Page 1

ie tego multimedialnego, rzeczywistość wirtualną projektu może być krzywdzące. Antyweb.pl

tencjał, aby stać się wielkim turowym fenomenem. CDP.pl

Z EBULON ISBN 978-83-7924-494-2

cena: 36,90 zł (cena zawiera VAT)

SERIA ENDGAME

Z U J Ł A M IG Ł ÓW K I .

LUCZ NIEBIOS

TAJ K SI Ą Ż K Ę .

AJ W S K A Z ÓW E K .

Teraz wie o czymś, o czym pozostali gracze nie mają pojęcia. Aksumowie są w posiadaniu sekretu, który może ocalić ludzkość, a nawet pokonać istoty stojące za Endgame.

R EGUŁY GRY SERIA ENDGAME

Sarah Alopay zdobyła pierwszy klucz. Niestety kosztowało ją to zbyt wiele. Jedyną rzeczą, która pozwoli jej utrzymać demony z daleka, jest udział w grze. Gra, żeby wygrać. Klucz Niebios – gdziekolwiek jest i czymkolwiek jest – będzie następny. Pozostałych przy życiu dziewięciu graczy nic nie powstrzyma przed jego zdobyciem.

JA M E S F R E Y oraz N I L S J O H N S O N - S H E LT O N

9 788379 244942

u ° Li n ° Ke ski ° ° w k ie ka non u n Ćw Ł b ek ha u S c k Ja ° Ja tha d ° ° n r n z ic lto ma nna w a ie Wa S De yk ye is ° an t a sl ill s r P Le reg Su t ° o ° Pi ka an T aus s ° I r e w K ng ado sin ° iel a i an J L na eta Jem ° D KSIĄŻEK FANTASTYCZNYCH n . n A ° ° A N.K JESIEŃ-ZIMA 2016 °

KATALOG


Wchodzimy mocniej w fantastykę! Prędzej czy później musiało się to stać. Zbyt wiele osób w wydawnictwie zbyt mocno siedziało w fantastyce, żeby zaledwie muskać powierzchnię tego gatunku. Należało wejść głębiej w przestwór fantastycznego oceanu. Od decyzji nie minął jeszcze rok, ale już widać gołym okiem efekty. Powołaliśmy do życia SQN Imaginatio – markę, która w całości przejęła SQN-ową fantastykę. Starannie selekcjonujemy tytuły, łowimy perełki. Nie zamykamy się też na debiutantów. Bo prawdziwe perły czekają dopiero na odkrycie! W 2011 roku nakładem Wydawnictwa SQN ukazały się dwa tytuły fantastyczne, w 2012 – również 2, w 2013 – 7, w 2014 – 6, 2015 – 8. Do tej pory SQN Imaginatio dało Wam już osiem znakomitych książek. Wśród nich dwa polskie debiuty: „Krew i stal” Jacka Łukawskiego oraz „Clovis LaFay” Anny Lange; sprowadziliśmy do Polski powieść propagatora chińskiej literatury i kultury, znakomitego tłumacza – Kena Liu, zaproponowaliśmy Wam prawdziwą steampunkową ucztę pod postacią Mechanicznego. A rok 2016 jeszcze się nie skończył. Zobaczcie, co dla Was mamy. Przyszły rok będzie jeszcze bardziej ambitny! Zapraszamy do śledzenia SQN Imaginatio. Będzie się działo.


WYDAWNICTWO SQN ul. tyniecka

30-323

35

kraków

NIP: 677-23-70-289 KRS: 0000428075 REGON: 122628646 KONTAKT

e-mail: biuro@wsqn.pl

tel./faks:

12 261-17-49

www.wsqn.pl

www.imaginatio.wsqn.pl

chcesz się z nami skontaktować? napisz do nas!

Dział promocji marketing@wsqn.pl

Dział handlowy handlowy@wsqn.pl

Propozycje wydawnicze propozycje@wsqn.pl

Księgarnia internetowa wydawnictwa www.labotiga.pl skład katalogu : michał wachuła


fantastyka

zapowiedzi


fantastyka


|8

Prawdodziejka Młode wiedźmy Safiya i Iseult mają zwyczaj często wpadać w tarapaty. I przez to teraz muszą opuścić swój dom. Safi jest bardzo rzadką prawdodziejką, zdolną zdemaskować każde kłamstwo. Wielu zabiłoby dla jej umiejętności. Dlatego Safi musi pozostać w ukryciu. Inaczej zostanie wykorzystana w konflikcie między imperiami. Z kolei prawdziwe moce Iseult są tajemnicą nawet dla niej samej. I lepiej, żeby tak zostało. Safi i Iseult pragną jedynie wolności. Niebezpieczeństwo czai się tuż za rogiem. Zbliżają się niespokojne czasy, nadchodzi wojna, traktaty są zrywane, a magiczna zaraza ogarnia coraz większe połacie ziemi. Przyjaciółki będą walczyć z władcami i ich najemnikami. Niektórych nic nie powstrzyma przed położeniem łapsk na prawdodziejce.

| październik 2016 | 135 x 210 | ok. 400 s. |

SUSAN DENNARD | podróżowała po świecie, zjeździła sześć z siedmiu kontynentów (Azja będzie następna). Aktualnie pełnoetatowa pisarka i instruktorka pisania. Kiedy nie tworzy, można ją spotkać wędrującą z psami, badającą baseny pływowe lub zarabiającą siniaki w dojo. cena okładkowa:

36,90 zł


zapowiedź Na kontynencie podzielonym pomiędzy trzy imperia żyją ludzie, którzy urodzili się z czarodziejstwem. Magiczne umiejętności odróżniają ich od innych… Kontynuacja fascynującej Prawdodziejki ukaże się w 2017 roku. Nubreveńskie ulice nawiedza tajemniczy, ale z całą pewnością groźny człowiek, nieustannie ukrywający się w cieniach. W niewyjaśnionych okolicznościach giną ludzie, a porzucane ciała zaczynają powstawać z martwych. Wiatrodziej skupia się na postaci Merika – przebiegłego pirata, charyzmatycznego księcia i znakomitego czarodzieja.


