych powierzchni podłóg, w tym delikatnych oraz do zmywania maszynowego • płyny do zmywania sanitariatów, szkła, luster • detergenty, płyny do prania oraz płyny zmiękczające NASZE ROZWIĄZANIA są: •

Godne zaufania Innowacyjne, bezpieczne w użyciu produkty znanych marek Mr Proper Professional, Ariel Professional Formula Pro, Lenor Professional

Proste w użyciu Produkty P&G Professional posiadają wielozadaniowe właściwości. Za pomocą kilku produktów zapewnisz higieniczną czystość m.in. pokojów, łazienek, pościeli hotelowej

Efektywne – optymalizujące koszty Nowoczesne technologie środków czyszczących, dostarczane przez nas miarki dozujące oraz wąska wielozadaniowa linia to gwarancja szybkiego i znakomitego poziomu czystości przy jednoczesnej optymalizacji kosztów

KATALOG Produktów dla Hoteli 2015

141


czystość i służba pięter

czystość i służba pięter

Ecolab Sp. z o.o. ul. Opolska 100, 31-323 Kraków Tel.: 12 26 16 100 Fax: 12 26 16 101 www.ecolab.pl

KitchenPro dla higieny w kuchni

Widziane od kuchni

KitchenPro - higiena w kuchni zwiększa efektywność pracy.

Kuchnia hotelowa czy restauracyjna to kompletny mechanizm wielu ogniw. Tutaj niespodzianki nie są mile widziane. Mimo to, właśnie za wahadłowymi drzwiami codziennie zdarzają się błędy i wypadki. Skutki tych zdarzeń dotykają nie tylko pracowników, ale i klientów. Z myślą o zwiększeniu bezpieczeństwa firma ECOLAB stworzyła KitchenPro - linię produktów czyszczących i dezynfekujących dedykowanych profesjonalnym pomieszczeniom kuchennym – dzięki nim przygotowanie posiłków odbywać się będzie sprawnie, bezpiecznie i zdrowo.

Skażenie krzyżowe jest jedną z naj- Niewłaściwie stosowane środki żrące Tłuste posadzki stwarzają poczęstszych przyczyn zatruć pokarmo- do czyszczenia piekarników mogą ważne zagrożenie poślizgnięcia wych. być przyczyną poważnych oparzeń. i przewrócenia się, szczególnie w pobliżu grillów i smażalnic.

KitchenPro te szereg produktów gwarantujących najwyższy poziom higieny podczas gotowania. Dzięki czemu ryzyko przenoszenia szkodliwych drobnoustrojów zmniejsza się do minimum.

W ramach KitchenPro znaleźć można jedyny na rynku nieżrący środek do czyszczenia piekarników i grillów, który zapewnia wyjątkowe rezultaty i nie wymaga stosowania środków ochrony osobistej.

KitchenPro WASH’N WALK Środek do czyszczenia posadzek kuchennych, nie wymaga spłukiwania.

Innowacyjna technologia oparta na enzymach gwarantuje czyszczenie posadzki w szybki i precyzyjny sposób. Środki do mycia podłóg z linii KitchenPro usuwają tłuszcze nawet przy zimnej wodzie i działają także po użyciu. KitchenPro DUO Uniwersalny środek do czyszczenia kuchni i posadzek.

KitchenPro to nowa linia produktów do profesjonalnych wnętrz kuchennych. Efektywnie czyszczą naczynia i powierzchnie płaskie zabezpieczając przed przykrymi incydentami, jak: zakażenia pokarmowe, zatrucia środkami skoncentrowanymi czy poślizgnięcia pracowników. KitchenPro to zwiększona efektywność w kuchni. Czyściej, bezpieczniej, zdrowiej. Innowacyjna technologia oparta na enzymach gwarantuje czyszczenie posadzki w szybki i precyzyjny sposób. Środki do mycia podłóg z linii KitchenPro usuwają tłuszcze nawet przy zimnej wodzie i działają także po użyciu. Wszystkie produkty KitchenPro są bezpieczne w stosowaniu, dostępne w formie gotowego do użycia roztworu oraz nie wymagają użycia sprzętu ochrony osobistej. Uzupełnieniem linii są profesjonalne dozowniki zwiększające wygodę użycia produktów.

142

KATALOG Produktów dla Hoteli 2015

KitchenPro MANUAL Środek do zmywania ręcznego. KATALOG Produktów dla Hoteli 2015

KitchenPro GREASELIFT Wysoko skoncentrowany środek do czyszczenia i odtłuszczania grillów.

