Page 33

IRANAS Iranas – Persijos civilizacijos palikimas ir dabarties mozaika

Su grupe ir vadovu iš Lietuvos

Jūsų laukia tikra istorinė kelionė laiku! Iraną reikia skubėti pamatyti būtent dabar, nes šalis spėriai keičiasi. Nugalėkite stereotipus ir baimes ir ryžkitės kelionei!

Eksperto komentaras Nenumaldomas naujų potyrių troškimas man tarsi įgimtas, todėl tokiems pat aktyviems, nuolat ieškantiems iššūkių ir nesibaiminantiems mitų apie terorizmo grėsmę žmonėms tikrai rekomenduočiau aplankyti Iraną. Tai šalis su didinga istorija, iš kartos į kartą perimta kultūra ir literatūra, o iš pirmo žvilgsnio neišvaizdūs moliniai namai slepia neapsakomą miestų bei gamtos grožį. Nors užsieniečiai čia pasitinkami su nuostaba, vietinių svetingumas, noras bendrauti ir padėti taip, lyg pažinotų tave jau daug metų, taip pat maloniai nustebins.

60

Lina Baronaitė

lina.baronaite@westexpress.lt

Aplankykite vieną svarbiausių ir gražiausių miestų – Isfahaną, pasivaikščiokite mečečių, rūmų ir fontanų supamoje milžiniškoje Imamo aikštėje. Daug įspūdžių paliks ir šalia dykumos įsikūręs Jazdas, o sostinėje Teherane pajusite čia pat plytinčių kalnų ramybės ir galingų dangoraižių bei nusitęsusių automobilių spūsčių kontrastą. Keliaujantiesiems savarankiškai šiokių tokių keblumų gali sukelti tik užrašai senąja persų, farsi, kalba, nes jai naudojami arabiški rašmenys.

1 DIENA. SKRYDIS VILNIUS–STAMBULAS– ŠIRAZAS 2 DIENA. ŠIRAZAS (P, Pi) Širazas – labai senas, prieš 4 tūkst. metų įkurtas miestas, dėl kultūrinės reikšmės ir gražios aplinkos vadinamas Persijos kultūros sostine bei Gėlės ir lakštingalos miestu. Aplankysite apelsinmedžių sodus Narenjestan, Nasiro al Mulko mečetę, Hafizo ir Saadi kapavietes. Apžiūrėsite Vakilio kompleksą. Vakare lankysite šacho Čerago mauzoliejų su didžiuliais svogūnų formos kupolais. Širazas – Gėlės ir lakštingalos miestas. 3 DIENA. ŠIRAZAS–PERSEPOLIS–PASARGADAI– NAKŠE ROSTAMAS–ŠIRAZAS (P, Pi) Išvysite UNESCO saugomas Persepolio liekanas, bylojančias apie pritrenkiančią Achaimenidų galią. Tai tikras lobynas turistams: išlikę bareljefai, kolonos, skulptūros mena kadaise gyvavusią galingą valstybę. Nakše Rostame aplankysite senąsias Persijos karališkąsias kapavietes bei septynis Sasanidų dinastijos laikų reljefus. Pasargadai – pirmoji senovės Persijos sostinė, saugoma UNESCO. Senovinės galios Achaimenidų civilizacijos liudininkai. 4 DIENA. ŠIRAZAS–KERMANAS (P, Pi) Visos dienos kelionė į dar Sasanidų imperijos laikais įkurtą Kermaną. Miestas įtrauktas į tūkstančio švariausių pasaulio miestų sąrašą, be to, yra vienas svarbiausių rankų darbo persiškų kilimų centrų. Apžiūrėsite Sasanidų rūmų griuvėsius Sarvestane, druskos ežerą. Sasanidų rūmai – senojo Persijos pasaulio aidai. 5 DIENA. KERMANAS–RAJENAS–MAHANAS– KERMANAS (P, Pi) Išvyksite į Mahaną. Lankysitės UNESCO saugomuose Shazdeh soduose. Apžiūrėsite sufijų šeicho Nematollah Vali mauzoliejų ir keliausite į Rajeną – dykumos citadelę, vieną unikaliausių ir geriausiai išlikusių viduramžių molinių tvirtovių. Grįžę atgal į Kermaną, apžiūrėsite XVI a. Ganj Ali Khano kompleksą. 6 DIENA. KERMANAS–MEIMANDAS–JAZDAS (P, V) Vyksite į Jazdą – miestą, įsikūrusį Didžiosios Druskingosios ir Luto dykumų pakraštyje. Oazėje iki šių dienų gyvena Zaratustros pasekėjai, išvengę vykdytos islamizacijos. Važiuodami užsuksite į senovinį uolų kaimą Meimandą, įtrauktą į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. UNESCO objektas Meimando uolų kaimas atokiuose Irano kalnuose. 7 DIENA. JAZDAS (P, Pi) Ekskursija po senąjį Jazdo miestą – siaurų gatvelių ir molinių statinių labirintą, kuriame dingsta žings-

