Page 1

lato 2016 Rok XVIII N r 2 (72) b e z p ła t n y ISSN 2084-798X

FaleLokiKoki Czasopismo Kreatywnego Fryzjera

LATO 2016

NOWA ODSŁONA Czasopismo Kreatywnego Fryzjera


Drodzy Czytelnicy Przed Wami nasze letnie wydanie wraz z kolejną porcją branżowych informacji. Przygotowaliśmy przegląd wydarzeń z ostatnich miesięcy. Z przyjemnością informujemy m.in. o sukcesie naszej fryzjerskiej kadry. Polscy fryzjerzy wrócili z Mistrzostw Świata w Seulu z kilkoma medalami. Program szkoleniowy prowadzony przez trenerów naszej reprezentacji przynosi doskonałe rezultaty i grono fryzjerskich mistrzów ciągle się powiększa. Polecam Wam lekturę wywiadu z Filipem Galasem, utytułowanym fryzjerem i świetnym szkoleniowcem. Stylista związał się właśnie z marką, dla której, tak jak dla niego, ważny jest indywidualizm i ekologia. W tym wydaniu rozmawiamy też z Rafałem Potomskim, który opowiada nam o swojej najnowszej kolekcji i aktualnych fryzjerskich trendach.

Na okładce:

Kolekcja „Amazones” Christophe Gaillet Fryzura: Christophe Gaillet Foto: Weronika Kosińska Make-up: Izabela Szelągowska

Na naszych łamach prezentujemy nowości produktowe, które pojawiły się na rynku, a swoją premierę miały często na targach Look i BeautyVision w Poznaniu – niezmiennie cieszących się ogromnym zainteresowaniem profesjonalistów z branży. W letnim numerze nie zapominamy o męskiej strefie w salonie, kontynuując dział dedykowany panom. A w nim chociażby artykuł na temat brody – jak ją zapuszczać, pielęgnować, i czy każdemu mężczyźnie dodaje urody. Z kolei Sebastian Karczewski prezentuje nową na naszym rynku markę kosmetyków, która ma za sobą ponad 200-letnią tradycję i w pełni spełnia oczekiwania fryzjera męskiego oraz jego klientów. Lato 2016 – jakie będzie, co nam przyniesie… Miejmy nadzieję, że będzie przede wszystkim słoneczne i przyniesie nam upragniony wypoczynek, a wraz z nim odrobinę dystansu do codzienności. Dzięki temu zrelaksowani, z entuzjazmem powrócimy do naszych zawodowych zajęć. I tego Wam, Drodzy Czytelnicy, serdecznie życzę.

Z pozdrowieniami

Redaktor naczelna

Wydawca: POLWELL Sp. z o.o., ul. Ołowiana 12, 85-461 Bydgoszcz tel. 52 325 20 00, fax 52 325 20 01 Redaktor naczelna: Stefania Dowgiałło-Tabaka e-mail: stenia@studio-davinci.pl Współpraca redakcyjna: Sławomir Jarmuż, Maja Hirsz, Henryk Jerzy Stawski Reklama: tel. 52 362 91 50, kom. 667 159 370 Opracowanie projektu i przygotowanie do druku: Studio da Vinci, Agencja Reklamowa ul. Kościuszki 27, 85-079 Bydgoszcz, tel. 52 362 91 50, fax 52 552 41 42 e-mail: sekretariat@studio-davinci.pl, www.studio-davinci.pl Redakcja: Aleksandra Rozmarynowska-Radczuk, Monika Sommer Korekta: Paweł Baranowski Projekt graficzny: Aleksandra Rozmarynowska-Radczuk Skład i łamanie: Konrad Michałowski Druk: Drukarnia Interak, ul. Grzępy 50, 64-700 Czarnków Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania nadesłanych tekstów i nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam. Wydawca i redaktor naczelny mają prawo odmówić zamieszczenia ogłoszenia i reklamy, jeżeli ich treść lub forma jest sprzeczna z linią programową bądź charakterem publikacji (Prawo prasowe art. 36 pkt 4). Redakcja nie odsyła materiałów przeznaczonych do publikacji w rubryce Trendy (niezamówionych). Wszelkie prawa zastrzeżone. Nakład: 20 000

6


Wywiad

Wydarzenia

Męska strefa

str. 64

str. 82

str. 142

Filip Galas

Mistrzostwa Świata we Fryzjerstwie

Broda – modny symbol męskości

We fryzjerskiej pasji spełnia się już od 25 lat. Ciekawymi pomysłami i kreatywnymi rozwiązaniami inspiruje innych fryzjerów podczas szkoleń w swojej akademii.

Mamy kolejny powód do dumy – polscy fryzjerzy zdobyli na najważniejszych branżowych zawodach kilka medali. Przy okazji trzeba podkreślić, że mistrzowskie tytuły to nie tylko zasługa samego talentu, ale przede wszystkim to wielogodzinne treningi i sporo wyrzeczeń.

Broda stała się jednym z najbardziej charakterystycznych elementów współczesnej mody męskiej. Niestety, nie u każdego będzie prezentowała się efektownie. Warto też pamiętać, że broda wymaga regularnych zabiegów pielęgnacyjnych.

Spis treści Kalendarium 8

Ważniejsze letnie spotkania branżowe

Nowości 10 12 16 20 22 24 26 27 28 32 33 36 40 44

Alter Ego Italy Egobond Liss Ker – rewolucja w prostowaniu Davines Mask z Vibrachrom Good Society Artègo Kosswell Cashmere Elgon Amplea Elgon Affixx Elgon Argan Dr Hair Color WOW Suszarki Elchim Montibello Sun Care AND by Kemon 40 Salty Mist Pen Razor by Magia

Wydarzenia 30 50 100 101 116 142 144 146 152 154 156 158 160 162 163 168 174 176 178

Eleven Australia już w Polsce! Konkurs Alter Ego Italy Davines Hair on Stage Davines na Fashion Expo w Szczecinie Kemon „Avalon” Mistrzostwa Świata we Fryzjerstwie LOOK ponownie olśnił branżę! Kreator 2016 Fale Loki Koki na targach Look Progress Września na targach Look & BeautyVision Montibello na targach Look Dzień Dobrych Włosów z Montibello Kemon na targach Look Pokaz look&learn z marką Kemon w Iławie Kemon zaprasza do Dźwirzyna! Artègo Prestige Night Dzień Zrównoważonego Piękna Davines Hair Forum Poland 2016 Festiwal „Sweet Dreams”

Wywiad 64 Filip Galas 96 Rafał Potomski 182 Maciej Maniewski

Moda 70

Z entuzjazmem

Uroda 74 Doskonalenie wizerunku 186 Przeszczep włosów

Męska strefa 78 82 84 88 94

Clubman – prawa ręka barbera Bujna broda – modny symbol męskości Wahl Professional Barber Tools Broda atrybutem męskości Easy Care T Artègo

Trendy 66

Filip Galas, Trendy Hair Fashion, Adam Szulc Barber, Ariel Słomiński, Masci Hair, Atelier Potomski, Davines, Allilon, Christophe Gaillet, Montibello, Kemon, Zaremba International Academy, Mark Leeson, Artègo, Francesco Group, Studio Fedoryszyn, Katarzyna Złamaniec, Marta Robak

Szkolenia 68 164 166 170

Europejska Akademia Szkoleniowa Nowa oferta szkoleniowa marki Kemon Moda na Hollywood Ciao Artègo Roma!

Edukacja 180 Konkursy fryzjerskie a edukacja zawodowa

Aranżacje wnętrz 184 Salon fryzjerski w stylu pop-art

Porady 188 Psychologia – Nieracjonalne wybory konsumentów 190 Zarządzanie salonem – Jak zatrzymać pracownika?

Prezentacje 42 48 52 54 58 62 110 150

Dogoń klienta, wyprzedź konkurencję! Prosalon Intensis Color Art Prowansalska romantyka „Made in Austria“ Słoneczna pielęgnacja z Montibello Tovares Produkty sieci Fale Loki Koki Montibello i Jacob prezentują „Illusions” Włosy w roli głównej!

7


kalendarium

Lato 2016 Ważniejsze letnie spotkania branżowe

4–6 czerwca

Premiere Orlando – Floryda, USA www.premiereshows.com

11–13 czerwca

Hair Expo – Melbourne, Australia www.hairexpoaustralia.com

10–12 lipca

Professional Fair – Belo Horizonte, Brazylia www.professionalfair.com.br

24–26 lipca

Cosmoprof North America – Las Vegas, USA www.cosmoprofnorthamerica.com

10–13 września

Beauty Fair – São Paulo, Brazylia www.beautyfair.com.br

8


nowości

Egobond Bezpieczna koloryzacja włosów blond od Alter Ego Italy EGOBOND to niepowtarzalny i rewolucyjny system kuracji do włosów, którego formuła oparta jest na kompleksie KERAVIS, w skład którego wchodzi mieszanka aminokwasów oraz protein pochodzenia roślinnego. Program wzmacnia włosy w trakcie zabiegów technicznych, niezwykle skutecznie przywraca im elastyczność i witalność. Nawet bardzo zniszczone włosy po kuracji stają się zdrowsze i mocne.

Częste zabiegi chemiczne zwiększają porowatość łuski włosa i osłabiają włókna. W konsekwencji włosy stają się bardziej narażone na czynniki zewnętrzne oraz proces utleniania, stają się łamliwe, matowe i pozbawione witalności. Kolor szybciej płowieje, włosy się łamią i ciężko się je układa. W związku z tymi zagrożeniami każdy profesjonalny fryzjer powinien umieć zapewnić swoim klientom maksymalne poczucie bezpieczeństwa w trakcie przeprowadzania zabiegów chemicznych. EGOBOND zapewni Twoim klientom: • pełne zadowolenie z efektów zabiegów technicznych, • maksymalną ochronę włosów, • efektywne działanie odbudowujące, • niewiarygodny blask, • długo utrzymujące się efekty.

10

Technologia

Program składa się z 3 produktów na bazie specjalnego kompleksu aminokwasów o niskiej masie cząsteczkowej, który wzmacnia włosy w trakcie zabiegów chemicznych przeprowadzanych w salonie (koloryzacji, rozjaśniania i trwałej ondulacji). System synergii uwalnia maksimum swojej mocy w trakcie zabiegów chemicznych.

Program

Faza 1. BOND BOOSTER – Odbudowa struktury włosa oraz regeneracja; działanie na środek włosa. Faza 2. BOND SETTER – Uszczelnienie i odżywienie; działanie na łuskę włosa. Faza 3. BOND LOCKER – Zakończenie kuracji; produkt doskonały także do podtrzymania efektów kuracji w domu; nadaje włosom blask i rozświetlenie.


REWOLUCJA W KOLORYZACJI OCHRONA KOLORU, NEUTRALIZACJA NIEPRZYJEMNEGO ZAPACHU ZABIEGÓW TECHNICZNYCH Gwarantuje BEZPIECZNIEJSZE zabiegi techniczne, odbudowuje strukturę i wypełnia włosy, natychmiast poprawia ich JAKOŚĆ, WYGLĄD I TEKSTURĘ.

<QKLJQ:MLGJ2K9HG$md&Og\facY-($0(%*11?\YŁkc$l]d&-0/.*/0).$Zamjg8kYhg&hd


nowości

LISS KER – rewolucja w prostowaniu Fanola wprowadza innowację do świata prostowania włosów z nowym kremem prostującym bez formaldehydu, o działaniu zwalczającym puszenie się włosów. Produkt został wzbogacony y o keratynę i olejek makadamia. Jest odpowiedni do wszystkich tkich rodzajów włosów, nawet po zabiegach. Skrócony cony czas aplikacji gwarantuje idealnie gładkie, e, proste włosy do 8/10 tygodni!

LISS KER to prostujący krem, zwalczający puszenie się włosów.

PROSTE WŁOSY DO 10 TYGODNI! • • • • •

Pozostawia włosy gładkie, miękkie, błyszczące i pełne światła Bez formaldehydu Kremowa formuła – łatwa i wygodna aplikacja Zwalcza puszenie się włosów Zapobiega rozdwajaniu końcówek

Cząsteczki zawartego w produkcie KWASU GLIKOSALOWEGO osadzają się na zewnętrznej części wł włosa, łosa, tworząc gęstą siatkę, która wzmacnia trzon włosa i nadaje pożądany, idealnie prosty kształt. • Działa na zewnątrz włosa, a nie w jego wnętrzu, tak jak w tradycyjnych systemach prostujących. cych. • Jego działanie jest aktywowane poprzez ciepło prostownicy, cząsteczki lokowane są wokół łuski, posiadają efekt pamięci. • Wokół włosów powstaje elastyczna, wzmacniająca osłona, która pozwala im swobodnie oddychać. dychać. • Zawartość keratyny i olejku makadamia wzbogaca włosy w proteiny i ma działanie kojące.

Sposób użycia: Umyć włosy szamponem Botolife pH 6,5, a następnie osuszyć ręcznikiem w 80%. Nałożyć rękawiczki ochronne, wydzielić ok. 2 cm pasma; za pomocą pędzelka nałożyć Liss Ker na długości i końcówki, zaczynając od karku. Po pełnej aplikacji pozostawić produkt na włosach przez min. 20 minut. Nie spłukiwać. Nagrzać prostownicę do 220ºC i prostować pasmo po paśmie w kierunku od karku w górę. Przeciągnąć prostownicą każde pasmo min. 7 razy. Pozostawić do ostygnięcia i dokładnie spłukać. Nie używać szamponu. Wysuszyć włosy ręcznikiem i nałożyć maskę Botolife pH 4,5. Pozostawić na 5 minut, a następnie spłukać. Układać jak zwykle, stosując suszarkę lub prostownicę, a także Keraterm Spray dla najlepszych efektów.

12


wydarzenia

UHSULSHRPLY`ǏLSV^L RVJOHQǃN^PHaK` LLYWOOD 3HRPLY`ǏLSV^LGelous?TMZWVZVILTUHWPLJRU`PUPLZRHaP[LSU`THUPJ\YLR[}Y`\[Ya`T\QL ZPLJUHWHaUVRJPHJOKVKUP1LNVWVaIH^PVUH[VRZ`UMVYT\éH7 free [VN^HYHUJQH ILaWPLJaLljZ[^HWé`[RP:aLYVRHWHSL[HUHQTVKUPLQZa`JORVSVY}^^`Qǃ[RV^`KLZPNU WYVK\R[\PRHSPMVYUPQZRPZ[`STHYRPWVa^VSǃ^`Y}ǏUPDž;^}QZHSVUUH[SLRVUR\YLUJQP 5*3([VS\RZ\ZV^HTHYRHa3VZ(UNLSLZ\^PLSIPHUHWYaLaOVSS`^VVKaRPLN^PHaK` TPU)L`VUJL4HKVUULJP4PSL`*`Y\Z

5V^VNjDžU Ukochane lakiery gwiazd nareszcie KVZ[LJWULQHRVSHRPLY` ǏLSV^LKSHWYVMLZQV VUHSPZ[}^!

࠮)HYKaVéH[^HHWSPRHJQH ࠮: :\WLY[Y^HéVNjDžHǏKVKUP ࠮)LaRVUPLJaUVNjJPWYaLJPLYHUPH[VW\HSRVOVSLT ࠮ ^LNHljZRPL LMVYT\éHILa[VRZ`UMYLL ࠮:a`I IRPLPéH[^L\Z\^HUPLSHRPLY\ ࠮6JOYVUHWHaUVRJP

www.shopncla.pl, biuro@ncla.pl, ko om. 502 357 503


W W W.DAVINES.COM W W W.FACEBOOK.COM/DAVINESPOLSK A


Czym innym jest sztuka, jeśli nie formą istnienia?

MASK Z VIBRACHROM TO NOWY PIELĘGNACYJNY SYSTEM KOLORYZACJI WŁOSÓW, KTÓRY ZAPEWNIA WYJĄTKOWY POŁYSK I TRWALSZY KOLOR. TM

DZIĘKI INNOWACYJNEMU PODEJŚCIU LABORATORIÓW DAVINES FORMUŁA NOWEJ MASK Z VIBRACHROM ŁĄCZY TO, CO NAJLEPSZE W NATURZE, Z NAJNOWOCZEŚNIEJSZYMI TECHNOLOGIAMI WYKORZYSTYWANYMI W KOSMETYCE I PRZEMYŚLE WŁÓKIENNICZYM. TM


nowości Davines

TM

Mask z Vibrachrom

Mask z VibrachromTM to nasz hołd dla ogromnej kreatywności fryzjerów, którą wykazują zarówno w swojej pracy zawodowej, jak i w życiu osobistym.

Po 20 latach doświadczeń i sukcesów Davines chce zrobić krok naprzód i wyróżnić się w branży profesjonalnej koloryzacji, oferując najnowocześniejszy, wysoce skuteczny i innowacyjny system trwałej koloryzacji, z zastosowaniem nowoczesnej i inspirującej koncepcji.

Szukaliśmy idealnego sposobu, by uwolnić tę wyjątkową artystyczną wrażliwość i ukazać ją światu w czystej formie, bez zbędnych zakłóceń. Wybraliśmy czarno-białe zdjęcia, ponieważ przez nie najlepiej ujawnia się moc sztuki, która zaklęta jest w kolorach. Wszystko sprowadza się do światła, bo to ono najlepiej wyróżnia się na tle czerni i bieli, bo to ono ma ogromną moc odkrywania kolorów.

16


Bo czym innym jest sztuka, jeśli nie formą istnienia? Mask z VibrachromTM to pielęgnacyjny system koloryzacji permanentnej zdolny do doskonałego pokrycia siwizny, przyciemniania, rozjaśniania o maksymalnie trzy tony (cztery tony z zastosowaniem Boostera 000 i pięć tonów z zastosowaniem serii Extralift) oraz zmiany refleksu. Nowy system Mask z VibrachromTM czerpie to, co najlepsze z różnych dziedzin, a poszczególne składniki wzajemnie wzmacniają swoje działanie – wszystko po to, by otrzymać niezwykły efekt kolorystyczny.

KORZYŚĆ

SKŁADNIK

DZIAŁANIE

• Dodatkowy połysk • Niezrównana trwałość koloru

Proteina z komosy ryżowej quinoa Prosto z natury (specjalne uprawy w Peru).

Wiąże pigmenty ze strukturą włosa i zagęszcza łuski włosów. Zwiększa trwałość koloru i połysk.

• Dodatkowy połysk • Efekt mocnego odżywienia

Składnik odżywczy bogaty w omega-9 Ze świata kosmetyków, bazuje na roślinach.

Tworzy powłokę lipidową, która zwiększa zewnętrzne i wewnętrzne przenikanie światła oraz chroni i odżywia włosy.

• Efekt mocnego odżywienia • Niezrównana trwałość koloru

Nośnik fosfolipidowy Ze świata włókienniczego, stworzony w oparciu o podobieństwa w koloryzacji włókien jedwabiu i włosów.

Ułatwia pigmentom równomierne przenikanie do struktury włosów, dzięki czemu odżywia i wydłuża trwałość koloru.

SPOSÓB UŻYCIA Standardowe proporcje mieszania PONIŻEJ 50% SIWIZNY 1 część farby + 1,5 części aktywatora Standardowy czas działania mieszanki: 35 minut POWYŻEJ 50% SIWIZNY 1 część farby (od 1/3 naturalnej bazy + 2/3 refleksu do ½ naturalnej bazy + ½ refleksu) + 1,5 części aktywatora Standardowy czas działania mieszanki: 35 minut TONOWANIE 1 część farby + 2 części aktywatora Kontrola wzrokowa, do 15 minut na naturalnych włosach

KORZYŚCI 1. BOGATA I KOMPLETNA PALETA KOLORÓW Ogromne możliwości wyboru kolorów! 81 odcieni do wyrażania Twojej kreatywności, zarówno w zakresie ciepłych, jak i chłodnych barw. 2. ELASTYCZNY I ŁATWY W UŻYCIU SYSTEM Spersonalizowane kolory dzięki możliwości mieszania naturalnych baz z refleksami. 3. NAJLEPSZE POKRYCIE SIWIZNY Doskonałe pokrycie wszystkich typów włosów, od kolorów naturalnych po bardziej intensywne. 4. DOSKONAŁE DZIAŁANIE ROZJAŚNIAJĄCE Zwiększona moc rozjaśnienia włosów dzięki użyciu ograniczonych ilości pigmentu bazowego w refleksach. 5. KOMFORTOWA APLIKACJA Przyjemna usługa koloryzacji dzięki zastosowaniu nowego zapachu, który neutralizuje woń amoniaku. 6. ZYSK DLA SALONU Wzrost rentowności usługi koloryzacji zwłaszcza pod względem kosztu aplikacji. 7. ZRÓWNOWAŻENIE Przyjazne środowisku opakowanie z papieru FSC, kompostowane, z makulatury oraz zmniejszona ilość użytego plastiku.

17


Jaki jest Twรณj kod piฤ™kna?


www.

.pl


nowości

Jaki jest Twój kod piękna?

GOOD SOCIETY artègo Każdy z nas ma swój unikalny kod, dzięki któremu włosy stają się piękne. Trzeba go tylko odnaleźć, dopasowując odpowiedni kosmetyk do natury swoich włosów. Ludzie, którzy dzięki artègo odnajdą swój kod pięknych włosów, tworzą dobrą społeczność, czyli GOOD SOCIETY. Dołączaj swoich klientów do naszej społeczności i dopasowuj kosmetyki artègo do ich włosów.

20


kod 02

Szampon do włosów farbowanych, którego formuła została wzbogacona o wasabi, mączkę z drzewa Guar oraz pantenol. Chroni kolor poprzez szczelne domknięcie łusek włosów, dzięki czemu włosy zachowują swój blask i kolor na dłużej. Kosmetyk charakteryzuje się wyrafinowanym zapachem maku. Odżywka do włosów farbowanych. Jej formuła została wzbogacona o wasabi, mączkę z drzewa Guar oraz pantenol. Sprawia, ze kolor włosów jest trwały, intensywny i piękny. Odżywka ułatwia rozczesywanie, nawilża, czyniąc włosy jedwabistymi. Kosmetyk cechuje się wyrafinowanym zapachem maku.

kod 30

Szampon do włosów kręconych, który wzbogacony jest mąką z drzewa Guar, glicerolem i chitozanem. Zapewnia elastyczność i dyscyplinuje skręt włosów, a ponadto przeciwdziała ich puszeniu się i plątaniu. Szampon ma intensywny zapach kukui i skórki pomarańczowej. Odżywka dyscyplinująca i zapobiegająca puszeniu się włosów, która została wzbogacona o chitozan. Dyscyplinuje skręt włosów i nie obciąża ich. Eliminuje elektryzowanie się włosów i chroni przed działaniem wilgoci. Odżywka charakteryzuje się intensywnym zapachem kukui i skórki pomarańczowej.

kod 44

Szampon wygładzający, który jest wzbogacony olejkiem Jojoba, mchem irlandzkim i witaminą E. Zmiękcza i wygładza niesforne włosy i eliminuje ich elektryzowanie się. Włosy stają się mniej podatne na działanie wilgoci. Szampon charakteryzuje się upajającym zapachem różowej magnolii. Odżywka wygładzająca, która jest wzbogacona olejkiem jojoba, mchem irlandzkim i witaminą E. Chroni i nadaje połysk włosom i sprawia, że są miękkie i gładkie. Eliminuje elektryzowanie się włosów, przyspiesza ich suszenie i chroni przed działaniem wilgoci. Odżywka ma upajający zapach różowej magnolii.

kod 78

Delikatny szampon do częstego stosowania. Jego formuła została wzbogacona o miód, aloes i olejek z drzewa herbacianego. Zapewnia odżywienie, nawilżenie i dokładne oczyszczenie. Można go stosować do wszystkich rodzajów włosów. Szampon ma zapach rumianku i sułtańskich winogron. Odżywka do codziennego stosowania, która zawiera miód, aloes i olejek z drzewa herbacianego. Wygładza i nabłyszcza włosy, dostarcza im substancji odżywczych i ochronnych. Produkt cechuje się zapachem rumianku i sułtańskich winogron.

kod 26

Nawilżający szampon, który zawiera pantenol, środki powierzchniowo czynne i składniki odżywcze pochodzenia roślinnego. Regeneruje włosy, które są suche lub po zabiegach chemicznych. Sprawia, że stają się miękkie, błyszczące i głęboko nawilżone. Szampon ma intensywny zapach bobu tonka. Nawilżająca odżywka bez spłukiwania, której receptura oparta jest na kwasie hialuronowym i keratynie. Substancje aktywnie przenikają w głąb łuski włosa wypełniając i nawilżając go od środka. Odżywka przeciwdziała starzeniu się włosów oraz dyscyplinuje suche i farbowane włosy.

kod 51

Odświeżający szampon 2w1 dla aktywnych fizycznie. Receptura oparta jest na węglu roślinnym, mączce z drzewa Guar i glicerolu. Po ciężkim dniu pracy lub wysiłku sportowym przywraca optymalny poziom nawilżenia włosów i działa relaksująco na skórę całego ciała. Szampon cechuje się zapachem drzewa sandałowego, jałowca i mango. Szampon neutralizujący żółte refleksy. Jego formuła oparta jest na oleju słonecznikowym, mączce z drzewa Guar i glicerolu. Neutralizuje żółte refleksy na włosach rozjaśnionych, blond lub siwych. Dodaje włosom połysku i sprawia, że wyglądają naturalnie. Uniwersalna odżywka do włosów bez spłukiwania. Ułatwia rozczesywanie, wyrównuje porowatość włosów przed wszystkimi zabiegami chemicznymi, dodaje im lekkości, połysku i nawilżenia. Ma orientalny zapach orchidei.

kod 95

Szampon nadający objętość, który został wzbogacony o mąkę z drzewa Guar, pantenol i mikroelementy. Cienkim włosom nadaje objętości i zdrowy wygląd. Idealny do delikatnych, słabych lub przerzedzonych włosów. Szampon charakteryzuje się zapachem klementynek i wanilii. Odżywka nadająca objętość, która została wzbogacona o mąkę z drzewa Guar, pantenol i mikroelementy. Cienkim włosom dodaje objętości, nie obciążając ich. Zapewnia efekt jedwabistych włosów i zapobiega rozdwajaniu końcówek. Odżywka ma zapach klementynek i wanilii. Spray zwiększający objętość fryzury. Sprawia, że włosy lepiej odbijają się od nasady. Idealny do delikatnych i cienkich włosów. Produkt cechuje się słodkim zapachem wanilii i klementynek.

21


nowości

Kosswell Cashmere Z prawdziwym kaszmirem – luksus i gładkość dla Twoich włosów

Rewolucyjna technologia zawierająca włókno kaszmiru w starannie opracowanej recepturze łączącej go z niezbędnymi aminokwasami i kompleksem argininy. Zapewnia włosom długotrwałą gładkość, pielęgnując i regenerując ich strukturę od wewnątrz, nadając im miękkość, jedwabistość i intensywny połysk. Gładkie i jedwabiste włosy na okres do pięciu miesięcy – przy stosowaniu Cashmere Daily Shampoo i Cashmere Touch w codziennej pielęgnacji.

Regenerist Sealer: Maska zakwaszająca, zamyka łuski włosa i zapewnia doskonałą ochronę. Wzbogacona o niezbędne aminokwasy, argininę. Nadaje włosom intensywnie jedwabistą miękkość. Chroni przed ciepłem oraz przed uszkodzeniami.

• Wygładza, odżywia i regeneruje strukturę kapilarną włosów •

Cashmere Daily: Szampon kaszmirowy do codziennej pielęgnacji. Opracowany specjalnie, by przedłużyć efekt kaszmirowego prostowania włosów. Nie zawiera siarczanów, chlorków sodu ani parabenów. Dodaje gładkości i sprawia, że włosy są jedwabiście lśniące.

• Ujarzmia niesforne i kręcone włosy • • Nadaje gładkość i połysk • • Ułatwia rozczesywanie •

Aminocare Keratreat Evolution Technology Kaszmir jest jednym z najbardziej cenionych włókien naturalnych na świecie. Uzyskiwany z najgłębszych, najlepszych i najbardziej delikatnych części wełny. Jest miękki, jedwabisty i przyjemny w dotyku. Kaszmir to jedno z najrzadszych włókien na świecie, stąd jego wyjątkowość. Ten autentyczny z dolin Azji luksusowy i ekskluzywny składnik daje bardzo wysoką jakość kosmetyczną produktom z serii Kosswell Cashmere Pro Tech. Deep Cleansing Shampoo: Szampon głęboko oczyszczający włosy oraz skórę głowy. Usuwa pozostałości środków do stylizacji, takich jak olejki, lakiery, żele.

jedwabista gładkość, przeciwdziałanie puszeniu się i elektryzowaniu włosów, ochrona przed ciepłem i uszkodzeniami

ARGININE COMPLEX

ESSENTIAL AMINO ACIDS

Perfect Liss Treatment: Intensywnie prostująca, zapobiegająca puszeniu się odżywka działająca od wewnątrz włosa. Opracowana przy użyciu wysoko rozwiniętej technologii Aminocare Keratreat Evolution. Produkt chroni włosy przed wysokimi temperaturami i zapewnia im wysoki połysk. Nie zawiera formahedylu.

CASHMERE PROTEIN

22


Cashmere Touch: Maska bez spłukiwania, wzbogacona o proteiny kaszmiru, które wzmacniają i wydłużają efekt kaszmirowego prostowania włosów. Dzięki specjalnie opracowanej technologii Aminocare Cashmere cząstki kaszmiru wnikają głęboko we włókno włosa, nawilżając i odżywiając go od wewnątrz. Chroni przed ciepłem oraz przed uszkodzeniami.

Krok po kroku 1. Umyj włosy szamponem oczyszczającym Deep Cleansing Shampoo [1]. KROK 1.

2. Delikatnie przesusz włosy ręcznikiem, usuwając z nich ok. 20% wilgoci. 3. Zawsze używaj rękawiczek, gdy masz kontakt z produktami. 4. Wstrząśnij Perfect Liss Treatment [2], a następnie nałóż odpowiednią ilość na włosy.

KROK 2.

KROK 3.

KROK 4.

5. Podziel włosy na sekcje. Zaleca się wydzielenie sekcji co 2–3 cm. 6. Nałóż produkt za pomocą szerokiego pędzla zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa, ok. 0,5 cm od skóry, zaczynając od kaku w kierunku czoła. W przypadku kontaktu oczami natychmiast przemyć dużą ilością wody. 7. Pozostaw produkt do oddziaływania na włosy na 20 minut. Po tym czasie bez przemywania przystąp do suszenia włosów suszarką, naciągając je przy tym na szczotkę. 8. Podziel włosy na cztery sekcje. Zaczynając od karku, wybieraj pasma 4–5 cm i prostuj włosy z użyciem prostownicy, stosując temperaturę wg tabeli.

KROK 5.

KROK 6.

KROK 7.

KROK 8.

typ włosów

maksymalna temperatura prostowania

Naturalne lub farbowane, ale odporne

220°C

Farbowane i pasemka

180°C

Słabe, wrażliwe, rozjaśniane

150°C

W przypadku włosów wrażliwych, rozjaśnianych i bardzo słabych zaleca się przeprowadzenie testu wrażliwości włosów. Nie należy stosować produktu na włosach po trwałej ondulacji lub po trwałym prostowaniu. Każde pasemko należy wyprostować 5–6 razy przy użyciu prostownicy. 9. Po zakończeniu prostowania odczekaj 15 minut i przystąp do mycia włosów; używając szamponu głęboko oczyszczającego Deep Cleansing Shampoo [1] z kroku 1.

KROK 9.

10. Na przesuszone ręcznikiem włosy nałóż maskę do włosów Regenerist Sealer [3], pozostaw na 15 minut, a następnie spłucz dużą ilością wody. Wysusz przy pomocy suszarki, naciągając włosy na szczotkę.

KROK 10.

Zobacz film instruktażowy na www.facebook.com/KosswellPolska

RefectoCilPolska www.progress.wrzesnia.pl


nowości

Elgon AMPLEA Zwiększ objętość włosów od nasady Amplea to nowoczesna linia lecznicza przeznaczona do pielęgnacji włosów potrzebujących wzmocnienia i zwiększenia objętości.

Połączenie dwóch unikatowych technologii Voluhidra Complex® – opatentowana formuła pozwalająca na wiązanie cząsteczek wody wewnątrz włosa w celu zwiększenia ich grubości i objętości. Redoxina® – opatentowana formuła zawierająca algi morskie Klamath (będące źródłem zbawiennych kwasów omega-3 i omega-6, witaminy B12 i beta-karotenu – jednego z najlepszych antyoksydantów występujących w naturze, oraz łańcuch 20 aminokwasów białek). Pozwala na uzyskanie pożądanej objętości i chroni włosy przed niszczącym działaniem czasu. Rewolucyjny system pozwalający odbudować włos od samej nasady i nadać fryzurze witalność.

Volumizing Pre-treatment – serum unoszące włosy od nasady Serum o właściwościach leczniczych, zwiększające objętość włosów. Wzmacnia cebulki włosów oraz ich strukturę na całej długości. Sposób użycia: Serum stosować przed myciem, na suche włosy. Równomiernie rozprowadzić niewielką ilość produktu na skórze głowy, delikatnie wmasowywać. Pozostawić na 10 minut, a następnie spłukać i umyć włosy szamponem zwiększającym objętość Volumizing Bath. Pojemność: 75 ml Volumizing Bath – szampon zwiększający objętość włosów Poprzez użycie unikalnej formuły zagęszcza i pogrubia włos od samej nasady. Odblokowuje pory skóry głowy pozwalając uzyskać lepsze natlenienie cebulek włosowych pobudzając je do zwiększenia produkcji komórek włosowych Pojemność: 250 ml Volumizing spray – Spray zwiększający objętość włosów Lekka, łatwa w użyciu oraz wielofunkcyjna odżywka w sprayu bez spłukiwania. Stosowana w celu zwiększenia objętości włosów. Pozostawia je miękkie i błyszczące, bez efektu obciążania. Zastępuje produkty stylizujące przy układaniu włosów cienkich i delikatnych. Sposób użycia: Dobrze wstrząsnąć i rozpylić na wilgotne włosy od nasady do końcówek. Nie spłukiwać. Przystąpić do suszenia i układania. Pojemność: 200 ml Linia Amplea to specjalistyczna linia do włosów cienkich i delikatnych. Przygotowana w sposób pozwalający uzyskać najbardziej zintensyfikowany efekt zwiększenia objętości.

24


“...i Twoje włosy w kwiatach” DYSTRYBUTOR: FUH AFRO, Brzeszcze, ul. Siedliska 6, tel. 32/212 60 18, hurt: 509 983 808, 509 859 555, www.elgon.pl, Elgon Polska


nowości

Elgon AFFIXX Czy produkty do stylizacji mogą być jednocześnie kuracją piękności dla Twoich włosów? Tak, mogą.

