Page 1

•На зв’язку

•14 лютого – День закоханих!

•Життєві постулати

Принцип роботи з клієнтами – увага кожному

Топ15 фактів про кохання

А бути щасливим так просто!

с. 4

с. 8

с. 7

№6 (631)

П’ЯТНИЦЯ, 8 ЛЮТОГО 2013 РОКУ

•АКТУАЛЬНО

ijòè ïîòðåáóþòü ëþáîâ³!

Міністр інфраструктури України Володимир КОЗАК і генеральний директор УДППЗ «Укрпошта» Оксана ПЛОТНІКОВА поспілкувалися з мас(медіа

За державної підтримки в грудні минулого року Укрпошта розпочала все український соціальний проект «Резиденція Діда Мороза». Упродовж но ворічних та різдвяних свят до казкової Резиденції надійшла рекордна лютого в Київському академічному театрі ляльок відбулася урочиста церемонія підбиття підсумків проекту. Місце проведення заходу було обрано не випадково, адже на цю подію запросили авторів найкра! щих листів – 200 дітей з різних регіонів України, які в посланнях до Діда Мороза розповідали про свої досяг! нення, ділилися життєвими проблемами. Деякі з них не просили подарунків для себе, а натомість бажали добра і щастя своїм друзям, сусідам, співвітчизникам, добро! буту своїй державі. Як прокоментував подію Віце!прем’єр!міністр Украї! ни Олександр Вілкул, «реалізація проектів, спрямованих на підтримку соціально незахищених верств населення, зокрема дітейсиріт, дітей, позбавлених бать ківського піклування, дітей, у яких є проблеми зі здоров’ям, – це один з критеріїв рівня розвитку здорового суспільства. Я дякую організаторам, партнерам та волонтерам за створення такого унікального проекту». Привітати дітей прийшли Міністр інфраструктури України Володимир Козак, генеральний директор Укр! пошти Оксана Плотнікова та учасники проекту – пар! тнери Укрпошти. Під час прес!конференції Володимир Козак наголо! сив, що Укрпошта є стратегічним підприємством, яке несе значну соціальну відповідальність і здійснює ваго! мий внесок у розвиток держави. «Сьогодні на підприємстві працюють близько 100 тис. працівників, які щоденно зустрічаються з людьми, доставляють листи і пенсії, роблять свою роботу відда но і професійно. Я із задоволенням підтримав соціальну ініціативу поштовиків і вдячний всьому колективу

1

кількість листів від дітей та дорослих. Цей проект об’єднав навколо себе багатьох людей і в черговий раз довів, що в нашій країні живуть щирі, та лановиті діти і добрі, чуйні дорослі.

Укрпошти та партнерам підприємства, людям, які взя ли участь у проекті, за їхню доброту, щирість і небайду жість до дітей, їхніх мрій та сподівань», – сказав він. За час роботи Резиденції Діда Мороза в Укрпошту надійшло 21045 листів, 4447 з яких були без зворотної адреси. У період новорічних свят 16 598 дітей отримали листи від Діда Мороза: листівки та солодкі подарунки. 1000 дітей отримали подарунки від партнерів Укрпош! ти: одяг, взуття, іграшки, телефони, книжки, комп’ютери, велосипеди, медичне обладнання тощо. Завдяки висвітленню в ЗМІ, до участі в проекті Укрпош! ти приєдналися компанії АВК, Садочок, Дельта Банк, Всеукраїнський Банк Розвитку, МАУ, Інком, Росинка, Огілві, Укрзалізниця, Клуб сімейного дозвілля, Холдинг «Сімпатік Груп», ПАТ «Банк Російський Стандарт», ска! утська організація «Плай», Київський міський центр со! ціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. За кошти, що виділяють партнери проекту, будуть придбані інвалідні крісла, ходунки, ліки, проведені ме! дичні обстеження й операції для дітей, котрі в своїх листах просили здоров’я та кошти для лікування і реа! білітації. «Я хочу подякувати всім, хто не залишився байду жим, приєднався до нас і допоміг створити для дітей справжню казку, – сказала генеральний директор Укр! пошти Оксана Плотнікова. – Ми віримо: все, що було зроблено за цей короткий період, назавжди залишиться в серцях дітей. У майбутньому до нас приєднається ще більше людей, готових творити добро і дарувати нашим дітям казку. Я впевнена, що щирість, любов і дружба до поможуть вирішити будьякі проблеми».

Деякі листи, що надійшли до Резиденції Діда Моро! за, заслуговували окремої уваги казкового чарівника та його помічників. «Особливі» листи від дітей з дитя! чих будинків, з вадами здоров’я, дітей з важкою долею, які втратили батьків, згуртували значну кількість ба! жаючих допомогти здійснити хоча б одну заповітну дитячу мрію. Деякі автори таких послань були присут! ні на прес!конференції, тож подарунки від Діда Моро! за їм вручив особисто Міністр інфраструктури України. Дар’я Боярова, заповітна мрія якої стати професій! ним фотографом, отримала новенький цифровий фото! апарат. Саша Сабібін, Максим Шимко та Віка Сабри! мович вразили всіх своєю щирістю, душевністю, добро! тою до інших людей і отримали квитки в Лапландію до справжньої резиденції Санта Клауса. Разом із ними в казкову подорож поїде родина Нікітіних – Єфросинія Степанівна зі своїми трьома внуками, яких виховує сама після трагічної загибелі батьків. Діточки, наймо! лодшому з яких виповнилося два роки, називають свою бабусю мамою, в усьому її слухають, допомагають пора! тися по господарству. Звертаючись до дітей, Міністр інфраструктури Укра! їни висловив вдячність за їхню щирість, турботу про своїх близьких і друзів. Він наголосив, що державна влада й особисто Президент України роблять усе, аби кожна людина відчувала свою захищеність і впевне! ність у майбутньому, щоб діти могли із задоволенням вчитися, а дорослі працювати.

• УКРПОШТА НЕ МАЄ МЕЖІ – ЦЕ МІСТОК ВІД ДУШІ ДО ДУШІ! •

с. 2 – 3


№6 (631)

2

ПОШТОВИЙ ВІСНИК • П’ЯТНИЦЯ, 8 ЛЮТОГО 2013 РОКУ

•Події та коментарі

Рад би небо до дітей прихилити та зорями вкрити. Народне прислів’я

ijòè ïîòðåáóþòü ëþáîâ³!

Казкова мить. Найзворушливіші листи лунали 1 лютого зі сцени Київського лялькового театру. Упродовж новорічних свят казковий Дід Мороз відповів на кожен отриманий лист. Понад 800 дітлахів одержали іграшки, книжки та солодкі подарунки від волонтерів і партнерів проекту.

Найдобріші діти країни стали зірками телеекранів. На фото – Максим Шимко. У своєму листі до Діда Мороза хлопчик звернувся до казкових сил із проханням допомогти його маленькому другу, 13)річному Андрію, який потребує дорогого обстеження та лікування. Для себе Максим не просив нічого.

Укрпоштарик та Снігуронька – головні помічники Дідуся Мороза в його непростій роботі. Доставка листів, посилок і подарунків із рук у руки. Хто ж, якщо не ми?!

Знаний у всій країні веселун – клоун Васюня розважав дітлахів своїми дотепни) ми та веселими жартами, цікавими фокусами. Корпоративне видання УДППЗ «Укрпошта»

Даша Боярова живе в дитячому будинку «Радість» на Херсонщині зі своїм ма) леньким братиком. У своєму листі до Діда Мороза дівчинка мріє, щоб усі люди мали добрі серця, цінували свої родини і були добрими до дітей, позбавлених батьківської любові. А найзаповітніша мрія Даші – стати професійним фотогра) фом. Тож Міністр інфраструктури України Володимир Козак передав Дар’ї но) венький цифровий фотоапарат.

