Page 1

23-25.05.2014 WARSZAWA


Komiksy Hermanna kupisz w

sklep.gildia.pl


Wydawnictwo Komiksowe ma zaszczyt zaprosić na wydarzenia z udziałem legendarnego twórcy, Hermanna.

piątek / 23.05.2014 / godz. 15:00-16:30 Spotkanie z Autorem Instytut Romanistyki UW, ul. Dobra 55 (spotkanie w języku francuskim)

sobota / 24.05.2014 / godz. 10:00 Spotkanie z Autorem Festiwal Komiksowa Warszawa Targi Książki w Warszawie, Stadion Narodowy (tłumaczenie na język polski i migowy)

po spotkaniu Autor podpisuje komiksy

niedziela / 25.05.2014 / godz. 10:00 Druga sesja autografów Festiwal Komiksowa Warszawa Targi Książki w Warszawie, Stadion Narodowy


HERMANN urodził się 17.07.1938 roku w małej belgijskiej miejscowości Bévercé. Po wojnie jego rodzina przeniosła się do Brukseli, gdzie Hermann zdobył zawód stolarza. Jak się okazało, nie była to praca jego marzeń (jako stolarz pracował zaledwie 15 dni!), dlatego zatrudnił się w biurze architektonicznym, zaś wieczorowo studiował rysunek architektoniczny i dekorację wnętrz na Akademii Sztuk Pięknych w St Gilles, określanej mianem „polskiej dzielnicy” w Brukseli. W 1956 roku rodzina Hermanna wyemigrowała do Kanady. Tam również znalazł pracę w biurze architektonicznym, które zajmowało się projektowaniem wnętrz restauracji, jednak po czterech latach wrócił z matką do Belgii, gdzie skończył rozpoczęte przed wyjazdem studia. W 1964 roku Hermann ożenił się, a także zrealizował swoje pierwsze komiksy: „Histoire en able” i „Livreuse d’avions”. Popularność zdobył seriami komiksowymi „Comanche”, „Jeremiah” oraz „Wieże Bois-Maury”.


Wieże Bois-Maury to jedna z najwybitniejszych komiksowych serii przygodowych autorstwa belgijskiego twórcy Hermanna Huppena. Ukazywała się w latach 1984-1994 wzbudzając zachwyt miłośników historii obrazkowych i fanów twórczości Hermanna nie tylko we Francji, otrzymując liczne nagrody i wyróżnienia. Kontynuowana od 1998 roku pod tytułem Bois-Maury wychodzi nakładem wydawnictwa Glénat do dziś - najnowszy, piętnasty tom serii, ukazał się w maju 2012 roku. Osadzone w średniowiecznym anturażu, Wieże Bois-Maury określane są mianem historycznego fresku, w bardzo naturalistyczny sposób przybliżającego czasy, w których dzieje się akcja komiksu. Średniowiecze oczami Hermanna jest bardzo okrutne, lecz plastyczność jego ukazania sprawia, że trudno oderwać wzrok od kolejnych plansz każdego z tomów. Bohaterami serii są tak naprawdę ludzie pochodzący z różnych klas społecznych, a wśród nich biedni wieśniacy, pracowici ludzie różnych cechów rzemieślniczych, pobożni pielgrzymi, niezrozumiani przez społeczeństwo obłąkańcy, wędrowni rabusie i dumni rycerze. Postacią spinającą ich losy jest rycerz Aymar de Bois Maury. Aymar, rycerz o nieprzeciętnym męstwie i wielkim honorze, przemierza gościńce i bezdroża średniowiecznej Europy. Pozbawiony domu, poszukuje szansy na odzyskanie rodzinnych ziem i możliwości ponownego zobaczenia Wież Bois-Maury, które są „najpiękniejsze i najwyższe w całym świecie chrześcijańskim”... Przeczytaj więcej na www.wiezeboismaury.blogspot.com!


Nowa Ziemia, opustoszały i skuty lodem archipelag na północy Rosji, była przez wiele lat miejscem prób nuklearnych o straszliwej mocy. 40 lat później wojskowy patrol odkrywa w okolicy nieczynną bazę naukową. Chwilę później baza zaczyna niepokojąco tętnić życiem. Żołnierze dokonali przeskoku w czasie i znaleźli się pośród sowieckich naukowców, którzy dokonują potwornych eksperymentów na ludziach...


22-25

maja 2014

miejsce na reklamę FKW timof ma mi dosłać plakat.

w ramach V WARSZAWSKICH TARGÓW KSIĄŻKI STADION NARODOWY W WARSZAWIE


Komiks kupisz

w sklep.gildia.pl Wydawca:

Nasi partnerzy

Hermann w Polsce  

Legenda komiksu po raz pierwszy w Polsce!

Hermann w Polsce  

Legenda komiksu po raz pierwszy w Polsce!

Advertisement