Page 1

ilustrowana instrukcja korzystania z wymiennika Spis pytań i odpowiedzi » Jak zapisać transakcję? » Jak dodać ofertę? » Jak skorzystać z oferty? » Jak zmienić hasło? ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Jak zapisać transakcję? W Wymienniku to Dawca – czyli osoba przekazująca dobro lub świadcząca usługę – rejestruje wymianę i obciąża konto Biorcy. Jeżeli znasz tylko nazwisko Biorcy, kliknij link "Zapisz pojedynczą wymianę (lista)" na samej górze strony, którą widzisz po zalogowaniu się.

Następnie wybierz nazwisko Biorcy z rozwijanej listy, dodaj opis przedmiotu wymiany i uzgodnioną z Dawcą stawkę. Po kliknięciu przycisku "Dalej" przejdziesz na stronę "Zarejestruj wymianę".


Jeśli wszystko się zgadza, kliknij "Zatwierdź". Jeżeli zauważyłeś błąd, wróć do poprzedniej strony używając przycisku "Powrót".

Jak dodać ofertę? Po zalogowaniu się na swoje konto przejdź do działu „Oferty” klikając link w górnym menu.

Następnie kliknij przycisk „Dodaj nową” w górnym pasku.

Wpisz krótki tytuł swojej oferty i wybierz odpowiednią dla niej kategorię. W polu „Szczegóły” postaraj się dokładnie opisać swój przedmiot lub usługę. Zastanów się, jaka jest wartość Twojej oferty w alterkach. 1 alterka odpowiada w przybliżeniu 1 zł. Uwaga: nie musisz opierać się na stawkach rynkowych. Najlepiej przejrzyj dostępne ogłoszenia (patrz: Jak skorzystać z oferty), zastanów się, czego potrzebujesz, i ustal stawkę odpowiadającą wartości dóbr i przysług, które chcesz otrzymać w zamian.


Możesz również dodać słowa kluczowe, które ułatwią innym znalezienie Twojej oferty i ustalić okres jej obowiązywania. Warto zilustrować swoją ofertę zdjęciem. Jeśli wszystko się zgadza, kliknij "Dodaj ofertę". Jeżeli zauważyłeś błąd, wróć do poprzedniej strony używając przycisku "Powrót".

Jak skorzystać z oferty? Po zalogowaniu się na swoje konto przejdź do działu „Oferty” klikając link w górnym menu.

Żeby przejrzeć wszystkie dostępne oferty, kliknij przycisk „Zobacz” przy tekście „Wszystkie oferty”. Możesz też zawężyć zakres przeglądanych ofert do wybranej kategorii lub przedziału czasowego.

Wybierz ofertę, która Cię interesuje i skontaktuj się z Dawcą, klikając link „Wyślij zapytanie” lub dzwoniąc pod podany numer telefonu.

Wpisz wiadomość, zawierającą informacje o proponowanym terminie spotkania, liczbie zamawianych przedmiotów itp. Następnie kliknij przycisk „Wyślij”.


Jak zmienić hasło? Po zalogowaniu się na swoje konto przejdź do działu „Moje konto” klikając link w górnym menu.

Następnie wpisz nowe hasło (najlepij ciąg liter i cyfr) w polu „Hasło” i kliknij przycisk „Aktualizuj konto”.

Wymiennik 2012. Pewne prawa zastrzeżone. Dokument jest udostępniany na licencji Creative Commons BY-NC-SA.

Ilustrowana instrukcja korzystania z Wymiennika  

Wszystko, co musisz wiedzieć, żeby korzystać ze Społecznościowego Systemu Wymiany WYMIENNIK.

Ilustrowana instrukcja korzystania z Wymiennika  

Wszystko, co musisz wiedzieć, żeby korzystać ze Społecznościowego Systemu Wymiany WYMIENNIK.

Advertisement