Affixx jest profesjonalną linią do stylizacji i finalnego wykończenia fryzury, która wspiera Twoją stylizację, podczas gdy stopniowo uwalniane we włosie proteiny warzywne chronią kolor przed promieniami UV. Affixx jest kontynuacją kuracji piękności. Bez parabenów. Kształt i stopniowo uwalniane nawilżenie

Affixx od zawsze wspomagał i rzeźbił Twoje stylizacje, nadając połysk, matowe wykończenie i teksture. Teraz Affixx zawiera Soyactive®, kompleks białek sojowych, które stopniowo uwalniają swoje dobroczynne moce, nawilżając i wzmacniając włosy. Aby stworzyć nowy Affixx, laboratoria Elgon opracowały innowacyjne formuły, które pozwalają osiągnąć pożądany efekt, przy zachowaniu pięknych i zdrowych włosów. Ponadto posiadają właściwości odżywcze. Zawdzięczamy to Soyactive®, technologii nowej generacji wprowadzonej przez laboratoria Elgon, która stopniowo uwalnia białka sojowe we włosie. Czym jest soja? Soja to roślina zielna pochodząca ze Wschodniej Azji, uprawiana do użytku codziennego i jako pożywienie, szeroko znana ze swoich właściwości odżywczych i wzmacniających, szczególnie bogata w białko roślinne. Soyactive®, zawarta we wszystkich produktach Affixx, składa się z nawilżających molekuł trójwymiarowej macierzy: chemicznej sieci, w której solidnie uwięzione są proteiny soi. Kiedy produkty Affixx są aplikowane na włosy, ta chemiczna sieć przylega do włosów i proteiny stopniowo uwalniają się, przenikając do łodygi włosa, w której się instalują: białka soi stają się częścią struktury molekularnej włosa. Badania potwierdzają, iż włosy po kuracji Soyactive® są: • bardziej elastyczne, • bardziej odporne na łamanie, • bardziej błyszczące, • bardziej podate na czesanie i układanie. Wszystkie produkty Affixx zawierają także filtr UV, który pełni rolę bariery ochronnej i zabezpiecza kolor oraz włosy przed efektami uszkodzeń wskutek działania promieni słonecznych.

Efekt

Kolor jest chroniony przed wyblaknięciem, a włosy są odżywione: produkty do stylizacji i finalnego wykończenia stają się jednocześnie sprzymierzeńcem ich zdrowia i piękna.

26

Opakowanie

Affixx jest profesjonalną linią dziedziczącą wszystkie najlepsze produkty do stylizacji Elgon. Oferowane są one w poetyckich opakowaniach, na których widnieją numery przypisane poszczególnym produktom. Numery te jednocześnie określają moc utrwalenia w skali od 1 do 100, gdzie 1 oznacza minimalne utrwalenie, a 100 – maksymalne.

Nowości

88 Curly Look – Utrwalający fluid do perfekcyjnych loków 67 Hair Lift – Puder nadający objętość 55 Craft Mud – Matowy suchy wosk 40 Elastic Paste – Nabłyszczająca pasta modelująca 99 Sculpting Gel Extra – Ekstramocny żel

Bestsellery

100 Rasta Gum – Bardzo mocna guma do kreatywnej stylizacji i dredów 55 Pack Oil – „Trzaskająca” żelo-pianka do kreatywnej stylizacji oraz modelowania 70 Design Glue – Cytrusowy klej z woskiem do kreatywnej, elastycznej stylizacji 11 Straight Look – Ochronny spray do prostowania włosów przy użyciu ciepła 6 Format Wax – Nabłyszczający wosk kokosowy w kremie

Klasyka stylizacji

50 Finish Spray Flex Hold – Elastycznie utrwalający lakier bez gazu 1 Light Drops – Lekki nabłyszczająco-odżywczy olejek do regeneracji i stylizacji 90 Spray Gel – Bardzo mocny nabłyszczający żel w sprayu 40 Foam Flex Hold – Elastycznie utrwalająca pianka do stylizacji włosów cienkich i podatnych 80 Foam Strong Hold – Mocno utrwalająca pianka do stylizacji włosów grubych i wymagających 70 Hair Spray Fix Hold – Lakier mocno utrwalający


nowości

Elgon ARGAN Tradycja Wschodu w zgodzie ze współczesną nauką

Argania spinosa – olejek arganowy, inaczej „złoto pustyni”, uzyskuje się metodą pierwszego tłoczenia z owoców wiecznie zielonego drzewa arganowego rosnącego w Maroku. Od wieków był znany i uznawany ze względu na swoje właściwości antyoksydacyjne. Wzmacnia suche i słabe włosy, dodaje im połysku oraz zapobiega ich wypadaniu i rozdwajaniu końcówek. Swoje wyjątkowe właściwości olej zawdzięcza zawartości witamin A, E i F (substancje chroniące przed zgubnym działaniem wolnych rodników, będące silnymi przeciwutleniaczami) oraz bogactwu kwasów roślinnych. Olejek arganowy jest rzadkim i cennym surowcem naturalnym z powodu niskiej wydajności produkcji – 1 litr olejku otrzymuje się ze 100 kg nasion. W Maroku był używany od setek lat jako baza odżywcza i środek na łagodzenie poparzeń słonecznych oraz jako środek upiększający. W ciągu ostatnich lat doceniono jego znaczenie i zaczęto stosować w profesjonalnej kosmetyce do pielęgnacji skóry i włosów. Shampoo Supremo – szampon arganowy Szampon wzbogacony olejkiem arganowym. Poprzez swoje właściwości nawilżające oraz antyoksydacyjne nadaje się do pielęgnacji wszystkich rodzajów włosów. Doskonały do włosów grubych i splątanych. Zapach linii charakteryzuje się słodką nutą waniliowo-kwiatową. Pojemność: 250 ml

Conditioner Supremo – maska arganowa Maska wzbogacona olejem arganowym. Dzięki właściwościom nawilżającym i przeciwutleniającym przynosi włosom miękkość, jedwabistość oraz wygładzenie. Ułatwia rozczesywanie nawet najbardziej uwrażliwionych i splątanych włosów. Tworzy barierę ochronną, zapobiegając uszkodzeniom mechanicznym i spowodowanym drażniącymi czynnikami zewnętrznymi. Pojemność: 200 ml Olio Supremo – olejek arganowy Głęboko nawilżające serum bogate w drogocenne składniki odżywcze. Błysk i nawilżenie w jednym. Różnorodne właściwości olejku arganowego, takie jak ochrona włosów czy zapobieganie przed skręcaniem, sprawiają, że produkt jest idealny do stosowania zarówno na wilgotne włosy przed stylizacją, jak i na suche jako wykończenie fryzury. Pojemność: 100 ml Po zastosowaniu pełnej linii arganowej włosy pozostają wygładzone, rozluźnione, pełne witalności i połysku. Formuła przygotowana z myślą o włosach grubych, puszących się, splątanych i suchych.

27


nowości

Dr Hair Innowacyjny kosmetyk do zagęszczania włosów Zaawansowana nanotechnologia nadaje naszej fryzurze nowy, „młodszy” wygląd, aplikacja Dr Hair zapewnia spektakularny i błyskawiczny efekt gęstych włosów. Nanowłókna najnowszej generacji wczepiają się w nasze włosy, znacznie zwiększając ich objętość, zachowując przy tym naturalną formę. Dr Hair jest odporny na zmienne warunki pogodowe i utrzymuje się na głowie nawet w przypadku deszczu czy silnego wiatru. Zalety Dr Hair: • Nanowłókna najnowszej generacji • Skutecznie zagęszcza włosy • Brak efektów ubocznych • Natychmiastowy efekt • Bogata paleta kolorów • Dla kobiet i mężczyzn • Nie zabarwia ubrań • Naturalny wygląd • Łatwość aplikacji • Przystępna cena • Wydajność Dla kogo

Dr Hair

Dr Hair to profesjonalny kosmetyk przeznaczony dla osób z rzadkimi oraz przerzedzonymi włosami. Nadaje się zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. W kilka sekund tysiące mikrowłókien wczepiają się we włosy, przywracając im dawną atrakcyjność. Jest to jedyny produkt, który powoduje natychmiastowy efekt gęstych włosów, a sama aplikacja jest banalnie prosta.

tel. 512 102 735 e-mail: biuro@drhair.pl www.drhair.pl

Kosmetyk Dr Hair jest przebadany dermatologicznie, nie powoduje uczuleń ani żadnych skutków ubocznych, można go stosować podczas kuracji odbudowy włosów. Dr Hair oferuje największą gamę kolorystyczną na rynku, dzięki czemu łatwiej dobrać kolor, aby nasza fryzura wyglądała zjawiskowo, zachowując swój naturalny wygląd.

28


wydarzenia

ELEVEN AUSTRALIA już w Polsce! Gorąca impreza w prawdziwie australijskim klimacie? Tak, ale tylko z nową marką kosmetyków do pielęgnacji i stylizacji włosów ELEVEN AUSTRALIA, która 10 maja zadebiutowała na polskim rynku.

Prezentacja kosmetyków odbyła się wieczorem w warszawskim Cotam Studio, a swoją obecnością uświetnili ją licznie zgromadzeni przedstawiciele prasy oraz właściciele salonów fryzjerskich i fryzjerzy z całej Polski. Głównym punktem imprezy była sesja zdjęciowa, którą na oczach widzów wykonali właściciele marki – znany na całym świecie fryzjer gwiazd Joey Scandizzo oraz fotograf o międzynarodowej renomie Andrew O’Toole. Ten nietypowy rodzaj prezentacji miał na celu przekazanie młodzieżowego i bardzo radosnego ducha marki. Wszystkie produkty ELEVEN AUSTRALIA oparte są na naturalnych składnikach oraz nigdy nie były testowane na zwierzętach. Dostępne będą wyłącznie w dobrych salonach fryzjerskich oraz na www.hair2go.pl. Wyłączny dystrybutor: A&M Premium Distribution ul. Olkuska 12, 02-604 Warszawa tel. 22 428 30 50 e-mail: biuro@premiumdistribution.pl facebook.com/ElevenPolska

30

Foto: IMATHOME


nowości

Color WOW Pudrowy korektor odrostów

Color WOW Root Cover Up to pudrowy korektor odrostów, który zapakowany jest w elegancką kasetkę z lusterkiem. Kosmetyk w mgnieniu oka perfekcyjnie maskuje odrost oraz siwe włosy. Efekt widać natychmiast po jego naniesieniu. Wystarczy energicznym i mocnym ruchem pokryć odrost, począwszy od nasady suchych włosów aż do końca odrostów. Kosmetyk trzyma się na włosach bardzo długo, a jego dodatkową zaletą jest odporność na ścieranie. Dzięki specjalnemu, podwójnej grubości pędzelkowi aplikacja produktu jest bardzo łatwa i precyzyjna. Odpowiednie dobranie koloru korektora do reszty włosów sprawia, że odrost jest całkowicie niewidoczny. Dodatkowo, cieńszą końcówką pędzelka można wymodelować brwi (tylko ciemniejsze odcienie). Color WOW przyciemni je i optycznie zagęści. Dostępnych jest siedem kolorów: platynowy blond, blond, jasny brąz, średni brąz, ciemny brąz, czarny oraz rudy. Skuteczność produktów Color WOW potwierdzają liczne nagrody i wyróżnienia.

Przed i po aplikacji Color WOW

Dostępny na: hair2go.pl cena: 149 zł / 2,1 g Wyłączny dystrybutor: A&M Premium Distribution ul. Olkuska 12, 02-604 Warszawa tel. 22 428 30 50 e-mail: biuro@premiumdistribution.pl

32


nowości

Suszarki Elchim Elchim to bardzo lekkie, ergonomiczne suszarki, które jonizują powietrze, zapewniając włosom zdrowy wygląd. Podczerwone ciepło emitowane przez ceramiczną powłokę i ujemne jony domykają łuskę włosa, utrzymując poziom nawilżenia i chroniąc przed negatywnym działaniem wysokiej temperatury.

lekk ie • ciche •

ergonomiczne • e• giczn ekolo

• niem a z r rzeg • ed p z r p ka t y s s o r wł ga • nią ad n n chro ig la s d e e id azn k j s y z ło pr w Hybrydowy silnik pozwala zachować wielką moc przy zminimalizowaniu ilości emitowanego hałasu hała i pobieranego prądu, a specjalny filtr pozwala upewnić się, że powietrze trze wydm wydmuchiwane przez suszarkę będzie zawsze czyste. Ergonomiczny kształt i wyważenie zmniejsza ryzyko wystąpienia zespołu cieśni nadgarstka, a niska emisja elektromagnetyczna podwyższa zdrowotny komfort pracy. Wszystkie modele zostały wykonane z materiałów nadających się do recyklingu. Wyłączny dystrybutor: A&M Premium Distribution ul. Olkuska 12, 02-604 Warszawa tel. 22 428 30 50 e-mail: biuro@premiumdistribution.pl

33


a t e i D D L A WŁOSÓW

PRZEJDŹ Z NAMI NA DIETĘ POZNAJ PRZEPISY NA ZDROWE WŁOSY I WYBIERZ ODPOWIEDNI DLA SIEBIE!

www.dietadlawlosow.pl


nowości

SUN CARE Doskonała pielęgnacja i najwyższej jakości ochrona przed promieniowaniem słonecznym

TREAT NATURTECH TO INNOWACYJNE PRODUKTY BAZUJĄCE NA KONCEPCJI TRICHO NUTRITION, KTÓRE W PROFESJONALNY SPOSÓB DBAJĄ O WŁOSY. Szeroki asortyment produktów opracowano na bazie programu Tricho-Nutrition o głęboko penetrujących właściwościach, który obejmuje mieszankę niezbędnych dla włosów składników aktywnych pochodzenia roślinnego. Dzięki nowoczesnym technologiom i starannie opracowanej formule możliwe jest dokładne połączenie składników odżywczych i ochronnych, ich dostarczanie i uwalnianie w miejscu, gdzie jest na nie szczególne zapotrzebowanie.

Włosy wystawione na działanie słońca wymagają specjalnej pielęgnacji, dlatego też Treat Naturtech Sun Care zawiera formułę Tricho Nutrition, która chroni włosy w szczególny sposób i zapewnia im doskonałą pielęgnację. • Połączenie olejku kokosowego, olejku monoi-tiare i olejku z orzechów makadamia pozwala na odżywienie, nawilżenie i ochronę włosów narażonych na szkodliwe działanie promieni słonecznych. • Zawarte w produktach filtry UVA-UVB oraz wysokiej jakości związki pochodzenia roślinnego chronią włosy przed szkodliwym działaniem wolnych rodników, łagodzą i tonizują skórę głowy. • Pochodna olejku citronelli dzięki swoim właściwościom pomaga neutralizować zapach chloru oraz inne nieprzyjemne zapachy. • Witamina E zapewnia zwiększoną ochronę przed działaniem wolnych rodników. Rezultat: zdrowa skóra głowy, zadbane i jedwabiste włosy o lśniącym, żywym kolorze, ochrona przed słońcem i szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych.

36


SPRAY PIELĘGNUJĄCY

SZAMPON ODŻYWCZY

MASKA

BALSAM PIELĘGNUJĄCY

Spray ochronny do włosów narażonych na szkodliwe działanie promieni słonecznych. Zapobiega przesuszaniu włosów, chroni kolor i strukturę włosa. Rezultat: odżywione i lśniące włosy.

Łagodnie oczyszcza włosy z pozostałości soli i piasku. Chroni włosy przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Neutralizuje zapach chloru i nawilża włosy. Pomaga dbać zarówno o kolor włosów, jak i o ich strukturę.

Regeneruje i odżywia włosy. Chroni przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Neutralizuje zapach chloru i nawilża włosy. Pomaga dbać zarówno o kolor włosów, jak i o ich strukturę.

Ułatwia stylizację włosów. Regeneruje i odżywia włosy. Chroni przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Neutralizuje zapach chloru i nawilża włosy. Pomaga dbać zarówno o kolor włosów, jak i o ich strukturę. Chroni włosy przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Po zastosowaniu, włosy są zadbane i odpowiednio chronione.

TŁUSZCZE OLEJ KOKOSOWY OLEJEK MONOI-TIARE I OLEJEK Z ORZECHÓW MAKADAMIA

Emolienty, właściwości nawilżające, odżywcze i ochronne

METABOLITY POCHODNA CITRONELLI

WĘGLOWODANY

Neutralizowanie zapachów

POCHODNE NASION GUMY GUAR

GARDENIA TAHITAŃSKA

Właściwości odżywiające

Właściwości łagodzące

POCHODNE CELULOZY OLEJEK Z ORZECHÓW MAKADAMIA

Właściwości odżywiające i ochronne

Antyoksydant

WITAMINY WITAMINA E Antyoksydant

NUTY ZAPACHOWE

ZWIĄZKI AKTYWNE FILTRY UVA I UVB Ochrona przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych

WANILIA, CYTRUSY, KOKOS

DLA WŁOSÓW NARAŻONYCH NA DZIAŁANIE PROMIENI SŁONECZNYCH. Naturalne i farbowane włosy wymagające dodatkowej ochrony przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, dla podkreślenia i przedłużenia koloru. POLYMORPHISMS

37


w w w . l a m z a s a d y. p l


Zapytaj NAS o nowy ŁAM ZASADY, NIE WŁOSY

FARBUJ I ROZJAŚNIAJ WŁOSY BEZ ŻADNYCH OBAW

USŁUGA DOSTĘPNA WYŁĄCZNIE W SALONACH FRYZJERSKICH


nowości

AND by Kemon 40 Salty Mist Mgiełka w sprayu z solą morską

Spray z solą morską, który nadaje włosom teksturę, zapewnia ich długotrwałe uniesienie i zmatowienie. Produkt użyty na osuszone ręcznikiem włosy i pozostawiony do naturalnego wyschnięcia daje efekt zmierzwionych włosów. Użycie suszarki dodaje fryzurze objętości. Pojemność: 200 ml

40


prezentacje

Dogoń klienta, wyprzedź konkurencję! Satysfakcja klienta jest dla Ciebie priorytetową wartością? Chcesz oferować najwyższą jakość usług fryzjerskich? Pragniesz dołączyć do grona ekspertów, ze swojego salonu stworzyć miejsce, które będzie opierać się na pasji do sztuki fryzjerskiej? Zapraszamy do programu Salon Prestigio. Bądź o krok przed konkurencją.

42


Czym jest program Salon Prestigio?

Skupia on to grono salonów współpracujących wyłącznie z włoską marką SENS.US. To program umożliwiający wyróżnienie salonu spośród innych na rynku. Na każdym etapie kontaktu z klientem służymy fachowym wsparciem. Szukamy tylko takich rozwiązań, które są korzystne zarówno dla nas, jak i naszych partnerów. Dla salonów partnerskich przygotowaliśmy bogatą ofertę szkoleń, mebli, akcesoriów fryzjerskich, ale także wsparcie marketingowe. Salony partnerskie otrzymują również specjalne rabaty oraz dostęp do akcji promocyjnych. Jesteśmy w stanie zaspokoić potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów. Dlatego podstawowym celem twórców marki SENS.US jest przewidywanie oczekiwań konsumentów i dostarczanie produktów, które są na nie odpowiedzią. Doświadczenie nauczyło nas, jak ważne jest wybranie odpowiedniego partnera – dobre relacje, zaufanie do naszego producenta pozwalają nam spełniać Twoje potrzeby.

O krok przed konkurencją

Salon Prestigio to wyznacznik profesjonalizmu w każdym calu. Kluczem Twojego sukcesu jest nieustanny rozwój fryzjera oraz salonu. Dlatego nasz program szkoleniowy obejmuje nie tylko rozwój umiejętności technicznych fryzjerów, ale jest także ukierunkowany na doskonalenie umiejętności zarządzania biznesem, jakim jest salon fryzjerski. Dzięki szkoleniu biznesowemu możliwe jest odkrycie przydatnej wiedzy zarówno w zawodzie fryzjerskim, jak i menadżerskim. Dużą wartością szkoleń jest ich praktyczny charakter. Uczestnicy wymieniają się swoimi doświadczeniami i najlepszymi praktykami, które usprawniłyby działanie salonu. Warsztaty odbywają się w nowoczesnej akademii, a stanowiska pracy są wyposażone w szeroką gamę środków do koloryzacji, pielęgnacji i stylizacji włosów. Jesteśmy otwarci na państwa propozycje, dlatego istnieje również możliwość przeprowadzenia indywidualnego szkolenia bezpośrednio w salonach, zapraszając naszych instruktorów do siebie. Dzięki stałym szkoleniom organizowanym przez markę SENS.US Salony Prestigio oferują najwyższej jakości usługi, co dla klientów jest gwarancją satysfakcji i profesjonalizmu fryzjera. Naszym salonom partnerskim proponujemy wyjątkową możliwość podnoszenia swoich umiejętności w niezwykłym miejscu – Toskanii. „Toskania Inspire Tours” to niecodzienne szkolenia dla stylistów, które są połączeniem inspirujących warsztatów z najlepszymi instruktorami, jak np. Luigi Martini. To międzynarodowy stylista i dyrektor artystyczny

marki SENS.US. Kreator fryzur, nieustannie poszukujący nowych pomysłów, otwarty na wszystko, co niebanalne i ciekawe. Posiada siedemnaście lat doświadczenia w branży beauty. Pracował jako międzynarodowy stylista i instruktor dla wielu znaczących firm. Właściciel kilku salonów fryzjerskich we Włoszech, które odnoszą znaczące sukcesy. Jest cenionym ekspertem w branży. Uczestnik prestiżowych, znanych na całym świecie pokazów fryzjerskich oraz imprez edukacyjnych. Będąc w Toskanii, można uczestniczyć w jednym z jego szkoleń. Każdy Salon Prestigio otrzymuje certyfikat, który jest gwarancją, że pracują w nim profesjonaliści. Certyfikat dla Salonu Prestigio to również jakość rozpoznawalna dla klientów, którzy oczekują profesjonalnych usług na najwyższym poziomie. Dokładamy wszelkich starań, aby jakość działań, które na co dzień podejmujemy, stała się wyznacznikiem Twojego sukcesu, a także znakiem rozpoznawczym dla naszej marki. Jako eksperci w swojej pracy wykorzystujemy nie tylko znakomite produkty, lecz również nowoczesne technologie. Staramy się w twórczy sposób rozwiązywać nawet najbardziej nietypowe problemy. Mamy także świadomość, że nieschematyczne podejście do biznesu stanowi w obecnych czasach niewątpliwą przewagę konkurencyjną, która czyni z nas godnego polecenia partnera.

Stawiamy na ludzi

Wyjątkowość marki SENS.US tworzą nie tylko niezawodne, profesjonalne i bezpieczne produkty, lecz również wspaniali ludzie korzystający z nich w swej codziennej pracy. Wspólnie tworzymy niespotykaną atmosferę wyjątkowych miejsc, w których spełniają się marzenia naszych Klientów o pięknych i zdrowych włosach. Bez zgranego teamu, idealnej współpracy i ludzi, dla których liczy się pasja, żaden sukces nie byłby możliwy. Taki zespół gwarantuje wysoką jakość usług.

Chcesz do nas dołączyć? Sprawdź, co zyskujesz: 1. Pomoc opiekuna marki 2. Możliwość szkoleń w kraju i za granicą 3. Atrakcyjne rabaty 4. Dostęp w pierwszej kolejności do atrakcyjnych promocji 5. Wsparcie biznesowe 6. Profesjonalny wizerunek 7. Piękny salon 8. Współpracę z profesjonalną marką

To tylko część korzyści, jakie możesz zyskać, dołączając do programu Salon Prestigio. Jeżeli masz jakiekolwiek pytanie, skontaktuj z opiekunem marki SENS.US. Wiemy doskonale, że prawdziwy sukces to sytuacja, w której obie strony mają poczucie, że znalazły się na zwycięskiej pozycji. Program Salon Prestigio jest idealnym tego przykładem. Bo najlepsze i prestiżowe salony fryzjerskie współpracują z marką SENS.US.

43


nowości

Pen RAZOR by Magia Innowacyjna brzytwa Pen RAZOR by Magia – tzw. ostre pióro, innowacyjna brzytwa na jednorazowe ostrza, która idealnie nadaje się do precyzyjnego konturowania zarostu (brody, wąsów, baków), konturowania włosów, stylizowania brwi, tworzenia wzorków na włosach, wygalania przedziałka. Potrafi dojść nawet w najtrudniej dostępne zakamarki zarostu.

Używanie pióra pen RAZOR przypomina malowanie – dzięki superwąskiemu ostrzu możemy wykonywać płynne i precyzyjne ruchy, docinać włosy w kształt, jaki sobie wymarzymy, tak jakbyśmy rysowali piórem po kartce. Pen RAZOR wykonany jest z wysokogatunkowej nierdzewnej stali kwasoodpornej, dzięki czemu jest wyjątkowo trwały i odporny, można go dezynfekować zarówno płynami, jak i w sterylizatorach i autoklawach. Pen RAZOR jest tak wytrzymały, że kupujesz go raz na całe życie, potem dokupujesz tylko ostrza! Brzytwa jak i marka pen RAZOR zdobyły Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich.

44

Dzięki pen RAZOR banalnie łatwo wygolisz przedziałek, dopracujesz kontury zarostu, wystylizujesz brwi i stworzysz hair tattoo (wzorek na włosach), o jakim wcześniej nie śniłeś!

Zapraszamy do składania zamówień na www.penrazor.pl i odwiedzenia fb.com/penrazor. pen RAZOR by Magia jest produktem opatentowanym. pen RAZOR jest zarejestrowanym znakiem handlowym F.H.U. Magia.


by

Innowacyjna brzytwa na jednorazowe ostrza stworzona do: • precyzyjnego konturowania zarostu (brody, wąsów, baków) • • konturowania włosów • • stylizowania brwi • • tworzenia hair tattoo (wzorków na włosach) • • wygalania przedziałka •

Dzięki bardzo wąskiemu ostrzu pen RAZOR możemy wykonywać płynne i precyzyjne ruchy, docinać włosy w kształt, jaki sobie wymarzymy, tak jakbyśmy rysowali piórem po kartce!

www.penrazor.pl | fb.com/penrazor | tel. 604 111 802 pen RAZOR by Magia jest produktem opatentowanym. pen RAZOR jest zarejestrowanym znakiem handlowym F.H.U. Magia


prezentacje

Prosalon Intensis Color Art Zmieniamy się na jeszcze lepsze

Nowoczesna trwała koloryzacja niesie ze sobą nie tylko zjawiskowy, równomierny oraz nieprzemijający kolor, bardzo istotny jest też zmysł dotyku czy zapachu. Uwzględniając wszystkie znaczące czynniki, sugestie naszych klientów oraz ścisłą współpracę z edukatorami marki Prosalon, po licznych testach oraz badaniach zmieniliśmy formułę farby oraz opracowaliśmy 19 nowych kolorów oraz 6 tonerów, kierując się najnowszymi trendami w świecie koloryzacji.

48


Zrobiliśmy trzy kroki ku opracowaniu idealnej formuły farby: 1. Zwiększyliśmy fazę olejową emulsji w celu lepszego oraz równego wnikania barwnika w głąb włosa oraz nasililiśmy pielęgnację włosów zarówno podczas, jak i po zabiegu koloryzacji. 2. Zwielokrotniliśmy ilość polimeru zatrzymującego barwnik we włosie, który zapobiega szybkiemu wymywaniu farby. Tworzy on film ochronny, nieprzepuszczalny dla wody. Ma on również pielęgnujące działanie na włókna włosa, w wyniku czego są one lśniące i odżywione na całej długości. Składnik ten chroni i pielęgnuje nie tylko włosy, ale również skórę głowy, chroniąc ją przed podrażnieniami wynikającymi z procesu koloryzacji. 3. Zintensyfikowaliśmy oraz nasililiśmy każdy kolor farby Intensis Color Art, oddając więcej pigmentów. Każdy odcień jest bardziej nasycony, intensywny oraz lepiej zapigmentowany, dając pokrycie 100% siwych włosów. Dzięki takim zabiegom uzyskaliśmy kremową farbę o jeszcze bardziej wydajnej formule, lepszej pigmentacji oraz pielęgnacji włosów. Efekt po koloryzacji to nasycona, intensywna, lśniąca barwa każdego z 98 odcieni. Miły owocowy zapach doskonale maskuje nieprzyjemną woń farby, sprawia, że zabieg jest wyjątkowo przyjemny zarówno dla klientki, jak i fryzjera. Dla idealnego połączenia farby z oksydantem opracowaliśmy również nową formułę utleniacza Prosalon Intensis Color Art. Zmieniony skład został oparty na innowacyjnej recepturze. Formulacja utleniaczy idealnie współgra z  nową strukturą farby. Dodany innowacyjny składnik działa dwukierunkowo. Głównie działa jako lepiszcze, ulepsza mieszanie farby z utleniaczem, zagęszczając mieszankę oraz zmieniając jej reologię, w wyniku czego mieszanina doskonale rozprowadza się na włosach oraz bardzo dobrze przylega i oblepia włos. Działanie drugorzędowe zastosowanego składnika to ułatwienie barwnikom doskonałego oraz równomiernego pokrycia i rozprowadzenia pigmentów we włosach. Nowe kolory: Naturalne: /00 Popielate: 1/1, /11 – nowa grupa kolorystyczna od poziomu 5/11 do 10/11 Złote: /33 – nowa grupa kolorystyczna od 5/33 do 9/33 Naturalne ciepłe: 7/30, 6/07, 4/07, 3/07 Miedziane złota: 7/G4 , 6/G4 Miedziane brązy: 6/4B Miedziane: 5/46 Tonery: srebrny, fioletowy, niebieski, złoty, pomarańczowy, czerwony

49


wydarzenia

Konkurs Alter Ego Italy Weź udział i wygraj niezapomnianą wycieczkę do Barcelony

Alter Ego Italy zaprasza wszystkich fryzjerów pracujących na produktach tej włoskiej marki do udziału w międzynarodowym konkursie Color & Creative Challenge w Barcelonie. Spośród nadesłanych zgłoszeń jury wybierze pięciu finalistów. Będą oni mieli okazję zaprezentować swój talent podczas gali International Hair Show, która odbędzie się 23 października.

Jak wziąć udział: • Zaprezentuj swój total look, używając produktów Alter Ego Italy. • Zrób zdjęcie modelce przed i po, od pasa w górę. • Przygotuj zgłoszenie zawierające zdjęcia, opis krok po kroku, Twoje inspiracje oraz formularz a następnie przekaż wszystko swojemu dystrybutorowi. Termin nadsyłania zgłoszeń: 14.07.2016 r.

Nagrody DLA 5 FINALISTÓW 1. Bilet lotniczy do Barcelony na Finał C&C Challenge 2. Trzydniowy pobyt w Barcelonie (22–25 października) 3. Trzy noclegi w eleganckim hotelu w Barcelonie 4. Tytuł finalisty i trofeum DLA ZWYCIĘZCY 1. Puchar 2. Tytuł „Alter Ego Italy Color & Creative Ambassador” 3. Publikacje w zagranicznych i krajowych tytułach branżowych

50


prezentacje

Prowansalska romantyka „Made in Austria“ Projektantka Lena Hoschek prezentuje nową kolekcję włosów marki Hairdreams

W swojej aktualnej kolekcji letniej 2016 – „En Provence” znana austriacka projektantka Lena Hoschek dała się zainspirować lekkością malowniczych regionów południowej Francji. Przy kreowaniu naturalnych, obszernych fryzur, które określają damski look na lato, całkowicie zaufała specjaliście od prawdziwych włosów, firmie Hairdreams z Grazu.

52


Lena Hoschek silnie zaznaczyła w ostatnich latach swoją obecność na arenie międzynarodowej jako projektantka mody zainspirowanej stylem vintage. Fryzury odgrywają centralną rolę w tworzeniu wyraźnie kobiecego stylu, a zestawy są perfekcyjnie dopełniane przez obszerne fryzury. Z tego powodu projektantka stawia przy stylizacji fryzur swoich modelek, w szczególności jeśli chodzi o długość i objętość włosów, na firmę Hairdreams, specjalistów z Grazu. Kreatywnym przewodnikiem dla nowej kolekcji letniej „En Provence“ była, obok krajobrazowej specyfiki Prowansji, przede wszystkim oszałamiająca różnorodność tego znanego regionu Francji. Przy wyborze materiałów Lena Hoschek i Thomas Kirchgrabner zachwycali się eksplozją kolorów, tak typową dla tej krainy. Aby wykreować we wszystkich modelach fryzur odpowiednią francuską nonszalancję, połączoną z Bohemian-Chic, Lena Hoschek współpracuje z firmą Hairdreams. Zaufała jej podczas prezentacji kolekcji na Fashion Week w Berlinie, jak również podczas tworzenia katalogu dla tego wiodącego oferenta w zakresie przedłużania i zagęszczania włosów.

Hairdreams z siedzibą w Grazu (Austria) jest na arenie międzynarodowej wiodącym oferentem profesjonalnych kreacji z włosów kategorii premium. Przy pomocy innowacyjnych, często opatentowanych technologii Hairdreams umożliwia ochronną i niewidoczną integrację szlachetnych, ręcznie segregowanych prawdziwych włosów z własnymi włosami lub pozwala wyrosnąć całkiem nowym, własnym włosom. W ten sposób marka spełnia życzenie klienta odnośnie długości i objętości włosów i otwiera jednocześnie nieograniczone możliwości kreatywnego kształtowania fryzur. Kreacje Hairdreams są pierwszym wyborem licznych topowych stylistów i celebrytów na całym świecie. Dalsze informacje pod adresem: www. hairdreams.com

Hairdreams oferuje wszystko to, czego potrzebuje projektantka, aby pokazać włosy swoich modelek w takiej doskonałości, jakiej wymaga kolekcja – jedyną w swoim rodzaju jakość, oszałamiającą różnorodność i eksplozję kolorów. A to wszystko przy zachowaniu naturalności, która w swobodny i szlachetny sposób odzwierciedla prowincjonalną romantykę. Przy pomocy prawdziwych włosów firmy Hairdreams własne włosy modelek są przed sesją fotograficzną przedłużane i/lub zagęszczane dla uzyskania koniecznej długości i objętości. Wiadomo, że nawet u modelek należy niekiedy wspomagać objętość i/lub długość. Marka oferuje różnorodny asortyment kolorów, długości i struktur w prawie nieograniczonym wyborze, aby można było stworzyć właściwą podstawę dla pożądanej fryzury. Dzięki wysokiej jakości przedłużkom do włosów firmy Hairdreams można było wykreować naturalny i dziewczęcy look ze wspaniałymi, przewiewnymi falami, który perfekcyjnie podkreśla kobiecy styl kolekcji Leny Hoschek.

Lena Hoschek, projektantka znana z mody inspirowanej stylem vintage, założyła w roku 2005 swoje własne studio mody w Grazu. Austriacka projektantka wprowadza na rynek dwa razy w roku kolekcję Prêt-à-porter, którą prezentuje na Mercedes Benz Fashion Week w Berlinie. Stosuje wyłącznie materiały najwyższej jakości z Europy, a produkcja odbywa się w wyszukanych i specjalistycznych zakładach europejskich. W Grazu, Wiedniu i Berlinie Lena Hoschek ma własne sklepy. Ponadto jej kolekcja dostępna jest w sklepie online pod adresem www.lenahoschek.com.

