Page 1

р ек лам н и й в і д д і л: (096) 359-53-27, (066) 893-31-78

КРЕДИТИ

під заставу майна

+38 (097) 216 36 72, +38 (066) 726 11 16

твій український уїк-енд

Четвер 21.11.2013 р. №47 (76)

Городян просто «взули»

1 грн.

3

стор.

W

приватна позика

yandex.ru

(0536)70-43-98

+38 (097) 216 36 72, +38 (066) 726 11 16

Вартість газети

Гаряча телефонна лінія

за найкращими умовами!

Шановні випускники 9-х, 11-х класів та їх батьки! Педагогічний колектив Вищого професійного училища № 7 м. Кременчука 30 листопада 2013 року о 10:00 запрошує вас на День відкритих дверей. Ви ознайомитеся з училищем та цікавими професіями, умовами набору і навчання, педагогічними працівниками, матеріальнотехнічною базою, здійсните пізнавальну екскурсію училищем, отримаєте відповіді на свої запитання. Приходьте разом із батьками, друзями та однокласниками! Ви матимете змогу написати заяву про вступ до училища. Наша адреса: вул. Московська, 14, проїзд тролейбусом №1, маршрутним таксі №16, №16 а, №16 б, №3-В до зупинки «Автопарк» №30 до зупинки «ВПУ №7». Тел. д ля довідок: 5-11-21, 5-11-19. сайт: www.model.poltava.ua Чекаємо на Вас!

Фото: football.sport.ua

Після першого матчу Україна-Франція в стані ейфорії від перемоги 2:0 над галльськими півнями, наш уболівальник часто згадував «Динамо» за часів Лобановського. Ніби й зараз українська збірна нагадувала потужну машину, здатну і в другому матчі в Парижі «продавити» французів. Не сталося, як гадалося. На Чемпіонат світу в Бразилію ми не їдемо.

стор.

київ - 2:0, париж - 0:3

14

Требуется водитель категории Д. Место работы Глобинский район. Тел.: 0977081843.

оформи передплату і гарантовано читай улюблений «WeekEnd» у себе вдома. Найбільша соціальна газета, найвигідніша ціна.

Про деталі дізнавайтеся за тел. 70-43-98.

Передплатний індекс 68669 Підписка у відділеннях «Укрпошти»

понеділок 25.11

вівторок 26.11

середа 27.11

четвер 28.11

п’ятниця 29.11

субота 30.11

неділя 1.12

+7...+10

+4...+6

0...+2

+1... +3

0...+2

-1...+1

-4...-2


2 W

W

місто комуналка

W

Четвер 21.11.2013 р. №47 (76) «Український уїкенд»

народний контроль

За ремонт заплатимо двічі? Із такою скаргою звернулася до редакції жителька села Червона Знам’янка Антоніна Шафорост. Вона розповіла про те, що працівники сервісного центру упродовж тижня ремонтували їй холодильник. Жінка заплатила за роботу більше 500 гривень, але все одно залишилася незадоволена і вказувала майстрам, що з холодильником «щось не так». І от через кілька днів він «згорів». Сервісний центр пропонує замінити іншу деталь – тепер за 800 гривень.

Чиновники злякалися в’язниці та народу Після невдоволення людей і публікації матеріалу з фотографією про люки, які провалюються під землю на розі вулиць Гірників та Молодіжної у Комсомольську, там терміново зробили ремонт. Люки, як і чиновники, були поставлені на місце. Очевидно, звернення читачів і протест комсомольчан проти бездіяльності чиновників міської влади на чолі з паном Биковим подіяло. Таке вже було з відключеною гарячою водою і відсутністю облаштованих доріжок до пішохідних переходів. Тоді на обурення людей і бажання йти до «білого дому» відреагували дуже швидко. Рецепт реакції простий – люди перестали боятися говорити правду про роботу влади, і активно користуються своїми законними правами – впливати на недбалих чиновників. Останнім погрожують судом і проведенням часу за гратами. Причому, громадськість міста своєї рішучості не приховує. Звідси і результат – влада міста заворушилася в роботі на Комсомольськ, а не тільки на свої інтереси. Комсомольчани активно підключилися до процесу боротьби і проти провалених люків, що загрожують їх здоров’ю, і здоров’ю дітей. Разом зі своїм протестом, слали фото в газету, і чиновники відреагували швидше, ніж навіть на інструкцію Кабінету Міністрів. Вона вийшла одразу після трагедії у Львові, коли у відкритий каналізаційний люк провалилася 2-річна дитина. Хлопчик загинув, друга особа Львівського міськкомунгоспу була заарештована, а Кабмін зобов’язав чиновників на місцях перевірити люки на вулицях. Час ішов, але люки на вулиці Гірників фахівці міськвиконкому «роздивилися» тільки на фото у газеті. Довелося поворухнутися у своїх кабінетах і зробити ремонт. Одну з фотографій тоді надіслав до газети школяр. Очевидно, навіть діти тепер знають, що тільки через активний захист своїх прав можна знайти управу на чиновників.

W

- Уперше майстри прийшли до нас 5 листопада. Мовляв, розберемо – побачимо – скажемо вартість ремонту. Наступного дня знову приїхали, щоб замінити фреон. Потім холодильник працював постійно, але гудів без зупинок, почав підтавати, – розповідає Антоніна. – Мій чоловік одразу сказав, що це неправильно: якщо мотор працюватиме безперестанку – він просто згорить. Я знову телефонувала майстрам, у відповідь почула, що так і треба. А через два дні, 12 листопада, наш холодильник «стрельнув» і замовк назавжди. Ми знову залишилися зі зламаним холодильником, зате з гарантією на ремонт від сервісного центру. Антоніна Шафорост каже, що новий візит майстра закінчився черговою пропозицією – замінити компресор. Співробітник погоджувався зробити це безплатно, узявши гроші лише за новий компресор, що коштує 800 гривень. Власники холодильника розгнівалися і почали вимагати повернути їм кошти за ремонт.

У кожного своя правда Редакція зателефонувала директору сервісного центру Петру Дорошенку і поставила декілька запитань. – У замовниці є гарантійний лист від сервісного центру і

{

yandex.ru

Історія хвороби

пропозиція нового ремонту. Як це розуміти? – Гарантійний лист ми видали на виконані роботи. Була забита капілярна трубка, її почистили. На інші

деталі гарантії ми не давали. Самі поміркуйте, коли ви відремонтували авто на СТО, а потім виявили іншу, нову несправність, ви ж не будете вимагати повернути гроші за ремонт? – Ваша замовниця стверджує, що скаржилася на роботу компресора без зупинок. Чому майстер не звернув на це увагу? – Ми реагували на скарги і неодноразово приїжджали. – Якщо провини майстра немає в тому, що компресор згорів, чому тоді ви згодні поставити новий безплатно, не беручи гроші за роботу, а тільки за деталь? – Просто з розумінням ставимося до клієнтів. Ми не згодні повернути усю суму, як того вимагає замовниця. Витрачали свій час, бензин, щоб доїхати на місце, міняли деталі. Якщо вже є конфлікт, то я згодний повернути кошти

Споживачі, захищайтеся! У Кременчуці немає відділу захисту прав споживачів, усі скарги слід адресувати в Полтаву. Це пояснює начальник управління торгівлі Кременчука Людмила Жорняк. Вона розповідає, що управління консультує кременчужан, якщо ті звертаються, але ніяких повноважень у вирішенні конфліктів не має. - Питання захисту прав споживачів актуальне. Нещодавно у Полтаві відбулася зустріч із фахівцями Державної інспекції захисту прав споживачів (Держспоживінспекції). Зараз обговорюють нову державну програму. Планують, що буде спільне навчання і споживачів, і продавців, круглі столи, обговорення. Фахівці Держспоживінспекції наголошували, що захист прав споживачів стосується не лише відносин «покупець-продавець», а й у сфері медичних чи освітніх послуг, тощо.

Інспекція з питань захисту прав споживачів у Полтавській області: Полтава, вул. Пушкіна, 16, тел./факс (0532) 56-56-34. Народний контроль газети «Український уїк-енд»: (0536) 70-43-98.

задум

Святий Миколай вже прямує до Кременчука Міська влада розглядає кілька ініціатив щодо святкування Дня Святого Миколая та новорічних свят.

Резиденція Святого У місті може з’явитися резиденція Святого Миколая. Ідею подала громадська організація «Столичні ініціативи», що проводила у Києві «Парад вишиванок» до Дня Незалежності. У столиці побувала й кременчуцька делегація. А 14 листопада кияни приїхали до Кременчука подякувати учасникам параду і запропонували нові ініціативи. Планується, що резиденція Діда Мороза буде відкрита у різних містах. Заступник мера Кременчука Віталій Малецький схвалює цю перспективу, але остаточне рішення ще не прийнято. - Очікується, що в резиденції сидітиме Святий Миколай і чекатиме у гості діточок, які розкажуть йому про свої добрі справи. Маленьким учасникам слід буде зареєструватися на спеціальному сайті резиденції і відіслати фото, де дитина щось робить своїми руками. Натомість кожен учасник отримає маленький сувенір або привітальний лист від Святого Миколая до 19 грудня.

Конкурс пряникових будиночків Гості з Києва запропонували кременчужанам взяти також участь у конкурсі. Начальник управління торгівлі Людмила Жорняк назвала Кременчук солодким містом і зазначила, що бажаючі знайдуться. За задумом організаторів, конкурс відбудеться 17 грудня в Києві. Роботи може представити будь-хто, умови прості: це має бути дійсно будиночок з тіста для пряників висотою не менше за 35 см. Фантазію кулінарів не обмежують: цукати, родзинки, горішки, мармелад, солодка глазур можуть стати декором для солодкого архітектурного шедевру.

W

актуально

W

біржа

Раківка без тепла і води не залишиться?

Чекають на скорочення

итуація із забезпеченням жителів Раківки теплом та гарячою водою повністю контрольована міською владою і немає ніякої підстави говорити про припинення подачі гарячої води у цьому мікрорайоні – так стверджує заступник міського голови Валерій Медведовський. Як пише kremen.gov.ua, чиновник запевняє, що інформація, яку розповсюдив ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод» про те, що Раківка може залишитися без гарячої води є не зовсім коректною, і може створити необґрунтований ажіотаж серед населення. - Насправді ж ніякої реальної загрози не існує, є звичайний робочий процес. Між КВБЗ і КП «Теплоенерго» на сьогодні існують договірні відносини, за якими і здійснюється співпраця, в тому числі і взаєморозрахунки. З боку КП «Теплоенерго» договірні умови виконуються, тому підстав для припинення подачі теплоносія на КП «Теплоенерго», а відповідно і на житлові будинки, немає. - Так, на сьогодні існує проблема з вчасним проходженням платежів через казначейство, що дещо затримує строки розрахунків, але така ситуація є по всій Україні, і вона добре відома КВБЗ. Але у цьому випадку, залишається лише чекати, адже держказначейство є державною структурою і міській владі не підпорядковане.