143


czystość i służba pięter

czystość i służba pięter Procter&Gamble ul. Zabraniecka 20 03-872 Warszawa

3M Poland

D ystrybucja: NAVO ORBICO ul. Oświęcimska 51, 43-100 Tychy Infolinia: 801 677 744 lub +48 32 325 60 00 * afh@navoorbico.pl

Amtra

P&G Professional to oddział Procter&Gamble zajmujący się produktami do zastosowań profesjonalnych m.in. w hotelach i restauracjach. Dostarczamy profesjonalistom innowacyjne, markowe rozwiązania P&G, dzięki, którym pomagamy im rozwijać i dbać o reputacje swoich firm sprawiając, iż „każde doświadczenie ma znaczenie” dla ich gości.

www.navo.pl/produkty-profesjonalne/

BKF

Borysowski

Comfort System

Cid Lines

PPUH Voigt

Salmon Polska

Swish

Wipetech

PROFESJONALNE WSPARCIE OBSŁUGI HOTELOWEJ

Cleanfix Polska

Clovin

Diversey

Wanzl Sp. z o.o. ul. Mszczonowska 69 05-830 Nadarzyn Tel .: +48 22 739 50 00 * wanzl@wanzl.pl

Draco-Bis

www.wanzl.pl

Ecolab Sp. z o.o. ul. Opolska 100 31-323 Kraków Tel .: 12 26 16 100 Fax: 12 26 16 101 www.ecolab.pl

HSM Polska

Kastell

Henry Kruse

Kaivac

Firma ECOLAB jest światowym liderem w dziedzinie higieny oraz wdrażania najnowszych technologii, usług w zakresie uzdatniania wody, oszczędzania i wykorzystania energii. Naszymi klientami są hotele, restauracje, zakłady opieki zdrowotnej, zakłady przetwórstwa spożywczego, pralnie oraz producenci żywności. Nasi partnerzy wybierają produkty i usługi ECOLAB, aby osiągnąć wysoką jakość i powtarzalność procesów, a jednocześnie zapewnić ich ekonomikę, czystość i bezpieczeństwo. Tak wspieramy Twój biznes i Twoje zdrowie. Razem zmieniamy świat na lepsze.

Inco-Veritas

Lakma Strefa

Karcher

Miele

Werner&Mertz

Wormar

Firma Wanzl mając ponad 60-letnie doświadczenie na rynku HoReCa rozwinęła program produktowy dla hoteli, który pozwala obsłudze hotelowej świadczyć serwis na najwyższym poziomie. Oferta dla branży obejmuje wózki bagażowe, wózki dla pokojówek, minibary, wózki kelnerskie, gastronomiczne, transportowe do pracy w wielu obszarach i inne. Rozwiązania Wanzl wyróżniają się funkcjonalnością, estetyką wykonania i wyjątkową trwałością, usprawniają codzienne czynności, redukują czas i nakład pracy.

ZAK

Zakład Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych

USŁUGI DEZYNFEKCJI, DEZYNSEKCJI I DERATYZACJI DLA BRANŻY HOTELARSKIEJ W ZAKRESIE SYSTEMÓW MONITOROWANIA I ZWALCZANIA SZKODNIKÓW WG MIĘDZYNARODOWYCH STANDARDÓW: GMP/GHP, HACCP, IFS, BRC, TESCO I INNE. Z.P.U.H BEST – PEST S.J. Małgorzata Świętosławska, Jacek Świętosławski ul. Moździerzowców 6b tel. 32 6177571 43-602 Jaworzno KONTAKT 600914568

144

KATALOG Produktów dla Hoteli 2015

KATALOG Produktów dla Hoteli 2015

145


technologie budowlane

czystość i służba pięter

Buduj Eko, a przyszłość będzie po Twojej stronie

Sarkastycznie można dodać, że w Arabii Saudyjskiej, Wenezueli i Rosji ciężko pracują aby tak było. Ekologiczny znaczy zawsze: energooszczędny, czyli oszczędzający pieniądze