Миттєвості свята. Учасники Гранд)ялинки, усміхнені обличчя дорослих, яскраві враження дітей. Упродовж свята в центрі уваги малюків був помічник веселих клоунів – пудель Джессі (другий праворуч).

Сьогодні я допомагаю Дідусю Морозу та Снігуроньці засвічувати новорічну ялинку.

Цього дня кожна дитина повірила в казку. У фойє гостей зустрічали художники з аквагриму, які допомагали малюкам перевтілитися в казкових персонажів і ста) ти частиною феєричного шоу. Email: postv@ukrposhta.com


Діти – як квіти: полий, то ростимуть! Народне прислів’я

3

№6 (631)

•Актуально

ПОШТОВИЙ ВІСНИК • П’ЯТНИЦЯ, 8 ЛЮТОГО 2013 РОКУ

•ФОТОРЕПОРТАЖ

Володимир Козак вручає подарунок і сертифікат на поїздку в Лапландію маленькому автору листа до Діда Мороза. Через стан свого здоров’я Саша Сабібін потребує постійної уваги й турботи. Батьки не знали, що Саша написав до Резиденції Діда Мороза і просив зробити так, щоб тато і мама, а також сестрички Настя та Катя ніколи не засмучувалися через його хворобу і були щасливими.

Генеральний директор Укрпошти Оксана Плотнікова: «Віра в диво важлива для гармонійного розвитку кож) ної дитини. Чим старшими ми стаємо, тим швидше ця віра зникає. Наше завдання – не руйнувати, а будува) ти та збагачувати чарівний світ дитинства. Подібні іні) ціативи також відновлюють традиції писемності, адже щирий лист «від руки» не лише упорядковує думки, а й робить людину добрішою».

Для мами Ірини не буває чужих дітей. Дитячий буди) нок сімейного типу Федоренків – одна велика, міцна родина, в якій найбільша радість – щаслива дитяча усмішка.

Корпоративне видання УДППЗ «Укрпошта»

Оксана Плотнікова: «Дорогі діти! Сьогоднішнє чудове свято є свідченням того, що разом ми можемо творити казку і здійснювати мрії! Я бажаю вам мріяти і вірити у здійснення найзаповітніших мрій! Пи) шіть листи Діду Морозу. Розповідайте в них про свої досягнення, побажання та плани на майбутнє! Ваша любов і добро завжди повертатимуться до вас знову. Плекайте майбутнє, ставте для себе високі цілі, а ми, заручившись підтримкою держави, разом з нашими партнерами будемо вам допомагати! Резиденція Діда Мороза – соціальний проект, важливий для всього нашого суспільства, і він діятиме на постійній основі. Сьогодні ми не прощаємося з вами, а говоримо: «До нових зустрічей!»

Email: postv@ukrposhta.com


№6 (631)

4

ПОШТОВИЙ ВІСНИК • П’ЯТНИЦЯ, 8 ЛЮТОГО 2013 РОКУ

•Панорама

Те, яким шляхом ви йдете, значно важливіше від того, яка ваша швидкість. Стівен КОВІ

•СЕМІНАРИ.ЗУСТРІЧІ.НАРАДИ

•АНОНC

Випуски Укрпошти в лютому Знаки поштової оплати Блок поштовий «900 років Уставу Володимира Мо номаха» (з 1!ї марки). Тираж – 65 тис. прим. Орієнтовна дата введення – 22.02.2013 р. Марка художня «Володимир Вернадський». Тираж – 145 тис. прим. Орієнтовна дата введення – 28.02.2013 р.

Конверти «Олександр Ланжерон» (МХК, С6) – тираж – 683 тис. прим.; «Михайло Павлов» (МХК, С6) – тираж – 662 тис. прим.; «Натан Рибак» (МХК, С6) – тираж – 612 тис. прим.; «Одарка Сидоренко» (МХК, С6) – тираж – 664 тис. прим.; «Олександр Маринеско» (КОМ, С6) – тираж – 739 тис. прим.; «70ті роковини Корюківської трагедії» (КОМ, С6) – тираж – 500 тис. прим.; «150річчя від дня народження Володимира Вернад ського» (КПД, С6) – тираж – 4100 прим.; «900 років Уставу Володимира Мономаха» (КПД, С6) – тираж – 4100 прим.; «Ничипір Григоріїв» (НХК, С6) – тираж – 115 тис. прим.; «325 років з часу заснування Богородицької форте ці на правому березі річки Самари» (НХК, С6) – тираж – 126 тис. прим.; «Весняний пейзаж» (НХК, С6) – тираж – 256 тис. прим.; «23 лютого. День захисника Вітчизни!» (НХК,DL) – тираж – 158 тис. прим.; «Тюльпани» (НХК, С5) – тираж – 369 тис. прим. Точні дати введення знаків поштової оплати в обіг по відомлятимуться додатково. Слідкуйте за новинами в газеті «Поштовий вісник» та на сайті Українського дер жавного підприємства поштового зв’язку «Укрпошта» www.ukrposhta.com.

•НА ЧАСІ

Пошта працює на майбутнє инулого тижня під керівництвом голови Херсон! ської облдержадміністрації Миколи Костяка відбулося засідання обласного Комітету з еконо! мічних реформ, у якому взяв участь член комітету, дирек! тор Херсонської дирекції Укрпошти Михайло Вертман. Розглядалося актуальне й водночас проблемне питан! ня інформаційно!комунікаційного забезпечення еконо! мічних реформ в регіоні. У цьому зв’язку сучасні пошто! ві послуги мають особливе значення для держави. Ми! хайло Хаїмович доповів присутнім про істотні зміни на підприємстві, зокрема про ефективний пошук нових шляхів удосконалення роботи. Так, Херсонська дирекція розробила комплексну програму співпраці з місцевими органами влади і сподівається на підтримку та взаєморо! зуміння з їхнього боку. Керівник поштової дирекції також запропонував у найближчому майбутньому про! вести спільну зустріч!нараду «Пошта і влада: спільні зав! дання і шляхи їх реалізації» щодо запровадження адмі! ністративнихпослуг у ВПЗ Херсонщини.

М

Богдан ПЛЕКАН, Херсонська дирекція Укрпошти

•ДОНЕЧЧИНА

«Новорічна казка» для дітей 19 грудня 2012 р. до 19 січня 2013 р. Донецька дирек! ція проводила конкурс малюнка «Новорічна казка» для дітей віком від 5 до 10 років. Усього на адресу жу! рі надійшло понад 400 робіт від маленьких мешканців До! неччини, також були дві роботи від дівчат зі Львівської об! ласті, що дуже порадувало організаторів конкурсу. Кожен малюнок вирізнявся своєю неповторністю, яс! кравістю та оригінальністю. Більшість дитячих робіт вико! нана на високому художньому рівні в різноманітних техні! ках, тож членам журі важко було визначити найкращі. За рішенням журі переможцем конкурсу визнано дев’ятирічного Артема Бондара з м. Авдіївки. Його наго! роджено Почесною грамотою та передплатою на «Шкільний журнал» на 2013 р. ІІ місце посіла Єлизавета Тесля з м. Курахове. ІІІ місце розділили між собою вось! мирічна Євгенія Дубіна (Артемівськ) та дев’ятирічна Христина Юзва (м. Бібрка Перемишлянського району Львівської області). Призери отримали Почесні грамоти та книги з книжкової колекції «Великі художники». Усі інші учасники конкурсу також не залишилися без цінних подарунків та призів. Вітаємо переможців й учасників конкурсу, а також сподіваємося на їхню подальшу участь у ще цікавіших конкурсах, які проводитиме Укрпошта!

