Page 1

lato 2014 Rok XVI N r 2 (64) b e z p ła t n y ISSN 2084-798X

FaleLokiKoki Czasopismo Kreatywnego Fryzjera

Twój Salon w dobrych rękach

JUŻ WKRÓTCE NOWA ERA

INNOSENSE

Możesz zawsze liczyć na nasze niezawodne produkty do koloryzacji, i nasze pełne wsparcie.

OD KOLESTON PERFECT

LATO 2014

NOWA ODSŁONA


lato 2014 Rok XVI N r 2 (64) b e z p ła t n y ISSN 2084-798X

FaleLokiKoki Czasopismo Kreatywnego Fryzjera

Twój Salon w dobrych rękach

JUŻ WKRÓTCE NOWA ERA

INNOSENSE

Możesz zawsze liczyć na nasze niezawodne produkty do koloryzacji, i nasze pełne wsparcie.

OD KOLESTON PERFECT

LATO 2014

NOWA ODSŁONA


SEKRET MŁODZIEJ WYGLĄDAJĄCYCH WŁOSÓW

FRYZURA MA NIEROZERWALNY ZWIĄZEK Z MODĄ, OKREŚLA NAS I WPŁYWA NIE TYLKO NA NASZ WYGLĄD, ALE TAKŻE SAMOPOCZUCIE. ABY UŁATWIĆ KONSUMENTKOM ODNALEZIENIE SIĘ W GĄSZCZU STYLÓW I INSPIRACJI, MARKI OPRACOWUJĄ TRENDY, KTÓRE MOŻNA DOPASOWAĆ DO KAŻDEJ OSOBOWOŚCI. TRENDY TO SWOISTY PRZEWODNIK PO ŚWIECIE MODY, KTÓRY POZWALA SIĘ W NIM ODNALEŹĆ I POCZUĆ NAPRAWDĘ WYJĄTKOWO.

LONDA PROFESSIONAL PRZEDSTAWIA TRENDY 2014

LONDA PROFESSIONAL, KOLOR, KTÓRY INSPIRUJE. SEKRET MŁODZIEJ WYGLĄDAJĄCYCH WŁOSÓW Z TECHNOLOGIĄ VITAFLECTION MICROSPHERES Każda aplikacja dostarcza ponad 500 bilionów MIKROSFER do każdego włókna włosa. Mikrosfery są tak małe, że z łatwością wnikają do wnętrza włosa. • Mikroskopijne, nasycone kolorem molekuły wnikają do wnętrza każdego włókna włosa, gdzie łączą się w  grupy a  następnie lokują się w  łusce włosa. • Wo s k i i   l i p i d y o t u l a j ą w ł o s o d ż y w i a j ą c g o i   z a p e w n i a j ą c m u w y j ą t k o w y b l a s k . E k s k l u z y w n y zapach dopełnia przyjemne doznania. • Opuszczając salon klientka będzie czuła się promiennie i  elegancko.

CHARLOTTE EFEKTYWNA TECHNOLOGIA VITAFLECTION MICROSPHERES

NINA STYL INSPIROWANY PRIVÉE Idealny Trend dla kobiet, które do ich starannie dopracowanego wizerunku pragną dodać element intrygi i czaru.

STYL INSPIROWANY BOUNTY'FUL Swobodna elegancja to oczywisty wybór dla kobiet, które poszukują prostoty. Styl ten stanowi doskonałą inspirację do stworzenia po prostu zachwycającego i naturalnie promiennego wyglądu.

Łatwo ją rozpoznać na opakowaniu: wystarczy spojrzeć na logo molekuł Vitaflection Microspheres.

FASCYNUJĄCE ODCIENIE CZERWONE DZIĘKI MICRO REDS • • • •

Długo utrzymujący się kolor Niezwykła intensywność koloru Olśniewający połysk Nasycona i doskonała czerwień

Dystrybutor: Orbico Sp. z o.o. www.orbico.pl

CHRIS

ROMY

STYL INSPIROWANY FREE ESTATE

STYL INSPIROWANY PRIVÉE

Styl ten przeznaczony jest dla nowoczesnego mężczyzny, który lubi być na bieżąco i poprzez swój wygląd wyraża zainteresowanie tym, co nowe i świeże.

Styl na kanwie Trendu Privée jest nieco teatralny i zaskakujący. Podkreśla osobowość tych kobiet, które uwielbiają wyrażać siebie poprzez swój wygląd.


www.kemon.pl


WYCIĄG Z NASION SŁONECZNIKA

LINFA SOLARE

ROZŚWIETLANIE, NAWILŻANIE I OCHRONA WŁOSÓW LATEM NOWOŚCI


Odwiedź naszą stronę www.magazyn.falelokikoki.pl

Drodzy Czytelnicy Za nami pierwsze w tym roku ważne branżowe wydarzenia. Pod koniec kwietnia odbyły się w Poznaniu targi, na które zawsze przybywają profesjonaliści z całego kraju. Bogata oferta wystawców, inspirujące pokazy, konkursy oraz ciekawe szkolenia i seminaria przyciągnęły tłumy zwiedzających. Z kolei w maju we Frankfurcie miał miejsce najważniejszy fryzjerski konkurs – Mistrzostwa Świata. I tym razem nasi zawodnicy nie zawiedli – wrócili do kraju z medalami. Co ciekawe, wszyscy zgodnie potwierdzają, że były to najlepiej zorganizowane i najbardziej inspirujące zawody, w jakich dotychczas mieli okazję uczestniczyć. Na naszych łamach zamieszczamy obszerną relację z tego wydarzenia. Jesteśmy dumni, że polscy fryzjerzy po raz kolejny potwierdzili wysoki poziom swoich umiejętności. W numerze nie mogło zabraknąć także najnowszych kolekcji fryzur. Jak zawsze pokazujemy też aktualne trendy w modzie. Waszej uwadze polecam artykuł o obowiązujących tendencjach w makijażu, które prezentuje francuska marka Couleur Caramel. Zachęcam do lektury naszych wywiadów. Tym razem chcemy zaprezentować Wam Jakuba Ziemirskiego – stylistę, który wyróżnia się niezwykłą pasją i kreatywnym podejściem do swojej pracy. Jego wszechstronne wykształcenie artystyczne pozwala mu na jeszcze bardziej twórcze podejście do stylizacji fryzur. Rozmawialiśmy również z Izabelą Babińską, uczestniczką tegorocznej edycji konkursu „Kreator”, której praca została wyróżniona przez nasze pismo. W letnim wydaniu kontynuujemy nasz cykl „Nowych technologii w salonie”. W kolejnym artykule podpowiadamy, jak z sukcesem prowadzić salon, który oferuje nie tylko najwyższej jakości usługi, ale też zdecydowanie wyróżnia się na rynku profesjonalnym i nowoczesnym podejściem do obsługi klienta. Właśnie stoimy na progu lata i mamy już za sobą pierwsze ciepłe i słoneczne dni. Otaczająca aura nastraja więc optymistycznie i pobudza do działania, w związku z tym życzę Wam Drodzy Czytelnicy wielu udanych i kreatywnych stylizacji, które zachwycą Waszych klientów.

Tu znajdziesz:

Redaktor naczelna

wydania on-line naszego pisma oraz

Newsletter z aktualnymi branżowymi informacjami Wśród osób, które zapisały się do Newslettera, wylosowaliśmy zestaw kosmetyków fryzjerskich. Nagrodę otrzymuje:

Monika Hadyńska z Poznania – zestaw kosmetyków marki

Wydawca: POLWELL Sp. z o.o., ul. Ołowiana 12, 85-461 Bydgoszcz tel. 52 325 20 00, fax 52 325 20 01 Redaktor naczelna: Stefania Dowgiałło-Tabaka e-mail: stenia@studio-davinci.pl Współpraca redakcyjna: Sławomir Jarmuż, Maja Hirsz, Henryk Jerzy Stawski Reklama: tel. 52 362 91 50, kom. 667 159 370 Opracowanie projektu i przygotowanie do druku: Studio da Vinci, Agencja Reklamowa ul. Kościuszki 27, 85-079 Bydgoszcz, tel. 52 362 91 50, fax 52 552 41 42 e-mail: sekretariat@studio-davinci.pl, www.studio-davinci.pl Redakcja: Kamila Michałowska, Aleksandra Rozmarynowska-Radczuk, Monika Sommer Korekta: Paweł Baranowski Projekt graficzny: Aleksandra Rozmarynowska-Radczuk Skład i łamanie: Konrad Michałowski Druk: Drukarnia Interak, ul. Kościuszki 93, 64-700 Czarnków Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania nadesłanych tekstów i nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam. Wydawca i redaktor naczelny mają prawo odmówić zamieszczenia ogłoszenia i reklamy, jeżeli ich treść lub forma jest sprzeczna z linią programową bądź charakterem publikacji (Prawo prasowe art. 36 pkt 4). Redakcja nie odsyła materiałów przeznaczonych do publikacji w rubryce Trendy (niezamówionych). Wszelkie prawa zastrzeżone. Nakład: 20 000

Gratulujemy. Nagrodę prześlemy pocztą. Zapisz się do naszego Newslettera i bądź na bieżąco. Czekają nagrody!

Dołącz do nas na

Na okładce:

Kolekcja „Polished Grunge”, Andre Faiva


Wydarzenia

Wywiad

Mistrzostwa Świata we Fryzjerstwie Na początku maja we Frankfurcie odbył się najważniejszy w tym roku konkurs fryzjerski. Reprezentacja Polski po raz kolejny znalazła się w gronie najlepszych fryzjerów, zdobywając drużynowo wicemistrzostwo, a indywidualnie złoty i srebrny medal.

Trendy

Jakub Ziemirski

Sassoon Academy

Krakowski stylista fryzur, znany w branży z niezwykłej wyobraźni i kreatywności. Jego talent został doceniony także na arenie międzynarodowej – został współtwórcą światowej kolekcji jednej ze znanych marek fryzjerskich.

Najnowsza kolekcja tej prestiżowej akademii zatytułowana jest „Prairie” i inspirowana jest dawnym amerykańskim Zachodem. Tradycyjna geometria fryzur w stylu Sassoona została tu zaburzona przez trójkątne wycięcia i zachodzące na siebie pasma.

str. 146

str. 72

str. 84

Spis treści Kalendarium 8

Ważniejsze letnie spotkania branżowe

Nowości 12 22 34 38

Kosmetyki i sprzęt fryzjerski Pielęgnacja w wielkim stylu z Fudge Nowość w Twoim salonie – osłonki do okularów Montibello – olejek Tsubaki

Prezentacje 14 32 42 46 48 58 60 62 90

Kosmetyki i sprzęt fryzjerski Davines – Finest Pigments Montibello – Solar Care Abacosun – Mezoterapia mikroigłowa na porost włosów Abacosun – Nożyczki liftingujące Produkty sieci Fale Loki Koki American Crew – Zabłyśnij inaczej! American Crew – Niezawodny duet do codziennej pielęgnacji Szkolenia Davines w Akademii Allilon

Trendy 63

Najmodniejsze fryzury prezentują: American Crew, Aiden Horwood, Wierzbicki & Schmidt Akademia Fryzjerstwa, Sassoon Academy, Allilon, Atelier Rafał Potomski, Artègo, Andre Faiva, Alter Ego Italy, Wojtek Walczak, Montibello, Zaremba International Academy, Mark Leeson Hair Body and Mine, Marta Robak, Toni&Guy, Kobi Bokshish, William de Ridder, Patrick Cameron

Uroda 44 Trendy Couleur Caramel 184 W poszukiwaniu piękna

Wywiad 72 Jakub Ziemirski 78 Izabela Babińska 172 Artègo Bydgoszcz

Moda 76 80 82

Przekroczyć granice – Lato 2014 10. edycja Fashion Week Moda – sposób na konkurencję

Porady 52 61 186 188

Barbicide – Nie zapominaj o myciu przed dezynfekcją American Crew – Jak skutecznie walczyć z łupieżem Zarządzanie salonem – komunikacja w zespole Psychologia – Kryzys wieku średniego

Wydarzenia 87 142 144 146 150 156 158 160 162 166 168 170 174 176 178

Davines World Style Contest 2014 Wella Night of Inspiration International Trend Vision Award Mistrzostwa Świata we Fryzjerstwie Hairworld / Hair & Beauty Kemon na targach Look 2014 Seminarium Maniewski Academy & Kemon LOOK z naciskiem na show KREATOR 2014 Montibello na targach Look 2014 Oyster Cosmetics i Stile Unico na targach Look Artègo Prestige Night Fale Loki Koki na targach Look Trendy na czerwonym dywanie „I Ty możesz być królową”

Edukacja 180 Projektowanie fryzur

Nowe technologie w salonie 182 Nowoczesny salon

Aranżacje wnętrz 192 TRS design – Wyposażenie wnętrz – Trendy 2014

7


kalendarium

Świat przedłużania włosów

Profesjonalny sprzęt Pasemka i peruki z włosa naturalnego

Ważniejsze letnie spotkania branżowe

31 maja – 2 czerwca Premiere Orlando – Floryda, USA www.premiereshows.com

Szkolenia 7–9 czerwca

Hair Expo – Sydney, Australia www.hairexpoaustralia.com

12–14 czerwca

Beauty Eurasia – Istambuł, Turcja www.beautyeurasia.com

13–15 lipca

Cosmoprof North America – Las Vegas, USA www.cosmoprofnorthamerica.com

26–28 lipca

Professional Fair – Belo Horizonte, Brazylia www.professionalfair.com.br

6–9 września SHE by SO.CAP POLSKA ul. Westerplatte 8/3, 65-001 Zielona Góra tel. 68 325 01 15, tel. kom. 693 283 081 e-mail: poczta@socap.pl www.socap.pl

Beauty Fair – São Paulo, Brazylia www.beautyfair.com.br


DZIAŁAJ. ZABŁYŚNIJ INACZEJ. PRZEDSTAWIAMY ULTRAMATTE OD AMERICAN CREW. Zuchwały wygląd zachowujący miękkie linie. Klasyczny look balansujący na odważnej krawędzi. Pewność siebie i geometryczne kształty z niewidocznym wykończeniem. Ultramatte od American Crew pozwoli Ci pozbyć się blasku, a mimo to skupić na sobie uwagę reflektorów. Bo czasami najlepszym sposobem na zabłyśnięcie jest nie błyszczeć. www.americancrew.pl


PRZENIEŚ SIĘ W NOWY WYMIAR EKSPERTYZY CIENKICH I PRZERZEDZONYCH WŁOSÓW Z DIABOOST


NOWOŚĆ

NOWOŚĆ

KURACJA

DIABOOST Z TECHNOLOGIÄ„

HTX™

ZWIĘKSZA ĹšREDNICĘ WĹ OSA I NADAJE EFEKT WIĘKSZEJ OBJĘTOĹšCI FRYZURY. '+.65/0&ĆŤ6ĆŤ1 +3+ *%+*5$ĆŤ !"!'0¨3ĆŤ 6%ž*%Ä?ĆŤ Ä‘ĆŤĆŤ05$)%/0ĆŤ36)*%ĆŤ%ĆŤ63%x'/6ĆŤ Ă„.! *%xĆŤ'ø !#+ĆŤ3ž+/ Ä‘ĆŤĆŤ*%'ĆŤ3!ĆŤ3ž+/5ĆŤ%ĆŤ/,.3%ÄŒĆŤ ø!ĆŤ/0&NĆŤ/%xƍž03%!&/6!ĆŤ +ĆŤ1'ž *%ÄŒĆŤ Ä‘ĆŤ+#.1%ĆŤ3ž+/5ĆŤ1ĆŤ*/ 5Äľ

'+*0'01&ĆŤ/%xĆŤ6ĆŤ*)%Ä?ĆŤwww.orbico.pl

Zaawansowana pielęgnacja włosów cienkich i przerzedzonych, zainspirowana codzienną pielęgnacją skóry twarzy.

*przy codziennym stosowaniu u nasady włosów.

Doświadcz siły kuracji NIOXIN DIABOOST z technologią HTX.


nowości

Kemon

NUOVA FIBRA SZAMPON

NUOVA FIBRA MASKA DO WŁOSÓW

Wzmacniający i ochronny szampon bez SLS i SLES. Szampon wzmacnia strukturę włosów, poprawia wygląd włosów osłabionych i uszkodzonych na całej ich długości. Sprawia, że włosy stają się lekkie, miękkie i puszyste u nasady.

Odbudowująca i wzmacniająca maska. Nowa, jeszcze bardziej skuteczna formuła. Prawdziwy „kompres młodości” do zniszczonych, matowych i osłabionych włosów wykazujących oznaki starzenia przez nadmierne korzystanie z zabiegów chemicznych. Po zastosowaniu preparatu włosy są pełne blasku i łatwo się układają.

Pojemności: 250 ml, 1500 ml

Pojemności: 200 ml, 500 ml

NUOVA FIBRA FLUID

KERA FIBRA

Fluid uszczelniający i ochronny, bez spłukiwania. Uszczelnia łuski włosa, chroni przed ciepłem suszarki i prostownicy, dyscyplinuje i nadaje połysk włosom.

Pierwszy produkt dający efekt wypełnienia, przeznaczony do włosów łamliwych i bardzo zniszczonych. Koncentrat składający się z  czynnych składników zapobiegających starzeniu i niszczeniu włosów, wchodzących w skład rewolucyjnej formuły, skuteczny jest już od pierwszego zastosowania.

Pojemność: 150 ml

12

KERA FIBRA – FAZA I

KERA FIBRA – FAZA II

Postępowanie wstępne niezbędne, aby przygotować włosy do drugiego etapu pielęgnacji. Zastosować jako szampon.

Zabieg odbudowujący, dający efekt wypełnienia, regenerujący, nadający włosom zdrowy i żywy wygląd.

Pojemność: 25 ml x 12 tubek

Pojemność: 25 ml x 12 tubek


www.kemon.pl

Wysoka jakość jeszcze nigdy nie była tak łatwa do osiągnięcia!

Pierwsza tuba 100 ml w klasie PREMIUM!


prezentacje

Kemon

LINFA SOLARE MASK

LINFA SOLARE SHAMPOO

Maska do włosów po kąpieli słonecznej

Szampon po kąpieli słonecznej

Kuracja regenerująca i odżywiająca po kąpieli słonecznej. Działa intensywnie odbudowująco na włosy narażone na działanie promieni słonecznych, przywraca naturalną równowagę hydrolipidową. Włosy nie plączą się i łatwo się rozczesują. Zapewnia miękkość i jedwabistość, nadając połysk i odbudowując uszkodzone włókna. Powoduje że włosy wydają się bardziej gęste i mają większą objętość.

Nawilżający preparat do mycia włosów i ciała po kąpieli słonecznej. Łagodnie myje i neutralizuje wysuszające działanie słońca, soli i chloru. Usuwa pozostałości produktów chroniących przed słońcem. Sprawia, że włosy są miękkie, lśniące i pełne życia. Po zastosowaniu preparatu skóra jest miękka, aksamitna w dotyku i delikatnie pachnąca. Zapewnia przyjemne uczucie świeżości i komfortu.

Pojemność: 200 ml

Pojemność: 250 ml

LINFA SOLARE VELVET SPRAY

LINFA SOLARE PROTECTION OIL

Ochrona na mokro

Olejek ochronny do włosów i ciała – SPF 6

Preparat ochronny, wygładzający i silnie nawilżający do włosów i ciała. Odżywia włosy i pomaga kontrolować ich objętość oraz skręcanie. Nawilża skórę, pozostawiając ją miękką i aksamitną. Idealny do skóry bardzo suchej, matowej i opalonej. Doskonały do włosów kręconych lub falowanych, które mają tendencję do puszenia się pod wpływem wilgoci.

Podczas kąpieli słonecznej chroni włosy i skórę. Posiada niski faktor ochronny. Po ekspozycji na działanie promieni słonecznych nawilża skórę oraz przywraca blask i odżywienie włosom suchym i puszącym się. Pojemność: 125 ml

Pojemność: 150 ml

LINFA SOLARE PROTECTION MILK

14

LINFA SOLARE DRY SPRAY

Mleczko ochronne do włosów i ciała – SPF 10

Niewidoczna ochrona

W trakcie kąpieli słonecznej produkt chroni włosy i skórę. Posiada średni faktor ochrony słonecznej. Po ekspozycji na działanie promieni słonecznych działa jak odżywka bez spłukiwania do suchych włosów.

Przejrzysta, wygładzająca warstwa ochronna zapewniająca połysk i jedwabistość bez pozostawiania śladów. Spray idealnie nadaje się do utrwalania fryzury, nawet przy codziennym stosowaniu.

Pojemność: 125 ml

Pojemność: 150 ml


NIESAMOWITY BLASK NAWILŻENIE ZMYSŁOWY ZAPACH JEDWABISTOŚĆ WYGŁADZENIE ODŻYWIENIE

ELIKSIR PIĘKNA OROFLUIDO To nowy rytuał piękna dla Twoich włosów. Pielęgnacja oparta na naturalnych olejkach, które podkreślą, odnowią i wzmocnią piękno włosów. Jego smakowity zapach, oparty na nucie wanilii i bursztyn będzie Cię nieustannie fascynował i zabierał do orientalnego świata aromatów.

Sprawdź, jak wyglądają Rytuały Piękna Orofluido, skanując kod QR lub wchodząc na stronę: http://www.orofluido.pl/index.php/rytualy-pielegnacyjne


nowości

Inebrya

INEBRYA ICE CREAM KERATIN To linia idealna do włosów zniszczonych, poddawanych częstym zabiegom chemicznym, które potrzebują przywrócenia równowagii lipidowo-proteinowej. Jest to linia przeznaczona to częstego użytku. Doskonała do wszystkich rodzajów włosów (cienkich, normalnych i grubych). Nowa linia Ice Cream Keratin – niezwykłe kosmetyki do włosów po zabiegach zawierające keratynę, ceramidy oraz ekstrakt z bambusa. Linia Ice Cream KERATIN: 1. Intensywnie odżywia i nawilża włosy 2. Ułatwia rozczesywanie, zapobiega plątaniu się włosów 3. Nadaje włosom jedwabistą miękkość 4. Gwarantuje maksymalny blask i witalność 5. Głęboko odbudowuje strukturę włosa 6. Natychmiast nadaje włosom siłę i objętość Substancje aktywne: Keratyna: skutecznie przywraca i wzmacnia strukturę włosa, regenerując włosy słabe i pozbawione życia. Ceramidy: lipidowe cząsteczki, które pozwalają uzyskać idealną spójność międzykomórkową. Pozostawiają włosy zwarte i elastyczne oraz przywracają zewnętrzną ochronę włosa przy głębokim działaniu odżywczym. Proteiny mleka: przeprowadzają skuteczną tonizację. Regenerują i odżywiają, pozostawiając włosy mocne i pełniejsze. Ekstrakt z bambusa: ekstrakt z liści bambusa zawiera dużą ilość flawonoidów chroniących skórę głowy i włosy przed szkodliwym wpływem wolnych rodników.

16


prezentacje ARGANIKARE TROPICAL

Alter Ego Italy

Tropikalny koktajl do włosów na lato od Alter Ego Italy! Wakacje to czas ekscytujących podróży. Tego lata Alter Ego Italy zaprasza w podróż dookoła świata. Jej celem jest odkrycie skarbów, które natura od wieków skrywa w różnych zakątkach Ziemi. Ananas, papaja, mango, kokos, owoce Passiflory – to tylko niektóre składniki wyjątkowej mieszanki Arganikare Tropical, która zapewni włosom właściwą pielęgnację latem. Szampon Tropical Rehab, maska Tropical Deep Recovery oraz olejek Tropical De-Lite to energetyczny, wieloowocowy koktajl do włosów, który natychmiastowo gasi pragnienie. Kosmetyki z linii Arganikare Tropical doskonale sprawdzą się nawet w najgorętsze wakacje. To delikatne i łagodne produkty stworzone z myślą o fryzjerach oraz konsumentach, którzy oczekują, że kosmetyki do włosów będą przyjazne zarówno człowiekowi, jak i naturze. Kosmetyki Arganikare Tropical są prawdziwie ekologiczne: • Bez parabenów • Bez SLS • Bez SLES • Bez lanoliny • Bez barwników • Do codziennego użytku przez cały rok • Do wszystkich rodzajów włosów

SZAMPON TROPICAL REHAB Natychmiastowo gasi pragnienie Kremowa, delikatna formuła do codziennego użytku. Skuteczne działanie oczyszczające, dokładnie usuwa wszystkie zanieczyszczenia. Bogaty tropikalny koktajl – nawilża, odnawia i chroni. Bez parabenów, SLS, SLES, lanoliny, barwników. Do codziennego użytku przez cały rok i do wszystkich rodzajów włosów.

MASKA TROPICAL DEEP RECOVERY Pierwsza pomoc Głębokie działanie odbudowujące. Regeneruje odwodnioną strukturę włosów bez obciążania. Spłucz, aby odżywić włosy w trakcie codziennej pielęgnacji. Pozostaw bez spłukiwania dla intensywnej kuracji ratunkowej. Bez parabenów, SLS, SLES, lanoliny barwników. Do codziennego użytku przez cały rok i do wszystkich rodzajów włosów.

SPRAY OCHRONNY TROPICAL DE-LITE Cichy strażnik Efekt tarczy ochronnej. Chroni przed negatywnymi czynnikami zewnętrznymi. Ochronna warstwa wokół łuski włosa nadaje gładkość i połysk bez puszenia się włosów. Bez parabenów, SLS, SLES, lanoliny, barwników. Do codziennego użytku podczas przebywania na zewnątrz i do wszystkich rodzajów włosów.

ODŻYWKA TROPICAL SPLASH IT Nowość! Spray z solą morską nadający teksturę. Wzbogacony w sole mineralne oraz ekstrakt z hawajskich wodorostów morskich, nadaje teksturę, kształt i objętość nawet cienkim i prostym włosom. Tworzy miękkie, seksowne, lekko zmierzwione fale na długości.

18


nowości

Oyster Cosmetics NO GRAVITY System zapobiegający wypadaniu włosów Wypadanie włosów to problem, z którym boryka się wiele osób. Przyczyną utraty włosów może być stres, zaburzenie gospodarki hormonalnej lub na przykład niewłaściwa dieta, a w przypadku mężczyzn – łysienie o podłożu androgenicznym. Seria NO GRAVITY odpowiada na ten problem, proponując prosty w użytkowaniu system mający zahamować proces utraty włosów oraz wspomóc wzrost włosów z cebulek włosowych. W składzie produktów z serii NO GRAVITY znajduje się MULTIVIT SHUTTLE®, kompleks nanomolekuł złożony z witamin: E, F, P, B5, sorbitolu oraz gliceryny, który ma działanie wzmacniające i odżywcze, działające wewnątrz cebulek włosa, pobudzając jego wzrost. Produkty NO GRAVITY zawierają także kolagen, białko strukturalne tkanek mające na celu odbudowanie skóry głowy, dodanie włosom objętości i elastyczności.

NO GRAVITY SZAMPON Szampon pobudzający do mycia włosów kruchych, zapobiegający ich wypadaniu. Przygotowuje skórę głowy do drugiego etapu zabiegu. Sposób użycia: Nanieść małą ilość szamponu, wielkości orzecha laskowego, na wilgotne włosy i dokładnie rozprowadzić na skórze głowy. Wmasować i spłukać. Powtórzyć zabieg. Odsączyć nadmiar wody z włosów dla otrzymania efektu optymalnego wchłonięcia preparatu w kolejnym etapie zabiegu. Dla uzyskania najlepszego efektu stosować z emulsją w ampułkach NO GRAVITY. Pojemność: 1000 ml, 250 ml

NO GRAVITY EMULSJA W AMPUŁKACH Emulsja stworzona do pielęgnacji włosów kruchych i zniszczonych oraz zapobiegania ich wypadaniu. Zintensyfikowane składniki aplikowane bezpośrednio na skórę głowy złożone z nanomolekuł mają na celu wzmocnienie cebulek włosów, pobudzając je do szybszego wzrostu oraz zahamowania wypadania włosów. Sposób użycia: Wstrząsnąć przed zastosowaniem. Otworzyć ampułkę i wprowadzić aplikator. Nanieść emulsję na skórę, równomiernie rozprowadzając w rzędach. Wmasować delikatnie celem lepszego wchłonięcia. Nie spłukiwać. Dla uzyskania najlepszego efektu stosować z szamponem NO GRAVITY. Pojemność: 11 ampułek x 8 ml

Produkty marki Oyster Cosmetics Professional dostępne są wyłącznie w salonach fryzjerskich (m.in. STILE UNICO w Warszawie) i sklepach z kosmetykami profesjonalnymi. Wyłącznym dystrybutorem marki Oyster na terenie Polski jest TENEX Sp. z o.o. w Puchałach.

20


nowości

PIELĘGNACJA

W WIELKIM STYLU Z FUDGE

Profesjonalna marka fryzjerska FUDGE, przynosi powiew świeżości i inspiracje z innowacyjnymi oraz ekscytującymi szamponami i odżywkami bez siarczanów i parabenów. Kompleksowa kolekcja obejmuje siedem kluczowych kategorii, które odzwierciedlają gusta i wymagania stylisty FUDGE oraz klienta. Ochrona koloru, objętość, wygładzenie, tonowanie, poskramianie, głębokie oczyszczenie oraz odbudowa są na porządku dziennym. Wysokiej jakości składniki, proste opakowania, znak FUDGE oraz ciekawe podejście do zabawy dostarczają podstaw do bajecznych stylizacji dla wymagających odbiorców.

BIG BOLD OOMF SHAMPOO AND BIG BOLD OOMF CONDITIONER

Ekstraobjętość dla cienkich włosów Pakiet zaprojektowany, aby dostarczyć niesamowitej objętości i połysku, pogrubić oraz sprawić, by włosy były zdrowsze. Wzbogacony kompleksem OOMF z ekstraktem z bambusa. Szampon cechuje soczysta, lekka i kremowa tekstura. Odżywka wygładza i rozczesuje. Razem zapewniają wyjątkową objętość.

SMOOTH SHOT SHAMPOO AND SMOOTH SHOT CONDITIONER

Dla zauważalnie gładszych, lśniących włosów Nowe formuły z właściwościami regenerującymi oraz nabłyszczającymi uproszczają drogę do sleek styles. Wspierane przez Tridimensional Pro-Smoothing Complex włosy są wyraźnie wygładzone, podatne na układanie, elastyczne, o długotrwałym połyskiem. Proteiny chronią, odbudowują i  utrzymują efekt uniesienia. Ekstrakt z imbiru zapobiega elektryzowaniu się włosów. Olejek abisyński zwiększa naturalny połysk. Suche i łamliwe włosy są odmienione, a loki i skręty – zdyscyplinowane.

COOL MINT PURIFY SHAMPOO AND COOL MINT PURIFY CONDITIONER

Wzmacniające, chłodzące, oczyszczające Nowy duet FUDGE chłodzi, oczyszcza oraz odznacza się mieszanką energetyzujących składników. Mentol uzdrawia włosy oraz działa kojąco na skórę głowy. Olej z nasion grejpfruta oraz wyciąg z drzewa brzozy zapobiegają nadmiernemu wydzielaniu sebum, a także działają antyoksydacyjnie i odżywczo. Formuła zwiększająca połysk zapewnia mrowienie oraz chłodzenie, stymulując skórę głowy i meszki włosowe.

22


MAKE-A-MENDS SHAMPOO AND MAKE-A-MENDS CONDITIONER

Proteiny dla suchych i zniszczonych włosów Ta dwójka walczy z suchymi i grubymi włosami, zniszczonymi w procesie farbowania oraz stylizacji na gorąco. Kremowa formuła gasi pragnienie włosów i eliminuje skręt. Wzbogacona o eliksir olejków marula, arganowego oraz pestek z winogron, które zapewniają niesamowity połysk. Zawartość specjalistycznych, odżywczych substancji zapewnia odbudowę włosa już od nasady.

CLEAN BLODNE VIOLET SHAMPOO AND FUDGE CLEAN BLONDE VIOLET CONDITIONER Zachowaj odcień blondu z naszym najlepiej sprzedającym się szamponem

Nasz najlepiej sprzedający się szampon posiada niezmienioną formę, zawiera nawilżającą guaranę i fioletowy pigment do zneutralizowania niepożądanych żółtych odcieni. Aby uzupełnić szampon, FUDGE przedstawia swoją NOWĄ odżywkę Clean Blonde z niższym poziomem neutralizacji pigmentu. Odżywka zawiera naturalne proteiny i nawilżającą guaranę, środki ochrony przed ciepłem oraz zapobiegające żółknięciu spowodowanemu stylizacją na gorąco.

COLOUR LOCK SHAMPOO AND COLOUR LOCK CONDITIONER Ochroń swój kolor do 25 myć

Nowa, zaawansowana technologia Colour Shield zamyka łuskę włosa, utrzymuje i wzmacnia kolor, pozostawiając włosy wygładzone i pełne blasku. Specjalnie skomponowane składniki chronią kolor oraz zapobiegają blaknięciu. Duet chroni kolor aż do 25 myć, a filtry UV zapobiegają blaknięciu. Jedwabista, kremowa konsystencja nawilża włos od środka, produkty zawierają ekstrakty z nasion słonecznika.

DETOX SHAMPOO

Szampon oczyszczający Zaprojektowany do odbudowy włosów, usuwa pozostałości produktów do stylizacji, oleje i inne zanieczyszczenia. Charakteryzuje się wydajnością niedoścignioną przez inne szampony. Delikatnie oczyszcza włosy, podczas gdy hydrolizowane proteiny jedwabiu odżywiają je.

ehair.pl

23


EASY CARE T fito- i aromaterapia w służbie włosom

DREAM – natychmiastowa regeneracja włosów

www.

