Page 1

Р еК ЛАМ Н И Й В І Д Д І Л: (096) 359-53-27, (066) 893-31-78

ÊÐÅÄÈÒÈ

çà íàéêðàùèìè óìîâàìè!

ïðèâàòíà ïîçèêà

ï³ä çàñòàâó ìàéíà

ÒÂ²É ÓÊÐÀ¯ÍÑÜÊÈÉ Ó¯Ê-ÅÍÄ

×åòâåð 23.01.2014 ð. ¹2 (83)

1 грн.

Придбай «Український уїк-енд», виріж купон та розмісти своє оголошення в газеті

БЕЗКОШТОВНО.

Пункти прийняття купонів дивися на стор. 12.

П�����, ���� �� �����я� ���� �����. yandex.ru

W

+38 (097) 216 36 72, +38 (066) 726 11 16

фото АР

(0536)70-43-98

Вартість газети

Гаряча телефонна лінія

Усі оголошення в одній газеті

+38 (097) 216 36 72, +38 (066) 726 11 16

стор.

2

yandex.ru

БЮДЖЕТ-2014: реальний погляд на «покращення»

8

стор.

На порозі…

ЛІКАРІ

Вони не підтримують жодної політичної сили – лише дотримуються клятви Гіппократа. Понад 50 лікарів та студентів останніх курсів медичних вишів добровільно працюють на Євромайдані. Серед них є і жителі Комсомольська на Полтавщині.

стор.

По диплом – закордон?

9

стор.

на Євромайдані! 10

ÎÔÎÐÌÈ ÏÅÐÅÄÏËÀÒÓ ³ ãàðàíòîâàíî ÷èòàé óëþáëåíèé «WEEKEND» ó ñåáå âäîìà. Íàéá³ëüøà ñîö³àëüíà ãàçåòà, íàéâèã³äí³øà ö³íà.

ПРОКАт ЛИМУЗИНА

Ïðî äåòàë³ ä³çíàâàéòåñÿ çà òåë. (0536) 70-43-98.

Обслуживание свадебных торжеств и корпоративов.

Передплатний індекс 68669 ПІДПИСКА У ВІДДІЛЕННЯХ «УКРПОШТИ»

Тел.: 098 6338332. ПОНеДІЛОК 27.01

ВІВтОРОК 28.01

СеРеДА 29.01

ЧетВеР 30.01

П’ЯтНИЦЯ 31.01

СУБОтА 1.02

НеДІЛЯ 2.02

-21...-14

-21...-14

-13...-11

-15... -11

-16...-10

-8...-2

-1...+2


W

зміни

Кота – у правий кут Оголошення на під’їздах в Комсомольську відтепер будуть тільки платними. Понад триста дошок для них до лютого встановить приватна фірма. Що і де вішати – вказують міські комунальні служби. Ціна за розміщення – від 400 до 600 гривень на місяць.

Б

езкоштовні дошки, що були частково вивішені мешканцями будинків самостійно біля своїх під’їздів, схоже, приберуть. Городяни говорять, що і без приватної фірми змогли б навести лад у своїх будинках, без введення платних послуг. Тепер же таким правилам зась. Окрім безлічі реклами, оголошень простих комсомольчан на приватних дошках наврядчи буде багато, бо не кожному це по кишені. За 400 гривень дозволять повісити оголошення формату а-6 (10 на 15 сантиметрів), за 600 – формату а-4 (20 на 30 сантиметрів). Частину дощок вже повісили. Саме за надрукованим на них телефоном редакція й отримала інформацію про ціни та умови користування новою послугою. Нам повідомили, що дошки – приватна власність одного з ФО-П, який вже зробив подібні у Власівіці, Світловодську і має дозвіл на роботу від міської ради Комсомольська. До того ж, чи оголошувався конкурс на обрання виконавця робіт, щодо розміщення платних дошок оголошення – у міській владі не повідомляють. На дошці зазначено, що її власник «турбується про фасади будинків». Однак в чому ця турбота виявлятиметься, ніхто зрозуміло пояснити не зміг. По телефону нас запевнили, що приватні оголошення типу: «пропав собака чи кіт», дозволять повісити безкоштовно – у правому нижньому куті дошки.

Де придбати газету «Український уїк-енд» (з 23.01.2014)?

Комсомольськ:

1. Місця колишньої роздачі газет. 2. Ринок в районі «Піски» (біля центрального входу). 3. Біля входу до магазину «АТБ» (вул. Леніна, 37-А). 4. Біля входу до магазину «АТБ» (вул. Молодіжна, 6). (Надходження у продаж Пт. або Сб.) 5. Кіоск «Преса» на вул. Гірників та точка продажу біля маг. «Антошка».

Глобине: З питань реалізації газети звертатися до водіїв на маршрутах №№ 2, 4.

Градизьк: З питань реалізації газети звертатися до водіїв на маршруті № 1.

W

шахрайство

5 тисяч доларів видурили з Інтернету

Д

о Кременчуцького міського відділу міліції надійшла письмова заява від 39-річної кременчужанки. Жінка повідомила, що постраждала від інтернетшахраїв. Потерпілу умовили на те, щоб під приводом створення рахунку в банку за межами України, вона перерахувала на рахунок компанії кошти в розмірі 5000 доларів. На даний час правоохоронцями Кременчука встановлюються особи, причетні до скоєного. Як передає mvs.gov.ua, за фактом відкрито кримінальне провадження за статтею 190 Кримінального кодексу України (шахрайство).

W

гроші

Бюджет-2014: реальний погляд на «покращення» Головний фінансовий документ держави прийнято 16 січня. Наразі він у центрі дискусій: одні – критикують, інші – розхвалюють. «WeekЕnd» теж спробував розібратися у цифрах з дев’ятьма нулями, а також пропонуємо читачам висновки державної Експертної комісії. Ф а х і в ц і в к а з у ют ь , щ о Кабмін завищив рівень росту ВВП: «Виникають сумніви щодо прогнозу ключового макроекономічного показника «зростання реального ВВП України в 2014 році» – 103%, який, на нашу думку, видається дещо завищеним з огляду на негативні тенденції в економіці України у 2013 році». Доходи - 498,9 млрд. грн. Видатки - 562,9 млрд. грн. Дефіцит - 59, 5 млрд. грн. Звідки влада братиме гроші, аби забезпечити витрати? Микола Азаров назвав доцільним «проведення стимулюючої податковобюджетної політики, спрямо­ ваної на продовження поступового підвищення рівня життя населення та підтримки розвитку економіки». Іншими словами, уряд відмовився зменшувати податкове навантаження на виробників та підприємців, як було заплановано раніше. І хоча в Бюджеті-2014 закладено підвищення пенсій, мінімальних зарплат, окладів бюджетників та стипендій, стає зрозуміло: реальне покращення відчуємо лише на папері. Доказ цьому – рядки з документу про Бюджет-2014, де вказано, що за останні два роки в Україні не зростають споживчі ціни та інфляція. «Споживча інфляція залишилася, як і у 2012 році, близькою до нуля через зниження внутрішніх цін на продукти харчування, утримання тарифів на газ та тепло, а також завдяки проведенню виваженої монетарної політики. Індекс цін виробників промислової продукції у листопаді 2013 року склав 101 відсоток до грудня 2012 року», - йдеться у документі. Коли читаєш ці рядки на перших сторінках Бюджету-2014, то розумієш: годі шукати правди в

стрічка новин

605 млн. грн. - виробництво та трансляція телерадіопрограм для державних потреб, збирання, обробка та розповсюдження офіційної інформаційної п р од у к ц і ї , ст в о р е н н я т а функціонування україномовної версії міжнародного каналу «EuroNews». 625 млн. грн. – на закупівлю біля 1000 автомашин швидкої допомоги. 2 281 млн. грн. - будівництво, реконструкція, ремонт та утримання вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах. цьому документі та в людей, які його складали.

На що є гроші у державній казні? (Окремі статті видатків Бюджету-2014).

305 млн. грн. - обслуговування та організаційне, інформаційно-аналітичне, матеріально-технічне забезпечення діяльності Верховної Ради України. 81 млн. грн. - підтримка санаторно-курортного комплексу Управління справами Верховної Ради України. 51 млн. грн. – лікування хворих громадян за кордоном, кому не може бути надана відповідна медична допомога в Україні (орієнтовна кількість – 33 особи). 281 млн. грн. - організаційне, інформаційно-аналітичне, матеріально-технічне забезпечення діяльності Президента України та Адміністрації Президента України. 187 млн. грн. – робота авіакомпанії та перевезення високопосадовців. 805 млн. грн. – для роботи дипломатичних місій в різних країнах.

W

Ефективність онкологічного лікування

Усиновлення військового ліцею

Л

іцей з посиленою військово-фізичного підготовкою у Кременчуці раніше фінансувався з обласного бюджету, а з 1 вересня перейде на баланс міста. У Кременчуцькій міськраді повідомили: на це надійшла вказівка з Полтавської ОДА.

18 384 млн. грн. – видатки для Міністерства внутрішніх справ. 14 559 млн. грн. - видатки для Міністерства оборони. 3 454 млн. грн. - видатки для Служби безпеки України. РАЗОМ: 36 млрд. грн. 25 168 млн. грн. - видатки для Міністерства освіти і науки. 9 873 млн. грн. – видатки для Міністерства охорони здоров’я. РАЗОМ: 35 млрд. грн.

без змін

К

Ч

исло загиблих на дорозі зросло утричі, - повідомив начальник Управління НС Валентин Шафорост. За його словами, у 2012-му було зафіксовано 6 смертей, а минулого року – 21. При цьому кількість аварій не зросла, а навпаки – зменшилася.

У

Сумарні видатки на силові ст р у к т у р и ( М і н і ст е р ст в о внутрішніх справ, оборони та СБУ) вищі, ніж на Міністерства освіти й медицини. Аналітики вбачають в цьому пріорітет влади. Цікаво, що навіть для дітей співробітників МВС та СБУ в Бюджеті-2014 передбачено грошове забезпечення дитсадків та позашкільних заходів. Діти українців інших професій позбавлені такого «спецфінансування».

Ціну на хліб зупинятимуть

У Кременчуці зросла кількість смертельних ДТП

кременчуцькому онкологічному диспансері вказують, що на 30% зросла ефективність операцій. Про це розповів начальник управління охорони здоров’я Валерій Литвиненко. Він вказав, що завдяки впровадженню сучасного обладнання вдається досягти кращих результатів в оперативному лікуванні. На 5% збільшилася кількість пацієнтів, які подолали 5-річний рубіж після проведення онкологічної операції.

Силові відомства фінансуватимуть щедро

W

транспорт

yandex.ru

W

W

місто

Маршуткам наказали рости

ременчуцька влада обговорила з виробниками хлібопродуктів ціни на хліб у 2014 році. Начал ьн и к уп р ав л ін н я торгівлі Людмила Жорняк зазначила, що вартість хліба не змінювалася з лютого минулого року, тож сподіваються, що й надалі вдасться утримати стабільні ціни.

П

еревізники, які змагатимуться в конкурсах за маршрути, повинні пропонувати автотехніку із салоном щонайменше 25 пасажирів. На цьому наголошує начальник управління транспорту Кременчука Володимир Кургаєв: «Малі і переобладнані маршрутки не будемо допускати на конкурс».

yandex.ru

2

Четвер 23.01.2014 р. №2 (83) «Український уїкенд»


Четвер 23.01.2014 р. №2 (83) «Український уїкенд»

У народі вже прозвали 16 січня «чорним четвергом». Саме в цей день Верховна Рада України при блокованій опозицією трибуні прийняла 12 скандальних законів голосуванням руками. Як повідомляють українські ЗМІ, 95% депутатів самі не знали, за що вони голосують.

