Page 1

р ек лам н и й в і д д і л: (096) 359-53-27, (066) 893-31-78

КРЕДИТИ

за найкращими умовами!

приватна позика

під заставу майна

yandex.ru

Неякісний товар? Забирайте гроші!

Спасибі товаришу Сталіну!

24-річний житель Світловодська Роман Воєводін півроку мандрував Азією. Нині, пригадуючи свою подорож, і сам дивується, що проїхав автостопом через 13 країн.

стор.

пішов по світу 15

стор.

2 3

стор.

Четвер 7.11.2013 р. №45 (74)

1 грн.

Зарплатні затримки повертаються?

9

стор.

твій український уїк-енд

yandex.ru

W

+38 (097) 216 36 72, +38 (066) 726 11 16

yandex.ru

(0536)70-43-98

+38 (097) 216 36 72, +38 (066) 726 11 16

Вартість газети

Гаряча телефонна лінія

оформи передплату і гарантовано читай улюблений «WeekEnd» у себе вдома. Найбільша соціальна газета, найвигідніша ціна.

Про деталі дізнавайтеся за тел. 70-43-98.

Передплатний індекс 68669 Підписка у відділеннях «Укрпошти»

понеділок 11.11

вівторок 12.11

середа 13.11

четвер 14.11

п’ятниця 15.11

субота 16.11

неділя 17.11

+6...+9

+5...+9

+4...+10

+5... +8

0...+4

-3...+4

+4...+9


W

скорочення

У Кременчуці звільнятимуть кондитерів? Працівники найбільшого в Україні виробника кондитерських виробів – корпорації «Roshen» - відчули на собі всю силу блокади експорту української продукції з боку Росії.

Я

W

yandex.ru

к пише kommersant.ua, стало відомо про звільнення на всіх підприємствах: у Києві, Вінниці, Маріуполі та Кременчуці. Тривалий торговий конфлікт між Україною і Росією призвів до звільнень персоналу на підприємствах найбільшої української кондитерської корпорації «Roshen», – повідомила «Deutsche Welle» з посиланням на прес-секретаря компанії Інну Петренко. За даними прес-служби «Roshen», «деякі звільнення працівників» відбуваються через зміни планів виробництва. «Ці плани залежать від того, яка у нас частка продажів. Оскільки наша продукція в Росію не поставляється, плани виробництва були скориговані», - пояснила вона. У Київській, Вінницькій, Донецькій і Полтавській обласних організаціях працівників профспілки агропромислового комплексу, куди входять фабрики «Roshen», «Комерсант» розповіли, що адміністрація вже проводить на підприємствах масові скорочення. «Загалом, скорочення можуть торкнутися понад 1 тис. осіб», - розповіли в профспілці. Враховуючи, що швидкого повернення продукції «Roshen» на ринок Росії не передбачається, там не виключили подальших скорочень. Як відомо, 29 червня головний державний санітарний лікар РФ Геннадій Онищенко заборонив поставки продукції «Roshen» на російський ринок. За його словами, в результаті експертизи кондитерських виробів Київської, Вінницької, Маріупольської та Кременчуцької фабрик «Roshen» у відомстві дійшли висновку, що продукція не відповідає заявленим параметрам, зокрема виявлено порушення вимог до якості та безпеки. Наприкінці жовтня експерти Федеральної служби з нагляду у сфері захисту прав споживачів і благополуччя людини РФ (Роспоживнагляд) провели інспекцію українських кондитерських фабрик «Roshen». За результатами інспекції російська сторона заявила про те, що продукція на них нібито виготовляється на основі застарілих нормативів і не відповідає санітарним вимогам Росії з ряду мікробіологічних показників, а виробничий контроль на перевірених підприємствах не забезпечує гарантії якості та безпеки продукції, що поставляється.

освіта

В українських школярів знімуть відбитки пальців

П

равоохоронці вважають, що це потрібно на випадок, якщо дитина зникла, - пише vesti.ua. Батькам пропонують заводити на дітей ідентифікаційні карти, у яких вони опишуть звички дитини. Також радять здати відбитки пальців та волосинку. Пілотний проект уже запущений у ІваноФранківську, а в 2014-му пошириться по всій країні. «Карту ми будемо роздавати на батьківських зборах у школах», - сказав начальник управління кримінальної міліції у справах дітей МВС Олексій Лазаренко. За його словами, батьки разом з дітьми будуть заповнювати ці картки і зберігати вдома: «Якщо раптом щось трапиться - батьки прийдуть в міліцію з картою». Як сказали у прес-службі МВС, інформацію про свою дитину будуть вносити самі батьки і в тому обсязі, в якому вони вважатимуть за потрібне. Як показує досвід США і Канади, де така практика використовується давно, це суттєво полегшує пошук дитини. «Карта являє собою чотиристорінкову книжечку, де крім анкетних даних, вкажуть звички і захоплення (наприклад, підліток любить групу, і якщо він піде з дому, то логічно буде шукати його в сусідньому місті на концерті), дані про здоров’я (алергія або інші хвороби). Є рядок для відбитків пальців і ​​місце, куди кріпиться волосинка, - це якщо, не дай Бог, знадобиться опізнання», - говорить Лазаренко. 

W

бюджет

Зарплатні затримки повертаються? Уперше за останні роки кременчуцькі бюджетники не отримали вчасно зарплату. Начальник фінансового управління Кременчука Тетяна Неіленко зазначила, що на 1 листопада виникла заборгованість по зарплаті. Казначейство не пропустило захищену статтю.

В

арто зазначити, що заборгованість торкнулася не всіх і була швидко ліквідована. Як повідомила заступник фінуправління Тетяна Тетьоркіна, 4 листопада кошти були виплачені усім працівникам бюджетних установ. Загалом, у Кременчуці зростають показники невиконання бюджету. Якщо за вересень ця сума становила більше 11 мільйонів гривень, то за результатами жовтня – вже понад 19 мільйонів. У фінуправлінні Кременчука прогнозують, що до кінця року сума може скласти 120 мільйонів гривень. У свою чергу, казначейство затримує платежі. Місто не може розрахуватися із підрядниками за ремонт доріг і приміщень комунальних закладів, зокрема – лікарень. Через погане фінансування ряд ремонтів не розпочинали.

Міста віддають зароблене і залишаються ні з чим Асоціація міст України повідомляє, що казначейство

{

yandex.ru

W

W

місто

фактично блокує місцеві бюджети. Про це повідомляє auc.org.ua - офіційний сайт Асоціації. За даними від 139 міст станом на кінець вересня 2013 року залишалися заблокованими майже 1,6 млрд. грн. коштів місцевих бюджетів. Екстраполювання цього показника на всі органи місцевого самоврядування – члени АМУ дає підстави стверджувати, що на даний час заблоковано понад 6 млрд. грн. коштів місцевих бюджетів цих територіальних громад, або в півтора рази більше, ніж у минулому році.

У всіх містах, незалежно від категорії та регіону, блокуються всі незахищені статті видатків місцевих бюджетів. За різними галузями делегованих повноважень рівень забезпеченості коштами також неоднорідний. Найнижчим є рівень фінансування по галузях «Державне управління» – від 33% до 41,2% та «Фізична культура і спорт» – від 47% до 47,7% від потреби. Якщо в 2009-2011 роках д ел е г о в а н і п о в н о в а ж е н ня забезпечувалися лише на 89-86% від реальної потреби, то в 2012 – 80%, а на 2013 рік прогнозується до 79%.

Сьогодні Асоціація міст України об’єднує 557 міст, селищ і сіл, в яких проживає понад 80% населення України.

W

казус

контроль

ДАІ ловитиме боржників

Помічник нардепа на краденому авто

У

Полтаві 4 листопада спецпідрозділ «Кобра» затримав керівника Полтавської райорганізації «Батьківщина» Анатолія Кононенка, який їздив на викраденому позашляховику Range Rover. Як передає 24tv.ua з посиланням на УНІАН, за даними ДАІ, номерний знак кузова виготовлений кустарним способом, а сам Range Rover з 2006 року вважається викраденим у Москві. Крім цього, номерний знак автомобіля депутата з 14 липня 2009 року числиться за автомобілем КамАЗ, який належить жительці Київської області. Водій автомобіля Анатолій Кононенко розповів, що купив Range Rover 5 років тому в Інтернеті та їздить по генеральному дорученню. Зауважимо, Кононенко є помічником депутата України Валерія Головка. «Зараз стало зрозуміло, що він – жертва шахраїв. Ми просимо правоохоронні органи простежити ланцюжок продажу машини, зрозуміти схему, як вона була продана, і покарати винних», - повідомили в прес-службі Головка. Нині відкрито кримінальне провадження за частиною 1 статті 290 Кримінального кодексу України (знищення, підробка або заміна номерів вузлів та агрегатів транспортного засобу). Стаття передбачає покарання у вигляді трьох років позбавлення волі. yandex.ru

2

Четвер 7.11.2013 р. №45 (74) «Український уїкенд»

У

рамках програми обміну інформацією між ДАІ та Державною виконавчою службою, правоохоронці відкриють для себе нові можливості. Наприклад, завдяки доступу до Єдиного реєстру доручень, інспектори зможуть перевіряти справжність документів, виданих для керування транспортним засобом. Крім того, ДАІ поділиться з нотаріусами інформацією про автомобілі, які перебувають у розшуку, заарештовані або звільнені від арешту. Як йдеться у повідомленні auto.mail.ru, інспектори вже працюють з держвиконавцями згідно з постановою Кабміну № 1102. ДАІ має повне право затримувати і ставити на штрафмайданчик ті транспортні засоби, які оголошені в розшук за статтею «Про виконавче провадження». Для перевезення ДАІ-шник зобов’язаний викликати евакуатор через чергового по підрозділу ДАІ. За словами інспекторів, в основному такі автомобілі належать боржникам банків, особам, які мають борги по квартплаті, або тим, хто не платить аліменти чи адміністративні штрафи. Після затримання ДАІ зобов’язана повідомити держвиконавця, і тільки на його вимогу транспортний засіб може бути повернуто власнику. Тепер робота в тандемі буде більш плідною завдяки єдиній базі даних.


Четвер 7.11.2013 р. №45 (74) «Український уїкенд»

W

суспільство

W

W

права споживача

Неякісний товар? Забирайте гроші!

Ще тиждень тому цукор на базарі всі купували по 5-6 грн./кг, сьогодні ж вартість цього солодкого продукту сягає 7,50 грн. Вперше за останнє десятиліття на ринку цукру під час сезону переробки спостерігається зростання його вартості.

