Page 1

Р ЕК ЛАМ Н И Й В І Д Д І Л: (096) 359-53-27, (066) 893-31-78

ÊÐÅÄÈÒÈ

çà íàéêðàùèìè óìîâàìè!

ïðèâàòíà ïîçèêà

ï³ä çàñòàâó ìàéíà

W

+38 (097) 216 36 72, +38 (066) 726 11 16

ÒÂ²É ÓÊÐÀ¯ÍÑÜÊÈÉ Ó¯Ê-ÅÍÄ

×åòâåð 28.11.2013 ð. ¹48 (77)

Євромайдан-2013

1 грн.

8

стор.

(0536)70-43-98

Вартість газети

+38 (097) 216 36 72, +38 (066) 726 11 16

Гаряча телефонна лінія

Шановні випускники 9-х, 11-х класів та їх батьки! Педагогічний колектив Вищого професійного училища № 7 м. Кременчука 30 листопада 2013 року о 10:00 запрошує вас на День відкритих дверей. Ви ознайомитеся з училищем та цікавими професіями, умовами набору і навчання, педагогічними працівниками, матеріальнотехнічною базою, здійсните пізнавальну екскурсію училищем, отримаєте відповіді на свої запитання. Приходьте разом із батьками, друзями та однокласниками! Ви матимете змогу написати заяву про вступ до училища. Наша адреса: м. Кременчук, вул. Московська, 14, проїзд тролейбусом №1, маршрутним таксі №16, №16 а, №16 б, №3-В до зупинки «Автопарк» №30 до зупинки «ВПУ №7». ТЕЛ. Д ЛЯ ДОВІДОК: (05366) 5-11-21, 5-11-19. САЙТ: WWW.MODEL.POLTAVA.UA ЧЕКАЄМО НА ВАС!

Учителька постраждала через зауваження, яке зробила 15-річній школярці. Спочатку «провчити» педагога прийшов батько дівчини разом із головою сільради, потім доєдналася мати. Учительці зламали щелепу, а її позов до кривдників зараз розглядає суд.

стор.

БАТЬКИ ПОБИЛИ ВЧИТЕЛЬКУ НА ОЧАХ У ДІТЕЙ

Требуется водитель категории Д. Место работы Глобинский район. Тел.: 0977081843.

ÎÔÎÐÌÈ ÏÅÐÅÄÏËÀÒÓ -

15

³ ãàðàíòîâàíî ÷èòàé óëþáëåíèé «WEEKEND» ó ñåáå âäîìà. Íàéá³ëüøà ñîö³àëüíà ãàçåòà, íàéâèã³äí³øà ö³íà.

Ïðî äåòàë³ ä³çíàâàéòåñÿ çà òåë. 70-43-98.

Передплатний індекс 68669 ПІДПИСКА У ВІДДІЛЕННЯХ «УКРПОШТИ»

«КЛАС»

Навчальний центр

англійська мова німецька мова

французька мова італійська мова

Тел.: (096) 099-46-50, 76-08-24 Кременчук, вул. Петровського, 101

ПОНЕДІЛОК 2.12

ВІВТОРОК 3.12

СЕРЕДА 4.12

ЧЕТВЕР 5.12

П’ЯТНИЦЯ 6.12

СУБОТА 7.12

НЕДІЛЯ 8.12

0...+2

-4...-2

-5...0

-1... +2

-1...+5

+1...+5

-3...+2


W

W

МІСТО W

кременЧук

Зимові канікули для школярів

О

станній день занять у школі – п’ятниця, 27 грудня. А новий семестр учні розпочнуть у понеділок, 13 січня. Про це повідомив начальник Управління освіти Кременчука Геннадій Москалик.

Управителі житла платитимуть штрафи з чужої кишені

М

yandex.ru

ер Кременчука Олег Бабаєв налаштований карати штрафами управляючі компанії, якщо буде виявлено недоліки. Наприклад, за погано прибрану територію. Мер запропонував начальнику відділу благоустрою Сергію Гарифову розробити систему штрафів. У свою чергу, директор управляючої компанії «Добробит» Наталія Мирна зазначила, що вимагатиме якості робіт (або штрафу) від підрядників, тобто, від фірм, де штатними працівниками є двірники. А начальник управляючої компанії «Житлорембудсервіс» Олександр Бондаренко нагадав, що двірників не вистачає: «Бажаючі спробувати приходять, два дні відпрацюють – і йдуть геть. Робота на холоді, на вітру, хворіють часто, тому і не хочуть…» Який спосіб обере міська влада, щоб контролювати якість прибирання? Якщо система штрафів щодо управителів діятиме, то вона може обернутися проти споживачів, адже управляючі компанії платитимуть штрафи з коштів, отриманих від споживачів за утримання житла.

Органи влади та надавачі послуг стали доступнішими

Н

ещодавно у Кременчуцькій мерії почав роботу Центр надання адміністративних послуг. Керівництво Центру звертає увагу, що графік роботи максимально зручний для громадян. Режим роботи: • понеділок, середа – з 08:00 до 17:15 • вівторок, четвер – з 08:00 до 20:00 • п’ятниця – з 08:00 до 16:00 • субота – з 08:00 до 15:00 Тел.: 30176, 31135, факс - 30083. Е-mail: cnap@kremen.gov.ua

W

необережність

Спустилася на простирадлі

24

л и сто п а д а , бл и зь ко 2-ї години ночі, з приймального відділення міської лікарні до міліції міста Кременчук надійшло повідомлення про госпіталізацію 16-річної дівчини, у якої медики виявили чисельні травми, характерні при падінні з висоти. Як повідомляє mvs.gov. ua, у ході слідчо-оперативних заходів, правоохоронці з’ясували, що студентка одного з професійних училищ Кременчука намагалася спуститися з вікна четвертого поверху гуртожитку по простирадлах, але між другим та першим поверхами не втрималася і впала. Медики визначили попередній діагноз: закрита черепна мозкова травма, струс головного мозку, перелом променевої кістки та відділу хребта. На даний час дівчина перебуває на лікуванні в травматологічному відділенні лікарні.

W

протистояння

Телекомпанія «Візит» отримала двійника Родина Мельників, якій належить приватна телекомпанія «Візит», втратила корпоративні права. Кременчуцька міська влада домоглася, щоб створене 20 років тому комунальне телебачення знову належало громаді. Але ситуація курйозна: наразі в ефірі можуть працювати і приватний «Візит», і комунальний. 25 листопада Полтавський апеляційний суд визнав, що 100% корпоративних прав телекомпанії «Візит» н а л еж а т ь к о м у н а л ь н о м у підприємству «Кременчуцька телерадіокомпанія», тобто громаді. Цю новину озвучив на сесії міськради 26 листопада мер Олег Бабаєв, який раніше обіцяв повернути місту «прихватизовану» у 90-ті роки телекомпанію «Візит». Нагадаємо, «Візит» був створений як комунальне телебачення, а потім відійшов у приватну власність родині Мельників. Те п е р , з а р і ш е н н я м Апеляційного суду Полтавської області, приватна телекомпанія «Візит» повинна передати майнові права комунальному підприємству «Кременчуцька міська телерадіокомпанія». 26 листопада депутати Кременчуцької міськради відреагували на рішення суду, хоча самого документу не бачили. Питання про «Візит» увійшло до порядку денного і за нього проголосувало 38 депутатів з 51, які були присутні у залі. Зокрема, йшлося про затвердження статуту Малого колективного підприємства «Візит» у новій редакції і про кадрову ротацію: звільнення директора Олександра Мельника та призначення нового керівника – Ірини Кожарської, яка працювала на «Візиті», а останнім місцем її роботи було «Відкрите радіо». Олег Бабаєв прокоментував, що депутати звільнили