53


prezentacje

Słoneczna pielęgnacja z MONTIBELLO Piękna pogoda i coraz wyższe temperatury sprawiają, że częściej spędzamy wolny czas na świeżym powietrzu, chętniej odsłaniając ciało i wystawiając twarz do słońca. Po wielu miesiącach pochmurnego nieba niemal każdy spragniony jest słonecznego światła i opalenizny. I tu zaczyna się problem – opalać się czy nie? Świadomość społeczna odnośnie zagrożeń, jakie płyną z nadmiernej ekspozycji na promieniowanie UV, znacznie wzrosła. Doskonale wiemy, że należy unikać zażywania kąpieli słonecznych w samo południe, a nadmierne opalanie przyczynia się do przyspieszonego starzenia się skóry, przedwczesnych zmarszczek, przebarwień, a w najgorszym wypadku do nowotworu skóry – czerniaka. Z drugiej strony lekarze biją na alarm, ponieważ Polacy są w czołówce narodów europejskich z niedoborem witaminy D3 i w konsekwencji z bardzo dużym odsetkiem osób starszych chorujących na osteoporozę. Witamina D3 może być przyjmowana zewnętrznie, w postaci suplementu, lecz najprościej jest, gdy organizm sam będzie ją syntetyzował właśnie dzięki promieniom słonecznym. W żadnym wypadku skrajne podejście do kwestii opalania się nie będzie dobre. Zupełne unikanie słońca, stosowanie zbyt wysokich filtrów, odzieży uniemożliwiającej przenikanie promieni UV może być równie niekorzystne, jak nadmierne opalanie się bez żadnej ochrony. Odpowiednia ochrona przed promieniowaniem UV i świadomość swojego fototypu skóry są kluczowe, aby z kąpieli słonecznych można było korzystać efektywnie i bezpiecznie.

Fototyp skóry, co to właściwie jest? Według klasyfikacji Thomasa Fitzpatricka, dermatologa z Harvard Medical School, u ludzi można wyróżnić 6 fototypów skóry, w zależności od zawartej w niej ilości melaniny, która jest zależna od rasy i czasu ekspozycji na ultrafiolet. Klasyfikacja ta oparta jest o obserwacje reakcji skórnych po pierwszej w danym roku ekspozycji na światło słoneczne przez 30 minut w południe. W Polsce najczęściej występuje fototyp II – włosy blond, niebieskie lub szaro-zielone włosy i skóra podatna na oparzenia, opalająca się z trudem. Rzadziej, ale także spotykane są osoby z fototypem I, o szczególnej wrażliwości na słońce, bladej, piegowatej cerze, rudych włosach i bardzo podatne na oparzenia; a także fototypem III – o ciemniejszej białej skórze, która z łatwością się opala1. Dla każdego z powyższych fototypów skóry powinna być dobrana odpowiednia fotoprotekcja.

1

54

Źródło: T.B. Fitzpatrick, „Archives of Dermatology”


Hiszpańska marka Montibello, która w tym roku debiutuje w Polsce z kosmetykami do pielęgnacji twarzy i ciała, ma także w swojej ofercie pełną gamę produktów przeznaczonych do bezpiecznego opalania oraz pielęgnujących skórę po ekspozycji na słońce. Linia SUNAGE jest ukierunkowana na podwójne działanie: ochronę przed UV, a także przed starzeniem się skóry. Znajdziemy w niej delikatne emulsje o SPF 20 i 30, ultralekkie fluidy do twarzy w wersji koloryzującej i klasycznej o bardzo wysokim SPF 50, dla osób z najniższą tolerancją na słońce, a także jako ochrona po zabiegach kosmetycznych. Warto również wspomnieć o suchym olejku SPF 20, który nadaje skórze jedwabiste wykończenie, a polecany jest szczególnie sportowcom z  uwagi na bardzo lekką i niepozostawiającą filmu na skórze konsystencję. Uzupełnieniem linii ochronnej są preparaty wzmacniające opaleniznę, do stosowania wraz z filtrami, a także kosmetyki po opalaniu, które utrwalą efekt i zregenerują skórę.

Wszystkie produkty z linii SUNAGE zawierają składniki pielęgnujące skórę, o działaniu przeciwstarzeniowym, m.in. roślinne komórki macierzyste, a ich fotoprotekcja odznacza się wysoką skutecznością dzięki połączeniu filtrów fizycznych, chemicznych i biologicznych dla najlepszej ochrony. Produkty dostępne są w partnerskich salonach kosmetycznych Montibello oraz w sklepach Fale Loki Koki na terenie całej Polski. Karolina Malicka Country Training Manager Montibello Skin Care

55


www.montibello.pl


Bądź zawsze na bieżąco z nową aplikacją MONTIBELLO na smartfony

poznaj

nowości produktowe weź udział w konkursach, gdzie zabłyśniesz talentem i wiedzą

poznaj nowe zdarzenia z

życia marki

pobierz aktualne informacje o szkoleniach

i promocjach

Już w czerwcu pobierz aplikację MONTIBELLO

znajdź nas na:


prezentacje

Tovares

NOWOŚĆ

58

SUSZARKA FOX SMART FRONT

SUSZARKA FOX TIGER

• Profesjonalna kompaktowa suszarka do włosów • Obudowa z tworzywa sztucznego o podwyższonej odporności na wysokie temperatury • Oryginalny, wysokiej jakości silnik pozwalający na ciągłą pracę przez ponad 1000 godzin • Wysoka żywotność przełącznika, ponad 10 tysięcy przełączeń • 3 ustawienia temperatury powietrza • 2 ustawienia intensywności nadmuchu • Funkcja chłodnego powietrza • Generator jonów zapobiega utracie wilgotności i elektryzowaniu się włosów, dzięki czemu są one bardziej miękkie i błyszczące • Maksymalna moc: 2100 W • W komplecie: 2 dopasowane dysze zapewniające skoncentrowany nadmuch przy suszeniu włosów oraz łatwe modelowanie • Dostępna w kolorach: niebieskim, zielonym, różowym, żółtym (nowość) • Długość kabla: 2,34 m

• Profesjonalna suszarka do włosów dla najwyższej klasy zawodowców • Większa moc przyspiesza suszenie i ulepsza stylizację • Obudowa z tworzywa sztucznego o podwyższonej odporności na wysokie temperatury • Oryginalny, wysokiej jakości silnik pozwalający na ciągłą pracę przez ponad 1000 godzin • Wysoka żywotność przełącznika, ponad 10 tysięcy przełączeń • 3 ustawienia temperatury powietrza i 2 ustawienia intensywności nadmuchu • Funkcja chłodnego powietrza • Jonizacja – generator jonów ujemnych zapobiega utracie wilgotności i elektryzowaniu się włosów, dzięki czemu są one bardziej miękkie i błyszczące • Moc: 2400 W

MASZYNKA FOX SWING

PROSTOWNICA FOX CHILLOUT

SZCZOTKA TKA FOX HOT B BRUSH

• Profesjonalna bezprzewodowa maszynka do włosów • Odłączane ostrze ze stali nierdzewnej z precyzyjną regulacją w 3 pozycjach: 0,8 mm, 1,4 mm, 2 mm • Jasny, przejrzysty wyświetlacz LED wskazujący poziom naładowania baterii • Przyjazny środowisku, wydajny akumulator Ni-MH • Możliwość zasilania z akumulatora lub bezpośrednio przez przewód sieciowy (działanie przewodowe i bezprzewodowe) • Do 45 minut bezprzewodowego, ciągłego cięcia przy pełnym naładowaniu • Czas ładowania: 90 minut • Baza ładująca • 4 nasadki grzebieniowe:  3 mm, 6 mm, 9 mm, 12 mm • Dostępna w kolorach: niebieskim, żółtym

• Szybko nagrzewający się i bezpieczny element grzejny gwarantuje szybką pracę i ciągłe odzyskiwanie ciepła • Sterowanie temperatury za pomocą panelu dotykowego • 5-stopniowa regulacja temperatury w zakresie 150–230°C pozwala dowolnie stylizować włosy każdego typu • Lustrzana płytka tytanowa sprawia, że włosy są lśniące i gładkie • Automatyczne wyłączanie urządzenia po 60 minutach w celu zapewnienia bezpieczeństwa • Ruchome, pływające płytki pozwalające doskonale prostować i kręcić włosy • Rozmiar płytki: 25 mm x 100 mm • Profesjonalny 3-metrowy, nieplączący się, obrotowy (360°) kabel

• Elektryczna szczotka otka do stylizacji włosów • Technologia turmalinowo-ceramiczna ino – w naturalny sposób emituje promieniowanie podczerwone • Szczotka podczas pracy wytwarza jony ujemne • Nylonowe kolce zmniejszają elektrostatyczność włosów • Specjalne wykończenie korpusu pozwala na tworzenie delikatnych fal, podwijanie i wywijanie końcówek • 5-stopniowa regulacja temperatury w zakresie od 120°C do 210°C • Wyświetlacz LED pozwalający na łatwy odczyt aktualnej temperatury


Nożyczki i degażówki FOX COLOR No N

Szczotka parowa FOX OX STEAM BRUSH B

• Pro Profesjonalne nożyczki i degażówki • Zaaw Zaawansowana technologicznie powło powłoka teflonowa •O Ostrze w wykonane z wysokiej jakości sta stali tali nierdzewnej nierd • Ostre e i trwa trwałe • Łago Łagodne godne strz strzyżenie • Rę Ręczne wyk wykonanie • Dostęp Dostępne w kolorach: czerwonym, nieb niebieskim, białym • Dostępne w rozmiarze 5,5”

• Profesjonalna szczotka ka parowa do

prostowania włosów • Najnowsza, innowacyjna technologia stylizacji włosów pozwala na doskonałe, szybkie prostowanie i łagodne wygładzanie, nadające włosom jedwabistą miękkość i wyjątkowy blask • Zbiornik na wodę o objętości 30 ml wystarcza na 15 minut stałego wytwarzania pary • Wydajne wytwarzanie pary: 4,5 g/min • Jonizowana para wodna rozprowadzana jest pod ciśnieniem na całej długości włosów, dzięki czemu włos jest głęboko nawilżony • Jednolite grzanie włosa (360°) zwiększa efektywność stylizacji o 69% • 5-stopniowa regulacja temperatury: (150, 170, 190, 210, 230oC) pozwala dowolnie stylizować włosy każdego typu • Profesjonalny 2,7-metrowy, obrotowy (360°) kabel • Poręczna i łatwa w obsłudze • Dostępna w dwóch kolorach: czarnym, czerwonym

NOWOŚĆ


Szczotki do delikatnych, cienkich i farbowanych włosów oraz wrażliwej skóry głowy. Lepszy przepływ powietrza Skraca czas suszenia i poprawia efekt stylizacji

Specjalna konstrukcja nasadki zwiększa wentylację Powiększone otworki

Powierzchnia, która przewodzi ciepło

Zupełnie nowy ergonomiczny design

Ekstremalnie lekka Idealnie wyważona, by odciążyć nadgarstek

„Pewny uchwyt” – nieślizgająca się powierzchnia rączki

Nowy design • Nowa technologia • Lepsza niż kiedykolwiek


Miękkie, przeźroczyste i wytrzymałe na ciepło włosie Specjalnie pofalowane włosie dla lepszej kontroli

Antystatyczna

Bezszwowy uchwyt

„Łatwa rotacja” – funkcjonalny design rączki Nowo opatentowany chowany szpikulec

Produkty dostępne w sklepach

www.falelokikoki.pl


prezentacje MODEL GŁOWA MILA

MODEL GŁOWA MILA

MODEL GŁOWA MILA

0068371

0068370

0068379

• 100% włosy ludzkie • Kolor włosów: brąz • Długość włosów: 50 cm

• 100% włosy ludzkie • Kolor włosów: brąz • Długość włosów: 30–35 cm

• 100% włosy ludzkie • Kolor włosów: ciemny brąz • Długość włosów: 20 cm • Długość brody: 15 cm

SZCZOTKA OLIVIA GARDEN CERAMIC+ION BLACK

SZCZOTKA OLIVIA GARDEN CERAMIC+ION PINK

SZCZOTKA OLIVIA GARDEN FINGERBRUSH

55 mm

55 mm

medium

2033313

2033352

• Otwory zapewniające szybszy przepływ powietrza i skracające czas suszenia • Antystatyczne kolce z polerowanymi końcówkami są delikatne dla włosów i skóry głowy, co zwiększa efekt stylizacji • Ergonomiczny uchwyt • Specjalny pierścień eliminujący nieprzyjemne uczucie ciągnięcia podczas stylizacji • Wyjmowany szpikulec

• Otwory zapewniające szybszy przepływ powietrza i skracające czas suszenia • Antystatyczne kolce z polerowanymi końcówkami są delikatne dla włosów i skóry głowy, co zwiększa efekt stylizacji • Ergonomiczny uchwyt • Specjalny pierścień eliminujący nieprzyjemne uczucie ciągnięcia podczas stylizacji • Wyjmowany szpikulec

• Profilowany kształt głowicy lepiej masuje skórę głowy • Specjalne połączenie antystatycznych kolców zakończonych kulką ze 100% włosia dzika nadaje włosom objętość i blask • Idealna do rozczesywania włosów zarówno suchych, jak i mokrych • Lekka konstrukcja • Wygodny ergonomiczny uchwyt • Wyjmowany szpikulec

SZCZOTKA OLIVIA GARDEN THERMIC CONTOUR

SZCZOTKA OLIVIA GARDEN CONTOUR VENT

SZCZOTKA OLIVIA GARDEN HEAT PRO

42 mm

small

52 mm

• Technologia Nano Silver zapewnia ochronę antybakteryjną, przez co włosy są zdrowsze i bardziej podatne na stylizację • Technologia jonowa nadaje włosom więcej blasku i wygładza fryzurę • Wklęsły korpus dopasowany do kształtu głowy zwiększa efekt naturalnej stylizacji • Otwory zapewniające szybszy przepływ powietrza i skracające czas suszenia • Falisty kształt kolców jest delikatniejszy dla włosów i lepiej chroni je przed wysokimi temperaturami • Wygodny ergonomiczny uchwyt • Specjalny pierścień eliminujący nieprzyjemne uczucie ciągnięcia podczas stylizacji • Wyjmowany szpikulec

• Technologia Nano Silver zapewnia ochronę antybakteryjną, przez co włosy są zdrowsze i bardziej podatne na stylizację • Technologia jonowa nadaje włosom więcej blasku i wygładza fryzurę • Wklęsły korpus dopasowany do kształtu głowy stylizuje włosy od nasady • Specjalne połączenie antystatycznych kolców zakończonych kulką ze 100% włosia dzika nadaje włosom objętość i blask • W pełni wentylowana głowica zwiększa przepływ powietrza i poprawia efekt stylizacji • Wygodny ergonomiczny uchwyt • Specjalny pierścień eliminujący nieprzyjemne uczucie ciągnięcia podczas stylizacji • Wyjmowany szpikulec

• Otwory zapewniające szybszy przepływ powietrza i skracające czas suszenia • Unikalny wzór otworów zwiększa efekt stylizacji • Miedziana głowica 2-krotnie szybciej się nagrzewa i dłużej utrzymuje ciepło • Antystatyczne włosie • Ergonomiczny, antypoślizgowy uchwyt • Specjalny pierścień eliminujący nieprzyjemne uczucie ciągnięcia podczas stylizacji • Wyjmowany szpikulec

damska

2033303

2033334

62

damska

2033341

męska z brodą

2033325


GŁADKOŚĆ & BLASK

NOWO ŚĆ PROFESJONALNA PROSTOWNICA  INFRARED  103 premium

130-230 °C

Podwójna płytka zapewnia równomierne rozłożenie ciepła

Promieniowanie podczerwone

Regulowana Odbudowa i nawilżenie oraz poprawa struktury temperatura 130–2300C i elastyczności włosów

Szybkie nagrzewanie oraz odzyskiwanie ciepła

Nanocząsteczkowa technologia antybakteryjna

Produkty dostępne wyłącznie w sklepach Fale Loki Koki

www.falelokikoki.pl


wywiad

Filip Galas Właściciel salonu Freehair Team i twórca Haircut Academy. Fryzjerstwem zajmuje się od 16. roku życia, doświadczenie zawodowe zdobywał w najlepszych akademiach na świecie. Jego wielką pasją jest edukacja – od 20 lat dzieli się swoją wiedzą z innymi fryzjerami. Współpracuje z magazynami kobiecymi, dba o wizerunek gwiazd polskiego show-biznesu. Ambasador linii Davines Your Hair Assistant. Jak zaczęła się Pana droga do fryzjerstwa. Kiedy odkrył Pan pasję do tego zawodu? Filip Galas: Pasja zaczęła się rozwijać pod koniec pierwszej klasy szkoły ponadpodstawowej, na praktykach u pani Danuty Tylec – to ona zabrała mnie na pierwszy pokaz fryzjerski. Wtedy poznałem takich mistrzów jak Laurent czy Janusz Szymański. Był rok 1991 i to właśnie w tamtym okresie pojawiło się pragnienie, by móc kiedyś stanąć na scenie i inspirować fryzjerów pomysłami i wiedzą. Ten moment zapoczątkował ciężką pracę i  treningi z  najlepszymi edukatorami na świecie, które stały się niemal codziennością. W tym roku mija 25 lat pracy za fotelem i 20 lat działalności edukatorskiej – wciąż wydaje mi się, że niewiele potrafię i że muszę się jeszcze dużo nauczyć. Czy aby być naprawdę dobrym fryzjerem, potrzebne są jakieś specjalne predyspozycje i cechy charakteru? Czy każdy może nauczyć się tego zawodu? F.G.: Na pewno każdy znajdzie swoje miejsce w  tej branży, w  salonie fryzjerskim potrzebne są różne talenty i  osobowości – swego rodzaju przekrój społeczeństwa. Ci utalentowani będą strzyc i  układać włosy, bardziej techniczni mogą zrobić masaż czy nałożyć kolor. Niemniej jednak zawsze potrzebna jest pokora, cierpliwość, zaangażowanie, oddanie się pracy – to nie jest zajęcie na pół gwizdka – tutaj trzeba działać na 100 procent. Zawsze warto inwestować w  dobre szkolenia, śledzić, co robią inni, najbardziej uznani w branży na świecie. To piękny zawód – gdybym miał raz jeszcze zdecydować, co robić w  życiu, nie zawahałbym się i wybrałbym fryzjerstwo! Jak określiłby Pan swój indywidualny styl pracy? F.G.: Kocham zdrowe włosy, lubię je dotykać, uwielbiam kiedy są swobodne, w ruchu… W moim przekonaniu dobrze zaprojektowane i  wykonane strzyżenie jest warunkiem podstawowym – i  to jest ta usługa, której klient dobrze w domu nie zrobi. Co więcej, jest to najbardziej opłacalna usługa w  salonie, dlatego jestem przekonany, że koniecznością jest umiejętność precyzyjnego strzyżenia, ale również analizy materiału, na którym pracujemy, tzn. włosów, ich naturalnych właściwości. Oczywiście typ urody i styl klientki jest bardzo istotny – w  dzisiejszych czasach fryzjer powinien swobodnie poruszać się po wszelkich stylach i tendencjach.

64

Przygotował Pan niejedną kolekcję fryzur. Jak one powstają, skąd czerpie Pan inspiracje do kolejnych projektów? F.G.: Autorskie projekty, które realizuję, inspirowane są moim najbliższym otoczeniem, zainteresowaniami, ale również różnymi zdarzeniami, czy obserwacjami ludzi i ich zachowań. Każda kolekcja ma swoje drugie dno, genezę. Woli Pan tworzyć fryzury codzienne, użytkowe, czy raczej artystyczne na potrzeby show albo kolekcji? F.G.: Lubię współpracować z  normalnymi ludźmi i  lubię robić zwykłe fryzury, ale staram się je robić w nadzwyczajny sposób. Troszkę inaczej wygląda praca z klientami, a inaczej z fryzjerami. Pierwsi oczekują wygody i funkcjonalności, drudzy techniki, kreatywności i elementu zaskoczenia. To dwa różne światy, które się mocno przenikają. Jakie elementy z  obowiązujących obecnie w  modzie fryzjerskiej trendów są Pana zdaniem najciekawsze? F.G.: Bardzo lubię pastelowe koloryzacje – w  doskonały sposób kontrastują z  naszą niedoświetloną słońcem rzeczywistością. Uwielbiam kolory blond, zwłaszcza te czyste, szlachetne. Bardzo odpowiadają mi naturalne stylizacje, podkreślające zdrowe włosy. W świecie męskim podoba mi się trend barberski, jednak wyłącznie w total looku, wraz z ciuchami. Prowadzi Pan własną akademię. Proszę powiedzieć, na co kładzie Pan największy nacisk podczas szkoleń. Co oprócz wiedzy technicznej stara się Pan przekazywać fryzjerom? F.G.: Akademia to moje oczko w głowie. Podczas treningów bardzo dużą uwagę poświęcamy precyzji, proporcjom, zwracamy uwagę na powtarzalność pewnych elementów. Technika cięcia to nic innego jak przepis na fryzurę – jeśli wykonamy wszystko zgodnie z  zaleceniami edukatora, fryzura na pewno się uda. Techniki nie powinny być trudne, muszą być łatwe do odtworzenia. Na tyle nieskomplikowane, żeby można było wytłumaczyć koledze przez telefon, jak zrobić konkretną fryzurę. Im trudniejsza technika, tym mniej osób będzie umiało ją powtórzyć. Jestem zwolennikiem ułatwiania pracy, jednak nie zapominamy o dokładności. Akademia to miejsce stworzone przez rzemieślnika dla rzemieślników, rozumiem potrzeby zarówno fryzjerów, jak i właścicieli – doskonałym przykładem jest akcja SALONY NA START!


Włosy: Filip Galas Haircut Academy Foto: Iza Grzybowska, Maciej Kaniuk Make-up: Agata Kalbarczyk, Tomasz Kocewiak Stylizacja: Anna Męczyńska, NeverEver, Grzegorz Kasperski, Robert Bielski

Właśnie rozpoczął Pan współpracę z marką Davines. Co urzekło Pana w filozofii czy produktach tej marki, że postanowił Pan właśnie z nią realizować się zawodowo? F.G.: Davines to bardzo nieskomplikowana, piękna rodzinna marka z  Parmy we Włoszech. Jej działania ściśle związane są z  ekologią. Rzadko która marka przypisuje tak wielką wagę do tej kwestii. Stylizacja More Inside moim zdaniem to jedna z  najlepszych gam do układania, jakie miałem w swoich dłoniach – to produkty, które inspirują! Gama OI to kolejna seria produktów, które są moim podstawowym narzędziem pracy obok grzebienia i nożyczek. Mógłbym długo wymieniać, ale słowa i  tak nie oddadzą skali i  przyjemności z pracy oraz jakości współpracy z ludźmi, którzy tworzą firmę – polecam spróbować!

różnymi stylami fryzur, uczesań, powinien być także na bieżąco z wybiegiem mody, a nawet kinem, teatrem, czy internetem. Social media (Instagram, Facebook) to skarbnica wiedzy, można dużo podpatrzeć, nauczyć się. To również doskonałe narzędzie do promocji siebie i salonu. Problem jest jednak taki, że jesteśmy przeładowani zbędnymi informacjami i ciężko się wyróżnić w Internecie. Kiedy otwierałem pracownię w Warszawie w 2005 roku, jedynym sposobem na „wypłynięcie” była telewizja lub prasa kobieca. Dzisiaj dzięki mediom społecznościowym możemy wypromować się sami i to za darmo. Warunek jest jeden – trzeba mieć dobrą usługę i pomysł na „sprzedanie” siebie w tym tłoku internetowych „bohaterów”. Kluczem do sukcesu na zawsze pozostanie dobra i uczciwa praca, a klienci znajdą nas sami, to kwestia czasu.

Na ile ważne są dla Pana proekologiczne wartości prezentowane przez Davines i udział w  takich projektach jak chociażby Dzień Zrównoważonego Piękna? F.G.: Zawsze chętnie angażuję się w  projekty, które mają na celu uświadamianie lub poprawę komfortu życia. Współcześnie jesteśmy tak bardzo zabiegani, że często nie mamy czasu dla rodziny czy znajomych, a gdzie chwila na zatrzymanie się i zastanowienie? Bardzo podobała mi się akcja sadzenia drzew w  Beskidach, sam często wybieram produkty ekologiczne, segreguję odpady, redukuję ilość zużytej folii aluminiowej w salonie, oraz staram się jak najczęściej jeździć do pracy na rowerze. Wiem, że to wszystko małe kroki, ale gdyby każdy z  nas wprowadził w  swoje życie podobne nawyki…

W jaki sposób dobiera Pan współpracowników w salonie? Jakie cechy i umiejętności są dla Pana szczególnie cenne? F.G.: Wybór pracowników to zwykle wybór osobowości, najczęściej słucham swojej intuicji – decyzja zapada po pierwszych kilku minutach rozmowy, po uścisku dłoni, po odpowiedziach kandydata. Zwykle kwalifikacje nie są najważniejsze, najwyżej oceniane jest nastawienie, zaangażowanie, wartości, które kandydat może wnieść do grupy. Na szczęście jesteśmy samowystarczalni w kwestii edukacji, mamy opracowany program rozwoju dla nowych pracowników i staramy się działać w  jasno określony sposób, krok po kroku. Dzięki takiemu podejściu każdy z pracowników wykona usługę zgodnie ze standardami Freehair Team.

Został Pan Ambasadorem wyjątkowej linii w portfolio Davines – Your Hair Assistant. Jakie nowe możliwości dają fryzjerowi te produkty? F.G.: Ambasadorstwo Your Hair Assistant to dla mnie zaszczyt! Przede wszystkim dlatego, że pomysłodawcą stworzenia gamy jest Angelo Seminara, jeden z  najbardziej wpływowych i  twórczych stylistów naszych czasów. YHA to prosty system pielęgnacji i stylizacji włosów, charakteryzujący się lekkością formuł – to gama na miarę dzisiejszych czasów. Klientki coraz częściej oczekują, że ich włosy będą lekkie, nieprzestylizowane. Coraz częściej sięgają po światowe tytuły modowe i pokazują stylizacje, które są dalekie od układania na szczotkę czy wałki. YHA umożliwia uzyskanie takich efektów. Moim zdaniem Volume Creator (pędzel z pudrem nadającym objętość) to hit na rynku włosów słowiańskich – moje klientki pokochały ten produkt, jego działanie, ale i unikalny pędzel, który ułatwia aplikację i może być stosowany tak samo często jak szminka do ust.

Od lat cieszy się Pan uznaniem branży. Proszę powiedzieć, z jakiego swojego dokonania jest Pan najbardziej dumny. Co jest Pana największym sukcesem? F.G.: Ciężko jest mówić o swoich własnych sukcesach, dużo łatwiej komplementować innych. Zbudowałem firmę, stawiając cegła po cegle, małymi krokami, środkami wygenerowanymi pracą własnych rąk, od zera. Spędzam w  pracy średnio sześć dni w  tygodniu, minimum osiem godzin dziennie, bez przerwy myślę, co zrobić, żeby było jeszcze lepiej. Bardzo cieszę się z  Salonu i  z  Akademii, zarówno klienci, jak i  fryzjerzy bardzo chętnie spotykają się ze mną i  moim Teamem. Jest mi bardzo miło, że zaproponowaliście ten wywiad – dla mnie to sygnał, że to, co robię, jest ciekawe dla środowiska fryzjerskiego. To mój sukces!

Jakie wymagania stawia przed fryzjerem współczesny rynek? Co, poza solidną wiedzą i ciągłym rozwojem, jest gwarancją dobrej pozycji w branży? F.G.: Rynek bardzo się zmienił, klient ma coraz większe oczekiwania, często niestety jest lepiej zorientowany w trendach i technologiach niż fryzjer! Dzisiejszy fryzjer powinien doskonale żonglować

Co Pana fascynuje i interesuje poza fryzjerstwem? Czy znajduje Pan czas na jakieś inne pasje? F.G.: Dwa lata temu zacząłem naukę gry na perkusji – to dla mnie doskonała forma relaksu, kocham muzykę i zapewne gdyby nie włosy, byłbym dzisiaj gwiazdą rocka ;) Uwielbiam gotować, niestety mam na to czas jedynie wieczorami, co w widoczny sposób odbija się na mojej figurze. Kiedy mam kilka wolnych dni, uciekam w  przyrodę, w  ładne widoki, z  dala od ludzi – tak ładuję baterie.

65


Kolekcja GRADIENT

FILIP GALAS FREEHAIR TEAM

66

Fryzury: Galas Freehair Team, Filip Galas Haircut Academy Foto: Maciej Zdzisław Kaniuk Make-up: Agata Kalbarczyk Stylizacja: Anna Męczyńska, Monika Rybakiewicz Produkty: Davines


szkolenia

Europejska Akademia Szkoleniowa Najwyższa jakość nauczania Fryzjerstwo

Fryzjer to obecnie jeden z najbardziej poszukiwanych zawodów na naszym rynku pracy. To już nie tylko osoba, która strzyże, myje czy modeluje włosy. Dzisiaj fryzjer to artysta, który w sposób kreatywny i indywidualny podchodzi do każdego klienta, to często psycholog, doradca, przyjaciel i wizjoner. To człowiek, który do tego niezwykle trudnego biznesu podchodzi nie tylko z pasją i pełnym zaangażowaniem, ale także z wyrozumiałoscią i cierpliwością. Tego nie można się po prostu nauczyć. Takim trzeba być!

Ale jakim?

Wrażliwym estetycznie, zdolnym manualnie, z bogatą wiedzą o modzie, trendach, pielęgnacji włosów i wizażu.

Tego trzeba się nauczyć!

Zawód fryzjera można zdobyć już w szkole zawodowej, technikum czy na kursach fryzjerskich, ale wykształcenie nie jest tu najważniejsze. Ważna jest również praktyka. Najlepszym rozwiązaniem jest możliwość zdobycia tych dwóch rzeczy w jednym miejscu. Takim miejscem jest Europejska Akademia Szkoleniowa Aleksandry Góreckiej w Koszalinie. To miejsce, w którym znajdziesz: • profesjonalną kadrę, która cały czas podnosi swoje kwalifikacje, • 90% zajęć praktycznych, • indywidualne podejście do potrzeb i umiejętności każdego kursanta , • fantastyczną atmosferę całej załogi Akademii, w towarzystwie której miło spędzisz czas, nauczysz się wymarzonego zawodu, • bogato wyposażone sale dydaktyczne.

68

Oferujemy:

Kursy dla osób, które nigdy nie miały styczności z fryzjerstwem. 1. Kurs fryzjerski dwutygodniowy to kurs, który skupia się na strzyżeniu i stylizacji. Ma na celu zapoznanie kursantów z najnowszymi technikami strzyżeń, zgodnymi z aktualnymi trendami. Zajęcia prowadzone są w małych grupach, dzięki czemu system szkoleniowy gwarantuje doskonały przepływ informacji między kursantami a kadrą fryzjerską. Znajomość wielu technik strzyżenia to gwarancja dobrego startu w zawodzie fryzjera. 2. Kurs miesięczny jest realizacją dziecięcych marzeń wszystkich osób, które od zawsze pragnęły poznać tajniki strzyżenia i koloryzacji, oraz wykonywać zawód fryzjera. W ciągu miesiąca szkoleniowcy Akademii są w stanie przekazać niezbędną wiedzę do wykonywania samodzielnej pracy. Miesięczne szkolenie fryzjerskie zapewnia zdobycie wiedzy z podstaw kilku technik strzyżeń, koloryzacji, upięć i stylizacji. Kurs stanowi świetną alternatywę również dla osób, które miały przerwę w pracy fryzjera i pragną jak najszybciej przypomnieć sobie wszystko, czego nauczyły się wcześniej, a także zaznajomić się z najnowszymi trendami panującymi na światowych wybiegach. 3. Kurs kwartalny – 504 godziny nauki. Idealne rozwiązanie dla osób, które chcą zacząć przygodę z fryzjerstwem. Podczas trzymiesięcznego kursu nauczysz się strzyżeń damskich i męskich oraz m.in. koloryzacji, modelowania czy stylizacji. 4. Kurs półroczny – jeżeli nasza poprzednia oferta to dla Ciebie za mało. Oferujemy sześciomiesięczne szkolenie (1008 godzin), dzięki któremu Twoje umiejętności fryzjerskie nabiorą odpowiedniego


poziomu do pracy w renomowanym salonie fryzjerskim. Poznasz większy zakres technik oraz nabierzesz więcej pewności siebie. 5. Kurs roczny to oferta przeznaczona dla osób, dla których perfekcyjne przygotowanie do zawodu fryzjera to podstawa. 2016 godzin nauki zapewni wiedzę i perfekcyjne wyszkolenie w wielu technikach fryzjerskich. Podczas tego kursu nauczymy Cię, w jaki sposób otworzyć salon i jak go prowadzić. Przez cały czas trwania kursów Akademia zapewnia modelki i modeli do ćwiczeń. Wszystkie wymienione szkolenia przygotowują do egzaminu czeladniczego.

Ale na tym nie koniec, PROMOCJA!!!

Kurs przedłużania włosów najnowszą techniką Cre-Cap. Do wszystkich kursów nauki zawodu fryzjera oferujemy naszym kursantom, bezpłatnie, szkolenie z przedłużania i zagęszczania włosów metodą Cre Cap. Kursy Cre Cap stoją na najwyższym poziomie, zarówno pod względem profesjonalizmu i przygotowania kadry, jak również produktów, na których pracują kursanci. Technologia Cre Cap Cre Cap to innowacyjna i bezinwazyjna metoda gwarantująca długie i gęste włosy. Do łączenia pasemek nie używamy żadnych substancji chemicznych, kleju, keratyny czy mikroringów. Elementem spajającym są hilzy – tulejki wykonane z termokurczliwego materiału. Zgrzewane są za pomocą urządzenia Cre Cap Hair Extension CC500.

Hilzy są najistotniejszym elementem naszej technologii. Dobierane są dokładnie pod kolor włosów, do których mają zostać doczepione. W swojej ofercie mamy hilzy w kolorze czarnym, przezroczystym i jasnym, przystosowanym do włosów blond. W metodzie Cre Cap wykorzystujemy tylko i wyłącznie włosy naturalne, 100% rosyjskie. Reasumując, w naszej Akademii nauczysz się nie tylko strzyc, ale i profesjonalnie przedłużać i zagęszczać włosy. Licencja Cre Cap, którą uzyskasz wraz z ukończeniem szkolenia, upoważnia również do wykorzystania logo i materiałów marketingowych Cre Cap. Dołącz do grona ludzi, którzy ukończyli nasze kursy i są już na kolejnych etapach własnej kariery zawodowej. Na stronie Akademii Szkoleniowej znaleźć można wiele pozytywnych komentarzy dotyczących odbytych u nas szkoleń.

EUROPEJSKA AKADEMIA SZKOLENIOWA| CRE CAP HAIR MANAGER POLAND ul. Kubusia Puchatka 2, Koszalin, tel. +48 94 344 00 77 www.akademia-szkoleniowa.pl| www.cre-cap.pl fb.com/AkademiaSzkoleniowa

Warto zaznaczyć, że włosy przygotowywane przez nas do przedłużenia są poddawane tzw. twardemu boundingowi, czyli trwałemu przygotowaniu do przedłużania. Włosy raz zakupione służą zatem klientce przez wiele lat.

69


moda

Z entuzjazmem Do mody powraca styl lat 90. Nie jest to zaskoczeniem, biorąc pod uwagę fakt, że najmłodsza dekada, po którą moda sięga po inspiracje, ma zawsze około 20 lat. Zrelaksowanie, wyluzowanie i uproszczenie stylu z poprzednich sezonów zapowiadały już wcześniej ten sportowo-nonszalancki, casualowy styl epoki serialu „Przyjaciele” czy „Beverly Hills 90210”. Kto pamięta odsłonięte brzuchy, podwyższone talie (sięgające jeszcze głęboko w lata 80.), kombinezony, luźne swetry i obcisłe sukienki o dużym dekolcie, ten z rozrzewnieniem rozpocznie sezon letni. Kto nie pamięta, ten wejdzie w ten sezon tylko z entuzjazmem.

