Page 1

k 270-370

MF8600 Výkon pro zemědělství budoucnosti 5 typů: 270 až 370 k

VIZE INOVACE VEDENÍ KVALITA SPOLEHLIVOST PODPORA HRDOST ZÁVAZEK


Zemědělství pro budoucnost Naše vize budoucnosti je poskytovat vám příležitosti a řešení pro vaši firmu. Vizi, která přetrvá budoucí generace.

Zemědělství má v současném klimatu mnoho problémů, kterým musí farmáři i dodavatelé čelit. Světová populace roste, stoupá poptávka po potravinách a půdě, a v proměnlivých a nestálých klimatických podmínkách potřebujete stroje, na které se můžete spolehnout. Rozumíme složitým situacím, ve kterých se farmáři ocitají, a proto lidé, kteří skutečně znají charakter vaší práce, vyprojektovali a sestrojili jako vlajkovou loď novou řadu traktorů. Díky pochopení podstaty a inovaci vyrábíme stroje, které vyhovují potřebám moderního zemědělství, a proto můžete hledět do budoucna s jistotou.

02


04 02

05

03


Je to stále věc hrdosti V roce 2004 jsme s pýchou uvedli na trh řadu MF 8400, která získala řadu ocenění. Následovala řada průkopnických strojů v sektoru s vysokým výkonem. Díky vizím a nadšení Massey Ferguson předvídá požadavky budoucnosti pro dnešní farmářskou veřejnost.

Od roku 2004 naši konstruktéři a technici pilně pracují na neustálém zlepšování inovačních zdokonalení, která nabízela řada MF 8400 Abychom u traktoru dosáhli opravdu nejlepšího výkonu a produktivity, podrobovali jsme ho krok za krokem znova a znova těm nejpřísnějším a nejtěžším zkouškám, jakým může být stroj vystaven. Konstruktéři a technici společnosti Massey Ferguson zkoumali nejdůležitější obtíže a problémy, kterým musí současný i budoucí řidič traktoru čelit: viditelnost a přístupnost jak vpředu tak vzadu, dynamika kapoty a chladiče, kvalita práce, ergonomie a spotřeba paliva. Víme, jak je důležité získat upřímný a nezaujatý názor na to, co naši zákazníci chtějí a potřebují, a proto jsme použili průzkum trhu a velké množství názorů a zpětné vazby od zákazníků, abychom zjistili, co je

04

zapotřebí, abychom tento výrobek posunuli na další stupeň. Extrémní zkoušky Každá část stroje je důkladně testována. Zkoušky simulující extrémní podmínky zajistily, aby traktor vydržel nejtěžší klimatické podmínky, nejnáročnější terén a nejtěžší polní práce. Teploty v mrazící komoře dosahovaly -40°C. Řada MF 8600 byla podrobena velmi podrobné analýze. Od nejjednodušších přepínačů a tlačítek až po vnější konstrukci traktoru, u každé části bylo vyhodnoceno zatížení, odolnost a běžné každodenní používání. Nízké hladiny hluku, nejnižší emise U stroje byly testovány hladiny hluku a emise, aby bylo dosaženo úplného pohodlí obsluhy a aby byly dodrženy a splněny neustále se stupňující požadavky na snižování emisí. Spoluprací se systémy

SISU a Bosch jsme dosáhli toho, co bylo považováno za nemožné: nižších emisí, nižší spotřeby paliva a současně vyššího výkonu. Systém selektivní katalytické redukce (Selective Catalytic Reduction -SCR) od společnosti AGCO SISU POWER e3 je jedinečná a sofistikovaná technologie, která již dnes vyhovuje budoucím předpisům pro emise. Hladiny hluku v kabině byly rovněž testovány pomocí moderních složitých akustických zařízení v naší jedinečné bezdozvukové komoře, abychom obsluze zajistili příjemný a klidný pracovní den. Protože nasloucháme přáním našich zákazníků a spolupracujeme s nimi při terénních zkouškách, mohli jsme otestovat a vyvinout stroj, který vyjadřuje ducha společnosti Massey Ferguson a vyrobit tak traktor s nebývalými schopnostmi.


01 Navrhování traktoru řady MF 8600.

02 Testování v mrazící komoře. 03 Zákazníci společnosti Massey Ferguson pozvaní k vyzkoušení nové kabiny Panorama.

04-05 Náročné testy na poli typu MF 8690 včetně záběru a tahové síly, výhledu, reakce výkonu, komfortu a kvality.

01

03

04

05

05

02


Nová zkušenost Při vývoji traktorů řady MF 8600 bylo nejdůležitějším cílem vyrobit stroj se zaručeně spolehlivým výkonem a spoustou nových funkcí, a vytvořit tak pro obsluhu traktoru zcela nový zážitek.

Řada MF 8600 má opravdu moderní, dynamický vzhled, který je v harmonii s jeho jedinečnou konstrukcí. Srdcem stroje je silný šestiválcový motor AGCO SISU POWER a převodovka Dyna-VT, která získala ocenění.

Vaši investici chrání nový odlitek zavěšení přední nápravy, odolnější přední náprava s volitelným předním odpružením QuadLink a nová pevná konstrukce rámu podvozku.

Má mnoho nových a inovačních vlastností, které staví traktory řady MF 8600 zcela mimo konkurenci, a které jsou všechny zárukou maximální produktivity a optimálního výkonu.

Řada MF 8600 Typ

Motor

Zdvihový objem

Jmenovitý výkon (k)1

Maximální výkon (k)2

MF 8650

6-válcový s přeplňováním a mezichladičem

8,4 litrů

240

270

MF 8660

6-válcový s přeplňováním a mezichladičem

8,4 litrů

265

295

MF 8670

6-válcový s přeplňováním a mezichladičem

8,4 litrů

290

320

MF 8680

6-válcový s přeplňováním a mezichladičem

8,4 litrů

320

350

MF 8690

6-válcový s přeplňováním a mezichladičem e3 SCR

8,4 litrů

340

370

1 ISO TR14396 při 2200 ot/min 2 ISO TR14396 při 2 000 ot/min

06


03

02

04

05

01

06

01 Řadu MF 8600 tvoří kombinace moderního designu a nového působivého vzhledu. 02 AGCO SISU POWER Diesel 8,4 litru, 4-ventilové motory se vstřikováním typu common rail; nízké provozní náklady, nízká hladina hluku a bezkonkurenční výkon a krouticí moment. 03 Kabina ‘Panorama’. O 28% více prostoru znamená více místa pro práci v komfortním prostředí. Všechny ovládací prvky jsou nyní umístěny na uživatelsky příjemné opěrce ruky vpravo od sedadla řidiče.

07

08

09

04 Čtyřbodové odpružení kabiny OptiRide a dynamické odpružení kabiny OptiRide Plus - Dynamic (na přání)

08 Řada MF 8600 je první řadou traktorů na světě, která využívá technologii SCR (Selektivní katalytická redukce)

05 Výtečný nový zadní tříbodový závěs s extrémní nosností 12 000 kg.

09 Převodovka Dyna-VT nyní přichází s dynamickým ovládáním traktoru (Dynamic Tractor Management), jednou z mnoha nových a zdokonalených funkcí dokonalé převodovky.

06 Integrovaný systém předního závěsu (IFLS) s impozantní nosností 5 000 kg. 07 Nová, výjimečně pevná nosníková konstrukce podvozku, robustní litinové uložení přední nápravy a pevnější přední náprava se systémem odpružení QuadLink.

