Page 1

valentýn // 2013


Vítáme vás v našem malém valentýnském vydání. Už dříve jsme pro vás chtěly připravit něco, co by vám zkrátilo to dlouhé zimní čekání na jarní vydání You&Me. A samozřejmě to musí stát za to. Co může být tedy vhodnější nežli největší svátek zamilovaných v roku. Takto vznikla myšlenka připravit pro vás číslo plné inspirací a nápadů, jak udělat letos svátek sv. Valentýna tím nejkrásnějším, jaký kdy vaše polovička zažila. Kromě originální žádosti o ruku v tomto mini čísle najdete i několik tipů na to, jak si tento den společně osladit, jak zajímavě zabalit dárky, případně pokud nemáte čas shánět krásné přání, máme pro vás jedno připravené. Tentokrát jsme pro vás přichystaly ne jednu, ale hned dvě nádherné kytice. A samozřejmě k svátku sv. Valentýna patří i příběhy o lásce, takže tomu se také nevyhnete. Doufáme, že se vám toto speciální mini vydání bude líbit a také, že se na připravované jarní číslo budete těšit zase o něco více.

S láskou Luc a Radostina


4.

Ona a On

13.

Čokoládový dort

11.

Sladká srdíčka

40.

Z lásky

18.

Vezmeš si mě?

15.

Výjimečné balení

41.

Flowers & Living


fotografie // Veronika a Petr Mlýnkovi


Ona je Natálka.

On je Miloš.

Oni se rozhodli, že se vezmou. Jak k tomu všemu došlo

a jaký je jejich příběh, to se dočtete v pravé zimní pohádce.


První setkání

První pusa

Naše první setkání se odehrálo, když jsem chodila na základní školu a Milošek byl u nás v jídelně na praxi. Byl to ten nejkrásnější kuchař, kterého jsem kdy viděla. Chodil si po kuchyni v naprosto čistém, bílém polo tričku s límečkem nahoru a snažil se tam jen tak poflakovat. Jediná jeho činnost za celý den nastala ve chvíli, kdy jsem přišla na oběd já. Z ničeho nic se vždycky objevil v okýnku, aby mi vydal oběd a potom celou dobu stál ve dveřích, dokud jsem neodešla. Bylo mu tehdy 17 a mně 13, takže jsem pro něj byla malá holka. Dodnes si ale pamatuje můj zelený rolák, který jsem tehdy nosila.

Před domem na dobrou noc.

V 17 letech na praxi ve školní jídelně, kde jsem “vařil“ a Natálka byla 13leté roztomilé pískle v zeleném svetru.

První rande Oficiální první rande jsme asi nikdy neměli. Náš první večer jsme trávili s partou přátel a potom už jsme se scházeli každý den.

Ten pravý Když jsme spolu, jsme jako jedno tělo a jedna duše. S ním jsem sama sebou a cítím se jako v pohádce. Vím, že se o něj můžu ve všem opřít a nemusím se ničeho bát. Asi to byl osud, že jsme se po 7 letech od našeho setkání dali dohromady a proto věřím, že to bude napořád. Vím, že on je ten pravý.

Ta pravá Jsme úplně stejní a stejně střelení. Snad ve všem se doplňujeme a smějeme se úplně stejným blbostem. Vím, že se jí můžu se vším svěřit a vždy ji požádat o pomoc. Vím, že se nikdy s nikým nebudu cítit tak, jak se cítím, když jsem s ní.


Žádost o ruku Připadala jsem si jako v nějaké pohádce. Milošek mě požádal o ruku v Řecku na dovolené, v překrásném starém městečku. Stáli jsme v zahradě nad mořem, v kterém se odrážel měsíc, který před chvilkou vyšel. Podíval se na mě, chytil mě za ruce, poklekl a řekl, že by se mnou chtěl být už navždy a jestli bych si ho chtěla vzít. Okamžitě jsem se rozplakala a moje odpověď byla jasná.

Ani mi to nepřipomínejte. Jediné, co jsem věděl, bylo, že bych ji chtěl požádat v Řecku, protože ho odmalička miluje. Strávil jsem asi 2 hodiny nad vymýšlením, kam zabalit krabičku s prstýnkem tak, abych ji tam propašoval a ona nic netušila. Nakonec jsem prstýnek vezl schovaný v teniskách. Když jsme přiletěli do Řecka, neměl jsem ještě ani tušení, kdy a kde ji o ruku požádám. Hned druhý den jsme šli na večeři do městečka ve skále, kde jsem věděl, že se jí bude líbit, a tak jsem


si prstýnek schoval do peněženky. Celý večer jsem ho nervózně kontroloval, abych ho náhodou nevytratil. Nakonec to přišlo úplně spontánně při procházce městem. Všechno, co jsem měl připravené, že řeknu, jsem zapomněl, ale naštěstí to prošlo.

