Page 24

24 24 ÙÑÅÓ ×áúäÜñé

Αθλητικά

Μηνιαία τοπική έκδοση / Δεκέμβριος 2016

Λάθη, ατυχία και τιμωρίες κρατούν τον Α.Ο.Χ. χαμηλά στη βαθμολογία προσπάθεια να κάνει το 0-1, το οποίο ήταν και σκορ ημιχρόνο Στο β΄ μέρος οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυνατά και στο 51′ ο Κύβελος με φάουλ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Μίχου για το 11. Οι Χαϊδαριώτες συνήλθαν, πήραν και πάλι την πρωτοβουλία των κινήσεων και απάντησαν στο 58΄ όταν μετά από φάουλ του Φουκαρά, ο κορυφαίος της αναμέτρησης Γεωργοπάλης με κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι πέτυχε το 2ο προσωπικό του τέρμα και έγραψε το 1-2.

Σκανάρετε, για περισσότερες σχετικές ειδήσεις

ΧΑΪΔΑΡΙ-ΡΟΥΦ:2-3

Η επιθετική δυστοκία, τα συνεχόμενα ατομικά λάθη και η τιμωρία της έδρας του, έχουν κρατήσει το Χαϊδάρι μακριά από τους φετινούς του στόχους. Μια χρονιά που ξεκίνησε με πολλά όνειρα και τη δημιουργία μιας καινούργιας ομάδας, δεν εξελίσσεται όπως θα ήθελαν οι άνθρωποι του συλλόγου. Παρόλα αυτά, δεν τα παρατούν, συνεχίζουν την προσπάθεια και με τη βοήθεια του κόσμου τους, οι Χαϊδαριώτες πιστεύουν ότι σύντομα θα έρθει η ανάκαμψη.

ΧΑΪΔΑΡΙ-ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ:0-1

Η ομάδα του κ. Πυρένη, ηττήθηκε με 0-1 από την ομάδα της Αργυρούπολης κυριολεκτικά από το πουθενά, καθώς είχε την υπεροχή της μπάλας για 90΄, έχασε ευκαιρίες, είχε ακυρωθέν γκολ, όμως ένα παραπάτημα του Μίχου στο 80΄ έφερε ακόμη μία απρόσμενη ήττα, η οποία κρατά τους Χαϊδαριώτες χαμηλά στη βαθμολογία και φυσικά εκτός στόχων. Οι “κυανέρυθροι” ξεκίνησαν δυνατά το παιχνίδι και στο 3΄ ο Φουκαράς έχασε από πλάγια μεγάλη ευκαιρία, ενώ στο 11΄ ο Μαυρουδής με κεφαλιά από τα 3μ. έστειλε τη μπάλα ολομόναχος άουτ! Στην επανάληψη είχαμε συνέχεια της εικόνας του α΄ μέρους, με την πίεση εκ μέρους των “κυανέρυθρων” να είναι μεγαλύτερη, όμως στην τελική προσπάθεια δεν υπήρχε το καθαρό μυαλό ώστε να στείλει κάποιος τη μπάλα στα δί-

χτυα. Στο 70΄ μετά από γύρισμα του Φουκαρά ο Μαυρουδής έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, όμως ο βοηθός υπέδειξε οφσάιντ, σε μία φάση πολύ δύσκολη. Κόντρα στη ροή του αγώνα, στο 80΄,μετά από τυφλό γέμισμα στα καρέ του Χαϊδαρίου, ο Γκρεβτζίδης έστειλε χλιαρά με αδύναμη κεφαλιά τη μπάλα προς την εστία του Α.Ο.Χ., ο Μίχος έχασε την ισορροπία του και η μπάλα κύλησε στην αριστερή γωνία του για το 0-1.

ΑΓ. ΕΛΕΟΥΣΑ-ΧΑΪΔΑΡΙ:1-2

Μοιραίος παίχτης και πάλι ο Μαυρουδής, που έχασε σημαντικές ευκαιρίες στο 6΄, στο 14΄και στο 29΄. Τελικά, η υπεροχή των “κυανέρυθρων” επιβραβεύθηκε στο 31΄ με τον Γεωργοπάλη να εκμεταλλεύεται την κεφαλιά πάσα του Κοτσολάκου μετά το πλάγιο του Γιαννουλάκη και με διπλή

Οι φιλοξενούμενοι στο 2΄ άνοιξαν το σκορ, όταν μετά από κόρνερ και άστοχη έξοδο του Μίχου, ο Νταουτάι από κοντά πλάσαρε σε κενή εστία για το 0-1. Πριν προλάβουν να συνέλθουν από την ψυχρολουσία οι “κυανέρυθροι”, στο 9΄ ο Νταουτάι βρήκε στον κενό χώρο τον Γαλάνη, που πλάσαρε εύστοχα για να γράψει το 0-2. Οι Χαϊδαριώτες αντέδρασαν, έχασαν ευκαιρίες, για να μειώσουν τελικά στο 26΄, όταν μετά από σέντρα του Μουρεζίνη, ο Μαυρουδής με κεφαλιά μείωσε σε 1-2, το οποίο ήταν και σκορ ημιχρόνου. Στην επανάληψη οι Χαϊδαριώτες ήταν ισοπεδωτικοί, έπαιξαν μονότερμα τον αντίπαλο και στο 53΄ ο Γιαννουλάκης με πολύ ωραίο σουτ έξω από την περιοχή ισοφάρισε σε 2-2. Η πίεση συνεχίστηκε, στο 59΄ ο Καλαμπαλίκης πλάσαρε από πλάγια σε κενή εστία και οι αμυντικοί έδιωξαν σε κόρνερ, ο Μουρεζίνης στο 63΄ μόνος του σούταρε άουτ, ενώ μεγάλες ευκαιρίες χάθηκαν με τους Κοτσολάκο, Μαυρουδή, Γιαννουλάκη στις οποίες ο Κουνάδης αντέδρασε με εκπληκτικό τρόπο. Κόντρα στη ροή του αγώνα όμως και ενώ όλοι πίστευαν ότι το 3ο γκολ του Χαϊδαρίου είναι θέμα χρόνου, στο 83΄ μετά από δυνατό πλάγιο άουτ, η μπάλα έφτασε στην μικρή περιοχή, ο Ασλανίδης πρόλαβε την έξοδο του Μίχου κι έγραψε το 2-3. Οι Χαϊδαριώτες δεν τα παράτησαν, στο 88΄ ο Κουνάδης με νέα μεγάλη επέμβαση έδιωξε την μπάλα σε κόρνερ, ενώ στο 92΄ ο Μουρεζίνης με μακρινό φάουλ έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι, η οποία στη συνέχεια βρήκε στην πλάτη του Κουνάδη και κατέληξε κόρνερ, στην τελευταία φάση του αγώνα!