За що голосували, й самі не знали

Відповідальність депутатів

За наклеп плати штраф Останнім часом в Україні відбувається суттєве загострен-

ня політично-соціальної кризи. І саме події, пов’язані з протестними акціями, «змусили» нардепів до написання законопроекту «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та процесуальних законів щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян». І відповідний закон був прийнятий 16 січня. Основні тези цього закону: - порушення порядку мирних зібрань – до 10 діб арешту; - участь у мирних зібраннях у касці, форменому одязі, з вогнем – до 10 діб; - встановлення наметів, сцени чи навіть звуку без дозволу міліції - до 15 діб; - неповага до суду - 15 діб; протокол про адмінправопорушення можна вже не вручати особі, яку вважають порушником (достатньо так званих свідків);

народна трибуна

Чи почнеться в Україні громадянська війна? Наталя, робітник: – Можливо, бо ситуація у нас дуже нестабільна зараз. І ні влада, ні опозиція миритися не збираються, і на поступки іти не хочуть.

Валентина, пенсіонер:

– Не буде війни. Люди не допустять. Влада піде на поступки, домовляться. Вимог у протестантів надто вже багато. Хай би йшли у свою Європу пішки, ніж воювати – хто їх тут тримає?

Юля, робітник: – Не доведуть до війни. Знайдуть у державі грошей, щоб заплатити тим, хто там воює, щоб вони додому роз’їхалися – і все буде спокійно.

W

- блокування доступу до житла (нова кримінальна норма) - 6 років позбавлення волі; - за рух у колонах більше 5 авто - вилучення прав і автомобіля на 2 роки; - за діяльність інформ­ агентства без держреєстрації конфіскація техніки і продукції + великий штраф; - поширення екстреміст­ ських матеріалів - 3 роки; - групове порушення громадського порядку - 2 роки: - погроза міліціонеру - 7 років. Окремо хочеться виділити статтю про наклеп. «Н а к л еп, тоб то умисне поширення завідомо недостовірних відомостей, що ганьблять честь і гідність іншої особи, карається штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк до двохсот годин, або

виправними роботами на строк до одного року». Якщо наклеп розміщений в засобах масової інформації або в мережі Інтернет, то штраф складає від п’ятдесяти до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин, або виправними роботами на строк до одного року. А от що входить до поняття наклеп, у законі не вказано.

Які ще закони прийняли?

• Прийняли нардепи і закон, за яким можна винести вирок людині заочно. Якщо підозрюваний або обвинувачуваний у вчиненні кримінального правопорушення ухиляється від прибуття на виклик до органу досудового розслідування або суду,

думка

Більша половина – за демократію

25

% українців готові пожертвувати частиною прав і свобод в обмін на благополуччя, 20 % - хочуть авторитаризму, 51 % виступає за демократію. Про це свідчать дані опитування Фонду Демініціативи та Центру Разумкова. За даними опитування, як пише news.liga.net, в суспільстві переважає підтримка демократії як найбільш бажаного типу державного устрою для України - 51 %. Авторитарний тип пристрою воліють 20,5 %. Для 12 % це не має значення. Найменше демократію підтримують у Східній Україні (36 %). У Західній (77 %), Південної (56 %) та Центральної частинах країни показники помітно вищі. При цьому більшість населення (45 %) готова терпіти матеріальні труднощі заради свободи і громадянських прав. 25 % готові поступитися частиною прав і свобод в обмін на благополуччя. Важливість цивільних прав і свобод характерна для всіх регіонів, проте найбільше тих, хто не згоден обміняти права на добробут, у Західному регіоні (55%), найменше – у Східній Україні (40 %). При цьому особливо відрізняються вибором добробуту за рахунок свободи жителі Донецької та Харківської області. Дослідження проведене з 20 по 24 грудня 2013 року. Опитано 2010 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України. Теоретична похибка вибірки – 2,3 %.

W

то здійснення кримінального провадження визнано можливим за його відсутності. • Закон України про внесення зміни до Кримінального к о д е к с у Ук р а ї н и щ о д о відповідальності за заперечення чи виправдання злочинів фашизму. • Закон України про внесення зміни до статті 297 Кримінального кодексу України щодо відповідальності за осквернення або руйнування пам’ятників, споруджених у пам’ять тих, хто боровся проти нацизму в роки Другої світової війни - радянськ и х в оїн ів -в и зв ол и тел і в , учасників партизанського руху, підпільників, жертв нацистських переслідувань, а також воїнів-інтернаціоналістів та миротворців. • Закон України про внесення змін до деяких закон од а в ч и х а кт і в Ук р а ї н и щодо відповідальності за адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі. Зокрема, у разі фото- та/або відеофіксації одного із правопорушень посадова особа ДАІ на підставі даних автоматизованої інформаційної системи встановлює особу, за якою зареєстровано відповідний транспортний засіб і накладає штраф. • Закон України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень під час проведення футбольних матчів - пропонується посилити відповідальність уболівальників за порушення громадського порядку під час проведення футбольних матчів та не допускати на територію спортивних споруд осіб, які раніше вчиняли протиправні дії при проведенні цих спортивних заходів. Ліза МАЙСЬКА

доходи

Українці декларують прибутки Громадяни України в рамках кампанії з декларування доходів, отриманих у 2013 році, за два тижні нового року задекларували близько 1,1 млрд. грн. доходів, - повідомляє прес-служба Міністерства доходів і зборів.

Я

к наголошується, декларації подали 116 тис. осіб, з них близько 5 тисяч осіб задекларували доходи понад мільйон гривень. Загальний обсяг задекларованих цими громадянами доходів склав 189,7 млн. грн. За інформацією ua.korrespondent.net, у Міндоходів нагадали, що кампанія з декларування доходів стартувала 1 січня 2014 року і триватиме до 1 травня 2014 року. Бланк податкової декларації розміщено на сайті Міндоходів. «Платники податків також можуть подати декларації через Інтернет. Для цього необхідно отримати електронний ключ цифрового підпису та відповідне програмне забезпечення», - зазначили в прес-службі Міндоходів. Нагадаємо, обсяг доходів, отриманих громадянами у 2012 році та задекларованих у рамках проведеної деклараційної кампанії 2013 року, склав, за попередніми даними, 48 млрд. грн., що на 11 млрд. грн. (23%) більше від обсягу доходів, задекларованих роком раніше.

yandex.ru

Закон № 724-VII «Про внесення змін до регламенту Верховної Ради України» спрощує процедуру притягнення до відповідальності народних депутатів. Відповідно до частини третьої статті 80 Конституції України народні депутати України не можуть бути притягнені до кримінальної відповідальності, затримані чи заарештовані без згоди Верховної Ради України. Автори законопроекту вважають, що процедура надання Верховною Радою згоди на притягнення народного депутата до кримінальної відповідальності, затримання чи арешт є забюрократизованою та розтягнутою у часі. Тому вони запропонували спростити цю процедуру, щоб можна було швидше і легше притягнути народного обранця до відповідальності за скоєння злочину. Згідно із законом Верховна Рада може розглядати питання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання чи арешт без пояснень депутата і, навіть, в разі його відсутності. Цей закон був прийнятий 16 січня.

W

3

скандальні закони

yandex.ru

W

суспільство

W


4 W

влада і громада тарифи

Погасити борги за 60 місяців

У

країнці отримають можливість протягом 60 місяців реструктуризувати свої борги за комунальні послуги, які утворилися у них станом на 1 січня 2013 року. Кабмін схвалив законопроект «Про внесення змін до закону України « П р о р е ст ру кт у р и з а ц і ю заборгованості з квартирної плати, плати за житловокомунальні послуги, спожиті газ та електроенергію, згідно з яким громадяни отримують можливість реструктуризувати борги за послуги ЖКГ, що утворилися станом на 1 січня 2013 року». Реструктуризація заборгованості дозволить населенню поступово, протягом 60 місяців, погашати борги комунальникам за умови повної сплати поточних платежів. «Уряд створює можливості для скорочення боргів населення за комунальні послуги. Зокрема, у 2013 році борг населення за комунальні послуги зменшився на 5% (з 12,7 млрд. грн. до 12,1 млрд. грн.). Вступ у силу закону стане ще одним важливим кроком на цьому шляху», - повідомив віце-прем’єр-міністр Олександр Вілкул. Відповідно до законопроекту, для реструктуризації заборгованості громадяни повинні укласти з підприємствами, що надають житлово-комунальні послуги, договори про рівномірне щомісячне погашення заборгованості. Тепер законопроект має ухвалити Верховна Рада України. За матеріалами korrespondent.net

W

W

W

Четвер 23.01.2014 р. №2 (83) «Український уїкенд»

підміна понять

Ти плати, а я похвалюся Влада Комсомольська дуже полюбляє хизуватися своїми досягненнями і успіхами, яких не здійснювала Насправді, до більшості з них ця сама влада ніякого відношення не має. Адже навіть той мінімум, що виконується в місті, робиться через гроші благфонду мільярдера Жеваго (тобто з прибутку олігарха, а значить за рахунок питань екології, охорони здоров’я, тобто за рахунок простих городян), і таким чином виконує «депутатську» роботу нардепа. А керівники Комсомольська активно присвоюють собі й такі заслуги, мовляв, вони теж руку тут доклали.

Хто сидить на «голці»? Усі провладні місцеві ЗМІ постійно розповідають про справи благфонду олігарха. Щоправда, одне ріже око – на всіх об’єктах Комсомольська, де роботи ведуться за рахунок фонду, їх контролює і приймає чомусь…. перший заступник міського голови Комсомольська пан Биков. Постає питання – до чого тут взагалі місцева влада? І яким боком відбувається така підміна понять? І здається, саме фонд мільярдера і є реальною владою в місті, де живиться купа чиновників, які виконують забаганки свого закордонного шефа. Практично всім у місті відомо, що на такій собі «голці» фонду «сидить» сам перший заступник мера Комсомольська та ряд депутатів міськради. І для того, щоб попросити якоїсь допомоги, необхідно спершу написати листа саме на його ім’я. При чому, не важливо, чи то фізична особа, чи організація (навіть, бюджетна), заяву вимагають від усіх. Після чого навіть заміна декількох вікон у школі або дитячому садку проведена за гроші фонду є приводом для приїзду туди саме Дмитра Бикова, який одразу заявляє перед телекамерами, як влада опікується майбутнім Комсомольська. Такий піар вже давно нагадує фарс, на який не ведуться комсомольчани. Зокрема, в одному дитсадку спеціально для заступника мера навіть влаштували дитячий кон-

україна

W

церт, так званий «концерт для одного глядача». Усе це схоже на дешевий популізм. Якщо чиновник не встигає чи не може виконувати свої безпосередні службові обов’язки, крім бурхливої ​​громадської діяльності, тоді йому варто тільки зосередиться на ній і не займати крісло в мерії. А юристи відзначають, що таке активне просування чиновником інтересів фонду в місті, більш відповідає поняттю корупція чи зловживання своїм службовим становищем і може потрапляти під ряд кримінальних статей, згідно із законодавством України. Мабуть, для когось вже почалася агітація за майбутнього мера Комсомольська. Причому, кандидатуру визначити не важко, її активно нав’язують городянам.

