Page 1

Your Life Od dívek pro dívky 02/13


Your Life 02/13 Na tomto čísle spolupracovaly: Andrea Bone Dragell Gabriela Lady Nectarine Mara Rose Fotografie na obálce: Dragell Kontakt E-mail: your_life@klikni.cz Web: http://your-life.ic.cz


Úvodní slovo Valentýn je za námi, doufám, že jste si jej díky našemu minulému číslu dobře užili :) Tentokrát je číslo volnější, žádné hlavní téma nemá, ale určitě potěší, jako všechny předchozí. Připravily jsme si totiž pro vás hodně zajímavých a hravých věcí. Určitě nesmím zapomenout v první řadě uvést Gabrielino hravé líčení, které bude terčem na každé párty. Ale o krásu tváře je třeba pečovat i jinak, nejen líčením, proto nepřehlédněte článek plný tipů na obličejové masky, jistě se vám alespoň jedna zalíbí a alespoň máte důvod k relaxaci. Jistě vás také potěší speciální velký článek o uvazování šátků, které jsme společnými silami pro vás připravily. Můžete se samozřejmě těšit na pravidelný rozhovor, tentokrát byla vyzpovídána blogerka zRzQa. Také je pro vás nachystáno místo, kde můžete předvést své výtvory, ale o tom více až na dalších stranách. Tak hurá do čtení tohoto čísla!

Příjemné počtení přeje Dragell

Obsah čísla 4 7 8 9 11 12 19 21 24

Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene. Balzac de Honoré

Líčení rtů tak trochu jinak Kouzelná rtěnka Třpytky na řasy Domácí masky Stres + jídlo = štěstí? Velký speciál: Vázání šátků Kam na vysokou školu? Rozhovor s blogerkou zRzQou Krize v přátelství Redaktorky slaví úspěch časopisu a rády pro vás budou psát i nadále. Zde jsou výsledky čtenosti.

1500 čtenářů Září 2012

7000 čtenářů Leden 2013


Líčení rtů tak trochu jinak Gabriela | http://amazing-beauty.blog.cz Líčení je zábava. S make-upem se dá vyčarovat naprosto všechno a to i netradiční líčení rtů. Není to sice na denní nošení, ale je to kreativní a zábavné!

Kam se dá toto líčení využít - dětská oslava narozenin (když tyhle rtíky namalujete dětem na oslavě narozenin, zblázní se štěstím) - na kreativní focení (jsem si jistá, že by vznikly zajímavé fotky) - párty v maskách (originální část masky) Na následujících stranách vám poradím, jak se takto nalíčit.


PANDA Ta je na líčení nejlehčí. Rty orámujte a vyplňte bílou kajalovou tužkou a zapudrujte bílým stínem. Tekutou linkou vytvořte ouška, nosík a očka.

VOSA Vosa má stejný základ jako panda. Rty opět orámujte a vyplňte bílou tužkou, ale tentokrát zapudrujte žlutým stínem. Kdo má ale žlutou tužku na oči, může použít ji. Žlutý stín vrstvěte tak dlouho, dokud nezískáte sytou a pronikavou barvu. Pak už jen vytvořte pruhy černou tekutou linkou, doplňte oči a tykadélka. Křidélka snadno nakreslíte bílou tužkou – žilky udělejte modrou linkou, nebo tužkou. Stejnou tužkou/linkou dozdobte i oči.


LIŠKA Patří k těm snadnějším. Rty naličte oranžovou rtěnkou, jak jste zvyklí. Dodělejte s ní ale ouška a ocásek. Do středu spodního rtu naneste bílý stín, vytvoříte tak dojem liščího kožíšku. Bílou aplikujte také na ouška a ocásek, ještě ozvláštněte hnědým stínem. Zbývají dodělat oči a čumáček za pomocí černé linky.

KOČKA Rty vyplňte černou tužkou na oči, přikreslete ocásek, fousky a ouška – ty vyplňte bílou tužkou. Dokreslete žluté oči stínem.

Troufnete si na takové rty?


