Page 1

Weź to bezpłatny magazyn life&style regionu

PLAYLISTA CZESŁAWA MOZILA

str.15

str. 4-5

listopad 2012

GLAMOUR NA ZAMKU str.10-11


KAMPANIA REKLAMOWA NA CAŁĄ STRONĘ

JUŻ OD

1000 zadzwoń!

tel. 696 362 052 reklama@wezto.com.pl

2

weź to # listopad 2012

yle jedyny magazyn life&st w regionie


listopad 2012

weź to

listopad 2012

weź to posłuchaj weź to zobacz

strony 17-22

JASTRZĘBIE ZDRÓJ

w numerze:

PARTNERZY:

O_seksie z_Tomaszem_Kotem_4-5 Kabaret_Młodych_Panów i_przepis_na_kurczaka_8-9 Glamour_na_Zamku_10-11 Metamorfozy_12 Playlista_Czesława_Mozila_15 Recenzja_przed_premierą_25

WEŹ TO bezpłatny magazyn subregionu zachodniego Redakcja „Weź to”:

magazyn@wezto.com.pl tel. kom. 784 347 283 reklama

Biuro ds. promocji i marketingu Joanna Wolny reklama@wezto.com.pl tel. kom. 696 362 052

Reklama wideo już od 700 zł!

Dystrybucja: Agencja Kwadrat tel. kom. 728 337 310 NAKŁADL: 5000 egzemplarzy Wydawca: Eye Group Media weź to # listopad 2012

3


O SEKSIE Z Ekskuzywny wywiad dla magazynu Weź to „Myślałem, że to zbyt delikatna sprawa” Znany aktor wystąpił ze swoim spektaklem „Sex Guru” w Miejskim Ośrodku Kultury w Jastzębiu Zdroju 29 września. By zobaczyć Tomasza Kota „w akcji” przyszły prawdziwe tłumy. Publiczność szybko podjęła grę z aktorem i spektakl przerodził się w prawdziwe show. Po występie Tomasza Kota spotkaliśmy z nim w jego garderobie, gdzie udzielił nam jedynego wywiadu.

jest bardziej takim biologiem, a ja pomyślałem, że jak troszeczkę pominiemy tą naturę biologiczną i porozmawiamy o nas, o ludziach, jeśli postaram się opowiedzieć to z jakimś wdziękiem, nie obrażając nikogo, nie poruszając tematów religijnych, nie naruszając tabu, to może to wypalić. To jest po prostu rozmowa o seksie, o fizyczności, ale też o nas jako ludziach.

Nie dla biologii, nie dla fizjologii, czy to taka próba dostosowania do polskich realiów? Nie. To jest bardziej spowodowane moją naturą. Taki jestem, wolę być człoTomasz Kot: Przede wszystkim wiekiem niż jest olbrzymia ciekawość tego tematu. Przedstawienie stało się wielkim sukcesem, bilety się sprzedają, wszędzie mamy komplety. W Poznaniu np. zagrałem raz, a okazało się, że był taki popyt, że zagraliśmy tam jeszcze trzy razy. Owszem, bałem się strasznie, jak mi to zaproponowano, pomyślałem, że to może nie jest ten moment, że to zbyt delikatna sprawa, żeby o tym tak rozmawiać. Producentka wtedy zaprponowała, żebyśmy pojechali zobaczyć ten spektakl do Londynu, i widziałem taką determinację, że pomyślałem „ok, zobaczymy”, i polecieliśmy... Momentami jest sporo zmian w stosunku do pierwowzoru. Takie miałem założenie od początku, że będę to prowadział nie wulgarnie, nie dosłownie i nie biologicznie. Autor tego tekstu Red: Dwie godziny opowiadnia o seksie. Czy w kraju nad Wisłą, gdzie ciągle mamy duże tabu w tej sferze publiczność jest gotowa na taki spektakl. Co może Pan powiedzieć pół roku od premiery?

4

weź to # listopad 2012

udawać jakiegoś super specjalistę. Na początku zastrzegam, że jeśli jestem specjalistą, to specjalistą od niezadowolenia seksualnego. To jest żart, to jest konwencja, ale w tej konwencji mieszczą się prawdziwe dane statystyczne i  prawdziwe inforamcje, i często słyszę takie głosy, że to momentami pełni jakąś funkcję i edukacyjną, i ośmiela ludzi. Poza tym, fajnie mieć tą swiadomość, że się ludzi rozśmiesza. Właśnie, tylko rozśmiesza, czy seks guru ma też ambicje, żeby nauczyć


TOMASZEM KOTEM Polaków zadowolenia z życia sek- neutralnych, ogólnych pytań, np. sualnego lub to życie seksualne „czy mają państwo udane życie Polaków poprawić? seksualne”, jest jeszcze ok, ale już np. pytanie o menstruację czasaAbsolutnie nie. Nie mam takiego mi wywołuje absolutną ciszę, no i zamiaru. Pomyślałem sobie tak, to wtedy jest problem. Jak pada pyjest sprytnie napisany tekst, ma tanie, a publiczność nie reaguje, to sprytne figury retoryczne, które czasami muszę się nieźle nagimsprawiają, że za każdym razem na nastykować. Są jeszcze inne sytupewne pytania, które powtarzam acje. Zdarza się czasami, że kiedy w każdym mieście, ludzie identycz- przyjeżdżam do mniejszego miasta nie odpowiadają. To jest niesamo- na publiczności siedzi prezydent wite. To nie sprawia, że ja się czuję czy władze miasta i też czasami jako jakiś edukator, ktoś, kto wie można wyczuć pewne skrępowanie. lepiej. To jest taki tekst, który się Różnice oczywiście pojawiają się po prostu fajnie gada. np. przy temacie homseksualizmu. W większych miastach komunikat A jakie było najbardziej zaskaku- o związkach homoseksualnych nie jące pytanie, które padło ze stro- wzbudza już takiego śmiechu jak ny publiczności? w mniejszych. One się zawsze pojawiają, zawsze pojawiają się jakieś kurioza. Bardziej jednak pamiętam publiczność, jakieś sytuacje niż konkretne pytania. Pamiętam np. przedstawienie w Warszawie, kiedy w tej pierwszej części, gdy zahaczam o zdrady, co na ogół wywołuje śmiech na sali,tym razem cała sala milczała, było tak poważnie. I w drugiej części, kiedy publiczność zadaje pytania, okazuje się, ze mam 90% pytań o zdradę. Czytam te pytania: „dlaczego kobiety zdradzają”, „dlaczego mężczyźni zdradzają”- i myślę sobie, jakich ja mam nieszczęśliwych ludzi na widowni. Spektakl jeździ po całej Polsce, czy jest jakaś rejonizacja, jeśli idzie o sferę seksu? Czy publiczność reaguje tak samo w dużych i małych miastach?

