Page 1

Anna „Wilczo głodna” Gruszczyńska

Poko n a j sw oj ego potwo r a !


Anna „Wilczo głodna” Gruszczyńska

Kraków 2016


WŁAŚNIE ROZPOCZYNASZ GRĘ O WYMARZONĄ SYLWETKĘ Rozgrywający: Ty. Przeciwko: Twój potwór. Cel: Jeden rozmiar w dół. Czas: 30 dni. Kim jest twój potwór? Może rozpoznajesz go wśród przedstawionych?

Obżartus

PODJADKUS

Lenius 6

Wprowadzenie

Wymówkus


A może to kombinacja ich wszystkich? Jak on wygląda? Narys go tu:

A jego imię to:

7


A teraz złe wieści. W tej grze potwór ma nad tobą przewagę. Zupełnie tak jak w życiu. Podczas nadchodzących 30 dni musisz mu tę przewagę odebrać.

potwór 100 punktów

ja 0 punktów Nauczysz się: • właściwie się odżywiać, • regularnie się ruszać, • stawiać czoła wyzwaniom.

Przeszkody, które pokonasz: twoje słabości

twoje obawy

Obszary, na których będziesz pracować:

8

ZIELONY

CZERWONY

NIEBIESKI

witalne jedzenie

radosny ruch

spokój ducha

Wprowadzenie


Zasady: Za każde wykonane zadanie przyznajesz sobie daną liczbę punktów i obserwujesz, jak stajesz się silniejsza.

Efekty: • jeden rozmiar mniej, • pewność, że chcieć to móc. Wszystko.

Brzmi zachęcająco? Zaczynamy!

NIEZBĘDNIK GRACZA Aby osiągnąć najlepsze efekty, musisz pamiętać o kilku rzeczach.

Jedzenie: • • • • •

jedz pięć posiłków w ciągu dnia, w regularnych odstępach czasu, pomiędzy posiłkami rób od 2,5 do 3 godzin przerwy, upewnij się, że spożywasz odpowiednią liczbę kalorii (Dzień 5), nie podjadaj, pierwszy posiłek zjadaj do godziny po przebudzeniu, a ostatni maksymalnie na dwie godziny przed pójściem spać.

Przykładowy plan posiłków KOLACJA 20:00

ŚNIADANIE 8:00

OBIAD 14:00 PRZEKĄSKA 11:00

KOLACJA 20:00 PRZEKĄSKA 17:00

9


Jak będzie wyglądał Twój plan? Narysuj go tu, uwzględniając swój rytm dnia:

Nie musi być to wersja ostateczna. Może zauważysz, że rano potrzebujesz mniejszych przerw między posiłkami niż popołudniu. Eksperymentuj, ale nie oszukuj.

Ruch: • • • •

stawiaj sobie wyzwania, ale nie forsuj swojego ciała, zawsze upewniaj się, że wykonujesz ćwiczenia poprawnie, jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości, skontaktuj się z lekarzem, skompletuj wygodny strój do ćwiczeń.

Umysł: • otwórz go.

10

Wprowadzenie


Zrób zdjęcie swojej sylwetki przodem, tyłem, bokiem. Wklej je poniżej.

11


` 1 N E I Z D

Dziękuję

Dziś jest dzień, który na zawsze zmieni twoje życie. To nie kolejna dieta, którą zaczynasz, czy program ćwiczeń. To początek trwałych zmian w twoich nawykach. Zanim jednak zaczniesz sięgać po więcej, zobacz, ile już masz.

Budzisz się we własnym łóżku, przykryta ciepłą kołdrą. Sprawdź kilka rzeczy: Czy sufit nad głową cały? Na zewnątrz panuje względny spokój (nie szaleje tornado, nie toczą się walki)

Teraz spójrz w lustro i zaznacz, jeżeli widzisz: Ręce: 2 Nogi: 2

Oczy, uszy: po 2 Nos, język: po 1

zadanie 1: wypisz 16 swoich powodów do wdzięczności. 1.������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������� 2.������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������� 3.������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������� 4.������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������� 5.������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������� 6.������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������� 7.������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������� 8.�������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������

12

Dzień 1


Czy oceniasz swój stan zdrowia jako dobry?

Tak

Nie

Czy w twojej lodówce znajduje się jedzenie lub czy stać cię na to, Tak Nie żeby je kupić? Czy widzisz swoich domowników całych i zdrowych?

Tak

Nie

Jeżeli na wszystkie pytania odpowiedziałaś twierdząco, należysz do 8 procent najbardziej uprzywilejowanych ludzi na świecie. To ogromne szczęście, za które powinnaś być wdzięczna każdego dnia. Doceniaj, jak wiele masz, a będziesz miała tego więcej.

Podpowiedź Jestem w stanie przeczytać te słowa, bo mam zmysł wzroku i mieszkam w kraju, w którym nauczono mnie czytać. Jestem w stanie napisać odpowiedź na to pytanie, bo mam sprawną rękę i nauczono mnie pisać. Wielu ludzi nie ma tyle szczęścia co ja. Pomogło? Do dzieła!

