Page 1

Katalog skartovacích strojů intimus®

www.xertec.cz


Vysvětlivky k symbolům Pro technické specifikace, které jsou v katalogu výrobků intimus® používány opakovaně, jsme vytvořili grafické symboly. Specifikace: Formát papíru a pracovní šířka Požadavek na zásuvku 230 V Požadavek na zásuvku 400 V/ 3 fáze Délka záruky v letech Provozní hladina hluku v dB

Technické změny a barevné odchylky vyhrazeny.

Doporučený počet uživatelů

Vlastnosti výrobku:

(Více podrobností na stranách 8 - 9) Sdružený informační panel zajišťující jednoduchou obsluhu a bezchybnou ochranu dat. Ještě nikdy nebyla skartace tak tichá. Nejlepší místo pro skartovací stroj je přece v dosahu vašeho pracoviště. Multifunkčnost šetrná k životnímu prostředí. Energetická úspornost u veškerého moderního kancelářského vybavení rychle nabývá na významu. Dlouhodobé bezporuchové používání.

Objem odpadní nádoby

Tyto ikony ukazují, které materiály lze zpracovávat v jednotlivých strojích:

Lis ...hmotnost balíku v kg ...tlaková síla v tunách ...rozměry balíku D/Š/V cm

Sponky na papír, CD/DVD, kreditní karty, diskety, šanony, videokazety, hard disky.

Veškeré míry, hladiny hluku a hmotnosti jsou přibližné.

3


Kategorie výrobků

Strany

Skartovací stroje na dokumenty

08-17

Likvidace hard disků

18-23

Průmyslová řešení – velkokapacitní skartovače s výkonem 80–500 kg materiálu za hodinu

24-31

Průmyslová řešení – velkokapacitní skartovače s výkonem 600–2000 kg materiálu za hodinu

32-37

Pro použití přímo u stolu - osobní Pro celou kancelář - kancelářské Na oddělení - patrové Centrální

Demagnetizátory, mechanická destrukce hard disků Skartovače hard disků

Samostatné skartovače, kombinace skartovače a dynamického lisu

Modulární skartovací systémy s předskartovačem, systémy s možností připojení magnetického separátoru kovových částic. Individuální dopravníkové a lisovací systémy

Skartovače pro přípravu výplňového materiálu 38-41 Proměňují staré kartony ve vysokoobjemový výplňový materiál

Spotřební materiál

Olej do skartovačů, PE sáčky, vázací pásky

4

42-45


Jaká tajemství se ukrývají ve vašem odpadu? Jako specialisté na profesionální likvidaci dat pro ochranu vašeho soukromí vám představujeme spektrum svých výrobků s řešeními pro prakticky orientovanou ochranu dat. Ve všech firmách existuje velké množství informací, jejichž ochrana je co do firemních zájmů velmi důležitá.

Technické změny a barevné odchylky vyhrazeny.

Skartovací stroje na dokumenty Skartovací stroj na dokumenty už není žádnou novinkou a většina lidí jej dobře zná. Koneckonců firma intimus® představila svůj první skartovač už před padesáti lety. O to víc překvapivé je, že opakovaně nalézáme v koších na odpadní papír dokumenty, které se měly před vyhozením skartovat. To, jestli šlo jen o špatné povědomí o informační bezpečnosti, nebo o nedostačující vybavení, se v tuto chvíli dá zpětně již jen těžko určit. Nicméně je úkolem podnikatele, manažera nebo pracovníka pověřeného ochranou údajů, aby zajistil zcela jasné postupy a jejich dodržování, protože ochranu dat nelze převádět na další osoby. Za porušení Zákona o ochraně osobních údajů hrozí zodpovídající osobě tvrdé tresty, zvláště co se týče osobních údajů zaměstnanců, zákazníků, klientů nebo pacientů.

5


Skartovače hard disků Hard disky dnes patří do standardního vybavení každé kanceláře i domácnosti. Umožňují zpracovávat velká množství dat na malém prostoru, archivovat je a v případě potřeby také reprodukovat. Díky velkým kapacitám paměti mohou obsahovat miliony psaných stránek a nespočet důvěrných informací, jako jsou fotografie, videa, výpočtové tabulky nebo finanční data. Všechny tyto informace bývají obvykle zabezpečené proti neoprávněnému přístupu, dokud se používají. Když už je informace nepotřebná, pouhé vymazání souborů však není dostatečným řešením. Dokonce ani mechanická destrukce kladivem nebo vrtačkou neposkytuje co do skutečného vymazání dat žádnou jistotu. Konečná a nenávratná řešení nabízí pouze vymazání dat v demagnetizátoru, anebo mechanická likvidace ve skartovači hard disků. Při degaussingu (demagnetizaci) se paměťové segmenty na hard disku prostřednictvím silného magnetického pulzu změní tak, že už není možné data rekonstruovat. Tento proces je charakteristický zejména jednoduchým provozem a minimálními požadavky na prostor, díky čemuž lze přístroj používat i v běžném kancelářském prostředí. Sortiment demagnetizátorů intimus® sahá od kompaktních jednotek na psací stůl až po vysoce výkonné modely, které odpovídají nejnovějším požadavkům NSA. Skartovače hard disků značky intimus rychle a spolehlivě rozdrtí disk na nejmenší částice. S pomocí jednoduché zrakové kontroly poskytuje tento proces maximální míru kontroly úspěšnosti. Široká škála produktů zahrnuje řešení pro nejrůznější bezpečnostní požadavky – až po stupeň bezpečnosti H-5 podle DIN 66399 (včetně).

Průmyslové skartovací stroje Řada vysoce výkonných průmyslových skartovacích strojů intimus® poskytuje nejvyšší spolehlivost provozu, neboť spojuje inovativní nápady s nekompromisní kvalitou a sofistikovanou technologií. Komplexní škála modelů je odstupňovaná tak, aby plnila praktické požadavky co do bezpečnosti a výkonu a zároveň přinášela i maximální efektivnost nákladů. Na základě neobyčejně všestranného modulárního uspořádání dokážeme vyvíjet a dodávat vedle svých osvědčených sériově vyráběných modelů také individuálně nakonfigurované velkokapacitní skartovací systémy. Jsou šité na míru našim zákazníkům tak, aby plnily jejich specifické požadavky nebo strukturální podmínky. Naši odborníci jsou vždy k dispozici, aby vám poradili ve všech fázích od plánování až po instalaci. Dokonalá ochrana dat vyžaduje souvislý, bezporuchový provoz. Proto veškeré fáze projektu od vývoje až po dodání podléhají nepřetržitému zajišťování kvality v souladu s DIN EN ISO 9001:2000. Při navrhování veškerých vysoce výkonných skartovacích strojů intimus® jsme věnovali zvláštní pozornost zajištění skvělého přístupu k servisním místům pro co nejjednodušší údržbu strojů. Neriskujte zbytečně – spolehněte se na intimus®.

6


Požadavky Národního bezpečnostního úřadu Norma pro nejvyšší bezpečnost uchovávání informací na papíru a moderních datových nosičích. Likvidace datových nosičů byla několik desetiletí řízená normou DIN 32757-1:1995-01, která se vztahovala výlučně na papír. Rychlé rozšíření digitálních paměťových médií a rostoucí nároky na bezpečnost informací si však vyžádaly nutnost jejího přepracování. Nová norma DIN 66399 plně odpovídá aktuální situaci a nahradí starou normu na ochranu dat DIN 32757. V České republice je tato problematika ošetřena vyhláškou č. 528/2005 Sb., Jaký stupeň utajení požadujeme? Tady hraje zásadní roli typ řezu. Existují dva typy: podélný řez (proužek) a příčný řez. Při výběru skartovače je tedy nutné vzít v úvahu povahu skartovaných dokumentů, které určuje vyhláška NBÚ 528/2005 Sb.,

Technické změny a barevné odchylky vyhrazeny.

Stupeň utajení: Typ 1 (vyhrazené) Určeno pro: interní podnikové dokumenty Velikost řezu: proužky 6 mm nebo menší Typ 2 (důvěrné) Určeno pro: důvěrné písemnosti nebo osobní údaje např. OP, pasy, apod. Velikost řezu: proužky 2 mm a menší nebo příčný řez 4x60 mm

Typ 3 (tajné) Určeno pro: spisy podléhající utajení, které jsou pro organizaci existenčně důležité Velikost řezu: příčný řez 2x15 mm nebo menší Typ 4 (přísně tajné) Určeno pro: dokumenty klasifikované jako tajné, pro které platí vyjímečně vysoké bezpečnostní požadavky Velikost řezu: příčný řez 0,8x13 mm nebo menší Pro více informací navštivte prosím naši webovou stránku www.xertec.cz Jak vybrat správnou skartovačku? Zvažte, jaké množství a formát dokumentů budete obvykle skartovat. Podle toho pak vybírejte skartovač s dostatečně objemnou odpadní nádobou, s vyhovující šířkou vstupního otvoru a případně i s možností nepřetržitého chodu. Dalšími praktickými vlastnostmi skartovacích strojů mohou být: skartace CD/DVD, samostatný otvor a odpadní nádoba pro CD/DVD a papírové dokumenty, nízká hlučnost nebo energetická náročnost.

7


Skartovací stroje Nejvyšší výkon díky nejmodernější technologii. Jsou to právě malé, skryté detaily, které zajišťují vysokou efektivitu provozu a pohodlí pro uživatele.

Profesionální skartovače dat – syntéza technologie, výkonnosti a designu. Všechny skartovače intimus® jsou vyrobené z odolných, precizně sestavených a vysoce výkonných součástí a navržené pro dlouhou životnost při velkoobjemovém používání. Náš sortiment pokrývá veškeré požadavky od každodenního použití v kanceláři až po skartovače pro nejvyšší bezpečnost, používané k likvidaci tajných materiálů v souladu s veškerými současnými právními požadavky. Skartovače intimus® nabízejí řadu atributů, díky nimž poskytují uživatelům jedinečné pohodlí obsluhy a nejvyšší efektivitu provozu.*

Sdružený informační panel zajišťující jednoduchost obsluhy a bezchybnou ochranu dat. Skartovače intimus® jsou opatřené technologií i-control®, srdcem nového technického konceptu, které ovládá funkce skartovače a zajišťuje vizuální informační centrum pro maximální přehled obsluhy stroje.

8

*ne všechny modely skartovačů intimus® obsahují všechny tyto vlastnosti; podrobnosti najdete ve specifikacích produktů..

Multifunkčnost šetrná k životnímu prostředí. Skartovače dat intimus® nabízejí řadu praktických vlastností, které ještě doplňují všestranné možnosti jejich využití. Pomocí oddělených řezných mechanizmů se papír a datové nosiče zpracovávají zcela odděleně a po vyskartování jsou zachyceny v oddělených odpadních nádobách, což umožňuje následnou likvidaci výsledného odpadu šetrnou k životnímu prostředí.


Ještě nikdy nebyla skartace tak tichá. Nejlepší místo pro skartovací stroj je přece v dosahu vašeho pracoviště. Skartovací stroje řady intimus® využívají technologii Silentec®, zcela nový systém ukotvení řezacího mechanismu, jehož výsledkem je maximální pohlcení vibrací vznikajících v průběhu skartace.