takiej seksualnej mapie Polski? Fantastycznie. Pierwsza część jest neutralna. W pierwszej części mam takie dwa pytania: ciekawe czy się przesiądą i ciekawe czy będą się śmiać w tych newralgicznych punktach. Przy którymś pytaniu, widać było te reakcje, i myślę sobie „super”. Tak się czułem jak w dużym mieście. Ta współpraca widowni mnie bardzo miło zaskoczyła.

Spektakl jest nietypowy. Wymaga ciągłej interakcji z widzem. Czy to dla Pana aktorskie wyzwanie? To jest duże wyzwanie. To jest ta powierzchnia czwartej ściany. Cały czas się zwracam bezpośrednio do widzów, uwzlędniam widownię, ale gram na specyficznym polu do czwartej ściany. Są takie przedstawienia, kiedy jestem wymięty, wykręcony percepcyjnie, nie jestem w stanie funkcjonować, ale za każdym razem wiem, że jak zaczynam przedstwienie to coś ciekawego się zdarzy, padnie jakieś ciekawe pytanie. I mówię to autentycznie, bez fałszywej kokieterii. Ja to traktuję strasznie personalnie, nie jest to tak, że przyjeżdżam, robię swoje, pakuję się i wyjeżdżam. Zawsze wiem, że spotkam 400 nowych osób, a ten wstęp prowokuje do jakichś autentycznych reakcji, ktoś się nagle zaśmieje, i to jest fajne. Strasznie doceniam, jak ktoś np. zabierze mi puentę, wejdzie w słowo, bo tak też się zdarza.

Z tym jest akurat różnie. Tu byłem zaskoczony [na przedstawieniu w Jastrzębiu - przyp. red.], bo kiedy wyjeżdżamy gdzieś to zawsze jest takie ryzyko, że nikt nie będzie współpracować. W przypadku A jak jastrzębianie wyglądają na

weź to # listopad 2012

5


biznes

GALERIA KARUZELA

ZA MIESIĄC RUSZA BUDOWA Większość powierzchni galerii została już wynajęta Firma Retail Concept jest już w trakcie wyboru głównego wykonawcy budowy wodzisławskiej galerii. Roboty mają ruszyć za około miesiąc. – Zakończenie inwestycji zaplanowaliśmy na koniec przyszłego roku. W galerii miejsca wystarczy na 22 sklepy – mówi Marceli Maćkiewicz, obsługujący projekt Galerii Karuzela. Centrum handlowe powstanie u zbiegu ulic Witosa i Towarowej. W sumie do wynajęcia będzie 6280 mkw. – Większość miejsc zostało już wynajętych. W tym momencie możemy jedynie zdradzić takie podmioty jak Reserved, RTV Euro AGD, Mohito, Cropp, House – przyznaje Maćkiewicz. Do wynajęcia pozostało jeszcze kilka mniejszych powierzchni. (rob)

Telewizor LG 37’’ LED 3D 37LM611s

1899 zł

W Galerii Karuzela pojawią się takie marki jak: Biedronka, RTV Euro AGD, Reserved, Cropp, House, Mohito, CCC, Deichmann, Rossmann, Pepco.

Pralka Beko

WMB 51011 PLF 1000 obr/min

790 zł ul. 1 Maja 25 tel. 032 47 62 822 Jastrzębie Zdrój kom. 0 609 717 587

www.avansjastrzebie.pl

6

transport na terenie Jastrzębie Zdrój bezpłatny weź to # listopad 2012


ZNANE MARKI I WYGODA Coraz więcej galerii handlowych Mająca powstać Galeria Karuzela to kolejna galeria handlowa w naszym regionie. Aktualnie największe galerie sytuują się w Rybniku (Focus Mall, Plaza) oraz w Jastrzębiu Zdroju (Galeria Jastrzębie). Pierwszą galerią wybudowaną w naszym regionie była rybnicka Plaza o powierzchni 41 tys. mkw. W niedługim czasie kilkaset metrów dalej powstała galeria Focus Mall o powierzchni 42 tys. mkw. Gdzie leży sukces podobnych centrów handlowych? Eksperci nie mają wątpliwości, że to, co przyciąga tysiące konsumentów, to kilka prostych faktów: na skumulowanej powierzchni znajdziemy większość znanych marek, możemy zarówno zrobić zakupy, jak i wypocząć. Dzisiaj praktycznie każde większe miasto posiada galerię handlową. Także w Raciborzu już powstały galerie o nieco mniejszej powierzchni. Jedynym miastem, gdzie nie znajdziemy podobnego centrum handlowego są Żory. W minionym roku miasto wystawiło na przetarg jedną z większych działek w mieście, ostatecznie teren został kupiony przez miejską spółkę wodociągową. W tym roku głośno także było o sprawie galerii Focus Mall z Rybnika, której właściciel ogłosił upadłość w styczniu. Okazało się, że szybko znalazł się kolejny inwestor. Nowym właścicielem galerii stała się firma Aviva Investors.