Реальні приклади Цікаво, а чим би взагалі займалися можновладці і чим би вони хвалилися, якби не було навіть таких мінімальних «вливань» олігарха? Адже безпосередньо робіт, виконаних у Комсомольську за бюджетні кошти, – обмаль. Хоча немалі гроші на це у міській казні закладаються щороку, проте йдуть вони не на вирішення комунальних проблем, ремонт доріг чи освітлення вулиць, а на інші потреби чиновників. Ось такий приклад. У одному з житлових будинків Комсомольська, якому вже

більше 30 років, потекли труби в стояку. Прийшли сантехніки, відремонтували і взяли з кожного мешканця… по 1000 грн. На справедливе обурення (адже труби потекли не в квартирі та міняти їх повинні за бюджетні гроші) кажуть: «Ваш будинок стояв у черзі на капремонт. Але грошей не стало: чи віддали, чи куди витратили, – не знаємо. Та тільки скоро ремонту не чекайте». Влада на такі речі не реагує, бо піару тут немає, а гроші з бюджету витрачені зовсім не на міські потреби. Зате пан Биков знову прямує до олігарха, аби здійснити свою чергову «показову» діяльність як представника влади, котрий так «опікується» городянами. Щоправда, люди такої «допомоги» давно не відчувають. Сх о ж е , у в л а д і Ко м со м ол ь с ь ка настільки звикли до підкорму від олігарха, що зовсім кинули працювати для громадян, які їх обрали. Це підтверджує, наприклад, і реконструкція дороги по вул. Леніна – не пройшло й року, а асфальтне покриття вже тріскається. Сюди пішло не багато, не мало, а 10 млн. грн. із Держбюджету.

Театр абсурду Сама ситуація вже доходить до смішного – на апаратних нарадах міського голови йдуть обговорення не проблем Комсомольська чи питань його розвитку,... а діяльності благфонду. Так на нараді, яку 13 січня провів Дмитро Биков він детально розповів про роботу фонду, а не обраних городянами органів міської влади. «Дмитро Геннадійович зупинився на підсумках роботи з Благодійним фондом «Полтавського ГЗК...» - повідомляє пресслужба виконкому. Зрозуміло, що людей вже зазвичай «беруть» дешевим піаром. У свою чергу, жителям міста дуже хочеться, щоб у Комсомольську робилося все для громади, а не для чиновників, щоб вони не думали, що зможуть вже вкотре обдурити городян і отримати чергові голоси на виборах. Городяни сподіваються, що прокуратура міста та області зверне увагу на дії чиновників і олігархів.

фраза

Дешевше не буде

Н

езважаючи на доручення прем’єра Азарова знизити тарифи на газ, тепло і гарячу воду для населення, відповідальні за це чиновники не поспішають приступати до справи. Про це пише segodnya.ua. «За три роки у нас зросли зарплати, ціни на паливно-мастильні матеріали... Але тариф на тепло не змінювався, і буде незмінним і далі. Підприємства теплоенергетики закуповують газ для вироблення тепла для населення по $ 160 за тисячу кубів. За такою ціною вони купували газ, коли він коштував $ 408, і за такою ж ціною купують сьогодні - коли фактична ціна газу з урахуванням знижок становить $ 268,5. Іншими словами, ціна газу для вироблення тепла для населення залишається значно нижчою, ніж та, за якою держава закуповує газ у РФ», - повідомив заступник міністра Мінрегіону Андрій Білоусов. Незважаючи на те, що ще тиждень тому Микола Азаров заявляв: регулятори саме в процесі перерахунку тарифів на газ, тепло і гарячу воду. А перед Новим роком Кабмін прийняв постанову, якою рекомендував переглянути тарифи ЖКГ для всіх споживачів.

Учнів 5-11 класів годуватимуть безкоштовно

У

Держбюджеті-2014 передбачені кошти на забезпечення безкоштовного харчування для учнів 5-11 класів загальноосвітніх шкіл. Про це йдеться в повідомленні Міністерства фінансів України, - передають news.mail.ru з посиланням на «Коментарі». Згідно з повідомленням, у Державному бюджеті України на 2014 рік вперше передбачено видатки на забезпечення харчування (сніданками) учнів 5-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів. Разом з тим, згідно з даними укладення парламентського бюджетного комітету, на ці цілі передбачено 607 тис. грн.

Наві Піллей,

Лілія Гриневич,

– Я звертаюся до влади тимчасово зупинити введення в дію цих законів, щоб дати час на їхній аналіз, щоб упевнитися в їхній відповідності міжнародним стандартам у сфері захисту прав людини. Мене особливо турбує, що ці закони скоротять право на свободу вираження та свободу зборів, право на інформацію, право громадянського суспільства на вільну діяльність. ua.korrespondent.net

- На розвиток вітчизняної науки в бюджеті на цей рік закладено найменше грошей за всі роки незалежності - менше 0,3% ВВП. Для виживання галузь потребує хоча б у три рази більшої кількості засобів. Таке фінансування навіть не покриває виплати заробітних плат. Педагогам теж грошей не вистачить. На одного учня в рік має виділятися близько 10 тисяч гривень, а направлять 8800. Тому різницю доведеться перекривати за рахунок батьків. ua.korrespondent.net

Верховний комісар ООН з прав людини про закони 16 січня:

народний депутат:

Ірина Спірина,

народний депутат, про виділення на галузь охорони здоров’я 61,3 млрд. гривень:

Згідно з рекомендаціями ВООЗ, ефективна робота системи охорони здоров’я може бути забезпечена, якщо витрати на неї складають не менше 5% ВВП. Для України близько 82,6 млрд. гр н . В в ажаю , що для ефективного й доступного медичного обслуговування громадян необхідно з а б е з п еч и т и фінансування галузі в обсязі не менше 10%, тобто 170 млрд. грн. forbes.ua

Геннадій Абрамчук, екс-командир «Беркуту»:

- Законом передбачено застосування шумових гранат і водометів, щоб зупинити масові безпорядки. Дійсно, водомети заборонені за температури нижче нуля. До речі, цією ж постановою п е р ед б а ч е н о , щ о правоохоронці мають право стріляти гумовими кулями лише по ногах, але ніяк не в голову і не в очі. І там, де застосовують газ, заборонено стріляти і використовувати гранати. (22.01 Кабмін дозволив водомети на морозі). obozrevatel.com


W

резонанс

W

актуально

Банки не годуватимемо!

У

Тому громаді думається, що зовсім не випадково йде процес адміністративних порад. У будь-яких фінансових пірамідах завжди хтось шукає свою «золоту рибку», але народу від цього не легше.

Комсомольську товариствам співвласників багатоквартирних будинків міська влада пропонує брати у банків кредити на ремонт під 16-17 відсотків річних і запевняє, що компенсує частину відсотків. Проте поки ніхто не бере. Кажуть на компенсацію особливих сподівань немає, а от перед банком ОСББ, тобто самим мешканцям будинків, доведеться відповісти своїм майном.

Один узяв

Ліхтарики та фонтан ОСББ «МЖК» - одне з найдавніших у Комсомольську. Діє з 2001 року. Двір огороджено, кущі підстрижені, горить світло, діє відеоспостереження, дитячий майданчик та саморобний фонтан. В усіх під’їздах та у підвалі зроблено капітальний ремонт – замінені водогін, каналізація і усе електрообладнання. Дім ще часів СРСР, однак усі ремонти свіжі. Тож голова цього ОСББ Віктор Головко користується у місті повагою. ОСББ у Комсомольську вже 16, однак у Комсомольську звикли – як зробить Головко, так вчинять й інші.

Міська влада – не гарантія Віктор Васильович розповів, що кредити для ОСББ в Україні зараз пропонує лише один з банків – газового напрямку. Аби розповісти про це, наприкінці 2013 року усіх голів збирав перший заступник міського голови Дмитро Биков. Пропонується брати гроші під 16 відсотків річних – це якщо віддаси за рік, та 17,5, якщо віддаси за 5 років. Відсотки за кредитом обіцяє виплачувати міська влада Комсомольська. Сама обіцянка чиновників, доку-

W

ментально не підтверджується. За словами Головка, ніяких фінансових зобов’язань перед банком органи місцевої влади підписувати не будуть. Тож співвласники багатоквартирних будинків будуть відповідати тільки своїм майном перед банком і за кредит, і за відсотки, які можуть бути сплачені несвоєчасно. «Усі знають, як у минулому році сплачувало рахунки Держказначейство, - говорить Головко. – Тож хто може гарантувати, що наші відсотки у владі дійсно погасять і будинок не перейде у власність банку?» А та кий варіант цілком імовірний, говорять експерти. Наприклад, у випадку, якщо банківська установа дасть такий кредит ОСББ, то у програші, звісно, ніколи не залишиться. Новоявлена схема допоможе банкірам і компенсує виданий кредит або за рахунок тих же коштів міського бюджету, або за рахунок майна мешканців багатоповерхівок. Городянам такого «покращення» очікувати не хочеться. Гроші просто «гулятимуть» поза їхніми інтересами, а відповідати за них людям.

До речі, на сайті українського банку, який співпрацює з ОСББ є повідомлення, що один кредит на таких умовах вже взяли. Це сталося у селищі Миколаївка Донецької області. Йдеться про 56 тисяч гривень на ремонт даху. Їх узяли, спираючись на постанову Кабінету Міністрів про пільгове кредитування ОСББ. Було передбачено 40 мільйонів на погашення відсотків за кредитами для бажаючих, однак гроші до кінця минулого року так і не були використані. «У бюджет вони закладаються на один рік, а кредит дають на 5, - пояснює Головко. – Хто дасть гарантію, що гроші виділять у подальші роки?» На думку фахівців, краще було б взагалі обійтися без оплати послуг банку. Напроти, самій міській владі Комсомольська замість всіляких схем варто цілеспрямовано профінансувати за рахунок бюджету, хоча б частину ремонтів в ОСББ. Закон України «Про ОСББ» чітко вказує про обов’язок виконувати перший капітальний ремонт за кошти колишнього власника. Тож необхідно роботи виконувати методом співфінансування (частину робіт за кошти міського бюджету, частину – за кошти об’єднання). Перекладати свої обов’язки на плечі мешканців будинку – це не надто добре. Таким чином можна відбити бажання створювати ОСББ. Тому люди просять конкретної допомоги. Більшого їм не потрібно.

рейтинг

темп зростання зарплат в Україні найнижчий у СНД

Згідно з опитуваннями українських рекрутингових компаній, заробітні плати в Україні в 2013 році практично не зростали. За даними Держстату, з жовтня 2012 по жовтень 2013 року зарплати в Україні збільшилися на 5,6 % - з 3110 грн. до 3283 грн., – пише news.mail.ru. Таким чином, на кінець року середньостатистичний українець заробляв менше за $ 400. Очевидно, що заробітні плати в Україні поступаються рівню доходів у країнах Європи, але яка ситуація в інших країнах колишнього Радянського Союзу? Скільки заробляють жителі інших країн СНД і наскільки великі українські зарплати, порівняно з доходами в інших «братніх республіках?» У ході аналізу використовувалися дані про середню офіційну

yandex.ru

Україна опустилася на п’яте місце серед країн СНД за рівнем офіційної середньої заробітної плати. Вищі, ніж в українців, доходи у росіян, казахів, білорусів і азербайджанців, - повідомляє NewsOboz.org з посиланням на «Дело».

заробітну плату в країнах СНД та її зміни за рік – з жовтня 2012 по жовтень 2013 року. Дані за листопад 2013 є не по всіх країнах СНД, тому в якості точки відліку був обраний жовтень. Ключові висновки. По-перше, за рівнем заробітних плат Україна із середнім офіційним доходом у $ 398,6 займає п’яте місце серед країн СНД. На першому місці Росія – середньостатистич-

ний росіянин заробляє більше 30 тис. російських рублів, що в 2,2 рази більше, ніж українець. На другому місці – Казахстан. Тут середня зарплата становить 105 тис. тенге (близько $ 685), що в 1,7 разів більше, ніж у нас. На третьому місці Білорусь з $ 572,4. Більше ніж в Україні заробляють і в Азербайджані - $ 543. Другий висновок – за темпами зростання заробітних плат Україна займає останнє місце серед країн СНД. Найближче до показника України в 5,6 % зростання зарплати за рік Азербайджан (5,8 %), Киргизстан (5,8 %) і Казахстан (7,2 %). У Росії зарплати за рік зросли на 12 %. 5,6 % зростання зарплат статистика офіційна. За словами вітчизняних рекрутерів, у багатьох галузях української економіки в 2013 році зарплати не росли взагалі.

