Page 1

13

Gazeta

9 772080 320101

2,00 zł 13 cena

5% VAT

numer

(091)

Zapraszamy do konkursu Nasza Zamojszczyzna

amo ska

02

STRONA

REKLAMA

2 00 zł

POWIATU ZAMOJSKIEGO

NIEZALEŻNY TYGODNIK

29 marca - 4 kwietnia 2011 ISSN: 2080-3206 Nr indeksu: 254762 Wyłącznie polski kapitał

Aktualności

Sport

Ogłoszenia Konkursy E-wydania

www.zamojska.com Odwiedzaj codziennie

Szok na stacjach

Rusza konkurs na logo Europikniku

07

STRONA

Gazeta Zamojska, Telewizja Kablowa Zamość oraz Korporacja Van Taxi, organizatorzy cyklicznej imprezy plenerowej „Europiknik”, której patronuje Miasto Zamość, ogłaszają konkurs na logo tej największej w naszym regionie majowej imprezy. Do zdobycia nagrody rzeczowe, ale także możliwość stałego wpisania się w historię zamojskich wydarzeń kulturalnych.

Nawet 5, 25 zł może jeszcze w tym roku wynieść średnia cena litra benzyny 95 i oleju napędowego - przewiduje Polska Organizacja Przemysłu i Handlu Naftowego. A jeszcze kilka tygodni temu wśród kierowców krążył dowcip, że jeśli cena benzyny przebije 5 złotych, to będzie znaczyło, że piekło zamarzło. Dziś nikt już nie żartuje, tylko z niepokojem patrzy na wskaźnik dystrybutora.

Przemoc na osiedlach

06

STRONA

Miejskie Centrum Pomocy w Rodzinie przygotowało sprawozdanie z działalności w 2010 roku. Dotyczy ono realizacji „Miejskiego Programu Przeciwdziałania Przemocy Domowej na terenie miasta Zamościa na lata 2008-2013” oraz „Programu ochrony ofiar przemocy w rodzinie na lata 2009 - 2013”. Dokument ujawnia również mapę osiedli najbardziej zagrożonych przemocą domową i uzależnieniem od alkoholu na terenie miasta Zamość.

Gorąco na komisji

04

STRONA

Emocje, płacz i zamieszanie towarzyszyły podczas posiedzenia Komisji Oświaty, Kultury, Spraw Społecznych i Promocji rady Miasta Zamościa. Na posiedzenie przybyli członkowie Stowarzyszenia Wołyniaków. Domagali się oni od radnych zajęcia stanowiska w sprawie nadania tytułu honorowego obywatela Żółkwi przywódcy UPA - Stepanowi Banderze, przez władze ukraińskiego partnera Zamościa.

W zamojskiej piłce źle się działo

05

STRONA

Zawiślak prezesem okręgu

Partia Łysych, Partia Ćwoków, czy w końcu Kongres Polskich Eskimosów - to tylko niektóre z formacji, które widniały - bądź wciąż widnieją - w krajowym rejestrze partii politycznych.

Zamojski poseł Sławomir Zawiślak z Prawa i Sprawiedliwości został pełniącym obowiązki prezesa okręgu Zamość-Chełm-Biała Podlaska swojej partii.

REKLAMA

Z wychowankiem AMSPN Hetmana Zamość, a obecnie zawodnikiem drugoligowej Stali Stalowa Wola - Rafałem Turczynem - o przeszłości, teraźniejszości i przyszłości związanej z piłką nożną i życiem prywatnym rozmawia Kamil Kusier. OGŁOSZENIE

2 i 3 kwietnia 2011 roku odbędą się I ZAMOJSKIE

Partie z przymrużeniem 06 oka

STRONA

22

STRONA

TARGI ŚLUBNE

03

STRONA

Miejsce: Hala Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu w godzinach od 10 do 17 W programie min.: pokazy fryzjerskie i kosmetyczne, prezentacja zespołów muzycznych i DJ’ów, pokazy jubilerskie, prezentacja sukien ślubnych, pokazy firm foto – video, prezentacja Agencji Weselnych, pokazy firm dekoratorskich, prezentacje Domów Weselnych Wystawców i zwiedzających. Zaprasza organizator I Targów Ślubnych - Telewizja Kablowa Zamość VIDEO – KADR ul. Odrodzenia 9 tel. 84 530 33 40 lub 502 604 700 www.tvkzamosc.pl ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA, DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZENIA!


Gazeta

2

13

Nr (091) 29 marca - 4 kwietnia 2011

amo ska NIEZALEŻNY TYGODNIK

Kontakt: tel. 785-773-937 www.zamojska.com redakcja@zamojska.com

POWIATU ZAMOJSKIEGO

Prawidłowa odpowiedź z poprzedniego tygodnia: W miescie Zamość zlokalizowany jest Powiatowy Urząd Pracy. Czy Powiatowy Urząd Pracy w Zamościu świadczy usługi dla mieszkańców: Pytanie konkursowe zadaje Członek Zarządu Starostwa Zamojskiego Krzysztof Rusztyn: który z organów powiatu jest organem wykonawczym?

a.

Miasta Zamość,

b. Powiatu Zamojskiego,

Serdecznie Państwu dziękujemy za Po odbiór nagród zapraszamy: wsparcie naszej 1. Agata Sitarz, Sitaniec 2. Monika Michaluszko, Susiec inicjatywy 3. Magdalena Pysiewicz, Zamość c. Miasta Zamość i Powiatu Zamojskiego.

Rada Powiatu Starosta Zarząd Powiatu Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym "Krok za Krokiem" w Zamościu

4. Dominika Galaszkiewicz, Tomaszów Lub. 5. Mateusz Dygał, Zamość 6. Natalia Jarosz, Susiec 7. Kazimierz Machlarz, Majdan Siele 8. Szymon Grochal Zamość 9. Patryk Matlak, Kalinowice 10. Mirosław Cieplak, Zwierzyniec

Nagrody należy odebrać w ciągu 7 dni od dnia publikacji. Dział Obsługi Klienta w E.Leclerc, Zamość, ul. Wyszyńskiego 13. A R T Y K U Ł S P O N S O R O WA N Y

„Każda para młoda chce wyglądać pięknie, jak z żurnala…” Każda para młoda chce, aby jej ślub był perfekcyjny. Do załatwienia jest wiele ważnych spraw - sala weselna, zespół, suknia, garnitur, zaproszenia. Czy uda się zamówić najlepszego fotografa, fryzjera i kosmetyczkę? Na zdjęciach ślubnych każda para młoda chce wyglądać pięknie, jak z żurnala. Piękny uśmiech stanowi w dzisiejszych czasach atrybut pięknej panny młodej czy przystojnego pana młodego na równi z wymarzoną suknią czy wytwornym garniturem. Olśniewający uśmiech nie tylko dodaje pewności siebie, ale sprawia że z przyjemnością powracamy do tych niezapomnianych chwil oglądając np. film czy zdjęcia ślubne. Tylko zdrowe zęby są podstawą pięknego uśmiechu! Estetyczny kształt poszczególnych zębów, proste ustawienie w łukach zębowych, oraz barwa harmonizująca z rysami twarzy, typem urody, mają zasadnicze znaczenie dla ostatecznego efektu piękna. A jeżeli kolor naszych zębów jest zbyt ciemny? Gdy barwa zębów przyszłych nowożeńców nie jest satysfakcjonująca, można ją zmienić dzięki najtrwalszym i najbezpieczniejszym dla zdrowia efektom wybielania, które można uzyskać w gabinecie stomatologicznym, korzystając z profesjonalnego

zabiegu wybielania zębów, np. jednowizytowego wybielania lampą Beyond. Ż ad n a w y bie lająca pasta do zębów nie pozoLek. stom. stawia trwałego Małgorzata efektu i nie rozjaGórska śnia zębów o kilka tonów, tak jak profesjonalne metody wybielania Drugą metodą wybielania godną polecenia jest nocne nakładkowe wybielanie zębów, które na równi z wybielaniem lampą daje trwały kolor na kilka lat. Jest ono jednak bardziej uciążliwe, ponieważ nakładki z żelem wybielającym zakłada się przez 10 dni. Zabiegami wybielania interesują się nie tylko panny młode, ale i ich przyszli małżonkowie. Co z kształtem zębów, który pozostawia wiele do życzenia? Perfekcyjne przygotowanie do ślubu obejmuje dziś także stomatologię estetyczną. Nie wszyscy rodzimy się z pięknymi, kształtnymi zębami. Jeżeli dysponujemy odpowiednią ilość czasu, można zdecydować się na ortodontyczną korektę zgryzu, która trwa min 1, 5 do 2 lat - ale na kilka miesięcy przed ślubem jest już na nią stanowczo za późno. Na szczęście są inne, mniej uciążliwe, sposoby poprawienia kształtu

uśmiechu. Korektę kształtu zębów oraz całego uśmiechu można przeprowadzić podczas - stosunkowo mało inwazyjnego - zabiegu zakładania licówek. Licówki to cieniutkie płatki ceramiczne lub cienkie warstwy kompozytu naklejane bezpośrednio na zęby. Pozwalają poprawić kształt zębów, dobrać ich odpowiedni kolor oraz nieco wydłużyć zęby. To wydłużenie jest nieznaczne, niweluje jedynie ubytki wynikające ze starcia zębów związanego z wiekiem - natomiast efekt jest bardzo często zaskakujący. Pacjentki nazywają zakładanie licówek liftingiem bez użycia skalpela - zabieg może odjąć nawet 10 lat. To rozwiązanie dla prawdziwych perfekcjonistek, które chcą odmłodzić się nieco przed ślubem, uzyskać piękny, biały uśmiech i... wypełnić usta. A co z rodzicami? Rodzice młodych także chcą wyglądać pięknie. Dla rodziców to równie ważny dzień. Oni także chcą wyglądać piękniej i młodziej. Zęby - w naturalnym procesie starzenia się - ścierają się. Pogłębia się wówczas zgryz, a skóra na policzkach traci oparcie i wiotczeje, w wyniku czego zaczynają pojawiać się zmarszczki, a skóra traci jędrność. Założenie licówek pomaga w takiej sytuacji - ale, aby odzyskać piękny uśmiech dzięki takiemu zabiegowi, trzeba mieć

wszystkie zęby. Współczesna stomatologia dysponuje technologiami, które pozwalają uratować większość zębów, kiedyś kwalifikowanych do usunięcia. Na szczęście istnieją też możliwości odtworzenia już istniejących braków w uzębieniu: dzięki mostom i implantom można odzyskać pełny uśmiech w kilka miesięcy. Takimi zabiegami zainteresowani są coraz częściej rodzice młodej pary, którzy do wielkiego wydarzenia w życiu swoich dzieci przygotowują się z równą pieczołowitością i także chcą w tym dniu wyglądać piękniej i młodziej. Protetyka i implantologia wymagają poświęcenia więcej czasu niż wybielanie, czy nawet zakładanie licówek. Dlatego na te zabiegi warto zdecydować się wcześnie, by odpowiednio je wkomponować w harmonogram przedślubnych przygotowań. Zalety założenia implantów wykraczają daleko poza walory estetyczne - oczywiście, pozwalają odzyskać pełny, piękny uśmiech, odmładzają oraz - co najważniejsze zapobiegają zanikowi kości, który nie pozostaje obojętny dla estetyki twarzy. Efekty zabiegów stomatologii estetycznej są trwałe: wybielone zęby pozostają białe przez około 3 lata, trwałość licówek to około 15 lat, podobnie rzecz się ma z mostami. Natomiast prawidłowo założony implant może "przeżyć" nasze własne zęby.

W przygotowania do ślubu warto włączyć też punkty związane ze stomatologią estetyczną. Zalety pięknego, białego uśmiechu to nie tylko lepszy, młodszy i zdrowszy wygląd, to także swoboda doboru sukienki (teraz suknia może być nawet najbielsza) i swoboda pozowania przed obiektywem - biały uśmiech każdemu dodaje fotogeniczności. A przecież to album ze zdjęciami będzie najtrwalszą pamiątką z dnia ślubu. Jak sprawdzić, czy nasze zęby są takie, jak być powinny?
 Zapraszamy na konsultacje lekarza specjalisty, który doradzi, co i w jakim czasie powinniśmy wykonać, aby radość z tak wspaniałej chwili jaką jest ślub była jeszcze większa i niczym niezmącona. Zapraszamy także na I ZAMOJSKIE TARGI ŚLUBNE które odbędą się w najbliższy weekend - 2 i 3 kwietnia 2011 roku. Gdzie będzie można porozmawiać z lekarzem stomatologiem i rozwiać wszystkie wątpliwości. Folder ślubny otrzymany podczas targów uprawnia do bezpłatnej konsultacji oraz wykonania indywidualnego, szczegółowego planu leczenia. Mamy także wiele innych atrakcji. Miejsce: Hala Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu w godzinach od 10 do 17.

Papieża błogosławionym - musiał odbyć się pogrzeb i zostać wypełniony testament Jana Pawła II. Papież Swoją ostatnią wolę zawarł w testamencie wzorowanym na testamencie papieża Pawła VI. Pierwszy wpis w  testamencie jest datowany na 6 marca 1979 roku, a  ostatni na 17 marca 2000 roku. Poszczególne wpisy powstawały w czasie papieskich rekolekcji. Dokument napisany został po polsku i  zawierał między innymi polecenia dotyczące jego pochówku w ziemi, bez sarkofagu, oraz spalenia prywatnych zapisków. Polecenie odnośnie pochówku zostało wypełnione - papież spoczął w podziemiach Bazyliki św. Piotra w  Watykanie

- w ziemi, bez sarkofagu. Wykonawcą ostatniej woli Jana Pawła II był jego wieloletni osobisty sekretarz - kardynał Stanisław Dziwisz. Rozpoczęty na wniosek nowego papieża Benedykta XVI - proces beatyfikacyjny zostanie zwieńczony wyniesieniem 1 maja Jana Pawła II na ołtarze. 2 kwietnia 2005 roku i wiele dni potem również zamościanie modlili się w kosciołach za swojego Papieża. Znicze zapłonęły przed pomnikiem Jana Pawła II znajdującym się przy zamojskiej Kolegiacie. To własnie tutaj przybywali mieszkańcy Zamościa, by oddać cześć PapieżowiPolakowi. Drugim takim miejscem w Zamościu był kościół Matki Bożej

Królowej Polski, gdzie 12 czerwca 1999 roku Ojciec Święty wygłosił homilię. Również i 2 kwietnia 2011 roku prawdopodobnie w tych samym miejscach zamościanie zechcą oddać hołd Janowi Pawłowi II. Oprócz tego w Łaszczowie, w tym dniu odbędzie się zjazd „Rodziny Szkół im. Jana Pawła II Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej”. O godzinie 10.00 Mszę odprawi bp Mariusz Leszczyński. Podczas niej biskup udzieli również sakramentu bierzmowania. Natomiast we wszystkich kościołach w Polsce odbędzie się Apel Jasnogórski i modlitwy o beatyfikację Jana Pawła II.

Multimed Zamość

Zamość 6. rocznica śmierci Papieża

Santo subito! Sześć temu, 2 kwietnia 2005 roku, punktualnie o 21.37 cały świat wstrzymał oddech. Chwilę potem argentyński biskup Leonardo Sandrii oznajmił wszystkim obecnym: „Nasz ukochany Ojciec Święty Jan Paweł II powrócił do domu Ojca”. Ostatni raz Ojciec Święty pojawił się publicznie w niedzielę wielkanocną 31 marca 2005 roku. Mimo wysiłków nie był jednak w  stanie wydobyć z siebie głosu. Wielkanocne orędzie odczytał za niego watykański

sekretarz stanu, kardynał Angelo Sodano. Wieczorem 2 kwietnia we wszystkich kościołach w Polsce i na świecie ludzie modlili się za zmarłego Papieża. Po śmierci papieża dodano mu nowy przydomek nazywając go Janem Pawłem Wielkim. Tylko trzech papieży w historii Kościoła katolickiego nosiło taki przydomek: Leon I, Mikołaj I i Grzegorz I. Tłumy na placu św. Piotra wołały „Santo subito” - „Natychmiast święty”. Nim jednak rozpoczął się proces beatyfikacyjny - czyli zmierzający do ogłoszenia

dacz


Gazeta

Reklama w Zamojskiej: tel. 785-647-357 Redakcja: tel. 84 539-88-22, Zamość, ul. Szczebrzeska 21

Zamość Narodowy Spis Powszechny

Jeśli studiujesz i uważasz się za eksperta w swojej dziedzinie, prowadzisz własne badania na interesujący temat - zgłoś się do konkursu „Studencki Nobel 2011”. W konkursie mogą wziąć udział studenci studiów stacjonarnych i niestacjonarnych pierwszego i drugiego stopnia oraz jednolitych magisterskich. W etapie uczelnianym może wziąć udział każdy student, który uzyskał za ostatni semestr akademicki zaliczony w Polsce średnią ocen

przeszkolone i pouczone o tajemnicy statystycznej, złożyli pisemne przyrzeczenie o treści wynikającej z przepisów i zostali pouczeni o skutkach prawnych naruszenia tajemnicy, wynikających z ustawy o statystyce publicznej. W trakcie spisu rachmistrz spisowy posługuje się umieszczonym na widocznym miejscu identyfikatorem, zawierającym imię i nazwisko rachmistrza, zdjęcie, pieczęć urzędu statystycznego, pieczątkę i podpis dyrektora urzędu statystycznego oraz dowodem osobistym. W tym roku można dokonać samopisu drogą elektroniczną za pomocą internetu. Wystarczy to tylko zadeklarować do Gminnego Komisarza Spisowego. Wtedy otrzymamy od Głównego Urzędu Statystycznego adres, login i hasło. Po zalogowaniu się dostępny będzie formularz elektroniczny, który po wypełnieniu będzie przesyłany na wskazany adres Gminnego Biura Spisowego lub Wojewódzkiego Biura Spisowego. dacz

Region Ruch Poparcia Palikota

Szkolenie i „Ferdydurke”

Wśród uczestników szkolenia byli dyrektorzy i wicedyrektorzy regionalni Stowarzyszenia RPP, członkowie zarządu Stowarzyszenia RPP oraz pełnomocnicy okręgowi Ruchu Poparcia. Wykłady oraz warsztaty prowadzone były przez: profesor Magdalenę Środę, profesora Krzysztofa Obłója, Piotra Tymochowicza, Andrzeja Długosza oraz Janusza Palikota. REKLAMA

13

Nr (091) 29 marca - 4 kwietnia 2011

POWIATU ZAMOJSKIEGO

Nobel dla żaka

Już 1 kwietnia do naszych drzwi zapukają rachmistrzowie. Ruszył Narodowy Spis Ludności i Mieszkań 2011. Potrwa on do 30 czerwca.

W Lublinie odbyło się szkolenie liderów Stowarzyszenia Ruch Poparcia Palikota i partii Ruch Poparcia. Udział w nim wzięła prawie setka osób z całego kraju.

NIEZALEŻNY TYGODNIK

Region Konkurs Studencki Nobel 2011

Spiszą i policzą Podczas spisu powszechnego rachmistrzowie spytają nas o wykształcenie, źródła utrzymania, wysokość dochodów, obywatelstwo, narodowość i język, wyznanie, niepełnosprawność, liczbę dzieci, czy dojazdy do pracy. Rachmistrzowi nie można odmówić udzielenia odpowiedzi. Obowiązek udzielenia ścisłych, wyczerpujących i zgodnych z prawdą informacji wynika z ustawy o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań. Odmowa udzielenia odpowiedzi oraz udzielenie odpowiedzi niezgodnych ze stanem faktycznym pociągają za sobą skutki prawne. GUS może nałożyć karę grzywny nawet do 5 tysięcy złotych. W czasie spisu rachmistrze będą wyposażeni w specjalne terminale mobilne, na których będzie wypełniany formularz w wersji elektronicznej. Dane wprowadzone do formularza i zatwierdzone będą niezwołocznie przesyłane do zbiorczej bazy danych spisowych Głównego Urzędu Statystycznego, a następnie usunięte z terminala rachmistrza. Wszystkie dane indywidualne i osobowe zebrane w spisie są poufne i podlegają szczególnej ochronie. Wszystkie osoby uczestniczące w spisie zostały

amo ska

Większość tych zajęć odbyła się w lubelskim Hotelu Europa przy Krakowskim Przedmieściu. Głównymi celami szkolenia było m.in. wyjaśnienie zasad strategicznego rozwoju struktur organizacji, planowanie kampanii wyborczej czy nabywanie umiejętności związanych z wystąpieniami publicznymi. Poza szkoleniem miały miejsce też imprezy towarzyszące. Jedną z nich był udział uczestników w spektaklu na podstawie powieści „Ferdydurke” Witolda Gombrowicza, który miał miejsce na deskach Warsztatów Kultury w Lublinie. Mariusz Kwietniewski

minimum 4.0. Najlepsi studenci będą nagradzani w 10 kategoriach: nauki rolniczo - przyrodnicze, inżynieryjne i techniczne, medyczne i o zdrowiu, prawnicze, ekonomiczne, humanistyczne, ścisłe, sztuka, sport, języki obce. Przy wyborze Studenckiego Nobla bierze się pod uwagę: średnią ocen ze studiów, znajomość języków obcych, uczestnictwo w wymianie krajowej i międzynarodowej, działalność naukową - prace badawcze, publikacje, referaty - udział w konkursach, nagrody, stypendia,

3

wyróżnienia, działalność w samorządzie studenckim i organizacjach studenckich, działalność w fundacjach i stowarzyszeniach, działalność w mediach, osiągnięcia sportowe, akcje charytatywne, działalność artystyczną, kulturalną, praktyki, staże, pracę zawodową i inne zainteresowania studenta. Celem konkursu jest wyłanianie, promowanie oraz nagradzanie wszechstronnych studentów wyróżniających się ponadprzeciętną wiedzą, działalnością naukową i społeczną. Konkurs składa się z trzech etapów: uczelnianego, regionalnego oraz finału. Formularz zgłoszeniowy oraz szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.studenckinobel.pl. DNL

Zamość Zmiany w PiS

Zawiślak prezesem okręgu Zamojski poseł Sławomir Zawiślak z Prawa i Sprawiedliwości został pełniącym obowiązki prezesa okręgu Zamość-Chełm-Biała Podlaska swojej partii. Propozycję wysunięcia zamojskiego posła na lidera w okręgu wyborczym nr 7 zgłosili członkowie okręgowego zarządu PiS. Kandydatura ta zyskała aprobatę krajowych władz Prawa i Sprawiedliwości. Jak mówi sam Sławomir Zawiślak, chełmski okręg wyborczy to nie jedyny, w którym władzę będzie sprawował nowy lider. Pełniącym obowiązki prezesa okręgu białostockiego został Krzysztof Jurgiel, były minister rolnictwa w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. Poseł z Zamościa nie ukrywa, że jego głównym zadaniem jako lidera w okręgu nr 7 będzie jak najlepsze przygotowanie partii do wyborów parlamentarnych. Ma nawet receptę na sukces. - Rzetelna praca w regionie,

SUPER NAGRODA CZEKA Odkurzacze za szarady Co kwartał losujemy

dodatkową nagrodę W losowaniu wezmą udział osoby, które wysyłały SMS-y z prawidłowym rozwiązaniem krzyżówki

Nowoczesny odkurzacz osobiście wręczy dyrektor oddziału Hit-Sat w Zamościu

w każdym biurze i punkcie Prawa i Sprawiedliwości. Tylko pomagając ludziom w załatwianiu najbardziej przyziemnych spraw możemy zdobyć zaufanie, które pozwoli nam sprawować władzę w kraju - zdradził nowy lider Prawa i Sprawiedliwości. OGŁOSZENIE

Po wyborach odbędzie się zjazd okręgu, na którym działacze PiS ocenią jego pracę i zdecydują, czy poseł Zawiślak zamiast pełniącego obowiązki zostanie szefem regionalnym partii na dłużej. dacz


Gazeta

4

13

Nr (091) 29 marca - 4 kwietnia 2011

amo ska NIEZALEŻNY TYGODNIK

Kontakt: tel. 785-773-937 www.zamojska.com redakcja@zamojska.com

POWIATU ZAMOJSKIEGO

Region Interwencja poselska

Krasnobród Kradzież w kościele

Poseł pyta o pocztę 16 marca pocztowcy z Zamościa wzięli udział w manifestacji w Warszawie. W sprawie wdrożenia programu oszczędnościowego w Poczcie Polskiej S.A. wystąpił poseł Sławomir Zawiślak. Zaniepokojenie pracowników tej firmy, nie tylko na Zamojszczyźnie, wzbudził plany liwkiwdacji urzędów pocztowych, w konsekwencji czego zlikwidowane zostałyby również miejsca pracy. Z kolei zwykli ludzie, zwłaszcza mieszkający na wsi, obawiają, że aby wysłać list będą musieli przebyć dłuższą drogę niż dotychczas. W tej sprawie interweniował zamojski poseł Sławomir Zawiślak. W odpowiedzi na tę interwencję Ireneusz Godzisz, dyrektor Rejonowego Oddziału Poczty Polskiej w Zamościu, odpowiada, że zmiany dotyczące sieci pocztowej to jeden z elementów strategii firmy wobec zbliżającego się pełnego otwarcia rynku. Tłumaczył również, że ciężar utrzymania sieci placówek spoczywa wyłącznie na Poczcie Polskiej

S.A. gdyż spółka ta nie otrzymuje dotacji z budżetu państwa. Z tych własnie powodów firmę czeka szereg zmian organizacyjnych. Zapewnia jednoczesnie, że związku z tymi zmianami i  likwidacją częsci filii i  urzędów pocztowych nie ucierpią mieszkańcy Zamojszczyzny. Według wyliczeń dyrektora Godzisza na terenach miejskich średni wskaźnik dostępności do usług pocztowych to 5234 mieszkańców na jedną placówkę pocztową. Na terenach wiejskich jedna placówka przypada na 63,79 kmkw. Oprócz tego według szefa zamojskiej poczty, tworzone mają być agencje pocztowe, w  których będzie można dokonać takich samych czynności jak obecnie na poczcie - nadać lub odebrać list, paczkę, kupić znaczki, zapłacić abonament. Agencję pocztową może otworzyć osoba prowadząca działalność gospodarczą. Ten ostatni punkt zmusza jednak do postawienia pytania, co się stanie, jeśli nie znajdą się chętni, aby taką agencję prowadzić? W chwili obecnej trudno okreslić termin rozpoczęcia zmian. Wiadomo,

Sanktuarium okradzione Złota biżuterię skradziono z kościoła pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny w Krasnobrodzie.

Jak będzie wyglądała praca poczty w przyszłości? że już teraz w niektórych placówkach listonosze są przenoszeni do urzędów pocztowych obejmujących kilka gmin. Tak stało się między innymi w  Grabowcu. W  miejsce urzędów powstają punkty usług pocztowych. Jednak pracuje tam tylko jedna osoba. dacz

Lubelskie ostoją energetyki Głównym tematem dyskusji były możliwości odnawialnych źródeł energii, jako jednej z form inwestycji w Polsce Wschodniej i szansy na rozwój regionu. Tematyka konferencji skierowana była przede wszystkim

do przedsiębiorców zainteresowanych inwestycjami w branży energetycznej. Podczas konferencji wykład dotyczący potencjału energetycznego Lubelszczyzny wygłosił Sławomir Sosnowski - wicemarszałek województwa lubelskiego. - Województwo lubelskie stanowi interesujące miejsce do inwestowania w sektorze energetycznym, zarówno w systemy tradycyjne, jak i alternatywne źródła energii, jak na przykład energia słoneczna, czy biogazownie mówił na konferencji wicemarszałek

Parafianie i pielgrzymi są oburzeni faktem rabunku w sanktuarium NMP w Krasnobrodzie przedmiotów miała dla wiernych także charakter osobisty, gdyż były to wota złożone dla patronki parafii. Oburzenie parafian potęguje fakt, że krasnobrodzki kościół Najświętszej Maryi Panny jest również diecezjalnym sanktuarium maryjnym, specjalnym miejscem dla wierzących. dacz

Zamość Narkotyki wśród nieletnich

Z wagą w slipach Dwóch nastolatków zatrzymali w piątek, 18 marca, zamojscy policjanci. Jeden z chłopców miał przy sobie marihuanę zawinięta w gazetę, drugi zaś elektroniczną wagę, którą ukrył w... slipkach.

Region Konfrencja Lubelskiego Klubu Biznesu

O potencjale energetycznym województwa lubelskiego rozmawiano 23 marca na „Forum Energetycznym 2011” w Lublinie. Gospodarzem konferencji było Stowarzyszenie Lubelski Klub Biznesu.

Wśród skradzionych rzeczy są złote łańcuszki, obrączki, pozłacane serduszka, które znajdowały się w kościelnych gablotach. Część z nich złożona była jako wota w sanktuarium maryjnym. Drogocenne przedmioty najprawdopodobniej zostały wyniesione z kościoła wcześniej, jednak dopiero kilka dni temu ich brak zauważyli miejscowi księża. To komplikuje poszukiwania skradzionych rzeczy, gdyż złodzieje mogli już je ukryć daleko od miejsca kradzieży lub sprzedać. Wierni są oburzeni. Każda kradzież jest niegodziwa, natomiast kradzież kościołów spotyka się zawsze z jeszcze większym potępieniem. Oprócz tego większość ze skradzionych

Sosnowski. Dodał również, że w tej chwili cała Unia Europejska idzie w kierunku poszukiwania nowych, ekologicznych źródeł energii. Celem konferencji było zainteresowanie przedsiębiorców do inwestowania w nowe formy pozyskiwania energii oraz uświadomienie samorządom korzysci płynących z  wspierania tego sektoru, jak na przykład tworzenie nowych miejsc pracy, czy większy poziom bezpieczeństwa energetycznego. dacz

Na ulicy Wiejskiej zamojscy policjanci zatrzymali dwóch nieletnich w wieku 14 i 15 lat. Zwrócili oni na siebie uwagę swoim nerwowym zachowaniem. W  momencie pojawienia się patrolu chłopcy odrzucili od siebie kawałek gazety. Jak się okazało zawinięty w niej był susz marihuany o  wadze blisko 4 gramów. Podczas przeszukania okazało się, że starszy

Nastolatkowie mieli przy sobie blisko 4 gramy marihuany z nastolatków ma przy sobie wagę elektroniczną, którą ukrył w slipkach. Wkrótce nastolatkowie zostaną przesłuchani, a ich sprawą zajmie się sąd rodzinny i nieletnich. dacz

Region Honorowe krwiodawstwo

Gorąca krew

REKLAMA

Strażacy ratują innym życie także oddając krew 1 marca w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie odbyło się podsumowanie ogólnopolskiej akcji „Ognisty Ratownik - Gorąca Krew”. Akcja kierowana jest zarówno do strażaków PSP, jak Ochotniczych Straży Pożarnych. Ideą tej akcji jest propagowanie wśród strażaków honorowego krwiodawstwa. W skali kraju akcja dała wymierne efekty w postaci ponad 6 tys. litrów krwi oddanej, przez 3400 strażaków ratowników. Na Lubelszczyźnie w akcję zaangażowało się 7 komend PSP, 8 jednostek OSP,

w sumie uczestniczyło 352 ratowników oraz 477 innych osób, które oddały łącznie 504,5 litrów krwi. W gronie komend I miejsce zdobyła KP PSP Tomaszów Lub. (52,5 l), w gronie OSP zwyciężyła OSP Modliborzyce (45,9 l), a drugie miejsce zajęła OSP Komarów-Osada (40,5l). Najlepszym strażakiem okazał się dh Andrzej Zaburko z OSP Komarów-Osada, który w dzieleniu się życiem oddał ponad 35 litrów krwi. Strażacy oddając krew osobom potrzebującym, szczególnie tym, którzy ucierpieli w wyniku wypadków komunikacyjnych, aktywnie wpisują się w ratowanie życia ludzkiego. rael


amo ska

Gazeta

Reklama w Zamojskiej: tel. 785-647-357 Redakcja: tel. 84 539-88-22, Zamość, ul. Szczebrzeska 21

NIEZALEŻNY TYGODNIK

13

Nr (091) 29 marca - 4 kwietnia 2011

POWIATU ZAMOJSKIEGO

5

Region Ceny paliw

Szok na stacjach Nawet 5, 25 zł może jeszcze w tym roku wynieść średnia cena litra benzyny 95 i oleju napędowego - przewiduje Polska Organizacja Przemysłu i Handlu Naftowego. A jeszcze kilka tygodni temu wśród kierowców krążył dowcip, że jeśli cena benzyny przebije 5 złotych, to będzie znaczyło, że piekło zamarzło. Dziś nikt już nie żartuje, a z niepokojem patrzy na wskaźnik dystrybutora. Ceny paliw galopują w górę, a kieszenie kierowców zaczynają świecić pustkami. Z analiz firmy e-petrol. pl wynika, że paliwa drożeją w całym kraju. Ceny windują przede wszystkim stacje dużych koncernów. W tym roku było już dwadzieścia trzy podwyżki cen benzyny i dwadzieścia siedem podwyżek cen oleju napędowego. Najbardziej zdrożał olej napędowy - jeśli przyjrzeć się cenom od początku roku, to w niektórych miejscach nawet o ponad 20 groszy. Benzyna bezołowiowa w tym

samym czasie zdrożała średnio o 11 groszy. Najtańszym paliwem pozostaje gaz LPG, ale i on zdrożał od stycznia już o około 20 groszy. Paradoksalnie, choć naprawdę trudno w to uwierzyć mamy drugą najtańszą benzynę w UE. Choć średnia cena minimalnie przekracza 5 zł, to jesteśmy jednym z ostatnich krajów, gdzie zdarzają się stacje z paliwem za mniej niż 5 zł. Za 100 złotych możemy w Polsce kupić 19, 80 litrów E95. Za taką samą kwotę może zatankować 20, 04 litrów oleju napędowego. Jak ceny wpływają na ruch na stacjach benzynowych? - Kierowcy tankują z  rzadka. Częściej wygląda to tak jakby tankowali z przymusu a do wszystkiego skłonił ich brak jakiegokolwiek innego miejsca skąd mogliby brać benzynę - opowiada Tomasz, pracujący na jednej z zamojskich stacji paliw. Jak jednak mówi stare porzekadło, każdą przeszkodę można ominąć. - Tutaj tankowałem, że tak powiem z konieczności - twierdzi 23 - letni Krzysztof, kierowca, którego zastaliśmy na stacji w Zamościu

Miasto

Firma

Pb 95

ON

LPG

Zamość

Statoil, ul. Wyszyńskiego

5,01

4,94

2,53

Zamość

Orlen, ul. Szczebrzeska

4,95

4,87,

2,54

Zamość

Statoil, ul. Peowiaków

5,01

4,94,

2,53

Wysokie

Orlen, droga na Lublin

4,77,

4,89

2,48

Zwierzyniec

ul. Biłgorajska

4,69

4,42

-

Łabuńki Pierwsze

Bliska

4,95

4,87

-

Średnie ceny detaliczne paliw w wybranych stacjach w powiecie zamojskim (źródło: www.roztocze.net - stan na 26 marca) - najczęściej w paliwa zaopatruje mnie kuzyn, który odbywa „wycieczki” na Ukrainę. Jak twierdzi kierowca - paliwo zza wschodniej granicy jest tańsze o około 50 groszy na litrze, nawet gdyby do jego ceny dodać koszty transportu do Polski. Drugie rozwiązanie jest nieco mniej atrakcyjne. Preferują je Ci, którzy nie mogą sobie pozwolić na wypad za Bug. Pozostaje im skrupulatnie wyliczać pokonywane kilometry tak by nie przekroczyć limitu wydatków na paliwo. Najbardziej radykalnym rozwiązaniem jakie rozważają kierowcy jest zostawienie swoich aut w garażu i przesiadka do

komunikacji miejskiej lub busów. Według analityków portalu e-petrol. pl rozwiązaniem, które mogłoby powstrzymać tę nienajlepszą sytuację na rynku paliw mogłoby być obniżenie akcyzy. Twierdzą, że już teraz powinno się obniżać ją elastycznie, aby utrzymywać w ryzach ceny. Wysokie ceny spowodują bowiem mniejsze zużycie, w efekcie mniejsze wpływu z podatku akcyzowego. W ten sposób zmniejszenie akcyzy spowodować mogłoby zwiększenie popytu na benzynę i rozwiązać przynajmniej doraźnie ten problem. dacz

REKLAMA

Lubelski Transfer www.transferinnowacji.lublin.pl Innowacji POKL, Priorytet VIII. Regionalne kadry gospodarki, Dziaùanie 8.2. Transfer wiedzy Poddziaùanie 8.2.1. Wsparcie dla wspóùpracy sfery nauki i przedsiæbiorstw CO OFERUJEMY?

