Page 65

Juan Vidal

Francis Montesinos

DavidCatalán

Alvarno

3 kolory: koralowy

Angel Schlesser

Alvarno

Devota&Lomba

Teresa Helbig

Świadomość ekologiczna jest miernikiem nowoczesności. Chodzi w niej o poczucie odpowiedzialności i niezależności. Rozwiązania ekologiczne, alternatywne, ale o miejskim, współczesnym charakterze wyrażają siłę i funkcjonalność współczesnego wzornictwa i świadczą o profesjonalizmie w podejściu do produkcji. Odwaga, poezja, wzornictwo, romantyzm, siła woli – oto, co może wyrażać barwa w tym sezonie.

Klasyczna krata?

María Clè Leal

Ulises Mérida

Amaya Arzuaga

Alvarno

Klasyka definiowana jest w tym sezonie jako koncept. Chodzi o sposób, w jaki ją zinterpretujemy i co zechcemy poprzez klasykę wyrazić. Co jest uważane za klasyczne w połowie drugiej dekady XXI wieku? Bauhaus, funkcjonalizm we wzornictwie i minimalizm lat 90. oraz pierwsze sylwetki sportowe z lat 70. i 80. XX wieku. Krata to jeden ze sposobów na wyrażenie idei klasyki.

Oversize Chodzi przede wszystkim o podkreślenie ramion poprzez zaokrąglenie i powiększenie ich kształtów. Niektórzy badacze mody twierdzą, że jest to zabieg charakterystyczny dla mody kobiecej czasów kryzysu (lata 40., 80.). Jakiekolwiek nie byłyby przyczyny, w jesiennych kolekcjach spotkamy wiele peleryn, powiększonych bluz, koszul, narzut, kurtek owijających ramiona czy przeogromnych szali. Wszystkie te formy są oszczędne, możliwie najbardziej uproszczone i bardzo wymowne w swojej nowoczesności.

63

Fale Loki Koki #69  

Czasopismo Kreatywnego Fryzjera

Fale Loki Koki #69  

Czasopismo Kreatywnego Fryzjera