Kouzelná rtěnka od Barry M Gabriela | http://amazing-beauty.blog.cz Představte si, že budete mít doma ve svém kosmetickém šuplíku jedinečnou rtěnku, která vám vytvoří originální odstín, který nikdo jiný mít nebude. Nebylo by to fajn? Přesně tohle zázrak od Barry M umí. Na první pohled jste se určitě lekli. Zelená rtěnka, cože? Jenže v tom celé to čarování je. Po nanesení na vaše rty začne rtěnka reagovat a vytvoří si svůj jedinečný odstín. Na každých rtech bude vypadat úplně jinak. Tak třeba na mých vytvořila velmi tmavou růžovou. Najdete ji pod názvem Touch of magic. Lze ji zakoupit na e-shopu http://mojesminky.cz. Oceňuji kreativitu výrobce, který si s tímto kouskem opravdu vyhrál. Je to něco originálního a myslím si, že něco podobného u jiných značek nenajdeme. Její vlastnosti Po otevření neonově zelené rtěnky mě praštil do nosu velmi známý zápach. Framikoin. Zcela identická „vůně“, ale o něco málo slabší. Že by to bylo něco příjemného, se dvakrát říct nedá. Beru to jako velké mínus, protože přeci jenom, máte rtěnku na rtech a vůni budete cítit po celou dobu nošení. Když překonám zápach, musím uznat, že je velmi příjemná na rtech, pěkně hydratuje, je taková krémová, konzistencí asi jako balzám na rty. Výdrž je neuvěřitelná. Pozor, ať si s ní omylem nečmrknete na tvář, protože pak zažijete veliký boj s odličováním. Tahle věcička vyžaduje velice opatrné zacházení. Na rtech drží a drží, snad do té doby, dokud se jí samotné nezachce zmizet. Výdrž po celý den ZARUČENA. Ještě teď mám swatch na ruce. Její nejlepší vlastností je, že vypadá velice přirozeně. Klasická rtěnka vám udělá lehký nános na rtech, tahle ne, zcela se do nich vpije. Verdikt Myslím, že je to zábavná věc, ale není to nic, co bych musela mít bezpodmínečně doma a bez čeho by moje kosmetická kolekce byla neúplná.


Třpytky na řasy Dragell | http://dragell.cz Přemýšlíte, v čem se blýsknout mezi přáteli příště? Dnes tu pro vás mám drobný návrh, který vás jistě osloví. Čirou náhodou jsem narazila na zajímavý výrobek, třpytky speciálně pro aplikaci na řasy. Jedná se o praktickou tužkovou tubu, kdy se šroubováním konce posouvají třpytky směrem k štětečku. Jedná se o výrobek firmy Barry M, které jsem jinde prozatím nezahlédla. Nabízí daleko více barev než jen zelenou, takže můžete zapátrat po té správně variantě pro vás na e-shopu http://mojesminky.cz. Firma Barry M netestuje na zvířatech!

Třpytky jsou v gelu, takže při nanášení se vám nerozsypou, zůstanou na místě a vy je štětcem natřete, kam potřebujete. Na druhou stranu právě díky tomuto gelu jsou řasy lehce slepené. Doporučuji raději rozdělit párátkem nežli pročesat hřebínkem, abyste si třpytky neodstranili. Nanášejí se teprve až na řasenku a při zdroji světla se krásně třpytí (viz. obrázek výše). Verdikt Efekt sice není příliš výrazný, každopádně pro ozvláštnění vzhledu je to zajímavá věc, kterou nemá jen tak každý.


Domací masky Andrea Bone | http://andrea-bone.blogspot.cz Je únor a střídavé počasí má vliv na naší pokožku. Naše pokožka může vypadat unaveně, šedě a bledě. Jen bych chtěla podotknout, že tyhle masky mohou být i relaxační. Já sama mám všechny ozkoušené a více méně se řídím podle obsahu vitamínů a vyživovacích látek. Šedá pleť bez života Té se dá zbavit strašně rychle. Za pomocí okurky a jogurtu. Postup: Nastrouhejte salátovou okurku (stačí čtvrtka) do misky a přidejte lžíci bílého jogurtu, vše promíchejte. Já osobně doporučuji to dát na 5-10 minut do ledničky a poté si masku nanést na obličej a relaxovat s ní asi 15 minut. Unavená pleť Nespali jste celou noc a teď toho před zrcadlem litujete? Tak přestaňte litovat a udělejte si masku/peeling z kávy. Postup: Do mističky dejte polívkovou lžíci kávy a čajovou lžičku vody, pokud chcete peelingovou masku přidejte čajovou lžičku krystalového cukru. Krouživými pohyby aplikujte na obličej a opět si s maskou klidně můžete jít lehnout na 5 až 10 minut.