W

7

жах!

За переживання рідних – убив їх

Подвійне вбивство, яке сталось 20-го січня у Полтаві, своєю жорстокістю та безглуздістю сколихнуло громадськість та здивувало навіть бувалих правоохоронців.

26

-річний чоловік ножем вбив свого 53-річного батька, 83-річну бабусю та намагався позбавити життя власну 48-річну матір. Причина всьому – хотів полегшити переживання рідних за свою долю. Про страшну трагедію в обідню пору у міліцію повідомила мати молодика. Після приїзду на місце події слідчо-оперативної групи, закривавлена жінка розповіла міліціонерам, що коли зайшла в квартиру, то в коридорі її зустрів син. Він накинувся на неї з ножем, але жінці вдалось уникнути смертельних ударів – вона зазнала лише порізи руки та грудної клітини. Після того, як син вибіг із квартири, потерпіла зайшла в кімнату і побачила там картину, яка не присниться навіть у жахливому сні. Як передає mvs.gov.ua, знайшли зловмисника працівники міліції біля водоймища, де він намагався покінчити життя самогубством. Перехожі, які стали свідками того, як чоловік пробив ополонку та пірнув під лід, витягнули його та повідомили у міліцію. Щоб доставити молодика у райвідділ, правоохоронцям довелось надіти йому наручники – він весь час намагався вирватись та покінчити з життям. Під час спілкування зі слідчим, підозрюваний пояснив свої дії так - бачив, як рідні переживають через проблеми в його особистому житті, тому хотів позбавити їх душевного болю. Після скоєного вирішив іти в монастир «відмолювати гріхи», але було настільки важко, що вирішив покінчити життя самогубством.

W

за кордон yandex.ru

Четвер 23.01.2014 р. №2 (83) «Український уїкенд»

Ніякі не 170, а всі 800

У

відділеннях Державних міграційних служб України вартість оформлення закордонного паспорта коливається від 170 гривень до 800. Верховний Суд України остаточно визначив вартість закордонного паспорта у 170 гривень. Однак, експеримент показав, що за цю суму паспорт оформити вкрай важко. Про це пише segodnya.ua з посиланням на ТСН. Наприклад, в Ужгороді за оформлення вимагають 555 грн. Суму збільшують за допомогою додаткових необов’язкових платежів, однак про те, що вони необов’язкові, не попереджують. Зменшити вартість оформлення паспорта до заявлених у законі 170 грн. вдалося жителю Запоріжжя, але тільки через суд – з нього вимагали 618 грн. 15 коп. На судовому засіданні представник Міграційної служби не зміг донести до суддів, за які такі послуги громадяни повинні доплачувати ще 518 гривень. Нагадаємо, раніше повідомлялося, що шахраї в Україні перепродують справжні паспорти. «Чистий» документ пропонують придбати за 500 доларів.

W

мораль

«Романтика» тягне на ув’язнення Слідчим Київського районного відділу міліції міста Полтава розпочато кримінальне провадження за частиною 1 статті 155 Кримінального кодексу України відносно двадцятитрирічного полтавця. Чоловік підозрюється у тому, що він вступив у статеві зносини з одинадцятирічною дівчинкою.

З

а інформацією mvs.gov.ua, до міліції із заявою про скоєння даного злочину звернулася мати неповнолітньої. Вона повідомила, що впустила переночувати у квартиру свого знайомого, у якого були конфлікти у родині. Жінка з трьома дітьми лягла спати в одній кімнаті, а гостеві постелила в іншій. Наступного дня її старша донька розповіла, що вночі переспала зі знайомим, але відразу повідомила, що це було за взаємною згодою. У ході досудового розслідування чоловік повністю підтвердив даний факт, але також заявив, що вступив у статевий акт із неповнолітньою за її ж бажанням. Крім цього, і молодик, і неповнолітня в один голос повідомили, що без відома матері протягом декількох тижнів у них були «романтичні» зустрічі. Незважаючи на відсутність якихось претензій до молодика з боку самої одинадцятирічної дівчинки, відносно санкції статті 155 Кримінального кодексу України за вчинені дії законодавець передбачив обмеження або позбавлення волі на строк до трьох років.


8

W

революція

На порозі чого стоїть Україна у вирі зіткнень на столичній вулиці Грушевського 19-22 січня? Зміни влади, примирення, розгону Майдану, збав, Боже, громадянської війни? Після скандального прийняття парламентською більшістю надто скандальних законів ескалація конфлікту дійшла до піку – далі просто: або ненавидіти одне одного і стріляти, або сідати за круглий, квадратний, будь-який стіл та домовлятися, йти на компроміс з обох боків, владі та опозиції задля вбереження країни від насильства.

На порозі… yandex.ru

W

подія

Четвер 23.01.2014 р. №2 (83) «Український уїкенд»

Народний блок У деяких регіонах України не тільки євромайданівці, але й батьки солдат строкової служби внутрішніх військ не випускають спецпризначенців зі своїх міст до Києва. У МВС називають це ротацією військ, що наразі перебувають у Києві. Протестувальники та рідні солдат вважають це ескалацією конфлікту.

Молитва посеред розбрату

Ненависть

на. У разі ж, якщо криза продовжиться, це буде загрожувати громадянським протистоянням і розколом країни», - прокоментував він. На думку самих українців, тільки переговори можуть допомогти врегулювати ситуацію, вибухонебезпечну ситуацію. Про це свідчать дані соціологічного опитування, проведеного фондом «Демократичні ініціативи імені Кучеріва» і Центром Разумкова. Згідно з даними дослідження, за необхідність проведення таких переговорів висловилося 73,2 відсотка респондентів на заході країни, 64,3 - у центрі, 79,9 - у південних регіонах, 77,6 - на сході.

могу. 80 із постраждалих госпіталізовані, - повідомляє прес-служба УЗГ МВС України. Десятки журналістів отримали важкі поранення. Близько 50 мітингувальників, серед них, за попередніми даними, є і кременчужанин, затримані правоохоронцями. Жертви постійно зростають. Матері шукають дітей, дружини – чоловіків. На барикадах не вщухають бої. Молодою людиною, яку застрелили на вулиці Грушевського, є активіст Євромайдану

Жертви

У

країнська Вікіпедія оголосила страйк на знак протесту проти закону авторства нардепів від фракції Партії регіонів Володимира Олійника та Вадима Колесніченка, ухваленого Верховною Радою 16 січня 2014 р., який передбачає ряд посилюючих заходів. Про це йдеться в повідомленні на сайті української Вікіпедії. «Спільнота української Вікіпедії оголосила про своє рішення відключати на 30 хвилин україномовний розділ Вікіпедії для читачів з усього світу, з 16:00 до 16:30 щодня за київським часом, починаючи з вівторка, 21 січня. Це відключення – страйк на знак протесту проти прийнятого закону № 721-VII «Про внесення змін до закону України «Про судоустрій і статус суддів» та процесуальних законів щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян», який, в разі його впровадження, може серйозно нашкодити свободі та відкритості Інтернету, в тому числі Вікіпедії», - йдеться в повідомленні. Як йдеться у матеріалі www.rbc.ua, при цьому у повідомленні наголошується, що Вікіпедія дотримується норм нейтральності, неупередженості та безсторонності, вона є поза політикою, не підтримує жодну партію чи ідеологію, окрім ідеї вільного накопичення, поширення та використання знань.

yandex.ru

yandex.ru

Уже 20 січня у кількох чоловік, що опинилися в лікарнях після зіткнень, дуже важкі травми: трьом довелося видалити по оку, ще одному, - кисть руки. Як запевняють в опозиції, близько півтори тисячі мітингувальників постраждали під час подій на Грушевського. 163 працівники органів внутрішніх справ звернулися по медичну допо-

Вікіпедія оголосила страйк проти закону Олійника-Колесніченка

Четверо священиків УПЦ МП під час бойових дій 20 січня на вулиці Грушевського встали між протестувальниками і органами правопорядку. Священики читали молитви і закликали сторони до завершення конфлікту. Дії були тимчасово припинені з обох сторін. У свою чергу, предстоятель Української греко-католицької церкви Святослав Шевчук звернувся до українського народу із закликом зупинити кровопролиття і перейти до мирного врегулювання конфлікту. Чи дослухаються люди до слів пасторів – лише життя покаже. Яків Смілга, використані матеріали ua.korrespondent.net yandex.ru

прийнятих 16 січня. Про це він сказав «Сьогодні». «Я вважаю, що перший спосіб на шляху розв’язання кризи – нейтралізація цих законів, хоча я не можу сказати, як це можливо здійснити з юридичної точки зору. Другим же кроком має бути демілітаризація Києва. З боку опозиції - має бути звільнення адмінбудівель Києва, розбір барикад. А влада повинна вивести «Беркут». Проте я вже не впевнений, чи вдасться Україні вийти з виру кризи, але спробувати ще можyandex.ru

«WeekEnd» спостерігав за тим, що відбувається в Києві у ці дні. Коктейлі «Молотова», вибухи гранат, стрільба гумовими кулями. Палаючі автобуси та спецназівці, катапульта, що жбурляє каміння, навколо поранені, безлад, сльозогінний газ і кров на розбитій брущатці. І ненависть, ґвалт, озлоблені обличчя і слова – «убити, замочити, завалити…» Ми слухали експертів, які окреслювали можливі напрямки розвитку подій. Способами стабілізації ситуації і нейтралізації конфліктів, на думку політолога Володимира Фесенка, є демілітаризація Києва та скасування законів,

Сергій Нігоян, - повідомляв ua.korrespondent.net 22 січня, з посиланням на «Українську правду». За даними ЗМІ кількість загиблих на 22 січня вже сягнула 5 чоловік. Преса переконана, що їх відстрілюють снайпери. Генпрокуратура говорить про двох загиблих.


Четвер 23.01.2014 р. №2 (83) «Український уїкенд»

W

україна

W

9

день студента

По диплом – закордон?

Навчання закордоном стає не лише престижним, а й модним. Напередодні Дня студента тижневик «WeekЕnd» поспілкувався із українськими студентами, які навчаються на Батьківщині і закордоном. Ми запитали їх: де краще вчитися?

Престиж вітчизняної освіти О л е ся Дідух - студентка КиєвоМ о г и ­ лянської академії. Свою альма-матер в в а ж а є одним із найкращих навчальних закладів України, тому, напевно, і не згодна з тим, що якість освіти закордоном – вища. Зараз Олеся в Бельгії, упродовж року вона навчатиметься в університеті міста Пльовен. - Я б сказала, що за якістю – однаково. Хоча, звісно, якщо говорити про матеріальну базу, якісь новітні розробки, практичне втілення - то на Заході це просунуто. Але українські викладачі більше віддаються роботі, натомість європейські країни мають високий рівень культури знань й освіти завдяки студентам, - розповідає Олеся Дідух. На її думку, бути студентом в Україні важче, тому що у розкладі більше курсів і семінарів, зате у європейських вузах треба більше працювати самостійно.