.pl


nowości

artègo Zabieg odbudowujący włosy DREAM artègo 1

Dzięki działaniu keratyny i protein jedwabiu włosy będą lśnić jak nigdy dotąd. Zabieg DREAM artègo służy do głębokiej odbudowy włosów uwrażliwionych za pomocą 4 produktów:

4

1 szamponu oczyszczającego DREAM artègo, pojemność: 1000 ml 2 odbudowującego K-fluidu DREAM artègo, pojemność: 500 ml 3 odbudowującej maski DREAM artègo, pojemności: 150 ml, 500 ml 4 szamponu odżywczego DREAM artègo, pojemności: 250 ml, 1000 ml 2

Kuracja odbudowująca faktycznie regeneruje włókno włosa, przez co zyskała uznanie nie tylko wśród stylistów używających jej w swojej pracy, ale również klientek, które ją wypróbowały. Pozytywna reakcja na dotychczasowy zabieg zmotywowała laboratoria artègo do dalszych badań i rozwoju usługi w celu zwiększenia jej skuteczności i osiągnięcia trwalszego efektu. W ten sposób powstała nowa linia odbudowująca DREAM artègo. Metoda aplikacji zabiegu DREAM artègo: Faza 1. Umyj włosy szamponem oczyszczającym DREAM artègo. Faza 2. Zaaplikuj K-fluid DREAM artègo na wilgotne włosy. Faza 3. Wysusz włosy za pomocą suszarki, a następnie spłucz je obficie wodą. Faza 4. Nałóż maskę DREAM artègo. Faza 5. Stosuj szampon odżywczy DREAM artègo.

3 W celu przedłużenia efektu pielęgnacji uzyskanego w salonie, zaproponuj swojej klientce odżywczy szampon i maskę DREAM artègo. Składniki fitoterapeutyczne zawarte w produktach z serii DREAM: Olejek jojoba działa oczyszczająco i ochronnie, a jednocześnie wzmacnia włosy.

Olejek z awokado wygładza i odżywia skórę głowy i włosy.

Wasabi łagodzi podrażnienia skóry głowy i poprawia trwałość koloru włosów.

Serycyna tworzy warstwę ochronną, która daje uczucie miękkości, gładkości oraz sprawia, że włosy mają zdrowy i aksamitny wygląd.

Składniki aromaterapeutyczne zawarte w produktach z serii DREAM: Cynamon działa tonizująco i rozgrzewająco. Dostarcza siły i wigoru.

Olejek ylang-ylang rozgrzewa, daje pewność siebie i pozwala pokazać „kobiecą” stronę naszej natury. Łagodzi stres i obniża bezsenność.

Zapach wanilii i toffi uspokaja i relaksuje. Wprowadza umysł i ciało w stan harmonii.

Zabieg przeciwsłoneczny SUNRISE artègo Wzbogacony w zioła wierzbówki kiprzycy, oleje z awokado i jojoby oraz filtry ochronne UVA i UVB. Kosmetyki artègo z serii SUNRISE mają skuteczne działanie przeciw starzeniu się skóry głowy. Wodoodporne i ochronne filtry czynią je idealnymi kosmetykami do włosów narażonych na działanie promieni słonecznych.

26

olejek przeciwsłoneczny SUNRISE artègo

szampon przeciwsłoneczny SUNRISE artègo

odżywka przeciwsłoneczna SUNRISE artègo

• formuła wzbogacona o olejek arganowy, olejek z rokitnika i witaminę E chroni włosy przed szkodliwym działaniem słońca, wiatru, słonej lub chlorowanej wody • przeciwdziała powstawaniu wolnych rodników • zawiera filtry UVA i UVB • olejek można stosować po opalaniu na skórę w celu jej ukojenia i nawilżenia

• nawilżający i odświeżający szampon do włosów i ciała • formuła wzbogacona o olejek arganowy i olejek jojoba zapewnia odżywienie, ochronę oraz nadaje miękkość, a także jedwabistość włosom i skórze • przeciwdziała powstawaniu wolnych rodników • zawiera filtry UVA i UVB

• odżywka w kremie wzbogacona o olejek arganowy i zioła kanadyjskie zapewnia nawilżenie, odżywienie, ochronę i blask włosów • przeciwdziała powstawaniu wolnych rodników • zawiera filtry UVA i UVB

pojemność: 150 ml

pojemność: 250 ml

pojemność: 150 ml


Koloryzacja artègo liderem w salonach fryzjerskich w Polsce wg BSM. Badanie przeprowadzono wśród 600 salonów fryzjerskich na terenie Polski w okresie 19–30 listopada 2013 roku. Badania wykazały mocną pozycję marki artègo na rynku fryzjerskim w Polsce. Dziękujemy za zaufanie!

www.

.pl


WWW.DAVINES.COM


PONADCZASOWE PIĘKNO

CEL ŻYCIA TO SPRAWIĆ, ABY SERCE ZABIŁO W RYTMIE WSZECHŚWIATA, ABY W SWEJ ISTOCIE CZŁOWIEK DORÓWNAŁ NATURZE. Wybierane przez fryzjerów, którzy cenią wyjątkowość

Pamięci J. Campbella


nowości

Davines

DAVINES SU SUNCARE SYSTEM Stworzyliśmy zapobiegający starzeniu system pielęgnacji włosów wystawionych na działanie słońca. Produkty z linii SU posiadają właściwości przeciwutleniające, przez co zapewniają ochronę i pielęgnację włosów narażonych na działanie czynników środowiskowych, takich jak słońce, słona morska woda oraz chlor. Składniki aktywne naturalnego pochodzenia poprawiają stan fizjologiczny włosów i skóry, pozostawiając je doskonale nawilżone i odżywione. Zabezpieczone i wypielęgnowane włosy odzyskują naturalną miękkość, połysk i jedwabistość.

Produkty SU mają neutralny wpływ na środowisko. Davines wspiera akcję ekologiczną Zero Impact®, dzięki której dwutlenek węgla wytworzony podczas produkcji opakowań jest kompensowany w postaci zasadzenia nowych drzew, które równoważą jego emisję.

SU / MILK – NOWOŚĆ

SU / SUN OIL – NOWOŚĆ

Mleczko SU – wielozadaniowy produkt do wszystkich rodzajów włosów z ekstraktem ze słodu

Wodoodporny ochronny i nawilżający olejek przeciwsłoneczny do włosów i ciała z olejkiem arganowym

Użyty przed opalaniem nawilża włosy i chroni kolor przed wyblaknięciem oraz promieniami UV. Zapobiega ich wysuszeniu oraz zniszczeniu. Użyty po opalaniu i po umyciu włosów szamponem, dodaje włosom blasku i dyscyplinuje je. Włosy stają się miękkie i błyszczące. Nawilża, ułatwia rozczesywanie, eliminuje puszenie się włosów oraz nadaje wyjątkowy efekt wygładzenia. Sposób użycia: Jako zabezpieczenie – nałóż na suche lub wilgotne włosy. Jako odżywka – po myciu włosów spryskaj, przeczesz i równomiernie rozprowadź produkt. Nie spłukuj.

Do włosów i ciała wystawionych na działanie słońca, chloru i soli. Doskonale nawilża dzięki zawartości olejku arganowego, olejku jojoba i witaminy E. Ochronę zapewniają filtry UVA i UVB. Sposób użycia: Aplikuj na ciało i włosy, szczególnie na końcówkach. W czasie dłuższego opalania zastosuj powtórnie.   Pojemność: 125 ml

Pojemność: 135 ml

SU / SHAMPOO

SU / WASH

Ochronny szampon po opalaniu z proteinami migdałów

Płyn do mycia włosów i ciała po opalaniu z olejkiem morelowym

Do włosów eksponowanych na działanie słońca. Szampon zapewnia doskonałe nawilżenie włosów. Ceramidy, kwasy tłuszczowe i olejek z awokado zapewniają działanie restrukturyzujące. Proteiny migdałów wzmacniają działanie ochronne przeciw słońcu, chlorowi i soli morskiej.

Do włosów i skóry wystawionych na działanie słońca, chloru i soli. Mleczan mentylu pochodzący z substancji naturalnych wywołuje przyjemny efekt chłodzenia. Dzięki obecności kwasu mlekowego właściwa dla skóry powłoka kwasowa ulega wzmocnieniu. Pojemność: 250 ml

Pojemność: 250 ml

30


nowości

Davines

OI / MINIPRODUKTY Kosmetyki OI teraz dostępne w podróżnych opakowaniach! Opakowania o małej pojemności idealnie nadają się na wakacyjny wyjazd, służbową podróż, a także na wyjście na basen czy siłownię. Na pewno sprawdzą się również jako prezent dla bliskiej osoby! Produkty o silnych właściwościach przeciwutleniających z olejkiem Roucou, bez siarczanów i parabenów.

OI / SHAMPOO Kremowy i delikatny szampon odżywczy do wszystkich rodzajów włosów. Już przy pierwszym zastosowaniu włosy pozostają miękkie, zdrowe i błyszczące. Najlepszy efekt uzyskasz, stosując szampon razem z odżywką i mleczkiem OI. Pojemność: 90 ml

OI / CONDITIONER Delikatny krem odżywczy, który nadaje włosom objętość oraz zapewnia połysk i miękkość. Przyspiesza proces suszenia włosów, a także chroni strukturę włosa przed wysoką temperaturą suszarki i prostownicy. Pojemność: 75 ml

OI / ALL IN ONE MILK Wielofunkcyjny preparat w sprayu bez spłukiwania do wszystkich rodzajów włosów. Mleczko nawilża i dodaje objętości bez obciążania. Odżywia włosy i eliminuje ich puszenie się. Usprawnia suszenie, zabezpiecza przed ciepłem i wydłuża trwałość efektu stylizacji. Pojemność: 50 ml

31


prezentacje

Davines

Finest Pigments

Linia pigmentów bezpośrednich do włosów, których formuły zawierają do 98% składników pochodzenia naturalnego.

Finest Pigments jest systemem do łagodnej koloryzacji włosów, prostym i szybkim w użyciu, niezawierającym amoniaku i niewymagającym stosowania aktywatora. Produkty te stanowią idealne wprowadzenie do usług koloryzacji, nie zobowiązując klientów do powtarzania zabiegu tym samym kolorem. Podkreślają naturalną barwę włosów, dodając im nowych odcieni i refleksów, które stopniowo tracą intensywność w okresie obejmującym 8–10 myć. Finest Pigments to elastyczny system koloryzacji włosów. Wszystkie 14 odcieni można stosować w postaci czystej lub mieszanej. Można je rozcieńczać preparatem nabłyszczającym Finest Gloss w celu uzyskania intensywnego połysku włosów o naturalnym kolorze lub dla idealnego ożywienia włosów koloryzowanych. Finest Pigments to zestaw preparatów świetnie sprawdzających się podczas tonowania pasemek. Preparaty te umożliwiają uzyskanie intensywnych refleksów i odcieni na włosach rozjaśnianych. Finest Pigments idealnie nadaje się do naturalnego maskowania pierwszych siwych włosów. Produkty z linii Finest Pigments przeznaczone są zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.

14 odcieni + 1 nabłyszczacz Możliwość mieszania odcieni Pojemność butelki: 280 ml Czas działania: 20 minut

Więcej informacji na www.facebook.com/davinespolska

32


ITELY HAIRFASHION esencja włoskiego stylu...

AQUARELY IMP farba z intensywnymi mikropigmentami

drobniejszy pigment – „mikropigment”, mniejsze odchylenie łuski włosa podczas farbowania, mniejsza alkaliczność, tzn. 4–5-krotnie mniej amoniaku szybsza i głębsza penetracja włosa, dłuższa trwałość koloru wydłużona trwałość koloru dzięki łączeniu się pigmentu z białkiem włókien włosowych 100% krycie siwych włosów, bez dodatku „natur”

ITELY w Polsce nieustające promocje oklejanie salonów partnerskich atrakcyjnymi grafikami ze zindywidualizowanymi napisami szkolenia techniczne UWAGA! Wkrótce możliwość wyjazdu do centrum szkoleniowego BIOLIFE w Mediolanie. Więcej informacji u dystrybutorów regionalnych.

Dystrybutorzy regionalni ITELY HAIRFASHION: Bełchatów, tel. 502 357 372; Bydgoszcz, tel. 502 292 333; Dębica, tel. 14 681 43 62; Gdynia, tel. 586 650 852; Gniezno, tel. 605 127 723; Gorzów Wlkp., tel. 957 353 666; Jelenia Góra, tel. 517 511 503; Kielce, tel. 535 555 458; Legnica, tel. 768 623 048; Kalisz 664 192 275; Leszno, tel. 655 201 296; Łódź, tel. 42 678 49 43; Lublin, tel. 818 879 464; Olsztyn, tel. 895 237 281; Pabianice 42 211 40 45; Płock, tel. 24 264 35 34; Poznań, tel. 618 642 035; Puławy, tel. 818 879 464; Ryki, tel. 606 489 828; Rzeszów, tel. 500 741 330; Sandomierz, tel. 535 555 458; Swarzędz, tel. 662 655 655; Toruń, tel. 56 664 00 01; Tychy, tel. 32 329 45 67; Warszawa Bemowo, tel. 22 664 80 79; Warszawa Praga Pn., tel. 22 818 61 77; Warszawa Praga Pd., tel. 22 8792512, Włocławek, tel. 600 100 666; Wrocław, tel. 789 415 411; Zakopane, tel. 696 961 152; Zgierz, tel. 604 346 619; Poszukujemy dystrybutorów w: Białymstoku, Częstochowie, Opolu, Radomiu, Siedlcach i Szczecinie. www.itely.pl


nowości

Nowość w Twoim salonie – osłonki do okularów

Czy wiesz, że około 10 milionów Polaków nosi okulary?

Osoby te stanowią olbrzymią grupę klientów salonów fryzjerskich. Problem zabezpieczenia oprawek podczas farbowania jest więc powszechny. Zdarza się, że zaradne klientki przynoszą zastępczą parę okularów, jednak w zdecydowanej większości o ochronę okularów musi zadbać fryzjer. Salony radzą sobie z tym problemem, stosując różne techniki. Najczęstsze jest owijanie okularów aluminiową folią, ale niestety nie jest to zbyt trafiony sposób, ponieważ folia może pokaleczyć wrażliwą i delikatną skórę za uszami. Inni używają folii spożywczej, która wprawdzie nie kaleczy, ale z reguły przywiera do oprawek i trudno ją potem zdjąć. Z kolei nakładanie na okulary palców gumowych rękawiczek… wydaje się mocno „naciąganym” pomysłem. Każdy z wymienionych sposobów jest nieprofesjonalny i kłopotliwy zarówno dla fryzjera, jak i klienta.

Osłonki do okularów to nowość i specjalnie dedykowany produkt,

który w znakomity sposób zapewni ochronę okularów Twoich klientek i pozwoli im w pełni uczestniczyć w zabiegu. Korzystając z osłonek, będą mogły komfortowo spędzić czas również po nałożeniu farby. Jednorazowe foliowe osłonki są łatwe w zastosowaniu, higieniczne i ekonomiczne. Przy minimalnym nakładzie podniesiesz komfort swojej pracy oraz pozytywnie zaskoczysz klienta, co niewątpliwie podwyższy prestiż Twojego salonu.

www.oslonkidookularow.pl

34


Drogocenny olejek Tsubaki w Twoich rękach ROZŚWIETLA I NADAJE WITALNOŚĆ DOJRZAŁYM, SIWYM LUB FARBOWANYM WŁOSOM.

Naturalny olejek typu anti-age stworzony na bazie Kamelii japońskiej, który przywraca młodość i połysk włosom, jednocześnie chroniąc ich kolor.

Produkt dostępny w sieci specjalistycznych sklepów fryzjerskich:


nowości

OLEJEK TSUBAKI

Odkryj nową esencję piękna, na, przywróć młodość swoim włosom Olejek Tsubaki uzupełnił ekskluzywną linię produktów pielęgnacyjnych – Gold Oil Essence. Zadaniem produktu jest zapobieganie głównym oznakom starzenia się włosów, takim jak niewystarczające odżywienie, niski poziom nawilżenia czy brak połysku, a także zapewnienie ochrony koloru. OLEJEK TSUBAKI posiada wysoką zawartość polifenoli i kwasów tłuszczowych typu omega-6 i omega-9, co w połączeniu ze składnikami aktywnymi gwarantuje skuteczną absorpcję istotnych dla włosa wartości odżywczych, które:

– odbudowują strukturę aminokwasową kutikuli włosa, – odżywiają korę włosa, wzmacniając go od wewnątrz i nadając elastyczność, – nadają połysk, – pomagają zwalczać stany zapalne skóry, łupież i podrażnienia. Działanie ochronne wzmocnione jest przez obecność witaminy E, octanów oraz filtrów słonecznych UVA-UVB gwarantujących ochronę przed promieniami słońca.

PODSTAWOWE ZADANIA OLEJKU TSUBAKI: 1. Nawilżenie 2. Regeneracja 3. Odżywienie 4. Wygładzenie i zmiękczenie 5. Nadanie połysku 6. Przywrócenie młodego wyglądu włosom

Cofnij zegar biologiczny swoich włosów! Cenny olej Tsubaki pozyskiwany jest z tzw. japońskiej zimowej róży, która kwitnie zimą, w ekstremalnych warunkach, zaopatrując nasiona w bogate składniki ochronne. Proces ręcznego zbierania oraz tłoczenia nasion na zimno pozwala na maksymalne zachowanie ich składników odżywczych. Ten hypoalergiczny środek od lat wykorzystywany jest w Japonii nie tylko do pielęgnacji włosów, ale także skóry. Produkt nałożony na lekko wilgotne lub suche włosy nadaje im blask oraz niweluje ich puszenie się. Może być stosowany jako maska – przy długotrwałym stosowaniu domyka łuskę włosa i głęboko nawilża. Sposób użycia: Mokre włosy – dodatkowe odżywienie, nawilżenie i regeneracja Zaaplikuj kilka kropel produktu na dłoń, w zależności od ilości i grubości włosów. Nałóż olejek na wilgotne, osuszone tylko ręcznikiem włosy. Produkt zostanie bardzo szybko wchłonięty, nie spłukuj go. Przystąp do modelowania i ciesz się efektem pięknych, zdrowych włosów. Suche włosy – wyjątkowa miękkość, witalność i nabłyszczenie Nałóż produkt na długościach i końcówkach włosów. Już kilka kropel wystarczy, żeby nadać włosom spektakularny połysk i ujarzmić niesforne pasma. Wykończ fryzurę tak, jak lubisz. Pojemności: 30 ml, 130 ml

38


STYL & NOWOCZESNOŚĆ HOTLOOK SYSTEM INDUKCYJNY N°701 premium

PROFESJONALNY MIKSER DO FARB N°550

PRO-MASK PROFESJONALNE OSŁONKI NA TWARZ

PROFESJONALNA LOKOWNICA DO WŁOSÓW TWISTER 305 premium

Poznaj nowy sprzęt i akcesoria Fale Loki Koki...

Zeskanuj kod QR

Produkty dostępne wyłącznie w sklepach Fale Loki Koki

www.falelokikoki.pl


Ciesz się latem

, chroń włosy p

rzed słońcem


SOLAR CARE

Produkty dostępne w sieci


prezentacje

MONTIBELLO SOLAR CARE

TECHNOLOGIA SUN-HAIR PROTECTION COMPLEX

Udowodniono, że promienie UV są jedną z podstawowych przyczyn utraty koloru włosów i niszczenia włókien włosa. Ponadto sól morska, chlor i piasek mają wpływ na zewnętrzny aspekt włosów, ponieważ niszczą ochronną warstwę hydrolipidów, a także na cechy wewnętrzne, zmieniając strukturę keratyny. Włosy stają się słabsze, odwodnione, tracą swój połysk, są trudniejsze w rozczesywaniu i zmienia się ich kolor. Co więcej, na promienie słoneczne reaguje również skóra głowy, co może doprowadzić do powstawania podrażnień.

IBELLO

E MONT

R CAR N SOLA

SZAMPO

Inteligentny filtr przeciwsłoneczny: filtr UV połączony z molekułami odżywczymi i regenerującymi, które poprawiają wydajność tradycyjnych filtrów słonecznych. Dzięki swoim ładunkom dodatnim są w  stanie połączyć się z  ładunkami ujemnymi włosów, znajdującymi się głównie w  tych miejscach, gdzie włókno włosa jest najbardziej uszkodzone. Jego kumulatywny efekt sprawia, że działanie potęguje się wraz z każdą kolejną aplikacją. • Składnik ochrony UV pochodzenia roślinnego (pestki słonecznika): chroni kolor i włosy przed działaniem wolnych rodnikow. • Aloe vera: aktywny środek przynoszący ukojenie, nawilżający i nadający miękkość włosom i skórze głowy. • Aminokwasy pochodzenia morskiego: regenerują i wygładzają kutykulę. Nadają połysk. REZULTATY • Włókna włosa i skóra głowy chronione przed słońcem, chlorem, piaskiem i solą. • Włosy miękkie i wyraźnie zregenerowane. • Dobrze chroniony kolor.

OŃCEM RZED SŁ

ONA P – OCHR

Technologia SUN-HAIR PROTECTION COMPLEX. Eliminuje resztki soli i chloru, chroni kolor włosów. Zapach: orzeźwiający, owocowy, o lekkim aromacie kwiatowym i delikatnej bazie wanilii i piżma. Sposób użycia: Rozprowadzić na mokrych włosach, rozmasować, pozostawić na włosach, a następnie dokładnie spłukać. Pojemność: 300 ml

ODŻYWKA W SPRAYU

SOLAR CARE MONTIBE

LLO – OCHRONA PRZE

D SŁOŃCEM

Technologia SUN-HAIR PROTECTION COMPLEX. Szybka i intensywna ochrona koloru i zewnętrznej struktury włosów. Zapach: orzeźwiający, owocowy, o lekkim aromacie kwiatowym i delikatnej bazie wanilii i piżma. Sposób użycia: Rozpylić na włosy suche lub wilgotne przed lub podczas ekspozycji na słońce. NIE SPŁUKIWAĆ. Pojemność: 125 ml

O SŁOŃCE NTIBELL SPOZYCJI NA O M E R EK CA SOLAR SÓW PO MASKANERACJA WŁO – REGE Technologia SUN-HAIR PROTECTION COMPLEX. Regeneruje, odbudowuje i nawilża włókna włosa. Pielęgnacja wewnętrznej struktury. Zapach: orzeźwiający, owocowy, o lekkim aromacie kwiatowym i delikatnej bazie wanilii i piżma. Sposób użycia: Zabieg pielęgnacyjny do stosowania po ekspozycji włosów na słońce. Rozprowadzić produkt na umytych i osuszonych ręcznikiem włosach, rozczesać, pozostawić na włosach, a następnie dokładnie spłukać. Pojemność: 200 ml

42


m, iadczenie im dośw . tn e im -l k 9 rs z yzje fryzur rmom fr fo u – stylista m m y n w z syc entó ierny kla ksperym e w i , h o c ll y e ln b a ti arki Mon l sportów ekstrem trener m ie ic lb ie –w Prywatnie . h c zyczny

gęza Leszek Li

Na co należy zwrócić uwagę latem, jeśli chodzi o pielęgnację i ochronę włosów? Czy wskazana jest zmiana odżywki, stosowanie sprayu ochronnego itp.? Jaki kosmetyk kupić? Pamiętajmy, że okres letni to czas częstych wyjazdów wakacyjno-wypoczynkowych, ale też czas, kiedy chętniej wychodzimy z przysłowiowych czterech ścian. Niestety promieniowanie UV, na które narażone są nasze włosy – powoduje szybszą utratę koloru, przesuszenie czy problemy z rozczesywaniem. Warto zadbać o równowagę hydrolipidową włosów, a zwłaszcza wtedy, gdy wyjeżdżamy w cieplejsze miejsca, gdzie włosy częściej wystawiamy na działanie promieni słonecznych czy moczymy w morskiej bądź chlorowanej basenowej wodzie. Swoim klientkom w okresie letnim zawsze radzę skupić się na ochronie włosów i proponuję „serię letnią”, czyli szampon, odżywkę i spray ochronny marki Montibello. Cała seria oparta jest na technologii SUN-HAIR PROTECTION COMPLEX. Posiada ona inteligentny filtr przeciwsłoneczny połączony z molekułami odżywczymi i regenerującymi. Jak pielęgnować włosy w mieście, a jak na plaży? Rozróżniając miejską dżunglę od lenistwa plażowego, możemy porównać czas, kiedy nasze włosy poddawane są działaniu promieni UV. W mieście częściej przebywamy w budynkach, gdzie nie wystawiamy naszych włosów na słońce. W przeciwieństwie do plażowiczów wylegujących się całe dnie w promieniach słonecznych. Pielęgnacyjna seria Montibello Solar Care After-Sun opracowana jest w taki sposób, aby zarówno w mieście, jak i na ciągłym słońcu zabezpieczyć, nawilżyć i odżywić włosy. W przypadku dłuższych wyjazdów do ciepłych krajów proponuję swoim klientkom dodatkowe nawilżenie w postaci olejku bursztynowo-arganowego bądź olejku Tsubaki z serii Gold Oil Essence. Produkty te, bogate w kwasy omega-6 i omega-9 oraz witaminy, utrzymują wewnętrzne nawilżenie włosa, uzupełniając i wspierając w ten sposób „serię letnią”. Wiadomo, że włosy – zwłaszcza farbowane, a takie ma większość Polek – blakną na słońcu. Jak zapobiegać temu zjawisku? Włosy farbowane + słońce = matowy i nieciekawy kolor, to fakt. Nawet naturalny włos na słońcu zmienia swój koloryt. Możemy stosować kosmetyki do pielęgnacji włosów koloryzowanych, ale w okresie letnim to może nie wystarczyć. Nie wszystkie kosmetyki dostępne na rynku posiadają filtry ochronne UV. W przypadku serii Solar Care After-Sun zastosowano roślinny składnik ochronny UV z pestek słonecznika, który zabezpiecza kolor i włosy przed działaniem wolnych rodników. Za miękkość i nawilżenie odpowiedzialny jest aktywny środek – Aloe vera. Aminokwasy pochodzenia morskiego regenerują i wygładzają łuskę włosa, dzięki czemu uzyskujemy duży połysk i gwarancję, że kolor nie zmatowieje. W końcu włosy są naszą wizytówką… Panie w podróży często oszczędzają na bagażu i eliminują z niego kosmetyki ochronne, biorąc tylko szampon i to zwykle w postaci próbek. Z czego w takim przypadku można zrezygnować, a co absolutnie warto wziąć na urlop? Podróż zawsze kojarzyła mi się z eliminowaniem niepotrzebnych gadżetów. Tylko teraz musimy zadać sobie pytanie, co jest dla nas zbędnym balastem, a co niezbędnym kosmetykiem do pielęgnowania naszego wizerunku? Dla osób żyjących „na walizkach” rewelacyjnym produktem będzie Montibello Smart Touch. Jest to produkt 12 w 1, dzięki któremu nie musimy zabierać kilku produktów do pielęgnacji i  kilku do stylizacji. Tak naprawdę możemy zabrać szampon, odżywkę i Smart Touch. Produkt ten jest odpowiedzialny między innymi za: nawilżenie, odbudowę, ochronę koloru, sklejenie rozdwojonych końcówek, odporność na złamania, ochronę termiczną, blask, objętość i gęstość… a przede wszystkim mieści się w 150 ml opakowaniu, które zmieścimy wszędzie. Mniejsza pojemność produktu może sprawić, że nie musimy rezygnować z naszych ulubionych kosmetyków. Tak też dzieje się z linią olejków Gold Oil Essence (bursztynowo-arganowy lub Tsubaki). Dostępne są w podróżnych pojemnościach (30 ml), co w zupełności wystarczy na cały okres letni. Olejki wpływają na równowagę hydrolipidową, a utrzymanie optymalnego nawilżenia włosa jest najważniejsze, szczególnie latem!

43


uroda

Trendy COULEUR CARAMEL

Słoneczna pogoda, błękit morza, intensywne barwy natury – wiosna wraz z nadchodzącym po niej latem raczy nas swoim pięknem w szczególny sposób. Marka Couleur Caramel dała się całkowicie ponieść tej wspaniałej energii unoszącej się nisko w powietrzu i pragnie zainspirować Was do odkrywania naturalnego piękna. W sezonie wiosna/lato 2014 Couleur Caramel widzi świat przez różowe okulary! Królować będzie promienna cera oraz iskrzące spojrzenie. Na uwagę zasługiwać będzie przede wszystkim zadbana skóra twarzy. „Must have” sezonu to rozświetlona, świeża i promienna skóra. Katarzyna Owca – Make-up Artist Couleur Caramel, proponuje obudzić makijaż z zimowego uśpienia i wykorzystać produkty rozświetlające Couleur Caramel: pudry, cienie do powiek czy błyszczyki. – Wiosna i lato kojarzą się z delikatnością i świeżością. Tak też jest z makijażem. Kolory pudrowego różu, delikatnych brązów to barwy naturalne, a zarazem bezpieczne. Makijaże tego sezonu mają dawać efekt lekkości. Świetlista cera, delikatne różowe kości policzkowe i usta oraz pastelowe „smoky eyes” to zdecydowanie kwintesencja kobiecości. W takich barwach każda z nas na pewno czuć się będzie wyjątkowo! – podkreśla Katarzyna Owca.

Nowy sezon to nowe trendy i nowa kolorystyka! Hitem lata 2014 będą powieki pomalowane tylko jednym cieniem lub kredką, najlepiej z palety niebieskiego albo fioletu w najróżniejszych jego odcieniach. Fiolety idealnie odświeżają oko, podkreślają tęczówkę i niwelują zmęczenie. Niech makijaż zaproponowany przez Katarzynę Szary doda Wam inspiracji i odwagi w podkreśleniu oka. Wiosna/lato 2014 należy do wszelkiego rodzaju kosmetyków podkreślających opaleniznę. Są to naturalne odcienie beżu, brązów, a także złota. Kolory te mają przede wszystkim podkreślić naturalne piękno kobiety.

Makijaż: Ewelina Zych Modelka: Daniela P. Ziemian

Makijaż modelki zaproponowany przez Couleur Caramel stworzony został przede wszystkim po to, by wydobyć oraz zaostrzyć jej spojrzenie. Makijaż przydymiony, w kolorze brązu, z mocniejszym zaakcentowaniem dolnej powieki i ustami w  kolorze nude to idealna propozycja dla Pań, które cenią sobie elegancję i  klasę w makijażu, ale stawiają na neutralne odcienie.

Nasza modelka to brunetka o ciemnej oprawie oczu, brązowy „smoky” idealnie podkreśla jej oczy, mocniejsze zaakcentowanie dolnej powieki dodaje charakteru i intrygującego spojrzenia. W naszej propozycji stawiamy na oczy i to one mają przyciągać główną uwagę!

W obecnym sezonie na uwagę nadal zasługiwać będzie makijaż „nude look”. Trend ten został zapoczątkowany już kilka sezonów temu. Makijaż neutralny, niemal niewidoczny, make-up „no make-up”. Wydawać by się mogło, że makijaż ten jest bardzo łatwy w wykonaniu, nic bardziej mylnego! Trzeba uważać, by odpowiednio dobrać kolor podkładu, kremu korygującego, czy też pudru. Źle dobrany kosmetyk podkreśli tylko nasze niedoskonałości, zamiast je ukryć. Makijaż „nude look” to lekko pomalowane tuszem rzęsy (jedna warstwa), podkreślone różem kości policzkowe, który doda cerze świeżości i blasku, oraz usta pomalowane pomadką w delikatnym odcieniu różu.

Makijaż: Katarzyna Owca Foto: Władysław Prażuch Modelka: Małgorzata Pytka

Na wieczór i nie tylko nadal trendy będzie krwisty kolor pomadki, jeśli tylko będzie to pomadka matowa! Twoje usta powinny wyglądać tak, jakbyś właśnie wypiła sok owocowy. Rada wizażystów Couleur Caramel: jeśli oczy są mocniej pomalowane, usta pozostawiamy bardziej naturalne. Z kolei jeśli usta podkreślamy czerwienią, na powieki aplikujemy neutralne cienie.

Tworząc trendy wiosna/lato 2014, marka Couleur Caramel postawiła na kobiecość, porównując ją do delikatnego kwiatu, który, gdy rozkwitnie, zachwyca swym pięknem. Tylko w czerwcu i lipcu zdrowy start z Couleur Caramel. Udostępniamy nasze kosmetyki z ponad 40-procentowym rabatem. Oferta limitowana, wyłącznie dla Salonów Piękności, Salonów Kosmetycznych, Wizażystów, Salonów Fryzjerskich. Dodatkowo przy zakupie minimum 1000 zł netto dwudniowe szkolenie z makijażu ślubnego gratis. Szkolenie prowadzone w formie warsztatów przez wizażystów Couleur Caramel Polska w grupach 4–7 osób. Zapraszamy na szkolenia do Akademii Couleur Caramel. Już wkrótce ruszamy z nowymi terminami. Teraz nasza marka jest już dostępna u naszych dystrybutorów: Hurtownia Nowa, Jaworzno, ul. Słowackiego 1 Hurtownia Ongles, Warszawa, ul. Admiralska 10

Eco Life ul. Kosmonautów 6, 41-303 Dąbrowa Górnicza tel. 512 985 884, info@ecoandlife.pl www.ecoandlife.pl

44


Makijaż: Aleksandra Siniarska-Bernat

Inspiracje COULEUR CARAMEL

Makijaż: Katarzyna Szary

Makijaż: Łukasz Bier

Makijaż: Ewelina Zych

45


prezentacje

MEZOT TERAP PIA A MIK KROIGŁOWA NA A POR ROST WŁOSÓW Proponujemy efektywne zabiegi stymulujące naturalne procesy regeneracyjne i pobudzające wzrost włosów. Mezoterapia mikroigłowa na skórę głowy z preparatem Hairzon zapewnia: • zahamowanie procesu wypadania włosów, • stymulację porostu włosów na skórze głowy, • zwiększenie gęstości włosów. Mezoterapia mikroigłowa jest wykonywana opatentowanym aparatem. Posiada on regulację głębokości i częstotliwości nakłuć, gwarantując bezpieczeństwo i przede wszystkim skuteczność. Zabieg polega na aplikacji na skórę głowy nowoczesnego preparatu Hairzon, a następnie wykonaniu automatycznych mikronakłuć.