I. 3-MIESIÊCZNE STA¯E W MIKRO-, MA£YCH I ŒREDNICH PRZEDSIÊBIORSTWACH W WOJEWÓDZTWIE LUBELSKIM • Wysokoœæ stypendium sta¿owego dla jednej osoby œrednio 3 tys. z³ brutto / miesi¹c II. SZKOLENIA • W³asnoœæ intelektualna oraz prawo patentowe • Innowacje i konkurencyjnoœæ • Finansowanie komercjalizacji badañ

PO CO TO ROBIMY?

KOGO SZUKAMY?

• LUDZI Z POMYS£EM na innowacjê gotow¹ do wdro¿enia w przedsiêbiorstwach • PRACOWNIKÓW UCZELNI WY¯SZYCH I INSTYTUTÓW BADAWCZYCH posiadaj¹cych siedzibê w woj. lubelskim

LUBELSKI TRANSFER INNOWACJI

Zaleýy nam na realizacji celu projektu, którym jest wzrost powiàzañ miædzy biznesem i naukà w woj. lubelskim. Chcemy umoýliwiã przedstawicielom obu sfer nawiàzanie kontaktu, przygotowanie gruntu pod wdroýenie innowacji opracowanych przez naukowców.

KIM JESTESMY

FUNDACJA ROZWOJU DEMOKRACJI LOKALNEJ ul. 1 Maja 13/4, 20-410 Lublin Tel./Fax 81 532 64 70 e-mail: biuro@transferinnowacji.lublin.pl www.transferinnowacji.lublin.pl

tel./fax 81 532 64 70 Cz³owiek - najlepsza inwestycja

Projekt "Lubelski Transfer Innowacji” jest wspóùfinansowany przez Uniæ Europejskà w ramach Europejskiego Funduszu Spoùecznego

REKLAMA

Miasto

Pb 95

Pb 98

ON

LPG

Białystok

4,99

5,20

4,96

2,53

Bydgoszcz

5,07

5,26

4,99

2,62

Gdańsk

5,03

5,34

4,97

2,61

Gorzów Wlkp.

5,10

5,36

5,10

2,67

Katowice

5,05

5,22

5,00

2,54

Kielce

5,06

5,30

5,05

2,56

Kraków

5,02

5,22

4,98

2,53

Lublin

5,02

5,25

4,96

2,53

Łódź

5,01

5,19

4,99

2,57

Olsztyn

5,09

5,35

5,06

2,54

Opole

5,08

5,32

5,07

2,61

Poznań

5,06

5,35

5,01

2,64

Rzeszów

5,05

5,24

5,01

2,41

Szczecin

5,03

5,26

5,01

2,69

Warszawa

5,08

5,34

5,05

2,62

Wrocław

5,04

5,27

4,97

2,63

Średnie ceny detaliczne paliw w miastach wojewódzkich (źródło: www.e-petrol.pl)

Łabunie Promocja czytelnictwa

Podaruj książkę Samorząd uczniowski Szkoły Podstawowej w Łabuniach rozpoczął akcję „Jestem absolwentem”. Jej głównym celem jest powiększenie zbiorów szkolnej bibilioteki. Na książki czekają wszystkie dzieci. Do szkolnej biblioteki już udało się pozyskać 60 książek dzięki wsparciu ze strony gminy, 77 następnych udało się zakupić z Funduszu Sołeckiego. O akcji nie zapomniał też zarząd KGW z Łabuń, który przekazał na ten cel 200 zł. Bilioteka ma już w sumie 136 książek. Żeby wspomóc akcję należy przynieść jedną nową książkę lub kilka do biblioteki Szkoły Podstawowej w Łabuniach do 10 maja. 19 maja ka żdy da rcz y ńca otrzyma pamiątkowy dyplom i  tytuł „Życzliwego Absolwenta” lub „Sympatyka szkoły”. Ponadto lista darczyńców zostanie opublikowana na stronie internetowej Urzędu Gminy. wios


Gazeta

6

13

Nr (091) 29 marca - 4 kwietnia 2011

amo ska NIEZALEŻNY TYGODNIK

Kontakt: tel. 785-773-937 www.zamojska.com redakcja@zamojska.com

POWIATU ZAMOJSKIEGO

Polityka Nazwy polskich partii

Zamość Spotkanie w sprawie kolei

Partie z przymrużeniem oka

Partia Łysych, Partia Ćwoków, czy w końcu Kongres Polskich Eskimosów - to tylko niektóre z formacji, które widniały - bądź wciąż widnieją - w krajowym rejestrze partii politycznych. W latach 90. ubiegłego wieku, gdy konstytucyjnie zakazany został monopol jednej partii, wprowadzono pluralizm polityczny. Jak grzyby po deszczu zaczęły powstawać nowe partie polityczne. Zważywszy, że w nowym ustroju każdy mógł założyć ugrupowanie odpowiadające jego poglądom, na krajowej scenie politycznej pojawiły niecodzienne twory partyjne. Bodaj najsłynniejszym nietypowym, ale jakże sympatycznym, ugrupowaniem politycznym w Polsce była Polska Partia Przyjaciół Piwa. Formację tę założył satyryk, Janusz Rewiński. Utworzone w 1990 r. ugrupowanie za nadrzędny cel postawiło sobie promowanie kulturalnego picia piwa, a jego członkowie na każdym kroku podkreślali korzyści płynące ze spożywania chmielowego napoju oraz jego wyższości nad wódką. Polska Partia Przyjaciół Piwa odniosła nieoczekiwany sukces w wyborach, które odbyły się w 1993 r. Dzięki poparciu, które wyniosło 3, 27 procent, do Parlamentu udało się wprowadzić 16 posłów. W późniejszym czasie partia podzieliła się na dwie części: „Małe Piwo”, w skład którego weszło 3 posłów oraz „Duże Piwo”, do którego należało 13 posłów. Innym ugrupowaniem, wywołujących uśmiech na twarzach wyborców jest Partia Dobrego Humoru. Głównym celem tego ugrupowania jest poprawa nastroju obywateli. Jak możemy

Waldemar "Major" Frydrych jest autorem wielu "Inicjatyw" politycznych jak Pomarańczowa Alternatywa, Krasnoludki i Gamonie, czy Partia Ćwoków przeczytać na oficjalnej stronie stowarzyszenia, Partia Dobrego Humoru to „wesoła ANTYpartia”. „Nie chcemy rządzić, zasiadać i piastować.” - twierdzą członkowie PDH. Wśród „działaczy” antypartii znajdują się między innymi: Krzysztof Skiba, Michał Ogórek i Marcin Daniec. Z goła inne emocje budziła Polska Partia Erotyczna. Założona została w  1991 roku przez najbardziej znanego polskiego naturystę, Sylwestra Marczaka, której największym hasłem wyborczym było zniesienie tabu na temat seksu oraz usankcjonowanie wolnej miłości pozbawionej zobowiązań. Z kolei w 2007 roku legendarny happener Waldemar „Major” Frydrych, który w  latach 80. stał na czele nie mniej legendarnej Pomarańczowej Alternatywy, założył nową formację

Jaka przyszłość kolei?

- Partię Ćwoków. Partia miała całkiem na poważnie starać się o wejście do Sejmu i ciążenie w tę stronę uważała za naturalne, skoro Sejm według niej to największe skupisko ćwoków. Co by jednak o Partii Ćwoków nie mówić i tak nie była to najbardziej „odjechana” inicjatywa Fydrycha - w 2006 roku wystartował w wyborach na prezydenta Warszawy z  ramienia Komitetu Wyborczego Wyborców Gamonie i  Krasnoludki i uzbierał więcej głosów niż Wojciech Wierzejski z Ligi Polskich Rodzin. Inną ciekawą formacją była Partia Łysych. Na jej czele stał Leszek Mazan. Partia ta nie brała udziału w  żadnych wyborach parlamentarnych. Ugrupowanie powstało w 1993 r., ale nigdy nie zostało zarejestrowane. Przede wszystkim działania partii polegały na popieraniu łysych polityków i łysych kandydatów na parlamentarzystów. Partia Łysych oczywiście nawoływała do bycia łysym i podkreślała korzyści płynące z braku owłosienia na głowie. Niewiele wiadomo o  Kongresie Polskich Eskimosów. Wiadomo jednak, że istniała i  wystartowała w wyborach parlamentarnych w 1993 r. jako jedno z niezliczonych ugrupowań. Niestety, a może i dobrze, mniejszość etniczna, na którą liczyli działacze partii, okazała się mniejsza od oczekiwań, zaś wyborcy odnieśli się do tej inicjatywy wyjątkowo chłodno. Wśród innych humorystycznych ugrupowań w Polsce istniały także: Partia Głodujących Nauczycieli, Partia Bezdomnych, Partia Ludzi Niezadowolonych, Partia Przyjaciół Whisky, czy partia satyryka Szymona Majewskiego ĘĄ.

Rodzinna przemoc na osiedlach

MCPR w celu zapewnienia pomocy i wsparcia osobom krzywdzonym opracowało i wdrożyło „Program Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie”. W 2010 roku w celu ochrony osób dotkniętych przemocą domową, przeprowadzano patrole, w których brali udział dzielnicowy, psycholog oraz pracownik socjalny. Sprawozdanie informuje ponadto, że 17 osób pokrzywdzonych skorzystało ze schronienia w hostelu Ośrodka Interwencji Kryzysowej. W ramach tego programu zaproponowano 206 sprawcom przemocy

udział w programie. Zgodziło się trzech, tylko jeden z nich dotrwał do końca. W ramach realizacji tych działań policja poinformowała, że w 2010 roku zostało założonych 188 niebieskich kart. Ośrodek Interwencji Kryzysowej zebrał w  2010 roku informacje na temat środowisk, w których zanotowano przemoc domową. OIK wspólnie z Komendą Miejską Policji, MCPR-em, Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i z Sądem Rejonowym opracował dane, na podstawie których sporządzono mapkę osiedli najbardziej zagrożonych przemocą domową. A  są to osiedla: Słoneczny Stok, Zamoyskiego, Orzeszkowej i  Reymonta, Stare Miasto oraz Karolówka. W  2009 roku na dwóch pierwszych miejscach plasował się Słoneczny Stok i os. Zamoyskiego, a na kolejnych znalazły się: os. Kilińskiego, Powiatowa i Karolówka. W 2006 roku: Powiatowa, Zamoyskiego, Słoneczny Stok, Orzeszkowej i Reymonta. W ramach Miejskiego Programu P rzeciwdzia ła nia P rzemocy w  Rodzinie podnoszono świadomość społeczną na temat przyczyn

23 marca odbyło się spotkanie, w którym udział wzięli przedstawiciele Stowarzyszenia „Padwa Północy”, Koła Młodej Lewicy, MZZ Rewidentów Taboru Zarządu Krajowego, kolejarskiej „Solidarności”, a także emerytowani kolejarze i niektórzy radni miejscy. Głównym powodem konferencji były pojawiające się w mediach nieoficjalne informacje na temat kursowania szynobusów, które z dniem 24 czerwca 2011 roku wjadą na Roztocze ze statusem pociągów sezonowych. Według uczestników

spotkania powodzenie przywróconych połączeń kolejowych będzie zależało od rozkładu jazdy. Zaproponowali oni następujący układ i czas połączeń: Zamość odjazd godz. 5.00, przyjazd Lublin godz. 6.50 - przesiadka na pociągi dalekobieżne do Gdyni Głównej oraz Szczecina Głównego; Zamość odjazd godz. 17.00, przyjazd Lublin godz. 18.50; Lublin odjazd godz. 9.40, przyjazd Zamość godz. 11.30; Lublin odjazd godz. 15.30, przyjazd Zamość godz. 17.20; Lublin odjazd godz. 20.40, przyjazd Zamość godz. 22.30. Dyskutanci zaproponowali także, by pociągom relacji Zamość - Lublin - Zamość powinny posiadać status całorocznego kursowania. Uczestnicy spotkania zapowiedzieli również, że swoimi propozycjami zechcą zainteresować lokalnych samorządowców. dacz

Komarów-Osada Wystawa prac plastycznych dzieci

Zima w Komarowie W Samorządowym Ośrodku Kultury w Komarowie-Osadzie można oglądać wystawę zatytułowaną „Zima w mojej miejscowości”. Na wystawie znalazły się prace uczestników Gminnego Konkursu Plastycznego, zorganizowanego przez Filię Biblioteczną w Zubowicach, czyli uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z całej gminy. Ich rysunki były oceniane w trzech kategoriach: klas 0 - III i IV - VI oraz klas gimnazjalnych. Wśród najmłodszych najwyzej oceniono pracę Mateusza Niemczuka ze

Szkoły Podstawowej w Antoniówce Drugą nagrodę przyznano Agnieszce Prusze szkoły w Zubowicach, a trzecią - Jakubowi Szozdzie ze szkoły w Śniatyczach. W kategorii klas IV - VI wygrała praca Joanny Trześniowskiej ze Szkoły Podstawowej w Antoniówce. Drugą nagrodę zdobył jej kolega klasowy Robert Presz, a trzecią Paulina Kawalec ze szkoły w Zubowicach. Wśród gimnazjalistów najlepsza okazała się Justyna Jednacz z  Publicznego Gimnazjum w Zubowicach, zas drugie miejsce zajęła Joanna Jakubczak z tej samej szkoły. rael

REKLAMA

Daniel Czubara

Zamość Skala przemocy domowej

Miejskie Centrum Pomocy w Rodzinie przygotowało sprawozdanie z działalności w 2010 roku. Dotyczy ono realizacji „Miejskiego Programu Przeciwdziałania Przemocy Domowej na terenie miasta Zamościa na lata 2008-2013” oraz „Programu ochrony ofiar przemocy w rodzinie na lata 2009 - 2013”. Dokument ujawnia również mapę osiedli najbardziej zagrożonych przemocą domową i uzależnieniem od alkoholu na terenie miasta Zamość.

O atrakcyjny dla pasażerów rozkład jazdy pociągów relacji Zamość - Lublin zamierzają ubiegać się organizacje pozarządowe oraz kolejarskie związki zawodowe.

i skutków przemocy domowej miedzy innymi obalając mity i stereotypy funkcjonujące w rodzinach i grupach rówieśniczych. Prowadzono szkolenia interdyscyplinarne i objęto poradnictwem ponad tysiąc osób. wios

KREDYTY

HIPOTECZNE, KONSOLIDACYJNE, GOTÓWKOWE

OFERTA 22 BANKÓW Kredyty dla firm

hipoteczne, przetargi, inwestycyjne oraz „na start”

Zamość, ul. Piłsudskiego 25a

Tel. 84 627 21 13, kom. 600 911 633

REKLAMA

, tel


Gazeta

Reklama w Zamojskiej: tel. 785-647-357 Redakcja: tel. 84 539-88-22, Zamość, ul. Szczebrzeska 21

amo ska NIEZALEŻNY TYGODNIK

13

Nr (091) 29 marca - 4 kwietnia 2011

POWIATU ZAMOJSKIEGO

Zamość Europiknik 2011

7

Komarów-Osada Pierwszy Dzień Wiosny

Rusza konkurs na logo Europikniku Wiosna na wesoło

Gazeta Zamojska, Telewizja Kablowa Zamość oraz Korporacja Van Taxi, organizatorzy cyklicznej imprezy plenerowej „Europiknik”, której patronuje Miasto Zamość, ogłaszają konkurs na logo tej największej w naszym regionie majowej imprezy. Do zdobycia nagrody rzeczowe, ale także możliwość stałego wpisania się w historię zamojskich wydarzeń kulturalnych.

Zasadniczym celem konkursu, jest włączenie mieszkańców regionu w przygotowania do wielkiej zamojskiej majówki oraz wyłonienie znaku graficznego Europikniku. Logo zostanie oficjalnie zaprezentowane 7 maja w czasie otwarcia Europiknik 2011.

Znak będzie towarzyszył również przyszłym edycjom naszej imprezy. W konkursie mogą brać udział mieszkańcy Zamojszczyzny, studenci i  uczniowie z Zamościa oraz całego powiatu zamojskiego. Europiknik ma charakter imprezy promującej ekologię. Co zatem jury weźmie pod uwagę oceniając nadesłane propozycje? Przede wszystkim atrakcyjność i pomysłowość nadesłanych projektów. Termin dostarczania projektów upływa 22 kwietnia 2011 roku. Prace można składać osobiście lub nadsyłać pocztą na adres: PW VAN, ul. Szczebrzeska 21, 22-400 Zamość z dopiskiem na kopercie „Konkurs na projekt logo Europikniku” lub na adres e-mail: prezes@vantaxi.eu. Prace mogą być przygotowane na papierze,

Zamość Posiedzenie Komisji Oświaty

Gorąco na komisji Emocje, płacz i zamieszanie towarzyszyły podczas posiedzenia Komisji Oświaty, Kultury, Spraw Społecznych i Promocji rady Miasta Zamościa. Na posiedzenie przybyli członkowie Stowarzyszenia Wołyniaków. Domagali się oni od radnych zajęcia stanowiska w sprawie nadania tytułu honorowego obywatela Żółkwi przywódcy UPA - Stepanowi Banderze, przez władze ukraińskiego partnera Zamościa. Jeszcze przed posiedzeniem przewodnicząca komisji Elżbieta Kucharska (PO) zaproponowała przedstawicielom Stowarzyszenia, by przez 10 minut przedstawili swoje argumenty, a następnie pozwolili pracować radnym zgodnie z porządkiem obrad komisji. - Uważamy, że radni i  my powinniśmy tę sprawę zakończyć. Chcemy od Rady jednej sprawy. Proszę oprzeć się jakoś temu albo zrezygnować z  partnerstwa z  Żółkwią - mówiła REKLAMA

Janina Kalinowska, przewodnicząca Stowarzyszenia Upamiętniających Polaków Pomordowanych na Wołyniu. - Wysłuchaliśmy państwa. Chcemy coś postanowić, wypracować własne stanowisko - orzekła po upływie umówionego czasu przewodnicząca komisji. Wśród kombatantów zawrzało. Dało się słyszeć głosy „Po co na te konferencje i posiedzenia?”. - Niech państwo nam zaufają. Wypracujemy najlepsze stanowisko. Tylko dajcie radnym pracować, bo inaczej nic nie wypracujemy - apelował radny Jacek Krzysztof Danel (PiS). - My państwa wybraliśmy na radnych i oczekujemy od państwa decyzji potępiających sprawę Bandery. Powinni to państwo zrobić jak najszybciej - twierdził Arkadiusz Łygas ze Stowarzyszenia. Na znak protestu przedstawiciele Wołyniaków opuścili salę posiedzenia komisji. - My nikogo nie wypraszamy. Jesteśmy po państwa stronie, ale musimy pracować po kolei. Nie rozumiemy, dlaczego jest taki zły odbiór - apelowała radna Elżbieta Kucharska, przewodnicząca

ale preferowaną formą są wersje elektroniczne w jednym z popularnych formatów graficznych (jpg, pdf, tiff, png). O udziale w konkursie decyduje data dostarczenia listu lub e-maila do korporacji VAN. Najlepszy projekt zostanie oficjalnym znakiem Eropikniku. Autor wybranego logo otrzyma nagrody ufundowane między innymi przez korporację taksówkarską VAN, Telewizję Kablową Zamość oraz Gazetę Zamojską. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do 26 kwietnia na stronie internetowej www.europiknik.eu oraz w lokalnych mediach. Uroczyste wręczenie nagród i  dyplomu nastąpi podczas Europikniku. Regulamin konkursu dostępny jest u organizatorów. Konkurs trwa od 28 marca do 22 kwietnia. Red.

komisji. Poza salą posiedzenia członkowie Stowarzyszenia zapowiedzieli, że sami będą apelować do ukraińskich władz. - Musimy sformułować treść rezolucji w taki sposób, aby uzyskała ona poparcie większości Rady Miasta. To wymaga rozmów. W innym przypadku sprawa ta może zakończyć się fiaskiem - podsumował radny Danel. Zebrani we wtorek radni przyjeli, że treść uchwały opracuje powołana do tego podkomisja. W jej skład weszli radni: Jacek Krzysztof Danel, Elżbieta Kucharska, Wiesław Nowakowski, Zofia Piłat oraz Jerzy Zacharow. Przy okazji rozmów nad sprawą Bandery podczas sesji RM 28 marca przewodniczący Rady Jan Wojciech Matwiejczuk odniósł się do oskarżeń Wołyniaków o „wyrzucenie” ich z komisji oświaty. - To co otrzymał pan Arkadiusz Łygas, było tylko informacją, że komisja zajmie się sprawą, w której wnioskował. Ale nie jest to jednoznaczne z zaproszeniem. Oczywiście każdy ma prawo przyjść na obrady komisji i się im przysłuchiwać, czy zabrać głos. Ale nie można przy tym zakłócać prac komisji. Przykro mi, że doszło do takich wydarzeń, ale były one wynikiem nieporozumienia – wytłumaczył wydarzenia szef zamojskiej Rady. Daniel Czubara

Dzieci z Komarowa-Osady przywitały wiosnę na wesoło Z humorem przywitali wiosnę uczniowie i nauczyciele Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Komarowie-Osadzie. 21 marca zorganizowali wspólną imprezę. 21 marca to również Światowy Dzień Poezji. Organizatorzy imprezy w Komarowie-Osadzie postarali się by każde z tych świąt zostało uczczone we własciwy sposób. Podczas zabawy uczn iow ie recy towa li w iersze

o tematyce wiosennej, a także brały udział w rozwiązywaniu kalamburów. Tego dnia mogli również publicznie parodiować swoich nauczycieli. Z kolei pedagodzy, w  anonimowej ankiecie wybierali „uczniów roku” w niecodziennych kategoriach: farciarz, dżentelmen, oryginał, elegant, śpioch i srebrnousty. W ten sposób jedni i drudzy mogli w ciekawy i zabawny sposób spędzić Pierwszy Dzień Wiosny. rael

Region Program „Biblioteka+”

Miliony na biblioteki Aż 150 milionów złotych dofinansowania otrzymają gminne biblioteki w ramach programu „Biblioteka+”. Do tej pory gminne biblioteki, zwłaszcza w małych miejscowościach, były często zaniedbywane. Brakowało funduszy na organizację imprez, czy uzupełnienie nowości wydawniczych. Mimo tych problemów pełniły one funcję lokalnych punktów życia kulturalnego. Celem projektu „Biblioteka+” jest zbudowanie w tych miejscowościach takich instytucji, które będą przeciwdziałały wykluczeniu cywilizacyjnemu, będą dawały każdemu szansę na dostęp do książek, do internetu, do czasopism, do DVD. W ten sposób

korzystające z biblioteki osoby będą miały szerszy niż do tej pory dostęp do wiedzy oraz szansę rozwoju swoich zainteresowań. Program przewiduje dofinansowanie przez ministerstwo kultury budowy biblioteki w małej miejscowości albo remontu czy rozbudowy biblioteki już istniejącej. Mogą z tego korzystać samorządy gmin wiejskich, miejsko-wiejskich lub miejskich, w których liczba mieszkańców nie przekracza 15 tysięcy. Program „Biblioteka+” jest częścią rządowego programu „Kultura+”, którego celem jest poprawa dostępu do kultury osób zamieszkałych na wsiach i w małych miejscowościach. rael


Gazeta

8

13

Nr (091) 29 marca - 4 kwietnia 2011

amo ska NIEZALEŻNY TYGODNIK

Kontakt: tel. 785-773-937 www.zamojska.com redakcja@zamojska.com

POWIATU ZAMOJSKIEGO

Zamość Projekty edukacyjne

Region Biuro prof. Leny Kolarskiej-Bobińskiej

Szkoła pełna projektów

Lekcje europejskie i nie tylko Od kwietnia 2011 roku Biura Poselskie Poseł do Parlamentu Europejskiego Prof. Leny Kolarskiej - Bobińskiej rozpoczynają cykl lekcji europejskich. Lekcje będą przeprowadzane przez stażystów, którzy odbyli staż w Parlamencie Europejskim w Brukseli.

Ach te witaminki W Szkole Podstawowej nr 9 w Zamościu realizowane są wspierające rozwój uczniów projekty edukacyjne. „Każde dziecko jest zdolne” - pod takim hasłem realizowany jest projekt: „Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy”. Projekt oparty jest na teorii inteligencji wielorakich Gardnera Howarda, który wydobywa z każdego dziecka jego mocą stronę. Rozwija inteligencję: językową, matematyczno-logiczną, wizualno-przestrzenną, przyrodniczą, ruchową, muzyczną, intrapersonalną i interpersonalną. Wpływa na wszechstronny rozwój dzieci, ich zainteresowania, ciekawość, otwartość na wiedzę. „Nie pal przy mnie proszę” - to nowy program edukacyjny dla klas I-III

realizowany w SP nr 9 w  Zamościu. Nasza szkoła dba nie tylko o rozwój umysłowy i fizyczny uczniów, wdraża dzieci do zdrowych nawyków, nie tylko żywieniowych. Uczniowie uczą się, jak nie ulec namowom rówieśników, dogłębnie analizują skutki palenia oraz poznają sposoby przekonywania rodziców, by nie zatruwali ich dymem tytoniowym. W obecnym roku szkolny realizujemy również program edukacyjny „5 porcji warzyw, owoców lub soku” (organizator - Krajowa Unia Producentów Soków). Uczniowie uczą się dobierania zdrowego, dziennego menu oraz poznają wartości odżywcze warzyw i owoców. Podczas zajęć otrzymują smaczne owoce i warzywa. Nawet niejadki chętnie chrupią marchewki. No cóż i jak nie polubić takiej szkoły?! Małgorzata Koprowska

OGŁOSZENIE

CKU OFERTA KIERUNKÓW KSZTAŁCENIA Centrum Kształcenia Ustawicznego na rynku oświatowym funkcjonuje od wielu lat, w budynku przy ulicy Akademickiej 8 w Zamościu. Corocznie szkoła wychodząc naprzeciw potrzebom społeczeństwa lokalnego prezentuje swoją ofertę edukacyjną. Należy podkreślić, ze funkcjonowanie CKU na Zamojszczyźnie jest bardzo istotne. Jest to jedyna w regionie bezpłatna publiczna szkoła dla dorosłych o takiej liczbie zawodów i specjalności. Słuchaczami mogą być osoby, które ukończyły 17 lat Po odwiedzeniu Centrum Kształcenia Ustawicznego w Zamościu i zapoznaniu się z bogatą ofertą kształcenia sadzę , że każdy kto musi, potrzebuje lub chce kontynuować naukę to szkoła spełni wymagania i oczekiwania przyszłego słuchacza . Naukę można podjąć w systemie stacjonarnym i zaocznym, w wymienionych szkołach: -LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM po gimnazjum, szkole podstawowej oraz zawodowej -LICEUM PROFILOWANYM o wielu specjalnościach -TECHNIKUM po gimnazjum, szkole podstawowej i zawodowej kształcące w różnych zawodach -ZASADNICZEJ SZKOLE ZAWODOWEJ m.in.o kierunkach piekarz, mechanik, fotograf i inne. -SZKOŁACH POLICEALNYCH m.in.w zawodach informatyk, handlowiec, fryzjer, hotelarz i wiele innych Ofertę szkoły na rok szkolny 2011/2012 wzbogacono o nowe kierunki kształcenia np. fototechnik, dietetyk, pielęgnacja urody, technik geodeta i wiele innych atrakcyjnych zawodów. Szkoła poprzez uzupełnienie wykształcenia daje szanse awansu zawodowego, realizacji planów i marzeń osobom, chcącym zmienić swoje życie na lepsze. Szkoła realizuje standardy nauczania doprowadzając słuchaczy do osiągnięcia sukcesu jakim jest zdany egzamin maturalny lub potwierdzający kwalifikacje zawodowe. Oferta edukacyjna dostosowana jest do dynamicznie rozwijającej się gospodarki, uwzględnia wymogi rynku pracy oraz standardy międzynarodowe.

Lekcje kierowane są do młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej. Mają na celu, w praktyczny oraz aktywny dla uczniów sposób, przedstawić działalność Unii Europejskiej. Proponujemy zajęcia w formie pogadanki z wykorzystaniem prezentacji multimedialnych. Lekcje przeprowadzane są po wcześniejszym zgłoszeniu oraz uzgodnieniu terminu spotkania. Do udziału w projekcie zgłosiło się już II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Zamościu oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Zamościu. W kwietniu organizowana będzie debata w ramach projektu Powiedz „Tak”! pt. „Działać czy nie? Wolontariat

młodych ludzi w Zamościu” Inicjatywę podjął Europejski Dom Spotkań Fundacja Nowy Staw w  Lublinie pod patronatem honorowym Poseł do Parlamentu Europejskiego prof. Leny Kolarskiej - Bobińskiej. W debacie przewiduje się udział przedstawicieli lokalnego środowiska organizacji pozarządowych, nauczycieli, działaczy społecznych i politycznych oraz uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych. Debata ma za zadanie uaktywnienie młodych ludzi w różnych obszarach życia społecznego, wzmacnianie aktywnej postawy obywatelskiej oraz poczucia solidarności, a także propagowanie edukacji pozaformalnej jako szansę na rozwój osobowy młodzieży. Biuro poselskie Poseł do PE prof. Leny Kolarskiej - Bobińskiej wspólnie z Centrum Informacji Europe Direct w Zamościu będzie prowadziło cykl warsztatów na temat bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w Internecie. Będą to zajęcia kierowane do uczniów oraz rodziców szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Warsztaty będą prowadzone

Porf. Lena KolarskaBobińska zaprasza do współpracy młodzież i samorządowców w szkołach na terenie województwa lubelskiego. Ponadto w  ramach sprawowanego mandatu posła do Parlamentu Europejskiego, eurodeputowani mają możliwość zorganizowania wizyt studyjnych dla przedstawicieli swojego regionu. W kwietniu b.r. odbędzie się taka wizyta dla przedstawicieli lokalnych samorządów z województwa lubelskiego. W wyjeździe do PE wezmą udział przedstawiciele samorządów z powiatu zamojskiego, tomaszowskiego i biłgorajskiego. Podczas wizyty uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się nie tylko z bieżącą pracą Parlamentu Europejskiego, ale również z zadaniami innych instytucji. Martyna Jasielska

Region Wakacyjne Staże Studenckie

Popracuj ze specami Biuro Bezpieczeństwa Narodowego po raz czwarty organizuje Wakacyjne Staże Studenckie. Partnerem projektu jest Akademia Obrony Narodowej. Adresatami Wakacyjnych Staży Studenckich są studenci, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę z zakresu stosunków międzynarodowych, bezpieczeństwa narodowego, w  tym

obronności, spraw wewnętrznych i administracji. Chętni na staż mogą kształcić się tak w szkołach publicznych, jak i prywatnych. Dodatkowo muszą być na lub po trzecim roku

studiów, lecz nie mogą mieć ukończonego 26. roku życia. Średnia ocen chętnych studentów ze wszystkich zaliczonych do tej pory semestrów nie może być niższa niż 4. W tegorocznej edycji WSS przewidziano udział 22 stażystów. W 2010 roku o jedno miejsce miesięcznego stażu w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego ubiegało się 26 osób. Staże odbywać się będą w lipcu, sierpniu i wrześniu 2011 roku. rael

Zamość Zmagania omnibusów

Nobliści z „dziewiątki” Uczennice klas szóstych Szkoły Podstawowej nr 9 zwyciężyły w II Zamojskim Turnieju „I ty możesz zostać Noblistą”. 15 lutego w  Zespole Szkół nr 1 w Zamościu odbył się II Zamojski Turniej „I ty możesz zostać Noblistą”. Konkurs o charakterze interdyscyplinarnym nie był łatwy, obejmował bowiem materiał z zakresu języka polskiego, języka angielskiego, historii, matematyki, plastyki, przyrody, informatyki i wychowania fizycznego. Kiedy nasze uczennice zobaczyły przedstawicieli wszystkich zamojskich podstawówek miny im trochę zrzedły. Czy damy radę? Czy się nie skompromitujemy? - bez przerwy pytały siebie. Konkurencja była duża. Na szczęście nie było czasu na takie pesymistyczne rozmowy, bo rozpoczęły się zmagania konkursowe. Każdą szkołę reprezentowały dziesięcioosobowe zespoły, które podzielono na trzy grupy. Pierwsza odpowiadała na pytania z wiedzy ogólnej, druga uczestniczyła w  zmaganiach sportowych, tu nasze dziewczęta zwyciężyły przewagą aż 6 punktów - jak przystało na

Nobliści z „Dziewiątki” reprezentantki szkoły z klasami sportowym, trzecia grupa wzięła udział w zadaniach kreatywnych - budowały z odpadów lokomotywę z wagonami. Po części konkursowej wszyscy zostali zaproszeni na ciekawe pokazy chemiczne i fizyczne, z niecierpliwością czekali na wyniki końcowe. Wreszcie wszystko stało się jasne

„Dziewiątka” zdobyła I miejsce - byliśmy najlepsi! A oto bohaterki: z klasy VI a  - Kasia Kurzempa, Karolina Kustra, Kinga Łysejko, Luiza Matwiejczuk, Gosia Michalska, Jola Rogalska, Martyna Skiba, Ola Sowa, Patrycja Stachurska i z klasy VI c Estera Lutomska. Anna Niemczuk


