Zagorski list 421

Page 31

zagorskilist

sport 31

broj 421 / 08.11.2011. Peto kolo A-1 lige košarkaša Hrvatske, Sonik Puntamika-ZABOK 76:66

Održan drugi Plivački kup grada Koprivnice

Novih 12 medalja na kontu PK Olimp Tomislav Zrinšćak KOPRIVNICA

U

organizaciji PK Cerine iz Koprivnice održan je drugi po redu plivački miting slobodno možemo reći sportskog grada Koprivnice. Miting je okupio164 plivačica i plivača iz 10 plivačkih klubova; PK Medvešćak (Zagreb), HAPK Mladost (Zagreb), PK Dubrava (Zagreb), PK Sisak-Janaf, Čakovečki plivački klub, Vinkovački plivački klub, PK Varaždin, PK Barok (Varaždin), PK Olimp-Terme Tuhelj i domaćin PK Cerine (Koprivnica). Isplivano je ukupno 6 plivačkih disciplina (50 leptir, 50 slobodno, 100 leđno, 100 slobodno, 100 prsno i štafeta 4x50 mješovito) u 4 dobne kategorije za plivače i plivačice. Nakon napornih priprema u bugarskom Belmekenu klupskim obavezama vratili su se i juniorski reprezentativci Hrvatske Mihael Vukić i Ivan Kukolja. Sukladno plana priprema, a u dogovoru s reprezentativnim stožerom, ovaj je dvojac morao odmah nakon povratka s priprema nastupiti na nekom mitingu, a zbog blizine odabrana je Koprivnica. Vukić se okitio zlatnim medaljama na 50 leptir i štafeti 4x50 mješovito, dok je osvojio srebro na 50 i 100 slobodno. Reprezentativni stožer plivačke reprezentacije izuzetno je zadovoljan učinkom naših juniorskih reprezentativaca na ovome plivačkom kupu. Učinci dvotjednih priprema bit će vidljivi na njihovim rezultatima tek za tri-četiri tjedna od povratka s priprema.

Sjajni trio Pešut, Šarlija i Čakarun slomio Zabok Tomislav Zrinšćak ZADAR

K

ošarkaši Sonik Puntamike svladali su u subotu u Jazinama Zabok 76-66, ubilježili drugu pobjedu u pet odigranih utakmica. Velika motiviranost i trud kroz svih 40 minuta, uz fantastičan učinak trojca Pešut, Šarlija i Čakarun, bili su dovoljni Puntamičanima za slavlje nad Zabokom koji je pružio lošu utakmicu, osobito na unutrašnjim pozicijama. Sonik Puntamika trebao je biti protivnik po mjeri, no loš ulazak u utakmicu brzo je uništio bilo kakve ambicije Zaboka u ovoj utakmici. Zabočani nisu našli odgovor na veliku početnu agresivnost domaćina te su ponovili istu pogrešku koju su napravili i košarkaši Dubrovnika u prethodnome Sonikovom doma-

ćem dvoboju prije dva tjedna. S obzirom da je vanjska linija bila odsječena, svi su napadi gostiju rješavani neizrađenim i isforsiranim individualnim akcijama centara koje nisu davale nikakav rezultat. S druge strane, napad Puntamičana funkcionirao je odlično pa je momčad trenera Nevena Plantaka već nakon šest minuta imala sigurno vodstvo 17-4 i činilo se da će lako stići do važne pobjede.Ipak, uslijedilo je najgore razdoblje domaćih košarkaša kada su, koncem prve i početkom druge četvrtine, nizom grešaka i izgubljenih lopti pet minuta ostali bez postignutog koša i omogućili gostima da uhvate priključak. Atraktivnim Krušlinovim zakucavanjem uz pogođeno dodatno slobodno bacanje te tricom istog igrača Zabok se minutu prije odlaska na odmor približio na samo -3 (36-33). Minimalni

