Page 1

portfolio Joanna Ambrozja Lewandowska


Joanna Ambrozja Lewandowska tel. – 668 414 731 e-mail – joannaambrozja@gmail.com www.zachcianki.blogspot.com


Bio Nazywam się Joanna Lewandowska, urodziłam się 29 września 1993 roku i właśnie otrzymałam promocję na III  rok studiów w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach na kierunku Projektowanie Graficzne. W 2012 roku obroniłam dyplom w Ogólnokształcącej Szkole Sztuk Pięknych w Częstochowie z tytułem Plastyka, specjalność grafika użytkowa – formy wydawnicze. W trakcie trwania mojej edukacji zdobyłam niezbędną wiedzę w dziedzinie projektowania graficznego – między innymi: typografii, edytorstwa, identyfikacji wizualnej, którą wykorzystuję w moich studenckich i komercyjnych projektach. Prywatnie pasjonuję się tworzeniem książek, introligatorstwem i ilustracją, prowadzę również bloga o tematyce artystyczno-projektowej – www.zachcianki.blogspot.com

W podpisach pod pracami zamieszczam rok wykonania i linki z odnośnikami do pełnych realizacji.


branding


1. branding


Festiwal Dekonstrukcji Słowa Czytaj! Oprawa graficzna Festiwalu Dekonstrukcji Słowa Czytaj! Za projekt otrzymałam wyróżnienie w pracowni edytorstwa prowadzonej przez Bognę Otto-Węgrzyn i Pawła Krzywdę. Książka – godło festiwalu jest zaprojektowane przez Łukasza Piskorka i Cezarego Łopacińskiego

rok wykonania: 2013


Identyfikacja wizualna Klubu Inwersja Identyfikacja wizualna Klubu Inwersja znajdującego się na ul. Gliwickiej 10 w Katowicach. Logo odpowiada na motyw przewodni klubu, którym jest odwrócenie świata do góry nogami. Znak ma za zadanie scalać założenie projektowe i od chwili pierwszego kontaktu zwrócić uwagę na istotę odbioru wzrokowego. Oszczędna stylistyka sprawia że znak wygląda współcześnie, jest łatwo rozpoznawalny, czytelny z dużej odległości i atrakcyjny dla ludzi młodych.

rok wykonania: 2014 pełna księga znaku dostępna pod adresem: http://issuu.com/nietooperek/docs/inwersjaksiegaznaku


przykładowe zagadnienia księgi znaku – konstrukcja i użycie godła

a

x

8a

3, 5 a

6a

x

podstawowa wersja godła

wartość a

tęczówka i źrenica przesunięte o 1/2 a w lewo

tęczówka i źrenica przesunięte o 1/2 a w prawo


Realizacje znaków w ramach zajęć uczelnianych Przedstawiam namiastkę znaków zrealizowanych w pracowni Identyfikacji Wizualnej. Ćwiczena polegały na stworzeniu symbolu o tematyce: EKO z trzech trójkątów tej samej wielkości (lewa kolumna), BEAUTY z trzech kwadratów o różnej wielkości i EDU z pociętego przez siebie koła na 5 elementów (prawa kolumna).

rok wykonania: 2013–2014


skład tekstu i typografia


Plakat międzynarodowej konferencji Revolting Peripheries w Bielsku-Białej

rok wykonania: 2014


Kalendarz akademicki ASP Katowice Kalendarz rozpoczynający się od października stworzony z myślą o studentach projektowania graficznego, uwzględniający informacje o rozpoczęciu i długości dni wolnych oraz sesji egzaminacyjnej.

rok wykonania: 2014


Odświerzona wersja layout’u gazety MWM Tworzone we współpracy z Izabelą Dudzik i Mateuszem Telegą

rok wykonania: 2014


książki


Krótka historia o przemijaniu Krótka historia o przemijaniu jest ostatnim pożegnaniem z osobą, która w krótkim czasie stała się dla mnie niemal najbliższą. Równie jak gwałtownie pojawiła się w moim życiu, tak szybko je opuściła. Śmierć nie była natychmiastowa. Była powolna i bolesna. Już nie pamiętam ile trwała agonia. Na początku dowiedziałam się że jest w śpiączce. Później było oczekiwanie na lepsze wiadomości, których nie było. Lekarze reagowali zbyt wolno. Po ponad 10 dniach połowa mózgu obumarła. Czekaliśmy na werdykt komisji, czy ma szanse na przeżycie. Nie wiedziałam, co będzie dla niej lepsze – czy życie, które będzie skazane na niepełnosprawność, czy śmierć. Żyła nie żyjąc. Chyba umarła zaraz po wypadku. W tamtej chwili bezpowrotnie ją straciłam.