07


Motory, kterým můžete věřit Ekologičtější, výkonnější a hospodárnější motory ‘AGCO SISU POWER’, které jsou srdcem každého traktoru řady MF 8600, zaručují přesnou aplikaci výkonu a vysokou produktivitu.

Motor AGCO SISU POWER se vstřikováním paliva typu common rail se čtyřmi ventily a s výhodami přeplňování s mezichladičem nabízí špičku v poskytování optimálního výkonu. Na základě výjimečného „stálého výkonu“ a krouticího momentu si motor zachovává celou svou produktivitu a sílu, avšak s dalšími výhodami nižších emisí a vyšší úspory paliva. Inteligentní řízení motoru Všechny motory AGCO SISU POWER používají nejnovější technologii nové generace, elektronické řízení motoru

08

(Electronic Engine Management (EEM)), které odpovídá požadavkům normy Tier III. To umožňuje nepřetržitou regulaci množství a časování vstřikovaného paliva v závislosti na otáčkách motoru a zatížení. Výsledkem jsou nižší emise, vyšší výkon a fantastická úspora paliva. Systém EEM také umožňuje řadu moderních funkcí pro řízení motoru včetně řízení otáček motoru, kterým jsou traktory řady MF 8600 standardně vybaveny. Přídavný výkon Funkce přídavného výkonu poskytuje při 2 000 ot/min vyšší výkon než při 2 200 ot/min. Tomu

odpovídají optimální otáčky vývodové hřídele, takže u všech použití vývodové hřídele je k dispozici maximální výkon. Řízení otáček motoru Přepínače umístěné příhodně na pravé opěrce ruky umožňují přednastavení otáček motoru a jejich uložení do paměti. Schopnost vracet se snadno a rychle na přesné otáčky motoru zvyšuje produktivitu, zlepšuje kvalitu práce a zjednodušuje obsluhu téměř při všech vašich každodenních činnostech.


1500

Předchozí motory

230 220

Krouticí moment (Nm)

1300

g/kWh

Měrná spotřeba paliva (g/kWh)

1400

Optimální úspora paliva

1200

1100

1000

Rezerva krouticího momentu

210

900

200 190

800

180

1000

1200

Motor ot/min

1400

1600

1800

2000

2200

Motor ot/min

230

220

Konstantní výkon

Výkon (k)

g/kWh

Měrná spotřeba paliva (g/kWh)

Nové motory

Optimální úspora paliva

210 200 190 180

Motor ot/min

Motor ot/min

Ve srovnání s předchozí generací motorů rozšiřuje elektronické řízení motorů firmy MF provozní rozsah, v němž traktor pracuje s optimální spotřebou paliva.

Vyšší úspora paliva Elektronické řízení motoru neustále sleduje široký rozsah parametrů a neustále provádí neuvěřitelně jemné nastavování vstřikování paliva. Kombinace vysokotlakého vstřikování paliva typu „common rail“ a konstrukce hlavy válce se čtyřmi ventily přináší další významná zlepšení nejen v emisích, ale také v úspoře paliva.

Horní křivka zřetelně ukazuje, jak se maximální krouticí moment udržuje mezi 1 200 a 1 500 ot/min se strmým zvýšením krouticího momentu při otáčkách motoru mezi 2 200 a 1 500 ot/min. Dolní křivka znázorňuje vysoký výkon, kdy se „konstantní výkon“ udržuje až k 1 570 ot/min.

Systém chlazení Vysoce účinný systém chlazení zajišťuje, aby vlastní motor pracoval na svůj maximální výkon bez ohledu na jeho použití. Plně odvětraná kapota umožňuje motoru dýchat i v prašných znečištěných podmínkách. Velký vzduchový filtr udržuje uvnitř motoru čistotu a umožňuje tak vyšší produktivitu a úsporu ve spotřebě paliva.

09


Na cestě k zelenější budoucnosti

Nyní je víc než kdy jindy důležité být součástí řešení životního prostředí.

Průkopnickou technologií vytvořily firmy Massey Ferguson, AGCO SISU POWER engines a Bosch nejúspornější a nejekologičtější offroadový dieselový motor na světě a vytvořili tak příležitost mít stroj, který je méně škodlivý pro vás, vaše živobytí i životní prostředí. Zatímco je stále úsporný a má dokonalou výkonnost, je motor AGCO SISU POWER e3 v řadě MF 8600 na svou dobu o hodně napřed jak ve snižování emisí, tak v efektivnosti využití paliva a výsledkem je traktor budoucnosti s maximálním výkonem. Využíváním systému selektivní katalytické redukce (Selective Catalytic Reduction – SCR), který je v odvětví silniční dopravy široce

10

využíván, snižuje technologie e3 SCR motorů AGCO SISU POWER významně množství znečišťujících látek ve výfukových plynech a spotřebu paliva. Mauno Ylivakeri, technický ředitel oddělení motorů firmy AGCO SISU POWER, říká: „Je prokázáno, že selektivní katalytická redukce zajišťuje nejvyšší úsporu paliva ve své třídě a mnohem čistší výfukové plyny z hlediska emisí“. „Dvě hlavní znečišťující látky ve výfukových plynech jsou oxidy dusíku (NOx) a pevné částice,“ říká dále. „Vládní politika se jasně zaměřuje na snižování oxidů dusíku z důvodu dopadu smogu na životní prostředí, kyselých dešťů a respiračních problémů“.


11


Technologie zítřka již dnes Selektivní katalytická redukce použitá v souvislosti s motory AGCO SISU POWER znamená konec škodlivých emisí a vysokých nákladů na pohonné hmoty.

Jak tento systém funguje? Systém SCR u motorů AGCO SISU POWER e3 upravuje výfukové plyny, které by normálně odcházely do atmosféry a znečišťovaly ji, pomocí kapaliny pro dieselové výfukové plyny AdBlue®. Kapalina AdBlue se odměřuje v přesných dávkách a vstřikuje se pomocí řídicího systému Bosch do proudu výfukových plynů,katalyzátoru. Jednoduché použití, snadná údržba Na systému SCR není nic složitého. Má neuvěřitelně snadné ovládání i údržbu. Kapalina AdBlue je v oddělené nádržce umístěné u palivové nádrže a spotřebovává se v maximálním poměru 3 % AdBlue k naftě a nádrž s aditivem AdBlue je potřeba doplňovat pouze při každém druhém tankování paliva. 600 litrů kapaliny AdBlue bezpečně vystačí na úpravu 20 000 litrů nafty,

12

a optimální výkon přitom zůstane v plné míře zachován.

méně tepla. Díky tomuto snížení tepla je chladicí soustava lehčí a účinnější.

Selektivní katalytická redukce může snížit spotřebu paliva nejméně o 5 % v porovnání s obdobnými motory používajícími jiné systémy pro snižování emisí. Průměrně to odpovídá tisícům litrů paliva ušetřeného každý rok.

Životnost zařízení SCR je stejná jako životnost motoru a je prakticky bezúdržbové. Obsluha traktoru stěží vůbec zaznamená přítomnost systému SCR. Co však obsluha zaznamená, je významná úspora provozních nákladů.