З

Корпоративне видання УДППЗ «Укрпошта»

Укрпошта та профспілки об’єднують зусилля 24 січня в Укрпошті відбулося засідання Комітету об’єднаної профспілкової організації підприєм ства. У його роботі взяли участь генеральний директор Укрпошти Оксана Плотнікова, її заступник Олена Нікольська, директор департаменту з питань праці та персоналу Укрпошти Тетяна Дідич і представники консалтингової компанії HayGroup Ukraine. оловним питанням на порядку денному було виконання Кримською республіканською і обласними організаціями проф! спілки працівників Укрпошти по! станов Комітету ОПО підприєм! ства від 13.11.12 р. «Про вивчення нової системи оплати праці праців! ників УДППЗ «Укрпошта» на ос! нові грейдів» та від 05.12.12 р. «Про впровадження нової системи оплати праці працівників УДППЗ «Укр! пошта» на основі грейдів». Відкриваючи засідання, голова Комітету ОПО працівників Укр! пошти Микола Стародуб наголо! сив, зокрема, що всі виборні проф! спілкові органи ОПО підтримують упровадження нової системи опла! ти праці, яка має забезпечити на! лежну мотивацію працівників, під! вищення якості та інтенсивності роботи. У свою чергу, профспілка докладе всіх зусиль, аби в колекти! вах панував належний морально! психологічний клімат, а персонал був орієнтований на продуктивну працю для зростання доходів під! приємства. Микола Стародуб за! значив, що саме це має бути завдан! ням кожної первинної профспілки сьогодні, адже завдяки підвищенню рівня доходів зросте наповнення фонду оплати праці, що забезпе! чить підвищення зарплати праців! никам. «У Міністерстві соціальної полі тики повідомили, що не матимуть заперечень щодо впровадження в Укрпошті нової системи оплати праці на основі грейдів, адже така система вже використовується в інших галузях народного господар ства, зокрема в металургійній та енергетичній», – зазначив Микола Стародуб. Центральний комітет профспіл! ки працівників зв’язку розпочав розробку нової галузевої угоди, ку! ди планується внести норми,

Г

передбачені в майбутньому проекті нової системи оплати праці. Впро! вадження системи реалізовувати! меться через тристоронню угоду між адміністрацією Укрпошти, об’єднаною профспілкою та компа! нією HayGroup. Звертаючись до учасників засі! дання, генеральний директор Укр! пошти Оксана Плотнікова наголо! сила, що час реформувати систему оплати праці на підприємстві назрів. «Наша головна мета полягає в збереженні державного підприєм ства та його колективу. Укрпошта має стати потужною, конкурен тоспроможною, сучасною компа нією, яка зможе платити своїм пра цівникам гідну зарплату. Цього можна досягти шляхом комплексно го реформування підприємства, зокрема автоматизації виробничих процесів, будівництва сортуваль них центрів, навчання працівників і, звичайно, впровадження нової си стеми мотивації та оплати праці. Профспілка має відіграти в цьо му процесі ключову роль – очолити його і вмотивувати колектив на навчання й активну роботу. За 2013 р. 100% персоналу Укрпошти мають пройти навчання, під час яких люди дізнаються багато ново го і необхідного для роботи в сучас них умовах, вивчать особливості нової системи мотивації та оплати праці. Адміністрація та профспілка мають тісно й плідно співпрацюва ти над цим проектом, і я зі свого боку підтримуватиму цю співпра цю. Я завжди готова до діалогу з профспілками і розраховую на їхню активність у цьому проекті. Ре зультатом нашої спільної роботи стане належна зарплата поштови ків. Тоді кожен член колективу буде пишатися тим, що він працює в Укрпошті», – наголосила Оксана Миколаївна.

Олена Нікольська у своїй допо! віді акцентувала увагу на тому, що но! ва система оплати праці надасть змо! гу вперше за багато років провести грамотний моніторинг посад в Укр! пошті. Системний підхід та індивіду! альний аналіз кожної посади вияв! лять усі проблемні питання в техно! логічних процесах, а також наблизять до кваліфікованого вирішення пи! тань організації робочих місць. «Якщо ми кваліфіковано виконаємо роботу з оцінювання посад, система буде справедливою і люди відчують це. Правильний, професійний підхід до ре алізації проекту стане поштовхом для подальшого реформування під приємства. Я впевнена, що більшість наших працівників мріє про кар’єрне зростання. Це засвідчують професій ні якості людини і творчий підхід до виконання своїх обов’язків. Ми маємо докласти багато зусиль до роботи над проектом, я сподіваюся на особисту відповідальність кожного учасника цього процесу. Від нашого сьогоднішнього досвіду і ставлення до роботи залежить, зокрема, і те, що ми залишимо нашим послідовни кам», – зауважила Олена Дмитрівна. Лідери обласних профспілкових організацій Укрпошти підтвердили готовність брати активну участь у реалізації проекту з упровадження нової системи оплати праці в Укр! пошті. Водночас вони застерегли, що зміна системи оплати праці на під! приємстві має враховувати інтереси як роботодавця, так і працівників. Витрати на впровадження проекту мають бути передбачені у фінансо! вому плані підприємства на 2013 р. Також керівники профспілок наго! лосили, що реалізація проекту має враховувати вимоги Генеральної угоди, Галузевої угоди, діючого Ко! лективного договору щодо оплати праці, а також чинного законодав! ства України. Інф. «ПВ»

•НА ЗВ’ЯЗКУ

Принцип роботи з клієнтами – увага кожному 31 січня в студії генеральної дирекції відбулася щомісячна гаряча лінія. На запитання додзвонювачів відповідали начальник відділу контролю роботи із споживачами Валентина Ткаченко, начальник відділу нормування та організації праці Наталія Ячник, начальник відділу контролю якості послуг Ірина Чумак та заступник начальника відділу контролю письмової кореспонденції та реалізації філателістичної продукції Тетяна Решетняк. ерший дзвінок про! лунав з міста Ми! колаєва від пана Олександра. Суть його звернення полягала в нео! держанні міжнародного відправлення з Англії. Споживач зауважив, що йому відіслано 2 відправ! лення, одне з яких він отримав, а друге не можна відстежити. На дане звер! нення Ірина Чумак зазна! чила, що відділом міжна! родної пошти невідкладно будуть вжиті відповідні заходи з пошуку і надано відповідь споживачу. З міста Тульчин Він! ницької області зателефо!

