Page 7

Singapūras ir Indonezijos salos Java ir Balis – ugnikalnių ir senųjų dievų žemė

Nuo 2 keliautojų

Šiuolaikinės Azijos mažasis milžinas Singapūras, Indonezijos kultūros širdis Java ir paslaptinga atogrąžų sala Balis... Miesto šurmulio, peno dvasiai ir užburiančios gamtos kvintesencija.

1 DIENA. SINGAPŪRAS Savarankiškai atvykę į Singapūrą būsite pasitikti ir nuvežti į viešbutį. 2 DIENA. SINGAPŪRAS (P) Po pusryčių už papildomą mokestį – 7 val. trukmės ekskursija po Singapūrą. 3 DIENA. SINGAPŪRAS–DŽOKJAKARTA (P) Pusryčiai. Skrydis į Džokjakartą. Atskridus – ekskursija po legendinį Javos miestą. Bene įspūdingiausi kultūros paveldo objektai Džokjakartoje – Borobudūro ir Prambanano šventyklų kompleksai, 1991 m. įtraukti į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Vyksite į Prambanano šventyklų kompleksą. Kadaise šį kompleksą sudarė 244 šventyklos, skirtos hinduistų dievų trejybei: Brahmai, Višnui ir Šivai. Viena įspūdingiausių – centrinė šventykla, skirta Šivai. Nepaprastas kompleksas buvo beveik visiškai sunaikintas per 2006 m. vykusį žemės drebėjimą. Prambanano šventyklos dėl sudėtingesnių ir ne tokių fundamentalių konstrukcijų tapo trapios ir pažeidžiamos, todėl dėl saugumo ne į visas leidžiama įeiti. 4 DIENA. DŽOKJAKARTA (P) Vyksite į 9 val. trunkančią pažintinę ekskursiją po Džokjakartą. Pamatysite „miestą mieste“ – Sultono rūmus (Kraton), Vandens pilį. Keliausite į istorinę ir paslaptingą Borobudūro šventyklą. Žvelgiant iš viršaus, Borobudūras primena milžinišką mandalą. Šventykla yra trijų lygių, atspindinčių budistų visatos sampratą, o jos terasas puošia 504 Budos statulos ir apie 3 tūkst. bareljefų. Vėliau tipiškame Indonezijos kaimelyje matysite Menduto šventyklą su nuostabia Budos Šakjamunio statula. Grįšite į Džokjakartą. 5 DIENA. DŽOKJAKARTA–DŽOMBANGAS– BROMAS (P) Traukiniu keliausite į Džombangą, stebėdami vaizdingą kraštovaizdį. Atvykę automobiliu kilsite aukštyn į kalnus link Bromo. 6 DIENA. BROMAS–IDŽENAS (P, V) Anksti ryte (apie 4 val.) visureigiais vyksite į Bromo–Tengerio–Semeru nacionalinį parką. Parko pavadinimas kilo nuo trijų ugnikalnių. Šiuo metu Indonezijoje yra apie 150 aktyvių vulkanų, vienas jų – Javos salos rytuose veikiantis 2 329 m aukščio Bromo ugnikalnis. Visureigiais iš lodžijos važiuosite prie kalno Penanjakan pasitikti saulės. Po to keliausite link Bromo kraterio. Atvykę iš pradžių keliausite kalvota vietove, po to teks įkopti 284 laiptelius iki ugnikalnio kraterio. Apie 8 val. išvyksite atgal į viešbutį. Kelionė į Idženą.