напад

За водія – до в’язниці

К

ременчуцький районний суд виніс покарання двом чоловікам, які вчинили замах на вбивство місцевого таксиста. Одного з нападників, взявши до уваги те, що він був раніше судимий за подібний злочин, суд покарав на 14 років позбавлення волі з урахуванням попереднього терміну позбавлення волі. Інший нападник проведе за гратами 12 років, – повідомляє news.mail.ru. Крім того, за рішенням суду в обох підсудних буде конфісковано майно. Також обоєсолідарно повинні заплатити потерпілому 250 тисяч гривень моральної шкоди, а також 5664 гривень, які він витратив на лікування. У прес-службі Кременчуцької міліції нагадали, що ще наприкінці червня до міліції Кременчуцького району надійшло звернення від 25-річного таксиста про те, що виконуючи замовлення в одному із сіл Кременчуцького району, двоє невідомих чоловіків заподіяли йому тілесні ушкодження у вигляді ножового поранення в області шиї і заволоділи його автомобілем «Део». Негайно за фактом було відкрито кримінальне провадження та розпочато всі необхідні оперативно-слідчі дії. Протягом тижня правоохоронці райвідділу розслідували обставини скоєного і з’ясували, що причетними можуть бути місцеві хлопці 26 і 25 років. Уже через деякий час міліціонери затримали одного з фігурантів злочину. У ході слідства одному з нападників було обрано запобіжний захід взяття під варту, інший перебував під домашнім арештом. Дана справа в Кременчуцькому районному суді розглядалася протягом тижня і нещодавно підсудні отримали покарання.

Олександра Мельника, бо він втратив довіру. Про повноваження нового керівника Ірини Кожарської мер поки мовчить.

Він вказує, що необхідно провести фінансову ревізію. У мерії сподіваються, що Олександр Мельник прийде на діалог і міська влада спільно із підприємцем вирішить стратегію передачі майнових прав. Проте, не варто забувати, що родина Мельників може оскаржити рішення суду. Про це зауважив і Олег Бабаєв. Але він налаштований рішуче діяти і далі: міський голова неодноразово наголосив, що Олександр Мельник «вкрав міське майно, незаконно користувався ним та отримував прибуток». Тож мер планує звернутися до міліції із заявою про незаконну приватизацію.

Темна справа приватизації Депутат Віктор Бугайчук виступив на захист підприємців Мельників. Аргументував за допомогою фактів та емоцій. По-перше, вказав: рішення про МКП «Візит» депутатам надали за 5 хвилин до початку сесії і воно не пройшло обговорення на комісіях. По-друге, Бугайчук називає рейдерством повернення «Візиту» у комунальну власність і порівнює з розкуркуленням та Голодомором. – Ви подумайте, який ящик Пандори нам пропонують відкрити? Якщо ми почнемо аналізовувати питання приватизації, це буде нова революція. Ви хочете узаконити рейдерський захват? Хто буде наступним? Чим ви відрізняєтеся від більшовиків, які під час Голодомору забирали у людей останнє зерно? Я першим піду захищати Мельника як приватного підприємця, - проголосив Віктор Бугайчук. Крім нього, на захист приватного «Візиту» прозвучало кілька вигуків із залу про потребу повернути у власність міста центральний ринок та м’ясокомбінат.

{

Мер Кременчука пообіцяв, що комунальний «Візит» буде безкоштовним для ветеранів та інвалідів війни, а ті, хто має пільги, зможуть ними скористатися.

W

рішення

Окремо від країни містечко хоче до Євросоюзу

В

лада українського міста Рава-Руська, розташованого біля кордону з Польщею, офіційно звернулася до Європейського Союзу і урядів країн, що входять до нього, з проханням підписати угоду про асоціацію з ЄС. Як розповіла мер міста Ірина Верещук, можливість подати таке звернення надає їм Європейська хартія про місцеве самоврядування. Як пише ua.korrespondent.net, за її словами, жителі міста не підтримують, не визнають і не будуть підкорятися рішенню уряду про призупинення процесу євроінтеграції. Як запевняє мер, багато жителів Рави-Руської, населення якої складає близько п’яти тисяч осіб, вже підписали звернення до ЄС.

W

yandex.ru

2

Четвер 28.11.2013 р. №48 (77) «Український уїкенд»

нерухомість

Через 2-3 роки квартири подешевшають

П

ротягом 2-3 років в Україні продовжиться стагнація ринку нерухомості. Як повідомляють «Харківські н о в и н и » , ж и тл о м оже в п а ст и в ц і н і д о 1 5 % . За словами президента Союзу фахівців з нерухомості Олександра Рубанова, ціни падатимуть через неплатоспроможність українців. Також може вплинути і євроінтеграція: знизяться в ціні імпортні будматеаріали, на будівництва залучатимуться європейські будівельники, якщо буде сприятливим інвестиційний клімат. А на думку голови правління Ріелторської палати України Віктора Несіна, квартири можуть подешевшати на 15% вже наступного року. А якщо і не подешевшають, то в ціні вже точно не виростуть.


Четвер 28.11.2013 р. №48 (77) «Український уїкенд»

W

суспільство

W

W

освіта

Заїмо гастрит чіпсами Недивлячись на біль Максим С. , учень 6-го класу Комсомольська, давно хворіє на гастрит. Лікарем йому приписана дієта, якої він повинен дотримуватися. У хлопця були приступи гострого болю, декілька разів навіть викликали швидку. Та, недивлячись на це, він частенько купує на кишенькові гроші в магазині чіпси та сухарики, які йому категорично заборонені. - На великій перерві до класу зайти не можна – стійкий запах чіпсів забиває подих, розповідає класний керівник Максима. – Діти постійно купують кока-колу, сухарики та інші шкідливі продукти. Я проводила декілька бесід про те, що вони шкодять своєму здоров’ю, але все марно. Якщо батькам байдуже, то я сама навряд чи зможу щось зробити.

Лише 11,5% Результати медичного огляду школярів вражають. Так, на прикладі ЗОШ № 6 міста Комсомольська можна побачити, що серед 809 учнів, які пройшли поглиблений медогляд у 2013 році, лише 97 дітей виявлено здоровими. Це всього 11,5%! Такі дані оприлюднила директор школи Віра Миколаївна Усатенко на спільному засіданні ш к і л ь н о г о б а т ь к і в с ь ко г о комітету та ради школи. Найбільше виявлено захворювань кістково-м’язової

W

системи (191), органів кровообігу (150) та органів травлення (115). Також слабкими виявлені органи дихання, очі, нервова та ендокринна системи. Цифри останніх трьох років відрізняються не набагато. Але якщо провести порівняння з даними 2006 року, то стає моторошно. Рік 2006 2013 Діти, які пройшли 710 809 медогляд Із них: здорові 169 97 ті, у кого є 541 712 захворювання Розподіл дітей по групам здоров’я Основна 499 131 Підготовча 173 657

Навантаження не витримують - Що сказати, ситуація не вселяє оптимізму, - говорить у своєму зверненні до батьків директор ЗОШ № 6 Віра Усатенко. - Діти хворіють все більше і частіше. Є багато факторів, що впливають на їх здоров’я: екологія, харчування, виховання, спосіб ж и т тя , п р и к л а д б а т ь к і в , спадковість та інше. На щось ми вже не зможемо вплинути, наприклад, екологія. Але ось те, що в наших силах, ми зобов’язані зробити. На жаль, поодинці працівники нашої школи не зможуть нічого вдіяти, а батьки нас не чують