Кілька підприємств Кременчука повідомили Центр зайнятості про заплановане скорочення працівників.

С

Д

и р е кт о р Ц е н тру Володимир Нападайло зазначив, що узимку планують скорочення Кременчуцький колісний завод (113 осіб) та Крюківський вагонобудівний завод (560 осіб). За сл о в а м и ф а х і в ц я , р і в е н ь б е з р о б і т тя в Кременчуці з а л и ш а є т ь с я стабільним, в середньому кількість безробітних становить 2300 осіб.


Четвер 21.11.2013 р. №47 (76) «Український уїкенд»

W

суспільство

W

W

комерція

Городян просто «взули»

3

парламент

Про таке і не чули Скільки разів у всіляких ЗМІ розповідалося про різні види шахрайства. Люди вигадують такі способи наживи, що диву даєшся. От і в Комсомольськ приїхали продавці з товаром, який видавали за відому брендову продукцію. У місті влаштовують подібні розпродажі у головному культурному закладі. У брошурці, яку розкидали в кожний поштовий ящик, пропонується взуття, куртки, нижня білизна та футболки торгових марок, про які ніхто не чув. Для цікавості набираємо в пошуковій системі Інтернет «взуття Merkurium» - нічого. У всесвітній мережі такого взуття не знають.

W

А от чоботи фірми «Dual» ми знайшли. У рекламній газетці їх пропонують за 340 грн. замість 620 грн., які вони ніби коштували до знижки. Інтернет же видає їх вартість – 65 грн. Така сама ситуація і з іншими «відомими» марками. - Сьогодні унікальна акція – майже по всіх містах України тільки один день продається взуття зі складу. Ми реалізуємо його за оптовими цінами, - говорять продавці. За їхніми словами, перша ціна, яка закреслена на ціннику, - це та, за якою це взуття можна купити в магазинах.

Ціновий фарс - Так, ніби гарне, - каже пенсіонер, який купив пару зимового взуття

народна трибуна

Голодомор – геноцид чи політичні спекуляції? Володимир, пенсіонер: – Голодомор був у 1931-1932 роках, бо в мене дід та бабуся у цей час померли. Вони жили у Луганській області. Батько в армії служив, тому й вижив. І пам’ятати про ці часи треба, бо то була справжня трагедія для українців.

Ольга, робітник: – Був, по усьому СРСР. У моєї бабусі у Іваново, що під Москвою, від голоду померло двоє дітей. А зараз все це переведено у політику, щоб посварити Україну з Росією та нажити собі популярність на людському горі.

Анжела, робітник: – Був голодомор. У нас у країні ніколи людей не поважали і не берегли. Це і зараз відбувається, тільки називають по-іншому. Нас знищують усіма способами, а ми терпимо і мовчимо.

Підтримуй свого На жаль, замість того, аби підтримувати вітчизняного виробника, міська влада надає можливість заробляти «зальотним» торгашам. Наші ж виробники змушені шукати заробітку за межами країни. - Звичайно, що дешевий одяг на таких ярмарках і в магазинах секонд-хенду складає нам конкуренцію, - говорить директор ПП «Фламінго текстиль» (м. Комсомольськ) Світлана Завалій, яке є одним із найбільших виробників трикотажного одягу. – Але вони нам не конкуренти за якістю продукції. Ми за свій товар несемо відповідальність, у нас висока планка. Тому й одяг у нас недешевий. А споживач, купуючи недорогу продукцію, рідко замислюється над тим, з чого і де вона вироблена.

W

yandex.ru

за 550 грн. - Мене запевнили, що з натуральної шкіри. Те ж стверджувала і жінка похилого віку, яка придбала собі чобітки. Її також переконали в тому, що взуття шкіряне. Але людина, яка хоч трохи розбирається в цьому, бачить – шкірою навіть не пахне. Замінник, причому не найкращої якості. Та й в Інтернеті біля цього взуття стоїть напис «шкіряний замінник». Це ж саме стосується і «шкіряних» курток. У рекламі написано: «Куртка шкіряна, натуральне хутро, в-во Швеція». Ціна 1540 грн. закреслена, а нижче стоїть 990 грн. У інтернетмагазині така ж куртка коштує 400 грн. і продавець вказує, що річ із шкірозамінника. Цікаво, шведи носять такі куртки?

Нардепів відгородять від журналістів У вівторок вранці з ложі преси Парламенту в зал на голови народним депутатам розкидали листівки. Спікер Верховної Ради Володимир Рибак пообіцяв відокремити склом балкон у Верховній Раді, де знаходяться журналісти.

Н

а листівках – фотографії екс-прем’єра Юлії Тимошенко і напис «Юлі – волю!» і підпис «Андрій Лозовий. Радикальна партія Олега Ляшка». На вечірньому засіданні Ради Рибак сказав: «Я дав команду, ми закриємо склом, щоб не кидали». Як передає newsradio.com.ua з посиланням на «Інтерфакс-Україна», народні депутати України з фракції Партії регіонів знову попросили керівництво Парламенту забезпечити їм нормальну роботу, оскільки вони побоюються, що з ложі преси на них можуть впасти будь-які предмети. «Ми вимагаємо забезпечити нормальну роботу депутатам», - заявив народний депутат України Олександр Стоян (фракція Партії регіонів), звертаючись до керівництва Парламенту. Спікер Верховної Ради зазначив: «Той, хто кидав, вже цього не робитиме. Я дав команду, і його тут не буде», - пише «Інтерфакс-Україна».

санкції

Водіям готують нові штрафи

У

країнська міліція збирається істотно збільшити штраф за паркування на місцях для інвалідів. Як передає auto.mail.ru, за словами директора Центру безпеки дорожнього руху та автоматизованих систем при МВС Сергія Будника, такі порушення будуть фіксуватися у автоматичному режимі. Крім того, камери стежитимуть за проїздом і стоянкою автомобілів на смугах для руху громадського транспорту. Будник зазначив, що штраф за паркування на місці для інвалідів може скласти 306 грн. Втім, для того, щоб таке покарання запрацювало, слід ще внести деякі зміни до законодавства. Поки повноваження ДАІ закінчуються на проїжджій частині, тому необхідно домовитися з Мінрегіоном для надання ДАІ-шникам права штрафувати порушників на парковках, в тому числі і біля супермаркетів та інших організацій.

W

yandex.ru

yandex.ru

Україна охоплена розпродажами дешевих товарів невідомих фірм, які ніхто не знає, але купує, бо ціна підходить. Полтавщина – не виняток. Як приклад, до Комсомольська частенько приїжджають сторонні люди і влаштовують у центрі міста – у міському палаці культури, розпродаж взуття невідомих марок з неймовірними «знижками».

перевтілення

Боєць йде в журналісти

В

ідомий після історії з побиттям журналістів в Києві у травні цього року Вадим Тітушко і сам став репортером, – пише bagnet.org. «У Тітушко вже є посвідчення однієї з телестудій. У 2014му ми зможемо побачити його на екранах в якості ведучого одразу двох передач – спортивної та соціальної спрямованості», - сказала «Вістям» адвокат Тітушко Оксана Шкода. За її словами, зараз йдуть переговори з телеканалами. «Вадим зараз живе у Білій Церкві – навчається і тренується. Працювати над проектами почне у січні», - говорить адвокат. Раніше повідомлялося, що захист Тітушко хотів заборонити використовувати прізвище Вадима як загальне.


4 W

влада і громада підвищення

До пенсії додадуть грошей

У

грудні у зв’язку зі зростанням прожиткового мінімуму в Україні відбудеться підвищення ус і х в и д і в п е н с і й н и х виплат. Про це заявила міністр соціальної політики Наталія Королевська. «Згідно з державним бюджетом на цей рік, з 1 грудня відбудеться чергове підвищення прожиткового мінімуму. У зв’язку з цим буде підвищено розмір усіх пенсійних виплат уже в грудні. Мінімальна пенсія становитиме 949 грн. (зараз 894 грн.)», - сказала вона, додавши, що перерахунок відбудеться автоматично. За інформацією ua.korrespondent.net, у Мінсоцполітики нагадують, що з 1 грудня прожитковий мінімум з розрахунку на одну людину на місяць становитиме 1176 грн. (зараз 1108 грн.), для дітей у віці до 6 років – 1032 грн. (972 грн.), для дітей у віці від 6 до 18 років – 1286 грн. (1210 грн.), для працездатних осіб – 1218 грн. (1147 грн.), для осіб, які втратили працездатність – 949 грн. (894 грн.).

W

W

W

Четвер 21.11.2013 р. №47 (76) «Український уїкенд»

проблема

Як більмо на оці

Уже майже два роки ведеться будівництво магазину біля житлового будинку № 73 по вул. Добровольського у Комсомольську. Мало того, звели собі котеджі, при цьому ...А з нашого вікна ще й половину парку вирубащо спорудження закриває ли, і живуть приспівуючи. Їм, стінка похмура видна… доступ світла у половини Що стосується протипожежнаші проблеми не квартир, воно ще й перебуває зрозуміло, них вимог, то якщо перевести потрібні. у небезпечній близькості від норми інсоляції, протипожежні вимоги та будівельні норми в багатоповерхівки. На скарги Темний день цифри, то виходить, що поряд з і обурення мешканців влада Згідно з існуючими 9-поверхівкою можна зводити міста не звертає уваги. будівельними нормами: нову будівлю не ближче, ніж...

Немає діла до людей Н а п о ч а т к у м и н ул о г о року, коли почали будівельні роботи прямо під вікнами житлового будинку, його мешканці забили тривогу. Питання земельних ділянок під будівництво в місті веде заступник мера Дмитро Биков, але на скарги людей чиновник не відреагував. Практика для Комсомольська відома – задля власної вигоди і спокою влади нехтують інтересами городян. - Ми одразу ж пішли у виконком зі скаргами, - розповідають Людмила Василівна та Валентина Іванівна. - Спочатку поспілкувалися з представниками земельного відділу, а потім ходили до мера та його заступників. Нас запевнили, що розберуться в цьому питанні та пообіцяли, що рішення буде на нашу користь. Але ніхто й пальцем не поворухнув. Біля другого під’їзду також зібралися мешканці будинку. - Ви уявляєте, якщо, не дай Боже, в якійсь квартирі виникне пожежа, - каже пенсіонерка, яка живе в цьому будинку. Пожежні просто не зможуть під’їхати до будинку і згасити – будівля магазину заважає. І нікого це не хвилює. А хто потім за трагедію відповість? Усі ці чиновники міськвиконкому

«Відстань між житловими будинками, житловими і громадськими, а також між виробничими будинками треба приймати на основі розрахунків інсоляції та освітленості відповідно до норм і протипожежних вимог...» Інсоляція – це освітленість приміщення прямими сонячними променями. Цих променів чиновники якраз і позбавили людей.