П

нував пан Павло, який просив надіслати йому за спеціальними цінами дея! ку філателістичну про! дукцію. Тетяна Решетняк обґрунтувала відмову, ад! же вся філателістична продукція реалізується за єдиними цінами, встанов! леними підприємством. Стурбований роботою Укрпошти клієнт вніс ряд пропозицій щодо покращення діяльності національного оператора, зокрема налагодження більш плідної співпраці з галузевими підприємства! ми, збільшення заробіт! ної оплати працівникам

Укрпошти, анонсування нової філателістичної продукції тощо. Усі ці пропозиції упродовж мі! сяця вже надійшли й у паперовому вигляді на адресу профільного відді! лу генеральної дирекції й частково опрацьовані. Понад 45 хв фахівці спіл! кувалися з п. Павлом, то! му за цей час ніхто зі спо! живачів не зміг більше додзвонитися. Хотілося б побажати усім учасникам гарячої лі! нії поважати один одного і чітко формулювати свої запитання, аби інші бажа! ючі теж могли реалізувати

своє право на телефонне звернення. В останні хвилини ефіру листоноша Людми! ла з Вінницької області поскаржилася, що гроші, які вона доставляє спожи! вачам, привозять дуже пізно, і їй доводиться ро! бити це наступного вихід! ного дня або в пізній час доби. Ірина Чумак наго! лосила, що ситуацію обо! в’язково з’ясують, але іноді корективи у графіки руху транспорту вносять погодні умови. Інф. «ПВ» Email: postv@ukrposhta.com


Якщо ви не зробите крок уперед – назавжди залишитеся там, де знаходитеся зараз. Неро РОБЕРТС

•ОНОВЛЕНІ ВПЗ

Клієнти будуть задоволені

5

№6 (631)

•Філателія

ПОШТОВИЙ ВІСНИК • П’ЯТНИЦЯ, 8 ЛЮТОГО 2013 РОКУ

•СПЕЦПОГАШЕННЯ

Пошта відзначила 50річчя львівських «Карпат» січня у Львів! с ь к о м у поштамті з нагоди святкуван! ня 50!річчя фут! больного клубу «Карпати» відбу! лося погашення франкувальною машиною пошто! вої кореспонденції – конвертів і листівок, присвячених цій події. У дійстві взяли участь ветерани «Карпат» Ігор Кульчицький і Степан Юрчишин, віце!президент ФК «Карпати» Віктор Вацко, прес!секретар Юрій Назар! кевич, працівники Львівської дирекції Укрпошти, фі! лателісти. Львівська пошта підготувала спеціальне франкатур! не погашення (автори штемпеля В. Прухницький та А. Пилюх), яке відбувалося протягом усього дня. Сот! ні листів з ювілейними штемпелями розлетілися по всій Україні. «Історично склалося, що Укрпошта таким чином відзначає різноманітні знакові події в житті нашої кра! їни. Приємно, що «Карпати» удостоїлися честі отрима! ти таке погашення на свій ювілей», – зазначив віце! президент ФК «Карпати» Віктор Вацко.

18

ЛУГАНЩИНА. Нещодавно в Ал! чевську Луганської області відбуло! ся урочисте відкриття оновленого відділення поштового зв’язку Ал! чевськ!14 ЦПЗ №2 Луганської ди! рекції Укрпошти. Реконструкція й ремонт відді! лення стали можливими завдяки зусиллям і злагодженій праці колек! тиву Луганської дирекції Укрпошти. На церемонії відкриття оновленого ВПЗ Алчевськ!14 були присутні заступник голови Алчевської місь! кої ради Геннадій Кононенко, пра! цівники Луганської дирекції Укр! пошти, ветерани поштового зв’язку та мешканці міста. У вітальному слові заступник ди! ректора Луганської дирекції Ніна Тельман зазначила: «Зараз «облич! чя» Укрпошти стрімко змінюється, поліпшується зовнішній вигляд об’єктів зв’язку області, проводить! ся ремонт і реконструкція примі! щень. Серед найголовніших завдань Укрпошти нині є забезпечення най! вищих стандартів обслуговування населення шляхом запровадження нових послуг і напрямів діяльності з

використанням сучасних передових технологій. Ми прагнемо, щоб об! слуговування споживачів відбува! лося на сучасному рівні». Оновлене ВПЗ Алчевськ!14 ос! нащено автоматизованими робочи! ми місцями, пластиковими вікнами, сучасними меблями, зручними або! нентськими секціями, рекламними та інформаційними стендами. Сьогодні споживачі мають нагоду в комфортних умовах відправляти або отримувати поштові перекази, листи, посилки, сплачувати кому! нальні послуги, придбавати товари широкого вжитку, здійснювати пе! редплату на періодичні видання, пе! ресилати поштові відправлення з до! датковим сервісом «Кур’єрська до! ставка», замовляти «Власну марку», квитки на потяг чи літак, оформляти споживчий кредит «Готівочка». Начальник ВПЗ Алчевськ!14 Те! тяна Димитренко щиро подякувала керівництву Луганської дирекції за відремонтоване приміщення ВПЗ й завірила, що колектив робитиме все від нього залежне, аби на найвищо! му рівні задовольняти вимоги спо! живачів.

ЧЕРКАЩИНА. Бажаним та дов! гоочікуваним подарунком для жите! лів с. Киселівка Катеринопільського району Черкаської області стало но! ве приміщення відділення поштово! го зв’язку. Старе приміщення, збудо! ване ще в ХІХ ст., перебувало в ава! рійному стані: невисоке, з маленьки! ми вікнами, з невеликим опера! ційним залом, темне та похмуре. Громада села на чолі з головою Юрієм Сосідою на базі приміщення колишньої школи організувала соці! ально!культурний осередок, до якого увійшло й відділення поштового зв’язку. Сільська рада подбала про осучаснення: забезпечила опаленням та освітленням, провела у повному обсязі ремонтні роботи, облаштувала під’їзд до будівлі. Відтепер жителі віддаленого насе! леного пункту мають змогу придбати конверти, листівки, товари народно! го споживання, сплатити за кому! нальні послуги чи будь!які інші пла! тежі, передплатити свої улюблені періодичні видання, а також скорис! татися іншими послугами поштового зв’язку – і все це в теплому, світлому та просторому приміщенні.

•ПОСЛУГА

На Сумщині розпочали надавати адміністративні послуги

умська дирекція УДППЗ «Укрпошта» виступила перед обласною владою з соціаль! ною ініціативою стати своєрідним містком між органами влади та на! селенням – надавати адміністратив! ні послуги. За словами директора Сумської дирекції Володимира Криштопа, облдержадміністрація гаряче підтримала цю пропозицію, адже вона стосується покращення життя людей на селі. Куратором те! пер уже спільного пілотного проек! ту «Адміністративні послуги:

С

Корпоративне видання УДППЗ «Укрпошта»

спрощений доступ через пошту» став заступник голови ОДА Ігор Яговдик. Алгоритм спільних дій влади та пошти у реалізації цього проекту було узгоджено під час не! давнього підписання Меморандуму між облдержадміністрацією та Сум! ською дирекцією Укрпошти. Першою ластівкою, обласним по! лігоном з упровадження соціально! го проекту в життя стало село Ко! шари Конотопського району Сум! ської області. Саме там 29 січня у приміщенні місцевого відділення

поштового зв’язку відбулася пре! зентація можливостей проекту «Ад! міністративні послуги: спрощений доступ через пошту». Володимир Криштоп у своєму виступі перед мешканцями Кошар наголосив, що Сумщина однією з перших стала впроваджувати про! ект з надання адмінпослуг. Тепер мешканцям села достатньо зверну! тися до місцевого відділення пош! тового зв’язку, де допоможуть на! лежно оформити пакет документів та надішлють їх до Центру надання адміністративних послуг Конотоп! ської райдержадміністрації. Через певний час листоноша доставить за! явнику необхідні документи. Усі ор! ганізаційні турботи з оформлення документів на соціальні виплати бе! ре на себе пошта. Через пошту поки що можна одержати чотири соціальні послу! ги: компенсацію на придбання твердого та рідкого побутового па! лива, довідку про заробітну плату (доходи) для вирахування пенсії в разі втрати первинних документів, а також виплати державної соці! альної допомоги і грошової ком! пенсації вартості санаторно!курор! тного лікування. У майбутньому перелік адміністративних послуг розширюватиметься. Інф. Сумської дирекції Укрпошти

Ігор ПАНЬОНКО, голова Львівського обласного товариства АсФУ

•УВАГА! КОНКУРС!