народна трибуна

і не підтримують. Ми на кожних батьківських зборах, конференціях, засіданнях просимо не давати дітям кишенькових грошей. Пропонуємо купити абонемент у шкільній їдальні, щоб дитина щодня їла свіжоприготовану їжу. Але діти йдуть в магазини і купують кока-колу, чіпси, сухарики, енергетичні напої. Звідки бути хорошому здоров’ю? Серед школярів, які перебувають в основній групі на уроці фізкультури, не всі можуть виконати навіть простенький норматив. Елементарні естафети даються їм дуже важко, виникають задишка, біль у боку, вони швидко втомлюються. - Зараз у дворах майже немає дітей, а це означає, що вони сидять біля комп’ютера а б о т ел е в і з о р а , - г о в о -

рить вчитель фізкультури ЗОШ №6 Тетяна Кобеляцька. - Я пам’ятаю, років 15 тому в класі було 3-4 учні, які звільнилися від занять. Зараз же тільки 3-4 здорових школяра, котрі можуть займатися повноцінно. Сучасні діти не приховують: спорт і активний відпочинок у них не в пошані. Також педагоги зазначають, що на здоров’ї дітей також відбивається велике розумове навантаження. Шкільна програма з кожним роком ускладнюється, а діти до цього не готові. У деяких школах вчителі намагаються допомогти учням – ставлять уроки парними, щоб хоч якось полегшити ситуацію. Усе ж таки і книжок менше нести, і домашнього завдання не на 7 уроків вчити, а лише на 4-5. Ліза Майська

W

фінанси

Відмовилися від ризиків? yandex.ru

За останні сім років здоров’я школярів надзвичайно погіршилося. Вони все менше рухаються, а все більше вживають шкідливих продуктів. При цьому шкільна програма з кожним роком стає складнішою і більш інтенсивною.

3

Фінансові ризики України відчутно впали завдяки відмові від укладення Угоди про Асоціацію з Брюсселем, - випливає з аналізу агентства «Bloomberg», – пише ua.korrespondent.net. Аналітики агентства прямо пов’язують поліпшення ситуації з очікуваннями інвесторів у зв’язку з імовірною фінансовою допомогою, яку Київ отримає від Москви в обмін на відмову від «євроінтеграційного»​​ вектора. За інформацією «Bloomberg», Україна повинна у найближчі два роки витратити 15 млрд. доларів на обслуговування держборгу. «Деякі інвестори сподіваються на велику фінансову допомогу від Росії, кредити і дешевий газ. Таким чином, Україна буде нагадувати незабаром Білорусь – не найкращий приклад демократії. Але завдяки доступу до російського фінансування знижується тривога дефолту і фінансових ризиків» - прокоментував цю ситуацію лондонський економіст Тімоті Еш. Аналітики відзначають, що після новин про зміну зовнішньополітичного курсу України гривня посилилася і до долара, і до євро. « П і д пи са ння у год и з ЄС призвело б до різкого загострення торговельних зв’язків з Росією. . . Нинішній крок у найближчій перспективі знімає загрозу дефолту», - пояснив Регі Шательє, лондонський стратег «Societe Generale».

санкції

Як ви ставитесь до «Євромайданів» в Україні? – Цілком підтримую. Я за Євросоюз, бо діти хочуть до Європи і це вже їхній, а не наш вибір. Росія – ненадійний партнер. Ця імперія завжди давила Україну і зараз робить те ж саме.

Тетяна, пенсіонер: – Треба йти до Європи, але слід підготуватися, а не ходити на мітинги. Треба підняти економіку, дотягнути країну до євростандартів власними силами. Бо зараз ми лише дратуємо Росію, яка тисне на нас економічно.

Павло, торговий агент: – «Євромайдани» не мають сенсу. Усе вже давно вирішено «у верхах». Україні не варто сподіватися на сторонню допомогу ні з боку Росії, ні від Європи. Маємо жити власним розумом і ні до кого не приєднуватися.

yandex.ru

Микола, пенсіонер:

Верховна Рада посилила покарання за п’яну їзду За внесення змін до статті 130 Кодексу про адміністративні правопорушення проголосувала більшість народних обранців.

Т

епер водієві, який попався даішникам у стані алкогольного, наркотичного сп’яніння, під дією лікарських препаратів або відмовився проходити медобстеження, загрожує штраф від 3 400 до 5 950 грн. (до цього було 2 550-3 400 грн.). Також водія можуть арештувати на 7-10 діб або позбавити права керування транспортним засобом строком від 1 до 2 років. Як пише auto.mail.ru, за повторне порушення даного пункту правил протягом року водіїв покарають позбавленням прав від 2 до 3 років з вилученням транспортного засобу, а також застосують адміністративний арешт на строк від 10 до 15 діб. Ті водії, які попадуться більше двох разів на рік, позбудуться прав на 10 років або отримають адмінарешт.


4 W

влада і ГроМада гаманець

Зарплата зросла на 22 грн.

С

ередня зарплата в Україні у жовтні 2013 зросла, порівняно з вереснем, на 22 грн. (0,01%) - до 3283 грн., проте залишається все ще нижчою за рівень середньої зарплати штатного працівника в Україні у серпні (3304 грн.), говориться у повідомленні Державної служби статистики України, - пише УНІАН. Згідно з даними Держстату, середній рівень зарплати в промисловості у жовтні склав 3 836 грн. (проти 3784 грн. у вересні). Найбільший рівень зарплат зафіксований в авіатранспорті 10 222 грн. (проти 11 тис. грн. у вересні) та фінансово-страхової діяльності – 6240 грн. (проти 6045 грн. у вересні). Найнижчий рівень зарплат – у сфері поштового зв’язку та кур’єрської діяльності – 1973 грн. (проти 1877 грн. у вересні). Зарплати вищі за середній рівень також з а ф і к со в а н і у с ф е р і транспорту – 4127 грн., інформації та телекомунікацій - 4515 грн., науково-технічної діяльності – 4477 грн. і держуправлінні – 3705 грн. Середня зарплата лікарів і вчителів традиційно виявилася нижчою за середній рівень – 2334 грн. (проти 2362 грн. у вересні) і 2 616 грн. (проти 2 730 грн. у вересні) відповідно.

комуналка

Безробітний відсудив гуртожиток у ГЗК Спроба витребувати через суд плату за гуртожиток з безробітного Євгена Тирвирова не вдалася. Комсомольська міська Феміда встановила, що права Полтавського ГЗК на цей п’ятиповерховий будинок більше ніж спірні, тому права брати плату теж немає. А значить, у мешканців з’явилася надія нарешті приватизувати свої кімнати у гуртожитку по вулиці Строни, 25. Захищаючи свої права люди борються з беззаконням олігархів.

Суперечка про право Позов Полтавського ГЗК з вимогою стягнути плату за проживання в гуртожитку по вулиці Строни, 25 з безробітного Євгена Тирвирова, до речі, звільненого з підприємства компанії «Феррекспо», суд не задовольнив. У ході розгляду безробітний документально довів, що гуртожиток було незаконно включено до складу майнового комплексу комбінату, а потім разом з ним перейшов до компанії «Феррекспо». Незаконна схема діяла, поки люди не стали на свій захист. Мовчати вони більше не мають наміру. У компанії «Феррекспо» стверджували, що Тирвиров повинен їм заплатити, оскільки проживає в гуртожитку і користується комунальними послугами. Але суд постановив – якщо є спір стосовно самого права власності на цей гуртожиток, то спочатку потрібно його вирішити, а тільки потім брати з людей гроші.