IDEALNA APL LIK KACJA A

Zastosowana technologia umożliwia wykonanie idealnych nakłuć bez szarpania skóry, a specjalna nakładka zapewnia stabilność igły oraz jej idealną pozycję. Zabieg nie wymaga specjalistycznych szkoleń, jest szybki i łatwy do wykonania. Aparat umożliwia wykonanie 6300 mikrokanałów na minutę, aktywując w ten sposób skórę do samoregeneracji. Co istotniejsze, kanaliki otwierane są równomiernie i z jednakową głębokością, zapewniając efekt, jakiego nie można uzyskać, stosując mechaniczne rolery. W przeciwieństwie do rolerów automatyczna mezoterapia mikroigłowa gwarantuje wykonanie znacznie skuteczniejszych zabiegów z zachowaniem pełnej higieny.

PONADTO

• Doskonałą technologię aparatu chronią 3 patenty. • Badania potwierdzają skuteczność i bezpieczeństwo zabiegów.

HAIRZON – ZAA AWAN NSOWANY Y PR REPARA RAT NA A WŁO OSY

Efektywność zabiegu potęguje preparat Hairzon szwajcarskiej firmy Dermica Switzerland. Jest on aplikowany w głąb skóry pod wpływem rytmicznych mikronakłuć. • Zabieg odżywia mieszki włosowe i oddziałuje korzystnie na mięsień przywłosowy. Preparat stymuluje cyrkulację krwi i wzrost mieszków włosowych w przypadku łysienia androgenowego. • Aktywne składniki dostarczają skórze głowy niezbędną energię do regeneracji i wzmacniają włosy we wszystkich cyklach ich życia oraz zwiększają ich gęstość.

Na adssze edł cz zas na na aturralne e za agę ęsz zcze enie e włosó ów! WIĘCEJ INFORMACJI: ABACOSUN tel. 58 664 64 51 www.abacosun.pl

46


prezentacje

NOŻY YCZKII LIFT TIN NGU UJĄ ĄCE® LIFTING, SPŁYCANIE ZMARSZCZEK NOŻYCZKI LIFTINGUJĄCE® to absolutna rewolucja, która w zupełnie nieinwazyjny i bezpieczny sposób pozwoli Ci pozbyć się zmarszczek oraz napiąć i ujędrnić skórę. To pierwszy na rynku zabieg dający tak spektakularne efekty w tak krótkim czasie. Jego formuła opiera się na innowacyjnym wykorzystaniu zdolności skóry do samoregeneracji. Dzięki temu wygląda ona na młodszą, piękniejszą i bardziej wypoczętą.

SPEKTAKUL LAR RNE EFE EKTY: • • • • • • • •

spłycenie zmarszczek poprawa napięcia i elastyczności skóry zwiększenie gęstości skóry wygładzenie skóry poprawa owalu twarzy regeneracja skóry trądzikowej rozjaśnienie cery regeneracja każdego punktu na twarzy

Zabieg przywraca skórze witalność i energię, a także regeneruje mięśnie.

WYTNIJ ZM MARSZCZK KI SKUTECZ ZNIE E I BEZ ZPIE ECZ ZNIIE

NOŻYCZKI LIFTINGUJĄCE® to coś więcej niż krem. Dzięki aktywacji procesów odnowy komórkowej zabieg gwarantuje 100% skuteczność i widoczne rezultaty już po pierwszym zastosowaniu. NOŻYCZKI LIFTINGUJĄCE® to zabieg oparty na tym, co daje nam natura, dlatego możesz mieć pewność jego wyjątkowego bezpieczeństwa.

JAK DZIAŁA AJĄ Ą NOŻY YCZKI LIFTIINGU UJĄCE E®?

Zabieg wykorzystuje rewolucyjne działanie bioliftingu uzyskanego dzięki zastosowaniu aż 6 skutecznych rodzajów bioprądów oraz multipolarnych fal radiowych. Biolifting to stymulacja skóry właściwej, pozwalająca na jej lepsze napięcie, wygładzenie i przywrócenie młodszego wyglądu. Podczas zabiegu: • następuje stopniowa odnowa komórek, które z różnych przyczyn uległy destrukcji, • zwiększa się synteza naturalnych budulców skóry: kolagenu, elastyny i ATP, • następuje redukcja zmarszczek, • poprawiają się witalność i metabolizm skóry oraz ruch limfy. Skóra jest uwolniona od zanieczyszczeń i resztek makijażu. Promienieje młodością i blaskiem.

ZABIEG WZMOCNIONY TECHNOLOGIĄ MULTIPOLARNYCH FAL RADIOWYCH Dzięki zastosowaniu dodatkowej energii zabieg jest jeszcze bardziej skuteczny i bezwzględny dla zmarszczek. Tego nie potrafi żaden krem!

NIE MA NIC LEPSZEGO DLA TWOJEJ SKÓRY! WIĘCEJ INFORMACJI: ABACOSUN tel. 58 664 64 51 www.abacosun.pl

48


www.tovares.pl


porady

Nie zapominaj o myciu przed dezynfekcją! Sanityzacja i higiena w salonie to równie ważny proces jak dezynfekcja. Mycie to pierwszy etap dekontaminacji polegający na usuwaniu zanieczyszczeń z dłoni, powierzchni, akcesoriów i narzędzi w salonie fryzjerskim i kosmetycznym. Niewłaściwe jest myślenie, że skoro używamy środków do dezynfekcji, bądź autoklawu do sterylizacji, to proces mycia jest stratą czasu. Pamiętajmy, że każdy etap dekontaminacji (mycie, dezynfekcja i sterylizacja) jest ważny do zachowania najwyższego standardu higieny w salonie. Proces usuwania z życia ludzkiego czynników zagrażających zdrowiu, osiągany poprzez mycie określany jest jako HIGIENA i dotyczy każdego człowieka. Natomiast proces dążący do eliminacji możliwie dużej liczby mikroorganizmów na powierzchniach i przedmiotach codziennego użytku, przeprowadzany za pomocą zwykłych środków myjących to SANITYZACJA. Każdy człowiek jest zobowiązany do przestrzegania zasad higieny i sanityzacji. Fryzjer, kosmetyczka w sposób szczególny muszą przestrzegać zasad wstępnej dekontaminacji ze względu na duże prawdopodobieństwo naruszenia ciągłości tkanek ludzkich i bezpośredni kontakt ze skórą klienta, a tym samym większe ryzyko przeniesienia zakażeń. Mycie rąk: czynność konieczna przed przyjęciem klienta, przed założeniem rękawiczek jednorazowych, po zdjęciu rękawiczek, po zakończonym zabiegu. Do mycia rąk używamy zwykłego mydła, a następnie preparatu do dezynfekcji dłoni. Stosowanie preparatów z alkoholem (etanolem) nie jest konieczne, ponieważ skutecznie niszczy on również te „dobre” dla organizmu bakterie, a tym samym zmniejsza ogólną odporność organizmu. Polecamy bezpieczny dla dłoni preparat Barbicide Hand Sanitizer; mycie według znanego schematu Ayliffe’a, każdy etap obejmuje 5 ruchów „tam i z powrotem”, a czas trwania czynności to min. 1 minuta; ma na celu uzyskanie statystycznie większej redukcji liczby drobnoustrojów przejściowych niż przy codziennym myciu rąk. Zwykle myjemy dłonie ok. 10–20 s (po 30 s flora bakteryjna zmniejsza się około 100-krotnie).

52


Mycie powierzchni: sprzęt i powierzchnie minimalnego ryzyka stanowiące małe zagrożenie przeniesienia zakażenia, np. ściany, podłogi, meble, nie muszą być rutynowo dezynfekowane, a jedynie poddawane czyszczeniu i myciu po każdym dniu pracy; sprzęt i powierzchnie o wysokim ryzyku przeniesienia zakażenia (miejsce wykonywania usługi fryzjerskiej i kosmetycznej) muszą być myte i dezynfekowane po każdym kliencie. Do mycia powierzchni polecamy stosować dedykowane salonom fryzjerskim środki, które usuną zabrudzenia skuteczniej niż ogólnie dostępna chemia gospodarcza do użytku domowego. Poniżej przedstawiamy procedurę sanityzacji powierzchni w salonie fryzjerskim w oparciu o doświadczenia firmy KAZARO oraz dystrybutora marki BARBICIDE – produktów do dezynfekcji i higieny na najwyższym poziomie. 1. Fotele, lustra, suszarki do włosów, lokówki, prostownice oraz wszelkie powierzchnie z akrylu czy chromu: spryskać preparatem SHIP SHAPE, pozostawić na chwilę, a następnie zebrać preparat i wytrzeć powierzchnię wilgotną ściereczką z mikrofazy. 2.Grzebienie, szczotki i wałki: do umywalki wlać preparat SHIP SHAPE i namaczać przedmioty tak długo, aż farba do włosów, tłuszcz, lotion czy brud wypłyną na wierzch, następnie obficie spłukać wodą, preparatem SHIP SHAPE można również bezproblemowo czyścić szczotki z naturalnego włosia oraz szczotki z drewnianymi rączkami. 3. Meble tapicerowane ekoskórą – codzienne zabrudzenia: czyścić gąbką lub delikatną szmatką nasączoną roztworem wody z mydłem, delikatnym detergentem (płyn do mycia naczyń) lub preparatem SHIP SHAPE, preparat SHIP SHAPE przeznaczony jest do usuwania zabrudzeń w salonach kosmetycznych i fryzjerskich, doskonale usuwa lakiery, maski, oliwki z powierzchni mebli tapicerowanych. Wystarczy spryskać zabrudzoną powierzchnię środkiem SHIP SHAPE i wyczyścić delikatną szmatką, nadmiar detergentu na czyszczonej powierzchni usunąć zwilżoną wodą szmatką i wytrzeć do sucha, nie dopuszczać do intensywnego namoczenia tapicerki. 4. Meble tapicerowane ekoskórą – miejscowe, intensywne zabrudzenia: mocno zabrudzone powierzchnie spryskać preparatem SHIP SHAPE, pozostawić na parę minut i czyścić gąbką lub delikatną szmatką, zabrudzenia od dżinsów czyścić środkiem KILL BLUE, po usunięciu zabrudzenia jednym z ww. preparatów czyszczoną powierzchnię przetrzeć zwilżoną wodą szmatką i wytrzeć do sucha, nie dopuszczać do intensywnego namoczenia tapicerki Ważne!!! Czyszczenie tapicerki foteli, leżanek preparatami przeznaczonymi do skóry naturalnej lub użycie niewłaściwych preparatów czyszczących i konserwujących (w szczególności na bazie chloru, silnych utleniaczy) może spowodować usztywnienie i po czasie pękanie materiału, a także zmianę koloru i połysku powierzchni tapicerki. 5. Udrażnianie odpływów (myjki do włosów): wlać DROŻNY ODPŁYW w ilości 200 ml do odpływu, odczekać 15 minut, a następnie spłukać dużą ilością wody, DROŻNY ODPŁYW został stworzony specjalnie do rozpuszczania włosów, pozostałości szamponów i odżywek oraz posiada działanie bakteriobójcze i grzybobójcze, DROŻNY ODPŁYW stosowany zgodnie z instrukcją nie uszkadza rur i przewodów! Nie zawiera chloru, jest bezzapachowy i można udrażniać nim odpływy nawet w obecności klienta. 6. Mycie podłóg: odmierzyć 50 ml preparatu SPARKLE i dodać go do 10 l wody – przy bardzo silnych zabrudzeniach zastosować podwójną ilość preparatu, SPARKLE bez trudu usuwa ze wszystkich podłóg takie zabrudzenia jak pozostałości lakieru do włosów czy szamponu, a przy tym się nie pieni, SPARKLE to skuteczny i ekonomiczny koncentrat do mycia podłóg. Dbaj o higienę swojego salonu, a powiew czystości sam przyciągnie do Ciebie klientów. Małgorzata Kawka mgr chemii Preparaty dostępne na www.barbicide.pl oraz www.kazaro.pl

53


prezentacje

Eko-Higiena PROMOCJA NA ARTYKUŁY FRYZJERSKO-KOSMETYCZNE* Ręcznik celulozowo-włókninowy 70 cm x 40 cm po 50 sztuk

9,75 zł netto (brutto 11,99 zł)

Ręcznik z włókniny gładkiej EKO 60 cm x 50 cm po 50 sztuk

11,99 zł netto (brutto 14,75 zł)

NOWOŚĆ!

Ręcznik celulozowy BASIC 70 cm x 40 cm po 50 sztuk

11,99 netto (brutto 14,75 zł)

Ręcznik celulozowy do pedicure 50 cm x 40 cm po 100 sztuk

16,18 zł netto (brutto 19,90 zł)

NOWOŚĆ!

Rolka celulozowa – AIRLAID 100 gram (260/270/500)

16,18 zł netto (brutto 19,90 zł)

Podkład celulozowy podfoliowany KOLOR 50 m x 50 cm

16,25 zł netto (brutto 19,99 zł)

P Podkład kosmetyczny lateksowany 50 m x 60 cm 5

12,20 zł netto 1 ((brutto 15,00 zł)

NOWOŚĆ!

Pasek do depilacji ECONOMIC 100 sztuk

3,17 zł netto (brutto 3,90 zł)

Wysoki poziom usług wiąże się nierozerwalnie z dbałością o szczegóły. Nie wystarczy wysoki kunszt fryzjera czy kosmetyczki, by zapewnić zadowolenie coraz bardziej świadomej i wymagającej klientki. Ważne jest, by zapewnić sobie i klientce komfort i bezpieczeństwo wykonania usługi, stosując jednorazowe i ekologiczne artykuły do pracy w salonie. Tylko produkty najwyższej jakości, jakie możemy zaproponować Państwu, pozwolą podnieść jakość wykonywanej usługi i sprawią, że klientka poczuje się wyjątkowo w Waszym salonie.

* Promocja trwa aż do wyczerpania zapasów w magazynach.

54

ZAPRASZAMY DO NASZEGO SKLEPU INTERNETOWEGO


nowości Sponsor Fryzjer skiej Ka dry P na Mistrzostwach Św olsk iata we i Frank furcie 2014

Tovares s

GŁÓWKA TRENINGOWA FOX G • Włosy ludzkie, azjatyckie • Implantacja wzdłuż główki do tyłu • Kolor: średni blond • Długość: włosy średnie 35 cm

STATYW METALOWY FOX DO GŁÓWKI

GŁÓWKA MAŁA FOX Edycja limitowana • Unikatowy rozmiar główki (obwód 46 cm) • 100% włosy ludzkie • Implantacja do tyłu • Kolor: ciemny brąz • Długość: włosy średnie 30–35 cm

STATYW FOX DO GŁÓWKI

• Zakres regulacji: 19–41 cm

UCHWYT FOX DO PROSTOWNICY • Profesjonalny uchwyt do prostownicy • Wykonany z wysokiej jakości tworzywa sztucznego • Odporny na wysoką temperaturę (max. 230ºC) • Maksymalna szerokość płytki prostownicy: 4 cm • Mocowany za pomocą trzech przyssawek

PROFESJONALNE KLIPSY DO WŁOSÓW FOX SILICON Z SILIKONOWYM PASKIEM • Silikonowy pasek zabezpiecza przed zsuwaniem się włosów • Wykonane z wysokiej jakości tworzywa (ABS) • Długość: 11 cm • 6 szt. w opakowaniu

• Specjalny kształt i ząbki gwarantują doskonały uchwyt nawet gęstych i długich włosów • Zawartość włókien węglowych zwiększa trwałość • Długość: 11 cm • 6 szt. w opakowaniu

PROFESJONALNE OSŁONY FOX PROTECTOR NA MYJNIE FRYZJERSKIE • Wykonane z elastycznego, trwałego materiału (EVA) • Rozmiar: 28 cm • W komplecie 2 szt.

PROFESJONALNA SZCZOTKA DO WŁOSÓW FOX DTANGLER

OPASKA MAGNETYCZNA FOX MAGNETIC BAND

• Idealnie rozczesuje poplątane włosy zarówno suche, jak i mokre • Utrzymuje włosy w równowadze, dodając im połysku • Posiada ergonomiczny kształt, co zapewnia wygodę w użytkowaniu • Wklęsły korpus dopasowany do kształtu głowy • Dostępna w  kolorach: biało-czarnym, biało-niebieskim, biało-fioletowym

• Profesjonalna opaska magnetyczna FOX MAGNETIC BAND • Niezwykle lekka, funkcjonalna opaska zakładana na nadgarstek • Wykonana z silikonu z  magnetyczną płytką utrzymującą metalowe klipsy, wsuwki, szpilki • Dostępna w pięciu kolorach: niebieskim, fioletowym, zielonym, różowym, czarnym

SPRYSKIWACZ FOX WATER SPRAY

AKRYLOWY POJEMNIK DO STERYLIZACJI FOX ACRYLIC STERILIZER

• Aluminiowy • Pojemność: 250 ml • Dostępny w kolorze srebrnym

56

PROFESJONALNE KARBONOWE KLIPSY DO WŁOSÓW FOX CROCODILE

• Profesjonalny akrylowy pojemnik do sterylizacji • Nietłukący się • Pojemność: 1000 ml


PROMOCJA! oszczędzasz Suszarka FOX Blue Eye i trzy szczotki FOX Professional pomarańczowe, okrągłe w promocyjnej cenie Zestaw zawiera suszarkę FOX Blue Eye oraz 3 szczotki FOX Professional pomarańczowe, okrągłe w rozmiarach: 33 mm, 43 mm, 53 mm (po 1 szt. z każdego rozmiaru).

257 zł

65 zł

192 zł

ryzjerskiej Kadry Polski F r o s n Spo Frankfurcie 2014 h Świata we c a w t s istrzo M a n Zestawy dostępne w hurtowniach: BIAŁA PODLASKA, FALE LOKI KOKI, pl. Rubina 17a, tel. 83 344 24 70; BIAŁYSTOK, FRYZELA, ul. Pińska 2, tel. 85 745 56 20; BYDGOSZCZ, FALE LOKI KOKI, ul. Kościuszki 27, tel. 52 325 20 35; BYDGOSZCZ, WABEL, tel. 602 734 668; BYDGOSZCZ, NEWCOMER, ul. Długa 62, tel. 52 373 34 30; CHOJNICE, FALE LOKI KOKI, ul. Wysoka 51a, tel. 52 336 02 52; CIECHANÓW, INKA FALE LOKI KOKI, pl. Kościuszki 1/3, tel. 23 674 26 60; CZĘSTOCHOWA, MONA, ul. Rzeźnicka 10, tel. 34 360 82 54; ELBLĄG, FALE LOKI KOKI, ul. Odrodzenia 31, tel. 693 940 009; GDAŃSK, FALE LOKI KOKI C.H. MEDISON, ul. Rajska 10 I piętro, tel. 693 608 909; GDYNIA FALE LOKI KOKI, ul. Władysława IV 38/48, tel. 607 234 004; GNIEZNO, LOOKWELL, ul. Powstańców Wlkp. 39a, tel. 61 425 94 45; GNIEZNO, LOOKWELL, ul. Zielony Rynek 4, tel. 61 425 98 77; GRUDZIĄDZ, FALE LOKI KOKI, ul. Legionów 44, tel. 56 461 05 01; KALISZ, FALE LOKI KOKI, al. Wolności 12, tel. 62 767 68 77; KATOWICE, FALE LOKI KOKI, ul. Moniuszki 7, tel. 32 351 01 13; KIELCE, JOBIREX, ul. Jagiellońska 11/1, tel. 41 361 43 21; KIELCE, VENUS, pl. Moniuszki 5, tel. 667 727 494; KONIN, FALE LOKI KOKI, ul. Spółdzielców 27, tel. 63 245 82 40; KRAKÓW, FALE LOKI KOKI, al. 29 Listopada 121, tel. 12 411 55 03; KRAKÓW, FALE LOKI KOKI, ul. Borsucza 4, tel. 12 267 02 17; LEGNICA, FALE LOKI KOKI, ul. Jaworzyńska 58, tel. 76 851 22 60; LESZNO, FALE LOKI KOKI, ul. Lipowa 34, tel. 65 520 41 78; LUBLIN, FALE LOKI KOKI, ul. Kowalska 14, tel. 81 534 80 36; ŁOMŻA, CENTRUM ZAOPATRZENIA FRYZJERÓW BRZOST, ul. Krótka 8, tel. 86 215 25 70; ŁÓDŹ, FALE LOKI KOKI, ul. Generała Lucjana Żeligowskiego 46, tel. 42 679 38 17; NOWY TARG, FALE LOKI KOKI, ul. Kolejowa 27, tel./fax 18 266 41 61; OLSZTYN, FALE LOKI KOKI, ul. Mazurska 10/12, tel. 89 527 74 97; OSTROŁĘKA, CENTRUM ZAOPATRZENIA FRYZJERÓW BRZOST, ul. Gorbaczowa 9, tel. 29 764 87 12; PŁOCK, POLWELL, ul. Królewiecka 23a, tel. 24 268 32 34; PŁOCK, FALE LOKI KOKI, ul. Wyszogrodzka 144, lok. 1.49, tel. 517 542 428; PŁOCK, INKA, ul. Królewiecka 18a, tel./fax 24 262 81 88; PŁOCK, INKA FALE LOKI KOKI, ul. Synów Pułku 1, tel. 24 367 10 11; POZNAŃ, FALE LOKI KOKI, ul. Murawa 37c, tel. 61 825 91 07; POZNAŃ, FALE LOKI KOKI, ul. Dolna Wilda 6, tel. 61 833 50 92; PRZEMYŚL, POLWELL, ul. Krasińskiego 25, tel. 16 623 64 58; REWA, GP Sp. z o.o., ul. Plażowa 19, tel. 607 234 005; RZESZÓW, AMA, ul. Gałęzowskiego 2, tel. 17 853 51 29; SIEDLCE, FALE LOKI KOKI, ul. Wojskowa 11, tel. 25 644 31 65; SIEDLCE, CENTRUM ZAOPATRZENIA FRYZJERÓW BRZOST, ul. Sienkiewicza 17, tel. 25 633 37 54; SIEDLCE, CENTRUM ZAOPATRZENIA FRYZJERÓW BRZOST, ul. Sokołowska 36, tel. 25 633 37 54; SKIERNIEWICE, INKA FALE LOKI KOKI, ul. Mireckiego 4, tel. 46 832 26 60; SOSNOWIEC, FALE LOKI KOKI, ul. Targowa 7, tel. 32 292 06 00; STALOWA WOLA, AMA, ul. Rynek 44, tel. 15 844 46 16; TARNÓW, FALE LOKI KOKI, ul. Starodąbrowska 39, tel. 14 621 28 81; TORUŃ, FALE LOKI KOKI, ul. Mostowa 9, tel. 56 621 01 97; TORUŃ, FALE LOKI KOKI, ul. Świętej Katarzyny 10, tel. 56 678 75 53; TORUŃ, NEWCOMER, ul. Dąbrowskiego 6, tel. 56 664 00 01; WARSZAWA, FALE LOKI KOKI, ul. Kwiatowa 1/3/5, tel. 667 159 349; WARSZAWA, FALE LOKI KOKI, ul. Dzielna 15, tel. 22 636 74 87; WARSZAWA, FALE LOKI KOKI, ul. Roentgena 46, tel. 22 855 44 69; WARSZAWA, FALE LOKI KOKI, ul. Kondratowicza 22, lok. 4, tel. 22 301 03 50; WARSZAWA, FALE LOKI KOKI, ul. Bora-Komorowskiego 35, tel. 22 671 15 66; WŁOCŁAWEK, NEWCOMER, ul. Kościuszki 13, tel. 54 231 25 60; WŁOCŁAWEK, MARWITA, pl. Wolności 8/9, tel. 54 411 62 17; WROCŁAW, FALE LOKI KOKI, ul. Dawida 30, tel. 71 367 72 90; WROCŁAW, FALE LOKI KOKI, ul. Szybowcowa 5, tel. 71 352 27 31; WRZEŚNIA, LOOKWELL, ul. Fabryczna 22, tel. 530 440 649; ZABRZE, FALE LOKI KOKI, ul. Wolności 292, tel. 32 376 06 50; ZAMOŚĆ, POLWELL, ul. Łukasińskiego 4 (Skarpa-Bastion) VII), tel. 667 159 311; ZIELONA GÓRA, FALE LOKI KOKI, ul. Anieli Krzywoń 14, tel./fax 68 324 48 50; ZIELONA GÓRA, FALE LOKI KOKI, ul. Kupiecka 9, tel. 691 103 104.

Podane ceny zawierają podatek VAT 23%. Promocja trwa od 16 czerwca do 16 sierpnia 2014 lub do wyczerpania asortymentu objętego promocją.


prezentacje PIELĘGNICA FaleLokiKoki

PROSTOWNICA FaleLokiKoki

PROSTOWNICA FaleLokiKoki

N°501 PREMIUM

N°101 PREMIUM

N°102

• Profesjonalna pielęgnica do włosów • Ultradźwiękowe wibracje magnetyczne • Promieniowanie podczerwone • Obrotowy (360°) przewód o długości 2,65 m • Wyświetlacz LCD • Szerokość płytki: 25 mm • Regulowany, sekundowy tryb działania • Poprawa struktury i elastyczności włosów

• Profesjonalna prostownica do włosów • Wyświetlacz temperatury (LCD) • Regulowana temperatura: 130–230°C • Pełne nagrzanie w 30 sekund • Obrotowy (360°) przewód o długości 2,7 m • Wymiary płytek: 24 x 110 mm • Płytki z powłoką ceramiczno-turmalinową • Przycisk regulacji temperatury • Nienagrzewająca się końcówka

• Obrotowy (360°) przewód o długości 2,7 m • Pełne nagrzanie w 60 sekund • Chłodna końcówka • Maksymalna temperatura nagrzania: 190°C • Płytki z powłoką ceramiczno-turmalinową • Wymiary płytek: 24 x 110 mm • Przycisk ON/OFF • Blokada prostownicy • Profesjonalna prostownica do włosów • Nienagrzewająca się końcówka

MASZYNKA FaleLokiKoki

MASZYNKA FaleLokiKoki

N°402

N°401 PREMIUM

200 szt.

• Profesjonalna maszynka do włosów • Ergonomiczny kształt • Wyjątkowy design • Bezprzewodowa • 4 ustawienia ostrza • 4 nasadki w zestawie • Czas pracy na baterii: 1 h • 2 wymienne akumulatory

P f j l maszynka k ddo włosów ł ó • Profesjonalna • Nóż ceramiczno-tytanowy • Wyjątkowy design • Wyświetlacz stanu baterii (LCD) oraz czujnik konserwacji • Przycisk pracy turbo • Czas pracy na baterii: 1,5 h • Bezprzewodowa • 4 nasadki w zestawie • 4 ustawienia ostrza

• 100% bawełny, natur natury, ekologii turyy, eko ekolog gii • Unikatowa zaplatania wodą, owa technologia zaplat tani aniaa wodą w odą,, pozw ppozwalająca ozwalająca nna uniknięcie cie użycia jakichkolwiek subtancji chemicznych • Produkt całkowicie biodegradowalny • Nowoczesne i praktyczne opakowanie

OSŁONKI NA TWARZ FaleLokiKoki

MIKSER DO FARB FaleLokiKoki

HOTLOOK FaleLokiKoki

50 szt.

N°550

N°701 PREMIUM

• Idealna Id l ochrona h ttwarzy i oczu przedd śściętymi i t i włosami ł i llub b środkami do stylizacji włosów • Ochrona makijażu klientek • Doskonała ochrona dla dzieci i dorosłych • Higiena i łatwość użycia

• Idealne przygotowanie mieszanki farby lub rozjaśniacza w kilka sekund • Możliwość samodzielnego regulowania czasu pracy • W zestawie: 4 miseczki i 4 pędzle • Regulowane cykle pracy (45, 60, 75 sekund) • Higiena i bezpieczeństwo pracy

• Innowacyjne narzędzie do profesjonalnej stylizacji włosów • Nowoczesna metoda kręcenia włosów • Indukcyjna technologia nagrzewania wałków • 10 wałków w rozmiarach (2x50, 2x40, 3x30, 3x20 mm) oraz 10 klipsów • Łatwość i bezpieczeństwo użycia • Nagrzanie wałków w kilka sekund • Nagrzanie wałka oznaczone czerwoną diodą

2695501

2694402

2698010

58

2691101

2694401

2695550

2691102

RĘCZNIKI FaleLokiKoki

Cotton 100%

2698005 05

2697701

www.falelokikoki.pl


SUPER MOCNA

2400 0W

WYJĄTK KOWO

CICH HA

SUSZARKA SWISS NANO 9400 IONIC 2400 W

SUSZARKA SWISS SILENT 9500 IONIC 2000 W 35% % reduk kcji hała asu

540 g wyjątkowa moc

lekka

system jonizacji powietrza

69 dB

555 g 555

wyjątkowo cicha

lekka

system jonizacji powietrza

Zeskanuj kod 2D

Nowe produkty najwyższej jakości w sklepach

www.falelokikoki.pl


prezentacje

ZABŁYŚNIJ INACZEJ! Matowe wykończenie to nowa definicja męskości. Jeżeli połysk krzyczy „spójrz na mnie!”, mat pochyla się nad Tobą powoli i szepce „jestem tutaj..” Od matowego paska do zegarka z wulkanizowanej gumy po eleganckie matowe spineki do mankietów – trend ten przykuł uwagę nawet producentów luksusowych samochodów. Ferrari F430 przyciąga spojrzenia wykończeniem „Flat Black”, a Rolls-Royce Ghost urzeka maską w odcieniu srebrzystej kolby rewolweru. Wszystko sprowadza się do pewności własnego bytu – nie ma nic bardziej męskiego... Odrobina chromu w samochodzie czy na rowerze jest czymś fajnym, ale łatwo przekroczyć tu granicę dobrego smaku. W końcu błysk odzwierciedla naszą chęć ściągnięcia na siebie spojrzeń ludzi. Mat to pewność, że będą patrzeć.

„Bo czasami najlepszym sposobem, aby zabłysnąć, jest przestać błyszczeć.”

Mat to mocny akcent i synonim nowoczesności. Idealna równowaga pomiędzy klasyką a trendem. Jest coś kompletnie obezwładniającego w mężczyźnie, którego look mówi, że nawet się nie starał. American Crew z dumą przekazuje Ci narzędzia do osiągnięcia tego efektu.

ULTRAMATTE

Średnia moc utrwalenia i 100% matowego efektu dla stworzenia zdefiniowanego, mocnego wizerunku bez cienia zadęcia. Zawiera D-pantenol, który ma działanie nawilżające i wzmacniające oraz pogrubia włosy. Benzofenony zwiększają znacznie wydajność produktu, jednocześnie chroniąc włosy przed wpływem szkodliwych czynników środowiskowych. A może powinniśmy określić to jako tajną broń stylisty, aby przetrwać dzień w dobrym stylu i z charakterem?

FIBER

Wśród blichtru błyszczących stylizacji postaw na matową elegancję! Włóknista, żywiczna pasta nadająca włosom pogrubienie i objętość. Mocno utrwalający kosmetyk do modelowania fryzury, zapewniający matowe wykończenie. Przeznaczony głównie do modelowania włosów krótkich. Zawiera wosk pszczeli, chroniący włosy przed utratą naturalnej wilgoci oraz lanolinę, która przyczynia się do mocnego utrwalenia.

BBOOST POWDER

P Proszek zwiększający objętość, który pozwoli unieść włosy tak wysoko ii dodać im tyle tekstury, na ile pozwoli Ci odwaga. Przenieś swoją stylizaccję na wyższy poziom! Kosmetyk unosi włosy u nasady. Nie obciąża i nie sskleja włosów. Pogrubia i nadaje matowy połysk. Może być stosowany w wraz z innymi produktami do stylizacji z serii American Crew.