Gazeta

Reklama w Zamojskiej: tel. 785-647-357 Redakcja: tel. 84 539-88-22, Zamość, ul. Szczebrzeska 21

amo ska NIEZALEŻNY TYGODNIK

13

Nr (091) 29 marca - 4 kwietnia 2011

POWIATU ZAMOJSKIEGO

9

OGŁOSZENIE

Zamość Patron dla ronda

Wójt Gminy Komarów-Osada

Będzie rondo Pomarańskiego? Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej złożył propozycję, by rondo przy kościele ojców franciszkanów otrzymało imię kapitana Zygmunta Pomarańskiego, zamojskiego legionisty i żołnierza Związku Walki Zbrojnej, kompozytora muzyki do piosenki „O mój rozmarynie...”. Jako powód do takiej decyzji weterani podają przypadającą w tym roku 70 rocznicę śmierci zamościanina. Zyg mu nt Poma ra ń sk i sł u ż y ł

w Legionach Polskich Marszałka Józefa Piłsudskiego. Brał udział w bitwach pod Kilecami, Opatowem oraz Limanową. Był również Zastępcą Komendanta Okręgu Zamojskiego Polskiej Organizacji Wojskowej. Brał takze udział w wojnie polsko-bolszewickiej w 1920 roku. W 1916 roku, razem z bratem Stefanem, założył Księgarnię Polską w Zamościu. Oficyna przez kilkanaście lat istnienia wydała kilkaset książek i broszur oraz periodyki „Tekę Zamojską” i „Kronikę Powiatu Zamojskiego”. Pracował również jako notariusz w Sądzie Okregowym w Zamościu. Najczęściej znany jest jednak jako autor piosenki

wojskowej „O mój rozmarynie...”. Brał udział w walkach z Niemcami w 1939 roku, był pierwszym komendantem Okręgu Zamojskiego Związku Walki Zbrojnej. W lutym 1941 roku został aresztowany przez gestapo i trafił do obozu w Oświęcimiu. Tam zmarł. Zdaniem weteranów z Armii Krajowej nazwanie ronda obok kościoła NMP ojców franciszkanów byłoby wyrazem uznania dla Zygmunta Pomarańskiego za jego patriotyczną postawę oraz wkład w rozwój zamojskiej kultury. Odpowiednie dokumenty złożyli już w zamojskim Ratuszu. DNL

Zamość Rekrutacja we WSZiA

Nabór od 1 kwietnia To nie Prima Aprilis. Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Zamościu rozpoczyna rekrutację na studia. Wśród nowych kierunków WSZiA proponuje - dziennikarstwo i komunikację społeczną oraz bezpieczeństwo

wewnętrzne. Na pedagogice uczelnia proponuje nową specjalność - pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Szczegółów dotyczących pozostałych kierunków oraz zasad rekrutacji można zasięgnąć w rektoracie lub dziekanatch uczelni. Oprócz tego już wkrótce dla przyszłych studentów

będzie istniała możliwość rejestracji elektronicznej na studia. Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji jako pierwsza uczelnia w Zamościu ogłosiła nabór i zrobiła to najwcześniej ze wszystkich szkół wyższych w Zamościu.

informuje, że na tablicy ogłoszeń Urzędu Gminy KomarówOsada w dniu 30 marca 2011 roku został wywieszony wykaz nieruchomości stanowiących własność Gminy Komarów-Osada przeznaczonych do sprzedaży w formie przetargowej - działka oznaczona w ewidencji gruntów obrębu Komarów Osada numerem 741/1 o powierzchni 0,01ha; - działka oznaczona w ewidencji gruntów obrębu Komarów Osada numerem 611 o powierzchni 0,07ha; - działka oznaczona w ewidencji gruntów obrębu Księżostany Kolonia numerem 85/3 o powierzchni 0,09ha; - działka oznaczona w ewidencji gruntów obrębu Księżostany Kolonia numerem 85/4 o powierzchni 0,16 ha; - działka oznaczona w ewidencji gruntów obrębu Księżostany Kolonia numerem 86/1 o powierzchni 0,0350 ha; - działka oznaczona w ewidencji gruntów obrębu Księżostany Kolonia numerem 86/2 o powierzchni 0,2950 ha. Wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży został wywieszonych na tablicy ogłoszeń Urzędu Gminy Komarów-Osada na okres 21 dni tj. od dnia 30.03.2011 r. do dnia 21.04.2011 r. Termin do złożenia wniosku przez osoby, którym przysługuje pierwszeństwo w nabyciu nieruchomości na podstawie art. 34 ust.1, pkt 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami (jt. Dz. U. z 2010 r. Nr 102, poz. 651 z póz. zm.) upływa z dniem 18 maja 2011 roku. Szczegółowych informacji o w/w nieruchomości można uzyskać w Urzędzie Gminy Komarów-Osada pokój nr 17 w godzinach 730 do 1530 od poniedziałku do piątku lub telefonicznie (0-84) 615-31-02 wew. 45.

rael

„Wiklina” nadal opiekunem swych wiosek - część 2 W drugiej części swojej opowieści o działalności partyzantów Armii Krajowej, Witold Hryniewiecki opisuje w jaki sposób żołnierze z oddziału „Ryszarda” włączyli się w odbudowę zniszczonych podczas wojny wiosek. Sprawa odbudowy Honiatycz nie dawała spokoju ich mieszkańcom. Zbliżała się przecież zima i perspektywa przezimowania w skleconych budach nie napawała optymizmem. Mieszkańcy starali się uzyskać jakieś dotacje, względnie przydziały materiałów budowlanych z gminy lub powiatu, lecz starania te nie przynosiły żadnych rezultatów. Wyraźnie odpowiadano im, ze rada narodowa nie dysponuje żadnymi funduszami, a niestety petentów w tych sprawach było bez liku. W związku z tym delegacja z Honiatycz udała się do „Ryszarda”. Przedstawiła mu oryginalny plan odbudowy wsi, Otóż honiatyczanie odkryli, że niedaleko stoją całe, niezamieszkałe domy poukraińskie i doszli do wniosku, że należałoby je tak zwyczajnie „przenieść” do siebie. Po rozebraniu ich przewieźć wozami poszczególne segmenty, po czym z powrotem złożyć na przygotowanym uprzednio gruncie. Do „Ryszarda” zgłosili się po „błogosławieństwo”, to jest przyzwolenie na tę akcję, gdyż w dalszym ciągu uważali go za komendanta terenu. Przecież nie udadzą się w tej sprawie do wójta, sekretarza partii, czy też komendanta milicji. Po zastanowieniu się „Ryszard” wyraził zgodę, pod warunkiem, że

honiatyczanie zorganizują samopomoc dla osób biednych, nie posiadających własnych koni, jak również dla wdów i starców. Zażądał dostarczenia mu harmonogramu przenosin. I niebawem zaczęły się dziać dziwne rzeczy. W terenie zaczęły znikać domy! Słyszano już o tym, że znikały krowy, konie, świnie i inne zwierzęta, ba - znikali także ludzie, ale nikt jeszcze nie słyszał, by mogły znikać domy i to nie pozostawiając po sobie trwałych śladów zniszczeń, czy tez popiołu i co dziwaczne, że nikt nie upominał się o te zguby! Pod upatrzone opuszczone domostwa podjeżdżało kilkanaście furmanek i z miejsca przystępowano do rozbiórki. Kilkadziesiąt zwinnych rąk zaczęło rozbierać krokwie, dach, belki, okiennice, framugi, drzwi i dalejże układać wszystkie elementy na wozy. W nocy przewożono „półfabrykaty” na plac przyszłej budowy, gdzie były już przygotowane fundamenty. Tutaj powtarzały się te same czynności, lecz w odwrotnym kierunku, to jest aż do zmontowania domu. W kilkanaście godzin po brzasku wyrastał w wiosce gotowy dom. Z czasem usprawniano „technologię pracy” numerując poszczególne elementy, co znacznie ułatwiało montaż. „Ryszard” zaangażował się do tej akcji również ludzi z sąsiednich niespalonych wiosek, jak Kazimierówki, Kotlic czy Duby, w ramach pomocy sąsiedzkiej, zlecając w pierwszym rzędzie wybudowanie chałup dla rodzin osieroconych śmiercią partyzantów oraz najbiedniejszych, nie posiadających

własnych koni. Mieszkańcy tych wiosek włączyli się do akcji odbudowania Honiatycz, wykonując chętnie wyznaczone im zadania przez „swego komendanta”. Uważali polecenia „Ryszarda” za ciąg dalszy rozkazów bojowych, które wykonywali bez szemrania podczas okupacji. Na koniec nie zapomniano o przewiezieniu budynku szkolnego. Zgodnie z poleceniem „Ryszarda”, odbudowywano jedynie budynki mieszkalne i obory. Na stodoły miała przyjść kolej w następnym roku. Pod koniec akcji do „Ryszarda” przyjechał na rowerze milicjant z pobliskiego posterunku. W chałupie spostrzegł paru miejscowych chłopów. Przyjezdny nerwowo rozejrzał się po izbie i po chwili poprosił „Ryszarda” na rozmowę w cztery oczy. Po wejściu do alkowy milicjant zaproponował spotkanie z jego szefem - komendantem posterunku MO - w najbliższym czasie w neutralnym miejscu. „Ryszard” zgodził się na nie, wyznaczając widzenie następnego dnia na cmentarzu w Dubie. Wysłannik wnet oddalił się. Następnego dnia nastąpiło spotkanie. Komendant posterunku stanął na baczność przed byłym dowódcą partyzantki i zasalutował. Wkrótce wyłuszczył cel spotkania. - Nie chciałem panie poruczniku, aby ktoś niepowołany dojrzał, że się kontaktujemy, gdyż mógłby donieść o tym, gdzie nie trzeba. - Rozumiem pańską obawę - odparł „Ryszard”. Słucham, co mi pan nowego powie. Komenda nt m i l icji w y z na ł,

HISTORIA

że obawia się epilogu odbudowy Honiatycz. - Bo widzi pan porucznik, domy te są, jakby to powiedzieć, ani nie odkupione, ani też wybudowane z własnych materiałów. - Czy te rozbierane domy znajdują się na terenie działalności operacyjnej pańskiego posterunku? - Nie, ale za to domy przeniesione zostały na nasz teren. - Czy ten fakt przyniósł pańskiemu terenowi jakieś szkody? - Nie, ale niektórzy mieszkańcy wzbogacili się w sposób niejasny, - A czy jest ktoś poszkodowany? Czy milicja otrzymała jakąś skargę, czy też zażalenie od jakiejś osoby fizycznej? - Co to, to nie. - No więc, czego pan chce? Kogo chce pan bronić, czyich interesów? - Właściwie to nie wiem kogo. - Przecież przenoszone chałupy zostały opuszczone przed paroma miesiącami przez ludność ukraińską, która wyemigrowała, względnie została przesiedlona na wschód, na mocy porozumienia rządów Związku Radzieckiego i Polski, a więc właścicieli już dawno nie ma. I zakończył rozmowę mówiąc, że w interesie wszystkich jest zatuszowanie tego zdarzenia i nie zgłaszanie tego poza własny teren. Czas wszystko „zalegalizuje”. Na zakończenie spotkania komendant milicji poprosił „Ryszarda” o pomoc w innej sprawie. Ostatnio w terenie zaobserwowano nasilenie działalności różnych mętów społecznych i szumowin, którzy napadają i grabią już nie tylko volksdeutschów,

Witold Hryniewiecki ps. „Tułacz” DOWÓDCA PLUTONU ODDZIAŁU „WIKLINA”, AK

ale i innych zamożniejszych gospodarzy. Załoga jego posterunku, jak również sąsiednich, nie dysponują odpowiednimi fachowcami, którzy by potrafili poradzić sobie z tymi bandziorami, poza tym nie mają odpowiedniego uzbrojenia, niezależnie od kompletnego braku doświadczenia. Oprócz tego jest ich garstka, a roboty co niemiara. Kończąc poprosił „Ryszarda”, czy nie mógłby im pomóc w wytępieniu tej plagi, która zagraża spokojowi ludności. „Ryszard” rad nie rad, obiecał komendantowi milicji, że zajmie się tym problemem na swym terenie pod warunkiem, że milicja da mu wolną rękę i nie będzie przeszkadzała w tropieniu i karaniu złoczyńców. Gdy wszystko już uzgodniono, rozmówcy rozjechali się w swoje strony. Po powrocie do swego miejsca postoju, „Ryszard” nakazał poszczególnym dowódcom plutonów wzmóc czujność i przeprowadzić natychmiastowe dochodzenie w przypadkach włamań i rozbojów na ich terenach. I o dziwo, po sprawnym wykryciu kilku napadów i przykładnym ukaraniu sprawców (solidnej chłoście i zwrocie zagrabionych rzeczy oraz ostrzeżeniu, że przy złapaniu ich na ponownym przestępstwie, będą ukarani o wiele ciężej), sytuacja została opanowana - plaga przestała istnieć.


Gazeta

10

13

Nr (091) 29 marca - 4 kwietnia 2011

amo ska NIEZALEŻNY TYGODNIK

Kontakt: tel. 785-773-937 www.zamojska.com redakcja@zamojska.com

POWIATU ZAMOJSKIEGO

y d o r U alon

S

d y o dy r o r U U n o l SSaalon ski zjer Fry Sa on allon S yzjerski

Fr jerski yz Fr

Salon

Salon zny ycny etcz mety lon Kos Sa sm Ko

Kosmetyczny

ul. Kiepury 10/3 ul. Kiepury 10/3 661 864 066 ul.663 Kiepury 10/3 347 661 864000 066

661 864 066 www.salonurodyzamosc.pl

663 347 000

663 347 000 www.salonurodyzamosc.pl www.salonurodyzamosc.pl

ONmobile GRY , KONSOLE TELEFONY Z-C PARTYZANTÓW 9 TEL . 535 515 505

Sprzedam dobrze prosperujący sklepi i serwis komputerowy. CENA 40000zł tel. 886200975

MNIEJSZE RACHUNKI ZA ENERGIE - DO 10% INFORMACJA TEL . 695 764 696 TEL . 696 153 642

ul. Peowiaków 54


Gazeta

Reklama w Zamojskiej: tel. 785-647-357 Redakcja: tel. 84 539-88-22, Zamość, ul. Szczebrzeska 21

amo ska NIEZALEŻNY TYGODNIK

13

Nr (091) 29 marca - 4 kwietnia 2011

POWIATU ZAMOJSKIEGO

11

Więcej relacji i informacji na kanale Telewizji Kablowej Zamość i na stronie www.tvkzamosc.pl kultura rywka z ro ogłoszenia wiadomości wydarzenia

Zdjęcia Patrycji

W Młodzieżowym Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego, w galerii „Na poddaszu” można oglądać wystawę zdjęć Patrycji Nogas, podopiecznej dyrektora MDK i fotografa Andrzeja Szumowskiego. Patrycja w przeszłości zajmowała się lekkoatletyką, jednakże po kontuzji musiała zakończyć przygodę z aktywnym uprawianiem sportu. Jednakże nie ze sportem. Miłość do sportu, ruchu i ekspresji zrodziła w niej zainteresowanie fotografią sportową. Jak mówi Patrycja – Gdybym miała teleskop obserwowałabym gwiazdy. Mikroskop pozwoliłby mi na zabawy w biologa. Pozostanę jednak sobą, trzymając

sport

reportaże

reklama

Turniej badmintona

aparat w reku, w ten sposób wyrażając siebie poprzez głębie obrazu. Patrycja za swoją działalność otrzymała wiele nagród i wyróżnień min. I nagroda w kategorii szkół gimnazjalnych za fotoreportaż w Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym „Zawód: reporter” pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty, Starosty Powiatu Luba r towsk iego ora z Ga z et y Wyborczej w Lublinie. W lutym 2010 roku otrzymała główną nagrodę w XXIII Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Dziecko i jego świat” w Bydgoszczy, w kategori do lat 16. W maju 2010 roku zdobyła I nagrodę w VIII Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Mój dom, moja ojczyzna, moja Europa”- Zamość 2010. Obecnie jest stypendystką Funduszu Pomocy Młodym Talentom Jolanty i Aleksandra Kwaśniewskich. Obecna wystawa jest pierwszą indywidualną wystawą autorki. Malwina Muzyczka

24 marca w Zamościu odbył się I Indywidualny Turniej Dzieci Młodszych w Badmintonie zorganizowany przez UKS KIKO Zamość i Szkołę Podstawową nr 4 w Zamościu. W zawodach wzięli udział uczniowie z klas II i III, którzy reprezentowali Szkołę Podstawową nr 4 oraz Szkołę Podstawową nr 6 w Zamościu a także UKS Ostrówek, UKS Smecz Rudą Hutę i UKS 5 Chełm. Mecze rozgrywane były systemem grupowo – pucharowym. Sędzią głównym zawodów był Sławomir Moździoch. Rywalizacje zakończyły się zwycięstwem: w grze pojedynczej dziewcząt klasy III pierwsze miejsce zajęła Oliwia Rębacz ze SP nr 4 w Zamościu na kolejnych pozycjach uplasowały się: Weronika Kopczyńska, Aleksandra Laskowska, Wiktoria Kasprzak wszystkie ze SP nr 4 w Zamościu. W grze pojedynczej chłopców – klasy III: triumfował Szymon Wydra z UKS 5 Chełm, kolejne miejsca zajęli: Wojciech Deneka z UKS Smecz Ruda Huta, Maciej Świszcz oraz Karol Wojtyna obaj ze SP nr 4 w Zamościu. Gra pojedyncza dziewcząt – klasy II, zakończyła się zwycięstwem Juli Struzik ze SP nr 6 w Zamościu, na kolejnych pozycjach uplasowały się: Martyna Gil z UKS Ostrówek, Paulina Gaus UKS Smecz Ruda Huta, oraz Kaja Żak z UKS Ostrówek

Gra pojedyncza chłopców – klasy II: pierwsze miejsce zajął Piotr Lepianka ze SP nr 4 w Zamościu, drugi był Bartek Woźniak również z „czwórki”,

na trzeciej pozycji uplasował się Michał Stefański z UKS Ostrówek. Malwina Muzyczka

REKLAMA

WTOREK 29.03.2011

Viktoryna, Helmuta

TVP 1

TVP 2

POLSAT

TVN

POLONIA

TV4

TVN 7

06:00 Kawa czy herbata? 08:10 Polityka przy kawie - publicystyka, Polska 2011 08:20 Baranek Shaun (47) - serial, Wielka Brytania 2009 08:35 Gruby (2) - serial, Polska 1972 09:05 Jedynkowe przedszkole (72) - dla dzieci, Polska 2010 09:40 Dlaczego? Po co? Jak? 09:55 Kuchcikowo - gotowanie na ekranie (25) - dla dzieci, Polska 2008 10:20 Vipo i przyjaciele (11) - serial, Niemcy/Hiszpania 2005 10:50 Szerokie tory - dokument, Polska 2011 11:20 Telezakupy 12:00 Wiadomości 12:10 Agrobiznes 12:40 Bezpieczna przystań (2) serial, USA 1999 13:40 Plebania (1669) - serial, Polska 2011 14:10 Klan (2058) - serial, Polska 2011 14:40 Opole 2010 na bis - muzyka, Polska 2010 15:00 Wiadomości 15:10 Pogoda 15:15 Jaka to melodia? - rozrywka, Polska 2011 15:50 Moda na sukces (5394, 5395) - serial, USA 2008 16:35 Celownik 17:00 Teleexpress 17:15 Pogoda 17:25 Droga do Euro 17:30 Plebania (1670) - serial, Polska 2011 17:55 Klan (2059) - serial, Polska 2011 18:35 Jaka to melodia? - rozrywka, Polska 2011 19:10 Hallo, tu Hania! (31) - serial, Wielka Brytania 2007 19:30 Wiadomości 20:00 Sport 20:03 Droga do Euro 20:05 Pogoda 20:15 Grecja - Polska 20:25 Grecja - Polska 22:35 Mam inne zdanie - publicystyka, Polska 2011 23:25 Droga do Euro 23:45 Częstotliwość - film fabularny, USA 2000 01:50 Wódz Szalony Koń - film fabularny, USA 1955

06:00 M.A.S.H. (204) - serial, USA 1981 06:30 Córki McLeoda (221) - serial, Australia 2008 07:30 Na dobre i na złe (144) - serial, Polska 2003 08:30 Pytanie na śniadanie 10:50 Aleja gwiazd - rozrywka, Polska 2010 11:15 Telezakupy 11:45 Tak to leciało! (91) - rozrywka, Polska 2011 12:50 Święto Purim w Krakowie dokument, Polska 2011 13:50 Licencja na wychowanie (90) - serial, Polska 2011 14:25 Barwy szczęścia (563) - serial, Polska 2010 15:00 M jak miłość (821) - serial, Polska 2011 16:00 Panorama - świat 16:15 Gorący temat - publicystyka, Polska 2011 16:20 Pogoda 16:35 A normalnie o tej porze 17:25 Jeden z dziesięciu - rozrywka, Polska 2011 18:00 Panorama 18:25 Sport-telegram 18:30 Pogoda 18:40 Bitwa na głosy - z planu (23) - rozrywka, Polska 2011 19:00 Licencja na wychowanie (91) - serial, Polska 2011 19:35 Sąsiedzi (36) - serial, Polska 2004 20:10 Barwy szczęścia (564) - serial, Polska 2010 20:45 M jak miłość (822) - serial, Polska 2011 21:40 Kulisy serialu „M jak miłość” - dokument, Polska 2011 21:50 Magazyn Ekspresu Reporterów 22:55 Seksturystyka dziecięca. Tropem pedofilów - dokument, Francja 2010 23:55 Raj odnaleziony - film fabularny, Australia/W. Brytania/Francja 2003 01:40 Rzym (6) - serial, Wielka Brytania/USA 2007 02:50 W potrzasku - film fabularny, Francja 2004

06:00 Nowy dzień z Polsat News 07:15 TV market 07:30 Przygody Animków (12) serial, USA 1990 08:00 Pies Huckleberry (10, 11, 12) - serial, USA 1958 08:30 Scooby Doo (7) - serial 09:00 Rodzina zastępcza plus (297) - serial, Polska 2008 10:00 Daleko od noszy (22) - serial, Polska 2004 10:30 Świat według Kiepskich (267) - serial, Polska 2007 11:00 Malanowski i Partnerzy (268) - serial, Polska 2011 11:30 Linia życia (16) - serial, Polska 2011 12:00 Dom nie do poznania (145) - rozrywka, USA 2007 13:00 Ostry dyżur (20) - serial, USA 2005 14:00 Pierwsza miłość (1276) serial, Polska 2011 14:45 Trudne sprawy (22) - serial, Polska 2010 15:50 Wydarzenia 16:10 Pogoda 16:15 Interwencja 16:30 Malanowski i Partnerzy (269) - serial, Polska 2011 17:00 Dlaczego ja? (141) - serial, Polska 2010 18:00 Pierwsza miłość (1277) serial, Polska 2011 18:50 Wydarzenia 19:20 Sport 19:25 Pogoda 19:30 Linia życia (17) - serial, Polska 2011 20:00 Czarny świt - film fabularny, USA 2005

06:00 Mango - Telezakupy 07:00 Granie na śniadanie - rozrywka, Polska 2011 08:00 Prosto w serce (61) - serial, Polska 2011 08:30 Dzień dobry TVN 11:00 Na Wspólnej (1419) - serial, Polska 2011 11:35 Granie na ekranie - rozrywka, Polska 2011 12:10 Mango - Telezakupy 12:40 Sędzia Anna Maria Wesołowska (565) - serial, Polska 2010 13:40 W-11 wydział śledczy (786) - serial, Polska 2010 14:20 Detektywi (802) - serial, Polska 2010 14:55 Detektyw Monk (10) - serial, USA 2003

06:00 Kawa czy herbata? 08:10 Polityka przy kawie - publicystyka, Polska 2011 08:25 Janka (5) - serial, Polska/ Niemcy 1989 09:00 Mazurska Biesiada Kabaretowa, czyli co każdy satyryk wiedzieć powinien (1) - rozrywka, Polska 1999 09:55 Smaki polskie 10:10 Barwy szczęścia (340) - serial, Polska 2009 10:40 Wojciech Cejrowski - boso przez świat (83) - dokument, Polska 2009 11:10 M jak miłość (808) - serial, Polska 2011 12:00 Wiadomości 12:15 Plebania (1660) - serial, Polska 2011 12:45 Złotopolscy (137) - serial, Polska 1999 13:15 Egzamin z życia (62) - serial, Polska 2006 14:05 Polska 24 14:35 VOX - Cudowna podróż rozrywka, Polska 1995 15:30 Tomasz Lis na żywo - publicystyka, Polska 2011 16:30 Wideoteka dorosłego człowieka (80) - rozrywka, Polska 2009 17:00 Teleexpress 17:25 Szansa na sukces (181) rozrywka, Polska 2011 18:20 Plebania (1660) - serial, Polska 2011 18:45 Dzika Polska (124) - dokument, Polska 2009 19:15 Reksio (44) - serial, Polska 1979 19:30 Wiadomości 20:00 Sport 20:15 Londyńczycy (9) - serial, Polska 2009 21:05 Kabaret Moralnego Niepokoju przedstawia (2) rozrywka, Polska 2010 22:00 Pogoda 22:05 Polska 24 22:40 Ekstradycja III (4) - serial, Polska 1998 23:40 Mam inne zdanie (6) - publicystyka, Polska 2011 00:30 Pamiętaj o mnie - muzyka, Polska 2011

06:10 Muzyczne listy - muzyka 07:15 Słoneczny patrol (148) serial, USA 1997 08:20 Dziewczyny z fortuną - rozrywka 09:20 Morze miłości (136) - serial, Meksyk 2009 10:20 Osaczona (130) - serial, USA 2007 11:20 Nie igraj z aniołem (151) serial, Meksyk 2008 12:20 Muzyczne listy - muzyka 13:30 VIP - kultura, Polska 14:00 Dziewczyny z fortuną - rozrywka 15:00 Galileo 16:00 Osaczona (131) - serial, USA 2007 17:00 Nie igraj z aniołem (152) serial, Meksyk 2008 18:00 Różowa pantera (37) - serial, USA 1969-1979 18:30 Różowa pantera (38) - serial, USA 1969-1979 19:00 Morze miłości (137) - serial, Meksyk 2009 20:00 Galileo Extra 21:00 Dragons’ Den - jak zostać milionerem (4) - rozrywka, Polska 2011 22:05 Mokra robota - film fabularny, Niemcy/Kanada/USA 2002 00:05 Mała czarna - talk show, Polska 2011 01:05 Stopień ryzyka - film fabularny, USA 1999

07:30 Świat według dziecka 08:00 Świat według dziecka 08:30 Majka (58) - serial, Polska 2010 09:00 Majka (59) - serial, Polska 2010 09:30 J.A.G. - Wojskowe Biuro Śledcze (5) - serial, USA 2002 10:30 Zaklinaczka duchów (21) - serial, USA 2006 11:30 Telezakupy 13:05 Apetyt na kasę - rozrywka, Polska 2009 14:05 Marina (155) - serial, Meksyk/USA 2006-2007 15:05 Świat według dziecka 15:35 Świat według dziecka 16:05 Chuck (8) - serial, USA 2010 17:00 Majka (60) - serial, Polska 2010 17:30 Majka (61) - serial, Polska 2010 18:00 Zaklinaczka duchów (22) - serial, USA 2006 19:00 J.A.G. - Wojskowe Biuro Śledcze (6) - serial, USA 2002 20:00 Zaginiony w akcji III - film fabularny, USA 1988 22:10 Agenci NCIS (4) - serial, USA 2007 23:10 Shootfighter: Na śmierć i życie - film fabularny, USA 1992

22:05 CSI: Kryminalne zagadki Nowego Jorku (18) - serial, USA 2009 23:05 Nigdy nie umieraj sam film fabularny, USA 2004 01:00 Program interaktywny - rozrywka

15:55 Rozmowy w toku - talk show, Polska 2011 16:55 Sąd rodzinny (169) - serial, Polska 2010 17:55 Prosto w serce (62) - serial, Polska 2011 18:25 Detektywi (803) - serial, Polska 2010 19:00 Fakty 19:30 Sport 19:40 Pogoda 19:50 Uwaga! 20:05 Na Wspólnej (1420) - serial, Polska 2011 20:45 W-11 wydział śledczy (787) - serial, Polska 2010 21:30 Usta usta (5) - serial, Polska 2011 22:30 Kuba Wojewódzki (20) talk show, Polska 2011 23:30 Goście (5) - serial, USA 2009 00:30 Superwizjer 01:05 Uwaga! 01:25 Arkana magii - rozrywka, Polska 2011

EUROSPORT PL 08:30 China Open w Pekinie 11:30 Turniej WTA w Miami 13:00 China Open w Pekinie 13:30 China Open w Pekinie 16:45 Euro 2012 - Równe szanse 17:45 Euro 2012 Flesz 18:00 Turniej WTA w Miami 19:00 Turniej WTA w Miami 20:45 China Open w Pekinie 22:45 Freeride Spirit 23:00 Euro 2012 - Równe szanse 00:00 Mistrzostwa Świata w Donington 00:30 Mistrzostwa Świata w Donington 01:15 Weekend w sportach motorowych

PULS 06:00 Hi Hi TV (4) - rozrywka, Polska 2010 06:30 MdM (12) - talk show, Polska 07:00 Sędzia Judy (148) - rozrywka, USA 2006 07:30 Dr Phil (3) talk show, USA 2003-2009 08:30 Burza uczuć (668) - serial, Niemcy 2005 09:30 Duch Eleny (49) - serial, USA 2010 10:30 Pustynna miłość (149) serial, USA/Kolumbia/Brazylia 2010 11:30 Burza uczuć (669) - serial, Niemcy 2005 12:30 Dzika natura (3) - dokument, Wielka Brytania 2004 13:30 Sędzia Judy (149) - rozrywka, USA 2006 14:00 Domy nie do sprzedania 15:30 Bajki animowane - dla dzieci 17:30 Byli sobie podróżnicy (9) - serial, Francja 1997 18:00 Piotruś Pan i piraci (16) - serial, USA 1990 18:30 Yogi - łowca skarbów (1) - serial, USA 1986 19:00 Co nowego u Scooby’ego? - serial, USA 2002 19:30 Tom i Jerry - serial, USA 20:00 Zorro - film fabularny, USA 2002 21:00 Uwaga, żarty! - rozrywka, Kanada 2006 22:00 Goło i wesoło (119) - rozrywka 22:30 Jerry Springer Show (132) - talk show, USA 2007 23:30 Zbyt wiele - film fabularny, Hiszpania/USA 1995


Gazeta

12

13

Nr (091) 29 marca - 4 kwietnia 2011

amo ska NIEZALEŻNY TYGODNIK

Kontakt: tel. 785-773-937 www.zamojska.com redakcja@zamojska.com

POWIATU ZAMOJSKIEGO

ŚRODA 30.03.2011

Anieli, Leonarda

TVP 1

TVP 2

POLSAT

TVN

POLONIA

TV4

TVN 7

06:00 Kawa czy herbata? 08:05 Polityka przy kawie - publicystyka, Polska 2011 08:20 Pocoyo (50) - serial, Wielka Brytania 2007 08:30 Koszmarny Karolek (67) serial, Wielka Brytania 2008 08:45 Grecja - Polska 08:50 Grecja - Polska 10:50 Raj 11:20 Telezakupy 12:00 Wiadomości 12:10 Agrobiznes 12:40 Bezpieczna przystań (3) serial, USA 1999 13:40 Plebania (1670) - serial, Polska 2011 14:10 Klan (2059) - serial, Polska 2011 14:40 Opole 2010 na bis - muzyka, Polska 2010 15:00 Wiadomości 15:10 Pogoda 15:15 Jaka to melodia? - rozrywka, Polska 2011 15:50 Moda na sukces (5396) serial, USA 2008 16:10 Moda na sukces (5397) serial, USA 2008 16:35 Celownik 17:00 Teleexpress 17:15 Pogoda 17:25 Plebania (1671) - serial, Polska 2011 17:55 Klan (2060) - serial, Polska 2011 18:35 Jaka to melodia? - rozrywka, Polska 2011 19:10 Noddy w krainie zabawek (9) - serial, Wielka Brytania 2008 19:30 Wiadomości 20:00 Sport 20:10 Pogoda 20:25 1920. Wojna i miłość (5) serial, Polska 2010 21:20 Operacja „Życie” (5) - dokument, Polska 2011 21:55 Kate i Diana: Jak unieść koronę - dokument, Wielka Brytania 2007 23:00 Niebezpieczny romans film fabularny, Kanada 2006 00:40 Paryż 2010 - Wielka powódź - film fabularny, Francja 2006 02:20 Śmierć na telefon (4) - serial, Wielka Brytania 2007

06:05 M.A.S.H. (205) - serial, USA 1981 06:35 Córki McLeoda (222) - serial, Australia 2009 07:35 Na dobre i na złe (145) - serial, Polska 2003 08:30 Pytanie na śniadanie 10:50 Aleja gwiazd - rozrywka, Polska 2010 11:15 Telezakupy 11:45 Szansa na sukces - rozrywka, Polska 2011 12:50 Na wariackich papierach (11) - serial, USA 1985 13:50 Licencja na wychowanie (91) - serial, Polska 2011 14:25 Barwy szczęścia (564) - serial, Polska 2010 15:00 M jak miłość (822) - serial, Polska 2011 16:00 Panorama - świat 16:15 Gorący temat - publicystyka, Polska 2011 16:20 Pogoda 16:35 A normalnie o tej porze 17:25 Jeden z dziesięciu - rozrywka, Polska 2011 18:00 Panorama 18:25 Sport-telegram 18:30 Pogoda 18:40 Bitwa na głosy - z planu (24) - rozrywka, Polska 2011 19:00 Licencja na wychowanie (92) - serial, Polska 2011 19:35 Sąsiedzi (37) - serial, Polska 2004 20:10 Barwy szczęścia (565) - serial, Polska 2010 20:45 Rodzinka.pl (9) - serial, Polska 2011 21:10 Rodzinka.pl (10) - serial, Polska 2011 21:50 Zaginiony świat: Park Jurajski - film fabularny, USA 1997 00:05 Kryminalne zagadki Las Vegas (5) - serial, Kanada/ USA 2008 00:55 Dr House (117) - serial, USA 2009 01:50 W 80 ogrodów dookoła świata (9) - dokument, Wielka Brytania 2008 03:05 Gorycz tropików (5) - serial, Francja 2007

06:00 Nowy dzień z Polsat News 07:15 TV market 07:30 Przygody Animków (11) serial, USA 1990 08:00 Sylwester i Tweety na tropie (4) - serial, USA 08:30 Scooby Doo, gdzie jesteś? (4) - serial, USA 1969 09:00 Rodzina zastępcza plus (298) - serial, Polska 2008 10:00 Daleko od noszy (23) - serial, Polska 2004 10:30 Świat według Kiepskich (268) - serial, Polska 2007 11:00 Malanowski i Partnerzy (269) - serial, Polska 2011 11:30 Linia życia (17) - serial, Polska 2011 12:00 Dom nie do poznania (146) - rozrywka, USA 2007 13:00 Ostry dyżur (21) - serial, USA 2005 14:00 Pierwsza miłość (1277) serial, Polska 2011 14:45 Trudne sprawy (23) - serial, Polska 2010 15:50 Wydarzenia 16:10 Pogoda 16:15 Interwencja 16:30 Malanowski i Partnerzy (270) - serial, Polska 2011

06:00 Mango - Telezakupy 07:00 Granie na śniadanie - rozrywka, Polska 2011 08:00 Prosto w serce (62) - serial, Polska 2011 08:30 Dzień dobry TVN 11:00 Na Wspólnej (1420) - serial, Polska 2011 11:35 Granie na ekranie - rozrywka, Polska 2011 12:10 Mango - Telezakupy 12:40 Sąd rodzinny (169) - serial, Polska 2010 13:40 W-11 wydział śledczy (787) - serial, Polska 2010 14:20 Detektywi (803) - serial, Polska 2010 14:55 Detektyw Monk (11) - serial, USA 2003 15:55 Rozmowy w toku - talk show, Polska 2011 16:55 Sędzia Anna Maria Wesołowska (566) - serial, Polska 2010 17:55 Prosto w serce (63) - serial, Polska 2011 18:25 Detektywi (804) - serial, Polska 2010 19:00 Fakty 19:30 Sport 19:40 Pogoda 19:50 Uwaga! 20:05 Na Wspólnej (1421) - serial, Polska 2011 20:45 W-11 wydział śledczy (788) - serial, Polska 2010 21:30 You can dance - Po prostu tańcz! (5) - rozrywka, Polska 2011 22:30 Ciemność - film fabularny, USA/Hiszpania 2002

