Page 1

HABER

YOZGAT

ABER

Cuma 20 Mart 2009

YOZGAT

GÜNLÜK SİYASİ GAZETE

Yaşlılar Haftaları kapsamında düzenlenen programda stres attılar

SENEDE 'BİR' GÜN Sosyal Hizmetler Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi, Esenli ve Alpaslan Türkeş Huzurevi’nde kalan yaşlılar unutulmadı. ‘Yaşlılar Haftası’ dolayısıyla organize edilen program sayesinde hem gönüllerince eğlenen, hem de aile özlemini Yozgat’a yön veren insanların ziyareti ile biraz olsun unutan yaşlılar, kısa süreli de olsa felekten bir gün yaşadılar.

Projeler görücüye çıkacak

SEVİNÇLERİ PAYLAŞTILAR

Sosyal Hizmetler Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde düzenlenen programa Vali Amir Çiçek, Belediye Başkan adayı Yusuf Başer, İl Emniyet Müdürü Ekrem Nalcı, bazı daire müdürleri katılarak yaşlı-

Gelin Doğalgaz Faturalarınızı Küçültelim

Isı Yalıtım Kalite Merkezi

212 92 54

ların bu mutluluğunu paylaştılar.

TOPLUMSAL SORUMLULUK

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından programın açılış konuşmasını yapan İl Sosyal Hizmetler Müdürü İsmail Doğan, her yıl, 18- 24 Mart tarihleri arasında çeşitli sosyal ve kültürel etkinliklerle "Yaşlılar Haftası" kutlandığını belirterek, "Her insan için değişik mana ve önem ifade eden yaşlılık, hayatın içerisinde

çok özel bir dönemidir. Yaşlılarımız dün ile bugün arasında köprü kuran, kültürümüzü ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan en değerli varlıklarımızdır. Yaşlılık dönemi itibar gerektirmektedir. Bu aynı zamanda bir minnet borcudur. Bizleri bugünlere ve geleceğe hazırlayan yaşlılarımız için hayatı kolaylaştırmak ve kimseye muhtaç olmadan yaşamalarını sağlamak devletimizin öncelikli görevleri arasındadır.

Unutmayın ki bir gün herkes yaşlanacaktır” dedi. Vali Amir Çiçek’in kısa ancak özlü konuşmasının ardından yaşlılar, Çocuk Yuvası ve Yetiştirme Yurdu Folklor ekiplerinin gösterileri eğlenirken, Çocuk Yuvası akrobasi grubunun yaptığı güzel hareketleri ilgi ile izleyip, il yöneticileriyle birlikte halay çektiler. Vali Çiçek, yaşlılara program sonrasında çeşitli hediyeler dağıttı.

yimpaş Yapı Market

Çimento, Her Türlü Isı Yalıtım Malzemeleri, Tuğla, Boya, Fayans, Kalebodur, Kiremit Onduline Seramik, Demir, çatı malzemeleri Vitrifiye, Banyo Dekorasyon, Nalburiye, Hırdavat, Banyo Dolap ve Aksesuarları, Duşakabin.

r ı d l ı y 30 lının t a g z o Y a d n ı n a y

KÖMÜR ÇEŞİTLERİ İthal Torbapak Güney Afrika Yerli Yeni Çeltek

Y ÇE EN İ L TE K

İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından organize edilen ‘Yaşlılar Haftası’ programı Sosyal Hizmetler Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Yozgat'ta Milli Eğitim Bakanlığı'nın Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu ile birlikte organize ettiği, ilköğretim okulu öğrencilerine yönelik matematik ve fen bilimleri dalında ‘Bu Benim Eserim’ proje yarışmasında 36 eser sergilenmeye değer bulundu. Yozgat merkez ve bağlı ilçelerindeki okullarda öğrenciler tarafından hazırlanan toplam bin 250 eser değerlendirilmeye alındı. Yapılan değerlendirme sonucunda 36 eserin sergilenmesi ve ödüllendirilmesi uygun bulundu. Belirlenen eserler Yozgat Kız Meslek Lisesi Salonu'nda 26 Mart tarihinde sergilenecek. Saat 10.00'da serginin açılışı yapıldıktan sonra, eser sahibi öğrencilere ödülleri verilecek. Boğazlıyan Ahmet Yörükoğlu İlköğretim Okulu öğrencilerinin yarışma için hazırladıkları 12 eserden 6'sının elemeyi geçmesi, okulda öğrenci ve öğretmenleri sevindirdi.

Medrese Mahallesi Adnan Menderes Bulvarı Ümran Apartmanı 9/A YOZGAT

0 354. 212 92 54 - 0 354. 212 17 78

Cuma 20 Mart 2009  

Kiremit Onduline çatı malzemeleri KÖMÜR ÇEŞİTLERİ İthal Torbapak Güney Afrika Yerli Yeni Çeltek Çimento, Her Türlü Isı Yalıtım Malzemeleri,...

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you