Page 7

motoryzacja

NOWA WARSZAWA Z MOCNYM KOPEM

Dwóch młodych designerów pracuje nad projektem następczyni kultowego samochodu w formie luksusowej limuzyny. Wygląda jak batmobil. Ma być luksusowa i elegancka, a pod maską będzie skrywać ponad 450 koni. Pomysł stworzenia następcy samochodu Warszawa narodził się w głowach dwóch Wrocławian Michała Koziołka i Michała Puchalskiego, do których dołączył Adam Mally. Michał Koziołek studiuje architekturę i uczy rysunku, a samochodami interesuje się od dziecka. Na pomysł zmodernizowania kultowej marki po raz pierwszy wpadł na początku 2012 roku, wtedy postanowił przygotować nowy model syreny, specjalnie na mistrzostwa Euro. Plany związane z modelem Warszawy robią naprawdę wrażenie. Samochód, który powstaje na razie na biur-

Designer zaczął pracę nad koncepcją samochodu na początku listopada 2012 roku w swojej pracowni Cardesign&Art. Bazuje na Chryslerze 300C ze względu na jego cenione silnik i płytę podłogową. Efekt? Są już gotowe dwa projekty nowej warszawy, a lada moment Paweł Koziołek stworzy modele trójwymiarowe.

ku kreślarskim Michała, ma mieć silnik V8 Hemi o pojemności 5,7 l, 500 koni mechanicznych pod maską i wyglądać nieco jak batmobil. Jego waga osiągnie 1700 kg. - To będzie mała rakieta, wewnątrz której ma królować przepych. Taka limuzyna z mocnym kopem - śmieje się Michał Koziołek. - Jeśli kogoś nie będzie stać na Bentleya, może zawsze sprawić sobie nowy model Warszawy. W dodatku usiądzie za kierownicą następczyni żywej legendy - podkreśla nie bez dumy. Powstać ma łącznie cztery albo pięć projektów nowej Warszawy. Który będzie ostatecznym wzorem dla inżynierów, zdecydują w styczniu przyszłego roku internauci w głosowaniu na stronie na Facebooku pt. „New Warsaw”. Na budowę samochodu potrzeba około 250 tys. zł, choć prace będą mogły ruszyć gdy uzbiera się już 1/3 kwoty.  (red)

weź to # styczeń/luty 2013

7

Weź to  

styczeń/luty 2013

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you