Výživa pro obličej Jednou za čas si náš obličej zaslouží trochu výživy. A myslím si, že tahle maska je na to jako dělaná. Postup: Do misky dej dvě polévkové lžíce medu a rozmačkaný banán nebo šťávu z pomeranče. Na obličej aplikujte buď prsty nebo dřívkem od nanuku (čisté).


Zmenšení pórů Hodně z nás bojují proti rozšíření pórů a znám jednu přírodní věc, která ti zmenší póry. 1. Postup: Nejdřív si vyčistěte pleť od nečistot. Poté rozkroj jablko a krouživými pohyby masíruj pleť. 2. Postup: Nastrouhejte jablko (nejlépe do misky) a poté si ho naneste na obličej a relaxujte 15 minut. Šedá pleť bez života Postup: Nastrouhejte salátovou okurku (stačí čtvrtka) do misky a přidejte lžíci bílého jogurtu, vše promíchejte. Já osobně doporučuji to dát na 5-10 minut do ledničky a poté si masku nanést na obličej a relaxovat s ní asi 15 minut. Unavená pleť Postup: Do mističky dejte polívkovou lžíci kávy a čajovou lžičku vody, pokud chcete peelingovou masku přidejte čajovou lžičku krystalového cukru. Krouživými pohyby aplikujte na obličej a opět si s maskou klidně můžete jít lehnout na 5 až 10 minut.

Výživa pro obličej Postup: Do misky dej dvě polévkové lžíce medu a rozmačkaný banán nebo šťávu z pomeranče. Na obličej aplikujte buď prsty nebo dřívkem od nanuku (čisté).

Zmenšení pórů 1. Postup: Nejdřív si vyčistěte pleť od nečistot. Poté rozkroj jablko a krouživými pohyby masíruj pleť. 2. Postup: Nastrouhejte jablko (nejlépe do misky) a poté si ho naneste na obličej a relaxujte 15 minut


Stres + jídlo = štěstí ? Lady Nectarine | http://ladynectarine.blogspot.cz Každému se někdy stane něco zlého, každý má někdy období, kdy není vše tak, jak by si přál. A každý toto období řeší po svém. Někdo se zavře doma s knihou, někdo se obklopí svými nejbližšími a někdo se ponoří do "tajů" ledničky. Pro někoho je jídlo lék, který si sám naordinoval a dlouhodobé užívání nese podobná rizika, jako nějaký jiný lék předepsaný doktorem. A proč je vlastně zajídání stresu tak uklidňující? Výzkumníci z Kanadské univerzity v Calgary zjistili, že jídlo a chutě mají na pochody v mozku velmi blízko k mozkovým emočním centrům a tím dokázali, že sami vlivem negativním emocí saháme po jídle. Takže ve výsledku to znamená, že si naše tělo o jídlo doslova řekne. Tuky, cukry a nebo sůl (vše dohromady tvoří např. sušenku) uvolňují do mozku tlumící opiáty a tělu přirozené látky, které mají na svědomí hormon štěstí. Jestli vás napadlo, že je to podobné, jako s drogami, máte docela pravdu, tento proces je velmi podobný. Když jsme šťastní a vyrovnaní, nemusíme po sladkém ani jiném jídle sahat jindy, než když máme hlad, protože naše tělo si látky, které zapříčiní šťastné pocity (např. serotonin, dopamin), tvoří samo. Jak je známo, všeho moc škodí, takže když si dáte občas na nervy čokoládu, tak se rozhodně nic nestane. Budeme k sobě naprosto upřímní: kdo někdy stres nezajedl čokoládou? A jedna zajímavost na konec. Chytří američtí psychologové v roce 2005 přišli s tím, že druhem jídla se zjistí náš vnitřní problém. Souhlasíte? Sýr, slaná sušenka – frustrace a vnitřní zmatek Maso - vztek, hněv Zmrzlina, šlehačka - málo lásky, chuť na mazlení Čokoláda, kafe - smutek, pocit nepotřebnosti Něco křupavého - stres Těstoviny se smetanovou omáčkou - osamělost


Vázání šátků Andrea Bone | http://andrea-bone.blogspot.cz Dragell | http://dragell.cz Gabriela | http://amazing-beauty.blog.cz

Šátky jsou skvělým způsobem, jak si zkrášlit a ozvláštnit outfit. Že je neumíte vázat? Nevadí, mi vám s tímto problémem na následujících stranách pomůžeme.