У вас є чудова нагода стати співтворцем української марки – 2014 крпошта запрошує всіх охочих узяти участь у формуванні тематичних планів випуску пошто! вих марок, конвертів та проведення спецпога! шень на 2014 р. Якщо ви маєте ідеї щодо пропаганди культурної та історичної спадщини нашої держави і шукаєте можли! вості їх утілення – долучайтеся до процесу творення УКРАЇНСЬКОЇ МАРКИ – 2014. Уже сьогодні Ви можете надати свої пропозиції сто! совно тематики марок та конвертів, які видаватимуть! ся у 2014 році. Просимо врахувати, що відповідно до п. 11 Поло! ження про знаки поштової оплати, затвердженого на! казом Міністерства транспорту та зв’язку України від 24.06.2010 за №388, тематика видання знаків поштової оплати повинна відображати: сюжети державного устрою України; історичне минуле України; культурну спадщину українського народу; досягнення у галузях народного господарства; особливі події внутрішнього та міжнародного життя; видатних особистостей Украї! ни, які формують позитивний імідж держави. Крім того, пропозиції мають відповідати нормам Указу Президента України від 2 грудня 1995 р. за №1116/95 «Про впорядкування відзначення пам’ят! них дат та ювілеїв»: • Пам’ятні дати історичних подій, ювілеїв підпри! ємств, установ і організацій вперше відзначаються у 50!ту річницю, ювілеї та вшанування пам’яті видатних людей – у день п’ятдесятиріччя з дня народження. • Наступні відзначення пам’ятних дат історичних подій, ювілеїв підприємств, установ і організацій про! водяться не раніше як через 25 р., ювілеїв та вшануван! ня пам’яті видатних людей – 10 р. Свої пропозиції, які мають відповідати вказаним ви! ще критеріям, до 1 березня 2013 р. надсилайте на е!mail: lr@ukrposhta.com або на адресу УДППЗ «Укр! пошта»: вул. Хрещатик, 22, м. Київ, 01001. До 1 червня п.р. узагальнені пропозиції розгляне Ре! дакційно!художня рада з питань видання поштових марок, маркованих конвертів і карток в Україні. Інформацію про ухвалені Радою рішення буде роз! міщено на сайті Укрпошти. Заздалегідь вдячні за співпрацю. УКРАЇНСЬКА МАРКА – 2014 – це плід нашої спіль ної праці, який матиме неповторне національне мис тецьке обличчя та сприятиме утвердженню пози тивного іміджу нашої держави на світовій арені.

У

Email: postv@ukrposhta.com


№6 (631)

6

ПОШТОВИЙ ВІСНИК • П’ЯТНИЦЯ, 8 ЛЮТОГО 2013 РОКУ

Найкращий учитель у житті – досвід.

•Поштова спільнота

Народна мудрість

•ТВОЇ ЛЮДИ, УКРПОШТО!

•ВІТАЄМО!

Щирі слова поштовій трудівниці лютого виповнило! ся 55 років началь! нику ВПЗ Торез ЦПЗ №12 м. Сніжне Донецької дирекції Укр! пошти Тетяні РУПАСОВІЙ. Про цю милу жінку дуже хотілося б написа! ти найкращі слова, ад! же Тетяна Сергіївна працює в галузі зв’язку ще з 1972 р. Починала трудову діяльність лис! тоношею, після закінчення училища зв’язку працю! вала оператором, начальником ВПЗ. З 1984 р. пра! цювала в Торезькому вузлі зв’язку начальником страхової дільниці, після закінчення Одеської наці! ональної академії зв’язку ім. О.С. Попова – заступ! ником начальника Торезського вузла зв’язку. З 2006 р. призначена начальником ЦОС, а з 2010 р. – на! чальником ВПЗ Торез. Пані Тетяна – грамотний, сумлінний фахівець, відповідальна, чесна людина. Вміло використовує свій професійний досвід для якісного виконання покладених обов’язків. У колективі її поважають за вимогливість як до себе, так і колег. Також Тетяна Сергіївна – вмілий організатор, активно бере участь у громадському житті. З 2007 р. вона є членом профкому, очолює комісію з громадського контро! лю за станом охорони праці в центрі, вдало органі! зовує культурне життя членів профспілки. Тож у цей день колектив ЦПЗ №12 Донецької дирекції Укрпошти від щирого серця вітає іменин! ницю і бажає добробуту, міцного здоров’я, успіхів та сімейного благополуччя.

6

Вболіває душею і серцем за свою роботу лютого відсвяткувала золотий ювілей начальник відділу організації, координації та контролю Центру корпоративних клієнтів Київської міської дирекції УДППЗ «Укрпошта» і просто чарівна жінка Лілія САВОН. Обравши раз і назавжди поштову стежину, ця тендіт! на дівчина працювала енергійно, завзято та відповідаль! но. Крок за кроком впевнено освоювала поштову справу. Надзвичайно порядна, чуйна й доброзичлива – справ! жній еталон жіночого розуму, компетентна, сумлінна і толерантна. Уважне ставлення до оточуючих, терплячий характер, життєва мудрість – основні риси, притаманні Лілії Пет! рівні. Колектив Центру корпоративних клієнтів Київської міської дирекції Укрпошти щиро вітає свою колегу з ювілеєм. Нехай завжди Вас зігріває тепло любові, вдяч! ності та людської шани, здійснюються найзаповітніші мрії і сподівання, а доля щедро обдаровує Вас радощами життя.

7

Професіонал своєї справи лютого святкуватиме свій ювілей начальник ЦПЗ №10 Донецької дирекції Укрпошти Любов ПЕТРЕНКО. З 1971 р. пошта стала для неї рідною домівкою. Від! даністю своїй справі, оптимізмом та цілеспрямованістю Любов Степанівна здобула глибоку повагу серед колег і підлеглих. Її професіоналізм як керівника відчуваєть! ся в усьому. Вона енергійна, завзята й наполеглива, по! стійно у вирі подій, дає слушні поради, радіє успіхам колег. Колектив ЦПЗ №10 Донецької дирекції Укрпошти від душі бажає міцного здоров’я, щасливої долі, неви! черпної енергії для здійснення всіх прагнень і задумів. Хай праця приносить радість, допомагає долати трудно! щі, а злагода, добробут і процвітання супроводжують у житті.

9

Вітаємо колег! олектив Миколаївської дирекції Укрпошти сердечно вітає з ювілеєм операторів: ВПЗ!36 Валентину БУТИРЧИК, ВПЗ!18 Надію САВЧЕНКО, ЦООП Ольгу ВАРЛАШИНУ, водія ЦООП Олександра ВОЗНЮКА, листоношу ВПЗ Гур’ївка Новоодеського району Ірину ПОЖИДАЙ. Бажаємо міцного здоров’я, сімейного затишку, но! вих успіхів у роботі та всього найкращого.