Заплати подвійно! Сам Євген Тирвиров дуже хотів, щоб справа потрапила

материнство

до суду, де б з’ясувалися усі обставини беззаконня, і мешканцям гуртожитку допомогли б отримати право приватизувати свої кімнати. Цього вони були позбавлені в результаті «передачі» будинку у власність «Феррекспо». Дії чиновників компанії взагалі виявилися підозрілими. У суді встановили, що з Євгенія Тирвирова хочуть стягнути плату за кімнату... двічі! Тоді із зали суду юрист «Феррекспо» тут же передзвонила в бухгалтерію, уточнила суму і попросила суд зменшити розмір боргу вдвічі. «Помилка» виявилася немаленькою. З безробітної людини вимагали дві тисячі гривень замість однієї! Ось такі «розрахунки» в компанії.

Останні бездомні Несподіване для «Феррекспо», але не для людей, рішення суду відкрило нові можливості для найбезправніших жителів Комсомольська. Мешканці гуртожитку по вулиці Строни, 25 – єдині в місті, хто не отримав законного права приватизувати житло в будинках, побудованих за часів СРСР. Замість поліпшення житлових

W

умов, мешканці останнього в місті гуртожитку змушені підписувати договір на проживання, де їм заборонено одружуватися і народжувати дітей. Тих, хто ослухається, «Феррекспо» просто виставить на вулицю. Тепер городяни можуть все змінити на свою користь. Вони твердо мають намір захистити себе, свої сім’ї і законне право власності, яке потоптали в компанії олігарха. Виграний суд – лише початок шляху.

Люди і влада Суд оголосив, що право власності на цей гуртожиток повинен пред’явити

міськвиконком Комсомольська та відстояти це право в суді. Він є правон а ст у п н и ко м д е р жст р у ктур часів СРСР, і за законом мав забрати цей гуртожиток у комунальну власність міста ще в 1994 році. Однак п р ав а зм уси т и в и кон ком боротися за права городян у суду немає. Виходить, що для влади настав «момент і ст и н и » : з в а ж а т ьс я в о н и захистити права людей на приватизацію або забудуть про городян, які їх вибрали, та відступлять перед справжнім своїм авторитетом - «Феррекспо».

Общага для махінацій Гуртожиток по вулиці Строни, 25 - бастіон фальсифікацій на виборах у Комсомольську. Тут прописано значно більше людей, ніж проживає фактично. До слова, зараз, в епоху передвиборчого затишшя, тут уже зафіксовано близько 150 «мертвих душ». Випускати такий інструмент впливу на політичну ситуацію в місті зі своїх рук «Феррекспо» явно не бажає.

фраза

yandex.ru

W

W

W

Четвер 28.11.2013 р. №48 (77) «Український уїкенд»

Сергій Куюн, директор «Консалтингової групи А-95», про ріст продажу нелегального пального:

Декретну відпустку зарахують до страхового стажу Молоді мами отримали хоч і невеликий, але привід для радості: тепер 3 роки відпустки по догляду за дитиною зараховуватимуть до страхового стажу жінок.

Т

акий законопроект прийняла українська Верховна Рада. З практичної точки зору – це збільшення виплат для матерів за лікарняними. Як повідомляє news.mail.ru, наприклад, якщо сьогодні жінка з 5-річним страховим стажем роботи і побувала в декреті може розраховувати лише на 60 % зарплати в разі хвороби, то в найближчому майбутньому до цих 5 років додасться ще 3 декретних – виплати будуть 100-відсоткові.

– З початку року виробництво бензину в Україні знизилося на 43%, а дизпалива – на 37%. При цьому імпорт теж скоротився. Але попит на бензин не впав. Іншими словами, менше їздити не стали, тоді як поставки на ринок нафтопродуктів різко впали. Нонсенс. Тож ключова проблема українського паливного ринку – підвищена доля тіньових поставок, яка за результатами року сягне 25%. ukrchem.dp.ua

Володимир Путін, Президент Росії:

– «Південний потік» з’єднає по дну Чорного моря багаті родовища російського газу з основними ринками Південно-Східної Європи. Таким чином будуть забезпечені надійні поставки палива європейським споживачам без транзитних ризиків. Нагадаємо, «Південний потік» - це спільний російсько-німецькофранцузькоіталійський проект для зниження залежності від транзитних країн – України і Туреччини. За повідомленням УНІАН

Андрій Оністрат, голова правління банку «Національний кредит», про надзвичайно велику кількість банків в Україні:

- Для України нормальна кількість банків – це 50-60 (наразі ліцензію про банківську діяльність мають 180 установ). Я б обмежив відкриття нових банків. Чисельність населення України падає, а нові банки відкриваються. Банкір прогнозує, що іноземні банки покидатимуть український ринок, крім російських. За повідомленням УНІАН

Гжегош Гайда, керівник проекту «Енергоефективність у житловому секторі» Міжнародної фінансової корпорації, про тарифи за утримання житла:

– Люди найчастіше не знають, за що вони платять. Я не кажу за плат у з а ел е кт р и к у чи воду, де стоять лічильник. Я маю на увазі прибирання території, утрим а н н я б у д и н к у. Незрозумілі тарифи від незрозумілих компаній, яких ми не обирали, а вони були нав’язані нам чиновником із міської адміністрації. economics.lb.ua


Четвер 28.11.2013 р. №48 (77) «Український уїкенд»

W

резонанс

W

W

депресія

900 – на звільнення! Т

В yandex.ru

Приховане безробіття

Калим із зарплати Приїжджі стали активними конкурентами місцевим жителям, які хочуть влаштуватися на комбінат. Коли немає місць у гуртожитку, приїжджі орендують квартири на двох-трьох, а зі своєї зарплати. . . відраховують гроші тим, хто їх сюди влаштував. Хочеш працювати – плати калим із зарплати. Що й казати - «досягнення виробництва саме на благо людей». Мільйонні прибутки олігарха стають більш зрозумілими, коли розкриваються ось такі методи їх накопичення. Як нам розповів Віктор, який працює на одному з дочірніх підприємств «Феррекспо», родом він з Кіровоградської області, де роботи немає навіть за 1000 гривень. Тут, після сплати хабарів, на руки залишається 2500. Чоловік працює за контрактом. Причому, господарі підприємства три-

W

W

мають людей у ​​с траху і постійно змінюють термін, коли контракт закінчиться. Повинен був виїхати у жовтні, але його потішили – працювати буде до січня. Взагалі дешева робоча сила із сусідньої області – альтернатива, якою олігархи залякують місцевих робітників з 2010 року. Саме під час страйку в кар’єрі 2010 року, сюди вперше приїхали «штрейкбрехери» - водії великих вантажівок, з Кривого Рогу. Тому комсомольчанам лише залишалося погодитися на ті умови праці, які їм диктували у «Феррекспо». Чи можна назвати це соціально відповідальним бізнесом? Навряд. Підприємства «Феррекспо», усі ці ГЗК, стоять на землі, що належить місту і району. Тобто, жителі Комсомольська та Кременчуцького району, мають повне право на повноцінну роботу з високою зарплатою. Вони в першу чергу повинні бути працевлаштовані. Це і є справжній розвиток регіону,

соціальна стабільність, а не викачка грошей і корисних копалин заради єдиної мети – власної вигоди господарів компанії «Феррекспо».

Підміна понять Світова економічна криза також вплинула на безробіття. Зараз «не при справах» залишаються офісні працівники, послугами яких можна знехтувати, коли грошей у фірми стало менше. Але світові тенденції в Україні завжди мають особливий відтінок. У наказі про оптимізацію роботи структур «Феррекспо» зовсім не вказано, кого саме будуть скорочувати або переводити на іншу роботу. Зараз на Полтавському ГЗК співвідношення робітників і управлінських кадрів – приблизно 50 на 50. Тому, хто першим піде на біржу: менеджер або роботяга, залишається тільки гадати. Утім, і тим, і іншим від цього не легше. Казка олігархів закінчилася, починаються важкі будні.