Snížená spotřeba paliva znamená významné snížení emisí oxidu uhličitého (CO2). Díky vysoce optimalizovanému spalování jsou emise částic o více než 83 % nižší, než požaduje platná legislativa. To je mimořádně prospěšné pro životní prostředí a pro zdraví lidí. Další plynné emise, např. uhlovodíky a oxid uhelnatý (CO), jsou nižší, než jaké u motorů Stage 3A běžně jsou, a proto je tento motor bezpečný a má budoucnost.

Technologie SCR (Selective Catalytic Reduction – selektivní katalytická redukce) bude na začátku příštího desetiletí nezbytná pro dodržení nejpřísnějších emisních limitů, zároveň se ušetří peníze za rostoucí ceny pohonných hmot a životní prostředí bude chráněno pro další generaci.

Charakteristika systému SCR znamená, že při optimalizovaném spalování vzniká přibližně o 15 %

Toto je technologie zítřka, kterou můžete využívat již dnes. Pro vaši budoucnost, pro vaši práci, pro životní prostředí.


Ekonomický. Efektivní. Ekologický – e3 fakta

Systém AGCO SISU POWER e3 SCR je ve své třídě nejefektivnější, neboť snižuje náklady na pohonné hmoty minimálně o 5 %.

Kapalinjy AdBlue pracuje v souladu se systémem SCR a snadno ji získáte u svého prodejce společnosti Massey Ferguson.

Motory AGCO SISU POWER e3 se selektivní katalytickou redukcí pracují s optimální účinností bez negativního vlivu na výkon motoru.

V traktoru není zapotřebí žádné další nářadí ani drahé diagnostické zařízení.

Součástí rozsáhlé evropské legislativy týkající se emisí je do roku 2014 požadavek 75% snížení plynných oxidů dusíku. Používáním systému e3 SCR splňujeme tyto předpisy včas, abychom udělali velký krok pro životní prostředí i pro své zdraví.

Tato technologie přináší velké úspory nákladů a zároveň pomáhá chránit naše životní prostředí.

13


Spousta důvtipu Abychom vám poskytli nejvyšší možný výkon a produktivitu, používáme nejlepší převodový systém. Všechny naše traktory o vysokém výkonu, které mají tuto převratnou moderní technologii, získaly různá ocenění.

Převodovka Dyna-VT je založena na pečlivém promyšleném provedení, které stroji zajišťuje optimální životnost a obsluze dokonalé pohodlí. Neustále zajišťuje maximální výkonnost, nižší fyzickou námahu obsluhy a optimální míru využití paliva. Plynulá přesnost Převodovka Dyna-VT je intuitivní. Nejen že usnadňuje život při práci v různých podmínkách, ale také se fantasticky snadno používá. Žádné řazení rychlostí, žádné cukání ani škubání v tahu nebo výkonové skoky. Neustále pod kontrolou Díky jedinečné páce Power Control je přeřazování vpřed/vzad i změna rychlostí pohodlná a bezproblémová, například při balíkování a silážování si můžete vybrat, zda budete stroj ovládat pedálem a nebo obsluha podle podmínek a konkrétního použití využije různé provozní režimy. Přednastavení pojezdové rychlosti Rychlost vpřed a vzad i stupeň zrychlení lze v každém ze dvou rozsahů přednastavit. Při použití ovladačů SV1 a SV2 a „přednastavení“ se bude automaticky udržovat rychlost, která se po

14

vypnutí motoru také uloží do paměti. Otáčení na souvratích, práce s nakladačem a mnoho dalších polních prací bude rychlejší, snazší a méně vyčerpávající. „Supervisor“ „Supervisor“ je neustále v pohotovosti a aktivuje se, jakmile otáčky motoru při zatížení klesnou. Výhodou „Supervisor“ je, že v případě poklesu otáček při zvýšení zatížení motoru, převodovka automaticky sníží dopřednou rychlost, aby byl zachován celkový výkon, ať už se jedná o pohon vývodové hřídele, polní práce nebo přepravu. Při jeho použití ve spojení s ovladači SV1 a SV2, kterými se nastavuje přesná hodnota rychlosti vpřed, bude traktor pracovat na maximální výkon podle změn zatížení. Jemné nastavení lze provádět za pohybu, neboť reakce je okamžitá, a použití je tedy bezproblémové. Dynamické ovládání traktoru (Dynamic Tractor Management - DTM) – inteligentní řízení stroje pro dosažení optimálního stupně využití paliva. Abyste měli neustálou kontrolu nad strojem a pohodlí, nabízíme nyní dynamické ovládání traktoru (Dynamic Tractor Management

- DTM), což je nový systém, který pracuje ve spojitosti s převodovkou Dyna-VT. Pokud je aktivován, ovládá tento elektronický řídicí systém automaticky motor i převodovku. Systém DTM reguluje rychlost motoru podle zatížení traktoru. Udržuje požadovanou dopřednou rychlost, a zároveň snižuje otáčky motoru na nejnižší možnou hodnotu, aby spotřeba paliva byla stále minimální. Systém DTM reguluje otáčky motoru v rozmezí 800-2 260 ot/min, ale ručně lze nastavit horní nebo dolní mezní otáčky, při nichž systém DTM ještě mimořádně dobře funguje. Systém pracuje v souladu s převodovkou Dyna-VT a umožňuje vám volbu režimů páka nebo pedál. Převodovka Dyna-VT a dynamické ovládání traktoru (DTM) pracuje neustále s maximální účinností a úsporností, neboť neustále zajišťuje plynulejší ovladatelnost stroje a značné snížení spotřeby paliva.


01-02 Levostranná páka ovládání Power Control. 03 Páka převodovky Dyna-VT.

03

04

*km/h

40

40

30

30

20

20

10

10

0

0

*Závisí na legislativě daného trhu

50 0 km/h

06 Dva neomezeně měnitelné rozsahy pokrývají veškerá použití stroje na poli i při přepravě.

Otáčky motoru

15

06

Spotřeba paliva

05

05 Činnost dynamického ovládání traktoru.

02

04 Paměti rychlostí SV1/SV2, provozní režimy převodovky Dyna-VT a volba rozsahu.

01


Dokonalý interiér kabiny

Stejně jako vnější vzhled, je u traktorů řady MF 8600 také moderní interiér, nepřeplácaný a ergonomicky správně uzpůsobený, takže vám poskytuje maximální pracovní prostor.

Tato prostorná kabina je speciálně navržena, aby zajistila pohodlí a duševní pohodu obsluhy. Víme, že můžete v traktoru trávit mnoho hodin, a proto je důležité, abyste se v příjemném prostředí cítili příjemně. Kabina „Panorama“ má účelné rozvržení se špičkovými přístroji, intuitivní ovládače převodovky Dyna-VT a páčky a přepínače promyšleně seskupené na nové opěrce ruky vpravo od řidiče. Kabina „Panorama“ se nyní pyšní čtyřmi sloupky místo šesti, takže je z ní neomezená viditelnost. V porovnání s kabinou traktorů řady MF 8400 je kabina nyní o 28% prostornější. Výrazně zvýšená kvalita jízdy Stejně jako mimořádně pohodlné sedadlo řidiče, je i kabina traktorů řady MF 8600 vybavena zcela novým systémem odpružení ve čtyřech bodech. Tento systém využívá nejmodernější technologii hydraulického pístu a akumulátoru s použitím snímačů, které inteligentně poskytují informace pro zajištění vodorovné polohy kabiny.