К

•ВІДГУК

Її праця – вищий пілотаж аку характеристику листоноші Тетяні СЕРЕДІ із с. Великий Дальник (Одеська об! ласть) дав у листі Олександр Приходько – учасник конкурсу «Мій улюблений листоноша». Тетяну Олексіївну Олександр Петрович знає вже чверть століття. Тетяна – з багатодітної родини, ви! ховувалася в інтернаті, своє покликання знайшла на пошті. На думку Олександра Петровича, гарний листо! ноша – геніальна особа, адже запам’ятовує сотні ад! рес, уміє підібрати «свій ключик» до кожного пенсі! онера тощо. До речі, у Тетяни Середи на дільниці понад 400 пенсіонерів. Тетяна Олексіївна добре знає їхні потреби, завжди готова вислухати літніх клієнтів, за можливості, допомогти. Листоноша має бути контактним, ввічливим, з почуттям гумору, мати навички психолога, дипло! мата, комерсанта... Всі ці якості властиві героїні листа Олександра Приходька. Найперша якість для листоноші – сміливість. Автор листа розповідає, як на Тетяну напав собака, а вона не злякалася і відбила напад. До всього, вона ще й прекрасна мама й бабуся. Олександра Петровича визнали одним із пере! можців конкурсу Укрпошти. Як з’ясувався, При! ходько – пенсіонер, інвалід, але залишається опти! містом, незважаючи на життєві негоди. Коли начальник дільниці поштамту – ЦПЗ №1 Біляївського району Людмила Бондарчук вручала йому подарунок від Укрпошти, він щиро побажав усім листоношам рівних доріг, легких сумок, щиро! сердечних і тямущих клієнтів. Дякуємо на доброму слові!

Т

Лариса БУЛЛО, Одеська дирекція Укрпошти

Корпоративне видання УДППЗ «Укрпошта»

Пошта – її доленосний вибір аталія АЗАРОВА – осо! бистість у родині одеських поштовиків помітна й шано! вана. Сімнадцятилітньою дівчиною прийшла вона на пошту. Пройшла тут багато службових сходів. Якось зізналася: «Колись думала: от попра цюю на пошті, а там щось краще знайду». А пошта виявилася найкра! щим у житті. Пані Наталія зрозуміла це з часом. Тут знайшла друзів, пок! ликання, наставників… Уже понад 10 років вона очолює відділ розповсюд! ження періодики Одеської дирекції Укрпошти. Формула успіху Наталії Азаро! вої – любов до людей, повага до тих, хто приходить на пошту. Тепло і доб! ро завжди поруч із нею. Її вміння

Н

вислухати людину, виявити про неї турботу, допомогти розібратися в складній ситуації здобули їй добру славу. Нерідко також доводиться вислуховувати вимогливих перед! платників, вирішувати проблеми ви! давців, журналістів. Для цього треба бути не тільки гарним менеджером, а й психологом. Цьому її навчив жит! тєвий досвід, бажання й уміння пра! цювати у команді. Вона толерантно ставиться до людей, зберігає спокій у найкритичніших ситуаціях. Наталія Іллівна багато працює над упровадженням передових тех! нологій з розповсюдження періоди! ки, дбає про якісне обслуговування передплатників, підвищення іміджу підприємства, у чому сприяють Дні

передплатників і круглі столи з ви! давцями та журналістами. «Працювати з нею – велике задо волення, – кажуть про неї колеги. – У нас переважає добра аура багато в чому завдяки Наталії Іллівні. У ній гармонійно поєднуються інтеліген тність, чуйність, щирість. Вона – людина відкритої душі й доброго серця». Невипадково торік Наталія Аза! рова була нагороджена орденом «За заслуги» ІІІ ступеня. Колектив Одеської дирекції щиро вітає колегу з ювілеєм. Бажає їй щас! тя й здоров’я, добрих друзів навколо, здійснення заповітних мрій, опти! містичних життєвих кроків з від! критою до людей душею.

•ПОДЯКА

Кращий результат роботи – слова вдячності клієнта а адресу Центру поштового зв’язку №4 Донецької дирекції Укрпошти надійшла подяка від Мечетної Валентини Василівни з м. Горлівки: «Хочу подякува! ти керівнику підприємства та підпорядкованому йому ко! лективу ЦПЗ №4 за добре організовану кур’єрську доставку Дідом Морозом. Було дуже приємно бачити Діда Мороза та Снігуроньку в яскравих святкових костюмах. Атмосфера свята подарувала нашим дітям та онукам велику радість. Хо! чу Вам побажати міцного здоров’я, родинного благополуччя та успіхів у Вашій нелегкій та важливій праці!» До речі, за період новорічних свят у Донецькій області було вручено 509 кур’єрських відправлень на суму понад 20 тис. грн. Найбільшу кількість відправлень доставлено цен! тром поштового зв’язку №5, про досвід роботи якого вже писали в «ПВ». Рік тільки розпочався, попереду ще дуже багато приєм! них подій, тож сподіваємося, що слова подяки неоднора! зово ще адресуватимуться нашим працівникам.

Н

Донецька дирекція Укрпошти

Email: postv@ukrposhta.com


•Світ захоплень

Цілковитого щастя без домішок страждань не буває. Вільям ШЕКСПІР

•ЖИТТЄВІ ПОСТУЛАТИ

Щастя... Коли свічка у твоїх руках ніколи не згасає... Коли в темноті немає страху... Коли не думаєш цифрами... Коли розвертаєш шоколад із фольги... Коли знаходиш загублене... Коли є що фотографувати... Коли відчуваєш запах свіжого сіна... Коли завжди є, що сказати... Коли завжди вистачає слів... Коли можеш допомогти безкорисливо... Коли тобі довіряють... Коли знаєш, що недарма прожив день... Коли можеш протистояти системі... Коли не маєш сумнівів... Коли в тебе є вибір... Коли можеш бути добрим і милосердним... Коли відчуваєш краплини сонця на шкірі...

А бути щасливим так просто!

•А знаєш, щастя – це коли хтось молиться і дякує Богу за те, що ти є...

Іноді ми почуваємося особливо нещасними. Можливо, справа просто у звичці пасувати перед труднощами, жа літися, списувати на негоду своє невміння й небажання взяти емоції «у свої руки»? Багато дівчат бідкаються про те, як можна бути щасливою, якщо навколо стільки проблем і неприємностей? и не краще замінити погані слова і звички гарними, актуалізувати те! ми, які допоможуть нам зберегти позитивний настрій, бути щасливими на! віть у похмурі осінні дні. Існують звички, які допомагають жи! ти веселіше. Наше завдання – виховати їх у собі:

Ч

1. Цінувати кожну мить Живіть сьогодні й тепер. Щастя роз! кидано по краплинках, але не кожен, на жаль, може їх побачити. Радійте будь! якій дрібниці: сонячному дню, красиво! му пейзажу, цікавій книзі, приємному співбесіднику, усмішці незнайомця. По! думайте, що хтось не може цього бачити, чути, відчувати, зустрічати, пізнавати. Проте вам пощастило оцінити це.

2. Робити те, що подобається Не можна жити з тим, що гнітить, за! важає бути щасливим (нецікава робота, надокучливі «друзі», некохані люди). Повсякденний стрес не лише заважає жити повноцінно, а й позбавляє здоров’я. Знайдіть можливості й сили відмовляти! ся від того, що заважає жити в радості, одержувати задоволення від життя. Не витрачайте свою енергію на те, що не ра! дує, на того, хто не заслуговує вас.

3. Не намагатися бути ідеальним, завжди залишатися собою Ідеали – це плід нашої уяви, тому не прагніть бути бездоганними в усьому. Це неможливо. Удосконалюйтесь, але насо! лоджуйтеся самим процесом, не мучте себе недосяжними образами. Не наслі! дуйте бездумно, залишайтеся індивіду! альністю зі своїми «родзинками».