аналітика

«Лукавий» чиновник Віктор Медвечук вважає, що глава МЗС Швеції лукавить, кажучи про успіхи Латвії у складі ЄС. В той же час Міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт говорить, що «Росія може стати власником стратегічних об’єктів української економіки».

Я

к пише bagnet.org, український політик зазначив, що шведський чиновник про це сказав в Інституті Брукінгса у США, де близько 100 осіб зібралися на конференцію стосовно Східного партнерства. Більдт прогнозує, що Президент України Віктор Янукович отримає гроші від Росії на спеціальних умовах. «Міністру закордонних справ Швеції, напевно, добре відомо,

Україні найнижчі в Європі тарифи на електроенергію: наша країна з а й н я л а о ст а н н є м і с ц е з а ц и м критерієм серед 40 європейських країн. В Україні станом на листопад 2013 тарифи на електроенергію складають 28 копійок за кВт/год., тоді як, наприклад, у Білорусі – близько 47 наших копійок, в Росії – 63 копійки. Рекорд в цьому рейтингу в Данії, де місцеві жителі платять за світло 3,21 грн. Це приблизно у 13 разів більше, ніж у нас. Також дорога електроенергія в Німеччині (3,13 грн.), на Кіпрі (2,96 грн.), в Ірландії (2,46 грн.) і в Італії (2,46 грн.)

нові правила

yandex.ru

Місто Комсомольськ офіційно називають містом з найнижчим рівнем безробіття у країні. О ф і ц і й н о т о м у, щ о з а о с н о ву беруть дані міського центру зайнятості населення. Там дійсно на обліку стоїть не так вже й багато людей, що дає місту рекордний відсоток мінімального безробіття. Але ж воно буває і прихованим, в статистиці його так просто не побачиш. У Комсомольську є свій рецепт жонглювання цифрами. Вакантних посад на підприємствах компанії «Феррекспо» офіційно немає, але в гуртожитку по вулиці Строни, 25 постійно живуть робітники, які приїжджають сюди працювати з Кіровоградської області.

енергетика

Українці платять за електроенергію менше за всіх

З Полтавського ГЗК будуть звільняти не менше 900 працівників. Такий «подарунок» зробили людям господарі «Феррекспо» після видобутку мільярдної тонни руди. Джерело в управлінні комбінату повідомило, що звільнення почнуться одразу після новорічних свят. ак, «щаслива» статистика про безхмарне життя в Комсомольську, накрилася «мідним тазом». Уявне післявиборче благополуччя намальоване босами компанії дуже скоро закінчиться. Людей попросять на вихід.

7

що трапилося зі стратегічними о б’є к т а м и і п р о м и с л о в і с т ю Латвії, яка за роки радянської влади з аграрного лімітрофа перетворилася на одну з найбільш розвинених індустріальних республік С РС Р . В і н п о в и н е н з н а т и ц е і тому, що саме Швеція є основним іноземним інвестором Латвії», написав у своєму блозі лідер руху «Український вибір». – Уже після розвалу Радянського Союзу Латвія втратила практично всі свої великі заводи, які забезпечували роботою тисячі людей: прославлені ВЕФ, РАФ, «Ригасільмаша» і т.д. Вступ же в ЄС добило ті галузі економіки, які були для країни життєво важливими, – констатує політик.

« Ч е р е з ч от и р и р о к и п і сл я того, як Латвія стала членом Євросоюзу, під тиском єесівських структур вона повністю позбул а с я р о з в и н е н о ї т а т ех н і ч н о високооснащеної цукрової промисловості. Збиток був нанесений рибному господарству, рибопереробній (раніше це була «вітрина» країни), текстильній, шкіряно-взуттєвій, електронній промисловостям. Сьогодні ключові сфери латвійської економіки банківська, телекомунікаційна, а також роздрібна та дрібнооптова торгівля, сільське господарство – контролюється іноземним, насамперед шведським, капіталом. Перейшла в руки іноземців і значна частина земельних і лісових угідь», - зазначив Медведчук.

Хочеш стати таксистом – заплати У Міністерстві інфраструктури повним ходом йде обговорення проекту закону, який зобов’яже таксистів купувати ліцензії, а також відповідати деяким стандартам. З одного боку, для пасажирів життя має спроститися, з іншого – таксистам додасться мороки. Як пише kp.ua, у проекті йдеться про те, що будуть встановлюватися єдині тарифи для всіх таксистів в одному місті. Передбачається, що перевізник повинен розрахувати вартість проїзду, а потім ще й затвердити її в міськраді. А викликати автомобілі-таксі можна буде не тільки по телефону, але і підсідати в машини на спеціальних стоянках, де таксисти будуть очікувати клієнтів. Щоб забезпечити єдині тарифи, автомобілі будуть обладнані таксометрами. Нинішні легальні перевізники зможуть обміняти свої ліцензії на нові дозволи безкоштовно. А тим, хто захоче легалізуватися, доведеться розщедритися. У законопроекті йдеться, що в перший рік після вступу закону в силу за дозвіл доведеться заплатити одну мінімальну зарплату – на сьогодні 1147 грн. При цьому з кожним роком вона буде зростати. Через рік у Києві вартість дозволу зросте до розміру 10 мінімальних зарплат, або 11470 грн. А через три роки чиновники пропонують зробити дозвіл буквально золотим – 100 мінімальних зарплат, або 114 тис. 700 грн. на сьогоднішні гроші. У інших містах вартість дозволів, порівняно з першим роком, зросте в 10 разів.  - Це не остаточні цифри, зараз у проект закону буквально щодня вносяться зміни, - розповів «Комсомольській правді» голова профспілки таксистів України Василь Попик. - Сподіваюся, таке зростання вартості стане стимулом для таксистів купувати дозволи в перший рік, коли воно коштуватиме одну мінімальну зарплату. Дуже важливо, щоб цей дозвіл був власністю таксиста і його вже не могли у нього забрати.  За його словами, легалізація таксі через відхід нелегальних перевізників може призвести до зростання тарифів до рівня 5-6 грн. за кілометр пробігу (для порівняння: у Київ зараз – від 3 грн. за кілометр).


8 W

подія

W

Четвер 28.11.2013 р. №48 (77) «Український уїкенд»

волевиявлення

На Євромайдан поглянули очима українських експертів і європейського політика. Це відлуння того, що відбувається в Києві. Призупинення підготовки до підписання Угоди про Асоціацію з Євросоюзом політикум сприйняв неоднозначно, народ і поготів. Українці вийшли на вулиці. Хоча більшість цурається партійних прапорів – особливо студентська молодь у захваті від ідей Євромайдану.

Євромайдан-2013

Кременчук і Полтава зі своїм майданом На Полтавщині не обійшлися без свого Євромайдану і хоча тут не було таких спалахів активності, як у столиці, але акції не залишилися непомітними. Жителі збирали підписи під зверненням до Президента – проти вступу до Митного союзу. Люди прийшли висловити протест проти рішення українського Уряду призупинити підготовку до підписання Угоди про Асоціацію з Євросоюзом. У Кременчуці намагалися заборонити місцевим жителям провести свій «Євромайдан». Відповідне прохання про заборону проведення заходу було подано до Полтавського окружного адміністративного суду. Суд схвалив це звернення і заборонив активістам збиратися біля пам’ятників жертвам сталінських репресій і на площах Незалежності та Перемоги. Незважаючи на заборону, на мітинг вийшло більше двохсот жителів Кременчука, які зібралися біля пам’ятника жертвам сталінських репресій. В обласному центрі - Полтаві теж підключилися до акції. Кременчужани побували на Євромайдані й надіслали свої фото до «WeekEnd». Фото Андрія Котляра.

