30 24 ÙÑÅÓ ×áúäÜñé

Αθλητικά

Μηνιαία τοπική έκδοση / Δεκέμβριος 2016

Σκανάρετε, για περισσότερες σχετικές ειδήσεις

Χαμηλές "πτήσεις" για το άτυχο Δάσος Χαϊδαρίου Το νεανικό Δάσος, παρά τις καλές εμφανίσεις, δεν καταφέρνει να εισπράττει σε βαθμούς αυτό που αξίζει με την απόδοσή του. Σίγουρα οι πολλές απουσίες έχουν στερήσει εναλλακτικές λύσεις από τον πάγκο στον κ. Θεοδώρου, με τη διοίκηση του συλλόγου να είναι έτοιμη για μεταγραφική ενίσχυση την περίοδο του Ιανουαρίου.

ΔΙΑΓΟΡΑΣ - ΔΑΣΟΣ: 2-0

το 2-0, που ήταν και το τελικό σκορ.

Το Δάσος έχασε ένα παιχνίδι στο οποίο ήταν καλύτερο σε όλη της διάρκειά του. Από την αρχή οι “πράσινοι” πήραν την πρωτοβουλία κι έχασαν μεγάλες ευκαιρίες με τον Χεκιμίδη, τον Σαφρά και τον Χ. Γωγιό. Και εκεί που όλα έδειχναν ότι το γκολ ήταν θέμα χρόνου, κόντρα στη ροή του αγώνα, με σουτ από τα 35μ. του Γονιδάκη οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ για το 1-0. Πριν προλάβουν οι “πράσινοι” να συνέλθουν από το σοκ, στο 39΄ ο Καραγεώργος έγραψε Γ ΚATHΓΟΡΙΑ

3ος Όμιλος 1. ΑΕ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ 2. ΧΑΛΚΗΔΟΝΙΚΟΣ 3. ΑΙΜΟΣ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ 4. ΛΑΡΙΣΑΪΚΟΣ 5. ΝΕΑ ΖΩΗ ΜΕΤ/ΣΗΣ 6. ΓΑΛΑΞΙΑΣ 7. ΑΕ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 8. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΚΑΙΣ/ΝΗΣ 9. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΥΨΕΛΗΣ 10. ΑΕ ΙΛΙΟΥ 11. ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΑΙΓΑΛΕΩ 12. ΤΟΛΜΗ ΠΕΡΙΣΤ.

22 21 20 16 15 15 14 13 12 11 7 5

13. ΔΑΣΟΣ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ 14. ΑΟ ΚΩΦΩΝ

4 4

ΔΑΣΟΣ - Α.Ο. ΚΩΦΩΝ: 0-0

Οι γηπεδούχοι, οι οποίοι είχαν “κατασκηνώσει” στην αντίπαλη περιοχή, έχασαν σωρεία ευκαιριών, όμως και πάλι δεν κατάφεραν να σκοράρουν ακόμα και από τα δύο μέτρα από την εστία. Το αποτέλεσμα βάση απόδοσης, μπορεί να κρίνεται άδικο για το Δάσος, όμως από την άλλη, αξίζουν τα εύσημα και στους φιλοξενούμενους, γιατί έστω και με τη βοήθεια της τύχης, πήραν έναν ανέλπιστο πόντο. Το μοναδικό παρήγορο στοιχείο για το Δάσος, είναι ότι έπαιξε σωστό ποδόσφαιρο και ότι αγωνίστηκε σήμερα μόνο με δύο παίχτες με ηλικία πάνω από 18χρονών.

Α.Ε. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΔΑΣΟΣ: 2-1

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με αναπάντεχο τρόπο στο 9΄ με σουτ του Γαζεπίδη. Το Δάσος εντέδρασε γρήγορα όμως και στο 16΄ μετά από κλέψιμο του Δάρδανου, ο Σαφράς απέφυγε τον τερματοφύλακα κι έφερε το παιχνίδι στα ίσια. Το β΄ μέρος κύλησε με τους γηπεδούχους να έχουν μία ελαφρά πρωτοβουλία, αλλά το Δάσος ήταν πολύ επικίνδυνο στις αντεπιθέσεις. Δυστυχώς, ενώ όλα έδειχναν ότι το παιχνίδι θα έληγε ισόπαλο, στο 92΄ μετά από σύγχυση στην περιοχή του Δάσους, ο Μητρογιάννης με πλασέ από κοντά πέτυχε το τελικό 2-1 για τους γηπεδούχους.

Σταθερά ψηλά οι Γυναίκες του Θρίαμβου Σταθερά στην 3η θέση της βαθμολογίας είναι η ομάδα της κ. Μήτση, η οποία όλα δείχνουν ότι θα διεκδικήσει μέχρι το τέλος την άνοδο στην Α2. τα τελευταία παιχνίδια ήταν:

ΘΡΙΑΜΒΟΣ - ΑΙΟΛΟΣ 3-0 Ο Θρίαμβος κατέκτησε εύκολα το πρώτο σετ με 25-17. Στο δεύτερο σετ η ομάδα του Ταύρου ξεκίνησε καλύτερα, όμως οι “κυανόλευκες” πίεσαν στο σερβίς και με ένα εντυπωσιακό σερί 18-6 κατέκτησαν το σετ (25-19) και ουσιαστικά και τη νίκη, μιας και στο τρίτο και τελευταίο όπως αποδείχθηκε σετ, η ομάδα του Ταύρου δεν είχε ούτε τις δυνάμεις, ούτε και τις λύσεις να κοντράρει τον Θρίαμβο. Σε αυτό το τρίτο σετ, ο Θρίαμβος από νωρίς πήρε μια σημαντική διαφορά 6-7 πόντων και το μόνο που κατάφερε ο Αίολος ήταν να μαζέψει τη διαφορά, μειώνοντας από 24-17 σε 24-21, ενώ το σετ έκλεισε με 2521.

ΆΛΙΜΟΣ - ΘΡΙΑΜΒΟΣ 1-3 Σπουδαία νίκη για την Γυναικεία ομάδα βόλλεϊ του Θρίαμβου, που επικράτησε εκτός έδρας του Αλίμου με 3-1 σετ προσπέρασε τον Άλιμο και ανέβηκε στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα. Το παιχνίδι ήταν αμφίρροπο, με το πρώτο σετ να καταλήγει με 22-25 υπέρ του Θριάμβου, το δεύτερο σετ

like us on

να το κατακτά η ομάδα του Αλίμου με 25-21, όμως 3ο και 4ο σετ πήγαν στον Θρίαμβο με 17-25 και 18-25 αντίστοιχα.

ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΘΡΙΑΜΒΟΣ Δεύτερη συνεχόμενη εκτός έδρας νίκη για τον Θρίαμβο Χαϊδαρίου, που επικράτησε της Δραπετσώνας στο “Αρ. Παπαμιχαήλ” με 3-0 σετ για την 6η αγωνιστική της Β’ Εθνικής της ΕΣΠΕΔΑ. Η ομάδα της κ. Μήτση παραμένει στην 3η θέση της βαθμολογίας πίσω από Αργυρούπολη και Άρτεμις Κορυδαλλού. ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