60


porady

Jak skutecznie walczyć z łupieżem Łupież. Przynajmniej raz w życiu zmora 70% mężczyzn na świecie. Sypiący się z głowy białymi płatkami morderca pewności siebie i etatowy pogromca wysokiej samooceny… Przyczyn powstawania łupieżu jest wiele, ale na szczęście kosmetyków pozwalających na walkę z nim jest z roku na rok jeszcze więcej. W końcu nikt nie chce się narażać na dyskomfort związany z oprószoną na biało marynarką. Do najczęstszych przyczyn powstawania łupieżu należą: • Drożdże – żyją na ciele każdego zdrowego człowieka, lecz czasem powodują podrażnienie skóry. Wzmagają wtedy produkcję nowych komórek i co za tym idzie, proces pozbywania się starych. Stres, choroby, niewłaściwa higiena skóry głowy czy złe nawyki żywieniowe mogą zintensyfikować ich działanie. • Łuszczyca – choroba ta powoduje gromadzenie się martwych komórek. Zazwyczaj dotyka inne partie skóry, ale zdarza się też że występuje na skórze głowy. • Sucha skóra – to zdecydowanie najczęstsza przyczyna powstawania łupieżu. Szczególnie mocno jesteśmy na to narażeni w miesiącach letnich oraz zimą, kiedy grzejniki wysuszają powietrze. Niestety również płatki łupieżu suchego, o których tutaj mowa, są dużo większe i bardziej widoczne niż te łupieżu tzw. mokrego. • Skóra tłusta – nieodpowiednia jej pielęgnacja i oczyszczanie może powodować podrażnienia skóry głowy, a następnie łojotokowe zapalenie skóry. Towarzyszy mu często nieprzyjemna woń, zaczerwienienia skóry głowy czy nawet reakcja alergiczna. Łupież tłusty przybiera formę ciężkich, białych lub żółtych płatów skóry, które mogą zmienić się w strupy. • Nadwrażliwość na składniki kosmetyków lub stosowanie zbyt dużych ich ilości. Druga kwestia tyczy się przede wszystkim produktów do stylizacji włosów. Nadmierne złuszczanie się naskórka głowy dotyka bardzo wiele osób, a w szczególności mężczyzn. Należy wiedzieć, iż mężczyźni posiadają na swoim ciele o wiele więcej aktywnych gruczołów łojowych niż kobiety, dlatego też do regularnego mycia włosów powinni używać szamponów stworzonych i opracowanych specjalnie dla panów. Nierzadko tej przykrej dolegliwości towarzyszy stan zapalny odpowiedzialny za wzmożony świąd skóry głowy. Firma American Crew stworzyła szampon, który trafia do dwóch grup najczęstszych problemów męskiej skóry głowy (zarówno przesuszonej jak i tłustej) – American Crew Anti-Dandruff + Sebum Shampoo. Jego

rewolucyjna formuła to nie tylko terapia dla skóry głowy – szampon ten sprawi, że zarówno skóra, jak i włosy będą odświeżone i wzmocnione. Nie wspominając już o tym, że wolne od łupieżu! Zawiera związki cynku, witaminy, minerały, a także wyciąg z rozmarynu i olejki mięty pieprzowej i z drzewa herbacianego, które pomagają zwalczać łuszczenie się naskórka, świąd oraz nadmierne gromadzenie sebum. Oto kilka rad, które mogą zmniejszyć ryzyko pojawienia się niechcianego łupieżu: • Używaj profesjonalnych kosmetyków! Nie myj włosów wodą i mydłem, bo te w znaczący sposób mogą przesuszyć skórę głowy. • Jednorazowa porcja szamponu do mycia włosów nie powinna przekraczać objętości orzecha włoskiego, a już na pewno nie powinien on wylewać się z ręki! W przypadku bardzo krótkich włosów wystarczy dosłownie kilka kropel. • Warto rozcieńczyć szampon na dłoni odrobiną wody, aby uniknąć wprowadzenia silnie działających substancji w jedno miejsce, bo stąd już tylko mały krok do podrażnienia. • Pamiętaj, żeby woda, którą myjesz głowę, miała odpowiednią temperaturę. Nie może być za zimna, bo niedokładnie wypłucze z włosa kosmetyki. Zbyt gorąca pobudzi do pracy gruczoły łojowe, które ruszą na pomoc poparzonej skórze głowy. • Unikaj suszenia włosów suszarką, a jeśli to robisz, stosuj kosmetyki ochronne i nigdy nie susz najgorętszym strumieniem powietrza. • Jeżeli chodzi o kosmetyki do stylizacji włosa, to także należy zachować umiar. Zazwyczaj wystarczająca ilość żelu czy pasty to porcja wielkości orzecha laskowego. Szczególnie ważne jest dokładne ich zmywanie z włosów, tak żeby na skórze głowy nie gromadził się ich nadmiar, zatykając pory, co prowadzi do nadmiernego przetłuszczania. Pamiętajmy, że walka z łupieżem nie musi oznaczać zmniejszenia wartości kosmetycznych dostarczanych włosom. Nawet po ciężkiej bitwie Wasze włosy mogą wyglądać pięknie i zdrowo. Marta Smolnik, American Crew

61


prezentacje

NIEZAWODNY DUET DO CODZIENNEJ PIELĘGNACJI Oczyszczanie. Odżywianie. Kwintesencja stylu dla każdego mężczyzny. Poznaj kompletną linię kosmetyków American Crew, począwszy od szamponów i odżywek, aż po szeroką gamę produktów do stylizacji włosów i pielęgnacji ciała. Stonowany, klasyczny zapach i delikatne składniki pielęgnacyjne sprawiają, że każdy mężczyzna, który sięgnie po kosmetyki American Crew Classic, będzie wyglądał i czuł się doskonale.

Przedstawiamy niezawodny duet do codziennej pielęgnacji męskich włosów.

DAILY SHAMPOO

Szampon do włosów normalnych i przetłuszczających się Zawiera naturalne substancje pozwalające na dokładne oczyszczenie włosów i skóry głowy z nadmiernej ilości sebum. W skład kosmetyku wchodzą ekstrakty rozmarynu i tymianku, działające odświeżająco i pobudzająco na skórę głowy oraz białka pszenicy o działaniu wzmacniającym włosy. Pojemność: 250 ml

STIMULATING CONDITIONER

Odżywka stymulująca do włosów miękkich i podatnych

Odżywka stymulująca zapobiega splątywaniu się włosów, równocześnie odpowiednio je nawilżając. Nie obciąża włosów. Zawarta w odżywce witamina B5 sprawia, że włosy stają się delikatne i miękkie w dotyku, natomiast rozmaryn i mentol działają tonizująco i odżywczo na skórę głowy. Daje przyjemne odczucie chłodu na skórze. Idealna na lato! Odżywka jest produktem szczególnie zalecanym do użycia w salonie fryzjerskim, bezpośrednio po myciu głowy. Pojemność: 250 ml

Odwiedź nas na: www.americancrew.pl oraz na fanpage’u http://www.facebook.com/americancrewpl

62


63


AIDEN HORWOOD

64

Kolekcja VIGNETTE


65


AIDEN HORWOOD

66


Fryzury: Aiden Horwood Foto: Fiona Storey Make-up: Andrea Micich Stylizacja: Carlos Mangubat

67


Kolekcja FAIRY MAN

68


69


70


Fryzury: Andrzej Wierzbicki, Szymon Latyński, Alan Jodłowski, Szymon Ruś, Adrian Bołda, Kajetan Mardosz Foto: Marta Zbieroń /MILK Make-up: Anna Helena Rózga /MILK

71


wywiad

Człowiek wielu pasji – stylista fryzur, projektant, wizażysta, malarz i florysta. Ambasador marki Revlon Professional w Polsce, trzykrotny finalista konkursu Style Masters by Revlon Professional. W Krakowie prowadzi swoje Atelier oraz Akademię fryzjerską.

Mimo że fryzjerstwem zajmuje się Pan zaledwie od kilku lat, osiągnął Pan naprawdę dużo – jest Pan rozpoznawalny i ceniony w  branży. W czym tkwi tajemnica Pana sukcesu? Jakub Ziemirski: Miło to słyszeć. Dziękuję. Ja osobiście nie traktuję swojej pracy w kategoriach sukcesu. Pracuję, bo lubię. Kocham ten zawód. Ale skoro już o to pytasz…. nie wiem. Od osób, z którymi pracuję, słyszę, że jestem inny, a moja praca to czysta sztuka. Może to jest recepta? Robić coś innego, niepowtarzalnego, robić coś szczerze, nie działać zgodnie z trendami, ale wbrew nim? Nie wiem. Nigdy nie zastanawiałem się nad tym, czy odnoszę sukcesy. Wszystko, co robię, to czysta przyjemność. To wspaniałe mieć zawód, który daje Ci nieograniczone możliwości samorealizacji. Pamięta Pan moment, kiedy postanowił, że zajmie się właśnie fryzjerstwem? To była przemyślana decyzja czy raczej przypadek? J.Z.: Chyba raczej przypadek. Byłem już artystą plastykiem, wizażystą, florystą, projektantem ubioru. Nadal zresztą gdzieś pośrednio pracuję w tych dziedzinach. Fryzjerstwo pojawiło się jednak ot tak. I odkryłem, że daje mi ono takie same możliwości przekazu artystycznego jak każdy inny rodzaj sztuki. I tak już zostało. Fryzjerstwo pochłonęło mnie w całości. Jak określiłby Pan swój styl pracy – to, co sprawia, że można odgadnąć, że dana fryzura wyszła właśnie spod Pana rąk? J.Z.: Jeśli chodzi o moje kolekcje czy edytoriale w ogóle, to ponoć jest tak, że jak ktoś zobaczy odlotowe stylizacje, pokręcone fryzury, generalnie coś postrzelonego, to od razu jako autora typuje mnie. Tak tylko słyszałem. A co do pracy z Klientem, to wszystko jest wynikiem kompromisu. Są Klienci, z którymi można poeksperymentować, owszem. Jednak większość to grupa, która oczekuje praktyczności na głowie, a nie mody z największych światowych wybiegów. Klientki chcą się czuć po prostu dobrze w  swojej fryzurze. Ja staram się spełniać ich oczekiwania. To jest dla mnie najważniejsze. Pana wszechstronne wykształcenie artystyczne pomaga w codziennej pracy w salonie? J.Z.: Oczywiście. Daje mi ono możliwość spoglądania na fryzjerstwo w wielu wymiarach. Dla mnie fryzjerstwo to nie tylko rzemiosło i technika. To sztuka, kreatywność, estetyka, forma, plastyka… można by tak wymieniać. Zawsze to powtarzam, że na co dzień w swojej pracy maluję, rzeźbię, tkam… a materiałem są włosy. Czyż to nie fantastyczne? Aby tworzyć ciekawe, kreatywne rzeczy, potrzebne są nowe pomysły i inspiracje. Gdzie Pan ich szuka? J.Z.: Wokół siebie. Wszystko może być przecież źródłem inspiracji. Dosłownie. Wszystko, co nas otacza. Ze mną jest tak, jak z każdym artystą – natchnienie i wena przychodzą nagle. Ich źródłem może być przypadkowo spotkana na ulicy kobieta, wystawa sklepowa, czyjś strój, ostatnio obejrzany film, koncert... mam tak dalej wymieniać? (śmiech). Zawsze powtarzam: nie trzeba być kreatywnym, aby być kreatywnym.

72


Foto: Quattro Studio

Uczestniczył Pan w niejednym konkursie fryzjerskim, i  to z  sukcesami. Lubi Pan rywalizację czy może inne aspekty związane z udziałem w konkursach są dla Pana cenne? J.Z.: Ja i  rywalizacja? (śmiech)… raczej nie. Wyścig szczurów to nie dla mnie. Zresztą, startowałem ponownie w  tych samych konkursach, w  których nie zdobywałem wcześniej żadnej nagrody. Konkursy nie są dla mnie celem, są środkiem. Sposobem na rozwój, testem umiejętności, sprawdzianem pokazującym, w którym miejscu rozwoju jestem. Nawet jeśli nie wygrywam, zawsze uczę się czegoś nowego, zdobywam nowe inspiracje i co najważniejsze – poznaję wspaniałych ludzi. Podam może prosty przykład: trzy razy z rzędu byłem krajowym finalistą konkursu Style Masters by Revlon Professional i trzy razy z rzędu dostałem się do ścisłej, finałowej siódemki. Tylko raz zdobyłem miejsce na podium. Ale moim zdaniem wygrałem za każdym razem. Z samym sobą. Za każdym razem bowiem pokonałem swoją kreatywność, tworząc nowe stylizacje, niepowtarzalne, inspirowane czymś innym, wyjątkowe. Dla mnie. Byłem z siebie zadowolony, a to dla mnie jak zdobycie pierwszego miejsca. Ostatnio został Pan zaproszony do współtworzenia światowej kolekcji fryzjerskiej marki Revlon Professional. To ogromne wyróżnienie. Proszę powiedzieć, jakie nowe doświadczenia wyniósł Pan z tego projektu? J.Z.: To fakt. Jest to dla mnie nie lada wyróżnienie i zaszczyt. Pracuję z najlepszymi. Odbywam tournée z kolekcją po całej Europie. Byłem już na Cyprze i w Mediolanie. Była też premiera w Warszawie. Przede mną Rumunia, a potem Paryż. Z każdego z pokazów wynoszę nowe doświadczenia, a pracując z  najlepszymi stylistami z  poszczególnych krajów, uczę się czegoś nowego, podpatruję innych, obserwuję ich pracę. Praca przy przygotowywaniu kolekcji uświadomiła mi też jedno: że nigdy nie jest się najlepszym i nigdy nie będzie. Dążenie do doskonałości nie ma sensu. Ciągła praca nad sobą i doskonalenie samego siebie – to jest cel. Zaproszenie do udziału w kolekcji było nagrodą. Udział w kolekcji – jednym z najważniejszych etapów w mojej pracy. Proszę opowiedzieć o swoim Atelier. Czym to miejsce różni się od innych salonów fryzjerskich? J.Z.: Ostatnio jedna z Klientek powiedziała, że „wchodząc do salonu Jakuba, czuje się, jakby wchodziła do jego głowy”. Coś w tym jest. Salon powstał całkowicie na podstawie mojego projektu, wszystko, co tu się znajduje, zrodziło się w mojej głowie. Chciałem stworzyć miejsce inne niż wszystkie. I chyba mi się udało. Z zewnątrz nie wygląda to jak salon fryzjerski. I o to mi chodziło. Również wnętrze jest tak zaplanowane. Moje Klientki mówią, że jest „oszczędnie i surowo, a zarazem ciepło i przytulnie”. Taki był cel. Super, że udało się to osiągnąć. Dodam tylko, że w moim rozumieniu nie jest to salon fryzjerski, to atelier. Tu pracuje się kreatywnie, przekracza schematy. Dziwne, ale Klienci też to czują. Od niedawna działa też Pana Akademia. Na co mogą liczyć fryzjerzy, którzy postanowią pod Pana okiem doskonalić się zawodowo? J.Z.: Powinni się nastawić na ciężką pracę. Maksimum praktyki, minimum teorii – tym kieruję się, prowadząc szkolenia. No i przede wszystkim kreatywność. Wizją działania mojej Akademii są słowa A. Einsteina: „Wyobraźnia bez wiedzy pozwala stworzyć rzeczy piękne. Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe”. Nie chcę, by uczestnicy moich szkoleń wracali do swoich miejsc pracy i  automatycznie odtwarzali na klientach to, czego się nauczyli. Chcę, by wiedza, jaką zdobyli podczas szkoleń, była dla nich impulsem do kreatywnego myślenia. Technika plus kreatywność – tego uczymy w Akademii.

Z których swoich dotychczasowych zawodowych dokonań jest Pan szczególnie dumny? J.Z.: Ze wszystkich. Tak myślę. Jednak za najważniejsze wydarzenia w moim życiu zawodowym, jak do tej pory, uważam udział w  konkursie Style Masters i  pracę przy kolekcji „Yes, I do” Revlon Professional. Te wydarzenia dodały mi jeszcze więcej energii do pracy i zainspirowały do dalszego tworzenia.

Jakie są Pana plany i marzenia zawodowe? J.Z.: Na pewno rozwój Akademii. Chciałbym, aby stała się ona centrum kreatywności fryzjerskiej. Jeśli zaś chodzi o inne plany zawodowe? Przede mną pokaz-premiera kolekcji „Intense”, która jest pierwszą kolekcją firmowaną przez moją Akademię. Potem, we wrześniu, kolejny pokaz. Podczas targów Hair Forum zaprezentujemy drugą kolekcję. W międzyczasie zamierzam wziąć udział w międzynarodowym konkursie. Ale to na razie tajemnica. Jak widać, przede mną intensywny rok. Czy fryzjerstwo pochłania Pana teraz bez reszty, czy jednak znajduje Pan czas na swoje inne pasje, jak chociażby projektowanie czy malowanie? J.Z.: Malowanie na razie odstawiłem na bok. Ale to chwilowe. Projektowanie zamieniło się trochę w  stylizację, choć zdarza mi się wykonać samemu stroje modelek do sesji zdjęciowej, nawet często. Ale nie mówimy tu raczej o projektowaniu. Zresztą, dziś wszyscy projektują. Takie mam wrażenie. Od pewnego czasu znalazłem inne hobby, któremu oddaję się w wolnych chwilach – to aranżacja wnętrz. Mam już za sobą projekty swoich dwóch salonów fryzjerskich, projekt salonu optycznego OKO Design w Krakowie, a teraz pracuję nad kolejnym wnętrzem. Już wkrótce będzie można zobaczyć efekty.

73


ć

Nowoś

100% naturalnego włosia – błyszczące i zdrowe włosy

Połączenie naturalnego włosia z nylonowymi kolcami zapewnia wyjątkową kontrolę nad włosami podczas stylizacji

Ergonomiczny uchwyt

Głowica w kształcie łuku – przylegając do skóry głowy, pozwala stworzyć trwałą i dynamiczną stylizację

65 mm

Antystatyczna

55 mm


W pełni wentylowana głowica szczotki zapewnia swobodny przepływ powietrza, skraca czas suszenia i poprawia rezultaty stylizacji

Specjalny pierścień eliminuje nieprzyjemne uczucie „ciągnięcia” podczas stylizacji

Kolce zakończone kulkami – delikatne dla włosów i skóry głowy

45 mm

Wykonana z materiałów o wysokiej odporności na ciepło

Niezwykle lekka – idealnie wyważona, tak aby wyeliminować zmęczenie nadgarstka 35 mm

Wyjmowany szpikulec

25 mm

www.falelokikoki.pl


Przekroczyć granice

moda

Lato 2014

Juanjo Oliva

Juana Martín

Juana Martín

Amaya Arzuaga

Moda jak w soczewce koncentruje w sobie aktualny styl życia oraz wszystkie nasze dążenia i pragnienia, które opisuje językiem barw, faktur, tkanin i sylwetek. W tym sezonie skupia się na wyrażeniu naszych pragnień przekroczenia granic i poszukiwania takich stylów życia, w których działamy wraz z innymi, zespołowo. Jednocześnie ten sezon pokazuje nam, jak bardzo ważne są dla nas wszystkie doznania zmysłowe, jak bardzo chcemy całym sobą zaangażować się w przeżywanie i doznawanie wrażeń. Wrażeń nie tylko rzeczywistych – szczególnie tych wakacyjnych: podróży, letnich rozrywek, przyjęć czy sportów, ale także tych fantastycznych i wirtualnych. Tego lata jesteśmy bowiem szczególnie rozmarzeni, skoncentrowani na tym, co wizualne i nieco surrealistyczne. Jak te wszystkie hasła i inspiracje znajdują interpretację w modzie? Poprzez np. połysk i opalizowanie materiałów, poprzez naturalne barwy, szczególnie indygo, poprzez eklektyczne dekoracje i sylwetki, tkaniny batikowe w jaskrawych odcieniach, nowe techniki wybarwiania… A w kolorach poprzez połączenie tradycji i nowoczesności, natury i techniki: bordowy, zimnozielony, rozwodniony, lazurowy niebieski, pastelowy zielony i róż, sprany indygo i cytrynowy żółty, jasny pomarańczowy i ziemisty khaki.

Black and white Foto: IFEMA

Zestawienie czerni i bieli nabiera symbolicznego znaczenia i przewija się przez niemal wszystkie kolekcje. Te kolory służą za bazę, gdyż wiele aspektów tego lata ulega zredukowaniu i uproszczeniu – zwłaszcza kolorystyka, ale też formy, wzory i dekoracje. Wzory i nadruki w wersji „black and white” sprowadzają się zatem do prostych motywów geometrycznych: pasków, kratek, pepitek czy zwykłych elementów graficznych.

Ś w i a t m od y wychodz i powoli z kryzysu i odzyskuje odwagę wprowadzania oryginalnych rozwiązań estetycznych i technologicznych, wycofując się z promowania jedynie „bezpiecznych” produktów, które przynoszą przewidywalne dochody. Odważne, twórcze podejście szczególnie wyraźne jest w zastosowaniu szlachetnych, drogich materiałów i zdobień: unikalnych koronek, haftów, precyzyjnych aplikacji, niekonwencjonalnych splotów tkanin. Liczy się bowiem trójwymiarowość i fantazyjność faktury.

Juana Martín

Juan Vidal

Devota Lomba

Biel w trójwymiarze

76

Teresa Helbig

Miguel Palacio

Devota Lomba

Głęboki dekolt

Linie i sylwetki tego sezonu śmiało odsłaniają ramiona, dekolt i brzuch, niemniej jednak dekolt zyskuje tego lata pozycję uprzywilejowaną i w wersji bardzo głębokiej, sięgającej niekiedy pępka, pojawia się zwłaszcza w propozycjach wyjściowych i eleganckich. Krój dekoltu może być owalny, ostro zakończony, przypominający literę V albo Y i pojawia się zarówno w wieczorowych, jak i codziennych sukniach czy bluzkach. Szczególnie kobieco i interesująco wygląda jednak w formach marynarek, płaszczy, garniturów, które tradycyjnie kojarzone są z męskimi elementami stroju.


Rabaneda

Martin Lamothe

Dolores Cortés

Ana Locking

Niebiesko mi!

Moises Nieto

Roberto Verino

Juan Vidal

Francis Montesinos

Najpopularniejszym kolorem sezonu jest niebieski, który wyraża jednocześnie tradycję (powracające co roku motywy marynistyczne) i nowoczesność (efekty gradacji kolorystycznej, wykorzystujące nowe techniki nanoszenia wzorów). Jest to kolor w tym sezonie szczególnie mocno kojarzony z wodą (lazurowe morze, turkusowy basen, miętowy napój, pastelowe rozmycie). Niebieski występuje solo, w każdym swoim odcieniu, lub w połączeniu z cytrusowym żółtym i zielonym, ostrym pomarańczowym lub ciepłym różowym. Generalną zasadą jest stosowanie koloru w nietradycyjny sposób, np. używa się miękkich, łagodnych odcieni na technicznych tkaninach lub w skomplikowanych wzorach.

Wielokulturowy folklor

Victorio & Lucchino

Roberto Torretta

Miguel Palacio

Duyos

Lato to czas podróży i tak jak z każdej wycieczki przywozimy charakterystyczne wspomnienia turystycznych atrakcji, tak i moda odzwierciedla nieco powierzchowny zachwyt nad różnymi kulturami świata, których elementy włącza do typowo europejskiego stroju. Tego lata najczęściej odwiedzane są Ameryka Południowa, Afryka i Azja. Spotykamy więc w modzie wiele motywów dzianinowych, dekoracji piórami, falbanami i charakterystycznymi skórzanymi paskami, jak również efekty mory, nadruki kwiatowe, hafty i formy japońskie oraz sylwetki nawiązujące do afrykańskich sukien.

Przezroczystość lub blask

Najważniejsza jest wyobraźnia, nie tylko wyrażona w tym, co na siebie tego lata założymy, ale również w tym, jak pobudzimy strojem wyobraźnię innych. Mamy do wyboru dwie opcje. Pierwsza to aspekty przezroczyste, w naturalnych kolorach lub w czerni, łączone z materiałami o wyrazistej fakturze. Poprzez przezroczystości podkreśla się nowoczesny wygląd i powietrzną lekkość, „puchowość” tkanin, wzory wycinane laserem. Dużą rolę odgrywają sylwetki zbudowane z półprzezroczystych kilku warstw tiulu, organzy, batystu. Drugą opcją pobudzenia wyobraźni jest blask, metaliczne powierzchnie z wiskozy, cupro czy jedwabiu. Ich wygląd jest seksowny, wygodny i elegancki zarazem. Maja Hirsz

77


wywiad Foto: Patryk Chmielewski

Foto: Dana Puciłowska

Izabela Babińska

Wyróżnienie czasopisma „Fale Loki Koki” w konkursie KREATOR

Czy udział w tegorocznym Kreatorze był Pani pierwszym startem w konkursie fryzjerskim? Izabela Babińska: Nie, moja przygoda z tym konkursem zaczęła się w 2012 r., kiedy to pierwszy raz wzięłam w  nim udział. Wtedy bardzo mnie to zafascynowało i postanowiłam spróbować swoich sił także w kolejnych edycjach. Rok temu, ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu, przyznano mi 3. miejsce, co jeszcze bardziej zmotywowało mnie do dalszej pracy. A w tym roku przyznali mi Państwo wyróżnienie, cieszę się, że moja praca została doceniona. Startowałam też w konkursie Top City, który odbywa się podczas Festiwalu Fryzjerskiego Hair Fair – w  zeszłym roku wzięłam udział w  dwóch konkurencjach, zdobywając 2. i  3. miejsce. Do domu wróciłam więc z Pucharem Śląska.

Jeżeli chodzi o Pani zawodowe fascynacje i inspiracje, to kto jest dla Pani wyznacznikiem prawdziwego mistrzostwa we fryzjerstwie? I.B.: W Polsce i na świecie jest wielu wspaniałych i utalentowanych fryzjerów. Warto się od nich uczyć i szkolić swój warsztat pracy. Pierwszą osobą w moim zawodowym życiu był mój Mistrz – pan Krystian Budak, u którego 18 lat temu odbywałam praktykę. Nauczył mnie bardzo dużo, dzięki niemu mogłam poznać najważniejsze cechy dobrego fryzjera, to wszystko teraz procentuje. Po ukończeniu szkoły wszystkie moje oszczędności inwestowałam w szkolenia i warsztaty u bardzo zdolnych fryzjerów, takich jak np. pani Marta Robak. Każdy fryzjer, który podchodzi do swojej pracy z prawdziwą pasją, jest dla mnie wzorem do naśladowania.

Jak narodził się pomysł na fryzurę, którą zaprezentowała Pani w Poznaniu? I.B.: Cóż... Był pot, łzy, nieprzespane noce... W głowie rodziło mi się wiele pomysłów, ale w  końcu zdecydowałam się postawić na prostotę i przejrzystość. Zależało mi na tym, aby fryzura była odzwierciedleniem miejskiego stylu z odrobiną szaleństwa. Chciałam, aby stylizacja pokazywała kobietę pewną siebie, odważną, mocno stąpającą po ziemi i świadomą swojej kobiecości. To wszystko doskonale oddała moja modelka – Sylwia Treścińska, która jest również fryzjerem i na co dzień pracuje ze mną w salonie. Bardzo jej dziękuję, że pomogła mi zrealizować moją wizję tej stylizacji. A jak przebiegały przygotowania do startu w Kreatorze? I.B.: Strasznie się denerwowałam, zależało mi na tym, aby wszystko przebiegało zgodnie z planem. Dwa tygodnie przed konkursem szlifowałam szczegóły, czyli przymiarki krawieckie czy dobór makijażu, który sama wykonałam. Na dwa dni przed konkursem wykonałam koloryzację. W  między czasie, przygotowywałam też moją drugą modelkę do konkurencji Art Hair. Pracy było naprawdę mnóstwo, ale było warto.

78

Co najbardziej ceni Pani w zawodzie fryzjera? I.B.: Dla mnie najcenniejszy jest codzienny kontakt z  ludźmi. W tym zawodzie trzeba po prostu lubić ludzi. Zawsze dbam o to, aby każdy mój klient czuł się wyjątkowo. Kiedy widzę, że jest zadowolony z mojej pracy, czuję się spełniona. Poza tym moi klienci motywują mnie do ciągłego rozwoju i poszerzania swoich horyzontów. To wspaniałe, że ten zawód pozwala mi na ciągłe samodoskonalenie. Jakie są Pani zawodowe plany i marzenia? I.B.: Co do planów, uważam, że jeżeli chce się rozśmieszyć Pana Boga, wystarczy zaplanować rok (śmiech). Dlatego każdy dzień traktuję wyjątkowo i  staram się jak najpełniej go wykorzystać i  cieszyć z  każdej chwili. Na pewno całą moją przyszłość wiążę z  fryzjerstwem. Moim marzeniem jest dołączenie do fryzjerskiej kadry Polski i  reprezentowanie nas na mistrzostwach świata. Wierzę, że uda mi się spełnić to marzenie. Oprócz tego na pewno dalej będę szkoliła uczniów w swoim salonie i starała się zaszczepiać w nich pasję do tego niezwykłego zawodu.

Foto: Dana Puciłowska

Jak lubi Pani spędzać czas wolny od zawodowych zajęć? I.B.: Wychowuje 11-letnią córkę i to jej staram się poświęcać jak najwięcej wolnych chwil. Uwielbiam też spędzać czas w  kuchni, gdzie odpoczywam i  mam pole do popisu z  moją kreatywnością i  wyobraźnią, tym razem przy tworzeniu pysznych potraw. W ogóle jestem energiczną osobą i lubię spędzać czas aktywnie – taniec, jazda na rowerze, basen, a nawet samodzielnie przeprowadzane remonty... Mój organizm nie jest przyzwyczajony do odpoczywania (śmiech).


Seria arganowa

olejek 30 ml

maska 1000 ml

szampon 1000 ml

Odkryj potęgę olejku arganowego www.falelokikoki.pl


moda

10. edycja Fashion Week! 5 lat = 10 edycji= „porządek w modzie”, czyli główny sukces organizatorów FW To, co od lat doskonale funkcjonuje w świecie, udało się wprowadzić również u nas. Projektanci szykują kolekcje na dwa sezony, podporządkowując swój tryb pracy kolejnym edycjom FW. 10. edycja to również okazja do pokazania nowych łódzkich przestrzeni, gdzie rodzi się moda. Nowy budynek Akademii Sztuk Pięknych (skąd wywodzi się wielu projektantów) był w  tym roku miejscem prezentacji pokazów OFF. Natomiast nowa Hala Expo udostępniła prawie 13 000 m2 na strefę showroom oraz konferencje i  pokazy Designer Avenue. Zyskali na tym szczególnie wystawcy i klienci, gdyż przez 4 dni wyjątkowo swobodnie można było oglądać, przymierzać i kupować kolekcje odzieży oraz akcesoria na ponad 140 stoiskach.

„Dla fotografów” i „dla ludzi” FW to miejsce, które ma ubierać i inspirować. Można tu obejrzeć kolekcje odpowiednie dla zwykłych ludzi, jak również takie, które są atrakcyjne dla fotografów, czyli kompletnie „od czapy”: związane ręce, skrępowane nogi, przysłonięte oczy – nosić się nie da, ale wygląda szokująco.

Taka właśnie była kolekcja dwóch projektantek: Olgi Churilovej oraz Alexandry Pronyutkiny. Żeby fotografowie się nie nudzili, a widownia zapamiętała ten pokaz bardziej niż inne, trzeba dorzucić coś ekstra. Dlaczego modelka w ostatnim wejściu nie miałaby wypuścić z rąk żywego małego ptaszka (krążył on nad widownią jeszcze wiele minut po pokazie)... To właśnie takie pokazy i kolekcje rowijają wyobraźnię i mają pobudzić kreatywność, tak żebyśmy w sieciówkach mieli odzież nie tylko w paski czy kratę...

Co by tu na siebie włożyć i którą stroną dzisiaj... Fotografowanie FW to dla mnie dwa rodzaje zdjęć: 1. na wybiegu, 2. na widowni. Osobiście więcej energii wkładam w te drugie zdjęcia. Widownia FW jest ubrana i uczesana bardzo różnorodnie, pomysłowo i stylowo. Z kilku tysięcy osób odwiedzających FW prawie nikt nie pozwoli sobie na banalną stylizację typu jeansy i t-shirt – każdy chce „wyglądać”. Te pozawybiegowe stylizacje mają jedną bardzo ważną cechę: skoro ktoś założył coś i poszedł w tym na miasto, to znaczy, że da się w  tym chodzić (czego nie zawsze można powiedzieć o ubiorach na wybiegach), więc są to stylizacje, jakby nie było

80


– użytkowe.

Zwykli dziennikarze / blogerzy

Coraz mocniejszą częścią widowni są ostatnio fani, obserwatorzy i internetowi komentatorzy mody, czyli blogerzy. Jeszcze niedawno nikt się z nimi nie liczył, teraz zasiadają w jury, radach programowych, a goście FW fotografują się z nimi, co świadczy o potędze Internetu. I nie wiem, czy to przypadek, ale jakoś „zwykłym“ dziennikarzom zdarza się ubrać stylowo, a jednocześnie zachowawczo – blogerom raczej nie – to najbardziej soczyście ubrani goście FW.

Jemy i pijemy Każdy normalny człowiek musi jeść i pić, więc w trakcie 5-dniowej imprezy na terenie modowego miasteczka jest oczywiście możliwość zjedzenia i wypicia, a ponieważ modni ludzie jedzą tylko modne rzeczy, w menu króluje co? Sushi i energetyki. Wszakże nie ma bardziej wytwornego i barwnego w formie jedzenia niż sushi, nie wspominając o nazwch dań i  lini i smaków o jakże adekwatnych nazwach: „FASHION TAMAGO ROLLS” czy „FASHION STYLE URAMAKI“. A energetyki? Nie wiem, co w nich ważniejsze: zawartość czy opakowanie, ale najwidoczniej modny człowiek dobrze prezentuje się z designerską buteleczką lub puszeczką...