Ana Locking

Współczesna jest bowiem jedynie interpretacja, zmierzająca zawsze do upraszczania.

Juanjo Oliva

Ailanto Juanjo Oliva

Kto by pomyślał, że ta forma powróci? A jednak kombinezon jest wygodny i szykowny. Tchnie nowością. Przy tendencji ostatnich sezonów do tworzenia „total look”, dążenia do uzyskania efektu jednolitych, jednobarwnych „monosylwetek”, kombinezon staje się nieodzownym środkiem wyrazu.

Ana Locking

Lata 90.: kombinezon

Lata 90.: wysoka talia

Juan Carlos Pajares

Albo w ogóle jej nie zaznaczamy i nosimy sylwetkę luźno, niczym bezkształtny worek, albo zaznaczamy talię dobitnie i koniecznie wysoko. Moda przypomina nam w tym sezonie, że kobieca talia znajduje się na wysokości pępka i nie zamierza tej linii opuszczać, wręcz przeciwnie – można ją tylko podnosić.

70


Roberto Verino

Luke Leandro Cano

Alvarno

Lata 90.: odsłaniamy brzuch

Teresa Helbig

Ion Fiz

Amaya Arzuaga

Pierwsze prognozy, że moda zacznie znów odsłaniać brzuchy, pojawiły się kilka lat temu i wydawały się nieprawdopodobne. Tego lata jednak nie ma kolekcji, która nie miałaby chociaż jednego modelu odsłaniającego brzuch. Ponieważ linia talii uległa podwyższeniu, brzuch pokazywany jest powyżej pępka. Odsłaniamy go śmiało, w całości, lub kokieteryjnie, tylko skrawek.

Transparentnie

To też reminiscencja stylu lat 90. i jego seksapilu, czy to w wydaniu bardziej sportowym, czy bardziej buduarowym. Efekt przezroczystości jest bardzo ważny w tym sezonie i osiąga się go albo za pomocą meszu i siatki, albo ażurowej dzianiny, albo plastikowej powierzchni. Najlepiej do efektu nadaje się biel i czerń, ale inne kolory są także akceptowane.

71


Ion Fiz

Francis Montesinos

Duyos

moda

Dekolt

Devota & Lomba

David Delfin

David Catalan

Im głębszy, tym lepszy. Najpopularniejszy jest w kształcie litery V. Buduje nowy szyk. Najlepiej sprawdza się przy długich, zwiewnych sukienkach, przy kombinezonach lub na ultrakrótkich, dopasowanych sukieneczkach. Razem z podniesioną talią tworzy nową sylwetkę. Uwaga – nigdy nie pojawia się tam, gdzie odsłonięty jest brzuch!

Męska geometria

W modzie męskiej także sięga się po inspiracje lat 90., ale bardziej powraca się do ówczesnej tendencji do geometryzacji i swoistego minimalizmu form, barw i materiałów. Projektanci operują zestawieniami tkanin o różnorodnej fakturze i blokami barw, sięgając po duże wzory geometryczne tylko wtedy, kiedy potrzebują elementu zdobniczego.

72


Pedro Covelo

Etxeberria

44

Szerokie nogawki

Pedro Covelo

Ana Locking

Ana Locking

Po wielu sezonach zawężania krojów mody męskiej, projektanci proponują znów formy powiększone, szerokie, z rozmachem. Szczególnie dotyczy to nogawek męskich spodni, które projektowane są luźno, niekiedy nawet z dodatkowymi falbanami (sic!) lub są rozszerzane w okolicy kostki, dla spotęgowania efektu. Tak projektowane nogawki są zawsze trochę „za krótkie”: przed kostkę, do połowy łydki lub przed kolano.

Kombinezony

To propozycja ultrakobieca i taką pozostaje nawet w wydaniu męskim. Jeden kolor lub wzór na całej sylwetce, która pozostaje wąska. Dla mniej odważnych wersja tradycyjna, czyli koszula plus spodnie, ale w wersji monochromatycznej. Odważnych kolorów mężczyźni bać się nie powinni: róż, pomarańcz, kobalt, żółcień… Foto: Ugo Camera / IFEMA Maja Hirsz

73


uroda

Doskonalenie wizerunku Od czego zacząć? Od analizy kolorystycznej, ponieważ dotyczy ona nie tylko Twojej garderoby i dodatków, ale również makijażu i poprawnej koloryzacji włosów.

Kolor to bardzo ważne narzędzie w budowaniu stylu i proporcji. Pomaga w nawiązywaniu kontaktów lub buduje bariery. Może dodać Ci kilka lat lub zjawiskowo odmłodzić, wzbudzić zainteresowanie Twoimi fizycznymi atutami lub spowodować, że będziesz neutralna, a cała uwaga słuchaczy skupi się na Twojej merytoryce. Indywidualne konsultacje odkryją przed Tobą tajemnice teorii i psychologii koloru. Warto posłuchać rad kolorystki. Dowiesz się, jak bardzo cechy koloru (chromatyczność, walor, temperatura) oraz rodzaj materiału i ostatecznie połączenia kolorystyczne wpływają na to, czy wykorzystasz daną barwę w swojej palecie. Profesjonalna stylistka przeprowadzi

przed

po

74

metamorfozę stopniowo, zgodnie z Twoim charakterem, temperamentem, stylem życia i potrzebami związanymi z wykonywanym zawodem. Poznasz niezwykłą moc dodatków, zestawień kolorystycznych, siłę wzoru i faktury materiału. Kolor może odmienić Twoje życie. Przekonaj się na własnej skórze, jak odpowiednia barwa podkreśli piękno Twoich oczu, uwydatni nieskazitelną cerę lub ujarzmi niedoskonałości. W letnim artykule, specjalnie dla magazynu „Fale Loki Koki”, przedstawiam metamorfozę Izy, od stylizacji dziennych po wieczorowe i uwodzicielskie wcielenia retro.


Make-up i stylizacja: Kamilla Jastrzębska „Feniks Style” Garderoba: garnitur, sukienka, dodatki retro, biżuteria, top – własność stylistki. Sukienka, marynarka w stylizacji dziennej, spodnie – własność modelki (zakupy ze stylistką). Fryzury: Atelier Daniel Stańczyk Foto: Natalia Kuligowska

Kamilla Jastrzębska – Dyplomowana Mistrzyni Wizażu i Stylizacji, Instruktor Praktycznej Nauki Zawodu, założycielka i właścicielka Make-up, Color & Style Academy. Przewodnicząca Komisji Egzaminacyjnej w zawodzie Wizażystka-Stylistka przy Kujawsko-Pomorskiej Izbie Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bydgoszczy. Profesję wizażystki-stylistki może wykonywać jedynie osoba z pasją, gotowa na ciągłe wyzwania i podnoszenie kwalifikacji, empatyczna i cierpliwa. „Feniks Style” Make-up, Color & Style Academy, w oparciu o nowoczesne techniki makijażu, prowadzi krótkie kursy tematyczne (makijaże okolicznościowe) oraz tygodniowe, kwartalne, półroczne kursy kompleksowe, które pozwalają przygotować się do egzaminu czeladniczego i mistrzowskiego. Taki kurs mogą odbyć osoby początkujące lub zaawansowane. Zajęcia odbywają się w tygodniu lub weekendy. Wysoki poziom nauczania gwarantuje długoletnie, wszechstronne doświadczenie instruktorów, wysokiej klasy profesjonalne kosmetyki oraz fakt, że 90% zajęć to intensywne doświadczenia praktyczne. Obecnie Akademia prowadzi nabór do rocznej szkoły wizażu. Wychodząc naprzeciw potrzebom, dużo uwagi poświęcamy zagadnieniom dopasowania koloru makijażu do typu kolorystycznego klientki (wg autorskiego rozszerzonego nowoczesnego programu analizy kolorystycznej), połączeniom kolorystycznym w makijażu oraz trendom dopasowania makijażu do stylizacji. Rok kończy się obroną pracy dyplomowej oraz egzaminem czeladniczym w zawodzie wizażystka-stylistka przy Kujawsko-Pomorskiej Izbie Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bydgoszczy. Szkoła współpracuje z fotografami i agencjami przy realizacji programów telewizyjnych, eventów, pokazów mody i sesji zdjęciowych. Realizuje indywidualne zlecenia i consulting związany z wizerunkiem. www.feniksstyle.pl, 510-275-033, studio@feniksstyle.pl

K U R S Y

Z A W O D O W E

I

S Z K O L E N I A


stworzone przez:


stworzone przez:

Nowoczesny męski styl i czysta elegancja z Moser® ChromStyle Pro Elegancki. Minimalistyczny. Nowoczesny. W kreowaniu idealnego męskiego wyglądu wciąż główną rolę odgrywają klasyczne elementy. We współpracy z francuskim stylistą fryzur Raphaëlem Perrier Wahl stworzył nowoczesną interpretację klasycznego męskiego stylu z klasą. Narzędzia: maszynki z innowacyjnej serii ChromStyle Pro marki Moser, na którą składają się wysokiej jakości maszynka do strzyżenia ChromStyle Pro oraz trymer ChroMini Pro. Wysokiej klasy urządzenia są mocniejsze i bardziej precyzyjne niż kiedykolwiek wcześniej. Wyposażona w profesjonalny zestaw ostrzy Magic Blade maszynka ChromStyle Pro dostarcza za każdym razem perfekcyjnego cięcia. Dzięki zintegrowanemu dopasowywaniu długości cięcia (od 0,7 mm do 3 mm) precyzyjne podcięcia oraz miękkie przejścia mogą być wykonywane z łatwością. Według światowych stylistów urządzenia serii ChromStyle, wielokrotnie przetestowane w pracy w salonach, to produkty, które po prostu trzeba mieć. Mniejsza waga oraz perfekcyjna ergonomia sprawiają, że praca z nimi jest bardzo wygodna.

Krok po kroku

1 Na początek zaczesz na bok dużą partię włosów z boku głowy i przytnij równomiernie w poziomie przy pomocy grzebienia i maszynki ChromStyle Pro.

5 Pozostaw obszar włosów z tyłu głowy długi na ok. 2–3 cm, a włosy powyżej niego zostaw nieco dłuższe. Stopniowo podcinaj cały środkowy i górny obszar włosów pod kątem 90˚. Pozwoli to na osiągnięcie idealnego kształtu.

2

3

W okolicy ucha przytnij włosy, tworząc naturalny kontur. ChroMini Pro umożliwi dokładne cięcie. Zwróć szczególną uwagę na precyzję, gdyż perfekcyjne kontury wyróżniają tę stylizację. Te same czynności powtórz z włosami po drugiej stronie głowy.

6

Za pomocą grzebienia i urządzenia ChromStyle Pro przytnij równomiernie włosy w okolicy karku do naturalnej długości (nie za krótko). Ustaw ostrza na większą długość cięcia w celu płynnego przejścia od obszaru gołej skóry aż do włosów na karku.

7

Zetnij wszystkie włosy na czubku głowy równomiernie pod kątem 180° (poziomo) i podetnij równo końcówki.

Wskazówka:

Do tej czynności użyty został zestaw ostrzy All-in-One Blade. Ustaw długość cięcia na pozycję I, po czym wycieniuj włosy na czubku głowy dla nadania im naturalnego wyglądu.

4 Użyj trymera ChroMini Pro do precyzyjnego podcięcia włosów na karku.

8 Podczas suszenia górnej partii włosów lekko zaczesz je do góry, Jeśli zachodzi taka potrzeba, ułóż za pomocą kosmetyków do stylizacji.

Stylizujące ostrza All-in-One Blade™ modelują włosy, nadając im miękkość. To innowacyjne urządzenie do stylizacji jest tak wszechstronne, że umożliwia płynne przejście między różnymi długościami ostrzy, co pozwala na łatwe użycie wielu różnych technik cięcia.


męska strefa

Clubman – prawa ręka barbera Jako fryzjer zawsze chętnie dzielę się z kolegami po fachu informacjami lub rozwiązaniami, które mogą ułatwić pracę. Dzisiaj opowiem Wam o narzędziu, które od pewnego czasu testuję w salonie. Nie chciałbym jednak, aby była to kolejna reklama produktów, ale uwagi wynikające z moich doświadczeń i spostrzeżeń. Poznajcie moją prawą rękę w codziennej Sebastian Karczewski Foto: Maciej Grochala

pracy – markę Clubman.

Długo testowałem wiele produktów i poszukiwałem takich, którym mógłbym zaufać i używać w salonie. Zależało mi na znalezieniu rozwiązań, które będą kompletne. Nie chciałem pracować kilkoma markami, bo to moim zdaniem nie do końca dobrze kojarzy się klientom. Postanowiłem znaleźć jednego dostawcę i producenta kosmetyków wyjątkowych, ponadczasowych, które nie ulegają chwilowym modom, lecz są klasyką samą w sobie. Ważna dla mnie była ich jakość, ale i minimalizm, który odpowiada męskim potrzebom. I właśnie Clubman okazał się strzałem w dziesiątkę.

78

Ponad 200-letnia tradycja tej marki gwarantuje ponadczasowość i uniwersalizm. I co ważne, tworzony przez ten czas asortyment produktów jest idealnie dopasowany do potrzeb zarówno mężczyzny brodatego, jak i tego, który lubi gładką skórę twarzy. Clubman w swojej prostocie spełnia większość potrzeb związanych z goleniem czy pielęgnacją twarzy i zarostu. Zapachy są typowo męskie, głębokie, ale jednocześnie nie nachalne, aby nie przyprawiać męskiej głowy o ból. Są idealnie zbalansowane i mają w sobie to coś, co intryguje


Kolejny z moich gości na targowym fotelu – Ernest Kawa, instruktor marki Montibello, zachwycony był zapachami, które przypomniały mu dawne czasy. Woń wód kolońskich, toniku do włosów i talku skojarzyły mu się ze starymi, dobrymi czasami fryzjerstwa męskiego. Cieszę się, że mam wreszcie do dyspozycji produkty, które potrafią pobudzić wyobraźnię, odprężyć czy przywołać miłe wspomnienia. Marka Clubman oferuje coś więcej niż tylko dobrze skomponowane produkty, daje coś ekstra, co jest nie do policzenia ani do zmierzenia – po prostu emocje! Clubman przygotował szereg rozwiązań dla brodaczy. Mamy tu produkt niespotykany na naszym rynku – olejek do brody i tatuażu. Składa się on z czterech bazowych olejów, witaminy E i gliceryny. Ma bardzo gęstą konsystencję, jest wydajny i długo pozostaje na brodzie. Chroni ją przed przesuszeniem i pochłanianiem niepożądanych zapachów z otoczenia. Dodatkową zaletą jest możliwość użycia jednej czy dwóch kropel, aby odświeżyć nasycenie barw tatuażu. i na długo pozostaje w pamięci. Rozwiązania technologiczne zastosowane w produktach stawiają je na najwyższej półce jakościowej. Clubman zdecydowanie podniósł serwis wykonywanych przeze mnie usług na wyższy poziom. Moi klienci natychmiast odczuli zmianę. Łatwość i bezpieczeństwo pracy to cechy, które bardzo cenię w tych produktach. Nie muszę się martwić o wysychającą pianę podczas golenia czy zbyt słaby poślizg ostrza na skórze, kiedy golę brzytwą. Skład kosmetyków również zasługuje na pochwałę. Przemyślane i wyselekcjonowane składniki są ucztą pielęgnacyjną dla skóry i zarostu. Bogactwo wyciągów, olejków i ekstraktów roślinnych sprawia, że o podrażnieniach w ogóle nie ma mowy. Mógł się o tym przekonać Andrzej Wierzbicki, który wraz z Tomkiem Szmidt prowadzi program „Ostre cięcie”. Na tegorocznych targach LOOK miałem okazję ogolić Andrzeja w klasyczny sposób na mokro. Był gorący kompres nasączony kojącym zapachem toniku nawilżającego skórę, później olejek zmiękczający zarost i przygotowujący skórę do golenia. Piana wyrabiana ręcznie w tyglu rozpoczęła golenie. Brzytwa ślizgała się po skórze, nie powodując najmniejszych podrażnień. Woda kolońska o bogatej, głębokiej, męskiej nucie wprawiła widzów i relaksującego się Andrzeja w bardzo miły nastrój. Balsam, który wmasowałem, odprężając mięśnie twarzy, ukoił skórę po goleniu. Rytuał golenia zakończył talk, który nadał skórze gładkość i matowy efekt. Andrzej po pewnym czasie stwierdził, że po raz pierwszy po goleniu nie spotkał się z podrażnioną i wrażliwą skórą.

Produkt, który naprawdę uwielbiam to 2 in 1 Beard Conditioner – balsam, który idealnie nadaje się do nawilżenia twarzy i zarostu. Wystarczy niewielka ilość naniesiona na skórę i zarost, aby dodać jej witalności i energii. Nadaje się do każdego typu cery i rodzaju zarostu. Jest mleczkiem o wodnej bazie, które natychmiast się wchłania, matując skórę. Nadaje się idealnie do wykonywania rytuałów barberskich w salonie, ale świetnie sprawdzi się również na co dzień. Myślę, że każdy mężczyzna powinien mieć ten produkt w swojej kosmetyczce. Kolejna z ciekawostek to specjalny preparat przeciwdziałający podrażnieniom skórnym, niwelujący i gojący blizny i podrażnienia po zacięciach. Dodatkową jego zaletą jest zapobieganie powstawaniu stanów zapalnych powodowanych wrastającymi włosami, co u brodaczy jest częstym problemem. Drodzy barberzy, warto wyposażyć się w ten produkt, który ułatwi życie niejednemu brodaczowi. Nie będę teraz opisywał kolejnych produktów, aby nie zabierać Wam frajdy z poznania tego wyjątkowego narzędzia, jakim są kosmetyki Clubman. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na ich temat, odwiedźcie mojego bloga „Męskie Zacięcie”, gdzie sukcesywnie będę omawiał każdy z produktów pod kątem właściwości oraz możliwości zastosowania. Zawsze też możecie napisać do mnie maila z pytaniami, na które postaram się odpowiedzieć. Mam nadzieję, że – podobnie jak ja – będziecie zafascynowani tymi produktami i efektami ich działania. Sebastian Karczewski „Męskie Zacięcie”

79


Fryzury: Patryk Gniłka, Tomasz Olejnik Koncepcja artystyczna: Anna Kulec-Karampotis Foto: Łukasz Radzięta/F4 Studio Make-up: Grzegorz Łastowiecki Stylizacja: Agata Zolich Okulary: Muscat

TRENDY HAIR FASHION

80

Kolekcja THE NEO DANDY Elegancki, nonszalancki, zachwycający indywidualista. Wie, jak zostać zapamiętanym, wie, jak zaznaczyć swoją pozycję. Wie też, że w życiu lepiej stawiać na więcej. Kilkuwarstwowe strzyżenie z dłuższą górą otwiera nowe możliwości stylizacji. Kreujemy je pastami, pudrami, pomadami. Te nowe drogi wyrazu to nowa siła ekspresji. Tymi ścieżkami podążają za nim inni. Z kilkudniowym zarostem, perfekcyjnie wystrzyżoną brodą lub nieskazitelnie gładką twarzą. Zawsze z wykończeniem dedykowanym idealnemu przywódcy.


Fryzura: Tomasz Olejnik

Fryzura: Tomasz Olejnik

Fryzura: Patryk GniĹ&#x201A;ka

Fryzura: Marek Dzierza

81


męska strefa

Jak ją zapuścić? Jak o nią dbać? Czy każdemu pasuje?

Bujna broda – modny symbol męskości Męska broda zrobiła w ostatnim czasie niesamowitą wręcz karierę. Można nawet powiedzieć, że została całkowicie zrehabilitowana. Zniosła wyśmiewanie, stygmatyzowanie, nieprzychylne spojrzenia wielu pań, aby odrodzić się w chwale i stać jednym z najbardziej charakterystycznych elementów współczesnej mody męskiej. Warto przy tym zaznaczyć, że nie każdemu będzie dane wyhodować efektowną brodę. Natomiast każdy, komu tylko się to uda, będzie skazany na dość uciążliwe dbanie o swój bujny zarost.

82


Jak to z brodami ongiś bywało

Broda praktycznie od zawsze była przedmiotem ostrych dyskusji. Ciekawostką jest fakt, że młodzi Grecy i Rzymianie w okresie starożytności nie wyobrażali sobie noszenia zarostu. Uznawali go bowiem za przymiot ludów dzikich, takich jak Gotowie czy Wikingowie. Golenie się na zero było więc absolutnym obowiązkiem. Ten trend oczywiście bardzo często się zmieniał. W średniowieczu mężczyźni przeważnie byli widywani z brodami, by za chwilę, w okresie renesansu, znów wrócić do gładkich twarzy. Ciągły stylistyczny rollercoaster. W XX wieku brody, szczególnie w zachodniej Europie i USA, znalazły się na cenzurowanym. Kojarzyły się z hippisami, niebieskimi ptakami, nie przystawały do nowoczesnego społeczeństwa. Doszło nawet do tego, że Sąd Najwyższy w Stanach Zjednoczonych musiał się zajmować kwestią tego, czy pracownikom wolno przychodzić do pracy w fabrykach nieogolonym. Absurd, ale pokazuje, jak wielkie kontrowersje towarzyszyły (i nadal towarzyszą) brodzie.

Od gładkich cherubinków do twardych drwali

Przypomnijcie sobie reklamy największych domów mody z lat 90. ubiegłego wieku. Armani, Calvin Klein, Boss, Gaultier – wszędzie oglądaliśmy przepięknych, wyrzeźbionych niczym dłutem Michała Anioła modeli. Ich wspólna cecha? Absolutny brak zarostu na twarzy. Broda była elementem zupełnie zakazanym, nikt nie wyobrażał sobie skutecznej reklamy, w której wystąpiłby brodaty mężczyzna. Hołubiony był wizerunek faceta metroseksualnego. Minęło kilkanaście lat i co? Przyjrzyjcie się współczesnym reklamom tych samych domów mody. Wszystkie (a przynajmniej przytłaczająca większość) swoje kampanie opierają na... zarośniętych modelach. Często bardzo bujnie zarośniętych. Ten sam trend obserwujemy w przypadku polskich firm odzieżowych – jest to po prostu zjawisko globalne. Tą prostą drogą broda stała się nie tylko akceptowanym, ale wręcz pożądanym elementem stylistycznym. Nieodłączną cechą męskości.

Czy każdy może zapuścić brodę?

Na pewno każdy może spróbować. Jednak to, czy zarost będzie się prezentować efektownie, zależy od wielu czynników. Przede wszystkim od genów. Nie jest przecież żadną tajemnicą, że niektórzy panowie nie mają predyspozycji do bujnego porostu włosów na twarzy. W ich przypadku próba zapuszczenia brody będzie bardzo ryzykowna i może się wiązać ze znacznym pogorszeniem wyglądu.

Rada

Jeśli myślisz o zapuszczeniu brody, zapytaj swojego ojca lub dziadka o to, czy także podejmowali taką próbę. Ich doświadczenia mogą być dla Ciebie cenną wskazówką. Decyzję o zapuszczeniu brody warto także uzależnić od kształtu twarzy. Obfity zarost zdecydowanie najlepiej prezentuje się na buzi owalnej i podłużnej. Uważać powinni z nim posiadacze twarzy prostokątnej i kwadratowej – w ich przypadku lepiej wyglądają np. bokobrody uzupełnione bródką w stylu hiszpańskim. Trójkątna twarz z kolei predysponuje do utrzymania lekkiego, ale mocno wycieniowanego zarostu na policzkach.

Jak pielęgnować brodę?

Trzeba sobie jasno powiedzieć: estetyczne utrzymanie brody wymaga poświęcenia na to mnóstwa czasu. Jeśli nim nie dysponujesz, lepiej gól się na gładko. Nie ma absolutnie mowy o tym, aby broda była rozwiązaniem dla leniwych, którzy nie lubią się golić. Efektowny zarost jest domeną mężczyzn cierpliwych, dokładnych i po prostu dbających o siebie. Podstawą pielęgnacji brody jest jej regularne mycie. Robimy to codziennie i przy użyciu specjalnych szamponów. Broda niestety bardzo przyciąga brud, kurz, mogą się w niej znaleźć resztki jedzenia. Mycie jest więc absolutnie konieczne. Kolejna sprawa to czesanie. Można je rozpocząć już w momencie, gdy broda osiągnie długość pozwalającą wczepić w nią zęby grzebienia. Czesanie nie tylko wygładza strukturę włosów i pozwala ułożyć je w pożądany sposób, ale także pomaga usunąć z włosów zanieczyszczenia. Regularnie czesana broda staje się silniejsza, bo wzmacniają się mieszki włosowe – daje im to bodziec do intensywnego wzrostu. Brodę można czesać grzebieniem lub szczotką. Brodę należy także pielęgnować specjalnymi środkami – podstawę stanowią żele zmiękczające zarost oraz mające właściwości peelingujące. Warto regularnie sięgać po odżywkę. Po oczyszczeniu brody można wetrzeć w nią olejek lub tonik. Świetnym sposobem na utrwalenie uczesania zarostu jest także stosowanie specjalnych gum lub pomad.

Przycinanie – czasochłonny obowiązek

Przycinanie brody to bez wątpienia najtrudniejszy etap jej pielęgnacji. W domowych warunkach najlepiej jest sięgnąć po specjalny trymer. Skracamy włoski zarówno brody, jak i wąsów – wszystkie muszą mieć dokładnie taką samą długość. Broda musi być odpowiednio i świadomie wyrzeźbiona. To wzmacnia włosy i zapobiega ich rozdwajaniu się. Niestety, skracanie jest konieczne nawet raz w tygodniu. W przeciwnym razie broda szybko zacznie wyglądać źle, a jej właściciel będzie uchodził za zaniedbanego mężczyznę.

Rada

Jeśli na poważnie chcesz zadbać o swoją brodę i zrobić z niej najważniejszy atrybut swojej męskości, musisz regularnie, najlepiej co 2–3 tygodnie, odwiedzać zawodowego golibrodę. Hodując brodę, pamiętamy także o dokładnym wyznaczeniu granicy jej przebiegu. Najczęściej szyję golimy na gładko, podobnie postępujemy z linią biegnącą od uszu do ust. W ten sposób broda zacznie prezentować się efektownie i będzie świadczyć o wysokiej świadomości stylistycznej właściciela. Jeśli zatem naprawdę chcesz stać się dumnym brodaczem, musisz zdać sobie sprawę ze wszystkich plusów i minusów tego rozwiązania. Podstawa to pielęgnacja i konsekwencja – jeśli brak Ci dokładności i nie masz czasu, aby poświęcić codziennie kilkanaście minut na ułożenie zarostu, lepiej pozostań przy gładkiej twarzy.

Pamiętaj przy tym, że częste golenie się nie ma praktycznie żadnego wpływu na bujność zarostu. Co zatem ma? • Sen – bujnemu wzrostowi brody sprzyja odpoczynek. Podczas snu ludzkie włosy rosną najintensywniej. • Dieta bogata w białko – włosy potrzebują białka do prawidłowego wzrostu – stanowi ono ich naturalny budulec. Pamiętaj przy tym, aby w Twojej diecie nie zabrakło warzyw i owoców oraz wody mineralnej, które oczyszczą organizm z toksyn. • Unikanie stresu – stres jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadania włosów, także tych na twarzy. • Pielęgnacja – to obszerny temat, który przybliżymy Ci w kolejnym akapicie.

Materiał przygotowany przez Klinikę Handsome Men www.handsome-men.pl

83


męska strefa

WAHL Professional Barber Tools

MASZYNKA WAHL CORDLESS SUPER TAPER • Bestseller wśród maszynek zapewniający wszechstronność pracy bezprzewodowej dzięki użyciu technologii litowo-jonowej • Do 90 minut pracy • Silnik rotacyjny zapewniający najwyższą moc • Możliwość podłączenia przewodu zasilającego w razie potrzeby • Niska waga i ergonomiczny kształt zapewniają pewny chwyt • Zalecana do włosów o średniej grubości • Idealna do cięcia po grzebieniu • Długość cięcia: 1–3,5 mm • Zawiera 4 plastikowe nakładki o głębokości: 3 mm, 6 mm, 10 mm i 13 mm

TRYMER WAHL HERO • Przewodowy trymer, mały i lekki, ścinający z dużą szybkością, dokładnością i łatwością • Wysoka moc ze specjalnie zaprojektowaną krawędzią do podkreślania i wykańczania fryzur • Ostrze w kształcie litery T z regulacją do zerowego zachodzenia pozwala na strzyżenie tuż przy skórze głowy • Do wszystkich gatunków i struktur włosów • Długość cięcia: 0,4 mm • Zawiera 3 plastikowe nakładki o głębokości: 1,5 mm, 3 mm, 4,5 mm

MASZYNKA MAGIC CLIP • • • • • • •

Bezprzewodowa golarka dla mężczyzn Do 45 minut bezprzewodowej pracy przy pełnym naładowaniu Czas ładowania: 8 godzin Lekka i wygodna w użyciu Diodowy wskaźnik ładowania akumulatora W komplecie pokrowiec i dodatkowy zestaw tnący Moc: 3 W

Oficjalny dystrybutor Tovares Sp. z o.o. www.tovares.pl

84


MICHAEL DAMIANO, WAHL Fryzury: Michael Damiano, Wahl UK Foto: Dan Davies

85


ADAM SZULC BARBER

86

Fryzury: Adam Szulc Barber Foto: Maciej Bogaczyk, Bogaczyki.pl


Fryzura: Nikodem Szulc

87


męska strefa

Broda atrybutem męskości W starożytnych cywilizacjach brody były oznaką honoru i tylko za karę były ścinane! Naukowcy uważają, że w odległej przeszłości mężczyźni nosili brody dla ciepła, zastraszania i ochrony, obecnie jest to kwestią mody, która odchodzi i powraca. Tylko zadbany i wypielęgnowany zarost jest wartością dodatnią w wyglądzie mężczyzny – znaczenie ma kształt, gęstość i długość, ale także kolor. Przy pomocy RefectoCil możesz osiągnąć idealny i naturalny kolor brody, eliminując siwe lub rudawe włoski lub zupełnie odwrotnie – wyróżnić ją oryginalnym odcieniem.

Czas działania zależny jest od oczekiwanego rezultatu – im dłużej trzymamy farbę, tym ciemniejszy osiągniemy efekt. Szczegóły znajdują się w paletce kolorów RefectoCil (dostępnej gratis u dystrybutorów).

Do koloryzacji brody zalecamy użycie utleniacza w kremie. Szybko i łatwo wymieszasz go z wybraną farbą RefectoCil, uzyskując kremową konsystencję, która lepiej rozprowadza się po brodzie. Ułatwieniem będzie także użycie pędzelków skośnych o twardym włosiu. Im krótsza broda, tym mniejsza wymagana jest ilość produktu. Proporcja mieszania jest zawsze 1:1, tzn. na każdy centymetr farby przypada ok. 7–10 kropli utleniacza w kremie.

Zmywanie farby: Pozostałości farby usuń wilgotnym wacikiem. Następnie użyj wilgotnego ręcznika (najlepiej czarnego lub jednorazowego) i zadbaj o dokładne oczyszczenie brody.

wąsy: ok. 4 cm farby

Rudawa broda?

Jeśli Twój klient ma brązowe włosy i rudawą brodę, użyj RefectoCil 3.1 (jasnego brązu), który w rzeczywistości nie przyciemni brody, a jedynie zniweluje czerwony pigment we włoskach.

kilkudniowy zarost: ok. 6 cm farby długa broda: połowa tubki

Dla ciemnego brązu Dla jasnych odcieni brązu użyj RefectoCil 3 (naturalny brąz). użyj RefectoCil 3.1 (jasny brąz). Czas działania to maksymalnie 5 minut, Czas działania to minimum 10 minut. dłuży czas może spowodować pozostawienie plam na skórze, które można usunąć z RefectoCil Tint Remover.

Siwa broda?

Jasny brąz & grafit: Nakładaj przygotowaną mieszankę krótkimi pociągnięciami, tak by pokryć wszystkie włoski. Nie przejmuj się, jeśli dojdzie do kontaktu farby ze skórą, bowiem te kolory nie pozostawiają plam na skórze.

Natuaralny brąz & czarny: Nakładaj przygotowaną mieszankę krótkimi pociągnięciami, tak by pokryć wszystkie włoski. Przy tych kolorach należy być nieco bardziej precyzyjnym i unikać kontaktu farby ze skórą, gdyż mogą one powodować drobne zabarwienia skóry.

Jeśli Twój klient ma czarną brodę z licznymi siwymi włoskami, użyj RefectoCil 1 (głębokiej czerni), farbować możesz całą brodę lub tylko miejsca występowania siwizny. Aby pokryć siwe włoski, należy czas działania wydłużyć do 10 minut. Może w tym przypadku dojść do lekkiego zafarbowania skóry, które natomiast łatwo usunąć przy pomocy RefectoCil Tint Remover.

Dla intensywnie czarnego Dla zimnych i popielatych odcieni użyj RefectoCil 1 (głęboka czerń). użyj RefectoCil 1.1 (grafit). Czas działania to maksymalnie 5 minut, Czas działania to minimum 10 minut. dłuży czas może spowodować pozostawienie plam na skórze, które można usunąć z RefectoCil Tint Remover.

Zobacz film instruktażowy na www.facebook.com/RefectoCilPolska.

88


Kolekcja AFTER

ARIEL SŁOMIŃSKI

90

Fryzury: Ariel Słomiński Słomiński Mordas Fryzjer & Barbershop Białystok Foto: Tomek Łączyński Stylizacja: Ariel Słomiński, Paweł Gotlib


Kolekcja HOX

MASCI HAIR

91


MASCI HAIR

92


Fryzury: Paul Masci Foto: Andrew Oâ&#x20AC;&#x2122;Toole Make-up: Malisa Masci Stylizacja: Jay Frederickson

93


męska strefa

EASY CARE T artègo Chwila odprężenia dla mężczyzn W czasach, kiedy wszystko pędzi, nie mamy chwili, aby na co dzień drobiazgowo pomyśleć o swoim wyglądzie. Ciągły pośpiech wpływa na naszą dietę, sposób pielęgnacji ciała i włosów. Po jakimś czasie zauważamy zmiany w kondycji naszych włosów, które przestają być naszą wizytówką. Połączenie fitoterapii i aromaterapii w innowacyjnym rozwiązaniu przywraca im zdrowie i równowagę. Fitoterapia jest to terapia i pielęgnacja z wykorzystaniem roślin i ekstraktów roślinnych, natomiast aromaterapia wykorzystuje olejki eteryczne, czyli substancje lotne pochodzenia roślinnego o silnym zapachu, do stymulacji pozytywnych odczuć, przywoływania przyjemnych wspomnień i wykorzystania zmysłów w budowaniu dobrego samopoczucia. Najczęstszymi schorzeniami skóry głowy u mężczyzn są: łupież, przetłuszczanie i wypadanie włosów. Leczenie można połączyć z przyjemną wizytą w salonie, podczas której fryzjerka zastosuje metodę polegającą na wykonywaniu specjalnych gestów i masaży, dzięki którym najskuteczniej można rozprowadzić preparat. Zabiegi te sprawią, że efektywniejsze staną się właściwości kosmetyczno-lecznicze produktu oraz jego wydajność. Dzięki nim odczujesz niepowtarzalne uczucie błogiego relaksu.