Де ж це бачено? Якщо в супермаркетах ціна на цукор доки ще істотно не змінилася, бо залишився запас купленого раніше, то підприємці, які торгують на базарі у Комсомольську, самі здивовані і незадоволені. - Буквально за останні півтора тижні вартість виросла на 1,50 грн. в закупці, - говорить продавець Тетяна. – А ми ж не можемо працювати «в мінус», от і ставимо ціну вищу. - Де ж таке видно було, щоб в осінній сезон ціна на цукор зростала, вона ж повинна зменшуватися, - обурюється покупець Іван Степанович. – Казали, що врожай цукрового буряку був гарний, то де ж воно все ділося?

yandex.ru

yandex.ru

Та й довго ж ремонтували

неналежної якості та виявивши недоліки в перші дні покупки товару, має право вимагати пропорційного зменшення ціни, безоплатного усунення недоліків товару в розумний строк, відшкодування витрат на усунення недоліків. Але ж він не може повернути його та отримати витрачені гроші, а змушений ремонтувати та в подальшому користуватися вже відремонтованим, а не новим товаром. А от у Цивільному кодексі говориться, що у разі виявлення покупцем протягом гарантійного або інших строків недоліків, не застережених продавцем, чи фальсифікації товару покупець має право за своїм

Мій твого не розуміє Необхідність прийняття цього законопроекту виникла через суперечливість статті 8 Закону України «Про захист прав споживачів» та статті 708 Цивільного кодексу. Згідно з першим документом споживач, купивши товар

вибором відмовитися від договору і вимагати повернення сплаченої за товар грошової суми, або вимагати від продавця заміни на аналогічний товар належної якості, або на такий самий товар іншої моделі з відповідним перерахунком у разі різниці в ціні. Виходить, з одного боку держава ніби захищає споживача, але з іншого, навпаки, обмежує його права. На жаль, таких невідповідностей і суперечливих моментів багато в нашому законодавстві. Тому й кажуть люди, що в суді можна знайти «лазівку» у будь-якій справі. Отже, права свої необхідно знати. Ліза Майська

Побажання громадян Прийняття такого закону пересічні громадяни сприймають позитивно. Але при цьому один з респондентів висловив побажання, щоб повернути товар і отримати назад гроші можна було не лише в магазинах, а й в аптеках. - Буває, що купиш не ті ліки, а повернути не можеш, - говорить Олексій Смирнов. – У аптеках навіть обміняти товар неможливо. Коштують медпрепарати дорого, а якщо я просто помилився… Я ж його навіть не розпаковував. Нехай включать до законопроекту і таке наше побажання.

народна трибуна

W

Знову непорозуміння Середня оптова ціна на цукор за останній тиждень підвищилася на 9,1% - до 6 тис. грн. за тонну станом на 1 листопада. Такі дані оприлюднили одразу кілька агентств: «АПКІнформ», «AAA» і «ПроАгро». Експерти зазначають, що виробництво цукру в цьому році скоротилося майже на половину, порівняно з минулими роками. Говорять, що на це вплинула дощова погода, через що були проблеми зі збиранням врожаю цукрових буряків. А от в Міністерстві аграрної політики і продовольства не бачать причин для підвищення цін на цукор. - Для зміни ціни підстав немає. Швидше за все, учасники ринку розхитують кон’юнктуру, може бути, спеціально, щоб підняти ціну на цукор, - відзначив перший заступник міністра аграрної політики і продовольства Іван Бісюк. Ліза Майська Використано матеріал fbc.net.ua

довкілля

Наталя, пенсіонер:

Чорнобиль – десятий у світі

– Це завжди було справжнє свято: парад, ситро, цукерки, морозиво і неодмінно нова сукня. Було дуже весело, святкували гуртом. Чи варто його повернути? Хай молоді вирішують, бо ми своє життя вже прожили.

У рейтингу найбрудніших місць планети звіту організації «Зелений хрест Швейцарії» та американського Інституту Блексміта український Чорнобиль посів десяте місце. Про це повідомляє Бі-Бі-Сі.

Що ви пам’ятаєте про свято жовтневої революції?

Олена, молода мама: – Не знаю такого свята. Це, мабуть, дуже давно було. Щось чула про Жовтневу революцію, але обставин вже не пам’ятаю. Хочуть повернуть його – хай повертають. Буде ще один вихідний для нашого тата.

Сергій, робітник: – Я тоді був дуже маленьким. Це свято революції, його відзначали у СРСР. Люди урочистою ходою йшли містом, несли квіти та портрети вождів нації. Дійство називалося «демонстрація».

yandex.ru

W

торгівля

Від ціни не солодко

Сьогодні за куплений неякісний товар споживач не може повернути витрачені на нього кошти. Він може лише відремонтувати його в сервісному центрі (як правило, це займає декілька тижнів, а то й місяців) або відшкодувати витрати на усунення недоліків. Новий законопроект, зареєстрований у Верховній Раді, надасть покупцям можливість забрати сплачені гроші за браковану річ або обміняти її на нову. - В л і т к у, к о л и о т р и м а в «відпускні», вирішив зробити собі подарунок – плазмовий телевізор, щоб дивитися на величезному екрані футбольні матчі, - розповідає комсомольчанин Іван Гапуненко. – Та не встиг навіть порадуватися такій покупці, як мій телевізор почав моргати так, що майже нічого не видно було. Коли я відніс його до сервісного центру, в мене його забрали. Сказали, що потрібно оглянути. Через три тижні(!) мені подзвонили і сказали, що телевізор бракований, але гроші не повернуть, а будуть усувати неполадки. Пройшло ще три тижні, перш ніж мені запропонували його забрати. Та я вже й не радий – лячно ним користуватися, а як знову поламається. Таких випадків безліч. До редакції газети постійно звертаються обурені читачі, які скаржаться на сервісні центри різних фірм – то надто довго ремонтують, то вимагають кошти за ремонт, а іноді, взагалі, відхрещуються від покупців. Та відтепер, якщо новий законопроект буде прийнятий, споживачі зможуть повернути до магазину неякісний товар і отримати назад свої гроші.

3

Разом з Чорнобилем до списоку потрапили російські міста Норильськ і Дзержинськ Нижегородської області. «Крім двох російських міст, у списку фігурує український Чорнобиль, а також міста, річки та географічні області ще в шести країнах: Аргентині, Бангладеш, Гані, Замбії, Індонезії та Нігерії», - наголошується в повідомленні. Як висвітлює news.mail.ru, автори звіту «Найбільш забруднені місця світу-2013» стверджують, що шкода людському здоров’ю, які наносять екологічні токсини, рівняються з найнебезпечнішими епідеміями і загрожує життю мільйонів людей. За даними доповіді, забруднення навколишнього середовища загрожує життю і здоров’ю 200 млн. людей на планеті. Найбільш небезпечними визнавалися місця, де велика кількість людей піддається безпосередньому впливу забруднюючих речовин, що передаються через повітря та їжу. Район японської АЕС «Фукусіма», аварія на якій була віднесена до найбільших за Міжнародною шкалою ядерних подій, до десятки найбільш забруднених місць планети не входить.


Власників нерухомості запросять до податкової Фізичним особамвласникам житлової нерухомості будуть надсилати запрошення до податкової для проведення звірки кількості об’єктів житлової нерухомості, що перебувають у їх власності, і розмірів житлової площі даних об’єктів.

Т

акі запрошення надійдуть на адресу, за якою фізособа зареєстрована. Про це написало news.mail.ru. Провести таку звірку можна до 31 грудня 2013 року (включно). Звірки з фізособамив л а с н и к а м и о б ’є к т і в житлової нерухомості будуть здійснювати на підставі оригіналів документів про право власності на об’єкти житлової нерухомості, про житлової площі таких об’єктів та за наявності документів, що засвідчують особу власника.

W

W

абсурд

Такий висновок можна зробити з проекту рішення сесії міськради, який опублікований на офіційному сайті Комсомольської міської ради. Згідно з ним земельне законодавство України в місті буде діяти за рішенням сесії міськради. А заплатять за незаконне рішення пенсіонери та інваліди.

Для них закон не писаний yandex.ru

W

для звірки yandex.ru

W

влада і ГроМада

великі васюки Це почесне звання місту гірників готові привласнити депутати міськради. Спроба наповнити бюджет будь-яким шляхом штовхає міськраду перебрати на себе повноваження Верховної Ради України. Інший висновок із зазначеного проекту рішення зробити складно. Продати у Комсомольську більше нічого, кошти, видані бюджету Полтавським ГЗК витрачені. Залишається взяти додаткові гроші з підприємців. Рішенням сесії пропонується збільшити у п’ять разів вартість оренди землі для споруджуваних об’єктів. Але зробити це вибірково, за рішенням сесії міськради по кожному окремому об’єкту. «Своїм людям» порахують оренду за чинним законодавством. Неугодним – за рішенням сесії. Про це чітко сказано в документі. Спроба провести подібне рішення вже була цього літа. Тоді в сесійній залі був підмінений проект рішення і депутати проголосували не за той документ, який був опублікований заздалегідь. Спробу фальсифікації тоді припинила прокуратура. Тепер у міськраді придумали новий засіб.

після нас хоч потоп Особливий порядок стосовно оплати землі в

yandex.ru

4

Четвер 7.11.2013 р. №45 (74) «Український уїкенд»

підготовлюваному рішенні сесії назвали «тимчасовим». – Упевнені, що прокуратура і його відміне, або усвідомлюють, –грабіжницькі ціни на оренду землі зведуть на нівець підприємництво в місті, - обу-

рюються в союзі підприємців Комсомольська. Ціни на оренду пропонують встановлювати тільки до кінця бюджетного року. Виходить, що в грудні список «своїх» і «чужих» підприємців буде перегляда-

безвідповідальність Офіційний лист до газети від Союзу підприємців і роботодавців Комсомольська: «У черговий раз депутати від Полтавського ГЗК обдурили підприємців Комсомольська. Влітку, погодивши і проголосувавши за «Порядок сплати за землю», депутатський корпус приспав пильність підприємців. Сьогодні з подачі виконавчої влади підготовлено нове рішення, яке скасовує все, про що раніше домовлялися. Нове рішення передбачає індивідуальний підхід до призначення знижуючого коефіцієнта при призначенні плати за землю. Тепер земля практично для всіх новобудов, крім як для ГЗК, буде в десять разів дорожчою, ніж зазвичай. Для ГЗК плата за землю не збільшиться». Галина Кириченко, адвокат: «Цей проект рішення - результат безвідповідального ставлення до закону і реалій умов підприємницької діяльності в місті. Він розрахований на людей, які не розуміються в законодавстві, і дійсно можуть повірити, що таким чином можна наповнити бюджет міста. Вже готуються зауваження на вказаний проект рішення. У разі прийняття зазначеного рішення, думаю, неминучим буде звернення до прокуратури з приводу перевищення міськрадою Комсомольська своїх повноважень і судові тяжби. Також, у разі прийняття такого проекту, можливі ситуації, коли господарюючі суб’єкти міста не зможуть продовжити договори оренди землі під будівництвами. У такому випадку необхідно буде вирішувати питання про компенсацію цим забудовникам з міського бюджету понесених витрат на незавершене будівництво. Чи усвідомлюють це депутати?»