První způsob, který ukážu, se nejvíce hodí do trička/svetru co mají hluboký výstřih, protože takto uvázaný šátek dokáže hodně zakrýt. A návod je strašně jednoduchý. Postup: Nejprve si šátek složte do trojúhelníčku a poté ho dejte kolem krku a konce zavažte na uzlík. Cíp šátku zastrkejte do výstřihu jako je to na obrázku.


Tento postup se skvěle hodí k halence. Je jednoduchý, ale při tom osvěží skvěle pracovní/školní outfit. Postup: Šátek si složte buď do trojúhelníku nebo do obdélníku (já ho uvázala do obdélníku). Konce svažte na úhledný uzlíček a uzlíčky nechte vepředu.

Tenhle způsob je dobrý, když Vás bolí v krku nebo je skvělí k roláku, když potřebujete zakrýt vysoký a třeba i nevzhledný límec roláku. Postup: Šátek složte do trojúhelníku a obvázejte ho kolem krku, ale je dobré když si šátek dáte přes bradu. Cípy svažte na uzlík a schovejte je pod hlavní část šátku.


Další mé tipy: šátek můžete použít i jako čelenku nebo gumičku.

Všechny šátky, na kterých předvádíme různé možnosti uvazování, můžete zakoupit v internetovém obchodě http://belisi.cz. Tento obchod nabízí nejen tyto krásné šátky, ale i šály a pašmíny.


Šátek seskládáme do pruhu dle diagonály. Poté jej přehneme na polovinu. Nyní je jen na vás, zda necháte smyčku seskládanou nebo ji trochu rozvinete, jako já na obrázku. Přehnutý šátek si dáme za krk a posléze vpředu provlíkneme volné cípy smyčkou. Pak stačí utáhnout a upravit.

Šátek opět složíme, umístíme jej za krk a cípy v předu zajistíme dvěma uzlíky. Nyní šátek překřížíme a následně přehodíme připravené oko s cípy přes hlavu.


Šátek seskládáme do pruhu dle diagonály. Obtočíme jej kolek krku se středem umístěným v přední části. Jakmile máte cípy vpředu, nadzvednete již obmotaný střed šátku a shora dolů protáhnete cípy vzniklou mezerou.

Je více možností, jak šátek zakončit, při obmotání zepředu. První fotografie ukazuje výše popsaný způsob. Na druhé fotografii je navíc pod šátkem kolem krku umístěn uzlík svazující cípy, ty tak drží pohromadě. Třetí fotografie ukazuje prosté omotaní bez jakékoliv další úpravy.


Šátek přehněte tak, aby tvořil obdélník. Začněte skládat a vytvořte ze šátku tenčí proužek. Zavažte na dva uzlíky a ty natočte mírně do strany krku. Hodí se k blazeru.

Špičku přehněte ke špičce a opět poskládejte, jako u první varianty.Vytvořte kravatový uzel a přední konec nechte kratší, než ten pod ním. Šátek uvázaný kravatovým způsobem vám bude slušet s košilí. Šátek nemusí být nutně ozdoba krku, můžete s ním ozdobit také kabelku.