Systém odpružení kabiny OptiRide Plus byl na veletrhu SIMA 2009 oceněn zlatou medailí za inovaci.

16

Pro ještě větší pohodlí můžete dát přednost volitelnému systému odpružení OptiRide Plus, který získal ocenění. To umožňuje obsluze plně ovládat úroveň tlumení pomocí ovladače umístěného v kabině. Prostřednictvím mnoha čidel a dat získaných sběrnicí traktoru CAN-BUS nastaví systém automaticky tlumení odpružení kabiny. Údaje o pohybu a naklonění jsou odeslány do „centrální skříňky pro regulaci zavěšení kabiny“, která má na starost tlumení a může zajistit až o 25 % vyšší pohodlí.

01


01 Nová kabina „Panorama“, která je o více než 28 % prostornější.

17

04


Vyšší produktivita, lepší pohodlí I když v naší kabině naleznete obvykle nezbytné vybavení, pořád usilujeme o zvýšení úrovně pohodlí obsluhy. Proto zde najdete nové vymoženosti, které vám pomohou, aby váš pracovní den byl méně stresující.

Kabina „Panorama“ je o 28 % prostornější a obsluha tak má v kabině více místa pro snadný a pohodlný pohyb. Tento prostor navíc tvoří rezervu pro nově tvarovanou ergonomickou opěrku ruky, jejíž polohu lze nastavit přesně podle požadavků obsluhy. Jediné široké dveře a rovná podlaha bez překážek umožňuje po celou dobu výborný přístup. Kabina je také tichá, uvnitř kabiny je nízká hladina hluku i při zatížení. Díky citlivému vyladění stroje se hlukové parametry značně zlepšily. Ovládací centrum Pro další pohodlí jsou v ovládacím centru vedle opěrky ruky umístěny ovladače vývodové hřídele, předního a zadního tříbodového závěsu, ovládání záběru a polohy, a nastavení řízení. Umístění těchto ovládacích prvků uvnitř panelu odstraňuje nebezpečí nechtěné manipulace. Ovládání Datatronic Centrální displej Displej řídicího centra Datatronic 4-Control Centre Display (CCD) má výborně umístěný 7” barevný monitor. Je umístěn na opěrce ruky,

20

je plně nastavitelný a umožňuje tak optimální přehled o všech funkcích traktoru. Prostor obsluhy v kabině řady MF 8600 je zkonstruován na nejvyšší úrovni pohodlí a účelnosti. Podle očekávání je přístrojová deska přehledná a stručná a je řešena se zřetelem na nejvyšší možnou viditelnost. Je příhodně namontována na teleskopickém řídícím sloupku spolu s multifunkční pákou, maticovým ovladačem a pákou ovládání „Power Control“. Všechny tyto prvky lze naklápět, takže pro větší pohodlí a lepší ovládání mohou sledovat pohyb těla. Přístrojová deska má dva hlavní digitální displeje a analogový otáčkoměr. Odsud lze sledovat všechny hlavní varovné funkce a rovněž teplotu chladící kapaliny motoru, tlak oleje, hladinu aditiva AdBlue i paliva v nádrži, takže máte stroj vždy pod kontrolou. Malé doplňky znamenají mnoho Někdy jsou to jen malé věci, které mohou znamenat pro vaši každodenní práci obrovský rozdíl.

Odpružená kabina řady MF 8600 se dodává s různými vymoženostmi jako jsou chladicí box, další zásuvky pro mobilní telefony a laptopy, rádio a CD přehrávač, vzduchem odpružené otočné sedadlo, teleskopická zpětná zrcátka a elektrické odmrazování. Volitelné doplňky zahrnují CD přehrávač s podporou MP3, odpruženou kabinu Dynamic, vzduchem odpružené sedadlo super-deluxe a automatickou klimatizaci. Další energie - sluneční Nový solární panel, umístěný na střeše kabiny, je dalším úsporným a ekologickým způsobem, jak váš stroj co nejlépe využít. Tento solární panel vyrovná jakékoli přirozené ztráty baterie a bude po celý rok udržovat baterii dobitou, i pokud traktor nebude používán. Není třeba dělat si v zimě starosti se studeným startem. Solární panel využívá 100 % obnovitelnou energii a bude udržovat dlouhou životnost baterie.


01 Dobře viditelná přístrojová deska a teleskopický sloupek řízení. 04 Připojení USB portu a karty SD přes displej řídícího centra.

06 Ovládání klimatizace a topení.

08 Použití přírodních zdrojů – solární panel řady MF 8600.

05

06

07

08

07 Vhodně umístěné průduchy poskytují další ventilaci, odmlžení a topení.

04

05 Modul pracovních světel.

03

02 Ovládací páka.

03 Ovládací centrum v přihrádce.

02

21

01


Přesné dodržování provozních požadavků Díky síle, všestrannosti a životnosti provozu, jakožto klíčovým návrhovým kritériím, má vývodová hřídel standardní parametry, které splňují veškeré provozní požadavky.

Nová přední vývodová hřídel Nová přední vývodová hřídel je nyní k dispozici jako volitelná (na přání) v celé typové řadě. Se 6 drážkami při 1 000 ot/min vývodové hřídele zvýší kombinace robustního předního závěsu a různých možností otáček vývodové hřídele (na přání) produktivitu a flexibilitu.

zlepšuje úsporu paliva a pomáhá snížit hladinu hluku v kabině.

Špičkové parametry vývodové hřídele K dispozici je zcela nezávislá vývodová hřídel 540 Eco/1 000 ot/min nebo 1000/1 000 Eco ot/min. Přídavná tlačítka pro zapínání a nouzové zastavení namontovaná na blatníku, zvyšují také pohodlí a bezpečnost.

Pro další snížení nutnosti zásahu obsluhy, ovladač převodovky (Transmission Controller) sleduje a ovládá zapnutí vývodové hřídele v závislosti na zatížení. Tím je zalištěno plynulé zapnutí pohonu, další zvýšení komfortu obsluhy, a také pomáhá chránit jak nářadí, tak traktor před poškozením vlivem nesprávného zapnutí.

Výkon s hospodárností Jmenovité otáčky vývodové hřídele jsou dosaženy při 2 000 ot/min, při kterých je také dosahován maximální výkon motoru. S výhodou pásma konstantního výkonu do 600 ot/min a schopností převodovky Dyna-VT přesně nstavit pojezdovou rychlost při zvolených otáčkách motoru můžete dokonale sladit otáčky vývodové hřídele, dopřednou rychlost a výkon k dosažení optimálního výkonu a úspory paliva. Úsporné otáčky vývodové hřídele Pro práci v lehčích podmínkách jsou otáčky vývodové hřídele „540 Eco“ nebo „1000 Eco“ dosaženy při otáčkách motoru kolem 1 600 ot/min, což dále

22

Automatické ovládání vývodové hřídele V režimu „Auto“ se vývodová hřídel automaticky vypne při zvednutí táhel (nebo při jízdě nad 25 km/h) a znovu zapne při spuštění nářadí.

Uzávěrky diferenciálu a pohon všech kol Řídící jednotka převodovky (Transmission Controller) se také stará o řadu normálně opakovaných činností pohonu všech kol a uzávěrky diferenciálu. Toto zařízení také zapíná uzávěrku diferenciálu, když ji potřebujete, při spuštění nářadí pro práci a vypíná ji, když nepracujete. Odpružení přední nápravy QuadLink Nyní použito standardně u všech traktorů řady MF 8600, přední náprava QuadLink má vynikající světlou výšku a dosahuje malých poloměrů zatáčení i s velkými pneumatikami.