06:00 Kawa czy herbata? 08:05 Polityka przy kawie - publicystyka, Polska 2011 08:25 Niewiarygodne przygody Marka Piegusa (2) - serial, Polska 1966 08:55 Szansa na sukces (181) rozrywka, Polska 2011 09:55 Smaki polskie 10:10 Barwy szczęścia (341) - serial, Polska 2009 10:40 Wściekłe gary 11:10 M jak miłość (809) - serial, Polska 2010 12:00 Wiadomości 12:15 Plebania (1661) - serial, Polska 2011 12:45 Złotopolscy (138) - serial, Polska 1999 13:15 Blondynka (1) - serial, Polska 2009 14:05 Polska 24 14:40 Benefis Jadwigi Barańskiej i Jerzego Antczaka (2) - kultura, Polska 1999 15:40 Mam inne zdanie (6) - publicystyka, Polska 2011 16:35 Info jazda 17:00 Teleexpress 17:25 Kazik na żywo - porozumienie ponad podziałami muzyka, Polska 1995 18:20 Plebania (1661) - serial, Polska 2011 18:45 Pod Tatrami 19:00 Wilnoteka (84) - dokument, Litwa 2011 19:15 Przygody kota Filemona (16) - serial, Polska 1979 19:30 Wiadomości 20:00 Sport 20:15 Karate po polsku - film fabularny, Polska 1983 22:00 Pogoda 22:05 Polska 24 22:40 Ambasador Spasowski dokument, Polska 2009 23:40 Czy czasem tęsknisz... Piosenki Henryka Rostworowskiego - rozrywka, Polska 1995 00:30 Gra w miasta (26) - rozrywka, Polska 2011

06:10 Muzyczne listy - muzyka 07:15 Słoneczny patrol (149) serial, USA 1997 08:20 Dziewczyny z fortuną - rozrywka 09:20 Morze miłości (137) - serial, Meksyk 2009 10:20 Osaczona (131) - serial, USA 2007 11:20 Nie igraj z aniołem (152) serial, Meksyk 2008 12:20 Muzyczne listy - muzyka 13:30 Kinomaniak - kultura, Polska 2005 14:00 Dziewczyny z fortuną - rozrywka 15:00 Galileo 16:00 Osaczona (132) - serial, USA 2007 17:00 Nie igraj z aniołem (153) serial, Meksyk 2008 18:00 Różowa pantera (39) - serial, USA 1969-1979 18:30 Różowa pantera (40) - serial, USA 1969-1979 19:00 Morze miłości (138) - serial, Meksyk 2009 20:00 Stopień ryzyka - film fabularny, USA 1999 22:10 Wściekłe rekiny - film fabularny, USA/Bułgaria 2005 00:10 Miłość i wściekłość - film fabularny, Niemcy/Irlandia 1998 02:15 Kłamczuch - rozrywka, Polska 2009 03:15 Muzyczne listy - muzyka

06:25 112 - na każde wezwanie (27) - serial, Niemcy 2008 06:55 112 - na każde wezwanie (28) - serial, Niemcy 2008 07:30 Świat według dziecka 08:00 Świat według dziecka 08:30 Majka (60) - serial, Polska 2010 09:00 Majka (61) - serial, Polska 2010 09:30 J.A.G. - Wojskowe Biuro Śledcze (6) serial, USA 2002 10:30 Zaklinaczka duchów (22) - serial, USA 2006 11:30 Telezakupy 13:05 Apetyt na kasę rozrywka, Polska 2009 14:05 Marina (156) - serial, Meksyk/USA 2006-2007 15:05 Świat według dziecka 15:35 Świat według dziecka 16:05 Chuck (9) - serial, USA 2010 17:00 Majka (62) - serial, Polska 2010 17:30 Majka (63) serial, Polska 2010 18:00 Zaklinaczka duchów (1) - serial, USA 2006 19:00 J.A.G. - Wojskowe Biuro Śledcze (7) serial, USA 2002 20:00 Na granicy film fabularny, USA 1996 22:45 Kobra - oddział specjalny (5) - serial, Niemcy 2009 23:50 Stan zagrożenia - film fabularny, USA 1994 02:25 Arkana magii - rozrywka, Polska 2011

17:00 Dlaczego ja? (142) - serial, Polska 2010 18:00 Pierwsza miłość (1278) serial, Polska 2011 18:50 Wydarzenia 19:20 Sport 19:25 Pogoda 19:30 Linia życia (18) - serial, Polska 2011 20:00 Świat według Kiepskich (357) - serial, Polska 2011 20:30 Ostrożnie z dziewczynami - film fabularny, USA 2002 22:25 Eskorta - film fabularny, USA 1994 00:35 Teraz ty (9, 10) - serial, USA 2008

00:35 Szymon Majewski Show (5) - rozrywka, Polska 2011 01:35 Arkana magii - rozrywka, Polska 2011

CZWARTEK 31.03.2011

EUROSPORT PL 08:30 Freeride Spirit 08:45 China Open w Pekinie 11:30 Turniej WTA w Miami 13:00 China Open w Pekinie 13:30 China Open w Pekinie 16:45 China Open w Pekinie 17:45 Euro 2012 - Równe szanse 18:45 Euro 2012 Flesz 19:00 Turniej WTA w Miami 20:50 Wednesday Selection 20:55 Puchar Świata w ‚s-Hertogenbosch 21:55 Riders Club 22:00 Turniej z cyklu US PGA - Arnold Palmer Invitational w Orlando 23:00 Golf 23:30 Golf Club 23:35 Yacht Club 23:45 Kierunek sport 00:00 China Open w Pekinie

PULS 06:00 Hi Hi TV (5) - rozrywka, Polska 2010 06:30 MdM (13) - talk show, Polska 07:00 Sędzia Judy (149) - rozrywka, USA 2006 07:30 Test na supermamę (9) - rozrywka, Kanada 2004 08:30 Burza uczuć (669) - serial, Niemcy 2005 09:30 Duch Eleny (50) - serial, USA 2010 10:30 Pustynna miłość (150) - serial, USA/Kolumbia/Brazylia 2010 11:30 Burza uczuć (670) - serial, Niemcy 2005 12:30 Austin Stevens - na szlaku drapieżników (6) - dokument, Kanada 2009 13:30 Sędzia Judy (150) - rozrywka, USA 2006 14:00 Menu na miarę 14:30 10 lat mniej 15:30 Bajki animowane - dla dzieci 17:30 Byli sobie podróżnicy (10) - serial, Francja 1997 18:00 Piotruś Pan i piraci (17) - serial, USA 1990 18:30 Yogi - łowca skarbów (2) - serial, USA 1986 19:00 Co nowego u Scooby’ego? - serial, USA 2002 19:30 Tom i Jerry - serial, USA 20:00 Syn smoka (2) film fabularny, USA 2006 22:00 Goło i wesoło (120) - rozrywka 22:30 SWAT (8) - rozrywka, USA 2006 23:35 Wzgórza namiętności - film fabularny, USA 2009 01:10 Komodo vs. kobra: starcie potworów - film fabularny, USA 2005

Beniamina, Balbiny

TVP 1

TVP 2

POLSAT

TVN

POLONIA

TV4

TVN 7

06:00 Kawa czy herbata? 08:10 Polityka przy kawie - publicystyka, Polska 2011 08:20 Baranek Shaun (48) - serial, Wielka Brytania 2009 08:35 Gruby (3) - serial, Polska 1972 09:05 Domisie (240) - dla dzieci, Polska 2009 09:35 Opowiedz nam coś, Milu (23) - serial, Francja 2004 09:45 Koszmarny Karolek (72) serial, Wielka Brytania 2008 10:00 Psie opowieści, czyli ochy i fochy (5) - dla dzieci, Polska 2010 10:20 Małgosia i buciki (23) - serial, Kanada 2003 10:50 My, wy, oni 11:20 Telezakupy 12:00 Wiadomości 12:10 Agrobiznes 12:40 Bezpieczna przystań (4) serial, USA 1999 13:40 Plebania (1671) - serial, Polska 2011 14:10 Klan (2060) - serial, Polska 2011 14:40 Opole 2010 na bis - muzyka, Polska 2010 15:00 Wiadomości 15:10 Pogoda 15:15 Jaka to melodia? - rozrywka, Polska 2011 15:50 Moda na sukces (5398, 5399) - serial, USA 2008 16:40 Celownik 17:00 Teleexpress 17:15 Pogoda 17:25 Plebania (1672) - serial, Polska 2011 17:55 Klan (2061) - serial, Polska 2011 18:35 Jaka to melodia? - rozrywka, Polska 2011 19:10 Księżycowy miś (11) - serial, Niemcy 2007 19:30 Wiadomości 20:00 Sport 20:10 Pogoda 20:25 Ojciec Mateusz (61) - serial, Polska 2010 21:25 Sprawa dla reportera - dokument 2010 22:20 Ray - film fabularny, USA 2004 01:05 Był moim bratem (2) - film fabularny, Włochy 2007

06:05 M.A.S.H. (206) - serial, USA 1980 06:35 Córki McLeoda (223) - serial, Australia 2009 07:30 Na dobre i na złe (146) - serial, Polska 2003 08:30 Pytanie na śniadanie 10:50 Aleja gwiazd - rozrywka, Polska 2010 11:15 Telezakupy 11:45 Babylon Tour - program Kabaretu Moralnego Niepokoju (2) - rozrywka, Polska 2008 12:40 Na wariackich papierach (12) - serial, USA 1985 13:35 Licencja na wychowanie (92) - serial, Polska 2011 14:10 Barwy szczęścia (565) - serial, Polska 2010 14:45 Zmiennicy (2) - serial, Polska 1986 16:00 Panorama - świat 16:15 Gorący temat - publicystyka, Polska 2011 16:20 Pogoda 16:35 A normalnie o tej porze 17:25 Gilotyna (89) - rozrywka, Polska 2011 18:00 Panorama 18:25 Sport-telegram 18:30 Pogoda 18:40 Bitwa na głosy - z planu (25) - rozrywka, Polska 2011 19:00 Licencja na wychowanie (93) - serial, Polska 2011 19:35 Sąsiedzi (38) - serial, Polska 2004 20:10 Barwy szczęścia (566) - serial, Polska 2010 20:45 Dr House (117) - serial, USA 2009 21:45 Instynkt (5) - serial, Polska 2010 22:40 Siostra Jackie (12) - serial, USA 2009 23:20 Program publicystyczny publicystyka 2011 00:15 Jim szczęściarz - film fabularny, Wielka Brytania 2003 02:10 Z Gliwic do Paryża - Wojtek Pszoniak - dokument, Polska 2010 03:15 Tajemnica Enigmy (3) - serial, Polska 1980

07:30 Kudłaty i Scooby Doo na tropie (4) - serial, USA 2006 08:00 Miś Yogi (12, 10, 11) - serial, USA 08:30 Nowe przygody Scooby’ego (4) - serial, USA 1984 09:00 Rodzina zastępcza plus (299) - serial, Polska 2008 10:00 Daleko od noszy (24) - serial, Polska 2004 10:30 Świat według Kiepskich (269) - serial, Polska 2007 11:00 Malanowski i Partnerzy (270) - serial, Polska 2011 11:30 Linia życia (18) - serial, Polska 2011 12:00 Dom nie do poznania (147) - rozrywka, USA 2007 13:00 Ostry dyżur (22) - serial, USA 2005 14:00 Pierwsza miłość (1278) serial, Polska 2011 14:45 Trudne sprawy (24) - serial, Polska 2010 15:50 Wydarzenia 16:10 Pogoda 16:15 Interwencja 16:30 Malanowski i Partnerzy (271) - serial, Polska 2011 17:00 Dlaczego ja? (143) - serial, Polska 2010 18:00 Pierwsza miłość (1279) serial, Polska 2011 18:50 Wydarzenia 19:20 Sport 19:25 Pogoda 19:30 Linia życia (19) - serial, Polska 2011 20:00 CSI: Kryminalne zagadki Nowego Jorku (19) - serial, USA 2010 21:00 Hotel 52 (6) - serial, Polska 2011

06:00 Mango - Telezakupy 07:00 Granie na śniadanie - rozrywka, Polska 2011 08:00 Prosto w serce (63) - serial, Polska 2011 08:30 Dzień dobry TVN 11:00 Na Wspólnej (1421) - serial, Polska 2011 11:35 Granie na ekranie - rozrywka, Polska 2011 12:10 Mango - Telezakupy 12:40 Sędzia Anna Maria Wesołowska (566) - serial, Polska 2010 13:40 W-11 wydział śledczy (788) - serial, Polska 2010 14:20 Detektywi (804) - serial, Polska 2010 14:55 Detektyw Monk (12) - serial, USA 2003 15:55 Rozmowy w toku - talk show, Polska 2011 16:55 Sąd rodzinny (170) - serial, Polska 2010 17:55 Prosto w serce (64) - serial, Polska 2011 18:25 Detektywi (805) - serial, Polska 2010 19:00 Fakty 19:30 Sport 19:40 Pogoda 19:50 Uwaga! 20:05 Na Wspólnej (1422) - serial, Polska 2011 20:45 W-11 wydział śledczy (789) - serial, Polska 2010 21:30 Smoking - film fabularny, USA 2002

06:00 Kawa czy herbata? 08:10 Polityka przy kawie - publicystyka, Polska 2011 08:25 Karino (13) - serial, Polska 1975 09:00 Kazik na żywo - porozumienie ponad podziałami muzyka, Polska 1995 09:45 Smaki polskie 10:05 Barwy szczęścia (342) - serial, Polska 2009 10:35 Makłowicz w podróży 11:10 Dwie strony medalu (16) serial, Polska 2006 11:40 Kabaretowe kawałki z przeglądarki (1) - rozrywka, Polska 2009 12:00 Wiadomości 12:15 Plebania (1662) - serial, Polska 2011 12:45 Złotopolscy (139) - serial, Polska 1999 13:15 Londyńczycy (9) - serial, Polska 2009 14:05 Polska 24 14:30 Wilnoteka (84) - dokument, Litwa 2011 14:45 Kabaret Moralnego Niepokoju przedstawia (2) rozrywka, Polska 2010 15:40 Ambasador Spasowski dokument, Polska 2009 17:00 Teleexpress 17:25 Kabaretowy Klub Dwójki (24) - rozrywka, Polska 2010 18:20 Plebania (1662) - serial, Polska 2011 18:45 Słownik polsko@polski 19:15 Miś Uszatek (18) - serial, Polska 1976 19:30 Wiadomości 20:00 Sport 20:15 Zagadkowa blondynka (5) - rozrywka, Polska 2009 21:10 Egzamin z życia (63) - serial, Polska 2006 22:00 Pogoda 22:05 Polska 24 22:35 Ballada o Januszku (4) - serial, Polska 1987 23:45 Gwiazdy z Kabaretu Starszych Panów - muzyka, Polska 2000 00:20 S jak szpieg (11) - dokument, Polska 2005

06:10 Muzyczne listy - muzyka 07:15 Słoneczny patrol (150) serial, USA 1997 08:20 Dziewczyny z fortuną - rozrywka 09:20 Morze miłości (138) - serial, Meksyk 2009 10:20 Osaczona (132) - serial, USA 2007 11:20 Nie igraj z aniołem (153) serial, Meksyk 2008 12:20 Muzyczne listy - muzyka 13:30 Dekoratornia - film telewizyjny, Polska 2009 14:00 Dziewczyny z fortuną - rozrywka 15:00 Galileo 16:00 Osaczona (133) - serial, USA 2007 17:00 Nie igraj z aniołem (154) serial, Meksyk 2008 18:00 Różowa pantera (41) - serial, USA 1969-1979 18:30 Różowa pantera (42) - serial, USA 1969-1979 19:00 Morze miłości (139) - serial, Meksyk 2009 20:00 Czułe słówka - film fabularny, USA 1983 22:45 CSI: Kryminalne zagadki Miami (13) - serial, USA 2007 23:45 CSI: Kryminalne zagadki Miami (14) - serial, USA 2007 00:45 Mokra robota - film fabularny, Niemcy/Kanada/USA 2002 02:50 Muzyczne listy - muzyka

06:25 112 - na każde wezwanie (29) - serial, Niemcy 2008 06:55 112 - na każde wezwanie (30) - serial, Niemcy 2008 07:30 Świat według dziecka 08:00 Świat według dziecka 08:30 Majka (62) - serial, Polska 2010 09:00 Majka (63) - serial, Polska 2010 09:30 J.A.G. - Wojskowe Biuro Śledcze (7) serial, USA 2002 10:30 Zaklinaczka duchów (1) - serial, USA 2006 11:30 Telezakupy 13:05 Apetyt na kasę rozrywka, Polska 2009 14:05 Marina (157) - serial, Meksyk/USA 2006-2007 15:05 Świat według dziecka 15:35 Świat według dziecka 16:05 Chuck (10) - serial, USA 2010 17:00 Majka (64) - serial, Polska 2010 17:30 Majka (65) - serial, Polska 2010 18:00 Zaklinaczka duchów (2) - serial, USA 2006 19:00 J.A.G. - Wojskowe Biuro Śledcze (8) - serial, USA 2002 20:00 Stan zagrożenia - film fabularny, USA 1994 22:55 Ally McBeal (19) - serial, USA 2000 23:55 Ally McBeal (21) - serial, USA 2000 00:50 Pasożyt - film fabularny, Wielka Brytania 2004

22:00 Szpilki na Giewoncie (6) serial, Polska 2011 23:00 Kobiecy Klub Zbrodni (6) serial, USA 2007 00:00 Dotknąć szczytu świata film fabularny, Kanada 2006

23:30 Bez śladu (4) - serial, USA 2005 00:30 Multikino (543) - kultura, Polska 2011 00:55 Mentalista (18) - serial, USA 2008 01:55 Arkana magii - rozrywka, Polska 2011

EUROSPORT PL 08:30 China Open w Pekinie 11:30 Turniej WTA w Miami 13:00 China Open w Pekinie 13:30 China Open w Pekinie 16:45 Euro 2012 - Równe szanse 17:45 Turniej WTA w Miami 19:00 Turniej WTA w Miami 20:45 Fight Club 23:00 Tydzień z World Wrestling Entertainment 23:30 Vintage Collection 00:30 China Open w Pekinie

PULS 06:00 Hi Hi TV (6) - rozrywka, Polska 2010 06:30 MdM (14) - talk show, Polska 07:00 Sędzia Judy (150) - rozrywka, USA 2006 07:30 10 lat mniej 08:30 Burza uczuć (670) - serial, Niemcy 2005 09:30 Duch Eleny (51) - serial, USA 2010 10:30 Pustynna miłość (151) - serial, USA/Kolumbia/Brazylia 2010 11:30 Burza uczuć (671) serial, Niemcy 2005 12:30 Przedziwny świat owadów (3) - dokument, Nowa Zelandia 2004 13:30 Sędzia Judy (151) - rozrywka, USA 2006 14:00 W blasku fleszy 14:30 Taki jest świat 15:00 Słodka szkoła Rachel 15:30 Bajki animowane - dla dzieci 17:30 Byli sobie podróżnicy (11) - serial, Francja 1997 18:00 Piotruś Pan i piraci (18) - serial, USA 1990 18:30 Yogi - łowca skarbów (3) - serial, USA 1986 19:00 Co nowego u Scooby’ego? serial, USA 2002 19:30 Tom i Jerry serial, USA 20:00 Szansa na sukces film fabularny, USA 2004 22:00 Goło i wesoło (121) - rozrywka 22:30 Jerry Springer Show (133) - talk show, USA 2007 23:30 Kameleon (3) - serial, Polska 2002 00:30 Szpital - nagłe przypadki (3) - dokument, USA 2005


Gazeta

Reklama w Zamojskiej: tel. 785-647-357 Redakcja: tel. 84 539-88-22, Zamość, ul. Szczebrzeska 21

amo ska NIEZALEŻNY TYGODNIK

13

Nr (091) 29 marca - 4 kwietnia 2011

POWIATU ZAMOJSKIEGO

PIĄTEK 01.04.2011

13

Grażyny, Ireny

TVP 1

TVP 2

POLSAT

TVN

POLONIA

TV4

TVN 7

06:00 Kawa czy herbata? 08:05 Polityka przy kawie - publicystyka, Polska 2011 08:20 Z Jedynką po drodze 08:30 Pocoyo (27) - serial, Wielka Brytania 2007 08:40 Gruby (4) - serial, Polska 1972 09:25 Szkoła życia - film fabularny, Kanada/USA 2005 11:20 Telezakupy 12:00 Wiadomości 12:10 Agrobiznes 12:40 Bezpieczna przystań (5) serial, USA 1999 13:40 Plebania (1672) - serial, Polska 2011 14:05 Klan (2061) - serial, Polska 2011 15:00 Wiadomości 15:10 Pogoda 15:15 Jaka to melodia? - rozrywka, Polska 2011 15:50 Moda na sukces (5400) serial, USA 2008 16:20 Moda na sukces (5401) serial, USA 2008 16:40 Celownik 17:00 Teleexpress 17:15 Pogoda 17:25 Plebania (1673) - serial, Polska 2011 17:55 Klan (2062) - serial, Polska 2011 18:35 Jaka to melodia? - rozrywka, Polska 2011 19:05 Stacyjkowo (3) - serial, Wielka Brytania 2008 19:30 Wiadomości 20:00 Sport 20:10 Pogoda 20:25 Janosik. Prawdziwa historia (1) - film fabularny, Polska/Słowacja/Czechy 2009 21:20 Janosik. Prawdziwa historia (2) - film fabularny, Polska/Słowacja/Czechy 2009 22:20 Terminator: Kroniki Sary Connor (5) - serial, USA 2007 23:15 Białe piaski - film fabularny, USA 1992 01:00 Weekendowy magazyn filmowy - kultura, Polska 2011 01:30 Armia Boga - film fabularny, USA 1995 03:15 Mrok (3) - serial, Polska 2006

06:10 M.A.S.H. (207) - serial, USA 1980 06:35 Córki McLeoda (224) - serial, Australia 2009 07:30 Na dobre i na złe (147) - serial, Polska 2003 08:30 Pytanie na śniadanie 10:45 Aleja gwiazd - rozrywka, Polska 2010 11:10 Pogotowie modowe 11:30 Akcja - stylizacja 11:50 Kabaretowy Klub Dwójki (38) - rozrywka, Polska 2011 12:50 Na wariackich papierach (13) - serial, USA 1985 13:50 Licencja na wychowanie (93) - serial, Polska 2011 14:25 Barwy szczęścia (566) - serial, Polska 2010 15:00 Instynkt (5) - serial, Polska 2010 16:00 Panorama - świat 16:15 Gorący temat - publicystyka, Polska 2011 16:30 A normalnie o tej porze 17:25 Gilotyna (90) - rozrywka, Polska 2011 18:00 Panorama 18:25 Sport-telegram 18:30 Pogoda 18:45 Kabaretowy Klub Dwójki (5) - rozrywka, Polska 2010 19:05 Zaklinacz dusz (5) - serial, USA 2005 19:55 Kocham Cię, Polsko! (56) rozrywka, Polska 2011 20:05 Na dobre i na złe (438) - serial, Polska 2010 21:10 Kocham Cię, Polsko! (56) rozrywka, Polska 2011 22:40 Kocham Cię, Polsko! (56) rozrywka, Polska 2011 22:50 Fałszywy senator - film fabularny, USA 1992 00:50 Port lotniczy 1977 - film fabularny, USA 1977 02:50 Kopciuszek (21) - serial, Polska 2006 03:15 Kopciuszek (22) - serial, Polska 2006 03:40 Ali G Indahouse - film fabularny, Francja/Niemcy/W. Brytania 2002

07:30 Pies Huckleberry (10, 11, 12) - serial, USA 1958 08:00 Tom i Jerry (4) - serial, USA 1975 08:30 Scooby Doo, gdzie jesteś? (4) - serial, USA 1969 09:00 Rodzina zastępcza plus (300) - serial, Polska 2008 10:00 Daleko od noszy (25) - serial, Polska 2004 10:30 Świat według Kiepskich (270) - serial, Polska 2007 11:00 Malanowski i Partnerzy (271) - serial, Polska 2011 11:30 Linia życia (19) - serial, Polska 2011 12:00 Dom nie do poznania (140) - rozrywka, USA 2007 13:00 Ostry dyżur (1) - serial, USA 2005 14:00 Pierwsza miłość (1279) serial, Polska 2011 14:45 Trudne sprawy (25) - serial, Polska 2010 15:50 Wydarzenia 16:10 Pogoda 16:15 Interwencja 16:30 Malanowski i Partnerzy (272) - serial, Polska 2011 17:00 Dlaczego ja? (144) - serial, Polska 2010 18:00 Pierwsza miłość (1280) serial, Polska 2011

06:00 Mango - Telezakupy 07:00 Granie na śniadanie - rozrywka, Polska 2011 08:00 Prosto w serce (64) - serial, Polska 2011 08:30 Dzień dobry TVN 11:00 Na Wspólnej (1422) - serial, Polska 2011 11:35 Granie na ekranie - rozrywka, Polska 2011 12:10 Mango - Telezakupy 12:40 Sąd rodzinny (170) - serial, Polska 2010 13:40 W-11 wydział śledczy (789) - serial, Polska 2010 14:20 Detektywi (805) - serial, Polska 2010 14:55 Detektyw Monk (13) - serial, USA 2003 15:55 Rozmowy w toku - talk show, Polska 2011 16:55 Sędzia Anna Maria Wesołowska (567) - serial, Polska 2010 17:55 Prosto w serce (65) - serial, Polska 2011 18:25 Detektywi (806) - serial, Polska 2010 19:00 Fakty 19:30 Sport 19:40 Pogoda 19:50 Uwaga! 20:00 To nie tak, jak myślisz, kotku! - film fabularny, Polska 2008 22:15 Matrix Reaktywacja - film fabularny, USA/Australia 2003

06:05 Złotopolscy (136) - serial, Polska 1999 06:30 Złotopolscy (137) - serial, Polska 1999 06:55 Złotopolscy (138) - serial, Polska 1999 08:10 Polityka przy kawie - publicystyka, Polska 2011 08:25 Powrót do Wiklinowej Zatoki (1) - serial, Polska 1995 08:40 Buli (91) - serial, Kanada 1989 08:55 Kraj się śmieje (2) - kultura, Polska 2004 09:50 Smaki polskie 10:05 Światowiec 10:35 Smaki czasu z Karolem Okrasą 11:05 Sukces (1) - serial, Polska 2000 11:30 Sukces (2) - serial, Polska 2000 12:00 Wiadomości 12:15 Plebania (1663) - serial, Polska 2011 12:45 Złotopolscy (140) - serial, Polska 1999 13:15 Ranczo (5) - serial, Polska 2006 14:10 Polska 24 14:40 Kocham Cię, Polsko! (55) rozrywka, Polska 2011 16:00 Reportaże z prawdziwego zdarzenia (4) - dokument 16:30 Rozmówki polsko-czeskie 17:00 Teleexpress 17:25 Tele PRLe (1) - rozrywka, Polska 2005 18:20 Plebania (1663) - serial, Polska 2011 18:45 Wojciech Cejrowski - boso przez świat (83) - dokument, Polska 2009 19:15 Matylda (27) - serial, Czechy 2002 19:30 Wiadomości 20:00 Sport 20:15 Wideoteka dorosłego człowieka (110) - rozrywka, Polska 2011 20:40 Kabaretowy alfabet Dwójki (19) - rozrywka, Polska 2005 21:05 Na dobre i na złe (434) - serial, Polska 2011 22:00 Pogoda 22:05 Polska 24 22:35 Fachowiec - film fabularny, Polska 1983 00:25 Słownik polsko@polski 00:50 Plebania (1663) - serial, Polska 2011

06:10 Muzyczne listy - muzyka 07:15 Słoneczny patrol (151) serial, USA 1997 08:20 Dziewczyny z fortuną - rozrywka 09:20 Morze miłości (139) - serial, Meksyk 2009 10:20 Osaczona (133) - serial, USA 2007 11:20 Nie igraj z aniołem (154) serial, Meksyk 2008 12:20 Muzyczne listy - muzyka 13:25 Nieposkromiona Australia - dokument, Francja 1999 14:00 Dziewczyny z fortuną - rozrywka 15:00 Galileo 16:00 Osaczona (134) - serial, USA 2007 17:00 Nie igraj z aniołem (155) serial, Meksyk 2008 18:00 Różowa pantera (43) - serial, USA 1969-1979 18:30 Różowa pantera (44) - serial, USA 1969-1979 19:00 Galileo Extra 20:00 CSI: Kryminalne zagadki Miami (13) - serial, USA 2007 21:00 CSI: Kryminalne zagadki Miami (14) - serial, USA 2007 22:00 Ice Road Truckers: Drogi śmierci (5) - dokument, USA 2010 23:05 Temptations of Lust - film fabularny, USA 2010 00:55 Na celowniku - film fabularny, Hongkong 1985 02:55 Galileo 03:40 Muzyczne listy - muzyka

06:25 112 - na każde wezwanie (31) - serial, Niemcy 2008 06:55 112 - na każde wezwanie (32) - serial, Niemcy 2008 07:30 Świat według dziecka 08:00 Świat według dziecka 08:30 Majka (64) - serial, Polska 2010 09:00 Majka (65) - serial, Polska 2010 09:30 J.A.G. - Wojskowe Biuro Śledcze (8) serial, USA 2002 10:30 Zaklinaczka duchów (2) - serial, USA 2006 11:30 Telezakupy 13:05 Apetyt na kasę rozrywka, Polska 2009 14:05 Marina (158) - serial, Meksyk/USA 2006-2007 15:05 Świat według dziecka 15:35 Świat według dziecka 16:05 Chuck (11) - serial, USA 2010 17:00 Majka (66) - serial, Polska 2010 17:30 Majka (67) - serial, Polska 2010 18:00 Zaklinaczka duchów (3) - serial, USA 2006 19:00 J.A.G. - Wojskowe Biuro Śledcze (9) - serial, USA 2002 20:00 Zakochana księżniczka - film fabularny, Niemcy 2005 22:00 Nie z tego świata (7) serial, USA 2006 22:55 Kiss kiss bang bang - film fabularny, USA 2005 01:05 Arkana magii - rozrywka, Polska 2011

18:50 Wydarzenia 19:20 Sport 19:25 Pogoda 19:30 Linia życia (20) - serial, Polska 2011 20:00 Czerwony Kapturek prawdziwa historia - film fabularny, USA 2005 22:00 April Fool’s Day - film fabularny, USA 2008 00:25 Wojownicy nieba i ziemi film fabularny, Chiny/Honkong 2003

01:05 Kuba Wojewódzki (20) talk show, Polska 2011 02:05 Uwaga! 02:25 Arkana magii - rozrywka, Polska 2011

SOBOTA 02.04.2011

EUROSPORT PL 08:30 China Open w Pekinie 11:30 Turniej WTA w Miami 13:00 China Open w Pekinie 13:30 China Open w Pekinie 16:45 China Open w Pekinie 17:30 Turniej WTA w Miami 18:30 Magazyn wyścigów konnych 19:00 Mistrzostwa Świata w Austrii 19:30 Mistrzostwa Świata w Austrii 20:00 Super Grand Prix w Göteborgu 21:00 Benjamin Simon - Sam Soliman 23:00 China Open w Pekinie 00:15 Freeride Spirit 00:30 Euro 2012 - Równe szanse

PULS 06:00 Hi Hi TV (7) - rozrywka, Polska 2010 06:30 MdM (15) - talk show, Polska 07:00 Sędzia Judy (151) - rozrywka, USA 2006 07:30 W blasku fleszy 08:00 Zostań gwiazdą! 08:30 Burza uczuć (671) - serial, Niemcy 2005 09:30 Duch Eleny (52) - serial, USA 2010 10:30 Pustynna miłość (152) serial, USA/Kolumbia/Brazylia 2010 11:30 Burza uczuć (672) - serial, Niemcy 2005 12:30 Menu na miarę 13:00 Gotuj jak mistrz 13:30 Sędzia Judy (152) - rozrywka, USA 2006 14:00 No problem! 14:30 Perfekcyjne panny młode 15:00 Moda na cenzurowanym 15:30 Bajki animowane - dla dzieci 17:30 Byli sobie podróżnicy (12) - serial, Francja 1997 18:00 Piotruś Pan i piraci (19) - serial, USA 1990 18:30 Yogi - łowca skarbów (4) - serial, USA 1986 19:00 Co nowego u Scooby’ego? - serial, USA 2002 19:30 Tom i Jerry - serial, USA 20:00 Chłopak na dworze króla Artura - film fabularny, Wielka Brytania/USA/Węgry 1995 22:00 Goło i wesoło - rozrywka 23:00 Apartament - film fabularny, Hiszpania 2006 01:00 Projekt A - film fabularny, Hongkong 1983

Władysława, Franciszka

TVP 1

TVP 2

POLSAT

TVN

POLONIA

TV4

TVN 7

06:00 Narodowy Spis Powszechny 2011 - dla przyszłości publicystyka 2010 06:35 Klub przyjaciół Myszki Miki (52) - serial, USA 2008 07:05 Hannah Montana (46) - serial, USA 2007 07:30 Rok w ogrodzie 08:00 Kawa czy herbata? 10:40 Magiczny duet II - film fabularny, Wielka Brytania 2007 12:00 Nie przeszkadzać (9) film krótkometrażowy, USA 2004 12:10 Koszmarny Karolek (73) serial, Wielka Brytania 2008 12:25 Ziarno 13:00 Wiadomości 13:25 Komisarz Rex (5) - serial, Włochy/Austria/Niemcy 2009 14:20 Chwila na oddech - film fabularny, USA 2008 16:00 1920. Wojna i miłość (5) serial, Polska 2010 17:00 Teleexpress 17:10 Pogoda 17:25 Świadectwo - serial, Polska 2008 19:10 Stacyjkowo (4) - serial, Wielka Brytania 2008 19:30 Wiadomości 19:50 Sport 20:00 Mistrzostwa świata w rajdach terenowych - Rajd Abu Dhabi 20:05 Pogoda 20:20 Chichot losu (5) - serial, Polska 2011 21:20 Jan Paweł II - film fabularny, Polska/USA/Włochy 2005 23:35 Armia Boga - film fabularny, USA 1995 01:25 Bezpańskie psy - film fabularny, Francja/Iran 2004 03:10 Daleki ląd - film fabularny, USA/Niemcy 2004