Dlouhá životnost: SolidCut nabízí výrazné výhody co do spolehlivosti výkonu skartovače, jeho preciznosti a životnosti. Konstruktéři intimus® vyvinuli sofistikovaný výrobní proces včetně CNC soustružení tuhé oceli a ostření a speciálního tepelného zpracování, které zaručuje extrémně dlouhou životnost řezacích válců. Proto skartovací stroje intimus® i po mnoha letech provozu poskytují stále bezchybné výsledky řezu.

Dlouhodobé bezporuchové používání. Lidé svá technická zařízení často využívají až na hranici jejich možností. V případě skartovacích strojů bývá výsledkem ucpání řezací jednotky a zastavení skartovače. DLS Dynamic-Load-Sensor detekuje objem papíru podaného do řezací hlavy a chrání stroj před touto situací.

Technické změny a barevné odchylky vyhrazeny.

Energetická úspornost u veškerého moderního kancelářského vybavení rychle nabývá na významu. Skartovací stroje intimus® jsou ve standardní výbavě vybavené systémem EcoLogic – úsporným využíváním energie. Pokud není stroj po určitou dobu používán, jeho elektronika ho přepne do režimu spánku, čímž se spotřeba elektrické energie automaticky snižuje na nulu.

Nejvyšší výkon: Motor skartovacích strojů intimus® má design C-Drive: Konzistentní výkon, konstantní rychlost, kompaktní design a tichý chod. Skartovací stroje intimus® jsou vybavené kondenzátorovým motorem, takže bez ohledu na množství skartovaného papíru poskytují konstantní rychlost otáčení a konzistentní výkonnost po celou dobu životnosti stroje.

9


Osobní skartovací stroje

intimus 1000 l 2000 l 3000

230

< 65

230

10

• intimus 1000 a 2000: Jednoduchá a pohodlná obsluha s posuvným

vypínačem – ovládání On / Off, spouštění pomocí fotobuňky

• intimus 3000: Jednoduchá a pohodlná obsluha s tlačítkem pro spuštění a intimus 3000 Š/H/V 42 x 34 x 66 cm intimus 2000 Š/H/V 40 x 30 x 60 cm

zpětný chod – funkce Auto-Reverse pro případ zahlcení papírem.

Síťové tlačítko a elektronický indikátor plné odpadní nádoby.

Všechny modely: • Kontrolní displej s LED

intimus 1000 Š/H/V 35 x 25 x 57 cm

• Vyjímatelná odpadní nádoba • Kolečka pro snadnou manipulaci

Stupeň utajení dle NBÚ

Velikost částic Model

mm

l

1000 S

4

21

1-2

1000 C

3,8 x 48

21

2000 S

4

2000 C

3,8 x 48

3000 S 3000 C

Kapacita skartovače* (listů)

Rychlost řezání

Skartuje také...

Výkon ** (listů)

70 g/m2

80 g/m2

m/s

70 g/m2

80 g/m2

1 - vyhrazené

12

11

0,04

97

89

1-2

2 - důvěrné

9

8

0,05

91

81

31

1-2

1 - vyhrazené

16

15

0,04

129

121

31

1-2

2 - důvěrné

12

11

0,05

121

111

4

39

2-4

1 - vyhrazené

22

21

0,03

133

127

3,8 x 48

39

2-4

2 - důvěrné

16

15

0,03

97

91

 

 

     

     

– –

+ pouze diskety / identifikační karty

Osobní skartovací stroj s vysokým stupněm utajení

intimus Confidential • Snadná a pohodlná obsluha pro spuštění a zpětný chod • Kontrolní displej s LED

230

< 55

230

10

• Síťové tlačítko • Elektronický indikátor plné odpadní nádoby • Vyjímatelná odpadní nádoba • Kolečka pro snadnou manipulaci

Š/H/V 35 x 27 x 57 cm

Stupeň utajení dle NBÚ

Velikost částic Model

mm

l

Confidential

2x8

15

3 - tajné

1-2

Kapacita skartovače* (listů)

Rychlost řezání

Výkon ** (listů)

70 g/m2

80 g/m2

m/s

70 g/m2

80 g/m2

8

8

0,05

81

81

+ pouze diskety / identifikační karty

10

Skartuje také...

  

Volitelné vybavení

Balení

Produkt. kód

Olej do skartovačů pro modely C

Balení

Produkt. kód

Odpadní pytle typ I, zelené

25 kusů

06.020451

Lahvička, 110 ml

1 lahvička

88035

Olej ke skartovacím strojům, 2x200 ml

2 lahvičky

I9999900


Osobní skartovací stroje

intimus 20

230

< 55

230

30

• Nízká hlučnost • Automatický start/stop pomocí fotobuňky • Automatický zpětný chod pro snadné odstranění nahromaděného papíru při zahlcení • Vyjímatelná odpadní nádoba Š/H/V 35 x 27 x 48 cm

Stupeň utajení dle NBÚ

Velikost částic Model

mm

l

20 SC2

4

20

1-2

20 CC3

4 x 28

20

1-2

Kapacita skartovače* (listů)

Rychlost řezání

Výkon ** (listů)

70 g/m2

80 g/m2

m/s

70 g/m2

80 g/m2

1 - vyhrazené

10-12

9-10

0,04

97

81

2 - důvěrné

6-8

5-7

0,04

65

57

Skartuje také...

 

 

– –

– –

Osobní skartovací stroje

intimus 32 240

< 55

230

30

• Nízká hlučnost • Automatický start/stop pomocí fotobuňky • Automatický zpětný chod pro snadné odstranění nahromaděného intimus 32 Š/H/V 39 x 36 x 60 cm

papíru při zahlcení

• Indikace stand-by režimu, plné odpadní nádoby, otevřených

dvířek a zahlcení papírem

• Vyjímatelná odpadní nádoba • Kolečka pro snadnou manipulaci

Stupeň utajení dle NBÚ

Technické změny a barevné odchylky vyhrazeny.

Velikost částic Model

mm

l

32 SC2

4

32

2-4

32 CC3

4 x 28

32

2-4

Kapacita skartovače* (listů)

Rychlost řezání

Výkon ** (listů)

70 g/m2

80 g/m2

m/s

70 g/m2

80 g/m2

1 - vyhrazené

16-18

14-16

0,05

182

162

2 - důvěrné

12-14

10-12

0,05

141

121

Skartuje také: na proužky 8 mm

     

– –

Volitelné vybavení

Balení

Produkt. kód

Olej do skartovačů pro modely C

Balení

Produkt. kód

Odpadní pytle typ I, zelené

25 kusů

06.020451

Lahvička, 110 ml

1 lahvička

88035

* Údaje založené na papíru DIN A4. Kapacita listů se liší v závislosti na kondici řezných hlav, kvalitě, hmotnosti, zrnitosti papíru a dostatečném zásobování elektrickou energií. ** Teoretický průměr v listech za minutu.

11


Kancelářské skartovací stroje

intimus 45 l 60

235

< 55

230

30* CC6 / 2

• Nízká hlučnost • Automatický zpětný chod pro snadné odstranění nahromaděného

papíru při zahlcení

• Indikace stand-by režimu, plné odpadní nádoby, otevřených intimus 60 Š/H/V 45 x 39 x 77 cm

dvířek a zahlcení papírem

• Utěsněná bezprašná konstrukce s robustní dřevěnou skříní modely SC2,CC3/4

• Kolečka pro snadnou manipulaci intimus 45 Š/H/V 45 x 39 x 66 cm

Stupeň utajení dle NBÚ

Velikost částic Model

mm

l

45 SC2

3,8

45

2-4

45 CC3

3,8 x 30

45

2-4

45 CC4

1,9 x 15

45

60 SC2

3,8

60 CC3

3,8 x 30

60 CC4

1,9 x 15

Kapacita skartovače* (listů)

Rychlost řezání

Výkon ** (listů)

70 g/m2

80 g/m2

m/s

70 g/m2

80 g/m2

1 - vyhrazené

22-24

19-21

0,08

388

339

2 - důvěrné

13-15

11-13

0,07

212

184

2-4

3 - tajné

10-11

9-10

0,07

156

141

60

5+

1 - vyhrazené

22-24

19-21

0,08

388

339

60

5+

2 - důvěrné

13-15

11-13

0,07

212

184

60

5+

3 - tajné

10-11

9-10

0,07

156

141

Skartuje také: na proužky 8 mm

                       

+ pouze diskety / identifikační karty

Skartovací stroje s vysokým stupněm utajení 45 CC6

0,8 x 4,5

45

2-4

4 - přísně tajné

5-6

4-5

0,08

97

81

60 CC6

0,8 x 4,5

60

5+

4 - přísně tajné

5-6

4-5

0,08

97

81

* Schváleno NSA (NSA / CSS EPL 02/01)

12

Volitelné vybavení

Balení

Produkt. kód

Olej do skartovačů pro modely C

Balení

Produkt. kód

Odpadní pytle typ I, zelené

25 kusů

06.020451

Lahvička, 110 ml

1 lahvička

88035

Olej ke skartovacím strojům, 2x200 ml

2 lahvičky

I9999900


Automatické olejování Automatické olejování Pravidelné olejování zajišťuje dlouhou životnost řezných mechanizmů v příčném řezu a zaručuje konstantně vysoký výkon při skartování. Pravidelné olejování zajišťuje dlouhou životnost řezných mechanizmů v příčném řezu a zaručuje konstantně vysoký výkon při skartování. Vybrané modely skartovacích strojů intimus pro nejvyšší bezpečnost je možno vybavit automatickým olejováním. Tím se zajistí stálé olejování řezného systému během procesu skartování. Vybrané modely skartovacích strojů intimus pro nejvyšší bezpečnost je možno vybavit automatickým olejováním. Tím se zajistí stálé olejování řezného systému během procesu skartování.

Pro všechny skartovací stroje sstroje automatickým olejováním Pro všechny skartovací s automatickým olejováním

Technické změny a barevné odchylky vyhrazeny.

Technické změny a barevné odchylky vyhrazeny.

Speciální nádoby po 2 litrech Speciální nádoby po 2 litrech Produkt. kód 918 69 Produkt. kód 918 69

Všechny skartovací stroje s automatickým olejováním vyžadují zhruba 20 cm stroje Všechny skartovací prostoru po pravé s automatickýmstraně olejováním stroje. vyžadují zhruba 20 cm prostoru po pravé straně stroje.

* Údaje založené na papíru DIN A4. Kapacita listů se liší v závislosti na kondici řezných hlav, kvalitě, hmotnosti, zrnitosti papíru a dostatečném zásobování elektrickou energií. ** Teoretický průměr v listech za minutu. * Údaje založené na papíru DIN A4. Kapacita listů se liší v závislosti na kvalitě, hmotnosti, zrnitosti papíru a dostatečném zásobování elektrickou energií. ** Teoretický průměr v listech za minutu.

13

13


Kancelářské skartovací stroje

intimus 100

260

56

• Nízká hlučnost 230

• Automatický start/stop pomocí fotobuňky

30* *CP6, CP7 / 2

• Automatické zastavení v případě zahlcení řezného mechanizmu • Utěsněná bezprašná konstrukce s robustní dřevěnou skříní • Kolečka pro snadnou manipulaci Š/H/V 49 x 44 x 90 cm Stupeň utajení dle NBÚ

Velikost částic Model

mm

Kapacita skartovače* (listů)

l

70 g/m2

80 g/m2

Rychlost řezání

Skartuje také ...