Stanisław Szendlak socjolog, prof. Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu

Dlaczego lubimy galerie? Po pierwsze, Polacy lubią gdzieś „zwyczajnie pobyć” i dlatego galerie handlowe wygrywają z ofertą kulturalną, czy innymi miejscami, w których nie da się zwyczajnie posiedzieć czy połazić i, pałaszując gofra, poobserwować sobie innych ludzi. W galeriach można pobyć niczego specjalnego nie robiąc - konsumując, popatrując na wystawy i po prostu łażąc w tę i z powrotem. Dlatego toczy się tam polskie życie weekendowe i popołudniowe. Trzeba też wiedzieć, że Polacy, zwłaszcza ci zapracowani, nie mają specjalnie wiele czasu wolnego. A skoro czasu mają niewiele, starają się kumulować wszystkie możliwe doznania rozrywkowe w jednym miejscu i w jednym, możliwie krótkim, czasie. Zaś w  galeriach mamy skumulowane przestrzenie gastronomiczne, puby, ścieżki zdrowia, bilard, place zabaw dla dzieci, kino wieloekranowe no i butiki, sklepy, usługi. Przyjemna dla zmysłów kumulacja: wszystko i w krótkim czasie.

weź to # listopad 2012

7


weź to na ząb

8

weź to # listopad 2012


Dla Czytelników “Weź to”

Tikka z kurczakiem wg. Kabaretu

Młodych Panów

Na pięć porcji - żeby starczyło dla każdego. 1 łyżeczka drobno posiekanego świeżego korzenia imbiru 1 zmiażdżony ząbek czosnku 1/2 łyżeczki mielonej kolendry 1/2 łyżeczki mielonego kminu 1 łyżeczka chili w proszku 3 stołowe łyżki jogurtu naturalnego 1 łyżeczka soli 2 łyżki stołowe soku z cytryny kilka kropli czerwonego barwnika spożywczego (tutaj dowolność) 1 łyżka stołowa przecieru pomidorowego 1,5 kg mięsa z piersi kurczaka, bez skóry i bez kości 1 skrojona w piórka cebula 3 łyżki stołowe oleju 1 cytryna pokrojona w ósemki (do przybrania) 10 liści sałaty (do podania)

Teraz wszystko po kolei, co i jak: 1. W dużej, ładnej (bo lubimy, jak jest ładnie) szklanej misce, łączymy nasze śmieszne, na swój sposób, przyprawy: imbir, czosnek, kolendrę, kmin oraz chili. Bez nich nie ma zabawy i pozbawiamy naszą potrawę tego, co najlepsze. Pamiętajmy - nie kurczak tutaj jest najważniejszy!!! 2. Do przypraw należy wlać jogurt i sok z cytryny. Sól, przecier pomidorowy i barwnik spożywczy (jeżeli nie mamy barwnika, to kurczak będzie miał kolor kurczaka, a lepiej jak jest małym Indianinem na zielonej trawce). 3. Bierzemy najostrzejszy nóż w naszej kuchni. Jeżeli takim nie dysponujemy, to jest okazja aby go naostrzyć. Kroimy piersi kurczaka na mniejsze kawałki (kostka, trójkąty - tutaj dowolnie). Wrzucamy do przypraw i naszą czyściutką rączką mieszamy i mieszamy - jest to czynność bardzo przyjemna. Kiedy mięso jest dokładnie pokryte to przykrywamy i marynujemy w lodówce ok. 3 godzin, a gdy mamy dużo czasu, to przez całą noc. 4. Teraz coś cieplejszego: rozgrzewamy górny grill w piekarniku (tak na 180 - 200). Cebulę układamy na dnie żaroodpornego naczynia i skrapiamy ją połową oleju - niech jest fajnie. 5. Kurczaka układamy na piórkach cebuli i wstawiamy na 30 minut pod gorącego grilla. W tym czasie raz obracamy mięso, smarujemy resztą oleju, nalewamy pięć lampek lekko schłodzonego, białego, wytrawnego wina (bo lubimy) i przygotowujemy do schłodzenia jeszcze 2 butelki, aby było na później (jakby ktoś chciał jeszcze). 6. Wyciągamy, zaciągamy się aromatem i już wiemy, że będzie pyszne. Podajemy na liściach sałaty, przybieramy ósemkami cytryny i tutaj (jakby ktoś chciał, tak na suuuuper, to dołączy jeszcze chleb naan, raitę z ogórka oraz indyjski sos typu chutney np.: z mango, ale to każdy ambitny sobie znajdzie. 7. Chwilkę patrzymy, jak to ładnie wygląda i zaczynamy pałaszować. Smacznego! weź to # listopad 2012

9


weź to noś Stylizacje przygotowuje

GLAMOUR

szek O z e In t.com o p s g o

a.bl fi n e gre www.

Ekskuzywny wywiad dla magazynu W

Makijaż utrzymany w złoto-szarej kolorystyce, podkreślający oryginalny kształt oczu modelki, usta delikatnie zaznaczone perłową pomadką. Całość dopełnia delikatne konturowanie twarzy.

10

weź to # listopad 2012


NA ZAMKU

Zdjęcia zostały zrobione pod pszczyńskim zamkiem, gdzie roztacza się bajkowy krajobraz, dzięki któremu łatwo się przenieść wstecz... Styl retro, glamour dobrze się komponuje z całą scenerią. Modelka ma na sobie ubrania Vintage, większość pochodzi z second-handów, dzięki czemu uzyskaliśmy niepowtarzalny look.

Weź to

Modelka: Lidia Bartoszek Stylizacja: Inez Oszek Foto i makijaż: Gabriela Pyjas

weź to # listopad 2012

11


metamorfozy

Przemiana Agnieszki Metamorfoza Agnieszki odbyła się na warsztatach modowych dla Pań, przy licznym gronie widzów. Nasza bohaterka zbliża się do trzydziestki, dodatkowo jest mamą dwójki maluchów, i po przerwie chce wrócić do pracy. Doszłyśmy do wniosku że potrzebna jest radykalna zmiana wizerunku. Agnieszka zna się na modzie, dlatego zmiana polegała na przemianie stylu casual w bardziej kobiecy, który przyda się w tym przełomowym dla bohaterki okresie-powrót do pracy i okrągłe urodziny Sukienka, jaką zaproponowałyśmy-dekold w literę V wysmukla szyję, jest idealny dla kobiet z biustem, sukienka z paskiem w tali dodaje lekkości, kolor czerwony i żółty blisko twarzy ocieplają cerę naszej bohaterki.