Безрезультатний позитив? « Гол о в н е у ц и х м а н і ­ фестаціях – те, що вони фактично закрили можливість членства України в Митному союзі. Далі мова піде тільки про європейський вибір України», так політолог Вадим Карасьов прокоментував події на Європейській площі та Майдані Незалежності. Про це пише korrespondent.net з посиланням на Уніан. Спробу «масового громадського тиску» бачить у Євромайдані політолог Володимир Фесенко. «Незважаючи на масовість цієї акції, навряд чи можна очікувати її результату. Це може статися в тому випадку, якщо громадський тиск співпаде з конкретним матеріальним рішенням і Євросоюзу, і США про надання Україні пакета матеріальної допомоги», - заявив він. Політолог Михайло Погребинський також вважає, що акція не матиме серйозного продовження, але розглядає її як «позитивний момент».

Майдан вирішить «Протестуючі могли допомогти Президенту вирішити, чи буде підписано у Вільнюсі Угоду», - написав у газеті «День» голова делегації Європейського п а р л а м е н т у в Ко м і т е т і парламентської співпраці «ЄС– Україна» Павел Коваль.

W

«Українці, що вийшли на вулиці, знову дали йому другий шанс. Якщо Янукович ними скористається – знайде хороший канал комунікації з ЄС і в останній момент поверне хід подій, - йому гарантується переобрання», - заявив він. Інакше, на його думку, «під Угодою про Асоціацію через кілька років підпишуться Тимошенко, Яценюк, Кличко чи будь-який інший політик». Я к з а з н а ч и в Ко в а л ь , Президент Янукович у вирішенні питання укладання договору прагне розділити відповідальність з Верховною Радою, «однак вона не взяла на себе цю відповідальність». У такій ситуації питання може вирішитися на Майдані, «який в Україні іноді вагоміший за Парламент». Нагадаємо, Президент України Віктор Янукович у зверненні до українського народу заявив, що йому доводиться вдаватися до непростих рішень, ризикуючи бути незрозумілим. При цьому він

W

страйк

Як і в 90-му

У

yandex.ru

Києві на «Євромайдан» вийшли сім тисяч студентів, які 26 листопада, оголосили про початок всеукраїнського страйку на п і д т р и м к у євроінтеграції. Представники Києво-Могилянської академії та університету імені Шевченка об’єдналися в загальну колону, пройшовши центральними вулицями до площі, де почали мітинг. Дійшли студенти і до Адміністрації Президента України. Дорогою вони скандували: Студентський страйк! Молодь нації за євроінтеграцію! Студенти – за Європу! Вони також несли плакати з написами: No Putin, No Cry! Студенти – не бидло! Януковичу – підпиши! Немає грошей на газ? Продай золотий унітаз!

запевняє, що не зробить жодного кроку на шкоду Україні та її народові. 21 листопада Уряд України прийняв рішення призупинити процес підготовки країни до укладення договору про Асоціацію з Євросоюзом. У зв’язку з цим Україну охопили багатотисячні акції протесту, що отримали назву «Євромайдан».

думка

Депутати про вступ до Євросоюзу 26 листопада на сесії міськради в Кременчуці депутати не обійшли увагою і питання євроінтеграції. Дискусія між депутатами була жвавою, але нетривалою. У цей же час громадські активісти спробували в сесійному залі розгорнути прапор ЄС, але міський голова Олег Бабаєв зауважив, що в державній установі може бути лише державний прапор.

З

а традицією, найбільш емоційним був Валентин Стасюк, він звинувачував керівництво держави у порушенні законів: - Верховна Рада прийняла закон про євроінтеграцію. І як могло трапитися, що Президент у Австрії каже: «У нас альтернативи немає, тільки євроінтеграція». І в цей же час, в чорний четвер, Кабмін приймає рішення – призупинити. Де, в якому законі записано, що гілка виконавчої влади може зупинити чи поставити хрест на законі? Представник Партії Регіонів, директор КрАСЗ Микола Черниш зазначив, що Україні в ЄС іти зарано:

– Я хотів би, щоб ми прийшли в Європу як рівні, а не як бідні хохли, щоб нас там топтали і принижували. У нас є приклад: ми вступили в Світову Організацію Торгівлі. Що дав нам СОТ? Ми стали багатшими? Я все зроблю, щоб Україна була в Європі, як вступала туди Польща, і їм дали такі кошти, що вибачте мене… Президент сказав: треба розібратися, виторгувати умови вступу в ЄС, а тоді підемо туди. Д и р е кт о р « А м п е ру » , д е п утат Віктор Бугайчук («Свобода») виступив проти обох сторін. Спершу звинуватив Стасюка у тому, що

він агітує за Євросоюз, де верховенство права, але чому в той же час Валентин Стасюк підтримує «рейдерство міської влади стосовно власників «Візиту» - родини Мельників»? А для депутата Миколи Черниша Віктор Бугайчук знайшов інший аргумент: «Ви питаєте, що дав нам СОТ? А звідки ви автомобілі таскаєте?» Нагадаємо, підприємство КрАСЗ збирає авто із імпортних запчастин. Лише один виступ стосовно ЄС був стриманим. Депутат міськради Оксана Гуйда від фракції «Батьківщина» зачитала звернення за підписання Асоціації з ЄС.


Четвер 28.11.2013 р. №48 (77) «Український уїкенд»

W

дозвілля

W

W

сильні духом

Танго на колесах У Кременчуці організовують заняття для танцівників, які рухаються на інвалідних візках. Можна вчитися для себе, а можна ставити і більш високі задачі. Чемпіонат світу? Чому б і ні, адже спортивні танці на візках існують вже півстоліття і розповсюджені більше ніж у 40 країнах світу.

Т

анцювальна пара на візках Костянтин Кууск і Наталія Герасименко – ще початківці, але вже заявили про себе у Києві на Всеукраїнському фестивалі творчості для людей з обмеженими фізичними можливостями «На крилах надії». Зараз вчать танго.

Життя без обмежень

W

Танцювальна пара на візках – Костянтин Кууск і Наталія Герасименко, із тренером Анастасією Чижовою

ням, легкою атлетикою, серед останніх перемог – 8 місце з паратріатлону у Туреччині. Також Костянтин Кууск – ініціатор багатьох проектів для людей з обмеженими фізичними властивостями.

Білий танець Ідея створення групи танців на візках у Кременчуці зародилася 3 роки тому. Костянтин Кууск попросив допомоги у хореографа Анастасії Чижової – і вона погодилася. Але набра-

{

Новини та відео про кременчуцьких танцювальників на візках можна переглянути на сайтах www.wcd.org.ua та www.pereshkod.net. Для бажаючих зайнятися танцями на візках тут розміщено контакти організаторів. Тел.: 097 118 7 117.

W

кінохіт

Портрет Цоя пішов за $200 тисяч

Н

амальований барабанщиком групи «Кіно» Густавом Гур’яновим портрет Віктора Цоя пішов з молотка британського аукціонного дому Sotheby’s за 128,5 тисячі фунтів стерлінгів (близько 200 тисяч доларів). Ім’я переможця торгів аукціонний дім не називає. При цьому сума, яку він віддав за датований 20042005 роком малюнок олівцем, перевищила оцінну вартість лота в чотири рази: спочатку за нього планували виручити від 20 до 30 тисяч фунтів. Як пише ua.korrespon­ dent.net з посиланням на Lenta.ru, померлий влітку 2013 року Густав Гур’янов із 1984 по 1990 рік грав на барабанах у групі «Кіно». Разом з її лідером Віктором Цоєм він входив до авангардної групи «Новые художники», що брала участь, зокрема, в оформленні ленінградського рок-клубу. Після загибелі Цоя в автокатастрофі Гур’янов сконцентрувався на образотворчому мистецтві, в 1993 році він став професором Нової Академії витончених мистецтв.

