Završen Elkom kup Ivanec

ASO Ponos zasluženi pobjednik

Tomislav Zrinšćak IVANEC

M

alonogometna družina ASO Ponos iz Krapine ponosni je pobjednik 28. izdanja malonogometnog turnira u Ivancu koji se ove godine održao pod imenom Elkom kup Ivanec. Izabranici Danijela Koprivnjaka, svi su se složili, pokazali su najviše tokom turnira,

a uvjerljiva pobjeda u finalu protiv Policijske postaje Ivanec (6:0) bila je samo šlag na tortu njihovih odličnih prezentacija. Nije lako dobiti nikog u finalu s tako visokom rezultatom, pogotovo momčad koja je u svojim redovima imala braću Mordej. Finalni ogled započeo je dominacijom domaće momčadi, dok su se Krapinčani bazirali na kontre. Iz jedne takve su i poveli preko Skorina već u 11. minuti. A onda tri mi-

nute kasnije, potez utakmice, dana, a možda i turnira. Velemajstor Ivan Kovačec s 15 metara zakucao je loptu u same rašlje nemoćnog Mordeja za 2:0. Eurogol. Nisu prošle ni dvije minute, a već je Šćuric niskim prizemnim udarcem savladao nemoćnog Mordeja. Točku na i u prvom dijelu stavio je Skorin svojim drugim pogotkom za 4:0 i tu je praktički već sve bilo riješeno. Do kraja utakmice vidjeli smo još dva prekrasna

Polufinale Pan kupa Novi Marof 2011.

Vratar Špicer rastužio Zabočane NOVI MAROF - Malonogometaši Zaboka nes(p)retno su izgubili u polufinalu turnira u Novom Marofu, iako su po svemu bili bolji od momčadi Green Moon Kneginca Gornjeg koja je nakon izvođenja sedmeraca, a nakon neviđene drame izborila finale. U regularnom dijelu bilo je 2:2, a nakon izvođenja sedmeraca Green Moon je slavio rezultatom 5:3. Dečki iz Kneginca Gornjeg bolje su otvorili utakmicu i poveli već u petoj minuti. Kos je prvo obranio udarac Ribića, a odbijanac je efektno u mrežu spremio Janović. No, njihovo vodstvo trajalo je samo dvije minute. Nakon dva dupla pasa Vančina i Fio izbacili su iz igre svoje protivnike, a Fio je rutinirano izjednačio rezultat. Od tog trenutka MNK Zabok je puno bolja momčad. U 11. minuti Jurica Tisanić kontru završava udarcem u vratara Dejana Špicera, a u 17. minuti prijete mu Škrlec i Sente, no lopta neće u mrežu. Početkom drugog dijela Jurica Tisanić gotovo iz mrtvog kuta pogađa mrežu Špicera za 2:1. Minutu kasnije najbolji igrač Green Moona, Ribić, prijeti Kosu iz slobodnog udarca, ali vratar Zaboka je spreman za ovo iskušenje. U 30. minuti mladi Ščapec Kukina kreće sam prema gostujućim vratima, no prerano puca, pa vratar Green Moona

nogom brani njegov udarac. Nakon toga slijedi malo bolji period igre momčadi iz Gornjeg Kneginca u kojem se Kos istaknuo obranivši udarce Čurile i Toplaka. Sjajnu akciju Fie i Tisanića u 38. minuti poništio je obranom Špicer, a nakon toga dvije je kontre povukao Škrlec, no nije ih završio na najbolji način. Kazna stiže 10 sekundi prije kraja. Puno spominjani vratar Špicer prvo puca u blok, a onda mu se lopta vraća i prekrasnim udarcem pogađa mrežu nemoćnog Kosa za 2:2. Čini se da su u toj situaciji mogli bolje reagirati Škrlec i Fio, no kao da nisu vjerovali da će im vratar zabiti pogodak. Nakon toga krenulo se na izvođenje sedmeraca. Prvo Janović pogađa za Green Moon, no junak utakmice

Dejan Špicer brani udarac Škrleca. Potom zabijaju Špicerov brat Nikola i Junković. Najbolji igrač Green Moona u polju, Kristijan Ribić hladnokrvno je pogodio za 5:3, tako da se zadnji sedmerac Zaboka nije ni trebao izvesti. Šteta. Dugo će Zabočani pamtiti ovu utakmicu i propuštenu priliku. Sada treba zbiti redove i pokušati pobijediti IPA team, predvođen sjajnim Ivanom Kovačecom i Robertom Hertlom. Utakmica za treće mjesto između IPA teama i MNK Zabok igra se u subotu 29. siječnja s početkom u 17 sati. Nakon te utakmice snage u finalu odmjeriti će Automobili Lončar i Green Moon. Ne možemo se oteti dojmu da su tu trebali biti i zabočki malonogometaši. (T. Zrinšćak)

Slavlje nakon pogotka J. Tisanića

pogotka u režiji Ivana i Dine Kovačeca. Pobjednicima turnira pripale su i dvije pojedinačne nagrade. Tako je Ivan Medved najbolji igrač turnira, dok je Ernest Malarić najbolji vratar. Najbolji strijelac s 10 postignutih zgoditaka je Dario Ribić iz PP Ivanec. U utakmici za treće mjesto Liberty je pogocima Marka Pavlovića i Miljenka Kunšteka nadvisio NK Lepoglavu za koju je počasni pogodak zabio Alen Kostanjevac. Više od 15.000 kuna nagrade za prvo mjesto, Danijela Koprivnjaka razveselilo je podizanje pobjedničkog pehara u Ivancu. Nakon Branka Vodolšaka, Ivana Puljeka i Stjepana Malarića, Koprivnjak je na dobrom putu da postane četvrti legendarni malonogometni voditelj iz Krapine. Njegov ASO Ponos iz godine u godinu sve je bolji i postiže vrhunske rezultate. U veteranskom izdanju turnira Lepoglava je s 1:0 slavila protiv momčadi IPA Zagreb, a pogodak odluke postigao je Darko Gladović. Treće mjesto u veteranskom dijelu osvojio je Cvetlin pobijedivši PP Ivanec rezultatom 4:2.

PP IVANEC-ASO PONOS 0:6

IVANEC: dvorana Srednje škole, GLEDATELJA: 700, SUCI: Kapeš i Babić (oba Varaždin).

Danijel Koprivnjak

STRIJELCI: 0:1 Skorin 11’, 0:2 I. Kovačec 14’, 0:3 Šćuric 16’, 0:4 Skorin 23’, 0:5 I. Kovačec 41’, 0:6 D. Kovačec 50’. PP IVANEC: A. Mordej, Habunek, Lukavečki, Herceg, Piskač, R. Mordej, Ribić, Hruškar. VODITELJ: Josip Zagoršćak ASO PONOS: E. Malarić, Šćuric, Medved, Martinić,

D. Kovačec, Jakopović, Tkalčević, Skorin, Nimac, I. Kovačec. VODITELJ: Danijel Koprivnjak Za 3. mjesto: Liberty-NK Lepoglava 2:1 Konačni poredak na turniru: 1. ASO PONOS, 2. PP Ivanec, 3. Liberty, 4. NK Lepoglava.