FEJSzyn Week

Internet i jego siła sprzedaży są zadziwiające. Mam nawet wrażenie, że zadziwiająco-oślepiająca. Osobiście jestem jednym z  wierniejszych klientów FW – kupuję tam 80% ciuchów sobie i rodzinie oraz z niecierpliwością czekam na kolejne edycje showroom. Dostrzegam jednak pewne „skrzywienie” młodych projektantów/handlowców. Podchodząc do stoisk, gdzie na wieszakach wiszą fajne ciuchy, zaczynam rozmowę: – Chciałbym obejrzeć, przymierzyć i kupić. – Oczywiście, proszę bardzo. A czy był pan już na naszej stronie internetowej i Facebooku, bo tam też są nasze rzeczy... – Nie byłem, ale jestem tu, bo chciałbym przymierzyć i kupić. – Tak, tak, ale na naszej stronie są jeszcze inne kolory i wzory. – Tak, rozumiem (powtarzam), ale ja chcę przymierzyć i zostawić kasę – tu i teraz. – Aha – (słyszę niepewny głos)… I nie chce pan zobaczyć na... Facebooku? Mam wrażenie, że na co drugim stoisku słyszę jakąś mantrę: „strona, Facebook...”. Mnie nie mieści się w głowie, że można kupić niekonwencjonalnie skrojony ciuch przez Internet, a im – młodym projektantom/handlowcom, że można kupić coś bez użycia Wi-Fi i wszechFacebooka... No, ale ja już stary jestem...

Modne ciuchy? Myślałem, żeby napisać coś o samych ciuchach, ale przecież jest Internet, a na fashionweek.pl są galerie. Można je obejrzeć i wyrobić sobie zdanie na temat tego, co jest modne, bo przecież my styliści musimy znać tę jedyną słuszną odpowiedź na odwieczne pytanie naszych klientów: „Co jest teraz modne?”, żeby czasem nie polecić naszej klientce „simonki” i dekatyzowanych jeansów... Tekst i foto: Krzysztof Rajca

81


moda

Aga Kaźmierczak – Kolekcja S/S 2014 Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Od kilku lat tworzy pasjonujące kolekcje ubrań dla kobiet. Projektuje rzeczy, w których klasyka przełamana jest nutą nonszalancji i kontrolowanego luzu. Łączy je perfekcja wykonania i magia detalu. Ceny projektów: 150–700 zł

Foto: Joanna Chabowska Modelka: Paulina Mikołajczak Make-up: Karolina Kaźmierczak

MODA

– sposób na konkurencję Obserwując rynek usług w Polsce, dochodzę do wniosku, że konkurencja jest coraz większa. Z racji wykonywanego zawodu ze szczególnym zainteresowaniem przyglądam się salonom fryzjerskim. Nie wystarczą już czyste, schludne wnętrza, wykwalifikowany personel czy najnowszy ekspres do kawy, którego obsługą powinien się zająć barista... Klient chce więcej! Cóż więc zrobić, by zaspokoić jego rosnące potrzeby i oczekiwania? W kolejnych odsłonach na łamach pisma „Fale Loki Koki” przedstawię kilka sprawdzonych pomysłów na rozwój salonu fryzjerskiego. Dziś chciałbym zasugerować właścicielom salonów, by zwrócili uwagę na szeroko rozumianą modę. Fryzjerstwo jest niewątpliwie jej integralną częścią, dlatego ja zdecydowałem się podjąć współpracę z projektantami mody i dodatkowo zająć się odsprzedażą ich projektów w swoim salonie. Rozejrzyjcie się wokół. Na pewno w Waszym lokalnym otoczeniu znajdziecie zdolną, kreatywną osobę, która projektuje ubrania, torebki czy inne modowe akcesoria. Śmiało możecie je wprowadzić do swoich salonów, a wierzcie mi, że klientki to bardzo docenią. Inicjatywy tego typu budują morale zarówno wśród Waszych klientów, jak i wśród personelu, który zyskuje nie tylko bodziec do bardziej kreatywnej pracy, ale również może w ten sposób liczyć na dodatkowy zarobek. Tak naprawdę jest to bardzo prosty sposób na wyróżnienie się na tle konkurencji. Bo niby dlaczego klient spośród tylu salonów powinien wybrać właśnie Wasz? Może zdecyduje się na to, jeśli swoją ofertę rozszerzycie o modowe arcydzieła?! Polecam – sprawdziłem i wiem, że to działa. Tomasz Schmidt

82


Kolekcja PRAIRIE W tym sezonie gorący, pustynny wiatr rozwiewa geometrię Sassoon, burząc i prowokując jej ikoniczny styl. Kolekcja „Prairie”, inspirowana rozległym pustkowiem dawnego amerykańskiego Zachodu, przemierza jałowe pustynie Arizony, dzikie, otwarte prerie Nevady i jałowe czerwone ziemie Nowego Meksyku, spotykając po drodze przygranicznych pionierów. Meksykański vaquero – Człowiek bez Imienia – przecierający szlaki Rio Grande, duchowny owinięty w prochowiec, odkładający na bok rewolwer, by odprawić mszę, szeryf i nauczycielka ze szkoły dla amiszów – to oni stanowili inspirację dla nowego stylu obowiązującego w tym sezonie. Geometryczne linie zostają zaburzone przez trójkątne wycięcia i fryzury w stylu fade. Zachodzące na siebie, rozczochrane pasma są jednocześnie przesadnie sczesane, co daje wrażenie ciężkości omiatanej burzą. Prosta struktura staje się celem i ulega rozwianiu. Brzegi zostają wystrzępione, a wygląd staje się nieokreślony. Kontrasty kolorystyczne są płynne i organiczne, na wzór pustynnych kwiatów artystki Georgii O’Keeffe. Jej gama kościstej bieli i węgla miesza się z ludową biżuterią Indian Nawaho. Turkus i turmalin łączy się ze srebrem i różowym złotem, a brudny róż – z przydymionym kwarcem, by stworzyć subtelną zmianę tonów.

84


85


Fryzury: Mark Hayes oraz International Creative Team Koloryzacje: Peter Dawson oraz International Colour Team Foto: Colin Roy Make-up: Daniel Koleric

86


wydarzenia Foto: Davines

To już dziesiąta edycja międzynarodowego konkursu stylizacji WORLD STYLE CONTEST na świecie a zarazem czwarta w Polsce. Konkurs co roku łączy klientów Davines z całego świata, dając możliwość wyrażenia własnej kreatywności, zaprezentowania talentu i przedstawienia szerokiej publiczności własnej wizji fryzjerstwa artystycznego i codziennego. WSC to szansa dla wszystkich stylistów fryzur, którzy chcą podzielić się swoją wizją postrzegania piękna. Zadaniem uczestników w krajowych kwalifikacjach było przedstawienie własnej interpretacji trendu wraz z pełną stylizacją modelki. Na całość przedstawionej pracy składały się: strzyżenie, koloryzacja i stylizacja produktami Davines. Realizacja pomysłów bez żadnych ograniczeń pozwala w pełni kreatywnie, w zgodzie ze swoim stylem przedstawić własną wizję postrzegania trendów, indywidualność i pasję, jaką wykorzystujemy w codziennej pracy. Kryteria podlegające ocenie to: innowacyjność, estetyka, styl, koncepcja, koloryzacja, strzyżenie, strój, makijaż, stylizacja i cały wizerunek.

DAVINES WORLD STYLE CONTEST 2014

Zwycięzcą polskiej edycji WSC 2014 jest Dawid Kraszka z Poznania! Zwycięska praca polskiej edycji konkursu fotograficznego WSC zostaje zgłoszona do etapu międzynarodowego, z którego następnie zostanie wybranych 10 finalistów. Zaprezentują oni swoje prace na żywo na scenie podczas WORLD WIDE HAIR TOUR 2014 w październiku w Londynie. Dawid Kraszka swoją przygodę z fryzjerstwem rozpoczął w 2002 roku. Przed uruchomieniem własnego salonu zdobywał cenne doświadczenie na szkoleniach w Polsce i za granicą. To właśnie zagraniczne wyjazdy uważa za przełom w swoim życiu zawodowym i bodziec do otwarcia własnego salonu Hairstreet w Poznaniu. W uroczej poznańskiej kamienicy w zespole Hairstreet pracują 3 osoby. Od 2 lat doceniają szeroki wachlarz możliwości i bezpieczeństwo, jakie daje współpraca z Davines oraz sympatię klientów salonu w stosunku do kosmetyków tej marki. Jako organizatorom, jest nam niezmiernie miło, że zdolni polscy fryzjerzy podejmują wyzwanie uczestnictwa w konkursie. Gratulujemy świetnych pomysłów, umiejętności i z roku na rok coraz wyższego poziomu konkursu, który owocuje fantastycznymi pracami. Wierzymi, że dla wszystkich uczestników była to okazja do kreatywnego wyrażenia siebie i przedstawienie własnej wizji i pomysłu na interpretowanie fryzjerstwa jako odrębnej i wyjątkowej dziedziny sztuki. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia Dawidowi podczas eliminacji do Wielkiego Finału WSC w Londynie! Jednocześnie wszystkim uczestnikom życzymy wielu sukcesów w życiu zawodowym na fryzjerskiej scenie – zarówno polskiej, jak i międzynarodowej!

87


DAVINES WORLD STYLE CONTEST 2014, EDYCJA POLSKA

wydarzenia

Zwycięska praca – DAWID KRASZKA, SALON HAIRSTREET, POZNAŃ 88


ANDRZEJ KRUCZEK, KRUCZEK HAIR CONCEPT, KRAKÓW

PAULINA CHARKIEWICZ, SALON FRYZJERKA, ELBLĄG

DAVINES WORLD STYLE CONTEST 2014, EDYCJA POLSKA, WYRÓŻNIONE PRACE

BARTOSZ BRONOWICKI, SALON PAPAVER, BYDGOSZCZ

EMILIA KOCIOŁOWICZ, CENTRUM URODY, KOSZALIN

89


prezentacje

Foto: Davines

SZKOLENIA DAVINES W AKADEMII ALLILON Grupa stylistów – edukatorów fryzjerskich, którą stworzyli Johnny Othona i Pedro Inchenko w 2008 roku w Londynie. Po dziesięciu latach doświadczenia we współpracy z Akademią Vidal Sassoon styliści opracowali własną twórczą drogę do odkrywania coraz to nowych stylów strzyżenia i tworzenia trendów. Poprzez seminaria i edukacyjne pokazy look & learn inspirują fryzjerów z całego świata. Allilon to akademia szkoleniowa, której głównym celem jest tworzenie, poznawanie i rozwijanie nowych ścieżek we współczesnym fryzjerstwie. Najistotniejszym założeniem jest inspirowanie stylistów do tworzenia własnych zespołów, w których ludzie wyróżniają się nie tylko ponadprzeciętnymi zdolnościami, ale i nieskończoną pasją w tworzeniu nowych, niesamowitych stylizacji. Przez lata wokół Allilon powstał zespół kreatywnych ludzi, którzy pomagają w powstawaniu nietuzinkowych projektów modowych. Oprócz fryzjerów koncentrujących się na technikach strzyżeń, koloryzacji i stylingu zaangażowanych jest wielu utalentowanych fotografów, projektantów odzieży i biżuterii, makijażystów oraz grafików. Dla założycieli Akademii edukacja to ciągły proces, który wymaga usystematyzowanego podejścia. W Allilon przywiązywana jest duża waga do silnych podstaw fryzjerskich, ponieważ tylko one umożliwiają świadome przejście na kolejne poziomy kreatywnej pracy stylisty. Od wielu lat Allilon jest partnerem Davines na całym świecie oraz jedną z gwiazd podczas corocznych pokazów World Wide Hair Tour. Renomę i najwyższy profesjonalizm zespołu szkoleniowców potwierdza fakt, że już trzeci rok z rzędu kolejni polscy fryzjerzy współpracujący z Davines jadą do Akademii Allilon w Londynie po bezcenną wiedzę i umiejętności. Informacji odnośnie udziału w szkoleniach Allilon udzielają regionalni Consulenti Davines.

90


Kolekcja Balance Celem kolekcji Balance (Równowaga) jest zwiększanie świadomości działań, które podejmuje organizacja dobroczynna Vital. W tym roku Allilon wspiera tę organizację przeciwdziałającą ubóstwu i pomagającą dzieciom w Indiach w znalezieniu równowagi i stabilności. Poprzez nazwę kolekcji zwrócona jest uwaga na moralny aspekt tego, jak żyjemy. Fryzury w kolekcji powstają z całkowicie symetrycznych kształtów, a następnie przechodzą w kształty całkowicie pozbawione równowagi z użyciem asymetrii. Długości zostały częściowo wybrane w taki sposób, aby uprościć wygląd z uwagi na silne podkreślenie kolorystyki. Bardziej dynamiczne kształty współgrają natomiast z prostszymi kolorami. Pomysł na kolory w kolekcji polega na stworzeniu kontrastu pomiędzy podstawowymi i pochodnymi tonami. Ich połączenie daje efekt równowagi poprzez wzajemną neutralizację. Kształt sekcji nawiązuje do tradycyjnego indyjskiego stroju sari, który pełny jest bajecznych kolorów. Jest to wyraz uznania dla bezcennej i szczytnej pracy, jaką wykonuje organizacja Vital.

91


92


Fryzury: Allilon team Foto: Trevor Leighton Make-up: Cheryl Philips Gardiner Stylizacja: Amy day Kosmetyki: Davines

93


Kolekcja ROAD OF LIFE

94


95


96


Hair: Rafał Potomski Hair Assistant: Wioleta Zawalonka Photography, Lights: Piotr Stokłosa Photography Assistant: Dominik Papaj Model/Actress: Anna Szopa Make up: Marcin Szczepaniak Costumes: Kamila Picz Location: Studio Luma Studio Assistant: Krystian Lipiec Production: Cosmetics:

97


Kolekcja BI Podobno kobiety są z Wenus, a mężczyźni z Marsa. Tyle nas dzieli, a jednak jeszcze więcej łączy. Już od dawna zaczyna wykształcać się nowa kategoria, zarówno u mężczyzn, jak i kobiet. To nowa kategoria płci, całkowicie wolna od wszelkich sztywnie uwarunkowanych schematów. Zacieranie się odrębności psychicznych, w stylu bycia, fryzjerstwie, ubiorze, sylwetce między płciami to coraz bardziej popularne zjawisko. Najnowsza kolekcja artègo koncentruje się właśnie na tych podobieństwach. Zastosowane techniki w cięciu jak i w stylizacji włosów w kolekcji „Bi” artègo pasują do kobiet jak i mężczyzn, co tworzy tak zwany styl unisex. Kolekcja „Bi” to swoisty bunt przeciwko kulturowym uwarunkowaniom kobiecości i męskości. Bi – intryguj, rozkochaj, uwodź, prowokuj.

98


99


100


Fryzury: Wojciech Zieliński, Krzysztof Pajor, Marcin Machnicki Foto: Justyna Dudek Make-up: Agata Kalbarczyk Stroje: Piotr Drzał oraz Risk. made in Warsaw

101


ANDRE FAIVA

102

Kolekcja POLISHED GRUNGE


Fryzury: Andre Faiva, Revolution Hairdressing Foto: Glen Krohn Make-up: Penny Antuar, Arc Creative Stylizacja: Sjan Johansen

103


Kolekcja WIOSNA/LATO 2014

104


105


106


107


WOJTEK WALCZAK

108

Sesja dla: BitterSweet Clothing


109


WOJTEK WALCZAK

110


Fryzury: Wojtek Walczak (Salon Merlin/montibel.lo) Foto: www.facebook.com/KonwentPhoto Modelki: Natalia Zasadzka i Gabrysia Latacz

111


Kolekcja SEEKERS

112


113


114


115


&


Prowadzisz swój salon? Chciałbyś/chciałabyś aby Twój personel był wykwalifikowany na najwyższym poziomie? Szukasz nowych inspiracji? Dołącz do Grupy Fryzjerskiej Zaremba! Twój salon, pozostając pod własną marką, zostanie objęty regularną opieką szkoleniową Mistrzyni Świata Joanny Zaremby-Wanczury. Będziemy promować Twój salon poprzez udział we wspólnych projektach fryzjerskich typu: pokazy mody, stylizacje do teledysków czy tworzenie nowych kolekcji fryzur. Trenujemy również indywidualnie do Mistrzostw Polski, Europy i Świata. Nie stój w miejscu. Bądź zawsze o krok do przodu...

Zaprasza Zapra Joanna Zaremba-Wan Zaremba-Wanczura wsza Polska Mistrzyni Świata Pierwsza

więcej na grupafryzjerska.pl partner: montibel•lo


Kolekcja SUMMER DREAM Lato to czas szaleństw, zabaw, nowych znajomości, wakacyjnej miłości… Lekkie, powiewne stroje zapraszają do zabawy z formą i kolorem włosów. Ciekawą bryłę geometryczną uzyskujemy przez ostre linie cięcia lub odpowiednią stylizację włosów. Kolor jest subtelny, delikatny przy strukturze włosów kręconych, a mocny i wyrazisty przy włosach prostych.

118


119


Fryzury: Zaremba International Academy Foto: Wojciech Łowicki Make-up: Julita Grochała Stroje: Olga Idzik

120


Kolekcja DECADES

121


122


123


124


Fryzury: Mark Leeson Foto: Paul Scala Make-up: Clare Read Stylizacja: Bernard Connolly

125


MARTA ROBAK

126

Kolekcja NEONY „Neony” to kolekcja bardzo energetyczna, rozedrgana i zmysłowa. Balansuje między kobietą sensualną a figlarną. Kształt i kolor przenikają się między sobą, ukazując bogactwo interpretacji stylów.


Fryzury: Marta Robak Foto: Katka i Jaro Szczepkowscy Make-up: Anja Piotrowska Stylizacja, suknie: Gosia Motas Modelki: Natalia/Kabor, Klaudia/Spot Management

127


128


129


130


Fryzury: Cos Sakkas, Francesco Fontana Foto: Andrew O’Toole Make-up: Lan Nguyen Stylizacja: Sara Dunn

131


KOBI BOKSHISH

132

Kolekcja LE REVE


133


KOBI BOKSHISH

134


Fryzury: Kobi Bokshish, Intershape Hairstylists Foto: Henryk Lobaczewski Make-up: Amelia Axton Stylizacja: Fleur Egan

135


136


Fryzury: William De Ridder Foto: Samantha Hunt Make-up: Vanessa Bossuyt Stylizacja: Izolda Ciurus

137


SESSION – the Editorial Collection 2014

138


Fryzury: Patrick Cameron, asystenci: Marco Erbi, Jo Wilcox Foto: Alistair Hughes Make-up: Alison Chesterton Stylizacja: Marco Erbi

139


NOWA KOLEKCJA SP LUXEOIL LEKKA, LUKSUSOWA PIELĘGNACJA DLA WSZYSTKICH RODZAJÓW WŁOSÓW

SYSTEM PROFESSIONAL. THE SCIENCE OF PERSONALIZED CARE. FROM


Reklama

LUKSUSOWA PIELĘGNACJA WŁOSÓW:

LUXEOIL

OD SYSTEM PROFESSIONAL Marzysz o miękkich w dotyku, wspaniale lśniących włosach? Nowa kolekcja LuxeOil od System Professional to coś dla ciebie. Produkty o maksymalnie lekkiej formule odmieniają strukturę włosów – chroniąc je, wygładzając i zmiękczając, co sprawia, że pięknie wyglądają i są przyjemne w dotyku.

LEKKA FORMUŁA DLA LUKSUSOWEJ PIELĘGNACJI WŁOSÓW Seria System Professional LuxeOil odżywia i nawilża włosy, nie obciążając ich – odmienia ich strukturę na zewnątrz i od wewnątrz. Ta kolekcja produktów ze specjalną formułą i luksusowymi olejkami chroni keratynę: Olejek arganowy, znany jako „płynne złoto”, słynie ze swoich odżywczych, kosmetycznych i leczniczych właściwości. Olejek migdałowy, znany jest ze swojej lekkości i niezwykłych właściwości nawilżających. Olejek jojoba, charakteryzujący się właściwościami kosmetycznymi, jest szczególnie polecany do zniszczonych i suchych końcówek włosów.

LUKSUSOWE SPA DLA WŁOSÓW – USŁUGA W SALONIE Oprócz linii produktów LuxeOil w salonie dostępne są również dwie usługi o wysokiej skuteczności: Intense Keratin Restore i Express Keratin Restore, które łączą lekką formułę pielęgnacji z luksusowym uczuciem w dotyku.

LEKKA FORMUŁA, KTÓRA ODMIENIA STRUKTURĘ WŁOSÓW Kolekcja System Professional LuxeOil gwarantuje włosom zdrowy i lśniący wygląd w czterech etapach: Szampon Keratin Protect Shampoo myje i odżywia włosy, zapewniając wyjątkowe oczyszczenie powierzchni włosa oraz zdrowy wygląd i lekkość. Maska Keratin Restore Mask pielęgnuje i chroni włosy, odbudowując ich włókna. Pozostawia je delikatne w dotyku i aż trzykrotnie bardziej gładkie niż przed użyciem maski. Esencja Keratin Boost Essence wygładza i nawilża włosy, wzmacniając zawartą w nich keratynę i uzupełniając proteiny, które stanowią ochronę przed dalszymi zniszczeniami. I wreszcie olejek w sprayu Light Oil Keratin Protection Spray odżywia i rozświetla włosy, zapewniając ochronę przed promieniami UV i wpływem wysokiej temperatury, jednocześnie gwarantując lekkość i delikatny połysk, o jakich zawsze marzyłaś.

Patrick Cameron, Międzynarodowy Ambasador System Professional, Wielka Brytania

Dystrybutor Orbico Sp. z o.o. www.orbico.pl


wydarzenia Finaliści lokalnej edycji konkursu Trend Vision Award w towarzystwie organizatorów imprezy: Anny Wysockiej, brand manager marki Wella Professionals i Branko Jovica general managera firmy Orbico Sp. z o. o.

Foto: Wella

Wella Night of Inspiration

już za nami! W niedzielny wieczór, 6 kwietnia br., w warszawskim ATM Studio miało miejsce najważniejsze wydarzenie sezonu w świecie fryzjerstwa. Najnowsze trendy zaprezentowali instruktorzy Studia Wella Professionals i Małgorzata Babicz, finaliści lokalnego konkursu Trend Vision Award 2013 oraz światowa gwiazda fryzjerstwa – Patrick Cameron. Efekty były oszałamiające! Oryginalne fryzury, najświeższe trendy oraz inspiracje ze świata mody i sztuki – to wszystko mieli okazję zobaczyć goście niecodziennej imprezy – pokazu Wella Night of Inspiration. W ramach wydarzenia odbyły się trzy niezwykłe pokazy. Na początku wieczoru zgromadzeni goście poznali finalistów polskiej edycji Wella Trend Vision Award 2013. To międzynarodowy konkurs, którego celem jest wyłonienie utalentowanych fryzjerów – kreatywnych, z pasją, prawdziwych artystów. Tegoroczni uczestnicy konkursu zaprezentowali swoje własne, kreatywne interpretacje jednego spośród czterech trendów Welli z kolekcji Trend Vision 2013. Wszystkie konkursowe stylizacje zostały wykonane przy użyciu wyłącznie profesjonalnych produktów z portfolio Wella Professionals lub System Professional i przedstawione na modelu lub modelce. Nagrody zostały przyznane w dwóch kategoriach: Młody Talent oraz Kolor. W kategorii Młody Talent zwyciężyła Patrycja Laszczyk z salonu Ego Boost w Myszkowie, natomiast w kategorii Kolor najlepszy okazał się Piotr Kmiecik z salonu Modern Design w Szczecinie. Kolejnym punktem programu Wella Night of Inspiration był pokaz najnowszych trendów, przygotowany przez instruktorów Studia Wella – Miłosza Izdebskiego, Łukasza Rutkowskiego i Aleksandrę Naduk oraz Małgorzatę Babicz. Studio Wella od lat wyznacza kierunki w zakresie edukacji kosmetyków profesjonalnych oraz koloryzacji. Inspiracją do pokazu był miraż miejskiego stylu życia oraz powrotu do natury. To było niezwykle inspirujące show prezentujące najwyższy kunszt sztuki fryzjerskiej. Niepowtarzalny charakter widowiska dopełniła oprawa muzyczno-wizualna. Trendy Wella Professionals w wykonaniu Studia Wella były inspirowane mirażem natury i miejskiego stylu życia.

142


Gwiazda wieczoru, międzynarodowy ambasador Wella Professionals Patrick Cameron w trakcie swojego show.

Emocje podczas Wella Night of Inspiration narastały z minuty na minutę. Gwoździem programu było show Patricka Camerona, wyprzedzającego trendy wizjonera i niekwestionowanej gwiazdy fryzjerstwa. Międzynarodowy ambasador marki Wella Professionals już od 27 lat rozwija swój warsztat. Misją Patricka Camerona jest edukacja kolejnych pokoleń fryzjerów. Podczas swoich widowisk nie tylko zdradza tajniki rzemiosła fryzjerskiego, ale również zaraża swoją pasją, energią i niestandardowym podejściem do zawodu. Podczas swojego występu porwał serca widowni nie tylko swoim wielkim talentem, ale też czarującą osobowością. Zaprezentowane przez niego stylizacje na pewno staną się inspiracją i punktem odniesienia dla wielu fryzjerów przy tworzeniu własnych looków. Wella Night of Inspiration zgromadziło ok. 400 osób ze świata fryzjerstwa, mediów i show-biznesu. Widowisko podziwiali m.in.: stylistka Joanna Horodyńska, prezenterka Paulina Drażba, pisarz Michał Witkowski oraz aktorki: Marta Wierzbicka i Sylwia Gliwa. Spotkanie poprowadziła Agnieszka Cegielska. Liczne grono gości bawiło się do rana przy energetycznej muzyce serwowanej przez Nicka Sincklera. Partnerami pokazu byli Bobbi Brown, Wyborowa S.A., Jacobs Creek, Classico&Bellezza. Patronat nad wydarzeniem objął magazyn „Flesz”. Zwycięzcy konkursu Trend Vision Award Kategoria Młody Talent: 1. miejsce – Patrycja Laszczyk – salon Ego Boost (Myszków) 2. miejsce – Ewa Witkowicz – Candy Studio (Wrocław) 3. miejsce – Przemysław Brzozowski – Salon Fryzjerski Feniks & Akademia Fryzjerska Stanisław Komadowski (Łódź) Kategoria Kolor: 1. miejsce – Piotr Kmiecik – salon Modern Design (Szczecin) 2. miejsce – Anna Kapuściak – salon Ego Boost (Myszków) 3. miejsce – Patrycja Sawicka – salon Candy Studio (Wrocław)

Autorzy pokazu najnowszych trendów marki Wella Professionals: instruktorzy Studia Wella (Aleksandra Naduk, Łukasz Rutkowski i Miłosz Izdebski) oraz Małgorzata Babicz i Paweł Babicz, z prowadzącą Agnieszką Cegielską.

Pokaz obejrzało kilka gwiazd, m.in. Joanna Horodyńska.

143


wydarzenia

Znamy zwycięzców prestiżowego konkursu International Trend Vision Award – Tajwan oraz Ukraina z platynowymi nagrodami

Foto: Wella

3 maja br. Wella Professionals celebrowała jedno z najważniejszych wydarzeń w świecie fryzjerstwa – finał konkursu International Trend Vision Award.

Zwycięzcy

Tegoroczny finał International Trend Vision Award (ITVA) odbył się we Frankfurcie. Celem tego międzynarodowego konkursu jest wyłonienie utalentowanych fryzjerów. W tej edycji wyłoniono 82 niezwykle uzdolnionych finalistów z 56 krajów z całego świata. Niesamowite show, pełen inspiracji pokaz sztuki fryzjerskiej oraz wystawa Hair World – to wszystko mieli okazję zobaczyć świadkowie tego najbardziej oczekiwanego wydarzenia w świecie fryzjerskim. W imprezie wzięło udział liczne grono fryzjerów z różnych stron świata oraz przedstawiciele mediów.

Konkurencja LIVE Vision

Wella Professionals wspiera talenty. Konkurs International Trend Vision Award daje stylistom fryzur możliwość zaprezentowania swojego talentu oraz pasji. W tym roku, oprócz prezentacji na żywo (LIVE Vision), odbyła się również fotoprezentacja (PHOTO Vision). W ramach konkurencji PHOTO Vision oraz LIVE Vision nagrody przyznano w dwóch kategoriach: Young Talent (Młody Talent) oraz Color (Kolor).

Zwycięzcy w kategorii Color:

W tegorocznym konkursie w kategorii LIVE Vision triumfowali przedstawiciele Tajwanu oraz Ukrainy. Natomiast w kategorii PHOTO Vision na podium stanęli styliści z Nowej Zelandii i Węgier.

Konkurencja PHOTO Vision

Konkursowe prace oceniało jury składające się z największych ekspertów w świecie fryzjerstwa – Eugene Souleiman (globalny dyrektor kreatywny Wella Professionals, kategoria Care&Styling), Josh Wood (globalny dyrektor kreatywny Wella Professionals, kategoria Color), sześciu najlepszych światowych stylistów oraz przedstawiciele mediów. Ocenie jury podlegały: technika wykonania prezentowanych stylizacji lub koloryzacji, kreatywność oraz zrozumienie trendów.

1. miejsce: Karina Grace Gollins, Karina Grace Hairdressing salon, Nowa Zelandia 2. miejsce: Lucy Tuck, Marc Antoni salon, Wielka Brytania 3. miejsce: Shauna McGrath, House of Colour salon, Irlandia

Widowisko poprowadzili Lars Nicolaisen – niemiecki stylista oraz Patrick Cameron – niekwestionowana gwiazda sztuki fryzjerskiej.

1. miejsce: Tamás Fehér, hair’s[ku:l] salon, Węgry 2. miejsce: Suppasan Kaewbanphot, Laksana Salon, Tajlandia 3. miejsce: Glory Avilés, Bloom Salon, Portoryko

144

Zwycięzcy w kategorii Young Talent: 1. miejsce: Kriz Chen, Hair Culture salon, Tajwan 2. miejsce: Lyndal Salmon, Biba salon, Australia 3. miejsce: Giorgio Parrivecchio, GP Parrucchieri salon, Włochy

1. miejsce: Iryna Fraiuk, Kodokan salon, Ukraina 2. miejsce: Sean Nolan, HOB Salons, Wielka Brytania 3. miejsce: Ben Lin, Soleil-Salon, Tajwan

Zwycięzcy w kategorii Young Talent:

Zwycięzcy w kategorii Color:


na

iej Kadry Polski k s r e j z y r or F Spons ta we Frankfurcie 2014 a i w Ś h c ostwa z r t s Mi

Profesjonalne wałki indukcyjne FOX VOLCANO Induction Rollers www.tovares.pl • • • • • • • • • •

Indukcyjny system nagrzewania wałków od wewnątrz Gotowe do pracy w zaledwie 5 sekund 10 wałków o 4 rozmiarach: 3 x 20 mm, 3 x 30 mm, 2 x 40 mm, 2 x 50 mm 10 klipsów Niezwykle proste w obsłudze Wałki o różnych rozmiarach pozwalają na tworzenie niesamowitych stylizacji, zarówno zdecydowanych loków, jak i delikatnych fal Każdy wałek posiada wskaźnik ciepła, który staje się czerwony w momencie osiągnięcia właściwej temperatury Maksymalna temperatura nagrzanych wałków: 150°C (140±10°C) Możliwość dokupienia wałków indukcyjnych w kompletach pakowanych po 4 szt. z każdego rozmiaru Możliwość dokupienia klipsów do wałków indukcyjnych w kompletach pakowanych po 10 szt.


wydarzenia Mistrzostwa Świata we Fryzjerstwie, Frankfurt 2014

Złoto i srebro dla Polaków Foto: Joanna Barchetto

Od lat polscy fryzjerzy należą do czołówki najlepszych na świecie. Nieraz udowadniali swoją wysoką pozycję, zdobywając medale na arenie międzynarodowej. Tak samo było w maju tego roku na Mistrzostwach Świata we Frankfurcie. Nasi fryzjerzy wrócili z tegorocznych Mistrzostw z medalami. Drużynowo Kadra męska seniorów uplasowała się na drugim miejscu, zdobywając srebrny medal. – Dosłownie o włos otarliśmy się o zwycięstwo. Do pucharu świata zabrakło naszym seniorom 1,8 punktu. Jesteśmy bardzo wysoko oceniani na arenie międzynarodowej i bez wątpienia mamy szansę na jeszcze większe sukcesy na kolejnych zawodach. W Seulu na pewno drużyna zawalczy o złoto – zapewnia Andrzej Matracki, Mistrz Świata we Fryzjerstwie, trener i sędzia międzynarodowy. Ogromnie cieszą sukcesy indywidualne naszych reprezentantów: Paweł Matracki zdobył tytuł Mistrza Świata we Fryzjerstwie, a Paweł Stańczak wywalczył Wicemistrzostwo. – Po tylu latach startów na zawodach w  Polsce i  za granicą zdobyłem to najważniejsze wyróżnienie – tytuł Mistrza Świata. To fantastyczne i  niesamowite uczucie. Tym bardziej, że konkurencja była ogromna. W mojej kategorii wystartowało około 60 doskonale przygotowanych fryzjerów. Złoty medal utwierdził mnie w przekonaniu, że warto było włożyć tyle wysiłku w przygotowania do tych zawodów. Już dziś nie mogę doczekać się wyjazdu na kolejne mistrzostwa – mówi Paweł Matracki. Wicemistrz Świata Paweł Stańczak do tej pory wchodził w skład kadry juniorów, w tym roku po raz pierwszy wystartował jako senior. – Do samego rozdania nagród nie wierzyłem, że mogę stanąć na podium. Myślałem, że znalezienie się w pierwszej dziesiątce będzie sukcesem, a tymczasem wywalczyłem srebrny medal. Emocje były ogromne. Cieszę się, że mogłem być częścią tak wspaniałego wydarzenia – podkreśla Paweł Stańczak.