Португальські викладачі хабарів не беруть Навчатися закордоном мріють багато випускників

W

українських шкіл. На жаль, вдається це далеко не кожному – дуже багато різних перепон, головна з яких – іноземна мова. Але комсомольчанину Владу Іглінському це вдалося. Він навчається на медичному факультеті університету Порту в Португалії. У 2012 році Влад закінчив ЗОШ № 6 міста Комсомольська із золотою медаллю. І поїхав вступати до вузу Португалії. - Ще навчаючись у школі, я їздив у цю країну відпочивати, - каже Влад. - Мені сподобалася душевність людей, розташування міста на березі океану, а головне - перспектива працювати в будь-якій країні Євросоюзу після закінчення вузу. Якій саме країні віддам перевагу у працевлаштуванні – ще не вирішив. Навчатися в чужій країні, зі слів Влада, дуже важко. Там все інше – менталітет, звичаї, мова, спосіб життя. Але відношення як викладачів, так і друзів доброзичливе. - Є труднощі на лекціях – не все встигаю зрозуміти, - розповідає Влад. – Та студенти постійно викладають аудіозаписи цих лекцій в Інтернет, тому є можливість прослухати їх ще раз. Та й викладачі завжди готові прийти на допомогу – виділяють час і персонально поясняють, коли щось не зрозумів. А от, за словами хлопця, хабарів там не беруть. Він навіть серед студентів не чув подібних розмов. Усі рівні та здають екзамени на рівних правах. Вартість же навчан-

ня прирівняна до вартості у київських вузах. Молодь відпочиває активно. І хоча деякі хлопці, також як і українські, полюбляють пиво, але ніколи ніяких бійок не влаштовують. Усі веселі, товариські, відповідальні. - Португальці – прості та товариські люди, - говорить Влад. – Вони дуже люблять свою країну, поважають звичаї. Вони великі патріоти своєї країни.

Хто розвиватиме українську науку? Ас п і р а н т к а І н с т и т у т у мікробіології і вірусології імені Д.К.Заболотного НАН України Юлія Файдюк має два червоні українські дипломи – за бакалаврат і магістратуру. Дівчина хотіла б продовжувати наукову кар’єру і говорить, що, за бажанням, це можливо і в Україні:

29 січня – день працівників пожежної охорони україни

ДСНС проти залізних дверей Китайські залізні двері стають пастками для постраждалих. Вибивати та розрізати такі двері у Комсомольську доводиться 2-3 рази на місяць.

З

а минулий рік у Комсомольську сталося 67 пожеж. Цього року їх було вже вісім. Однак визволити людину з палаючого або задимленого житла іноді не так вже й просто. Справжньою перепоною стали залізні двері, які зачиняються автоматично. Командир відділення ДСНС в місті Комсомольську Максим Мохтан розповідає, що такі випадки – не рідкість. Був випадок, жінка закрила двері та вийшла на кілька хвилин. Удома спав п’яний чоловік, на плиті – каструля, а поруч – трирічна дитина. З дверей пахло горілим, але відчинити їх жінка не змогла. «Коли ми розрізали двері та увійшли, у квартирі був сильний запах газу, бо вогонь на плиті згас вже давно. Тато спокійно

спав, дитина лише перелякалася», - згадує Мохтан. Пастку створює дверна лямка, яка спрацьовує від хлопка, але відкрити її можна лише із середини. «Ми такі двері розрізаємо, відкриваємо ломом чи болгаркою», - пояснив рятувальник. Іноді врятовані скаржуться, що двері зламали, але іншого способу швидко їх відкрити немає і завдані збитки не відшкодовуються. Тож вихід один: «Я раджу одразу блокувати ці лямки, не забувати вдома ключів та увімкнені плити, не залишати дітей без нагляду, щоб зберегти ваші життя і майно», радить Максим Мохтан. Колектив центру впровадження інформаційних технологій «Фобос» висловлює подяку працівникам ДСНС за їхню мужню працю та вітає із професійним святом. Прийміть у подарунок передплату на газету «WeekEnd».

- Звісно, доведеться співпра­ цювати із закордоном. Але в Україні дуже потужна наукова школа, якій нікому передавати свій досвід, бо наука є непрестижною. Незважаючи на це, є люди, для кого наука - творчість, так само, як вірші для поета і музика для композитора. Юлія Файдюк вказує на недоліки вітчизняних вишів. У першу чергу – відсутність «практичної» складової: - Коли я вступила до аспірантури при національній а к а д е м і ї н а у к Ук р а ї н и , то зрозуміла, чим саме відрізняються вітчизняні виші від закордонних. Українські викладачі здебільшого теорети-

W

ки, вони відірвані від практики. Закордоном усі викладачі, які читають лекції, в першу чергу займаються експериментальними працями. Відповідно, і їх студенти мають можливість застосувати свої знання на практиці, провести дослідження, експерименти. На жаль, більшість вишів України не отримують коштів на фінансування та розвиток лабораторій, експериментальної науки. Але все ж таки є окремі вузи з потужними кафедрами, адже завжди є ентузіасти. Хочеться сподіватися, що таких людей буде більше серед молоді, бо нинішня наукова еліта України – люди старшого віку, середній вік кандидата наук в інституті, де я навчаюся, - 53 роки. Тому, хто має натхнення, давайте творити науку в Україні разом. Ліза Майська, Людмила Дніпровська

кіно

Фільми-лідери Російський фільм уперше за останні п’ять років став найуспішнішим в Україні. «Сталінград» заробив $ 3,41 млн. Картині вдалося обігнати голлівудські блокбастери, у тому числі і «Залізну людину -3». Про це повідомляє oKino.ua. Головна відмінність рейтингу-2013 від попередніх років відсутність мультфільмів. У 2012 році найкасовішими стали саме дві анімації - «Мадагаскар 3» і «Льодовиковий період 4». Найбільш успішним мультфільмом минулого року виявилася «Сімейка Крудс», але вона займає лише тринадцяте місце за зборами. У минулому році прокатна статистика в Україні погіршилася, порівняно з 2012 роком. «Сталінграду» далеко до заробітків попереднього лідера - третього «Мадагаскару» ($ 4,8 млн.). А загальні збори десяти найбільш касових фільмів зменшилися на 17 %. Український топ відрізняється від списку найуспішніших картин міжнародного прокату. Приміром, «Бридкий я-2», що займає друге місце за світовими зборами, посів в Україні лише чотирнадцяте місце. У 2013 році українське кіно не обійшлося без своїх невеликих перемог. Усього на екрани в 2013 році вийшло одинадцять фільмів. Це «Тіні незабутих предків», «Ломбард», «Параджанов», «Вічне повернення», «Звичайна справа», «Іван Сила», «Істальгія», «Не бійся, я поруч!», «Хайтарма», документальний фільм «Красна Маланка» і повторний реліз драми «Той, хто пройшов крізь вогонь». При цьому в 2013 році на великому екрані показували кілька збірок вітчизняних короткометражок.


10 W

здоров’я

W W

винахід

Український школяр запатентував новий метод лікування раку

Д

ев’ятикласник з міста Рівне запатентував пристрій, який може замінити сеанси хіміотарапії. 15-річний Іван Остапін винайшов пристрій для синтезу вуглецевих наноструктур електророзрядним методом, що можна використовувати для лікування онкохворих. Про це йдеться в сюжеті програми «Факти» на телеканалі ICTV. Юнак наголошує: щоб втілити задум у життя, ще треба довго і ретельно досліджувати цю версію. «Для лікування раку може використовуватися такий метод, як введення в кров людини окису заліза, підведення її до необхідної області та нагріву для того, щоб локально підвищити температуру і знищити ракову пухлину», - пояснює хлопець. Винахід школяра – це ноу-хау в технічній революції, кажуть науковці. Адже майбутнє - саме за наноматеріалами. Вуглецеві наноструктури можна використовувати в металургії, енергетиці та медицині. Вони допоможуть зменшити вагу матеріалів, але значно збільшити їх міцність. Тому такий пристрій нині неабияк актуальний, - говорить юний науковець. «Він може використовуватися в багатьох галузях, наприклад, для виготовлення нових матеріалів. У електроніці, металургії – для виготовлення композитних матеріалів, як каталізатор або присадка для пального», - каже винахідник. Свій революційний пристрій школяр представив на всеукраїнському фестивалі «Sikorsky Challenge 2013», який щорічно проводиться під патронатом президентського фонду Леоніда Кучми «Україна». За винахід юного ученого нагородили премією міжнародного фонду сприяння інвестиціям.

W

кошторис

Грошей на лікування немає

П

ро це заявив президент Всеукраїнської ради захисту прав та безпеки пацієнтів Віктор Сердюк, - передає news.mail.ru з посиланням на «Слово і діло». «Кожен шостий пацієнт відмовляється від лікування через відсутність грошей. На таблетки громадяни витрачають 40 мільярдів гривень на рік. Також близько 10 мільярдів витрачаються на різні технічні медичні процедури - флюорографія і т. д. Пацієнти приходять в лікарню, як до церкви – поговорити з лікарем. А за все платять самі», - заявив Сердюк. У свою чергу, народний депутат Ірина Спіріна заявила, що в Державному бюджеті на 2014 рік не вистачає 130 млрд. гривень для забезпечення медичної сфери. Сердюк розповів, що українським пацієнтам найближчим часом «буде ще гірше». «Методом молотка і цвяха руйнується одна з найкращих систем (система Семашко - ред.). З 15 колоноскопів у Києві працюють тільки 3. Бракує трудових кадрів. Так, у Києві працюють 8 лікарів, яким по 90 років. Лікарі, яким до 45 років, намагаються виїжджати закордон. Аналіз Ради Європи з охорони здоров’я в Україні буде дуже поганий», - підсумував Сердюк.

W

технології

Геї народжуються від стресу

П

оведінка жінки під час вагітності впливає на інтелект, душевне здоров’я і сексуальні переваги її майбутньої дитини. Про це свідчать результати дослідження, проведеного під керівництвом професора неврології Амстердамського університету Діка Свааба, - повідомляє Медпортал.ру. Учені встановили, що куріння, прийом амфетамінів або сильний стрес під час вагітності підвищує ризик народження дитини, яка стане гомосексуалістом. Професор Свааб пояснює, що нікотин, наркотики і стрес підвищують вміст гормону кортизолу, який впливає на формування статевих гормонів у плода. За словами вченого, прийом синтетичного естрогену, який лікарі прописують для профілактики зриву вагітності, також впливає на імовірність народження дочки-лесбіянки або бісексуалки. Вживання більше однієї порції спиртного на тиждень у період вагітності прямо пов’язано з народження дитини з низьким IQ і гіперактивністю.

W

віддані справі

Лікарі на Євромайдані! Вони не підтримують жодної політичної сили – лише дотримуються клятви Гіппократа. Понад 50 лікарів та студентів останніх курсів медичних вишів добровільно працюють на Євромайдані. Серед них є і жителі Комсомольська на Полтавщині.

Мама Дзвінок на мій телефон був раптовим: «Ви журналіст, розкажіть, що думаєте про всі ці події». Дзвонила добра знайома, тож почалася звичайна розмова – одна з тих, яку ми усі зараз ведемо між собою: про політику, міліцію, правих та винних. Але цього разу діалог чомусь не клеївся. І тут жінка сказала: «У мене син зараз там, він медик, поїхав добровольцем ще у грудні. Сказав, що це його обов’язок. На Новий рік приїхав – і знов повернувся ТУДИ». Каже, що син не встиг здати один з іспитів – він студент останнього курсу медичного вишу. Прізвище, ім’я мама про сили не вказу вати – боїться наслідків. Ніхто не знає, як ситуація обернеться надалі.

На посту

Нестача коштів у державному та міських бюджетах люди заповнюють самі – купівлею медикаментів на місцях.

