Page 1


ШЕПЕТІВСЬКА ЦБС ГРИЦІВСЬ К А М ІСЬК А Б ІБЛІОТЕ К А ДЛЯ ДІТЕЙ

В С Е У К РА Ї Н С Ь К И Й ДИТЯЧОЇ

КОНК УРС

ТВОРЧОСТІ

« Д И Т Я Ч І І СТ О Р І Ї П Р О НАЙГОЛОВНІШЕ» Моя розповідь на тему:

“ДУХОВНЕ ДЖЕРЕЛО ГРИЦЕВА” Виконавець книжки-саморобки користувач Грицівської міської бібліотеки для дітей, учень 9 класу

Дубина Іван Юрійович 2013 рік


Духовне джерело Грицева

«Духовне джерело Грицева» - це краєзнавча кімната-музей, яка діє в приміщенні Грицівської міської бібліотеки.


Музей – це сховище колективної пам’яті про події, періоди, яким призначено минути і канути в глибинах часу. Вони існують для того, щоб ми могли урізноманітнити своє дозвілля у вихідний день чи під час канікул, пізнати минуле під час народознавчих уроків. Щоб створити такі куточки минулого, необхідна кропітка дослідницька робота людей, які сприяють збереженню культурних надбань та відродженню духовності. Саме такі люди працюють в Грицівській міській бібліотеці і створили краєзнавчий музей нашого селища «Духовне джерело Грицева». Краєзнавчий музей – це місце, де зустрічаються сьогодення і минуле. Коли ти загалянеш у цю кімнату, то відчуєш як дух тих часів наповнює тебе.


Відвідавши краєзнавчий музей-кімнату «Духовне джерело Грицева» в приміщенні Грицівської міської бібліотеки для дорослих та дітей після народознавчого уроку «Краю мій ,лелечий, рідна сторона!», в мене залишилося багато вражень від побаченого і я дізнався багато нового. Там я вперше побачив старовинні речі: праски, рубель, мотику, коловорот, посуд, лічильну машинку. Привабили мене своїм розмаїттям глечики та кухлі, які використовувалися для приготування і зберігання їжі

.

Дуже цікаво було побачити народний одяг, чудові вишиванки, експозицію рушників, вишитих різною технікою вишивки. На стендах красувалась своїм різнобарв’ям експозиція з хусток. Зачарували своєю неповторністю вишиті , написані фарбами картини , вправних майстринь та художників-любителів нашого селища.


Далі радували око більш сучасні експозиції, а саме: один із перших телевізорів, патіфон, радіола, великий шкільний глобус. Але найбільше припала мені до душі експозиція кімнати 30 -50-х рр. ХХ ст. Яка в ній панує чудова атмосфера! Українська хата – це затишна і мальовнича, білена ззовні і всередині будівля. Внутрішнє планування хатинки ХХ ст. характеризується повсюдною єдністю. Головним елементом хатини є українська піч, де готували смачні українські страви, такі як борщ, куліш, каші. Вона займає внутрішній кут хати з одного боку і обернена своїм отвором до стіни, де розташувалися вікна. Коли горів вогонь в печі , дим йшов повністю в хату. На центральній стіні оселі висять ікони, прикрашені вишитими рушниками. На столі стоїть лампадка.


Е К С К Л Ю З И В Н А Х АТ И Н К А 30-50-Х РОКІВ 20 СТ ОЛІТТЯ


Біля печі розташований піл, вкритий тканим рядном. Під іконами стоїть старовинне дерев’яне ліжко, застелене саморобним килимом. На стелі висить підвісна колиска для немовляти. Поряд з ліжком стоїть велика скриня, в якій в колись зберігали одяг та різні речі. На проміжній стіні розміщена дерев’яна поличка-мисник з різним посудом. Перед експозицією кімнати стоїть, плетений із вербової лози, український тин, оздоблений золотавими соняшниками та червоними кетяхами калини.


Всі експонати музею були подаровані жителями нашого селища, які ще і до сьогодні поповнюють музей різними старовинними речами. Кімната-музей «Духовне джерело Грицева» стала осередком дослідження і пропаганди та зберігання пам’яток народної культури нашого селища. Кожен житель, відвідавши музей, повинен усвідомити, що все

в людині почи-

нається з духовності. Кожен із нас, виростаючи, повинен знати та поважати свою культуру, свій родовід. Я дуже задоволений цією екскурсією, бо познайомився із життям та побутом своїх бабусів і дідусів, і відчув зв’язок з багатьма поколіннями. Як чудово, що у нашій бібліотеці є такий музей.


Духовне джерело Грицева  
Духовне джерело Грицева  

Книжку-саморобку виготовив Ваня Дубина, активний читач Грицівської бібліотеки

Advertisement