W

парламент

у 55 пенсія не світить Депутати Верховної ради – черговий раз відмовилася скасовувати пенсійну реформу. За ухвалення відповідного законопроекту № 2934 проголосували 216 депутатів, а альтернативного № 2934-1 – 215 депутатів за мінімально необхідних 226. Обидва законопроекти передбачали повернення жінкам права виходити на пенсію в 55 років.

Т

yandex.ru

ак, законопроект №2934 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення умов пенсійного забезпечення громадян» підтримали 216 народних депутатів (з 226 необхідних). Причому, як пише ua.korrespondent.net, жоден нардеп не проголосував проти, 24 парламентарії утрималися. За законопроект №2934-1 проголосували 215 народних депутатів (проти - 1, утрималися 22 нардепи). З ако н о пр о е кт №2934 п роп он ув ав дозволити жінкам виходити на пенсію в 55 років і знімав обмеження на право пенсіонера на облік при розрахунку пенсії заробітної плати за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу поспіль до 1 липня 2000 року терміном до 1 січня 2016 року. Також законопроект № 2934 депутатів передбачав можливість відновити право на перерахунок пенсії для працюючих пенсіонерів, а також зменшення розміру страхового стажу, необхідного для призначення пенсії по інвалідності. Автори документа, крім іншого, пропонували встановити для осіб, які у зв’язку з досягненням 35 років не можуть сплачувати страхові внески до Накопичувального фонду, страховий стаж, необхідний для призначення пенсії за віком – 5 років, і страховий стаж, що дає право на отримання мінімальної пенсії за віком, +20 років для жінок і 25 років для чоловіків. Для громадян, які не досягли 35 років, страховий стаж, необхідний для призначення пенсії за віком, встановлюється у 15 років, а страховий стаж, який дає право на отримання мінімальної пенсії за віком – 30 років для жінок і 35 років для чоловіків.

фраза

олег скрипка, музикант, про те, що спонсором його туру стала пивна марка:

- Вважаю, що в українців комплекс меншовартості. У тому числі він проявляється в переко нанн і, що ми дуже багато п’ємо. Але мій власний досвід з європейських народів такий, що українці чи не найменше вживають алкоголю. От якби просто примусити всіх українців виїхати хоч би на місяць закордон - і весь наш песимізм, що ми ось такі недолугі, ми найгірші, зник би. life.pravda.com.ua

тися, незалежно від договору оренди землі. Будувати на таких умовах у Комсомольську зможуть тільки самогубці або мільярдери, - стверджують підприємці у відкритому листі. Люди відверто обурені: повна вартість оренди землі за законом встановлюється тільки з моменту введення об’єкта в експлуатацію, а поки він не приносить доходу, закон вимагає зменшити вартість оренди уполовину! Однак для боротьби за гроші з чужої кишені закони не потрібні. Тому дію закону України в місті пропонують «тимчасово скасувати».

недоторканні Якщо уважно прочитати текст проекту документа, виходить, що зміни не торкнуться тільки головного орендаря комсомольських земель – ГЗК, а також належних йому об’єктів. Автори розуміють, що проти свого роботодавця депутати не підуть, а більшість у міськраді складають саме працівники ГЗК. Якщо рішення буде прийняте, розвиток підприємництва в місті буде можливий тільки для «своїх». Однак ті, хто потрапить до списку «неугодних» можуть зажадати компенсації за ті ділянки, де вже розпочато будівництво, якщо їх змусять піти з освоєних земель і перервати договір оренди. Компенсація проведених будівельних робіт в цьому випадку ляже на плечі міського бюджету, що змусить урізати фінансування міських програм підтримки соціально незахищених громадян.

ігор прасолов, міністр економічного розвитку і торгівлі, про захист українських кондитерів з боку світової організації торгівлі:

–Наш представник уже озвучив цю проблему, і в Женеві про неї вже знають. Розгляд в СОТ претензій однієї країни до іншої – це тривалий процес. Але ми, природно, від імені України до СОТ зробили необхідні кроки для того, щоб захистити інтереси. У зв’язку з тим, що не можна захистити інтереси конкретного виробника, ми це повинні вирішити як проблему з нашою кондитерською промисловістю. nbnews.com.ua

вадим колєсніченко,

ініціатор Закону «Про основи державної мовної політики»:

– На весь Київ, де за переписом населення, майже 30% – це люди, для яких російська мова є рідною, немає жодного дитячого садка, жодної групи з російськомовним навчанням. Мій син (2006 року нар.) дуже швидко читає українською, але абсолютно не розуміє, про що йдеться. І тільки після того, як я йому перекладаю й пояснюю, що означають ті чи інші слова, отримую більш-менш виразний переказ. nbnews.com.ua


Четвер 7.11.2013 р. №45 (74) «Український уїкенд»

безвихідь

Води немає, роботи - теж Віддавши землі під будівництво кар’єру для компанії «Феррекспо», жителі села Єристівка Кременчуцького району тепер п’ють привізну воду, пиляють у садах засохлі дерева, але все ще сподіваються отримати компенсацію за тріснуті від вибухів будинки або хоч роботу на Єристівському ГЗК. Журналісти побували у селах, що знаходяться поблизу кар’єрів компанії «Феррекспо», і подивилися, як ставляться до проблем людей господарі компанії.

Я

к кажуть робітники із ГЗК така ситуація для них до болю знайома. Господар - олігарх, шукає собі лише легких шляхів до прибутку, а що буде з жителями Комсомольська та навколишніх сіл – йому все одно. Сьогодні це Єристівка, Салівка та інші села, де живе немало працівників підприємств «Феррекспо», які залишаються без своїх будинків і земельних ділянок. Завтра вже самі робітники. Вони трудяться у важких умовах, від доходів господарів компанії отримують мізерну зарплату і знаходяться у постійному страху звільнення за слово-протест або просто невдоволення тим, що відбувається навколо. Виходу, по суті, немає. Усі проблеми замикаються в один ланцюжок безнадійності для простих людей. Втім, «повстала» Єристівка - це черговий приклад для тих же трудяг у кар’єрі, як можна відстоювати свої права. Самі люди твердять, що готові до об’єднання, проти беззаконня: «Не можуть же тисячі жителів Кременчуцького району та Комсомольська страждати від одного такого «господаря».

водовозки для того, щоб вимити руки і напоїти тварин. Своєї води у колодязях і свердловинах у селі немає вже два роки. Ґрунтові води опустилися, коли кар’єр комбінату став глибшим. Не допомогла і водонапірна башта, водопровід і встановлена ​​система очищення води. Ту, що іноді ллється з кранів, люди пити бояться. Таміла Дегтяр виносить чайник з товстенним шаром сірого накипу. Кип’ятила тільки відстояну, але чайник довелося викинути. Тепер користується привізною водою. Щодня о 9 ранку цистерна із Комсомольська приїжджає в Єристівку. Воду дають безкоштовно. «Тварини її довго не пили, бо з хлоркою, - продовжує Таміла. - Але потім звикли. А ми п’ємо. Гірша, ніж у криниці була, але краща ніж з водонапірної вежі». Щоб напоїти тварин, Тамілі потрібно 5-6 відер на день. Ось і зливають її зранку в бочку. У сусідній Салівці люди вже викопують спеціальні підвалибасейни для зберігання води. Проте взимку вона замерзає, і як її зберегти на весь день – тут поки ніхто не придумав.

Тварини не п’ють

Будинки тріщать

Бочка для води стоїть за декілька метрів від покажчика «Єристівка». Її наповнюють з

Тріщини на будинках в Єристівці всюди. Люди впевнені, що це від вибухів у кар’єрі, який

W

7

Валентина Савельєва у засохшому саду видно відразу при в’їзді в село. «Сказали, що виселять, ми й самі довго чекали, але потім зробили ремонт і купили новий трактор для городів», - пояснила Людмила, яка живе в крайній хаті. Тріснутий сарай сфотографувати дозволила, сама від фото відмовилася – її діти нещодавно отримали роботу в кар’єрі. Нові бочки з товарним знаком великовантажних машин стоять у їх дворі – там теж вода для тварин.

«Знайте, люди, як гине Єристівка» «Будинок сідає, бо вода від нас йде і земля просідає. Скоро ми всі тут провалимося, а нікому немає справи», - вважає Савельєва. Про це жінка пише в усі інстанції – від районної ради до Верховної Ради.

W

нелюди

«За наказом сатани»

Це всі вигоди від кар’єру у околиці, які змогли назвати жителі Єристівки. Школу в селі закрили, пошту – теж. Платити за комунальні послуги люди приходять у фельдшерсько-акушерський пункт, куди раз на тиждень приїжджає листоноша. Роботу в кар’єрі отримали одиниці. Люди скаржаться на кумівство – для влаштування на роботу в «Феррекспо» потрібен тільки блат. Тому повз їх вікна на роботу їздять люди з Олександрії та навіть з Кіровоградської області. А Єристівка пиляє сухі дерева і ковтає пил від вибухів. У місцевому ФАПі за 2 роки вивчили нові діагнози - «альвеоліт» і «силікоз». Це ураження дихальних шляхів частинками кварцового пилу від задушливих кар’єрів «Феррекспо». Від цього страждають як в районі, так і в самому промисловому Комсомольську. Там хоч і місто, але безправ’я людей нічим не відрізняється від жителів навколишніх сіл.

нагляд

Українських студентів контролюватимуть за допомогою таємної бази даних.

