Piłka noşna, s. 26

Płomień jedynie zremisował w meczu z outsiderem

Juniorzy Victorii uznali wyşszość wicemistrzów kraju

Piłka noşna – IV liga, Victoria Września – SKP Słupca 2:3 (2:1)

Siły wyparowały W meczu z sąsiadem zza miedzy Victoria pokazała dwa oblicza. W efekcie zanotowała bolesną poraşkę.

Zgubione punkty Orzechowianie w ostatnim meczu tylko zremisowali z ni ej notowanym Or em Grzegorzew. W 19. min Robert Staszak pokona bramkarza Or a strza em g ow . Niestety, ju kilka chwil potem gospodarze doprowadzili do wyrównania. W 35. min, po uderzeniu Marka Olejniczaka z 16 metrów, Sparta ponownie wysz a na prowadzenie. Przez 10 minut po przerwie pi karze Sparty prze ywali obl enie w wykonaniu Or a. Potem sytuacj uda o si orzechowianom opanowa , co przynios o kilka szans strzeleckich. Go cie nie zdo ali zdoby trzeciej bramki. Sztuka ta uda a si gospodarzom, którzy gola na wag punkty zdobyli w 83. min. RC Orze Grzegorzew – Sparta 2:2 (1:2)

Leszek Nowacki

Pi karze trenera Aleksandra Stachowiaka pierwszy raz w tym sezonie pokazali si swoim kibicom. Powodem by remont boiska i zamontowanie chowanych zraszaczy. Trawy w przerwie nie polewano, za to na rozpalone g owy fanĂłw i tak wylano kube zimnej wody. Przez pierwszy kwadrans pojedynku z SKP S upca ton grze nadawali go cie. Wicelider stworzy sobie jedn kapitaln okazj do otwarcia wyniku, ale Tomasz Kubiak, by y pi karz Orlika Mi os aw, z kilku metrĂłw trafi pi k w Tobiasza Nowickiego. Po tym fakcie mecz si wyrĂłwna . K opoty s upeckiej obronie zacz stwarza Maciej Lisiecki. W 26. min za lini defensorĂłw pi k rzuci Mateusz Bigosi ski, Lisicecki dopad do niej, wykorzystuj c niezdecydowanie bramkarza, ale uderzy ma o precyzyjnie. Do odbitej pi ki dopad Maciej Matuszak i z kilku metrĂłw ulokowa j w siatce. Victoria nie cieszy a si d ugo z prowadzenia. W 36. min rzut wolny z 40 metrĂłw egzekwowa ekslechita Micha Goli ski. Pos a pi k w pole karne, tam min o si z ni

Po tym nieudanym wĹ›lizgu PaweĹ‚ ZieliĹ„ski otrzymaĹ‚ şóĹ‚tÄ… kartkÄ™. Ostatecznie na kolanach wylÄ…dowaĹ‚a teĹź Victoria Fot. LEN

Stachowiak stracił pracę!

kilku zawodnikĂłw, Tobiasz Nowicki nie zdo a w por zareagowa i futbolĂłwka po wysokim ko le trafi a w d ugi rĂłg naszej bramki. Pierwsza po owa zako czy a si jednak prowadzeniem wrze nian. W 43. min pod bramk rywali zap dzi si Wojciech Dederko, 19-letni stoper Victorii. Wymieni podania z Lisieckim, wyszed na pozycj i uderzy w krĂłtki rĂłg. O ile przy pierwszym golu bramkarz SKP poda Victorii palec, to przy drugim ju ca r k . Golkiper przepu ci pi k , ktĂłra ledwie si toczy a! W drugiej ods onie przez d ugi czas niewiele si dzia o. adnej ze stron nie uda o si stworzy klarownych sytuacji. W 73. min Goli ski wymieni z kolegami kilka poda i z ostrego k ta uderzy nie do obrony po d ugim rogu. S upczanie wyrĂłwnali i nie zamierzali poprzesta na podziale punktĂłw.

W rod dosz o do zmiany na stanowisku trenera pierwszego zespo u Victorii Wrze nia. Z funkcji zwolniony zosta Aleksander Stachowiak, a zast pi go Adam Topolski, by y szkoleniowiec Lecha Pozna . – Decyzj zarz du klubu, dzisiaj rozwi zana zostaje za porozumieniem stron umowa o prac z trenerem Stachowiakiem. Jego obowi zki przejmie trener Adam Topolski. Szersze informacje dotycz ce tego tematu przedstawi zarz d klubu w stosownym o wiadczeniu, w pó niejszym czasie – poinformowa prezes Victorii Eugeniusz Nowicki. – Oko o godz. 12.30 otrzyma em telefoniczn informacj od prezesa klubu o tym, e nie pe ni ju funkcji trenera pierwszego zespo u. Jestem zaskoczony podj t decyzj i sposobem, w jaki si o niej dowiedzia em – na gor co zaistnia sytuacj skomentowa trener Stachowiak. RC

12

pozycja po siedmiu meczach to nie to, czego oczekiwali kibice

Victoria próbowa a pój na wymian ciosów, ale przypomina a raczej s aniaj cego si na nogach boksera. Pi karze Stachowiaka oddychali r kawami i nie pomog y nawet cztery zmiany dokonane w krótkim odst pie czasu. Jedna sytuacja Matuszaka, w dodatku zmarnowana w kiepskim stylu, nie mog a wystraszy go ci. Na pi minut przed ko cem pojedynku lew stron urwa si Goli ski – wykorzystuj c mini cie si

z pi k dobrze do tego momentu graj cego Dederki – i uderzy z naro nika pola karnego. T. Nowicki zdo a sparowa pi k , ale najszybciej znalaz si przy niej Sebastian Jasiak, i bez problemu umie ci w siatce. Victorii nie by o sta na odpowied . Go cie wywie li z Wrze ni komplet punktów. – Do 70. minuty byli my lepszym zespo em, nie wykorzystali my swoich sytuacji, a pó niej opadli my z si . Rywale mieli w swoim sk adzie du indywidualno . Micha Goli ski zdoby dwie bramki, a trzeci wypracowa , mimo e przydzieli em mu zawodnika do indywidualnego krycia – ali si trener Stachowiak. Sk ad Victorii: T. Nowicki – Buczek, Przybylski, Dederko, Bigosi ki – B. Nowicki (80. Góralski), Hypki – Zieli ski, Groszkowski (70. Topolski), Matuszak (80. Witczak) – Lisiecki (84. Buczkowski).