Hotel Parkroyal w Singapurze. Fot. erwinsoo / Foter / CC BY


technologie budowlane i wykończenia

Eko building, budownictwo ekologiczne? To koncepcja wyznaczania standardów i zasad budownictwa opartego na elementach najmniej szkodliwych dla środowiska przez cały okres „życia” budynku. Polega m.in. na wykorzystywaniu materiałów bardziej przyjaznych dla środowiska naturalnego, zmniejszeniu poboru energii, zazielenianiu budynków i terenów do nich przylegających. Głównym celem ekologicznego budownictwa jest zmniejszenie wpływu, jaki budownictwo wywiera na zdrowie człowieka oraz na otaczające środowisko naturalne. Co to konkretnie znaczy? • Unikanie materiałów uciążliwych dla środowiska. • Lokalizacja – wkomponowanie domu w otoczenie i nie zaburzanie krajobrazu. • Wykorzystanie naturalnej roślinności jako płaszcza biologicznego budynku. • Projektowanie tak, aby jak najbardziej ograniczać zużycie energii i zanieczyszczenia. • Efektywne wykorzystanie energii odnawialnej, wody i innych surowców podczas wznoszenia i eksploatacji budynku. • Minimalizację zanieczyszczeń do otoczenia, czyli znaczne zmniejszenie obciążenia naturalnego spowodowane przez budynki oraz ich zespoły. Jeśli nie Eko Building to może „budowa naturalna”? Podobną koncepcją, zwykle na mniejszą skalę, jest „budowa naturalna”, która koncentruje się na wykorzystywaniu naturalnych materiałów dostępnych bezpośrednio na miejscu. Związana jest z tym również tzw. zielona architektura. Mimo iż większość z programów tzw. „zielonego domu” nie jest skierowana do budynków już istniejących, ich zasady można wykorzystać w celu modernizacji zabudowań już istniejących. Ekologiczne praktyki budowlane mają na celu zmniejszenie wpływu, jaki budynki wywierają na środowisko, dlatego też ich najważniejsza zasada brzmi: ekologiczny budynek to taki, który nie wymaga budowy. Nowe konstrukcje prawie zawsze powodują zniszczenia w obrębie miejsca budowy, dlatego modernizacja jest lepsza niż nowa budowa.

technologie budowlane i wykończenia

Saint-Gobain Construction Products Polska Sp. z o.o. Biuro Rigips w Warszawie ul. Cybernetyki 9, 02-677 Warszawa Doradcy Techniczni: 801 328 788 E-mail: doradcytechniczni@saint-gobain.com

Materiały budowlane Na ogół uważane za „zielone” to m.in. surowiec drzewny, pochodzący z lasów, certyfikowanych jako ośrodki dobrze zarządzające zasobami leśnymi i przeprowadzające w pełni kontrolowane wycinki. Materiały ekologiczne to także szybko regenerujące się materiały typu słoma, bambus, kamień, metale z odzysku. Agencja Ochrony Środowiska (EPA) sugeruje również używanie jako materiałów konstrukcyjnych odpadów przemysłowych pochodzących z recyklingu, takich jak produkty spalania węgla, piasek odlewniczy oraz gruz z rozbiórek. EkoBudynki to także ekownętrza Jakość otoczenia w pomieszczeniach (IEQ) to jedna z pięciu kategorii w systemie oceny LEED. Koncentruje się na takich zagadnieniach jak: jakość powietrza w pomieszczeniu (IAQ), temperatury i oświetlenia. Celem IAQ jest redukcja lotnych zanieczyszczeń pochodzenia organicznego. Wpływa na to wybór materiałów budowlanych i wykończeniowych. Wiele z nich może emitować rozmaite gazy, niekiedy toksyczne, np. zawierające formaldehyd. Rezygnacja z takich szkodliwych produktów podwyższy współczynnik IAQ budynku. Kolejny ważny czynnik w kontroli jakości powietrza to osiadanie wilgoci. Wilgoć determinuje przyrost pleśni oraz obecność bakterii, wirusów, roztoczy. Do ich rozwoju może prowadzić woda dostająca się pod zewnętrzne powłoki budynku oraz jej kondensacja na chłodnych powierzchniach. Izolacja i szczelna pokrywa zabezpiecza budynek przed wilgocią z zewnątrz, ale nadal niezbędna jest odpowiednia wentylacja, by odprowadzić wilgoć powstającą wewnątrz. Produkty drewniane, szczególnie podłogi, są preferowane przez alergików. W przeciwieństwie do dywanów, nie zbierają się na nich alergeny i kurz. Drewniane podłogi przyczyniają się także do polepszenia jakości powietrza, absorbując lub uwalniając wilgoć.