М а м а щ од н я д з в о н и т ь с и н о в і , і н од і ч у є п о р у ч галас та викрики: «Вдягніть маски!» Син запевняє, що він у безпечному місці – обробляє рани й синці. Він – майбутній хірург, але вже має

W

досвід роботи фельдшера. За його словами, на Майдані зараз понад 50 лікарівдобровольців з усієї країни. І роботи вистачає усім: є і застуджені, і обморожені, і поранені. 25 грудня частина лікарів-добровольців покинула Київ через конфлікт. Однак більшість залишилася. Докладнішу розповідь про лікарів-добровольців «WeekEnd» надасть за першої ж можливості. Фото до статті надала фотограф з Чернігова

Маріанна Харді, яка сама була легко поранена осколками невідомої вибухівки, коли робила фото для газети на вулиці Грушевського. Лікар, який оглядав її ногу вже за місцем проживання, був шокований – він вперше у житті бачив поранену людину. Редакція висловлює свою пошану медикам, які рятують життя людей і вважає будьякі спроби тиску на них неприпустимими.

1 секунду. Інформація надходить користувачеві через бездротовий сенсор і мініатюрну антену. Ця розробка покликана позбавити людей з діабетом від необхідності кілька разів на день проколювати палець, щоб стежити за рівнем цукру в крові. Разом з тим, у компанії визнають, що належить виконати

багато роботи, аби пристрій почали активно використовувати.

технології

Лінзи для діабетиків

G

oogle створила контактні лінзи-глюкометр і проводить їхні випробування, про що повідомляє на власному сайті. Лінзи визначають рівень глюкози у сльозах користувача аксесуара. Між двома шарами лінзи розміщені сенсор глюкози і чіп бездротової передачі даних. Аналіз проводиться за

наука та життя

У родині інвалідів-візочників народилася двійня

Щ

Четвер 23.01.2014 р. №2 (83) «Український уїкенд»

а сл и в и м и б а т ь к а м и малюків стала сімейна пара з обмеженими фізичними можливостями із Сімферополя. Родині вже 10 років. І тато, і мама зізнаються, що давно хотіли дітей. «Ми намагаємося бути незалежними і вести активний спосіб життя, не раз бували закордоном, подорожували без супроводу, - розповідає глава сімейства. - Ми дуже давно хотіли дітей. Це велике щастя, ми дуже вдячні лікарям за турботу і допомогу». За словами головного лікаря перинатального центру Тетяни Бабич, сім’я спостерігалася в перинатальному центрі увесь період вагітності. Малюків відвідав міністр охорони здоров’я Криму. Новонародженим Марійці та Богдану всього п’ять днів. Хлопчик народився з вагою 2240 грамів, дівчинка – 1970 грамів. Малюки повністю здорові та активно набирають вагу, готуючись до виписки.

W

заява

У онкохворих дітей грошей не забирали

З

аяви громадських організацій про скорочення лікування онкохворих дітей за кошти бюджету безпідставні. Про це повідомив Директор департаменту економіки та ресурсного забезпечення МОЗ України Володимир Дуда. Він додав, що представники НГО не змогли назвати джерела своєї інформації та підтвердити її. «Об’єм фінансування лікування дітей, хворих на онкологію, у цьому році буде не меншим, ніж у минулому», – зауважив Володимир Дуда. У 2014 році на цю програму передбачено на 175 мільйонів гривень більше, ніж у законі про Держбюджет 2013 року. Представник МОЗ України нагадав, що до бюджетної програми «Забезпечення медичних заходів окремих державних програм та комплексних заходів програмного характеру», яка передбачена проектом закону про Держбюджет на 2014 рік, входить більше двадцяти програмних напрямків, таких як ВІЛ/СНІД, імунопрофілактика, туберкульоз, онкологія, дитяча онкологія тощо. Володимир Дуда також наголосив, що додаткові кошти для фінансування лікування дитячої онкології передбачені за рахунок Спеціального фонду, котрий наповнюватиметься з надходжень від продажу лотерей, що передбачено відповідним законом. Він наголосив: у 2013 році до цього спецфонду надійшло понад 220 мільйонів гривень.


Четвер 23.01.2014 р. №2 (83) «Український уїкенд»

W

дайджест

W

W

економіка

Насправді Полтавщина годує Україну yandex.ru

Теза про те, що східні регіони України годують західні, неодноразово повторювали багато представників влади, починаючи від мера Донецька Олександра Лук’янченка і закінчуючи екс-міністром соціальної політики Михайлом Папієвим.

За перші півроку 2013-го Донецька область отримала з держбюджету на 9,2 млрд. грн. асигнувань, дотацій і субвенцій більше, ніж у нього заплатила. Підсумок – 25-те місце загального рейтингу з двадцяти шести. Більше платежів з бюджету довелося тільки на частку Києва – більше 11 млрд. (26-е місце). А от Львівська область опинилася на шостій позиції: за підсумками півріччя вона перерахувала до держбюджету на 356 млн. грн. більше, ніж з нього отримала. Утім, це далеко не рекорд. Найкраще бюджетне сальдо серед усіх регіонів продемонструвала Харківська область – за шість місяців звідси до бюджету надійшло майже 7 млрд. грн. «чистими».

W

Особливо Полтавська За вирахуванням імпорту Україну, по суті, «годують» три області: Харківська, що видобуває нафту і газ, Дніпропетровська, де видобувається залізна руда, і особливо Полтавська, в якій розвинений видобуток і того, й іншого, і третього. Вони забезпечують бюджет значними сумами рентних платежів та плати за користування надрами. Полтавська область до того ж є лідером з генерування доданої вартості. Розташовані на її території підприємства нафтопереробки, автомобілебудування та інші були побудовані відносно недавно - практично всі вони зберегли працездатне виробництво з радянських часів. Крім цих трьох областей, «у плюс» в першому півріччі працювали лише Сумська, Черкаська та

протистояння

З гуртожитків крадуть людей Генпрокуратура заявляє, що вночі в київських гуртожитках невідомі здійснили масові погроми і викрали більше як 50 осіб.

З

спіймали

За раз вкрав дві машини До чергової частини Комсомольського міськвідділу міліції із заявою звернулися 28-річний та 60-річний жителі міста, які повідомили, що з подвір’я їхніх будинків невідомі викрали автомобілі «Fiat» та «ВАЗ-2102». Сума збитку при цьому становила близько 10000 гривень та майже 64000 гривень.

У

За інформацією bagnet.org, як показують підрахунки «Інвестгазети», т а ке т в е рд же н н я б е з н а д і й н о застаріле.

Більше беруть ніж віддають

13

а даними відомства, протягом ночі 22 січня в гуртожитках на вулицях Щербакова, Спаській, Обсерваторній, Старовокзальній та Богданівській в Києві невідомі особи здійснили масові погроми, вибивали двері і вікна і викрадали людей. Як пише ua.korrespondent.net, у цей час активісти Автомайдану перекривали дороги, блокуючи, таким чином, органам міліції доступ до гуртожитків. «Протягом ночі було викрадено більше як 50 осіб. За свідченнями очевидців, їх жорстоко били і вивозили в невідомому напрямку. Деякі з них зараз перебувають у приміщеннях КМДА та Будинку профспілок. Місцеперебування інших громадян невідоме», - йдеться в повідомленні Генпрокуратури в середу, 22 січня. Відомство зазначає, що події останніх годин в Києві свідчать про посилення агресії з боку представників екстремістськи налаштованих угруповань та інших об’єднань стосовно правоохоронців і мирних громадянам. «Для посилення суспільної напруги в столиці, учасники екстремістських угруповань розгулюють вулицями міста, озброївшись палицями і металевими прутами, завдають тілесні ушкодження мирним громадянам, підпалюють автомобілі», - йдеться в заяві.

W

Львівська, а у Рівненській доходи і витрати практично рівні. Але тут, як видно з розрахунків, хороші результати пояснюються не стільки високим рівнем доходів держбюджету, скільки порівняно низьким об’ємом допомоги з центру, в розрахунку на душу населення. Донецька і Луганська області залишаються глибоко дотаційними. По-перше, останнім часом сюди спрямовують величезні інвестиції у різні «проекти державного значення», на кшталт будівництва доріг. По-друге, податкові відомства особливо прихильні до Донбасу. За досліджуваний півріччя до держбюджету з Донецької області надійшло 6,7 млрд. грн. податку на додану вартість, а відшкодовано було 8,7 млрд. грн. Це абсолютний рекорд для всіх регіонів.

аналітика

Хто заробить на конфлікті в Україні? США і Європа по-різному дивляться на протести в Україні, тому що, в разі подальшої ескалації конфлікту і початку громадянської війни, біженці потечуть в ЄС, а не в Америку.

П

ро це, відповідаючи на питання про причини різної реакції Вашингтона і Брюсселя на події 19 січня в Києві, заявив Євген Філіндаш, директор Українського центру соціальної аналітики. Про це пише bagnet.org з посиланням на golos.ua. Захід активно підтримував протестну діяльність в Україні, відзначає експерт, причому підтримував різноманітне – від політичних заяв до походів дипломатів на Майдан, до протестуючих. Однак зараз, коли виникла реальна загроза переходу протестів в «гарячу» фазу за сирійським або єгипетським сценарієм, у ЄС дуже занепокоїлися. З одного боку, вони не можуть припинити риторику на підтримку Майдану, щоб не виглядати нерозумно і непослідовно. З іншого, поява на кордоні з Європою країни, в якій почалася громадянська війна дуже лякає європейців. Вони добре пам’ятають війну в Югославії, коли біженці і екстремісти вирушили в пошуках прихистку і грошей в сусідні країни. Україна ж набагато більша і потік рятуються від війни буде набагато об’ємнішим. До США – ніхто не побіжить, далеко і незручно. Тому США можуть собі дозволити іншу реакцію. До того ж, не варто забувати про те, що можливий конфлікт в Україні цілком вписується в теорію керованого хаосу, як і «арабська весна».

W

промисловість

Працювали в «мінус»

8

кременчуцьких підприємств показали спад виробництва у 2013 році. Серед них – такі крупні підприємства: КВБЗ, стальзавод, Кременчуцький НПЗ, «Кредмаш», кондитерська фабрика «Рошен». Начальник Управління економіки Кременчука Микола Здойма зазначив, що вагонобудівний завод і цього року планує скорочувати випуск продукції. Кілька місяців тому підприємство заявляло про скорочення 560 працівників, але цифру зменшено до 360. Скорочення торкнеться й співробітників колісного та нафтопереробного заводів. Колісний повідомив про скорочення 90 осіб, а НПЗ – 61.

ході проведення першочергових оперативно – розшукових заходів, працівники сектору карного розшуку та співробітники ДАІ Комсомольського міськвідділу міліції встановили, що до скоєного причетний 44-річний раніше судимий чоловік. За матеріалом mvs.gov.ua, з пояснень зловмисника правоохоронці дізнались, що в той день чоловік посварився зі своєю дружиною та вирішив випити алкоголю. Перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння, останній вирішив терміново поїхати до своєї сестри у село Солошино. Проходячи біля одного з житлових будинків, сп’янілий лиходій помітив автомобіль «ВАЗ», який виявився відчиненим. Але виїхати з подвір’я останньому так і не вдалося, адже в машині забракло пального. Чоловік покинув автомобіль і пішов до іншого подвір’я, де помітив автомобіль марки «Fiat» з ключами в замку запалення. Розбивши пасажирське скло, «угонщику» вдалося виїхати з двору та попрямувати до села ГригороБригадирівки. Знову через брак пального зловмиснику довелось покинути авто у центрі села. А до Солошино, Кобеляцького району, чоловік доїхав вже попуткою. Там його і затримали працівники міліції. Після затримання зловмисник надав міліціонерам Комсомольська свідчення та зізнався у скоєному.

