Page 79

NOVINKA ŠVÉDSKÉ OBLEČENÍ PRO NEPŘÍZNIVÉ POČASÍ Odborníkem na třetí vrstvu dětského oblečení je švédská firma Didriksons 1913. Ta se specializuje na oblečení do deště, bláta, sněhu i větru. Vyhlášené jsou sety, které dětem umožňují hrát si venku bez ohledu na počasí, tak jak je to nutné ve Skandinávii (bez obav z nachlazení a promočení). Nabízejí také dětské fleecové mikiny i softshellové bundy. Vše v zajímavých, módních veselých barvách a vzorech. Didriksons, která začala s nepromokavým oblečením pro rybáře a lovce už v roce 1913, šije pro děti od 80 centimetrů.

ANKETNÍ OTÁZKA: 1. OBLÉKÁTE DĚTI DO TERMOPRÁDLA? 2. OD KOLIKA LET? PROČ JSTE S TÍM ZAČALA? JAK JSTE SPOKOJENÁ A MÁTE OBLÍBENOU ZNAČKU? SIMONA VYDROVÁ, MANAŽERKA, DVĚ DĚTI 1. MOJE STARŠÍ DCERA SE VELMI POTÍ, PROTO TERMOPRÁDLO NOSÍ A TO PŘI KAŽDÉM SPORTU. 2. PRVNÍ FUNKČNÍ OBLEČENÍ JSEM JÍ POŘÍDILA, KDYŽ MĚLA TŘI ROKY. VĚTŠINOU NAKUPUJI SYNTETICKÉ PRÁDLO, NYNÍ UVAŽUJI, ŽE DALŠÍ OBLEČENÍ JÍ POŘÍDÍM Z MERINO VLNY. NEMUSÍ SE TAK ČASTO PRÁT, COŽ JE VÝHODA, KDYŽ JSME NAPŘÍKLAD TÝDEN V ZIMĚ NA HORÁCH. MARKÉTA HAVELKOVÁ 1. S MANŽELEM TERMOPRÁDLO NOSÍME NEJEN NA SPORTOVNÍ AKTIVITY. OCEŇUJI NA NĚM, ŽE DÍTĚTI UMOŽNÍ VOLNOST POHYBU, RODIČE MAJÍ JISTOTU, ŽE NESTRÁDÁ ZIMOU ANI HORKEM. JE TO IDEÁLNÍ I TEĎ NA JARO, KDY JE POČASÍ NESTABILNÍ: MATKA POŘÁD ŘEŠÍ, JESTLI NENÍ MOC NEBO MÁLO OBLEČENÉ, ABY SE NEZPOTILO A PAK HO NÁSLEDNĚ NEOFOUKLO, TO JE PAK NA KAŠEL A RÝMU ZADĚLÁNO RAZ DVA! 2. DVOULETOU DCERU OBLÉKÁME DO MERINO VLNY UŽ OD MIMINKA. PRVNÍ BODY S PUNČOŠKAMI NOHAVICE S ŤAPKAMI MĚLA VE VELIKOSTI 74. NEDÁVNO JSME POŘÍDILI I FUNKČNÍ PRÁDLO Z POLYESTERU. TRIKO MÁ NAPŘ. I TU VÝHODU, ŽE JE DLOUHÉ A NEVY KASÁ SE LEHCE Z KALHOT.

www.sprint.cz

gh P eak Hig

Z JAKÝCH MATERIÁLŮ VYBÍRAT OBLEČENÍ Na trhu se objevuje spousta materiálů. Jak se v tom zorientovat a který se hodí na jaký sport? Kdy pro děti vybírat ze syntetiky a kdy z přírodních materiálů? 1. SYNTETIKA Nejmenší nasákavost má polyester, který se stal základem většiny syntetického prádla. Hojně se používá i polypropylen, má nepatrně vyšší nasákavost. Použití: je pro aerobní sporty, při nichž se děti hodně potí. Pozor na vhodné vlákno a vhodný úplet, sám materiál funkčnost textilie nezaručí! Po skončení sportu by se zpocené dítě mělo co nejrychleji převléci do suchého. Vlhké triko sice uschne rychleji než třeba bavlna, může ale nebezpečně ochlazovat dětské tělo. 2. FUNKČNÍ PRÁDLO ZE SYNTETIKY DO TEPLÝCH DNŮ I tohle výrobci nabízejí. Má zpravidla co největší transportní schopnosti (odvod potu od těla) a nižší termoizolační vlastnosti, aby působilo „chladivě“. Vhodným materiálem je například polyester s hexalobálním vláknem (šestilaločným), který výborně roznáší vlhkost po povrchu vlákna. Ze známých vláken je to například Coolmax Fresh, který je víc obohacen o ionty stříbra pro zpomalení růstu bakterií a tím tvorby zápachu. 3. MERINO VLNA „Dítě se v ní nepřehřívá, v zimě je chráněno před nepříjemným chladem,“ říká David Chovanec, který zastupuje Icebreaker, firmu šijící z merino vlny. Je vhodná pro chladnější dny. Plusy: Je příjemná na nošení. Přirozené antibakteriální účinky brání vzniku nepříjemného zápachu a oblečení se nemusí tak často prát. Jde také o psychologicky přijatelnější materiál: není z ropy. Minusy: Není vhodná na běhání, sporty či závody, kde se dítě dlouho a intenzivně potí. Použití: turistika, lyžování, výlet na kole, na závod už ovšem ne. 4. BAMBUSOVÁ VLÁKNA Velká novinka – oblečení z bambusových vláken. Plusy: je na omak příjemnější než vlna a všechna syntetika, za sucha dobře tepelně izoluje. Minusy: musí zůstat suché! Vlákna hodně sají vodu a oblečení je proto dlouho mokré, oproti ostatnímu termoprádlu hůře schne. Použití: hodí se například pro děti po sportu či na klidnější aktivity.

A

CEN

2 445

BATOH HIGH PEAK SHERPA 45+10

Trekový batoh s výbornou ventilací zad, 2prostorový, 6 bočních kapes, posuvné popruhy dle výšky postavy, možnost zvětšení zákl. objemu o 10 l, příprava pro HydroSystém, váha 2025 g, kompresní boční popruhy, pláštěnka.

A

CEN

1 946

SPACÍ PYTEL HIGH PEAK SCORPIO 1300 M

Lehký třísezonní spacák. Pravý / levý zip. ROZMĚR: 82(52)x 210 cm VÁHA: 1 250 g MATERIÁL: vnější 100% Nylon 40D 225T MicroRipStop, vnitřní 100% Nylon 40D 225T MicroRipStop VÝPLŇ: Duraloft 3D Spiral 100% Polyester vlákno

A

CEN

Kč 1 303

STAN HIGH PEAK KANSAS 3

Lehký kempingový stan pro 3 osoby, jednoplášťový, podlepené švy, výborná ventilace, tyče FG 7,9 mm. VODNÍ SLOUPEC: 1 000 m VÁHA: 2,9 kg ROZMĚRY: 200x210 cm+70 cm předsíň, výška 120 cm BARVA: tm. olivová

79

WILD CAT 04 - léto 2010  

Outdoorový časopis pro holky - cyklistika, běh, turistika, lyžování, in-line

Advertisement