94

Rezultaty są widoczne natychmiast, już od pierwszej aplikacji w salonie. Jednak będą długotrwałe tylko pod warunkiem powtarzania zabiegów zgodnie z terminami i sposobami wskazanymi przez fryzjera. Stosowanie w domu produktów podtrzymujących kurację pozwoli na zachowanie efektów otrzymanych w salonie. Dialog, wysłuchanie informacji o dotychczasowych doświadczeniach i oczekiwaniach związane z pielęgnacją włosów oraz poprawne zdiagnozowanie stanu skóry głowy i włosów to dobry wstęp do osiągnięcia satysfakcjonujących rezultatów. Fryzjer w pierwszej kolejności analizuje problem skóry głowy, następnie przeprowadza diagnozę, po czym stosuje odpowiednie preparaty.


RESCUE zabieg zapobiegający wypadaniu włosów Nadzwyczajne zasoby świata morskiego i roślinnego zawarte w produktach serii RESCUE dostarczają siłę i energię. Przeciwdziałają negatywnym zmianom faz funkcjonalnych (regulujących okres żywotności włosa), które skutkować mogą wyjałowieniem mieszków włosowych, a co za tym idzie – wypadaniu włosów. Przyczyn tego zjawiska nauka nie potrafi wytłumaczyć w zadowalający sposób. Można je jednak podzielić na: Egzogeniczne: czynniki zewnętrzne, takie jak niesprzyjające uwarunkowania środowiskowe: słońce, woda morska, mróz, chlorowana woda itp. Endogeniczne: czynniki dziedziczne lub zależne od chorób, tzn. stres, wyczerpanie psychiczne, chemioterapia itp., nadprodukcja męskich hormonów androgennych. Składniki fitoterapeutyczne i aromaterapeutyczne zawarte w produktach z serii RESCUE: algi morskie – dostarczają sole mineralne i substancje wzmacniające, żeń-szeń, Ginkgo biloba i łopian – pobudzają krążenie kapilarne krwi, soja – zawiera proteiny i enzymy stymulujące wzrost włosów, cynamon – posiada wysokie działanie przeciwbakteryjne, trawa vetiver – wydziela zapach, który poprawia koncentrację i bystrość umysłu.

rokiego poparcia wśród naukowców teorie mówiące o przyczynach tkwiących w schorzeniach wątroby. Bardziej prawdopodobne okazują się potwierdzone naukowo informacje, które przypisują „winę” za łupież grzybowi o nazwie Pityrosporum ovalis, który u osób z łupieżem występuje niezwykle często i w dużych ilościach w łuskach i we włosach.

+ Składniki fitoterapeutyczne i aromaterapeutyczne zawarte w produktach z serii CLARITY: olej z tymianku – łagodzi przekrwienia, olej z drzewa herbacianego – posiada właściwości antybakteryjne, przywraca równowagę skórze głowy pantenol – nawilża i wzmacnia włosy, wyciąg z liści jęczmienia – zmiękcza i wzmacnia włosy, olej z drzewa sandałowego – niesie za sobą spokój i pogodę ducha oraz zwiększa kreatywność i intuicję, tytoń – nadaje pewność siebie, ciepło i charyzmę, hexamidine diisethionate – cenny i skuteczny składnik przeciwgrzybiczny, przyspiesza usuwanie łupieżu.

BALANCE zabieg do włosów przetłuszczających się Znajdź równowagę Twoich włosów. Proste zabiegi aromaterapii i fitoterapii pozwolą odnaleźć harmonię i odprężenie. Problem z przetłuszczaniem to nieprawidłowść spowodowana nadmiernym wydzielaniem substancji tłustej przez gruczoły łojowe w obrębie już istniejącego, ochronnego płaszcza hydrolipidowego. Skóra przetłuszczająca się charakteryzuje się aktywnością pasożytujących na niej mikroorganizmów. Jest wiele przyczyn zwiększenia ilości substancji

CLARITY zabieg przeciwłupieżowy Aromaterapia i fitoterapia wzmocnione innowacyjną substancją czynną dają poczucie komfortu już od pierwszego zastosowania. To idealne rozwiązanie w leczeniu nieprawidłowość w funkcjonowaniu zewnętrznej warstwy rogowej skóry, czego objawem jest jej łuszczenie się w postaci płatów barwy białej lub szarawej (martwe komórki warstwy rogowej). Nieprawidłowość ta jest spowodowana przyspieszoną wymianą komórek epidermy, które nie dojrzewają przed oderwaniem się. Prawdziwa przyczyna tego procesu nie jest jednak znana, nie mają również sze-

tłustej i zmiany jej właściwości: Łojotok pochodzenia endokrynologicznego: jest zjawiskiem typowym dla okresu dojrzewania ze względu na zachwianie równowagi hormonalnej. Łojotok pochodzenia trawiennego: gruczoł łojowy ma tendencję do wydzielania tłuszczów obecnych we krwi. Łojotok spowodowany czynnikami stresującymi: impulsy przekazywane przez układ nerwowy sympatyczny powodują zmiany w działaniu gruczołów skórnych. Składniki fitoterapeutyczne i aromaterapeutyczne zawarte w produktach z serii BALANCE: rozmaryn – składnik ten wzmacnia włosy, słodka pomarańcza – ma właściwości oczyszczające, biały tymianek – wzmacnia paczula – jej zapach działa antystresowo i relaksująco, róża bułgarska – jej zapach niesie za sobą uczucie głębokiej przyjemności.

95


wywiad

Rafał Potomski „Dream” – nowy projekt Rafała Potomskiego – ma poszerzać horyzonty, zamiast je ograniczać. Od trzech sezonów przedstawia swoje kolekcje jako inspiracje, odchodząc od podejścia „step by step”. Choć znany jest z tego, że przy tworzeniu codziennych fryzur i prowadzeniu warsztatów ściśle trzyma się tego kierunku. Tym razem łączy wpływy architektury, dekoracji wnętrz, projektowania ubiorów oraz oczywiście fryzur, zachowując kreatywny balans. Foto: Piotr Stokłosa

Opowiedz proszę, jak powstawała Twoja najnowsza kolekcja, skąd czerpałeś inspiracje? Rafał Potomski: Kolekcja, którą prezentuję w tym roku, powstawała w  oparciu o  nurt czasów wiktoriańskich, czyli jedną z  najważniejszych tendencji stylistycznych tego sezonu. Zauważyłem, że ten trend mocno zaznaczył się zarówno w  architekturze, stylizacji wnętrz, jak i  w make-upie oraz stylizacji włosów. Przy swoim nowym projekcie postanowiłem pójść na całość i  połączyć wszystkie elementy. Co więcej, sam zająłem się nie tylko włosami, ale również architekturą. Tłem dla mojej kolekcji jest dziewiętnastowieczny pokój kamieniczny. Aranżacje wnętrz są mojego pomysłu, część mebli pochodzi z moich prywatnych zbiorów, a pozostałe przygotowano specjalnie do tej sesji, jak np. wezgłowie i  łoże wiktoriańskie. Stworzyłem również dwanaście setów, w  które ubrałem Wiktorię i  Jefima. Zależało mi na tym, aby jak najlepiej oddać ducha czasów wiktoriańskich i osadzić go we współczesnej konwencji. „Dream” to projekt, który mówi nie tylko o włosach. Chcę w ten sposób zainspirować fryzjerów, aby działali w określonej stylistyce, ale też przekraczali granice. Skąd tytuł kolekcji – „Dream”? R.P.: Moje dwie poprzednie kolekcje były hołdem dla kobiet. „Dream” to pierwszy projekt opowiadający o emocjach mężczyzn. W filmie prezentującym kolekcję pojawia się małżeństwo ze średniej klasy społecznej, z dwójką dzieci oraz psem. Prolog mówi o trudach dnia codziennego, o ogromnej atencji, którą rodzice okazują dzieciom, dając im całą swoją miłość i energię, ale też o tym, że w tej sytuacji marginalizuje się pozycja mężczyzny w związku. Stąd tęsknota za sytuacjami, które miały miejsce zanim pojawiły się dzieci. Mężczyzna śni więc o tym, co się działo, gdy wracali do domu np. z teatru, klubu, kina czy przyjęcia. Mieli wtedy więcej czasu dla siebie, mogli poczytać książkę, porozmawiać, po prostu spędzić miło wspólne chwile. Stąd tytuł kolekcji. Wiemy, jak ważne są dla Ciebie w pracy detale, stąd zespół ludzi, z którymi pracujesz nigdy nie jest przypadkowy. Kto współtworzył z Tobą ten projekt? R.P.: Postanowiłem trochę odświeżyć mój team. Jednak nie mogło w nim

96

zabraknąć pewnych osób, z którymi pracowałem do tej pory. Mam tu na myśli chociażby fotografa – Piotra Stokłosę, który przyleciał specjalnie z Paryża. Na co dzień pracuje on m.in. dla Karla Lagerfelda czy Louisa Vuitton, dlatego cieszę się, że i tym razem znalazł dla mnie czas i mógł sfotografować sześć snów składających się na kolekcję. Natomiast do nakręcenia filmu o kolekcji zaprosiłem małżeństwo Pawła i  Sabinę Labe, którzy doskonale odczytali scenariusz i  konwencję projektu i  wnieśli do scenariusza kilka propozycji, czerpiąc z własnego doświadczenia. Film w  skróconej wersji miał swoją premierę na Artègo Prestige Night w  Warszawie, a w całości został zaprezentowany podczas Netia Off Camera w Krakowie. Jestem bardzo szczęśliwy, że kolejny raz mogłem pokazać swoją pracę na tym festiwalu, jak również z pełnej odsłony, jaka będzie miała miejsce 25 września na Hair on Stage w hotelu Hilton w Warszawie. Zapewne zaplanowałeś już szkolenia prezentujące nową kolekcję? R.P.: Głównym celem moich szkoleń jest poprawienie kreatywności w  projektowaniu fryzur oraz nauka odnajdywania się w  aktualnych trendach, tak by nie zatracić indywidualnego wizerunku klienta. Są one zawsze podzielone na etapy. Pierwszy jest poświęcony budowie owalu w 3D, drugi to nauka interpretacji kolekcji na podstawie prac Angelo Seminary, a trzeci jest zawsze poświęcony mojej kolekcji. Ostatni etap obejmuje też fotografowanie stylizacji przygotowanych przez kursantów, tak aby nauczyć ich pracy podczas sesji zdjęciowych. Cykl szkoleniowy damski trwa trzy miesiące, natomiast męski dwa miesiące (szczegóły u consulente Davines), a każdy z uczestników ma jasno sprecyzowany cel szkoleniowy. Tak będzie i tym razem. Podczas pracy nad fryzurami korzystałeś z produk-


tów marki Davines. Czy sprawdziłeś też te z nowej linii, zaprojektowane przez Angelo Seminarę? R.P.: W związku z tym, że jestem ambasadorem linii More Inside, korzystałem głównie z tych produktów do stylizacji. Ale muszę przyznać, że do jednej z fryzur użyłem też produktów z nowej linii Your Hair Assistant. Okazały się fantastycznym dopełnieniem serii More Inside. Tu warto podkreślić, że kiedy Davines wprowadza nowy produkt, doskonale uzupełnia on te, które już funkcjonują. Nie ma w ofercie dwóch takich samych kosmetyków o identycznych właściwościach. Zawsze są one niezależne i dają inne możliwości stylizacyjne. Dzięki temu możemy zaproponować naszym klientom doskonale dobrane produkty do samodzielnej stylizacji również w domu. Jeżeli chodzi o fryzjerskie trendy, to jak wyglądać wyjątkowo i współcześnie w tym sezonie? R.P.: Kobiety są bardzo kobiece, a mężczyźni męscy. Panie mają ogromną swobodę, jeżeli chodzi o fakturowanie włosów. Dopasowując je do typu osobowości, w stu procentach korzystamy z ich naturalnej postaci. Nowością jest rozmodelowywanie włosów nawet kręconych do prostych. Włosy jednak prostujemy na bardzo grubej, okrągłej szczotce, co daje im pełną objętość. Nie mogą przylegać do głowy, jak przy użyciu płaskiego żelazka. Jeżeli chodzi o koloryzację, to w letnich trendach królują odcienie

złota, i to nie tylko te ciepłe, ale też zimne. Natomiast w mojej kolekcji złote włosy mają wiele odsłon: raz są głównym aktorem, a przy następnych stylizacjach stanowią bazę do dekoracji wykonanych z włosów, i tu króluje czerwień, złoty brąz, czy mocno rozświetlone lub przytłumione odcienie złota. Z kolei panowie w tym sezonie powinni nosić włosy lekko przedłużone, z bardziej widocznym połyskiem, z przedziałkiem, a szczytem ekstrawagancji jest spięcie włosów na koronie głowy, wykorzystując trójkątny podział lub przeczesanie na lewo bądź prawo. Nawiązując do tytułu Twojej nowej kolekcji, o czym marzy Rafał Potomski? R.P.: Ostatnio boję się zasypiać, więc ciężko mi śnić. Kiedy rano słucham wiadomości i znów wiem, że obudziłem się w nowej Polsce, to trochę jestem tym przerażony (śmiech). A tak na serio, teraz marzę przede wszystkim o tym, aby miło spędzić wakacje. Planuję też poszerzyć grono stałych współpracowników, które teraz składa się z trzech osób. Chciałbym, aby pracował ze mną jeszcze jeden kolorysta oraz dwóch fryzjerów. Tą drogą serdecznie zapraszam do złożenia CV w moim krakowskim atelier (recepcja@atelierpotomski.pl). Od kandydatów nie oczekuję dużej wiedzy, ale przede wszystkim pokory w pracy z tak wyjątkową materią, jaką są włosy.

97


Kolekcja DREAM

AtelieRPotomski

98


Hair: Rafał Potomski Hair Assistant: Urszula Olszówka Photography: Piotr Stokłosa Photo Assistant: Wojciech Ratajczak Photo Lighting: Luma Lighting Assistant: Dominik Papaj Costumes: Rafał Potomski Costume Assistants: Urszula Olszówka, Jefim Mutowin, Bernarda Pitala Scenography: Technical staff of Teatr Rozrywki in Chorzów Make-up: Ewa Rudkowska Models: Wiktoria Krzepkowska, Jefim Mutowin Location: Studio Zabłocie Studio Assistant: Tomasz Bielka Casting: AtelieRPotomski Production Assistant: Szymon Matlak Art Director: Rafał Potomski Products: Davines Production: AtelieRPotomski

99


wydarzenia

Davines Hair on Stage 25 września 2016, Warszawa Foto: Davines

Impreza Hair on Stage na stałe wpisała się w kalendarze fryzjerów współpracujących z Davines w Polsce. Jesteśmy szczęśliwi, mogąc zaprosić Państwa w miejsce, które wybraliśmy z dużą starannością. W tym roku ugościmy Was w hotelu Hilton w Warszawie. Szykujemy doskonałą zabawę oraz moc inspiracji w wykonaniu gwiazd światowego i krajowego fryzjerstwa. ALLiLON

Grupa stylistów – edukatorów fryzjerskich stworzona przez Johnny’ego Othonę i Pedra Inchenkę w 2008 roku w Londynie. Po dziesięciu latach współpracy z Akademią Vidal Sassoon styliści opracowali własną twórczą drogę do odkrywania coraz to nowych stylów strzyżenia i kreowania trendów. Poprzez seminaria i edukacyjne pokazy look & learn inspirują fryzjerów z całego świata. Głównym celem Akademii jest tworzenie, poznawanie i rozwijanie nowych ścieżek we współczesnym fryzjerstwie. Edukatorzy przywiązują olbrzymią wagę do silnych podstaw fryzjerskich, ponieważ tylko one umożliwiają świadome przejście na kolejne poziomy kreatywnej pracy stylisty. Od wielu lat Allilon jest partnerem Davines na całym świecie oraz jedną z gwiazd podczas corocznych pokazów World Wide Hair Tour. Na scenie w Warszawie zobaczymy Johnny’ego Othonę oraz Kate Hussey.

FILIP GALAS

Właściciel rozpoznawalnej nie tylko w Polsce marki Freehair Team i twórca Haircut Academy. Ambasador Davines Your Hair Assistant – najnowszej linii stworzonej przez Angelo Seminarę. Stylista włosami zajmuje się od 16. roku życia. Początkowa pasja i zainteresowanie przerodziły się w sposób na życie. W swojej wieloletniej karierze stworzył liczne kolekcje fryzur, które zyskały uznanie zarówno w Polsce, jak i za granicą. Podczas szkoleń stara się przekazać fryzjerom, że cierpliwość, konsekwencja, precyzja to klucz do osiągnięcia sukcesu. Potrzeba dużej liczby powtórzeń, cierpliwości, aby wykształcić dobre nawyki. Ważna dla niego jest osobowość i podejście do pracy.

RAFAŁ POTOMSKI

Jako freelancer i Ambasador stylizacji Davines More Inside dzieli się swoim doświadczeniem i talentem podczas pokazów i szkoleń. Współtwórca pokazów Alternative Hair Show w Royal Albert Hall w Londynie, jak również projektów show dla Intercoiffure w Paryżu i Alternative Hair Show w Wiedniu. W AtelieRPotomski prowadzi autorskie szkolenia prezentując nie tylko techniki strzyżenia i stylizacji, ale też unikalne całościowe podejście do mody. Autor kolekcji fryzur „Road of life” oraz „Relationshi”. Na tegorocznym pokazie zaprezentuje najnowszy projekt „Dream”.

TRENERZY DAVINES

TOMASZ BRONOWICKI

National Master Trainer. Jako szef działu szkoleniowego kieruje zespołem Trenerów Regionalnych w całym kraju. Od kilkunastu lat edukuje i pomaga innym fryzjerom w ich rozwoju zawodowym. Założyciel Akademii szkoleniowej Papaver w Bydgoszczy. Stara się, aby to, co tworzy na głowach innych, mieściło się w ramach sztuki użytkowej.

ADAM ŻOLIK

Regionalny Trener Davines. Uczestnik międzynarodowego programu edukacji trenerów w Parmie. Wieloletnie działania, mające na celu wypracowanie warsztatu, wzmocniły chęć do dzielenia się zdobytą wiedzą z innymi pasjonatami świata fryzur. Prowadzi własną pracownię „Czesanka” w Poznaniu.

MAŁGORZATA PIECHOCIŃSKA

Regionalny Trener Davines. Wizualizuje i tworzy stylizacje klasyczne i dynamiczne, szczególnie ceni sobie rozwiązania proste i funkcjonalne. Z Davines emocjonalnie i merytorycznie związana od 2009. Realizuje się w zespole trenerskim i chętnie podejmuje nowe wyzwania w myśl zasady „działaj z pasją i zaangażowaniem albo wcale”.

Informacja o ofercie handlowej u Consulenti Davines, na www.davines.com lub www.facebook.com/davinespolska

100


wydarzenia

Davines na Fashion Expo w Szczecinie Ponad 300 fryzur, topowe marki z całego świata, 19 pokazów mody w 48 godzin i ciągle powracające pytanie: jak przenieść wizję z głowy projektanta na głowy modelek i modeli? Odpowiedź znalazł 20-osobowy zespół Rafała Potomskiego, który stworzył fryzury podczas Fashion Expo w Szczecinie w dniach 2–3 kwietnia 2016 r. Foto: Davines

W ciągu dwóch dni, na 35-metrowym wybiegu swoje kolekcje zaprezentowało 19 projektantów. Różniło ich niemal wszystko: inspiracje (od lat 50. XX wieku po współczesność), opowiadane historie, wykorzystywane materiały. Łączyła chęć zaprezentowania się z jak najlepszej strony. Wspólnym mianownikiem dla fryzur stworzonych przez zespół Davines były rozwiązania dla upięć updo, a także zaczesanych na gładko do tyłu. Na wybiegu królowały proste i rozpuszczone włosy. Zaskakiwały pełnią objętości. Pojawiły się również fryzury męskie inspirowane latami 50., jak również upięciem updo. Casualowe propozycje wymagały akcentów inspirowanych „street lookiem”. – Cieszę się, że zostałem zaproszony do udziału w szczecińskim Fashion Expo. Muszę przyznać, że był to, jak dotąd, jeden z najtrudniejszych projektów mojego zawodowego życia. Zmierzyłem się z marzeniami stylizacyjnymi 19 projektantów. Każdy z nich był indywidualistą i oczekiwał propozycji fryzur stworzonych specjalnie dla jego kolekcji – podkreśla Rafał Potomski, freelancer marki Davines i ambasador linii More Inside Davines. To on był szefem zespołu fryzjerów podczas Fashion Expo w Szczecinie. „Wyobraźnia, doskonały warsztat i precyzja” – te zalety ekspertów najczęściej chwalili sami projektanci. W jaki sposób rekrutowano zespół? Aby wyłonić tych najlepszych, Davines zorganizował konkurs. – Dziękuję Katarzynie Chmielewskiej z Davines za fantastyczną koordynację tego projektu. Spośród ponad 50 zgłoszeń wybrałem 20 wyjątkowych fryzjerów. Udało się nam stworzyć zespół nie do pokonania. Tylko dzięki niemu zrealizowałem marzenia projektantów – podkreśla Rafał Potomski.

Zespół Rafała Potomskiego (AtelieRPotomski, Kraków) podczas Fashion Expo w Szczecinie stworzyli: 1. Irena Bzdoń, Salon Irena Bzdoń, Lublin 2. Patryk Chwesiuk, Chwesiuk Hair Design Studio, Żary 3. Ewelina Chwierut, Studio Fryzjerskie, Nowa Wieś 4. Sebastian Curyło, Pracownia Fryzur Sebastian Curyło, Tarnów 5. Edyta Czaja, Salon Fryzur Edyta Czaja, Gorzów Wielkopolski 6. Radosław Galiński, Centrum Urody Moss, Kraków 7. Daniel Jamróg, Jamróg Pracownia Fryzur, Tarnów 8. Julianna Janczak, Hair by Jul, Wrocław 9. Kamil Kaczmarek, U Fryzjerów, Warszawa 10. Katarzyna Kałamała, Salon Diva, Pszczyna 11. Emilia Kurzawska, Beauty and Art. Studio Urody, Ostrów Wielkopolski 12. Klaudia Mrozik, Salon Diva, Pszczyna 13. Agnieszka Pasiowiec, Fryzjerskie Atelier Katarzyna Klim, Szczecin 14. Agnieszka Piskozub, Salon Aga – Agnieszka Piskozub, Bydgoszcz 15. Daniel Piwowar, Fryzjer Piwowar, Kraków 16. Iwona Rydecka, Salon fryzjerski La Carre, Jelenia Góra 17. Marek Sadowski, Chwesiuk Hair Design Studio, Żary 18. Joanna Sawicka, Salon Fryzjerski Joanna Sawicka, Sępólno Krajeńskie 19. Weronika Wysocka, Salon Maniewski, Warszawa 20. Błażej Żabicki, Salon Diva, Pszczyna

101


ŚWIATŁO NA TWOICH WŁOSACH. POŁYSK Piękna i bogata, intensywna miedź – kultowy kolor wydobywający kobiece piękno i silny charakter. Inspiracja pochodzi z natury, z intensywności ognia z barwnymi przebłyskami w ponadczasowym pięknie fal.

DAVINES

102

Kolekcja MASK Z VIBRACHROM Angelo Seminara dla Davines Kolekcja jest inspirowana pięknem, które nas zaskakuje w sztuce, architekturze, przyrodzie, na ulicach, i jest ponadczasowe. Każdy portret podkreśla różne wyrazy piękna i stanowi zaproszenie do ich pielęgnacji w życiu. Kolory są orędownikami piękna i pokazują, jak można odkryć je w wyjątkowej prostocie. Piękno jest zawsze dostępne. Piękno, które najbardziej zaskakuje, które jest ponadczasowe, pobudza w nas zdolność do marzeń.


KOLORY TAK INTENSYWNE JAK EMOCJE. WYRAZ Inspiracja dla tego wyglądu stworzonego z czekoladowymi odcieniami pochodzi z natury i odwołuje się do palety brązów inspirowanych kolorem drewna z lasu. Włosy nieco uniesione przez wiatr okazują intensywność koloru z wieloma przebłyskami barwnymi.

103


JAK JEDWAB POD PALCAMI. DOTYK Zmienność kolorystyczna ciepłych i chłodnych odcieni blond rozświetla ten niebiański wygląd, który oparty jest na harmonicznych, poziomych sekwencjach dla uzyskania bardzo miękkiego i kobiecego naturalnego efektu graficznego.

DAVINES

104

Fryzury: Angelo Seminara Davines Artistic Director Koloryzacja: Edoardo Paludo Davines International Creative Colour Ambassador Foto: Jenny Hands Make-up: Laura Dominique Stylizacja: Nicco Torelli Produkty: Davines


TRWAŁE KOLORY. ŻYWOTNOŚĆ Ten bardzo oryginalny wygląd jest inspirowany wystrojem wnętrz, a zwłaszcza przemyślanymi połączeniami kolorystycznymi stworzonymi z użyciem różnych rodzajów drewna. Linie cięcia silnie podkreślają doskonałą geometrię kolorów, z których każdy ma własny wyraz, ale idealnie komponuje się z pozostałymi.

105


ALLILON

106

Kolekcja REVERIE Fryzury: Allilon Creative Team Foto: Andrew Gilbert Produkty: Davines


Kolekcja OKAFOR Fryzury: Allilon Education Art Team Foto: Trevor Leighton Make-up: Cheryl Phelps Gardiner Stylizacja: Giuseppina DeCamillo

107


CHRISTOPHE GAILLET

108

Kolekcja AMAZONES Fryzury: Christophe Gaillet Foto: Weronika Kosińska Make-up: Izabela Szelągowska


109


prezentacje

Kolekcja fryzur ILLUSIONS to balansowanie pomiędzy rzeczywistością a złudzeniem. Stworzone fryzury umożliwiają kreację formy i koloru dzięki świeżej interpretacji obrazu uzyskanej pod wpływem kontrastów. Kolekcja ILLUSIONS została wzbogacona o projekty autorstwa Jakuba „Jacoba” Bartnika, które podkreślają charakter fryzur.

Montibello i Jacob prezentują nową kolekcję fryzur ILLUSIONS Wykorzystując tajniki iluzji optycznej, styliści i eksperci Montibello stworzyli fryzury idealnie podkreślające proporcje głowy i rysy twarzy. Ich propozycje fryzur dedykowane są wszystkim kobietom bez względu na to, czy preferują one klasyczne formy czy jednak bliższe są im bardziej awangardowe stylizacje. Kolekcja składa się z trzech fryzur damskich i jednej męskiej. – Fryzury, które zaproponowaliśmy w naszej nowej kolekcji ILLUSIONS, zachęcają do eksperymentów kolorystycznych z wykorzystaniem gry światła i złudzenia optycznego. Postawiliśmy na najmodniejsze dzisiaj szarości, fiolety, nie zapominając o ciekawym połączeniu blondu z akcen-

110

tem miedzianym. Dzięki specjalnym technikom strzyżenia każda z pań, a także panowie, mogą mieć wpływ na objętość swoich włosów – mówi stylista i instruktor marki Montibello Ernest Kawa. – Ponownie – jak to mamy w zwyczaju – wybraliśmy propozycje, które łatwo można zaadaptować podczas pracy w salonie. W swojej pracy stawiamy przede wszystkim na użytkowość, modę ulicy – dodaje Wojtek Walczak, współautor kolekcji. Kolekcja ILLUSIONS została dopełniona projektami ubrań autorstwa Jakuba „Jacoba” Bartnika, zwycięzcy programu „Project Runway”.


111


MONTIBELLO

112

Kolekcja ILLUSIONS


113


MONTIBELLO

114

Opieka artystyczna: Ernest Kawa, Wojciech Walczak Projekt ubrań: Jakub „Jacob” Bartnik Foto: grymuza PHOTOGRAPHY Make-up: Agata Naniewicz


115


wydarzenia

AVALON Premierowy pokaz kolekcji marki Kemon Dwa przeciwstawne style – wiktoriański, z dziewiętnastowiecznej Anglii, i styl lat 60. – były inspiracją przy tworzeniu nowej kolekcji polskich instruktorów marki Kemon. Jej premiera miała miejsce podczas seminarium w czasie Forum Fryzjerstwa LOOK 2016.

Zamknięte seminarium zgromadziło dwustu widzów, których przywitała Ambasadorka marki Kemon – Barbara Kurdej-Szatan. Już po chwili na scenie pojawili się fryzjerscy instruktorzy marki z pierwszymi propozycjami cięć i koloryzacji. Poszczególne odsłony seminarium AVALON przeplatane były pokazami wystylizowanych modelek i modeli, z imponującą choreografią, na którą składały się muzyka, obraz i kostiumy (te ostatnie przygotowała osobowość świata mody, Waleria Tokarzewska-Karaszewicz).

Inspiracjami z lat 60. okazały się zaś kolory pudrowe, a więc ciepłe, miękkie, lekkie, nienasycone, oraz pastelowe – bardziej intensywne. Podobnie jak w przypadku poprzednich koloryzacji, tutaj również włosy, poprzez oczyszczenie koloru, przygotowane zostały do koloryzacji produktami z serii Lunex System. Z kolei delikatny ruch koloru pozwoliły uzyskać produkty rozjaśniające Lunex Light. Tego rodzaju pudrową czy pastelową koloryzację instruktorzy polecali tym klientkom, które chciałyby przełamać dominujące obecnie szarości i srebra.

Instruktorzy, pracując na scenie i zdradzając tajniki technik fryzjerskich, opowiadali publiczności o dwóch stylach, które były inspiracją dla nowej kolekcji. Inspiracją, ale jak podkreślał Andrzej Kawulok, dyrektor artystyczny zespołu instruktorów marki Kemon, nie znaczy to, że kopiowaniem, oba style dostosowane zostały bowiem do wymogów współczesności.

Drugim, obok koloryzacji, tematem seminarium były cięcia. Zarówno wśród stylizacji wiktoriańskich, jak i tych z lat 60. dominowały włosy średniej długości jako powracające do łask mody. Kobieta wiktoriańska, podobnie jak jej strzyżenia, była zdecydowana i wyrazista. Cięcia z lat 60. wyglądały zupełnie inaczej – okrągłe, miękkie, plastyczne, z dużą objętością, a istotną rolę w nich pełniły długie grzywki. W obu przypadkach do wykończenia fryzur zastosowanie znalazły produkty ze stylizacyjnej linii AND.

Koloryzacje wiktoriańskie ukazały więc barwy ciemne i chłodne, wyraziste, chociaż nie mroczne. Pełne były kolorystycznych niuansów, dysproporcji i wibracji. Przygotowanie ich poprzedziło użycie dekoloryzujących produktów Lunex System. Barwę włosom nadała przede wszystkim naturalna koloryzacja Coloring, a przebijające elementy w kolorze fuksji zapewnił Lunex Colorful. Instruktorzy zachęcali fryzjerów do personalizowania koloru, by poprzez subtelny, indywidualny akcent klientka czuła, że barwa przygotowana została specjalnie dla niej.

Kolekcja AVALON będzie motywem przewodnim zaplanowanych na ten rok pokazów szkoleniowych marki Kemon, na które już dziś serdecznie zapraszamy!

Foto: Kemon

116


szkoleniafryzjerskie.pl Twój przewodnik po szkoleniach fryzjerskich w Polsce Szkolenia fryzjerskie z różnych zakresów: • Strzyżenia damskie, męskie • Najnowsze trendy, spotkania z kolekcją • Koloryzacja od podstaw i dla zaawansowanych • Koki i upięcia

W naszej ofercie między innymi: Kemon „Gentleman cut” Szkolenie z zakresu męskich strzyżeń. Podczas warsztatów uczestnicy poznają zasady męskich cieć oraz techniki pracy, które ułatwią codzienną pracę w salonie fryzjerskim.

Artègo „Włosy szyte na miarę” Poznaj technikę, w której stylizacje zostały „uszyte” przy pomocy igły i gumki. Dzięki tej technice możesz tworzyć niebanalne i fantazyjne fryzury.

„Montibello bez tajemnic” Ekskluzywne spotkanie mające na celu zapoznanie z wybranymi aspektami sztuki fryzjerskiej. Dwa moduły: Perfekcyjna Blondynka, Esencja Koloru.

Szkolenia w Twoim salonie Zorganizuj szkolenie w Swoim salonie fryzjerskim. Postaw na rozwój personelu i zapewnij klientom najwyższą jakość usług. Zaproś instruktora do swojego salonu fryzjerskiego!

Rozwijaj swoje umiejętności z najlepszymi. Sprawdź na szkoleniafryzjerskie.pl


KEMON

118

Kolekcja AVALON


119


KEMON

120

Fryzury: Instruktorzy marki Kemon Foto: Grzegorz Nelec Make-up: Anna PyzioĹ&#x201A;ek Stylizacja: Waleria Tokarzewska-Karaszewicz


121


&


Nie stój w miejscu. Bądź zawsze o krok do przodu...

Zaprasza Zapr Zaremba-Wan Joanna Zaremba-Wanczura wsza polska Mistrzyni Świata pierwsza

więcej na grupafryzjerska.pl partner:

Terminarz szkoleń w Akademii 5/6.09.2016 12/13.09.2016 19/20.09.2016 26/27.09.2016 3.10. 2016 10/11.10.2016 17/18.10.2016 24/25.10.2016 7/8.11.2016 14.11.2016 21/22.11.2016 28/29.11.2016 5/6.12.2016

Perfekcyjne techniki strzyżeń 1 Perfekcyjne techniki strzyżeń 2 Kreatywne strzyżenia damskie Upięcia i stylizacje Strzyżenia męskie Upięcia i koki kreatywne Perfekcyjne techniki strzyżeń 1 Perfekcyjne techniki strzyżeń 2 Kreatywne strzyżenia damskie Strzyżenia męskie Upięcia i stylizacje Upięcia i koki kreatywne Upięcia i stylizacje

Szczegóły pod numerem tel. 605 828 158.


ZAREMBA INTERNATIONAL ACADEMY

124


125


ZAREMBA INTERNATIONAL ACADEMY

126

Fryzury: Zaremba International Academy Team Foto: Natalia Kuligowska/052b creative agency


127


MARK LEESON

128

Kolekcja SPECTRA Fryzury: Mark Leeson Foto: Andrew Oâ&#x20AC;&#x2122;Toole Make-up: Naoko Scintu Stylizacja: Bernard Connolly


129


ARTÃ&#x2C6;GO

130

Kolekcja EFEKT MOTYLA


131


ARTÃ&#x2C6;GO

132


Fryzury: Krzysztof Pajor, Wojtek Zieliński i Marcin Machnicki Foto: Weronika Kosińska Make-up: Izabela Szelągowska Stylizacja: Marcin Kulak

133


FRANCESCO GROUP

134

Kolekcja ARE FRIENDS ELECTRIC


Fryzury: Francesco Group Church Lane, Stafford Foto: Kerry O’Sullivan Stylizacja: Kate O’Sullivan Make-up: Judy O’Sullivan

135


Kolekcja UPIĘĆ

STUDIO FEDORYSZYN

136

Fryzury: styliści Studio Fedoryszyn Foto: Małgorzata Drozdowska Make-up: Joanna Głowacka Stylizacje: Kamil Hala Modelki: Aneta, Asia, Paula, Gracjana, Kasia/SPOT Management


Fryzury: Katarzyna Złamaniec, Atelier Fryzjerstwa La Provocation Foto: Ryszard Kocaj Make-up: Estilo Paulina Popek Biżuteria: eCarla.pl Modelka: Brygida Surowiec

Kolekcja TOUCH OF COLOUR

KATARZYNA ZŁAMANIEC

137


MARTA ROBAK

138

Kolekcja BRASSY FLOWER Kolekcję tworzą stylizacje o zdecydowanym i odważnym charakterze. Zaprojektowane formy fryzur inspirowane są naturą i żywiołami w niej występującymi, co sprawia wrażenie włosów uczesanych wiatrem. Kolekcja dedykowana jest kobietom o nieco buntowniczym, a jednocześnie zmysłowym usposobieniu.