У Нью-Йорку більше не буде Санта-Клаусів

Оголошено дату прем’єри другої «Аліси в країні чудес»

У Нью-Йорку скасували традиційну ходу Санта-Клаусів, які повинні збирати кошти на благодійні цілі. Костюмованих волонтерів замінить Інтернет.

Продовження кінохіта «Аліса в країні чудес» студія «Disney» представить глядачам у травні 2016 року. Тіма Бертона на посту постановника сіквела змінив Джеймс Бобін.

В

мистецтво

свято

yandex.ru

одночас до своїх ролей повернуться головні зірки фільму 2010 року - Міа Васіковська і Джоні Депп. Останній знову зіграє божевільного Капелюшника, повідомляє oKino.ua. Сценарієм другої частини займається Лінда Вулвертон – автор оригінальної екранізації. Подробиці скрипта доки тримаються в секреті. Також поки що невідомо, чи з’являться в стрічці Червона і Біла Королеви - Хелена Бонем Картер і Енн Хетеуей. Нагадаємо, бертонівська кіноадаптація твору Керролла зібрала в прокаті понад $1 млрд. Плюс, стрічка отримала два «Оскари» - за найкращі костюми і найкращі декорації. Додамо, що в 2016 році «Disney» представить ще один масштабний проект – нову частину пригодницького кіносеріалу «Пірати Карибського моря».

«Санта-Клауси, які розгулюють тротуарами, зарекомендували себе як неефективний спосіб збору грошей. Останніми роками стало все важче шукати добровольців на посаду зимових чарівників, а їх праця приносила не дуже вражаючі результати», - зазначила віце-президент волонтерської організації Рейчел Вайнштейн у коментарі «Associated Press». Відтепер волонтерське співтовариство збиратиме гроші в режимі он-лайн, а також прийматиме пожертви від тих, хто захоче перевести кошти на рахунок організації. Яку суму благодійники мають намір зібрати в 2013 році, не повідомляється. Хода Санта-Клаусів з благодійними цілями (волонтери підтримують програми видачі талонів на їжу малозабезпеченим сім’ям та бездомним) проводилася в НьюЙорку багато років. Історія заходу розпочалася в першій половині 20-го сторіччя. Під час ходи Санти-добровольці стояли на вулицях із дзвіночками й закликали жителів і гостей Нью-Йорка жертвувати гроші на благодійність. yandex.ru

– Танцювати можна навчити кожного, у будь-якому віці і з будь-якою фізичною підготовкою, - розповідає керівник і хореограф студії «Дегаже» Анастасія Чижова. Вона сама займається танцями вже 25 років. – Хореограф не повинен говорити: «Вибачте, вас вчити не будемо, не підходите за фізичними параметрами». Звісно, танці на візках мають свою специфіку: це й особливе навантаження на виконавців, і фінансові затрати на спеціальні візки, що коштують від 30 тисяч гривень. Небагатьом українським інвалідам по кишені таке хобі, тому обходяться тим, що мають. – В ідеальному варіанті один візок потрібен для вулиці, інший – для танців. Він більш легкий і маневровий, але по вулиці пересуватися на ньому не вийде, там інша модель розташування коліс, - розповідає Костянтин Кууск, який вже має багато досягнень в параолімпійському спорті. Він багато років займався плаван-

ти групу не вдалося, не знайшли бажаючих. А кілька місяців тому до Костянтина звернулася Наталія Герасименко, яка шукала партнера для танців на візках. – Я вже більше року займаюся танцями, – ділиться Наталія. Із колишнім партнером встигла побувати на фестивалі в Одесі, виступали в Лубнах. На жаль, йому довелося залишити танці, а я ніяк не хотіла. Наталія з 14 років не може самостійно пересуватися. Говорить, що перші 5 років не користувалася візком, а тепер не лише їздить, а й танцює: – У дитинстві я не займалася танцями, але думаю, що кожній жінці це приємно. Костянтин Кууск додає, що таке заняття сподобається й чоловікам: «Танці дають величезний заряд позитиву! Коли я відпочивав із друзями у нічному клубі, то теж танцював разом з усіма». Н а т а л і я і Ко с т я н т и н сподіваються, що в Кременчуці знайдуться й інші шанувальники танців, адже є кілька різновидів пар: «дует», коли обидва партнери на візках, і «комбі», коли лише один. Приєднуйтеся! Людмила Дніпровська

9


10 W

здоров’я

W W

лікування

Четвер 28.11.2013 р. №48 (77) «Український уїкенд»

нововведення

Останню допомогу нададуть у 2-й лікарні У Кременчуці відділення паліативної допомоги відкриють на базі міської лікарні №2. Таке рішення, за словами головного лікаря, прийняли завдяки наявності необхідного приміщення на території лікарні.

Я Х

вороби хребта – це хвороби цивілізації. Сидячий спосіб життя, стреси й неправильне харчування погіршують стан нашого здоров’я. Нездоровий хребет – це не лише біль у шиї та попереку, але й хвороби внутрішніх органів, до яких від хребців йдуть нервові закінчення. Тож доступний та безпечний масаж хребта у віці після 40 років – необхідність. Про це добре знають кваліфіковані спеціалісти у салоні «Нуга Бест» в Комсомольску. Тут пропонують безкоштовні демонстраційні сеанси на сучасному обладнанні для домашнього користування. Усередині ліжкамасажера знаходиться турманієвий проектор, плаваюча конструкція якого коректно діє і оздоровлює хребет. Масаж спини допомагає «оживити» нервові корінці і відновити роботу внутрішніх органів. Зараз у салоні пропонують масажний протирадикулітний пояс, який також допомагає схуднути. До новорічних свят у салоні підготували подарунки та акції для відвідувачів. Обладнання «Нуга Бест» зарекомендувало себе надійним, безпечним, зручним та ефективним. Воно відповідає медичним вимогам, бо має всі необхідні рівні сертифікації, затверджені законодавством України та міжнародними нормами стандартизації.

Безкоштовний масаж можна отримати з понеділка по п’ятницю з 9 до 18 години за адресою: м. Комсомольськ, вул. Леніна,89. Телефон для довідок: (05348) 4-89-98.

W

статистика

В Україні ліки будуть коштувати як у Туреччині, Чехії та Польщі?

М

іністерство охорони здоров’я України пропонує регулювати ціни на лікарські препарати, ґрунтуючись на їх вартості в 12-ти європейських країнах. На сайті МОЗ оприлюднено проект постанови уряду, згідно з яким визначено перелік з 12-ти порівняльних (референтних) країн. У нього пропонується включити Албанію, Болгарію, Молдову, Росію, Румунію і Туреччину. Якщо ж ті або інші ліки не представлено на ринках вищевказаних країн, в якості додаткових референтних країн обрані Угорщина, Литва, Латвія, Польща, Словаччина та Чехія.

W

дожили

Педофілія – не злочин, а сексуальна орієнтація Таку заяву днями зробила Американська психіатрична асоціація (АПА). Саме із сучасною редакцією цього явища видано новий діагностичний довідник для психіатрів (DSM- 5).

