Sport

nr 57, grudzień 2011

1/8 Pucharu Polski na stadionie w Aleksandrowie Kujawskim

Turniej tenisa

Drużyna „Orląt” przed meczem z III-ligową „Notecianką” wyprowadza zespół „Orląt” na prowadzenie, jest 3:2. Gra się jednak do końca. Gdy wszyscy kibice widzieli „Orlęta” w następnej rundzie Pucharu Polski

Na stadionie im. Zdzisława Kokowicza w Aleksandrowie Kuj. 26 listopada odbyła się kolejna runda 1/8 Pucharu Polski na szczeblu województwa. Gospodarz MZKS „Orlęta” Aleksandrów Kuj., lider klasy A podejmował III-ligową „Noteciankę” Pakość. Trener Sławomir Gawroński delegował pierwszej jedenastkę „Orląt” zawodników będących w najlepszej kondycji. Na boisko wybiegli: Tomasz Jonatowski, Łukasz Żywica, Marcin Brochocki, Łukasz Wesołowski, Tomasz Jakubiec, Krzysztof Mordziński, Mariusz Żywica, Mariusz Dembowski, Sylwester Kiełbasa, Szymon Brzeziński (kapitan), Arkadiusz Czajkowski. Mecz sędziował Mirosław Oparczyk z Bydgoszczy. Początek spotkania był bardzo obiecujący. Już w ósmej minucie bramkę dla „Orląt” strzela Szymon Brzeziński, a w trzydziestej szóstej po faulu na Brzezińskim z rzutu karnego bramkę zdobywa Marcin Brochocki. Zanosi się na

sensację. Z wynikiem 2:0 dla „Orląt” zawodnicy kończą pierwszą połowę meczu i zadowoleni schodzą do szatni. W drugiej połowie jest już gorzej. Po błędzie obrońcy Marcina Brochockiego, który sfaulował napastnika gości z rzutu karnego kontaktową bramkę w 74 minucie strzela Paweł Tabaczyński, wychowanek „Zawiszy” Bydgoszcz. Kilka chwil później, dokładnie w 80 minucie, ten sam zawodnik po strzale zza pola karnego zdobywa wyrównującą bramkę. Jest remis 2:2. Zmiana w drużynie „Orląt”. Boisko opuszcza Arkadiusz Czajkowski, a w jego miejsce wchodzi Robert Gradowski. Była to udana zmiana. W 87 minucie celnym strzałem

Przegrana po dogrywce Aleksandrowskie „Orlęta” o włos były od sprawienia sensacji. W kolejnej, jednej ósmej rundzie Pucharu Polski miały szansę wygrać z III-ligową Notecianką. Przegrały dopiero po dogrywce.

Nagrody otrzymują Szymon Brzeziński i Piotr Wrzeciono

w doliczonym czasie, 92 minucie meczu wyrównującego gola strzela grający trener zespołu Michał Nadolski. W tej sytuacji sędzia po upływie regulaminowego czasu gry zarządza dogrywkę 2 x 15 min. Tym razem szczęście sprzyja gościom. W 108 minucie spotkania bramkę po rykoszecie przewrotką strzela Paweł Krajewski i jest 4:3 dla Pakości. Takim tez wynikiem kończy się cały mecz. A tak do szczęścia było blisko. Cóż A klasowa drużyna przegrała z III-ligowcem. Na wyróżnienie w drużynie gospodarzy zasłużył bramkarz Tomasz Junatowski, który grając z kontuzją nie miał szans na obronienie czterej bramki.

Można pojeździć gokardami

Z pasją i determinacją W Aleksandrowie Kujawskim przy ulicy Szczygłowskiego od kilku miesięcy działa tor kartingowy Drift prowadzony przez firmę GOLKART Bogusław Gollus. Jak twierdzi właściciel, inicjatywa ta rodziła się w trudach organizacyjno-administracyjnych, lecz jest zwieńczeniem pasji motoryzacyjnej, zamiłowania do tego sportu oraz chęcią pokazania, że nawet nowatorskie i niekonwencjonalne pomysły mogą być wcielane w życie. Firma dysponuje obecnie ośmioma maszynami z silnikami hondy o pojemności 160 i 270 cm sześć. są szanse na uzupełnienie go w niedalekiej przyszłości o kolejne maszyny, m.in. dla najmłodszych oraz dwuosobową maszynę szkoleniową. W planach jest też zorganizowanie szkółki kartingowej dla chcących zagłębić zasady ruchu drogowego, tajniki poprawnej techniki jazdy gokartem wykazujących zaangażowanie i umiejętności.