Fryzury: Marta Robak Foto: Marta Macha Make-up: Agata Nowakowska Biżuteria: Dominika Syczyńska Design Stylizacje: Joanna Tomaszczyk Modelki: Agata Raczkowska Q-Models, Karolina Gawor SPP Models, Anna Mielcarek

139


MARTA ROBAK

140

Kolekcja COLOR BLAZE Kolekcja jest wynikiem połączenia bogactwa kolorów i twórczego eksperymentowania. Młodzieńczy bunt i ekstrawagancja były inspiracją do powstania kolekcji. Główną rolę odgrywają tu kolory w połączeniu z kreatywną linią cięcia, będące zarazem balansem zawieszonym między klasycznym a współczesnym stylem. Zaprojektowane fryzury bazują na zastosowaniu odpowiedniej techniki w stylizacji, która pozwala uwolnić naturalną teksturę włosów. Dedykowane kobietom poszukującym nowych, czasami niekonwencjonalnych rozwiązań w codziennym wizerunku.


Fryzury: Marta Robak Foto: Marta Macha Make-up: Agata Nowakowska Stylizacja: Justyna Polska BiĹźuteria: Co-Libre Design Konfekcja: Confashion, Nah-Nu, Mohito, Klaudia Markiewicz Modelki: Alexa, Wera, Nathalie, Agency â&#x20AC;&#x201C; Aga/Milk

141


wydarzenia

Mistrzostwa Świata we Fryzjerstwie Seul, 27–28 marca 2016 Polscy fryzjerzy wrócili do kraju z kilkoma medalami, udowadniając po raz kolejny, że należą do czołówki światowego fryzjerstwa. Na najwyższym podium Mistrzostw stanęli Marta Robak i Błażej Adamus. Natomiast srebrny medal wywalczył Jacek Chamera oraz drużynowo kadra juniorów: Tomasz Drab, Klaudia Wójcik i Jacek Chamera.

Narodowa kadra fryzjerska na Mistrzostwach Świata 2016 Seniorzy fryzjerstwa męskiego Błażej Adamus, Jagoda Korzeniewska, Paweł Piotrowski Juniorzy fryzjerstwa męskiego Jacek Chamera, Tomasz Drab, Klaudia Wójcik Seniorzy fryzjerstwa damskiego Marta Robak, Joanna Jakóbek Trenerzy Andrzej Matracki, Paweł Matracki, Aleksander Stankiewicz, Tomasz Zimny, Tindaro Orifici (trener sekcji damskiej Full Fashion) Sędziowie Ania Zenkovska, Paweł Matracki

Organizatorem Mistrzostw jest OMC, która w tym roku obchodzi swoje 70-lecie. Do organizacji należy ponad 60 państw, w tym Polska, którą reprezentuje Stowarzyszenie Fryzjerstwo Polskie. Z okazji jubileuszu w Seulu odbyło się uroczyste spotkanie. – Zorganizowano wspaniałe przyjęcie, w którym wzięło udział ponad 3 tysiące członków OMC z całego świata. Goście mogli również obejrzeć ciekawe pokazy sztuki fryzjerskiej. Mnie zachwycił pokaz gospodarzy – wspaniałe stylizacje, bardzo nowoczesne, inspirujące, a jednocześnie z wyraźnymi elementami tradycji i kultury koreańskiej – wspomina Andrzej Matracki, Prezes Stowarzyszenia Fryzjerstwo Polskie i sędzia międzynarodowy. W tegorocznych Mistrzostwach wystartowało w kilku kategoriach ponad tysiąc zawodników z różnych zakątków świata. Nasi reprezentanci pokazali mistrzowską klasę, zdobywając najwyższe miejsca. Złoty medal w kategorii Full Fashion Look wywalczyła Marta Robak. Najlepszy w kategorii Męska fryzura klasyczna okazał się Błażej Adamus.

142

Z sukcesem Mistrzostwa zakończyła także kadra juniorów, zdobywając drużynowo srebrny medal w dwóch konkurencjach fryzjerstwa męskiego (męskiej fryzurze klasycznej). W jednej z kategorii srebrny medal w starcie indywidualnym w Męskiej fryzurze klasycznej wywalczył też Jacek Chamera. – Można śmiało powiedzieć, że jesteśmy potęgą w klasycznym fryzjerstwie męskim. Od lat utrzymujemy wysoką formę, plasując się w dziesiątce najlepszych zawodników świata. Cieszę się, że opracowany przez nas plan treningowy w połączeniu z samodyscypliną zawodników przynosi takie doskonałe rezultaty – mówi Andrzej Matracki. Po sukcesach polskich fryzjerów wyraźnie widać coraz większe zainteresowanie startami w Mistrzostwach. Do tej pory w ramach kadry narodowej w każdej konkurencji wystartować mogło tylko czterech zawodników, co było wyraźnym ograniczeniem. – OMC właśnie postanowiło zmienić tę regułę i w danej konkurencji będzie mogło wystartować więcej osób z danego kraju. Będziemy rozbudowywać naszą fryzjerską kadrę, szczególnie tę damską. Planujemy też stworzyć sekcję make-upu i body paintingu. Mamy opracowany plan szkoleniowy na kolejne lata, założenia do zrealizowania i trenerów, którzy poprowadzą zawodników – zapewnia Andrzej Matracki. Już we wrześniu nasi reprezentanci będą mieli kolejną okazję do pokazania swoich wysokich umiejętności – 10–11 września w Paryżu odbędą się Mistrzostwa Europy we Fryzjerstwie.


Marta Robak

Złoty medal w kategorii Full Fashion Look Skąd pomysł na fryzurę i całą konkursową stylizację? Marta Robak: Wygląd formy i kształtu fryzury jest ściśle określony w regulaminie konkursowym. Elementy fryzury muszą posiadać nowe rozwiązania w technikach strzyżenia i koloryzacji włosów, ale i cała stylizacja modelki jest równie ważna. Konkurencja opiera się na modnym spojrzeniu na cały wizerunek kobiety, dlatego aby spełnić te kryteria, inspiracji szukam wszędzie: w przyrodzie, architekturze, sztukach plastycznych. Jestem czujnym obserwatorem wielu dziedzin życia, z których można czerpać jak ze skarbnicy pomysłów na kreowanie nowych trendów w modzie. Dlatego nie zamykam się na sprawdzone, znane od pokoleń techniki, lecz poszukuję nowych rozwiązań. Bardzo mnie to inspiruje oraz pobudza moją kreatywność, a zwłaszcza jeśli chodzi o prace konkursowe. Jakie to uczucie zdobyć najwyższe wyróżnienie dla fryzjera – złoty medal na MŚ? M.R.: Nie spodziewałam się aż tak dużego wyróżnienia. To było ogromnym i bardzo miłym zaskoczeniem. Start w konkurencji Full Fashion Look wymaga od zawodnika dużej koncentracji i zaangażowania. W konkursach międzynarodowych uczestniczy wiele państw z całego świata, a konkurencja między zawodnikami jest naprawdę duża. Zdobycie medalu to wypadkowa między innymi: moich umiejętności, włożonej pracy, doboru modelki, ale i szczęścia. Start to również walka ze zmęczeniem, niewyspaniem oraz stresem. Pomimo wielu startów i doświadczenia trudno jest w pełni opanować swoje emocje. Tak jak w dyscyplinach sportowych – liczą się nie tylko moje umiejętności, ale również to, jak poradzę sobie z presją. Zdobycie tytułu Mistrza Świata jest ukoronowaniem mojej pracy zawodowej na polu konkursowym. Daje mi to wiele satysfakcji, ale na tym nie kończę... Zwycięstwo mobilizuje mnie do dalszego rozwoju i wytyczania nowych celów, które w przyszłości warto zrealizować.

Błażej Adamus

Foto: Yuran Chernikh

Złoty medal w kategorii Męska fryzura klasyczna Jakie to uczucie zdobyć najwyższe wyróżnienie dla fryzjera – złoty medal na MŚ? Błażej Adamus: Cudowne! To nie jest uczucie jednowymiarowe. Towarzyszy temu wiele emocji. Trudno jest opisać to słowami. Jest to spełnienie moich marzeń, nieopisana radość i owoc mojej ciężkiej pracy. Ile czasu i pracy wymaga osiągnięcie takiej mistrzowskiej formy? B.A.: Czas w tej kwestii jest rzeczą bardzo indywidualną dla każdego fryzjera. Jednym zajmuje to całe lata, mi natomiast zajęło czternaście miesięcy, czyli stosunkowo niedużo. Przez cały ten czas byłem pochłonięty pracą i intensywnymi treningami. Uważam, że tylko ciężka praca i wiele poświęceń mogą zaowocować.

143


wydarzenia

LOOK ponownie olśnił branżę! Znakomita ekspozycja, znakomite stylizacje, i pokazy, a także najznakomitsi zwiedzający! 16. edycję targów Forum Fryzjerstwa LOOK i Forum Kosmetyki beautyVISION tylko w ten sposób można podsumować. Wszyscy, którzy odwiedzili targi w ten weekend, mogli podziwiać mnóstwo nowości, zarówno na stoiskach wystawców, jak i w programie wydarzeń.

Foto: archiwum MTP

W pierwszy dzień imprezy uwaga targowych gości skupiona była przede wszystkim na konkursie KREATOR, który już po raz XIV pozwolił młodym, zdolnym fryzjerom puścić wodze fantazji. Konkurs znowu nas pozytywnie zaskoczył. Do rywalizacji stanęło ponad 70 uczestników (w niektórych kategoriach nie sposób ich było zmieścić na scenie), a pomysłowość i inwencja twórcza, którymi się popisali, nie znały granic. Tegoroczna edycja konkursu składała się z aż 6 kategorii, w których młodzi fryzjerzy rywalizowali o tytuł KREATORA 2016. Najbardziej spektakularną i popularną okazała się ponownie konkurencja ART&HAIR, gdzie inspiracją do wykonania stylizacji była Amidala z filmu „Gwiezdne Wojny”. Laureatką tegorocznej edycji i jednocześnie Nagrody Prezesa Międzynarodowych Targów Poznańskich (2500 zł) została Beata Karczyńska. Emocje na scenie były ogromne, a każda ze stylizacji oryginalna i misternie wykonana.

do brody, włosów i brwi, kolekcję wiosna/lato 2016 Selective Professional czy ILLUSIONS od Montibello. Ponadto firma FOX zaprezentowała swoje nowoczesne (innowacyjne) narzędzia, Intercoiffure Polska przeprowadziła przepiękny pokaz SHADOWS.

Sceną Główną zawładnęły w obu dniach niesamowite pokazy światowej sławy stylistów i prezentacje najnowszych kolekcji. Zobaczyć można było między innymi pen Razor – ostre pióro, czyli innowacyjną brzytwę

Nie zabrakło także merytorycznej wiedzy. Nauczyciele zawodu fryzjera mieli okazję uczestniczyć w konferencji, która była odpowiedzią na wiele problemów, z którymi się borykają.

144

Młodzi fryzjerzy i kosmetyczki stanęli przed ogromnym wyzwaniem, rywalizując o tytuł Mistrza Polski. Branża fryzjerska walczyła o tytuł w Otwartych Mistrzostwach Fryzjerstwa Polskiego oraz w Przedłużaniu i Zagęszczaniu Włosów, natomiast stylistki rywalizowały w Otwartych Mistrzostwach Polski w Makijażu Profesjonalnym. Nowością, która od razu zdobyła rzesze fanów, były Mistrzostwa Polski w Barberingu. Strzyżenie męskie uznaje się za jedną z najtrudniejszych dziedzin fryzjerstwa, barberzy czynią je ogromnie widowiskową sztuką. Moda na brody trwa w najlepsze, także na Targach Poznańskich!


Na targach pojawili się także znani i lubiani. Na stoisku NeoNail dostrzec można było Patricię Kazadi promującą najnowszą kolekcję, której jest autorką. Swoim wizerunkiem Natalia Siwiec sygnowała markę Indigo, natomiast na stoisku Semilac można było otrzymać autograf od Mistera Polski 2015 – Rafała Maślaka. Na zaproszenie marki KEMON pojawiła się Barbara Kurdej-Szatan, która promowała nową kolekcję AVALON. Tradycyjnie na targi LOOK zawitali styliści z programu „Ostre cięcie” – Andrzej Wierzbicki i Tomasz Schmidt, z którymi można było porozmawiać na stoisku Fale Loki Koki. Program imprezy był tak bogaty, że każdy mógł znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Pokazy na Scenie Głównej oraz stoiskach wystawców przykuwały uwagę nie tylko profesjonalistów, ale również klientów salonów fryzjerskich i kosmetycznych. Obserwując pokazy najnowszych trendów w cięciach i stylizacjach, fryzjerzy na pewno znaleźli inspiracje do pracy w swoich salonach, by móc zaoferować swoim klientom najmodniejsze propozycje. Kolejna edycja LOOK dobiegła końca, dziękujemy za udział wszystkim wystawcom, zwiedzającym i uczestnikom mistrzostw. Do zobaczenia za rok! Zapraszamy do śledzenia www.look.mtp.pl – zdjęcia i wyniki rywalizacji już wkrótce!

145


wydarzenia

KREATOR 2016 Laureaci konkursu

NEW LOOK stylizacja męska 1. Piotr Karczewski 2. Maksymilian Zdunek 3. Jakub Gliński

NEW LOOK stylizacja damska 1. Anna Okseniuk 2. Tatsiana Yukhnovich 3. Vitalii Lutsiuk

146

ART&HAIR 1. Beata Korczyńska – Nagroda Główna Prezesa MTP 2. Agnieszka Lesińska 3. Edyta Miętus


Foto: archiwum Kreatora

KIDS CRAZY HAIR 1. Piotr Karczewski 2. Aleksandra Kobiela 3. Barbara Wójcik

WYRÓŻNIENIE magazynu „Fale Loki Koki” Maksymilian Zdunek

FOREVER YOUNG

BEAUTY LIVE

1. Dominika Jackowska 2. Izabela Groblewska 3. Weronika Raczyńska

1. Iga Kużnik 2. Monika Janiak 3. Sebastian Curyło

147


prezentacje Foto: Fale Loki Koki

Włosy w roli głównej! Wiedza, zaangażowanie i doświadczenie – na tych fundamentach Maciej Maniewski, przy wsparciu marki Fale Loki Koki, buduje polskie fryzjerstwo. – Cieszę się, że mogę dzielić się swoją wiedzą z kolegami z całego kraju – podkreśla.

Założyciel marki Maniewski, kreator, a także pomysłodawca Akademii Maniewski rozpoczął swoją przygodę szkoleniową ponad 18 lat temu. Pracował wówczas dla firmy Kadus. Przez ostatnie kilka lat współpracował również z firmą Kemon. Dzisiaj – już jako Ambasador marki Fale Loki Koki – podkreśla, jak ważna w zawodzie fryzjera jest edukacja. – Ten zawód to nie tylko nożyczki i cięcie, ale także wielkie zaangażowanie, precyzja i doskonały kontakt z klientem, którego zadowolenie jest oceną naszej ciężkiej pracy. W czasie szkoleń próbuję obudzić w Was miłość i pasję do tego zawodu – podkreśla. Sam Maciej Maniewski żyje na walizkach. Uczestniczy w licznych wyjazdach do topowych Akademii w Londynie, takich jak: Toni&Guy, Vidal Sassoon i Allilon. Jego zespół podróżuje po całym świecie, zbierając informacje od najlepszych. Ostatnio Maciej Maniewski odwiedził Los Angeles. Zdobytą wiedzę natychmiast przełożył na własny system szkoleniowy. Dziś wykorzystuje w swej twórczej pracy sprzęt i akcesoria marki Fale Loki Koki. – Profesjonalny sprzęt i akcesoria fryzjerskie w codziennej pracy fryzjera to podstawa. Liczy się przede wszystkim funkcjonalność i skuteczność oraz to, czy efekty po zastosowaniu urządzenia są zgodne z naszymi oczekiwaniami. To jednak nie wszystko, bo dopiero wiele godzin pracy z danym urządzeniem ukazuje jego jakość. Dobry sprzęt fryzjerski powinien być wytrzymały, solidny i niezawodny. Kiedy dodamy do tego elegancję i niebanalny design, który przykuwa uwagę, możemy mówić o najlepszych i profesjonalnych produktach. Dlatego w swojej codziennej pracy stosuję oraz rekomenduję swoim klientom sprzęt i akcesoria marki Fale Loki Koki. Relacja Macieja Maniewskiego z marką Fale Loki Koki od początku oparta była na wspólnej pasji i wiedzy – fryzjerstwo na najwyższym poziomie to motor naszych działań jak i codziennej pracy. Idea wymiany i dzielenia się doświadczeniami to w naszym przekonaniu najbardziej dojrzała forma rozwoju, a swoimi osiągnięciami dzielimy się z naszymi Klientami.

150


STYL & NOWOCZESNOŚĆ

IONIC

SATIN TOUCH

NOWO ŚĆ

PROFESJONALNA SUSZARKA DO WŁOSÓW  Z JONIZACJĄ  003 SATIN TOUCH

2000 W IONIC

Satynowa, szlachetna w dotyku obudowa

Maksymalna moc Generator jonów ujemnych, silnika: 2000 W które przyspieszają suszenie, utrzymują naturalne nawilżenie

Kompaktowa i lekka konstrukcja

Dwie prędkości nadmuchu

Dwa ustawienia temperatury

Produkty dostępne wyłącznie w sklepach Fale Loki Koki

www.falelokikoki.pl


wydarzenia Foto: Fale Loki Koki

O tym się mówi: Fale Loki Koki na targach LOOK 2016 W dniach 7–8 maja na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyło się Forum Fryzjerstwa LOOK 2016. Atmosfera tegorocznej edycji, a także frekwencja osób odwiedzających zachwyciły zarówno organizatorów, jak i wystawców, wśród których tradycyjnie znalazła się sieć sklepów Fale Loki Koki wraz ze swoimi topowymi markami fryzjerskimi: Montibello, Kemon, Artègo oraz tymi debiutującymi na polskim rynku: Montibello Skin Care oraz Clubman. Jak co roku stoisko Fale Loki Koki zachwyciło bogatą ofertą sprzętu oraz akcesoriów fryzjerskich. Odwiedzający mieli niesamowitą okazję, aby dokonać zakupów w wyjątkowo atrakcyjnych cenach oraz skorzystać ze specjalnych promocji. Dla partnerów biznesowych oraz stałych klientów Fale Loki Koki przygotowało wyjątkową strefę VIP, gdzie przy dobrej kawie można było chwilę odetchnąć oraz porozmawiać o swoich wrażeniach z targów. Nie zabrakło ciekawych gości. W strefie VIP Fale Loki Koki można było spotkać między innymi ambasadora marki Fale Loki Koki Macieja Maniewskiego, prowadzących program „Ostre cięcie”: Andrzeja Wierzbickiego oraz Tomasza Schmidta wraz z prezenterem telewizyjnym Bartkiem Jędrzejakiem i „Drużyną Szpiku”, aktorkę Basię Kurdej-Szatan, a także projektanta i laureata programu „Project Runway” Jacoba, współpracującego z marką Montibello.

152

Na scenie przygotowanej przez Fale Loki Koki zaprezentowali się: • Marka Montibello z pokazami nowej kolekcji „Illusions”, • Marka Artègo z pokazem nowych kolekcji „Efekt motyla” oraz „Włosy szyte na miarę”, • Marka Kemon z pokazem klasycznych męskich cięć, • Prowadzący program „Ostre cięcie” Andrzej Wierzbicki i Tomasz Schmidt odkrywający kulisy programu, • Sebastian Karczewski, autor bloga „Męskie zacięcie”, z pokazem męskich strzyżeń oraz trymowaniem i pielęgnowaniem zarostu, • Michael Damiano, reprezentujący markę Wahl, z pokazem męskich strzyżeń oraz trymowaniem i pielęgnowaniem zarostu, • Maciej Maniewski, ambasador Fale Loki Koki, z pokazem kolekcji „90. by Maniewski”. Na tegorocznych targach marka Montibello wystąpiła ze swoją „Dietą dla Włosów” oraz najnowszą linią kosmetyków do pielęgnacji włosów Treat Naturtech. Gościem specjalnym na stoisku była Agata Jędraszczak, autorka kulinarnego bloga „Kuchnia Agaty”, prowadząca programy kulinarne „Dieta Agaty” oraz „ImprezuJEMY” na telewizyjnym kanale Kuchnia+. Agata prezentowała autorską „Dietę dla Włosów”, czyli dietę


stworzoną z myślą o pięknych i zadbanych włosach zgodnie z przekonaniem, że jesteśmy tym, co jemy. Odwiedzając zatem stoisko Montibello, można było osobiście wypróbować pyszny witaminowy koktajl, który skomponowała Agata. Także na stoisku marki Kemon było niezwykle gorąco, a to za sprawą aktorki Basi Kurdej-Szatan, która niedawno stała się twarzą reprezentującą markę. Basia pojawiła się na targach w niedzielę, a swoją obecnością wywołała ogromne poruszenie, przyciągając tłumy fanów. Aktorka zachwycała wspaniałym wyglądem. Nie dało się nie zauważyć jej pięknych włosów, o które zadbała marka Kemon. Odwiedzając stoisko marki Artègo, mogliśmy poznać nową linię kosmetyków do pielęgnacji włosów GOOD SOCIETY opartą na nowoczesnym designie oraz oryginalnym nazewnictwie. Nowa linia zapowiada się bardzo ciekawie i wszyscy nie możemy się doczekać jej oficjalnej odsłony w Polsce. Na scenie Fale Loki Koki styliści: Wojciech Zieliński, Krzysztof Pajor i Marcin Machnicki zaprezentowali najnowszą kolekcję fryzur Artègo „Efekt motyla”, natomiast stylistki: Marta Kateusz oraz Wioletta Truchlewska wtajemniczyły zwiedzających w technikę „szycia” włosów. Ogromne zainteresowanie budziło również stanowisko barberskie. Można było tam zaobserwować pracę barberów: Sebastiana Karczewskiego i Michaela Damiano. Oboje prowadzili zabiegi związane z trymowaniem i pielęgnowaniem zarostu oraz strzyżeniem męskim. Stanowisko barberskie było zaopatrzone w  produkty marki Clubman Pinaud, barberom oraz mężczyzom oczekującym profesjonalnej i indywidualnej obsługi w  salonie. Ważnym wydarzeniem było oficjalne wręczenie złotego medalu marce FOX za szczotkę FOX Steam.

Marka Montibello Skin Care, będąca rozszerzeniem oferty marki Montibello o ekskluzywne produkty kosmetyczne, premierowo zaprezentowała szeroką gamę swoich kosmetyków i rytuałów piękna. Zespół trenerek Montibello demonstrował luksusowe zabiegi pielęgnacyjne na twarz, podczas których mieliśmy okazję zobaczyć natychmiastowe efekty, poczuć wyjątkowe kompozycje zapachowe oraz zaskakujące konsystencje kosmetyków. Szczególnym wyróżnieniem dla Montibello Skin Care była nagroda Acanthus Aureus za najpiękniejsze stoisko podczas targów. Ze swoim stoiskiem na tegorocznych targach LOOK wystąpił również projekt „Fale Loki Koki – sklep w salonie” wraz ze swoją ofertą kierowaną do właścicieli salonów fryzjerskich. Hasło projektu brzmi: „My inwestujemy, Ty zarabiasz”. W ramach udziału w tym przedsięwzięciu salon otrzymuje elegancki regał, wyselekcjonowaną grupę kosmetyków do pielęgnacji i stylizacji włosów oraz pełne wsparcie marketingowe. Przystąpienie do projektu „Fale Loki Koki – sklep w salonie” to szansa na wzbogacenie oferty salonu fryzjerskiego, a tym samym na zwiększenie jego atrakcyjności w oczach klientów.

153


wydarzenia

Progress Września na targach LOOK & beautyVision Targi fryzjersko-kosmetyczne w Poznaniu to ekscytujące dni, kipiące bogactwem wydarzeń, konkursów, prezentacji nowych rozwiązań kosmetycznych i atrakcji fryzjerskich. Nie mogło tam zabraknąć firmy Progress Września.

Foto: Progress Września

Na stoisku Progress Września wyeksponowane zostały kosmetyki Kosswell, Artistique, RefectoCil oraz nożyczki 3 Claveles i akcesoria fryzjerskie xhair. Zaprezentowaliśmy także nowość, która od razu zdobyła uznanie komisji targowej i została nagrodzona Złotym Medalem MTP 2016 – BEAUTYLASH, seria kosmetyków do stylizacji, koloryzacji i pielęgnacji brwi oraz rzęs. Jak zawsze nasz team służył radą i fachową pomocą. Dziękujemy za miłe słowa, pochwały i pozdrowienia – jest to dla nas bardzo cenne i motywujące.

Pokaz kolekcji fryzur Olgi Sobocińskiej

Najnowszą kolekcję fryzur pokazała na scenie stoiska Progress Września ambasadorka marki Artistique Olga Sobocińska. Prezentowane przez nią fryzury powstały z myślą o kobiecie odważnej, nowoczesnej i puszukującej własnego stylu. Licznie zgromadzona publiczność mogła poznać techniki upięć i cięć, które pokazały, jak wiele uroku dodaje perfekcja.

Małgorzata Pawelska – prezentacja zabiegu RefectoCil

Na scenie firmy Progress Września gościła także Małgorzata Pawelska wykonująca zabieg RefectoCil – trwałe podkręcenie rzęs z pogłębieniem koloru przy użyciu najnowszego, rewelacyjnego produktu RefectoCil Sensitive. Innowacyjna formuła farby pozwala koloryzować brwi i rzęsy nawet wyjątkowo wrażliwym klientom.

„Włosy – eksplozja zmysłów” – pokaz dla marki Artistique

Na scenie głównej Thilo Reichenbächer (wyróżniony nagrodą TOP SALON 2016 na targach fryzjerskich w Düsseldorfie) – stylista marki Artistique, pokazał swoją artystyczną duszę, przenosząc emocje na włosy. Stylizacje w jego wykonaniu były mocne, mimo to nawiązujące do natury, pobudzające zmysły i wyobraźnię, ale i odzwierciedlające wewnętrzne „ja”. Techniki wybrane przez stylistę, eksperymenty z długością włosów oraz kolorem pozwoliły klasycznym fryzurom nadać unikalny charakter, a co najważniejsze wydobyć i podkreślić piękno modelki.

154


wydarzenia

Montibello na targach LOOK 2016

156

Foto: Montibello


wydarzenia

Dzień Dobrych Włosów z Montibello 9 kwietnia 2016, Wrocław W kwietniu marka Montibello rozpoczęła kampanię Dieta dla Włosów, mającą na celu uświadamianie Polek w kwestii profesjonalnej pielęgnacji włosów.

W każdym miesiącu promowana jest wybrana dieta, odpowiadająca konkretnym problemom włosów i skóry głowy. Kampania wspierana jest przez działania w Internecie, przez stronę www.dietadlawlosow. pl oraz przez cykl minieventów w salonach fryzjerskich, gdzie ekspert Montibello przeprowadza diagnozę mikrokamerą, a pracownicy salonów prezentują wybrane rytuały pielęgnacyjne. Część produktową uzupełnia koncepcja zdrowego odżywiania przygotowana przez blogerkę Agatę Jędraszczak (www.kuchniaagaty.pl).

Foto: Montibello

158


159


wydarzenia

Kemon na targach LOOK 2016!

Marka Kemon była na ustach niemal wszystkich uczestników Forum Fryzjerstwa LOOK 2016. Zapamiętana została nie tylko z powodu obecności na stoisku jej Ambasadorki, Barbary Kurdej-Szatan, ale też dzięki przygotowanym pokazom, porywającym seminariom i wyjątkowej ofercie handlowej. Pełna gama produktów dla wymagających salonów fryzjerskich, unikalne na rynku zabiegi techniczne i pielęgnacyjne, topowe produkty do odsprzedaży, system szkoleń i marketingowego wsparcia salonów – o wszystkim, co marka Kemon oferuje fryzjerom, dowiedzieli się ci, którzy odwiedzili jej targowe stoisko na LOOK 2016. A pretekstem do wizyty na nim mogła być obecność Ambasadorki marki Kemon, Barbary Kurdej-Szatan. Popularna aktorka rozdawała autografy, pozowała do pamiątkowych zdjęć, otwierała również targowe pokazy marki Kemon oraz losowała zwycięzców loterii kuponowej. Podkreślała przy tym, jak bardzo istotne są dla niej włosy, ich odpowiednia pielęgnacja, i to, że kosmetyki Kemon spełniają jej wszystkie oczekiwania, zatem z dumą nosi tytuł Ambasadorki marki. Wszystkich odwiedzających targi telewizyjna gwiazda ujęła zaś swoją skromnością, pięknym uśmiechem i serdeczną relacją ze swoimi fanami.

Siłą marki Kemon jest zespół jej doświadczonych instruktorów, którzy nie tylko posiadają duże umiejętności, ale też potrafią się swoją wiedzą dzielić. Udowodnili to podczas targowych pokazów fryzjerskich na scenie stoiska Polwell. Fanów programu „Ostre Cięcie” nie zawiedli Andrzej Wierzbicki i Tomasz Schmidt, którzy również są instruktorami marki Kemon. Z kolei na zamkniętym seminarium odbywającym się w czasie targów swoją premierę miała nowa kolekcja AVALON, przygotowana przez zespół instruktorów pod kierownictwem dyrektora artystycznego marki – Andrzeja Kawuloka. Ale targi, jak co roku, były także okazją do przyjacielskich spotkań. Fryzjerzy współpracujący z marką Kemon, prowadzący salony w różnych miejscowościach, a znający się z udziału w szkoleniach, seminariach czy wspólnych wyjazdach, mieli okazję porozmawiać, wymienić się doświadczeniami i integrować w przygotowanej dla nich strefie dla gości VIP. – Wszystkim fryzjerom, którzy odwiedzili nasze stoisko podczas poznańskich targów LOOK, serdecznie dziękujemy! – mówi Krzysztof Kostulski, brand manager marki Kemon – Mam nadzieję, że ci z Państwa, którzy dopiero poznali naszą markę, wynieśli z tego spotkania jak najlepsze wrażenia, które w przyszłości przemienią się w udaną współpracę – dodaje.

Foto: Kemon

160


161


wydarzenia

Pokaz look&learn z marką Kemon w Iławie Cięcia i koloryzacje inspirowane stylem wiktoriańskim i latami 60. Na scenie instruktorzy marki Kemon, na widowni fryzjerzy z całej Polski. Tak było 17 kwietnia podczas pierwszego w tym roku fryzjerskiego pokazu look&learn marki Kemon w Hotelu Tiffi nad Jeziorakiem.

Foto: Kemon

Inspiracją dla prezentowanych cięć i koloryzacji była nowa kolekcja instruktorów marki Kemon zatytułowana AVALON. Była to jej przedpremierowa odsłona, bo oficjalnie po raz pierwszy zaprezentowana została w maju, w czasie fryzjerskich targów LOOK w Poznaniu.

Andrzejowi Kawulokowi na scenie towarzyszyli: Szymon Niemczyński, Angelika Sworek, Kamila Ćwiklińska oraz stażystka w tym zespole – Anna Piwnik. O pielęgnacji włosów mówił zaś specjalista linii Actyva – Jacek Ziółkowski.

O dwóch stylach, które łączy nowa kolekcja, mówi Andrzej Kawulok, dyrektor artystyczny zespołu instruktorów marki Kemon, który pokierował pokazem w Iławie. – Inspiracją przy tworzeniu nowej kolekcji była moda. Z lat 60. zaczerpnęliśmy lekkie, miękkie, okrągłe kształty z bardzo kontrolowaną objętością oraz wyraźne, lecz pastelowe, pudrowe kolory, podkreślające kobiecość, delikatność. Styl wiktoriański wyróżniają zaś bardziej zdecydowane kształty, z dużym ruchem oraz dynamiką, dysproporcje w długościach i mocne kolory w wyraźnych chłodnych odcieniach – tłumaczy Andrzej Kawulok. Podczas pokazu zaprezentowano także utrzymane w duchu nowej kolekcji cięcia męskie.

– Wszystkim gościom obecnym w Iławie, fryzjerom z całej Polski, z salonów współpracujących z marką Kemon, i z tych, które do tej pory naszej marki bliżej nie poznały, w imieniu organizatorów i prowadzących pokaz pięknie dziękuję za wspólnie spędzony czas – mówi Krzysztof Kostulski, brand manager marki Kemon. – Mam nadzieję, że pokaz ten przyniósł nowe, twórcze inspiracje, które wykorzystają Państwo do codziennej pracy z klientkami w swoich salonach. Poznali Państwo najnowsze trendy w cięciach i koloryzacji, ale też szerokie możliwości, jakie we fryzjerskiej pracy dają produkty marki Kemon. Już dziś zapraszam do udziału w kolejnych organizowanych przez nas wydarzeniach, pokazach, szkoleniach czy wspólnych wyjazdach – zachęca Krzysztof Kostulski.

162

Sam pokaz odbył się w położonym malowniczo nad Jeziorakiem pięciogwiazdkowym Hotelu Tiffi. Wszyscy goście mieli zagwarantowany obiad w tamtejszej restauracji, a ci, którzy zdecydowali się zostać dłużej – nocleg w komfortowych pokojach, a wcześniej kolację i dyskotekę w hotelowym shisha barze.


wydarzenia

Kemon zaprasza do Dźwirzyna! Pomysł na powitanie lata – inspirujący pokaz fryzjerski w położonym tuż przy plaży hotelu. Fryzjerska uczta w ciągu dnia i szampańska zabawa podczas wieczornej dyskoteki. Do tego niezwykły gość specjalny – Ambasadorka marki Kemon Barbara Kurdej-Szatan! Serdecznie zapraszamy już 19 czerwca do Dźwirzyna!

Foto: Kemon

Pokaz inspirowany najnowszą kolekcją marki Kemon – AVALON poprowadzi dwójka instruktorów: dyrektor artystyczny zespołu Andrzej Kawulok oraz Dorota Grzelak. Cięcia i koloryzacje, zarówno damskie, jak i męskie, inspirowane będą dwoma nurtami w modzie – latami 60. i stylem wiktoriańskiej Anglii. Pokaz odbędzie się w luksusowym, czterogwiazdkowym Hotelu Senator w Dźwirzynie k. Kołobrzegu, położonym tuż przy plaży, a otoczonym pachnącym żywicą lasem sosnowym. Hotel dysponuje ekskluzywną strefą Spa & Wellness oraz restauracją z bogatą kartą dań kuchni polskiej oraz przysmaków z innych stron świata. Posmakują ich wszyscy goście podczas poprzedzającego pokaz obiadu. Dla chętnych istnieje możliwość pozostania na noc, by najpierw cieszyć podniebienie smaczną kolacją, a następnie doskonale bawić się podczas wieczornej dyskoteki. Gościem specjalnym pokazu w Dźwirzynie będzie Ambasadorka marki Kemon Barbara Kurdej-Szatan. Ona sama opowie o tym, jak ważne są włosy w pracy aktorki i dlaczego zdecydowała się na współpracę z marką Kemon. Każdy będzie mógł zamienić z nią kilka słów oraz zrobić wspólne pamiątkowe zdjęcie. Bilety na fryzjerski pokaz look&learn w Dźwirzynie (190 zł bez noclegu, 390 zł z kolacją, dyskoteką i noclegiem) nabyć można u Regionalnych Opiekunów Marki Kemon.