Výkon ** (listů)

m/s

70 g/m2

80 g/m2

100 SP2

3,8

100

5+

1 - vyhrazené

23-25

19-21

0,14

707

594

100 CP4

3,8 x 36

100

5+

2 - důvěrné

18-20

16-17

0,14

566

481

100 CP5

1,9 x 15

100

5+

3 - tajné

13-15

11-13

0,14

424

368

  

  

– – –

– – –

+ pouze diskety / identifikační karty

Skartovací stroje s vysokým stupněm utajení 100 CP6

0,8 x 12

100

5+

4 - přísně tajné

8-10

7-9

0,14

283

255

100 CP7

0,8 x 4,5

100

5+

4 - přísně tajné

5-6

4-6

0,14

170

170

* NSA Standard

Patrové skartovací stroje

intimus 120

310

57

230

30* *CC5, CC6 / 2

• Nízká hlučnost • Automatický zpětný chod pro snadné odstranění nahromaděného

papíru při zahlcení

• Indikace stand-by režimu, plné odpadní nádoby, otevřených dvířek

a zahlcení papírem

modely SC2,CC3/4

• Utěsněná bezprašná konstrukce s robustní dřevěnou skříní • Kolečka pro snadnou manipulaci

Š/H/V 54 x 40 x 98 cm

Stupeň utajení dle NBÚ

Velikost částic Model

mm

l

120 SC2

5,8

120

5+

120 SC2

3,8

120

5+

120 CC3

3,8 x 36

120

120 CC4

1,9 x 15

120

Kapacita skartovače* (listů)

Rychlost řezání

Skartuje také: na proužky 8 mm

Výkon ** (listů)

70 g/m2

80 g/m2

m/s

70 g/m2

80 g/m2

1 - vyhrazené

35-38

33-36

0,14

1 075

1 018

1 - vyhrazené

31-33

29-31

0,14

933

877

5+

2 - důvěrné

23-25

21-23

0,14

707

651

5+

3 - tajné

15-17

13-15

0,14

481

424

   

   

   

   

+ pouze diskety / identifikační karty

Skartovací stroje s vysokým stupněm utajení 120 CC5

0,8 x 12

120

5+

4 - přísně tajné

10-12

8-10

0,14

339

283

120 CC6

0,8 x 4,5

120

5+

4 - přísně tajné

7-8

6-7

0,14

225

198

* Schváleno NSA (NSA / CSS EPL 02/01)

14

Volitelné vybavení

Balení

Produkt. kód

Olej do skartovačů pro modely C

Balení

Produkt. kód

Odpadní pytle typ II, modré

10 kusů

07.040305

Lahvička, 110 ml

1 lahvička

88035

Olej ke skartovacím strojům, 2x200 ml

2 lahvičky

I9999900

... pro modely s olejováním, 2 litry

1

91869


Patrové skartovací stroje

intimus 130

405

54

• Nízká hlučnost

30*

230

• Automatický zpětný chod pro snadné odstranění

*CP5, CP6 / 2

nahromaděného papíru při zahlcení

• Indikace stand-by režimu, plné odpadní nádoby,

otevřených dvířek a zahlcení papírem

• Utěsněná bezprašná konstrukce s robustní dřevěnou skříní • Kolečka pro snadnou manipulaci

Š/H/V 66 x 43 x 102 cm

Stupeň utajení dle NBÚ

Velikost částic Model

mm

Kapacita skartovače* (listů)

l

70 g/m2

Rychlost řezání

80 g/m2

m/s

Skartuje také ...

Výkon ** (listů) 70 g/m2

80 g/m2

130 SP2

3,8

130

10+

1 - vyhrazené

23-25

20-22

0,14

707

622

130 CP4

3,8 x 36

130

10+

2 - důvěrné

20-22

17-19

0,14

622

537

130 CP5

1,9 x 15

130

10+

3 - tajné

14-16

11-13

0,14

453

368

  

– – –

  

– – –

+ pouze diskety / identifikační karty

Centrální skartovací stroje

intimus 175

405

52

• Nízká hlučnost • Automatický zpětný chod pro snadné odstranění

230

30* *CC5, CC6 / 2

nahromaděného papíru při zahlcení

• Indikace stand-by režimu, plné odpadní nádoby,

otevřených dvířek a zahlcení papírem

• Utěsněná bezprašná konstrukce s robustní dřevěnou skříní Š/H/V 66 x 56 x 105 cm

• Kolečka pro snadnou manipulaci Stupeň utajení dle NBÚ

Velikost částic Model

mm

l

175 SC2

5,8

175

10+

175 SC2

3,8

175

175 CC3

4 x 40

175

175 CC4

1,9 x 15

175

Kapacita skartovače* (listů)

Rychlost řezání

Výkon ** (listů)

70 g/m2

80 g/m2

m/s

70 g/m2

80 g/m2

1 - vyhrazené

65-70

55-60

0,12

1 697

1 455

10+

1 - vyhrazené

40-45

35-40

0,12

1 091

970

10+

2 - důvěrné

45-50

38-43

0,13

1 313

1 129

10+

3 - tajné

25-30

22-26

0,13

788

683

Skartuje také: na proužky nebo v příčném řezu

   

  

– –

– –

+ pouze diskety / identifikační karty

Skartovací stroje s vysokým stupněm utajení (volitelně i varianta s automatickým olejováním) 175 CC5

0,8 x 12

175

10+

4 - přísně tajné

15-17

13-15

0,15

515

455

175 CC6

0,8 x 4,5

175

10+

4 - přísně tajné

8-10

7-9

0,23

465

418

Technické změny a barevné odchylky vyhrazeny.

* Schváleno NSA (NSA / CSS EPL 02/01)

Volitelné vybavení

Balení

Produkt. kód

Olej do skartovačů pro modely C

Balení

Produkt. kód

Odpadní pytle typ III, černé

5 kusů

07.080159

Lahvička, 110 ml

1 lahvička

88035

Kartonová odpadní nádoba intimus 130

1 kusů

79299

Olej ke skartovacím strojům, 2x200 ml

2 lahvičky

I9999900

Kartonová odpadní nádoba intimus 175

1 kusů

85829

... pro modely s olejováním, 2 litry

1

91869

* Údaje založené na papíru DIN A4. Kapacita listů se liší v závislosti na kondici řezných hlav, kvalitě, hmotnosti, zrnitosti papíru a dostatečném zásobování elektrickou energií. ** Teoretický průměr v listech za minutu.

15


Centrální skartovací stroj

intimus 802

444

75

400/3 Ph

3

• Automatický start/stop pomocí fotobuňky, kdykoli je do vstupního otvoru vložen papír.

Při podávání materiálu z násypky se stroj spouští manuálně přes membránovou

klávesnici.

• Automatický zpětný chod při zahlcení papírem. • Optický nebo akustický signál při poruše. • Plně uzavřená bezprašná mobilní základna s velkoobjemovou odpadní nádobou. • Odpadní nádobu lze vysunutím kompletně odejmout ze skartovače pro snadné Š/H/V 75 x 55 x 128 cm

• Kolečka pro snadnou manipulaci

Stupeň utajení dle NBÚ

Velikost částic Model

mm

802 CC4

1,9 x 15

odstraňování skartovaného materiálu.

Kapacita skartovače* (listů)

l 200

Skartuje také: v příčném řezu

Výkon ** (listů)

70 g/m2

80 g/m2

m/s

70 g/m2

80 g/m2

35-40

35-38

0,3

2 424

2 303

3 - tajné

10+

Rychlost řezání

+ pouze diskety / identifikační karty

Centrální skartovací stroje

intimus 852 Tento centrální skartovací stroj je volitelně dostupný také s technologií Vario-Speed. Tato koncepce pohonu optimalizuje provozní rychlost stroje v závislosti na množství podaného materiálu ke skartaci. Díky tomu lze skartovač napájet ze zásuvky 230 V.

75

3

230 852 VS

400/3 Ph 852 CC3

• Automatický start/stop pomocí fotobuňky, kdykoli je do vstupního otvoru vložen papír.

Při podávání materiálu z násypky se stroj spouští manuálně přes membránovou

klávesnici.

444

• Automatický zpětný chod při zahlcení papírem. • Optický nebo akustický signál při poruše. • Plně uzavřená bezprašná mobilní základna s velkoobjemovou odpadní nádobou. • Odpadní nádobu lze vysunutím kompletně odejmout ze skartovače pro snadné

• Kolečka pro snadnou manipulaci

Š/H/V 75 x 55 x 180 cm

Stupeň utajení dle NBÚ

Velikost částic

16

odstraňování skartovaného materiálu.

Model

mm

l

852 CC3

3,8 x 40

200

10+

852 VS

3,8 x 40

200

10+

Kapacita skartovače* (listů)

Rychlost řezání

70 g/m2

80 g/m2

2 - důvěrné

70-80

65-75

0,24

2 - důvěrné

60-70

55-65

0,04-0,36

m/s

Výkon ** (listů) 70 g/m2

80 g/m2

3 879

3 636

566-5 091 525-4 727

Skartuje také: v příčném řezu

       

Volitelné vybavení

Balení

Produkt. kód

Olej do skartovačů pro modely v příčném řezu

Balení

Produkt. kód

Odpadní pytle typ III, černé

5 kusů

07.080159

Lahvička, 110 ml

1 lahvička

88035

2. Police intimus 802 a 852

1 kusů

30703

Olej ke skartovacím strojům, 2x200 ml

2 lahvičky

I9999900


Centrální skartovací stroj s vysokým stupněm utajení

intimus 007 SE l 007 SF

300

70

230

2

• 007 SE: Manuální start/stop s multifunkčním tlačítkem • 007 SF: Automatický start/stop pomocí fotobuňky • Automatický zpětný chod a tlačítko zpětného chodu pro rychlé odstranění

nahromaděného papíru

• Indikace stand-by režimu, plné odpadní nádoby, otevřených dvířek a zahlcení papírem • Mobilní, utěsněná, bezprašná skříň • Volitelně varianta s automatickým olejováním Š/H/V 70 x 55 x 112 cm

Stupeň utajení dle NBÚ

Velikost částic Model

mm

Kapacita skartovače* (listů)

l

70 g/m2

80 g/m2

Rychlost řezání m/s

Skartuje také: v příčném řezu

Výkon ** (listů) 70 g/m2

80 g/m2

007 SE

0,7 x 9,5

175

5+

4 - přísně tajné

12-14

10-12

0,23

651

558

007 SF

0,8 x 4,5

175

5+

4 - přísně tajné

8-10

7-9

0,23

465

418

* Schváleno NSA (NSA / CSS EPL 02/01) (volitelně i varianta s automatickým olejováním)

Centrální skartovací stroj s vysokým stupněm utajení

intimus 007 SL

300

70

230

2

• Automatický start/stop pomocí fotobuňky • Elektronika vybavená mikroprocesorem • Automatický zpětný chod a tlačítko zpětného chodu pro rychlé odstranění

nahromaděného papíru

• Indikace stand-by režimu, plné odpadní nádoby, otevřených dvířek

a zahlcení papírem

• Mobilní, utěsněná, bezprašná skříň • Volitelně varianta s automatickým olejováním Š/H/V 70 x 55 x 112 cm

Stupeň utajení dle NBÚ

Velikost částic Model

mm

007 SL

0,65 x 1,5-5

Kapacita skartovače* (listů)

l 175

1-4

Rychlost řezání

70 g/m2

80 g/m2

m/s

70 g/m2

80 g/m2

10-12

9-10

0,1

242

202

4 - přísně tajné

Skartuje také: v příčném řezu

Výkon ** (listů)

Technické změny a barevné odchylky vyhrazeny.