www.rigips.pl

RIGIPS – kompleksowe rozwiązania z suchej zabudowy wnętrz Hoteli. Wychodząc naprzeciw rosnącym wymaganiom dotyczącym jakości wyposażenia wnętrz, tworzymy systemy pozwalające zagospodarować przestrzeń hotelową nie tylko funkcjonalnie, ale także na najwyższym poziomie estetycznym. Spośród wielu systemów suchej zabudowy Rigips, wyróżnić możemy: RECEPCJE, LOBBY, POKOJE – gwarancja idealnie gładkiej powierzchni, bardzo szybkiego i tańszego wykończenia niż przy klasycznych płytach gipsowych. Wysokie ściany sufity i poddasza podświetlone bezpośrednio wyglądają wręcz idealnie dzięki 4 specjalnym krawędziom płyty. Jest to jedyny tego typu system na rynku. Wyższy standard wykończenia od dziś nie oznacza wyższych kosztów wykonania prac, ani czasu ich trwania. To rozwiązanie nie tylko ładne, ale i trwałe – ryzyko spękań na krawędziach jest ponad dwukrotnie mniejsze! ARANŻACJE / PŁYTY DO GIĘCIA – promienie od 600mm przy gięciu na sucho. Możliwość zastosowania do każdej aranżacji architektonicznej. To niezwykła łatwość aranżacji przy zachowaniu wszystkich cech suchej zabudowy – konstrukcje lekkie, tanie i szybkie w wykonaniu. Stworzenie fantazyjnych płaszczyzn jeszcze nigdy nie było tak proste i trwałe.

Ekologiczne praktyki budowlane mają na celu zmniejszenie wpływu, jaki budynki wywierają na środowisko, dlatego też ich najważniejsza zasada brzmi: ekologiczny budynek to taki, który nie wymaga budowy.

str. 51 – 57

POKOJE / SALE KONERENCYJNE – zapewnienie komfortowego i niezakłóconego snu lub komfortowego spotkania biznesowego, przy tak zatłoczonej powierzchni jak przestrzeń hotelowa, to zadanie niezwykle trudne. Rozwiązanie to system RIGIPS PRO Aku poprawiający izolacyjność akustyczną nawet o +7dB względem zabudowy standardowej. Typowe systemy RIGIPS PRO Aku mogą zagwarantować izolacyjność na poziomie nawet 72dB! Ściana o grubości tylko 150mm zapewnia izolacyjność na poziomie 62dB. Rozwiązanie to pozwala bardzo efektywnie powiększać przestrzeń pokoju lub wybudować dodatkowe pokoje na tej samej powierzchni przy zachowaniu najwyższych parametrów przegród. SPA, BASENY, NATRYSKI – w przestrzeniach tego typu, każde zastosowane rozwiązanie musi być odporne na wilgoć i wodę – płyty Rigips Glasroc H Ocean są odpowiedzią na te potrzeby, przy prostym i szybkim montażu typowym dla suchej zabudowy. Jedyna płyta na rynku nie wymagająca hydroizolacji i umożliwiająca natychmiastowy montaż płytek – to rozwiązanie jest tańsze i szybsze niż wykonanie płynnych termoizolacji.

Zapraszamy do zapoznania się także z pozostałymi systemami Rigips na naszej stronie www.Rigips.pl oraz do kontaktu z Przedstawicielami.

148

KATALOG Produktów dla Hoteli 2015

KATALOG Produktów dla Hoteli 2015

149


technologie budowlane i wykończenia

Aco Elementy Budowlane

Aniro & Dekoracje

CCI

Decor Center

Fakro

Hagar

Knauf AMF

Multi Stone

Maars Polska

Rehau

Reynaers Polska

Rogala

Sowan

Stegu

Saint-Gobain Construction Products Polska Sp. z o.o. Biuro Rigips w Warszawie ul. Cybernetyki 9, 02-677 Warszawa Doradcy Techniczni: 801 328 788 * doradcytechniczni@saint-gobain.com www.rigips.pl

Ulma Construction

150

Velux

Rigips jest dostawcą najwyższej jakości systemów i rozwiązań do budowy komfortowych, przyjaznych i bezpiecznych wnętrz. Firma oferuje klientom ściany działowe, poddasza, okładziny ścienne oraz sufity podwieszane. Rozwiązania Rigips zapewniają najwyższą jakość wykończenia powierzchni mieszkalnych i biurowych, wysoki komfort akustyczny, bezpieczeństwo przeciwpożarowe, bezpieczny dla zdrowia i ekologiczny materiał – płyty Rigips produkowane są z naturalnego kamienia. Rigips posiada nowoczesną fabrykę produkcji płyt gipsowo–kartonowych w Szarbkowie.

Wienerberger

Yawal

KATALOG Produktów dla Hoteli 2015


Katalog Produktów dla Hoteli2015  

Jedyny profesjonalny przewodnik po dostawcach dla hotelarstwa w Polsce

Advertisement