06:05 Dla przyszłości - publicystyka, Polska 2010 06:35 Człowiek wśród ludzi 07:05 Poezja łączy ludzi (57) kultura, Polska 2009 07:15 Flintstonowie (17) - serial, USA 1960 07:45 Mikołajek (4) - serial, Francja 2009 08:05 Ogrodowa Dowborowa 08:35 M jak miłość (821) - serial, Polska 2011 09:35 Barwy szczęścia (563, 564) - serial, Polska 2010 10:40 Licencja na wychowanie (89, 90, 91, 92) - serial, Polska 2011 12:50 Smaki czasu z Karolem Okrasą 13:20 Wideoteka dorosłego człowieka (111) - rozrywka, Polska 2011 14:00 Familiada - rozrywka, Polska 2011 14:35 Rodzinka.pl (9) - serial, Polska 2011 15:15 Kocham Cię, Polsko! (56) rozrywka, Polska 2011 16:40 Słowo na niedzielę 16:50 20 sekund szczęścia - dokument, Francja 2007 18:00 Panorama 18:35 Sport-telegram 18:45 Pogoda 18:55 Postaw na milion - kulisy (5) - dokument, Polska 2011 19:05 Postaw na milion (5) - rozrywka, Polska 2011 19:55 Bitwa na głosy - prolog (5) kultura, Polska 2011 20:00 Bitwa na głosy (5) - kultura, Polska 2011 21:25 Bitwa na głosy - wyniki (5) kultura, Polska 2011 21:45 Mama na obcasach - film fabularny, USA 2004 23:55 Zadanie specjalne - film fabularny, USA 2005 01:35 Jack Reed: szukając sprawiedliwości - film fabularny, USA 1994 03:10 Mój pierwszy raz (46) - rozrywka, Polska 2007

06:00 Nowy dzień z Polsat News 07:15 Przygody Animków (13) serial, USA 1990 07:45 Przygody Animków (14) serial, USA 1990 08:15 Nowe przygody Scooby’ego (5) - serial, USA 1984 08:45 Miś Yogi (13) - serial, USA 08:55 Miś Yogi (14) - serial, USA 09:05 Miś Yogi (15) - serial, USA 09:15 Sylwester i Tweety na tropie (5) - serial, USA 09:45 Magazyn UEFA Champions League 10:15 Ewa gotuje 10:45 I kto tu rządzi? (44) - serial, Polska 2008 11:15 Łabędziem być... (4) - rozrywka, USA 2004 12:15 Tylko muzyka. Must be the music (4) - rozrywka, Polska 2011 13:45 Dom nie do poznania (208) - rozrywka, USA 2010 14:45 Się kręci (216) - rozrywka, Polska 2011 15:50 Czerwony Kapturek prawdziwa historia - film fabularny, USA 2005 17:45 Przygody Merlina (5) - serial, Wielka Brytania 2010 18:50 Wydarzenia 19:20 Sport 19:25 Pogoda 19:30 Daleko od noszy (30) - serial, Polska 2011 20:00 Tylko muzyka. Must be the music (5) - rozrywka, Polska 2011 21:35 Wielkie kino - film fabularny, USA 2007

08:00 Cofnij zegar (4) - rozrywka, Polska 2011 08:30 Dzień dobry TVN 10:55 Na Wspólnej (1419) - serial, Polska 2011 11:20 Na Wspólnej (1420) - serial, Polska 2011 11:45 Na Wspólnej (1421) - serial, Polska 2011 12:15 Na Wspólnej (1422) - serial, Polska 2011 12:40 Wipeout - Wymiatacze (7) rozrywka, Polska 2011 13:40 Szymon Majewski Show (5) - rozrywka, Polska 2011 14:40 You can dance - Po prostu tańcz! (5) - rozrywka, Polska 2011 15:45 Prosto w serce (61) - serial, Polska 2011 16:10 Prosto w serce (62) - serial, Polska 2011 16:35 Prosto w serce (63) - serial, Polska 2011 17:05 Prosto w serce (64) - serial, Polska 2011 17:30 Prosto w serce (65) - serial, Polska 2011 18:00 Kuchenne rewolucje (8) rozrywka, Polska 2010 19:00 Fakty 19:25 Sport 19:35 Pogoda 19:45 Uwaga! 20:00 Polowanie na druhny - film fabularny, USA 2005

06:05 Wojciech Cejrowski - boso przez świat (83) - dokument, Polska 2009 06:35 Plebania (1659) - serial, Polska 2011 07:20 Złotopolscy (139) - serial, Polska 1999 07:45 Złotopolscy (140) - serial, Polska 1999 08:20 Ranczo pod Zieloną Siódemką (42) - serial, Czechy 2000 09:15 Crimen (3) - serial, Polska 1988 10:25 Polska 24 10:55 Czterdziestolatek - 20 lat później (8) - serial, Polska 1993 12:00 Kazik na żywo - porozumienie ponad podziałami muzyka, Polska 1995 13:00 Wiadomości 13:15 Na dobre i na złe (434) - serial, Polska 2011 14:10 Wściekłe gary 14:40 Pamiętaj o mnie - muzyka, Polska 2011 15:00 Dwie strony medalu (17) serial, Polska 2006 15:30 Dzika Polska (96) - dokument, Polska 2009 16:00 Kulturalni PL (31) - kultura, Polska 2011 17:00 Teleexpress 17:20 M jak miłość (810) - serial, Polska 2010 18:10 Barwy szczęścia (343) - serial, Polska 2009 18:40 Barwy szczęścia (344) - serial, Polska 2009 19:10 Wielka podróż Bolka i Lolka (15) - serial, Polska 1978 19:30 Wiadomości 19:50 Sport 20:10 Czas honoru (18) - serial, Polska 2009 21:05 1819 kg wiary - dokument, Polska 2007 21:55 Pogoda 22:05 Westerplatte - film fabularny, Polska 1967 23:45 City Boy - koncert Staśka Wielanka - muzyka, Polska 2004 00:25 M jak miłość (810) - serial, Polska 2010

06:00 VIP - kultura, Polska 06:30 Mała czarna (273) - talk show, Polska 2011 07:30 Kinomaniak - kultura, Polska 2005 08:00 Galileo 09:00 Dennis rozrabiaka (19) serial, USA 1986 09:30 Dennis rozrabiaka (20) serial, USA 1986 10:00 Dennis rozrabiaka (21) serial, USA 1986 10:30 Dennis rozrabiaka (22) serial, USA 1986 11:00 Galileo 12:00 Mała czarna (274) - talk show, Polska 2011 13:00 Kinomaniak - kultura, Polska 2005 13:30 VIP - kultura, Polska 14:00 Orlen Australia Tour - rozrywka 14:30 Sport 17:00 Hole In The Wall (5) - rozrywka, Polska 2009 18:00 Pierwsza apokalipsa - dokument 19:00 Galileo 20:00 Piekielna gra - film fabularny, Hongkong 2002 22:15 Spadkobiercy (43) - rozrywka, Polska 2011 23:15 Bellator Fighting Championships 01:20 Pocałunek węża - film fabularny, Francja/Niemcy/ Wlk. Brytania 1997 03:30 Galileo

06:15 Pascal: po prostu gotuj 08:50 Ally McBeal (1) - serial, USA 2000 09:50 Szczenięce lata Toma i Jerry’ego (23) - serial, USA 1990 10:20 Szczenięce lata Toma i Jerry’ego (24) - serial, USA 1990 10:50 Szczenięce lata Toma i Jerry’ego (25) - serial, USA 1990 11:20 Szczenięce lata Toma i Jerry’ego (26) - serial, USA 1990 11:50 Szczenięce lata Toma i Jerry’ego (27) - serial, USA 1990 12:20 Szczenięce lata Toma i Jerry’ego (28) - serial, USA 1990 12:50 Czterej pancerni i pies (5) - serial, Polska 1966 14:00 Jak nie urządzać domu 15:00 Jak nie urządzać domu 16:00 Dwóch i pół (21) - serial, USA 2010 16:30 Dwóch i pół (22) - serial, USA 2010 17:00 Joey (1) - serial, USA 2005 17:30 Joey (2) - serial, USA 2005 18:00 Joey (3) - serial, USA 2005 18:30 Detektyw Monk (11) - serial, USA 2008 19:30 Joe kontra wulkan - film fabularny, USA 1990 21:40 Kosmiczna mistyfikacja - film fabularny, Wielka Brytania/Niemcy 2006 23:40 Od kołyski aż po grób - film fabularny, USA 2003

23:15 Krzysztof „Diablo” Włodarczyk - Francisco Palacios 00:15 Zabójczy kurort - film fabularny, USA 2004 02:30 Program interaktywny - rozrywka

22:30 Nieoczekiwana zmiana miejsc - film fabularny, USA 1983 00:55 Królowa potępionych film fabularny, USA/Australia 2002 02:55 Arkana magii - rozrywka, Polska 2011

EUROSPORT PL 08:30 China Open w Pekinie 11:30 Turniej WTA w Miami 13:00 China Open w Pekinie 13:30 China Open w Pekinie 16:45 Turniej WTA w Miami 18:30 Turniej WTA w Miami 20:15 China Open w Pekinie 22:00 USA Dania 00:30 Abu Dhabi Challenge 00:45 China Open w Pekinie

PULS 06:00 Spotkanie z balladą (7) - rozrywka 07:00 Austin Stevens - na szlaku drapieżników (7) - dokument, Kanada 2009 08:00 Przedziwny świat owadów (4) - dokument, Nowa Zelandia 2004 09:00 Awantura o Basię film fabularny, Polska 1959 11:00 Byli sobie podróżnicy (9) - serial, Francja 1997 11:30 Co nowego u Scooby’ego? - serial, USA 2002 12:00 Całkiem nowe przygody Toma i Jerry’ego (8) - serial, USA 2006 12:40 Świerszczyk Szczęściarz - film fabularny, Brazylia 2001 14:20 Hanuman - małpi bożek - film fabularny, Francja/Indie/Kanada 1998 16:30 Dziesiąte królestwo (1) serial, Niemcy 2000 18:30 Barbie z Jeziora Łabędziego - film fabularny, USA 2003 20:00 Ostatni lot - film fabularny, USA 2001 22:00 Intryga klanu Yagyu - film fabularny, Japonia 1978 00:45 Wzgórza namiętności - film fabularny, USA 2009


Gazeta

14

13

Nr (091) 29 marca - 4 kwietnia 2011

amo ska NIEZALEŻNY TYGODNIK

Kontakt: tel. 785-773-937 www.zamojska.com redakcja@zamojska.com

POWIATU ZAMOJSKIEGO

NIEDZIELA 03.04.2011

Ryszarda, Ireny

TVP 1

TVP 2

POLSAT

TVN

POLONIA

TV4

TVN 7

06:00 Narodowy Spis Powszechny 2011 - dla przyszłości publicystyka 2010 06:30 Vipo i przyjaciele (12) - serial, Niemcy/Hiszpania 2005 07:00 Transmisja mszy św. z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach 08:00 Kawa czy herbata? 11:10 Baranek Shaun (49) - serial, Wielka Brytania 2009 11:20 Tydzień 11:50 Między ziemią a niebem 12:00 Anioł Pański 12:15 Między ziemią a niebem 13:00 Wiadomości 13:20 Crusoe (9) - serial, Wielka Brytania/Kanada/RPA 2008 14:15 Przygoda na Antarktydzie - film fabularny, USA/ Niemcy 2006 16:20 Mordercza broń (1) - dokument, Wielka Brytania 2001 17:00 Teleexpress 17:15 Pogoda 17:30 Ojciec Mateusz (61) - serial, Polska 2010 18:25 Jaka to melodia? - rozrywka, Polska 2011 19:00 Moi przyjaciele: Tygrys i Kubuś (47) - serial, USA 2009 19:30 Wiadomości 19:50 Sport 20:00 Mistrzostwa świata w rajdach terenowych - Rajd Abu Dhabi 20:05 Pogoda 20:20 Ranczo (57) - serial, Polska 2010 21:25 Sześć dni, siedem nocy film fabularny, USA 1998 23:15 Jak dwie krople wody film fabularny, Francja 2004 01:00 Baryton - film fabularny, Polska 1984 02:45 Mesjasz - Sąd Ostateczny (1, 2) - film fabularny, Wielka Brytania 2008

06:25 Ostoja 07:00 M jak miłość (822) - serial, Polska 2011 07:55 Barwy szczęścia (565, 566) - serial, Polska 2010 09:00 Strefa gwiazd 09:30 Wajrak na tropie - dokument, Polska 2009 10:05 W 80 ogrodów dookoła świata (8) - dokument, Wielka Brytania 2008 11:10 Wojciech Cejrowski - boso przez świat (76) - dokument, Polska 2009 11:40 Makłowicz w podróży 12:20 Bitwa na głosy (5) - kultura, Polska 2011 13:50 Bitwa na głosy - co słychać? - rozrywka, Polska 2011 14:00 Familiada - rozrywka, Polska 2011 14:35 Rodzinka.pl (10) - serial, Polska 2011 15:15 Szansa na sukces (185) rozrywka, Polska 2001 16:15 Na dobre i na złe (438) - serial, Polska 2010 17:15 XV Festiwal Kabaretowy w Koszalinie 2009 - rozrywka, Polska 2009 18:00 Panorama 18:30 Sport-telegram 18:35 Pogoda 18:50 Tak to leciało! - kulisy - dokument, Polska 2011 18:55 Tak to leciało! (93) - rozrywka, Polska 2011 20:05 Kabaretowy Klub Dwójki (39) - rozrywka, Polska 2011 21:10 Ruiny - film fabularny, USA/ Niemcy/Australia 2008 22:55 Magazyn Ekstraklasy Szybka piłka 23:35 Redakcja kultury (2) - kultura, Polska 2011 00:25 Strefa gwiazd 00:50 Ruby - film fabularny, USA/ Japonia 1992 02:45 Zatoka Sztormów - film fabularny, USA 1953

06:00 Nowy dzień z Polsat News 07:00 Scooby Doo, gdzie jesteś? (5) - serial, USA 1969 07:30 Kaczor Donald przedstawia (19) - dla dzieci, USA 1983 08:00 Kaczor Donald przedstawia (20) - dla dzieci, USA 1983 08:35 Tom i Jerry (5) - serial, USA 1975 09:05 Scooby Doo (8) - serial 09:35 Gumisie (4) - serial, USA 1985 10:05 Gumisie (5) - serial, USA 1985 10:35 Strażacki pies - film fabularny, USA/Kanada 2007 12:55 Książę Waleczny - film fabularny, Wlk. Brytania/ Niemcy/Irlandia 1997 14:50 Zemsta frajerów - film fabularny, USA 1984

08:00 Maja w ogrodzie 08:25 Akademia ogrodnika 08:30 Dzień dobry TVN 10:55 Kuchenne rewolucje (8) rozrywka, Polska 2010 11:55 Co za tydzień 12:25 Przepis na życie (4) - serial, Polska 2011 13:25 Usta usta (5) - serial, Polska 2011 14:25 X Factor (4) - rozrywka, Polska 2011 15:50 Kłamca kłamca - film fabularny, USA 1997

06:35 Kawa czy herbata? 07:00 Plebania (1660) - serial, Polska 2011 07:20 Plebania (1661) - serial, Polska 2011 07:45 Plebania (1662) - serial, Polska 2011 08:05 Plebania (1663) - serial, Polska 2011 08:30 Szkoła na Słonecznej (12) serial, Czechy 2007 09:00 Ziarno 09:30 Crimen (4) - serial, Polska 1988 10:30 Słownik polsko@polski 11:05 Pamiętaj o mnie - muzyka, Polska 2011 11:20 Buty do nieba - dokument, Polska 2006 11:50 Między ziemią a niebem 12:00 Anioł Pański 12:15 Między ziemią a niebem 12:45 Pod Tatrami 13:00 Msza święta z kościoła pw. Chrystusa Króla i bł. Alicji Kotowskiej w Wejherowie 14:35 Kraj się śmieje (1) - kultura, Polska 2005 15:35 Smaki czasu z Karolem Okrasą 16:10 Strefa gwiazd 16:35 Gra w miasta (27) - rozrywka, Polska 2011 17:00 Teleexpress 17:20 M jak miłość (811) - serial, Polska 2011 18:10 Barwy szczęścia (345) - serial, Polska 2009 18:40 Barwy szczęścia (346) - serial, Polska 2009 19:10 Noddy w krainie zabawek (1) - serial, Wielka Brytania 2008 19:30 Wiadomości 19:50 Sport 20:10 Ranczo (6) - serial, Polska 2006 21:05 Kocham Cię, Polsko! (56) rozrywka, Polska 2010 22:25 Pogoda 22:35 Szansa na sukces (180) rozrywka, Polska 2011 23:30 Niepokonani. Niezwykłe historie (13) - talk show, Polska 2010 00:00 Info jazda 00:20 M jak miłość (811) - serial, Polska 2011

06:00 Orlen Australia Tour - rozrywka 06:30 Kłamczuch - rozrywka, Polska 2009 07:30 Dekoratornia - film telewizyjny, Polska 2009 08:00 Galileo 09:00 Connie i Carla - film fabularny, USA 2004 11:00 Galileo 12:00 Mała czarna (275) - talk show, Polska 2011 13:00 Dekoratornia - film telewizyjny, Polska 2009 13:30 Spadkobiercy (43) - rozrywka, Polska 2011 14:30 Sport 17:00 Hole In The Wall (6) - rozrywka, Polska 2009 18:00 Różowa pantera (45) - serial, USA 1969-1979 18:30 Różowa pantera (46) - serial, USA 1969-1979 19:00 Galileo 20:00 STOP Drogówka 21:00 Dragons’ Den - jak zostać milionerem (5) - rozrywka, Polska 2011 22:00 Spadkobiercy (44) - rozrywka, Polska 2011 23:00 Pierwsza olimpiada - Ateny 1896 (1) - serial, USA 1984 01:05 Ogniste uczucia - film fabularny, Kanada/USA 1988 02:55 Galileo 03:40 Hole In The Wall (4) - rozrywka, Polska 2009

06:10 Misja Martyna (6) - rozrywka, Polska 2005 06:40 Pascal: po prostu gotuj 07:10 Telezakupy 09:15 Happy hour (9) - serial, USA 2008 09:45 Happy hour (10) - serial, USA 2008 10:15 Ally McBeal (2) - serial, USA 2000 11:15 Mrówka Z - film fabularny, USA 1998 13:00 Joe kontra wulkan - film fabularny, USA 1990 15:05 Zakochana księżniczka - film fabularny, Niemcy 2005 17:05 Detektyw Monk (11) serial, USA 2008 18:00 Kobra - oddział specjalny (5) - serial, Niemcy 2009 19:05 Agenci NCIS (4) - serial, USA 2007 20:05 Od kołyski aż po grób film fabularny, USA 2003 22:10 Fringe: Na granicy światów (15) - serial, USA 2008 23:15 Amerykański ninja III: Krwawe łowy - film fabularny, USA 1989 01:15 Arkana magii - rozrywka, Polska 2011

16:45 Szpilki na Giewoncie (6) serial, Polska 2011 17:45 Hotel 52 (6) - serial, Polska 2011 18:50 Wydarzenia 19:20 Sport 19:25 Pogoda 19:30 Świat według Kiepskich (357) - serial, Polska 2011 20:00 CSI: Kryminalne zagadki Miami (18) - serial, USA 2010 21:00 Kości (22) - serial, USA 2010 22:00 Kości (1) - serial, USA 2010 23:00 Ludzie, których znam film fabularny, USA/Niemcy 2003 01:15 Magazyn sportowy 03:15 Program interaktywny - rozrywka

17:30 Cofnij zegar (5) - rozrywka, Polska 2011 18:00 Wipeout - Wymiatacze (8) rozrywka, Polska 2011 19:00 Fakty 19:25 Sport 19:35 Pogoda 19:45 Uwaga! 20:00 X Factor (5) - rozrywka, Polska 2011 21:25 Przepis na życie (5) - serial, Polska 2011 22:25 Partnerki (5) - serial, USA 2010 23:20 To nie tak, jak myślisz, kotku! - film fabularny, Polska 2008

01:25 Arkana magii - rozrywka, Polska 2011 02:45 Uwaga! 03:05 Nic straconego

PONIEDZIAŁEK 04.04.2011

EUROSPORT PL 08:30 China Open w Pekinie 11:30 Turniej WTA w Miami 12:30 Wyścig dookoła Flandrii 17:00 China Open w Pekinie 19:30 Evander Holyfield - Sherman Williams 21:00 Kanada Niemcy 00:00 Abu Dhabi Challenge 00:15 China Open w Pekinie

PULS 06:00 Spotkanie z balladą (8) - rozrywka 07:00 Austin Stevens - na szlaku drapieżników (8) - dokument, Kanada 2009 08:00 Dzika natura (4) - dokument, Wielka Brytania 2004 09:00 Stacja Porankowo - dla dzieci 10:00 Byli sobie podróżnicy - serial, Francja 1997 11:00 Yogi - łowca skarbów (1) - serial, USA 1986 11:30 Co nowego u Scooby’ego? (9) - serial, USA 2002 12:00 Całkiem nowe przygody Toma i Jerry’ego (9) - serial, USA 2006 12:35 Królik Bugs i struś Pędziwiatr - szalony pościg - film fabularny, USA 1978 14:35 Chłopak na dworze Alladyna - film fabularny, USA 1998 16:30 Historia Wendella Bakera - film fabularny, USA 2005 18:35 Pamiętniki Barbie - film fabularny, USA 2006 20:00 Shockwave (4) - rozrywka, USA 2007 21:00 Szpital - nagłe przypadki (4) - dokument, USA 2005 22:00 Podniebny horror (6) - dokument, USA 2003 23:00 Goło i wesoło (120) - rozrywka 23:30 Taki jest świat 00:00 Medium (9) - serial, USA 2008 01:00 Apartament - film fabularny, Hiszpania 2006

Benedykta, Izydora

TVP 1

TVP 2

POLSAT

TVN

POLONIA

TV4

TVN 7

06:00 Kawa czy herbata? 08:10 Polityka przy kawie - publicystyka, Polska 2011 08:25 Gruby (5) - serial, Polska 1972 08:55 Baranek Shaun (50) - serial, Wielka Brytania 2009 09:15 Magiczny duet II - film fabularny, Wielka Brytania 2007 10:50 Wściekłe gary 11:20 Telezakupy 12:00 Wiadomości 12:10 Agrobiznes 12:40 Bezpieczna przystań (6) serial, USA 1999 13:40 Plebania (1673) - serial, Polska 2011 14:05 Klan (2062) - serial, Polska 2011 14:40 Kabaretowa Jedynka (5) rozrywka, Polska 2010 15:00 Wiadomości 15:10 Pogoda 15:15 Jaka to melodia? - rozrywka, Polska 2011 15:50 Moda na sukces (5402, 5403) - serial, USA 2008 16:40 Celownik 17:00 Teleexpress 17:15 Pogoda 17:25 Plebania (1674) - serial, Polska 2011 17:55 Klan (2063) - serial, Polska 2011 18:35 Jaka to melodia? - rozrywka, Polska 2011 19:10 To Timmy! (4) - serial, Wielka Brytania 2009 19:30 Wiadomości 20:00 Sport 20:05 Mistrzostwa świata w rajdach terenowych - Rajd Abu Dhabi 20:10 Pogoda 20:20 Afryka, moja miłość (1) serial, Niemcy 2007 22:10 Narty Ojca Świętego - teatr, Polska 2006 23:55 Urodzony 4 lipca - film fabularny, USA 1989 02:25 Faceci na topie (5) - serial, USA 2007

06:00 NSP 2011 - Dla przyszłości publicystyka, Polska 2010 06:30 Na początku popełniłem wiele błędów - dokument, Polska 2008 07:00 Co uczyniliście braciom dokument, Polska 2011 07:30 Na dobre i na złe (148) - serial, Polska 2003 08:30 Pytanie na śniadanie 10:55 Aleja gwiazd - rozrywka, Polska 2010 11:20 Telezakupy 11:55 Sztuka życia 12:25 Anna Dymna - spotkajmy się - dyskusja, Polska 2010 12:55 Pytając o Boga (28) - dokument, Polska 2011 13:20 Ogrodowa Dowborowa 13:55 Postaw na milion (5) - rozrywka, Polska 2011 14:55 Na dobre i na złe (438) - serial, Polska 2010 16:00 Panorama - świat 16:15 Gorący temat - publicystyka, Polska 2011 16:30 A normalnie o tej porze 17:25 Jeden z dziesięciu - rozrywka, Polska 2011 18:00 Panorama 18:25 Sport-telegram 18:30 Pogoda 18:40 Bitwa na głosy - z planu (26) - rozrywka, Polska 2011 19:00 Licencja na wychowanie (94) - serial, Polska 2011 19:35 Sąsiedzi (39) - serial, Polska 2004 20:10 Barwy szczęścia (567) - serial, Polska 2010 20:45 M jak miłość (823) - serial, Polska 2011 21:40 Kulisy serialu „M jak miłość” - dokument, Polska 2011 21:50 Tomasz Lis na żywo - publicystyka, Polska 2011 22:55 Zabójcze umysły (21) - serial, Kanada/USA 2005 23:50 Wyrównanie rachunków film fabularny, Australia/ Wielka Brytania 2003 01:40 Prywatny Rubens za sto milionów - dokument, Rosja 2005

06:00 Nowy dzień z Polsat News 07:15 TV market 07:30 Przygody Animków (13) serial, USA 1990 08:00 Przygody Animków (15) serial, USA 1990 08:30 Scooby Doo, gdzie jesteś? (5) - serial, USA 1969 09:00 Rodzina zastępcza plus (301) - serial, Polska 2008 10:00 Daleko od noszy (26) - serial, Polska 2004 10:30 Świat według Kiepskich (271) - serial, Polska 2007 11:00 Malanowski i Partnerzy (272) - serial, Polska 2011 11:30 Linia życia (20) - serial, Polska 2011 12:00 Dom nie do poznania (149) - rozrywka, USA 2007 13:00 Ostry dyżur (2) - serial, USA 2005 14:00 Pierwsza miłość (1280) serial, Polska 2011 14:45 Trudne sprawy (26) - serial, Polska 2010 15:50 Wydarzenia 16:10 Pogoda 16:15 Interwencja 16:30 Malanowski i Partnerzy (273) - serial, Polska 2011 17:00 Dlaczego ja? (145) - serial, Polska 2010 18:00 Pierwsza miłość (1281) serial, Polska 2011 18:50 Wydarzenia 19:20 Sport 19:25 Pogoda 19:30 Linia życia (21) - serial, Polska 2011 20:00 Apocalypto - film fabularny, USA 2006

06:00 Mango - Telezakupy 07:00 Granie na śniadanie - rozrywka, Polska 2011 07:50 Epitafia katyńskie - dokument, Polska 2010 08:00 Prosto w serce (65) - serial, Polska 2011 08:30 Dzień dobry TVN 11:00 Co za tydzień 11:35 Granie na ekranie - rozrywka, Polska 2011 12:05 Mango - Telezakupy 12:35 Epitafia katyńskie - dokument, Polska 2010 12:40 Sędzia Anna Maria Wesołowska (567) - serial, Polska 2010 13:40 W-11 wydział śledczy (789) - serial, Polska 2010 14:20 Detektywi (806) - serial, Polska 2010 14:55 Detektyw Monk (14) - serial, USA 2003 15:55 Rozmowy w toku - talk show, Polska 2011 16:55 Sędzia Anna Maria Wesołowska (569) - serial, Polska 2010

06:00 Kawa czy herbata? 08:10 Polityka przy kawie - publicystyka, Polska 2011 08:25 Tylko Kaśka (2) - serial, Polska 1980 08:55 Kabaretowy Klub Dwójki (24) - rozrywka, Polska 2010 09:50 Smaki polskie 10:10 Barwy szczęścia (343) - serial, Polska 2009 10:40 Co uczyniliście braciom dokument, Polska 2011 11:05 Tele PRLe (1) - rozrywka, Polska 2005 12:00 Wiadomości 12:15 Plebania (1664) - serial, Polska 2011 12:45 Złotopolscy (141) - serial, Polska 1999 13:15 Czas honoru (18) - serial, Polska 2009 14:05 Sto tysięcy bocianów (15) dokument, Polska 2007 14:35 W moim magicznym domu - koncert Hanny Banaszak - muzyka, Polska 2005 15:35 Zagadkowa blondynka (5) - rozrywka, Polska 2009 16:30 Niepokonani. Niezwykłe historie (13) - talk show, Polska 2010 17:00 Teleexpress 17:25 Mazurska Biesiada Kabaretowa, czyli co każdy satyryk wiedzieć powinien (2) - rozrywka, Polska 1999 18:20 Plebania (1664) - serial, Polska 2011 18:50 Gra w miasta (27) - rozrywka, Polska 2011 19:15 Długie uszy na polanie (8) - serial, Czechy 2006 19:30 Wiadomości 20:00 Sport 20:10 Blondynka (2) - serial, Polska 2009 21:00 Benefis Gołdy Tencer (1) rozrywka, Polska 2005 22:00 Pogoda 22:05 Polska 24 22:40 Tomasz Lis na żywo - publicystyka, Polska 2011 23:35 Sukces (3) - serial, Polska 2000 00:00 Sukces (4) - serial, Polska 2000

06:10 Muzyczne listy - muzyka 07:15 Słoneczny patrol (152) serial, USA 1997 08:20 Dziewczyny z fortuną - rozrywka 09:20 Mała czarna (274) - talk show, Polska 2011 10:20 Osaczona (134) - serial, USA 2007 11:20 Nie igraj z aniołem (155) serial, Meksyk 2008 12:20 Muzyczne listy - muzyka 13:30 Orlen Australia Tour - rozrywka 14:00 Dziewczyny z fortuną - rozrywka 15:00 Galileo 16:00 Osaczona (135) - serial, USA 2007 17:00 Nie igraj z aniołem (156) serial, Meksyk 2008 18:00 Różowa pantera (47) - serial, USA 1969-1979 18:30 Różowa pantera (48) - serial, USA 1969-1979 19:00 Morze miłości (140) - serial, Meksyk 2009 20:00 STOP Drogówka 21:00 Pierwsza apokalipsa - dokument 22:00 Galileo 23:00 Galileo 00:00 Mała czarna (274) - talk show, Polska 2011 01:00 Bellator Fighting Championships

06:15 112 - na każde wezwanie (33) - serial, Niemcy 2008 06:45 112 - na każde wezwanie (34) - serial, Niemcy 2008 07:20 Świat według dziecka 07:50 Świat według dziecka 08:20 Majka (66) - serial, Polska 2010 08:50 Majka (67) - serial, Polska 2010 09:20 J.A.G. - Wojskowe Biuro Śledcze (9) serial, USA 2002 10:20 Zaklinaczka duchów (3) - serial, USA 2006 11:20 Telezakupy 12:55 Apetyt na kasę rozrywka, Polska 2009 13:55 Marina (159) - serial, Meksyk/USA 2006-2007 14:55 Świat według dziecka 15:25 Świat według dziecka 15:55 Chuck (12) - serial, USA 2010 16:55 Majka (68) - serial, Polska 2010 17:25 Majka (69) - serial, Polska 2010 18:00 Zaklinaczka duchów (4) - serial, USA 2006 19:00 J.A.G. - Wojskowe Biuro Śledcze (10) - serial, USA 2002 20:00 Matczyna sprawiedliwość - film fabularny, USA 1991 22:00 Pamiętniki wampirów (16) - serial, USA 2010 22:55 Tajemnica Brokeback Mountain - film fabularny, Kanada/USA 2005 01:30 Arkana magii - rozrywka, Polska 2011

23:00 Odwaga i nadzieja - film fabularny, USA/Maroko 2006 01:15 Na każde wezwanie (14) serial, Wielka Brytania 2002

17:55 Prosto w serce (66) - serial, Polska 2011 18:25 Detektywi - serial, Polska 2010 19:00 Fakty 19:30 Sport 19:40 Pogoda 19:50 Uwaga! 20:05 Na Wspólnej (1423) - serial, Polska 2011 20:45 W-11 wydział śledczy (790) - serial, Polska 2010 21:30 Szymon Majewski Show (6) - rozrywka, Polska 2011 22:35 Mentalista (19) - serial, USA 2008 23:30 Superwizjer 00:05 Tajemnice Smallville (8) serial, USA 2009

EUROSPORT PL 08:30 Abu Dhabi Challenge 08:45 Wyścig dookoła Flandrii 10:00 Norwegia - Niemcy 12:00 China Open w Pekinie 14:00 Wyścig dookoła Flandrii 15:15 Turniej WTA w Miami 16:15 China Open w Pekinie 18:00 Eurogole 18:30 Champions Club 19:45 Super Grand Prix w Göteborgu 20:45 Clash Time - Spotkanie z gwiazdami 20:50 Watts 21:00 Tydzień z World Wrestling Entertainment 21:30 Clash Time - Spotkanie z gwiazdami 21:35 Vintage Collection 22:30 Norwegia Szwecja 00:30 Abu Dhabi Challenge 00:45 Eurogole 01:15 Watts

PULS 06:00 Hi Hi TV (8) - rozrywka, Polska 2010 06:30 MdM (17) - talk show, Polska 07:00 Sędzia Judy (152) - rozrywka, USA 2006 07:30 No problem! 08:00 Słodka szkoła Rachel 08:30 Burza uczuć (672) - serial, Niemcy 2005 09:30 Duch Eleny (53) - serial, USA 2010 10:30 Pustynna miłość (153) serial, USA/Kolumbia/Brazylia 2010 11:30 Burza uczuć (673) - serial, Niemcy 2005 12:30 Austin Stevens - na szlaku drapieżników (7) - dokument, Kanada 2009 13:30 Sędzia Judy (153) - rozrywka, USA 2006 14:00 Zostań gwiazdą! 14:30 Dr Phil (4) talk show, USA 2003-2009 15:30 Bajki animowane - dla dzieci 17:25 Byli sobie podróżnicy (13) - serial, Francja 1997 18:00 Piotruś Pan i piraci (20) - serial, USA 1990 18:30 Yogi - łowca skarbów (2) - serial, USA 1986 19:00 Co nowego u Scooby’ego? (10) - serial, USA 2002 19:30 Całkiem nowe przygody Toma i Jerry’ego (10) - serial, USA 2006 20:00 Świerszczyk Szczęściarz - film fabularny, Brazylia 2001 22:00 Goło i wesoło (123) - rozrywka 22:30 Shockwave (4) - rozrywka, USA 2007 23:30 UFC walki mistrzów (9) rozrywka, USA 2010


Gazeta

Reklama w Zamojskiej: tel. 785-647-357 Redakcja: tel. 84 539-88-22, Zamość, ul. Szczebrzeska 21

amo ska NIEZALEŻNY TYGODNIK

13

Nr (091) 29 marca - 4 kwietnia 2011

POWIATU ZAMOJSKIEGO

MUZYKA

Moment o japońskiej metodzie rozwoju talentu Metoda Suzuki, bo o  niej mowa, to jedna z  najbardziej innowacyjnych metod na świecie. Dużą grupę osób w  szczególny sposób interesuje nazwisko Shinichi Suzuki. Artysta, muzyk oraz pedagog znany jest jako założyciel ruchu Szkoły Talentów, z  którego wywodzi się muzyczny trening małych dzieci.

Jak pisze Halina Brodziak, marzenia przyszłego nauczyciela ziściły się w 1931 roku kiedy założył Cesarską Szkołę Muzyczną w  Teikoku Ongaku Gokko - dzielnicy Setagaya - w Tokyo. Suzuki doszukiwał się między innymi ścisłego związku miedzy dwiema naukami: muzyką, a matematyką - koniecznością zapamiętywania i powtarzania podczas nauki

w obu tych dziedzinach. Napisał także książkę na temat kształcenia talentu małych dzieci. O  jego metodzie powstawały również filmy. Obrazowały one wspaniałą grę na skrzypcach przez japońskie dzieci. Doktor Shinichi Suzuki zainspirował wielu rodziców rozwojem miłości do istoty ludzkiej. Stale powtarzał, ze każde dziecko od chwili narodzin podlega wpływom

środowiska i ma prawo w tym środowisku się rozwijać. Wielu jego studentów do dzisiaj propaguje tę nowatorską metodę nauczania młodych pokoleń. W kontekście tragedii w  Japonii nasuwa się refleksja, że tylu zdolnych i  młodych ludzi musiało zakończyć rozwój talentów. Środowisko naturalne nie pozwoliło na progress ich pasji.