Ona o něm: Je společenský, bláznivý a ctižádostivý. Je ochranitelský, laskavý a citlivý. Někdy je klidný, jindy bouřlivý,

někdy je milý, jindy protivný. V každou denní či noční hodinu je ale roztomilý a andělsky krásný. Znám všechny jeho vlastnosti a všechny je miluji.

On o ní: Je úplně jiná, než kdokoli jiný. Většinu věcí dělá úplně naopak než ostatní a sem tam je trošku nemehlo. Je to prostě moje roztomilé zlatíčko, které moc miluji.


Sladká srdíčka


Na přípravu srdíčkových lízátek budeme potřebovat 10 lžic cukru, 10 lžic vody, 4 lžíce octu (nebojte se, není v nich ani trošku cítit) a potravinářské barvivo, v našem případě jsme použili červené. Všechny ingredience dáme do jednoho hrnce a vaříme zhruba 10 až 15 minut, tak aby se vyvařila všechna voda a směs zhoustla. Ještě předtím, než vlijeme směs do formiček, vytřeme je olejem. Hotová lízátka nebo třeba bonbónky se pak budou snadněji vyndávat. Po nalití do formiček necháme dostatečně dlouho vychladnout a ztvrdnout.


ト経kolテ。dovテス dort


175 g másla 200 g tmavé čokolády 300 g hladké mouky 375 g hnědého cukru 25 g kakaa 1 čajovou lžíci jedlé sody špetku soli moučkový cukr 2 střední vejce 200 + 200 ml smetany na šlehání čerstvé jahody

s vejci, 100 ml vroucí vody a krátce šlehejte elektrickým šlehačem až vznikne hladké těsto.

1. Předehřejte troubu zhruba na 180°C. Připravte si kulatou formu na pečení o průměru 20 cm. Na malou pánev dejte máslo spolu se 75 g tmavé čokolády rozlámané na kousky a jemně za stálého míchání zahřívejte, až se čokoláda zcela rozpustí.

4. Pokapejte každý korpus trochou jahodového sirupu a nechte odstát. Vyšlehejte zbylých 200 ml smetany s trochou moučkového cukru. Vezměte první korpus, položte na něj jahody a potřete šlehačkou. Přikryjte druhým korpusem, přidejte jahody a šlehačku. Tuto vrstvu přikryjte posledním korpusem. Vrchní část nejdříve potřete šlehačkou a pak na ni neskládejte zbylé jahody nebo třeba jenom jemně dozdobte. A máte hotovo.

2. Smíchejte mouku, cukr, kakao a jedlou sodou se špetkou soli v míse. V jiné misce rozšlehejte vejce ve 200 ml smetany na šlehání. Do suché směsi přidejte rozpuštěnou čokoládu a smetanu

3. Vymažte formu máslem a začněte postupně péct. Do vymazané formy vlijte třetinu těsta a dejte péct do předehřáté trouby. Po přibližně 25 minutách by měl být korpus hotový. Pokud si nejste jistí, zabodněte do těsta jehlici, a pokud ji vytáhnete čistou, korpus je upečený. Stejným způsobem upečte i zbývajícími dva korpusy. Upečené korpusy nechte vychladnout.


Budete potřebovat:

Výjimečneéní bal

Zajímavý balicí papír, my jsme použily zlatý Různé doplňky, nás zaujala krajková stuha a látková květina Nůžky Lepicí páska nebo lepidlo

Pokud letos chcete, aby vaše dárečky vypadaly

My jsme na zabalení našich dárků použily zlatý

stylově, musíte je i stylově zabalit. První dojem

balicí papír a krajkovou stuhu nebo látkovou

se vždy počítá, a pokud budete rozbalovat dárek

květinu. Původně to byly vlastně sponky do

krásně zabalený, budete se na to, co naleznete

vlasů, ale nám se k balení krásně hodily, a tak

uvnitř, těšit mnohem více. Vždyť to určitě také

jsme odstranily spodní část a přilepily je na

znáte.

balíčky.


Vezmeš si mě? fotografie // Dara Zidková koncept & styling // You&Me


Je několik dní v roce, kdy každá žena doufá, že právě tento by mohl být dnem D a láska jejího života ji požádá o ruku.


Svátek sv. Valentýna je jedním z nich.