Kam na vysokou školu? Dragell | http://dragell.cz Nevíte stále, kam na vysokou školu, přestože se blíží ukončení přihlášek? Je tolik škol, ale jak žádnou nepřehlédnout? Jak vědět, že obor, který chcete studovat, není i jinde pro možnost podání více přihlášek (pro jistotu). Dnes vám představím zajímavou stránku, která mi pomohla také. Kompletní přehled vysokých škol s informacemi o nich naleznete na stránce

http://vysokeskoly.flek.cz Je zde možné procházet jak školy v celém kraji (vit obrázek vpravo), tak v konkrétním městě.Vše doplňuje ještě jeden vyhledávač na požadovaný obor. Tahle kombinace zajišťuje, že naleznete školu opravdu jen v místě blízkosti bydliště. Výběr školy můžete ve vyhledávači konkretizovat, jaké hledáte studium (např. prezenční), jeho druh (např. bakalářské) a zda je s nebo bez školného. Napravo máte také výřez okna s informacemi o dané škole, tedy tzv. profil školy. Naleznete zde důležité informace, ale také internetovou adresu školy, kde v případném bližším zájmu naleznete konkrétnější informace.

Kromě vysokých škol můžete na stránce flek.cz nalézt i přehled brigád či práce a mnoho další zajímavých doplňujících článků k nim se vztahujících.

Důležité informace Kromě promyšleného vyhledávače vysokých škol je flek také centrem různých tematických článků, které jistě každému nemálo pomohou. Speciálně pro vás jsem vytáhla dva, které by vás mohly zajímat. Dny otevřených dveří na vysokých školách 2013 http://flek.cz/clanky/vysoke-skoly/dny-otevrenych-dveri-na-vysokych-skolach-2013

Sice již uběhlo mnoho DOD na VŠ, stále se ale nějaké najdou, nepřehlédněte. Přijímací zkoušky na vysoké školy a jejich vyhodnocení http://flek.cz/clanky/vysoke-skoly/prijimaci-zkousky-na-vysoke-skoly-a-jejich-vyhodnoceni

Jak se dostat na vysokou školu? Tento článek jistě poradí. A mnohé další články…


Nahoře vlevo: Nejvyhledávanější fakulty v Jihomoravském kraji. Nahoře vpravo: Nabídka škol při vyhledávání v Jihomoravském kraji. Dole vlevo: Ukázka z profilu školy BIBS


Každý je svým způsobem šikovný, Každý z nás něco krásného umí vytvořit, tak proč se tím nepochlubit? Nyní máte možnost zviditelnit vaše díla právě na stranách tohoto časopisu! Ať již fotografie, tradiční kresba, digitální malba nebo takové korálkování či pletení.Vše má u nás místo.

Fotografii vašeho nejpovedenějšího díla zasílejte na e-mail your_life@klikni.cz s předmětem Můj prostor. Do textu připojte následující informace: - Název díla -Technika vytvoření - Vaše jméno nebo přezdívka a věk - Váš web/blog (není povinné) - Komentář k výtvoru o jedné větě

Při větší účasti si dovolujeme vybírat ke zveřejnění ta díla, která nás osloví více. Při velmi nízké účasti se projekt ruší.


Rozhovor s blogerkou zRzQu Mara Rose | http://tvorime-zde.blog.cz Do únorového čísla jsem si pro vás připravila rozhovor se šestnáctiletou blogerkou, která se přezdívá zRzQa. V blogovém "světě" docela prorazila a v aktuální době má celkem dost navštěvovaný blog, tak mě napadlo udělat s ní rozhovor a seznámit jí s těmi z vás, kteří jí třeba ještě neznají. Ahoj Zuzko, mohla by jsi čtenářům sebe a svůj blog trochu představit? Zdravím! Jsem šestnáctiletá slečna, která je kreativní a nebojí se zkusit nové věci.Věnuji se mnoha sportům, ale přeci jen je podle mě nejlepší volejbal, který hraji závodně skoro pět let. Ovšem mým velkým koníčkem je focení. Jinak jsem přátelská, ukecaná, ovšem dokážu být pěkně protivná.Všem vždy ráda pomůžu a bohužel jsem hodně důvěřivá a často na to doplácím. Co od blogování očekáváš? Od blogování očekávám to, že se získám nové a zajímavé zkušenosti, naučím se něco více z grafiky a také to, že se trošku prosadím jako blogerka na internetu.