| 10

I wrzucą was w ogień

| wrzesień 2016 | 140 x 205 | 448 s. |

Sama wiara już nie wystarczy. Długo szliście przez ciemną dolinę i zła się nie ulękliście, ale dalej już nie dojdziecie. Lepiej dla was było, gdy ukrywaliście się w Górach, musieliście dzień po dniu patrzeć prosto w ślepia Lucyfera i nie mieliście na swoją obronę nic oprócz wiary. Lepiej mimo strachu przed śmiercią albo opętaniem, mimo głodu, mimo znoju ponad siły. Lepiej, bo wtedy żyliście naprawdę! Ruiny. Wieczny mróz. Samotność. Jak wiele możesz oddać, żeby przeżyć? Z chłopca wiecznie goniącego za przygodą Kacper wyrósł na twardego mężczyznę. Życie w konserwatywnej społeczności, ciągłe zagrożenia i trudne decyzje zahartowały go i uczyniły wzorem dla wielu. Teraz musi się udać w nieznany świat cywilizacji wyrosłej na gruzach miasta sprzed Upadku. Ceny takiej jak ta, którą przyjdzie mu zapłacić za ocalenie córki, nie żądano od nikogo przed nim. Kaśka, córka Kacpra, postanawia odejść z Osady, by dogonić marzenia o życiu w Mieście. Tam, w tajemniczej i otoczonej kultem Ciepłowni, ogląda rzeczy, których istnienia nie przeczuwała, i odkrywa, że stała się częścią nieludzkiego planu. PIOTR PATYKIEWICZ | polski autor fantastyki. Zadebiutował w 1996 roku opowiadaniem Czorty, opublikowanym w piśmie „Fenix”. W 2006 roku wydał swoją debiutancką powieść Zły brzeg. Autor książki Dopóki nie zgasną gwiazdy, która ukazała się nakładem SQN.

cena okładkowa:

34,90 zł


przeczytaj również


| 12

Dziewczyna z Dzielnicy Cudów Są przyjazne i urocze miasta alternatywne. I jest Wars – szalony i brutalny – oraz Sawa – uzbrojona w kły i pazury. Pokochasz je i znienawidzisz, całkiem jak ich mieszkańcy. Jak ona. Nikita. To tylko jedno z jej imion, jedna z jej tajemnic. Jako córka zabójczyni i szaleńca chce od życia jednego – nie pójść ścieżką żadnego z rodziców. Choć na to może być już za późno. Z Dzielnicy Cudów – części miasta, która w wyniku magicznych perturbacji utknęła w  latach 30. ubiegłego wieku – zostaje uprowadzona jedna z piosenkarek renomowanego klubu Pozytywka. Sprawą zajmuje się Nikita. Trop szybko zaprowadzi ją tam, gdzie nigdy nie chciałaby się znaleźć. Na szczęście jej pleców pilnuje Robin. Czy na pewno? Kim on właściwie jest?

| wrzesień 2016 | 135 x 210 | 320 s. |

cena okładkowa:

36,90 zł

ANETA JADOWSKA | doktor nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa, pisarka, autorka fantastyki. Urodziła się w Radomsku, wychowała w Przedborzu, a obecnie związana jest z Toruniem, w którym mieszka od 2000 roku i który uczyniła głównym miejscem akcji książek o Dorze Wilk.


KATALOG SQN 2016

13 |


| 14

Clovis LaFay. Magiczne akta Scotland Yardu Clovis LaFay ma kłopoty rodzinne. Nieżyjący już ojciec miał reputację czarnego maga, znacznie starszy przyrodni brat jest wrogo nastawiony, a dzieci tego ostatniego… No cóż, na pewne zaburzenia nie ma jeszcze nazw – jest rok 1873 – co nie znaczy, że nie istnieją te zjawiska. John Dobson, dawny przyjaciel Clovisa i  nadinspektor świeżo utworzonej jednostki wydziału detektywistycznego londyńskiej policji metropolitalnej również ma liczne problemy. Z pieniędzmi nie jest najlepiej, z prowincji przyjechała młodsza siostra, podwładni krzywo patrzą na zwierzchnictwo młodego eksporucznika artylerii, a najgorsze, że w Londynie drastycznie brakuje egzorcystów! Alicja Dobson waha się: zamążpójście czy pielęgniarstwo? Sęk w tym, że konkurenci się nie tłoczą, a zajęcia z magii leczenia na kursie pielęgniarskim okazały się nie całkiem tym, na co miała nadzieję. Clovis LaFay chętnie służy pomocą w tym drugim problemie, a kto wie, może i w pierwszym? Chociaż czegoś się jakby boi…

| sierpień 2016 | 135 x 210 | 448 s. |

cena okładkowa:

36,90 zł

ANNA LANGE | pseudonim doktor habilitowanej w dziedzinie chemii, autorki licznych publikacji na temat widm (molekularnych). Karierę naukową łączy z fascynacją światami fantastycznymi, a także klasyczną powieścią kryminalną i literaturą XIX wieku. Clovis LaFay jest jej debiutem powieściowym.


Wiktoriański podwieczorek z przygodą i magią. Z nekromantą, sufrażystką i rodową klątwą do kompletu. Pyszne. Aneta Jadowska XIX wiek, Anglia, magia, cokolwiek sfatygowani dżentelmeni i szemrane interesy w niebezpiecznych dzielnicach miasta. Powieść Lange udanie przywołuje klimat wiktoriańskiej fantasy z sympatycznym przygodowym sznytem. Michał Centarowski, „Nowa Fantastyka” Powieść, jej główna żeńska bohaterka oraz autorka mają przynajmniej jedną wspólną cechę: prawdziwą MOC. Pierwsza potrafi ukraść całą noc, druga udowowodnić zadufanym w sobie magom, że warto kształcić kobiety w dziedzinie magii, a trzecia wykreować świat tak solidny i fascynujący, że po kilkudziesięciu stronach lektury przyćmiewa ten realny. Sylwia Skorstad, Republika kobiet Zaskakujące zderzenie pisarskiej elegancji Susanny Clarke z poczuciem humoru godnym Terry’ego Pratchetta. Brytyjskie w każdym calu, chociaż napisane z iście polską fantazją. Mateusz Uciński, Gazeta.pl