1

телефон їхній приятель – майбутня жертва. За це вбивці затаїли на нього образу, яку привели в дію тільки через чотири роки. «Свою жертву негідники вбили по-звірячому (експерти нарахували на тілі вбитого хлопця до 18 ножових поранень), а тіло скинули в бетонну яму на сміттєзвалищі, закидавши камінням і різним мотлохом. Далі, мов нічого і не було, пішли спати до

Газ і лікарня

Студентів відстежать на залізниці

У місті Рахів Закарпатської області міліція розкрила звіряче вбивство юнака, вчинене молодими сатаністами. «Як зізналися обоє затримані убивці, віком 18-19 років, Олег та Михайло, вбити свого товариша їм наказав... господар – сатана, якому вони вірно служать ось уже кілька років. Ще з 13-14 річного віку юнаки носять на шиї перевернуті хрести - символи сатани, за допомогою яких вони, як самі розповіли, спілкувалися з «господарем». Останній говорив їм, як діяти в тій чи іншій ситуації, як вийти з проблем і т.д. Натомість адепти нечистого повинні були вбити людину, щоб довести господареві свою відданість», – цитує segodnya.ua прес-службу ГУ МВС України в Закарпатській області . Вибір нелюдів упав на їх ровесника, на якого затаїли образу. За даними правоохоронців, свої криваві д і я н н я м ол од і с а т а н і ст и почали ще кілька років тому, здійснивши ритуальне вбивство кішки. Сам процес наруги над нещасною твариною вони зняли на відео, яке і поширив у школі через мобільний

Найбільший будинок у селі прикрашений тріщинами з низу до верху. Його господиня, Валентина Савельєва, охоче їх покатала. Тріщини в кожній кімнаті. Їх задувають монтажною піною, а через кілька днів будинок тріскається в іншому місці. Валентина Савельєва з чоловіком придбали ділянку в Єристівці, щоб жити на природі та збирати тут дітей та онуків. Кар’єр ці плани зламав. 74-річна жінка готова повернутися звідси в Комсомольськ, але її будинок більше нічого не коштує, а компенсацію за збиток від «Феррекспо» їй не дають. Олігархи ділитися з людьми зовсім не збираються.

Нещодавно черговий лист вніс ясність – у планах «Феррекспо» відселення жителів з Єристівки не передбачено, але можливо, що ситуація зміниться в 2016-2018 роках. Інших не пропонують. Колись найкращий у селі будинок нині оточений покинутим садом. Валентина Степанівна не дозволяє онукам прибирати тут дерева, що впали. Дерева посаджені в 20032005 роках. Вони почали плодоносити, але коли вода пішла - засохли повністю. «Я хочу, щоб усі знали, як гине Єристівка. Зараз готую лист з фотографіями до Європарламенту – нехай подивляться, як у нас тут багатії «Феррекспо» знущаються над людьми заради своїх прибутків», - сказала Валентина Савельєва.

бабусі одного з них, наступного дня спілкувалися з друзями. Коли їх затримала міліція, вони спочатку сміялися», розповідають правоохоронці. За словами правоохоронців, слідство має дані про те, що затримані планували здійснити й інші вбивства. Зараз ретельно вивчається спосіб їх життя за останні роки і причетність до скоєння аналогічних злочинів. Слідство триває. segodnya.ua

yandex.ru

W

резонанс

W

липня 50-відсоткові знижки за студентським на залізничні квитки зможуть отримувати тільки ті студенти, чиї персональні дані внесені до Єдиної державної електронної бази з питань освіти (ЄДЕБО), - пишуть news.mail.ru з посиланням на «Вісті». З 15 жовтня система запрацювала в пілотному режимі. Зараз її вже активно використовує «Укрзалізниця» - єдина база повинна мінімізувати кількість підроблених студентських квитків. На правах анонімності в «Укрзалізниці» повідомляють, що база дає збої. «Зараз 90 % студентів, які звертаються до кас, або не внесені до цього реєстру, або він просто нормально не запрацював. Хоча справжність студквитків у нас, як правило, не викликає сумнівів», - кажуть у транспортному управлінні. Цікаво, що всі поїздки студентів будуть фіксуватися, і при бажанні керівництво вузу зможе перевірити, де був студент, який прогулював пари. За словами президента Луганського національного університету Віталія Курила, в базу йде інформація і за паспортними даними і за ідентифікаційним кодом. Заступник директора Департаменту вищої освіти Міносвіти Микола Фоменко розповів, що в майбутньому за ЄДЕБО можна буде перевірити диплом (корисно для роботодавців) і подивитися. Подібні бази будуть створюватися також по студентах профтехучилищ і школярах.


W

подія почуття

Кохання вічне

А

нглійський фермер Уінстон Хоус висадив дубову діброву із галявиною у вигляді серця на честь своєї покійної дружини, - пише greenhunter.ru. 17 років тому чоловік залишився вдівцем, а зі с в о є ю д ру ж и н о ю в о н и прожили в парі 33 роки. Жінка померла раптово. А чоловік, аби заглушити горе, щодня висаджував на її честь дерева, ні багато-ні мало, а 6 тисяч саджанців! Робив це не хаотично, а так, щоб посередині залишилася галявина у вигляді серця. Її площа близько півгектара. А навесні в центрі серця розквітають жовті нарциси, висаджені люблячими руками у пам’ять про ту, яку вже ніколи не повернути, але яка завжди буде жити в серцях тих, кому була дорога.

Молодь проти сексу до весілля

У

Москві молодь влаштувала забіг проти сексу до весілля, - пише Obozrevatel.com. У забігу взяли участь цнотливі юнаки та дівчата і ті, хто наразі одружений і радощі інтиму пізнав саме після укладення шлюбу. У повідомленні відзначається, що всі учасники – прихожани протестантських церков Росії.

W

W

W турнір

Незмінна підтримка ПАТ «Кар’єроуправління «Кварц» дає змогу вже вкотре провести в Кременчуці всеукраїнський офіційний турнір із дзюдо. Завдяки такій допомозі з усіх регіонів України приїздять найкращі юні майстри дзюдо, аби визначити найсильніших у спорткомплексі «Граніт», який входить до сучасної інфраструктури кар’єроуправління.

Дзюдо в «Граніті»

В

арто зазначити, що шостий турнір із дзюдо на призи Полтавського окружного козацького товариства «Українське козацтво» зібрав понад 530 юнаків та дівчат із різних областей України, а також гостей з Росії. Таке широке представництво ще раз довело серйозний рівень змагань, де переможці та «срібні» призери отримували не лише нагороди, але й звання кандидатів у майстри спорту України.

Підтримка майбутнього На урочистій церемонії відкриття директор ПАТ «Кременчуцьке кар’єроуправління «Кварц» Геннадій Федотов зазначив, що такий турнір завжди знаходитиме підтримку у керівництва підприємства, адже є реальним вкладом у майбутнє, а саме, у молоде покоління українців, яким розвивати сучасну державу. «Юні хлопці та дівчата повинні мати повноцінний розвиток та приклад здорового способу життя. Бути сильними та загартованими», - відзначив Геннадій Іванович. Для цього «Кварц», як со ц і а л ь н о в і д п о в і д а л ь н е підприємство зберегло, навіть у непрості кризові часи, всю інфраструктуру від виробничої до спортивної. І кременчуцькі дітлахи з СДЮСШ мають змогу проводити свої тренування у спортивній залі СК «Граніт», який щоосені приймає у своїх стінах всеукраїнський турнір з дзюдо.

Його організатори щиро вдячні за постійну допомогу підприємства, адже у наш час недостатньо лише державної опіки – на допомогу приходять небайдужі промисловці. Вони розуміють необхідність підтримки масового спорту задля майбутнього нашої країни. «Таким промисловцем, безумовно, є директор «Кварцу» Геннадій Федотов», - поділилися своєю думкою організатори змагань.

Кременчужани показали клас Серед усіх учасників господарі турніру показали високий рівень майстерності. Кременчуцькі юнаки у командному рейтингу посіли третє місце, а перемогу святкувала збірна Харківської області, «срібло» у дзюдоїстів Дніпропетровської області. Кременчуцькі дівчата виступили ще більш успішно. Наша команда посіла друге місце на турнірі. Чемпіонство святкували херсонські

W

автосвіт

Геннадій Федотов вітає учасників змагань

пам’ять

Не стало прототипа Альоші

Більше 100 років, а як новенькі

В

yandex.ru

Англії прой­шов найстаріший у світі автопробіг – з Лондона до Брайтон вирушили понад 500 ретро-автомобілів 1905 випуску, – повідомляє news. mail.ru. Перший аналог сучасного London to Brighton Veteran Car Run відбувся в далекому 1896 р., ставши щорічним 30 років по тому. Консервативні британці дуже люблять цей захід і роблять з нього справжнє ретро-шоу. Усі автомобілі знаходяться в прекрасному стані і можуть без проблем витримати навантаження 60-мильної подорожі від столиці до узбережжя.

дзюдоїстки, а «бронза» – в активі команди з Жовтих Вод. Не пасли задніх кременчужани і в індивідуальній першості. На рахунку хлопців та дівчат медалі різного ґатунку. Володимир Харченко став «бронзовим» призером у ваговій категорії 38 кг, а Роман Занько добув «золото» турніру у ваговій категорії 46 кг. Серед дівчат у ваговій категорії 28 кг чемпіонкою стала кременчужанка Христина Сухоставець, а Вікторія Бородата завоювала бронзову медаль. Анастасія Микит е н ко д і й ш л а д о ф і н а л у і стала «срібним» призером у ваговій категорії 40 кг. Анастасія Грицак була третьою у ваговій категорії понад 63 кг. По завершенню змагань усі переможці та призери отримали медалі, Кубки та солодкі подарунки, а також заряд бадьорості, позитивного настрою та оптимізму.

У віці 92 років помер Олексій Іванович Скурлатов, який був прототипом знаменитого пам’ятника радянському солдатувизволителю в Болгарії.

Р

ядовий 3-го Українського фронту Олексій Іванович жив на Алтаї в рідному селі Налобіха. Він воював з вересня 1941 року, брав участь у Курській битві, визволенні Харкова, Миколаєва та Вознесенська. Скурлатов двічі був нагороджений орденом Червоної Зірки. Похорон ветерана, якому було 92 роки, пройшов 6 листопада, героя поховали у рідному селі. У 1944 році Скурлатов відновлював телефонну лінію Пловдив-Софія. У Пловдиві Олексій Іванович подружився з робочим телефонної станції Методи Вітанова. Є версія, що саме Методи Вітанов передав фотографію Олексія скульптору Василу Родославову і той створював пам’ятник у місті Пловдив, ґрунтуючись на цьому зображенні. Ідея спорудити на пагорбі Бунарджік монумент на честь радянських воїнів-визволителів наро-

yandex.ru

8

Четвер 7.11.2013 р. №45 (74) «Український уїкенд»

дилася у жителів Пловдива ще в 1948 році. Ініціатива цілком виходила «знизу», від народу, без будь-якої рекомендації «зверху». Пам’ятник російському солдату-визволителю у Пловдиві відкрили в 1957 році. 11-метрова фігура «червоного богатиря» на шестиметровому постаменті стала символом міста. У 1966 році поетом Костянтином Ваншенкіним і композитором Едуардом Колмановським була написана пісня, присвячена пловдивському пам’ятнику, яка так і називалася - «Альоша». До 1989 року ця пісня була офіційним гімном міста Пловдив. А ось про його прототип дізналися тільки через 23 роки. З тих пір влада Болгарії тісно спілкувалася з ветераном і його близькими.