163


szkolenia

Nowa oferta szkoleniowa marki Kemon Firma Kemon wychodzi naprzeciw swoim Klientom i wprowadza nowości na polu szkoleniowym. Nowa oferta przeznaczona jest dla każdego, kto chce rozwinąć swoje zawodowe możliwości.

Prezentujemy cztery nowe tematy szkoleniowe, które mają na celu poszerzenie umiejętności stylistów oraz udoskonalenie posiadanych już praktyk. Do grona instruktorów Kemon sukcesywnie dołączają kolejne osoby mające dobre przygotowanie warsztatowe oraz ogromną wiedzę na temat produktów Kemon. Dzięki nowemu tchnieniu pojawi się możliwość zwiększenia ilości dostępnych terminów szkoleniowych, a co za tym idzie – powiększy się grono osób mających dobre przygotowanie do codziennej pracy w salonie.

Color Expert Inside

Szkolenie przedstawiające różnice poszczególnych koloryzacji oraz bardzo dogłębną analizę składników farb. Dodatkowo podczas tego spotkania instruktor dokona m.in. analizy kolorystycznej.

Creative Cut + Color

Szkolenie dwudniowe z zakresu profesjonalnych technik strzyżeń i koloryzacji. Warsztaty opierają się na kreatywnych metodach pracy, a skierowane są wyłącznie do praktyków fryzjerstwa.

164

Gentleman Cut

Jednodniowe szkolenie z zakresu męskich strzyżeń oparte na pracy warsztatowej na modelach. Podczas warsztatów uczestnicy poznają zasady męskich cięć oraz techniki pracy, które ułatwią codzienną pracę w salonie fryzjerskim.

Smart Styling

Jednodniowe szkolenie poświęcone stylizacji włosów. Instruktor przekaże informacje o produktach, pokaże. jak na nich pracować, a także wykona prezentacje na modelkach.

Więcej informacji na temat szkoleń na stronie internetowej www.kemon.pl oraz u Regionalnych Opiekunów Marki.

Foto: Kemon


Ïĭ²ƚÛĜƚŸţŞĭ


szkolenia

Moda na Hollywood

Nieprzemijająca, zachwycająca. Wzór do naśladowania. Taka jest właśnie moda na strzyżenia i koloryzacje w stylu gwiazd z czerwonego dywanu. Klientki, niezależnie od wieku czy profesji, pragną, by ich włosy wyglądały jak z okładki modowego czasopisma – tak było, jest i będzie!

Technik wykonania „Hollywood look” jest mnóstwo. W Akademii Wierzbicki & Schmidt w przystępny sposób pokazujemy, jak uzyskać na włosach tak spektakularne efekty. Wiedza ta, podobnie jak trend, jest nieprzemijająca. Zapraszamy serdecznie na spotkanie poświęcone naszej pasji, gdzie z dumą realizujemy marzenia o pięknym świecie i pięknych włosach… Zapraszamy na szkolenia w Akademii Wierzbicki & Schmidt. Tomasz Schmidt i Andrzej Wierzbicki Akademia Wierzbicki & Schmidt

przed 166

po


wydarzenia

Foto: artègo

artègo prestige night W dniach 16–17 kwietnia 2016 w SOHO Factory w Warszawie miało miejsce najgorętsze wydarzenie fryzjerskie tego roku, gdzie tematyka włosów przeplatana była modą i artyzmem. Imprezę poprowadził świetnie wszystkim znany prezenter Krzysztof Ibisz. Wieczór uświetniły pokazy kolekcji fryzur zainspirowanych najnowszymi trendami mody autorstwa Akademii artègo International, Atelier Potomski i artègo Polska. Akcentem modowym była prezentacja strojów Roberta Kupisza, a industrialny charakter imprezy podkreślił występ zespołu All Sounds Allowed. Tegoroczna, 4. edycja ARTÈGO PRESTIGE NIGHT była jednym z najbardziej oczekiwanych wydarzeń fryzjerskich tego roku. SOHO Factory w Warszawie to nietypowe miejsce, które tworzy oryginalny i niesamowity industrialny klimat. Mezalians między surową halą produkcyjną i  luksusowym wystrojem daje niebanalny efekt. Niezwykła gra świateł, profesjonalna obsługa, nowoczesna muzyka – to wszystko sprawiało, że atmosfera imprezy stała się bardzo prestiżowa. Oczywiście wieczór nie byłby tak udany bez Klientów artègo, którzy licznie, w ponad 400-osobowej grupie, przybyli do Warszawy. Część imprezy poświęconą pokazom rozpoczął pokaz Akademii artègo International zatytułowany Infinity. Attilio Flammia i Fabrizio Sindici zaprezentowali swoje ikony mody, które cechował duży kontrast kolorystyczny i odważne krótkie grzywki.

168

Zgromadzona publiczność z zaciekawieniem przyglądała się pokazowi Rafała Potomskiego. Najnowsza kolekcja „Dream” ma poszerzać horyzonty, zamiast je ograniczać. Eklektyzm, bogactwo i szczególna dbałość o detal to znaki rozpoznawcze stylu Rafała Potomskiego. Tym razem przyprawił je wiktoriańskim duchem. Zobaczyliśmy wpływ architektury i aranżacji wnętrz tamtej epoki. Wiktoriańskie kroje, delikatne róże, koronki i florystyczne wzory splatające się z metaliczną sukienką. Skóra oraz siatka stanowią o śmiałości w kreowaniu męskiego futurystycznego wyglądu.


Podczas ARTÈGO PRESTIGE NIGHT poznaliśmy laureatów konkursu artègo alter hair, który został zorganizowany przez portal fryzjerzy.com. Triumfatorami konkursu zostali: Łukasz Cynarski, Grzegorz Kaszubski oraz Jakub Szczepański. Wszyscy z niecierpliwością czekali na pokaz polskiej Akademii artègo, w skład której wchodzą: Wojciech Zieliński – dyrektor artystyczny, Wioletta Truchlewska, Marta Kateusz, Krzysztof Pajor oraz Marcin Machnicki. Akademia zadebiutowała na scenie z najnowszą kolekcją „Efekt motyla”. Nazwę i inspirację do jej stworzenia zaczerpnięto ze zjawiska, w którym każde, nawet najmniejsze działanie ma swoje konsekwencje w przyszłości. Z pozoru niewinny wpływ jednych wydarzeń na drugie może skutkować lawiną kolejnych. Jak się okazuje, to zjawisko występuje także we fryzjerstwie. Mała modyfikacja czy ingerencja podczas cięcia lub koloryzacji skutkuje innym końcowym wynikiem. W najnowszej kolekcji artègo skupiono się na zmianach i podobieństwach. Zastosowanie ciepłego różu w różnych strefach fryzur za każdym razem zapewnia odmienny, wyjątkowy efekt koloryzacji. Dodatkowo podczas pokazu można było zobaczyć unikatową propozycję stylizacji włosów opartą na ich „szyciu”. Po inspirujących pokazach fryzjerskich przyszedł czas na modowy akcent imprezy, którym była rozmowa o zawodowym życiu Roberta Kupisza oraz prezentacja kolekcji „Tango”.

Następnie pyszna kolacja, a przy niej rozmowy, refleksje oraz dzielenie się spostrzeżeniami i doświadczeniem. Uczestnicy ARTÈGO PRESTIGE NIGHT mogli także uwiecznić te wyjątkowe chwile, pozując wraz z Robertem Kupiszem i Krzysztofem Ibiszem na ściance fotograficznej. Po krótkiej przerwie temperaturę tego wyjątkowego wydarzenia znacznie podniosła grupa All Sounds Allowed, która, tworząc swoją muzykę eksperymentalną, posługuje się złomem, szlifierkami czy pilarkami do drewna. Szampańska zabawa trwała do białego rana. Niesamowite chwile z artègo na długo zostaną w pamięci uczestników tego spotkania. O takiej imprezie cała Polska będzie mówić jeszcze długo po jej zakończeniu. A dlaczego? Sami się przekonajcie, oglądając zarówno stylowe wideo, jak i galerię imprezy na stronie artegoprestigenight.pl.

169


szkolenia

Ciao artègo Roma! Zdobywaj wiedzę, baw się i smakuj. 3 dni pełne wrażeń! Z punktu widzenia marki artègo dla większości klientów rozwój własnych umiejętności i zdolności jest jednym z ważniejszych elementów bycia fryzjerem. Ciągłe udoskonalanie technik koloryzacji i cięć włosów na rynku nasyconym konkurencją oraz zmieniającymi się potrzebami klientów jest nieodzownym elementem, który przybliża nas do osiągnięcia biznesowego sukcesu. Ciao artègo Roma to propozycja, która łączy w sobie szkolenie i poznanie włoskiej kultury i temperamentu. Po przylocie i zakwaterowaniu w 4-gwiazdkowym hotelu, który jest położony w ścisłym centrum Rzymu, udamy się na przejażdżkę Segwayami, połączoną ze zwiedzaniem Rzymu. Korzystając z tego, że znajdziemy się w otoczeniu największych rzymskich zabytków, odwiedzimy Schody Hiszpańskie, fontannę di Trevi, rzymskie ogrody Villa Borghese oraz Panteon. Po przejażdżce szefowie kuchni czekać już będą na nas z włoskim menu. Tutejsza kuchnia to przede wszystkim ogromna troska o składniki i produkty używane do przygotowywania potraw. Po obfitej kolacji wrócimy spacerem do hotelu, krocząc wąskimi i urokliwymi uliczkami wiecznego miasta. Następny dzień pełen będzie wrażeń, od samego poranka do nocy. Rano udamy się do Watykanu, aby odwiedzić grób Jana Pawła II oraz podziwiać przepiękne wnętrza Bazyliki Św. Piotra. Po porannym zwiedzaniu przyjdzie czas na meritum naszego pobytu w Rzymie, czyli praktyczne szkolenie z włoskiej kolekcji fryzur artègo. Podczas sze-

ściogodzinnego spotkania każdy z uczestników wykona dwa cięcia metodą krok po kroku oraz koloryzację z  najnowszej kolekcji „Infinity”. Szkolenie odbędzie się w asyście włoskich stylistów marki artègo. Po zapoznaniu się z włoskimi trendami fryzjerskimi wieczorem udamy się na pełną wrażeń, mobilną imprezę w luksusowym autokarze, który oczaruje Cię swoim wyglądem i przygotowanymi atrakcjami. Podjedzie on pod nasz hotel, otworzą się drzwi, a  dym powoli spłynie po schodach. Muzyka rozbrzmi na całą ulice, przyciągając uwagę tłumu, a my wsiądziemy do autobusu i rozpoczniemy imprezę, która potrwa przez 3 godziny. Po 3 dniach pełnych wrażeń i atrakcji wrócimy do kraju. Foto: artègo

170


W


WICEMISTRZEM POLSKI

! ! ! y m e j u l G rat u


wydarzenia Fryzjerzy zasadzili drzewa w Beskidach

Dzień Zrównoważonego Piękna Davines Branża beauty może przyczyniać się do ochrony środowiska. Fryzjerzy związani z marką Davines zasadzili na początku kwietnia drzewa w Beskidach. Działanie to zostało zrealizowane w ramach finału ogólnopolskiego projektu Dzień Zrównoważonego Piękna. Dwa miesiące wcześniej w salonach fryzjerskich odbyła się zbiórka funduszy na zakup sadzonek. W sumie zakupiono ich 900. Partnerem projektu był Klub Gaja.

„Zrównoważone piękno” to zasada, którą marka Davines kieruje się w swoich działaniach biznesowych. Uważamy, że jeśli ktoś ma czas, aby dbać o swoje zewnętrzne piękno, to znajdzie też czas na dbanie o piękno i dobro naszej planety. Pokazuje to choćby przykład fryzjerów, którzy zjechali się z całej Polski do Doliny Wapienicy w Beskidach, aby wspólnie zasadzić drzewa.

Była to pierwsza tego typu akcja, jaką Davines zorganizował w Polsce. Okazuje się, że wśród fryzjerów oraz ich klientów jest bardzo dużo osób, którym nasza planeta nie jest obojętna. To ważne, zwłaszcza w kontekście niepokojących danych, z których wynika, że spośród wszystkich krajów Unii Europejskiej Polska ma najbardziej zanieczyszczone powietrze.

W Dniu Zrównoważonego Piękna, którego pierwszy etap odbył się 6 lutego 2016 r., wzięło udział 71 salonów fryzjerskich z całej Polski. Niektóre z nich przekazały na cel akcji część swojego utargu z tego dnia.

Dzień Zrównoważonego Piękna jest autorską inicjatywą włoskiej firmy Davines, producenta kosmetyków do pielęgnacji, stylizacji i koloryzacji włosów. Na świecie odbywa się on pod nazwą Sustainable Beauty Day i jest od lat organizowany we Włoszech, Francji, Hiszpanii, Norwegii, Szwecji, Kanadzie i USA. Fundusze zebrane w ramach akcji zostały już przeznaczone na zasadzenie drzew w Mozambiku, Brazylii, Indonezji, Włoszech czy na Madagaskarze.

Za zebrane środki zakupione zostały sadzonki różnych gatunków drzew i krzewów owocowych: grusze, jabłonie, śliwy, głogi, tarniny. Zostały one wybrane nieprzypadkowo – po pierwsze są to gatunki, które dobrze się przyjmą w Beskidach, a po drugie – owocami zasadzonych krzewów pożywią się także owady, ptaki i większe zwierzęta. Pod względem merytorycznym Davines uzyskał wsparcie Klubu Gaja. Ta współpraca pokazuje, jak bardzo efektywnie może współdziałać biznes oraz organizacje pozarządowe i jak wiele można osiągnąć razem.

Projekt jest nie tylko przykładem przedsięwzięcia o proekologicznym charakterze, ale również pokazuje, jak firmy z branży beauty mogą działać na rzecz ochrony środowiska. W Davines takie działania to podstawa. Firma dba o to, by podczas produkcji kosmetyków mieć jak najmniejszy wpływ na naturę, wspiera ochronę bioróżnorodności życia na Ziemi, korzysta z odnawialnych źródeł energii, uczestniczy w projekcie Zero Impact® LifeGate. Zgodnie z jego założeniami, emisja CO2 generowana podczas produkcji opakowań produktów jest rekompensowana przez działalność polegającą na sadzeniu i ochronie istniejących lasów w różnych częściach świata.

Foto: Davines

174


Ķł*“FõĕÀ<õŎFƙĶł³<ĕąĶ“Fď“F

32=1$-1$6=$75$.&<-1<Ĉ:,$7

ľ7HVWXM]XSHïQLH]DGDUPRNRVPHW\NL ZbNROHMQ\FKHG\FMDFKF&L TESTÓW ľ2GELHUDMF&L BOXYSXGHïND]bSHïQRZDUWRĂFLRZ\PL NRVPHW\NDPLZbDWUDNF\MQHMFHQLH ľ%LHU]XG]LDïZbOLF]Q\FKKONKURSACHLbZ\JU\ZDM OXNVXVRZH]DELHJLZb63$NRVPHW\NLLbNDUW\XSRPLQNRZH ľ:\PLHQLDMSRJOÈG\QDWHPDWQRZRF]HVQHJRVW\OXĝ\FLD LbQDZLÈ]XMQRZH]QDMRPRĂFLQDF&L CAFE ľ%ÈGěQDELHĝÈFR]bWHPDWDPLPRG\]GURZLDLbXURG\ QDwww.faceandlook.plLbfb.com/FaceAndLook

:\SHõQLMIRUPXODU]LGRõÇF]GR) /&/8% www.faceandlook.pl/rejestracja


wydarzenia Trzecia edycja tuż po wakacjach!

Hair Forum Poland 2016, Warszawa Prace organizacyjne ruszyły pełną parą! Trendy, nowości prezentowane przez wystawców, merytoryczne pokazy oraz te z pogranicza fryzjerstwa i sztuki, a także ambitne konkurencje mistrzowskie… to wszystko czeka nas tuż po wakacjach!

CORAZ WIĘKSZE, CORAZ LEPSZE...

bogate merytorycznie, doskonałe pod względem oferty produktowej, pełne niezapomnianych wrażeń, emocji i atrakcji. Tak w skrócie można opisać ostatnią edycję imprezy dla branży fryzjerskiej Hair Forum Poland. Po raz trzeci spotkamy się 24–25 września 2016.

NAUKA, NOWOŚCI, WARSZTATY

Bogaty i zróżnicowany program pokazów merytorycznych, przygotowany we współpracy merytorycznej z portalem Eductum.pl, z pewnością ponownie przyciągnie tłumy. Przez cały weekend znani i cenieni wykładowcy będą dzielić się swoją wiedzą na zlokalizowanej w hali wystawienniczej Scenie Kongresowej. W sobotę odbędą się także warsztaty dla nauczycieli fryzjerstwa, które dostarczą wielu inspiracji.

PRAWDZIWA SZTUKA!

Wyjątkowe pokazy i elektryzujące show, to coś, czego nie można przeoczyć. To na Scenie Głównej spotkają się fryzjerstwo, moda, trendy i sztuka. Popis swoich umiejętności dadzą najlepsi specjaliści i wybitne autorytety branży. Nie zabraknie znanych nazwisk zarówno z kraju, jak i z zagranicy.

MISTRZOWIE NA PODIUM

Mistrzostwa i konkursy towarzyszące imprezie zwabiły podczas ostatniej edycji targów rzesze ambitnych profesjonalistów i adeptów sztuki fryzjerskiej. Ponieważ w ubiegłym roku limit miejsc został wyczerpany przed upływem oficjalnego terminu przyjmowania zgłoszeń, radzimy nie zwlekać i już dziś dokonać rejestracji!

176

Foto: Hair Forum Poland

Zapraszamy do udziału w dwóch wyjątkowych konkurencjach… HAIR MASTER CUP – Ogólnopolskie Mistrzostwa Artystów Fryzjerstwa | 25.09.2016 | Warszawa Temat: kat. damska: „Modern Geisha”; kat. męska: „Młodzi gniewni” Jury złożone z przedstawicieli mediów branżowych przyzna osobną nagrodę w ramach tytułu PRESS CUP. Strzyżenie i stylizacja: modele i modelki Na laureatów obu kategorii czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe o wartości ponad 24 000 zł. Finaliści, którzy sięgną po tytuł PRESS CUP, zyskają możliwość szerokiej promocji w postaci wywiadów oraz prezentacji swoich kolekcji na łamach pism fryzjerskich. YOUNG TALENT CUP – Ogólnopolski Konkurs dla Uczniów Sztuki Fryzjerskiej | 24.09.2016 | Warszawa Temat: „Street – Focus on Trends” Kategoria: damska i męska Strzyżenie i stylizacja: główki treningowe od sponsora, firmy

Schoolline Placówki, które zgłoszą do konkursu uczniów, będą mogły powalczyć o puchar SCHOOL CUP. To wyjątkowe wyróżnienie otrzyma szkoła, która uzyska największą łączną liczbę punktów w obu kategoriach. NAGRODY | Firma Schoolline ufundowała atrakcyjne szkolenia od PIVOT POINT INTERNATIONAL o łącznej wartości 16 000 zł! Na laureatów czekają także atrakcyjne staże! Regulamin i zgłoszenia na www.hair-forum.com.pl. Zgłoszenia do 16 sierpnia 2016.


SIMPLE to innowacyjna kolekcja mebli do własnoręcznego skręcania. W SIMPLE szczególną uwagę zwraca rozbudowana konsoleta, o szlachetnym wykończeniu elementów drewnianych, z bardzo funkcjonalnymi schowkami ukrytymi za szeroką płaszczyzną lustra. Ciekawe rozwiązanie zastosowano

w regale, który można stosować na trzy sposoby: jako element pomiędzy konsoletami, na ścianie lub pomiędzy konsoletami. Taki zestaw będzie tworzył wtedy wersję dwustronną konsolet. Zastosowanie cargo w regale powiększa obszar operacyjny i oszczędza przestrzeń użytkową lokalu. Dwa

www.panda.trzebnica.pl

wymiary recepcji oraz możliwości opcjonalnego wyposażenia recepcji w szuflady zamykane powoduje, że kolekcja ta może być wyposażeniem zarówno niewielkiego, jak i dużego salonu.


wydarzenia

Sweet Dreams Ogólnopolski Festiwal Piosenki i Mody Fryzjerskiej w Bydgoszczy Foto: ZS nr 1 w Bydgoszczy, RCKPiU w Brodnicy

Pod takim tytułem na początku marca odbyła się V edycja Festiwalu organizowanego przez Zespół Szkół nr 1 w Bydgoszczy. W tegorocznej odsłonie Festiwalu uczestniczyło 25 Szkół Fryzjerskich z terenu całego kraju. Uczniowie biorący udział w konkursie zaprezentowali małe dzieła sztuki fryzjerskiej, wykazując się dużą pomysłowością oraz wysokim poziomem umiejętności. Szczególne emocje wzbudziła uroczysta gala jubileuszowa V edycji Konkursu o Statuetkę Bydgoskiej Łuczniczki, która odbyła się w sali widowiskowej Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy, gdzie uczestnicy Festiwalu i zaproszeni goście podziwiali konkursowe stylizacje i występy muzyczne.

Laureaci konkursu Fryzjerstwo damskie I miejsce – Julia Lisiewicz, ZS nr 1 w Bydgoszczy II miejsce – Agnieszka Drąg, ZSZ nr 9 w Gdańsku III miejsce – Paulina Mądra, Zespół Szkół Usługowych w Ostrowie Wlkp. Fryzjerstwo męskie I miejsce – Karolina Węsierska, ZSZ nr 9 w Gdańsku II miejsce – Ewelina Kaczorowska, Zespół Szkół Ekonomicznych w Toruniu III miejsce – Anita Żurawska, ZSZ Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bydgoszczy Partner strategiczny Szkoły, sieć sklepów fryzjerskich FALE LOKI KOKI, przekazał laureatom konkursu cenne nagrody w postaci profesjonalnego sprzętu fryzjerskiego, a pozostałym uczestnikom konkursu wręczył wyróżnienia w postaci profesjonalnych kosmetyków marki Artègo i Montibello. Właściciel sieci sklepów fryzjerskich FALE LOKI KOKI od wielu lat wspiera proces dydaktyczny adeptów fryzjerstwa w całym kraju w ramach specjalnego projektu PROFIT ADEPT. W ramach tego projektu między innymi: • pomagamy Szkole wyposażyć pracownię fryzjerską, • organizujemy atrakcyjne szkolenia dla nauczycieli zawodu i uczniów, • sponsorujemy nagrody specjalne dla najzdolniejszych uczniów, • wspieramy różnego rodzaju inicjatywy Szkół. Przygotowujemy też specjalne oferty handlowe związane z asortymentem wymaganym w programie nauczania. Zapraszamy Dyrekcje Szkół i nauczycieli zawodu do współpracy. Kontakt: tel. 693 240 005, e-mail: gosial@grupa.polwell.pl Małgorzata Łaszewska Koordynator ds. Współpracy ze Szkołami

178


je r s k ic h z y r F ł ó k z S je k t d la o r p y w o k t ją Wy

t p e d A t fi o r P

Pakiety już od 199

Szczegóły pakietów na stronie http://falelokikoki.pl/edukacja/porozumienie-adept Przygotowujemy również pakiety pod indywidualne zamówienia ze Szkół Fryzjerskich. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z projektem PROFIT ADEPT. Kontakt: tel. 693 240 005 lub e-mail: gosial@grupa.polwell.pl

Uczysz się zawodu w Szkole Fryzjerskiej? ZADZWOŃ I PRZEKONAJ SIĘ, JAK WIELE MOŻESZ ZYSKAĆ! NAJWIĘKSZY WYBÓR, NAJNIŻSZE CENY! www.falelokikoki.pl


edukacja VII Ogólnopolski Konkurs Fryzjerski Ziemi Łódzkiej

Konkursy fryzjerskie a edukacja zawodowa Zdrowa rywalizacja w każdej dziedzinie rozwoju człowieka wyzwala potrzebę sprawdzenia siebie w konfrontacji z innymi. Co więcej, pozwala na uświadomienie sobie, czego należy się nauczyć, by udoskonalić swoje umiejętności i sprostać wyzwaniom, jakie czekają w życiu, szczególnie tym zawodowym.

Foto: Krzysztof Rajca

Fryzjerstwo jest dziedziną, w której szczególnego znaczenia nabiera konieczność ciągłego doskonalenia swojej wiedzy i umiejętności. Twórczy charakter codziennej pracy fryzjera wymaga motywacji do systematycznego wzbogacania swojego warsztatu. Jedną z form motywacyjnych do rozwoju i doskonalenia zawodowego są konkursy fryzjerskie i to we wczesnym okresie kształcenia zawodowego.

Cech Rzemiosł Różnych w Łodzi już po raz siódmy zorganizował na początku marca Ogólnopolski Konkurs Fryzjerski Ziemi Łódzkiej Młodych Talentów. Zawody przygotowano przy współudziale Izby Rzemieślniczej w Łodzi oraz Zespołu Szkół Rzemiosła w Łodzi. Wzięło w nich udział 32 fryzjerów z Wejherowa, Radomska, Rawy Mazowieckiej i Łodzi. Było także wielu obserwatorów, dla których także jest to element edukacyjny.

Okres ten charakteryzuje się niewielkim doświadczeniem zawodowym ze względu na to, iż w procesie kształcenia realizuje się podstawy umiejętności i wiedzy zawodowej. System ocen nie mobilizuje do działania twórczego ponad założenia programu kształcenia. Na ogół jest to wyuczenie algorytmu każdego zabiegu fryzjerskiego. A praca fryzjera to nieustanne tworzenie nowych form i to będących w harmonii z osobą, dla której się je wykonuje. Czynności są tylko instrumentem twórczym do kształtowania struktur przestrzennych, jakimi są fryzury zarówno męskie, jak i damskie.

Ważnym wydarzeniem w czasie Konkursu był pokaz fryzur zaprezentowany przez uczniów klas fryzjerskich Zespołu Szkół Rzemiosła w Łodzi. Był to także dowód, że uczniowie I, II, III klasy fryzjerskiej nabierają nawyków prezentowania swoich umiejętność nawet w początkowym okresie kształcenia zawodowego.

Konkursy fryzjerskie szczególnie młodych fryzjerów jak i uczniów wyzwalają wszystkie czynniki motywacyjne do własnego twórczego rozwoju, do przedstawienia swoich koncepcji artystycznych dopracowanych w procesie przygotowania się do konkursu. Moja obserwacja młodych fryzjerów uczestniczących w konkursach potwierdza tezę, że właśnie oni górują nad innymi uczniami umiejętnościami i twórczym charakterem pracy. A nawet mają większą satysfakcję z pracy i wykonują swój zawód z radością.

Dla wszystkich uczestników konkursu było to ważne wydarzenie nie tyko zawodowe, ale i życiowe. Pokonanie tremy i pełna koncentracja w czasie rywalizacji to doświadczenie, które trudno zdobyć w innych warunkach. Zwycięscy otrzymali puchary oraz wartościowe nagrody rzeczowe.

Laureaci Konkursu konkurencja damska 1. Maria Czereda, Wejherowo 2. Sara Kowalska, Radomsko 3. Klaudia Brzeźniak, Radomsko konkurencja męska 1. Maria Perszon, Wejherowo 2. Paulina Szewczyk, Rawa Mazowiecka 3. Kewin Karczewski, Wejherowo Henryk Jerzy Stawski

180


RÓŻNI SIĘ OD RESZTY INNE SZCZOTKI

VS.

ROZMIAR

TERMIX EVO XL

ROZMIAR

26 cm

29 cm

Perforowane okrągłe otwory

Innowacyjne otwory w kształcie diamentu, które zwiększają przepływ powietrza o 10%, a tym samym skracają czas suszenia o 30%

Włókna syntetyczne z niską odpornością na temperaturę

Wysokiej jakości jonizujące włosie redukuje elektryzowanie się. Podczas suszenia łuski włosów zamykają się, przez co włosy stają się bardziej miękkie i błyszczące.

Tuba ceramiczna

Korpus szczotki wykonany z materiału PTFE, który zapobiega gromadzeniu się odpadów czy środków stylizujących oraz zapewnia większą gładkość włosów

Uchwyt plastikowy

Uchwyt z polipropylenu oraz kauczuku – nawet przy mokrych dłoniach nie będzie się ślizgać

www.tovares.pl


wywiad

Wszystko, co robię w biznesie, robię dla ludzi Stylista oraz designer sztuki fryzjerskiej, biznesmen, szkoleniowiec i twórca Maniewski Academy, ambasador marki Fale Loki Koki, a także jeden z pierwszych klientów Versum. O ciężkiej pracy, sukcesie oraz budowaniu silnej marki rozmawiamy z Maciejem Maniewskim. Foto: Justyna Radzymińska i Maciej Bernas / Materiały prasowe: Salon Maniewski

Jak rozpoczyna swój dzień jeden z najlepszych fryzjerów w Polsce? Maciej Maniewski: Pierwsza sekunda po przebudzeniu sprowadza się często do zastanowienia się, w którym mieście się budzę – czy to mieszkanie, czy hotel. W natłoku ostatnich wydarzeń, planów, spotkań to jest mój pierwszy problem. Życie bardzo przyspieszyło – noce łączą się z dniami, a dni tygodnia zaczynają się sklejać. Kiedyś czekałem na wolny weekend – to była nagroda, teraz najczęściej weekendy też wypełnia praca. Prawdę mówiąc, czasem marzę o wolnym poranku, kiedy spokojnie budzę się, jem jajecznicę i piję gorącą herbatę. Nigdy nie przypuszczałem, że będę miał tak proste marzenia. A jak wygląda zwyczajny dzień pracy najlepszego salonu? M.M.: Mimo że pracuję już ponad 20 lat, ciągle szukam idealnych rozwiązań. Teraz taki ideał to współpraca z moim teamem. Nie tylko fryzjerami, ale osobami, które odpowiadają za mój sukces i pracują nad siłą marki. Zanim dojadę do salonu, jeszcze w samochodzie przeprowadzam kilka rozmów i umawiam się na kolejne spotkania. Kiedy pojawiam się w salonie, zaczynam się rozpędzać. To czas koncentracji i konkretnych działań. Planowanie pracy i rozmowy o kolekcji, pomysłach mojego zespołu to czasem bardzo ciężka praca. Maniewski to nazwisko, którego nie trzeba przedstawiać w branży, ale czy dziś Maciej Maniewski to nadal mistrz fryzjerstwa, czy już raczej biznesmen? M.M.: Cały czas mam w głowie zasadę Pareto. To „zasada 20/80”. Generalnie zakłada, że 20% nakładów przynosi 80% rezultatów, a pozostałe 80% nakładów daje tylko 20% rezultatów. Wielka walka sztuki z biznesem cały czas trwa. Staram się, jak mogę! Coraz częściej zaczynam widzieć i zbierać gratulacje od firm, z którymi współpracujemy i co najważniejsze – od naszych klientów, ludzi przyglądających się temu, jak się rozwijamy. Jeden z bardzo dobrych biznesmenów, którego podziwiałem, mówił mi, że w biznesie trzeba chodzić na dwóch linach – ja mam wrażenie, że pracuję obecnie na pięciu. Daję radę, choć zdarzają się takie dni, że ciężko jest się utrzymać nawet na jednej. Jestem coraz wprawniejszym akrobatą. W ramach sieci Maniewski działają trzy salony w najbardziej prestiżowych lokalizacjach w Krakowie, Warszawie i Katowicach, do tego salony partnerskie oraz Akademia. Jak pracuje się na taki sukces? M.M.: Przed wszystkim najważniejsza jest praca na celach. Jestem artystą, więc bywam chaotyczny i niezdyscyplinowany. Uczę się innej postawy, dużo od siebie wymagam. Ale praca na celach jest podstawą. W temacie stworzenia najlepszych salonów w Polsce, nie powiedziałem ostatniego słowa. Pociąg, do którego wsiadłem ponad 20 lat temu, zdecydowanie przyspieszył. Już nie ma możliwości zahamowania.

182

Podczepiamy do niego kolejne, coraz to cięższe wagony, wzmacniamy działy, rozwijamy profesjonalnie Akademię oraz moje kolejne pomysły biznesowe. Wszystko to można nazywać sukcesem. Nigdy nie zapominam o tym, że zacząłem jako fryzjer. A fryzjer to jest człowiek, który świadczy usługi, a usługa to rodzaj służby, więc wszystko, co robię w biznesie, robię dla ludzi. Co radziłby Pan osobom, które myślą o rozwoju firmy? M.M.: Obserwujcie zawsze najlepszych. Przykład powinien iść z góry. Zawsze jest ktoś, kto nadaje ton. Czasem diabeł tkwi w szczegółach. To, jak ktoś wita się z klientem, jak pracuje, jak zajmuje się polecaniem produktów, jak dba o swoje klientki i klientów, o czym i w jaki sposób z nimi rozmawia. Najlepsi pracują non stop i warto czerpać wiedzę z ich doświadczeń. Nie obserwujcie najsłabszych, ciesząc się ze swoich sukcesów. Tylko ciągła praca może zapewnić sukces. Salon Maniewski od kilku już lat pracuje z Versum – oprogramowaniem dla salonów. M.M.: Rzeczywiście pracujemy już od wielu lat. Jestem z tej współpracy bardzo zadowolony. Nowoczesne formy umawiania klientów na kolejne wizyty są bardzo potrzebne. Cieszę się, że jest takie narzędzie. Podsuwałem również wiele rozwiązań i pomysłów, jak je udoskonalać. Jestem zadowolonym klientem. Polecam to innym ze świadomością, że wielu obserwuje nasze poczynania. Wiem, że jesteśmy na głównej stronie Versum jako flagowy salon – to miłe. Jestem z tego dumny! A jakie funkcje w systemie ceni Pan najbardziej? M.M.: Zapewne wielu się ze mną zgodzi – przypominanie SMS-owe to świetne rozwiązanie. Poza tym system pozwala zrobić rezerwację bez wychodzenia z domu. Pamiętajmy, że gdy wszyscy jesteśmy tak zabiegani, to właśnie czas jest na wagę złota. To duże udogodnienie. Z salonów znikają terminarze i kalendarze. Versum jest profesjonalne, zapamiętuje wiele rzeczy. Można np. sprawdzić statystyki, nie chodzi tu tylko o obroty, ale o wyniki czasu pracy fryzjerów. To zaskakujące dane. Czasem ktoś zapewnia, że pracuje dużo i jest zmęczony, a nagle okazuje się, że pracuje średnio 6,5 godziny dziennie... Versum pozwala wszystko zweryfikować. A liczby mówią same za siebie. Czy Versum pozwala rozwijać salon? MM: Oczywiście. Jest platformą, która może to robić. To taki robot, który automatycznie umawia usługi. Możliwości są bardzo duże. Rodzaj inteligentnej recepcji... Polecam. Pełną wersję wywiadu z Maciejem Maniewskim można zobaczyć na www.versum.pl/blog


Ponad 11 000 specjalistów korzysta z Versum. Wśród nich są czołowe polskie salony.

Dołącz do najlepszych i zacznij rozwijać swój salon.

www.versum.pl


aranżacje wnętrz

Salon fryzjerski w stylu pop-art Nasza propozycja projektu salonu w stylu pop-art zaskakuje formą wnętrza i kolorystyką. Klient na pewno nie będzie czuł się w nim przytłoczony, wręcz przeciwnie, radosny wystrój wnętrza niewątpliwie pozytywnie wpłynie na jego samopoczucie i nastrój.