| 16

fragment Nekromancja nie ma u większości ludzi najlepszej opinii, a jeśli już budzi jakieś w miarę pozytywne skojarzenia, dotyczą one przede wszystkim dramatycznych starć woli z umarłymi. Niewątpliwie po części jest to zasługa sensacyjnych romansów, choć znalazłoby się niejedno potwierdzenie także w relacjach o niekwestionowanej autentyczności. Oczywiście, wypadki się zdarzają, ale Clovis LaFay uważał, że jeśli do takich konfrontacji dochodzi regularnie, oznacza to, że mag powinien był poświęcić się innej specjalności, bardziej dostosowanej do swojego temperamentu. Ot, piromancji na przykład. Wysadzanie rzeczy w powietrze jest hałaśliwe, widowiskowe i nie wymaga subtelności. Ani dobrego wychowania. Trzeba pamiętać, że zwykle magowi zależy na kontakcie znacznie bardziej niż duchowi. (Sytuacje przeciwne też mogą mieć miejsce, lecz nieporównywalnie rzadziej). Jeśli tak, myślał Clovis, należy go nawiązywać w taki sposób, jakby prosiło się o coś starszego, drażliwego dżentelmena o cholerycznym usposobieniu – co swoją drogą stanowiło wcale niezły opis znacznej części duchów. Uprzejmość, szacunek, brak natarczywości – i w krótkim czasie można było osiągnąć efekty więcej niż zadowalające. Większość duchów była w gruncie rzeczy bardzo chętna do rozmowy. Clovis zawsze miał wrażenie, że kontakt z nekromantą postrzegają w kategorii urozmaicenia nudnej egzystencji. Od niego zatem zależało, czy tym urozmaiceniem miała być cywilizowana konwersacja, czy próba opętania. Istotną sprawą było między innymi poznanie z wyprzedzeniem zainteresowań ducha. Szczęśliwie, choć raczej niespodziewanie, biorąc pod uwagę narodowość i pozycję społeczną, Jean Baptiste Leroux już przy zawieraniu wstępnej znajomości zdeklarował się jako pasjonat hodowli koni myśliwskich. Zdobycie dostępu do interesujących go ksiąg zarodowych z ostatniego półwiecza nie stanowiło większego problemu i były kucharz drugiego hrabiego Mornington był naprawdę


KATALOG SQN 2016

17 |

bardzo wdzięczny. Nie miał co prawda żadnych sugestii co do miejsca ukrycia magicznych artefaktów hrabiego, ale Clovis nie czuł się rozczarowany. Nie spodziewał się wiele, jako że Leroux służył Wellesleyowi przed rokiem 1815, zanim ten poświęcił się w pełni magii konstruktywnej, a jednak rozmowa była interesująca i warta poświęconego czasu. Po pożegnaniu rozmówcy Clovis zgasił latarnię i schował ją do torby razem z mokrawymi notatkami. Mżyło. Nie chciało mu się wyjmować spod płaszcza zegarka, ale musiał przesiedzieć na cmentarzu z pięć godzin, bo niebo na wschodzie zaczynało już jakby szarzeć. Istniała więc szansa, że znajdzie drogę do bramy, nie zgubi buta w błocie i się nie przewróci. Torba na ramieniu mu ciążyła, ubranie było wilgotne, a prawy trzewik kompletnie oblepiony gliną. Głównym zagrożeniem angielskiego nekromanty nie było żadne opętanie, zdecydował Clovis, tylko reumatyzm. Szedł powoli, ostrożnie stawiając każdy krok. Pod nogami mlaskało błoto. Początkowo zamierzał zdjąć z siebie Błękitną Zasłonę – doskonałą ochronę przeciwko umarłym, lecz wyczerpującą w szybkim tempie zasoby mocy – po namyśle zmienił jednak zdanie. Leroux był przyjaźnie usposobiony i ewidentnie trzymał w ryzach inne duchy, ale wspominał coś o obecności ghula, a ghule, pechowo czy szczęśliwie, nie poddawały się kontroli niematerialnych umarłych. Czy faktycznie był tam ghul, to inna sprawa. Duchy z reguły nie kłamały, lecz miały fatalne poczucie czasu – ghul równie dobrze mógł tu grasować dwadzieścia lat temu. Mimo wszystko ostrożności nigdy za wiele. Nie było żadnych doniesień o atakach w tym miejscu, ale prasa nie zawsze o nich informowała, zwłaszcza gdy ofiarami byli włóczędzy, a Clovis nie lubił ryzykować bez potrzeby. Nie można jednocześnie patrzeć pod nogi i rozglądać się za ghulem. Z szarości przedświtu wyłaniały się coraz zamożniej wyglądające groby, z kamiennymi płytami i pomnikami, pod nogami zachrzęścił żwir. Brama cmentarza musiała być już blisko. Miał nadzieję, że dorożkarz czeka, jak było umówione. Miał obiecane solidne wynagrodzenie i dostał zaliczkę, ale mógł się zniecierpliwić. Albo przestraszyć. Albo ghul go właśnie zjadał. Clovis przyspieszył kroku. Otworzył bramę. Droga po drugiej stronie cmentarnego muru była cicha i pusta. No i pięknie, stwierdził Clovis, rozglądając się w nikłej nadziei, że dorożka jednak wynurzy się z brudnoszarej mgły. Na piechotę do swojego mieszkania przy Kensington Park dotrze w najlepszym wypadku za trzy godziny, i to przy założeniu, że się nie pogubi i że nikt go w tej dzielnicy nie napadnie. Jeżdżą tu w ogóle jakieś dorożki? Rozważania przerwał mu niezbyt głośny, lecz dający się rozpoznać odgłos. Z tyłu zagrzechotały kamyki, jakby coś uderzyło z rozpędem w żwirową nawierzchnię. Clovis odwrócił się błyskawicznie i zamarł. Leroux miał absolutną rację: na cmentarzu był ghul. Stał na środku cmentarnej ścieżki, po drugiej stronie otwartej bramy. Ledwie dało się go dostrzec w półmroku i mgle, ale o pomyłce nie było mowy: niewielki, ewidentnie niedawno zespolony, bo o wyraźnie jeszcze psiej sylwetce, niemniej bez dwóch zdań ghul.