Закон порушують нахабно і відкрито. - У моїй квартирі дуже темно, - скаржиться Людмила Василівна. - Особливо погано в осінньо-зимовий час: темно і вдень, і вночі. Прокинешся і не розумієш, котра година. Сонце до нас не пробивається. А у мене син інвалід, він майже цілими днями перебуває в приміщенні. Це дуже гнітить його.

W

парламент

на відстані 15-20 метрів. - А від мого балкона до нової будівлі не більше 14 кроків, а від рогу будинку – тільки 9, - говорить Людмила Василівна. - Ми просили, щоб будівництво перенесли хоча б на кілька метрів убік, щоб хоч трохи залишити нам вільного простору перед вікном, але

ніхто не слухав. І тепер я бачу зі свого вікна тільки стіни майбутнього магазину.

Магазин чи забігайлівка? Проектанти і чиновники міськвиконкому запевняли мешканців будинку, що за адресою: вул. Добровольського, 73, у Комсомольську будується магазин промислових товарів. - Але вже зараз на новій будівлі висить оголошення: «Продам від 20 до 500 кв.м або здам в оренду», - кажуть жителі. - Виходить, що купити площу в цьому приміщенні може хто завгодно і відкрити якусь «розливайку». Цього нам тільки не вистачало. У Комсомольському міськвиконкомі нам сказали, що ця земля, мовляв, була продана ще за минулої влади, і ніхто нічого зробити не може. Не віримо! Просто не хочуть і навіть не намагаються, адже не перед їх будинками похмурі стіни, а до городян їм діла немає.

фраза

З вантажівок візьмуть гроші на дороги Кабінет Міністрів України пропонує збирати гроші на ремонт доріг з власників вантажівок.

Т

yandex.ru

аку пропозицію висловив віцепрем’єр-міністр Олександр Вілкул. На його думку, в платі за дороги повинні бути зацікавлені самі перевізники, оскільки це дозволить їздити достойними трасами, – пише auto.mail.ru. Збір за проїзд по дорогах великовагових вантажівок повинен направлятися виключно на ремонт та утримання доріг, це є нормальною європейською практикою. Нагадаємо, депутати впритул наблизилися до підвищення штрафів для водіїв-далекобійників і власників великогабаритних вантажівок. Згідно з проектом закону № 3067, який вже пройшов перше читання у Парламенті, пропонується ввести штрафи для далекобійників, а міліцію наділити правом зупиняти фури для вагового контролю фахівцями Укртрансінспекції. У разі виявлення перевантаження при проїзді по автомобільних дорогах, вулицях і залізничних переїздів, водіїв оштрафують на 680 грн., а підприємців на 1700 грн. Та ж сума стягується за управління фурою без дозволу міліції або відсутність плати за перевантаження і за порушення правил перевезення небезпечних вантажів.

Олександр Вілкул, віце-прем‘єрміністр України, про розширення товарообігу між Україною і Грузією:

- Першочерговим завданням ми бачимо збільшення товарообігу до 1 м л рд . н а р і к та реалізацію спільних проектів в енергетичній, транспортній та інфраструктурній галузях. За п’ять місяців 2013 року товарообіг між Україною та Грузією становив 341,6 млн. доларів, за результатами 2012 року - 794 млн. дол. www.pravda.com.ua

Андерс Ослунд, співробітник Інституту міжнародних економік, економічний радник урядів кількох країн про сімейний клан Віктора Януковича:

- Він почав своє президенство з повного контролю над урядом, парламентом та судами. У його першому уряді були преставники дев’яти великих бізнес-груп, але зараз їх число зменшилося до трьох. Натомість друзі старшого сина президента Олександра Януковича почали домінувати в уряді. www.pravda.com.ua

Володимир Кличко,

спортсмен і нардеп, про те, що Росія теж хоче у Європу:

– Якщо відкинути питання політики і боротьби за сфери впливу, то стане зрозуміло, що росіяни також прагнуть інтегруватися в Є в р о п у, т о м у що вони високо цінують європейські стандарти. Вони люблять їздити на європейських автомобілях, надають перевагу європейській освіті, вони вважають за краще отримувати медичну допомогу в Європі і люблять купувати нерухомість у Європі, якщо можуть собі це дозволити. klichko.org

Володимир Рибак, голова Верховної Ради України, під час прес-конференції у Донецьку залишився незадоволений запитанням про його зарплату:

– Не треба лізти у чужу кишеню. Я ще не отримав зарплату, що я можу відповісти? Чи ви хочете, щоб вона у мене тисячу гривень була? У мене зарплата нардепа сьогодні – 15 тисяч. Коли доплалять за те, що я – голова Верховної Ради, тоді скажу. Який може бути секрет? ru.tsn.ua


W

резонанс

W

руйнація

Будинок тріснув зверху і донизу П’ятиповерхівка по вулиці Леніна, 8 у Комсомольську тріснула зверху донизу одразу в двох місцях – перший і останній під’їзд немов відколюються від центральної частини і розповзаються в сторони. Тріщину від першого до останнього поверху добре видно на фасаді будинку.

Серед причин руйнування люди називають вибухи в кар’єрі компанії «Феррекспо». У самій компанії допомагати жителям не поспішають. Городяни висловлюють своє невдоволення проти такої «соціальної політики» господарів компанії.

Лезо ножа між цеглою Розмови про те, що будинок тріснув, у місті ходили з літа. Де і який, офіційно не повідомлялося ні в одному міському ЗМІ. Але коли опало листя з дерев, дві довгі тріщини на фасаді стало добре видно прямо з проїжджої частини вулиці Леніна. Пенсіонер Олексій Олександрович живе на четвертому поверсі. Тріщина проходить у нього на кухні. Тут вона через усю стіну від самої стелі. З’явилася рік тому, і вже не перша. До цього тріснула стіна в сусідній кімнаті – можна було лезо ножа вкласти в цю діру між цеглою. Взимку мокра ганчірка біля стіни за ніч замерзала. Господар терміново зробив у кімнаті ремонт і все замазав. А навесні сусід знизу також повідомив, що у нього вода зі стіни тече. Причини тріщин міська влада і «Феррекспо» шукати не поспішили, а постаралися «прикрити» проблему. У серпні комунальники терміново штукатурили дірку в будинку. «Утім, загрозу «не замазати», – кажуть люди, – треба реально допомогти уникнути руйнування житла». Але в «Феррекспо» про такі речі не замислюються. Схоже, головне – прибуток, а люди... «люди, можуть пожити і з дірками в стінах».

Це не землетрус Останній землетрус у Комсомольську був в 1986 році. Колишній геолог Олексій Олександрович добре пам’ятає, що стіни будинків

W

у місті тряслися, але не тріщали. Перед появою нинішньої тріщини ніяких підземних поштовхів не було. Леніна, 8 – будинок кооперативний. На замовлення голови кооперативу, провели перевірку всіх квартир в тріснутих під’їздах. Ремонти, які зробили там мешканці, не порушували несучих стін будинку і не могли викликати таких наслідків, про що сказано в офіційних документах. Після перевірки на тріщину поставили маячки, щоб стежити, з якою швидкістю вона збільшується.

Нас завжди трясе Вибухи в кар’єрі ГЗК, який добре видно з вікон цього будинку – одна з головних версій появи тріщин. Саме через вибухи постійно ремонтують будівлю міської станції швидкої допомоги. Раз на 10 днів вибухову хвилю в один і той же час відчувають жителі половини Комсомольська. Тріснуті стіни, через які вода проходила всередину, були у двох дитячих садках.

Більше того, жителі крайніх будинків по вулицях Гірників і Леніна вже звикли витирати з карнизів своїх вікон чорний пил від вибухів – вони живуть найближче до кар’єру. А минулої зими чорний сніг випав у районі 4 школи, на набережній і вулиці Портовій. Тоді на ГЗК через морози відмовили повітряні фільтри, але роботу не зупинили, і за ніч пил покрив більшу частину міста. Вибачень від керівництва компанії «Феррекспо», городяни не дочекалися. Адже в місті повним ходом готувалися до виборів до Верховної Ради господаря-олігарха. Немає до цих пір і зрозумілих повідомлень про причини тріщини в будинку по вул. Леніна, 8. На реальну загрозу руйнувань для мешканців багатоповерхових будинків у «Феррекспо» не звертають уваги, зате городян годують промовами про щасливе життя в Комсомольську, де так допомагає всім і вся олігарх. Але в тріснутому будинку, комсомольчанам у щастя і допомогу не надто віриться.

Будинки-близнюки Один тріснутий багатоквартирний будинок по вулиці Леніна вже є. Будинок № 27 одягнений в металеві пояси, які стягують його через весь фасад. Тріщина там в останньому під’їзді. Пояси наділи понад 10 років тому. Але тріщина тут менша, ніж по Леніна, 8. Та й розміри будинків різні. У будинку в поясах 4 під’їзди, а у того, який тріснув цього літа – вісім під’їздів і по чотири квартири на кожному майданчику. «Щоб його зміцнити, потрібна дуже потужна конструкція. Прості пояси таку вагу не втримають», - каже колишній геолог Олексій Олександрович. Чи готові в «Феррекспо», в чиїх кар’єрах проводяться вибухи, оплатити цей ремонт людям?

тенденція

Сигарети зростають в ціні

В

ідзначається, що подорожчання тютюнової продукції, в більшості випадків на 1 грн., відбулося в умовах незмінності ставок акцизу. Про це пише ua.korrespondent.net, з посиланням на «Комерсант-Україна». За даними «Комерсант-Україна», виробники сигарет востаннє переглядали максимальні роздрібні ціни (МРЦ) на початку літа, коли у Верховній Раді з’явився ряд ініціатив про несподіване і різке підвищення всередині року ставок акцизного податку. Ці ініціативи так і не стали законами, але компанії згодом не знизили

yandex.ru

У жовтні-листопаді в Україні тютюнові компанії провели масове підвищення максимальних роздрібних цін на сигарети на 5-12,5%.

ціни. Навпаки, з вересня, а масово з жовтня-листопада вони стали подавати до Міністерства доходів і зборів нові МРЦ. Зміна вартості торкнулася торгових марок у різних цінових сегментах: як сигарет з фільтром, так і без нього. В одній із тютюнових компаній « Ъ » п оя с н и л и : я к щ о од и н з

виробників змінює ціни, то їх переглядають і інші. Так, ціни були переглянуті підприємством «Філіп Морріс Україна». Водночас менеджер з питань фіскального регулювання компанії Олексій Калініченко заявив, що основним фактором зміни вартості сигарет стало збільшення витрат на купівлю нових акцизних марок. Він зазначив, що з 1 вересня їх ціна зросла втричі – до 14,2 коп. У Міндоходів очікували аналогічного (на 8,7 коп.) подорожчання пачки сигарет. Однак Калініченко додає, що на перегляд МРЦ також вплинуло збільшення собівартості виробництва внаслідок значного зростання нелегальної торгівлі сигаретами. Його обсяг оцінюється у 7 млрд. шт. на рік.

W

7

гаманець

За межею бідності живе кожен десятий Близько 10-12 % населення України перебуває за межею бідності.

