Page 33

IRINA KALENTIEVA XC WORLD CHAMPION 2009 winner with Northwave shoes

SLOVO ODBORNÍKA Se silniční cyklistikou je podobně jako s cyklistikou horskou možno začít v jakémkoliv věku – ostatně minimálně polovina aktivních hobby cyklistů začíná daleko po třicítce. Pokud jste před cyklistikou provozovaly některý jiný sport, budete mít do začátku nespornou výhodu, po roce pilného tréninku budou vstupní podmínky zapomenuty a bude rozhodovat hlavně současná kvalita (nikoliv nutně kvantita) cyklistické přípravy. S TRENÉREM? Ať už se silniční cyklistikou právě začínáte, či jste zkušená „borka“, vaše čest a image vůbec neutrpí, pokud navážete spolupráci s některým z komerčních cyklistických trenérů. Především vám pomůže zabránit nejčastější tréninkové chybě, tedy tréninku v hurá stylu, přehnané intenzitě i objemu neodpovídajícímu úrovni trénovanosti i fyziologickým zákonitostem. Pomůže vám také optimalizovat tréninkové zatížení tak, abyste nejen výkonnostně rostly a nepřetrénovaly se, ale přitom se ani nerozešly s partnerem, ani si nezpůsobily konflikty v zaměstnání.

Northwave.

Cycling DNA.

DOBA JE MODERNÍ Tréninková spolupráce dnes již obvykle probíhá po internetu, přes speciální k tomu určené stránky, kde najdete nejen svůj tréninkový plán a další podpůrné informace, ale také chatovací rozhraní, přes které můžete všechny své úspěchy i zádrhele s trenérem probrat. Plán je sestavován podle vašeho časového rozvrhu a také není do kamene tesaný – trenér ho podle vašich podmínek i aktuálního stavu upraví. Někteří trenéři nabízejí i variantu, při které se on-line spolupráce kombinuje s pravidelnými konzultačními schůzkami. (Více na www.ondrej-vojtechovsky.cz)

POZVÁNKA NA QRC Chcete si vyzkoušet silniční závody? Bernard Quick Race Cup je nový seriál krátkých závodů ve Středočeském kraji. Jedná se především o časovky, ale najdete zde i jednu časovku z kopce a také velmi atraktivní sprinty, které budou mít stejnou formu jako sprinty lyžařské. Charakter závodů dává šanci uspět a zazávodit si i těm, kteří zatím nemají ani tisíce najetých kilometrů, ani zkušenosti z desítek závodních klání. Sponzoři věnovali mnoho zajímavých cen a navíc jednu exkluzivně pro ženy – celková vítězka poháru získá roční tréninkové vedení zcela zdarma.

DEVINE JERSEY

DEVINE JERSEY. Linie vytvorˇ ená pro ženy, které chteˇjí vypadat dobrˇ e a zárovenˇ požadují dokonalou funkcˇnost používaných produktu˚. Trˇi druhy dresu˚ (s krátkým rukávem, bez rukávu˚ nebo s dlouhým rukávem) mohou být doplneˇny kratasy nebo 3/4 kalhotami ve trˇech ru˚ zných barevných variantách. Oblecˇení má decentní design, velmi ženský strˇih, je pohodlné a zárovenˇ funkcˇní. Díky použitému materiálu Multilight je prodyšné a pomáhá udržet konstatní teˇlesnou teplotu beˇhem sportovního výkonu. Northwave: DNA teˇch, kterˇí mají kolo v krvi.

lomtrading.cz FOTO: SCOTT

WILD CAT 04 - léto 2010  

Outdoorový časopis pro holky - cyklistika, běh, turistika, lyžování, in-line

Advertisement