Monika i Martyna

Stylizacja - Pogotowie Modowe Fryzura-salon fryzjerski Maggio Wizaż- studio Boart Ubrania pochodzą z butiku TopModa w Knurowie, gdzie również były robione zdjęcia

www.facebook/MagazynWezTo

12

weź to # listopad 2012


NOWA KOLEKCJA DIORA

uroda

W swej nowej kolekcji makijażu na jesień 2012 Dior powraca do motywu dżungli w wersji wzbogaconej w złoto. Dzięki niemu niesamowicie szykowny motyw zwierzęcy zyskuje jeszcze bardziej wyrafinowane oblicze. Nowy styl GOLDEN JUNGLE LOOK jest urzeczywistnieniem luksusu miejskiej dżungli, w wersji ekstremalnej. Joanna Wolny

Paleta Golden Jungle, umieszczona w ozdobnym pudełeczku, jest wspaniałym symbolem nowoczesnej dżungli. Motyw panterki powraca w trzech odcieniach cieni do powiek, o różnych rodzajach wykończenia – matowym, perłowym i opalizującym – które rzeźbią powieki. Naturalny blask ust podkreśla lśniący błyszczyk. Cena: ok. 315 zł Niesamowita paleta odcieni, które dopełniają makijaż Golden Jungle. Dior Addict Lipstick sprawi, że usta rozświetli uzależniający blask w odcieniach drzewa różanego, miedzianego brązu, płomiennej czerwieni i głębokiego burgundu. Cena: ok. 135 zł

Modny kaprys w modnym etui z logo marki – Dior przedstawia nowy manicure, łączący złotą bazę z wierzchnią warstwą w kolorze khaki. Nałożone na siebie tworzą niesamowity efekt „krokodylej skóry”. Cena: ok. 98 zł

weź to # listopad 2012

13


CARRANTUOHILL 25 LAT NA SCENIE Nasz eksportowy zespół Carrantuohill świętuje swoją dwudziestą piątą rocznicę grania. W rozmowie z Weź to Bogdan Wita opowiada o tym, co nas różni z Irlandczykami i jakie jest ulubione danie zespołu. Gracie już 25 lat. Macie jakąś receptę na granie w jednym zespole taki kawał czasu? Tak. Najważniejsza jest muzyka, radość wspólnego grania… dopiero potem cała reszta… Carrantuohill to najwyższy szczyt w Irlandii. A czy Wy osiągnęliście już swój własny szczyt? Dopóki będziemy mieć przed sobą jakiś cel , bardziej lub mniej odległy, dopóty będzie po co żyć! Nie uznaję artystów, którzy twierdzą, że wszystko już zdobyli. Zawsze trzeba się rozwijać, wysilać… iść ciągle pod górę! Macie w pamięci jakiś wyjątkowy koncert, jaki daliście przez te 25 lat grania? Jednego nie da się wyłonić. Za to było wiele wspaniałych koncertów, z których każdy był na swój sposób wyjątkowy! Granie dla Czesława Miłosza, Guinness Irish Festiwal w Szwajcarii, Ro-

PATRONAT

14

weź to # listopad 2012

ches de Celtique we Francji, Przystanki Woodstock… oj wiele tego, wiele… Czy nadal fascynujecie się kulturą irlandzką w takim samym stopniu, jak gdy zakładaliście zespół? Na początku chłonęliśmy Irlandię w całej przestrzeni kulturowej. Teraz chyba jednak bardziej skupiamy się na muzyce. Ale to chyba dobrze… Jakie jest Wasze ulubione danie irlandzkie? Kiedyś przez całe 2 tygodnie jadłem na śniadanie codziennie „full irish breakfast” – uwielbiałem to, ale się przejadło. Jedyne co się do dziś nie znudziło z irlandzkiej kuchni… to Guinness ! Mówi się, że narody polski i irlandzki mają ze sobą wiele wspólnego i łatwo się dogadujemy z Irlandczykami. Czy Wy jednak, jeżdżąc często do kraju św. Patryka spotkaliście się

z jakimś zderzeniem kulturowym? Czy jest coś w kulturze Irlandczyków co może zdziwić nas, Polaków? Oj, wiele rzeczy jest innych. Ale dla nas oczywiście ciekawsze są te wspólne mianowniki. Chętniej podkreślamy to, co nas z nimi łączy (a łączy naprawdę wiele). Niemniej nie da się ukryć, że Irlandczycy jednak mają trochę inne podejście do życia, żyją wolniej, wydaje się jakby mieli na wszystko więcej czasu… itd. I ostatnie pytanie. Czego możemy się spodziewać na Waszych 25. urodzinach? Dużo muzyki i wielu wspaniałych gości… No i wszystkiego najlepszego z okazji 25. lat grania od naszej redakcji i czytelników „Weź to”! Śliczne DZIĘKI w imieniu całego zespołu CARRANTUOHILL.

CARRANTUOHILL goście: Maciej Balcar, Anna Faber, Orkie3 listopada. godz. 18.00 stra symfoniczna im. braci Szafranków, Rybnickie Centrum Kultury Salake, Reelandia, Kabaret Młodych Panów


PL AYLISTA

Czesława Mozila Carolina Chocolate Drops Country Girl 2. Nick Cave - Song Of Jony 3. Mela Kotulek - Stale płynne 4. Asaf Avidan & The Mojos One Day Reckoning Song (Wankelnut Remix) 5. Sufjan Stevens - Chicago k 6. Dry The River - History Boo e 7. Leszek Możdżer - Sleep Sav And Warm ( Komeda ) 8. Lao Che - Zombie 9. Camero Cat - Persuasion bym 10. Bracia Figo Fagot - A Gdy Zgolił Wąs

1.

8 listopada, godz. 20

Posłuchaj na

WCK, Wodzisław Śląski Bilety: 50 zł ynWezTo

/Magaz www.facebook

weź to # listopad 2012

15


weź to odwiedź

16

weź to # listopad 2012


weź to posłuchaj

JESIENNA COMA - 15 lat!

Mało kto wie, że popularna grupa rockowa Coma ma już za sobą 15 lat grania. Z tej okazji na trasie zespołu pojawił się także rybnicki Klub Energetyka.