Velmi přesné řízení Všechny traktory řady MF 8600 jsou vybaveny hydrostatickým řízením, které poskytuje lehké, spolehlivé a přesné řízení ve všech provozních situacích. SpeedSteer – pro přesné otáčky volantu Tato nová volitelná funkce umožňuje obsluze nastavit poměr řízení a zvolit potřebný počet otáček volantu pro dané natočení kol. Zařízení lze vypnout a zapnout. Nad 18 km/h se automaticky vypíná kvůli bezpečnému provozu na poli i na silnici. Zařízení Auto-Guide pro rychlejší a přesnější obhospodařování Volitelný systém satelitní navigace Auto-Guide používá špičkovou technologii GPS k navádění vašeho traktoru a nářadí při vyšších rychlostech a s větší přesností. To je cenné zejména pro přesnější práci v noci, za špatné viditelnosti, nebo když pracujete v polních kulturách před jejich vzejitím. Zařízení Auto-Guide řídí traktor bez zásahu obsluhy tak, aby prováděl rovnoběžné okruhy a aby nedocházelo k překrývání nebo aby nezůstávaly neobdělané plochy. Tím se snižuje únava řidiče i spotřeba paliva, eliminuje zbytečné používání chemikálií a může se významně zvýšit produktivita.


01 Volba otáček vývodové hřídele.

02 Přepínače voliče vývodové hřídele a aktivační tlačítko funkce „Auto“.

03 Ovládací prvky vývodové hřídele na blatníku.

04 Volitelné zařízení SpeedSteer pro snazší obrátky v souvrati.

02

03

04

23

01


Citlivost je druhá přirozenost Pokud se jedná o hydrauliku a zadní tříbodový závěs, byli jsme v tomto oboru vždy na špici. Částečně je toto jedna z věcí, která nás proslavila, ale neustálé zdokonalování zadního tříbodového závěsu Massey Ferguson přináší i nadále pracovníkovi na poli lepší produktivitu, výkon a přesnost.

Přesnější ovládání záběru Digitální ELC systém firmy Massey Ferguson poskytuje nejvyšší standard ovládání záběru s přesnějším nastavením hloubky a lepším kopírováním terénu. Výsledkem je lepší přenášení váhy, lepší trakce, menší prokluz kol, nižší opotřebení pneumatik a nižší spotřeba paliva při udržení vyššího výkonu. Účelné ovládací prvky Z důvodu jasné a přesné obsluhy jsou často používané ovládací prvky a panel ovládání ELC umístěny na opěrce ruky. Systém také zahrnuje jako standard pokročilé integrované funkce jako jsou citlivost, rychlý záběr do půdy a automatickou rychlost spouštění. Pro rychlejší připevnění nářadí lze zadní závěs ovládat také tlačítky, umístěnými na obou zadních blatnících. Rychlá reakce hydraulických funkcí Uzavřený systém snímání zatížení (CCLS) poskytuje průtok oleje 175 l/min jak pro zadní závěs, tak pro externí činnosti s prakticky

24

okamžitou odezvou bez žádného plýtvání výkonem, a tedy palivem. Připojení nářadí je rovněž snadné s použitím “dekompresních spojek”, které umožňují připojení a odpojení nářadí pod tlakem. Pomocné řídící ventily Čtyři elektrohydraulické ventily jsou osazeny jako standard a dalších 6 řídících ventilů je k dispozici jako volitelné, tlačítkový systém ovládání řídících ventilů umožňuje, aby složitá zařízení byla ovládána s lehkostí a přesností. Oddělené řídící ventily jsou určeny pro obsluhu předního závěsu a předních spojek, a také automatického závěsu, pokud je to uvedeno. Power beyond Funkce „Power Beyond“ je zabudována do hydraulické soustavy CCLS (Centrální systém snímání zatížení). Dodatečný průtok a vratné potrubí poskytují průtok oleje přímo z čerpadla, což umožňuje zapojení dalších řídících ventilů.

Standardní aktivní ovládání přepravy (ATC) Při jízdě přes souvratě nebo při přepravě namontovaného těžkého nářadí může docházet k skákavým pohybům nářadí. Aktivní ovládání přepravy je systém tlumení nárazů, který minimalizuje poskakování – automaticky se nastaví pro různé hmotnosti nářadí. To umožňuje hladší, bezpečnější, rychlejší přepravu, a snížením rázového zatížení pomocí zvedacích pístů a hydraulických obvodů také minimalizuje riziko poškození zvedacího systému. ATC a QuadLink Aktivní ovládání přepravy pracuje v součinnosti s odpružením přední nápravy QuadLink tak, aby zajišťovalo mimořádnou stabilitu při přepravě nebo při práci s neseným nářadím při velkých rychlostech, umožňující vyšší komfort, bezpečnost a produktivitu.


01 Silný závěs a hydraulika znamenají na poli vynikající výsledky. 02 k dispozici je šest zadních řídících ventilů. 03 Robustní, tříbodový závěs s dodatečnou silou.

01

02

03

Zadní náprava s vysokými parametry a tříbodový závěs Tak jako vše ostatní u řady MF 8600, mají zadní náprava a tříbodový závěs vynikající technické vlastnosti. Dva externí hydr. válce pro zvedání, dokonalý výhled na závěs pro jednonápravový přívěs a výkyvné táhlo,horní vzpěra i dolní táhla s rychloupínacími háky, externí ovládání táhel na obou zadních blatnících, dva teleskopické stabilizátory s proměnným průtokem a tři řídící ventily, to vše je standardní vybavení. Zdvihací síla zadních táhel je vysoká 12 000 kg.

Vysoce výkonné brzdy Jak by se dalo očekávat, tak silný traktor jako je řada MF 8600 potřebuje mimořádně silný brzdový systém. Všechny typy jsou vybaveny kotoučovými brzdami chlazenými olejem, které zajišťují spolehlivé brzdění bez poklesu účinku i s těžkým nákladem.

Integrovaný systém předního závěsu (IFLS) Traktory řady MF 8600 se dodávají se zcela novým integrovaným systémem předního závěsu. Tento nový systém byl začleněn do celkového provedení stroje a dokonale doplňuje přední odpružení.

Lze dodat továrně montovanou přívěsovou brzdu, což zvyšuje pohodlí a bezpečnost při jízdě s těžkým nákladem při vysokých rychlostech.

Dvě přední hydraulické spojky s vyhrazenými řídícími ventily poskytují hydrauliku pro nářadí, a s celkovou zvedací kapacitou přes 5 000 kg může tato ohromná schopnost řady traktorů MF 8600 lehce zvládat těžké práce.