Четвер 7.11.2013 р. №45 (74) «Український уїкенд»

W

уКраЇна

W

9

7 листопада - день жовтневоЇ революціЇ

спасибі товаришу сталіну!

W

Можливо, пам’ятник був

вожді «жили» на привокзальній площі

пишний бюст Бюст товаришу Сталіну було встановлено на заводі ім. Сталіна (нині «Кредмаш»). Скульптура вождя була і на деревообробному комбінаті. Очевидно, це далеко не повний перелік підприємств, де батько народів особисто надихав працівників на трудові подвиги.

паркові скульптури Історія паркової скульптури сягає античності. Відповідно, якщо в Давній Греції зображували богів, то в Радянському Союзі – вождів. Парна скульптура Ленін і Сталін (зазвичай по дві сторони головної алеї) стала традицією. Таку можна було побачити у Крюківському парку.

великий містобудівничий На честь Сталіна було перейменовано такі міста в СРСР: Сталінград (Волгоград), Сталіно (Донецьк), Сталінабад (Душанбе), Сталінськ (Новокузнецьк), Сталіногорськ (Новомосковськ), Сталінірі (Цхинвал). У 1937 році пропонували перейменувати Москву у Сталінодар. Після війни у всіх країнах Варшавського договору теж були міста на честь Сталіна. Наприклад, Сталінштадт у Німеччині та Сталінварош в Угорщині.

ні! – культу особи сталіна

Пам’ятник сталіну у Парку залізничників кременчука (нині Міський сад)

Уперше це сказав Микита Хрущов, а пізніше, в 2009 році, Європа фактично прирівняла сталінізм і нацизм. Зокрема, Парламентська асамблея ОБСЄ винесла резолюцію, де вказано, що в 20 столітті країни Європи пережили два тоталітарні режими – нацистський і сталінський, під час яких мав місце геноцид, порушувалися права людини, скоювалися військові злочини і злочини проти людства, - пише ru.wikipedia.org. За даними організації «Меморіал», жертвами сталінського терору стали від 11 до 39 мільйонів осіб (залежно від способу підрахунку). Це жертви репресій, депортацій, голодомору і т.д. Дякуємо Кременчуцькому краєзнавчому музею за допомогу у підготовці матеріалу

скульптура

політичний сюрреалізм

приватизація. Віктор Ющенко вів розмови про європейський шлях країни та НАТО, а за його спиною крали газ та брали мільярди в борг у МВФ. Зараз триває дискусія про ЄС чи Росію, а насправді відбувається переділ влади та знецінення грошей. Портрет Януковича у вигляді бісаврюка буде наступним у цій серії. Гріх Онана не дає плодів, а лише витрачає дані від природи сили дарма. Показати цю колекцію у міській вистав ковій залі Комсомольська відмовилися, тож автор веде перемовини із приватними галерейниками у Ки єві та Кременчуці. Дарина Тур

Скульптор з міста гірників Олег Рябо готує серію скульптурних портретів видатних політиків сучасності. У колекції вже є болонка із головою канцлера Німеччини Ангели Меркель, на підході – Володимир Путін у вигляді жаби, що мліє на трубі, та Юлія Тимошенко у вигляді середньовічної черниці із косою та молитовно складеними руками.

О

таким

Ленін Особливий пам’ятник був неподалік вокзалу. на лися диви і і лавц ітній зі Сталіним сиділи на гран з ли зійш ка, енчу Крем до хали приї місто, ніби вони закаі (нин потяга, сіли і замилувалися парком МЮДа кету). таний в асфальт майданчик поблизу супермар

на місці пам‘ятника леніну і сталіну біля вокзалу пізніше збудували фонтан. нині можна побачити його залишки okrain.net.ua

Між тим, вулиці Кременчука пам’ятають Сталіна, адже в 1920 році він упродовж місяця жив у нашому місті. Тоді ще не був великим вождем, а членом революційного комітету Південно-західного фронту. «Його квартира знаходилася по вулиці Київській (нині – Перемоги, Богдана Хмельницького), а робочий кабінет – у будівлі залізничного вокзалу. Тут він брав участь у розробці плану наступу на білополяків, - розповідає краєзнавець Алла Лушакова у книзі «Вулицями старого Кременчука». – У 1949 році, на честь 70-річчя Сталіна, на будівлі вокзалу встановили меморіальну дошку з написом про те, що у громадянську війну тут працював сам товариш Сталін. Таку ж дошку встановили і на стіні краєзнавчого музею, бо саме в цьому приміщенні у той час розмістився військовий штаб 14-ї армії Південно-західного фронту, був встановлений телеграфний зв’язок із Леніним». До речі, разом зі Сталіним у 1920 році у Кременчуці працювали і Будьоний, Ворошилов, Калінін, Луначарський. Меморіальна дошка нагадувала і про них. Лариса Гориславець

yandex.ru

Навряд чи знайдеться в історії людина, яку за життя возвеличували так, як Сталіна. Вождь усіх часів і народів любив дифірамби у будь-якій формі: у літературі, скульптурі, кіно… На його честь перейменовували вулиці та міста. Здавалося б, такий потужний піар-пресинг залишить свій слід надовго, але пройшло лише кілька десятиліть – і всі атрибути культу Сталіна стерлися назавжди.

брази світових лідерів сняться скульптору під ранок, тож головне – встигнути їх запам’ятати. Ангела Меркель – це породистий пес, але дуже маленький, болонка. Вона віддзеркалює образ старої Європи, яка не любить змін та прагне затишку і спокою. Володимир Путін сидить на газовій трубі та міцно за неї тримається: «Та це ж жаба, яка вже упала в анабіоз і мліє через відчуття власної значущості», - каже скульптор. А ось портрету Джорджа Буша в Комсомольську вже нема. Є лише маленький гіпсовий

ескіз – колишній президент США стоїть на ліктях та колінах і тримає на спині унітаз. Повну версію скульптури замовила через Інтернет невідома людина з Близького Сходу, щоб встановити у власній вбиральні. Епатажні образи автор покаже світу наступної осені. Серія буде доповнена іншими образами і матиме назву «Політична стимуляція». Це також винахід скульптора: «Замість рішучих дій, політики заграють із суспільством і відволікають людей від справжніх проблем у країні, - каже Олег Рябо. – Це схоже на біблейський гріх Она-

рябо і неандерталець вук

на, який вичавлював своє сім’я на землю, щоб не мати дітей». Першим фахівцем із цієї справи в Україні був Леонід Кравчук, який гучно ділив Чорноморський флот, поки тих-

цем розкрадали майно колишнього СРСР. Потім Леонід Кучма 10 років вів дискусію про «одну чи дві державні мови», а в країні тривала

Болонка з головою ангели Меркель


W

здоров’я

наука

Створили штучну кров

У

чені з Румунії створили штучну кров на основі води, солі і білка гемерітріну, який видобувається з морських черв’яків, - пише «Комсомольська правда в Україні». Винахід уже був успішно випробуваний на мишах. У майбутньому така кров може використовуватися при нестачі звичайної донорської крові, а також для захисту від інфекцій. Штучну кров придумали вчені з Babes Bolyai University. Автори винаходу сподіваються, що з його допомогою проблема нестачі донорської крові буде назавжди вирішена. А один з учених доктор Думітреску впевнений, що в найближчому майбутньому ця штучна кров буде довгий час зберігатися у вигляді спеціальних порошків. І при додаванні в них води рідина одразу стане повністю готовою для переливання. До сьогоднішнього дня всі спроби створення штучної крові провалювалися, оскільки всі розроблені зразки не витримували механічного та стресо в о г о т и с к у, я к о м у пі д д а є т ьс я зв и чайна кров. Але на відміну від гемоглобіну, гемерітрін залишається стабільним під впливом будь-якого стресу, – як підкреслює доктор силах – Думітреску. Отримана кров – універсальна. Вона зможе бути використана у 98% пацієнтів з усіма групами крові.

W

W

слово лікарю

У півтора рази знизити кількість інфарктів за 10 останніх років вдалося лікарям Комсомольська. Утім, і цього не достатньо. Так вважає міський кардіолог Костянтин Шкляр. Поточного року інфаркт уже вклав на лікарняне ліжко 68 людей. Тож розмова про його причини, прояви та безкоштовне лікування завжди на часі.

Інфаркт – миттєвий убивця відмова від куріння (нікотин зменшує просвіти у судинах!).

Чоловічий та жіночий

Прихована загроза – Інфаркт – єдина хвороба, де у групі ризику знаходяться усі старші за 30 років жителі землі, - почав лікар. Хвороба стрімко молодшає. Зараз у Комсомольську обстежують жінку 28-ми років. За її кардіограмою видно, що у своєму віці вона вже перенесла інфаркт. Встановити такий діагноз може тільки лікар, тож зволікати із будь-яким болем у серці Костянтин Шкляр не радить: «Не беріть на себе відповідальність. Якщо за грудиною щось періодично болить – ідіть до сімейного лікаря і робіть кардіограму. Якщо за 20 хвилин біль не вщухає, а лише наростає – негайно викликайте швидку!»

Лише півгодини Саме стільки часу може протриматись без допомоги уражене інфарктом серце. Далі йому конче потрібен лікар, інакше людина може померти. Саме через невчасні звернення до швидкої, у перші години гине половина людей, що пережили інфаркт. Це загальні дані в усьому світі. Біль не завжди є чітким покажчиком того, що з вами відбувається. Серцевий біль може «віддавати» у живіт або у руку чи ногу. Тому всім, хто не отримав травми, але

{

скаржиться на раптовий біль невідомого походження, у першу чергу, роблять кардіограму, щоб виключити інфаркт. «Якщо хворий відчуває різкий біль за грудиною, рясно пітніє, не може дихати – покладіть його, розстебніть сорочку, викличте швидку і чітко поясніть, що сталося», - радить кардіолог. Інфаркт викликає сильний страх смерті, тож постраждалого слід заспокоїти і не лишати самого. Варто дати йому під язик 1-2 таблетки нітрогліцерину, потім через кожні 3 хвилини ще по одній таблетці до приїзду швидкої.

Перестраховка Саме так діє наш організм, коли відбувається інфаркт. Його

спричиняють атеросклеротичні (простіше – жирові) нарости, які з роками з’являються на судинах, що живлять наше серце. Іноді бляшка розривається і пошкоджує стінку судини. Організм вмикає захисний механізм, і, щоб залатати пошкоджене місце, починає згущувати кров у цій ділянці. Утворюється тромб, який забиває артерію, частина серцевого м’яза не отримує кисню з крові і починає відмирати. По закінченню лікування УЗД покаже на ній рубець – це та частина серця, яка так і не змогла відновитись після знекровлення. Тож головна профілактика інфаркту – це боротьба з ожирінням, помірне фізичне навантаження та повна

Ознаки інфаркту: біль за грудиною, що наростає і не припиняється. Раптове запаморочення, піт і задуха, страх смерті, оніміння рук чи ніг. Почервоніння або посиніння обличчя та кінцівок. Наявність хоча б двох ознак свідчить, що слід викликати швидку.

