Page 19

INDIJA Indija – Pietų Indijos slėpiniai

Su grupe ir vadovu iš Lietuvos

Pietų Indija stebina kultūrinio ir istorinio paveldo gausa, kupina žavesio ir paslaptingumo. Čia įgyta patirtis ir įspūdžiai praturtins jus ir privers širdyje pajusti Indijos dvelksmą...

Eksperto komentaras Atpalaiduojančios ir harmoningos, bet kartu pilnos nuotykių Indijos spalvos, kvapai, skoniai bei ritmai įsupa į nepaprastą pažinimo kelionę, o užburiančio grožio gamta nepaleidžia iki pat paskutinės akimirkos. Vykdami į šią šalį, išsilaisvinkite nuo stereotipų, tačiau pasiruoškite susidūrimui su kardinaliais kultūros skirtumais. Galima visus metus keliauti po Indiją ir atrasti vis ką nors nauja, tačiau siūlyčiau pasitikti saulę prie garsiojo Tadž Mahalo, apsistoti istorinio paveldo viešbutyje Radžastane, oro balionu pakilti virš rožinio Džaipuro miesto ar dalyvauti ekspedicijoje į Himalajus.

32

Alma Stanulionienė

alma.stanulioniene@westexpress.lt

Aplankykite pietų Indiją ir senąsias dravidų šventyklas, pažinkite jų kultūrą, o viešėdami vietinių namuose pajuskite jų svetingumą ir įvertinkite indiškos virtuvės subtilybes. Specialiai moterims organizuojamos ir unikalios patyriminės kelionės, kurių metu per jogos, meditacijos praktikas dvasiškai ir fiziškai atsiribosite nuo rutinos, streso, įtampos, pažinsite ir iš naujo pamilsite save.

1 DIENA. SKRYDIS VILNIUS–TARPINIS ORO UOSTAS–ČENAJUS 2 DIENA. ČENAJUS (P) Atskridę į Čenajų, sutvarkysite įvažiavimo į šalį formalumus ir vyksite į viešbutį. Ryte – ekskursija po Čenajų – seniausios pasaulyje dravidų civilizacijos gimtinę. Aplankysite Šv. Tomo soborą. Apžiūrėsite nuostabias šventyklas. Po pietų pasivaikščiosite po turgų ir paplūdimį. Čenajus – seniausios pasaulyje civilizacijos gimtinė. 3 DIENA. ČENAJUS–KANČIPURAMAS– MAHABALIPURAMAS (P) Keliaudami į Mahabalipuramą aplankysite Kančipuramą ir jo garsiąsias šventyklas. Apžiūrėsite šventyklą Thirukadalmallai, skirtą dievybei Šivai, skulptūrų muziejų. Regėsite milžinišką akmenį Krishna Butterball, kabantį ant uolos. Tūkstančio šventyklų miestas Kančipuramas. 4 DIENA. MAHABALIPURAMAS (P) Mahabalipuramas – į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtrauktas miestas. Aplankysite Kranto šventyklą, papuoštą išskaptuotais raižiniais ir akmeninėmis gyvūnų statulomis. Apžiūrėsite Arjuna Penance gigantiškus reljefus, olų šventyklas. Leisitės į Varaha urvus. Mahabalipuramas – 40 įvairiausių monumentų bei šventyklų namai. 5 DIENA. MAHABALIPURAMAS–DŽINDŽIO FORTAS–PUDUČERIS (P) Užsuksite į Džindžio fortą, anksčiau vadintą „Rytų Troja“. Lankysitės garsaus indų filosofo ir jogos kūrėjo Sri Aurobindo ašrame. Atkeliavę į buvusią prancūzų koloniją Pudučerio miestą, aplankysite Sri Manakula Vinayagar šventyklą, pasivaikščiosite po senamiestį. „Rytų Troja“ ir rafinuotas Pudučeris, dar vadinamas Prancūzijos Rivjera Rytuose. 6 DIENA. PUDUČERIS–KUMBAKONAMAS– TANDŽAVŪRAS (P) Keliaudami į Tandžavūrą, aplankysite piligriminę gyvenvietę Kumbakonamą. Miestelis garsus tradicinėmis šventyklomis. Lankysitės Airatesvaros šventovėje ir Mahamahamo švento vandens rezervuare. Gyvas ir žavus piligrimų miestas Kumbakonamas ir Airatesvaros šventykla, UNESCO objektas. 7 DIENA. TANDŽAVŪRAS–TIRUČIRAPALIS– MADURAJUS (P, Pi) Ekskursijos metu apžiūrėsite Brihadisvaros šventyklą, lankysitės vienoje didžiausių Azijoje Saraswathi Mahal bibliotekoje. Užsukę į Tiručirapalį, iš pradžių aplankysite vietinių gyventojų šeimą, tada važiuosite į Uolėtąjį fortą. Pasigrožėsite miesto šventyklomis ir vyksite į Minakši šventyklą.