Magda Slovenec

čani više nisu imali snage ni vremena za preokret pa su do kraja samo uspjeli ublažiti poraz do konačnih 76-66. Zanimljivo je da domaćin nije pogodio niti jednu tricu u ovoj utakmici od 11 pokušaja. Presudila je unutarnja linija Sonika. Za usporedbu Bubalo, Janković, Perinčić i Drča postigli su kombinirano 15 koševa, a Čakarun i Šarlija 47 i tu je svakoj priči kraj. U pet prvoligaških sezona Zabok nikad nije bio slabiji pod košem i neminovno je da će se trener Črnjević uskoro morati zahvaliti nekim igračima. Ostali rezultati 5. kola: Križevci-Kvarner 2010 95:81 Svjetlost-Dubrovnik 84:70 Alkar-Split 71:81 Darda-Jolly JBS 79:70 Parovi 6. kola: ZABOK-Zadar (nedjelja 13. 11. u 19.30 sati), Split-Darda, Dubrovnik-Alkar, Kvarner 2010-Svjetlost, Sonik Puntamika-Križevci

Mario Pešut u dvoboju sa Stefanom Zadravcem

Četiri zlata za stopostotnu Janu Vranić

Jana Vranić ponovno je oduševila. Nastupila je u četiri discipline (50 leptir, 50 slobodno, 100 leđno i 100 slobodno) i u sve četiri odnijela zlatne medalje. Odlična je bila i Magda Slovenec (rođena 2002. godine). Ona je u Koprivnicu doputovala zahvaljujući odličnom vremenu na štopingu u Čakovcu, a tu je svojevrsnu nagradu iskoristila na najbolji način. Magda je bila zlatna na 50 slobodno, srebrna na 100 slobodno, te brončana na 100 leđno. Iako je po prvi puta nastupila na individualnim utrkama već je uspjela kompletirati kolekciju medalja, a k tome je dodala i peto mjesto na 100 prsno. Na nivou zadatka bila je i Tena Šuto koja je osvojila broncu na 50 leptir. Uz malo sreće Tena je mogla i do još koje bronce, jer je čak u tri discipline (100 prsno, 100 slobodno, 50 slobodno) osvojila četvrta mjesta, no i ovako je ostvarila vrijedan rezultat. Boje Olimpa na ovom mitingu branio je i Filip Ciglenečki. Šest plivačica i plivača PK Olimp u Zagorje se vratilo s ukupno 12 osvojenih medalja iz pet od ukupno šest plivačkih disciplina. Plivači Olimpa sljedeći vikend također imaju dvostruki program: Mihael Vukić i Ivan Kukolja nastupit će u subotu na plivačkom mitingu u Celju, gdje će u nedjelju nastupiti i najmlađi Olimpovci, dok drugi dio ekipe nastupa u subotu u Sisku na 1. kolu lige Regije 4.

zaostatak gosti su držali još pet minuta treće četvrtine, a zatim je uslijedilo razdoblje u kojem su se Puntamičani ponovo odvojili na dvoznamenkastu prednost (49-39 u 26. minuti) i zapravo odlučili utakmicu. Za to je najzaslužniji playmaker Mario Pešut, biviši igrač Zaboka, koji je preuzeo veliku odgovornost u napadu, nekoliko puta uspješno zabio iz prodora i još bolje razigrao centre Šarliju i Čakaruna, sjajno koristeći situacije kada bi njih dvojica nakon preuzimanja ostajali u duelu sa zabočkim niskim igračima. Nezadrživi domaći trojac bio je dominantan do završetka utakmice. Zabok je u 36. minuti došao na -8 (65-57), no sve je dvojbe oko pobjednika razriješio Šarlija košem i pogođenim dodatnim bacanjem za 74-62 na ulasku u posljednju minutu. Zabo-