Pop-art to ruch artystyczny, który narodził się na początku lat 60. XX wieku w Anglii i Stanach Zjednoczonych, a do Polski zawitał w latach 70. XX wieku. Cechami charakterystycznymi tego stylu są: • mocne i jaskrawe barwy: czerwieni, fioletu, zieleni, pomarańczy i żółci, • duże geometryczne wzory, • tworzywa sztuczne: plastik, plexiglas, guma, akryl, • wykorzystanie plakatów, fragmentów komiksów oraz motywów z reklam. W prezentowanym projekcie salonu jako bazy użyto zawsze modnego koloru białego. Mocnym akcentem stylu pop-art jest pomarańczowa ściana i pomarańczowa tapeta z geometrycznymi wzorami oraz grafika stylizująca. Prezentowany salon zaprojektowano na 5 stanowisk, 2 myjnie, poczekalnię oraz laboratorium. Przy każdym stanowisku zaplanowano okrągłe lustro oraz stoliki wykonane z plexiglasu. W poczekalni umieszczono fotele wykonane z tworzywa sztucznego w kolorze biało-pomarańczowym.

184

Wbrew pozorom pop-art nie jest prostym stylem. Bardzo łatwo można przesadzić z nadmiarem barw i ozdobników. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług np. wyspecjalizowanych projektantów w dziedzinie wyposażenia wnętrz firmy TRS Design. Unikniemy tym samym niepotrzebnych strat, a zyskamy modne i wymarzone wnętrze. TRS Design tel. +48 52 381 31 47 www.trsdesign.eu


WITH CRISTALS FROM SWAROVSKI®

Ostatnie kolekcje firmy PANDA, producenta mebli fryzjerskich obfitują w rozwiązania z użyciem kryształów Swarovski. Dotyczy to kolekcji GLAMOUR, której inauguracja miała miejsce na ostatnich targach LOOK 2016 oraz debiutującej na tej samej imprezie kolekcji dziecięcej NINIO. PANDA w swoich projektach szczodrze obdarowała każdy zaprojektowany mebel porcją autentycznych kryształów tego znanego na całym świecie producenta. Znajduje to odzwierciedlenie w oficjalnych materiałach ofertowych firmy informujących o przyznawaniu certyfikatu dla każdego produktu. W przypadku mebli z kolekcji GLAMOUR cały projekt bazuje na znanych bryłach mebli Glamrock ozdobionych w tym przypadku kryształami marki Swarovski oraz kolorami zastosowanej tapicerki. Meble powstały z myślą o salonach dla najbardziej wymagających klientów, którzy na co dzień przyzwyczajeni są do obcowania z przedmiotami wysokiej jakości, sygnowanymi markami światowej klasy.

Kolekcja NINIO to wariacja nt. świata zwierzęcego i otaczającej natury skomponowana jednak w taki sposób, aby nie „zamęczyć” najmłodszych użytkowników pstrokatymi, przesłodzonymi barwami. Firma stawia na kształcenie u dzieci poczucia smaku i estetyki, a nie epatowanie niezliczoną ilością kolorów. Meble charakteryzują się solidnie wykonanym montażem, staranie uszytą tapicerką oraz niebanalną formą. Mało dosłowności ma pozostawić dzieci w sferze domysłów, tak aby pobudzać ich wyobraźnię. Całość skomponowana jest w naturalnych kolorach, bez różowej lukrowanej otoczki. Największą ozdobą są sporych rozmiarów kryształy podkreślające szlachetność wyrobów trzebnickiego producenta. Szczególnie ujmujący jest fotelik w formie truskawki z przepięknie wyeksponowanymi kryształami Swarovskiego. Czas pokaże na ile meble z tej kolekcji będą cieszyły się powodzeniem wśród dzieci - my jesteśmy dobrej myśli.

www.panda.trzebnica.pl


uroda

Przeszczep włosów Istota przeszczepu włosów polega na pobraniu ich z jednego miejsca na ciele pacjenta i wszczepieniu w innym miejscu. Sposób pozyskania materiału jest jednym z kilku etapów zabiegu. Dzisiejsza chirurgia odtwórcza włosów dysponuje dwoma metodami pobierania materiału do tego typu przeszczepu.

186


Jedną z nich jest metoda STRIP (z ang. pasek). Polega ona na pobraniu z okolicy potylicznej paska owłosionej skóry, a następnie takim jego podzieleniu, aby otrzymać małe fragmenty skóry zawierające mieszki włosowe. Wybór tej metody wymaga zszycia ubytku powstałego po pobraniu skóry i skutkuje powstaniem w tej okolicy linijnej blizny. Inną metodą jest FUE (follicular unit extraction). Polega ona na punktowym pobieraniu z okolicy potylicznej drobnych fragmentów skóry (o średnicy od 0,8 do 1,0 mm) zawierających mieszki włosowe. Po uzyskaniu materiału do przeszczepu kolejne etapy zabiegu w obu przypadkach przebiegają tak samo. Przygotowane fragmenty skóry zawierające pojedyncze mieszki włosowe są wszczepiane w miejsca pozbawione włosów. Każda z tych metod ma swoje plusy i minusy, każdą z nich należy stosować do rozwiązywania innych problemów i w zasadzie są to metody wzajemnie się uzupełniające. Wszyscy pacjenci po przebytej operacji typu STRIP mają linijne blizny, które zostają zakryte przez długie włosy znajdujące się ponad nią. Ślady po pobraniu metodą FUE są praktycznie niewidoczne. Zdarza się jednak, że po wygojeniu miejsca pobrania, po rozgarnięciu włosów na potylicy widoczne są maleńkie kropki. Materiał uzyskiwany metodą FUE jest cieńszy, ma mniej tkanki dookoła mieszka włosowego. Z tego też powodu jest bardziej podatny na zjawisko tzw. „wysychania implantów”, które jest głównym czynnikiem uszkadzającym mieszek włosowy w trakcie zabiegu. STRIP zapewnia, że cała procedura wykonywana jest pod kontrolą wzroku i stopień tego uszkodzenia jest niewielki. W sam sposób pobierania metodą FUE wpisane jest ryzyko przecięcia włosa lub mieszka włosowego, bo pozyskiwanie odbywa się „na ślepo”. Kilka lat temu uważano, że STRIP jest w stanie dostarczyć większą liczbę implantów wźczasie jednego pobrania. Obecnie FUE rozszerza obszar dostępny do pozyskania włosów – możliwe jest pobranie z tych partii głowy, które nie nadają się do pobrania w formie paska skóry, oraz otwarte są możliwości uzyskania włosów z innych części ciała. Nie bez znaczenia jest również okres rekonwalescencji po zabiegu. Duże pobranie techniką FUE wymaga przygotowania (praktycznie zgolenia włosów) sporej przestrzeni na potylicy. Stanie się ona niewidoczna dopiero w momencie, gdy wygolone włosy odrosną. W przypadku podjęcia decyzji o poddaniu się zabiegowi przeszczepu włosów niezbędna jest konsultacja z doświadczonym w transplantacji włosów chirurgiem, który używa obu metod, zna wady i zalety każdej z nich i pomoże pacjentowi w podjęciu decyzji odnośnie sposobu operacji. Kontakt: sdchirplast@wp.pl

Doktor nauk medycznych

Sylwester Dratwa

Specjalista chirurgii plastycznej Specjalista chirurgii ogólnej

187


porady

Psychologia

Nieracjonalne wybory konsumentów Ponad 90 procent pytanych konsumentów twierdzi, że reklama ma wpływ na innych, lecz nie na nich. Wynika stąd, że łudzimy się, zaprzeczając oddziaływaniu reklamy na nasze decyzje zakupowe lub nie chcemy przyznać się przed innymi do jej znaczenia. Chociaż skłania nas ona do zakupu wielu rzeczy, bez których moglibyśmy się obejść, to jednak nie można przypisać jej całej odpowiedzialności za nieracjonalne zakupy.

Warto przyjrzeć się z pozoru oczywistemu mechanizmowi psychologicznemu, który ma swój duży udział w  zachowaniach konsumenckich. Wyobraźmy sobie kobietę, która chce kupić nowe buty na jakąś ważną okazję. Wybiera się zatem do galerii handlowej i  wchodzi do pierwszego sklepu z butami. Po obejrzeniu kolekcji znajduje dwie bardzo ładne pary. Przymierza jedne i drugie, pasują idealnie i  mają podobną cenę. Nasza bohaterka chce kupić tylko jedną parę i  ma w  związku z  tym dylemat. Po namyśle postanawia zobaczyć, jaki jest wybór w  innych sklepach i ewentualnie wrócić do pierwszego. Okazuje się jednak, że w innych sklepach nie ma równie ładnych butów. Kobieta wraca więc, ale jedna z  par została w  tym czasie sprzedana. Racjonalnie rzecz biorąc, powinna ucieszyć się, ponieważ taka sytuacja zaoszczędzi nerwów związanych z wyborem. Jednak typowa reakcja jest inna, kobieta uważa teraz, że sprzedane buty były ładniejsze. Żałuje, że nie kupiła ich wcześniej. Skąd my to znamy? Zwróćmy uwagę, że wcześniej obydwie pary były równie atrakcyjne, teraz jedne stały się w tajemniczy sposób ładniejsze od drugich. Opisane zjawisko psychologowie nazywają reaktancją (oporem psychologicznym) i badają jego przejawy w różnych dziedzinach życia. U podstaw reaktancji leży jedna z  bardzo ważnych potrzeb człowieka – potrzeba wolności wyboru. Możliwość wyboru różnych możliwości była ważna ze względu na przetrwanie, a jej ograniczenie zmniejszało szanse na przeżycie. Jeśli nasi ewolucyjni praprzodkowie mieli kilka możliwości przemieszczania się w  poszukiwaniu jedzenia, to obiektywnie zwiększali prawdopodobieństwo sukcesu. Dlatego właśnie jesteśmy tak wrażliwi na wszelkie próby odebrania nam możliwości

188

wyboru. Wtedy właśnie odebrana lub ograniczona opcja staje się szczególnie pożądana, a jej atrakcyjność rośnie. To dlatego właśnie sprzedane buty stały się bardziej pożądane. Prawidłowość ta dotyczy oczywiście nie tylko kobiet. Mężczyźni przeżywają dokładnie to samo przy zakupie różnych rzeczy. W języku potocznym mamy powiedzenie „Owoc zakazany lepiej smakuje”, co świetnie opisuje istotę reaktancji. Jeden z ciekawszych przykładów tego zjawiska można było zaobserwować w  Kanadzie i  Australii, gdzie swego czasu postanowiono ograniczyć palenie papierosów. Na pudełkach papierosów zamiast napisów w  rodzaju „Palenie zabija” umieszczono drastyczne obrazki organów ludzkich zaatakowanych przez raka. Zakup papierosów istotnie zmniejszył się, ale jak się okazało, powodem był jednocześnie wprowadzony wzrost cen. Psychologowie zrobili eksperyment, w którym palaczom umożliwiono wybór między paczkami papierosów: bez żadnych napisów i obrazków, tylko z napisami i tylko z obrazkami chorych organów. Jak łatwo przewidzieć, badani preferowali pudełka bez napisów i  obrazków. Co jednak najciekawsze, pudełka z drastycznymi obrazkami były wybierane częściej niż te z ostrzegawczymi napisami. Prawdopodobnie zbyt silna presja wywołała u nich opór i  wzrost atrakcyjności opcji spostrzeganej jako zakazywana. Wygląda na to, że lekka perswazja jest do przyjęcia, ale silniejszy nacisk wywołuje reaktancję. Jak widać, nieracjonalne zachowania i decyzje mają często źródło w ważnej skądinąd potrzebie wolności wyboru. Moderator


PROMOCJA Prostownica FOX Chillout + suszarka ka FOX Smart Smart

w promocyjnej cenie nie 358 zł

258 zł

Suszarka Smart dostępna w dwóch kolorach: czarnym i czerwonym. ym

Oszczędzasz

100 zł

Podane ceny zawierają podatek VAT 23%. Promocja trwa od 15 czerwca 2016 do 20 sierpnia 2016 lub do wyczerpania asortymentu objętego promocją.

Zestawy dostępne w hurtowniach: BIAŁA PODLASKA, FALE LOKI KOKI, pl. Rubina 17a, 83 344 24 70; BIAŁYSTOK, FRYZELA FALE LOKI KOKI, Pińska 2, 85 745 56 20; BYDGOSZCZ, FALE LOKI KOKI, Kościuszki 27, 52 325 20 16; BYDGOSZCZ, WABEL, 602 734 668; CHOJNICE, FALE LOKI KOKI, Wysoka 51a, 52 336 02 52; GNIEZNO, LOOKWELL, Powstańców Wlkp. 39a, 61 425 94 45; GNIEZNO, LOOKWELL, Zielony Rynek 4, 61 425 98 77; GRUDZIĄDZ, FALE LOKI KOKI, Toruńska 4, 56 461 05 01; KALISZ, FALE LOKI KOKI, al. Wolności 12, 62 767 68 77; KATOWICE, FALE LOKI KOKI, Moniuszki 7, 32 351 01 13; KONIN, FALE LOKI KOKI, Spółdzielców 27, 63 245 82 40; KRAKÓW, FALE LOKI KOKI, Al. 29 Listopada 121, 12 411 55 03; KRAKÓW, FALE LOKI KOKI, Borsucza 4, 12 267 02 17; KUTNO, FALE LOKI KOKI, Królewska 23, 730 300 117; LEGNICA, FALE LOKI KOKI, Jaworzyńska 58, 76 851 22 60; LESZNO, FALE LOKI KOKI, Lipowa 34, 65 520 41 78; LUBLIN, FALE LOKI KOKI, Kowalska 14, 81 534 80 36; ŁÓDŹ, FALE LOKI KOKI, gen. L. Żeligowskiego 46, 42 679 38 17; ŁÓDŹ, FALE LOKI KOKI, Tadeusza Kościuszki 3, 42 634 93 94; ŁÓDŹ, FALE LOKI KOKI, Piotrkowska 122, 691 487 525; ŁÓDŹ, UNI-FRYZ S.C., Przybyszewskiego 57/59, 519 829 617; NOWY TARG, FALE LOKI KOKI, Kolejowa 27, 18 266 41 61; OLSZTYN, FALE LOKI KOKI, Mazurska 10/12, 89 527 74 97; PABIANICE, UNI-FRYZ S.C., Powstańców Warszawy 8, 42 211 40 45, 517 749 005; PŁOCK, FALE LOKI KOKI, Królewiecka 23a, 24 268 32 34; PŁOCK, FALE LOKI KOKI, Wyszogrodzka 144, lok. 1.49; POZNAŃ, FALE LOKI KOKI, Murawa 37c, 61 825 91 07; POZNAŃ, FALE LOKI KOKI, Dolna Wilda 6, 61 833 50 92; PRZEMYŚL, FALE LOKI KOKI, Krasińskiego 25, 16 623 64 58; SIEDLCE, FALE LOKI KOKI, Wojskowa 11, 25 644 31 65; SOSNOWIEC, FALE LOKI KOKI, Targowa 7, 32 292 06 00; TARNÓW, FALE LOKI KOKI, Starodąbrowska 39, 14 621 28 81; TORUŃ, FALE LOKI KOKI, Mostowa 9, 56 621 01 97; TORUŃ, FALE LOKI KOKI, Świętej Katarzyny 10, 56 678 75 53; WARSZAWA, FALE LOKI KOKI, Kwiatowa 1/3/5, 22 856 51 22; WARSZAWA, FALE LOKI KOKI, Dzielna 15, 22 636 74 87; WARSZAWA, FALE LOKI KOKI, Roentgena 46, 22 855 44 69; WARSZAWA, FALE LOKI KOKI, Kondratowicza 22, lok. 4, 22 301 03 50; WARSZAWA, FALE LOKI KOKI, Bora Komorowskiego 35, 22 671 15 66; WŁOCŁAWEK, MARWITA Domżał Danuta Artykuły Fryzjerskie, Plac Wolności 8/9, 54/ 411 62 17; WROCŁAW, FALE LOKI KOKI, Dawida 30, 71 367 72 90; WROCŁAW, FALE LOKI KOKI, Szybowcowa 5, 71 352 27 31; ZABRZE, FALE LOKI KOKI, Wolności 292, 32 376 06 50; ZAMOŚĆ, FALE LOKI KOKI, Łukasińskiego 4 (Skarpa-Bastion VII); ZIELONA GÓRA, FALE LOKI KOKI, Anieli Krzywoń 14, 68 324 48 50; ZIELONA GÓRA, FALE LOKI KOKI, Kupiecka 9, 68 420 01 05.


porady

Zarządzanie salonem

Jak zatrzymać pracownika? W gospodarce przeplatają się ze sobą okresy, które nazywamy rynkiem pracodawcy lub rynkiem pracownika. W pierwszym przypadku mamy nadmiar chętnych w stosunku do miejsc pracy. Taka sytuacja ma miejsce szczególnie w czasie kryzysu. Z kolei rynek pracownika występuje wtedy, gdy miejsc pracy jest dużo w stosunku do liczby pracowników. W ostatnich latach w Polsce w różnych branżach mamy do czynienia z rynkiem pracownika. Paradoksalnie oznacza to, że w  pewnym sensie pracownicy wybierają sobie miejsce pracy, a nie pracodawca pracownika. To z kolei stawia przed właścicielem salonu duże wyzwania polegające na zatrzymaniu pracownika, który ma na rynku różne możliwości, z  otwarciem własnego salonu włącznie. Najprostszą radą dla właściciela byłoby oczywiście zwiększenie wynagrodzenia pracownikom. Takie działanie jest jednak ryzykowne z  kilku powodów. Po pierwsze, wpływa na rentowność salonu. Po drugie, rozbudza kolejne oczekiwania finansowe, prowadząc do spirali podwyżek. Nie oznacza to oczywiście odmowy podnoszenia wynagrodzeń. Jeśli są uzasadnione jakością pracy i sytuacją ekonomiczną salonu, gratyfikacje finansowe są ważnym argumentem pozostania w miejscu pracy. Ale są jeszcze ważniejsze powody poszukiwania innych niż finansowe źródeł zatrzymania pracownika. Oczywiste jest dla doświadczonych menedżerów i właścicieli salonów, że ludzie mają różne motywacje do pracy. Pieniądze są jedną z nich, często nie najważniejszą. Dla wielu fryzjerów bardzo ważna jest możliwość rozwoju zawodowego. Dbałość o tę sferę pracy może być bardzo skutecznym działaniem wiążącym z salonem. Udział w dobrych szkoleniach, obecność na imprezach czy pokazach fryzjerskich jest nie tylko nobilitująca, ale wpływa także na rozwój kompetencji zawodowych. Dla innych niezwykle istotną rzeczą jest niezależność w pracy. Pracodawca, który daje pracownikowi przestrzeń niezależności, silnie związuje go ze swoim salonem czy też dowolnym miejscem pracy. Nie oznacza to samowoli i  anarchii. Możliwość decydowania o własnej pracy powinna być włączona w  zasady funkcjonowania salonu. W  praktyce oznacza to konsultowanie z  pracownikami różnych rozwiązań, dzięki czemu czują się ważni i  potrzebni. Często pracownicy decydują się na własną działalność właśnie dlatego, że nie mogli samodzielnie decy-

190

dować o różnych aspektach swojej pracy. Zrozumienie tej prawidłowości jest jednym z najważniejszych warunków prowadzenia mądrej polityki w  zakresie zatrzymywania pracowników w salonie. Kolejny ważny motyw pracy to możliwość bycia docenianym. Jeśli praca jest wykonana dobrze, a klienci są zadowoleni, należy otwarcie komunikować to pracownikom, podkreślając ich zaangażowanie i  kompetencje. Wielu menedżerom wydaje się, że dobra praca nie wymaga komentarzy, ponieważ pracownicy dostają za to swoje wynagrodzenie. Dopiero błędy powinny być przedmiotem interwencji. Z punktu widzenia motywowania ludzi nie ma bardziej mylnego przekonania. Warto także pamiętać, że docenienie nie musi wiązać się tylko z pracą. Jeżeli pracownik przejawia dodatkową aktywność związaną na przykład z wyglądem salonu, należy wyrazić mu uznanie. Jeszcze jednym powodem, dla którego ludzie decydują się pracować długo w jednym miejscu, jest atmosfera pracy. Ten czynnik jest wręcz nie do przecenienia. Doświadczenie pokazuje, że złe relacje w pracy najczęściej powodują poszukiwanie innego miejsca zatrudnienia. Menedżer lub właściciel salonu powinien być szczególnie wyczulony na relacje w zespole, pamiętając, że sam jest znaczącym elementem środowiska pracy. We współczesnych firmach prowadzi się świadomą politykę mającą na celu utrzymanie pracowników. Używa się nawet terminu retencja stosowanego między innymi w  geografii, gdzie oznacza on zatrzymywanie wody. Podobnie na rynku pracy, retencja pracowników może decydować o zapobieganiu odpływowi najważniejszych zasobów firmy. Moderator


PROMOCJA Maszynka FOX Swing + szczotka elektryczna FOX Hot Brush

w promocyjnej cenie 599,99 zł Maszynka Swing dostępna w dwóch kolorach: żółtym i niebieskim.

Oszczędzasz

399,99 zł

200 zł

Podane ceny zawierają podatek VAT 23%. Promocja trwa od 15 czerwca 2016 do 20 sierpnia 2016 lub do wyczerpania asortymentu objętego promocją.

Zestawy dostępne w hurtowniach: BIAŁA PODLASKA, FALE LOKI KOKI, pl. Rubina 17a, 83 344 24 70; BIAŁYSTOK, FRYZELA FALE LOKI KOKI, Pińska 2, 85 745 56 20; BYDGOSZCZ, FALE LOKI KOKI, Kościuszki 27, 52 325 20 16; BYDGOSZCZ, WABEL, 602 734 668; CHOJNICE, FALE LOKI KOKI, Wysoka 51a, 52 336 02 52; GNIEZNO, LOOKWELL, Powstańców Wlkp. 39a, 61 425 94 45; GNIEZNO, LOOKWELL, Zielony Rynek 4, 61 425 98 77; GRUDZIĄDZ, FALE LOKI KOKI, Toruńska 4, 56 461 05 01; KALISZ, FALE LOKI KOKI, al. Wolności 12, 62 767 68 77; KATOWICE, FALE LOKI KOKI, Moniuszki 7, 32 351 01 13; KONIN, FALE LOKI KOKI, Spółdzielców 27, 63 245 82 40; KRAKÓW, FALE LOKI KOKI, al. 29 Listopada 121, 12 411 55 03; KRAKÓW, FALE LOKI KOKI, Borsucza 4, 12 267 02 17; KUTNO, FALE LOKI KOKI, Królewska 23, 730 300 117; LEGNICA, FALE LOKI KOKI, Jaworzyńska 58, 76 851 22 60; LESZNO, FALE LOKI KOKI, Lipowa 34, 65 520 41 78; LUBLIN, FALE LOKI KOKI, Kowalska 14, 81 534 80 36; ŁÓDŹ, FALE LOKI KOKI, gen. L. Żeligowskiego 46, 42 679 38 17; ŁÓDŹ, FALE LOKI KOKI, Tadeusza Kościuszki 3, 42 634 93 94; ŁÓDŹ, FALE LOKI KOKI, Piotrkowska 122, 691 487 525; NOWY TARG, FALE LOKI KOKI, Kolejowa 27, 18 266 41 61; OLSZTYN, FALE LOKI KOKI, Mazurska 10/12, 89 527 74 97; PŁOCK, FALE LOKI KOKI, Królewiecka 23a, 24 268 32 34; PŁOCK, FALE LOKI KOKI, Wyszogrodzka 144, lok. 1.49; POZNAŃ, FALE LOKI KOKI, Murawa 37c, 61 825 91 07; POZNAŃ, FALE LOKI KOKI, Dolna Wilda 6, 61 833 50 92; PRZEMYŚL, FALE LOKI KOKI, Krasińskiego 25, 16 623 64 58; SIEDLCE, FALE LOKI KOKI, Wojskowa 11, 25 644 31 65; SOSNOWIEC, FALE LOKI KOKI, Targowa 7, 32 292 06 00; TARNÓW, FALE LOKI KOKI, Starodąbrowska 39, 14 621 28 81; TORUŃ, FALE LOKI KOKI, Mostowa 9, 56 621 01 97; TORUŃ, FALE LOKI KOKI, Świętej Katarzyny 10, 56 678 75 53; WARSZAWA, FALE LOKI KOKI, Kwiatowa 1/3/5, 22 856 51 22; WARSZAWA, FALE LOKI KOKI, Dzielna 15, 22 636 74 87; WARSZAWA, FALE LOKI KOKI, Roentgena 46, 22 855 44 69; WARSZAWA, FALE LOKI KOKI, Kondratowicza 22, lok. 4, 22 301 03 50; WARSZAWA, FALE LOKI KOKI, Bora Komorowskiego 35, 22 671 15 66; WĄGROWIEC, TIMO, Kolejowa 2, 660 458 533; WROCŁAW, FALE LOKI KOKI, Dawida 30, 71 367 72 90; WROCŁAW, FALE LOKI KOKI, Szybowcowa 5, 71 352 27 31; ZABRZE, FALE LOKI KOKI, Wolności 292, 32 376 06 50; ZAMOŚĆ, FALE LOKI KOKI, Łukasińskiego 4 (Skarpa-Bastion VII); ZIELONA GÓRA, FALE LOKI KOKI, Anieli Krzywoń 14, 68 324 48 50; ZIELONA GÓRA, FALE LOKI KOKI, Kupiecka 9, 68 420 01 05.


Najlepsza oferta w Polsce To nie przypadek, że zaufało nam już ponad 31 700 salonów.


Cała Polska, jeden numer infolinia: 801 000 205 k o s z t p o ł ą c z e n i a w g t a r y f y Tw o j e g o o p e r a t o r a

BEŁCHATÓW FALE LOKI KOKI, ul. Lipowa 4e, tel. 44 633 00 59 BIAŁA PODLASKA FALE LOKI KOKI, pl. Rubina 17a, tel. 83 344 24 70, fax 83 344 24 71, tel. 663 63 63 97 BIAŁYSTOK FALE LOKI KOKI, ul. Pińska 2, tel. 85 744 48 22, tel. 85 745 56 20, tel. 602 754 689 BIAŁYSTOK FALE LOKI KOKI, ul. Wyszyńskiego 2/1, lok. 9, tel./fax 85 745 13 97 BIELSKO-BIAŁA FALE LOKI KOKI, ul. Ogrodowa 13/1, tel. 885 333 441 BYDGOSZCZ FALE LOKI KOKI, ul. Kościuszki 27, tel. 52 325 20 35, tel. 52 325 20 16 BYDGOSZCZ FALE LOKI KOKI, tel. 602 734 668, tel. 606 216 790 CHOJNICE FALE LOKI KOKI, ul. Wysoka 51a, tel. 52 336 02 52 CIECHANÓW FALE LOKI KOKI, pl. Kościuszki 1/3, tel. 23 674 26 60 CZĘSTOCHOWA FALE LOKI KOKI, ul. Rzeźnicka 10, tel. 34 360 82 54, tel. 697 982 219 ELBLĄG FALE LOKI KOKI, ul. Odrodzenia 31, tel. 693 940 009 GDAŃSK FALE LOKI KOKI, CH Madison, ul. Rajska 10 – 1. piętro, tel. 693 608 909 GDYNIA FALE LOKI KOKI, ul. Władysława IV 38/48, tel. 607 234 004 GORZÓW WIELKOPOLSKI FALE LOKI KOKI, ul. Borowskiego 33/2, tel./fax 95 722 31 86, tel. 604 757 057 GRUDZIĄDZ FALE LOKI KOKI, ul. Toruńska 4, tel. 56 461 05 01, tel, 697 099 030, fax 56 461 05 02 KALISZ FALE LOKI KOKI, al. Wolności 12, tel. 62 767 68 77, fax 62 767 68 78 KATOWICE FALE LOKI KOKI, ul. Moniuszki 7, tel. 32 351 01 13 KIELCE FALE LOKI KOKI, ul. Sandomierska 240, tel. 41 342 87 89 KIELCE FALE LOKI KOKI, ul. Wspólna 5, tel. 41 344 63 41 KONIN FALE LOKI KOKI, ul. Spółdzielców 27, tel. 63 245 82 40, tel. 667 159 345, fax 63 245 82 45 KOSZALIN FALE LOKI KOKI, ul. Spółdzielcza 21b, tel./fax 94 346 43 48, tel. 509 965 165 KRAKÓW FALE LOKI KOKI, al. 29 Listopada 121, tel. 12 411 55 03, tel. 12 411 60 86 KRAKÓW FALE LOKI KOKI, ul. Borsucza 4, tel./fax 12 267 02 17 KUTNO FALE LOKI KOKI, ul. Królewska 23, tel. 730 300 117 LEGNICA FALE LOKI KOKI, ul. Jaworzyńska 58, tel. 76 851 22 60, tel. 663 636 385 LESZNO FALE LOKI KOKI, ul. Lipowa 34, tel. 65 520 41 78, tel. 782 900 223, fax 65 520 12 95 LUBLIN FALE LOKI KOKI, ul. Kowalska 14, tel. 81 534 80 36, tel. 667 159 304, tel./fax 81 534 80 37 ŁÓDŹ FALE LOKI KOKI, ul. Generała Lucjana Żeligowskiego 46, tel. 42 679 38 17, tel. 663 636 383, tel./fax 42 679 38 19 ŁÓDŹ FALE LOKI KOKI, ul. Piotrkowska 122, tel. 691 487 525 ŁÓDŹ FALE LOKI KOKI, ul. Tadeusza Kościuszki 3, tel./fax 42 671 01 62, tel. 691 487 500 NOWY TARG FALE LOKI KOKI, ul. Kolejowa 27, tel. 18 266 41 60, tel./fax 18 266 41 61 OLSZTYN FALE LOKI KOKI, ul. Mazurska 10/12, tel. 89 527 74 97, fax 89 527 74 98 OPOLE FALE LOKI KOKI, ul. Ozimska 14–16/109, tel. 77 454 61 84, tel. 77 454 61 82 PIŁA FALE LOKI KOKI, ul. Wyspiańskiego 5, tel. 724 070 270 PIOTRKÓW TRYBUNALSKI FALE LOKI KOKI, ul. Słowackiego 138g, tel. 44 648 48 58 PŁOCK FALE LOKI KOKI INKA, ul. Królewiecka 18a, tel. 24 262 81 88, tel. 604 950 101 PŁOCK FALE LOKI KOKI, ul. Królewiecka 23a, tel./fax 24 268 32 34 PŁOCK FALE LOKI KOKI, ul. Wyszogrodzka 144, lok. 1.49, tel. 517 542 428 PŁOCK FALE LOKI KOKI, CH Mazovia, ul. Wyszogrodzka 127, lok. 21b, tel. 531 664 309 POZNAŃ FALE LOKI KOKI, ul. Murawa 37c, tel. 61 825 91 07, fax 61 825 91 08 POZNAŃ FALE LOKI KOKI, ul. Dolna Wilda 6, tel. 61 833 50 92, fax 61 833 50 97 PRZEMYŚL FALE LOKI KOKI, ul. Krasińskiego 25, tel. 16 623 64 58 RADOM FALE LOKI KOKI, ul. Słowackiego 21, tel./fax 48 363 22 16 RZESZÓW FALE LOKI KOKI, ul. Kwiatkowskiego 35, tel./fax 17 862 65 02 RZESZÓW FALE LOKI KOKI, ul. 3 Maja 30, tel./fax 17 852 03 37 RYBNIK FALE LOKI KOKI, pl. Wolności 4, tel. 32 422 13 44 RYBNIK FALE LOKI KOKI, ul. Prosta 11, tel./fax 32 423 66 67, tel. 32 422 19 18 SIEDLCE FALE LOKI KOKI, ul. Wojskowa 11, tel. 25 644 31 65, 667 159 366, fax 25 644 31 64 SKIERNIEWICE FALE LOKI KOKI INKA, ul. Mireckiego 4, tel. 46 832 26 60 SŁUPSK FALE LOKI KOKI, ul. Mickiewicza 39, tel. 59 840 26 46 SOSNOWIEC FALE LOKI KOKI, ul. Targowa 7, tel. 32 292 06 00, fax 32 292 06 01 STARGARD FALE LOKI KOKI, ul. Piłsudskiego 24/3, tel. 91 834 02 78, tel. 608 076 062 STAROGARD GDAŃSKI FALE LOKI KOKI, ul. Jagiełły 17/2, tel. 605 145 010 SUWAŁKI FALE LOKI KOKI, ul. Noniewicza 95, tel. 87 563 07 72, tel. 600 950 606 SZCZECIN FALE LOKI KOKI, ul. Ku Słońcu 11, tel. 91 812 75 57, fax 91 484 25 02 SZCZECIN FALE LOKI KOKI, Os. Słoneczne, ul. Rydla 51k, tel. 91 431 30 30 TARNÓW FALE LOKI KOKI, ul. Starodąbrowska 39, tel. 14 621 28 81, tel. 663 636 373, fax 14 621 28 82 TOMASZÓW MAZOWIECKI FALE LOKI KOKI, pl. Kościuszki 11, tel. 44 724 02 21 TORUŃ FALE LOKI KOKI, ul. Mostowa 9, tel. 56 621 01 97, tel. 601 499 726, fax 56 621 04 90 TORUŃ FALE LOKI KOKI, ul. Świętej Katarzyny 10, tel. 56 678 75 53, fax 56 678 75 54 WARSZAWA FALE LOKI KOKI, ul. Kwiatowa 1/3/5, tel./fax 22 646 51 28, tel. 22 856 51 22 WARSZAWA FALE LOKI KOKI, ul. Dzielna 15, tel. 22 636 74 87, tel./fax 22 636 91 57 WARSZAWA FALE LOKI KOKI, ul. Roentgena 46, tel. 22 855 44 69, tel. 22 855 18 35 WARSZAWA FALE LOKI KOKI, ul. Kondratowicza 22, lok. 4, tel. 22 301 03 50, fax 22 301 03 27 WARSZAWA FALE LOKI KOKI, ul. Bora-Komorowskiego 35, tel. 22 671 15 66, tel./fax 22 671 15 67 WŁOCŁAWEK FALE LOKI KOKI, pl. Wolności 8/9, tel. 54 411 62 17, fax 54 411 35 35 WROCŁAW FALE LOKI KOKI, ul. Dawida 30, tel. 71 367 72 90, fax 71 367 72 91 WROCŁAW FALE LOKI KOKI, ul. Szybowcowa 5, tel. 71 352 27 31, fax 71 352 27 32 ZABRZE FALE LOKI KOKI, ul. Wolności 292, tel. 32 376 06 50, fax 32 376 06 52 ZAMOŚĆ FALE LOKI KOKI, ul. Łukasińskiego 4 – SKARPA, tel. 667 159 311 ZIELONA GÓRA FALE LOKI KOKI, ul. Anieli Krzywoń 14, tel./fax 68 324 48 50 ZIELONA GÓRA FALE LOKI KOKI, ul. Kupiecka 9, tel. 68 420 01 05, 691 103 104

Twój partner w codziennej pracy


wydarzenia

www.kemon.pl

1

Fale Loki Koki #72  
Fale Loki Koki #72  

Czasopismo Kreatywnego Fryzjera

Advertisement