4. Развиватися, змінюватися, рухатися вперед Щастя – не в безбарвній стабільності, спокої (слово «покійник» від цього ж ко! реня). Воно в розвитку, різноманітті, прагненні до нового. Без жалю прощайтеся з минулим. Не зациклюйтеся на вчорашніх проблемах. Те, що відбулося, вже не зміниш. Тож для чого мучити себе? Ваші минулі невдачі чомусь вас навчили, зробили мудріши! ми. Проте вони не є перепонами на шля! ху до нових звершень.

5. Шукати позитивні сторони в будь(яких ситуаціях У житті кожної людини бувають роз! чарування, неприємності, нещастя. Але оптимісти думають не про те, чого в них немає, а про те, що у них є, про нові мож! ливості й перспективи. Чим позитивніше ви налаштовані, тим більше гарного ви помічаєте довкола. Наприклад, ви збиралися насолодити! ся фарбами осіннього лісу, а погода під! вела. Нічого страшного, у вас з’явився час, щоб здійснити давно заплановане, полежати з книгою, подивитися фільм, вишити картину хрестиком. Я, наприклад, у будь!якій ситуації зав! жди думаю: якщо не сталося зараз, зна! чить так треба, значить мене відгородили від чогось дуже поганого. Це як у прик! ладі з літаком. Спізнився на свій рейс, але не потрапив до числа жертв літака, який упав.

7. Не надавати великої уваги чужій думці Ставтеся до людей дружелюбно, але не намагайтеся усім сподобатися, дого! дити. Це нереально. Ставтеся до думки сторонніх без зайвих емоцій. Не дозво! ляйте іншим впливати на ваш настрій і самооцінку. Якщо колега вам таємно заздрить, а явно виявляє свою «дружню» думку що! до вашого нового костюма чи зачіски, не звертайте уваги.

8. Не ображатися, не заздрити Образа і заздрість – найбезглуздіші шкідливі почуття, характерні для людей, невпевнених у собі, які не люблять себе. Образа – це зайвий тягар, здатний пі! дірвати ваше психічне та фізичне здо! ров’я. Пробачайте, і задоволення від власного великодушшя буде вам нагоро! дою. Заздрість теж не додасть вам щастя в житті. Якщо не можете радіти успіхам ін! ших, то хоча б ставтеся до них без нега! тивних емоцій. Цінуйте те, що є у вас, бо в багатьох немає й цього.

9. Бути вдячним

Не дуже переймайтеся через дрібні проблеми, життя не може складатися ли! ше з одних радощів і перемог. Чим часті! ше ви думаєте про невдачі, тим більше не! гативної енергії залучаєте у своє життя.

Дякуйте Богу, Всесвіту, долі за життя, здоров’я, можливості, удачі. Завжди є за що сказати «дякую» своїм батькам, учи! телям, друзям, коханим, дітям. І тоді все стане на свої місця, ви заспокоїтеся.

Адреса редакції: Хрещатик, 22, Київ, 01001, тел.: 3232027; факс 2792471 Email: postv@ukrposhta.com Видається на замовлення УДППЗ «Укрпошта» Друк ТОВ «МегаПоліграф» (вул. Марка Вовчка, 12/14, м. Київ)

Корпоративне видання УДППЗ «Укрпошта»

Візьміть на озброєння відому молит! ву: «О Господи, дай мені покірність, щоб прийняти те, що я не можу змінити. Си! лу, щоб змінити те, що можу змінити. І мудрість, щоб відрізнити одне від друго! го». Коли розставлено всі крапки над «і», стає зрозуміло, що багато переживань бу! ли зайвими.

6. Не робити з мухи слона

Газета зареєстрована Державним комітетом інформаційної політики України 30.11.1999 р. Реєстраційне свідоцтво: КВ № 3839

7

Навіть своїм недругам і критикам слід дякувати за подані життєві уроки. Чим більше вдячності буде у вашій душі, тим щасливішою людиною ви почуватимете! ся. Перевірте і переконайтеся самі!

10. Частіше усміхатися Пам’ятайте, що «від усмішки стане день світлішим». Зрозуміло, що хочеть! ся усміхатися, коли на душі радісно, але повірте, що залежність може бути й про! тилежною. Спробуйте, дивлячись у дзеркало, всміхнутися собі й відчуєте, як тепліше, радісніше стало на душі. Усміхайтеся чоловіку за чашкою вра! нішньої кави. Своїм милим діткам. Су! сідці в ліфті. Продавцю в магазині. Не! знайомцю на вулиці. І усмішка стане для вас звичкою – другою натурою.

11. Не вживати песимістичних виразів Відмовтеся від негативних фраз, якщо ви їх іще вживаєте («мені не щастить», «я не зможу», «це не для мене»). Також по! збавтеся від умовностей у свідомості, наприклад, «я полюблю, якщо…». Не об! межуйте себе нічим, говоріть завжди: «Я успішна», «Я достойна», «Я щаслива». Озбройтесь оптимістичними формулами успіху й частіше повторюйте їх.

12. Мріяти Це моє улюблене заняття на кожний день! «Майбутнє належить тому, хто вірить у свою мрію» (Елеонора Рузвельт). Мрія – це перший крок на шляху до успіху і щастя. Відсутність мрії веде до застою в думках, почуттях, житті. «Ви зможете все, що захочете, тільки починайте. Починайте негайно» (Гете). Якщо ви перетворите ці дії у звички, жодна погода не зможе зіпсувати настрій, тому що ви станете щасливими і будете світити, як сонечко, собі й оточуючим. Підготувала Людмила БАЦАЙ

Засновник: Українське державне підприємство поштового зв’язку «Укрпошта» Редакційна рада:

Редакція не завжди поділяє погляди авторів публікацій. Листування з читачами тільки на сторінках газети.

Оксана Плотнікова, Володимир Гурков, Лілія Король, Людмила Кузнецова, Олена Нікольська, Людмила Салоїд, Борис Борисов, Володимир Мороз, Леонід Ненько, Павло Богданов, Світлана Ткаченко

За достовірність фактів, цифр, точність імен і прізвищ відповідають автори статей, а за зміст реклами — рекламодавці. Усі права заcтережені. Передрук можливий лише з відома редакції. Рукописи не рецензуються і не повертаються. Газету набрано і зверстано у редакції газети «Поштовий вісник» УДППЗ «Укрпошта»

Головний редактор Заступник головного редактора

Тетяна Мартинюк Дарина Плотнікова 3232027

Відповідальний секретар Зав. відділу

Ірина Красько Катерина Зубарева 3232135

№6 (631)

ПОШТОВИЙ ВІСНИК • П’ЯТНИЦЯ, 8 ЛЮТОГО 2013 РОКУ

Літературний редактор

Людмила Бацай

Кореспонденти:

Карен Сімонян, Борис Грищенко

Комп’ютерна верстка

Ольга Гордашевська

Тираж номера: 85 961 Загальний тираж лютий: 343 844 Зам. № 30 002

Передплатний індекс: 22220 Email: postv@ukrposhta.com


№6 (631)

8

ПОШТОВИЙ ВІСНИК • П’ЯТНИЦЯ, 8 ЛЮТОГО 2013 РОКУ

•Калейдоскоп

Любов – це скарбниця щастя: чим більше вона віддає, тим більше отримує. Вінценц МЮЛЛЕР

•14 ЛЮТОГО – ДЕНЬ ЗАКОХАНИХ!

Топ15 фактів про кохання Що таке кохання? Звідки з’являється це загадкове почуття? І чому всім його так не вистачає? Дати відповідь на ці питання доволі складно. Проте, мабуть, деякі факти допоможуть хоч частково розібратися у таких загад кових відчуттях, особливо у переддень свята закоханих – Дня святого Валентина.