| 18

Mechaniczny. Wojny alchemiczne. Tom I Zegarmistrzowie kłamią! Zaraz po tym, jak naukowiec i zegarmistrz Christiaan Huygens stworzył w XVII wieku pierwszego klakiera, Holandia powołała do życia mechaniczną armię. Nie trzeba było długo czekać, żeby legion mosiężnych piechurów pomaszerował na Westminster. Królestwo Niderlandów stało się supermocarstwem dzierżącym niepodzielną władzę w Europie. Trzy stulecia później stan rzeczy nadal się utrzymuje. Jedynie Francja zawzięcie broni swoich przekonań, że każdy powinien mieć prawo do wolności, niezależnie czy zbudowany jest z ciała czy mosiądzu. Po dziesięcioleciach zawieruchy wojennej Holandii i Francji udało się osiągnąć kruchy rozejm. Ale jeden zuchwały klakier o imieniu Jax nie może już dłużej znieść geas – niewolniczych więzi ze swoimi panami. Jak tylko nadarzy się okazja, wyciągnie mechaniczną rękę po wolność, a konsekwencje jego ucieczki wstrząsnął fundamentami Mosiężnego Tronu.

| lipiec 2016 | 135 x 210 | 480 s. |

IAN TREGILLIS | absolwent Uniwersytetu Minnesoty posiadający tytuł doktora fizyki za badania nad radiogalaktykami. Dzielił krytykę i pracował wespół z długą listą nowomeksykańskich pisarzy, m.in. z George’em R.R. Martinem. Aktualnie mieszka w Nowym Meksyku. cena okładkowa:

39,90 zł


KATALOG SQN 2016

19 |

zapowiedź okładka w przygotowaniu

Mechaniczny. Powstanie. Tom II Powstanie – drugi tom Wojen alchemicznych – już w pierwszym kwartale 2017 roku! Odrodzony w ogniach zniszczonej Wielkiej Kuźni Jax rozpoczyna życie jako wolny klakier. Ale z wyzwoleniem również wiąże się pewne brzemię. Berenice została wygnana z kraju i pochwycona przez drakońską sekretną policję Zegarmistrzów. Jej przyszłość nie maluje się w jasnych barwach. A Mosiężny Tron planuje nieuchronny najazd swojej armii mechanicznych żołnierzy na francuskie ziemie.


| 20

Królowie Dary Długo wyczekiwany pierwszy tom serii Kena Liu nareszcie w Polsce! Oto misterna, wielowątkowa i wielopoziomowa opowieść przepełniona duchem Orientu, którą pokochał cały fantastyczny świat. Porywająca historia o walce z tyranią, mechanizmach politycznych, braterstwie i rywalizacji zdolnej obrócić wniwecz wszystko, co cenne. Cwany i czarujący hulaka Kuni Garu oraz stanowczy i nieustraszony Mata Zyndu zdają się zupełnymi przeciwieństwami. Mimo to, gdy niezależnie od siebie występują przeciwko cesarzowi, szybko zawiązuje się między nimi przyjaźń. Łączy ich upór w dążeniu do celu i walka ze wspólnym wrogiem. Po obaleniu władzy ich drogi rozchodzą się w dramatycznych okolicznościach. Dzielą ich wizje co do kierunku, w  którym powinien zmierzać świat, oraz… pojęcie sprawiedliwości. Królowie Dary, pierwsza część cyklu Pod sztandarem Dzikiego Kwiatu autorstwa uhonorowanego prestiżowymi nagrodami Kena Liu, to lektura obowiązkowa dla wielbicieli fantastyki z najwyższej półki. | kwiecień 2016 | 135 x 210 | 592 s. |

cena okładkowa:

44,90 zł

KEN LIU | autor i tłumacz fantastyki, a także prawnik i programista. Zdobył wiele nagród, m.in. Hugo, Nebulę i World Fantasy. Publikował w „The Magazine of Fantasy & Science Fiction”, „Asimov’s”, „Analog”, „Clarkesworld”, „Lightspeed” i „Strange Horizons”. Żyje z rodziną niedaleko Bostonu w stanie Massachusetts.


zapowiedź Kontynuacja Królów Dary Kena Liu – Ściana Burz – już wiosną 2017 roku. Cesarz Ragin rządzi Archipelagiem Dary, starając się zapewnić królestwu rozwój i jednocześnie zadośćuczynić żądaniom ludu. Kiedy jednak do wybrzeży Dary dociera inwazja z odległych ziem, w imperium wybucha chaos karmiony przerażeniem. Tym razem cesarz Ragin nie może poprowadzić swoich ludzi przeciwko zagrożeniu. Musi radzić sobie ze zdradą w najbliższym otoczeniu oraz fałszywymi oskarżeniami. Najeźdźcom stawią czoła dorosłe już dzieci cesarza. Część stanie na czele swoich armii. Jedno z nich woli jednak korzystać z przebiegłości i intuicji, świadczących o nieprawdopodobnym geniuszu. Ściana burz to zapierająca dech w piersiach powieść wypełniona wartką akcją oraz wstrząsającymi tragediami. Świetnie wpisuje się w tradycje najlepszej epickiej fantastyki. Więcej informacji wkrótce na imaginatio.wsqn.pl.


| 22

Grimm City Miasto Grimm – ponura, spowita obłokami tłustej czerni metropolia to miejsce, gdzie o sprawiedliwość równie trudno, co o bezchmurne niebo. Zbudowane na ciele olbrzyma, napędzane jego smolistą krwią i odłamkami węglowego serca trwało w dawno ustalonym porządku. Do teraz. Na przestępczą scenę wkracza właśnie bezkompromisowo brutalny Nowy Gracz, a oficer policji Wolf zostaje brutalnie zamordowany we własnym domu. Czy te fakty się łączą? I czy czerwony płaszcz z kapturem, zaobserwowany u głównej podejrzanej, czyni z zabójstwa zbrodnię na tle religijnym? Jakub Ćwiek tym razem funduje nam gorzki, brutalny kryminał noir w niezwykłym świecie inspirowanym przestępczym podziemiem amerykańskich lat dwudziestych i trzydziestych. W mieście, w którym rządzi strach i… opowieść.