PATRONAT

COMA, support: Grind, Underground Sobota, 24 listopada, godz.19:00 Klub Energetyka - Fundacja Elektrowni Rybnik ul. Podmiejska Bilety (ebilet.pl, EMPIK Focus Mall, EMPIK Plaza, Klub Muzyczny Żelazna, Sekretariat Klubu Energetyka, Biuro Star Manager ul. 3 Maja 12): przedsprzedaż: 40 zł, w dniu koncertu: 45 zł. Szczegółowe informacje: www.butel.com.pl, www.starmanager.pl, pod nr. telefonu 882-158-882

sobota 3.11

25-lecie Carrantuohill

Goście: Maciej Balcar, Anna Faber, Orkiestra symfoniczna im. braci Szafranków, Salake, Reelandia, Kabaret Młodych Panów

RCK, Rybnik, godz. 18.00 niedziela 4.11

WĘDRUJĄCA EURYDYKA

Warsztaty Wokalne Warsztaty Wokalne z Lidią Pospieszalską. Pokazowe warsztaty wokalne, zapisy w sekretariacie DK.

DK, Chwałowice, godz. 15.00

Koncert Lidii

Pospieszalskiej

Koncert z muzyką z płyty „Inaije”, wernisaż wystawy uczestników projektu Wę d r u j ą c a E u ry d y ka fotograficznego Fajn Foto w wykonaniu Agnieszki Fest. Babicz z zespołem RAMA DK, Chwałowice, 111, prowadzenie Beata godz. 18.00, wstęp: 10 zł Olga Kowalska. Wspominkowy koncert z repertuarem ANNY GERMAN.

Zespół Coma powstał w czerwcu w 1998 roku. Nazwa to zupełnie przypadkowe słowo. Zadecydował o tym rzut monetą. Muzycy musieli wybrać nazwę zespołu, ponieważ byli umówieni na wywiad w Radio Łódź. Debiutancki album „Pierwsze Wyjście z Mroku” otrzymał Fryderyka w kategorii Album Roku - Rock. W 2007 roku zespół wystąpił w roli supportu przed Linkin Park, Pearl Jam oraz Tool. W czerwcu 2009 ma miejsce specjalny koncert – COMA występuje na Targu Węglowym w Gdańsku z towarzyszeniem Orkiestry Symfoników Gdańskich. Koncert z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej, marzenie każdej rockowej grupy, staje się rzeczywistością 23 czerwca 2009. Koncert w rybnickim Klubie Energetyka odbędzie się w ramach ogólnopolskiej trasy zespołu z okazji 15 lat grania.  (rob)

równo poezję recytowaną (18.00. - Trio Acustic, jak i śpiew. 19.15. – Ścigani, 20.30. -Nocna Zmiana Bluesa).

MOK, Pszów

MOK, Radlin, godz. 18.00, wstęp: 20/30 zł

czwartek 8.11

V Raciborska KONCERT Jesień JUBILEUSZOWY Muzyczna 25-lecie Zespołu Śpiewaczego „PRZEGĘDZANKI” i 15-lecie Zespołu Śpiewaczego „KAROLINKI”

MOK, CzerwionkaLeszczyny, godz. 17.00, wstęp wolny piątek 9.11

Jesienny liść XI RADLIŃSKIE

RCK, Racibórz, godz. 18.00, wstęp: 20 zł

Wieczór poetycki “Jesienny liść”. W prawie godzinnym przedstawieniu usłyszymy za-

OBLICZA BLUESA

Koncert jazzowy JAZZ BND BALL ORCHESTRA, ZESPÓŁ BEZ NAZWY, South Silesian Brass Band.

RCK, Racibórz, godz. 18.00, wstęp: 30/40 zł

Rybnicka Jesień Chóralna Warsztaty chóralne dla uczestników projektu Wokalny Dialog.

DK Chwałowice, Rybnik godz. 9.00 weź to # listopad 2012

17


Wokalny Dialog

niedziela 11.11

II Festiwal Pieśni Śląskiej

Koncert Inauguracyjny Rybnicką Jesień Chórlaną z udziałem uczestników Wystąpią zespoły śpiewacze z terenu powiatu projektu Wokalny Dialog wodzisławskiego (Chór Męski ECHO-Biertułtowy, Kościół pw. Królowej Chóry Mieszane SŁOWIK Apostołów, Rybnik n/Olzą, LIRA Rydułtowy, godz. 19.00 ECHO Syrynia, JADWIGA Wodzisław Śl., Grupa Artystyczna “Przytup” oraz Orkiestra Górnicza “Marcel” w Radlinie. Koncert grupy rockowej MOK, Radlin, godz.

KADUCEUS AKUSTYCZNIE

Bibliotek Miejska, Rybnik, godz. 20.00, wstęp wolny sobota 10.11

Kościół pw. św. Jadwigi Śląskiej, Rybnik godz. 19.00

Rock Trendy Po raz 8-my rozpocznie się festiwal Rock Trendy. Zagrają: Lee Monday, Rise Up, Oberschlesien, Frontside

MOK, Pszów godz. 18.00

18

Kulturalny Club, Rybnik, godz. 19.00

Klub Energetyka, Rybnik, godz. 19.00, wstęp: 40/45 zł niedziela 25.11

Konkurs młodych rybnickich talentów. Gwiazda wieczoru - „NIESPODZIANKA”. Bezpłatne wejściówki do odbioru w sekretariacie. Koncert promujący debiutancka płytę „33 i pół’’

Marzena Korzonek

DK Niedobczyce, Rybnik, godz. 17.00

niedziela 18.11 UNDERGROUND + Puchar KURCZAT Chórów

Oba zespoły będą promować nowy materiał, nad którym właśnie pracują w studio. Na trasę muzycy zabiorą własne, zakupione specjalnie na jej potrzeby Przesłuchania konkurso- oświetlenie oraz nagłowe. śnienie amerykańskiej firmy Cervin Vega. Kościół pw. Matki Bożej “Gwarantujemy płytowe Bolesnej, Rybnik, brzmienie koncertów. godz. 9.00 Kto nie wieży niech nas sprawdzi” - mówi Olek Biela menedżer obu kapel i za razem gitarzysta grupy Underground.

Koncert Laureatów.