- Rozważam, aby zimą zorganizować lodowisko, bo są ku temu dobre warunki - mówi Bogusław Gollus. - Urzeczywistnienie tego programu, przyznam dość ambitnego uzależnione będzie jednak od przychylność i decyzji władz miejskich. Wiosną zwróciłem się o przedłużenie dzierżawy tego terenu, który przypomnijmy stał przez lata nieużywany, ale radni

wstępnie nie wyrazili na to zgody. W tej sytuacji trudno wymagać, abym decydował się na ponoszenie dalszych nakładów. Potrzebna jest naprawa nawierzchni asfaltowej, uzupełnienie oznakowania pionowego i poziomego, oświetlenie i ogrodzenie terenu. Widzę tu możliwość i potrzebę zbudowania nowoczesnego placu zabaw dla dzieci oraz stworze-

Gokardy pojawiły się przy ul. Szczygłowskiego

23

Po zakończeniu meczu wicestarosta Paweł Betker wręczył nagrody dwom zawodnikom „Orląt”: Szymonowi Brzezińskiemu (strzelec największej liczby bramek w sezonie) oraz Piotrowi Wrzeciono (najmłodszy zawodnik). Zarząd MZKS „Orlęta” serdecznie dziękuje trenerowi Sławomirowi Gawrońskiemu, który mimo choroby dobrze przygotował zespół do gry i cały czas był razem z zawodnikami w rundzie jesiennej. Piłkarze, sztab szkoleniowy, zarząd klubu „Orlęta” dziękują wszystkim kibicom za doping podczas całej rundy jesiennej.

Tomasz Skibiński

nie obiektu rekreacyjno-edukacyjnego. Może powstać szkoła bezpiecznej jazdy i profesjonalny tor kartingowy z pomiarem czasu przejazdu, co poprawiło by atrakcyjność jazdy. Obecna umowa z miastem zwarta na krótki okres dzierżawy nie daje możliwości ubiegania się o środki zewnętrzne, które pomogłyby w realizacji tych planów. Na inwestycje potrzebne są bowiem znaczne środki. Warto wziąć pod uwagę fakt, że rozwój firmy oznacza nowe miejsca pracy. Z chwilą uruchomienia działalności zatrudniona została jedna osoba bezrobotna ze skierowania Powiatowego Urzędu Pracy. Tych miejsc może być więcej, bo ktoś przecież musi klientów obsługiwać. - Nie bez znaczenie powinien też być fakt, że nieruchomość ta w niedalekiej przyszłości może odzyskać dawną świetność, być miejscem zadbanym, gdzie można aktywnie, w zdrowej fair play rywalizacji uczyć się bezpiecznej jazdy, wykazywać nabytymi umiejętnościami. Nowoczesnego miasteczka ruchu drogowego w powiecie nie ma. Dlaczego taki obiekt nie może powstać w Aleksandrowie Kujawskim?

Działacze sportowi szkoły podstawowej nr 3, ogniska TKKF „Rywal” i Spółdzielni Mieszkaniowej zorganizowali turniej tenisa stołowego dziewcząt i chłopców z udziałem 24 zawodników. Wyniki: Dziewczęta. I – Oliwa Kotsikos, II – Ola Dembowska, III – Oliwa Gmińska, IV – Julia Danielak. Chłopcy do 11 lat: I - Oskar Żbikowski, II – Maciej Stodolny, III – Gabriel Błachowicz, IV – Krystian Zawół; Chłopcy powyżej 11 lat: I – Rafał Szymański, II – Jakub Wiśniewski, III – Kacper Jędrzejczak, IV – Kacper Sobierajski. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki. Turniej zorganizowali i przeprowadzili Elżbieta Brzoska i Henryk Wesołowski.

Dwa konkursy „Wspólnie zmieniamy oblicze osiedla, na którym mieszkamy”, to tytuł konkursu prowadzonego od lat z inicjatywy Komisji Społeczno-Mieszkaniowej Spółdzielni Mieszkaniowej. W Aleksandrowie Kujawskim. Chodzi o ocenę ukwiecenia balkonów oraz upiększenia terenów wokół bloków. Pod koniec listopada podsumowano tegoroczną edycję. Wyróżnionych zostało 45 osób. Ta sama komisja była organizatorem konkursu na hasło o ochronie przyrody. Wzięło w nim udział 40 uczniów szkoły nr 3. Wyróżniono 10 haseł, m.in. Oliwi Kępy z klasy IVb, Klaudii Grabowskiej z kl. IVb, Mariusz Grabowskiego z kl. IV b, Oliwi Kotsikos z kl. IVc, Luizy Czerwińskiej z kl. IVc. Dla uczestników przygotowano upominki. (hew)

„GAZETA ALEKSANDROWSKA” Wydawca: Wydawnictwo Kujawy www.kujawy.media.pl Adres kontakt.: ul. Słowackiego 8, 87-870 Aleksandrów Kuj., Redaktor naczelny Stanisław Białowąs tel. 600-15-68-05, t/fax 0-54 237-05-05 e-mail: stanislaw. bialowas@wp.pl