| kwiecień 2016 | 135 x 210 | 384 s. |

cena okładkowa:

36,90 zł

JAKUB ĆWIEK | miłośnik klasycznego rocka i popularyzator komiksów na polskim rynku. Żyje w drodze – spędza w podróży ponad dwie trzecie roku. Wymyślił oraz zrealizował Rock&Read Festival – największą w kraju trasę promującą czytelnictwo. W 2013 roku w ramach R&R wziął udział w 41 spotkaniach z czytelnikami w ciągu czterech tygodni. Powołał do życia Chłopców – gang motocyklowy założony przez dawnych towarzyszy Piotrusia Pana oraz Kłamcę – nordyckiego boga kumplującego się z  gwiazdami kina i aniołami szukającymi luk w bożych przykazaniach. Napisał także Świetlika w  ciemności – dwujęzyczną baśń dla dzieci.


KATALOG SQN 2016

23 |

może Cię też zainteresować... Przez Stany POPświadomości to pełen zabawnych anegdot, udokumentowany fotograficznie i filmowo zapis trzytygodniowej podróży Jakuba Ćwieka i jego przyjaciół po USA szlakiem popkulturowych inspiracji. Pełna barwnych wspomnień i ciekawostek opowieść o popkulturze i o tym, jaki ma na nas wpływ, czy tego chcemy, czy nie. To wreszcie historia o opowieściach kryjących się za kulisami. O ludziach przypadkiem żyjących w cieniu filmowych dekoracji i celuloidowych duchów. To opowieść o Ameryce, którą już... prawie znacie.


| 24

Kraina Martwej Ziemi Tom 1. Krew i stal Gdy krew bohaterów zrosi Martwą Ziemię, stal będzie musiała dosięgnąć zdrajców. Sto pięćdziesiąt lat po powstaniu Martwej Ziemi z twierdzy granicznej wyrusza oddział żołnierzy, by wąskim przesmykiem przekroczyć zapomnianą krainę. W starym klasztorze u podnóża Smoczych Gór ukryte jest coś, co musi powrócić do królestwa, zanim Zasłona Martwej Ziemi pęknie i zaniknie. Silny oddział pod dowództwem Dartora, starego, zaprawionego w bojach oficera, wkracza w suche stepy, by zmierzyć się z demonami przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Prawdziwy cel misji zna tylko przysłany w ostatniej chwili przewodnik. Lecz nawet on – tajemniczy Arthorn – nie przypuszcza, jaki los przygotowali dla nich bogowie i jak krucha jest równowaga znanego im świata. Krew i stal to mocny debiut Jacka Łukawskiego, w którym klimat wczesnego średniowiecza znakomicie miesza się ze słowiańskim kolorytem.

| luty 2016 | 135 x 210 | 376 s. |

cena okładkowa:

34,90 zł

JACEK ŁUKAWSKI | laureat wojewódzkiego konkursu Talenty 2000, autor cyklu opowiadań opublikowanych w antologii Gawędy motocyklowe, współtwórca kwartalnika motocyklowego „Swoimi Drogami”. Krew i stal to jego debiutancka powieść, stanowiąca pierwszy tom serii Kraina Martwej Ziemi.


KATALOG SQN 2016

25 |

Osobliwe i cudowne przypadki Avy Lavender Zbliża się magiczna noc przesilenia letniego… Noc, w której niebo się otworzy, a powietrze wypełnią deszcz i pióra. Ava urodziła się ze skrzydłami. Pragnie poznać prawdę, odnaleźć odpowiedzi na pytania dotyczące jej pochodzenia. Niezwykłe wypadki, cudowne zdarzenia, dziwne zbiegi okoliczności i baśniowe rozterki zaprowadzą ją tam, gdzie nie spodziewała się dotrzeć. Kawałek po kawałku odsłania pełną boleści i trosk historię rodziny Roux. Ava Lavender może być pierwszą, która uniknie zguby i ucieknie obojętności. Czy uda jej się odnaleźć prawdziwą miłość? Dramat Avy rozpoczyna się, kiedy wielce pobożny Nathaniel Sorrows bierze ją za anioła, a jego obsesja na punkcie dziewczyny rośnie…

| marzec 2016 | 140 x 205 | 304 s. |

LESLYE WALTON | kiedy Leslye Walton nie tworzy, uczy w szkole średniej, jak czytać i pisać, a  przede wszystkim jak być miłym dla innych (zwłaszcza wtedy, kiedy jest to szczególnie trudne). Aktualnie pracuje nad kolejną powieścią. Mieszka w Seattle. cena okładkowa:

34,90 zł


| 26

Endgame. Wezwanie | James Frey, Nils Johnson-Shelton

Endgame. Klucz Niebios | James Frey, Nils Johnson-Shelton

W Ziemię uderza seria meteorytów. Tylko garstka wybrańców jest świadoma, co to oznacza… W ich żyłach płynie krew starożytnych cywilizacji. W ich rękach znajduje się los świata. Nie mają nadprzyrodzonych zdolności. Nie potrafią latać, nie posługują się magią. Od dziecka szkolono ich, by stali się zabójcami idealnymi. Nadszedł czas. Usłyszeli wezwanie. Rozpoczyna się Endgame! Pierwszy tom trylogii ukazał się równolegle w kilkudziesięciu krajach. Prawa do ekranizacji książki zostały już wykupione przez studio 20th Century Fox. W  planach jest również program telewizyjny na zasadach reality show, a także serial, który zapełniałby luki między poszczególnymi filmami.