POKAŻ CO POTRAFISZ

16.30

Rybnicka Jesień Chóralna

Rybnicka Jesień Chóralna

Dom Zdrojowy, Jastrzębie Zdrój, godz. 17.00, wstęp wolny

Koncert Finałowy o Puchar Przechodni Okręgu Rybnickiego Polskiego Związku Chórów i Orkiestr im. Reinholda Trondta,

DK Chwałowice, Rybnik, godz. 16.00

sobota 24.11

Piosenka Poetycka

RCK, Racibórz, godz. 18.00, wstęp: 30 zł

środa 28.11

M O ’ B E TT E R RAP, GRUBSON & BRK, POKAHONTAZ DK Niedobczyce, Rybnik, godz. 19.00, wstęp: 50 zł czwartek 29.11

KAMIL BEDNAREK Nowy reggae projekt Kamila Bednarka.

DK Boguszowice,

XX Konkurs Piosenki PoRybnik, etyckiej „Jastrzębskie godz. 19.00, wstęp: śpiewania”: 10.00 prze20/30 zł słuchania konkursowe – wstęp wolny, 15.00 ogłoszenie wyników, wręczenie nagród, występ laureata, 18.00 koncert RCK, Racibórz, Elżbiety Adamiak z zeKoncerty polskich i czegodz. 18.00, wstęp: 30 zł społem skich grup połączone z degustacją wyrobów Kino Centrum, masarniczych z okolicy. Jastrzębie Zdrój, Wystąpią: Przemysław godz. 10.00/18.00, Strączek International wstęp: 0/ koncert 25 zł Group (PL), South Silesian Brass Band (PL), Enerjazzer (PL), Swing Koncert z okazji NaroBand (CZ), Dol Band (CZ) dowego Święta Niepodległości: Teatr Muzyczny DK Niedobczyce, Ryb„Iwia” z programem Ren- Koncert rockowy Coma. nik, godz. 18.00, wstęp: dez - Vous z Operetką” Support: GRIND, UNDER30/35zł oraz Stowarzyszenie GROUND „Chór Miejski”.

ANDRZEJ SIKOROWSKI z zespołem

Rendez Vous z Operetką

weź to # listopad 2012

JAZZOVA ZABIJACZKA

COMA W

ENERGETYKU


y m e j u m y Zatrz ile w h c e n t ulo

: zadzwoń 728 337 310

foto-kwadrat.pl

reklama

weĹş to # listopad 2012

19


weź to zobacz

((•))

Gotowe na modę w Pasji 17 listopada (sobota) godz. 18.00 Restauracja&Winiarnia Pasja, Rybnik, ul. 3 maja Bilety: 40 zł (do nabycia w Restauracji Pasja)

Wyjątkowy event dla wszystkich, którzy chcą być na bieżąco z nowymi trendami w modzie. Lista wydarzeń, które będą miały miejsce podczas imprezy „Gotowe na modę” jest imponująca. Na wybiegu można będzie zobaczyć nowe projekty kolekcji 2012 Bogusławy Jaworskiej-Zniszczoł, kolekcje Inez Oszek i Sylwii Jankowskiej. Swe projekty zaprezentują także butiki: Atelier, Modny Styl, Angalii New Colettion i Koko. Z pokazem tańca wystąpi studio tańca Open Taniec

czwartek 1.11

Zwierciadło duszy

Wystawa rzeźb w drewnie Leszka Grzeszkiewicza.

Galeria Historii Miasta, Jastrzębie Zdrój piątek 2.11

Bez wstydu Film na sali kinowej

sobota 3.11

Bez wstydu Film na sali kinowej

RCK Feniks, Rydułtowy, godz. 17.00

Bitwa pod Wiedniem Film na sali kinowej

RCK Feniks, Rydułtowy, godz. 19.30

RCK, Rydułtowy, godz. 17.00

Bitwa pod Wiedniem Film na sali kinowej

RCK, Rydułtowy, godz. 19.30

niedziela 4.11

Bitwa pod Wiedniem Film na sali kinowej

RCK Feniks, Rydułtowy, godz. 17.00

Bez wstydu 20

weź to # listopad 2012

z Wodzisławia Śląskiego. Na miejscu można będzie skorzystać z porad profesjonalnej kolorystki oraz makijażystek i specjalistów od wizażu. Przy wykwintnej kolacji można będzie posłuchać na żywo latynoskiego jazzu w  wykonaniu Edi’ego Sancheza z Kolumbii. Na miejscu można będzie liczyć także na atrakcyjne konkursy i dodatkowe atrakcje. A wszystko to w rewelacyjnym klimacie jednej z najlepszych restauracji w Rybniku - Pasja.  (rob)

Film na sali kinowej

RCK Feniks, Rydułtowy, godz. 19.30 środa 7.11

Plejada dobrych filmów

cach. Brał udział w ponad dwudziestu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą m.in. w Belgii, Bułgarii, Macedonii, Niemczech

Galeria Eπcentrum, Jastrzębie Zdrój, piątek 9.11

Magazyn 22

Projekcje filmów ujęte w cykl: „Życie jest jak pu- PRAXIS - wystawa pedagogów Liceum Pladełko czekoladek” stycznego w Wodzisławiu DK Chwałowice, Rybnik Śląskim. Wystawa prezentuje różne dyscypliny godz. 18.00 sztuki i różne spojrzenia artystyczne. Na wystawie można będzie zobaczwartek 8.11 czyć prace Małgorzaty Bednarczuk, Moniki Kołodziej, Marty Lach, Jarosława Lasoty, Justyny Taszki-Michalskiej.

Malarstwo Kajetana Pasztuły

Kajetan Pasztuła urodził się w 1981 r. W 2006 r. ukończył ASP w Katowi-

Galeria Eπcentrum, Jastrzębie Zdrój, wstęp wolny


środa 14.11

Plejada dobrych filmów

niedziela 18.11

Wystawa kanarków

Organizatorzy: Śląskie Stowarzyszenie Ornitologicznego „Ara” w CzerProjekcje filmów ujęte w i o n c e - Le s z c z y n a c h , w cykl: „Życie jest jak pu- MOK.. dełko czekoladek”

DK Chwałowice, Rybnik godz. 18.00 piątek 16.11

LISTY MIŁOSNE S p e k t a k l ko m e d i o w y w wykonaniu Grażyny Wolszczak i Piotra Machalicy.