25


Co říkají naši zákazníci

Peter Jensen obhospodařuje se svým bratrem Mogensem asi 800 hektarů kombinovaných plodin jižně od Randers v Dánsku a používá střídání plodin, jako je ozimní pšenice, řepka olejná a ozimní ječmen. V roce 2008 byl požádán, aby používal nový traktor série MF 8600. Zde je jeho verdikt. „Můj první dojem byl, že MF 8690 vypadá velmi robustně s úctyhodnými parametry, obzvláště vzhledem k přední nápravě, bočnímu rámu podvozku a tří bodovému závěsu.“ „Dobře se řídí, snadno ovládá a jízda je stabilnější díky odpružení OptiRide. Výhled z kabiny je vynikající a kabina je také daleko

26

prostornější. Je dobré mít všechny hlavní ovládací prvky na opěrce ruky.“ „Líbí se mi nový moderní vzhled a opravdu oceňuji odklápěcí kapotu, což umožňuje snadný přístup k chlazení a čističi vzduchu kvůli denní údržbě.“ Pana Jensena též zaujala spotřeba paliva u MF 8690 při práci na poli. „Po osetí 550 hektarů ozimní pšenicí s použitím poháněné 6-metrové kombinace brány/secí stroj Amazone se zdá, že spotřeba paliva v poměru litrů na hektar byla značně nižší v porovnání s mým předešlým traktorem,“ říká. „S traktorem MF 8690 jsem ale byl schopen jezdit vyšší průměrnou rychlostí s vyšší produktivitou,

což mi uspořilo dost času. Také je snadnější udělat práci včas.“ Na otázku, co by ho přimělo vybrat si traktor Massey Ferguson spíš než model od konkurence, pan Jensen odpovídá: „Chci traktor s nejpokročilejší technologií, účinným odpružením kabiny a s renomovaným motorem a technologií převodů. Též se mi líbí síť a podpora firmy Massey Ferguson.“


Kai-Richard Schlichting řídí významnou dodavatelskou společnost v okolí města Hindenburg, v regionu SachsenAnhalt, Německo. Kromě toho, že zaměstnává 25 pracovníků na plný úvazek, společnost využívá 15 traktorů – 8 z nich jsou stroje Massey Ferguson. To znamená, že pan Schlichting je skutečně kvalifikovaný okomentovat novou typovou řadu MF 8600. „Můj první dojem byl extrémně pozitivní, a to mě ujistilo, že výběr strojů Massey Ferguson pro naši společnost bylo správné rozhodnutí,“ říká Kai-Richard Schlichting. „V porovnání s předešlými modely je MF 8600 o krok vpřed díky svému extrémně úspěšnému provedení, které je podtrženo provokativní a atraktivní konstrukcí.“

„Model MF 8600 je absolutně zaměřený na pohodlí použivatele – je jednoduchý jak pro pochopení tak pro ovládání,“ dodává. „Rozvržení ovladačů je jednoduché a jasné – například, nyní je velice jednoduché ovládat nastavení regulace rychlosti na opěrce ruky. Kromě toho, je tady velmi prostorná, tichá, jasně rozvržená a pohodlná kabina.“ Kai-Richard Schlichting si také vytvořil velice pozitivní názor na potenciál technologie SCR ke snížení spotřeby nafty a emisí. „Myslím si, že člověka potěší, že je schopný poskytovat zákazníkům kompletní servis, přičemž současně určitým způsobem dělá něco pro životní prostředí a přírodu, což je konec konců to, co nás dodavatele živí.“

Existuje mnoho důvodů proč Kai-Richard Schlichting nadále investuje do traktorů Massey Ferguson, aby zajistil nepřetržitý servis 365 dní v roce. Vysoko na seznamu je možnost kontaktování kvalitních a flexibilních prodejců. „Všichni, od samotných prodejců až po oblastní manažery a předváděče jsou vždy k dispozici a připraveni jednat, reagují rychle a jsou neustále po ruce, když potřebujete pomoct s problémy,“ říká. „Co se týče traktorů, je robustnost extrémně výkonného motoru, jednoduchost používání a spotřeba nafty tím, co nás nepřestává ohromovat.“

James Bolton je dodavatel prací se sídlem v Sommersetu v Británii. V současné době vlastní vozový park traktorů Dyna-VT, které mu pomáhají provozovat podnik již přes 13 let.

James říká, že když byl Dyna-VT uveden na trh, byl to pro traktoristy skutečný zvrat, „Máme po celý rok hromadu práce, takže potřebujeme dobré, silné a spolehlivé traktory. Traktor Dyna-VT nám poskytuje produktivitu a komfort bez ztráty krouticího momentu a síly.“ „To, co jak my tak naši zákazníci zvlášť oceňují, je úspora paliva a ovladatelnost. Traktory Dyna-VT se snadno a pohodlně řídí i při přepravě těžších nákladů po silnici. Nízká spotřeba paliva je hlavní záležitostí pro všechny farmáře a dodavatele, takže při použití Dyna-VT lze vždy dosáhnout dobrých otáček motoru a výkonu, a přitom těžit z řízené spotřeby paliva.“

27


Balíčky individuální péče pro individuální okolnosti Poznání nákladů spojených s vlastnictvím traktoru po určitou dobu znamená, že můžete počítat v rozpočtu s budoucími výdaji na servis a údržbu, čímž se vyhnete jakýmkoli nevítaným překvapením. A díky preventivnímu přístupu k servisu společnosti Massey Ferguson je možno udržet opravy a výměny dílů na minimu.

Pro trhy, kde nejsou dostupné plány rozšířené záruky – nebo pro zákazníky, kteří se pro tento plán nechtějí zapsat – jsou k dispozici servisní plány. Každý servisní plán mohou prodejci individuálně ušít na míru zákazníkovi pomocí servisního kalkulátoru AGCO. Je možné specifikovat jakýkoliv traktor spolu s velikostí a typem motoru, a servisní náklady se vypočtou podle zvoleného počtu hodin mezi servisy.

28

To koncovému uživateli poskytuje přesné kalkulace nákladů, které se mohou započítat do předpokládané doby vlastnictví stroje. Obraťte se na prodejce Massey Ferguson, pohovořte s ním o servisních plánech a zjistěte jak tyto plány eliminují nejistotu a přinášejí duševní klid.


01 Spacious, flat-floor platform

02 Screens help to protect the driver

29


Zákaznická podpora

Zákaznická podpora AGCO… zajišťuje místní servis světové značky

Massey Ferguson je opravdu světová značka, jejíž stroje pracují po celém světě, od revolučních „malých šedých traktůrků fergie“ až po nejmodernější špičkové traktory a kombajny. Napadlo vás někdy, jak neustále zajišťujeme náhradní díly a servisní podporu pro přední odvětví pro tak širokou škálu strojů a technologií po celém světě? Za každým strojem značky Massey Ferguson stojí silná pozáruční podpora organizace Customer Support (Zákaznická podpora) firmy AGCO. Naším hlavním cílem je zajistit, aby každý stroj, ať starý či nový, měl kompletní místní podporu, která každému vlastníkovi stroje Massey Ferguson poskytne: • Nejlepší servis v daném odvětví • Nízké náklady vyplývající z vlastnictví stroje • Spolehlivý a odolný stroj • Minimální dobu odstávek stroje • Vysokou hodnotu při dalším prodeji Nemodernější sklady a logistiku náhradních dílů AGCO Každý prodejce firmy Massey Ferguson má samozřejmě plné zázemí organizace AGCO Customer Support (Zákaznická podpora), která dodává náhradní díly předního světového dodavatele prostřednictvím nejmodernějšího systému skladů a logistiky firmy AGCO. I při vynikající úrovni služeb, dodávce do druhého dne a se sortimentem, který pokrývá všechny stroje značky Massey Ferguson,