* Schváleno NSA (NSA / CSS EPL 02/01) (volitelně i varianta s automatickým olejováním)

Volitelné vybavení

Balení

Produkt. kód

Olej do skartovačů pro modely v příčném řezu

Balení

Produkt. kód

Odpadní pytle typ III, černé

5 kusů

07.080159

Lahvička, 110 ml

1 lahvička

88035

2. Police intimus 007 SE, SF a SL

1 kus

30703

Olej ke skartovacím strojům, 2x200 ml

2 lahvičky

I9999900

Kartonová odpadní nádoba intimus 007 SE, SF a SL

1 kus

75987

... pro modely s olejováním, 2 litry

1

91869

* Údaje založené na papíru DIN A4. Kapacita listů se liší v závislosti na kondici řezných hlav, kvalitě, hmotnosti, zrnitosti papíru a dostatečném zásobování elektrickou energií. ** Teoretický průměr v listech za minutu.

17


Likvidace hard disků Stále přetrvává představa, že vrtačky, kladiva a freeware jsou vhodné nástroje pro nevratné vymazání dat z hard disků. Tyto metody lze použít nanejvýš na necitlivá soukromá data.

Skartovače hard disků Hard disky dnes patří do standardního vybavení každé kanceláře i domácnosti. Umožňují zpracovávat velká množství dat na malém prostoru, archivovat je a v případě potřeby také reprodukovat. Jakkoli je to pro každodenní život pohodlným obohacením, stále převládá velká míra neznalosti s ohledem na řádné vymazání dat z vysloužilých paměťových médií. Firmy při manipulaci a likvidaci vyřazených paměťových médií postupují obvykle pečlivěji, v neposlední řadě kvůli právním požadavkům týkajícím se ochrany osobních údajů. Pro zodpovědné osoby je nutností vyvinutí komplexní strategie, která zabrání krádeži a zneužití dat.

18


Demagnetizátory Při degaussingu (demagnetizaci) je paměťové médium vystaveno velmi silnému magnetickému poli, které dalece přesahuje jeho vlastní magnetickou sílu, koercivitu hard disku. Krátký a silný pulz nenávratně vymaže data na hard disku. Degaussing je charakteristický především jednoduchou obsluhou a minimálními požadavky na prostor, což umožňuje jeho používání i v běžném kancelářském prostředí.

Drtiče hard disků

Technické změny a barevné odchylky vyhrazeny.

V drtičích hard disků intimus® se disky rozbijí na miniaturní částečky. Naše silné stroje jsou rychlé a spolehlivé. Náš sortiment zahrnuje stroje pro nejrůznější oblasti využití a nabízí řešení až po stupeň bezpečnosti H-5 podle DIN 66399 včetně. Rozdrcení hard disku je bezpečný a hospodárný destrukční proces s možností snadné a vizuální kontroly úspěšné likvidace.

19


intimus 8000 / Demagnetizátor

230

• Zalistováno pro NATO a certifikováno NSM • Prostorově úsporné řešení k použití na stole Š/H/V 45 x 31 x 18 cm

• Čisté a tiché řešení vymazání magnetických médií • Technologie Single Pass Pulse • Podávání médií přes zásuvku

Š/H/V 64 x 30 x 51 cm

• Informační displej • Interní verifikace magnetického pole • Odstíněný, bez magnetického vlivu na okolí • Volitelná možnost přepravního pouzdra

intimus 9000 / Demagnetizátor

230

• Zalistováno pro NATO a certifikováno NSM • Čisté a tiché řešení vymazání magnetických médií • Technologie Single Pass Pulse • Technologie Fast Slide Feeding pro jednotlivé hard disky nebo dávkové zpracování Š/H/V 33/58 x 31 x 48 cm

• Informační displej • Odstíněný, bez magnetického vlivu na okolí • Interní verifikace magnetického pole

Š/H/V 56 x 69 x 56 cm

• Volitelná možnost přepravního pouzdra

intimus 20000 / Demagnetizátor

230

• Schváleno NSA (NSA/CSS EPL-912A-E) • Zalistováno pro NATO • Čisté a tiché řešení vymazání magnetických médií • Technologie Single Pass Pulse Š/H/V 55 x 44 x 48 cm

• Podávání médií přes zásuvku • Informační displej • Interní verifikace magnetického pole • Integrované rukojeti

Š/H/V 64 x 69 x 81 cm

• Volitelná možnost přepravního pouzdra Pracovní režim: kapacitní výboj Model

20

Velikost média / velikost Pracovní vymazávané plochy cyklus

Magnetické pole

Hmotnost netto s pouzdrem

mm

s

Oe

Tesla

kg

kg

8000

149 x 109 x 38

60

8 300

0,83

19

22

9000

149 x 109 x 38

12

9 000

0,9

25

31

20000

149 x 109 x 38

45

20 000

2,0

66

83

Volitelné příslušenství ke všem demagnetizátorům

Přepravní pouzdra

Produkt. kód

Přepravní pouzdro - plast odolný proti nárazu, na kolečkách, uzamykatelný, včetně předem tvarovaných prostor pro bezpečnou přepravu demagnetizátoru.

intimus 1000

932 51

intimus 8000

918 92

intimus 9000

918 93

intimus 20000

932 02


intimus intimus1000 1000/ /HDD HDDCrusher Crusher

230 230

•• • Likviduje Likvidujevšechny všechnydruhy druhyhard harddisků diskůbez bezohledu ohledunanavelikost, velikost,

operační operačnísystém systémnebo neborozhraní rozhraní

•• • Rychlá Rychláa snadná a snadnáobsluha obsluha Pracovní režim: Pracovní režim: kapacitní výboj kapacitní výboj Š/H/V Š/H/V1818 x 40 x 40 x 35 x 35 cmcm

Velikost média / velikost Velikost média / velikost vymazávané plochy vymazávané plochy

Pracovní cyklus Pracovní cyklus

Model Model 1000 1000

Standardní 2,5” a 3,5” HDD Standardní 2,5” a 3,5” HDD ažaž dodo výšky 4141 mm výšky mm

Hmotnost Hmotnost netto netto s pouzdrem s pouzdrem

ss

kgkg

kgkg

2020

3030

4444

Volitelné Volitelné vybavení vybavení Volitelné PEPE pytle pytle vybavení

PE pytle Náhradní Náhradní řezací řezací hlava hlava Náhradní Štípač Štípač DVD DVDřezací hlava Štípač DVD

Produkt. Produkt. kód kód Produkt. kód 90237 90237 90237 90238 90238 90238 89149 89149 89149

Aktenvernichter Aktenvernichter

W/D/H W/D/H 3838 x 56 x 56 x 69 x 69 cmcm

IT-Sicherheit IT-Sicherheit

Demagnetizace Demagnetizaceharddisků harddisků - -modely modely spolupráce spolupráce Demagnetizace harddisků - modely spolupráce Podceňované Podceňovanériziko rizikoneplánované neplánovanémanipulace manipulaces sodloženými odloženýmiharddisky harddiskydnes dnesnabízí nabízínovou, novou,dosud dosudplně plněnevyřešenou nevyřešenoubezpečnostní bezpečnostnívýzvu. výzvu. Podceňované riziko neplánované manipulace s odloženými harddisky dnes nabízí novou, dosud plně nevyřešenou bezpečnostní výzvu. Abychom Abychomreagovali reagovalicoconejpružněji nejpružnějinanarůznorodé různorodépožadavky požadavkysvých svýchzákazníků, zákazníků,nabízíme nabízímevedle vedleklasického klasickéhoprodeje prodejedemagnetizátorů demagnetizátorůtaké také Abychom reagovali co nejpružněji na různorodé požadavky svých zákazníků, nabízíme vedle klasického prodeje demagnetizátorů také jiné jinémožnosti možnostidemagnetizace demagnetizacejako jakoslužby, služby,zápůjčky zápůjčkydemagnetizátoru, demagnetizátoru,nebo nebodlouhodobého dlouhodobéhopronájmu pronájmudemagnetizátoru. demagnetizátoru. jiné možnosti demagnetizace jako služby, zápůjčky demagnetizátoru, nebo dlouhodobého pronájmu demagnetizátoru.

Demagnetizátor zapůjčení Demagnetizátor Demagnetizátorkkkzapůjčení zapůjčení

Potřebujete-li Potřebujete-lidemagnetizátor demagnetizátorpoužít použít jednorázově, jednorázově, Potřebujete-li demagnetizátor použít jednorázově, můžete můžete si si ho ho od od nás nás vypůjčit vypůjčit pro pro sebe sebe nebo nebo pro prosvé své své můžete si ho od nás vypůjčit pro sebe nebo pro klienty klienty na na dobu dobu v v řádu řádu dnů dnů nebo nebo týdnů. týdnů. Díky Díky tomu tomu klienty na dobu v řádu dnů nebo týdnů. Díky tomu budete budetemoci mocizlikvidovat zlikvidovatsvá svádata datav vpohodlí pohodlía abezpečí bezpečí budete moci zlikvidovat svá data v pohodlí a vlastních vlastníchprostor. prostor.Tím Tímseseještě ještězvyšuje zvyšujezabezpečení zabezpečení bezpečí vlastních prostor. Tím se ještě zvyšuje vašich vašichdat. dat.

VZ / VZMVZ / VZMSchredderanlagen Schredderanlagen

Rozsah Rozsahnašich našichslužeb služebzajišťuje zajišťuje nejjednodušší nejjednodušší způsob způsob mazání mazání dat datz zharddisků. harddisků. Rozsah našich služeb zajišťuje nejjednodušší způsob mazání dat z harddisků. Zašlete Zašlete nám, nám, nebo nebo přivezte přivezte paměťové paměťové médium médium určené určené k k vymazání vymazání u u -u Zašlete nám, nebo přivezte paměťové médium určené k vymazání individuálních individuálníchpřípadů případůnabízíme nabízíme možnost možnost jeho jeho vyzvednutí vyzvednutí přímo přímopřímo u uvás. vás.Datový individuálních případů nabízíme možnost jeho vyzvednutí uDatový vás. Datový nosič nosičzlikvidujeme zlikvidujemenanademagnetizátoru demagnetizátoruintimus intimusv vnašem našem sídle. sídle.Následně Následně ® nosič zlikvidujeme na demagnetizátoru intimus v našem sídle. Následně dostanete dostanete dostanete potvrzení potvrzující řádnou likvidaci dat.

Großshredder Großshredder

Demagnetizace jako služba Demagnetizace Demagnetizacejako jakoslužba služba

Technické změny a barevné odchylky vyhrazeny. Technické změny a barevné odchylky vyhrazeny. Vydání 2016. Vydání 2016.

zabezpečení vašich dat.