8

7 DIENA. IDŽENAS–ŽYGIS PĖSČIOMIS– LOVINA (P) Labai anksti (apie 5 val.) išvyksite link mėlyną liepsną skleidžiančio Idženo kraterio. Važiuodami galėsite pasimėgauti puikiais vaizdais. Krateris – nuostabios turkio spalvos ežeras – yra 2 883 m virš jūros lygio. Užkopę galėsite pailsėti ir pasigrožėti ežeru, kuriame atsispindi jį supantys kalnai. Iki šiol čia tebeveikia sieros kasyklos. Idženo krateris dažnai vadinamas Dievo sukurtu stebuklu, o fotografijų mėgėjams nuotraukos primins, kad lankytasi vienoje iš netikėčiausių vietų Žemėje. Po ekskursijos vyksite atgal į viešbutį. Pakeliui galėsite stabtelėti plantacijose. Iš viešbučio keliausite į Ketapango uostą ir keltu persikelsite į Balio salos uostą Gilimanuką. 8 DIENA. LOVINA–UBUDAS (P) Anksti ryte (apie 5.30 val.) už papildomą mokestį galėsite vykti stebėti delfinų vandenyne. Po pusryčių išvyksite į Ubudą. Aplankysite krioklį Gitgit bei šventyklą Ulun Danu ir Bratano ežerą, ryžių plantacijas kaimelyje Jatiluwih. Po to leisitės žemyn į pietus link Ubudo. 9 DIENA. UBUDAS–POILSIS PRIE VANDENYNO (P) Vyksite link poilsio vietos prie vandenyno. Aplankysite šventyklą Tanah Lot. Šis svaiginantis religinis kompleksas, pastatytas ant uolos, rodos, pakyla iš vandenyno. Tai viena žinomiausių Balio šventyklų. Jei išverstume pažodžiui, Tanah Lot reiškia „Žemė jūroje“. Šventykla stūkso ant uolos vandenyje ir pasiekti ją galima tik atoslūgio metu. Vyksite į Uluvatu šventyklą, esančią visiškai ant vandenyno skardžio. Hinduistinė jūros šventykla pastatyta XI a. vid. ant uolyno pietinėje Balio pusiasalio dalyje. Nuo jos galima stebėti Indijos vandenyną ir nuostabius saulėlydžius. 10–11 DIENOS. BALIS (P) Poilsis prie vandenyno. Nakvynė viešbutyje Balyje. 12–13 DIENOS. DENPASARAS–TARPINIS ORO UOSTAS–VILNIUS Vyksite į oro uostą. Skrydis Denpasaras–tarpinis oro uostas–Vilnius.

SINGAPŪRAS

DŽOKJAKARTA DENPASARAS

Kelionėje: • Tolimasis Žemės vidurys – vaizdų, kvapų ir adrenalino šaltinis • UNESCO paminklas Prambananas • Ugnies katilas garų ir smėlio apsuptyje – Bromo ugnikalnis • Netikėčiausia pasaulio vieta Idženo krateris Kelionės datos: 2017 m. gegužės 8–20, 15–27 d.; 2017 m. birželio 5–17 d.; 2017 m. liepos 3–15, 17–29 d.; 2017 m. rugpjūčio 7–19, 14–26 d.; 2017 m. rugsėjo 4–16, 18–30 d. Kelionės kainos 1 515 EUR + skrydis, kai vyksta 6 asmenys; 1 585 EUR + skrydis, kai vyksta 4 asmenys; 1 730 EUR + skrydis, kai vyksta 2 asmenys (asmeniui dviviečiame kambaryje) Į kainą įskaičiuota: • pasitikimas oro uoste ir visi pervežimai pagal programą; • 11 nakvynių 3–4* viešbučiuose bei lodžijose; • ekskursijos pagal programą; • maitinimas pagal programą: 10 pusryčių, 1 vakarienė; • angliškai kalbančių gidų paslaugos. Papildomos išlaidos:

• tarptautinio skrydžio bilietas (nuo 730 EUR); • vidinio skrydžio Singapūras–Džokjakarta bilietas (kai įsigyjamas atskirai); • Indonezijos viza (apie 35 USD, mokama oro uoste); • kitos įprastos kelionių išlaidos (žr. 93 psl.).

Detalų šios kelionės aprašymą rasite www.westexpress.lt/pazintines-keliones/.