Klucz Ziemi został już odnaleziony. Pozostały jeszcze dwa. I dziewięciu graczy. Tylko jeden może zwyciężyć. Toczy się gra o istnienie ludzkości. Aisling Kopp wierzy w niemożliwe: Endgame może zostać powstrzymane. Zanim jednak dociera do domu, przechwytują ją funkcjonariusze CIA. Wiedzą o Endgame. I mają własny pomysł, jak powinno zostać rozegrane. Sarah Alopay zdobyła pierwszy klucz. Niestety kosztowało ją to zbyt wiele. Jedyną rzeczą, która pozwoli jej utrzymać demony z daleka, jest udział w grze. Gra, żeby wygrać. Klucz Niebios – gdziekolwiek jest i czymkolwiek jest – będzie następny. Pozostałych przy życiu graczy nic nie powstrzyma przed jego zdobyciem.

| październik 2014 | 140 x 205 | 512 s. | cena okładkowa: 36,90 zł |

| październik 2015 | 140 x 205 | 512 s. | cena okładkowa: 36,90 zł |


KATALOG SQN 2016

27 |

Endgame. Reguły gry Najsilniejsi i najsprytniejsi z Graczy dotarli do końcowej fazy Endgame. Klucz Ziemi oraz Klucz Niebios zostały odnalezione. Ukryty pozostał ostatni klucz do wygranej i ocalenia świata – Klucz Słońca. Zwycięzca może być tylko jeden! Wszystkich pozostałych przy życiu Graczy łączy jedno. Są gotowi umrzeć, by osiągnąć zamierzone cele. Ukończą grę, ale na własnych zasadach.

Projekt Endgame to multimedialne doświadczenie, w którym rzeczywistość przeplata się z fikcją! Czytaj książkę. Odszukuj wskazówki. Rozwiązuj łamigłówki. Zwycięzca może być tylko jeden!

| styczeń 2017 | 140 x 205 | ok. 512 s. |

JAMES FREY | amerykański pisarz, założyciel i CEO Full Fathom Five, firmy producenckiej odpowiedzialnej za bestsellerową serię dla młodzieży Dziedzictwa Planety Lorien. NILS JOHNSON-SHELTON | autor bestsellerowych powieści dla dzieci i młodzieży. Wielki fan gier wideo, wspinaczki i długich spacerów.

cena okładkowa:

36,90 zł


| 28

Chłopcy | Jakub Ćwiek Piotruś Pan i Zagubieni Chłopcy wracają w zwariowanej odsłonie!

garang

Chłopcy 2. Ban Chłopcy

Rykiem silników, hukiem wystrzałów i głośnym: BANGARANG! Tak zwiastują swoje przybycie Zagubieni Chłopcy, najbardziej niezwykły gang motocyklowy na świecie. Niegdyś wierni towarzysze Piotrusia Pana, dziś odziane w skórzane kurtki zakapiory pod wodzą zabójczo seksownej Dzwoneczek. Zrobią wszystko, by przetrwać… i dobrze się przy tym bawić. Bez względu na cenę.

1 2

uba

Chłopcy 3. Zg

Chłopcy 4. przygód ię Najw ksza z

3 4

| listopad 2012 | 140 x 205 | 320 s. | cena okładkowa: 34,90 zł | | luty 2013 | 140 x 205 | 304 s. | cena okładkowa: 34,90 zł | | listopad 2014 | 140 x 205 | 352 s. | cena okładkowa: 39,90 zł | | listopad 2015 | 140 x 205 | 400 s. | cena okładkowa: 37,90 zł | oprawa zintegrowana


KATALOG SQN 2016

29 |

Kłamca. Papież sztuk | Jakub Ćwiek

Kłamca 2.5. Machinomachia + gra | Jakub Ćwiek

Ciemność płonie | Jakub Ćwiek

Loki – nordycki Bóg Kłamstwa na usługach aniołów – nie ma jednak czasu świętować. Oto bowiem przyjdzie mu się zmierzyć z jednym z największych swoich wrogów. I to w dodatku na własne życzenie! Dezyderiusza Crane’a – samozwańczego boga popkultury – stworzył bowiem nie kto inny jak Loki. Rozpoczyna się gra z czasem. Z każdą chwilą nowy bóg coraz lepiej poznaje swoje możliwości i  zrzuca kolejne ograniczenia. Jego główną mocą jest kontrola nad narracją swojego życia, a nawet... nad całą opowieścią. Przed Kłamcą spore wyzwanie!

Loki wykorzystywany przez anioły do prostych zadań za marną wypłatę nareszcie ma okazję rozwinąć skrzydła. Co się jednak wydarzy, gdy naprzeciw Kłamcy stanie bóg, który jak nikt wcześniej wie, jak wykorzystać… technikę przyszłości? Machinomachia fabularnie umiejscowiona jest tuż po drugim tomie serii – Bogu marnotrawnym. GRA KŁAMCIANKA | W świecie Kłamcy bogowie, anioły i demony, istoty z mitów i legend chodzą pośród nas. Kłamcianka jest grą karcianą symulującą starcie tych potężnych istot w walce o niebagatelną stawkę – anielskie pióra.

Katowicki Dworzec Główny jest miejscem, przez które przewijają się dziennie tysiące ludzi. Większość pojawia się tam na moment, część została na znacznie dłużej. Bezdomni. Wybrani. Niegdyś mieli rodziny, pracę, wiedli mniej lub bardziej szczęśliwe życie. Dziś mają tylko siebie i stare, śmierdzące dworcowe hale. Wybrała ich bowiem Ciemność. Zapłonęła i nigdy już nie zgasła. Natalia, studentka kulturoznawstwa, w podzięce za pomoc oddaje starszemu mężczyźnie znalezioną w portfelu monetę. Nieświadomie bierze tym samym na siebie cudze przekleństwo.

| maj 2015 | 125 x 195 | 304 s. | | cena okładkowa: 34,90 zł |

| maj 2014 | 125 x 195 | 200 s. | | cena okładkowa: 49,90 zł |

| marzec 2015 | 140 x 205 | 320 s. | | cena okładkowa: 34,90 zł |


| 30

The Bone Season. Czas Żniw | Samantha Shannon

The Bone Season. Zakon Mimów | Samantha Shannon

Rok 2059. Dziewiętnastoletnia Paige Mahoney pracuje w kryminalnym podziemiu Sajonu Londyn. Na zlecenie pozyskuje informacje, włamując się do ludzkich umysłów. Jest śniącym wędrowcem i w świecie, w którym przyszło jej żyć, zdradą jest już sam fakt, że oddycha. Pewnego dnia na skutek fatalnego splotu okoliczności zostaje przetransportowana do Oksfordu – tajemniczej kolonii karnej, której istnienie od 200 lat utrzymywane jest w  sekrecie. Kontrolę nad nią sprawuje pochodząca z  innego świata rasa Refaitów. Paige trafia pod protektorat tajemniczego Naczelnika. Jeśli chce odzyskać wolność, musi poddać się zasadom panującym w miejscu, w którym została przeznaczona na śmierć.