Kino Centrum, Jastrzębie Zdrój, godz. 18.00, wstęp: 50 zł sobota 17.11

Wystawa kanarków Organizatorzy: Śląskie Stowarzyszenie Ornitologicznego „Ara” w Czerw i o n c e - Le s z c z y n a c h , Miejski Ośrodek Kultury w Czerwionce-Leszczynach.

MOK, Czerwionka-Leszczyny, godz. 9.00-17.00, wstęp wolny

Na błękicie Festiwal “Na błękicie” organizowany przez hufiec ZHP Rydułtowy.

RCK Feniks, Rydułtowy, godz. 16.00, wstęp wolny

Jesteś Bogiem RCK Feniks, Rydułtowy, godz. 17.00

MOK, Czerwionka-Leszczyny, godz. 9.00-17.00, wstęp wolny

Jesteś Bogiem RCK Feniks, Rydułtowy, godz. 17.00

Lament paranoika Recital w wykonaniu wokalistów Teatru “NieZwykłego”. Zaśpiewają m.in. Aleksandra Berezowska i Kinga Szędzielarz. Monodram “Lament paranoika” na podstawie utworu Stephena Kinga “Paranoid: A Chant” wg scenariusza Adama Piekarzewskiego. W roli głównej wystąpi Maciej Misztal

DK Chwałowice, Rybnik godz. 19.00, wstęp: 5 zł

PDF

Nowe szaty króla Premiera spektaklu „Nowe szaty króla” w wykonaniu Teatru Rodzicielskiego

DK Boguszowice, Rybnik godz. 15.00, 17.00, wstęp: 8 zł

Kabareton Wystąpią: Kabaret DNO, Kabaret Trójka Kulturalna.

MOK, CzerwionkaLeszczyny, godz. 18.00, wstęp: 20 zł

piątek 23.11 środa 21.11

niedziela 25.11

OPOWIEŚCI ZE 50 LAT STAREGO PRAW MIEJSKICH KREDENSU

Projekcje filmów ujęte w cykl: „Życie jest jak puSpektakl w wykonaniu akdełko czekoladek” Prezentacje sołectw pt.: torów scen śląskich. „Mamy talenty – MuzyDK Chwałowice, ka, Literatura, Plastyka, Kino Centrum, Jastrzębie Rybnik Kabaret...”. Udział bioZdrój, godz. 18.00 rą sołectwa: Książenice godz. 14.00, wstęp: 5 zł i Przegędza

Śluby Panieńskie

Spektakle dla szkół w wykonaniu Teatru Zagłębia z Sosnowca. Spektakle sponsorowane przez Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Urzędu Miasta Rydułtowy.

RCK Feniks, Rydułtowy, godz. 10.00, 12.30

MOK, CzerwionkaLeszczyny, godz. 17.00, wstęp wolny

Miłość i polityka

S p e k t a k l w w y ko n a niu: Joanna Liszowska, Agnieszka Łopacka, Jerzy Bończak, Michał Kula, Piotr Machalica. To pełna zabawnych dialogów poliWydarzenie organiozwa- tyczno-erotycznych farsa ne przez Zespół Szkół Po- MOK, Żory, godz. 18.00, nadgimnazjalnych nr 2 w wstęp: 60/70 zł Rydułtowach.

Dzień Ślązak

RCK Feniks, Rydułtowy

wtorek 27.11

Z PIOSENKĄ I TAŃCEM Sezon na Lwy Andropauza PO EUROPIE czwartek 22.11

Spotkanie autorskie, pokaz filmu “Sezon na Lwy” Michał Szymczak - Pasikonik. “Sezon na Lwy” to paradokumentalny film przedstawiający podróż autora autostopem przez Amerykę Południową.

MOK, Radlin, godz. 18.00, wstęp: 5 zł

sobota 24.11

X Powiatowy Przegląd Spektakl „Andropauza „Z PIOSENKĄ I TAŃCEM 2”. Spektakl komediowy PO EUROPIE w reżyserii Macieja DaMOK,Czerwionkamięckiego.

RCK Feniks, Rydułtowy, godz. 19.00, wstęp: 70 zł

Leszczyny, godzi. 9.00, wstęp wolny

poniedziałek 25.11

Nowe szaty

weź to # listopad 2012

21


środa 28.11

Plejada dobrych filmów

Projekcje filmów ujęte w cykl: „Życie jest jak pudełko czekoladek”

DK Chwałowice, Rybnik godz. 18.00

www.facebook/MagazynWezto Polub nas i bądź na bieżąco

piątek 30.11

Absynt Teatru Alternatywnego

Spektakl teatralny „Absynt” w wykonaniu Teatru Alternatywnego BELFEgoR

MOK,CzerwionkaLeszczyny, godzi. 19.00, wstęp wolny

22

weź to # listopad 2012

Mamy dla Was wejściówki na: Seanse filmowe Koncerty Spektakle

Zabiegi kosmetyczne


weź to # listopad 2012

23

! ł z 0 0 7

Weź

dź! w a r to sp

HD o Full : Wide e ntacj e z e r P uktu - prod y - firm s ca j e i -m

D H l l u F


24

weĹş to # listopad 2012


Powrót do korzeni science fiction Recenzję filmu „Looper” przygotowała Karolina Wiermańska, wodzisławianka mieszkająca w New Yersey. W Stanach Zjednoczonych już po premierze, u nas film będzie wyświetlany od 2 listopada. Riana Johnsona wolno jeszcze traktować jak pierwszoroczniaka w  amerykańskiej branży filmowej. Jego najnowszy projekt „Looper - pętla czasu”, to zaledwie trzeci pełnometrażowy film w karierze. Nie można jednak odmówić reżyserowi, że na tle pozostałej debiutującej konkurencji, wyjątkowo dobrze „czuje” rynek. Podczas gdy oponenci swoje pierwsze kroki często stawiają niezdarnie, Johnson serwuje udany thriller Sc-Fi, który psuje szyki wszystkim malkontentom, przekonanym o śmierci tego gatunku filmowego. Za odważne posunięcie warto uznać już sam fakt, że „Looper” został po raz pierwszy pokazany na festiwalu w Toronto. Grymaśna publiczność takich imprez mogła bez problemu przed amerykańską premierą, zmiażdżyć promocję filmu