W gronie dziesięciu najlepszych drużyn świata znalazła się także nasza Kadra damska, plasując się na 8. miejscu, co bez wątpienia jest sukcesem. 8. miejsce indywidualnie w Trend Cut zdobyła też Jagoda Korzeniewska. – Ten rok przygotowań był dla mnie dużym wyzwaniem. Czteroosobowa Kadra damska Technical Category i indywidualny start w Full Fashion to godziny przygotowań, treningów, czasem pot i łzy... Kadra damska pojechała pełna nadziei i obaw. Był to ich pierwszy start na Mistrzostwach Świata, a jako „nowicjusze” chcieli dobrze wypaść. Pomimo doświadczenia w  konkursach na terenie Polski i za granicą wiedzieli, że jest to najważniejsze wydarzenie w kalendarzu – mówi Joanna Zaremba-Wanczura, Mistrzyni Świata we Fryzjerstwie, trener i sędzia międzynarodowy.

146


Foto: Karol Zieleziński

Konkursowe stylizacje przygotowane przez Kadrę damską doskonale uzupełniały makijaże autorstwa Kamili Jastrzębskiej. – Makijaż musi być dopełnieniem pracy zawodniczki. Każda linia, barwa, połączenie kolorystyczne oraz intensywność makijażu powinny nawiązywać do charakteru stylizacji. Prace konkursowe są widowiskowe, przerysowane, teatralne, to artystyczne dzieła, których wszystkie elementy, również makijaże, mają zachwycić sędziów – mówi Kamila Jastrzębska, Mistrzyni Wizażu i Stylizacji.

W gronie jurorów tegorocznych Mistrzostw znaleźli się także polscy reprezentanci: Joanna Zaremba-Wanczura i Aleksander Stankiewicz. Joanna Zaremba-Wanczura, która oceniała prace zawodników we fryzjerstwie damskim, podkreśla, że poziom zawodów był naprawdę wysoki. – Muszę przyznać, że pod względem organizacyjnym oceniam te Mistrzostwa bardzo dobrze. Przy tak dużej ilości uczestników, widzów, wszystko szło „jak w zegarku”. Sędziowanie było czystą przyjemnością. Chyba zaczynam się oswajać z odpowiedzialnością, jaka na mnie spoczywa. Kiedy sędziuję na konkursie, w którym uczestniczy około 100 zawodników, a poziom jest bardzo wysoki, odczuwam dużą presję. Sama jeszcze niedawno byłam zawodnikiem i wiem, ile pracy i wysiłku wkłada się w przygotowania. Sam start w Mistrzostwach Świata to ogromne wyróżnienie, a spotykają się tam najlepsi z danych państw. W tym roku poziom był naprawdę bardzo wysoki, a prace były bardzo inspirujące – zapewnia Joanna Zaremba-Wanczura.

Foto: Joanna Barchetto

Uznanie na arenie międzynarodowej po raz kolejny potwierdził także Andrzej Matracki – znalazł się w gronie pięciu osób na świecie, które zostały wyróżnione za edukację. – Poza moimi podopiecznymi w  kraju, przygotowywałem do startu na Mistrzostwach kadrę juniorów z Tajwanu. Indywidualnie zdobyli oni brązowy medal, a drużynowo zostali Wicemistrzami Świata. Poza tym wspierałem konsultacjami również kadrę francuskich fryzjerów, którzy z kolei wywalczyli Mistrzostwo Świata w kategorii juniorów. To dla mnie ogromna satysfakcja i powód do dumy. Cieszę się, że mogę się realizować także na polu edukacyjnym – mówi Andrzej Matracki.

Mistrzostwa Świata we Fryzjerstwie, Frankfurt 2014

147


Foto: Joanna Barchetto

Andrzej Matracki otrzymał także medal za współpracę przy organizacji i przebiegu zawodów. Nasz stylista pełni funkcję jednego z dyrektorów zawodów z ramienia OMC. Czuwa nad prawidłowym przebiegiem Mistrzostw, kontroluje pracę sędziów i zawodników. Uczestnicy tegorocznych Mistrzostw Świata zgodnie potwierdzają, że były to jedne z  najlepiej zorganizowanych spotkań w  historii tego najważniejszego konkursu fryzjerskiego. – Mistrzostwa odbywały się w pięknej, starej hali, były naprawdę doskonale przygotowane. To były najlepsze zawody pod względem organizacyjnym, na jakich byłem. Niesamowita sceneria i atmosfera, do tego parę tysięcy ludzi przyglądało się naszej pracy i dopingowało nas. Doskonała była też frekwencja zawodników, na przykład w  jednej z konkurencji brało udział aż 120 fryzjerów. W Mistrzostwach wystartowało ponad 1300 osób, w 28 różnych konkurencjach. To rekord. Konkurencja była ogromna, poziom uczestników wysoki. Kreacje, fryzury były pełne bogactwa i różnorodności. Każda praca miała swój styl, można było obejrzeć mnóstwo nowych stylizacji. Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tym niesamowitym wydarzeniu. Bardzo dziękujemy wszystkim sponsorom za wsparcie, bez ich pomocy nie mielibyśmy szansy na przygotowania i treningi na wysokim poziomie, które zaprocentowały medalami – dodaje Andrzej Matracki. W najbliższym czasie nasza fryzjerska Kadra planuje wziąć udział w Mistrzostwach Europy, które odbędą się w listopadzie w Jekaterynburgu. – Wszystkich zdolnych fryzjerów, którzy chcą startować w konkursach, zapraszam do kontaktu. Zależy nam na tym, aby rozwijać Kadrę. Chcemy, aby szerokie grono reprezentowało polskie fryzjerstwo na świecie. Zależy nam na stworzeniu Kadry juniorów, aby w ten sposób kształtować w młodych ludziach dobre nawyki fryzjerskie. Co ciekawe, podczas najbliższych Mistrzostw Europy będzie można wystartować także w kategorii make-upu i na pewno będziemy mieli w tej sekcji swoją reprezentantkę – zapewnia Andrzej Matracki. Kontakt: Fryzjerska Kadra Polski na Facebooku

Reprezentanci Polski na Mistrzostwach Świata we Fryzjerstwie 2014 Kadra damska Martyna Bryk, Agnieszka Michalczyszyn, Elżbieta Kozłowska, Mateusz Kępka, Jagoda Korzeniewska Kadra męska kategoria seniorów: Paweł Matracki, Paweł Stańczak, Damian Duda kategoria juniorów: Jacek Chamera Sędziowie Joanna Zaremba-Wanczura, Aleksander Stankiewicz Andrzej Matracki – Prezydent Stowarzyszenia Fryzjerstwo Polskie

148


Foto: OMC

149


wydarzenia

HAIRWORLD / Hair & Beauty Święto fryzjerstwa we Frankfurcie Targi Hair & Beauty 2014 we Frankfurcie nad Menem odwiedziła rekordowa liczba zwiedzających z całego świata. Ponad 60 tys. osób oglądało pokazy najlepszych stylistów prezentujących najnowsze fryzjerskie trendy oraz odwiedzało stoiska wystawców. Równocześnie z targami odbywał się najważniejszy branżowy konkurs – Mistrzostwa Świata we Fryzjerstwie. W rywalizacji o tytuł najlepszego fryzjera na świecie walczyło ponad 1300 zawodników z 50 krajów. www.targifrankfurt.pl

Foto: Messe Frankfurt Exhibition GmbH / Pietro Sutera

150


20-21.09.2014 - FUNDAMENTY 18-19.10.2014 - STREET FASHION 06-07.12.2014 - FUTURE CUT


Kolekcja TIT #15

152


153


Kolekcja ROMANTIC TOUCH #14

154


Fryzury: Luca Barberi, Enrico Bracciali Marco Nannicini, Luigi Pascucci, Andrea Piccirillo Simone Prati and Gabriele Ricciarini for Kemon Foto: Amedeo M. Turello

155


wydarzenia

Fusion – indywidualna koncepcja stylu

Kemon na targach LOOK 2014 Zespół Instruktorów marki Kemon specjalnie na poznańskie targi LOOK 2014 przygotował pokaz fryzur w sześciu odsłonach. Podczas targów swoją premierę miał także Yo Cond – nowy produkt pielęgnujący kolor włosów farbowanych. Pokaz „Fusion – indywidualna koncepcja stylu” to efekt wspólnej pracy sześciorga Instruktorów marki Kemon – Szymona Niemczyńskiego, Doroty Grzelak, Mariusza Stawskiego, Edyty Soboty, Kamila Skrzypka oraz Łukasza Sekuły. – Pokaz dowiódł, że siłą naszego zespołu jest indywidualność poszczególnych jego członków. Stąd też i jego tytuł – tłumaczy Łukasz Sekuła. – Na scenie każdy zaprezentował to, jak pracuje u siebie w salonie. Pokazaliśmy tak wiele rozwiązań po to, by każdy widz mógł wybrać coś dla siebie” – dodaje. W sobotę, pierwszego dnia targów, Instruktorzy marki Kemon od A do Z zaprezentowali techniki strzyżeń. W niedzielę poprzez cięcia podkreślali barwę włosów, jednocześnie przedstawiając widzom najważniejsze produkty koloryzacyjne marki Kemon – Cramer Color, NaYo, Performance HD i rozjaśniające produkty z Systemu Lunex. Finałowe wyjście należało zaś do stylizacji, w  których kluczową rolę odgrywała łatwość zmiany – od naturalności do ekstrawagancji. Uwagę publiczności przyciągały także same modelki, ubrane w barwne stroje młodych polskich projektantów, z fantazyjnym makijażem wykonanym przez współpracującą z marką Kemon wizażystkę Elenę Snitco. Także pozostali Instruktorzy marki Kemon mocno zaznaczyli swoją obecność na poznańskich targach. Maciej Maniewski zaprosił fryzjerów na zamknięte Seminarium Maniewski Academy & Kemon, Klaudiusz Iciek i Andrzej Kawulok zaprezentowali swoją Akademię podczas Artègo Prestige Night, a Andrzej Wierzbicki i Tomasz Schmidt przygotowali własny pokaz, promując prowadzony przez nich program telewizyjny „Ostre cięcie”. W Poznaniu swoją premierę miał również Yo Cond. Targowi goście dowiedzieli się, że produkt ten, o kremowej konsystencji, nadaje włosom niezwykły połysk, głęboko je odżywia, chroni kolor i sprawia, że refleksy są intensywne, a efekty te uzyskać można w trakcie 3-minutowego zabiegu! Obecni na targach goście marki Kemon korzystać mogli ze strefy VIP stanowiska Polwell. Sprzyjało to spotkaniom, rozmowom i  wymianom serdeczności w  gronie znakomitych fryzjerów z całej Polski i ich opiekunów handlowych, którzy wspólnie tworzą wielką rodzinę Kemon!

Foto: Kemon

156


Zrób zakupy w salonie GATTA na dowolną kwotę, a otrzymasz

bon o wartości 20 zł na usługę koloryzacji w wybranych Salonach Fryzjerskich KEMON. Wykonaj dowolną usługę w Salonie Fryzjerskim KEMON, a otrzymasz

bon rabatowy 10% na zakupy za ponad 100 zł w salonach GATTA.

Lista Salonów Fryzjerskich KEMON biorących udział w akcji: www.kemon.pl Lista salonów GATTA biorących udział w akcji: www.gatta.pl


wydarzenia

WSZĘDZIE TRÓJKĄTY, CZYLI…

Foto: Kemon

SEMINARIUM MANIEWSKI ACADEMY & KEMON

NAJLEPSI STYLIŚCI Z MANIEWSKI ACADEMY ZAPREZENTOWALI PODCZAS SEMINARIUM TOWARZYSZĄCEMU TARGOM LOOK 2014 TECHNIKI CIĘĆ I KOLORYZACJI ORAZ NAJCIEKAWSZE INSPIRACJE I TRENDY NA SEZON JESIEŃ/ZIMA 2014. Seminarium składało się z dwóch części – szkoleniowej oraz pokazu mody. Szkolenie dotyczyło merytorycznych podstaw profesjonalnych cięć, zagadnień z zakresu strzyżeń, stylizacji oraz kreatywnych upięć. Swoje umiejętności zaprezentowali najlepsi styliści Maniewski Academy z Maciejem Maniewskim, Instruktorem marki Kemon, na czele. I to właśnie jemu seminarium zawdzięczało niepowtarzalną atmosferę. Ten utalentowany stylista, któremu bez obaw swoje włosy powierzają telewizyjne gwiazdy, jest także doskonałym mentorem. Potrafi nawiązać ciepły, bliski kontakt z publicznością, dzięki czemu każdy uczestnik spotkań z jego udziałem czuje się tak komfortowo. Tematem przewodnim seminarium były trójkąty. Jak tłumaczył widzom Maciej Maniewski, opierając się na trójkątach, uzyskać można najlepsze efekty pracy fryzjerskiej. To bowiem na trójkątach i kołach opiera się geometria ludzkiej głowy. W ten prosty i czytelny sposób styliści z Maniewski Academy zobrazowali techniki cięcia i stylizacji, które sami wykorzystali, tworząc prezentowaną na seminarium kolekcję fryzur „Shape” – jesień/zima 2014. Styliści w swej pracy na scenie wykorzystywali produkty do koloryzacji i stylizacji marki Kemon. Całość seminarium zwieńczona została spektakularnym pokazem najnowszej kolekcji topowej projektantki mody Natashy Pavluchenko z udziałem modelek przygotowanych w trakcie tego wydarzenia. Seminarium Maniewski Academy & Kemon było imprezą zamkniętą, a udział w niej wzięli zaproszeni fryzjerzy z całej Polski. Dodatkową atrakcją była loteria z nagrodami w postaci darmowych szkoleń w Maniewski Academy. Gościem specjalnym seminarium była zaś Maja Sablewska, z którą Maciej Maniewski współpracuje podczas telewizyjnych metamorfoz uczestniczek jej programu.

158


wydarzenia

Lista produktów nagrodzonych Złotym Medalem MTP na Forum Fryzjerstwa LOOK 2014 Kolekcja mebli fryzjerskich QUADRO AYALA Wojciech Wierzchowski Agnieszka Hankiewicz Sp. j., Piaseczno

TRENDY HAIR intensywna kuracja odmładzająca i przywracająca włosom zdrowy wygląd Gigs United SL, Hiszpania Zgłaszający: Bea Beleza Sp. z o.o., Sp. k., Poznań

Linia ZERO35 natural solution: lotion i szampon regenerujący integrator wzrostu EMMEBI ITALIA s.r.l., Włochy Zgłaszający: BM SERVICES Sp. z o.o., Rzeszów

Urządzenie do kręcenia loków MiraCurl BabylissPRO BABYLISS SARL – Division PRO, Francja Zgłaszający: EUREX Sp. z o.o., Gliwice

MILK SHAKE naturalna maska w proszku

z naciskiem na show

PANZERI D IFFUSION s.r.l., Włochy Zgłaszający: EURO FRYZ Dorota Falborska, Izabela Dylewska, Sławomir Pożycki, Łódź

Seria LOTON SPA & BEAUTY Firma Kosmetyczna LOTON, Słupsk

Kolekcja mebli fryzjerskich OVO Panda Trzebnica Sp. z o.o., Trzebnica

CROMATONE RECOVER krem koloryzujący typu antiaging MONTIBELLO/ Cosmética Cosbar S.L., Hiszpania Zgłaszający: POLWELL Sp. z o.o., Bydgoszcz

Wszystkie przyznane Złote Medale MTP są równoważne. Listy ułożone alfabetycznie wg firm zgłaszających.

Foto: archiwum MTP

160


17 500 osób, głównie profesjonalistów, zapoznało się w ostatni kwietniowy weekend z ekspozycją największych w Polsce targów fryzjerstwa i kosmetyki LOOK i beautyVISION 2014, które odbyły się w Poznaniu w dniach 26–27 kwietnia. Jak zwykle atmosfera w targowych pawilonach była gorąca! Na targach zaprezentowało się prawie 450 marek i firm z kraju i zagranicy. Fryzjerzy mogli zakupić najnowsze, profesjonalne kosmetyki do włosów oraz sprzęt i wyposażenie gabinetów fryzjerskich w promocyjnych cenach. Na stoiskach styliści i wizażyści udzielali zwiedzającym fachowych porad.

W blasku gwiazd Nie zabrakło atrakcyjnych, pełnych ekspresji pokazów na najwyższym światowym poziomie, liderów branży fryzjerskiej i kosmetycznej oraz specjalistycznych szkoleń i warsztatów. Podczas dwudniowego show pokazy gwiazd fryzjerstwa odbywały się zarówno na stoiskach wystawców, jak i na Scenie Głównej w klimatycznej Alei Lipowej w holu kompleksu pawilonów 7 i 8. W niedzielę wystąpił na niej Pablo Alvarez – hiszpański fryzjer, stylista, w przeszłości dyrektor artystyczny ekskluzywnych salonów fryzjerskich w Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i na Kajmanach. Klienci Pabla to bardzo elitarne grono: członkowie rodzin królewskich, wysoko usytuowani celebryci i klienci biznesowi. Przygotowane przez niego fryzury można było oglądać na pokazach największych i najbardziej znanych projektantów i domów modowych na świecie, takich jak: Alexander McQueen, Givenchy, Rag and Bone, Caroline Charles, Matthew Williamson, Julien Macdonald, Alessandro del Aqua. Obecnie Pablo jest dyrektorem artystycznym marki Trendy Hair. Podczas Forum LOOK wystąpił na scenie w towarzystwie Elżbiety Kwaśny, z którą wykonał wspólne show dla marki Bea Beleza. Na Scenie Głównej zaprezentowali się także m.in. Olga Sobocińska & Progress Września ARTISTIQUE SOUL (pokaz był syntezą artystycznego fryzjerstwa, mody recyklingowej oraz pięknej, klasycznej muzyki klasycznej w wykonaniu muzyków Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz wokalistki i projektantki JOKO), Grupa Artystyczna Waldemara Wagnera w najnowszej kolekcji BLACK&WHITE dla marki Bea Beleza, Anita Folaron z pokazem Egzotic Make-up – Full Colour w towarzystwie gościa specjalnego – wybitnego stylisty fryzur Wojtka Walczaka, a także Robert Wypych, który dla marki Kosswell stworzył kolejne porywające show z udziałem modelek, tancerek, przepięknych kostiumów, oryginalnych fryzur i  makijaży. LOOK był także okazją do spotkania z  gwiazdami programu „Ostre cięcie” nadawanym w telewizji TTV – Andrzejem Wierzbickim i Tomaszem Schmidtem. W ekskluzywnej scenerii zabytkowych industrialnych wnętrz targowej Iglicy odbyła się Artègo Prestige Night. Oprócz gwiazd programu „Ostre cięcie” uczestnicy wieczoru mogli podziwiać pokazy Akademii Kawulok & Claudius, Akademii artègo oraz Akademii Polverini. Muzyczną gwiazdą spotkania była jedna z najpopularniejszych szwedzkich wokalistek Velvet.

KREATOR live Tegorocznym hitem była nowa odsłona konkursu KREATOR, który odbył się podczas Forum LOOK już po raz dwunasty. Do zawodów znanych już z poprzednich lat doszły w tym roku dwie nowe konkurencje. W rywalizacji w tworzeniu niebanalnych fryzur dla osób 60+ pod hasłem FOREVER YOUNG najlepszy okazał się Bartosz Szydlak. Największe emocje wzbudziła konkurencja BEAUTY live!, w której rywalizowały ze sobą zespoły złożone z fryzjera i wizażysty. Ich zadaniem było wymyślenie i wykonanie fryzury i makijażu na żywo. Zadanie było tym trudniejsze, że losowanie modelek odbyło się tuż przed rozpoczęciem konkursu. Nie było więc możliwości wcześniejszego przygotowania i przemyślenia stylizacji. Wszystko odbyło się na Scenie Głównej pod czujnym okiem publiczności. Efekty działań uczestników tej konkurencji były naprawdę niezwykłe, niektóre modelki po metamorfozie były całkiem nie do poznania. Jury najwyżej oceniło pracę Bartłomieja Kamińskiego. Nie zabrakło oczywiście stałych punktów konkursu. W kategorii New Look męski (stylizacja fryzury na co dzień, w  której przy pewnej dozie odwagi można swobodnie pokazać się na ulicy) triumfował Rafał Szydłowski. W damskiej odsłonie tej konkurencji zwyciężyła Iwona Klimczak. Bardzo wysoki poziom prac można było obserwować w konkurencji Art&Hair (artystyczna stylizacja, przy tworzeniu której stylista może dowolnie korzystać z własnej wyobraźni i umiejętności). W tym roku jej tematem były „Plecionki”. Zdaniem sędziów najlepiej z tym zadaniem poradziła sobie Iryna Naydanaowa. Po raz drugi odbyła się rywalizacja w konkurencji Kids Crazy Hair. Wprowadzone podczas edycji 2013 wariacje na temat fryzury dziecięcej z udziałem modeli w wielu 6–11 lat spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem publiczności. Laureatem został Przemysław Kania. Organizatorem tego kreatywnego wydarzenia są Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz Agencja Dany Puciłowskiej.

Mistrzowie w akcji W ramach targów fryzjerskich LOOK 2014 odbyły się Otwarte Mistrzostwa Fryzjerstwa Polskiego, które rozgrywane są tylko raz w roku, właśnie w Poznaniu. Dają one jedyną w Polsce możliwość zdobycia tytułu Mistrza Polski. Mistrzowie w poszczególnych kategoriach otrzymują nominację do kadry i reprezentują nasz kraj na Mistrzostwach Europy i Świata. Lista laureatów znajduje się na stronie www.look.mtp.pl.

Targi piękna Forum LOOK towarzyszyło tradycyjnie już Forum Kosmetyki beautyVISION. Sukcesem tegorocznej edycji był bardzo wysoki poziom merytoryczny. Odbyło się kilkadziesiąt specjalistycznych prezentacji poruszających szerokie spektrum zagadnień. Targowym centrum wiedzy były strefy Speakers’ Corner WHITE i COLOR, w których odbywały się wykłady dotyczące odpowiednio kosmetyki pielęgnacyjnej i kolorowej. Do najważniejszych wydarzeń należy zaliczyć Kongres „Podologia i pielęgnacja dłoni” oraz III Kongres – Biznes w branży hair, beauty i SPA „Gabinet kosmetyczny XXI wieku”. Tematyką tego ostatniego były głównie aspekty biznesowe. Nie zabrakło jednak tematów związanych z nowymi technologiami w urządzeniach i produktach, a także zagadnień marketingowych. Podczas Kongresu przedstawione zostały badania profesjonalnego rynku kosmetycznego z 2014. Mowa była także m.in. o fitokosmetykach, trendach w e-commerce w branży hair, beauty i SPA, wykorzystaniu narzędzi internetowych do promocji salonu i kosmetologii estetycznej w gabinecie kosmetycznym.. Tegoroczną nowością były Mistrzostwa Nails Olympic Show – Perfect French. Były to polskie eliminacje do Mistrzostw Świata w Düsseldorfie. W ramach targów beautyVISION odbyły się także Otwarte Mistrzostwa w Makijażu Profesjonalnym. Kolejna edycja Forum LOOK odbędzie się 18–19 kwietnia 2015. Na podstawie materiałów MTP

161


wydarzenia

KREATOR 2014

Już po raz dwunasty podczas poznańskiego Forum Fryzjerstwa LOOK pełni pasji adepci sztuki fryzjerskiej popisywali się swoją kreatywnością, nowatorstwem i świeżym spojrzeniem na stylizację. Zawodnicy rywalizowali o tytuł Kreatora w sześciu kategoriach. Tak jak w  latach ubiegłych młodzi, zdolni fryzjerzy prezentowali swoją wizję wizerunku współczesnej kobiety i  współczesnego mężczyzny. Z  kolei w  ramach konkurencji Art&Hair można było pokazać stylizację artystyczną nt. „Plecionki”. Po raz drugi zawodnicy rywalizowali w  kategorii Kids Crazy Hair. Tegoroczną nowością były konkurencje: Forever Young – tworzenie niebanalnych fryzur dla osób 60+, a także Beauty Live – zespoły złożone z  fryzjera oraz wizażysty wymyślały i  wykonywały fryzury i makijaże na żywo, mając do dyspozycji losowo wybraną modelkę.

Foto: Dana Puciłowska

LAUREACI konkursu KREATOR 2014: NEW LOOK stylizacja damska 1. Iwona Klimczak 2. Paulina Gałecka-Jakubska 3. Beata Leśniak NEW LOOK stylizacja męska 1. Rafał Szydłowski 2. Damian Kucharczyk 3. Lena Czechowicz ART&HAIR 1. Iryna Naydanaowa 2. Beata Korczyńska 3. Adriana Królik

NEW LOOK stylizacja damska Iwona Klimczak

FOREVER YOUNG 1. Bartosz Szydlak 2. Małgorzata Pawelska 3. Izabella Groblewska KIDS CRAZY HAIR 1. Przemysław Kania 2. Marta Obarska 3. Dawid Wnuk BEAUTY LIVE 1. Bartłomiej Kamiński 2. Marcin Jusiński 3. Olga Sobocińska

162

NEW LOOK stylizacja męska Rafał Szydłowski


ART&HAIR Iryna Naydanaowa

FOREVER YOUNG Bartosz Szydlak

KIDS CRAZY HAIR Przemysław Kania

BEAUTY LIVE Bartłomiej Kamiński

KREATOR 2014

163


PRZYWRÓĆ WŁOSOM ICH MŁODZIEŃCZY WYGLĄD I CIESZ SIĘ MODNYMI ODCIENIAMI W KAŻDYM WIEKU! Formuła wzbogacona o cenny olejek Tsubaki oraz ekstrakt z indyjskiego drzewa Boswellia serrata daje włosom: O– O– O– O– O–

LEPSZE ODŻYWIENIE I PIELĘGNACJĘ WIDOCZNE ODMŁODZENIE WŁOSÓW NATURALNE, PEŁNE BLASKU, ŻYWE KOLORY EKSTREMALNY I ZDROWY WYGLĄD 100% POKRYCIE SIWIZNY MODNYM ODCIENIEM BEZ MIESZANIA Z KOLOREM NATURALNYM

permanentny krem koloryzujący typu anti-age www.montibello.pl


wydarzenia

na targach LOOK 2014 Ależ to było wydarzenie! Dziękujemy wszystkim tym, z którymi spotkaliśmy się podczas fryzjerskiego święta – targów LOOK i beautyVISION w Poznaniu. Mieliśmy przyjemność zaprezentować nową kolekcję SEEKERS oraz nową linię koloryzacji – Cromatone Recover, która została wyróżniona Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich. Do zobaczenia za rok! Fryzury: Jordi Tenas Picas, Katarzyna Budka, Martyna Mosiołek, Ernest Kawa, Wojtek Walczak, Paweł Gozdur, Oskar Stankiewicz, Leszek Ligęza, Jarosław Ciesiółka Wizaż: Justyna Langner Stylizacja: Ela Olszewska, www.elaolszewska.fotea.pl Zdjęcia: www.facebook.com/KonwentPhoto

166


Polacy posiadają 34,9 miliona kart płatniczych.* Czy płacą nimi w Twoim salonie? Dzięki możliwości dokonania w Twoim salonie płatności kartą możesz zyskać nowych Klientów, którzy każdego dnia odchodzą spod drzwi salonu z powodu braku gotówki. Współpracując z nami na jasnych i korzystnych warunkach, zwiększasz funkcjonalność swojego salonu i zapewniasz komfort sobie i swoim Klientom. Oferta dla Klientów Fale Loki Koki: • Terminal bezprzewodowy – 59 zł netto miesięcznie • Żadnych ukrytych kosztów dodatkowych • Bezpłatna instalacja oraz szkolenie • Prowizja od transakcji: 1,49% • Specjalny zestaw kuponów rabatowych o wartości 500 zł do wykorzystania w sklepach Fale Loki Koki

!

Więcej informacji: tel. 667 159 393 e-mail: terminale@falelokikoki.pl

Partnerzy:

* Raport NBP – Informacje o kartach płatniczych III kwartał 2013. Grudzień 2013


wydarzenia

Oyster Cosmetics i Stile Unico na targach LOOK i beautyVISION Foto: Tenex

Kilkanaście tysięcy osób, głównie profesjonalistów, przewinęło się w ostatni kwietniowy weekend przez ekspozycję największych w Polsce targów kosmetyki i fryzjerstwa beautyVISION i LOOK 2014, które odbyły się w Poznaniu w dniach 26–27 kwietnia.

Jak zwykle atmosfera w targowych pawilonach była gorąca! Nie zabrakło również firmy Tenex, która wystawiła swoją profesjonalną markę Oyster Cosmetics i Stile Unico. Na stoisku styliści i wizażyści fachowo doradzali zwiedzającym. Fryzjerzy zaprezentowali techniki koloryzacji i strzyżenia oraz spektakularny i profesjonalny pokaz fryzur na scenie z udziałem modelek.

168


• Tablet Prestigio MultiPad 10.1 Quantum 3G

• Router Huawei LTE do 150 Mb/s

darmowe Wi-Fi w Twoim salonie

• Profesjonalna prostownica Fale Loki Koki No101 premium

gratis

Sieć Plus, lider technologii LTE, specjalnie dla Klientów Fale Loki Koki przygotowała wyjątkową ofertę bezprzewodowego Internetu w Twoim salonie. Abonament (umowa 30 miesięcy)

Transfer danych (strony www bez limitu)

Tablet Prestigio MultiPad 10.1 Quantum 3G

Router Huawei LTE

Prostownica Fale Loki Koki NO101 premium

69 zł

18 GB

99 zł

99 zł

0 zł

699 zł

1199 zł

199 zł

brutto

Kontakt: Zadzwoń do nas: tel. 695 690 510 e-mail: wifi@falelokikoki.pl


wydarzenia

W dniach 26–27 kwietnia 2014 r. (podczas targów LOOK) w Poznaniu miało miejsce najgorętsze wydarzenie fryzjerskie tego roku. Gościem specjalnym uroczystości była jedna z najbardziej popularnych szwedzkich wokalistek – VELVET. Imprezę poprowadził świetnie wszystkim znany prezenter Marcin Prokop. Wieczór uświetniły pokazy kolekcji fryzur zainspirowanych najnowszymi trendami mody w wykonaniu Akademii Wierzbicki & Schmidt, Akademii Kawulok & Claudius, Akademii artègo oraz Polverini. Tegoroczna, 3. edycja ARTÈGO PRESTIGE NIGHT była jednym z najbardziej oczekiwanych wydarzeń fryzjerskich tego roku. Iglicę (symbol MTP) udekorowano światłem, tworząc niesamowity oryginalny i nowoczesny wystrój. Unikalny klimat tworzyła przepiękna lustrzana kula wisząca nad sceną, która idealnie podkreślała charakter imprezy. Niesamowita gra świateł, profesjonalna obsługa, nowoczesna muzyka, wszystko to sprawiało, że klimat imprezy stał się bardzo prestiżowy. Oczywiście wieczór nie byłby tak udany bez Klientów artègo, którzy licznie, w ponad 500-osobowej grupie, przybyli do Poznania. Część imprezy poświęconą pokazom rozpoczęły gwiazdy programu „OSTRE CIĘCIE” – Akademia Wierzbicki & Schmidt. Połączenie elementów klasyki: wybitny wokal artystki, który otworzył pokaz, dźwięk skrzypiec oraz profesjonalni tancerze, sprawiło, że nie można było oderwać wzroku od sceny. Uczesani przez W&S modele zaprezentowali świetnie wykonane stylizacje fryzur. Magię kolekcji podkreśliły również ciekawe stylizacje ubrań, które idealnie komponowały się z tematem pokazu. Profesjonalne cięcie, kolor oraz ułożenie każdej z fryzur świadczyły o zaprezentowaniu sztuki fryzjerskiej na najwyższym poziomie. Zgromadzona publiczność z ogromnym entuzjazmem i zaangażowaniem przyglądała się pokazowi Akademii Kawulok & Claudius. Styliści zaproponowali mroczne stylizacje, których inspiracją był świat wampirów i wilkołaków. Dodatkową atrakcją sobotniej imprezy było wylosowanie wśród uczestników ARTÈGO PRESTIGE NIGHT profesjonalnego ekspresu do kawy ufundowanego przez Nespresso oraz szkoleń w Akademii W&S. Wszyscy Klienci artègo z niecierpliwością czekali na pokaz polskiej Akademii artègo, w skład której wchodzą: Wojciech Zieliński, Krzysztof Pajor oraz Marcin Machnicki. Akademia zadebiutowała na scenie z najnowszą kolekcją „Bi”. Styliści ukazali podobieństwa w strzyżeniu jak i w stylizacji włosów u kobiet oraz mężczyzn. Pokaz zaskoczył wszystkich widzów, gdyż stylizowani modele okazali się profesjonalnymi tancerzami. Połączenie tańca ze sztuką fryzjerską było trafionym pomysłem, publiczność oszalała z emocji i już w trakcie pokazu klaskała oraz wiwatowała. Niesamowita energia pokazu, a także profesjonalizm w strzyżeniu oraz stylizacji włosów fryzjerów artègo na pewno na długo pozostanie w pamięci niejednego uczestnika ARTÈGO PRESTIGE NIGHT. Foto: artègo

170


Ostatni pokaz należał do włoskiego zespołu Polverini. Nie zawiedli się ci, którzy oczekiwali na kolekcje z kreatywnym podejściem do stylizacji włosów. Unikatowe i niespotykane na co dzień cięcia oraz melanż barw wywołały zachwyt u publiczności. Pokaz Polverini wzbudził wiele pozytywnych emocji, które z pewnością zainspirowały niejednego fryzjera. Po niezwykłych pokazach przyszedł czas na rozmowy, refleksje oraz dzielenie się spostrzeżeniami i doświadczeniem podczas pysznej kolacji. Uczestnicy ARTÈGO PRESTIGE NIGHT mogli uwiecznić wspomnienia, korzystając z możliwości Fotobudki, która była oblegana przez cały, pełen wrażeń wieczór. Po krótkiej przerwie temperaturę tego wyjątkowego wydarzenia znacznie podniosła gwiazda wieczoru VELVET. Piosenkarka wykonała najpopularniejsze hity, przy których tłum oszalał. Wszyscy śpiewali i tańczyli, zatem nic dziwnego, że szampańska zabawa trwała do białego rana. Następnego dnia uczestnicy odwiedzili targi LOOK, gdzie m.in. mogli zapoznać się z najnowszą ofertą firm z branży fryzjerskiej i kosmetycznej. Idea zorganizowania ARTÈGO PRESTIGE NIGHT dla naszych Klientów zrodziła się z chęci dania fryzjerom możliwości oderwania się od codziennej pracy, znalezienia inspiracji, pozytywnej energii, wrażeń estetycznych czy udoskonalenia swojego zawodowego warsztatu. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, mógł poczuć się wyjątkowo, mając świadomość, że organizatorzy zadbali o potrzeby wszystkich zaproszonych gości. Niesamowite chwile z artègo na długo zostaną w pamięci uczestników tego spotkania. Bez wątpienia było to najważniejsze wydarzenie fryzjerskie tegorocznej wiosny, potwierdzające znaczącą pozycję marki artègo na rynku fryzjerskim. O takiej imprezie cała Polska będzie mówić jeszcze długo po jej zakończeniu. A dlaczego? Przekonajcie się sami, oglądając zarówno stylowe wideo, jak i galerię imprezy na stronie artegoprestigenight.pl.