Spektakularna ucieczka z kolonii karnej Szeol I ma tragiczny finał. Zaledwie garstce udaje się ukryć na ulicach Londynu. Sajon nie śpi. Czuwa. Każdy z ocalałych musi się mieć na baczności. Paige, najbardziej poszukiwana osoba w całym Londynie, pragnie za wszelką cenę przekazać społeczności jasnowidzów informacje o Refaitach i Emmitach. Postanawia zwołać zebranie Eterycznego Stowarzyszenia. Czy najbardziej wpływowi przywódcy przestępczego syndykatu stawią się na wezwanie? Czy pogrążeni we własnych intrygach będą chcieli słuchać o rzekomych wytworach wyobraźni młodej dziewczyny? Refaici wiedzą, że ich sekret nie jest już bezpieczny. Rozpoczyna się polowanie.

| listopad 2013 | 140 x 205 | 520 s. | cena okładkowa: 34,90 zł |

| kwiecień 2015 | 140 x 205 | 544 s. | cena okładkowa: 34,90 zł |


KATALOG SQN 2016

31 |

The Bone Season. Pieśń jutra

Gorąco wyczekiwana trzecia książka bijącej rekordy popularności serii The Bone Season – przełomowej dystopijnej fantasy będącej wyrazem imponującej wyobraźni Samanthy Shannon.

okładka w przygotowaniu

Po krwawych i brutalnych walkach Paige Mahoney zyskała niebezpieczną pozycję. Została wybrana Zwierzchniczką. Pod rządami ma teraz całą populację londyńskich kryminalistów. Wystąpiła przeciwko Jaxonowi Hallowi. Narobiła sobie żądnych krwi wrogów, z których każdy czeka na jej najmniejszy błąd. Teraz zadanie ustabilizowania sytuacji w podzielonym podziemiu będzie prawdziwym wyzwaniem. Panowanie Paige może szybko dobiec końca. Wszystko przez wprowadzenie Senshield, śmiertelnej technologii, która przyniesie zgubę społeczności jasnowidzów i… całemu światu, jaki znają.

| marzec 2017 | 140 x 205 | ok. 500 s. |

SAMANTHA SHANNON | zaczęła pisać w wieku 15 lat. Czas Żniw, jej debiutancka powieść, pierwsza część siedmiotomowego cyklu, została wydana w kilkudziesięciu krajach. Prawa do ekranizacja nabyła wytwórnia 20th Century Fox. cena okładkowa:

34,90 zł


| 32

Przegląd Końca Świata: Feed | Mira Grant

Przegląd Końca Świata: Deadline | Mira Grant

Przegląd Końca Świata: Blackout | Mira Grant

Rok 2014. Wynaleźliśmy lek na raka. Pokonaliśmy grypę i przeziębienie. Niestety stworzyliśmy też coś nowego, coś, czego nikt nie mógł zatrzymać. Infekcja rozprzestrzeniła się szybko, wirus przejmował kontrolę nad ciałami i umysłami, wydając jedno tylko polecenie: jedz! Upłynęło ponad 20 lat. Georgia i Shaun Masonowie stają przed życiową szansą – są na tropie konspiracji stojącej za wybuchem infekcji. Mira Grant, pisarskie objawienie roku 2011, fantastycznie kreuje świat, w którym media tradycyjne niemal zupełnie tracą na znaczeniu, a zastępuje je… Najlepiej przekonajcie się sami!

Po wydarzeniach ostatnich miesięcy Shaun Mason stał się cieniem człowieka, którym był kiedyś. Igranie ze śmiercią przestało być już tak zabawne, a życie straciło swój słodki, lekko zgniły smak. Kiedy w drzwiach mieszkania Shauna pojawia się naukowiec, który według ostatnich doniesień powinien być martwy, wszystko staje na głowie. Zwłaszcza że chwilę później wybucha kolejna epidemia. Przypadek? Deadline to znakomita kontynuacja hitowego Feed, w którym horror miesza się z humorem, a wszystko to opakowane jest w zgrabny thriller polityczny.

Kiedy w 2014 roku opracowywano lek na raka i szczepionkę przeciwko grypie, nikt się nie spodziewał, że świat stanie na skraju zagłady. Po ćwierćwieczu walki o dawny ład ludzkość wyszła na prostą. Wtedy okazało się, że to nie zombie są największym zagrożeniem. Niespodziewany wybuch epidemii na Florydzie staje się kamieniem milowym w spisku stulecia. Pozostało jeszcze wiele do zrobienia, a zegary nieubłaganie odmierzają czas do wielkiego finału. Czy młodym dziennikarzom wystarczy odwagi, żeby stawić czoła szalonym naukowcom pozbawionym sumienia agencjom rządowym?

| listopad 2012 | 145 x 205 | 496 s. | | cena okładkowa: 34,90 zł |

| październik 2013 | 145 x 205 | 504 s. | | cena okładkowa: 34,90 zł |

| sierpień 2014 | 145 x 205 | 512 s. | | cena okładkowa: 34,90 zł |


KATALOG SQN 2016

33 |

Forbidden Wish

okładka w przygotowaniu

Kiedy Aladyn odnajduje magiczną lampę, dżinnka Zahra zostaje przywrócona światu, którego nie widziała od setek lat. Rzeczywistość, gdzie magia jest zakazana, a jej własna egzystencja nielegalna, wymaga od niej ciągłego ukrywania się. Wykorzystując starożytną magię zmiany kształtu, będzie trwać przy swoim nowym panu, aż do czasu, kiedy ten wybierze swoje trzy życzenia. Król dżinnów oferuje Zahrze szansę całkowitego uwolnienia od magii lampy. Uratowanie siebie oznacza jednak zdradzenie Aladyna – człowieka, do którego zaczęła żywić cieplejsze uczucia. Zahra musi zdecydować: czy zdobycie wolności warte jest utraty serca.

luty

JESSICA KHOURY | Kiedy nie pisze, uwielbia spędzać czas z rodziną. Jest amatorką gier wideo. Uważa się za uzależnioną od Pinteresta. Pasjonuje się orkami (ssakami morskimi, nie rasą stworzoną przez Tolkiena), hiszpańską piłką nożną i poszukiwaniem perfekcyjnej czcionki. Mieszka w Greenville.