реформа

Лікувати по телевізору

П

W

ідготовка одного фахового лікаря триває 10-12 років. Тож ті, хто зараз потребують педіатра, можуть дочекатися його тоді, коли їм уже буде потрібен терапевт! Урівноважити брак кадрів прагне Українська асоціація телевізійної медицини, - пише «Медфармконект». На щастя, тут не йдеться про екстрасенсів, які виступають по телевізору. Учасники програми – фахові лікарі визнаних національних медичних центрів, які здатні долучитися до консиліуму через Інтернет. Уже діє загальнонаціональна кардіологічна мережа. Вона охоплює усі області, однак не усі лікарні. За останні 5 років у цій мережі відбулося 250 консультацій. «У половині випадків діагноз був уточнений або взагалі змінений. Задумайтеся, половину хворих без телеконсультації лікували б, м’яко кажучи, некоректно», - підкреслив голова правління Асоціації розвитку телемедицини України Антон Володимирський. За його словами, підключення всієї країни до цієї мережі коштуватиме 200 мільйонів гривень, а за 10 років ці внески заощадять до 6 мільярдів за рахунок зниження смертності.

W

Інфаркт частіше вражає чоловіків, бо ризик захворювання на нього у сильної статі збільшується після 40 років, коли спосіб життя вже дається взнаки. Жінки ризикують захворіти пізніше – статеві гормони захищають їх від утворення бляшок у судинах. Але після 50-ти вони стають рівними з чоловіками перед інфарктом. Тож до «критичного віку» слід підготуватися – хоча б привчити себе робити ранкову зарядку, контролювати тиск та рівень холестерину і глюкози у крові, регулювати стан свого серця, якщо маєте стенокардію. Саме через зміну ставлення до свого здоров’я, на думку лікаря, кількість хворих у Комсомольську зменшилася.

Лікування безкоштовне Через стрімкість розвитку інфаркту, перша допомога при ньому в Україні безкоштовна. У реанімаційному відділенні будь-якої лікарні є у достатній кількості препарати для перших годин лікування. Це такі, що підсилюють текучість крові та мають «розчинити» тромб. За державною програмою хворим після інфаркту можуть також безкоштовно відновити прохідність ураженої ділянки артерії. Це роблять у Полтаві. Під місцевою анестезією – через велику вену у стегні спеціальний зонд донесе «пружинку», яка триматиме уражену ділянку стінок судин, що годують серце. Спілкувалася Дарина Тур

дослідження

Бідність у дитинстві змінює ДНК Фінансове неблагополуччя в дитинстві вкорочує в імунних клітинах особливі ділянки ДНК, що захищають клітини від ушкоджень. Це послаблює захист організму від інфекцій, – йдеться у статті, опублікованій в журналі «Brain, Behavior and Immunity». Тіломіри – це кінцеві ділянки хромосом, що знаходяться в ядрі кожної клітини людського організму. Тіломіри захищають ДНК від ушкоджень і при кожному діленні клітини стають коротшими. Коли їхньої довжини вже недостатньо для нового поділу, клітина гине. Довжина тіломірів у імунних клітинах впливає на ефективність їхньої роботи, вважають автори статті. «Чим коротші тіломіри, тим менш функціональні ці клітини», - пояснив керівник дослідження Шелдон Коен з університету Карнегі-Меллон у Піттсбурзі (США). Коен і його колеги набрали 152 добровольців у віці 18-55 років (заплативши їм за участь в експерименті по тисячі доларів). Вони опитували їх, з`ясовуючи, чи було у їхній сім`ї в дитинстві власне житло, що вважається надійним показником рівня доходу. Також піддослідні розповідали, з якого віку вони жили з батьками у власному будинку, чи є у них своє житло зараз. Аналіз крові добровольців показав, що кожен рік, проведений без

yandex.ru

10

Четвер 7.11.2013 р. №45 (74) «Український уїкенд»

власного даху над головою у віці до 18 років, вкорочував довжину тіломірів імунних клітин на 5%. Окрім того, учені заразили добровольців вірусом, що викликає застуду, закрили на карантин у готелі та протягом 5 днів спостерігали за розвитком хвороби. Вони виявили, що ті з них, у яких було бідне дитинство, легше підхоплювали застуду: кожен рік без власного житла збільшував шанси розвитку захворювання приблизно на 9%. При цьому на довжину тіломірів не впливало фінансове благополуччя досліджуваних у дорослому віці, а також безліч інших факторів, таких як: вік, стать, раса, вага, нервозність, паління або вживання алкоголю у дорослому житті та фізична активність. Учені розраховують знайти причини такого взаємозв`язку у наступних роботах.


W

розцінки

Листопад несе подорожчання

Олія «підскоче» у грудні Ціна на яйця зупиниться або навіть впаде на 30-50 коп. за десяток. Стабільністю відзначиться соняшникова олія, але нею краще запастися в листопаді: «У грудні, а також у період різдвяних і новорічних свят можливе підвищення ціни на олію, однак не більше ніж на 10-15 %», - вважає Анатолій Стоянов. За спостереженнями «Вістей», ціни на молочні продукти в жовтні в середньому зросли на 15-30 коп. Як розповіли на одному з найбільших молокозаводів, це сезонне підвищення цін, котре завжди відбувається до

W

Нехарактерно висока для кінця жовтня температура повітря в Україні стала рекордною за останні 24 роки.

yandex.ru

зими. За словами експерта, в листопаді ситуація повториться, ми можемо очікувати підвищення ще на 10-20 коп. В Укрмолпромі сказали, що глобальних стрибків цін на молочку не передбачається і в грудні. І до Нового року можна очікувати продовження сезонного зростання цін на 10-15 коп.

Гарбуз замість помідора  Згідно з прогнозами, ціна за кілограм тепличних помідорів збільшиться на 2-2,5 грн., огірків - на 1,5-2 грн. і перцю на 1-1,5 грн. Підмогою для українців у цей період може стати гарбуз, який не виробляється в промислових кількостях, але його багато привозять селяни і фермери за ціною 6-8 грн./кг – дорожчати у листопаді він не буде.  Хороший урожай груш і яблук цього року дозволив українцям купувати ці фрукти за цінами, нижчими за торішніх. Як розповіла «Вістям» Галина Глушко, продавчиня яблук і груш з власного саду: «Минулого року в цей час я грушу продавала по 20 грн., а в цьому – по 12. Груші гірші - по 6-8 грн. І не думаю, що вони подорожчають у найближчий місяць. Яблук дуже багато, в листопаді вони в

ціні не зміняться – по 5-8 грн./кг будемо відпускати». Заморські фрукти – банани, апельсини, турецький виноград і з’явилася на ринку хурма (її продають по 15-20 грн.) - у ціні теж не зміняться. Розповіли нам в одній з компаній-імпортерів: «На ринку багато українських фруктів, тому піднімати ціни на імпорт ми не можемо. Якщо піднімемо – наші банани і апельсини залежаться і зіпсуються».

Стабільне м’ясо На початку жовтня «Вісті» прогнозували незначне подорожчання м’яса, яке якщо й спостерігалося, то локально, в залежності від точки продажу. До кінця ж місяці свинина і яловичина повернулися до стабільної позначки у 50-60 грн. за кг. Як сказав «Вістям» голова правління Нацасоціації «Укрм’ясо» Володимир Попов: «Я думаю, найближчим часом ніяких передумов для зміни цін на м’ясо немає. Ціни на корми істотно не змінюються, та й купівельний попит слабкий, оскільки грошей у людей небагато, і на м’ясі вони звикли економити. Крім того, я вважаю, вартість м’яса і так пікова, а ціну на м’ясопродукти багато супермаркетів ще завищують в 1,5-1,7 рази».

думка

Європа не готова підписати асоціативну Угоду з Україною

В

іце-прем’єр-міністр закордонних справ Словаччини Мирослав Лайчак вважає, що без звільнення екс-прем’єра Юлії Тимошенко Євросоюз не укладе Угоду про Асоціацію з Україною. «Я не бачу консенсусу серед країн ЄС щодо підписання Угоди про Асоціацію з Україною. Він може з’явиться тільки за умови звільнення Юлії Тимошенко з в’язниці», - сказав Лайчак, виступаючи у

погода

Раз на 20 років

Жовтень обіцяв стати рекордним зі зростання цін на продукти. Так, фермери, скаржачись на дощі, погрожували підняти ціни на всі овочі, крім капусти. Виробники молочних продуктів та яєць пояснювали майбутнє підвищення сезонними коливаннями. Чого очікувати у листопаді? Як пишуть «Вісті», на думку експерта «Клубу аграрного бізнесу» Ігоря Остапчука, картопля в листопаді буде дорожчати: «Це зумовлено тим, що на ринку небагато якісної картоплі. Незважаючи на те, що валовий збір склав 21,6 млн. тонн (для населення потрібно близько 6,5 т на рік, і ще 6 т – на насіння), цього року багато дрібної картоплі, ураженої фітофторозом і пошкодженої довгим перебуванням у вологому ґрунті». За прогнозами, у листопаді за кілограм другого хліба ми будемо платити 4,55,2 гривень. «Дещо дорожчає і цибуля, пропозиція якої в цьому році на ринку обмежена через скорочення посівних площ», - вважають експерти. У листопаді за цей пряний овоч ми будемо платити 4,9-5,5 грн./кг.  А от ситуація з капустою, буряком і морквою порадує українців. На думку експертів, ці овочі якщо і будуть змінюватися в ціні, то в бік зменшення, оскільки на ринку їх достатньо, а попит на них невеликий. Так, у листопаді кілограм капусти може коштувати 2,4-2,5 грн., буряків – 3,63,8 грн. і моркви – 3,9-4 грн. Навпаки борошно в листопаді може подорожчати на 1-1,5 грн./кг.

13

вашингтонському «AtlanticCouncil», - пише «Українська правда». З його слів: «У Кокса та Кваснєвського ще є час, але не дуже багато». Лайчак зазначив, що невирішеною залишається проблема вибіркового правосуддя: «Юлія Тимошенко стала символом вибіркового правосуддя, і Президент Янукович про це знає».