П

ро це розповіла завідувач відділу дослідження рівня життя населення Інституту демографії та соціальних досліджень Національної академії наук України Людмила Черенько в ефірі Українського радіо, передає NewsOboz.org з посиланням на Gazeta. ua. «Досить незначний відсоток людей заможних – таких у нас приблизно 5 % населення. 1-2% - це люди вкрай бідні. Ще 12-15 % - це люди, які знаходяться недалеко від кордону бідності, недотягуючи до середніх соціальних стандартів. Далі йде велика група, яка становить 40-50 % населення: це люди, котрі мають невизначений соціальний статус. І лише близько 20% становить група, яка повинна була б стати основою для формування середнього класу», - сказала Черенько. Вона зазначила, що такий розподіл характерний для суспільств, які переживають перехідний період.

W

загроза

Полтавчанка знайшла радіоактивний контейнер

Ж

ителька Ленінського району Полтави 1955 р.н. знайшла у своєму сараї металевий контейнер з умовним позначенням радіаційної небезпеки. Як повідомили news.mail.ru в управлінні ГСЧС в Полтавській області, співробітник радіологічного відділення обласної СЕС за допомогою дозиметричних приладів, заміряв рівень радіаційного фону контейнера, в результаті чого виявлено, що рівень гамма-фону радіаційного випромінювання на поверхні контейнера перевищує допустимий пороговий рівень в 3-4 рази (0,50-0,79 мкЗв /год.), а на відстані 1 м і у дворі господарства значення гаммафону радіаційного випромінювання знаходиться в нормі (не перевищує 0,11 мкЗв /год).

yandex.ru

Четвер 21.11.2013 р. №47 (76) «Український уїкенд»

W

освіта

Вкусила і звільнилася Учителька, яка укусила другокласницю, звільнилася зі школи.

Я

к розповіли «Комсомольській правді в Україні» у відділі освіти Мукачівської райдержадміністрації, після інциденту вчитель молодших класів Ганна Алмашій написала заяву, – повідомляє kp.ua. - Педагог сама написала заяву про звільнення, - розповів Олександр Товт, начальник відділу освіти Мукачівської РДА. - У Ганни Алмашій до події була дуже хороша репутація, виховний процес ніколи не викликав підозр під час перевірок у школі з районного відділу освіти. Ніяких додаткових заходів покарання або стягнень стосовно учителя і школі не проводиться. Поки середня школа в селі Барбово Мукачівського району працює, як звичайно. Постраждала другокласниця Вікторія Лендєл продовжує відвідувати уроки і про події не згадує. А от колеги співчувають вчительці і побоюються, як би самим після резонансного інциденту не позбудеться своїх місць. Нагадаємо, 12 листопада під час написання контрольного диктанту на уроці української мови 50-річна вчителька залишила сліди зубів на руці 7-річної дівчинки.


8 W

подія

W

Четвер 21.11.2013 р. №47 (76) «Український уїкенд»

мельпомена

16 листопада Троїцький театр Кременчука знову показав моновиставу «Москва-Петушки або коні безпрєдєлу». Скандально відома п’єса – це півторагодинний монолог інтелігента-алкоголіка Вєнічки Єрофєєва про життя, людей і Бога, війни та революції, любов та зраду.

Про високі істини – нецензурними словами

С

южет вистави простий: Вєнічка Єрофєєв їде на електричці з Москви до Петушків. Це місце – рай для його душі. Там чекають маленький син і коханка. У дорозі Вєня розмовляє із попутниками, сам із собою, із ангелами, і при цьому постійно п’є. То алкоголь народжує у його уяві марення, то герой провалюється в сон і не помічає, як поїзд вже побував у Петушках і знову прямує до Москви. Зрештою, головний герой гине від рук хуліганівсадистів, а нещасний Вєнічка так і не досягає своєї мрії – Петушків. Цікаво, що автор п’єси Венедикт Єрофєєв дає своє і м ’я г е р о є в і . О ч е в и д н о , неспроста. Біографія письменника яскрава: народився у Сибіру в родині «політичного» в’язня. Виріс у робітничому селищі, у сім’ї було 6 дітей. 17-річним хлопцем утік в столицю та вступив до університету, але скоро був відрахований. Ще кілька разів вступав у вузи і – не втримувався. Місця роботи змінював постійно: був різноробочим, вантажником і монтажником, прийомщиком склотари, сторожем у витверезнику, лаборантом паразитологічної експедиції до Середньої Азії та ін. Помер у 51 рік. Писав літературні твори з 17 років. «Москву-Петушки» назвав поемою. Уперше вона була надрукована у журналі «Тверезість та культура», щоправда, матерні слова не надрукували і замінили крапками. Творчість Венедикта Єрофєєва оцінили і в інших країнах, його книжки перекладено більше ніж на 30 мов.

W

Кременчужани побачать Вєнічку в спектаклі «Москва-Петушки» 22 листопада о 18:00 у Малому залі МПК

«Одні актори все життя мріють зіграти Гамлета, а я – Вєнічку…» В и ко н а в е ц ь г ол о в н о ї ролі, директор Кременчуцького МПК і Троїцького театру Сергій Ситник, розповів про свою глибоку симпатію до «пропащого» інтелігента, чому актор співчуває алкоголіку і не соромиться вживати матерні слова. – Уперше я прочитав п’єсу Венедикта Єрофєєва, у 21 рік. І рівно стільки ж мріяв зіграти її на сцені. Ось так буває: один актор мріє зіграти Гамлета, а інший все життя іде до Петушків. – Чи доводиться Вам справді вживати алкоголь під час вистави? Чим Вас привабив головний герой, який на сцені тільки те й робить, що п’є? – На перший погляд, так воно і є. Але в образі Вєнічки – геніальна людина, яка болісно сприймає несправедливість оточуючої дійсності, на собі відчуває

тупість і жорстокість державної машини. На жаль, іншого виходу, ніж алкоголь, він не знаходить… А щодо випитого на сцені, так, дійсно, двічі я випиваю насправді: один раз, коли розповідаю рецепт унікальних алкогольних коктейлів Вєнічки і демонстративно перехиляю склянку із напоєм «Поцілунок тьоті Клави», а вдруге – на брудершафт із кимось із глядачів першого ряду, це такий режисерський момент. – Ваш герой – ерудований, освічений, але матерних слів не уникає. – Взагалі, я категорично проти шансону (йдеться про сучасний блотний шансон, -авт.). Він виховує людей абсолютно іншого сорту. А нецензурні слова у цьому творі є, і багато, тому я прошу не приводити дітей на спектакль. Хоча, буває… Звісно,

W

зірка

У конкурсі «Містер Полтавщини» Кременчук представлятиме інженер-технолог колісного заводу Віталій Сап’ян. Наразі він уже пройшов наступний етап підготовки до фіналу, який відбудеться 4 грудня.

Найвисокооплачуванішим у світі музикантом, за версією журналу «Forbes», стала Мадонна, заробивши у 2013 році 125 мільйонів доларів.

Я

0532.ua.

yandex.ru

конкурс

Інженер претендує на «Містера Полтавщини»

Найбільш високооплачуваний музикант

Друге і третє місця в рейтингу отримали Леді Гага і Bon Jovi, доходи яких склали відповідно 80 і 79 мільйонів доларів. «Forbes» зазначає, що у Леді Гаги був шанс обійти її старшу конкурентку, якби на початку року її гастрольні плани не змінилися у зв’язку з травмою стегна. Крім того, у листопаді - вже після завершення звітного періоду для рейтингу - Гага випустила новий альбом «ARTPOP», і це обіцяє зміцнити її позиції: за прогнозом «Forbes», за успішного проведення концертної діяльності співачка без зусиль вирветься на перше місце. ua.korrespondent.net

якщо бачу глядачів із дітьми в залі, то відчуваю дискомфорт, але змінити нічого не можу – це частина дійства. – У спектаклі багато роздумів про Бога. Ви дуже проникливо граєте такі сцени, очевидно вони Вам близькі? – Я віруюча людина, але не релігійна. Ви правильно помітили, тема духовних пошуків мені близька. – Чи не страшно Вам грати героя, який в кінці вистави гине? Адже доля автора п’єси містична: героєві твору проштрикнули горло, а через 15 років автор помер від раку горла. – Що ж поробиш! Крім одного, усі герої, яких я граю в інших спектаклях, гинуть. Моїй дружині теж це не подобається, вона мене сварить… Але герой – це герой, перевтілюватися нелегко, потрібно багато репетирувати. Для нас, акторів аматорського театру, це проблема – знайти час на репетиції. Тому перед прем’єрою здебільшого проводимо нічні репетиції.

к передає 0532.ua, наступний етап підготовки Обласного конкурсу краси особистості серед чоловіків «Містер Полтавщини» відбувся у Полтаві. Це була фотосесія, що проходила на базі клубу «ПозитиF» - одного зі спонсорів конкурсу. Зі слів хлопців, до цього не всім доводилося бувати у професійних фотографів, але жоден із них не мав нічого проти подібних процедур. Навпаки, всі учасники фотосесії залишилися задоволеними. Царювала дружня атмосфера, конкурсанти спокійно спілкувалися, ділися своїми враженнями від першого знайомства та планами щодо виступу на фінальному концерті. 21 листопада розпочалося голосування за конкурсантів на сайті www.0532.ua. Кожен може підтримати одного з кандидатів на звання «Містера Полавщини».


Четвер 21.11.2013 р. №47 (76) «Український уїкенд»

W

9

мистецтво

Хто сказав, що мрії мають бути рожевими? На картинах кременчужанки Ясі Гольберг переважно блакитні кольори. Хоча, власне, це не вирішальна деталь її стилю. Байдуже, якого кольору мрії, головне, щоб вони були прекрасними. Ніжні та зворушливі картини Ясі Гольберг кременчужани ще не бачили у виставкових залах, бо сама художниця – ще студентка. Цього року вона стала першокурсницею факультету дизайну, щоб нарешті займатися тим, про що мріяла, – малювати, вивчати мистецтво. І тепер молода художниця й одночасно мама 3-річного сина намагається встигнути все. Це непросто, бо творча натура прагне не лише до живопису, а й до музики: кілька років тому Яся вступила до музичної школи по класу віолончель. – Велике спасибі рідним, які підтримують моє бажання вчитися. Скільки себе пам’ятаю, цікавилася чимось новим, хотілося і тут встигнути, і там спробувати. Навіть не знаю, чи настане колись такий період в моєму житті, коли я втамую цей апетит до знань і житиму спокійно, - розповідає, жартуючи, художниця. Щоправда, вона сама вважає, що називати її художницею ще зарано. – Як аматор, я у мистецтві давно, а як професіонал – я лише початківець. Малювати почала з дитинства, відвідувала гуртки, вчителі вказували на хист дівчинки, але не сказали, що художник – це професія. Маленька Яся Гольберг мріяла потайки про те, аби ілюструвати

W

дозвілля

W

Блакитні мрії художниці

«Прощавай» (полотно, олія)

Яся Гольдберг

дитячі книжки. З дитячих років і до сьогодні Яся колекціонує дитячу літературу з гарними, вартісними ілюстраціями. – Малювання завжди було моїм хобі, іноді – ліками для душі. З гарним настроєм я іду до людей, а з переживаннями і тривогами – до мольберта. Добре, якщо вдається переда-

ти на полотні те, що відчуваєш. Інакше почуття накопичуються. Думки заплутуються, а там – недалеко і до комплексів та хвороб… Творчість – це певною мірою психотерапія, вона очищує, і ти знову здатен сприймати життя навкруги: з усіма турботами, радощами і негараздами. Мабуть, тому і подобаються картини Ясі Гольберг багатьом, бо глядачам легко упізнати в них власні переживання чи приємні моменти. Іноді оточуючі навіть радять не вчитися, мовляв, майстри пензля «причешуть» молоду художницю під один гребінець з іншими, і не буде вже ні тієї зворушливості, ні відвертості.