krytycznymi komentarzami. Tymczasem „Looper” zbierał seryjnie pozytywne recenzje i do kin wjeżdżał na wozie, nie pod. Reżyser fabułę opiera na historii o płatnym zabójcy, którego ofiary dzięki podróżom w czasie przenoszone są z roku 2072 do 2042. Pewnego dnia główny bohater Joe w swoim celu z przyszłości rozpoznaje siebie samego. Owe spotkanie na szczycie wywołuje lawinę konsekwencji i dramatycznych starć. Rolę młodszej wersji bohatera przyjął Joseph Gordon-Levitt. Po „Mroczny Rycerz Pozostaje” i „Premium Rush”, trzeci raz w tym roku oglądamy go na dużym ekranie. Aktor w charakteryzacji a’la Bruce Willis, naśladuje starszego kolegę po fachu z wielką łatwością. Ale ani jeden, ani drugi nie jest największą gwiazdą „Loopera”. Olbrzymie wra-

przed premierą

lina Karo ka rmańs e i W

Blogerka portalu Gazeta.pl (karolinaw), wodzisławianka mieszkająca w New Yersey. żenie wywiera dziecięca rola Pierce’a Gagnona, który prezentuje się w kinie, jako kolejne przerażające wcielenie Omena - dziecko o uroczej twarzyczce, z którym lepiej nie zadzierać. Na deser od reżysera Johnsona dostajemy posępną wizję przyszłości - wersję, której wolelibyśmy nie przeżyć. Świat, gdzie podstawowe odruchy ludzkie są wyjątkiem, a podział na bogatych i biednych osiąga niebotyczne rozmiary. „Looper” pozostawia także pytania o to, czy chcielibyśmy znać swoje przyszłe losy? Czy chcielibyśmy wiedzieć, co czeka nas za kilkadziesiąt lat? Odpowiedziałam zdecydowanie: nie! Każdy powinien mieć możliwość, tak jak główny bohater Joe, w każdej chwili zdecydować, jakim ostatecznie tropem podąży na ścieżce życia.

weź to # listopad 2012

25


sekretariat@mokjastrze-

al. Piłsudskiego 27 bie.pl tel. 32 47-17-924, 44-335 32 4731-012 Jastrzębie Zdrój

fax. 32 47-18-980 www.mokjastrzebie.pl

XX Konkurs Piosenki Poetyckiej

Jastrzêbskie œpiewania koncert

EL¯BIETY ADAMIAK 24.11.2012 r. godz. 18.00 bilety 25 z³

26

weź to # listopad 2012


weĹş to # listopad 2012

27


28

weĹş to # listopad 2012


www.dkniedobczyce.pl

JAZZOVA ZABIJACZKA II polska edycja jazzowej imprezy Czwartek 29 listopada, Godz. 18.00 Dom Kultury w Rybniku-Niedobczycach Koncerty polskich i czeskich grup połączone z degustacją najlepszych wyrobów masarniczych z okolicy.

Wystąpią:

Karolina Śleziak Quintet (PL) South Silesian Brass Band (PL) Enerjazzer (PL) Swing Band (CZ) Dol Band (CZ) Współorganizatorzy: Tomaszny Gerard. Zakład Przetwórstwa Mięsnego Zakład Wędliniarski „Stania”

Bilety: 30 zł (przedsprzedaż), 35 zł (w dniu imprezy)

IV edycja „POKAŻ CO POTRAFISZ”

-konkurs młodych rybnickich talentów Niedziela 11 listopada , Godz. 17.00 Sala widowiskowa DK Niedobczyce

Gwiazda wieczoru Bezpłatne wejściówki do odbioru w sekretariacie DK Niedobczyce (w dniu imprezy - w kasie DK)

Dom Kultury w Rybniku-Niedobczycach oraz Agencja Artystyczna Good Sounds zapraszają

KONCERT MO’BETTER RAP, GRUBSON & BRK, POKAHONTAZ Środa 28 listopada 2012 Godz. 19.00 DK Niedobczyce weź to # 50 listopad Bilety: zł 2012

29


reklama

30

weĹş to # listopad 2012


Foto: M.Kuczera-Rok projekt:J.Pietrek

Dom Kultury w Rybniku-chwałowicach

listopad 2012

Dzień z Lidią Pospieszalską Niedziela, 4 listopada godz. 15.00 Pokazowe Warsztaty Wokalne

prowadzone osobiście przez absolwentkę wydziału Jazzu AM w Katowicach - Lidię Pospieszalską

godz. 18.00 Lidia Pospieszalska i INAIJE BAND Koncert zespołu w składzie: Marcin Pospieszalski (bas, vocal), Kamil Cudzich (perkusja), Tomasz Basiuk (piano, instrumenty klawiszowe), Łukasz Kluczniak (saksofon), Zuzanna Tomaszewska (flet altowy, vocal) Przed koncertem podsumowanie polsko-czeskiego projektu fotograficznego FAJN FOTO FEST, poznamy laureatów konkursu oraz zobaczymy nagrodzone prace na pokonkursowej wystawie .

weź to # listopad 2012

31


GOTOWE NA MODE Bogusława JaworskaZniszczoł nowe projekty kolekcji 2012 Edi Sanchez koncert latino-jazz

Kolekcja INEZ OSZEK Kolekcja “Diamentowe” SYLWIA JANKOWSKA

Pokaz mody

Atelier, Modny styl, Angalii New Colection, Koko,

Prezentacje wizażu

Pokaz tańca OPEN TANIEC Wykwintna kolacja Porady kolorystki

17 listopada godzina 18.00 Restauracja Pasja (ul. 3 maja)

Bilety: 40 zł,do nabycia w Restauracji Pasja

(liczba biletów ograniczona) rezerwacja online: magazyn@wezto.com.pl Patronat:

Partnerzy:

32

weź to # listopad 2012

Nefretete Wodzisław Śląski

Weź to  
Weź to  

listopad 2012

Advertisement