Issuu on Google+

PAGINA CAMIOANEI

Victorie dupa doua remize Campioana reuseste sa obtina in sfarsit victoria dupa doua remize gemene (1-1).Shalke 04 nu ia putut sta in cale si a fost surclasata de diavoli scor 5-2.Pantru Milan daja calificata in sferturi urmeaza doua jocuri care porobabil vor fii tratate ca si amicale de catre Valentino,lipsind orice fel de miza.

Sperante Fc Arages incepe sa spere ca va scapa de la retrogradare ,mai ales dupa o saptamana buna cu 4 puncte obtinute,unul chiar impotriva celor de la UTA Arad,si o victorie cu West Ham.In concluzie pentru Pitesteni asa cum anticipam venirea lui Victor39 la echipa a fost de bun augur acesta incercand si probabil intr-o oare care va si reusii sa redea din nou stralucirea aceste echipe.

Fierbe Atena Schimbare inspirata de manager si la AEK (u Cluj) care in urma aducerii lui Ccoossmmiinn reuseste sa scape de orice grija in ceea ce priveste ramanerea in UCL ba chiar si avand sanse,putine ce-i drept de a se califica in sferturile de finala ale competitiei.De mentionat este faptul ca grecii au doua victorii de la venire lui Ccoossmmiinn ambele obtinute cu 2-1,cei drept in fata unor echipe modeste in acest sezon

Flacara stinsa. Din pacate la Stuttgart sa cam stins flacara sperantei si entuziasmul care domina aceasta echipa si pe managerul ei la inceputul sezonului.De aceasta data definitiv in urma partidei cu Deportivo terminate la egalitate scor 2-2.Dupa un inceput perfect de sezon cu doua victorii cu 7-0 in doua partide a urmat o perioada mai slaba pentru nemti avand 4 meciuri in care nu au mai reusit sa castige.Daca nu vor gestiona cum trebuie acest final de sezon sar putea vedea nevoiti ca de la anul sa evolueze in EU.League Realul prima favorita?!!! Realul a dominat grupa B si se pregateste sa dea piept cu adevarata competitie,cea din sferturile de finala unde orice adversar va avea va fii unul mult mai puternic decat cei intalniti in faza grupelor.De mentionat si faptul ca galacticii sunt singura echipa din UCL care a obtinut 19 pct dupa 8 etape.

Ruleta ruseasca

Grupa englezilor.

Zenitul joaca in acest sezon celebra ruleta ruseasca.cu rezultate mai mult decat mediocre in acest sezon Adriana are mari emotii in cea ce priveste calificarea in sferturi,oricum nici o calificare nu va insemna foarte mult pentru echipa in conditile in care rusii se descurca foarte prost.Ultima saptamana a fos in nota celorlalte,o infrangere cu Benfica si o victorie cu Mancester City lanterna rosie a grupei.

Grupa D este se pare grupa englezilor ,echipele britanice tragandusi partea leului,si anume primele doua pozitii cele care duc in sferturi.Atat Liverpool cat si Arsenal sunt doua dintre echipele insemnate ale acestei ligi dar care in ultimele sezoane au avut rezultate oscilante,mai ales Arsenal care a jucat o buna perioada in liga secunda.Grupa nu este insa jucata in spatele lor la trei punte venind Alexandru1990 cu a sa Stea care spera in continuare la o calificare dificil de obtinut in momentul actual.