«Яблучна Мадонна» (полотно, олія)

– Я абсолютно з цим не згодна! Якщо у художника є своє бачення, стиль і почуття, то вони нікуди не зникнуть. Навпаки, навчання, розширює можливості митця. І сумно, якщо людина через свою недалекоглядність чи пихатість не визнає цього. На мою думку, бути талановитим і не вчитися – означає обкра-

дати себе. Я дуже пишаюся, що в Кременчуці є справжні професіонали мистецтва. Хотілося б досягти такого високого рівня і бути з ними в одному ряду, - підсумувала розмову Яся Гольберг і показала свій блокнот для ескізів, що завжди носить із собою, аби тренувати руку і... маленькими кроками настійливо іти до своєї мрії. Людмила Дніпровська

свято

Величезний торт у вигляді усіх трьох корпусів гімназії імені Віктора Нижниченка подарували цьому закладу на честь його 40-річного ювілею. Тортом поласували учні, вчителі гімназії та гості, які взяли участь в урочистості на честь свята.

Гімназіє рідна, гімназіє мила!

З

а сорок років три корпуси школи-ювіляра випустили у життя майже 10000 учнів. Зараз гімназія – найбільша школа в Комсомольську, у якій навчається понад 1000 дітей. ЇЇ названо на честь архітектора Віктора Олексійовича Нижниченка, почесного громадянина міста, який будував цю школу за унікальним для України проектом – з просторими світлими корпусами, олімпійським басейном та великою актовою залою. У гімназії на сьогодні є понад 300 сімей-династій: батьки-випускники приводять до школи своїх дітей, а потім – онуків. Майже 30 колишніх однокласників за ці роки одружилися, а 27 випускників стали вчителями рідної школи. Тож свято стало насправді родин-

ним. До нього долучилися працівники та студенти вишів, які співпрацюють зі школами Комсомольська та керівництвом облдержадміністрації, Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти. Також заклад вітали п р а ц і в н и к и П ол т а в с ь к о го педуніверситету імені В . Г. К о р о л е н к а , К р е м е н чуцького педучилища імені А.С.Макаренка та Київського міжнародного університету.

А народний дівочий духовий оркестр «Роксолана» та

ансамбль бально-спортивного танцю «Сузір’я» Кременчуць-

кого педучилища влаштували святковий концерт. Разом із заслуженим учителем України Іриною Мітіною учні 11-х класів готували відеопрезентацію, у якій по крупицях зібрали історію своєї школи у фото та документах. Її герої – учителі, учні та колишні директори шкіл запрошувалися на сцену для вітань. Зараз заклад очолює магістр освіти Лідія Полобок. Вона підкреслила, що сьогодні гімназія бере участь у чотирьох проектах всеукраїнського рівня, і тут навчаються цілі класи обдарованих дітей, переможці міських, обласних та всеукраїнських конкурсів.


W W

статистика

Наступ на народну медицину

W

yandex.ru

ільки чотири з десяти українських клерків р е г ул я р н о в и ко н ують фізичні вправи. Кожен п ’я т и й а б с ол ю т н о н е обтяжує себе фізичними навантаженнями, а інші згадують про «здорове тіло» рідко і безсистемно. Такі результати показало опитування, проведене Дослідницьким центром Міжнародного кадрового порталу hh.ua. Причиною такого ставлення до власного здоров’я опитані найчастіше називають брак часу. За дослідженням kp.ua, привести себе у форму або трохи розім’ятися біля робочого місця також може дозволити собі далеко не кожен. Тільки один з десяти офісних співробітників має можливість зняти напругу, граючи в настільний теніс або ж займаючись на турніку в стінах офісу. Наявністю тренажерного залу на території компанії можуть похвалитися всього лише 7% опитаних. Бігова доріжка і спортивний майданчик – ще більш рідкісне явище в малорухливому світі білих комірців. Приблизно три з чотирьох клерків працюють в компаніях, на території яких взагалі немає ніякого спортивного обладнання. Тож, якщо хочеться розім’яти м’язи, ласкаво просимо в проходи між столами або в коридор. До речі, виявилося, що найбільше часу присвячують спорту топ-менеджери і директори компаній. Для половини з них регулярні фізичні навантаження є нормою. Займатися топи воліють у тренажерних залах (майже 50%) або у себе вдома (33%). У той же час медики нагадують, що люди, які ведуть малорухливий спосіб життя, більш схильні як до нервового виснаження, так і до серцево-судинних захворювань. І це привід замислитися.

прогноз

Медицину чекає повернення в XIX століття

У

же через кілька років звичайні хірургічні операції можуть стати смертельно небезпечними, а медицина повернеться до рівня XIX століття. Виною цьому – активізація бактерій, стійких до існуючих ліків. Такий прогноз учених опублікований в журналі «The Lancet» - авторитетному медичному виданні. Щоб цього не сталося, необхідно створювати нові препарати і зберегти працездатність старих антибіотиків. Перешкодою є те, що антибіотики вільно продаються в деяких країнах і використовуються в сільському господарстві. З 1987 року у світі не було створено жодного нового антибіотика, а нові інфекції з’являються щороку. Один з авторів огляду, професор Отто Карс з Університету Упсали, Швеція, вважає, що ця медична криза спровокує економічні, соціальні та інші потрясіння у світі. Він назвав стійкість інфекцій до існуючих ліків такою ж небезпечною, як і терористична атака, і пандемія грипу.

W

Народна медицина небезпечна Всесвітня Організація Охорони здоров’я цього тижня офіційно попередила про небезпеку частого неконтрольованого використання препаратів і методів лікування альтернативної медицини. Стурбованість ВООЗ пов’язана зі зростаючим числом повідомлень про несприятливі і навіть летальні випадки, пов’язані з так званою «народною» медициною. 15 листопада депутати Держдуми Росії прийняли урядовий законопроект, яким, зокрема, забороняється реклама абортів

W

і методів народної медицини. Документ передбачає внесення поправок до деяких законодавчих актів, що регулюють питання охорони здоров’я. Відтепер за незаконне застосування методів народної медицини буде стягуватися штраф у розмірі 2-4 тис. рублів.

І слово лікує Прокоментувати наступ на себе цілителі не забарилися. Найбільш відверті вже кажуть, що у такий спосіб офіційна медицина прагне отримати більше грошей за свої послуги, тож залучає усі можливі механізми

впливу на суспільство. Простіше – залякує клієнтів. Помічник відомої цілительки Ольги на питання «WeekEnd» про наслідки переслідувань телефоном відповів, що Україна вже вводила таку ж заборону, але потім її відмінила. «Шахраї бувають усюди. І вірити чи не вірити у народну медицину – це питання особисте, - сказав помічник. – Іноді навіть після спокійної розмови з клієнтом йому стає краще. Ми завжди усіх вислуховуємо, ставимося уважно. Насправді, важкохворі люди на прийом приходять дуже рідко. Частіше – це люди, до проблем яких роками усі байдужі».

рішення

В Україні заборонили індійські ліки

Д

ержавна служба лікарських засобів заборонила індійські ліки «Лактовіт», які використовуються для лікування дисбактеріозу. Лише 2013 року в Україні видано 170 розпоряджень про вилучення з продажу різних партій ліків. Розпорядженням Державної служби лікарських засобів (№ 24765-1.3/2.3/17-13 від 18.11.2013) було заборонено реалізовувати, зберігати та застосувати лікарський засіб «Лактовіт Форте» у порошку для приготування оральної суспензії по 4 г у пакетиках № 10 (Ікс Ель Лабораторіес ПВТ Лімітед, Індія; ЕфДіСі Лімітед,

W

хвороба

Неспокій та депресія

Б

Цього тижня цілителі усього світу здригнулися та все ж продовжили свою справу. Всесвітня організація охорони здоров’я офіційно засудила їхню діяльність та назвала її шкідливою. Далі за усіх пішли росіяни – тамтешня Держдума заборонила рекламу цілителів разом із пропагандою абортів.

агато користувачів під час набирання якогось тексту на комп’ютері настільки захоплені внутрішнім потоком слів, що можуть на деякий час зупиняти дихання. Як повідомляє ua.korrespondent.net з посиланням на «The Daily Mail», така практика може серйозно зашкодити здоров’ю. Як пише газета, подібна звичка – різко і непомітно для самого себе зупиняти дихання - відзначається у 80% користувачів. Фахівці називають це «e-mail апное». Зазначимо, що звичайне апное відбувається уві сні, і частіше за інших воно спостерігається у дорослих з надмірною вагою. У цей час від нестачі кисню людина або виходить зі стану глибокого сну, або взагалі може прокинутися. Симптомами нічного апное вважаються втома, пересохле горло, погіршення пам’яті та концентрації, головні болі, дратівливість, неспокій, депресія, низький статевий потяг та імпотенція. У цілому «e-mail апное» може спровокувати аналогічні результати. Блогер ресурсу про технології «Gizmodo» Адам Кларк Естес поділився такою думкою - у нього починається запаморочення, коли він фокусується на якомусь важливому абзаці. Отямитися допомагають кілька глибоких вдихів, але після цього стан запаморочення з’являється знову – варто лише почати роботу. Естес вважає, що це і є проявом «e-mail апное». Першого разу таку назву діагнозу озвучила ще у 2008 році письменниця та екс-співробітниця «Apple» Лінда Стоун. Вона радить стежити за своїм диханням і займатися дихальною гімнастикою.

Індія; Віндлас Хелскере ПВТ. Лтд, Індія). Аптеки повинні вжити заходів щодо запобігання придбанню, реалізації та застосуванню лікарського засобу, зазначеного в даному розпорядженні. Якщо він є на складі, слід повідомити про це територіальний орган Держлікслужби України. Препарат треба знищити та у двотижневий строк направити копію акту про знищення відходів лікарського засобу до територіального органу Держлікслужби України. « Ук р а ї н а н а с ь о г о д н і є країною № 1 у системі

реєстрації лікарських засобів серед країн СНД», — повідомив Тарас Лясковський, виконуючий обов’язки начальника управління лікарських засобів і медичної продукції МОЗ України під час круглого столу у «Ліга Бізнес Інформ». Сьогодні у нас зареєстровано 14 000 ліків. Експерт зазначив, що цього року проведено 52 перевірки, після яких було видано 170 розпоряджень щодо вилучення різних партій різних ліків. Основна причина – невідповідність супровідних документів діючому законодавству України.