SONIK - PUNTAMIKA - ZABOK 76:66 (22:13, 15:20, 22:16, 17:17) ZADAR: dvorana Jazine, GLEDATELJA: 250, SUCI: Radojković, Roglić i Jurčević (svi iz Splita). SONIK PUNTAMIKA: Mičić, Marić 2 (0-2), Čakarun 22 (10-10), Banić, Pešut 17 (1-5), Marin, Glavan, Vraneš 1 (0-1), Jurjević 4, Grabovac, Ramljak 5 (3-6), Šarlija 25 (5-7). TRENER: Neven Plantak ZABOK: Pešut 3, Zadravec 4 (4-6), Janković 6 (2-4), Lež 11, Mikulić 3 (0-1), Bubalo 3 (1-2), Črnjević, Perinčić 2, Tomas 6 (4-6), Bašić 10 (1-2), Krušlin 14 (3-3), Drča 4 (2-2). TRENER: Dragutin Črnjević

U nedjelju protiv Zadra BEDEKOVČINA Ranjeni Zabok u utakmici 6. kola u Bedekovčini dočekuje Zadar koji je bio slobodan u ovom kolu. Momčad Zadra nikad nije bila slabija, no unatoč tome ima skor od 3 pobjede i jednog poraza. Samo su Križevčani osijetili slast pobjede protiv Zadra. U svojoj trideset četverogodišnjoj pobjedi Zabok je pobijedio Zadar samo jednom u službenoj utakmici i to u kupu, davne 1996. godine, no nije prošao dalje jer se igralo na dvije utakmice. Prvi i zadnji puta primijenjen je takav sistem. Ipak bila je to velika senzacija jer je Zabok bio A-2 ligaš. Je li došlo vrijeme za novu senzaciju? Ako se ponovi igra protiv Sonik Puntamike sigurno nije. No odigraju li Zabočani kao protiv Darde ništa nije nemoguće. Morat će svi dati 120% od sebe, a svoj će obol morati dati i navijači. Zadrane će predvoditi Ive Ivanov koji je obilježio prve dvije prvoligaške sezone Zaboka, no prema svojem bivšem klubu neće imati milosti, baš kao što nije imao za Borik dok je bio u dresu Zaboka. Zbog prijenosa na Sport klubu utakmica će se odigrati u nedjelju 13. studenog s početkom u 19.30 sati.

ZAGORSKI LIST POKLANJA 5 PUTA PO 2 KARTE ZA UTAKMICU ZABOKA I ZADRA. ZAINTERESIRANI SE MOGU JAVITI U REDAKCIJU ZAGORSKOG LISTA I PODIĆI SVOJE KARTE Dragutin Črnjević: „Čestitam domaćinu na pobjedi. Čitav sam tjedan svojim igračima govorio da je bitno kako ćemo otvarati utakmicu protiv uvijek izuzetno motiviranog Borika. Velika želja domaćina, uz Pešuta, Čakaruna i Šarliju, bila je dovoljna da se pobjedi ovakav Zabok. Ja kao trener sigurno ne mogu biti zadovoljan sa igrom svoje momčadi, pogotovo u napadu, no moram reći da je bilo par lijepih poteza s jedne i druge strane. Svoju priliku za treću pobjedu moramo čekati negdje drugdje.“. Neven Plantak: „Obrambenim sam dijelom zadovoljan s tri četvrtine. Zakazali smo u drugoj četvrtini gdje smo loše zatvarali Krušlina koji je imao tri-četiri skoka u napadu, a isto tako smo ga loše branili. Uz to smo ničim izazvani izgubili osam lopti, bez ikakvog pritiska. Kod igrača je bio vidljiv veliki grč. Moramo znati da je naša momčad vrlo mlada. Borbenošću i unutarnjom igrom Šarlije i Čakaruna riješili smo ovu utakmicu u svoju korist, sasvim zasluženo. Zadovoljan sam pobjedom. Slažem se s trenerom Črnjevićem da je bilo par lijepih poteza s jedne i druge strane.“