Demagnetizátor Demagnetizátorkkkpronájmu pronájmu Demagnetizátor pronájmu

V případě,žeže ževyvy vynebo nebo vaši vaši zákazníci zákazníci chcete chcete používat používat demagnetizátor demagnetizátor popodelší delší VVpřípadě, případě, nebo vaši zákazníci chcete používat demagnetizátor po delší dobu, dobu,ale alenepřejete nepřejetesi sijej kupovat, kupovat, nabízíme nabízíme vám vámmožnost možnost dlouhodobého dlouhodobého dobu, ale nepřejete sijejjej kupovat, nabízíme vám možnost dlouhodobého pronájmu. pronájmu.Nabízíme Nabízímemožnost možnostpronájmu demagnetizátoru demagnetizátoruzazaatraktivní měsíční měsíční pronájmu. Nabízíme možnostpronájmu pronájmu demagnetizátoruatraktivní za atraktivní měsíční tarify, tarify,zahrnující zahrnujícíplné plnéservisní servisnízabezpečení. zabezpečení.

tarify, zahrnující plné servisní zabezpečení.

21 21


intimus VZ MultiMedia Office

70*

230

* v nečinnosti – při provozu 80-85 db(A)

• Kancelářský skartovací stroj na optická a magnetická média • Přehledná, robustní tlačítka pro On / Off a zpětný chod • Kontinuální ruční podávání materiálu • Speciálně tvrzená ostří • Maximální bezpečnost obsluhy • Kolečka pro snadnou manipulaci • Uzamykatelný hlavní spínač

Š/H/V 117 x 72 x 142 cm

• Všechna dvířka zabezpečena bezpečnostními spínači Pracovní šířka

Velikost částic Model

mm

I

mm

VZ MultiMedia Office

18,5

88

150

Výkon HDD1

Dále skartuje: kg/h2 30   

až 60

1

údaj založen na obvyklých 3,5‘‘ hard discích bez rámu. Snížení jmenovitého napětí může mít za následek snížení výkonu.

2

podle typu podávání, skartovaného materiálu a zdroje napětí. Hodnoty naměřené s novým řezacím systémem a HDD 3,5‘‘.

Volitelné vybavení Odpadní nádoba 88 l / na kolečkách, plastová

intimus VZ MultiMedia 150

70*

• Průmyslový skartovací stroj pro optická a magnetická média • Kontinuální ruční podávání materiálu

400/3 Ph

* v nečinnosti – při provozu 80-85 db(A)

• Přehledná, robustní tlačítka pro On / Off a zpětný chod • Speciálně tvrzená ostří • Maximální bezpečnost obsluhy • Kolečka pro snadnou manipulaci • Uzamykatelný hlavní spínač • Všechna dvířka zabezpečena bezpečnostními spínači • Skartovaný materiál se hromadí ve standardní popelnici

Š/H/V 93 x 76 x 165 cm

Pracovní šířka

Velikost částic

Výkon

Model

mm

I

mm

HDD1

VZ MultiMedia 150

18,5

120

150

až 180

kg/h2 90   

1

údaj založen na obvyklých 3,5‘‘ hard discích bez rámu. Snížení jmenovitého napětí může mít za následek snížení výkonu.

2

podle typu podávání, skartovaného materiálu a zdroje napětí. Hodnoty naměřené s novým řezacím systémem a HDD 3,5‘‘. Volitelné vybavení Popelnice 120 l, plastová černá

22

Dále skartuje:


intimus HDD Granulator

400/3 Ph 70* * v nečinnosti – při provozu 80-90 db(A)

• Jedinečná hybridní technologie kombinující výhody skartace a průchodu

přes kalibrovaná síta

• Stupeň bezpečnosti závisí na průměru použitého síta • Dostupná síta s 6 různými průměry • Skartuje HDD až po 5.25” • Maximální bezpečnost obsluhy • Robustní konstrukce z ocelového plechu s vyměnitelnou popelnicí o objemu 240l • Velká plnicí násypka Š/H/V 130 x 130 x 209/305 cm

• Skartovaný materiál se hromadí ve standardní popelnici

Velikost částic

Rozměry řezací zóny

Výkon při použití síta B60

l

mm

mm

h

240

podle zvoleného síta

380 x 500

<22 jednotek 3,5‘‘ HDD

Model HDD Granulator

Volitelné vybavení

Produkt. kód

Síto D00

918 94

Síto C0

908 45

Síto B80

908 44

Síto B60

908 43

Popelnice 240 l / na kolečkách, plastová

881 77

intimus VZ Special 28/35 l 35/35 l 38/50

Dále skartuje...

   

70*

• Pohodlné plnění materiálem přes velkou násypku • Skartuje digitální média, plastové nebo kovové předměty

3*

400/3 Ph

* v nečinnosti – při provozu 82 db(A)

nebo 1 000 hodin

• Přehledná, robustní tlačítka pro On / Off a zpětný chod • Speciálně tvrzená ostří • Maximální bezpečnost obsluhy • Všechna dvířka zabezpečena bezpečnostními spínači intimus VZ Special 28/35 l 35/35 Š/H/V 102 x 103/175 x 189/245 cm

• Uzamykatelný hlavní spínač • Skartovaný materiál se hromadí ve standardní popelnici Velikost částic

Technické změny a barevné odchylky vyhrazeny.

Model

Rozměry řezací zóny

Dále skartuje...

l

mm

mm

VZ Spezial 28/35

240

20

280 x 350

VZ Spezial 35/35

240

20

350 x 350

VZ Spezial 38/50

1 000

30

380 x 500

Volitelné vybavení

Produkt. kód

Popelnice 240 l / plastová černá

881 77

        

Rozsáhlý výběr doplňků dostupný na dotaz

intimus VZ Special 38/50 Š/H/V 243 x 150/233 x 250/310 cm

23


Průmyslové skartovací systémy Také likvidace větších objemů dokumentů a paměťových médií v rámci firmy nabízí několik výrazných výhod a zaručuje splnění všech jejích norem pro podnikové řízení ohleduplné k soukromí osob.

Velkokapacitní skartovače s výkonem 80-500 kg za hodinu: Vysoce výkonné skartovací stroje Velkokapacitní skartovací stroje intimus® se za několik desetiletí osvědčily jako centrálně umístěné skartovací stroje pro likvidaci nepoužívaných médií. Náš sortiment zahrnuje modely, které dokážou zpracovat až 550 listů najednou nebo i celé šanony. Prostorný podávací stůl s integrovaným podávacím dopravníkem zajišťuje kontrolované, snadné, bezpečné a rychlé plnění materiálem. Skartovaný materiál se sbírá do velkokapacitních, mobilních nebo výklopných kontejnerů pod řezacím mechanismem. Kombinace skartovače a lisu, připojeného k balicímu lisu znamená okamžité plně automatické slisování nařezaného materiálu do kompaktních balíků. Redukce objemu oproti volně nasypaným nařezaným částicím dosahuje asi 70 %.

24


Skartovací stroje na datové nosiče: Univerzální skartace různých paměťových médií Různé materiály jako CD, DVD, video nebo magnetické pásky, ale i všechny druhy plastů či plechovek se v našich strojích intimus VZ Special likvidují obvykle z důvodů autentizace nebo bezpečnosti. Nabízíme tři standardní modely s volitelnými doplňky jako modulární systém, který lze postavit na míru pro takřka jakékoli použití, které vám potom poskytne cenově efektivní a bezpečné řešení s tím nejvyšším výkonem.

I nž e

ce liza

Osv ě

Výr

Aktu a

Technické změny a barevné odchylky vyhrazeny.

í rstv

en í dč

Čím vyšší jsou bezpečnostní nároky na ochranu informací, na tím menší částečky je nutno materiál rozmělnit. U tradiční drticí technologie to znamená, že řezací zařízení jsou čím dál jemnější a menší, a proto také náchylnější k poškození a opotřebení. Dezintegrátory jsou rychloběžné jednohřídelové drtiče, které odpovídají současnému trendu na zařízení s vyšším stupněm bezpečnosti a velkou průchodností pro průmyslové použití. Na základě osvědčené technologie byly dezintegrátory intimus® dokonale uzpůsobeny pro spolehlivou a hospodárnou skartaci papíru a plastů v podobě papírových dokumentů, tištěných cenin jako bankovky či pasy a magnetických médií jako plastové karty nebo diskety, i optických médií jako CD nebo DVD.

a ob

Dezintegrátory

25


Průmyslový skartovací stroj

intimus 14.95 S

440

68

• Velký skartovací stroj na hladký i zmačkaný papír • Pracovní šířka 440 mm; vhodný pro všechny standardní počítačové formáty

3

400/3 Ph

SC : 5 CC : 3

• Podávání pásovým dopravníkem • Signalizace plného koše se současným automatickým zastavením procesu skartace • 200 l odpadní nádoba ve standardním vybavení • Díky úzkému půdorysu projde standardními dveřními otvory • Kolečka pro snadnou manipulaci Š/H/V 80/120 x 167 x 163 cm

Stupeň utajení dle NBÚ

Velikost částic Model

mm

Kapacita skartovače* listů listů 70 g/m2

l/Kg

80 g/m2

Výkon skartovače **

Rychlost zařízení

kg/h

80 g/m2

14.95 S

11,8

20 / 20-38

5+

180-190

155-165

240

0,28

14.95 S

5,8

20 / 20-38

5+

1 - vyhrazené

130-140

110-120

220

0,28

14.95 S

6 x 50

20 / 20-38

5+

2 - důvěrné

130-140

110-120

280

0,30

14.95 S

3,8 x 40

20 / 20-38

5+

2 - důvěrné

100-110

85-95

235

0,30

Volitelné vybavení

Produkt. kód

Bezpečnostní lišta pro nouzové zastavení

86495

Rozšíření podávacího stolu na obou stranách

86223

Dveřní otvor na levé straně

86627

Skartuje také: v příčném řezu

   

   

   

 –  –  –  –

Odsavač prachu viz str. 28

Průmyslový skartovací stroj

intimus 16.50 S

500

74

400/3 Ph

3

• Vysoce výkonný skartovací stroj • Pracovní šířka 500 mm • Podávání pásovým dopravníkem • Nádoba se vyjímá ze strany obsluhy • Zvuková signalizace plného koše se současným automatickým zastavením procesu skartace • 450 l odpadní nádoba ve standardním vybavení

Š/H/V 120 x 195 x 155 cm

• Skartovač lze nainstalovat ke zdi • Široká bezpečnostní lišta na podávacím stole pro okamžité zastavení stroje Stupeň utajení dle NBÚ

Velikost částic Model

mm

l/Kg

16.50 S

11,8 x 55

450 / 40-55

50+

16.50 S

6 x 50

450 / 40-55

50+

– 2 - důvěrné

Kapacita skartovače* listů listů

Rychlost zařízení

70 g/m2

80 g/m2

kg/h

80 g/m2

400-550

350-480

480

0,24

300-330

260-290

380

0,24

Volitelné vybavení Odsavač prachu viz str. 28

26

Výkon skartovače **

Skartuje také: v příčném řezu

         –


Průmyslový skartovací stroj s dynamickým lisem

intimus 14.87

440

68

• Užitečný doplněk k průmyslovému skartovacímu stroji:

60-80

8

80 x 60 x 50

Š/H/V 268/327 x 80 x 164 cm

skartovaný materiál se automaticky lisuje

SC : 5 CC : 3

do kompaktních balíků

• Vlastnosti skartovače viz model 14.95 S

• Vizuální signál „balík dokončen“,

• Skartovač a balicí lis pracují v tandemu

• Lisování se spouští automaticky

• Stabilní balíky díky dvěma páskám

při kterém je zároveň zastaven proces skartování

• V plnění skartovače lze pokračovat, zatímco lis právě

• Alternativní možnost vysunutí balíku do plastového

pytle pro čistou, bezprašnou přepravu, odolný proti

povětrnostním vlivům

lisuje předchozí materiál

• Tlačítkové ovládání vysunutí balíku Stupeň utajení dle NBÚ

Velikost částic

Kapacita skartovače* listů listů

Výkon skartovače **

Rychlost zařízení

mm

70 g/m2

80 g/m2

kg/h

80 g/m2

14.87

6 x 50 20+ 2 - důvěrné

130-140

110-120

300

0,30

14.87

3,8 x 40

100-110

85-95

300

0,30

Model

20+

3

400/3 Ph

2 - důvěrné

Skartuje také: v příčném řezu

    –     –

Produkt. kód

Volitelné vybavení Bezpečnostní lišta pro nouzové zastavení

86495

Rozšíření podávacího stolu na obou stranách

86223

Odsávací zařízení viz str. 28 Vázací pásky, 500 m

Produkt. kód

Balení

80661

4 role

Průmyslový skartovací stroj s lisem

intimus 16.86

500

74

400/3 Ph

3

• Užitečný doplněk k průmyslovému skartovacímu stroji:

60-80

8

Technické změny a barevné odchylky vyhrazeny.

skartovaný materiál se automaticky lisuje

do kompaktních balíků

• Vlastnosti skartovače viz model 16.50 S

• Lisování se spouští automaticky

• Elektronický monitoring úrovně zaplnění lisovací komory

• Akustický signál „balík dokončen“, při kterém

• V plnění skartovače lze pokračovat, zatímco lis právě

je zároveň zastaven proces skartování

80 x 60 x 50

• Alternativní možnost vysunutí balíku do

Š/H/V 283/342 x 120 x 155 cm

• Tlačítkové ovládání vysunutí balíku

plastového pytle pro čistou, bezprašnou

• Skartovač a balicí lis pracují v tandemu

přepravu, odolný proti povětrnostním vlivům

lisuje předchozí materiál

Stupeň utajení dle NBÚ

Velikost částic Model

mm

16.86

11,8 x 55

50+

16.86

6 x 50

50+

- 2 - důvěrné

Kapacita skartovače* listů listů

Výkon skartovače **

Rychlost zařízení

70 g/m2

80 g/m2

kg/h

80 g/m2

400-550

350-480

500

0,24

300-330

260-370

400

0,24

Skartuje také: v příčném řezu

         –

Volitelné vybavení Odsávací zařízení viz str. 28 Vázací pásky, 500 m * Údaje založené na papíru DIN A4. Kapacita listů se liší v závislosti na kvalitě, hmotnosti, zrnitosti papíru a dostatečném zásobování elektrickou energií. ** Orientační maximální výkon, v závislosti na skartovaném materiálu a kondici řezných hlav.

Produkt. kód

Balení

80661

4 role

27


Průmyslový skartovací stroj s vysokým stupněm utajení

intimus VZ 14.00

500

74

400/3 Ph

3

• Perfektní skartace a vysoký výkon ve stupni utajení 3 - tajné • Skartace má dva kroky: z předskartovače – 6 x 50 mm – padají částice

60-80

na dopravníkový pás a jsou přepravovány přímo k řezacímu mechanismu

sekundárního skartovače

• Předskartovač: 2x15 resp. 2x4,5 mm

8

• Automatické ovládání primárního a bezpečnostního skartovače

80 x 60 x 40

• Skartovač a balicí lis pracují v tandemu • Široká bezpečnostní lišta na podávacím stole pro okamžité zastavení stroje

Š/H/V 305/366 x 120 x 168 cm

• Elektronický monitoring úrovně zaplnění lisovací komory • Lisování se spouští automaticky • V plnění skartovače lze pokračovat, zatímco lis právě lisuje předchozí materiál • Vizuální signál „balík dokončen“, při kterém je zároveň zastaven proces skartování • Integrované automatické olejování u bezpečnostního skartovače

Stupeň utajení dle NBÚ

Velikost částic Model

mm

Kapacita skartovače* listů listů

Výkon skartovače **

Rychlost zařízení

70 g/m2

80 g/m2

kg/h

80 g/m2

14.00/4

2 x 15

30+

3 - tajné

90-100

80-90

250

0,24

14.00/5

2 x 4,5

30+

3 - tajné

90-100

80-90

až 150

0,24

Volitelné vybavení

Balení

Produkt. kód

4 role

80661

Skartuje také: v příčném řezu

    –     –

Odsavač prachu viz str. 28 Vázací pásky, 500m

Odsávací zařízení

75* 400/3 Ph *podle EN ISO 11201

• Pro všechny průmyslové skartovací stroje z řady 14 / 15 / 16 a

kombinace skartovačů a předskartovačů

• Vakuový systém odsává prach z řezacího systému i z dopravníkového pásu • Čištění filtru: ruční vytřepání • Záruka na zařízení: 1 rok Š/H/V 65 x 109 x 200 cm

28

Plocha filtru

Objem odpadní nádoby

Model

m2

cca litrů

Odsavač prachu

3,45

135

Materiál filtru

Kategorie G (BIA), elektricky vodivý

Nominální průtok

Prachové reziduum

m3 / h

mg / m3

790: při 2 100 Pa Vakuový tlak měřen proti proudu od ventilátoru

H3 (0,1 mg/m3)


Dezintegrátor

intimus DIS 150/230

70* 400/3 Ph * v nečinnosti – při provozu 100 dB(A)

• Stupeň utajení závisí na průměru použitého síta • Přehledně uspořádaný ovládací panel • Robustní skříň z ocelového plechu s vyprazdňováním z násypky • Plnicí otvor 230 mm; vhodný pro všechny standardní počítačové

formáty a DIN formát A4

• Dlouhá životnost: nože lze několikrát znovu nabrousit • Pohodlná údržba díky snadnému přístupu do frézovací komory

Š/H/V 53 x 90 x 124 cm Vstupní otvor

Výkon se sítem B40

mm

kg/h

230 x 150

55

Model DIS 150/230

Dále skartuje ...

   

Volitelné vybavení Sada náhradních nožů Vzduchový systém pro odsávání odpadu Zvukotěsná komora na požádání

Odsávací zařízení intimus pro odsávání odpadu Pro dezintegrátory DIS 150/230

81*

400/3 Ph

*podle EN 23744

• Nepřetržitě odsává skartovaný odpad do plastového pytle • Filtrace vzduchu pomocí integrovaného filtru • Pohyblivý díky kolečkům • Záruka na zařízení: 1 rok

Technické změny a barevné odchylky vyhrazeny.

Š/H/V 58 x 109 x 210 cm

Plocha filtru

Objem odpadního vaku

Model

m2

cca litrů

Vzduchový systém pro odsávání odpadu

1,6

175

Materiál filtru

Třída L

Nominální průtok

Prachové reziduum

m3 / h

mg / m3

1 350: při 1 600 Pa Vakuový tlak měřen proti proudu od ventilátoru

1

29


Dezintegrator

intimus DIS 200/410 l DIS 260/410 • Stupeň utajení závisí na průměru použitého síta; stupně 3 až 7 dle DIN • Přehledně uspořádaný ovládací panel

70* 400/3 Ph * v nečinnosti – při provozu 100 dB(A)

• Robustní skříň z ocelového plechu s vyprazdňováním z násypky • Plnicí otvor 230 mm; vhodný pro všechny standardní počítačové

formáty a DIN formát A4

• Dlouhá životnost: nože lze několikrát znovu nabrousit • Pohodlná údržba díky snadnému přístupu do frézovací komory Š/H/V 88 x 115 x 150 cm Vstupní otvor

Výkon se sítem B40

mm

kg/h

DIS 200/410

410 x 200

150

   

DIS 260/410

410 x 200

275

   

Model

Dále skartuje ...

Volitelné vybavení Sada náhradních nožů Vzduchový systém pro odsávání odpadu Zvukotěsná komora na požádání

Odsávací zařízení intimus pro odsávání odpadu pro dezintegrátor DIS 200/410, DIS 260/410

83* 400/3 Ph **podle EN ISO 11201

• Nepřetržitě odsává skartovaný odpad do plastového pytle • Filtrace vzduchu pomocí integrovaného filtru • Pohyblivý díky kolečkům • Záruka na zařízení: 1 rok

Š/H/V 181 x 57 x 219 cm Model Vzduchový systém pro odsávání odpadu

30

Plocha filtru

Objem odpadního vaku

m2

cca litrů

4,4 (2x 2,2)

350 (2x 175)

Materiál filtru

Třída L

Nominální průtok

Prachové reziduum

m3 / h

mg / m3

1 500: při 2 700 Pa Vakuový tlak měřen proti proudu od ventilátoru

1


Dezintegrátor

intimus DIS 300/450 l 300/600

70*

400/3 Ph

* v nečinnosti – při provozu 100 dB(A)

• Stupeň utajení závisí na průměru použitého síta; stupně 3 až 7 dle DIN • Přehledně uspořádaný ovládací panel • Robustní skříň z ocelového plechu s vyprazdňováním z násypky • Plnicí otvor 230 mm; vhodný pro všechny standardní počítačové

formáty a DIN formát A4

• Dlouhá životnost: nože lze několikrát znovu nabrousit • Pohodlná údržba díky snadnému přístupu do frézovací komory

intimus DIS 300/450 Š/H/V 112 x 129 x 206 cm intimus DIS 300/600 Š/H/V 127 x 129 x 206 cm

Vstupní otvor

Výkon se sítem B40

mm

kg/h

DIS 300/450

450 x 350

360

   

DIS 300/600

600 x 350

500

   

Model

Dále skartuje ...

Volitelné vybavení Vzduchový systém pro odsávání odpadu na požádání Zvukotěsná komora na požádání Sada náhradních nožů

DIS 300/450 DIS 300/600

Dezintegrátor

intimus DIS 600/1000

70*

• Stupeň utajení závisí na průměru použitého síta Š/H/V 169 x 210 x 321 cm

400/3 Ph

* v nečinnosti – při provozu 110 dB(A)

• Přehledně uspořádaný ovládací panel • Robustní skříň z ocelového plechu s vyprazdňováním z násypky • Plnicí otvor 230 mm; vhodný pro všechny standardní počítačové

formáty a DIN formát A4

• Dlouhá životnost: nože lze několikrát znovu nabrousit • Pohodlná údržba díky snadnému přístupu do frézovací komory

Vstupní otvor

Výkon se sítem B40

mm

kg/h

1 000 x 600

1 250

Model

Technické změny a barevné odchylky vyhrazeny.

DIS 600/1000

Dále skartuje ...

   

Volitelné vybavení Sada náhradních nožů Vzduchový systém pro odsávání odpadu na požádání Zvukotěsná komora na požádání

31


Modulární skartovací systémy / VZ Každý vysoce výkonný skartovací stroj intimus® VZ/VZM je navržen tak, aby splňoval specifické potřeby zákazníků díky použití vysoce flexibilního modulárního systému.