дослідження

Кожна п’ята пара в Україні – безплідна

1,2

yandex.ru

«Сало – сила, а спорт…»

Т

наїзд

yandex.ru

W

здоров’я

yandex.ru

10

Четвер 21.11.2013 р. №47 (76) «Український уїкенд»

мільйона подружніх пар в Україні не можуть мати дітей, тож безплідним зараз є кожний п’ятий шлюб у країні. У 40 відсотків безплідними є чоловіки, у 60-ти відсотків пар – жінки. 3-4 тисячі дітей щороку народжуються «з пробірки». Про це заявили провідні експерти з репродуктивних технологій під час тематичного круглого столу в УНІАН. «Для того, щоб завагітніти, на жаль, буває недостатньо просто бажання потенційних батьків. Причин, які можуть вплинути на цю можливість, досить багато. Для грамотного обстеження і з’ясування проблеми потрібно, звичайно, звертатися до відповідних лікарів», - говорить директор Інституту репродуктивної медицини Федір Дахно. Він підкреслив, що звертатися до лікаря треба, якщо ви не завагітніли протягом року подружнього життя. Пари часто помилково чекають 7 та більше років, втрачають час та шанси стати батьками. Зниження репродуктивного потенціалу молоді лікарі вважають світовою тенденцією. Головні причини безпліддя – це захворювання щитоподібної залози, статевих органів, вроджені аномалії, ранні аборти та шкідливі звички. Альтернативою поступово стають сучасні технології. Зокрема, екстракорпоральне запліднення. Щороку в Україні народжується 3-4 тисячі дітей «з пробірки». Стан їхнього здоров’я не відрізняється від звичайних. Навпаки, вони мають менше спадкових генетичних хвороб через те, що батьків перед відбором статевих клітин для запліднення ретельно обстежують.


Четвер 21.11.2013 р. №47 (76) «Український уїкенд»

W

дайджест

W W

відповідальність

За незаконний видобуток копалин депутати посилили покарання Розмір має значення

Підвищений штраф За порушення встановлених правил охорони надр, якщо це створило небезпеку для життя, здоров’я людей чи довкілля, пропонується ввести штраф від 500 до 800 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк до 3 років, або позбавлення волі на той самий строк.

yandex.ru

Зокрема, пропонується статтю 240 Кримінального кодексу України викласти в новій редакції. Згідно із запропонованою редакцією незаконний видобуток корисних копалин місцевого значення у великому розмірі визнається кримінально караним діянням (ч. 2 ст. 240 КК - в ред. проекту). Як пише newsradio.com.ua з посиланням на «Інтерфакс Україна», при цьому «великим розміром» визнається вартість незаконно добутих корисних копалин місцевого значення, яка в 100 і більше разів

W

Т

Як відомо, в нині чинному законодавстві передбачено штраф від 300 до 600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк до 2 років, або позбавлення волі на такий же термін. Пропонується також за порушення встановлених правил використання надр, якщо це створило небезпеку для життя, здоров’я людей чи довкілля, а також незаконне видобування корисних копалин місцевого значення у великому розмірі або корисних копалин загальнодержавного значення карати штрафом від 1,5 тис. до 2 тис. неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до 5 років, або позбавленням волі на той самий строк. У разі якщо подібні дії вчиняються на територіях чи об’єктах природно-заповідного фонду або вчинені повторно караються обмеженням волі на строк від 3 до 5 років або позбавленням волі на той самий строк, з конфіскацією незаконно добутого і знарядь видобування. Нагадаємо, у Кременчуцькому районі вже не один місяць точиться конфлікт між селянами та районною владою щодо будівництво чергового ГЗК – Біланівського.

трагедія

Останній політ Ус і 5 0 л юд е й з а г и н у ли. За попередніми даними, екіпаж не був готовий до посадки і просив дозволу на друге коло, – пише ua.korrespondent.net. Серед загиблих – син Президента Татарстану Ірек Мінніханов, глава УФСБ Татарстану Олександр Антонов, дружина відомого спортивного коментатора Романа Скворцова.  Крім того, було встановлено, що на борту літака перебували двоє іноземних громадян – українка і британка. Україна і Британія вже підтвердила загибель своїх громадян.

yandex.ru

17 листопада в міжнародному аеропорту Казань при посадці розбився літак Boeing 737, що летів рейсом МоскваКазань. На борту перебували 44 пасажири і шість членів екіпажу, серед них була і кремечужанка.

ополі з обрізаними гілками, точніше – пеньки-переростки прикрашають відтепер вулиці Добровольського і Конституції в Комсомольську. Наслідки такої обрізки для дерев і естетичний зміст такої прикраси міських вулиць незрозумілі. Городяни кажуть, що краще б міська влада посадили нові дерева, користі було б більше. Або таким чином чиновники «зекономили» бюджетні гроші для своїх відкатів?

Герої кладовищ Дерево з обрізаними гілками – це один з типових пам’ятників на могилах 19-го століття. Подібні надгробки можна зустріти на старих міських російських кладовищах. Вони стоять поряд з традиційними хрестами і скорботними ангелами. Кам’яне дерево з обрубаними гілками мало означати, що тут покоїться останній представник великого роду. Він пішов, і остання гілка його сімейного древа всохла. У Комсомольську теми про вічне навівають дерева-обрубки в районі відділу міліції, човнової станції і набережної Дніпра. Кого ж «ховають» міська влада разом з комунальним куратором, заступником мера Дмитром Биковим? Незрозуміло.Може, гроші міського бюджету, закладені, але так і не витрачені на нормальне озеленення Комсомольська.

Надгробок останнього з роду

Неоднозначний досвід

Таку радикальну обрізку дерев провели у ряді міст України. На вулицях замість дерев – двометрові пеньки без гілок. У Комсомольську перейняли цей неоднозначний досвід, незважаючи на те, що в місті є громадська рада. Кому, як не їй, варто було обговорити необхідність такого втручання у зовнішній вигляд міста. Але, очевидно, голова громадської ради Дмитро Вінівітін, а за сумісництвом ще й товариш заступника мера Дмитра Бикова, має важливіші справи. Відтак неоднозначні дерев’яні символи ще довго будуть стояти на вулицях міста.

W

ла в Росії. На новій роботі їй потрібно було контролювати водно-хімічний режим на різних станціях в Росії. Посада передбачала численні відрядження. За даними ЗМІ, напередодні трагедії Ошуркова приїжджала додому, в Кременчуці її бачили знайомі.

асоціація

Допоможемо товаром і грошима Канцлер Німеччини Ангела Меркель закликала Україну зробити «реальні кроки» для підписання Угоди з ЄС.

А

ле у виступі в Бундестазі особливу увагу канцлер Німеччини приділила саме захисту України від економічного тиску Росії, який покликаний не допустити підписання Угоди про асоціацію з ЄС, – пише ua.korrespondent.net. Звичайно, якщо Київ виконає умови ЄС. «Ми знаємо, що рішення наближатися до ЄС непросте ні для України, ні для наших інших партнерів. Останніми місяцями вони зазнали значного тиску», - згадала Ангела Меркель, вказуючи на Росію, яка намагалася відмовити Україну від підписання Угоди. «У Вільнюсі я підштовхну ЄС до протидії цьому тиску з конкретними можливостями та реальною солідарністю», - додала Меркель. При цьому чи не вперше з уст одного з найвпливовіших політиків ЄС ми почули про конкретні заходи допомоги Україні. «Можемо запропонувати нашим партнерам додатково продавати у нас товари, які вони не зможуть експортувати до Росії, або допомогти в розширенні постачання енергоресурсів», - пообіцяла Меркель. Вона наголосила, що «країни самі мають вирішувати майбутній напрямок розвитку, а треті сторони не мають права на вето».

W

Українка – це кременчужанка Маргарита Ошуркова. Жінка багато років пропрацювала на Кременчуцькій ТЕЦ, обиралася депутатом міської ради. Була начальником хімічного цеху та хімічної лабораторії. Кілька останніх років Маргарита працюва-

благоустрій

Кого ховає місто ?

Український Парламент у першому читанні схвалив законопроект про посилення кримінальної відповідальності за незаконний видобуток корисних копалин. За законопроект про внесення змін до статті 240 Кримінального кодексу України у першому читанні проголосували 284 народних депутатів при 397 зареєстрованих в залі засідань у вівторок. перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян. Проект пропонує значно підвищити розміри (терміни) покарань за вчинення діянь, передбачених статтею 240 КК, у вигляді штрафу, обмеження або позбавлення волі.

13

на душі веселіше

   Блондинка родила тройню. Разглядывает малышей: - У этого нос с горбинкой - от Гоги... У второго толстые щеки - Тихон Степаныч вылитый... А вот третий от кого? Тут младенец кричит: «А-а-а-а-а-а-а!!!» Блондинка светлеет лицом: - Конечно же, мой инструктор по вождению!    Психиатр спрашивает пациентку: - Скажите, мадам, а нет ли в Вашей семье случаев мании величия? - Есть, доктор, есть! Мой муж постоянно твердит, что он глава семьи!


14

W

відбір на чемпіонат світу

Фоменко виявися не Лобановським, а декому нагадав свої тренерські часи в «Динамо». Рівно двадцять років тому був схожий епізод і той же результат. Вдома ейфорія, на виїзді – повний розпач. Експерти говорять, що винна психологія, яка не дала змоги вистояти два матчі проти класного суперника. І все ж Михайлу Фоменку та нашим гравцям велика подяка за віру і надію, що ми можемо перегравати такі збірні, як Франція.

Переможна серія «Динамо» Лобановського в Лізі чемпіонів 1997/1998,

Київ – 2:0, Париж – 0:3 1998/1999 років навело жаху на клубних футбольних грандів не одним матчем, а серією впевнених ігор і дійшла до ¼ фіналу, а наступного сезону до ½ фіналу чемпіонської ліги. Матч з «Барселоною» був переможним не в окремо взятій грі – 3:0 у Києві, але й підтвердженням класу 4:0 на Ноу-Камп, який стоячи аплодував українцям.

yandex.ru

Після першого матчу УкраїнаФранція в стані ейфорії від перемоги 2:0 над галльськими півнями наш уболівальник часто згадував «Динамо» за часів Лобановського. Ніби й зараз українська збірна нагадувала потужну машину, здатну і в другому матчі в Парижі «продавити» французів. Не сталося, як гадалося. На Чемпіонат світу в Бразилію ми не їдемо.