30

dokonce i stroje starší 10 let, dodáváme vždy pouze originální náhradní díly a zaručujeme, že budou správně vyhovovat hned napoprvé. Náležitý pozáruční servis bez ohledu na stáří stroje Bez ohledu na stáří stroje Massey Fergusson má zákaznická podpora firmy AGCO správná pozáruční řešení pro úsporu času i peněz tím, že zajišťuje náležitě dostupná a spolehlivá řešení pro servis a údržbu za všech okolností. Praktická místní podpora tam, kde ji potřebujete Firma AGCO klade velký důraz na poskytování nejlepších služeb prodejcům naší firmy Massey Ferguson a rozšiřuje je za hranice výjimečných řešení pro servis, údržbu a dodávku náhradních dílů: • Odborná školení a vybavení odborných pracovníků • Moderní diagnostické metody • Metody vyhledávání informací pro výměnu nejaktuálnějších informací týkajících se náhradních dílů a servisu • Vysoce odborné týmy technické podpory Díky poprodejní podpoře organizace Customer Support (Zákaznická podpora) firmy AGCO to není jen o dodávce filtru nebo výměně oleje. Je to o zajištění nejlepšího řešení pro potřeby našich zákazníků, která jsou součástí servisní podpory a dodávky náhradních dílů předního výrobce v tomto odvětví.


01 Zajištění nejlepší servisní podpory.

02-04 Dodávky náhradních dílů od předního dodavatele v tomto odvětví – střediska náhradních dílů AGCO Parts.

05 Podpora pro všechny stroje Massey Ferguson po celou dobu jejich životnosti.

01

03

04

05

31

02


Náš slib vůči vám Naše poslání ve firmě Massey Ferguson od doby jejího založení bylo a je navrhovat, projektovat a vyrábět spolehlivé, důvěryhodné a inovativní traktory. Traktory, které budou lidé na celém světě uznávat.

VIZE Naše vize pro svět zemědělských strojů byla vždy jasná – přinášet hodnotná a inovativní řešení pro profesionální farmáře, kteří živí celý svět. Vždy uznávaná značka výrobků Massey Ferguson znamená technologický pokrok, vylepšený design, přísné testování a kvalitní výrobu, která je trvale spolehlivá a výkonná. INOVACE V inovacích jsme byli vždy o krok napřed. Náš zakladatel, Harry Ferguson, je toho dokladem. Díky neustálým průzkumům a analýzám potřeb zákazníků jsou naše výrobky projektovány, testovány a konstruovány pro zvýšení produktivity, efektivity a užitečnosti, přičemž se hranice zemědělských strojů neustále posouvají. Usilujeme o zjednodušení práce obsluhy počínaje nejjednodušším stisknutím tlačítka až po technologické inovace v účinnosti motoru a převodovky. VEDENÍ Massey Ferguson je nejprodávanějším traktorem na světě, a jsme tudíž předními výrobci v oblasti zemědělství. Za naši prvotřídní technologii a moderní provedení jsme získali řadu ocenění a stále postupujeme vpřed jak v oblasti životního prostředí, tak v hospodárnosti. KVALITA Výroba kvalitního výrobku s sebou nese určité charakteristické znaky. Ve firmě Massey Ferguson začíná tato kvalita u kreslicího prkna a nikde nekončí. Každá fáze výroby od konstrukce a testování až po zajištění nejlepších komponent vyžaduje dokonalost. Naše výrobky a služby splňují nejpřísnější normy, a proto můžeme s jistotou dostát našemu slibu.

32

SPOLEHLIVOST Nespustíme stroje Massey Ferguson z očí, dokud nemáme stoprocentní jistotu, že budou podávat výkony podle nejvyšších standardů, jaké očekáváte. Naše výrobky necháme opustit výrobní závod až po přísných a náročných zkouškách jak simulačních tak v terénu. Čímkoli váš traktor prochází den za dnem, jednu sezónu za druhou, můžeme zaručit, že jsme tyto meze již testovali a šli jsme až za ně. PODPORA Zemědělství může být osamělá práce, a proto dbáme na to, aby se vám dostalo podpory kdykoli ji potřebujete i v rozhodujících obdobích roku. Máte jistotu zázemí více než 3 200 prodejen ve více než 140 zemích a rozsáhlou distribuční sítí strojů a stanete se součástí obětavé rodiny specialistů, pro které se stalo jejich osobní záležitostí poskytovat vám skutečnou servisní podporu nejvyšší kvality. Stejně tak nenecháme žádnou vaši příležitost proklouznout mezi prsty. Pokud máte odhodlání, avšak nemáte zrovna finanční zdroje k tomu, abyste soutěžili v dnešním tržním prostředí, mohlo by mít řešení finanční oddělení AGCO Finance. Vyžádejte si podrobnější informace u svého místního prodejce. Třebaže finanční možnosti jsou pro každý trh specifické, může se jednat o leasing, koupi na splátky a půjčky. HRDOST Pro nás v Massey Ferguson znamená hrdost mnoho věcí. Je ve všem, co děláme, a to se projeví. Je v našem hrdém dědictví, našem jedinečném provedení výrobků a v naší neustálé podpoře našich zákazníků. ZÁVAZEK Jsme hluboce odhodláni naplňovat nejvyšší očekávání a vytvářet kvalitní spolehlivé výrobky s inovativními prvky, které jsou podporovány nejlepšími podpůrnými balíčky. Jsme také odhodláni k neustálému růstu a rentabilitě pro všechny, a současně k respektování potřeb jak velkých tak malých podniků profesionálním přístupem a kvalitou.


33


Výkon motoru

MF 8650

MF 8660

MF 8670

MF 8680

MF 8690

Max. výk. při 2 000 ot/min

✪ Výk. dle ISO 270 (199) v k (kW)

295 (217)

320 (236)

350 (258)

370 (272)

Jmenovitý výkon při 2 200 ot./min.

✪ Výk. dle ISO 240 (177) v k (kW)

265 (195)

290 (213)

320 (236)

340 (250)

Max. krout. mom. při 1 400 ot/min

✪ Nm

1185

1295

1400

1492

1540

Maximální výkon při 1 000 ot/min PTO (OECD, přesnost +/- 2 %)

OECD k (kW)

225 (166)

250 (184)

275 (202)

300 (221)

320 (236)

Měrná optimální spotřeba paliva

g/kWh

190*

190*

190*

190*

190*

Max. výkon na PTO (vývodové hřídeli)

Motor vznětový, s přímým vstřikováním Typ

AGCO SISU POWER litrů/počet vválců

AGCO SISU POWER e3 SCR

84 CTA Turbo/Intercooled 8,4/6 (s přeplňováním a mezichladičem)

Převodovka Typ

Dyna-VT s Power Control: Bezstupňová převodovka s plynulou změnou s Dynamic Tractor Management (DTM)

Rozsah rychlostí na poli

0,03-28 km/h vpřed a 0,03-16 km/h vzad

Rozsah rychlostí na silnici

0,03-50** km/h vpřed a 0,03-38 km/h vzad

Zadní vývodová hřídel Obsluha a ovládání

Nezávislé, elektro-hydraulické s ovládáním start/stop na opěrce ruky a na zadním blatníku s automatikou v souvratích

Otáčky vývodové hřídele při otáčkách motoru 1 000 ot./min. (21drážkový hřídel)

ot./min.