Zamość Zamojski Dom Kultury

Zamość 4. Przegląd Poezji Śpiewanej im. M. Grechuty

Przystanek dla kreatywnych

Grechuta w bursie

Jeśli lubisz rysować, malować, wyrażać siebie, to wysiądź z codziennej rzeczywistości na Stacji Creativ przy Zamojskim Domu Kultury. Jest to projekt, na który składa się cykl kreatywnych warsztatów artystycznych, wykorzystujących różnorodne techniki plastyczne. Nauczanie jest indywidualne i dostosowane do potrzeb i umiejętności adeptów - mogą więc zacząć od podstaw lub kontynuować naukę. Po każdym spotkaniu będą przeprowadzane korekty i omawiane prace. Zajęcia będą prowadzone

w małych grupach przez instruktorów - absolwentów Wyższych Uczelni Artystycznych. Z najciekawszych prac organizowane będą wystawy. Projekt ten skierowany jest do dzieci i młodzieży. W związku z tym zajęcia prowadzone będą w dwóch grupach. Dzieci będą mogły szlifować swój warsztat we wtorki w godzinach 15.00 - 17.00, zaś młodzież będzie rozwijać swoje talenty o tej samej porze, ale w czwartki. Chętni do udziału w tym artystycznym przedsięwzięciu powinni zgłaszać się do Zamojskiego Domu Kultury.

Już 13 kwietnia odbędzie się 4. Przegląd Poezji Śpiewanej Burs i Internatów Województwa Lubelskiego im. Marka Grechuty. Gospodarzem imprezy jest Bursa Międzyszkolna Nr 2 w Zamościu. Wielbiciele twórczości Edwarda Stachury, Włodzimierza Wysockiego, Bułata Okudżawy, czy Marka

15

Grechuty będą mieli szansę znaleźć coś dla siebie. Jednak przegląd, to nie tylko przyjemność obcowania z poezją i muzyka, ale również rywalizacja. Przegląd ma charakter konkursowy. Każdy zespół lub solista będzie mógł zaprezentować dwa utwory w języku polskim, w tym jeden należący do kategorii poezji śpiewanej

Piotr A. Szymański

i drugi dowolny. Każdy ma 10 minut na zaprezentowanie swoich umiejętności. Jury pod uwagę bierze dobór repertuaru, poziom artystyczny wykonania, interpretację utworów i kulturę sceniczną. Najlepsze prezentacje zostaną nagrodzone, zaś dla wszystkich uczestników przewidziano dyplomy uczestnictwa. DNL

OGŁOSZENIE

DNL

Zamość Civitas Christiana

Porozmawiajmy o Papieżu Katolickie Stowarzyszenie „ Civitas Christiana” zaprasza na spotkanie z ks. prałatem Zdzisławem Ciżmińskim - rektorem Kościoła pod wezwaniem św. Katarzyny w Zamościu. Hasłem spotkania będą słowa: „Nie byłoby na Stolicy Piotrowej tego PapieżaPolaka, gdyby nie było Twojej wiary (Kardynał Stefan Wyszyński), gdyby nie było Jasnej Góry...” (Jan Paweł II,

Watykan 23.10.1978 r.). W ramach spotkania zostanie zaprezentowany film „Pójdź za mną. Testament Jana Pawła II” w reżyserii Wandy Różyckiej-Zborowskiej. Nastepnie przewidziana jest dyskusja z gościem, rozmowy o filmie oraz życiu i nauczaniu Papieża-Polaka, Jana Pawła II. Spotkanie odbędzie się 31 marca o godz. 16.30 w siedzibie Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” , przy ulicy Kolegiackiej 8a. DNL

Szczebrzeszyn Tradycje Wielkanocne

Palmy, pisanki, kartki... Miejski Dom Kultury zaprasza wszystkich do udziału w konkursie plastycznym „Tradycje Wielkanocne”. Nie liczy się wiek, płeć, czy miejsce zamieszkania tylko talent. Celem imprezy jest kultywowanie tradycji ludowych w sztuce oraz pobudzanie do twórczych dokonań i popularyzacja różnorodnych technik plastycznych. Palmy, pisanki, kartki są w kulturze i tradycji polskiej nieodłącznym elementem świąt wielkanocnych. Zasady koknursu są proste. Każdy uczestnik może przedstawić tylko jedną pracę. Dzieło powinno być czytelnie opisane: imię, nazwisko, klasa, szkoła, świetlica oraz imię i nazwisko opiekuna. Prace będą oceniane w kategoriach: pisanka,

Bukowina darem kanclerza Jana Zamoyskiego na rzecz Akademii w Zamościu

STOWARZYSZENIE NA RZECZ www.narzeczbukowiny.pl

palma, stroik, kartka świąteczna, inne formy. Prace należy dosta rczyć do M iejsk iego Domu Ku lt u r y w Szczebrzeszynie do piątku, 8 kwietnia. Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się 15 kwietnia w piątek o godzinie 12.00 w Sali Widowiskowej MDK w Szczebrzeszynie. DNL

KRS

0000224753

Od 2008 roku Stowarzyszenie na rzecz Bukowiny zaangażowane jest w renowację byłego, rektorskiego kościółka Akademii Zamoyskiej z 1675 roku w Bukowinie. Począwszy od 2008 roku Stowarzyszenie współpracuje z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Zamościu, ubiegającą się o przejęcie tradycji Akademii Zamoyskiej. W roku 2011 planowane jest organizowanie III Spotkań Akademickich, na które już w chwili obecnej zapraszamy. Doświadczenie nabyte przy renowacji kościółka pozwoliło podjąć inne inicjatywy na rzecz gospodarki, oświaty, kultury i dziedzictwa narodowego. Zachęcam Państwa do wspierania naszych starań. Andrzej Fus, Prezes Stowarzyszenia na rzecz Bukowiny


Gazeta

16

13

Nr (091) 29 marca - 4 kwietnia 2011

amo ska NIEZALEŻNY TYGODNIK

Kontakt: tel. 785-773-937 www.zamojska.com redakcja@zamojska.com

POWIATU ZAMOJSKIEGO

Ogłoszenia drobne

W treści SMS wpisz wall gz a następnie treść ogłoszenia i wyślij na numer 72480 Koszt wiadomości to 2,46 zł z VAT

Wyślij ogłoszenie sms-em! wall gz na numer 72480\wall gz tresć twojego ogłoszenia. Cena 2 zł + vat, 2,46 z VAT NIERUCHOMOŚCI

tel . kom . 605 240 799 [282] Szukam mieszkania do wynajęcia min. 2 pokoje w okolicy DT HETMAN tel. 507-190-122

SPRZEDAM BIURO NIERUCHOMOŚCI Małgorzata Kosiarska, Zamość Gminna 27 tel . 84 639 19 89, kom . 507 723 139 Do wynajęcia dom w okolicach Zamościa o powierzchni 300 m2 z przeznaczeniem na działalność gospodarczą, magazyn, archiwum. Tel. 505-230-428

[321]

INNE

Sprzedam dom i działkę budowlaną w Szopinku. tel 604581437 Sprzedam 12 ha gmina Nielisz dopłaty ok 14.000 zł rocznie cena 129.000 tel. 603366744

tel. 84-627-8266, kom. 601 857 197 Lwowska 3, 22-400 Zamość, www.n-dom.eu

TA N I E U B E Z P I E C Z E N I A O C , AC , N N W , M A J ĄT KO W E - M T U , O F E -AXA . UBEZPIECZENE NNW na 100.000,00 już za106ZŁ. FUNDUSZE INWESTYCYJNE 695 764 696 [255]

ZAMIENIĘ Zamienię dwa mieszkania własnościowe M - 3 na dom jednorodziny w Zamościu - 791 070 096 [261]

MOTORYZACJA SPRZEDAM

Sprzedam 2,5 ha w Adamowie cena 45.000 tel. 603366744 Nawrocki Marek

Chwilówki, pożyczki, 84 639 49 56/57 [280]

DORADZTWO KREDYTOWE na zakup nieruchomości N - DOM Tel . kom. 601 857 197 [358]

Wynajmę mieszkanie kawalerka 40m2, ul Batalionów Chłopskich cena: 550+czynsz+liczniki. Tel 504229210 Do wynajęcia dom na ul. Partyzantów 783666544

HOMEFINANCE ul. Partyzantów 59/1 Zamość (Baszta Nowe Miasto) tel. 695 55 63 23 www.kredyty-zamosc.pl

GOLF 3‚97 1.8i benzyna. Ocynk, klima,4x air bags, ABS. 3D, czarny,107 tys. km. Tel. 604 807 100 Fiat Uno 1,0 B+G (1996) tel.781-099-377 [339]

OFE - WSPÓŁPRACA, CIEKAWE PROPOZYCJE . TEL . 84 534 11 75 [265] SALON UBEZPIECZENIOWO - KREDYTOWY, OC , AC, NNW , MAJĄTKOWE, INNE, KREDYTY, FUNDUSZE EMERYTALNE, III FILAR . ZAMOŚĆ. PARTYZANTÓW 74 / 13 ( GALERIA PRZY WIEŻY ) TEL . 84 534 11 75 [266] CHCESZ ZMIENIĆ NA LEPSZE OFE - ZADZWOŃ TEL . 695 764 696[244]

2. Dom w izbicy drewniany pow. użytkowej 90mkw działka pow. 1900 mkw tel. kom. 601 857 197

Polonez Caro 1.6 G+LPG. Bardzo dobry stan. C. 2.900 zł. 502 241 989 (q997r.)

ZATRUDNIĘ TECHNOLOGA ODZIEŻOWEGO WYMAGANE DOŚWIADCZENIE NA POWYŻSZYM STANOWISKU ZGŁOSZENIA PROSZĘ WYSYŁAĆ NA E-MAIL KAMIL1@ONET.PL

INNE

Pracujesz jako agent OFE? Niedługo stracisz pracę, zadzwoń. Tel. 697237273

4. Ciastkarnia w Krasnobrodzie dom pow 134 mkw tel. kom. 601 857 197 5. Działka rolno budowlana Lipsko –Polesie przy głównej trasie Zamość – Krasnobród tel. kom. 601 857 197 6. Działka w Krasnobrodzie rolno rekreacyjna możliwość przekształcenie na budowlana dobry dojazd przy drodze asfaltowej tel. kom. 601 857 197

Jazdy doszkalające, przedegzaminacyjne na samochodach egzaminacyjnych Fiat Grande Punto, Renault Clio, doświadczony instruktor, wzorowy plac, 35 zł/h tel. 796 643 770 [322] kom . 607149080 , 603593429 [289]

7. Plantacja porzeczki 5 h 3 Czarnej, 2 kolorowej w pobliżu Zamościa dobry dojazd w jednym kompleksie tel. kom. 601 857 197 8. Działka rolna w wierzchowinach 9 km od Zamościa , również w Kaczurkach 300 m przy rzece , lesie tel. kom. 601 857 197 Sprzedam 2,5 ha w Adamowie cena 45.000 tel. 603366744 [362]

USŁUGI Montaż instalacji gazowych do samochodów, Zamość, ul. Graniczna 111, kom. 604 561 681, www.mgaz.pl [269]

Poszukujemy ludzi do współpracy. Wysokie zarobki. Możliwość awansu. 665925982 Kancelaria prawna zatrudni handlowców, doradców klienta z doświadczeniem oraz dobrym kontaktem z klientami. Telefon 604338353 Ogólnopolska firma zatrudni pracowników ochrony na terenie Zamościa. Oferujemy atrakcyjne wynagrodzenie, możliwość rozwoju. Kontakt: gwadula@ultraochrona.pl tel. 662111204

INNE

NAUKA

Wróżka Milena wróży z kart Tarota, zdejmuje złe fatum, prowadzi Ciebie na szczęśliwą gwiazdę, tel. 508-516-767, tel. 889-144-051 [237] Solidne i kompleksowe sprzątanie pomieszczeń mieszkalnych i biurowych na terenie Zamościa po przystępnych cenach. Zapraszamy na stronę www.czyscioch. nets.pl [226] Kompleksowe usługi remontowo- budowlane, tel. 508741-549 [223]

amo ska Sprzedam 5 ha w Adamowie przy drodze możliwość budowy cena 279.000 tel. 603366744 [363] Działka Topornica 22 a c . 75 tys. tel . 507 723 139 [354]

Mieszkanie 63 m2 , 3 pok . p I , Hrubieszowska c . 210 tys. tel . 507 723 139 [349] Sprzedam 12 ha gmina Nielisz dopłaty ok 14.000 zł rocznie cena 129.000 tel. 603366744 [364] Działka Szopinek 1336 m2 c . 75 tys. tel . 507 723 139 [355]

Mieszkanie 65 m2 , 3 pok . p . II Wyszyńskiego c . 185 tys. tel . 507 723 139 [350]

Korepetycje z j. polskiego wszystkie poziomy, prezentacje maturalne, prace zaliczeniowe i inne. Nauczyciel doświadczony. Tel. 693 82 99 73

2 00

Magister filologii korepetycje języka angielski tel. 728 832 005 [315]

Jazdy doszkalające, przedegzaminacyjne na samochodach egzaminacyjnych Fiat Grande Punto, Renault Clio, doświadczony instruktor, wzorowy plac, 35 zł/h tel. 796 643 770 [322]

HANDEL

OFERUJĘ

Działka Sitaniec Błonie 33 a c . 135 tys. tel . 507 723 POWIATU ZAMOJSKIEGO NIEZALEŻNY TYGODNIK 139 [356]

Dom w zabud . szer .Aktualności 145 m 2 c. 246 900 zl . tel . 507 723 Sport 139 [351]

Sklep z porcelaną zaprasza: serwisy obiadowe, kawowe, bulio-

Ogłoszenia E-wydania nowe. Sitaniec 201Konkursy k. cmentarza tel. 503622224 [239]

14 lutego 2011 SKUP - SPRZEDAŻ METALI SZLACHETNYCH I KAMIENI , N: 2080-3206 Działka w Lipsku Polesie , dogodny dojazd , 4146 m2 c WYROBY ZE SREBRA I ZŁOTA. ZAMOŚĆ . NOWY RYNEK 21 indeksu: 254762 . 50 tys. tel . 601 857 197 [357] KOM . 509 405 258 [327] yłącznie polski kapitał Odwiedzaj codziennie Dom Zamość 98,77 m2 c . 330 tys. tel . 570 723 Max Sklep AGD RTV. Towar nowy, powystawowy, końcówki 139 [353] serii. Zamość, Partyzantów 90. Zapraszamy! [320]

www.zamojska.com

ą nowe mieszkania Mieszkanie 48,47 m2 , 2 pok p.7 , Wyszyńskiego. c . 140 tys. tel . 507 723 139 [348]

WYNAJMĘ6]

MEBLE NA WYMIAR, KUCHNIE, SZAFY. TANIO I SOLIDNIE! TEL. 517-031-621 [340]

FINANSE I BIZNES

Mieszkanie do wynajęcia M3, Powierzchnia 60mkw 3 OFERUJĘ pokoje, Łazienka kuchnia balkon Mieszkanie znajduje się w SITNIE, Dobry dojazd Zamościa enie wielu z nas. Mieszkania dostępne na wolnym rynkuKorepetycje częstoz języja są poza zasięgiem angielskiego, tel. 517599181. [00000109] www.n-dom.eu skiego. Jednym zCena rozwiązań jest zakup mieszkania oferowanego przez spółdzielnie 800 + opłaty‚negocjacja’ 601857197Mieszkaniowa 846278266 [332] UBEZPIECZENIA OC, AC, NNW, MAJĄTKOWE, TURYuje się, że Spółdzielnia im. Jana Zamoyskiego wkrótce rozpocznie STYCZNE, INNE.budowę ZAMOŚĆ, UL.HRUBIESZOWSKA 34D ów, natomiast Spółdzielnia im. Waleriana Łukasińskiego planuje jednego Odnajmę mieszkanie dwupokojowe, ul. Polna. Tel. 600(SŁONECZNY STOK PRZY PARKINGU OBOK PSS „SPO012-273 [338] go. ŁEM”). TEL. 84 534-11-74 [221] STRONA Tania stancja na Wyszyńskiego. Tel. 668-353-284, 668-478214 [297]

07

Wynajmę na działalność gospodarczą dom 130m2 dół , 100 m2 góra całość po kapitalnym remoncie Zamość Szczebrzeska 66

Poszukujemy ludzi do współpracy. Wysokie zarobki. Możliwość awansu. 665925982 [366]

Kancelaria prawna zatrudni handlowców, doradców klienta oraz dobrym kontaktem z klientami. Rz doświadczeniem EKLAMA Telefon 604338353 [367]

ZWROT PODATKU ZA LEGALNĄ PRACĘ : HOLANDIA, NIEMCY, ANGLIA, IRLANDIA , NORWEGIA Zamość Partyzantów 16 tel . 84 638 70 41 [290]

SZUKAM PRACY Mężczyzna 35l, prawo jazdy BCDET + uprawnienia, koparko-ładowarka, wózek, szuka pracy w zawodzie lub innej 510 346 390 [335]

Serwis komputerow, usuwanie wirusow, instalacja opro-

Perkusista poszukuje zespołu - profesjonalizm. Zamość - okolice. Jerzy Zacharczuk, ul. Kamienna 13/4, 22-400 Zamość, tel. 514 823 274. [328] Wróżka Milena wróży z kart Tarota, zdejmuje złe fatum, prowadzi Ciebie na szczęśliwą gwiazdę, tel. 508-516-767, tel. 889-144-051 [238]

RZECZY UŻYWANE SPRZEDAM

Sprzedam zestaw mebli pokojowych , czarnych, mahoniowych Cena do uzgodnienia. tel. 79 05 54 419 Tanio sprzedam stół konferencyjny: owalny, brązowy, dł. 3,5 m szer. 1,5 m w bardzo dobrym stanie . Tel. 501 078 788. [228] Sprzedam lodówkę, stan bardzo dobry, wysokość 135 cm Tel 669 252 087 [308]

Glazura remonty 506865351 Zakład stolarski świadczy usługi w zakresie: meble kuchenne, biurowe, sklepowe, szafy wnękowe, drzwi, okna, łóżka, schody, poręcze, barierki i zabudowy mieszkań, biur, sklepów, barów. Zamość, ul. Klonowicza 10, tel. 84 616-91-10, kom. 665-170-606. [336] MEBLE NA WYMIAR KUCHNIE, SZAFY, BIUROWE, SKLEPOWE. FAKTURA VAT TANIO I SOLIDNIE! 517-031-621 [361] Koparko-ładowarka, wózek, szuka pracy w zawodzie lub innej 510 346 390 [335]

RÓŻNE SPRZEDAM Neseser z 23 elementami przyrządów kuchennych od„A” do „Z” nowy, okazyjnie. 84-639-30-59 [296] Balustrady, ogrodzenia, bramy, konstrukcje stalowe(garaże, wiaty)„ZPH KOMET” Rozłopy 123, Kot Henryk, tel. 608805718  [307]

Wróżka Grejs wróżby horoskopy porady życiowe Zamość tel.783760188 MAGIEL I CZYSZCZENIE DYWANÓW ZAMOŚĆ NOWY RYNEK 14 TEL . KOM . 663 593 143 [317] Wróżka Milena wróży z kart Tarota, zdejmuje złe fatum, prowadzi Ciebie na szczęśliwą gwiazdę, tel. 508-516-767, tel. 889-144-051 [237] Montaż instalacji gazowych do samochodów, Zamość, ul. Graniczna 111, kom. 604 561 681, www.mgaz.plSTRONA  [269] Fideofilmowanie - 200 zdjęć gratis tel . kom . 791 070 096 [281] BIURO PODRÓŻY „ AMDAR „ Zamość Partyzantów 16 tel . 84 638 70 42 WCZASY , WYCIECZKI , BILETY AUTOKAROWE , LOTNICZE , PROMOWE [291] REKLAMA , SZYBKO , TANIO - TEL . KOM . 509 469 248 [285]

RÓŻNE Toaleta drewniana nowa na budowę tanio, tel. 888881889

OFERUJĘ

INNE

Naprawa drukarek, ksero, regeneracja tonerów, tel. 606 753 241 [197]

OFERUJĘ

USŁUGI

Sprzedam wózek dla bliźniaków 2-funkcyjny. Tel. 785 185 035 [365]

Maszynę walizkową dp pisania produkcji angielskiej. Stan idealny. Cena do uzgodnienia. Sprzedam. Tel. 84 639 3059

Kiedy PKS wyjdzie na prostą? 05 Wybieramy sportowca roku 2010 19 INNE STRONA

SPRZEDAM

Filmowanie, fotografia, zdjęcia w studiu i plenerze! Śluby, wesela, bale, uroczystości rodzinne, sesje zdjęciowe, nagrana płyta. 501 078 788 [212]

DAM PRACĘ

Wkrótce stracisz pracę w OFE. Zadzwoń po nowe propozycje! Tel. 604338353

NAUKA JAZDY Grzegorz Kurantowicz KAT ; B A T 22 - 400 ZAMOŚĆ Partyzantów 16 tel . 84 638 48 30

Montaż instalacji gazowych do samochodów, Zamość, ul. Graniczna 111, kom. 604 561 681, www.mgaz.pl [269]

INNE

Ford Escort 1,6B 1994r. Do negocjacji CJI tel 84 64 10 246 [316]

3. Oficyna na nowym mieście wraz z działką super lokalizacja na działalność gosp. tel. kom. 601 857 197

Fideofilmowanie - 200 zdjęć gratis tel . kom . 791 070 096 [281]

PRACA

1. Lokal usługowy 100 mkw. Budynek wolno stojący ul. Infułacka centrum miasta Zamość cena 120 tyś www.n-dom.eu tel. kom. 601 857 197

Opel Astra I 1,6 Kombi G+B (1999) do negocjacji. 502 241 989

gramowania. Tworzenie stron www. Dojazd do klienta. Tel. 504208191

Nagrobki-grobowce, tel. 84 631 42 59, 502 827 068. www. popielec.com [00000133]

REKLAMA

Poradnie:

Ortopedyczna (NFZ) Psychologiczna (NFZ) Okulistyczna (NFZ) Logopedyczna (NFZ) Dermatologiczna Ginekologiczna Laryngologiczna Neurologiczna Stomatologiczna Badanie USG NZOZ „Resort-Med” Zamość ul. Wyszyńskiego 2 Tel. 84/677-17-06

CHELATACJA

Nieoperacyjna metoda leczenia miażdżycy Odtruwanie organizmu z metali toksycznych Przywracanie metabolicznej sprawności organizmu NZOZ „Resort-Med” Zamość ul. Wyszyńskiego 2 Tel. 607-394-099 www.chelatacja.pl

Odtruwanie z alkoholu NZOZ „Resort-Med” Zamość , ul. Wyszyńskiego 2 Tel. 84 677-17-06, 607-394-099

Przedsiębiorstwo Technik Ogniotrwałych i Budownictwa

RYSTERM

ZATRUDNI PRACOWNIKA ADMINISTRACYJNO-BIUROWEGO Wymagania: wykształcenie wyższe, biegła znajomość języka angielskiego i komunikatywna języka francuskiego, biegła obsługa komputera.

NZOZ „Resort-Med” ul. Wyszyńskiego 2 tel. 84/ 677-17-06 Dni powszednie: 1800 - 2300 Soboty, niedziele i święta: 800 - 2200

Kontakt w godzinach 8.00-15.00 ul Szczebrzeska 21, 22-400 Zamość, tel. 84 638 31 27

INNE

KREDYTY HIPOTECZNE, KONSOLIDACYJNE, GOTÓWKOWE!!! OFERTA 27 BANKÓW!!! Kredyty na oświadczenie!

Skok w nowy wiek

Prywatna Nocna i Świąteczna Pomoc Medyczna

02

STRONA


REKLAMA

Gazeta

Reklama w Zamojskiej: tel. 785-647-357 Redakcja: tel. 84 539-88-22, Zamość, ul. Szczebrzeska 21

amo ska NIEZALEŻNY TYGODNIK

13

Nr (091) 29 marca - 4 kwietnia 2011

POWIATU ZAMOJSKIEGO

17

REKLAMA

NZOZ „PULS”

Al. Jana Pawłą II 19 22-400 Zamość tel. 84 530 37 43 tel. 84 538 79 66 tel. 538 79 67 Od poniedziałku do soboty 7 - 21

NFZ

Poradnia Ortopedyczna

Dr n. med. Zbigniew Chmiel Specjalista ortopeda, traumatolog Lek. med. Waldemar Szymański Specjalista ortopeda, traumatolog Lek. med. Piotr Kisiel Ortopeda, Traumatolog Lek. med. Michał Bąk Lek. med. Jarosław Jarosz Ortopeda, Traumatolog Lek. med. Łukasz Barczewski

Specjalista Chirurg, Onkolog Lek. med. Marek Mazurek Specjalista Chirurg, Onkolog Lek. med. Zbigniew Plewa Specjalista Chirurg, Onkolog

Poradnia Gastroenterologiczna Dr n. med. Wit Cezary Danilkiewicz Specjalista Gastroenterolog Dr n. med. Jarosław Drabko Specjalista Gastroenterolog

Poradnia Nefrologiczna Lek. med. Dariusz Dębicki Specjalista nefrolog

Poradnia Urologiczna Lek. med. Zdzisław Aleksandrowicz Specjalista Urolog

Poradnia Kardiologiczna

Lek. med. Danuta Socha Specjalista Kardiolog Poradnia Chirurgii Lek. med. Leszek Batalia Ogólnej Dr n. med. Tomasz Romanowicz Specjalista Kardiolog Specjalista Chirurg, Onkolog Lek. med. Zbigniew Żołyński Poradnia Neurologii Specjalista Chirurg Dziecięcej Lek. med. Marek Mazurek Dr n. med. Aleksandra BilewiczSpecjalista Chirurg, Onkolog Kraczkowska Lek. med. Zbigniew Plewa Specjalista Neurologii dziecięcej Specjalista Chirurg, Onkolog Lek. med. Bożena SienkiewiczLek. med. Andrzej Traczyk Adamczyk Specjalista Chirurg Specjalista Neurologii dziecięcej Lek. med. Marek Nowosielecki Specjalista Chirurg Poradnia Lek. med. Janusz Rybak Pulmonologiczna Specjalista Chirurg Lek. med. Elżbieta Suchodolska Lek.med. Jerzy Wyszyński Specjalista Pulmonolog Specjalista Chirurg

Poradnia Chirurgii Onkologicznej

Poradnia Okulistyczna

Lek. med. Piotr Łukasik Specjalista Okulista Dr n. med. Tomasz Romanowicz Lek. med. Emanuela Bętkowska

Specjalista Okulista Lek. med. Tomasz Bentkowski Lek. med. Jolanta Leńczuk Specjalista Okulista Lek. med. Arkadiusz Dybcio Specjalista Okulista

Mgr Elżbieta Pietrzak Neurologopeda Mgr Magdalena Sawicka Neurologopeda, Surdologopeda Mgr Małgorzata Rosołek Logopeda

Poradnia Doppler – Duplex

Rejestracja Ginekologiczna Tel. 84/530-37-43 wew.103.

Lek. med. Rafał Kryza Specjalista radiologii Lek. med. Anna Budzyńska Lek. med. Jerzy Pokryszka Specjalista radiologii Lek. med. Piotr Tomaszewski Specjalista radiologii Lek. med. Marta Siemaszko Specjalista radiologii

Poradnia Laryngologiczna

Lek. med. Anna Brzostowska Specjalista Audiolog Lek. med. Jan Ignaczuk Specjalista Otolaryngolog Lek . med. Arkadiusz Kasztelan Specjalista Otolaryngolog

Poradnia Psychologiczna Mgr Katarzyna Stecka Psycholog Mgr Kamila Mnich Psycholog Mgr Monika Nosowska Psycholog Mgr Magdalena Kołodziej Psycholog Mgr Ewa Zybała Psycholog Mgr Izabela Czochra Psycholog Mgr Robert Olczyński Psycholog

Poradnia Ginekologiczna

Dr n. med. Cezary Ziółkowski Specjalista Ginekolog Dr n. med. Janusz Kraczkowski Specjalista Ginekolog, Położnik Lek. med. Radosław Laskowski Specjalista Ginekolog, Położnik Lek. med. Zbigniew Smoliński Specjalista Ginekolog, Położnik Lek. med. Małgorzata Korona Specjalista Ginekolog, Położnik Rejestracja Rehabilitacyjna Tel. 84/530-37-43 wew.211, 84/538-79-68

Poradnia Rehabilitacyjna Dr n. med. Rafał Sapuła Specjalista Rehabilitacji Medycznej Lek. med. Dawid Zugaj Specjalista Rehabilitacji Medycznej Lek. med. Anna Gospodaryk Specjalista Rehabilitacji Medycznej Lek. med. Agnieszka Błaszczuk – Grudzień Lek. med. Dariusz Czochrowski Specjalista Rehabilitacji Medycznej

Gabinety Prywatne Poradnia Chirurgii Naczyń

Lek. med. Janusz Łój Specjalista Chirurg Dr n. med. Marek Durakiewicz Specjalista Chirurgii Naczyniowej

Zamykanie żylaków i pajączków naczyniowych zastrzykami, zabiegi operacyjne żylaków kończyn dolnych z opieką okołooperacyjną i anestezjologiczną.

Poradnia Kardiologii Dziecięcej

Lek. med. Edyta Rubaj, Kardiolog Dziecięcy

Poradnia Dermatologiczna Lek. med. Jolanta Budzyńska – Włodarczyk Lek. med. Jakub Chodorowski

Poradnia Neurologiczna Dr n. med. Andrzej Brodowski Specjalista Neurolog Lek. med. Magdalena Piwowarska Specjalista neurolog Dietetyk, Anna Snop

Poradnia Gastroenterologiczna Lek. med. Ryszard Piasecki Specjalista Gastroenterolog

Poradnia Reumatologiczna Lek .med. Małgorzata Kowalska Specjalista Reumatolog

Poradnia Ginekologiczna

Lek. med. Anna Firek-Gwizdak Specjalista Ginekolog, Położnik

Lekarze wykazani w/w Poradniach Specjalistycznych w ramach Poradnia Medycyny Estetycznej umowy z NFZ przyjmują Lek. med. Marek Nowosielecki Poradnia Logopedyczna również prywatnie. Specjalista Chirurg Mgr Ewa Machalska Logopeda

Lek.med. Agnieszka Błaszczyk-Grudzień


Gazeta

18

13

Nr (091) 29 marca - 4 kwietnia 2011

URODA

Agnieszka Goździuk DYPLOMOWANA KOSMETYCZKA Salon Urody ul. Kiepury 10

amo ska NIEZALEŻNY TYGODNIK

Kontakt: tel. 785-773-937 www.zamojska.com redakcja@zamojska.com

POWIATU ZAMOJSKIEGO

Wiosenne przebudzenie

Wiosna tuż, tuż temperatury coraz wyższe, Tymczasem okazuje się, że skóra podczas zimy poszarzała, utraciła swoją jędrność i ładną barwę. Jak temu zaradzić zanim ktoś zauważy Twoją zmęczoną po zimie skórę, jak ją uzdrowić i zregenerować, zadbać o nią na wiosnę i przygotować do lata? Pielęgnacja skóry zimą nieco różni się od tej, którą warto podjąć wraz z pierwszymi słonecznymi dniami. Po zimie skóra twarzy i ciała staje się wyjątkowo wymagająca. Mróz i wiatr sprawiły, że stała się przesuszona, podrażniona, po prostu brzydka. Żeby ponownie ładnie wyglądała, trzeba dbać

o nią troskliwiej niż zwykle. Pierwszą czynnością, za którą Twoja skóra Ci podziękuje, jest peeling.  Złuszczanie to najskuteczniejsza broń przeciw szorstkiej podrażnionej cerze. Peeling poprawi jej ukrwienie, a lepiej odżywiona i dotleniona nabierze zdrowego kolorytu. Oczyszczona skóra, łatwiej też wchłonie wartościowe substancje z domowych maseczek, które nałożysz po peelingu.  Jeśli posiadasz cerę wrażliwą stosuj raczej łagodne peelingi. Nie przesadzaj z oczyszczaniem na siłę. Następnym krokiem jest nawilżanie. Nieprzyjazne warunki atmosferyczne w połączeniu z wysuszonym powietrzem

w pomieszczeniach zaburzyło Twoją wodną gospodarkę. Musisz poprawić krążenie i oddychanie międzykomórkowe. Dzięki temu sama zauważysz jak Twoja skóra twarzy nabiera blasku, a Ty przywrócisz jej witalność. Zadbaj więc o odpowiednią jakość preparatów zawierających witaminy. Dlaczego? Ponieważ pobudzą odnowę komórkową, wyrównają koloryt oraz stawią czoło procesom starzenia. Na koniec nałóż krem nawilżający. Czym się kierować w wyborze? Zastosuj krem lekki z lipidami, algami, kolagenem naturalnym czy proteinami. Po nawilżaniu zaopiekuj się skórą wokół oczu, która jest delikatna

, cienka i krucha. Dlatego też szybciej pojawiają się tu zmarszczki. Zaoferuj skórze krem pod oczy i na powieki, w składzie którego powinny znaleźć się kwas hialuronowy, witamina E oraz wyciągi roślinne, które dodatkowo potrafią zlikwidować opuchliznę i sińce pod oczami. O czym zwykle zapominamy podczas pielęgnacji twarzy?  To jak wygląda skóra zależy w dużej mierze również od naszego zdrowia, czyli  odpowiedniego doboru składników diety, rozwijania sprawności fizycznej organizmu, minimalizację stresu, odpowiedni wypoczynek, absolutne wyeliminowanie używek itp. 

REKLAMA

Przepis na nagrodę

Wyślij i wygraj obiad dla dwóch osób w ekskluzywnej restauracji Nagrody funduje Restauracja Gościniec - Kanclerz

Konkurs!

Szaszłyki z grilla Składniki: 2-3 szt. cebuli, 1-2 szt. cukinii, 30 dag pieczarek, 20 dag boczku, 20-30 dag kiełbasy, do smaku przyprawa grill ziołowy.

ul. Partyzantów 59/1 tel. 84 639 88 88 600 25 24 02 Dogodne RATY

Wszystkie składniki kroimy i nabijamy je na patyczki delikatnie, aby się nie rozleciało podczas grillowania. Można dołożyć również wszystkie inne składniki co akurat przypada nam do gustu i mamy je na stanie. Gdy już nabijemy sypiemy przyprawami i dajemy na grilla. Przyprawę można wymieszać z olejem jadalnym. Szaszłyki pieczemy na tackach albo foliach aluminiowych. Niektórzy smakosze polewają szaszłyki piwem,

ale ja nie gustuję w tym rozwiązaniu. Otwierając sezon grillowania na działkach, balkonach i w ogrodach, życzę

czytelnikom Gazety Zamojskiej smacznego w gronie przyjaciół. Joasia Stępniewska ze Szczebrzeszyna.