П

ро це на пресконференції повідомив заступник директора Укргідрометцентру Анатолій Прокопенко, – передає news. mail.ru, з посиланням на НБН. «В останні дні жовтня було побито декілька температурних рекордів. Це значення максимальних температур для окремих днів, зокрема, у західних, північних, ряді центральних областей. А також 30 жовтня у Харківській і Луганській», - заявив пан Прокопенко. За його словами, температурні показники перевищили максимальні значення останньої доби від 0,5 до 5 градусів. Подібні високі температури спостерігалися в кінці жовтня в 1989 році. «Дуже теплими були кінець жовтня 2006, 2007, а також 2012 року. Але все ж цього року температура була на одиндва градуси вища за найбільш теплий 1989», - сказав Анатолій Прокопенко. «Для порівняння, 29 жовтня 1927 у Києві температура була 16,6 градусів, у нинішньому році – 22,4 градуса. У Чернігівській області у 1980 році максимальна температура склала 15 градусів, а в нинішньому – 21,5 градуса», - зазначив заступник директора Гідрометцентру.

W

yandex.ru

W

дайджест

W

ціна питання

У Комсомольську з робітників «зрубали» по 1000 гривень На 20 відсотків менше зарплати отримали робочі Єристівського ГЗК. За офіційною версією, їх так «жорстоко» покарали за невиконання плану гірничих робіт. При цьому, саме начальство комбінату в накладці не залишилося.

К

ерівники свої зарплати отримали вчасно і в найповнішому обсязі. А ось преміальних позбавили всіх, хто важко працює в кар’єрі, і безпосередньо виконує той самий план. Чому так? Задаються питанням робочі гірничо-збагачувального комбінату. Виявляється, чиновники, на відміну від простих «смертних», «повністю виконали місячний план» з видачі вказівок, наказів, розпоряджень цим самим працівникам і «страждати» через них відмовляються. Ось тільки від кількості різних, навіть найрозумніших папірців, справжній виробничий план зовсім не залежить. Його, в принципі, неможливо було виконати. Видобуток у кар’єрі знижують не робітники, а саме начальство, що спускає план, тому й техніку передали... іншому ГЗК. Отже, причина зниження зарплат, швидше за все, в іншому. Робочі жартують, може, хтось пробив колесо в дорогій машині начальства? Як говорить народна мудрість: з миру по тисячі олігарху нове колесо. І ніякий план тут, звичайно ж, ні до чого. І не вина простого роботяги, що начальство не змогло ефективно побудувати роботу та отримати необхідні показники до кінця місяця. Хоча самі робітники запевняють, що виконали, як зазвичай, чималий обсяг робіт. А от зарплату їм істотно урізали. У підсумку, де витоки справедливості у нарахуванні оплати нелегкої праці, люди так і не зрозуміли. Схоже, у керівництві ГЗК діють за принципом – сам собі пан, мовляв, хочу виплачу, а хочу – не буду. Начальників, зрозуміло, таке правило не стосується, вони в програші ніколи не залишаться, тільки і в запилюжений кар’єр ніколи не полізуть. Інша справа в стильному костюмчику, та у зручному кабінеті. Для робітників же мінус 20 відсотків від зарплати – сума, погодьтеся, зовсім не маленька. Згідно з розмовами, які охоче підтримує керівництво компанії «Феррекспо», екскаваторник у кар’єрі заробляє не менше 5000 гривень. Виходить, що кожен робочий недоотримав по 1000 гривень, а це відчутний удар по сімейному бюджету.

yandex.ru

Четвер 7.11.2013 р. №45 (74) «Український уїкенд»


14 W

спорт

W W

матч року

Четвер 7.11.2013 р. №45 (74) «Український уїкенд»

рейтинг

Нудні боксери сучасності

Готові на Францію

Головний тренер національної команди України Михайло Фоменко оголосив список із 25 гравців, викликаних для підготовки та участі в матчах стадії «плей-оф» ЧС-2014 проти збірної Франції, які відбудуться 15 і 19 листопада. Воротарі: Андрій П’ятов («Шахтар» Донецьк), Максим Коваль («Динамо» Київ), Рустам Худжамов («Іллічівець»). Захисники: В’ячеслав Шевчук, Олександр Кучер, Ярослав Ракицький (усі - «Шахтар»), Євген Хачеріді («Динамо»), Віталій Мандзюк, Артем Федецький (обидва - «Дніпро» Дніпропетровськ). Півзахисники: Олег Гусєв, Андрій Ярмоленко, Роман Безус, Сергій Сидорчук (усі - «Динамо»), Євген Коноплянка, Руслан Ротань (обидва - «Дніпро»), Микола Морозюк («Металург» Донецьк), Тарас Степаненко («Шахтар» Донецьк), Едмар («Металіст»), Денис Дедечко («Ворскла»), Анатолій Тимощук («Зеніт» Санкт-Петербург, Росія), Дмитро Хомченовський («Зоря» Луганськ), Валерій Федорчук («Карпати»). Напааючі: Євген Селезньов, Роман Зозуля (обидва - «Дніпро»), Марко Девіч («Металіст»).

Л

ідером рейтингу став чемпіон світу в п’яти вагових категоріях Фл о й д М е й в е з е р - м ол од ший. За ним йдуть суперчемпіон WBA у найлегшій вазі Ансельмо Морено та суперчемпіон WBA у середній вазі Андре Уорд, – пише ua.korrespondent.net. Також британські експерти включили до рейтингу Теренса Кроуфорда, Гільєрмо Рігондо, Девона Александера, Чеда Доусона, Карлоса Моліну, Бернарда Хопкінса, Річарда Абріля і Мігеля Васкеса. У списку найбільш нудних боксерів сучасності на десятому місці розмістився українець Володимир Кличко, який є чемпіоном WBA/ WBO/ IBF/ IBO у важкій вазі. «Кличкові вдається нокаутувати своїх суперників не стільки через своє бажання зробити свої бої красивими, скільки завдяки своєму сильному удару. Джеб, джеб, клінч, джеб, джеб, клінч, джеб, правий крос, клінч, лівий крюк, клінч, джеб, клінч – і так весь бій, рівним ритмом. Щоб дочекатися нокауту, вам доводиться кілька раундів дивитися на цю монотонну роботу, а радість вам приходить не від того, що ви дочекалися нокауту, а скоріше як полегшення, що бій закінчується», - пишуть експерти, пояснюючи наявність Володимира в рейтингу.

yandex.ru

yandex.ru

Британське видання «The Guardian» склало список найбільш нудних боксерів наших днів.

W

плавання

Відповіді на сканворд №44 (73 )

Кубковий успіх для Комсомольська У Євпаторії завершився Національний Кубок України 2013 року. Плавці з Полтавщини завоювали 5 медалей — дві золоті, дві срібні, одну бронзову. Серед переможців відзначаємо і представницю Комсомольська Марину Надточій.

W

П

ереможцями турніру найвищого національного рівня стали Любомир Лемешко (Полтава), який переміг на 100-метрівці батерфляєм з результатом — 59,92 секунди та Марина Надточій з Комсомольська — на 50-метрівці брасом (32,11 сек.). Як передає sport.pl.ua, взагалі непогано виступили у Кубку країни саме дівчата з Полтавщини, які в окремому заліку у своєму дівочому віці незмінно були серед лідерів, а в загальному кубковому заліку входили до десяток кращих серед жінок: Олександра Конарєва (Комсомольськ) — 6 місце (50 м на спині), 7 місце (100 м на спині), 8 місце (200 м на спині), Анастасія Мєшакова (Комсомольськ) — 7 місце (400 м комплексне плавання), Лілія Ходня (Полтава) — 8 місце (100 м, батерфляй), Марина Надточій (Комсомольськ) — 9 місце (200 м, брас), Оксана Плахотя (Полтава) — 9 місце (400 м, вільний стиль).

W

заява

Україна хоче Олімпіаду

У

Києві на XXVIII Генеральній асамблеї Національного олімпійського комітету було оголошено про подачу заявки України на проведення у Львові Олімпіади-2022. Як повідомляє kp.ua, свої підписи під відповідними документами поставили голова оргкомітету з підготовки та супроводження заявки до МОК, віце-прем’єр-міністр України Олександр Вілкул, президент Національного олімпійського комітету України Сергій Бубка та мер Львова Андрій Садовий. Наша заявка відправлена ​​в Міжнародний олімпійський комітет. Список міст-кандидатів, тобто наших суперників, МОК оголосить у липні 2014 року. А місто-господар буде назване в липні 2015 року. Поки серед конкурентів називають Алмати, Осло, Стокгольм, Мюнхен і Краків.


Четвер 7.11.2013 р. №45 (74) «Український уїкенд»

W

життя

W

15

мандри

24-річний житель Світловодська Роман Воєводін півроку мандрував Азією. Нині, пригадуючи свою подорож, і сам дивується, що проїхав автостопом через 13 країн.

Пішов по світу

Фотощоденник подорожі

W

Жінки Тибету носять пов’язки від пилу

Хлопчик із буйволом купається в Гангу (Індія)

Мандрівник Роман Воєводін у Киргизії

Мандрівний філософ Взагалі, поштовхом для мандрівки було бажання духовного вдосконалення. Роман обрав Індію, бо вважає Схід джерелом мудрості та культури, а Захід, на його думку, - територія практичного втілення ідей. Особливий, чужий менталітет людини Сходу вабив європейця Романа, хотілося пізнати

Учні монастиря неподалік Тибету

інший спосіб життя. Півроку не вистачило, щоб розгадати усі таємниці. Наприклад, чому бідні індійці завжди посміхаються і виглядають щасливими? Можливо, вплив сонячного клімату, переважно вегетаріанського харчування чи просто традиція? Чимало запитань залишилося без відповіді, чимало з’явилося нових. – Подорожуючи Китаєм, м ож н а п о б а ч и т и м е рт в і

ОВЕН

(21.03-20.04). Вы сможете многое успеть, если не будете действовать слишком резко. Возможны конфликты с начальством. В середине недели вероятны большие финансовые потери. Будьте внимательны к близким людям. ТЕЛЕЦ (21.04-21.05). Будьте внимательны при работе с документами - ошибки чреваты потерями. С финансами предвидится небольшой напряг. Друзья помогут поднять вам настроение к концу недели. БЛИЗНЕЦЫ (22.05-21.06). Не отказывайтесь от помощи коллег в начале недели, она окажется очень своевременной. Родительский совет в середине недели поможет решить финансовую проблему. РАК (22.06-23.07). Работа будет на первом месте. От крупных покупок лучше отказаться, неделя грозит большими непредвиденными расходами. Займитесь своим имиджем. ЛЕВ (24.07-23.08). У вас неплохие шансы подняться на новую высоту. Остерегайтесь льстивых и завистливых людей. Не обещайте близким людям то, что вы не в состоянии будете выполнить. ДЕВА (24.08-23.09). Придется как следует потрудиться, эта неделя одна из самых напряженных. Все, что удастся заработать, вы получите какое-то время спустя. В конце недели наступит период романтических отношений.