W

на душі веселіше

- Я закрою этот бордель! - сказала баба Нюра и спалила сеновал.    Супружеская пара – на приеме у психотерапевта: Врач: - Существуют различные способы налаживать отношения после ссор. Это и совместный шопинг, и подарки, и приятные сюрпризы, секс, в конце концов… Муж: - Слышишь – секс! Жена: - Так в конце концов, а не в начале и не вместо всего остального!!!    Разговаривают два врача: - Знаете, коллега, десять лет назад у меня был случай, когда пациент по всем канонам должен был умереть, а он и сегодня все еще жив. - Вот видите коллега, если человек по-настоящему хочет жить, медицина тут бессильна.    - Иди ешь кашу! - Ты же вроде суп варила? - Мало ли что я варила.    Купил Хаим два лотерейных билета. По одному он выиграл машину. Ходит ужасно расстроенный. Останавливает его приятель: - Хаим, что случилось? - Да вот, по лотерейному билету выиграл машину. - Так это же прекрасно! Чего же ты расстроился? - Я все время думаю, ну зачем я второй билет покупал?

W

оголошення

Продам мойку и кран с нержавейки. Тел.: 4-26-05, (098) 721-36-65.


W W

трансфер

футбол та політика

Лобановського зберегли

yandex.ru

П

30 мільйонів євро за Ярмоленка Керівництво пітерського «Зеніту» запропонувало 30 мільйонів євро за футболіста київського «Динамо» і збірної України Андрія Ярмоленка.

О

днак, як повідомляє «Советский спорт», керівництво київського клубу не хоче продавати гравця менше ніж за 40 млн. євро, – пише news.liga.net. Нагадаємо, Ярмоленко перейшов у київське «Динамо» з чернігівської «Десни» у 2007-му році та провів за киян 136 матчів, у яких забив 50 м’ячів.

yandex.ru

ісля зіткнень між міліцією та мітингуваль­ никами на вулиці Грушевського невідомі осквернили пам’ятник Валерію Лобановському, ім’я якого носить стадіон «Динамо». Монументу наділи каску, окуляри, а на руки начепили протигаз. Як пишуть vesti.ua, фотографію швидко поширили в соцмережах і група ентузіастів привела пам’ятник до ладу. Зараз, як повідомляє dynamo.kiev.ua, на скульптурі залишився лише зав’язана на шиї національний прапор.

Ультрас ФК «Дніпро» їдуть патрулювати Київ

У

болівальники «Дніпра» з Північної трибуни підтримали ініціативу своїх друзів - фанатів київського «Динамо», і приєднаються до їхнього загону самооборони. Як пише ua.korrespondent.net, фанати «Дніпра» планують виїхати до Києва, щоб приєднатися до створених уболівальниками київського «Динамо» загонів самооборони для «захисту киян від невідомих спортивної зовнішності», - повідомляє сайт уболівальників дніпропетровського футбольного клубу. Нагадаємо, фанати «Динамо» заявили про створення власного загону самооборони.

W

попередження

Терористи загрожують Олімпіаді

У

yandex.ru

W

спорт

груповання ісламських бойовиків опублікувало відеозвернення, в якому взяло на себе відповідальність за організацію двох грудневих нападів смертників у Волгограді, в результаті яких загинули, щонайменше, 34 людини. Крім того, ісламісти погрожують організувати атаки під час зимових Олімпійських ігор у Сочі. Як пише sport.segodnya.ua, з посиланням на «Голос Америки», на відео, яке виглядає як попередження президенту Володимиру Путіну напередодні лютневих змагань, чоловік говорить російського: «Якщо ви проведете Олімпіаду, то отримаєте подарунок від нас – для вас і всіх туристів, які з’їдуться туди». «Це буде відповіддю на кров мусульман, яка проливається кожен день у всьому світі: чи то Афганістан, Сомалі, Сирія. Це буде наша помста», - продовжує він. У відеозверненні йдеться, що дві людини, Сулейман і Абдурахман, скоїли вибухи у Волгограді від імені угрупування «Вілайят Дагестан», пов’язаного з іракським угрупованням «Ансар аль-Сунна».

W

чемпіонат україни

Аутсайдер програв аутсайдеру

Відповіді на сканворд №1 (82)

У

W

останній грі Чемпіонату України з баскетболу у вищій лізі кременчуцький БК «Кремінь» на своєму майданчику поступився рівненському «Пульсару». Як пише sport.pl.ua, до цього матчу обидві команди знаходилися серед аутсайдерів вищої ліги. Тому й не дивно, що звітний матч був надпринциповим. Однак у першій половині зустрічі господарям не вдалося гідно протистояти супернику. На велику перерву кременчужани пішли, програючи десять очок — 40:50. У третій чверті кременчуцьким баскетболістам удалося скоротити рахунок. Лідерські функції на себе взяв Гліб Глєбов, який у підсумку став найрезультативнішим гравцем «Кременя». У його активі 29 очок та чотири підбирання. Але старань одного лише гравця було замало для перемоги. У заключній чверті гості повернули собі перевагу й у підсумку святкували перемогу — 99:87. Після 11-ти зіграних турів «Кремінь» посідає передостаннє місце у турнірній таблиці вищої ліги Чемпіонату країни.

W

бокс

Леапаї погрожує відправити Кличка в нокаут

П

о є д и н о к чемпіона WBA, WBO, IBF і IBO у суперважкій в а з і 3 7- р і ч н о го у к р а ї н ц я В ол о димира Кличка і претендента на його титул 34-річного австралійця Алекса Леапаї повинен відбудуться 26 квітня у Німеччині. Як заявив Леапаї, контракт, що передбачає його гонорар в розмірі одного мільйона доларів, має бути підписаний на цьому тижні. Про це пише sport.segodnya.ua. «Чесно кажучи, я досить непогано б’юся, будучи аутсайдером, - сказав Леапаї. - Усякий раз, коли люди бачать великого за габаритами бійця і мене на його фоні, вони вважають, що слід уболівати за великого хлопця. Але потім їх шокує те, що я перемагаю нокаутом в першому раунді. Я звик до цього,так буде і з Кличком». У рейтингу діючих суперважковаговиків за версією Вoxrec Володимир Кличко посідає перше місце, Леапаї – 30-те. yandex.ru

14

Четвер 23.01.2014 р. №2 (83) «Український уїкенд»


W

життя

W

за корисне дозвілля

Як виплутатися із соціальних мереж? Нарешті дочекалися! Серед користувачів ВКонтакті стає популярною нова гра «Тиждень без соціальних мереж». Що отримує той, хто стає переможцем?

Е

ксперимент «Тиждень без соціальних мереж» - не для слабаків. Заборонено навіть одним оком зазирнути на свою сторінку ВКонтакті. Щоправда, можна переглянути фільм чи просто «погуляти» в Інтернеті, але не більше 2 годин на день. Звісно, слід додати сюди відмову від ігор он-лайн та перегляду телепередач. Замість цих звичних розваг – велкам у гості до друзів або читайте книжки тихими зимовими вечорами. Що говорять учасники експерименту? Перше і головне – життя змінюється. Перекладач Антон Шигімага вже давно встановив для себе «Інтернет-дієту». Уже кілька місяців він користується соціальними мережами лише у вихідні дні. Щоправда, винятком стали останні політичні події в Україні, тоді за свіжою інформацією з перших рук ходив у соцмережі частіше. Антон розповідає про зміни, що сталися з ним, коли почав обмежувати себе в Інтернет-спілкуванні: - Щодо плюсів - вони очевидні: по-перше, поява купи вільного часу - до 2 години на день. Крім того, відчуваєш відсутність того самого інтернетного голоду. Коли ти розумієш, що це твоя

W

особиста перемога над собою, це тебе мотивує - тож і голод зникає. Ще один плюс некористування ВКонтакті - це порядок у голові. Я, приміром, коли почав себе обмежувати, став слухати більше класики, музику альбомами, дивитися фільми повністю, а не підходами. Тобто, починає голова мислити цілісно, нефрагментарно, і це, напевно, - найцінніше. Антон зауважує, що наразі не готовий видалити свій профіль із соціальних мереж, хоча деякі його друзі вже робили це – і чудово почуваються. І причина не в тому, що для видалення необхідно прийняти вольове рішення. Антон Шигімага зауважує, що соціальні мережі допомагають у ділових контактах. Очевидно, епоха соціальних мереж переживає новий етап – розумний підхід замість моди. Лариса Гориславець

Тест на залежність

Н

аскільки міцно ви заплуталися в соціальних мережах? Запитання вказують, у чому вам слід обмежити себе. 1. Ви кілька разів на день перевіряєте свої профілі у соцмережах і слідкуєте за новинами? 2. Подобається змінювати статуси і аватарки? 3. Як часто пишете на стіні друзів повідомлення, розміщуєте листівки чи малюнки? 4. Вітаєте друзів із днем народження в соцмережі, замість того, щоб зателефонувати? 5. Часто пишете друзям, які живуть з вами в одному місті? 6. Ви сидите в соцмережах частіше за годину на день? 7. Як швидко відповідаєте на повідомлення? 8. Вас охоплює тривога, коли зникає Інтернет?

Не дружіть з ким-попало

Якщо хочете впорядкувати своє Інтернетжиття, дослухайтеся до порад: 1. Видаліть свої профілі з мереж, якими ви не користуєтеся. 2. Приберіть з аккаунту зайву інформацію, залиште лише ПІБ та основні дані. 3. Поставте нарешті нормальну аватарку (ваше фото), а десятки чи сотні фоток заховайте в особистий архів. 4. Видаліть друзів, яких ви не знаєте або тих, хто не має жодного стосунку до вашого проекту тощо. 5. Видаліть зайві повідомлення та записи. 6. Якщо не ведете бізнес через Інтернет, то 15 хвилин на день – достатньо для підтримки комунікації. 7. Просто не заходьте в соцмережі без потреби. За матеріалами www.bobyshev.info

W

Гороскоп на 27 января - 2 февраля

ОВЕН

(21.03-20.04). Контакты и знакомства откроют перспективы в личной и профессиональной жизни. Не запускайте финансовые дела и не идите на авантюры. Не капризничайте, чтобы отношения с любимыми принесли радость. ТЕЛЕЦ (21.04-21.05). Для успеха в бизнесе придется поднапрячься. Если преодолеете трудности, получите прибавку к окладу, только будьте внимательны с финансами. БЛИЗНЕЦЫ (22.05-21.06). В профессиональной жизни расчет и настойчивость принесут прибыль. Избегайте конфликтов на работе. Доходы должны быть хорошие. Старайтесь больше времени проводить с семьей, детьми. РАК (22.06-23.07). Работа потребует нестандартных подходов. Если не ввяжетесь в сомнительные сделки, то накопите денег и приобретете нечто ценное. В семье потрясения маловероятны. Не отказывайтесь от поездок. ЛЕВ (24.07-23.08). Успех в работе обеспечат смелость, энергичность и талант организатора. Доходы будут вполне пристойными. Повезет в любви и дружбе. Останутся силы и на домашние дела. ДЕВА (24.08 - 23.09). На работе проявляйте смекалку и правильно распределяйте нагрузку. Гибко отстаивайте свои интересы. Прибыль вас порадует. Неделя обещает развитие романтических отношений.

