Page 42

NEJEN

ÖÈËßÅÎÂÔÒ

Trip

MOUNTAIN BIKE

BRIXENTAL – HOHE SALVE

TEXT: KATKA SOBOTKOVÁ

FOTO: LUBOŠ SUŠILA

Oblast rakouského Brixentalu je známá hlavně zimními radovánkami, ale nás lákalo objevit kouzlo této oblasti z pohledu MTB ježdění. Nejznámějším epicentrem tohoto regionu je známé a prominentní středisko Kitzbühel, my jsme ale zakotvili blíže k dominantnímu vrcholku Hohe Salve, v městečku Hopfgarten. A odtud jsme vyráželi na pestré výlety.

42

DO KOPCŮ ČI ÚDOLÍM

JAK ZAUJMOUT RATOLESTI

V okolí Hohe Salve, kam patří vedle města Hopfgarten ještě Wörgl, Itter, Kirchbichl, Angerberg, Kelchsau, Marianstein a Angath, je spousta možností, jak se vyřádit na kole. Týden nestačí na to, abyste vše mohly vyzkoušet a objevit. Můžete zdolávat kopce s výhledy na Wilder Kaiser, nebo využít pohodové cyklostezky, které prochází celým údolím. Celá oblast je doslova protkaná cyklostezkami a traily různých náročností i délek. Stezky v údolí jsou také výborné pro in-line bruslení. Jsou dlouhé, bez překážek a kopců, takže si to můžete svištět o sto šest. Vzhledem k tomu, že jde o lyžařskou oblast, vede snad na každý kopec kabinková lanovka a mnoho z nich vás v létě nahoru vytáhne i s kolem. Můžete tak ušetřit síly na parádní singletracky anebo toho stihnout projet za jeden den víc.

Další výhodou této oblasti jsou perfektní možnosti, jak zabavit anebo nalákat děti k radostnému pohybu v horách. Na kopcích jsou připraveny různé zábavné a naučné trasy, u restaurací malé zvířecí farmy, které děti baví, a hlavně si ani neuvědomují, že šlapou pěkně po svých, protože jsou zvědavé, co bude na další zastávce.

TRASA PRO DĚTI Začátek trasy: Hopfgarten Převýšení: 180 m Délka trasy: 15 km Obtížnost: velmi lehká Časová náročnost: cca 1,5 h Z HOPFGARTENU PO BRIXENTALSKÉ CYKLOSTEZCE PŘES HASLAU K VODNÍ ELEKTRÁRNĚ A ODSUD ÚDOLÍM PODÉL ŘEKY WINDAUER ACHE DO RETTENBACHU A STEJNOU CESTOU ZPĚT. Trasa vede po cyklostezce údolím, její první polovina vede mírně do kopce. Návrat je potom logicky z kopce. Na obrátce doporučujeme nabrat síly pro zpáteční cestu občerstvením v restauraci Jägerhäusl v Rettenbachu.

TRASA PRO SILNIČKU Začátek trasy: Hopfgarten Převýšení: 580 m Délka trasy: 63 km Obtížnost: středně těžká Časová náročnost: cca 3–4 h

KDE SE PŘIUČIT TECHNICE JÍZDY OD TĚCH NEJLEPŠÍCH

HOPFGARTEN – BRUCKHÄUSL – WÖRGL – STEINBRUCH – GASTEIN – KIRCHBICHL – MARIASTEIN – BREITENBACH – KRAMSACH – RATTENBERG – WÖRGL – BRUCKHÄUSEL – HOPFGARTEN

Pokud si nejste jisté v terénu nebo byste rády poznaly trasy, které samy v mapě nenajdete, zajděte se podívat do tréninkového centra Bike academy (www.bikeacademy.at) a najměte si jednoho z místních průvodců, který vám ukáže to nejlepší, aniž byste musely neustále zastavovat a ztrácet čas blouděním nebo hledáním těch správných trailů v mapě.

Tato trasa je přímo dělaná pro vaši silničku a fyzičku. Není příliš náročná a nečeká vás žádné veliké stoupání, i když zadarmo také není. Když dorazíte k Breitenbachu, dostanete se odtud k jezerům Reintalersee a Krummsee, kde si můžete udělat pauzu, případně se i osvěžit v jezeře. Zastávku můžete udělat také v nejmenším městečku Rakouska Rattenberg.

WILD CAT 04 - léto 2010  

Outdoorový časopis pro holky - cyklistika, běh, turistika, lyžování, in-line

Advertisement