171


wywiad

artègo Bydgoszcz – po raz drugi brązowym medalistą Mistrzostw Polski w koszykówce kobiecej

Po pierwszym, historycznym i zaskakującym medalu artègo Bydgoszcz w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce w sezonie 2012/2013 przyszedł czas na drugi medal w kolejnym sezonie. To nie pprzypadek, że po raz kolejny artègo Bydgoszcz jest w pierwszej trójce najlepszych zespołów koszykarskich w Polsce. Sukces naszych zawodniczek potwierdza ich umiejętności. W trzecim meczu, którego stawką było trzecie miejsce Mistrzostw Polski sezonu 2013/2014, artègo pokonało Energę Toruń 67:59. W serii do dwóch zwycięstw byd2013/2014 goszczanki wygrały 2–1. Zapraszamy do przeczytania krótkiego wywiadu z kapitagoszczank nem artèg artègo Bydgoszcz Justyną Jeziorną. artègo: Już Ju po raz drugi walczyłyście o brązowy medal z Energą Toruń. Znając styl gry p przeciwnika, było Wam prościej wygrać? Justyna JJeziorna: Oba zespoły znały bardzo dobrze swoją taktykę i zawodniczki, więc grało się ciężej. Trener Torunia próbował nas zaskoczyc różnymi wariantami obronnymi, lecz to my po zaciętych meczach wyszłyśmy z tego boju zwycięsko. obronnym Bardzo się cieszę, że po raz drugi z rzędu brązowy medal został w Bydgoszczy. artègo: Drużyna D artègo Bydgoszcz przeszła dużą metamorfozę w porównaniu z poprzed poprzednim sezonem. Zespół zyskał nowe zawodniczki. Czy te zmiany wpłynęły na zd zdobycie brązowego medalu? Justyna JJeziorna: Na pewno zmiany wpłynęły na zdobycie brązowego medalu. Nowe zaw zawodniczki szybko wkomponowały się w zespół i filozofię, jaką preferuje trene Podporządkowały się zasadom i razem dążyłyśmy do osiągnięcia wspólnasz trener. celu nego celu. Ja oceniasz poziom gry w Mistrzostwach Polski? artègo: Jak Je Justyna Jeziorna: Uważam, że poziom gry w stosunku do zeszłego sezonu był niewyższy Było 5 zespołów, z którymi można było wygrać i przegrać. Mam na myśli co wyższy. P Kraków, Polkowice, Toruń, Gorzów Wlkp. i Bydgoszcz. Dzięki temu liga stała się atrakcyjni atrakcyjniejsza. Poprzez zmianę systemu grania meczów było więcej, co było dla nas wy mocno wyczerpujące. Cieszy fakt, że na parkiecie mogły występować dwie Polki, co pewnośc przełoży się na wyniki Reprezentacji Polski. z pewnością artègo art ègo g : Czy Cz jest mecz z tego sezonu, który utkwił Ci jakoś specjalnie w pamięci? artègo: JJustyna Ju usty tyn na JJeziorna: W pamięci utkwił mi mecz z Gorzowem Wlkp., w którym oddałam celny rzut z połowy boiska. łam

172


artègo: Czy były chwile, w których chociaż na moment zwątpiłaś w artègo Bydgoszcz? Justyna Jeziorna: Nie miałam żadnych chwil zwątpienia. Zawsze staram się myśleć pozytywnie i zarażać tym innych. Od początku wierzyłam, że zdobędziemy medal, zagadką był tylko jego kolor. artègo: Jako Kapitan artègo Bydgoszcz, kogo z drużyny wyróżniłabyś? Justyna Jeziorna: Każda z zawodniczek zasługuje na wyróżnienie. Wychodząc na parkiet, staramy się jak najlepiej wywiązać się ze swoich zadań. Każda z nas dokłada jakąś cegiełkę, aby w rezultacie odnieść sukces końcowy. Tylko zgrany kolektyw ludzi może dążyć do osiągnięcia wyznaczonego celu. artègo: Co chciałabyś osiągnąć w nadchodzącym nowym sezonie, zarówno indywidualnie, jak i całą drużyną? Justyna Jeziorna: Indywidualnie marzy mi się złoto, bo w mojej kolekcji tylko tego medalu mi brakuje, więc życzę mojej drużynie finału. artègo: Podsumowując, czy sezon 2013/2014 dla zespołu artègo Bydgoszcz można zaliczyć do udanych? Justyna Jeziorna: Oczywiście, ten sezon 13/14 zaliczam do udanych, obronić brązowy medal Mistrzostw Polski do najłatwiejszych zadań nie należy. Dzielnie walczyłyśmy do końca, choć pozostanie mały niedosyt po meczach półfinałowych, w których nie udało się pokonać zespołu Polkowic i awansować do wielkiego finału. artègo: Czego można życzyć zawodniczkom artègo Bydgoszcz? Justyna Jeziorna: Dużo zdrowia, bo to teraz dla nas najważniejsze. Trzeba wyleczyć drobne urazy i kontuzje, aby móc w pełni sił przystąpić do nowego sezonu.

Foto: Darek Drozd

173


wydarzenia

Fale Loki Koki na targach LOOK

W dniach 26–27 kwietnia w Poznaniu odbyły się targi LOOK & beautyVISION. Jest to największe tego typu wydarzenie w Polsce, cieszące się ogromną popularnością w branży fryzjerskiej i nie tylko. Marka Fale Loki Koki po raz kolejny pojawiła się na targach, proponując zwiedzającym jeszcze więcej atrakcji. Nasze stoisko (największe na targach – ponad 560 m2) na dwa dni zamieniło się w tętniące życiem miasteczko fryzjerskie, pełne atrakcji zarówno dla profesjonalistów, jak i adeptów sztuki fryzjerskiej.

Nasi goście mogli zobaczyć na scenie 18 pokazów fryzjerskich zorganizowanych przez stylistów marek artègo, Montibello, Kemon oraz gwiazdy „Ostrego cięcia”. Zaprezentowali oni odsłony kolekcji wiosnalato 2014, pokazując nietuzinkowe cięcia i koloryzacje skomponowane w spójnych stylizacjach.

Prowadzący program „Ostre cięcie” – Andrzej Wierzbicki i Tomasz Schmidt w towarzystwie Aleksandry Kutz zaprezentowali premierowo naszej widowni aplikację „Fale Loki Koki – Piękne włosy” służącą do doboru profesjonalnych kosmetyków do włosów w salonie.

Foto: Fale Loki Koki

Na trzech stoiskach sprzedażowych proponowaliśmy klientom przygotowane specjalnie na tę okazję promocje, a także pokazywaliśmy nowości produktowe, jak na przykład wałki indukcyjne Hot Look czy lokownicę Fale Loki Koki, dostępną już wkrótce w naszych sklepach.

Po trudach zwiedzania klienci Fale Loki Koki mogli odpocząć w Strefie VIP ,gdzie czekały na nich: poczęstunek, kolejne atrakcje i prezentacje innowacyjnych rozwiązań dla salonów fryzjerskich z pakietu „Nowoczesny salon”. Również w tym roku goście licznie zaszczycili nas swoją obecnością. Podczas targów nasze stoisko odwiedziło łącznie kilka tysięcy osób. Dziękujemy!

174


Zarabiaj z aplikacją Fale Loki Koki, doradzając swoim Klientom.

Co zyskujesz? • • • • • • •

Prowizja do 20% Nieograniczone możliwości zarabiania Bezpieczne transakcje dzięki systemowi Przelewy24 Brak opłat miesięcznych Bezpłatny dostęp do aplikacji Nie inwestujesz w kosmetyki Ty pracujesz, Klientki kupują, my dostarczamy

Aplikację Fale Loki Koki pobierzesz z lub z (system IOS)

(system Android) Zeskanuj kod i pobierz aplikację

Skontaktuj się ze swoim przedstawicielem Fale Loki Koki lub napisz do nas na adres: aplikacja@falelokikoki.pl


wydarzenia

” ie n a w y d m y n o rw n dy n a cz e re T " Pod takim hasłem 10 kwietnia br. w Zespole Szkół Usług i Przedsiębiorczości w Płocku już po raz piąty odbył się Turniej Fryzjerski o tytuł Szkolnego Mistrza Grzebienia. Konkurs przebiegał dwuetapowo, do finału zakwalifikowało się 17 uczniów klas fryzjerskich z technikum i zasadniczej szkoły zawodowej. Podczas turnieju młodzi adepci sztuki fryzjerskiej wykonywali upięcia artystyczne, makijaże oraz stylizacje ubioru zgodnie z tematyką konkursu. Prace uczestników oceniała komisja, w składzie której znaleźli się również utytułowani styliści fryzur: Przewodniczący Mistrz Świata we Fryzjerstwie Andrzej Matracki, Paweł Matracki, Martyna Bryk oraz Michał Sadowski. Jury oceniało pomysłowość fryzury pod względem kompozycyjnym, kreatywność, zastosowane techniki pracy, estetykę wykonania fryzury, organizację stanowiska pracy oraz prezentację wykonanych stylizacji, czyli wrażenie artystyczne. Spośród finalistów Jury wyłoniło laureatów konkursu: I miejsce – Agata Kuźniewska II miejsce – Karolina Ogrodowska III miejsce – Magdalena Orlińska Wyróżnienia otrzymali: Iza Jędrzejewska, Maciej Ziemiński i Amanda Pietrzyk. Cenne nagrody w postaci profesjonalnego sprzętu fryzjerskiego ufundowane zostały przez partnera FALE LOKI KOKI – Centrum Zaopatrzenia Fryzjerów INKA w Płocku. Ogromnym zaszczytem i wyróżnieniem zarówno dla młodzieży, jak i nauczycieli była możliwość spotkania z Mistrzami Fryzjerstwa, którzy dodatkowo zainspirowali uczniów do dalszej nauki zawodu. Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom Turnieju Fryzjerskiego serdecznie gratulujemy.

Realizując misję firmy POLWELL, właściciela sklepów FALE LOKI KOKI – „Twój partner w codziennej pracy”, od wielu lat wspieramy proces dydaktyczny adeptów fryzjerstwa w całym kraju. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom szkół fryzjerskich, opracowaliśmy specjalny projekt „Profit Adept” polegający na współpracy handlowej, szkoleniowej i doradczej. W ramach projektu przygotowujemy również pakiety dla uczniów pod indywidualne zamówienia z poszczególnych szkół. Możecie Państwo wybrać asortyment, w zależności od swoich potrzeb i upodobań, z profesjonalnych produktów fryzjerskich znajdujących się w naszej ofercie. Serdecznie zapraszamy Dyrekcje szkół i nauczycieli zawodu do zapoznania się z projektem „Profit Adept”, który przyniesie Państwa szkole konkretne korzyści. Kontakt: tel. 693 240 005, e-mail: gosial@grupa.polwell.pl

176

Foto: Organizatorzy


Wyjątkowy p ro

jekt dla Szkó

ł Fryzjerskic h

kole z s j e j wo ię w T

own c a r p saży

Wypo

Zadzwoń i przekonaj się, jak wiele możesz zyskać! Pakiety już od 179

• do każdego pakietu kupon rabatowy na sprzęt Fale Loki Koki Premium • do każdego pakietu starter internetowy 1 GB gratis – Plus Lider technologii LTE Szczegóły pakietów na stronie www.falelokikoki.pl/edukacja/dla-szkol/aktualnosci oraz pod numerem tel. 693 240 005.


wydarzenia

-

-

. byc królowa I Ty mozesz

Już po raz dziesiąty w historii Szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego im. K. K. Baczyńskiego w Białej Podlaskiej odbył się konkurs fryzjerski. Myślą przewodnią tegorocznej edycji konkursu było „I Ty możesz być królową”. Warto podkreślić, że każda fryzura prezentowana przez uczniów podczas spotkania zasłużyła na miano sztuki i była godna podziwu. Nie tylko barwne wzory na bluzkach czy sukienkach, ale i biżuterie, torebki, fryzury, makijaż, a nawet buty kusiły połyskiem i brakiem umiaru. A w tym sezonie lśnić powinny nie tylko kreacje, ale i spektakularny efekt w stylizacjach. W czasie konkursu można było oglądać młodzież z różnych szkół województwa lubelskiego, która z wielkim zapałem i zaangażowaniem przygotowywała fryzury. Jury miało bardzo trudne zadanie, ponieważ wszyscy uczestnicy prezentowali wysoki poziom umiejętności fryzjerskich. Każdy uczestnik konkursu miał za zadanie wykonać pełną stylizację swojej modelki – fryzurę, makijaż oraz dopasować odpowiedni strój, a także przedstawić krótką charakterystykę wykreowanego uczesania. Ocenie jury podlegały takie elementy jak: pomysłowość, kreatywność, estetyka i spójność wizerunku. Wybór zwycięzcy był niełatwy, gdyż wszyscy uczestnicy konkursu bardzo ambitnie podeszli do zadania i prezentowali wysoki poziom kunsztu fryzjerskiego. W konkursie wzięło udział 16 uczniów szkół fryzjerskich z całego województwa. Laureaci konkursu: I miejsce Ewa Wachowicz – uczennica Technikum z Białej Podlaskiej pod kierunkiem pani Edyty Żebrowskiej II miejsce Karolina Sobczak – uczennica Technikum z Białej Podlaskiej pod kierunkiem pani Katarzyny Kroszczyńskiej III miejsce Maria Czarnecka – uczennica Technikum z Parczewa pod kierunkiem pani Ewy Hajbos Zwycięzcy zostali nagrodzeni niezwykle hojnie zarówno przez Dyrektora szkoły mgr inż. Henryka Zacharuka, jak również przez firmę POLWELL. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy inwencji twórczej i pomysłowości, a sponsorom dziękujemy za wspieranie i nagradzanie młodzieńczej kreatywności. Na podstawie materiałów Organizatorów

178


Meblujemy polskie salony fryzjerskie!

umebluj

CAŁY salon za PÓŁ ceny

Kup meble* fryzjerskie o dowolnej wartości oraz dodatkowo kosmetyki* o ich równowartości, a dostaniesz specjalny rabat 50% na meble.

Dofinansowanie mebli 50% * meble – fotele, myjnie i stanowiska ka firm: Kiela, Beauty Bea Star, Fox Design, Ayala, Panda Pa zgodnie z cennikiem standardowym bez promocji * kosmetyki – produkty kosmetyczne marek: Artègo, Montibello, Mila zgodnie z cennikiem standardowym bez promocji Akcja dotyczy wyłącznie salonów fryzjerskich z terytorium Polski. Akcja trwa do wyczerpania środków promocyjnych.

Informacje dostępne na www.polwell.pl lub pod numerem infolinii: 801 000 205


edukacja

Projektowanie fryzur w kontekście kształcenia w zawodzie fryzjera Najnowszy system kształcenia w zawodzie technika usług fryzjerskich przewiduje dwie specjalizacje. W związku z tym nauka obejmuje dwa kursy kwalifikacyjne. Pierwszy (K 1, A 19) to kształcenie w zakresie technologii i wykonywania zabiegów fryzjerskich, natomiast drugi (K 2, A 23) – projektowania fryzur. O ile na kwalifikację A 19 składają się wcześniej realizowane umiejętności fryzjera, o tyle kwalifikacja A 23 wprowadza konieczność posiadania umiejętności projektowania i stylizacji fryzur w postaci szkiców obrazujących fryzurę powstałą w oparciu o wizualizacje oraz rysunki instruktażowe. Jak zatem w kontekście tych wymagań powinien przebiegać proces projektu fryzury? Każdy fryzjer w pewnym stopniu świadomie czy nieświadomie, przystępując do wykonania strzyżenia, formowania fryzury czy koloryzacji, dokonuje projekcji swojej wizji. Powstaje pytanie, czy jest to profesjonalne, w pełni świadome projektowanie fryzur? Nie, ponieważ projekt fryzury powstaje niejako przypadkowo, nie jest poprzedzony świadomą analizą cech osoby, której fryzjer wykonuje zabieg. Co więcej, nie jest on zobrazowany w postaci rysunków przedstawiających instruktaż procesu wykonania fryzury.

Projekt fryzury to świadomy i planowy akt twórczy. To dzięki niemu powstaje forma przestrzenna charakteryzująca się niepowtarzalnym kształtem, fakturą, konstrukcją i kolorem, będąca w pełnej harmonii z osobą, dla której projekt został wykonany, zobrazowana zarówno szkicem fryzury, jak i rysunkami instruktażowymi procesu wykonania wszystkich zabiegów wchodzących w skład projektowanej fryzury. Tworząc projekt, nadajemy fryzurze styl i dążymy do tego, aby wszystkie elementy składały się na samoistną i niepowtarzalną formę, dobraną idealnie do danej osoby. Realizacja przedstawionej zasady wymaga oczywiście odpowiedniej wiedzy, umiejętności, a także wyobraźni przestrzennej – cechy niezwykle istotnej w pracy fryzjera w ogóle. Chcąc wdrożyć podstawowe, profesjonalne projektowanie fryzur, należy posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie: – technologii wykonania zabiegów fryzjerskich, takich jak strzyżenie, koloryzacja i formowanie fryzury; – analizy właściwości osobniczych oraz informacji wynikających z wywiadu z osobą, dla której sporządzany jest projekt; – tworzenia wizji na podstawie analiz właściwości osobniczych i informacji z wywiadu; – profesjonalnego wykonywania rysunków i szkiców zarówno fryzur, jak i procesu technologicznego w formie instrukcji wykonania poszczególnych zabiegów składających się na uzyskanie projektowanej fryzury, będącej wynikiem stworzonej wizji. A zatem nauka projektowania fryzur realizowana w procesie uzyskiwania kwalifikacji A 23 polega na pozyskaniu umiejętności rozpoznawania i analizy właściwości osobniczych ludzi. Do podstawowych właściwości należą cechy anatomiczne człowieka mające wpływ na jego wizerunek. Należą do nich: kształt twarzy, profil, rodzaj czoła, kształt głowy, sylwetka, rodzaj i gęstość włosów. Poza cechami anatomicznymi w projekcie należy uwzględnić: osobowość, typ kolorystyczny, usposobienie, styl życia, zawód oraz funkcję, jaką fryzura ma pełnić. Analiza wymienionych części składowych stanowi bazę do wizji fryzury, którą projektujemy. Informacje zaś uzyskujemy w procesie kompleksowej diagnozy i wywiadu fryzjerskiego. Kolejnym etapem pozyskania umiejętności są ciągłe ćwiczenia sporządzania rysunków w różnych układach i rzutach. Wynikiem świadomej realizacji ćwiczeń jest umiejętność skorygowania niedoskonałości osoby, dla której sporządzamy projekt. Efekt uzyskujemy poprzez właściwy i przemyślany dobór poszczególnych elementów fryzury, którą następnie projektujemy. Henryk Jerzy Stawski

180


nowe technologie w salonie

Nowoczesny salon Innowacyjne rozwiązania dla Twojego salonu

Na rynku fryzjerskim pojawia się coraz więcej dobrze prosperujących salonów, w związku z czym konkurencja między nimi jest coraz trudniejsza. Liczy się nie tylko cena i poziom usługi, ale także sam proces obsługi klienta. Salony poszukują narzędzi, dzięki którym mogłyby wyróżnić się na rynku i zaoferować swoim klientom nową jakość, która spowoduje, że salon będzie kojarzył się z miejscem nowoczesnym, komfortowym i profesjonalnym. Takie rozwiązania oferuje pakiet Nowoczesny salon Fale Loki Koki. Jest to zbiór inteligentnych i nowoczesnych rozwiązań, z których każdy salon może dobrać coś dla siebie.

W skład pakietu Nowoczesny salon wchodzi 6 zróżnicowanych ofert dla salonu:

Aplikacja Fale Loki Koki – Piękne Włosy A d dzięki której możesz zostać ekspertem od zarabiania. Aplikacja służy w salonie fryzjerskim jako pomoc w doborze o odpowiednich, profesjonalnych produktów do pielęgnacji lub stylizacji włosów dla klientek salonu. Dzięki niej i  i wsparciu swojego fryzjera klientka bez trudu dobierze produkt odpowiedni dla jej włosów i potrzeb. Kompend dium wiedzy na temat produktów, jakim jest aplikacja Fale Loki Koki, sprawi, że każdy salon może bez trudu rrozpocząć u siebie odprzedaż produktów.

Darmowe Wi-Fi w salonie D W epoce smartfonów posiadanie darmowego Wi-Fi w salonie to prawdziwy wyróżnik i wartość dodana dla klientek. Dzięki współpracy marki Fale Loki Koki i sieci komórkowej Plus możesz mieć w swoim salonie bezprzewodowy te In Internet LTE. Do oferty otrzymasz wszystkie niezbędne urządzenia (tablet, router LTE) oraz nieograniczony transfe ferem dostęp do stron www.

Urodo.pl – Bądź tam, gdzie Twoi klienci. U C zastanawiałeś się kiedyś, jak wielu klientów z Twojego miasta nie wie o twoim salonie lub jak wielu z nich Czy mogłoby trafić do Twojego salonu? m Urodo.pl to portal dedykowany salonom fryzjerskim, łączący potrzeby fryzjerów i ich klientów, umożliwiając reU zzerwację wizyt online, zarządzanie kalendarzem i zapewniając widoczność salonu w Internecie. Już dziś bądź tam g gdzie Twoi klienci i przenieś swój kalendarz do Internetu.

Versum.com V M Masz już wszystkie narzędzia w salonie? Jeszcze jednego Ci brakuje. Versum.com to proste w obsłudze, niezwykle przydatne narzędzie do zarządzania salonem przez Internet. Zbiera w  jednym miejscu informacje o wizytach, p klientach i finansach. To wszystko, czego potrzebujesz, by skutecznie zarządzać i docierać do klientów. Z Versum k zzmienisz swój salon na lepsze. Potężna baza wiedzy o klientach, możliwość tworzenia indywidualnych promocji o oraz większa kontrola nad wizytami poprawią Twoje relacje z klientami. Skorzystaj z darmowego 14-dniowego o okresu testowego i sprawdź funkcjonalność versum.com. Program jest również kompatybilny z oprogramowan niem Salon plus.

Terminale płatnicze T C wiesz, że Polacy posiadają ponad 34,9 miliona kart płatniczych? Spraw, aby mogli zapłacić nimi również Czy w Twoim salonie. Dzięki temu możesz zyskać nowych klientów, którzy każdego dnia odchodzą spod drzwi salonu w z powodu braku gotówki. Współpracując z nami na jasnych i korzystnych warunkach, zwiększasz funkcjonalność z  swojego sw salonu, a także zapewniasz komfort sobie i swoim klientom.

Nespresso N Wyobraź sobie zapach doskonałej kawy unoszący się w Twoim salonie. Podając klientom filiżankę idealnego W espresso, e nie musisz mówić nic więcej. Świetna kawa mówi wiele o jakości obsługi. Podaruj swoim klientom chwilę c przyjemności i spraw, aby Twój salon zaistniał w ich oczach jako miejsce wyjątkowe i przyjazne. Fale Loki Koki K wraz z marką Nespresso przygotowało jedyną na rynku ofertę dla swoich klientów – zakup ekspresu oraz kaw k Nespresso. Szczegóły S ofert znajdziesz w zakładce NOWOCZESNY SALON n na www.falelokikoki.pl

Zeskanuj kod i przejdź do zakładki NOWOCZESNY SALON

182


uroda

W poszukiwaniu piękna Operacje plastyczne przeprowadzano już w starożytności. Znaczące wyniki osiągnięto jednak dopiero w wieku XIX, natomiast gwałtowny rozwój tej gałęzi medycyny nastąpił w ubiegłym stuleciu. Do niedawna na poddanie się zabiegowi tego rodzaju mogli sobie pozwolić tylko najbogatsi, dziś decyduje się na nie wielu przedstawicieli klasy średniej. Najczęściej korekcji poddawane są odkryte części ciała. Dziś przyznanie się do operacji plastycznej nie stanowi czegoś wstydliwego, to raczej sygnał, że dana osoba dba o siebie. W medycynie estetycznej wyróżnia się zabiegi niechirurgiczne i chirurgiczne. Do pierwszej grupy należą m.in.: zastrzyki z botoksu, zastrzyki z kolagenu czy kwasu hialuronowego, mikrodermabrazja (złuszczanie naskórka), depilacja laserowa, peeling chemiczny, skleroterapia (metoda leczenia żylaków), leczenie cellulitisu, przeszczepy tkanki tłuszczowej, dermabrazja laserowa i mechaniczna. Chirurgiczne zabiegi to m.in.: liposukcja (odsysanie tłuszczu), powiększanie i zmniejszanie piersi, plastyka powiek, nosa, piersi, twarzy, uszu, ramion, leczenie ginekomastii, czyli powiększenia gruczołu piersiowego u mężczyzny. Jak widać, oferta jest bardzo szeroka, zabiegom poddają się przedstawiciele różnych grup wiekowych. Każdy umie znaleźć u siebie jakiś mankament, a ich liczba wzrasta wraz z upływem czasu. W związku ze zwiększeniem popularności operacji plastycznych i wiedzy na ich temat wzrasta liczba chętnych do zmiany swego wizerunku. Decyzja o poddaniu się zabiegowi powinna być jednak dobrze przemyślana, taka ingerencja w ciało wymaga starannych przygotowań i rzetelnych konsultacji ze specjalistami. Konieczne są liczne badania, m.in. morfologia, OB, EKG, USG piersi, ocena układu krzepnięcia. Trzeba się też liczyć z ryzykiem efektu odmiennego od oczekiwanego. Nie każdy może i powinien poddać się operacji plastycznej. Wśród najczęstszych przeciwwskazań wyróżnia się: choroby krwi, choroby układowe i nowotworowe, choroby neurologiczne, anoreksja, ciąża, przyjmowanie niektórych leków. Powszechny obecnie kult młodości i pięknego ciała sprawia, że zarówno kobiety, jak i mężczyźni chcą zmieniać swój wygląd, dążąc do ideału urody. Jednym z atrybutów kobiecości z pewnością są piersi, dlatego też dla poczucia własnego piękna wiele pań postanawia operacyjnie poprawić ich wielkość, kształt, proporcje czy też profil.

184


Piękny, udoskonalony wygląd często jest dla kobiet drogą do samoakceptacji i podniesienia samooceny. Dodatkowo apetyt na korygowanie urody zwiększają media pokazujące idealnie wyglądające gwiazdy, a także programy na temat klinik chirurgii plastycznej. Nie można jednak zapominać, że decyzja o operacji plastycznej musi zostać dobrze przemyślana. Zabieg powiększania piersi w większości przypadków ma na celu zwiększenie rozmiaru małych lub niedorozwiniętych piersi, jednakże operacja pozwala również przywrócić wygląd biustu sprzed okresu ciąży czy karmienia. Przed zaplanowaniem operacji konieczna jest dokładna ocena stanu zdrowia. Do operacji kwalifikowane są jedynie pacjentki z prawidłowymi wynikami. Ważne jest również, aby chirurg zadbał o to, aby decydująca się na zabieg kobieta była dobrze poinformowana i świadoma tego, jak przebiega operacja, jakie jest ryzyko z nią związane oraz jak wygląda okres rekonwalescencji. Po dokładnej analizie badań, wywiadzie lekarskim, ocenie budowy anatomicznej piersi i wykonaniu pomiarów chirurg razem z pacjentką podejmuje decyzję dotyczącą wielkości i kształtu piersi. Ponadto, w zależności od budowy fizycznej, specjalista ustala także, gdzie dokładnie umiejscowione będą implanty. Mogą one być umieszczone częściowo lub całkowicie pod mięśniem piersiowym większym lub nad mięśniem, pod tkanką gruczołową. Istnieją różne rodzaje implantów. Tworząca je silikonowa torebka może być wypełniona żelem silikonowym lub roztworem soli fizjologicznej (w typowych operacjach estetycznych preferowane są implanty silikonowe). Są one również zróżnicowane pod względem kształtów i rozmiarów. Wybrać można implanty okrągłe, które powodują efekt pełności biustu lub anatomiczne – przypominające kroplę łzy, które odzwierciedlają naturalny profil piersi. Zarówno zbyt małe, jak i zbyt duże piersi mogą być powodem kompleksów i dyskomfortu. Zbyt duże piersi niosą za sobą przeważnie problemy zdrowotne – nadmiernie obciążają kręgosłup, powodują bóle pleców, ramion, kończyn górnych, deformację klatki piersiowej. Zabieg zmniejszenia piersi pozwala na zminimalizowanie lub całkowite usunięcie dolegliwości. Znikają także problemy skórne wywołane przez opadanie piersi. Skutkuje to poprawą zdrowia, samopoczucia i wyglądu. Tak jak przed powiększaniem, tak i przed pomniejszaniem piersi niezbędne jest określenie stanu zdrowia pacjentki oraz poznanie jej oczekiwań. Ocenia się również elastyczność skóry, a także kontroluje kształt klatki piersiowej i umiejscowienie piersi. Operacja przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym popularnie nazywanym narkozą. Przed zabiegiem piersi zostają dokładnie zmierzone, a przebieg nacięć rysuje się na skórze. Na podstawie rysunku usuwa się fragmenty skóry, tkanki gruczołowej oraz tkanki tłuszczowej. Podczas zabiegu próbuje się dopasować kształt i wielkość obu piersi do siebie i pozostawić jak najmniejsze blizny. Dla wielu kobiet doskonalszy wygląd to jednocześnie poprawa samopoczucia i odczuwanie sporej satysfakcji osobistej, dlatego też korzystają one nie tylko z możliwości powiększenia czy pomniejszenia piersi, ale także decydują się na skorygowanie obwisłości, kształtu i jędrności piersi, poprawienie położenia i wielkości brodawek, usunięcie nadmiaru skóry czy też innych niedoskonałości. Kontakt: sdchirplast@wp.pl

Doktor nauk medycznych

Sylwester Dratwa

Specjalista chirurgii plastycznej Specjalista chirurgii ogólnej

185


porady

Zarządzanie salonem – komunikacja w zespole Dobra komunikacja stanowi podstawę nie tylko efektywnego działania zespołu, ale także stanowi ważny czynnik wpływający na satysfakcję z pracy. Dla doświadczonych menedżerów kwestia ta jest oczywiste, ale nie jest oczywista, jak osiągnąć taki stan w zespole. Niektóre grupy pracowników w trakcie wspólnego działania „docierają się” i funkcjonują sprawnie, chociaż od czasu do czasu nawet w najlepszej grupie pojawiają się nieporozumienia, a czasem nawet konflikty. Aby wzmocnić dobrą komunikację, menedżer powinien promować kilka ogólnych zasad, których przestrzeganie uczyni pracę w zespole jeszcze bardziej satysfakcjonującą.