Brihadisvaros šventykla, buvusi sostinė Tiručirapalis ir jos įžymybė Uolėtasis fortas. 8 DIENA. MADURAJUS (P) Ekskursija po Madurajų. Iš čia karavanai su prieskoniais traukė į Romą ir Graikiją. Aplankysite Minakši šventyklą su tūkstančiais spalvingų figūrėlių. Užsuksite į Mahatma Ghandi muziejų ir apžiūrėsite Thirumalai Nayakkar valdovų rūmus. Didinga Minakši šventykla – Indijos viduramžių architektūros pavyzdys. 9 DIENA. MADURAJUS–MUNARAS (P) Keliaudami į Munarą užsuksite į prieskonių plantaciją, kur specialistas gamtininkas jums papasakos apie vietinius prieskonius ir jų naudojimą. Mėgausitės gamta ir pasivaikščiojimu kalnų slėniais. Atgaiva širdžiai – panoraminiai vaizdai ir prieskonių magiškos galios. 10 DIENA. MUNARAS–ALAPURA (P, Pi, V) Ankstyvą rytą pradėsite jogos pamoka. Įsikūrę name ant vandens neišlipdami iš laivo stebėsite didingas džiungles ir jų gyvenimo ritmą. Nakvynė laive. Jogos pamoka ir atsipalaidavimas name ant vandens. 11 DIENA. ALAPURA–MARARI (P, Pi) Be gido vyksite į Marari – ramų Keralos kurortinį kaimelį. Paplūdimyje mėgausitės saulės voniomis ir Arabijos jūros bangomis. Nepamirškite jauninamųjų ajurvedinių masažų. 12–13 DIENOS. MARARI (P) Mėgausitės laisvu laiku, saulės voniomis, ajurveda ir masažais. Ajurveda, arba gyvenimo mokslas, – tradicinė Indijos medicina. 14 DIENA. MARARI–KOČIS (P) Vyksite į Kočį – pirmąją europiečių koloniją. Aplankysite Santa Kruzo katedrą baziliką, Šv. Pranciškaus bažnyčią. Susipažinsite su kinų žvejybos būdu. Lankysitės jaukiame Kočio kolonijinio stiliaus senamiestyje. Vakarop vyksite į oro uostą skristi į Mumbajų. 15 DIENA. MUMBAJUS (P) Vyksite laivu į UNESCO saugomą Dramblio salą, garsią olose iškaltomis šventyklomis. Grįžę į Mumbajų, lankysitės šurmulingoje Marine Drive pakrantėje, užsuksite į unikalią skalbyklą Dhobi Ghat po atviru dangumi. Vakare vyksite į Mumbajaus oro uostą. Pastaba. Vietoje išvykos į Dramblio salą, galite rinktis Mumbajaus lūšnynų turą. Bombėjus – praeitis, Mumbajus – tai, kas dabar... 16 DIENA. MUMBAJUS–TARPINIS ORO UOSTAS–VILNIUS Skrydis Mumbajus–tarpinis oro uostas–Vilnius.

Detalų šios kelionės aprašymą rasite www.westexpress.lt/pazintines-keliones/.

MUMBAJUS

Arabijos jūra MUNARAS MARARI

ČENAJUS PUDUČERIS MADURAJUS

Kelionėje: Indijos Pietų regiono šventyklos ir vienuolynai Kvapios indų virtuvės paslaptys Poilsis prie vandenyno Marari paplūdimyje Pažintis su gyvenimo mokslu ajurveda

• • • •

Kelionės datos: 2017 m. lapkričio 18 – gruodžio 3 d. Kelionės kaina 1 497 EUR + skrydis (asmeniui dviviečiame kambaryje) Į kainą įskaičiuota: • pasitikimas oro uoste ir visi pervežimai pagal programą; • 14 nakvynių 3 ir 4* viešbučiuose, įskaitant nakvynę laive; • ekskursijos pagal programą; • maitinimas pagal programą: 14 pusryčių, 2 pietūs ir 1 vakarienė laive; • angliškai kalbančių gidų ir gido vertėjo į rusų kalbą paslaugos; • kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos. Papildomos išlaidos:

• skrydis į Indiją ir atgal, perskridimas Kočis– Mumbajus (nuo 650 EUR);

• Indijos viza ir formalumų sutvarkymas (nuo 50 EUR);

• priemoka už Mumbajaus lūšnynų turą (550 EUR);

• kitos įprastos kelionių išlaidos (žr. 93 psl.).

33

We Travel 2017 kelionių katalogas  
We Travel 2017 kelionių katalogas  
Advertisement