1. Кохання – це хвороба З 2011 р. кохання офіційно вважаєть! ся психічним відхиленням, тобто за кла! сифікацією ВОЗ ця хвороба отримала код F 63.9. І в цьому є своя логіка: через кохання людина втрачає сон, апетит, у неї починається депресія, а дехто навіть божеволіє від нещасливого кохання.

2. Кохання – це наркотик На томографії мозку закоханого мож! на побачити, що у нього сильно збуджені дві зони, які відповідають за так звану систему нагород. Вчені пояснюють це впливом великої кількості дофаміну – гормону кохання. До речі, у такому стані мозок може перебувати лише під дією наркотичних речовин.

4. Кохання присипляє негативні емоції

повернути людині правильний баланс усіх хімічних речовин у крові й підняти рівень серотоніну («гормон щастя»).

6. Новизна рятує кохання Подорож до іншої країни, побачення у незнайомому готелі відроджують кохан! ня, тому що у відповідь на будь!яку но! визну в мозку людини виділяється дофа! мін.

7. Чоловіки люблять очима Стара як світ аксіома «чоловіки люб! лять очима» отримала підтвердження. Виявляється, що в закоханих чоловіків більш активною стає зона кори великих півкуль мозку, яка відповідає за зір.

8. Жінки люблять пам’яттю

Німецький учений Андреас Бартель стверджує, що зони негативних емоцій та раціональних рішень у мозку закоханої людини зазвичай «сплять». Тому закоха! ні доволі необачні.

5. Кохання – це залежність

9. Коли народжується справжнє кохання?

Оскільки кохання впливає на людину як наркотична речовина, її й лікувати потрібно як залежність – за допомогою психолога та ліків. Для цього слід

У ході соціологічних досліджень ученим вдалося з’ясувати, що перш ніж знайти свою половинку й одружитися, людина закохується 7 разів.

День святого Валентина можна вважати святом для двох закоха них, які обов’язково прагнуть про вести його тетатет. Незабутній вечір на двох завжди обіцяє масу позитивних емоцій, приємних сюрпризів і ніжну, затишну атмос феру вечері при свічках. А створи ти її допоможуть наші смачні ре цепти.

Куряче філе в беконі 300 г курячого філе, 150 г підкоп ченого нарізаного бекону, сіль, пе рець, приправи і зелень за бажанням. Куряче філе промити водою, наріза! ти тонкими невеличкими шматочками (3 х 5 см). Якщо курка жорстка, то фі! ле можна трохи відбити, посолити та поперчити. На бекон покласти шматочок філе, загорнути рулетом, підсмажити з обох боків на сковорідці без олії до золотаво! го кольору. Все – страва готова. Подавати можна з картопляним пюре чи тушкованими овочами.

За статистикою, двоє з п’яти чоловіків одружуються на тій жінці, яка була їхнім першим коханням.

14. Кохання – це танці

11. Кава – кращий афродізіак

Психологи з Нортумбрийського уні! верситету (Англія) виявили, що чолові! ки, які ритмічно і красиво рухаються під час танцю, сильніше приваблюють жінок.

12. Кохання продовжує тривалість життя Доведено, що чоловіки, які цілують своїх дружин, йдучи на роботу, живуть на 5 років довше, ніж ті, які цього не роб! лять.

13. Обручка активізує кохання Традиція носити обручку на безімен! ному пальці правої руки з’явилася в Дав! ньому Єгипті. Єгиптяни вважали, що на

•СМАЧНОГО!

Смажені банани 2 – 3 банани, 30 г вершкового мас ла, ваніль, мускатний горіх, сік по ловини лимона. Банани очистити, нарізати кільцями під нахилом. Трохи посипати мускат! ним горіхом і ваніллю. На сковороді розігріти вершкове масло і обсмажити шматочки банана з обох боків по 2 хв. Банани швидко стають золотавого кольору. Смажені банани викласти на тарілку і збризнути лимонним соком,

15. Чим більше кохання, тим більше дітей? Це дивовижно, але насправді чоловік може дати життя 1042 дітлахам! Саме та! кий рекорд зафіксовано в Книзі рекордів Гіннеса. У марокканського паші до 1721 р. було 700 синів і 342 доньки. Діти були народжені різними матерями. А серед жінок рекорд багатодітності належить російській жінці, ім’я якої не! відоме. Відомо лише, що вона була дру! жиною Федора Васильєва й жила у ХVІІІ ст. У результаті 27 вагітностей на! родила 69 дітей: 16 пар близнюків, 7 трійнь і 4 четверні. Не вірите? А в силу кохання?

•АНЕКДОТ Заходить чоловік до ювелірної крамниці. Дівчина!продавець: – Ой, пане, як добре, що Ви до нас за! йшли. До дня Святого Валентина у нас два тижні 20% знижки, купіть що!небудь у пода! рунок. Ось кулон золотий у формі серця, Вашій дівчині дуже сподобається. – У мене немає дівчини... Продавець кокетливо: – Не може бути, такий видний, гарний, високий пан і не має дівчини? Чому?! – Дружина не дозволяє...

Салат з тунцем і кукурудзою 200 г консервованої кукурудзи, пів банки тунця в олії, 1 солодкий перець, вершковий сир, оливки без кісточки. Злити з тунця олію, розім’яти видел! кою і додати частину до кукурудзи. Аби кукурудзяний прошарок не розсипався, додати вершковий сир, перемішати. На! різати перець (краще – червоний) дріб! ними кубиками, змішати перець з дру! гою частиною тунця. Викласти шарами: кукурудзяна суміш, перець, і знову ку! курудзяна маса. Нарізати оливки кіль! цями і зверху прикрасити салат. До по! дачі салат слід тримати в холодильнику.

цьому пальці проходить вена кохання, яка з’єднана з серцем, а обручка тим са! мим активізує кохання й вірність.

Неймовірно, але факт: приблизно 10 тисяч романів щороку народжуються за чашкою кави під час обідньої перерви.

А от у закоханих жінок активна зона пов’язана з пам’яттю. Вона інстинктивно запам’ятовує поведінку партнера за кіль! ка тижнів і аналізує отриману інформа! цію, аби зробити остаточний вибір. Саме тому жінки краще пам’ятають усі деталі першої зустрічі.

Вечеря на двох, або Смачний тетатет

10. Перше кохання – єдине для чоловіків

прикрасити скибочками лимона і поси! пати солодкою кольоровою посипкою.

Біско

•ВІДПОВІДІ НА КРОСВОРД

250 г очищених креветок і стільки ж крабового м’яса, 0,5 склянки сухого білого вина, 2 ст. л. оливкової олії та вершкового масла, спеції за смаком. У пів склянки сухого білого вина опус! тити очищені креветки і крабове м’ясо. Додати оливкову олію та розтоплене вер! шкове масло, посолити, довести до кипін! ня й додати спеції. По черзі через хвилину додати спочатку гілочку майорану, потім 2 стеблинки селери, 3 лаврових листки, 4 гілочки базиліка, 5 листочків чебрецю, 6 горошин чорного перцю, 7 пір’їнок ци! булі!порею, 8 крапель столового оцту і 9 – лимонного соку. Прокип’ятити на повільному вогні ще 9 хв. Страву мож! на подавати до столу. Підготувала Катерина ЗУБАРЕВА

Корпоративне видання УДППЗ «Укрпошта»

Email: postv@ukrposhta.com

Поштовий вісник № 6  

Поштовий вісник № 6

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you