Pierwsza zasada to zwracanie się do siebie z szacunkiem. Łatwo jest przestrzegać tej zasady, gdy relacje są przyjazne i nie ma konfliktów. Dużo trudniej zwracać się z szacunkiem, gdy występują nieporozumienia. Nawet gdy mamy do kogoś pretensje lub jesteśmy zwyczajnie na niego źli, powstrzymujemy się przed negatywnymi epitetami i oskarżeniami. Zamiast dawać upust swojej złości, lepiej jest mówić o zachowaniach, które nam się nie podobają. Jeśli nazwiemy kogoś głupcem, to obrazimy tę osobę i spowodujemy eskalację kłótni. Jeśli zaś powiemy, że zachowanie tej osoby nie było przemyślane, dajemy szansę na bardziej konstruktywną rozmowę. Łatwiej jest ludziom zmieniać swoje zachowania niż cechy charakteru. Jednak jeszcze lepszą formułą w takiej sytuacji jest stosowanie tak zwanych komunikatów „ja”. Polegają one na wyrażaniu swojej reakcji na zachowanie innego człowieka zamiast odnosić się do niego bezpośrednio. Tak więc zamiast mówić „Denerwujesz mnie”, można powiedzieć „Czuję się zdenerwowany, gdy tak postępujesz”. W pierwszym przypadku przypisujemy negatywne intencje drugiej osobie, co może być przez nią kwestionowane, prowadząc do sporu. W drugim przykładzie informujemy o swoich emocjach, czego podważyć nie można. Druga zasada dobrej komunikacji w zespole to konstruktywne podejście do innych pracowników. Każdy pracownik ma swoje zadania, za które jest odpowiedzialny. Jednak zdarza się tak, że ktoś zwraca się niekiedy do nas z prośbą o coś. Niejednokrotnie nie mamy w danej chwili możliwości, by pomóc. Konstruktywne podejście polega na okazaniu dobrej woli i udzieleniu wsparcia na tyle, na ile w tej sytuacji możemy. Zamiast mówić „Nie mogę ci teraz pomóc, ponieważ jestem zajęta”, lepiej powiedzieć „Chętnie pomogłabym ci, lecz teraz jestem zajęta”. Pokazanie dobrej woli sprzyja budowaniu pozytywnych relacji w  zespole. W  takich sytuacjach dobrą praktyką jest poradzenie jakiegoś rozwiązania. Konstruktywna komunikacja buduje więzi w zespole, powodując, że czujemy się w nim bezpiecznie. Trzecia zasada, na której zbudowana jest dobra komunikacja, to szczerość. Ta zasada jest najtrudniejsza do wdrożenia, ponieważ wymaga dużej dojrzałości wszystkich członków zespołu. Szczerość nie polega na mówieniu innym wszystkiego, co o nich myślimy. Taka otwartość doprowadziłaby szybko do konfliktów. Chodzi raczej o odwagę zakomunikowania trudnej decyzji lub poinformowanie o drażliwej sytuacji. Jeśli nie podoba nam się czyjeś postępowanie, to możemy to przemilczeć dla „dobra sprawy”. Możemy też szczerze, z  poszanowaniem godności, ujawnić swoje zdanie innemu członkowi zespołu. Zastosowanie komunikatu „ja” uczyni taki komunikat łatwiejszym do przyjęcia. Szczerość jest trudniejsza niż przemilczanie lub unikanie, ale daje szansę poprawy jakości komunikacji. Menedżer powinien nie tylko dbać o przestrzeganie wymienionych zasad w swoim zespole, ale także sam dawać przykład dobrego komunikowania się. Rolą menedżera jest nie tylko organizowanie pracy, ale także dbałość o jak najlepszą komunikację w zespole. Moderator

186


GLS POLAND WPROWADZA USŁUGĘ FlexDeliveryService

GLS i więcej swobody dla Odbiorców paczek!

Firma kurierska GLS Poland wdraża rewolucyjne rozwiązanie dotyczące dostaw paczek do Odbiorców prywatnych. Dzięki usłudze FlexDeliveryService zyskują Oni możliwość decydowania o dacie, miejscu i sposobie doręczenia – nawet wtedy, gdy paczka jest już w drodze. Znalazłam nareszcie odżywkę do włosów, której szukałam od dawna – bez wahania składam zamówienie. Podaję adres, telefon, e-mail… oczekując, że następnego dnia do moich drzwi zapuka kurier. Sklep działa ekspresowo – 3 godziny później paczka jest już w drodze. Otrzymuję e-maila od GLS z potwierdzeniem nadania i numerem przesyłki. Jeden telefon szefa zmienia moje plany na najbliższe dni. Muszę wyjechać służbowo… a co z moją odżywką? Każdy z nas przynajmniej raz w życiu znalazł się w podobnym impasie – doskonale wiemy, co będzie dalej: telefony do Nadawcy, firmy kurierskiej, wyprawa do magazynu gdzieś na obrzeża miasta. STOP. Nie tym razem! W otrzymanej od GLS wiadomości e-mail, potwierdzającej nadanie paczki, widziałam przecież informację o tym, że TERAZ również JA mogę decydować o tym, dokąd i kiedy zostanie ona doręczona – nawet PO jej NADANIU. Szybko wracam do e-maila i sprawdzam szczegóły: „W przypadku, gdy już teraz wiecie Państwo, że nie będziecie mogli odebrać paczki pod wskazanym adresem lub w podanym terminie, zachęcamy do skorzystania z jednej z wielu alternatywnych opcji dostawy, bezpłatnie, szybko i wygodnie przez Internet!” Do wyboru są następujące możliwości: Tomasz Kroll Region Manager GLS Poland & Ireland

• doręczenie do punktu odbioru ParcelShop GLS, • doręczenie na nowy adres, • zmiana daty dostawy, • odbiór własny w oddziale GLS, • odmowa przyjęcia. Klikam w podany w treści wiadomości link, bez konieczności rejestracji – wystarczy kilka ruchów myszką i dokonuję zmiany danych potrzebnych do przekierowania paczki. Koniec z zamartwianiem się o to, że nie będzie mnie w domu, kiedy przyjedzie kurier. „GLS przekazuje Adresatom paczek informacje o doręczeniu natychmiast po uzyskaniu od Nadawcy danych o przesyłce” – mówi Tomasz Kroll, Region Manager GLS Poland & Ireland. Odbiorcy zyskują możliwość skorzystania z szerokiego wachlarza opcji dotyczących zmiany miejsca i czasu doręczenia paczki, a GLS dostosowuje je do ich oczekiwań. „Zaangażowanie Odbiorcy już na początku procesu dostawy sprawia, że odbieranie paczek staje się bardziej komfortowe” – dodaje Tomasz Kroll. Usługa FlexDeliveryService jest bezpłatna. Już pierwszego dnia jej funkcjonowania z dostępnych opcji skorzystało kilkuset Odbiorców paczek w całej Polsce. Kilka kliknięć we wskazane w wiadomościach e-mail linki pozwoliło na poprawienie błędnego adresu, wskazanie swojego numeru telefonu (jeśli nie podano go wcześniej), zmianę terminu dostawy bądź też przekierowanie paczki. Pierwsza paczka, przy doręczeniu której wykorzystano oferowaną przez GLS usługę, jechała do pani Darii, artystki ze Śląska, która zmieniła „tylko” nieprawidłowy numer klatki w swoim adresie – z pozoru błahostka, jaką jednak mamy pewność, że kurier odnalazłby właściwy adres w bloku z kilkunastoma wejściami, szczególnie jeśli Nadawca nie podał na etykiecie numeru telefonu?


porady

Kryzys wieku średniego Jeden mężczyzna po czterdziestce kupuje kultowy motor – Harleya Davidsona. Drugi mężczyzna w podobnym wieku postanawia zostawić swoją żonę dla dużo młodszej kobiety. Trzeci – rezygnuje z dobrze płatnej posady i wyjeżdża daleko w świat szukać sensu swojego życia. Co łączy tych trzech mężczyzn? Z pewnością powiedzielibyśmy, że każdy z nich przeżywa kryzys wieku średniego. W potocznej świadomości kryzys taki dotyczy głównie mężczyzn między czterdziestym a pięćdziesiątym rokiem życia, a niekiedy nawet do sześćdziesiątki. Rzadziej mówimy o kryzysie wieku średniego u kobiet, choć i takie zjawiska są tematem ekscytacji w rozmowach towarzyskich. Za główne przejawy kryzysu wieku średniego uważa się podważenie sensu dotychczasowej aktywności i inicjowanie nietypowych dla siebie, często ekscentrycznych działań. Bardzo często kryzys wieku średniego jest utożsamiany ze sferą seksualną u mężczyzn. W mowie potocznej istnieje nawet niewybredne powiedzenie: „Gdy głowa siwieje, to d… szaleje”. Druga sfera to oczywiście spektakularne zakupy. Szacowny menedżer nabywa sportowy kabriolet, wzbudzając mieszane uczucia w swoim środowisku. Tego typu zachowania stają się przedmiotem oceny i komentarzy bliskiego otoczenia, umacniając przekonanie o częstości pojawiania się kryzysu wieku średniego. Podobnie jak w przypadku wielu potocznych opinii, tak i tu sprawa wydaje się bardziej złożona, jeśli spojrzymy na nią z perspektywy systematycznych badań oraz krytycznego myślenia. Rzeczywiście u ludzi po czterdziestce często pojawiają się egzystencjalne pytania dotyczące sensu ich pracy i refleksje nad swoim życiem prywatnym. U niektórych faktycznie powoduje to podjęcie mniej lub bardziej radykalnych decyzji dotyczących na przykład związania się z innym partnerem. Jednak efektem głębszej refleksji nad swoim życiem nie muszą być tak drastyczne zmiany. Statystyki są pod tym względem nieubłagane. Okazuje się bowiem, że na przykład w Stanach Zjednoczonych mężczyźni rozwodzą się średnio w wieku 33 lat, a kobiety w wieku 31 lat, a więc dużo wcześniej niż wynikałoby to z kryzysu wieku średniego. Charakterystyczne jakoby dla wieku średniego zawirowania emocjonalne wydają się być zwyczajnym mitem w  świetle badań z udziałem tysięcy ludzi w różnym wieku. Wynika z nich, że to właśnie w tym wieku ludzie odczuwają dużą satysfakcję ze swojego życia i cenią je nawet bardziej niż dekadę wcześniej. Z innych badań wynika, że jedynie od 10 do 26 procent ludzi twierdzi, że przeżyło jakieś doświadczenia, które można nazwać kryzysem wieku średniego. Kolejny typowy przejaw omawianego kryzysu to ekscentryczne zakupy i aktywności. Zwróćmy jednak uwagę, że ludzie po czterdziestce są na ogół bardziej majętni niż dwudziesto- czy trzydziestolatkowie i stać ich po prostu na coś, o czym marzyli od młodości lub co stało się obecnie ich przedmiotem zainteresowania. Poza tym w typowych sytuacjach rodzinnych dzieci nie wymagają już takiego poświęcania czasu, który można przeznaczyć na inne aktywności. Zatem sprawienie sobie rzucającego się w oczy motocykla wcale nie musi mieć związku z kryzysem. Może byćpo prostu realizacją swoich zainteresowań czy pasji. Fenomem kryzysu wieku średniego żyje bardziej w potocznej świadomości ludzi niż jest rzeczywistym problemem społecznym. Jeśli widzimy pojedyncze przypadki dojrzałych osób zachowujących się niestandardowo lub dziwnie, to umacniamy w sobie przekonanie o istnieniu takiego kryzysu. Nie porównujemy na ogół takich zachowań z podobnymi zachowaniami w innym wieku oraz nie uwzględniamy rzeczywistej sytuacji tych ludzi. Być może też omawiane zjawisko jest produktem naszej kultury. W badaniach prowadzonych w Chinach ludzie w omawianym wieku nie dostrzegali specjalnych powodów niezadowolenia związanego ze swoim średnim wiekiem. Można więc powiedzieć, że średni wiek życia to na ogół czas dla nas dobry, a nie kryzysowy. Moderator

188


na

rskiej Kadry Polski e j z y r F or Spons iata we Frankfurcie 2014 w Ś h c wa rzost t s i M

PROMOCJA! oszczędzasz

100 zł

Maszynka ynka FOX Techno i lokówka stożkowa FOX Cone w promocyjnej cenie

298 zł

198 zł

Podane ceny zawierają podatek VAT 23%. Promocja trwa od 16 czerwca do 16 sierpnia 2014 lub do wyczerpania asortymentu objętego promocją.

Zestawy dostępne w hurtowniach: BEŁCHATÓW, KASKADA, ul. Lipowa 4e, tel. 44 633 00 59; BIAŁA PODLASKA, FALE LOKI KOKI, pl. Rubina 17a, tel. 83 344 24 70; BIAŁYSTOK, FRYZELA, ul. Pińska 2, tel. 85 745 56 20; BIELSKO-BIAŁA, FARO, ul. Ogrodowa 13/1, tel. 33 816 44 63; BYDGOSZCZ, FALE LOKI KOKI, ul. Kościuszki 27, tel. 52 325 20 35; BYDGOSZCZ, WABEL, tel. 602 734 668; BYDGOSZCZ, LADY SI, ul. Twardzickiego 3b – I piętro, tel. 52 342 09 05; CHOJNICE, FALE LOKI KOKI, ul. Wysoka 51a, tel. 52 336 02 52; CIECHANÓW, INKA FALE LOKI KOKI, pl. Kościuszki 1/3, tel. 23 674 26 60; CZĘSTOCHOWA, MONA, ul. Rzeźnicka 10, tel. 34 360 82 54; ELBLĄG, FALE LOKI KOKI, ul. Odrodzenia 31, tel. 693 940 009; GALEWICE, Bardzo Inny Sklep „BIS”, ul. Rybka 53, tel. 697 102 208; GDAŃSK, FALE LOKI KOKI CH MADISON, ul. Rajska 10 – I piętro, tel. 693 608 909; GDYNIA, FALE LOKI KOKI, ul. Władysława IV 38/48, tel. 607 234 004; GNIEZNO, LOOKWELL, ul. Powstańców Wlkp. 39a, tel. 61 425 94 45; GNIEZNO, LOOKWELL, ul. Zielony Rynek 4, tel. 61 425 98 77; GORZÓW WIELKOPOLSKI, FALE LOKI KOKI, ul. Borowskiego 25, tel./fax 95 722 31 86; GRUDZIĄDZ, FALE LOKI KOKI, ul. Legionów 44, tel. 56 461 05 01; KALISZ, FALE LOKI KOKI, al. Wolności 12, tel. 62 767 68 77; KATOWICE, FALE LOKI KOKI, ul. Moniuszki 7, tel. 32 351 01 13; KIELCE, RENA, ul. Okrzei 66, tel. 41 344 64 04; KONIN, FALE LOKI KOKI, ul. Spółdzielców 27, tel. 63 245 82 40; KRAKÓW, FALE LOKI KOKI, al. 29 Listopada 121, tel. 12 411 55 03; KRAKÓW, FALE LOKI KOKI, ul. Borsucza 4, tel. 12 267 02 17; KRAKÓW, RENA, ul. Bieńczycka 15a, tel. 12 647 47 14; KRAKÓW, RENA, ul. Starowiślna 70, tel. 12 422 36 33; LEGNICA, FALE LOKI KOKI, ul. Jaworzyńska 58, tel. 76 851 22 60; LESZNO, FALE LOKI KOKI, ul. Lipowa 34, tel. 65 520 41 78; LUBLIN, FALE LOKI KOKI, ul. Kowalska 14, tel. 81 534 80 36; ŁOMŻA, CENTRUM ZAOPATRZENIA FRYZJERÓW BRZOST, ul. Krótka 8, tel. 86 215 25 70; ŁÓDŹ, FALE LOKI KOKI, ul. Generała Lucjana Żeligowskiego 46, tel. 42 679 38 17; NOWY TARG, FALE LOKI KOKI, ul. Kolejowa 27, tel./fax 18 266 41 61; OLSZTYN, FALE LOKI KOKI, ul. Mazurska 10/12, tel. 89 527 74 97; OPOLE, FARO FALE LOKI KOKI, ul. Ozimska 16, tel. 77 454 61 82; OSTROŁĘKA, CENTRUM ZAOPATRZENIA FRYZJERÓW BRZOST, ul. Gorbaczowa 9, tel. 29 764 87 12; PIOTRKÓW TRYBUNALSKI, FALE LOKI KOKI, ul. Słowackiego 138g, tel. 44 648 48 58; PŁOCK, POLWELL, ul. Królewiecka 23a, tel./fax 24 268 32 34; PŁOCK, FALE LOKI KOKI, ul. Wyszogrodzka 144, lok. 1.49, tel. 517 542 428; PŁOCK, INKA, ul. Królewiecka 18a, tel. 24 262 81 88; PŁOCK, INKA FALE LOKI KOKI, ul. Synów Pułku 1, tel. 24 367 10 11; POZNAŃ, FALE LOKI KOKI, ul. Murawa 37c, tel. 61 825 91 07; POZNAŃ, FALE LOKI KOKI, ul. Dolna Wilda 6, tel. 61 833 50 92; PRZEMYŚL, POLWELL, ul. Krasińskiego 25, tel. 16 623 64 58; REWA, GP Sp. z o.o., ul. Plażowa 19, tel. 607 234 005; SIEDLCE, FALE LOKI KOKI, ul. Wojskowa 11, tel. 25 644 31 65; SIEDLCE, CENTRUM ZAOPATRZENIA FRYZJERÓW BRZOST, ul. Sienkiewicza 17, tel. 25 633 37 54; SIEDLCE, CENTRUM ZAOPATRZENIA FRYZJERÓW BRZOST, ul. Sokołowska 36, tel. 25 633 37 54; SKIERNIEWICE, INKA FALE LOKI KOKI, ul. Mireckiego 4, tel. 46 832 26 60; SOSNOWIEC, FALE LOKI KOKI, ul. Targowa 7, tel. 32 292 06 00; STARGARD SZCZECIŃSKI, FALE LOKI KOKI , ul. 1000-lecia 5, tel. 91 834 02 78; SZCZECIN, POLWELL, ul. Ku Słońcu 11, tel. 91 812 75 57; SZCZECIN, FALE LOKI KOKI, Os. Słoneczne, ul. Rydla 51k, tel. 91 431 30 30; TARNÓW, FALE LOKI KOKI, ul. Starodąbrowska 39, tel. 14 621 28 81; TOMASZÓW MAZOWIECKI, KASKADA, pl. Kościuszki 11, tel. 44 724 02 21; TORUŃ, FALE LOKI KOKI, ul. Mostowa 9, tel. 56 621 01 97; TORUŃ, FALE LOKI KOKI, ul. Świętej Katarzyny 10, tel. 56 678 75 53; WARSZAWA, FALE LOKI KOKI, ul. Kwiatowa 1/3/5, tel. 667 159 349; WARSZAWA, FALE LOKI KOKI, ul. Dzielna 15, tel. 22 636 74 87; WARSZAWA, FALE LOKI KOKI, ul. Roentgena 46, tel. 22 855 44 69; WARSZAWA, FALE LOKI KOKI, ul. Kondratowicza 22, lok. 4, tel. 22 301 03 50; WARSZAWA, FALE LOKI KOKI, ul. Bora-Komorowskiego 35, tel. 22 671 15 66; WROCŁAW, FALE LOKI KOKI, ul. Dawida 30, tel. 71 367 72 90; WROCŁAW, FALE LOKI KOKI, ul. Szybowcowa 5, tel. 71 352 27 31; WRZEŚNIA, LOOKWELL, ul. Fabryczna 22, tel. 530 440 649; ZABRZE, FALE LOKI KOKI, ul. Wolności 292, tel. 32 376 06 50; ZAMOŚĆ, POLWELL, ul. Łukasińskiego 4 (Skarpa-Bastion) VII), tel. 667 159 311; ZIELONA GÓRA, FALE LOKI KOKI, ul. Anieli Krzywoń 14, tel./fax 68 324 48 50; ZIELONA GÓRA, FALE LOKI KOKI, ul. Kupiecka 9, tel. 691 103 104.


Najlepsza oferta w Polsce To nie przypadek, że zaufało nam już ponad 31 700 salonów.


Cała Polska, jeden numer infolinia: 801 000 205 k o s z t p o ł ą c z e n i a w g t a r y f y Tw o j e g o o p e r a t o r a

BEŁCHATÓW KASKADA, ul. Lipowa 4e, tel. 44 633 00 59 BIAŁA PODLASKA FALE LOKI KOKI, pl. Rubina 17a, tel. 83 344 24 70, fax 83 344 24 71, tel. 663 63 63 97 BIAŁYSTOK FALE LOKI KOKI, ul. Pińska 2, tel. 85 744 48 22, tel. 85 745 56 20, tel. 602 754 689 BIAŁYSTOK FALE LOKI KOKI, ul. Wyszyńskiego 2/1, lok.9, tel./fax 85 745 13 97 BIELSKO-BIAŁA FARO I, ul. Ogrodowa 13/1, tel. 33 816 44 63 BYDGOSZCZ FALE LOKI KOKI, ul. Kościuszki 27, tel. 52 325 20 35, tel. 52 325 20 16 BYDGOSZCZ WABEL, tel. 602 734 668, tel. 606 216 790 CHOJNICE FALE LOKI KOKI, ul. Wysoka 51a, tel. 52 336 02 52 CIECHANÓW INKA FALE LOKI KOKI, pl. Kościuszki 1/3, tel. 23 674 26 60 – NOWY ODDZIAŁ CZĘSTOCHOWA MONA, ul. Rzeźnicka 10, tel. 34 360 82 54, tel. 697 982 219 ELBLĄG FALE LOKI KOKI, ul. Odrodzenia 31, tel. 693 940 009 GDAŃSK FALE LOKI KOKI, CH Madison, ul. Rajska 10 – 1 piętro, tel. 693 608 909 GDYNIA FALE LOKI KOKI, ul. Władysława IV 38/48, tel. 607 234 004 GORZÓW WIELKOPOLSKI FALE LOKI KOKI, ul. Borowskiego 25, tel./fax 95 722 31 86 GRUDZIĄDZ FALE LOKI KOKI, ul. Legionów 44, tel. 56 461 05 01, fax 56 461 05 02 KALISZ FALE LOKI KOKI, al. Wolności 12, tel. 62 767 68 77, fax 62 767 68 78 KATOWICE FALE LOKI KOKI, ul. Moniuszki 7, tel. 32 203 31 33, tel. 32 351 01 13 KIELCE TROMAX FALE LOKI KOKI, ul. Sandomierska 240, tel. 41 342 87 89 KIELCE TROMAX FALE LOKI KOKI, ul. Wspólna 5, tel. 41 344 63 41 KONIN FALE LOKI KOKI, ul. Spółdzielców 27, tel. 63 245 82 40, fax 63 245 82 45 KOSZALIN FALE LOKI KOKI, ul. Spółdzielcza 21b, tel./fax 94 346 43 48, tel. 509 965 165 KRAKÓW FALE LOKI KOKI, al. 29 Listopada 121, tel. 12 411 55 03, tel. 12 411 60 86 KRAKÓW FALE LOKI KOKI, ul. Borsucza 4, tel./fax 12 267 02 17 LEGNICA FALE LOKI KOKI, ul. Jaworzyńska 58, tel. 76 851 22 60 LESZNO FALE LOKI KOKI, ul. Lipowa 34, tel. 65 520 41 78, fax 65 520 12 95 LUBLIN FALE LOKI KOKI, ul. Kowalska 14, tel. 81 534 80 36, tel./fax 81 534 80 37 ŁÓDŹ FALE LOKI KOKI, ul. Generała Lucjana Żeligowskiego 46, tel. 42 679 38 17, tel./fax 42 679 38 19 NOWY TARG FALE LOKI KOKI, ul. Kolejowa 27, tel. 18 266 41 60, tel./fax 18 266 41 61 OLSZTYN FALE LOKI KOKI, ul. Mazurska 10/12, tel. 89 527 74 97, fax 89 527 74 98 OPOLE FARO FALE LOKI KOKI, ul. Ozimska 16, tel. 77 454 61 84, tel. 77 454 61 82 PIASECZNO POLWELL TECHNIK, ul. Nowa 16, tel. 22 735 02 99, tel. 22 750 68 97 PIŁA TEST FALE LOKI KOKI, ul. Wyspiańskiego 5, tel. 67 215 42 24 PIOTRKÓW TRYBUNALSKI FALE LOKI KOKI, ul. Słowackiego 138g, tel. 44 648 48 58 PŁOCK INKA, ul. Królewiecka 18a, tel. 24 262 81 88 PŁOCK INKA FALE LOKI KOKI, ul. Synów Pułku 1, tel. 24 367 10 11 PŁOCK FALE LOKI KOKI, ul. Wyszogrodzka 144, lok. 1.49, tel. 517 542 428 PŁOCK POLWELL, ul. Królewiecka 23a, tel./fax 24 268 32 34 POZNAŃ FALE LOKI KOKI, ul. Murawa 37c, tel. 61 825 91 07, fax 61 825 91 08 POZNAŃ FALE LOKI KOKI, ul. Dolna Wilda 6, tel. 61 833 50 92, fax 61 833 50 97 PRZEMYŚL POLWELL, ul. Krasińskiego 25, tel. 535 855 405, tel. 16 623 64 58 RADOM DOMAN FRYZ-SHOP, ul. Słowackiego 21, tel./fax 48 363 22 16 REWA GP Sp. z o.o., Magazyn centralny, ul. Plażowa 19, tel. 607 234 005 RZESZÓW WITO FALE LOKI KOKI, ul. Kwiatkowskiego 35, tel./fax 17 862 65 02 RZESZÓW WITO FALE LOKI KOKI, ul. 3 Maja 30, tel./fax 17 852 03 37 RYBNIK CORA, ul. Prosta 11, tel./fax 32 423 66 67, tel. 32 422 19 18 SIEDLCE FALE LOKI KOKI, ul. Wojskowa 11, tel. 25 644 31 65, fax 25 644 31 64 SKIERNIEWICE INKA FALE LOKI KOKI, ul. Mireckiego 4, tel. 46 832 26 60 – NOWY ODDZIAŁ SŁUPSK FALE LOKI KOKI, ul. Mickiewicza 39, tel. 59 840 26 46 SOSNOWIEC FALE LOKI KOKI, ul. Targowa 7, tel. 32 292 06 00, fax 32 292 06 01 STARGARD SZCZECIŃSKI FALE LOKI KOKI, ul. 1000-lecia 5, tel. 91 834 02 78 STAROGARD GDAŃSKI FALE LOKI KOKI, ul. Jagiełły 17/2, tel. 605 145 010 SUWAŁKI HAIR FALE LOKI KOKI, ul. Noniewicza 95, tel. 87 563 07 72, tel. 604 193 053 SZCZECIN POLWELL, ul. Ku Słońcu 11, tel. 91 812 75 57, fax 91 484 25 02 SZCZECIN FALE LOKI KOKI, Os. Słoneczne, ul. Rydla 51k, tel. 91 431 30 30 TARNÓW FALE LOKI KOKI, ul. Starodąbrowska 39, tel. 14 621 28 81, fax 14 621 28 82 TOMASZÓW MAZOWIECKI KASKADA, pl. Kościuszki 11, tel. 44 724 02 21 TORUŃ FALE LOKI KOKI, ul. Mostowa 9, tel. 56 621 01 97, fax 56 621 04 90 TORUŃ FALE LOKI KOKI, ul. Świętej Katarzyny 10, tel. 56 678 75 53, fax 56 678 75 54 – NOWY ODDZIAŁ WARSZAWA FALE LOKI KOKI, ul. Kwiatowa 1/3/5, tel./fax 22 646 51 28, tel. 22 856 51 22 WARSZAWA FALE LOKI KOKI, ul. Dzielna 15, tel. 22 636 74 87, tel./fax 22 636 91 57 WARSZAWA FALE LOKI KOKI, ul. Roentgena 46, tel. 22 855 44 69, tel. 22 855 18 35 WARSZAWA FALE LOKI KOKI, ul. Kondratowicza 22, lok. 4, tel. 22 301 03 50, fax 22 301 03 27 WARSZAWA FALE LOKI KOKI, ul. Bora-Komorowskiego 35, tel. 22 671 15 66, tel./fax 22 671 15 67 WĄGROWIEC TEST, ul. Kościuszki 12, tel. 516 488 556 WŁOCŁAWEK MARWITA, pl. Wolności 8/9, tel. 54 411 62 17, fax 54 411 35 35 WROCŁAW FALE LOKI KOKI, ul. Dawida 30, tel. 71 367 72 90, fax 71 367 72 91 WROCŁAW FALE LOKI KOKI, ul. Szybowcowa 5, tel. 71 352 27 31, fax 71 352 27 32 ZABRZE FALE LOKI KOKI, ul. Wolności 292, tel. 32 376 06 50, fax 32 376 06 52 ZAMOŚĆ POLWELL, ul. Łukasińskiego 4 – SKARPA, tel. 667 159 311 ZIELONA GÓRA FALE LOKI KOKI, ul. Anieli Krzywoń 14, tel./fax 68 324 48 50 ZIELONA GÓRA FALE LOKI KOKI, ul. Kupiecka 9, tel. 691 103 104

Twój partner w codziennej pracy


aranżacje wnętrz

Wyposażenie wnętrz

TRENDY 2014 Düsseldorf Po raz kolejny nasi przedstawiciele obecni byli na Targach Wyposażenia Sklepów, Sprzedaży i Reklamy w Düsseldorfie. To jedno z największych i najważniejszych wydarzeń tego typu na świecie. Obecność na Targach daje nam możliwość śledzenia obowiązujących i nadchodzących trendów. To także okazja do spotkania z najważniejszymi ludźmi z branży z całego świata. Dzięki temu możemy podzielić się z Państwem spostrzeżeniami i doświadczeniami. W najnowszych trendach wyposażenia wnętrz wyraźnie zaznacza się styl Eco! Ekologiczne wnętrze łączy się z ekologicznym stylem życia. Ludzie są coraz bardziej świadomi i częściej zwracają uwagę na to, co dała nam Matka Natura. Do wnętrz ekologicznych używa się: • farb ekologicznych o naturalnych kolorach (dominują beże, brązy, odcienie zieleni i bieli), • oświetlenia typu Led, • podłóg oznakowanych certyfikatem FSC, który oznacza, że wykorzystywane drewno pochodzi z lasu zarządzanego zgodnie z zasadami ekologii, • drewna, • naturalnych tkanin, • przedmiotów z tzw. odzysku. Ekologiczne wnętrza to nowe wyzwanie dla salonów fryzjerskich. Wykorzystanie naturalnych surowców, bliskich każdemu z nas, do urządzenia wnętrza salonu sprawi, że w takim pomieszczeniu poczujemy się bezpiecznie i komfortowo. I o to właśnie chodzi, aby klienci odwiedzający salony fryzjerskie czuli się zrelaksowani i wyciszeni.

Kontakt do projektanta wnętrz: TRS design tel. +48 52 381 31 47 www.trsdesign.eu

192


SEKRET MŁODZIEJ WYGLĄDAJĄCYCH WŁOSÓW

FRYZURA MA NIEROZERWALNY ZWIĄZEK Z MODĄ, OKREŚLA NAS I WPŁYWA NIE TYLKO NA NASZ WYGLĄD, ALE TAKŻE SAMOPOCZUCIE. ABY UŁATWIĆ KONSUMENTKOM ODNALEZIENIE SIĘ W GĄSZCZU STYLÓW I INSPIRACJI, MARKI OPRACOWUJĄ TRENDY, KTÓRE MOŻNA DOPASOWAĆ DO KAŻDEJ OSOBOWOŚCI. TRENDY TO SWOISTY PRZEWODNIK PO ŚWIECIE MODY, KTÓRY POZWALA SIĘ W NIM ODNALEŹĆ I POCZUĆ NAPRAWDĘ WYJĄTKOWO.

LONDA PROFESSIONAL PRZEDSTAWIA TRENDY 2014

LONDA PROFESSIONAL, KOLOR, KTÓRY INSPIRUJE. SEKRET MŁODZIEJ WYGLĄDAJĄCYCH WŁOSÓW Z TECHNOLOGIĄ VITAFLECTION MICROSPHERES Każda aplikacja dostarcza ponad 500 bilionów MIKROSFER do każdego włókna włosa. Mikrosfery są tak małe, że z łatwością wnikają do wnętrza włosa. • Mikroskopijne, nasycone kolorem molekuły wnikają do wnętrza każdego włókna włosa, gdzie łączą się w  grupy a  następnie lokują się w  łusce włosa. • Wo s k i i   l i p i d y o t u l a j ą w ł o s o d ż y w i a j ą c g o i   z a p e w n i a j ą c m u w y j ą t k o w y b l a s k . E k s k l u z y w n y zapach dopełnia przyjemne doznania. • Opuszczając salon klientka będzie czuła się promiennie i  elegancko.

CHARLOTTE EFEKTYWNA TECHNOLOGIA VITAFLECTION MICROSPHERES

NINA STYL INSPIROWANY PRIVÉE Idealny Trend dla kobiet, które do ich starannie dopracowanego wizerunku pragną dodać element intrygi i czaru.

STYL INSPIROWANY BOUNTY'FUL Swobodna elegancja to oczywisty wybór dla kobiet, które poszukują prostoty. Styl ten stanowi doskonałą inspirację do stworzenia po prostu zachwycającego i naturalnie promiennego wyglądu.

Łatwo ją rozpoznać na opakowaniu: wystarczy spojrzeć na logo molekuł Vitaflection Microspheres.

FASCYNUJĄCE ODCIENIE CZERWONE DZIĘKI MICRO REDS • • • •

Długo utrzymujący się kolor Niezwykła intensywność koloru Olśniewający połysk Nasycona i doskonała czerwień

Dystrybutor: Orbico Sp. z o.o. www.orbico.pl

CHRIS

ROMY

STYL INSPIROWANY FREE ESTATE

STYL INSPIROWANY PRIVÉE

Styl ten przeznaczony jest dla nowoczesnego mężczyzny, który lubi być na bieżąco i poprzez swój wygląd wyraża zainteresowanie tym, co nowe i świeże.

Styl na kanwie Trendu Privée jest nieco teatralny i zaskakujący. Podkreśla osobowość tych kobiet, które uwielbiają wyrażać siebie poprzez swój wygląd.


lato 2014 Rok XVI N r 2 (64) b e z p ła t n y ISSN 2084-798X

FaleLokiKoki Czasopismo Kreatywnego Fryzjera

Twój Salon w dobrych rękach

JUŻ WKRÓTCE NOWA ERA

INNOSENSE

Możesz zawsze liczyć na nasze niezawodne produkty do koloryzacji, i nasze pełne wsparcie.

OD KOLESTON PERFECT

LATO 2014

NOWA ODSŁONA

Fale Loki Koki #64  

Czasopismo Kreatywnego Fryzjera

Fale Loki Koki #64  

Czasopismo Kreatywnego Fryzjera

Advertisement