2017 | 135 x 210 | ok. 352 s. |


| 34

Piąta pora roku W sercu rozległego kontynentu Stillness pojawiła się ogromna szczelina, która dotarła w głąb Ziemi, a unoszącego się pyłu było tak wiele, że mógłby przykryć niebo na całe lata. Albo wieki. W Stillness wybuchła wojna pomiędzy narodami, nie o terytorium, ale o źródła wody, słońca i pożywienia. Essun, kobietę prowadzącą zwyczajne życie w małym miasteczku, nie porusza zagłada świata. Jej syn został brutalnie zamordowany. Sprawcą okazał się jej mąż, który na dodatek porwał córkę. Teraz Essun musi przebyć potworny, umierający teren. Bez słońca, czystej wody i  zaopatrzenia. Losy świata są jej najmniejszym zmartwieniem. Sama jest zdolna dokonać jego zniszczenia, jeśli tylko będzie to konieczne, by odzyskać córkę.

| listopad 2016 | 135 x 210 | ok. 544 s. |

N.K. JEMISIN | autorka fantastycznych opowiadań i powieści. Jej prace były nominowane do Hugo (trzykrotnie), Nebuli (czterokrotnie) i Word Fantasy Award (dwukrotnie). Zdobyła nagrodę Locusa za najlepszy debiut, a w 2016 roku przyznano jej nagrodę Hugo za Piątą porę roku. cena okładkowa:

39,90 zł


KATALOG SQN 2016

35 |

Godzina Wilka

okładka w przygotowaniu

W 1905 roku Wilno należy do Związku Wolnych Miast, obok Tallinu, Krakowa, Pragi i części Konstantynopola. Podczas szczytu państw w Wilnie ma miejsce pozornie nieznaczące morderstwo na starym cmentarzu – które okazuje się częścią skomplikowanej politycznej intrygi. Zaprowadzi ona głównego bohatera, legata Wolnego Miasta Wilna Antanasa Sidebrasa, aż do Nowowołyńska, gdzie dotrze… balonem. Alchemicy pilotują podniebne okręty, ciężko pracujący mechanicy opracowują skomplikowane automaty, a głęboko w lochach tajemnicze stowarzyszenia magów robią, co mogą, by stworzyć sztuczną inteligencję. Oto steampunk pełną parą!

| wiosna 2017 | 135 x 210 | ok. 400 s. |

ANDRIUS TAPINAS | Litewski pisarz science fiction oraz tłumacz. Godzina wilka jest jego pierwszą książką. Na język litewski przełożył między innymi Władcę pierścieni Tolkiena oraz książki Terry’ego Pratchetta. Prowadzi popularny program w litewskiej telewizji publicznej. Mieszka z żoną i dwójką dzieci w Wilnie.


okładka w przygotowaniu

okładka w przygotowaniu

| 36

Ninth City Burning | J. Patrick Black

Zebulon Finch | Daniel Kraus

Przeoczyliśmy ich nadejście. Całe miasta zniknęły w mgnieniu oka, pozostawiając tylko pył i gruz. Obca rasa przybyła, by zawłaszczyć Ziemię. Przynieśli ze sobą broń, z którą nie mogliśmy się mierzyć. Zdawało się, że nic ich nie powstrzyma. I wtedy dowiedzieliśmy się, że my też możemy korzystać z tej mocy. Ziemię trawi długa i wyniszczająca wojna. Nikt nie przypuszczał, że pięć wieków walk to zaledwie początek...

Zebulon Finch nigdy nie zapomni dnia 7 maja 1896 roku. To właśnie wtedy zginął zastrzelony na brzegu Jeziora Michigan, żeby po kilku minutach w niewyjaśniony sposób odzyskać życie. Nowe życie Zebulon rozpocznie od dołączenia do wędrownego cyrku. Później będzie szturchany i  nakłuwany przez naukowca obsesyjnie zafiksowanego na tajemnicach życia i śmierci. Stanie do walki w pierwszej wojnie światowej. Zmuszony zostanie uciekać przed swoimi koszmarami i ubóstwem z Nowego Jorku czasów wielkiego kryzysu. Będzie towarzyszył najpiękniejszej kobiecie w Hollywood. Miłość, nienawiść, nadzieja i terror – Zebulon doświadczy tego wszystkiego. Ale czy kiedykolwiek odnajdzie odkupienie?

| wiosna 2017 | 135 x 210 | ok. 500 s. |

| jesień 2017 | 135 x 210 | ok. 600 s. |


KATALOG SQN 2016

37 |

Lubisz książki SQN? Napisz do nas na adres katalog@wsqn.pl i odbierz 70% rabatu na dowolną książkę naszego wydawnictwa! Spiesz się, z promocji skorzysta tylko pierwszy 1000 osób! w w w.la bo tiga. p l


/wydawnictwosqn /wydawnictwosqn

/wydawnictwosqn

wydawnictwosqn

/sqnpublishing

Szukaj nas w social media!

KATALOG KSIĄŻEK FANTASTYCZNYCH 2016  

Prędzej czy później musiało się to stać. Zbyt wiele osób w wydawnictwie zbyt mocno siedziało w fantastyce, żeby zaledwie muskać powierzchnię...

KATALOG KSIĄŻEK FANTASTYCZNYCH 2016  

Prędzej czy później musiało się to stać. Zbyt wiele osób w wydawnictwie zbyt mocno siedziało w fantastyce, żeby zaledwie muskać powierzchnię...

Advertisement