ВЕСЫ

(24.09-23.10). Осваивайте новые направления в бизнесе. Будьте активны, а если работа не приносит радости, ищите новую. Доходы возрастут к концу недели. Не отказывайтесь от знакомств. СКОРПИОН (24.10-22.11). Работа потребует активности, упорства и терпения. Смело расширяйте бизнес. Вы можете добиться больших профессиональных успехов и это обязательно отразится на доходах. Будьте осторожны в личных связях. СТРЕЛЕЦ (23.11-21.12). Неделя удачна для бизнеса, заключения сделок. Доходы увеличатся. Уделяйте внимание близким, но не пренебрегайте дружеским общением. Чаще бывайте на свежем воздухе. КОЗЕРОГ (22.12-20.01). На работе завоевывайте авторитет, демонстрируя качества менеджера. Можете подняться на очередную ступеньку карьерной лестницы. Возможно получение дополнительного заработка. ВОДОЛЕЙ (21.01-19.02). Чтобы преодолеть сбои в работе, принимайте четкие решения, не отказывайтесь от советов коллег. Не исключен солидный доход. Поддерживайте себя в форме. РЫБЫ (20.02-20.03). Проявляйте в работе творческие способности, оригинальность мышления, повышая авторитет в глазах начальства и коллег. Доходы - не ниже средних. Гармония в семье легко достижима, но возможны мелкие ссоры и обиды.

W

15

дослідження

Місяць без алкоголю – ніби курс лікування Медики з’ясували, як впливає на організм відмова від спиртного тривалістю в місяць.

В

иявляється, «сухий місяць» дозволяє знизити рівень холестерину, схуднути, поліпшити режим сну і підвищити активність на роботі. У цілому ж печінка отримує можливість відновитися. Про це розповідає «Кореспондент», посилаючись на «MEDdaily». Як показало дослідження Королівського вільного госпіталю Лондона, у середньому, відмова від алкоголю на п’ять тижнів дозволяє скинути 5 кілограмів, знизити рівень холестерину на 5%, рівень жиру в печінці – на 15%, а показники цукру майже на чверть. Що стосується «сухого місяця», поки експерти не встановили, як швидко позитивний ефект сходить нанівець, якщо людина після місяця стриманості починає знову пити. Принаймні, такий період, вільний від спиртного, допоможе печінці краще пережити алкоголь надалі.

розпродаж

У Інтернеті продають отримані новорічні подарунки Люди збувають однакові телефони, рожевий фотоапарат і презенти Мороза.

Т

ак, розпакувавши подару н к и в н о в о р і ч н у ніч, десятки харків’ян незабаром вирішили їх... перепродати. «Сьогодні» з’ясувала, чим «вередунам» не догодили техніка, іграшки та одяг, подарована близькими, і чи можна заощадити, перекупивши «невдалі» презенти, – повідомляє segodnya.ua. Так, електронні дошки оголошень рясніють повідомленнями про продаж іграшок та дитячого одягу. Виявилося, турботливі родичі буквально задарували однорічних малюків нарядами на два-три розміри меншими, а також іграшками, які дітворі виявилися нецікавим. І щоб подарунки не припадали пилом у шафах, батьки влаштували розпродаж: по 20 грн. віддадуть боді для новонароджених з бавовни, за 70 грн. - теплу піжаму. Мінімум за 100 грн. можна придбати пуховик, комбінезон і святкові убрання для найменших, конструктори і машини на радіоуправлінні. Продавці запевняють: всі товари з бирками і насправді коштують удвічі, а то і втричі дорожче. Правда, більшість новорічних подарунків опинилися на інтернет-розпродажі тому, що у харків’ян вже є аналогічні. «Незважаючи на те, що у мене є мобільний телефон, мені захотілося другого, який підкупив дизайном. Купувати оригінал за кілька тисяч гривень не було сенсу, тому вирішив придбати китайську копію. Її ж у новорічну ніч і подарували, причому, не одну: моя дівчина і друг купили дві однакові моделі, і одну з них я продаю за 200 гривень», - поділився з нами власник трьох мобільних телефонів Дмитро. До слова, в Інтернеті аналогічну китайську копію продають трохи дешевше - від 179 грн. yandex.ru

Четвер 23.01.2014 р. №2 (83) «Український уїкенд»


16 W

глянець

музика

«Такі учні, як подарунок у житті», - говорять викладачі про Алісу Перекопську. Вона – лауреат кількох міжнародних конкурсів і краща учениця за 30 років роботи музичної школи Комсомольська.

W

Золота Аліса

П

З

н а м е н и та артистка тяжко хвора. У Жанни виявили останню, н е о п е р а б ел ь н у стадію раку мозку. Лікарі припускають, що жінка могла сплутати перші симптоми захворювання із токсикозом, тому і не звернула увагу на запаморочення, головні болі, порушення координації рухів, – пише lifenews.ru. У квітні минулого року Жанна народила сина Платона. Батько хлопчика – 30-річний телеведучий Дмитро Шепелєв. А восени минулого року Фріске перестала виступати і з’являтися на публіці. Наразі артистка на лікуванні, її російські колеги оголосили про збір коштів. Усі сподіваються на диво, адже Жанна ще зовсім молода, їй 39 років.

Перспективи Музичну школу талановита дівчина закінчила у 14 років. Для подальшої освіти їй запропонували спеціальну музичну школу в Харкові. Аліса зізнається, що найважче було розлучатися із мамою, однак любов до музики узяла своє. «У їхній сім’ї троє дітей, каже Світлана Євтушенко. – Але відносини побудовані так, що освіта дітей – на першому місці». Старша сестра Аліси – скрипаль, і також студентка консерваторії, молодший брат ще вчиться у музичному училищі. Після школи Аліса одразу вступила до консерваторії у Харкові. Грі на фортепіано вона віддає не менше чотирьох годин на день, а ще бере приватні уроки гри на органі. «Бізнесом музика для мене не стала, - всміхається Аліса. – Просто це моє життя». Найбільшим заробітком для неї за ці роки стала премія дипломанта престижного міжнародного конкурсу Володимира Крайнєва – 1000 євро. «Може, колись поїду працювати закордон, якщо буде така нагода. Але головне для мене зараз – вчитися», - каже Аліса. «Навіть закордоном музиканти живуть за рахунок своєї педагогічної практики, а концерти бувають не так часто, щоб суттєво заробляти», - підсумувала розмову Світлана Євтушенко. Дарина Тур

Маленький віртуоз Музиці Аліса віддала 13 років, хоча їй усього 17! Дівчина буквально «виросла» у музичній школі. Мамавикладач привела її на заняття у 4,5 роки. Дівчинка була дуже маленького зросту – голова діставала лише до клавіш рояля, однак вона вже знала ноти і хотіла вчитися. У класі, де ми спілкуємось, стоїть той самий навчальний рояль. «Дітей такого віку не приймали ні тоді, ні зараз, але я узяла Алісу на свій ризик, пояснює Світлана Євтушенко. – Вона виявилася надто кмітливою та серйозною, і у 6 років вже отримала приз на обласному фестивалі «Маленький віртуоз». Приз замість конкурсного місця дали тому, що Аліса була молодшою за музикантів усіх категорій. Але вже з 9 років дівчинка стала незмінною чотирикратною переможницею цього конкурсу. А потім узялася змагатися на

брати наші менші

Як кіт із собакою

Б

ританські та американські чотирилапі заперечують народну мудрість. Такса Іджі та чорно-біла кішка Моллі були знайдені зоозахисниками обабіч автотраси. У Моллі паралізовані задні лапи, тому такса її охороняла від автівок, як могла. Зараз парочка живе у притулку для тварин і не розлучається. Працівники притулку кажуть, що тварини дуже нервують, якщо їх хочуть розділити. А разом Моллі та Іджі заробляють на харчі. Після того, як в Інтернеті був розміщений відеоролик про хворого кота, який рухає лише передніми лапками, та його тілоохоронця – таксу, у притулок часто приходять відвідувачі. Вони приносять корм і годують та граються із тваринами.

недуга

Жанна Фріске лікується закордоном

міжнародному рівні – всюди, куди мала час та можливість доїхати, щоб у черговий раз перемогти.

еред Водохрещем Аліса дала концерт у рідному місті вже у новій якості – студентки першого курсу консерваторії. Аліса – дипломант міжнародного конкурсу Володимира Крайнєва, який вважають найскладнішим для юних піаністів. Конкурс проходить у три тури. У останньому юні віртуози грають з оркестром. З Алісою та її першою вчителькою Світланою Євтушенко «WeekЕnd» зустрівся після концерту.

W

W

Четвер 23.01.2014 р. №2 (83) «Український уїкенд»

W

конкурс

«Євробачення», до побачення!

В

ід участі у «Євробаченні-2014», яке відбудеться в травні в Копенгагені, вже відмовилися 12 країн: слідом за Хорватією, Чехією, Словаччиною, Люксембургом і Андоррою про своє рішення заявила Болгарія, – повідомляє «Телекритика». У більшості пояснення просте – немає грошей на участь. У Туреччині заявляють, що їх учасники не повернуться на конкурс в 2014 році, проте не виключено, що візьмуть участь у найближчі роки. Боснія і Герцеговина не співатиме через відсутність спонсора, також не буде Кіпру, Сербії, Монако, Хорватії. А Чехія не братиме участі, бо немає до нього суспільного інтересу.

Miss WeekEnd

Головна умова конкурсу – гарненькі дівчата та жінки. Фото надсилайте на скриньку газети weekеnd-krem@mail.ru, з відповідним позначенням на листі: конкурс «Miss WeekEnd».

Міні-матуся для велетня

А

Містер пес, замовляйте обід

У

Берліні відкрили ресторан для домашніх тварин - «Pets Deli». У меню для собак та котів – страви з яловичини, свинини, баранини і навіть кенгурятини. Гарнір – овочі, ягоди, рис, макарони. Меню спеціально складено дієтологами. До речі, усі продукти – найвищої якості, їх можна їсти і людям, – повідомляє goodnewsanimal.ru. Ідея відкриття ресторану належить власникові собаки. Чоловік помітив, що його пес не переносить собачої їжі з супермаркету.

Конкурс краси «Miss WeekEnd» має мінімум правил та стандартів, і є беззаперечною окрасою нашої газети.

Усі гарні дівчата на сайті weekend-ua.com

мериканська вулична кішка Лурьєн «усиновила» цуценя пітбуля. Разом із чотирма кошенятами Лурьєн вигодувала цуценя. Малого пітбуля знайшли у гаражах і віднесли в притулок. Тут його вже чекала нова мама Лурьєн, яку відібрали у власниці за жорстоке поводження із твариною – жінка тримала кішку на ланцюгу, – пише goodnewsanimal.ru. За півроку цуценя стало у кілька разів більшим за матір. Його забрали від кошачої родини, щоб малий пітбуль навчився бути собакою.

Обов’язково вкажіть ПІБ, вік, місце проживання, моб. телефон.

Олена Матвієнко м. Кобеляки

W

Серія КВ №20133-9933ПР від 25.07.2013 р. Засновник: Товариство з обмеженою відповідальністю «Інформаційне агентство «Уікенд» Друк: ПП «СТПРЕС», 50025. м. Кривий Ріг, вул. Окружна, 12.

Усі фото попереднього конкурсу «Коса-дівоча краса» не втрачають своєї сили та стають лауреатами «Miss WeekEnd».

Газета «Український уїкенд»

Обсяг: 4 друковані аркуші. Наклад 35000 екз. Порядковий номер випуску: №2 (83). Підписано до друку: 22.01.2014 р. Видавець – ТОВ «Інформаційне агентство «Уікенд», 01103, м. Київ, вул. Підвисоцького, буд. 10/10, оф. 60. Адреса редакції: 01103, м. Київ, вул. Підвисоцького, буд. 10/10, оф. 60. E-mail: weekеnd-krem@mail.ru Сайт: www.weekend-ua.com, а/с 13 (Кременчук, вул. Красіна 61/52).

All