Page 70

ÖÈËßÈÍÒÏÈÑÀÓÈÎÍ

Trip KOLEM MASÍVU SELLA SE TOHO V LÉTĚ BUDE DÍT OPRAVDU HODNĚ. PRO CYKLISTKY POHODÁŘKY

KDE SE UBYTOVAT?

DOLOMITY NA VLASTNÍ PĚST

Jako bikerky se můžete těšit na vstřícné podmínky a skutečně osobní přístup. V zařízeních Mountainbike Südtirol na vás čeká nabídka služeb speciálně pro příznivce tohoto sportu. Celkem 21 členských zařízení, která jsou rozeseta po celém Jižním Tyrolsku, nabízí ubytování a služby všech kategorií – od útulného penzionu až po špičkový čtyřhvězdičkový luxus. Můžete si tu vypůjčit kvalitní kolo, mapy cyklistických tras nebo GPS navigaci. Místní průvodci vám také kdykoli pomohou navrhnout optimální trasu. Uzamykatelné stojany, nářadí nebo náhradní díly – to vše můžete používat bez omezení. A pokud nemáte chuť postarat se o servis vašeho kola samy, můžete využít odborných služeb partnerských bikeshopů. Pokud se chystáte s tímto fascinujícím sportem teprve začít, můžete využít širokou nabídku kurzů správné bikerské techniky. Když účastník kurzu získá jistotu nad nově nabytými dovednostmi, může se zúčastnit některé ze speciálních túr pro začátečníky, které probíhají třikrát týdně a které vedou profesionální MTB průvodci. Své zážitky a dojmy pak mohou účastníci prodiskutovat v rámci odpoledního vyváženého, ale přesto vydatného bufetu.

Zkušené bikerky mohou objevovat Dolomity samozřejmě i na vlastní pěst. Prázdninové oblasti Alta Badia, Val Gardena, Hochpustertal (Alta Pusteria), Kronplatz (Plan de Corones) či Seiser Alm (Alpe di Siusi) nabízejí široký výběr skvělých cyklistických tras uprostřed dolomitských velikánů. Zajímavé cyklistické tipy najdete na webových stránkách jednotlivých oblastí.

Další informace najdete na: WWW.BIKEHOTELSUEDTIROL.COM

70

600 km údolních cyklostezek zaručuje, že v Jižním Tyrolsku najdou vhodnou trasu i cyklistky spíše sváteční. Pokud nikam nespěcháte ani se neženete za sportovními výkony, ale naopak si chcete užívat nádherné panorama, jsou tyto trasy určeny právě vám. Projíždět oblastí Vinschgau (Val Venosta) znamená projíždět jablečnými sady na úpatí ohromných sněhem pokrytých horských velikánů a také středověkými vesničkami. Pokud si tento zážitek nechcete nechat ujít, doporučujeme kartu Eventcard: cena 16 EUR pro dospělé a 8 EUR pro děti a mládež do 16 let zahrnuje celodenní jízdenku na trase Bozen (Bolzano) – Meran (Merano) – Mals (Malles) a zapůjčení jízdního kola včetně přilby. Můžete tak libovolně kombinovat přejezdy na kole nebo vlakem. V oblastech Kronplatz a Hochpustertal funguje kyvadlová doprava, která vás pohodlně přepraví, kamkoliv si budete přát. Biketaxi vás i s kolem dopraví na požadovaný výchozí bod a vy se potom vlastními silami vracíte zpět po značených trasách. Nemusíte mít vůbec strach, že byste se mohly ztratit – k dispozici jsou detailní popisy trasy a na trase samotné najdete také tipy na návštěvu různých pamětihodností. Více informací naleznete na www.sportrent.it nebo v informačních střediscích oblasti, kde vám ochotně poradí.

WILD CAT 04 - léto 2010  

Outdoorový časopis pro holky - cyklistika, běh, turistika, lyžování, in-line

Advertisement