Za wykonanie zadania przyznaj sobie 1 punkt

BONUS

Każdego dnia możesz zdobyć dodatkowy punkt, jeżeli wymyślisz 10 nowych rzeczy, za które jesteś wdzięczna

9.�������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������� 10. ������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������� 11. .������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������ 12. ������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������� 13. ������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������� 14. ������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������� 15. ������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������� 16. �������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������

13


zadanie 2: Czas się zupełnie szczerze zastanowić nad pewną delikatną kwestią: dlaczego jeszcze nie cieszę się swoją wymarzoną sylwetką? Gdzie popełniam błędy? Uwaga! Jedzenie, które mi nie służy, a które mimo wszystko jem.

Zadanie wymaga odwagi! Odwagi, aby powiedzieć sobie prawdę.

���������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������� ����������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������

W jakich sytuacjach jem za dużo? Dlaczego? ���������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������� ����������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������

Kiedy jem, nawet gdy nie czuję głodu? Ktoś mnie poczęstował? Wszyscy jedzą, to ja też? ���������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������� ����������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������

A napoje? Czy nie jest tak, że pochłaniam masę pustych kalorii w napojach – słodzonych sokach owocowych, coli, alkoholu. ���������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������� ����������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������

Moje niedobre nawyki żywieniowe: nie jem śniadań, jem na noc, jem za dużo, za mało? Co jest twoją piętą Achillesa? ���������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������� ����������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������

Brawo!

Ukończyłaś kolejne ważne zadanie! To próba szczerości i odwagi.

14

Dzień 1

Za wykonanie zadania przyznaj sobie 1 punkt


Dlaczego ruch jest ważny? Nasze ciała są stworzone do ruchu – tak ukształtowała nas natura. Przez całe tysiąclecia sprawa była prosta: trzeba było się nieźle naganiać, żeby zdobyć jedzenie. O tak:

Dzisiaj jedzenie jest zawsze na wyciągnięcie ręki:

Nasze ciało niewiele się zmieniło od czasów prehistorycznych. Nadal nastawione jest na ruch. Potrzebuje go tak samo jak wody i powietrza! Co oznacza to dla nas?

Brawo!

Osiągniesz swoją wymarzoną sylwetkę i zachowasz zdrowie dzięki aktywności fizycznej.

15


Analiza czynnika AF – aktywności fizycznej Określ, jakim jesteś typem: Mistrz Zapalony amator Początkujący Sporadyczny Kibic

zadanie 3: Wykonaj prosty trening – zrób to od razu, nie zajmie ci to wiele czasu. Poszukaj fajnego treningu na YouTubie, poskacz na skakance albo idź pobiegać. Jeżeli jesteś początkująca, zacznij od 15 minut. Tego dnia zaczynali wszyscy amatorzy sport u: nazywa się on Dzisiaj. Brawo!

Udało się? Bądź z siebie dumna! Pamiętaj, jeden punkt to bardzo dużo, bo to jeden krok bliżej do sukcesu. Doceń jego siłę!

Za wykonanie zadania przyznaj sobie 1 punkt

Jak znaleźć dobry trening na YouTubie: YouTube to darmowe źródło wspaniałych materiałów, dostępne na wyciągnięcie ręki. Wybierz popularny kanał fitnessowy, pozytywnie oceniany przez wielu użytkowników, i skorzystaj z doświadczenia trenera, który być może mieszka na drugim końcu świata. Czy to nie wspaniałe, że masz taką możliwość?

16

Dzień 1


17


Dzisiaj zdobyłam . . . . punkty potwór 100 punktów

ja

Codziennie dopisuj sobie punkty i przeciągaj strzałkę w stronę mocy.

Mój dzisiejszy trening Rodzaj aktywności fizycznej

�������������������������������������������������������������������������������

Nazwa kanału na YouTubie

�������������������������������������������������������������������������������

Nazwa filmiku

�������������������������������������������������������������������������������

Czas trwania

�������������������������������������������������������������������������������

Jak oceniam poziom trudności Jak oceniam swoje samopoczucie Jak fajnie było? Co sprawiło mi największą trudność? ������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������ ������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������ ������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������

Nad czym muszę popracować, żeby był on łatwiejszy następnym razem? ������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������ ������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������ ������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������

18

Dzień 1


Mój dzisiejszy jadłospis ����������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������� ����������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������� ����������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������� ����������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������� ����������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������� ����������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������� ����������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������� ����������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������� ����������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������� ����������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������� ����������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������� �����������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������

humorometr

Jak Ci minął dzień? Wklej naklejki do humorometru i narysuj lub opisz niżej swoje dzisiejsze samopoczucie

19


Koniec fragmentu Zapraszamy do księgarń i na www.labotiga.pl

To nie jest dieta  

Hej, chciałabyś trochę w sobie zmienić, prawda? W sylwetce, głowie, życiu... Ech, to takie trudne. A co jeżeli Ci pokażę, że wcale nie? I że...

To nie jest dieta  

Hej, chciałabyś trochę w sobie zmienić, prawda? W sylwetce, głowie, życiu... Ech, to takie trudne. A co jeżeli Ci pokażę, że wcale nie? I że...

Advertisement