Legacy s diamantem v nádherné smaragdové

Právě

pohledy,

barvě. Ale součástí zásnub by měla být i klasika

milé vzkazy a vyznání lásky obvykle ve-

a tou je přece nezaměnitelný design zásnubního

dou k žádosti o ruku a ta je zase spojena

prstýnku Tiffany Setting.

proto,

že

zamilované

s následným plánováním pohádkového svatebního dne, jsme se rozhodly, že vám jednu tako-

Barvou tohoto roku se stala právě zmíněná

vou žádost ukážeme v přímém přenosu.

smaragdová barva s oficiálním označením Emerald. Sama o sobě je neuvěřitelně výrazná,

Snem každého něžného stvoření je alespoň jed-

ale nepůsobí rušivě. Při pohledu na tuto barvu

nou za život dostat malou tyrkysovou krabičku

se vám v duši usídlí klid. V kombinaci s jem-

s legendárním logem Tiffany & Co. My jsme

nou růžovou vytvoří dokonalou atmosféru pro

vám tento sen splnili alespoň z části. Máte

intimní večeři dvou zamilovaných lidí.

možnost si zblízka prohlédnout model Tiffany


fotografie Dara Zidková // koncept & styling You&Me // vizáž a účes Probuď labuť – Monika Cabáková // prstýnky Tiffany&Co. // dekorace Flowers&Living // stůl a židličky Raut Servis // prostory Prinz Prager Gallery


Z lásky Pokud máte rádi vlastnoručně vyráběné dárky a přání, a rádi je také dáváte vašim blízkým, určitě se vám dvě varianty originálních valentýnek z dílny Say Yes budou líbit. Stačí, když si vyberete to, které se vám líbí nejvíce, vytisknete a přidáte vzkaz nebo vyznání lásky. Tím pádem máte pro tento rok o valentýnské přání postaráno, nemusíte běhat po obchodech a hledat to pravé. A díky tomu, že už ho máte, můžete strávit více času s vaší láskou.

Pro výběr tohoto přání klikněte zde.

Pro výběr tohoto přání klikněte zde.


Flowers & Living


Čím jste chtěla být, když jste byla malá? Kvůli této otázce jsem vytočila číslo mé maminky, abychom si na to společně vzpomněly. Mamka říká, že jsem chtěla být cukrářkou po mé babičce. U nás totiž peče snad každý. Ale tatínek vzpomíná na to, že jako holka z vesnice jsem se pořád rejpala v hlíně a už odmala jsem chtěla být květinářkou.

ráda pracuji se vším, co mi přijde do ruky.

Jak jste se dostala ke květům, květinovému designu a svatbám? Moje cesta byla předurčena už od mých mladých let. Vystudovala jsem zahradnickou školu, obor aranžování, pak jsem pokračovala studiem na vysoké škole. A jak jsem se dostala ke svatbám? Hned na začátku mého podnikání. Květiny jsou součástí každé svatby a já si ani neumím představit, že by tomu mělo být jinak.

Co považujete doposud za svůj největší úspěch? Ten je ještě pořád přede mnou. Vždy je totiž kde se zlepšovat a vždy to může být ještě lepší. Ale za opravdu velký úspěch považuji i to, že se nám daří mít naše květinářství otevřené už krásných 8 let. A za to bych chtěla poděkovat nejen rodině, ale i skvělému personálu.

Nedílnou součástí každé svatby je i květinová výzdoba. Co vy osobně tvoříte nejraději? Asi nejraději na svatbách mám květinovou výzdobu kostela. Ono to u nás zas až tak často nebývá, protože si hodně nevěst myslí, že to není třeba. Asi právě proto je to pro mne vzácnější. Miluji tu atmosféru, když vstoupíte do kostela, to ticho a ten klid. Které jsou vaše nejoblíbenější květiny, se kterými ráda pracujete? Každý půlrok asi jiná. Momentálně jsem zamilovaná do růžové barvy a do růže Avant Garde. Co se tvoření týče,

Máte raději, když vám klienti dovolí popustit uzdu fantazii, nebo tvoříte ráda na základě konkrétní představy klienta? Úplně nejraději mám, když za mnou klient přijde a věří mi natolik, že mě nechá „vyřádit“ se na jeho zakázce.

Jak by vypadal váš dokonalý den? Sama, s nohama na stole, na samotě u lesa, třeba někde ve francouzských Alpách. Venku minimálně metr sněhu, k tomu kytka tulipánů, vypnutý mobil a žádný přístup k internetu. Jaké trendy nás podle vás čekají nadcházející svatební sezónu? Já moc na trendy nedávám. Spíše se řídím vlastním instinktem a ten mi letos napovídá, že i má momentálně oblíbená růžová bude v kurzu. Společně s tradičními kytičkami a krajkou. No a pro jarní sezonu to budou hodně tulipány, pryskyřníky a aromatické hyacinty. Pro více informací: Flowers & Living


ginster eucalyptus

hyacint

tulipán

trsová růže ranunculus


Uvidíme se v březnu. Najdete nás i na našich stránkách nebo facebooku. Pokud máte krásnou svatbu a chcete se o ni podělit, pak pište na submit@youandmemag.com Pokud máte zájem o reklamu v magazínu, pište na add@youandmemag.com

You&Me Valentýn 2013  

Valentýnské vydání - Jedinečný online svatební magazín, první svého druhu v Česku a na Slovensku!

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you