rok wykonania: 2013 pełny opis i publikacja dostępna pod adresem: http://zachcianki.blogspot.com/2014/04/krotka-historia-o-przemijaniu.html


1. branding


Leśne zwierzęta – książka dla dzieci niewidomych Książka otrzymała I miejsce w Konkursie na Projekt Książki Dotykowo-Fakturowej w ramach akcji Manufaktura Książki Moja praca o tytule Leśne zwierzęta była tworzona dla dzieci niewidomych i niedowidzących. Została wykonana ręcznie z futer zwierzęcych, bawełny, lnu, tektury, folii i szklanych koralików. Publikacja zawiera ilustracje, które mają przybliżyć dziecku fakturę i kształt zwierząt zamieszkujących polskie lasy. Wyszywana okładka została wykonana z lnu i tak jak każda ze stron wewnętrznych, jest wypełniona grubą tekturą. Teksty zawierają podstawowe informacje o zwierzęciu. Zostały one nadrukowane na przeźroczystej folii mającej wydłużyć stan świetności książki, zapobiec brudzeniu się i wycieraniu, które jest możliwe w przypadku stron papierowych. Sylwetki zwierząt są przedstawione z profilu i wierne pierwowzorom. Każda ilustracja jest wykonana z innej, naturalnej sierści lub futra danego zwierzęcia oraz koralika imitującego oczko. Treść jest lekka i przystępna dla dzieci w wieku przedszkolnym i klas szkół podstawowych. W książce zostało przewidzenie miejsce na wklejenie tekstu pisanego brajlem.

rok wykonania: 2012 pełny opis i publikacja dostpna pod adresem: http://issuu.com/zachcianki/docs/lesne_zwierzeta


Dzielenie Praca została wykonana podczas stażu w ramach unijnego programu Leonardo da Vinci z grafiki użytkowej, na której realizowany był projekt Granice książki wobec zmian percepcji przekazu graficznego słowa w miejscowości Caldas de Rainha w Portugalii. Dzielenie porusza problem niezadowolenia ze swojej powierzchowności. Moja publikacja ma przekonać czytelnika, że ciało może być idealne tylko wtedy gdy sami w pełni je zaakceptujemy, a układanie siebie samego z różnych części i porównywania do innych nie jest potrzebne. Książka składa się z oszczędnych tekstów i ilustracji. Publikacje można przeglądać w dowolny sposób, ponieważ każda strona jest ze sobą zgodna.

rok wykonania: 2011


Przejście Praca dyplomowa po Ogólnokształcącej Szkole Sztuk Pięknych w Częstochowie Przejście porusza się w trzech równoległych rzeczywistościach – snu, wewnętrznych przemyśleń i życia codziennego. Rozpoczęcie podróży rozpoczyna się od otwarcia walizki w której umieszczone są przedmioty opowiadające jej historię. Każdy ze światów jest podkreślany przez inny środek wyrazu kalkę, białe i czarne strony oraz kartki wyrwane z notatnika – twardy rysunek, subtelne plamy, kreski i zapiski ołówkiem. Przejście opowiada o kobiecie która usiłuje uciec od trudności życia codziennego. Nie mogąc odnaleźć się w gąszczu spraw ucieka w podróż do wnętrza siebie, zamieniając się w ptaka. Po drodze gromadzi różne przedmioty które jej towarzyszą.

rok wykonania: 2012 promotorzy: Elżbieta Siwik, Jacek Turlejski


ilustracje


Joanna Ambrozja Lewandowska 2014

Joanna Ambrozja Lewandowska Portfolio 2014  
Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you