Hřídel s přírubou

2031 l

l

l

l

l

l

l

l

l

Úsporná vývodová hřídel 540 nebo 1 000 ot./min.

ot./min.

Průměr hřídele, 35 mm (13/8in)

1598 l

Integrovaný systém předního závěsu (IFLS) Typ Nosnost táhel

Nezávislý, elektro-hydraulický kg m

5000

Zadní tříbodový závěs a hydraulika Ovládání táhel

Elektronické ovládání záběru, polohy, Intermix (promíchání), výšky/hloubky, rychlosti spuštění, „rychlého spuštění na zem“ a aktivního řízení přepravy.

Uzavřený systém snímání zatížení (CCLS)

l

Maximální průtok oleje při tlaku

l

l

l

litrů/min / barů 175/200

Dolní táhla Maximální nosnost, na koncích táhel

l

kat. 3 nebo 4, typ háku kg l

12 000

Pomocná hydraulika Řídící ventily

Až 6 elektronických řídících ventilů, 4 tlačítkové a 2 s joystikem

Hydraulické spojky

Dekompresní spojky s funkcí připojení/odpojení pod tlakem

Řízení Standardní typ

Hydrostatické, naklápěcí/teleskopický sloupek volantu

S funkcí „Speed steer“

m

m

m

m

m

S posilovačem

l

l

l

l

l

Parkovací brzda

Nezávislý parkovací zámek ovládaný přepínačem

Brzdy přívěsu

Hydraulické, ovládané pedálem

Vzduchové brzdy

m

Brzdy Olejem chlazené, vícekotoučové, hydraulické ovládání

m

m

m

m


Maximální úhel natočení kol

MF 8650 stupně

MF 8660

MF 8670

MF 8680

MF 8690

55

Uzávěrka diferenciálu „Hydralock“

l

l

l

l

l

Odpružená náprava QuadLink

l

l

l

l

l

Kola a pneumatiky Přední

600/70R28

620/65R34

620/65R34

Zadní

650/85R38

710/75R42

710/75R42

l

l

Pracoviště obsluhy Kabina Odklápěcí kapota

l

Do standardního vybavení patří:

Kabina de-luxe s plochou podlahou, boční výfuk, tónované sklo, otevírací boční a zadní okna, klimatizace, 4rychlostní ventilátor s topnou jednotkou, stavitelný sloupek řízení, rádio, CD přehrávač, reproduktory, anténa, automatizované vzduchem odpružené otočné sedadlo s opěrkami ruky, sedadlo pro spolujezdce, odpružení kabiny OptiRide, displej ovládacího centra (CCD Datatronic 4; připraveno pro video a ISOBUS), elektronické ovládání táhel, řídící ventily, 2 přední a 2 zadní pracovní světla, maják, teleskopická zpětná zrcátka s odmrazováním, solární panel na střeše kabiny.

Volitelné vybavení zahrnuje:

Automatické ovládání klimatizace, super-deluxe otočné sedadlo, přídavná pracovní světla, 2 přídavné řídící ventily, zrcátko pro výhled na závěs, střechu „Visio“, rádio/CD přehrávač, výborně viditelný závěs, odpružení kabiny OptiRide Plus

l

l

Hmotnost – minimální, bez přídavného závaží

kg

10300

10300

10300

10300

10300

Délka, táhla ve vodorovné poloze

m

5,67

5,67

5,67

5,67

5,67

Rozvor kol

m

3,10

3,10

3,10

3,10

3,10

S kabinou

m

3,38

3,38

3,38

3,38

3,38

Průměr otáčení - bez brzd

m

7,4/8,4

7,4/8,4

7,4/8,4

7,4/8,4

7,4/8,4

Palivová nádrž - AGCO SISU POWER

litrů

690

690

690

690

-

Palivová nádrž - AGCO SISU POWER e3 SCR

litrů

m

m

m

m

590

Nádrž na aditivum AdBlue (u systému e3 SCR)

litrů

m

m

m

m

30

Výška

Objemy

l = Standardní – = Nevztahuje se/nedodává se ** = Podle legislativy daného trhu m = Volitelné

*

= Testy výrobce ✪ = ISO TR14396

K zajištění co nejpřesnějších a nejaktuálnějších informací v této publikaci bylo vyvinuto maximální úsilí. Mohou se však vyskytnout nepřesnosti, chyby a opomenutí a podrobnosti technických údajů se mohou měnit bez předchozího upozornění. Před jakýmkoliv nákupem by proto měly být potvrzeny všechny specifikace dealerem společnosti Massey Ferguson nebo jejím distributorem.

Hmotnosti a rozměry (přibližně, méně paliva)

Technické specifikace

Přední náprava s pohonem všech kol


Hlavní přednosti řady MF 8600 Zde je rychlá připomínka některých moderních funkcí řady traktorů MF 8600, které si v odvětví strojů o vysokém výkonu nadále upevňují svoji pozici.

01 Nová vlajková loď společnosti Massey Ferguson – traktor MF 8690, který získal ocenění, se jako standardem pyšní revolučním šestiválcovým motorem „AGCO SISU POWER e3 SCR o výkonu 370 k“.

02 Hladké křivky dodávají traktorům řady MF 8600

nový dynamický vzhled. Nově tvarovaná konstrukce podvozku umožňuje menší poloměr otáčení a schopnost manipulace s těžkým závažím a zatížením v záběru a rovněž s velmi těžkým nářadím.

03 Převodovka Dyna-VT nyní spolu s dynamickým

ovládáním traktoru (Dynamic Tractor Management - DTM) zajišťuje harmonický a ekonomicky úsporný pracovní den.

04 Nový plně integrovaný systém předního závěsu má

nosnost 5 000 kg a dodává se se dvěma volitelnými předními hydraulickými spojkami.

06 Systém odpružení přední nápravy QuadLink lze

zapínat a vypínat pro dosažení optimální kvality práce a výkonnosti v terénu za jakýchkoli podmínek.

07 Nová ergonomicky správně uzpůsobená kabina

„Panorama“ poskytuje o 28 % více místa a má integrovanou opěrku ruky poskytující při práci vyšší pohodlí.

08 Nové systémy odpružení kabiny OptiRide a

OptiRide Plus pro vyšší pohodlí a výkonnost obsluhy.

09 Pomocný hydraulický uzavřený centrální systém má průtok čerpadla 175 l/min, což umožňuje vynikající hydraulický průtok, když to nejvíce potřebujete.

10

Nová přední vývodová hřídel se nyní dodává standardně u všech traktorů této řady. S volbou 6 nebo 21 drážek při 1 000 ot/min vývodové hřídele.

05 Robustní zadní tříbodový závěs má nosnost 12 000 kg pro velmi těžkou práci. Dodává se s volbou kulových kloubů kat. 3 nebo 4.

Austro Diesel

GmbH A-2320 Schwechat, Tarbuk Business Park 4 Tel.: +43 (0) 1/701 20, Fax: +43 (0) 1 701 20-5 e-mail: verkauf@austrodiesel.at Internet: www.austrodiesel.at Kontakt CZ: Radim Vlčko Tel/Fax: +420 353 221 277, Mobile: +420 737 236 298

je celosvětová ochranná známka společnosti AGCO. © AGCO Limited. 2009 | Czech/14744/0509/4m

MF 8600  
MF 8600  

massey. ferguson, 8600

Advertisement