nių aidas ir ryškiu kontrastu švyti mėlynas dangus. Aplankysite Penktadieninę mečetę (XIII–XIV a.), apžiūrėsite Amir Chakhmag kompleksą, vėjo bokštus. Lankysitės Zaratustros pasekėjų laidojimo vietoje – tylos bokštuose. Mistiniai tylos bokštai – mirusiųjų karalystės prieangis. 8 DIENA. JAZDAS–NAINAS–MEIBODAS– ISFAHANAS (P, Pi) Vyksite į Isfahaną, sustoję Naine aplankysite seniausią Irano mečetę ir istorinį senamiestį bei Meibodo tvirtovę. 9–10 DIENOS. ISFAHANAS (P, Pi) Dviejų dienų pažintis su gražiausiu pasaulyje persų meno centru Isfahanu. Apžiūrėsite Imamo aikštę, kurią juosia dviaukštės arkados, šeicho Loflollos ir Imamo mečetes – įspūdingiausią persų architektūros paminklą. Aplankysite Ali Kapu ir Čehel Sotun rūmus, užsuksite į UNESCO saugomą Penktadieninę mečetę. Pasivaikščioję po armėnų kvartalą pasigrožėsite Vank bažnyčia, garsėjančią puikia tapyba. Persų meno centras Isfahanas – estetikos ir grožio legenda. 11 DIENA. ISFAHANAS–ABIANĖ–KAŠANAS (P, Pi) Važiuodami į Kašaną aplankysite UNESCO saugomą Abianės kaimelį, gyvuojantį jau 2 tūkst. metų. Čia žmonės rengiasi tradiciniais drabužiais ir kalba senuoju persų dialektu. Atvykę į Kašaną lankysitės vienoje didžiausių dengtų turgaviečių Irane ir Kašano Fin soduose, laikomuose persiško rojaus sodo pavyzdžiu. Senoji Abianė – raudono molio namų dėlionė, UNESCO objektas. 12 DIENA. KAŠANAS–KOMAS–TEHERANAS (P, Pi) Keliaudami į Teheraną, sustosite Kome – šiitų piligrimų centre su didžiausia Irane seminarija, kurioje studentai mokomi islamo teisės, filosofijos ir teologijos. Šis miestas, kaip ir Mašhadas, yra svarbiausias islamo religijos centras Irane. 13 DIENA. TEHERANAS (P, V) Teheranas minimas nuo XII a., o Irano sostine tapo tik XVIII a. pabaigoje. Tai modernus, patrauklus ir žavus miestas, išlaikęs senas tradicijas. Ekskursijos metu aplankysite kilimų muziejus, UNESCO objektą Golestano rūmus, Sadabado rūmų kompleksą, Irano centriniam bankui priklausantį juvelyrikos muziejų, Teherano turgų. Didžiojo Teherano turgaus šurmulys ir atsisveikinimo vakarienė Darbande. 14 DIENA. TEHERANAS–STAMBULAS–VILNIUS Anksti ryte vyksite į Teherano oro uostą.

Detalų šios kelionės aprašymą rasite www.westexpress.lt/pazintines-keliones/.

Kaspijos jūra TEHERANAS KAŠANAS JAZDAS KERMANAS ŠIRAZAS

Kelionėje:

Persų

įlanka • Persijos senosios ir islamiškosios kultūros

palikimas

• Teherano, Širazo, Kermano, Jazdo, Isfahano įžymybės

• Persiškieji sodai • Kvapų ir skonių įvairovė Kelionės datA: 2017 m. spalio 25 – lapkričio 7 d. Kelionės kaina 1850 EUR + skrydis (asmeniui dviviečiame kambaryje) Į kainą įskaičiuota: • pasitikimas oro uoste ir visi pervežimai pagal programą; • 13 nakvynių 3* viešbučiuose, tradiciniame šeimos viešbutyje ir (arba) karavansarajuje; • ekskursijos pagal programą; • maitinimas pagal programą: 12 pusryčių, 12 pietų, 1 vakarienė; • angliškai arba rusiškai kalbančių gido paslaugos; • kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos. Papildomos išlaidos:

• skrydis į Iraną ir atgal (nuo 500 EUR); • Irano viza ir formalumų sutvarkymas (apie 60 EUR, kai viza gaunama atvykus į Iraną);

• kitos įprastos kelionių išlaidos (žr. 93 psl.)

61

We Travel 2017 kelionių katalogas  
We Travel 2017 kelionių katalogas  
Advertisement