Singapūras ir nuotykinė kelionė su poilsiu Balio saloje

Nuo 2 keliautojų

Beprotišku tempu šurmuliuojanti viena brangiausių ir turtingiausių pasaulyje miestų valstybių Singapūras. Ir Balis – paslaptinga rojaus Žemėje atogrąžų sala. Leiskitės į nuotykių kupiną kelionę!

1 DIENA. SINGAPŪRAS Savarankiškai atvykę į Singapūrą būsite pasitikti ir nuvežti į viešbutį. 2 DIENA. SINGAPŪRAS (P) Išsirengę į 7 val. trukmės ekskursiją, susipažinsite su šiuo nuostabiu miestu. Pakilsite į aukščiausią pasaulyje apžvalgos ratą „Singapūro skraiduolį“. Tai puikiausia pirmoji pažintis su miestu iš paukščio skrydžio. Apsilankysite kolonijinės epochos miesto centre, matysite Parlamento rūmus, miesto rotušę, apžiūrėsite Merliono parką su miesto simboliu liūto-žuvies skulptūra, seniausią šalyje budistų taoistų šventyklą Thian Hock Keng, kinų rajoną, kuriame ir pietausite. Vyksite į nacionalinį orchidėjų parką. Pasigrožėsite sodų miestu „Garden By the Bay“, trumpai pasižvalgysite po Mažosios Indijos rajoną. Po ekskursijos grįšite į viešbutį. 3 DIENA. SINGAPŪRAS–DENPASARAS– LOVINA (P) Važiuosite į Singapūro oro uostą. Atskridę į Denpasarą būsite pasitikti ir vyksite į miestelį Lovina. Apsilankysite Jatiluwih – mažame kalnų kaimelyje Batukaru kalno papėdėje. Kaimelis gali didžiuotis pačiu įspūdingiausiu ryžių pakrantės vaizdu visoje saloje. Prie Bratano ežero, esančio kalnuose netoli Bedugulo, atsiveria geriausias Didžiosios Šivos vandens šventyklos, pastatytos 1663 m., vaizdas. 4 DIENA. LOVINA (P) Anksti ryte (apie 6.30 val.) turėsite galimybę tradicine valtimi plaukti į jūrą stebėti saulėtekio ir šėlstančių delfinų. Balyje yra keletas vietų, kur galima ne tik stebėti, bet ir paplaukioti su delfinais. Apie 8 val. grįšite į viešbutį ir 9 val. išvyksite į Bandžaro budistų šventyklą. Važiuosite į džiunglių vidurį pasimaudyti karštosiose versmėse „Air Panas“. Bandžaras – natūrali karštoji versmė. Tikima, kad ji gydo odos ligas. Aplankysite gražųjį krioklį Gitgit, kuris švokščia maždaug 35 m aukščio plokščiakalnyje, supamas atogrąžų miško. 15 val. grįšite į viešbutį. Laisvas laikas. 5 DIENA. LOVINA–UBUDAS (P) Keliaudami į Ubudą, užsuksite į kaimelį Kintamani, esantį 1 450 m aukštyje. Oras čia daug gaivesnis, atsiveria kvapą gniaužiantys Batūro ugnikalnio ir Batūro ežero vaizdai. Išvysite nuostabius Abango kalnus, juodosios lavos laukus. Keliausite į vieną žinomiausių šventyklų – Tirta Empul. Ji garsi dėl švento vandens baseino, kuriame Balio žmonės atlieka „apsivalymo“ apeigas. 6 DIENA. UBUDAS (P) Važiuosite į vietinius kaimelius ir Ubudo beždžionių mišką – šventą beždžionių prieglobsčio vietą. Apžiūrėsite tris miške stūksančias šventyklas, pa-

