broj 389 / 01.04.2011.

14. kolo 1. ŽNL: Mladost - Rudar M 0:1 (0:1)

Rudaru pobjeda u derbiju Tomislav Benčić ZABOK

P

rva proljetna prvenstvena utakmica 1. županijske nogometne lige i odmah derbi. Vodeća Mladost na svom je terenu ugostila trećeplasirani Rudar iz Mihovljana. Od prve minute gledali smo čvrstu i dinamičnu utakmicu bez mnogo izrazitih prilika. Prvu su imali domaći u 13. minuti kad je Sente uputio loptu prema Bunčecu, koji je bio za malo prekratak. Već u sljedećoj akciji gosti dolaze u vodstvo. Škudar se našao sam pred Pilskim i u svojoj intervenciji u pokušaju da dođe do lopte Pilski ruši Škudara, a sudac Filko pokazuje na bijelu točku. Siguran realizator najstrože kazne bio je Kantolić. U nastavku opasniju prijetnju po gol nismo vidjeli do 31. minute. Tada u gostujućem kaznenom prostoru prvo Sente, a zatim i Bunčec pucaju, no njihovi udarci završavaju u zgusnutoj gostujućoj obrani. Minutu kasnije Fio iz slobodnog udarca puca za malo preko gola. U 35. minuti još jedna opasnost za domaći gol, ali Škudar je loše zahvatio loptu koja na kraju nije predstavljala opasnost za Pilskog. Minutu kasnije Pozaić pokušava pronaći Vančinu, ali dodavanje je bilo za malo preslabo i Vančina ne stiže do lopte. Najbolju priliku domaći imaju u 39. minuti kad je J. Tisanić skroz sa svoje polovine igrališta došao na 20-ak metara od gola gostiju, te odlič-

no poslužio Pozaića koji puca preko gola. U drugom poluvremenu domaći su pokušali probiti odlično postavljenu obranu gostiju, ali bez mnogo uspjeha. Nakon jedne brze kontre gostiju u 57. minuti Mladost ostaje s igračem manje, jer je Podolšak, kao posljednji igrač obrane srušio protivničkog igrača i opravdano zaradio crveni karton. U 69. minuti Škudar koristi grešku domaće obrane, krade loptu i kreće sam prema Pilskom, puca, a Pilski brani. Od izglednijih prilika izdvojio bih tek slobodan udarac S. Tisanića u posljednjim trenucima igre, s kojim je vratar gostiju Končevski imao dosta muka, ali je ipak loptu skrenuo u korner. Na kraju mogu reći da je pobjeda gostiju iz Mihovljana potpuno zaslužena, jer su pokazali više želje i više borbenosti od igrača Mladosti i upravo je to bio onaj jezičac na vagi koji je presudio pobjednika.

Kadetkinje STK Zabok

Stiven Medvedec, predsjednik NK Rudar Mihovljan: Čestitao bih protivniku na jednoj fer i korektnoj utakmici. Iz utakmice se vidjelo da je riječ o vodećim ekipama i da će se do kraja voditi borba. Čestitao bih svojim dečkima jer su stvarno odradili sve što smo se dogovorili. Taktički su se odlično postavili i nisu dali protivniku da prođe tu prvu liniju. Imali smo svoje šanse, jednu smo iskoristili. Imali su i oni svoje šanse, ali mislim da smo zasluženo pobijedili. Tihomir Vančina, kapetan NK Mladost: Prije svega čestitao bih Rudaru na borbi i korektnosti. Izgubili smo. Na kraju se rezultat gleda. Imali smo mi svoje prilike, imali su oni svoje prilike. Utakmica je bila dobra, puna tempa. U drugom poluvremenu smo ih malo stisnuli, ali evo dobili smo taj crveni karton. Inače ja kažem da je bolje dobiti taj karton nego gol, jer se kod 2:0 teško vratiti. Ovako smo nešto pokušavali, ali nismo uspjeli.

Kadetkinje STK Zabok izborile završnicu PH ZAGREB Na kvalifikacijskom turniru regije Srednja Hrvatska održanom u Zagreb, kadetkinje stolnoteniskog kluba Zabok osvojile su prvo mjesto i time stekle pravo nastupa ne ekipnoj završnici PH. Klara Cakol, Karla Fruk i Mia Rasonja u odlučujućoj su utakmici s 3:2 nadvisile svoje vršnjakinje iz STK Jaska. Nažalost, to nije pošlo za rukom mlađim kadetima STK Zabok, koji su nastupili u sastavu: Ivan Tršinski, Luka Cvetko i Karlo Franjčec. Oni su u polufinalu izgubili od Velike Gorice s tijesnih 3:2, a onda su u utakmici za treće mjesto s uvjerljivih 3:0 savladali TIS iz Zagreba. (tz).

Zaslužena pobjeda Vrlo dobar nastup igrača Oroslavja Tihomira Kotarskog U Buzetu vožena enduro utrka koja se bodovala za PH i AAC

OROSLAVJE - U prvom kolu nastavka prvenstva 1. ŽNL, Oroslavje je na svom terenu ugostilo Inkop i u odličnoj utakmici zasluženo pobijedilo. Nakon ispitivanja snaga u samom početku utakmice, Oroslavčani su preuzeli inicijativu i odigrali jedno od boljih poluvremena, u kojem su i zabili oba gola. Prvom golu prethodio je prekršaj u šesnaestercu nad Horvatom, kojeg je u gol pretvorio odlični Knezić, u 15. minuti. Nakon niza akcija preko krila, u 27. minuti Knezić bježi braniču Inkopa i lijepim centaršutom pronalazi Horvata koji loptu smiruje prsima, prebacuje istrčalog golmana i zabija za dva nula, što je i konačan rezultat prvog poluvremena. Igrači Inkopa boljom igrom u drugom poluvremenu stigli su do smanjenja rezultata kada

je iz gužve pred golom u 61. minuti na dva jedan smanjio Smrekar. Oroslavje je petnaest minuta prije kraja utakmice moglo osigurati pobjedu iz akcije u kojoj trojica domaćih napadača iz blizine ne uspijevaju ugurati loptu u

gol. Pred sam kraj utakmice Inkop je čak mogao doći i do izjednačenja, ali ih je u tome spriječio domaći golman, odličnom intervencijom. Publika je pljeskom ispratila nogometaše obje momčadi. (Krunoslav Pavlina)

BUZET - Prva ovogodišnja utrka enduro prvenstva Hrvatske i Alpe-adria prvenstva održana je po teškom terenu u okolici Buzeta s krugom od 55 km te dva extremna brzinca. Prvi dan vozilo se tri, a drugi dva kruga. U klasi E2 zlatarbistrički povratnik u Enduro natjecanje nakon 6 godina, Tihomir Kotarski, dobrom subotnjom, te još boljom nedjeljnom vožnjom osvojio je u oba dva dana prvo mjesto u PH, a u Alpeadria poretku 5. i 3. mjesto. U poretku klubova za prvenstvo Hrvatske najuspješniji je bio EMK Buzet, iza njega je MK Kvarner, a na trećem mjestu je MK Zlatar Bistrica. U veteranskoj konurenciji vozač Sokola iz Klanjca, Damir Škalec, osvojio je dva puta 17. mjesto u Alpe-adria poretku, dok je u poretku za PH bio prvi i drugi. Nakon dvije vožene utrke Kotarski i Škalec su vodeći u svojim klasama. (TZ)