20 років тому На жаль, Париж для збірної України став пеклом нищівної поразки і забутих мрій про мундіаль 2014 року в Бразилії. Чому в Києві змогли не просто гідно протистояти французам, а нав’язати їм свою волю, у Франції від цієї впевненості не залишилося нічого? Психологія, панове, чиста психологія. Коли суперник вже до гри перемагає тебе, а у власній підсвідомості сильний мандраж – вистояти дуже важко. Потрібна психологія переможців, яку міг вселити своїм командам Валерій Лоба-

новський. Зіркове «Динамо» часів Метра в 1975, 1986 та 19971999 роках – це майстерність помножена на впевненість у власних силах. Збірна України зразка 2013 року – це талановиті гравці, дуже розумний тренер, зба-

лансований колектив, який може виграти матч, але поки не може досягти конкретної мети – поїхати на чемпіонат світу. Франція, звісно, топова команда, але не безгрішна, і це ми довели в Києві. Проте впевненості в собі не виста-

W

чило саме на виїзді, а без підтвердження домашніх здобутків на форум кращих збірних планети не потрапити. Тепер історія з Михайлом Фоменком. У 1993 році «Динамо» під його керівництвом у стадії кваліфікації до Ліги чемпіонів тріумфально та сенсаційно обіграло «Барселону» в Києві 3:1. Божевільна гра, пристрасть, два голи тодішнього кумира київських фанів Леоненка і надія, що ми пройдемо «Барсу» Стоїчкова, Ромаріо, Субісаретти, Лаудрупа та інших зірок. Проте в Каталонії від впевненості «Динамо» нічого не залишилося. Мандраж, помилки і… 1:4. Далі пішли каталонці, які назвали програш в Києві незрозумілим епізодом. Через 20 років збірна України Михайла Фоменка «згоріла» в Парижі 0:3, так і не набравши потрібної впевненості класної команди, яка здатна врешті-решт пройти Францію. А галльські півні назвали поразку в Києві недооцінкою суперника…

друга ліга

Комсомольськ у четвірці, «Кремінь» наздоганяє

М Відповіді на сканворд №46 (75)

W

спорт

Четвер 21.11.2013 р. №47 (76) «Український уїкенд»

W

атчі чергового туру у другій лізі, всі представники Полтавщини грали вдома, але не всі змогли здобути залікові бали. Утім Кременчук та Комсомольськ, схоже, набирають обертів. Мета бути у першій лізі наступного сезону наразі не така вже й нездійсненна. Як пише sport.pl.ua, «Гірник-Спорт» та «Кремінь» декларують високі цілі і поступово здобувають необхідні очки. «Гірник-Спорт» (Комсомольськ) - «Славутич» (Черкаси) - 1:0. Гол: Горобець 86. Переможний м’яч Горобця приніс важливі три очки підопічним Ігоря Жабченка. «Гірник» з 38 очками піднявся на четверту сходинку таблиці, яка дає право підвищитися в класі. «Кремінь» - «Мир» (Горностаївка) - 2:0. Голи: Ченбай 71, 83. Дубль Ченбая, оформлений за 12 хвилин другого тайму, подарував надію кременчуцьким уболівальникам. Команда Сергія Свистуна нарешті ожила і завдяки останнім успіхам перейшла на шосте місце – 34 очки у активі. До заповітного топ-квартету – рукою подати, якихось чотири очки!

W

нагорода

Мессі дали «Золоту бутсу»

Ф

о р в а рд у « Б а р сел о ни» Ліонелю Мессі в р у ч и л и н а г о р од у «Золоту бутсу» як кращому бомбардирові європейських ліг сезону-2012/13. Як пише sport.mail.ru, це вже третя «Золота бутса» Мессі. Раніше він удостоювався її за підсумками сезонов-2009/10 і 2011/12. Також нагадаємо, що в минулому чемпіонаті Іспанії форвард забив 46 м’ячів.

W

пророцтво

Краб-віщун

П

рогнозувати результати хокейних матчів під час Чемпіонату світу 2014 року в Мінську буде камчатський краб на ім’я Петрович. Майбутній провісник був спійманий біля берегів Норвегії, повідомляє «Советский спорт» з посиланням на телеканал НТВ. Зараз Петрович знаходиться в спеціальному акваріумі, схожому на хокейний майданчик, а ближче до світової першості його відправлять у «Сніжний зал», який створюється до чемпіонату, - повідомили в міністерстві спорту та туризму Білорусії.


Четвер 21.11.2013 р. №47 (76) «Український уїкенд»

геноцид

Їхні листи навряд читав Сталін, але доведені до відчаю селяни Кременчуцького району у голодні 1932-1933 роки вже не знали, де шукати порятунку від смерті.

Голодні селяни писали «батькові народів»

Архівні матеріали розкривають нам страшні сторінки голодомору.

Лист жителів села Горби Кременчуцького району «Батькові народів», став криком відчаю: «Шановний т. Сталін, чи є закон радянської влади, щоб селянство сиділо голодне, як ми, колгоспники? Не маємо уже з 1 січня 1932 р. у своєму колгоспі ні фунта хліба. Ми, колгоспники, вирішили спитати, що буде далі? Як ми можемо творити соціалістичне будівництво народного господарства, коли ми приречені на голодну смерть, бо ще до врожаю 4 місяці. Питаємо, за що ми билися на фронтах: за те, щоб сидіти голодними, щоб бачити, як вмирають діти у корчах з голоду?» «Голодують колгоспники та їх сім’ї. Щоденно помирають від голодної смерті. Були випадки, коли люди їли дохлих свиней і коней, котів і собак... Зростання людоїдства і трупоїдства по районах Харківської області, до якої входив і Кременчуцький район: на 1 березня – 9 випадків, на 1 квітня – 58 випадків, на 1 травня – 132 випадки, на 1 червня – 221 випадки», - йдеться у листі начальника Харківського обласного відділу ОГПУ.

Не село, а пустка Кременчужанин Губрієнко згадував, що він один вижив у сім’ї з п’яти чоловік: «Тільки

yandex.ru

Шановний т. Сталін!

W

15

в нашому селі Манжелія залишилося 30 сиріт. Були випадки людоїдства. Йшло планове знищення народу, яке розпочалося 1928 року розкуркуленням селян. Худобу, господарські речі, зерно усе забирали, будівлі розбивали. Нашу сім’ю навесні 1932 р. відпустили на своє обійстя, та в хаті вже нічого не було – пустка». Ветеран війни і праці Івко не може забути ті роки: «У горезвісний 1933-й я працював у колгоспі «Нове життя» Малокохнівської сільської ради. У колгоспу забрали тоді посівний і фуражний фонди, а весною заставляли колгоспників купувати у Кременчуці зерно по 10 карбованців за склянку і здавати на посів у колгосп. У самих колгоспників восени забрали останні кілограми зерна... Мій сусід Данило Дмитрович, його

жінка Євдокія їли черепашки, котів, але це їх не врятувало, усі померли. Івко Кідрат Іванович з Оксаною Марківною мали 17 дітей і всі вони померли. Померли й Івко Олексій Якович з дружиною Оленою і дітьми. Але коли зоставалися ще живими Олена і дочка Віра, то дочка матір порубала, посолила і склала в діжку. Ще й шкіру зрізала, щоб не видно було, що це людське м’ясо. Чи думала продавати, чи ховала сліди? Бозна. Сама невдовзі збожеволіла, ходила кругом села, доки й не померла». Про ті страшні роки згадують жителі села Кобелячок Кременчуцького району. Данило Удо-

{

Крадіжки дітей Іван Романча під час голодомору працював у першій міській лікарні і навчався в медичному технікумі. Він

бачив, як в лікарню поступали заморені голодом діти із сел. Їх настільки багато, що померлих виносили мішками в яму, вириту на цвинтарі за першою лікарнею. Справа в тому, що намагаючись врятувати від голодної с м е рт і д і т е й , сел я н и і з околишніх сіл везли їх до Кременчука і залишали в установах, лікарнях, просто на вулиці. Кременчужанин Андрій Максименко згадував, що доведені до відчаю голодні матері поїдали своїх дітей, а через день-два і самі помирали. У місті в ті роки був новий вид злочинності – крадіжки дітей. Їх заманювали в будинки, там убивали, засолювали м’ясо і тримали його в підвалах. Бували випадки, коли міліція затримувала біля залізничного вокзалу, на базарі тих, хто продавав котлети, холодець з людського м’яса. Так, Мотрона Литвин працювала після повені 1931 р. на будівництві дамби КременчукВласівка. Вона згадує, що у 1932 р. там померло від голоду багато людей. «Бувало йдеш, дивишся – лежить людина. Підходиш, а в неї розрізаний живіт, груди і забрані звідти серце, легені, нирки, печінка». За матеріалами referat-ukr.com

Згідно зі статистикою за 12 років, з 1926 по 1939 р. (саме тоді проводився перепис), кількість жителів Полтавщини зменшилася на 414,2 тис. чоловік, або на 15,7%. Кількість населення Кременчуцького району за цей період скоротилася на 32,3%.

W

Гороскоп на 25 ноября - 1 декабря

ОВЕН (21.03-20.04). Неделя в целом благоприятная, подходит и для работы, и для отдыха. В пятницу забредет на огонек старый приятель. А в конце недели нагрянут горячо любимые родственники. ТЕЛЕЦ (21.04-21.05). Очень много работы, нервной, нудной. Но есть очень важный момент: именно работа сведет вас в середине недели с очень умным и интересным собеседником. БЛИЗНЕЦЫ (22.05-21.06). Вы будете только рады размяться: в начале недели есть шанс отбыть в командировку, в середине недели посетить дружескую вечеринку. А вот выходные вам лучше провести на природе с семьей. РАК (22.06-23.07). Сейчас ваш девиз только вперед, буря и натиск. Именно проявив активность вы сможете продвинуться по служебной лестнице. Да и на личном фронте проявите настойчивость, уделите внимание близким. ЛЕВ (24.07-23.08). Большую часть недели займут пустые хлопоты. Вы будете постоянно пытаться опекать своих родственников. Ваша помощь будет отвергнута, иногда - очень резко. Появится возможность заработать приличные деньги. ДЕВА (24.08-23.09). Многие на этой неделе ощутят недомогание и желание побездельничать. Старайтесь держать себя в руках и не поддаваться на провокации коллег по работе.

вицький розповів, як людей ховали по декілька чоловік в яму, бо для кожного не було кому копати. Усі були слабі, пухлі. Не забуде про голодомор і Мотря Федоренко: «Сім’я складалася із семи чоловік. Розкуркулили, усе забрали, а нас виселили з хати... Померли з голоду всі. Серед них – троє маленьких діточок». Розповідь Марії Прокопенко про родину Єфросинії Сердюк не можна слухати спокійно. «У них також забрали хліб, все господарство. Мусили голодувати. Йдемо на роботу або з роботи – лежать на шляху мертві. Серед них якось побачила і двох синів Єфросинії. Вижила лише одна донька, Ганна Панасівна, а четверо дітей померло. По селу їздили підводами, збирали померлих. Скидали їх, як снопи, один на одного, а хто ще живий – того клали зверху. Сім’я Дениса Гришка складалася з 11 чоловік. Серед живих залишився лише син Михайло. Усі інші померли від голоду».