пустелі, тобто території, загублені виробництвом. Ось чого варті дешеві одноразові китайські товари, це зворотній бік потужного промислового ривка Китаю. К р і м в л а с н и х с п о ст е режень, Романові довелося і спілкуватися з багатьма цікавими людьми. Серед водіїв, які брали «на борт» мандрівника автостопом, був і консул Чехії в Азербайджані,

W

Гороскоп на 11-17 ноября

ВЕСЫ (24.09-23.10). В начале недели все складывается совсем не удачно: скверное настроение, ревность и ссоры с возлюбленными, полное нежелание работать. Но уже к середине недели настроение улучшится и все станет тип-топ. СКОРПИОН (24.10-22.11). Первоначальную значимость на этой неделе имеют дела семейные. Сообща с домашними вы сможете успешно уладить ряд материальных и юридических проблем. СТРЕЛЕЦ (23.11-21.12). В вашей жизни могут случиться перемены, к которым вы совсем не готовы. Случай будет часто вмешиваться в ваши планы, малознакомые люди могут сыграть в вашей жизни значительную роль. КОЗЕРОГ (22.12-20.01). Берегите нервы. Главное - удержать завоеванные в недавнем прошлом позиции, тогда дальнейшее продвижение к намеченной цели пойдет само собой. ВОДОЛЕЙ (21.01-19.02). Период благоприятный для заключения разного рода сделок. Удачны финансовые операции. Не заключайте сделок со своей совестью и все будет в порядке. РЫБЫ (20.02-20.03). Работа, карьера, финансы, любовь - все превосходно. Можете получить выгодное предложение по части бизнеса или повышения зарплаты. В выходные ждите интересных знакомств романтического характера.

Продавчиня на ринку в Душанбе (Таджикистан)

і кримінальний авторитет, і багато, так би мовити, представників інших професій. – Мене іноді запитують: «Мандрівка – це небезпечно?» Я думаю, що виходячи щодня з дому на роботу, ми так само не знаємо, чи повернемося ввечері назад. Тому я не знаю, чи будуть в моєму житті нові подорожі. Лариса Гориславець

персонаж

Бендер у Кременчуці На вул. Леніна відкрили пам’ятник головному героєві романів Іллі Ільфа та Євгена Петрова «Дванадцять стільців» і «Золоте теля» «великому комбінатору», «ідейному борцю за грошові знаки» - Остапу Бендеру.

Я

к розповів журналістам, у п ’я т н и ц ю с к у л ь птор Ельданіз Гурбінов, пам’ятник виготовлений із бронзи – це стілець з написом «Голодному дитинству в Кременчуці», а поруч палить Остап Бендер. Про це пише news.mail.ru. «Першого свого Остапа Бендера я виготовив для Харкова – він стоїть біля ресторану «Ріо-деЖанейро». Після його виготовлення мені подарували путівку в Ріо. Це була моя мрія. Я привіз звідти горіх і зараз замурував у стілець пам’ятника. Для того, щоб мрії збувалися, необхідно посидіти на стільці», - сказав скульптор. Н а в и г о т о в л е н н я Фраза Бендера з оповідання пам’ятника пішло близь- «Золоте теля»: «Я бедный студент, ко 2 місяців. Разом з тим, я заочник... Нищее детство в представники міської Кременчуге! Дядя грудью меня влади, які взяли участь у вскормил!» відкритті, вважають, що в місті повинен з’явитися ще пам’ятник співакові Леоніду Утьосову. Він починав свою кар’єру в Кременчуці. yandex.ru

Роман Воєводін – вже досвідчений мандрівник. Подорожує з того часу, як виповнилося 18 років. Спершу освоїв рідні простори – Крим та терени України, а потім подався далі. Зокрема, нинішнє життя Романа можна назвати подорожжю: вчиться у Львові на мистецтвознавця, жив у Києві, періодично працював у деяких містах. А 2 листопада у Кременчуці у культурноосвітньому центрі «Говінда» пройшла зустріч мандрівника із усіма бажаючими послухати розповіді про далекі краї та переглянути фото. Цікаво, що фотографії Романа Воєводіна – здебільшого сюжетні знімки, Роман частіше фотографує людей, і на це має своє пояснення: – Перед мандрівником відкривається прекрасний світ, але який сенс в тому, аби фіксувати на камеру гори, що стояли тисячу років до нас і прикрашатимуть землю стільки ж? Порівняно з ними, наше життя – лиш мить. Мені цікаві люди, їх ж и т тя , щ од е н н і т у р б от и , емоції… Це безліч нових світів, які відкриває для себе мандрівник. Дізнаєшся багато цікавого не лише про інших, а й про самого себе.


16 W

ГлянеЦь

W W

дрег-рейсінг

Четвер 7.11.2013 р. №45 (74) «Український уїкенд»

солодке життя

Шоколадна сукня У Франції пройшов міжнародний Салон шоколаду. Однією з головних подій фестивалю є дефіле суконь із шоколаду.

Ш

околадний сектор французької економіки відрізняється високими показниками. На день кожна французька дитина з’їдає 12 грамів шоколаду, а дорослий – сім. Під час салону відбувся конкурс на звання Найкращого шоколадног о м а й ст р а . Переможцем став італієць. Своїми шоколадними скульптурами, праліне, десертами і тортами кондитер з Мілана Давіде Комаскі перевершив усіх інших учасників міжнародних шоколадних змагань.

автогонщики закрили сезон 2 листопада у Комсомольську автогонщики Кременчука і Комсомольська провели закриття сезону. Захід виявився дуже цікавим. Взяти участь могли усі бажаючі. Змагання включали прискорення на 402,5 метра, конкурс із міні-слалому, цікаві трюки на мотоциклах.

Б

рали участь 8 авто в атмосфері та 4 в турбо класі. У кожному заїзді робили по три старти, для взяття заїзду учасник повинен був виграти два старти (навіть у разі нічиї в одному зі стартів). Той, хто програв два заїзди, виходив зі змагань. Якщо в турбо класі розклад сил був відомий одразу, то в атмосфері розігралася неабияка боротьба між BMW e30 і Honda Accord. Спочатку учасники зіткнулися у другому турі верхньої сітки, де перемогла Honda, але учасник на BMW не здавався і, пройшовши через всю нижню сітку, вийшов у фінал. Після дуже напруженої боротьби: авто то приїжджали ніс в ніс, то фольстартували одночасно, - все ж перемогла Honda, оскільки водій BMW знову зробив фольстарт. Наприкінці заходу всіх присутніх здивував і розвеселив хлопець на тріал велобайку, який легко перестрибував через лежачу на асфальті дівчину. Усі переможці змагань отримали оригінальні подарунки. Організаторами виступили Koms Club Drivers, Kremendrive, XMmotorsport и AvtoInstallCentre.

W

результати змагань: клас атмосфера 1. Сухина А. Honda Accord 2. Шехет А. BMW e30 3. Кроленко А. Ваз 2108

У

Німеччині завершився щорічний чемпіонат вусанів і бороданів. Журі конкурсу визначало, хто з учасників має найбільш пишну, оригінальну, красиву і головне – природну рослинність на обличчі. У змаганні взяли участь красені з 20 країн, більше 300 осіб, – пише ua.korrespondent.net. Володарі видатних борід і вусів змагалися у 18 категоріях, серед них: «англійські вуса», «імперські вуса», «еспаньйолка», «вуса в стилі Далі», «природна борода», «найкраща укладка» та інші.

гігант

Високі ідеали

В

лада НьюЙ о р к а схвалила будівництво колеса огляду на СтейтенАйленді, яке має стати найбільшим у світі близько 190,5 метра. Звідти буде відкриватися вид на Статую Свободи, Нью-Йоркську бухту і Манхеттен, – пише ua.korrespondent.net. Відкриття заплановане на 2016 рік. Вартість спорудження оцінюється у 320 мільйонів доларів. Одна поїздка на колесі огляду триватиме близько 40 хвилин і коштуватиме від 15 до 30 доларів. За проектом, одночасно в 36 кабінах гігантського колеса зможуть перебувати понад 1,4 тисячі осіб.

У

Китаї випускають брелки для ключів із живими черепахами. Це маленький пластиковий резервувар, а всередині – мініатюрна черепашка (іноді риба або жаба), - повідомляє zooclub.ru. Продавці стверджують, що тварина може прожити одиндва місяці, але експерти вважають, що запасу повітря у герментичній упаковці вистачить максимум на добу. Товар користується попитом, але дехто купує брелки спеціально для того, аби випустити живу істоту на волю.

слалом 1. Власенко Я. «Таврія» 2. Завалій Є. Honda accord 3. Вовненко Я. Daewoo Lanos

вусатий подіум

W

додумалися

Жива іграшка

клас турбо 1. Ковальчук М. Mitsubishi Evo 8 2. Шишмаков Е. Mitsubishi Evo 9 3. Суботин А. Mazda 3 mps

Конкурс краси серед бороданів

W

W

Miss WeekEnd

Конкурс краси «Miss WeekEnd» має мінімум правил та стандартів, і є беззаперечною окрасою нашої газети. Головна умова конкурсу – гарненькі дівчата та жінки. Фото надсилайте на скриньку газети weekеnd-krem@mail.ru, з відповідним позначенням на листі: конкурс «Miss WeekEnd».

мрія

Школа перетворилася на казковий палац

усі гарні дівчата на сайті weekend-ua.com

З

вичайна школа для дітей розмістилася у казковому палаці. Буденну будівлю реконструювали за особливим проектом в Йошкар-Олі, - пише sdelanounas.ru. Ініціатива належить бізнесмену Сергію Мамаєву, який зробив це для своєї дружини – учительки.

Обов’язково вкажіть ПІБ, вік, місце проживання, моб. телефон.

Анна Пояркова м. комсомольськ

W

Серія КВ №20133-9933ПР від 25.07.2013 р. Засновник: Товариство з обмеженою відповідальністю «Інформаційне агентство «Уікенд» Друк: ПП «СТПРЕС», 50025. м. Кривий Ріг, вул. Окружна, 12.

усі фото попереднього конкурсу «коса-дівоча краса» не втрачають своєї сили та стають лауреатами «Miss WeekEnd».

Газета «Український уїкенд»

Обсяг: 4 друковані аркуші. Наклад 50000 екз. Порядковий номер випуску: №45 (74). Підписано до друку: 6.11.2013 р. Видавець – ТОВ «Інформаційне агентство «Уікенд», 01103, м. Київ, вул. Підвисоцького, буд. 10/10, оф. 60. Адреса редакції: 01103, м. Київ, вул. Підвисоцького, буд. 10/10, оф. 60. E-mail: weekеnd-krem@mail.ru Сайт: www.weekend-ua.com, а/с 13 (Кременчук, вул. Красіна 61/52).

WeekEND_45_2013