Co ti blog dal a naopak vzal? Blog mi dal velké množství stálých návštěvníků a to, že s nimi můžu být neustále v kontaktu, což mě velmi těší. Naopak mi ale vzal to, že už nemám na blogu jakou si anonymitu a "nemůžu" (píši s uvozovkami proto, protože spíš nechci aby to některé osoby četly) si psát už co se mi zlíbí. Některé své pocity si nechám pro sebe a už je nevypisuji vždy na blogu. Chystáš nějakou větší změnu na blogu? Zatím něco velkého nechystám, možná akorát tak změnu designu. Ale do půl roku se snad konečně (!) uskuteční to překvapení, které jsem návštěvníkům slíbila. Co považuješ za největší úspěchy svého blogování? Za velký úspěch považuji hlavně to, že můj blog sleduje takové obrovské množství lidí a líbí se jim mé články a má celkové tvorba. To mě těší ze všeho nejvíce. Láká tě přispívání svými články na různé servery a weby pro dívky? Proč? Upřímně řečeno, ani mě to moc neláká. Mám svůj styl psaní a přidávám články z mnoha odvětví a zrovna psát články, které se týkají módy či kosmetiky - tak to mě moc neláká, jelikož se o to ani moc nezajímám. Nechci ať to vyzní tak, že je mi jedno co si obleču a jakou kosmetiku používám, myslím to tak, že prostě nejsem holka, která by se v tom nějak vyžívala a extrémně by se o to zajímala a mohla by o tom psát slohovky :D


zRzQa http://zrzka11.blog.cz


Co ty a spolupráce s různými firmami? Co si o tom myslíš? Nabídky dostávám a těší mě to. Ale zase nechci, aby můj blog byl jen o reklamách. Lidi to totiž časem přestane bavit a i mě to přijde otravné, když blog je přehlcen reklamami a autor blogu si myslí, jak je to "strašně nenápadné" a dělá, jako by žádné reklamy na blogu neexistovaly. Je-li to jednou za čas, tak proč ne. Ale mít blog jen o propagacích jiných stránek či produktu? To podle mě už ztrácí smysl vůbec blogovat. Ale zase je fajn, když si bloger na blogu něco vydělá. Mezi tvé záliby patří fotografování. Jaké byly tvé začátky se zrcadlovkou? Co fotíš nejraději a jak často se fotografování věnuješ? Ano, fotografování je (jak jsem již zmínila) můj velký koníček. Začátky byly celkem těžké, jelikož jsem ještě moc neovládala celkové nastavení a musela jsem i tom nejdřív něco víc nastudovat a naučit se s tím zacházet. Ostatně už jsem se to naučila a je to velká zábava. Nejraději fotím portréty. A když je čas, tak fotím snad pořád. Určitě totiž nedopustím, aby se na baby prášilo (pozn. baby je moje zrcadlovka :D) Už se ti někdy stalo, že by tě někdo neznámý zastavil na ulici a řekl ti ,,Nejsi ty náhodou blogerka...?"? Už se mi stalo, že jsem třeba šla po ulici a nějaké dvě slečny na mě pořád koukaly a "nenápadně" mě sledovaly. Později jsem dostala od nich zprávu, že mě viděly tam a tam, ale že se bály mi něco říct :D A samozřejmě věděly, že se blogu věnuji.

V září jsi nastoupila do prvního ročníku na gymnázium. Jaký pro tebe byl nástup na střední školu a jak to ovlivnilo tvůj život? Začátek jsem moc nevychytala, to přiznávám. Podcenila jsem to a moc jsem se neučila a tak jsem nachytala ne příliš pěkné známky. Ale už znám systém, jak to na škole funguje. Ale ten půl rok byl těžký (a bude hůř - říká má kamarádka v druháku) a je toho opravdu příliš. Gympl, na kterém studuji, je velmi náročný a já věřím, že to nějak zvládnu :) Když to dali jiní, tak co bych to nedala i já. Už víš, kam by jsi chtěla jít po střední škole nebo co by jsi chtěla dělat za povolání? To je právě to, proč jsem šla na všeobecný gympl.Vůbec nevím, čím jednou budu, proto jsem si dala ještě čtyři roky na rozmyšlenou ať vím, na jakou vysokou školu později půjdu. Ale určitě chci ještě dál studovat, jen zatím nevím co. Jak si představuješ svoji budoucnost? Po střední škole chci jít studovat vysokou školu. Do svých 20let bych si chtěla splnit svůj velký sen a to jet do Paříže. Pak si najít dobré zaměstnání, věnovat se nějakou dobu práci a třeba v 30letech si založit rodinu. Co by jsi na závěr vzkázala našim čtenářkám? Dnešní doba je hrozná v tom, že člověk sedí neustále u počítače. Uvědomte si, že někdy je to ztráta času a proto raději běžte na pokec ven s přáteli a nepište si neustále na Facebooku. Vždyť osobní kontakt je důležitý a v dnešní době už se na něj občas zapomíná. Jinak si užívejte života aaa...mějte se krásně! :*