ВЕСЫ (24.09-23.10). Старайтесь не игнорировать работу. Начальник и так вами не слишком доволен, может сгоряча и уволить. Романтический настрой, нежелание трудиться, стремление менять что-либо в своем имидже - это новая любовь! СКОРПИОН (24.10-22.11). Видно, на вас холод подействовал. Замороженные вы какие-то. В начале недели - проспите на работу. В середине недели - запутаете финансовые дела. Постарайтесь выходные провести на свежем воздухе - поможет. СТРЕЛЕЦ (23.11-21.12). Не много ли на одного? Травма в начале недели, выговор начальства, тут уж вы сами виноваты - поручения нужно выполнять. Болезнь родственника в конце недели. КОЗЕРОГ (22.12-20.01). Не слишком удачная неделя, и на работе не все ладится. Дома тоже все не слава богу. Семья будет нуждаться в пополнении финансов. И только в выходные появится просвет - развеселят друзья. ВОДОЛЕЙ (21.01-19.02). Личные отношения захлестнут вас с головой. Дела отойдут на второй план, но на работе все ладится. А проведенное с семьей время - лучший отдых в конце недели. РЫБЫ (20.02-20.03). Пока все более-менее четко вырисовывается в работе и карьере. С финансами полные непонятки, а вот в личной жизни пора разобраться и принять жизненно важные решения.

армагеддон

Приціл на кінець світу

Ф

ахівці зі скандинавської міфології оголосили нову дату кінця світу – 22 лютий 2014 року. Учені посилаються на передбачення вікінгів, які свідчать, що кінець світу відбудеться, коли верховний бог Одін буде убитий гігантським вовком Фенрір. У цей день, який називається Рагнарек, виживуть тільки дві людини, які стануть родоначальниками нової цивілізації, - повідомляє bagnet.org з посиланням на ТСН. Примітно, що в переказах вікінгів точна дата Рагнарека не вказується, проте учені, що спеціалізуються на скандинавській міфології, стверджують, що настане він менше ніж через 100 днів – 22 лютий 2014 року. У зв’язку з цим у період з 15 по 23 лютого в британському Йорку відбудеться загальноєвропейський фестиваль вікінгів. У місті вже зараз кожен вечір сурмлять в ріг, сповіщаючи громадян, що Рагнарек зовсім близько.  Розмови про можливий кінці світу найближчим часом ведуться вже давно. Так, мільйони людей чекали його 21 грудня минулого року, повіривши в пророцтво календаря майя. Наступна дата була призначена на 23 серпня 2013. У цей день, з пророкування Григорія Распутіна, вогняна буря мала пронести планетою та спалити все живе.

W

ювілей

Говоруну Міккі 85 років

18

листопада 1928 У Нью-Йорку відбулася прем’єра першого в історії звукового мультфільму Уолта Діснея «Пароплавчик Віллі». Як повідомляє news.mail.ru, глядачі побачили Міккі Мауса, за створення якого в 1932 році Дісней отримав свою першу премію «Оскар». Уже 85 років Міккі Маус тішить і дітей, і дорослих.

yandex.ru

W

життя

W


W

глянець

краса

Кінець осені – це зазвичай похмурі, дощові дні. Навкруги все сіре і безрадісне. Але коли проходиш поблизу будинку №85 по вул. Добровольського у Комсомольську, осіння хандра відступає, адже яскраві кольори біля його під’їзду мимоволі піднімають настрій.

Дизайнер Самодєлкін Уже майже чотири роки Валентина Володимирівна Денисенко займається о бл а ш т у в а н н я м прибудинкової території. Каже, що гарні квіткові клумби дарують радість не тільки їй, а й іншим людям. Але жінка не обмежилася лише посадкою квітів, хоча тут зібрано чимало різноманітних видів рослин. У хід також йдуть різні предмети побуту, перетворюючись на милі та симпатичні поробки. Так, вже непридатні для використання у господарстві залізні тарілки, розмальовані і одягнені на пеньочки, перетворилися на яскраві мухоморчики. А із пластикових бутилок завдяки умілим рукам вийшли славні поросята. Серед гілок і квітів зручно розташувалися дитячі іграшки. Їх приносять на клумбу навіть сторонні люди. Приверта-

W

W W

Оазис гарного настрою

ють увагу і дерев’яний візок, колеса якого прикрашені різнокольоровими пробками від пластикової тари, і пальма з автошини. І д е ї ​​ В а л е н т и н а Володимирівна часто бере з Інтернету. Але дещо вигадує і сама. От і прийшла їй гарна думка зробити двір різнокольоровим – парканчики, стовпчики, автомобільні шини, пеньочки і навіть камені пофарбувала у яскраві кольори.

більшість бачить і розуміє, що утримання такої клумби коштує чимало. Кожен, хто заходить у наш двір, захоплюється цією красою. І молодь, і діти фотографуються біля наших клумб. Дуже задоволені, кажуть «спасибі». На цьому Валентина Володимирівна зупинятися не збирається. Уже навесні біля під’їзду з’явиться пальма з пластикових пляшок з бананами, сонечко з автомобільної шини, квіти у високих горшках із використаних холодильних фреонів та багато іншого.

Нема на кого сподіватися Якщо сидіти і чекати, коли комунальники чи жеківці зроблять ремонт у під’їзді або облагородять

Пальмові фантазії Доглядати за територією - справа непроста. В основному, жінка все робить сама. - Іноді, звичайно, прошу допомогти інших мешканців будинку, - каже Валентина Володимирівна. - Як правило, люди йдуть назустріч - хто тару принесе, хто рослини. Збирали гроші і на шланг для поливу. Але багато чого купую сама за свої кошти. На жаль, є люди, які вважають, що я ці кошти привласнюю. Та

меню

Ковбаса стала музейним експонатом

Піджак-поводир

А

прибудинкову територію, то можна все життя прожити з обшарпаними стінами і бур’яном на клумбах. Приємно, що є люди, які на це не сподіваються і не сидять, склавши руки, а власними силами творять красу біля свого житла. - Нашому будинку більше 20 років, а ремонт робився лише один раз і то, власними силами і за зібрані з мешканців кошти, - говорить Валентина Денисенко. – Ми розуміємо, що чекати допомоги від влади, від ЖЕКу, чи ще від когось – марна справа. Тому робимо все самі. Олена Вінник

встралійські дизайнери створили унікальний навігаційний піджак, який не дозволить заблукати своєму господареві, - пише «Кореспондент», посилаючись на «The Daily Mail». Рукава незвичайного піджака оснащені GPSмодулем. Через спеціальний додаток на смартфоні користувач задає місце призначення, а далі рукава буквально самі ведуть людину: вібрують з правого або лівого боку, в залежності від того, де знаходиться потрібний поворот. Коли людина наближається до пункту призначення, піджак починає світитися завдяки вшитим світлодіодам. Усі вбудовані у жакет технології бездротові, легкі й непомітні, наголошують виробники. Та головна зручність, за їхніми словами, полягає в тому, що користувачам не потрібно діставати смартфон посеред вулиці і вдивлятися в екран - піджак забезпечує повну свободу дій.

W

А

встралійські вчені досліджували вплив газованих напоїв на головний мозок. Результати показали, що надмірне споживання солодких газованих напоїв змінює рівень білка в головному мозку, – пише «The Telegraph». Як пояснюють учені, якщо регулярно пити газовану воду, це може призвести до гіперактивності та зміни сотні білків у головному мозку. Раніше вже було встановлено, що споживання солодкої газованої води підвищує ризик виникнення інфаркту, діабету, надлишкової ваги, остеопорозу, раку підшлункової залози і простати (ймовірність підвищується на 40%), м’язової слабкості й навіть паралічу.

Miss WeekEnd

В

weekеnd-krem@mail.ru, з відповідним позначенням на листі: конкурс «Miss WeekEnd».

Усі гарні дівчата на сайті weekend-ua.com Обов’язково вкажіть ПІБ, вік, місце проживання, моб. телефон.

А брехун голий! Дизайнери Данії винайшли одяг, який стає прозорим, коли його власник починає брехати, - пише hate.trust. ua. Раніше майстри вже шили подібні сукні.

Г

Конкурс краси «Miss WeekEnd» має мінімум правил та стандартів, і є беззаперечною окрасою нашої газети. Головна умова конкурсу – гарненькі дівчата та жінки. Фото надсилайте на скриньку газети

мода

рупа датських модельєрів зі студії «Studio Roosegaarde» хоче створити діловий костюм для банкірів та чиновників. Матеріал для такого одягу називають «розумна фольга». На ньому є спеціальні датчики, що реагують на хвилювання людини, зокрема на збільшення ударів пульсу. Якщо власник костюму починає нервувати - тканина стає прозорою. Тепер дизайнери міркують: як примусити чиновників одягти ці костюми.

факт

Газировка збуджує і шкодить

італійському місті Модена відкрився перший у країні музей ковбаси, пише «Кореспондент». Музей під назвою Musa зайняв три поверхи і площу у 200 кв.м. У ньому представлені зображення, відеоматеріали, текстові описи з цікавими історіями і навіть анекдотами. Окрема експозиція присвячена старовинним машинам та механізмам, на яких працювали майстри виготовлення традиційних італійських шинок та ковбас. Відвідувачі можуть також ознайомитися з ремеслами, тісно пов’язаними з роботою м’ясників - від мистецтва нарізки шинки до засолювання та перев’язування ковбас. Новий музей дає можливість дізнатися про традиції виготовлення, історію та величезну різноманітність м’ясо-ковбасних виробів різних областей Італії. Крім того, у ньому планують проводити лабораторії смаку, дегустаційні та професійні курси.

W

стиль yandex.ru

16

Четвер 21.11.2013 р. №47 (76) «Український уїкенд»

Ніколь Рудь м. Кременчук

W

Серія КВ №20133-9933ПР від 25.07.2013 р. Засновник: Товариство з обмеженою відповідальністю «Інформаційне агентство «Уікенд» Друк: ПП «СТПРЕС», 50025. м. Кривий Ріг, вул. Окружна, 12.

Усі фото попереднього конкурсу «Коса-дівоча краса» не втрачають своєї сили та стають лауреатами «Miss WeekEnd».

Газета «Український уїкенд»

Обсяг: 4 друковані аркуші. Наклад 50000 екз. Порядковий номер випуску: №47 (76). Підписано до друку: 20.11.2013 р. Видавець – ТОВ «Інформаційне агентство «Уікенд», 01103, м. Київ, вул. Підвисоцького, буд. 10/10, оф. 60. Адреса редакції: 01103, м. Київ, вул. Підвисоцького, буд. 10/10, оф. 60. E-mail: weekеnd-krem@mail.ru Сайт: www.weekend-ua.com, а/с 13 (Кременчук, вул. Красіна 61/52).

WeekEnd_ №47_(76)  
Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you