Pomoce dydaktyczne GRATIS!!! PROMOCJE!!! Jazdy dodatkowe gratis!! Szkolenia indywidualne i w grupach

KONKURS

Mój pupil KUPON - MÓJ PUPIL Głosuję na Pupila z numeru ....... Imię i nazwisko ............................ tel. .................................................

Ciekawe i sprawdzone przepisy kulinarne (ze zdjęciem własnych potraw, wypieków lub innych wyrobów kulinarnych), prosimy przesyłać na adres Redakcji - drogą elektroniczną lub pocztą. Najciekawsze propozycje zostaną opublikowane oraz dodatkowo nagrodzone przez naszego sponsora Restaurację Gościniec – Kanclerz, zaproszeniem dla dwóch osób na obiad firmowy. Przesłane materiały prosimy zatytułować „Konkurs kulinarny” oraz uzupełnić o dane kontaktowe.

Konkurs Gazety Zamojskiej

Pupil „Dunia” Pani Jagody Kucharskiej z Zamościa

71480 wall pupil 13 Dunia Koszt SMS 1,23 zł

Zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w konkursie „Mój Pupil”. Wielu naszych Czytelników zapewne trzyma w domach psy, koty bądź inne zwierzątka. I pewnie chcielibyście się nimi pochwalić na naszych łamach. Dlatego dajemy Wam taką możliwość. Wystarczy wysyłać fotografie Waszych ulubieńców do konkursu „Mój Pupil”. Te z fotografii, które zostaną opublikowane na naszych łamach wezmą udział w konkursie. Czytelnicy wysyłają kupony z gazety, lub wysyłają SMSy pod nr 72480 w treści wall gz pupil (po czym) numer wydania i imię „pupilka”, wybiorą trzy najcieplejsze, miłe, zabawne fotografie. Zwycięzcy po zakończeniu konkursu (31 marca 2011) otrzymają od naszego sponsora: 1 MIEJSCE - kuchenka mikrofalowa, 2 MIEJSCE - żelazko, 3 MIEJSCE - suszarka do włosów. Zapraszamy do zabawy i głosowania. Zdjęcie z opisem należy wysłać na adres redakcja@zamojska.com lub dostarczyć do Redakcji GZ. Spośród głosujących wylosujemy trzy osoby, które otrzymają upominki od Gazety Zamojskiej.


Gazeta

Reklama w Zamojskiej: tel. 785-647-357 Redakcja: tel. 84 539-88-22, Zamość, ul. Szczebrzeska 21

amo ska NIEZALEŻNY TYGODNIK

13

Nr (091) 29 marca - 4 kwietnia 2011

POWIATU ZAMOJSKIEGO

Dowcipy Horoskop

Wiosna z McDonald’s Konkurs! Nagrody funduje McDonald’s

Policjant zatrzymuje do kontroli samochód, w którym jedzie młode małżeństwo z dzieckiem. Daje kierowcy alkomat. – 0,8 promila – odczytuje wynik – Panie władzo, macie zepsuty alkomat – odpowiada stanowczo kierowca. – Niech żona dmuchnie. – Pańska żona też ma 0,8 promila – mówi po chwili policjant. – Macie zepsute urządzenie i koniec. Niech dziecko dmuchnie. – 0,8 promila – mówi policjant i zwraca się do kolegi: – Janek, alkomat nam się zepsuł. Samochód odjeżdża, a kierowca mówi do żony: – Widzisz, kochanie. Mówiłaś, żeby Kubusiowi nie dawać. A ja mówiłem, że jemu nie zaszkodzi, a nam pomoże.

Celinka (lat 5) Hrubieszów

4 letnia Joasia z Zamościa rysunkiem na którym jest jej babcia Małgosia, kończy zimowy konkurs. Rozpoczynamy tym samym konkurs wiosenny. Zapraszamy do wysyłania rysunków o tematyce wiosennej. Wykonanie pozostawiamy Waszej pomysłowości. W imieniu McDonalds życzymy dobrej zabawy! Do konkursu zapraszamy przede wszystkim dzieci i młodzież. Zachęcamy również do współpracy nauczycieli plastyki i języka polskiego oraz Domy Kultury. Prace mogą być w formie opisowej, rysowanej lub malowanej. Wskazana jest odrobina fantazji i uśmiechu. Najciekawsze prace zostaną nagrodzone publikacją na łamach Gazety Zamojskiej. Wszystkie opublikowane prace z kolei zostaną wyróżnione przez naszych sponsorów. McDonald’s zaprosi laureatów do swej restauracji na poczęstunek (Happy Meal). Uczestnikami konkursu mogą być dzieci w wieku od 3 do 17 lat. Zapraszamy do naszej zabawy. Rozwiązanie krzyżówki wyślij pod numer 72480. Na początku wiadomości SMS wpisz WALL HITSAT a następnie rozwiązanie krzyżówki, swoje imię i nazwisko oraz adres (Koszt wiadomości 2,46 zł z VAT). Do wygrania sprzęt AGD. Imię i nazwisko zwycięzcy opublikujemy w następnym numerze. Dodatkowo raz na kwartał losujemy spośród wszystkich osób, które wysłały prawidłowe rozwiązania – nowoczesny odkurzacz. Rozwiązanie z poprzedniego numeru:Z żaru zostaje popiół lub dzieło. Spośród nadesłanych rozwiązań wylosowaliśmy kupon wysłany przez Joannę Sereniuk z Zamościa. Nagrodę prosimy odebrać w ciągu 7 dni.

Odpowiedź, replika

Miara łukowa kąta

Dorzucane do Odpoognia

Miara łukowa kąta

wiedź, replika Ja, ty

lub nikt

Gratka dla mówcy

Gratka dla mówcy

DorzucaPo ne do zerze ognia

Materiał na szyby Darowanie kary Koryguje go Materiał na ortoszyby donta

Ja, ty lub nikt Po zerze

2

Drugi w ambasadzie

Łączy kraje Europy

Koryguje go ortodonta

Lśni na ciele ryby

8

15

Lśni na ciele ryby

4

wacka waluta

Łączy kraje Europy

15

1

Drugi w "Burza" ambaMickiesadzie wicza

Arab w stadninie

Przed kino4 manem

Dawne narzędzie do Ŝęcia zbóŜ

Podatny grunt

"Burza" Mickiewicza

Arab w stadninie

Przed kinomanem

Dawne Wielki narzędzie do Ŝęcia zbóŜ gar w

Podatny grunt

2

Obok złota i kadzidła

Wielki gar w kuchni

18

Belgii

18

16 papieru

Odkurzacze za szarady Co kwartał losujemy dodatkową nagrodę

9

7

9

nie Marzebezronie bezrobotnego botnego

Lotnisko Lotnisko ParyŜa

Lakier Lakier do do włosów włosów

Marka polskich

Marka polskich cięŜarówek cięŜarówek

ParyŜa

Krótszy Krótszy od od metra

12 12

Ojciec

Ojciec prosiąt prosiąt

Stolica Stolica NorNorwegii wegii

10 10

17

Płachta

Płachta matamatadora dora

5

Bezpieczne Bezpielokum

czne lokum

układ

Coś w starym Coś w stylu

3

starym stylu

3 Litery z pól ponumerowanych utworzą rozwiązanie - myśl Henryka Sienkiewicza.

1

2

3 4 5 6 7 utworzą 8 9 rozwiązanie 10 11 12 13 Henryka 14 15 16 17 18 z pól ponumerowanych - myśl Sienkiewicza.

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

Sp. z o.o., ul. Szczebrzeska 21, 22-400 Zamość. Wyłącznie polski kapitał. BIURO REKLAM I OGŁOSZEŃ: ul. Szczebrzeska 21, 22-400 Zamość, reklama@zamojska.com, tel. 84 539-88-22, 785-647-357 DRUK: Media Regionalne Sp. z o.o. w Warszawie, oddział w Kielcach, DRUKARNIA w Tarnobrzegu, ul. Zakładowa 50 NAKŁAD: 2000 szt., cena 2,0 0 zł (5% VAT). Redakcja zastrzega sobie prawo do skracania i redagowania niezamówionych tekstów, listów i informacji. Za treść reklam, ogłoszeń, listów i polemik (jak

13

14

15

16

BARAN Na początku tygodnia możesz poczuć się nieco rozczarowany lub wręcz rozgoryczony wiadomością o samodzielnym podjęciu decyzji przez bliską Ci osobę. Jednak zobaczysz, że będzie to miało swoje dobre strony. Wyśmienity czas na urlop, nie wahaj się i nie zwlekaj, bardziej atrakcyjna oferta może już nie nadejść. BYK Będziesz się czuł beztrosko i lekko, tak jakby problemy nie istniały. Spełnienie odnajdziesz wśród najbliższych. Ich wsparcie będzie dla Ciebie lepszą nagrodą niż awans czy sukces w pracy. Staraj się to docenić. W interesach dobra passa. BLIŹNIĘTA Niezależnie od Twoich chęci i oczekiwań, musisz w tym tygodniu skupić się na zrealizowaniu mocno już zaległych zobowiązań. Przynajmniej zrealizuj część przyrzeczeń, wtedy reszta będzie mogła poczekać. W kwestiach uczuciowych, ten tydzień będzie należał do Ciebie! RAK Najpóźniej pod koniec tygodnia musisz wreszcie podjąć zbyt długo już odwlekaną decyzję. Jeżeli nękają Cię jakiekolwiek wątpliwości, przedyskutuj tę sprawę z bardzo Ci życzliwą, a co więcej - bardzo kompetentną kobietą. Przesada jednak nie jest wskazana - nie ryzykuj zbytnio! LEW Ze względu na swoje sprawy zawodowe, dobrze by było, zadzwonić w tym tygodniu do mężczyzny, z którym dawno nie był utrzymywany kontakt. Twoje interesy nie idą w najlepszym kierunku. PANNA W tym tygodniu na każdym kroku napotkają Cię różnice zdań i poglądów - a to ze współpracownikami, ze zwierzchnikiem, z rodziną, z ukochaną osobą... Przyhamuj i zastanów się, czy na pewno to oni wszyscy się mylą? Czasami warto przyczyn poszukać w sobie. WAGA Dobra wiadomość, którą otrzymasz na początku tygodnia, powinna dać Ci dużo do myślenia. Przed Tobą romantyczny tydzień. Za drzwiami sypialni znajdziesz ukojenie w ramionach ukochanej osoby. Postaraj się załagodzić wszelkie nieporozumienia tak, abyście mogli cieszyć się swoim towarzystwem. SKORPION Już od poniedziałku musisz myśleć o czekającym Cię weekendzie. Jeśli wciąż poszukujesz miłości, to ona może być bardzo blisko. W interesach i w pracy dobry okres, nie trać więc czasu na zbędne sprawy. Jedź do domu rodzinnego, spotkaj się z bliską Ci osobą i spędźcie razem niezapomniane chwile. Ciągle możesz liczyć na Ryby. STRZELEC To będzie ciekawy tydzień, który pomoże Ci dostrzec, kto jest Twoim prawdziwym przyjacielem. Nie obawiaj się jednak, Twoje podejrzenia z ostatnich dni są bezpodstawne. Wyjedź na urlop, bo w pracy i interesach zastój. Lepiej zatem popracuj nad kondycją i figurą, a przede wszystkim zrelaksuj umysł. KOZIOROŻEC W połowie tygodnia doskonała wiadomość, która niemal Cię uskrzydli. To już nie są mgliste marzenia, tylko bardzo konkretna propozycja, do której realizacji możesz się wreszcie zabierać. Nareszcie możesz zacząć realizować swój wyśniony i wymarzony plan.

PokeroPokerowy wy układ

5

Nowoczesny odkurzacz osobiście wręczy dyrektor oddziału Hit-Sat w Zamościu REKLAMA

WywołaWywołany sen

17 ny sen

metra

REDAKCJA: ul. Szczebrzeska 21, 22-400 Zamość redakcja@zamojska.com, 84 539-88-22 internet: www.zamojska.com REDAKTOR NACZELNY: Jarosław Bury, jaroslaw.bury@zamojska.com DZIENNIKARZE: Tomasz Tomczewski,, Robert Marchwiany, Kamil Kusier, Daniel Czubara PROJEKT GAZETY: Jarosław Bury WSPÓŁPRACOWNICY: Adrian Such, Artur Habza, Szymon Miąsik, Witold Hryniewiecki, Piotr Arkadiusz Szymański WYDAWCA: Knowledge Innovation Center

W losowaniu wezmą udział osoby, które wysyłały SMS-y z prawidłowym rozwiązaniem krzyżówki

Pies mieszaniec Marze-

Ma Ma liczne oczka

1Litery 2

Policjant zatrzymuje faceta za przekroczenie prędkości. Kiedy podchodzi do samochodu, widzi, że ten jest bardzo zdenerwowany. – Dobry wieczór panu. Wie pan, dlaczego pana zatrzymałem? – Tak, panie władzo... Za przekroczenie prędkości, ale to sprawa życia i śmierci. – Ach, tak? Dlaczego? – Naga kobieta czeka na mnie w domu. – Nie rozumiem, dlaczego miałaby to być sprawa życia i śmierci. – Jeśli nie dotrę tam przed moją żoną, będę martwy.

13

Ksiądz z eposu Pieswieszcza mieszaniec

7

16

DyshoDyshonor, nor, obelga obelga

Z gabinetu dentystycznego wypada pacjent-policjant. – Jak było? – pyta żona. – Dwa wyrwał. – Przecież tylko jeden cię bolał. – Nie miał wydać.

SUPER NAGRODA CZEKA

13

Wynik

Brawa, owacje

Dar Ariadny

Męczy po bibie

pracy Ksiądz z eposu wieszcza

Brawa, owacje

11

Dar Ariadny

Męczy po bibie

Drewniana okleina

Wynik 14 pracy

6

Rolka Rolka papieru

Drewniana okleina

14

Pasta do butów

Była 6 waluta Była Belgii waluta

11

kuchni

Pasta do butów

Obok złota i kadzidła

Chorwacka waluta

1

Na policję wpada zziajany facet i krzyczy: – Okradli mi sklep! – A był poświęcony? – Nie. – To nie ma przestępstwa. – A co jest?! – Kara boska!

Nowo przyjęty do służby policjant przez pomyłkę w księgowości nie dostawał pensji przez 4 miesiące. Po odkryciu pomyłki przełożony wzywa policjanta na rozmowę. – Heniu od 4 miesięcy nie dostajesz pensji. Czemu nic nie mówiłeś? – Myślałem, że jak dostałem broń służbową to mam sobie już jakoś radzić...

Bramkarz kadry Wenty Chor-

Günter, pisarz

Darowanie kary

8

Bramkarz kadry Wenty

Günter, pisarz

19

17

18

również za treść dodatku telewizyjnego) redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Wzory reklam i innych projektów graficznych wykorzystywanych w gazecie są chronione prawem autorskim. Jako pracownicy redakcji dokładamy wszelkich starań, aby gazeta ukazywała się terminowo i bez błędów. Niestety mogą zdarzyć się drobne pomyłki i opóźnienia - często są one wynikiem działania czynników od nas niezależnych. Za tego rodzaju sytuacje, z góry przepraszamy. Linia alarmowa Gazety Zamojskiej” czynna 24/7 84 539-81-83 Zadzwoń i nagraj wiadomość

WODNIK Może pojawić się ktoś z przeszłości. Ktoś dawno zapomniany, a tu niespodziankawspomnienia powrócą. Twoje serce mocniej zabije, ale nie podejmuj pochopnych decyzji, gdyż ten związek nie ma większych szans na dłuższą metę. RYBY To będzie urwanie głowy, więc pamiętaj o odpoczynku. Wysypiaj się, dobrze odżywiaj, a zapanujesz nad wszystkim. Jeszcze w tym tygodniu nie będziesz wiedzieć w co ręce włożyć. Ze wszystkich stron zwalą się na Ciebie rozmaite zadania, którym, czy chcesz, czy nie chcesz, musisz sprostać.


Gazeta

20

13

Nr (091) 29 marca - 4 kwietnia 2011

amo ska

Kontakt: tel. 785-773-937 www.zamojska.com redakcja@zamojska.com

POWIATU ZAMOJSKIEGO

NIEZALEŻNY TYGODNIK

Dereźnia Solska Zamojska klasa A

Zamość Trenerzy kontra kibice

Szybki nokaut

Liga Typerów Gazety Zamojskiej

Po kilku miesiącach rozbratu z ligową piłką podopieczni Roberta Wieczerzaka w końcu wybiegli na boisko. Powrót okazał się bardzo efektowny. AMSPN Hetman Zamość w meczu o mistrzostwo zamojskiej klasy A pokonał bowiem 6:2 (3:1) Orion w Dereźni Solskiej Orion. Dzieło zniszczenia rozpoczął już w 3 min. Piotr Chadaj, który wykorzystał daleki wyrzut z autu Przemysława Kity i nie dał szans bramkarzowi gospodarzy. Po kolejnych 6 minutach było już 0:3, a bramki zdobyli: ponownie Kita i Artur Chałas. Błyskawicznie zdobyte bramki ustawiły spotkanie, które do ostatniego gwizdka przebiegało pod całkowite dyktando przyjezdnych. - Zagraliśmy na świetnie przygotowanej murawie, choć jak dla mnie, było trochę za wąsko. Szybko zdobyliśmy 3 gole, więc mecz ułożył się dla nas idealnie. Oby tylko tak dalej - powiedział po spotkaniu strzelec pierwszej bramki

- Piotr Chadaj. ORION Dereźnia Solska - AMSPN HETMAN Zamość 2:6 (1:3) 0:1 Piotr Chadaj 3, 0:2 Przemysław Kita 5, 0:3 Artur Chałas 9, 1:3 Marcin Piętak 38 (karny) 1:4 Kamil Grela 51, 1:5 Patryk Lechowicz 76, 2:5 Arkadiusz Przytuła 80, 2:6 Przemysław Kita 82 ORION - Łukasz Mazurek - Leszek Pieczykolan, Piotr Niemiec, Dawid Blacha, Tomasz Grabias - Arkadiusz Przytuła, Paweł Birut, Marcin Piętak, Paweł Mazurek - Szymon Pintal (69 Aleksander Zarosa), Paweł Szabat (62' Arkadiusz Maciocha). HETMAN - Michał Kiecana - Adam Koszałka, Kamil Grela, Artur Chałas, Rafał Waga - Przemysław Gałka (77' Damian Krawiec), Damian Wodyk, Przemysław Kita, Jakub Hałas (79' Marcin Flejszer), Piotr Chadaj - Mariusz Kycko (66' Patryk Lechowicz). Sędziował: Radomir Winiarski (Zamość) Żółte kartki: Kamil Grela, Michał

Kiecana, Przemysław Kita (Hetman) Pozostałe wyniki: Albatros Biszcza - Metalowiec Goraj 0:2 Orzeł Tereszpol - Włókniarz Frampol 3:1 Tarpan Korchów - Piast Babice 2:1 Aleksandria Aleksandrów - Nord 98 Wysokie 3:1 Sokół Zwierzyniec - Delta Nielisz 0:0 tom

Tabela: 1. AMSPN Hetman Zamość

9

27

30-2

2. Aleksandria Aleksandrów

9

22

25-8

3. Tarpan Korchów

9

19

17-8

4. Nord 98 Wysokie

9

18

19-11

5. Sokół Zwierzyniec

10

14

20-16

6. Orzeł Tereszpol

9

14

12-10

7. Orion Dereźnia Solska

9

13

18-20

8. Włókniarz Frampol

9

10

16-15

9. Piast Babice

9

9

9-25

10. Metalowiec Goraj

9

9

9-13

11. Delta Nielisz

10

8

6-14

12. Olender II Sól

9

8

9-19

13. Albatros Biszcza

10

1

6-35

Wraz z nadchodzącą piłkarską wiosną redakcja sportowa naszego tygodnika zorganizowała „Ligę Typerów Gazety Zamojskiej”. Zabawa polegać będzie na dokładnym wytypowaniu wyników meczów ligi okręgowej, spotkania AMSPN Hetman Zamość, Roztocza Szczebrzeszyn oraz jednego pojedynku wskazanego przez GZ. Za poprawnie odgadnięty wynik uczestnik otrzyma 3 punkty, za odgadniecie różnicy bramek (np. 3:1 zamiast 2:0, 1:1 zamiast 3:3) 2 punkty, natomiast za prawidłowe wskazanie zwycięzcy (np. 1:0 zamiast 3:0) - 1 punkt. Liga trwać będzie do momentu rozegrania ostatniej kolejki w klasie okręgowej. W naszej zabawie zgodzili się wziąć udział:

Trenerzy - Marek Pogódź, Wojtek Ryca k , P iot r ek Welc z, Tomek Winogrodzki, Zbyszek Pająk i Darek Kmiecik. Kibice - Waldemar Brzyski, Robert Marchwiany, Wojciech Kondrat, Piotr Łaszkiewicz, Paweł Wróbel, Mateusz Florek. A oto tabela po pierwszej kolejce: 1.Waldemar Brzyski - 13 Marek Pogódź - 13 3. Piotr Welcz - 12 4. Piotr Łaszkiewicz - 11 Zbigniew Pająk - 11 6. Mateusz Florek - 9 Paweł Wróbel - 9 8. Dariusz Kmiecik - 8 Wojciech Rycak - 8 10. Wojciech Kondrat - 7 11. Ks. Tomasz Winogrodzki - 6 12. Robert Marchwiany - 5 W "meczu" trenerzy - kibice 58:54 prowadzą po pierwszej kolejce szkoleniowcy. tom

Zamość Makroliga - I Liga Wojewódzka Juniorów Starszych

Brzeg MMP w tenisie stołowym

Ligowa mizerność

Brązowy debel Trefla

W minioną sobotę meczem z ostatnią w tabeli Lublinianką Lublin piłkarze juniorów starszych AMSPN Hetmana Zamość zainaugurowali rundę wiosenną. Na nieszczęście trenera Wiesława Wieczerzaka jego podopieczni zapomnieli o wszystkim nad czym pracowali w okresie przygotowawczym i przeciw piłkarzom z Lublina wyszli kompletnie rozkojarzeni. Gapiostwo zemściło się na zamościanach już w 6 min. Szybko stracony gol musiał chyba podziałać orzeźwiająco na zawodników AMSPN, bowiem już w 17 min. bliski doprowadzenia do remisu był Dawid Chruściński. Strzał stopera Hetmana przeszedł jednak nad bramką Lublinianki. O tym, że niewykorzystane sytuacje lubią się mścić, gospodarze mogli przekonać się już w 20. min., jednak dobrze między słupkami bramki interweniował Kamil Tomczyszyn. Kolejna akcja zamościan doprowadziła już do wyrównania. Hubert Czady dograł do Bartłomieja Adamczyka, a ten mając przed sobą bramkę lublinian, trafił wprost w plecy kolegi. Na szczęście dla zawodników AMSPN, piłka wróciła pod nogi Adamczyka i tym razem z pomocą słupka skierował ją do siatki. Do końca pierwszej części spotkania goście z Lublina mieli dwie okazje na objęcie prowadzenia, jednak dobrze w  bramce spisywał się sobotniego popołudnia Tomczyszyn. Druga część spotkania w porównaniu do pierwszej różniła się tym, że w 6 min. tej odsłony Kamil Tomczyszyn uratował swój zespół przed utratą bramki, przenosząc piłkę po strzale z rzutu wolnego nad poprzeczką. W 57. min. bliski strzelenia drugiej bramki dla AMSPN był Krystian Szura, jednak uderzenie pomocnika trójkolorowych obronił bramkarz drużyny gości. Kolejne chwile to wymiana ciosów. Najpierw w 63. min. dobrze interweniował

Tomczyszyn, następnie sześć minut później Bartłomiej Mazur strzałem z rzutu wolnego postraszył golkipera Lublinianki. Na dwadzieścia minut przed końcem doszło do najbardziej kontrowersyjnej sytuacji w meczu. Z  piłką w  pole karne lublinian, minąwszy trzech obrońców, wpadł Hubert Czady, który w momencie składania się do strzału został powalony na ziemię przez jednego z obrońców zespołu gości. Arbiter pozostał niewzruszony. Ostatnie dziesięć minut to ataki AMSPN, jednak ani Bartłomiej Mazur, ani Dawid Wurszt nie byli w stanie pokonać dobrze dysponowanego zawodnika Lublinianki. AMSPN:Tomczyszyn - Józefko, Adamczyk, Chruściński, Wurszt - Szura (Rogalski), Maruszak ( Wit kowsk i) , M a z u r, Cz ady, Lemiecha (Watraczuk) - Rypulak (Daniluk). Zdecydowanie lepiej na sztucznej nawierzchni w Zamościu zaprezentowali się juniorzy młodsi AMSPN. Podopieczni Marcina Łysia pokonali zespół z Lublina aż 12-0 (6-0). Bramki dla zespołu trójkolorowych strzelali: Dominik Karaszewski, Marcin Lachowicz, Mateusz Witkowski, Kamil Pliżga, Bartłomiej Muda, Maciej Markowski i Kamil Kołodziej. AMSPN juniorzy młodsi: Smoluch - Ba ra n ( P.Dębic k i) , Grz ybek (Suchowierz), Jędruszko (Fidler), Wardach - Witkowski, Matyjaszczyk, Ma rkowsk i (Muda), D.Dębick i (Skórzyński), Pliżga (Kołodziej) Karaszewski (Lachowicz). Kamil Kusier

Debel Dąbrowski/Nowaliński Debel Stone Master Trefla Zamość - Michał Dąbrowski/Maciej Nowaliński zdobył brązowy medal 23 Młodzieżowych Mistrzostw Polski, rozegranych 25-27.03 w Brzegu. Nasi tenisiści, rozstawieni z numerem 4, pokonali w II rundzie parę Mateusz Woskowicz (LUKS Chełmno), Przemysław Perzyński (MRKS Gdańsk) 3:0 (9, 9, 5), w ćwierćfinale ograli brązowych medalistów ubiegłorocznych MMP - Daniela Puchalskiego (Dojlidy Białystok) i Jacka Karcza(Ostródzianka Ostróda) 3:2 (5, - 5, - 8, 6, 2). W meczu o finał Nowaliński z Dąbrowskim musieli niestety uznać wyższość roztawionych z numerem pierwszym Mateusza Gołębiowskiego (Olimpia-Unia Grudziądz) i Patryka Jendrzejowskiego (Słoneczny Stok Białystok), z którymi

przegrali 1:3 (-7, 9, - 9, - 3). W turnieju indywidualnym pingpongistom Trefla figla spłatał los i Dąbrowski z Nowalińskim trafili na siebie już w III rundzie. Mecz był dramatyczny, a silniejszy psychicznie okazał się Michał, który mimo że przegrywał już 1:3, ostatecznie pokonał Maćka 4:3 (-12, - 9, 3, - 9, 9, 9, 6). - Wiedzieliśmy już przed meczem, że będzie na pewno 4:3, bo znamy się świetnie i wiemy, na co nas stać. Z nami jest tak, że na 10 gier 5 na pewno wygra Michał, a 5 ja. Tym razem lepszy był Michał, choć prowadziłem już 3:1 i 8:6 w piątym secie. Myślę jednak, że dostanę jeszcze od losu niejedną okazję do rewanżu i postaram się ja wykorzystać - zapowiada Maciej Nowaliński. W walce o półfinał Dąbrowski zmierzył się z głównym faworytem do złota - Patrykiem Chojnowskim

(Pogoń Lębork), któremu uległ 2:4 (-6, - 8, - 7, 5, 8, - 9). Miejsca zawodników Trefla w klasyfikacji końcowej MMP: single - Michał Dąbrowski 5-8; Maciej Nowaliński 9-12; debel - Michał Dąbrowski/Maciej Nowaliński brązowy medal; mikst - Anna Żak AZS Wrocław/ Maciej Nowaliński 5-8; Anita Jaworska LKTS Luboń / Michał Dąbrowski 9-16 Po występach w MMP i Polish Open tenisiści stołowi Trefla wracają do rozgrywek ligowych. Już w najbliższą sobotę (02.04.) o godz. 16.00 w hali "Elektryka" podejmować będą Odrę Głoskę, a wynik meczu zadecyduje najprawdopodobniej o tym, która z drużyn zajmie drugie miejsce w tabeli I ligi i zagra w barażach o Superligę. tom


Gazeta

Reklama w Zamojskiej: tel. 785-647-357 Redakcja: tel. 84 539-88-22, Zamość, ul. Szczebrzeska 21

amo ska NIEZALEŻNY TYGODNIK

13

Nr (091) 29 marca - 4 kwietnia 2011

POWIATU ZAMOJSKIEGO

Istota fenomenu Podobnie jak trudno odgadnąć datę pojawienia się ostatniego odcinka niezniszczalnej „Mody na sukces”, tak samo niemożliwym jest ustalenie, kiedy rozegrany został pierwszy mecz w piłkę nożną. Bezsprzeczne na pewno jest to, że futbol to współczesny fenomen, a dla niektórych mieszkańców Ziemi nawet prawdziwa religia. Dlatego nie powinien wywoływać w nas specjalnego zdziwienia fakt, że kilka procent Argentyńczyków wciąż święcie wierzy

w boskość Diego Maradony, a jeden z kibiców angielskiego klubu Leeds nie opuścił żadnego meczu swojej drużyny od...1968 roku. Przy takich wyczynach czy sposobach postrzegania świata chłopskie cotygodniowe oglądanie meczów na ekranie telewizora jawi się więc jako zwykła błahostka, niewarta absolutnie wydawania głosu niezadowolenia przez przedstawicielki płci piękniejszej. Pewnie, że zdarzają się jeszcze takowi, którzy

21

FELIETOM definicję meczu sprowadzają do „22 facetów uganiających się przez półtorej godziny za jedną piłką”. Zdecydowanie więcej na szczęście jednak odgłosów uznających przynajmniej niektóre boiskowe wydarzenia na spektakl, celebrę, a nawet święto. Cóż jest takiego niezwykłego w futbolowej pasji, skoro „grzmotnąć w gałę” lubią nawet premiery, ministry czy księża? Co łączy tych wszystkich, którzy z zachłannością obserwują

i analizują boiskową trajektorię „skórzanego przedmiotu pożądania”? Pytania trudne jak... dwie cholery. Jedna na pewno ustąpi, gdy na własne nozdrza poczuje się kiedykolwiek zapach emocji. Bez względu na to, czy staną się one efektem udziału w meczu na stadionie w Warszawie, czy w Mokrem. Pozostaną do samego końca. Naszego oczywiście, bo piłka nożna przeżyje nie takich asów jak my. Druga cholera pójdzie sobie... w cholerę natomiast

zaraz po tym, gdy zobaczymy, co z piłką potrafi uczynić Leo Messi, Ronaldo czy też... Grzegorz Rasiak. Krótko mówiąc, żeby zrozumieć, trzeba poczuć i zobaczyć. A jeżeli kiedyś doczekamy się piłkarskich wąsatych wirtuozów na skalę talentu Adama Małysza, to nie ma co się łudzić. Gdy tylko któryś z nich będzie kończyć karierę, z pewnością znajdzie się wielu takich, którzy nie tylko przykleją sobie wąsy, ale je sobie wytatuują.

Tomasz Tomczewski REDAKTOR DZIAŁU SPORTOWEGO

Szczebrzeszyn IV liga piłki nożnej

Udana inauguracja Udanie zainaugurowali rundę wiosenną IV ligi piłkarze Roztocza Szczebrzeszyn, pokonując przed własną publicznością Lewart Lubartów 2:1 (2:0). Mimo, że mecz rozgrywany był na ośnieżonej murawie, to mógł się podobać. Obie ekipy w trudnych warunkach nieźle radziły sobie z piłką, co owocowało sporą liczbą sytuacji podbramkowych. Gospodarze zagrali osłabieni brakiem Lalika (kartki), Lipskiego i Rajtara (kontuzje). - Wypadł mi cały środek, na szczęście Tomek Duda bardzo solidnie przepracował okres przygotowawczy i powinien bez problemu pokierować grą kolegów - zapowiadał przed meczem Marek Pogódź, trener Roztocza. Spotkanie dla gospodarzy rozpoczęło się idealnie. Już w 4 min. Grzegorz Antoszek dośrodkował płasko z lewego skrzydła, do piłki na 16 metrze dopadł Jakub Rozwadowski i na szczęście... nie trafił w nią czysto, dzięki czemu powędrowała pod nogi zamykającego akcję Damian Bielca. Chwilę później prawy pomocnik Roztocza pewnym strzałem umieścił futbolówkę w siatce. Goście nie zamierzali się jednak poddawać i w 19 min. byli bardzo bliscy doprowadzenia do remisu.