Krize v přátelství Lady Nectarine | http://ladynectarine.blogspot.cz Svěřím se s něčím, co mě strašně, ale strašně bolí a zraňuje. Je veřejným tajemstvím, že ženy a dívky mají okruh kamarádek a jedna bývá "ta nejlepší". Také jsem takovou měla... Byly jsme si na základce strašně blízké, stála jsem ji věrně po boku i v tom nejhorším. Když se proti ní všichni spikly, pořád jsem byla ta, které se dobře "brečí na rameni". Po skončení základní školy jsme si slíbily, že se budeme vídat pořád a odloučení na střední škole nás nerozdělí. Ale rozdělilo.

Asi to bude znít strašně sobecky, ale nebyla to moje vina. Tolikrát jsem se snažila (v mezích, protože to bych byla už "stíhačka", že?), abychom se třeba v pátek odpoledne, o víkendu nebo o prázdninách sešly. Marně. Za dobu od konce deváté třídy jsme byly spolu dvakrát - jsem v druhém ročníku. Možná by to někomu stačilo, mě ne. Je to tak strašná změna, když se s někým vídáte prakticky každý den, svěřujete se s tak strašně osobními věcmi a najednou je tomu někomu jedno, že se s vámi vůbec nevídá. Vím, že se strašně změnila stylem oblékání, chováním, prioritami apod. Zkrátka je od základu jiná. Snažím se, abych to přešla, ale moc mi to nejde. Díky těmto událostem jsem se hluboce zamyslela nad tím, jak by se vlastně mělo o přátelství pečovat.V pravém přátelství bychom se neměli do ničeho nutit. Všechno je o dobrovolnosti, nucení nemá cenu. To, že se přestanete vídat nebo se u někoho změní životní styl nemůže být pro přátelství překážkou. Když přece jen přátelství skončí, tak by se nemělo na staré kamarádky myslet jako na zrádkyně nebo mrchy, je velmi důležité myslet na to pěkné, co přátelství doprovázelo a časem se možná karta obrátí. A vůbec nejdůležitější ze všeho je v přátelství důvěra a respekt. Ze srdce doufám, že se vám krach přátelství nikdy nestane.


Další články Časopis Your Life není jediným zdrojem informací pro dívky. Vybraly jsme pro vás zajímavé články z dívčího internetového portálu kámoška.cz.

Poznáte kosmetické duplikáty dražších značek? http://www.kamoska.cz/styl-a-moda/poznaskosmeticke-duplikaty-drazsich-znacek.html

Drahé značky se většinou vyznačují vysokou kvalitou, ale také nepříznivou cenou. Pokud chcete, aby vám vaše peněženka byla vděčná, objevte společně se mnou dvojníky drahých značek.

„Mám dost nápadu,“ tvrdí v rozhovoru Aik Murczechy http://www.kamoska.cz/kultura-a-spolecnost/mamdost-napadu-tvrdi-v-cerstvem-rozhovoru-aikmurczechy.html

V posledním rozhovoru odpověděl na 10 otázek Aik Murczechy, kterého určitě znáte díky množství zajímavých videí, které na YouTube atakují v součtu hranici 10 milionů zhlédnutí. Co Aik zrovna chystá a proč chtěl dát pusu Rytmusovi?

Jak vysadit antikoncepci a nemít pleť jako puberťák? http://www.kamoska.cz/zdravi-a-sport/jak-vysaditantikoncepci-a-nemit-plet-jako-pubertak.html

Ještě před pár lety byla hormonální antikoncepce velký hit. Avšak stejně tak, jako se masově nasazovala, se poslední roky zase vysazuje. Jak se jí zbavit s co nejmenšími následky?


Your Life 02/13  

Český dívčí magazín

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you