statytas XIV a. vid.: mirusiųjų šventyklą Pura Dalem Agung, Šventąją maudynių šventyklą ir Pura Prajapati. Balio hinduistų religijoje beždžionės turi dvejopą simboliką: jos gali atstovauti tiek gėriui, tiek blogiui, todėl vietiniai šiuos gyvūnus ir myli, ir nekenčia. Aplankysite Goa Gojah – garsiąją Dramblių olą, nuo kurios atsiveria Petanu upė. Pasigrožėsite Besakih šventykla, įsikūrusia Agungo ugnikalnio papėdėje, ir elegantiškaisiais Tirta Gangga, arba Vandens, rūmais. 7 DIENA. UBUDAS (P) Laisvas laikas pasimėgauti balietiškais SPA malonumais. Svečiuojantis Ubudo miestelyje patariama nepraleisti progos pasigrožėti Balio salos šokiais. Be galo įdomūs šokiai barong waksirsa: skambant tradicinėms dainoms, puošniais kostiumais pasipuošę atlikėjai demonstruoja dailius choreografinius judesius. Įspūdingos ir kecak ugnies ir transo šokių bei muzikos dramos. Rekomenduojame išsinuomoti dviračius ir aktyviai praleisti dieną ar išvykti į dramblių safarį. 8 DIENA. UBUDAS–POILSIS PRIE VANDENYNO (P) Vyksite link poilsio vietos prie vandenyno, aplankysite šventyklą Tanah Lot. Šis svaiginantis religinis kompleksas, pastatytas ant uolos, rodos, pakyla iš vandenyno. Tai viena žinomiausių Balio šventyklų. Jei išverstume pažodžiui, Tanah Lot reiškia „Žemė jūroje“. Šventykla stūkso ant uolos vandenyje ir pasiekti ją galima tik atoslūgio metu. Užsuksite į meno ir istorijos muziejų, kuriame gausu eksponatų. Vyksite į Uluvatu šventyklą, esančią visiškai ant vandenyno skardžio. 9–11 DIENOS. BALIS (P) Laisvas laikas. 12–13 DIENOS. DENPASARAS–TARPINIS ORO UOSTAS–VILNIUS (P) Papusryčiausite viešbutyje ir vyksite į oro uostą. Skrydis Denpasaras–tarpinis oro uostas–Vilnius.

Detalų šios kelionės aprašymą rasite www.westexpress.lt/pazintines-keliones/.

SINGAPŪRAS

UBUDAS DENPASARAS

Kelionėje:

• Singapūras – megapolis, daugybe aspektų lenkiantis kitus pasaulio miestus

• Delfinų šėlsmas ir dar 15 įdomiausių Balio salos vietų

• Nepakartojamas poilsis ir atgaiva reginių bei naujų potyrių kolekcionieriams

Kelionės datos: 2017 m. liepos 2–13 d.; 2017 m. rugpjūčio 3–14 d.; 2017 m. rugsėjo 9–20 d.; 2017 m. spalio 3–14 d.; 2017 m. lapkričio 4–15 d. Kelionės kainos: 1 289 EUR + skrydis, kai vyksta 6 asmenys; 1 319 EUR + skrydis, kai vyksta 4 asmenys; 1 389 EUR + skrydis, kai vyksta 2 asmenys (asmeniui dviviečiame kambaryje) Į kainą įskaičiuota: • pasitikimas oro uoste ir visi pervežimai pagal programą; • skrydžio Singapūras–Denpasaras bilietas (kai įsigyjamas atskirai); • 11 nakvynių 3+* viešbučiuose pažintinio turo metu ir 4* viešbutyje poilsio metu; • ekskursijos pagal programą; • maitinimas pagal programą: 11 pusryčių; • angliškai arba rusiškai kalbančių vietinių gidų paslaugos. Papildomos išlaidos:

• tarptautinio skrydžio bilietas (nuo 730 EUR); • kitos įprastos kelionių išlaidos (žr. 93 psl.).

9

We Travel 2017 kelionių katalogas  
We Travel 2017 kelionių katalogas  
Advertisement