Piłkarz meczu - Piotr Lipiec (Roztocze) Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Andrzeja Gutka i błędzie Patryka Dobromilskiego Mateusz Białacki główkował w poprzeczkę. 3 minuty później powinno być 2:0. Tomasz Albingier świetnym podaniem uruchomił Piotra Lipca, ale napastnik Roztocza w sytuacji sam na sam trafił prosto w bramkarza. W 30 min. był już jednak gol. Z rzutu wolnego po faulu na Jakubie Rozwadowskim dośrodkował Piotr Lipiec, a Tomasz Albingier piękną główką umieścił piłkę pod poprzeczką bramki Michała Wilkołka. Do końca wyrównanej pierwszej odsłony mimo ambitnej postawy obydwu drużyn do groźniejszych sytuacji już nie dochodziło. Drugie 45 minut rozpoczęło się od spokojnej gry gospodarzy, którzy szanowali piłkę i czyhali na okazję do kontr. Taka nadarzyła się w 60

min., kiedy najlepszy na boisku Piotr Lipiec pięknym podaniem w uliczkę uruchomił Jakuba Rozwadowskiego. Pomocnik Roztocza miał bardzo dużo czasu, a przed sobą tylko bramkarza gości. Uderzył niestety obok słupka, marnując znakomitą okazję do podwyższenia wyniku. Po kilku minutach swoją drugą bramkę mógł zdobyć "Albin", który jednak stojąc 10 m przed bramką, nie trafił w piłkę wyłożoną jak na tacy przez Grzegorza Antoszka. Zamiast 3:0, chwilę później zrobiło się 2:1. Z 16 metrów mocno uderzył Andrzej Gutek. Patryk Dobromilski zdołał co prawda obronić strzał, ale najszybciej do piłki dopadł Przemysław Kosmala i to goście mogli się cieszyć. Końcowe 20 minut spotkania to przewaga Lewartu, który zepchnął gospodarzy do obrony. Trzeba jednak dodać, że to Roztocze wypracowało sobie w tym czasie groźniejsze sytuacje bramkowe. W 82 i 86 min. sam na sam z bramkarzem znalazł się Grzegorz Antoszek, jednak lewy pomocnik gospodarzy nie wykorzystał znakomitych szans na dobicie przeciwnika. Reasumując, publiczność zgromadzona na nowym stadionie w Szczebrzeszynie zobaczyła ciekawy i stojący na dobrym poziomie mecz. Gospodarze zaprezentowali się bardzo solidnie, ale brawa należą się również

Lewartowi, który nie był absolutnie łatwym przeciwnikiem. - Powiem tak - wygrała drużyna lepsza. Mecz dobrze się nam ułożył, bo pierwsza bramka padła bardzo szybko. Szkoda tylko niewykorzystanych sytuacji, bo przez to straciłem niepotrzebnie sporo nerwów - podsumował spotkanie trener Marek Pogódź. Kolejny mecz Roztocze rozegra 2 kwietnia o godz. 16.00 z Orlętami Łuków. Roztocze: Patryk Dobromilski, Tomasz Bielec, Tomasz Tomasik, Dawid Dobromilski, Paweł Lipiec, Grzegorz Antoszek, Damian Bielec, Tomasz Duda (84' Paweł Sawic), Piotr Lipiec (88' Jakub Wachowicz), Jakub Rozwadowski (90' Wojciech Rugała), Tomasz Albingier Bramki: Damian Bielec - 4' Tomasz Albingier - 30' Przemysław Kosmala - 69' Sędziował: G. Kasiura (Chełm) żółte kartki: Damian Bielec, Grzegorz Antoszek Widzów: 400 Wyniki 17 kolejki: Roztocze Szczebrzeszyn - Lewart Lubartów 2:1 Dwernicki Stoczek Łukowski Orlęta Łuków 0:6 Stal Kraśnik - Orlęta Radzyń

TABELA 1. Orlęta Radzyń Podlaski

16

41

45-11

2. Huczwa Tyszowce

16

35

33-14

3. Stal Kraśnik

15

33

34-11

4. Orlęta Łuków

16

33

27-8

5. Lublinianka Lublin

16

31

22-18

6. Włodawianka Włodawa

17

30

28-18

7. Start Krasnystaw

17

25

23-32

8. BKS Unia Bełżyce

17

23

19-26

9. Lewart Lubartów

17

23

19-12

10. Sparta Rejowiec Fabryczn

16

18

16-25

11. Wieniawa Lublin

15

17

23-24

12. Roztocze Szczebrzeszyn

16

17

15-19

13. Janowianka Janów Lubelski

17

15

14-23

14. Orion Niedrzwica Duża

16

15

15-24

15. Dwernicki Stoczek Łukowski

16

4

7-51

16. Huragan Międzyrzec Podlaski

17

8

14-38

Podlaski przełożony BKS Unia Bełżyce - Włodawianka Włodawa 1:1 Huragan Międzyrzec Podlaski Lublinianka Lublin 0:3 (wo) Wieniawa Lublin - Sparta Rejowiec Fabryczny przełożony Start Krasnystaw - Orion Niedrzwica Duża 4:0 Huczwa Tyszowce - Janowianka Janów Lub. 2:1 tom

Zamość Zamojska klasa okręgowa

Efektowna prezentacja Po zimowej przerwie na boiska piłkarskie powróciły drużyny zamojskiej klasy okręgowej. 25 marca Klub Kibica zorganizował Oficjalną Prezentację MiejskoGminnego Klubu Sportowego Igros Krasnobród. W programie imprezy znalazło się m.in. wręczenie statuetek najlepszym piłkarzom rundy jesiennej oraz pokazy iluzjonisty. Najwyraźniej ten sposób rozpoczęcia sezonu wiosennego przypadł do gustu także samym piłkarzom Igrosu, którzy równie efektownie postanowili zaprezentować się w inauguracyjnym spotkaniu w Zawadzie. Plan został wykonany w stu procentach, a Echo rozgromione aż 4:0. Bramki dla podopiecznych Marcina Nowosada zdobyli: Marek Margol w 20 i 61

Igros w czasie przezentacji min., Bartłomiej Kudełko w 45 min. i Damian Tyrka z karnego w 78 min. Igros: Krystian Siemko, Rafał Gradziuk, Bartłomiej Kudełko, Daniel Kozłowski, Mateusz Kołtun. Piotr Bartecki, Marek Margol, Damian Ty rka, Ja kub Gielmuda, Piot r Wasilewski, Tomasz Kawka.

Echo: Głąb - Hubala, Tomaszewski, Pieczykolan, Zgnilec, Lipiec (46' Bochniak), Kwiatkowski, Waga (46' Winiarski), Nalepko A, Matwij (70' Nalepko P), Dulbas W Skierbieszowie Ostoja pokonała Grom Różaniec 3:1 (2:0), a gole dla ekipy Dariusza Kmiecika strzelili:

Ziarkiewicz 2 i Dziuba. Niestety, szkoleniowiec Ostoi mimo zwycięstwa nie moze spać spokojnie, ponieważ w drugiej połowie czerwoną kartką za faul ukarany został strzegący bramki Piotr Sasim. Ledwie kilku minut zabrakło, aby niespodziewanie punkty stracił lider okręgówki - Omega Stary Zamość. Po słabym meczu podopieczni Waldemara Sękowskiego pokonali Victorię 1:0, a zwycięską bramkę zdobył w 89 min. Łukasz Mikulski. Komplet wyników: Ostoja Skierbieszów - Grom Różaniec 3:1 Tur Turobin - Sparta Łabunie 1:1 Echo Zawada - Igros Krasnobród 0:4 Kryształ Werbkowice - Relax Księżpol 2:1 Cosmos Józefów - Olimpiakos Tarnogród 1:1 Tanew Majdan Stary - Korona Łaszczów 1:3

Omega Stary Zamość - Victoria Łukowa 1:0 Sparta Wożuczyn - Unia Hrubieszów 0:2 tom TABELA: 1. Omega Stary Zamość

16

33

31-22

2. Igros Krasnobród

16

30

42-20

3. Kryształ Werbkowice

16

30

24-18

4. Tur Turobin

16

29

27-19

5. Korona Łaszczów

16

27

34-19

6. Ostoja Skierbieszów

16

26

34-29

7. Grom Różaniec

16

25

37-31

8. Sparta Wożuczyn

16

23

28-27

9. Unia Hrubieszów

16

22

28-27

10. Echo Zawada

16

21

22-33

11. Victoria Łukowa

16

20

22-24

12. Olimpiakos Tarnogród

16

19

19-22

13. Relax Księżpol

16

19

27-27

14. Tanew Majdan Stary

16

16

17-33

15. Sparta Łabunie

16

13

20-32

16. Cosmos Józefów

16

3

22-51


Gazeta

22

13

Nr (091) 29 marca - 4 kwietnia 2011

amo ska NIEZALEŻNY TYGODNIK

Kontakt: tel. 785-773-937 www.zamojska.com redakcja@zamojska.com

POWIATU ZAMOJSKIEGO

Stalowa Wola/Zamość Wywiad z Rafałem Turczynem

Rafał Turczyn: W zamojskiej piłce źle się działo Z wychowankiem AMSPN Hetmana Zamość, a obecnie zawodnikiem drugoligowej Stali Stalowa Wola - Rafałem Turczynem - o przeszłości, teraźniejszości i przyszłości związanej z piłką nożną i życiem prywatnym rozmawia Kamil Kusier. Kamil Kusier: Zacznijmy od przeszłości. AMSPN Hetman Zamość kiedy postanowiłeś po raz pierwszy udać się na trening piłkarski? Rafał Turczyn: Na pierwszy trening przyszedłem zaraz po pierwszej komunii świętej. Pamiętam to jak dziś, ponieważ moja mama nie chciała mnie wcześniej zapisać na treningi. Uważała, że może to przeszkodzić mi w nauce. Teraz tę sytuację zawsze miło wspominam. Następny był KS Hetman Zamość. Czy pamiętasz moment, kiedy w 2006 roku trafiłeś do wówczas trzecioligowej drużyny? Był to dla mnie duży krok do przodu. Z  piłki juniorskiej ciężko było mi jednak przestawić się na bardziej siłowy, twardszy futbol seniorski. W dużej mierze dzięki starszym kolegom z drużyny, którzy miło mnie przyjęli w szatni, udało mi się dosyć szybko przestawić na nowy tryb treningu, a  także zaklimatyzować się w drużynie. Co najmilej wspominasz z okresu gry w Hetmanie? Najmilej wspominam chyba okres, kiedy prezesem był pan Krzysztof Krasucki. To dzięki niemu podpisałem swój pierwszy profesjonalny kontrakt, postawiłem pierwsze kroki w dorosłej piłce. To również współpraca z trenerem Przemysławem Cecherzem. Za jego kadencji miałem najwięcej szans pokazania się zamojskiej publiczności. Obecny szkoleniowiec Świtu Nowy Dwór Mazowiecki dawał mi dużo szans na grę w podstawowym składzie, stworzył ciekawy, zgrany, silny nie tylko pod względem fizycznym, ale również mentalnym zespół. Dzisiaj, gdyby naszej paczce dano ponownie wspólnie zagrać w Zamościu pod wodzą trenera Cecherza, jestem pewien, że znajdowalibyśmy się w czołówce pierwszej ligi. Z Hetmanem mogłeś jednak wcześniej awansować na zaplecze Ekstraklasy. Czy Twoim zdaniem z perspektywy czasu, reorganizacja rozgrywek przyniosła zamierzony rezultat?

Rafał Turczyn jeszcze w barwach Hetmana Zamość Wicemistrzostwo trzeciej ligi. Ten sezon był dla nas bardzo dobry. Jak równy z równym walczyliśmy do końca o awans z Górnikiem Łęczna. Ciężko mi rozpatrywać, jak potoczyłyby się losy Hetmana, gdybyśmy to my, a nie łęcznianie, awansowali do pierwszej ligi. Czy reorganizacja rozgrywek pogrążyła Hetmana? Myślę, że z korzyścią dla piłkarskiej Polski, ale i kibiców byłoby, gdyby stan z sezonu 2007/2008 utrzymał się. Teraz doszły mnie słuchy, że od przyszłego sezonu znowu istnieć ma jedna druga liga. Czy to absurdalny pomysł? Tak jak w przypadku obecnego stanu rzeczy, wszystko zweryfikują budżety klubów. Gdybyś miał wymienić osobę, której najwięcej piłkarsko zawdzięczasz z Zamościa, to byłby to? Nie chciałbym tutaj nikogo pominąć, gdyż takich osób było wiele. Sporo zawdzięczam mojemu pierwszemu trenerowi - Romanowi Nowosadowi. To on uczył mnie piłkarskiego abecadła. Kolejny był trener Wieczerzak, z którym w juniorach wiedliśmy prym na Lubelszczyźnie. Uważam jednak, że najbardziej ukształtował mnie piłkarsko transfer do Hetmana. Trener Cecherz wskazał mi kierunek rozwoju, pokazał tak jak zresztą każdy z trenerów nowe elementy treningu, a przede wszystkim postawił na mnie w dorosłym świecie piłki nożnej. Po zajęciu drugiego

miejsca z Hetmanem przeniosłeś się do Resovii. Choć ten temat jest dla Ciebie drażliwy, to jednak chciałbym się dowiedzieć, czy analizowałeś przed podpisaniem kontraktu, plusy i minusy przenosin? Ok r e s, k ie dy o dc ho d z i łe m z  Hetmana, był dla mnie jednym z najcięższych zarówno pod względem osobistym i  piłkarskim. Jak wiemy, nie za dobrze działo się wtedy w zamojskiej piłce. Większość chłopaków rozwiązywała swoje kontrakty z Hetmanem i odchodziła do innych drużyn. Pamiętam, że strasznie dużo było problemów z rozwiązaniem mojej umowy. Hetman postawił jak na warunki drugoligowe zbyt wysoką cenę za moją kartę zawodniczą, co odstraszyło kilka klubów zarówno z drugiej jak i pierwszej ligi. Po nieudanych negocjacjach w Zamościu, wspólnie z moim managerem postanowiliśmy, że rozwiążemy kontrakt z winy klubu. Dlaczego? W momencie, kiedy rozwiązywałem swoją umowę, Hetman był winien wszystkim grającym zawodnikom wysokość pensji za pięć miesięcy gry. Szczerze mówiąc, nie miałem zbyt wiele czasu do namysłu, czy transfer do Resovii jest tym, czego akurat w danym momencie potrzebowałem. Czas mnie naglił, gdyż PZPN moją umowę z Hetmanem rozwiązał 24 lutego, zaś termin zgłaszania zawodników do gry w drugiej lidze upływał

28 lutego. Na trzy dni przed końcem okienka transferowego odezwała się właśnie Resovia. Przedstawiła konkretną ofertę i się zgodziłem. Tym bardziej, że rozpoczynałem studia właśnie w Rzeszowie. Przyszedł mecz z  Hetmanem. Strzelasz bramkę klubowi, w którym się wychowałeś. Jakie to uczucie zagrać nie tylko przeciwko swoim kolegom z boiska, ale również przeciwko kibicom? To spotkanie na długi pozostanie w mojej pamięci. Przed meczem prosiłem trenera, aby nie wystawiał mnie w tym spotkaniu. Na początku szkoleniowiec zgodził się i posadził mnie na ławce rezerwowych. Dostałem jednak swoją szansę na kilka minut przed końcem spotkania. Otrzymałem dobre podanie od jednego z kolegów i strzeliłem bramkę. Dla mnie osobiście był to ciężki orzech do zgryzienia, jednak taką mam pracę, zaś na stadionie właśnie ją wykonywałem. W Rzeszowie byłeś pewniakiem do gry w wyjściowej jedenastce. Co Cię skłoniło do przeprowadzki do Stali Stalowa Wola? Po bardzo dobrym sezonie, kiedy zajęliśmy z Resovią trzecie miejsce, a do awansu zabrakło nam jednego punktu w klubie doszło do wielu nieprzyjemnych sytuacji wewnątrz drużyny, ale również w relacjach piłkarze - kibice. Ogólnie mówiąc, sytuacja była

napięta. Dostałem wtedy kilka ciekawych propozycji z zespołów pierwszej i drugiej ligi oraz Młodej Ekstraklasy. O wyborze Stalowej Woli zadecydował jednak ten sam czynnik, co w przypadku Resovii - studia na rzeszowskim AWF. Ponadto w Rzeszowie poznałem swoją dziewczynę. W Stalowej Woli grasz już pół roku. Czy nie żałujesz przejścia do Stali? Dzisiaj nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie. Choć czasami, kiedy jestem sam, siadam sobie i myślę, czy nie zaprzepaściłem jakiejś szansy, nie postawiwszy głównie na piłkę. Dylemat pozostaje chyba zawsze. Obecnie w Stali mamy fajny, młody zespół. Wierzę, że w przyszłym roku kibice ze Stalowej Woli, pójdą na mecz o mistrzostwo pierwszej ligi. W Stali g rasz z  Tomaszem Demusiakiem... Tomek to fajny kolega i dobry piłkarz. Jeżeli nadal będzie przykładał się do treningów i podchodził do zajęć z pełnym zaangażowaniem, to w przyszłości możemy o nim jeszcze usłyszeć. Taką szansę może mieć już w przyszłym roku, kiedy to Stal Stalowa Wola pojawi się na arenie boisk pierwszoligowych. A jakie plany na przyszłość ma Rafał Turczyn? Jestem takim typem człowieka, że za wiele nie planuję na przyszłość. Na pewno chciałbym, aby ta runda była lepsza w moim wykonaniu niż poprzednia Chciałbym móc powiedzieć sobie w czerwcu „Rafał - dobra robota, to jest to, czego od siebie oczekiwałem”. Po sezonie z pewnością będę chciał udać się na zasłużone wakacje, na które z moją dziewczyną wybieramy się już drugi rok, jednak zawsze nam coś wypada. Poparłeś akcję RatujmyHetman.pl, ponieważ... Uważam ten klub za kawałek historii miasta Zamość. Nie rozumiem, jak można było pozwolić, aby przestał istnieć. W Zamościu jest spore zapotrzebowanie na piłkę, a warunki do trenowania są wprost idealne. Mam nadzieję, że tak jak przed laty, na piłkarskiej mapie Polski znajdzie się miejsce nie tylko dla AMSPN Hetmana Zamość, ale również dla KS Hetman Zamość. Dziękuję za rozmowę. Również dziękuję. Mam nadzieję, że niedługo nasz Hetman powróci na zasłużone dla siebie miejsce w polskiej piłce. Kamil Kusier

Radecznica Tenis stołowy

Mistrzostwa pingpongistów 15 zespołów męskich i 1 żeński uczestniczyło w II Otwartych Mistrzostwach Gminy Radecznica w Tenisie Stołowym. W turnieju, który odbył się 20 marca, najlepszymi drużynami okazał się Zajec (chłopcy) i UKS Gorajec (dziewczęta). Rozgrywki indywidualne w swoich kategoriach wygrali natomiast Albert Walczak i Ewelina Żurek.

Klasyfikacja mężczyzn: 1. Zajec (Albert Walczak, Damian Olech) 2. Gimnazjum Gorajec (Grzegorz Gozdecki, Paweł Jaskuła) 3. Zaburze II (Damian Marzec, Kamil Buśko) Klasyfikacja dziewcząt: 1. UKS Gorajec (Marlena Kapuśniak, Ewelina Żurek) Klasyfikacja indywidualna mężczyzn: 1. Albert Walczak (6pkt.; sety 12-1) 2. Damian Olech (5; 10-3)

3. Grzegorz Gozdecki (5; 10-4) Klasyfikacja indywidualna dziewcząt: 1. Ewelina Żurek (1; 3-0) 2. Marlena Kapuśniak (0-3)

Najlepsze drużyny zostały udekorowane medalami, najlepsi zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz statuetki. Organizatorem Mistrzostw były: GKS Relax Radecznica, UKS Gorajec. Sędziował Zbigniew Buczek. tom

Medaliści turnieju mężczyzn


Gazeta

Reklama w Zamojskiej: tel. 785-647-357 Redakcja: tel. 84 539-88-22, Zamość, ul. Szczebrzeska 21

amo ska NIEZALEŻNY TYGODNIK

13

Nr (091) 29 marca - 4 kwietnia 2011

POWIATU ZAMOJSKIEGO

23

Zamość Liga siatkówki LZS

Liga dla Atomica 26 marca w hali ZSP nr 5 w Zamościu rozegrany został Finał Ligi Ludowych Zespołów Sportowych Piłki Siatkowej Dziewcząt i Kobiet o Puchar Prezydenta Miasta Zamość oraz Starosty Powiatu Zamojskiego. Rozgrywki odbywały się pod patronatem prasowym Gazety Zamojskiej. Najlepsze okazały się: Gimnazjum nr 3 w Zamościu oraz UKS Atomic Zamość.

UKS Atomic Zamość LIGA DZIEWCZĄT W Lidze Dziewcząt bezapelacyjnie triumfowała drużyna Gimnazjum nr 3 w Zamościu, która odniosła komplet 10 zwycięstw (30 pkt.), nie tracąc przy tym ani jednego seta. Na drugim miejscu uplasował się UKS Orzeł Stary Zamość (20 pkt.), a na trzecim UKS Olimp - Gimnazjum nr 2 w Zamościu Zamość (15 pkt.). Najlepszą zawodniczką Ligi została Katarzyna Mazurek z Gimnazjum nr 3 Zamość. Składy: 1. Gimnazjum nr 3 w Zamościu: A n n a Ja n o w s k a , P a t r y c j a Matyjaszyk, Joanna Antończak, Diana Sekrecka, Katarzyna Mazurek, Patrycja Buszowska, Gabriela Repeć, Paulina Chodun, Weronika Smoleń, Karolina Tomaszewska, Roksana Wawrusiewicz, Sylwia Lewczuk, Wojciech Zdybel - opiekun. 2. UKS Orzeł Stary Zamość Karolina Goch, Amanda Domina,

Ela Edel, Kasia Stępniak, Paulina Bochniak, Paulina Woszuk, Olga Budzyńska, Patrycja Denis, Kasia Kieryło, Kasia Hałas, Klaudia Burcon, Roman Blonka - opiekun. 3. UKS Olimp Gimnazjum nr 2 Zamość Magda Malicka, Magda Maciusiak, Marta Głąb, Edyta krupa, Karolina Paczkowska, Agata Watrak, Dagmara Jabłońska, Joanna Michalska, Ślinniak Weronika, Klaudia Tylman, Alicja Kmiotek, Beata Gaca - opiekun. 4. Gimnazjum Grabowiec Ewelina Kozar, Agnieszka Greniuk, Aleksandra Kaspruk, Aleksandra Tomkiewicz, Ewelina Kontek, Paulina Kruk, Monika Czechyra, Anna Soroka, Anita Kudyba, Ewa Drygaś, Hanna Pedowska - opiekun. 5. Gimnazjum Łabunie Kinga Grela, Katarzyna Grela, Paulina Dąbrowska, Karolina Juszczak, Ilona Kurzępa, Patrycja Wudniak, Klaudia Kozowicz, Natalia Pilipczuk,

A leksa nd ra Lataw iec, K laudia Czekierda, Maria Sowa, Aleksandra Policha, Piotr Latawiec - opiekun. 6. UKS Gladiator Sitaniec Kata rzy na Chmiel, A ngelika Flis, Wiktoria Wiater, Katarzyna Kwiatkowska, Klaudia Sałamacha, Sylwia Wawrzyszko, Klaudia Skóra, Karolina Traczuk, Diana Kapłon, Sandra Kudyk, Dominika Sędłak, Patrycja Pawelczyk, Mariusz Bernat - opiekun. LIGA KOBIET W Finale Ligi Kobiet zagrało 6 najlepszych drużyn sezonu zasadniczego. W decydującym spotkaniu UKS Atomic pokonał UKS III LO Zamość 2:0. Najlepszą zawodniczką Ligi wybrano Sylwię Podkościelną z Atomica. Wyniki meczów eliminacyjnych: UKS Elektron Zamość - UKS Orzeł Stary Zamość 2:0 (25:19, 25:20) PKS Petrus Miączyn - AZS UP WNR w Zamościu 0:2 (24:26, 15:25) UKS Atomic - UKS Elektron 2:0 (25:21, 25:11) UKS III LO Zamość - AZS UP WNR

w Zamościu 2:0 (25:23, 25:17) Wyniki meczów finałowych: O 5 miejsce UKS Orzeł Stary Zamość - PKS Petrus Miączyn 0:2(18:25, 19:25) O 3 miejsce III UKS Elektron Zamość - AZS UP WNR w Zamościu 1:2 (25:22, 15:25, 14:16) O 1 miejsce UKS Atomic Zamość UKS III LO Zamość 2:0 (25:11, 25:20) Kolejność końcowa I miejsce - UKS Atomic Zamość II - UKS III LO Zamość III - AZS UP WNR w Zamościu IV - UKS Elektron Zamość V - PKS Petrus Miączyn VI - UKS Orzeł Stary Zamość VII - II LO ZAMOŚĆ VIII - KU AZS PWSZ ZAMOŚĆ IX - UKS „GLADIATOR” SITANIEC X - I LO ZAMOŚĆ XI - GKS „PERŁA” JATUTÓW Składy drużyn: UKS Atomic Zamość - Klaudia Adamczuk, Sylwia Podkościelna, Urszula Muzyczuk, Maria Kur, Iga Lewicka, Natalia Smoleń, Monika Garbacz, Karolina Bajek, Alicja Smyk, Katarzyna Smolińska, Gabriela Repeć, Karolina Tomaszewska. Wojciech Zdybel - opiekun. UKS III LO - Klaudia Kowalska, Małgorzata Parol, Joanna Szyport, Anna Ćwik, Elżbieta Wyrostkiewicz, Renata Rusztyn, Maja Smoluch, Aneta Miłosińska, Magda Iracka, Gabrysia Klimecka, Justyna Molas, Magda Bębnik, Maria Furmańczuk - opiekun. Petrus Miączyn - Paulina Stojko,

Aleksandra Brzozowska, Ewa Buczak, Katarzyna Marcyniuk, Katarzyna Helman, Anna Koisz, Katarzyna Leśniak, Karolina Brzozowska, Natalia Brzozowska, Weronika Dziaduszek, ks Piotr Szeptuch - opiekun. UKS Elektron Zamość - Justyna Siedlecka, Milena Oleszczuk, Ewa Ciesielska, Katarzyna Machałek, Katarzyna Sokół, Dorota Parol, Klaudia Jasina, Joanna Zakrzewska, Anna Pupeć, Magdalena Jordan, Żaneta Kowalczyk, Magda Niedbała, Marek Banach - opiekun. UKS Orzeł Stary Zamość - Magda Wiśniewska, Gosia Stępniak, Klaudia Maziarczyk, Kasia Litwińczuk, Iwona Rybak, Gosia Gil, Angela Koniec, Diana Magryta, Dominika Kuryło, Anita Paradowska, Sylwia Smyk, Renata Szymala, Roman Blonka - opiekun. KU AZS WNR w Zamościu Justyna Jasik, Klaudia Sachel, Ewelina Jabłońska, Paulina Fuchs, Karolina Kiecana, Marzena Juszczak, Aleksandra Ruman, Ewelina Rogalska, Ma rta Maszkowska, Agnieszka Orłowska, Jan Obszański - opiekun. Najlepsze drużyny otrzymały pamiątkowe puchary, medale i dyplomy. Przypomnijmy, że organizatorem siatkarskich zmagań było Powiatowe Zrzeszenie LZS w Zamościu. Funkcję Komisarza Ligi pełnił Adam Gaca, natomiast nad całością czuwał Sekretarz PZ LZS w Zamościu Krzysztof Pszenniak. tom

Uczestniczki Ligi Dziewcząt

Zamość Liga siatkówki LZS

Mistrzostwo dla chłopaków Obszańskiego UKS III LO w Zamościu okazała się najlepszą drużyną Ligi Ludowych Zespołów Sportowych Piłki Siatkowej Mężczyzn o Puchar Starosty Zamojskiego. Finał rozgrywek pod patronatem prasowym Gazety Zamojskiej odbył się 27 marca w hali sportowej ZSP nr 5. Podopieczni Jana Obszańskiego w decydującym pojedynku pokonali Inter - Cars Zamość 2:1. Triumfator sprzed roku - Pawex Grabowiec, tym razem musiał zadowolić się miejscem na najniższym stopniu podium. Najlepszym zawodnikiem Zamojskiej Ligi LZS Piłki Siatkowej Mężczyzn w sezonie 2010/2011 wybrany został Patryk Węziński z UKS III LO Zamość. Specjalne podziękowanie od PZ LZS w Zamościu otrzymał natomiast Komisarz Ligi Piłki Siatkowej - Adam Gaca. Wyniki Finału Ligi z udziałem 6 najlepszych drużyn sezonu zasadniczego: Moto Partner Zamość - Straż Pożarna Zamość 0:2 (14:25, 23:25)

Pawex Grabowiec - AZS UP WNR w Zamościu 2:0 (25:22, 25:13) Inter - Cars Zamość - Straż Pożarna Zamość 2:0 (25:21, 25:17) UKS "III LO Zamość - Pawex Grabowiec 2:0 (25:15, 25:19) O 5 miejsce: Moto Partner - AZS UP WNR 1:2 (21:25, 25:21, 10:15) O 3 miejsce: Straż Pożarna Zamość Pawex Grabowiec 0:2 (23:25, 19:25) O 1 miejsce: Inter - Cars - III LO 1:2 (25:23, 17:25, 8:15) Klasyfikacja końcowa: I miejsce - UKS III LO ZAMOŚĆ II - KS INTER - CARS ZAMOŚĆ III - KS PAWEX GRABOWIEC IV - STRAŻ POŻARNA ZAMOŚĆ V - AZS UP WNR W ZAMOŚCIU VI - KS MOTO PARTNER ZAMOŚĆ VII - KU AZS PWSZ ZAMOŚĆ VIII - KS SOKÓŁ ZWIERZYNIEC IX - KU AZS WSZiA ZAMOŚĆ X - UKS OLIMP ZAMOŚĆ - GIM NR 2 XI - UKS I LO ZAMOŚĆ Składy drużyn: UKS "III LO" ZAMOŚĆ - Patryk Węzi ń sk i, Maciej Grąd kowsk i, Krystian Gałan, Adam Podpora, Jakub

III LO - zwycięzca Ligi Gradkowski, Ernest Kosa, Jakub Winnik, Mateusz Malinowski, Mateusz Waga, Łukasz Kozłowski, Michał Michniewicz, Maciej Kuna, Michał Kuliński, Jan Obszański - opiekun drużyny. KS "INTER - CARS" ZAMOŚĆ Krzysztof Bednarski, Adam Gaca, Łukasz Mazur, Adrian Rosiński, Jakub Czyżyk, Michał Burcon, Dominik Łuczka, Adrian Morawski, Damian Morawski, Janusz Stryjewski, Rudolf Borek - opiekun drużyny. KS "PAWEX" GRABOWIEC - Marcin Swatko, Michał Skiba, Wojciech Poterucha, Dominik Kordyś, Paweł Zirebiec, Adrian Oleszczuk, Tomasz Oleszczuk, Michał Pomykała, Patryk

Szczuka, Marcin Boczkowski, Adrian Wójciuk, Piotr Bojko, Paweł Zirebiec - opiekun. KS "MOTO PARTNER" ZAMOŚĆ Marcin Mielcarek, Marian Pilip, Tadeusz Konopacki, Paweł Grabarczuk, Piotr Kuźma, Mirosław Krzepiłko, Bogdan Kwieciński, Jan Papierz; Mirosław Krzepiłko i Marian Pilip - opiekunowie. PAŃSTWOWA STRAŻ POŻARNA ZAMOŚĆ - Marcin Adamowicz, Dariusz Klimkiewicz, Andrzej Knap, Artur Sowa, Tadeusz Krukowski, Piotr Suder, Paweł Czuchaj, Wojciech Smyk, Bartłomiej Naklicki, Łukasz Kostrubała, Marcin Wojciechowski,

Tadeusz Depkowski, Andrzej Knap opiekun drużyny. AZS UP WNR W ZAMOŚCIU - A rkad iusz Kada mus, Łu kasz Rzeszowski, Marcin Kuczmaszewski, Marcin Szpyrka, Piotr Hawryło, Adrian Radziszewski, Adam Zieliński, Igor Lewandowski, Mateusz Wrobel, Sławomir Odrzywolski, Patryk Miśko, Arkadiusz Klimczak, Michał Jabłoński, Bartosz Wrobel, Artur Dębiński, Jan Obszański - opiekun drużyny. Najlepsze drużyny otrzymały pamiątkowe puchary, medale i dyplomy. Organizatorem Ligi było Powiatowe Zrzeszenie LZ tom


Gazeta

amo ska NIEZALEŻNY TYGODNIK

Kontakt: tel. 785-773-937 www.zamojska.com redakcja@zamojska.com

POWIATU ZAMOJSKIEGO

Konkurs! Za zdjęcie bezpłatne SPA otrzymała:

Marta Górska Marta Górska. 23 lata, pracuje w firmie telekomunikacyjnej „ACN”, jako niezależny przedstawiciel. Ukończyła kursy: „Obsługa kasy fiskalnej”, Pozyskiwanie środków na inwestycje w turystyce”, Public Relations NGO”, „Pracownik administracyjno-biurowy w turystyce”. Jest także wychowawcą kolonialnym. Myśli o otwarciu własnego studia masażu. Hobby to sport i podróże. Interesuje się modą, muzyką i fotografią. Szczera, sympatyczna i komunikatywna dziewczyna z Bełżca. Każda dziewczyna, która zgłosi się do konkursu, wysyłając zdjęcie i krótki opis swojej osoby, a jej wizerunek zostanie opublikowany w "Gazecie Zamojskiej" zostanie nagrodzona zabiegiem w Centrum Urody SPA „PULS” (po okazaniu Gazety Zamojskiej w której jest opublikowana).

Wyślij SMS

Dziewczyna Zamojskiej ‘13

24

13

Nr (091) 29 marca - 4 kwietnia 2011

71480 wall miss Marta Górska

Zdobądź doświadczenie i nagrody wartości 30 zł – 35 min. Kupony na zakup biżuterii oraz Co kwartał Czytelnicy i Internauci wybierają „Miss karnety solarium ufundowało Studio modelowania sylSezonu GZ”. Na laureatki czekają wspaniałe nagrody: wetki MARILYN ul. Orla1. I miejsce: kupon o wartości 300 zł na zakup biżuterii, karnet na solarium o wartości 90 zł – 105 min, kupon na 100 zł usługi Kupon „Dziewczyna Gazety Zamojskiej” fryzjerskie. II miejsce: kupon na zakupy biżuterii o wartości 200 zł, karnet na solarium o Głosuję na dziewczynę: ......................................................... Imię i Nazwisko Dziewczyny GZ wartości 60 zł – 70 min. Telefon: ........................................ III miejsce: kupon na zakup biżuterii Spośród nadesłanych kuponów wylosujemy 3 nagrody - sprzęt AGD. o wartości 100 zł, karnet na solarium o

Nie przegap szansy! Weź udział w naszym plebiscycie. Szczegóły na www.zamojska.com, pod numerem telefonu: 84 539-88-22 oraz w siedzibie redakcji. REKLAMA

Nowe życie na śniadanie Sylwia Kardasz - magister filologii polskiej, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

Komedia romantyczna z założenia zrealizowana z przymrużeniem oka jest świetnym sposobem na mile spędzony wieczór, i to niekoniecznie tylko we dwoje. Jak każda historia miłosna dostarcza bowiem wzruszeń, zaś subtelny humor pozwala troszkę pochichotać, mimo iż momentami perypetie bohaterów zasmucają. To jedyny w swoim rodzaju miks wrażeń gwarantujący relaks i rozrywkę bez specjalnego zaangażowania intelektualnego. Tym lepszy efekt, gdyż filmy miłosne lubią szczęśliwe zakończenia. I o to zresztą twórcom chodzi, ambicje oscylują tu wokół jak najlepszej zabawy, a nie nauki, ideologii czy moralnego niepokoju. Komedia romantyczna od lat 90. przeżywa swój renesans, zainteresowanie gatunkiem nie słabnie i najlepsze w swoim rodzaju filmy stają się kasowymi hitami przyciągającymi do kin rekordowe liczby widzów. Zatem na nie zachęcający do spacerów wieczór czy leniwą niedzielę polecam komedię Krzysztofa Langa „Śniadanie do łóżka”, kolejną typową historię o tym, jak to pan pokochał panią, ale za to zrealizowaną całkiem wdzięcznie i ze świetną obsadą. W głównej bowiem roli kucharza celebryty Tomasz Karolak, przy nim przyjaciel od serca Piotr Adamczyk, wredna, lecz jakże znakomita w tym stereotypie żona Iza Kuna i nowa miłość - przesympatyczna, subtelna Małgorzata Socha. Piotr to zdolny, pracowity i uczciwy szef kuchni, którego pewnego dnia dopada przysłowiowy pech, traci pracę i zostawia go żona. Na szczęście na każde nieszczęście przyjaciela radą służy niezawodny Konrad, koneser japońskiej kuchni i japońskich kobiet. I jak to w bajkach bywa, nie ma jednak tego złego, co by na dobre nie wyszło. Piotr nieoczekiwanie wygrywa konkurs kulinarny, trafia na okładkę wysokonakładowego czasopisma i zostaje gwiazdą. Zakochuje się również w pięknej stylistce, zdobywa jej serce i rozpoczyna nowe szczęśliwe życie. Ot, banał bez przesłania i jakiejkolwiek głębi. Wystarczy jednak przymknąć jedno oko i się odprężyć, któż bowiem oprze się sile miłości... Apetyczna komedia rozgrywa się na pograniczu dwóch światów: mody i wytrawnej kuchni, ciekawi mogą zatem podpatrzeć i podsłuchać co nieco. Dodatkowym plusem jest po prostu fajna ścieżka dźwiękowa, i mam tu na myśli nie tylko promującą film piosenkę Andrzeja Piasecznego z muzyką Seweryna Krajewskiego.

Gazeta Zamojska  

Nr 13 (091)

Gazeta Zamojska  

Nr 13 (091)

Advertisement