Velkokapacitní systémy s výkonem 600-2000 kg za hodinu: Tato koncepce zajistí splnění vašich požadavků a poskytne vám dostatečný výkon za příznivé investiční náklady. Máte k dispozici kvalifikované kontaktní osoby, které vám poskytnou odborné poradenství a pomohou se všemi vašimi otázkami a problémy. Řada let zkušeností nám umožňuje nabízet rychlá, účinná řešení, která splní vaše individuální požadavky. Každý z projektů realizujeme přesným a logickým způsobem, čímž vám dovolíme podrobně sledovat celý projekt přípravy vašeho skartovacího stroje a s jistotou získat výrobní osvědčení.

32

Kontinuální podávání • Materiál se podává robustním, členěným dopravníkem •

Dopravníkový pás s velkokapacitní plnicí násypkou umožňuje plnění v ergonomické výšce

Velké, robustní výstupky zabraňují sklouznutí materiálu

Napájení dopravníku a provoz dopravníku je automaticky řízen ze skartovače


1. fáze: Předskartace • Silné stohy papíru jsou zpracovávány stejně snadno jako plné šanony •

Hrubá předskartace materiálu probíhá prostřednictvím řezacích válců odolných proti oděru, vyrobených z tvrzené nástrojové oceli

Ideální příprava materiálu, určeného ke skartaci, na následující kroky zpracování

Nízkoúdržbový řezací mechanismus předskartovače složený z jednotlivě vyměnitelných řezacích nožů, které lze opakovaně brousit

2. fáze: Sekundární skartovač • Precizní řezný mechanizmus vyrobený ze speciální tvrzené oceli spolu s dávkovacím zařízením zajišťuje vysokou průchodnost s minimálním opotřebením řezného mechanizmu a nízkou spotřebou elektrické energie •

Technické změny a barevné odchylky vyhrazeny.

Během sekundární skartace se materiály zpracovávají na částice takové velikosti, která odpovídá příslušným stupňům bezpečnosti.

Integrovaný dopravníkový pás • Zakrytovaná přeprava materiálu od předskartace až k sekundárnímu skartovacímu systému •

Dávkovací zařízení chrání sekundární skartovač před zahlcením papírem a zajišťuje bezproblémový provoz

Ochrana před přehlcením pomocí limitního spínače

Výjimečně jednoduchá údržba • Všechny důležité kryty na zařízení jsou opatřené rychloupínacími upevňovači •

To umožňuje rychlý a snadný přístup kvůli čištění, opravám a údržbě

Řada VZM: S integrovaným magnetickým separátorem • Žádné časově náročné odstraňování kovových částí před skartací – magnetický separátor automaticky odseparuje feromagnetické částice, které se typicky objevují v šanonech a závěsných složkách na dokumenty •

Chrání sekundární skartovač před nadměrným opotřebením způsobenému kovovými částicemi

Kovové částice jsou sbírány do samostatné mobilní nádoby

Extrémně jednoduchá obsluha • Všechny provozní funkce jsou ovládané elektronicky •

Přehledně uspořádaný ovládací panel

Plně automatické ovládání pomocí mikropočítače s automatickým vypnutím v době nečinnosti

Automatický zpětný chod s automatickým restartem v případě přetížení

Veškeré parametry lze při instalaci individuálně nastavit

Ochrana proti přehlcení

33


Vysoce výkonný modulární skartovací stroj

intimus VZ 17.00 l VZ 18.00 • Skartuje papír a karton

• Skartace má dva kroky: Z předskartovače padají částice o šíři 30 mm na dopravníkový

3*

400/3 Ph

*nebo 1 000 motohodin

pás a jsou přepravovány přímo k řezacímu mechanismu sekundárního skartovače

• Automatické plnění materiálu z násypky do předskartovače přes velký dopravníkový pás • PLC ovládání s displejem • Precizní řezný mechanizmus vyrobený ze speciální tvrzené oceli umožňuje vysokou Rozměry – se standardním podávacím dopravníkem Uspořádání v řadě cm / D = 520 Š = 100 Pravoúhlé uspořádání 90º cm / D = 420 Š = 220

H = 270 H = 270

skladování a lisování. Na požádání dodáme jednoduchá skladovací řešení (kontejnery)

i speciálně sestavené lisovací zařízení pro redukci objemu.

Stupeň utajení dle NBÚ

Velikost částic Model

průchodnost s minimálním opotřebením a s nízkou spotřebou elektrické energie

• Pro další zpracování skartovaných částic doporučujeme speciálně navržené zařízení pro jejich

Výkon stroje **

Příkon motoru

Jištění

kg/h

kW

A

mm

VZ 17.00

6 x 15-50

70+

2 - důvěrné

600

15,8

63

VZ 18.00

11,8 x 15-55

100+

1 - vyhrazené

850

17,5

80

Dále skartuje...

    –     –

Volitelné vybavení Rozsáhlý výběr doplňků dostupných na dotaz

Vysoce výkonný modulární skartovací stroj s magnetickým separátorem

intimus VZM 17.00 l 18.00

3*

400/3 Ph

• Vlastnosti skartovače viz model VZ

*nebo 1 000 motohodin

• Skartovače VZM jsou vybaveny integrovaným magnetickým separátorem.

Už nemusíte třídit šanony a další záznamy s kovovou výztuhou a odstraňovat

z nich kovové části.

• Vytříděné kovové části se sbírají do odpadní nádoby, ze které je potom Rozsáhlý výběr doplňků dostupných na dotaz Uspořádání v řadě cm / D = 620 Š = 115 Pravoúhlé uspořádání 90º cm / D = 500 Š = 300

H = 310 H = 325

Stupeň utajení dle NBÚ

Velikost částic Model

lze vyjmout a zlikvidovat.

Výkon stroje **

Příkon motoru

Jištění

kg/h

kW

A

mm

VZM 17.00

6 x 15-50

70+

2 - důvěrné

600

16,5

63

VZM 18.00

11,8 x 15-55

100+

1 - vyhrazené

850

17,5

80

Volitelné vybavení Rozsáhlý výběr doplňků dostupných na dotaz

34

Dále skartuje...

         


Vysoce výkonný modulární skartovací stroj

intimus VZ 19.00

400/3 Ph

• Skartuje papír a karton • Skartace má dva kroky: Z předskartovače padají částice o šíři 30 mm na dopravníkový

3* *nebo 1 000 motohodin

pás a jsou přepravovány přímo k řezacímu mechanismu sekundárního skartovače

• Automatické plnění materiálu z násypky do předskartovače přes velký dopravníkový pás • PLC ovládání s displejem

ilustrační obrázek

• Precizní řezný mechanizmus vyrobený ze speciální tvrzené oceli umožňuje vysokou

Rozměry – se standardním podávacím dopravníkem Uspořádání v řadě cm / D = 585 Š = 110 H = 300 Pravoúhlé uspořádání 90º cm / D = 440 Š = 290 H = 300

Stupeň utajení dle NBÚ

Velikost částic Model VZ 19.00

průchodnost s minimálním opotřebením a s nízkou spotřebou elektrické energie

• Pro další zpracování skartovaných částic doporučujeme speciálně navržené zařízení

pro jejich skladování a lisování. Na požádání dodáme jednoduchá skladovací řešení

(kontejnery) i speciálně sestavené lisovací zařízení pro redukci objemu.

Výkon stroje **

Příkon motoru

Jištění

kg/h

kW

A

1 000

23,3

mm 11,8 x 15-55

120+

1 - vyhrazené

100

Dále skartuje...

   

Volitelné vybavení Rozsáhlý výběr doplňků dostupných na dotaz

Vysoce výkonný modulární skartovací stroj s magnetickým separátorem

intimus VZM 19.00

400/3 Ph

• Vlastnosti skartovače viz model VZ • Skartovače VZM jsou vybavené integrovaným magnetickým separátorem.

Technické změny a barevné odchylky vyhrazeny.

odstraňovat z nich kovové části.

Stupeň utajení dle NBÚ

Velikost částic

VZM 19.00

Už nemusíte třídit šanony a další záznamy s kovovou výztuhou a

• Vytříděné kovové části se sbírají do odpadní nádoby, ze které je potom

Rozměry – se standardním podávacím dopravníkem Uspořádání v řadě cm / D = 710 Š = 105 H = 340 Pravoúhlé uspořádání 90º cm / D = 470 Š = 370 H = 340

Model

lze vyjmout a zlikvidovat.

Výkon stroje **

Příkon motoru

Jištění

kg/h

kW

A

1 000

24

100

mm 11,8 x 15-55

120+

3* *nebo 1 000 motohodin

1 - vyhrazené

Dále skartuje...

    

Volitelné vybavení Rozsáhlý výběr doplňků dostupných na dotaz

* Podle typu podávání, skartovaného materiálu a zdroje napětí. Hodnoty naměřené s novým řezným mechanismem. ** Orientační výkon.

35


Vysoce výkonný modulární skartovací stroj

intimus VZ 20.00 TWIN

3*

400/3 Ph

*nebo 1 000 motohodin

• Skartuje papír a karton • Skartace má dva kroky: Z předskartovače padají částice o šíři 30 mm na dopravníkový pás a jsou přepravovány přímo k řezacímu mechanismu sekundárního skartovače • Automatické plnění materiálu z násypky do předskartovače přes velký dopravníkový pás • PLC ovládání s displejem ilustrační obrázek

• Precizní řezný mechanizmus vyrobený ze speciální tvrzené oceli umožňuje vysokou průchodnost s minimálním opotřebením a s nízkou spotřebou elektrické energie

Rozměry – se standardním podávacím dopravníkem Uspořádání v řadě cm / D = 585 Š = 280 H = 300 Pravoúhlé uspořádání 90º cm / D = 950 Š = 290 H = 300

• Pro další zpracování skartovaných částic doporučujeme speciálně navržené zařízení pro jejich skladování a lisování. Na požádání dodáme jednoduchá skladovací řešení (kontejnery) i speciálně sestavené lisovací zařízení pro redukci objemu.

Stupeň utajení dle NBÚ

Velikost částic Model VZ 20.00 TWIN

Výkon stroje **

Příkon motoru

Jištění

kg/h

kW

A

2 000

46,6

2x 100

mm 11,8 x 15-55

200+

Dále skartuje...

    –

Volitelné vybavení Rozsáhlý výběr doplňků dostupných na dotaz

Vysoce výkonný modulární skartovací stroj s magnetickým separátorem

intimus VZM 20.00 TWIN

3*

400/3 Ph

*nebo 1 000 motohodin

• Vlastnosti skartovače viz model VZ • Skartovače VZM jsou vybavené integrovaným magnetickým separátorem. Už nemusíte třídit šanony a další záznamy s kovovou výztuhou a odstraňovat z nich kovové části. • Vytříděné kovové části se sbírají do odpadní nádoby, ze které je potom lze vyjmout a zlikvidovat.

Rozměry – se standardním podávacím dopravníkem Uspořádání v řadě cm / D = 710 Š = 280 H = 340 Pravoúhlé uspořádání 90º cm / D = 1 000 Š = 370 H = 340

Velikost částic Model

Stupeň utajení dle NBÚ

Výkon stroje **

Příkon motoru

kg/h

kW

A

2 000

48

2x 100

mm

VZM 20.00 TWIN 11,8 x 15-55

200+

Volitelné vybavení Rozsáhlý výběr doplňků dostupných na dotaz

36

* Podle typu podávání, skartovaného materiálu a zdroje napětí. Hodnoty naměřené s novým řezným mechanismem. ** Orientační výkon.

Jištění

Dále skartuje...

    


Doplňky k průmyslovým skartovacím strojům – Detaily na požádání Individuální výstupní dopravní systémy Dopravníkový pás ke standardní popelnici Použitelný pro série 14 / 15 / 16 a VZ / VZM 17.00 • Čistý sběr a přeprava skartovaných částic do standardní popelnice • Bez potřeby dalšího spotřebního materiálu • Méně manipulace s částicemi, vyšší výkonnost skartovacího stroje

Dopravníkový pás do lisovacího kontejneru Použitelný pro série 14 / 15 / 16 a VZ / VZM 17.00 • Čistá přeprava skartovaných částic do kontejneru • Žádná manipulace s částicemi • Zvýšená výkonnost skartovacího stroje

Dopravníkový pás do kanálového nebo briketovacího lisu Použitelný pro série 14 / 15 / 16 a stroje VZ / VZM • Čistá přeprava skartovaných částic do lisovacího zařízení • Žádná manipulace s částicemi • Zvýšená výkonnost skartovacího stroje

Pneumatická přeprava skartovaných částic do lisovacího zařízení Použitelná pro sérii 16 a stroje VZ / VZM • Čistá přeprava skartovaných částic do lisovacího zařízení

Technické změny a barevné odchylky vyhrazeny.

• Žádná manipulace s částicemi • Zvýšená výkonnost skartovacího stroje

37


elnost Udr žit st doucno u b á m

Skartovače produkující výplňový materiál Skartovače PacMaster proměňují kartonový odpad ve vysokoobjemový výplňový materiál vhodný k balení rozličných předmětů pro přepravu.

Vysoce kvalitní výplňový materiál zdarma Každá organizace, která někdy posílá nebo dostává balíky, bývá zavalená krabicemi z vlnité lepenky. Tento obalový materiál je praktický a robustní – ale co s ním, když dosáhne konce své obvyklé životnosti? Skartovací stroje na výplňový materiál intimus® PacMaster vám zajistí jedinečný typ recyklace: proměňují použitou vlnitou lepenku v hodnotný výplňový materiál a vycpávky do balíků. Výsledné výplňové materiály zajišťují spolehlivou ochranu při přepravě – dokonce i u citlivých nebo těžkých předmětů. Tyto praktické skartovací stroje na výplňový materiál se rychle vyplatí každé organizaci, která pravidelně přijímá a odesílá balíky.

38


Výplňový materiál podle vašich potřeb. Patentovaný jedinečný řezací systém proměňuje kartony v objemný výplňový materiál a ochrání tak obsah před poškozením. Zpracovávat můžete současně až tři vrstvy kartonu najednou podle toho, jak flexibilní výplňový materiál potřebujete získat.

Technické změny a barevné odchylky vyhrazeny.

Kde na prachu záleží. Prachové částečky, vzniklé při zpracování, eliminuje uvnitř stroje speciální systém čističů a odvaděčů. Volitelné: Příruba umožňuje připojení komerčně dostupných průmyslových vysavačů.

PacMaster XL – až 10m³ výplňového materiálu za hodinu. Speciální design stroje PacMaster XL umožňuje rychlý a účinný provoz s jedním nebo dvěma pracovníky obsluhy. Nejdříve se karton ořízne na určitou velikost a přesune se ke středovému stolu. Odtud prochází skartovacím strojem, který jej promění v závislosti na použití buď v plochý obalový materiál (pro balení věcí) nebo v materiál objemový (pro vyplňování krabic). Alternativní možností je ve skartovacím stroji v jednom kroku rozřezat karton na požadovanou šířku a zároveň jej proměnit v objemový výplňový materiál.

*VS / Vario-Speed – Elektronicky řízená řezná síla Vario-Speed automaticky přizpůsobuje provozní rychlost aktuálnímu pracovnímu zatížení stroje. Tenký karton: Provozní rychlost se může zvýšit až o 50 %. Vícevrstvý karton: Rychlost se snižuje, aby byla zajištěna větší řezná síla.

39


Skartovač pro přípravu výplňového materiálu

intimus PacMaster S

68.5*

3

400/3 Ph

* v nečinnosti – při provozu 62 db(A)

• Skartuje starý a nepotřebný karton na výplňový materiál • Chytře vymyšlené ovládání: uzamykatelný vypínač je zároveň také

vypínačem pro nouzové zastavení.

• Vše při jednom průchodu • Pravítko na pracovním stole zajišťuje přesné řezání

kartonu pro uzpůsobení výplňového materiálu na požadovaný rozměr

• Robustní skříň z ocelového plechu pro intenzivní používání

Š/H/V 69 x 47 x 95 cm

Rozměr mřížky Model

mm 4 x 110

PacMaster S

Výkon skartovače

Šířka podávacího otvoru ořezávače

Výška podávacího otvoru ořezávače

Rychlost řezání

karton

m3 / h**

mm

mm

m/s

2-3 vrstvy

5-7

425

15

0,18

** předem zpracovaný materiál

Volitelné vybavení

Produkt. kód

Adaptační sada pro odsavač

89088

Odsavač Hadice, Ø 50 mm, délka 4 m

88201 88374

Skartovač pro přípravu výplňového materiálu s funkcí Vario Speed

intimus PacMaster VS

68.5*

• Tento model je dostupný s Vario-Speed (VS). Tato technologie pohonu

optimalizuje provozní rychlost v závislosti na intenzitě zatížení.

Díky tomuto rysu může být stroj napájen ze zásuvky 230 V.

230

3

* v nečinnosti – při provozu 62 db(A)

• Pro vlastnosti produktu viz model PacMaster S

Rozměr mřížky Š/H/V 62 x 50 x 102 cm

Model PacMaster

Výkon skartovače

Šířka podávacího otvoru ořezávače

Výška podávacího otvoru ořezávače

mm

karton

m3 / h**

mm

mm

m/s

4 x 110

3 vrstvy

7-11

425

15

0,09-0,29

** předem zpracovaný materiál

Volitelné vybavení

40

Rychlost řezání

Produkt. kód

Adaptační sada pro odsavač

89088

Odsavač Hadice, Ø 50 mm, délka 4 m

88201 88374


Skartovač pro přípravu výplňového materiálu

intimus PacMaster XL

68-70*

• Samostatný ořez pro přesné řezání kartonů velkých formátů • Speciální uspořádání umožňuje rychlou a účinnou práci s velkými objemy

400/3 Ph

3

* v nečinnosti – při provozu 62 db(A)

• Integrovaný stůl mezi ořezem a vlastním skartovačem • Ruční spínač ON/OFF

Š/H/V 300 x 140 x 110 cm

Rozměr mřížky Model PacMaster

Výkon skartovače

Pracovní šířka

Šířka podávacího otvoru ořezávače

Výška podávacího Rychlost řezání ořez/ otvoru ořezávače skartovač

mm

karton

m3 / h**

mm

mm

mm

m/s

4 x 40

3 vrstvy

7-10

až 420

20

0,18-0,27

** předem zpracovaný materiál

Volitelné vybavení Odsavač

Produkt. kód 30721

Technické změny a barevné odchylky vyhrazeny.

Skartovaný výplňový materiál

41


Originální příslušenství intimus® Veškeré příslušenství intimus® splňuje všechny naše vysoké kvalitativní standardy a bylo vytvořeno speciálně pro naše skartovací stroje. Používejte příslušenství intimus® a využijte svůj skartovač na maximum!

Ekologické sběrné pytle (PE) pro všechny druhy skartovačů Vysoce kvalitní PE sběrné pytle jsou velmi praktické, velikostí a tloušťkou materiálu odpovídají vašemu skartovacímu stroji, jsou odolné proti roztržení a opakovaně použitelné.

Odpadní nádoby pro skartovače dokumentů Zde najdete ty správné odpadní nádoby pro váš skartovací stroj.

42


Vysoce kvalitní vázací pásky pro kombinace skartovačů a lisů apásky pro lisy. Vysoce kvalitní vázací pro kombinace skartovačů a lisů a pro lisy.

Vysoce kvalitní vázací pásky pro kombinace skartovačů a lisů a pro lisy.

Oleje do všech skartovacích strojů Jsou prověřené každodenním provozem, biologicky Oleje do všech skartovacích strojů odbouratelné, a naše technické oddělení je neustále zdokonaluje. Pravidelné olejování zajistí dlouhou životnost řezacích mechanismů s příčným řezem a zaručí vám trvale vysoký výkon při skartování. Jsou prověřené každodenním provozem, biologicky odbouratelné, a naše technické oddělení

Oleje do všech skartovacích strojů

je neustále zdokonaluje. Pravidelné olejování zajistí dlouhou životnost řezacích mechanismů s příčným řezem akaždodenním zaručí vámprovozem, trvale vysoký výkonodbouratelné, při skartování. Jsou prověřené biologicky a naše technické oddělení je neustále zdokonaluje. Pravidelné olejování zajistí dlouhou životnost řezacích mechanismů s

Propříčným všechny skartovací stroje automatickým olejováním. řezem a zaručí vám trvales vysoký výkon při skartování.

Pro všechny skartovací stroje s automatickým olejováním. Speciální nádoby po 2 litrech Produkt. kód 918 69 Pro všechny skartovací stroje s automatickým olejováním. Speciální nádoby po 2 litrech Produkt. kód 918 69 Speciální nádoby po 2 litrech Produkt. kód 918 69

Pro všechny skupiny skartovacích strojů Pro všechny skupiny skartovacích strojů Lahvičky po 110 ml skartovacích strojů Pro všechny skupiny Produkt. kód 880 35 Lahvičky po 110 ml Olej ke skartovacím Lahvičky po 880 110 ml Produkt. kód 35 strojům 2x200 ml Produkt.kód kódI9999900 880 35 Produkt. Olej strojům2x200 2x200 Olejke ke skartovacím skartovacím strojům ml ml Produkt. kód I9999900 Produkt. kód I9999900

Technické změny a barevné odchylky vyhrazeny.

Technické změny a barevné odchylky vyhrazeny.

Technické změny a barevné odchylky vyhrazeny.

Olej pro všechny skartovací stroje a velkokapacitní skartovací systémy Olejpro pro všechny všechny skartovací a velkokapacitní skartovací systémy Olej skartovacístroje stroje a velkokapacitní skartovací systémy Olej ke skartovacím strojům 2 l Produkt. kód I9999901 Olej ke skartovacím strojům 2 l

Olej ke skartovacím Produkt. kód I9999901 strojům 2 l Produkt. kód I9999901

43

43

43


Údolní 212/1, 147 00 Praha 4, tel.: 225 004 111, 800 100 025 fax: 225 004 162 e-mail: xertec@xertec.cz www.xertec.cz e-shop XERTEC http://www.xertec.cz/eshop Zákaznické centrum tel.: 225 004 444 e-mail: zakaznickecentrum@xertec.cz

www.MACFAB.com

Katalog skartovacích strojů intimus  
Katalog skartovacích strojů intimus  
Advertisement