Н

овий діагностичний довідник Американської психіатричної асоціації став бестселером, щойно вийшов з друку. Нову сексуальну орієнтацію «pedofilic» американські лікарі визнали офіційно, про що й написали у цьому виданні. У відповідь на обурення з боку преси та інших держав лікарі мусили пояснити свої дії. У поясненнях зазначено, що орієнтація – це не діагностичний термін, тож варто розуміти цей вислів як «сексуальна цікавість». Цю помилку вже пообіцяли виправити у електронній версії довідника DSM -5 та у його передруках у подальшому. Утім, у кількох штатах США вже виникло бажання скористатися новим підходом до діагностики. Правозахисні організації Каліфорнії, Джорджії та Айови вже оскаржили дискримінаційні закони їхніх штатів, які забороняють педофілам оселятися поблизу шкіл та міських парків. Професор Інституту спеціальних досліджень

сесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) офіційно вибачилася за свою вересневу доповідь про зріст захворюваності на ВІЛ у Греції. У документі йшлося, що в умовах економічної кризи греки навмисне самі себе заражають ВІЛ для отримання соціальної допомоги. Доповідь викликала міжнародний скандал. Вибачення принесені через 2 місяці після гучної заяви. 26 листопада тексти вибачення розміщено на сайті ВООЗ.

сексуальності людини Мілтон Даймонд із Сан-Франциско назвав дитячу порнографію «благом» для суспільства адже «потенційні ґвалтівники використовують дитячу порнографію як заміну для сексу з дітьми». За даними Національної служби по захисту дітей від сексуальних домагань «Childhelp», в США різко збільшилася кількість повідомлень про

Жінка померла після операції в домашніх умовах

В

Іркутській області арештований житель міста Тулун, який підозрюється в тому, що зробив своїй дружині операцію в домашніх умовах. У результаті жінка померла від крововтрати і травматичного шоку. Підозрюваному пред’явлено звинувачення в умисному заподіянні шкоди здоров’ю, що спричинило смерть жінки з необережності.

Виявлено причину подружньої вірності

Н

імецькі вчені виявили біологічний механізм, який може пояснити вірність партнерів. Як показали результати дослідження, при погляді на свою постійну партнерку гормон окситоцин стимулює центр задоволення в головному мозку, що сприяє збільшенню привабливості жінки в очах її партнера і зміцненню моногамії. likar.info

Народила у суді

Г

ромадянк а Уз б е к и ст а н у, я к а 6 листопада ледь не народила на порозі пологового будинку Владивостока через відсутність грошей і документів, з н о в у госпіталізована д о м ед и ч н о г о закладу. Швидку їй викликали прямо до суду, під час якого було оголошено про примусове видворення жінки та її дітей з країни.

сексуальні домагання до дітей. За останні дванадцять місяців зареєстровано більше трьох мільйонів подібних випадків.  

Не підтримую Микола Дубина, головний лікар Комсомольської міської лікарні: – Мені не подобається, коли медичні діагнози та наукові спори використовують у політичних цілях або для виправдання злочинів. У найвищих ешелонах влади є багато таємних збоченців, які намагаються виправдати себе у будьякий спосіб. Тому приймають закони про одностатеві шлюби, захист гомосексуалістів і тому подібні. Коли дозволили гомосексуалістам всиновлювати дітей, ніхто ж не поцікавився, а чи бажає малюк унаслідувати спосіб життя таких мами і тата? Одностатеві шлюби, гомосексуалісти, гетеросексуали – це ненормально, але казати так вголос вже не можна. Років через 50 доведеться захищати нормальних людей, з традиційною сексуальною орієнтацією, бо зараз ми вже надто перегинаємо палку. Випадок з педофілією у США це лише підтверджує.

W

коротко

ВООЗ вибачилася перед Грецією

В

W

пацієнта на порозі неминучого — біологічної смерті людини. Пацієнтами, що потребують паліативної медичної допомоги, є особи з хронічними невиліковними хворобами (онкологічними, серцево- та нейросудинними, нейродегенеративними ураженнями головного мозку, пацієнти в термінальних стадіях тубер-

дослідження

Холод сприяє розвитку раку Низькі температури придушують протипухлинну відповідь імунної системи, що сприяє росту ракових клітин, доводять учені зі Сполучених Штатів.

К

оли стає холодно, людське тіло поступово переходить в режим виживання. Кровоносні судини звужуються, щоб підтримувати оптимальну температуру тіла, через це наші кінцівки починають страждати. Обмін речовин прискорюється, і тіло пробиває тремтіння. Низькі температури змушують тіло фокусувати увагу на забезпеченні роботи мозку, серця та інших найбільш життєво необхідних органів у порівнянні з іншими органами і частинами тіла. Це сприяє розвитку онко­ хвороб. На підтвердження, вчені з Онкологічного інституту Розуелл Парка (Roswell Park Cancer Institute) провели ряд дослідів на мишах, які мали ракові пухлини. У тих, що жили при постійній температурі у 16 градусів пухлини росли швидше за тих, що жили при комфортних 22-х. Тож для профілактики лікарі радять вдягатися за сезхоном, носити шапки та рукавички. yandex.ru

«Нуга Бест» – здоров’я вашого хребта

к зазначають медики, паліативну допомогу можна розглядати, як медикосоціальний напрямок зусиль держави та суспільства, головною метою якої є підтримка якості життя людини в її фінальному періоді, максимальне полегшення фізичних та моральних страждань пацієнта та його близьких, збереження людської гідності

кульозу, ВІЛ/СНІДу, цукрового діабету тощо). Як зазначив головний лікар 2-ї міської лікарні Віктор Севастьян відділення паліативної допомоги має запрацювати наприкінці 2014 року. Воно буде розташоване у допоміжному корпусі на 2 поверсі, де зроблять ремонт. Відділення буде розраховане на 25 пацієнтів, середній та молодший медичний персонал складатиметься з 35 чоловік. Персонал будуть формувати з числа фахівців 2-ї лікарні. Процес потрапляння до відділення куруватиме спеціальна комісія. За попередніми даними, безхатченків до відділення не прийматимуть.


Четвер 28.11.2013 р. №48 (77) «Український уїкенд»

W

дайджест

W W

заяви

13

громадські слухання yandex.ru

«Багато вимагають, але нічого не обіцяють» Прем’єр-міністр України Микола Азаров вважає, що Угоду про Асоціацію з ЄС можна буде підписати навесні.

З

yandex.ru

а словами Азарова, головними причинами рішення уряду про призупинення підготовки до підписання Угоди у Вільнюсі 28 листопада, був тиск Росії, а також відмова ЄС і МВФ фінансово допомогти Україні на прийнятних умовах, – пише ua.korrespondent.net з посиланням на ВВС.

22

листопада 2013 відбулися громадські слухання з метою врахування інтересів людей при розробці генерального плану забудови сіл Дмитрівка, Кияшки і Кузьменки Дмитрівської сільської ради міста Комсомольська. Мета, яку переслідували організатори даного заходу, – затвердити такий генплан сільради, щоб надалі побудувати Біланівський гірничо-збагачувальний комбінат. Незважаючи на тиск чинів компанії «Феррекспо», люди план не затвердили. Сільські жителі твердо сказали: «Ні!».

Претензії Керманич уряду запевнив, що Україна постійно зверталася до ЄС з проханням допомогти та компенсувати втрати від економічного тиску Росії. «Не було жодної зустрічі з представниками ЄС, на якій ми б це питання не піднімали. Півтора місяці тому Президент передав польському колезі дані про наші втрати та компенсації, які ми хотіли бачити, але без результату», - запевнив Азаров. Він висловив незадоволення, що допомога ЄС для Греції, Іспанії та Португалії склала 450 млрд. євро, а потреба України в допомозі, за його словами, складала на два порядки менше. « Уг о д а п р о Ас о ц і а ц і ю відповідає нашим стратегічним інтересам у перспективі, але в тактичному плані ми отримуємо дуже серйозні наслідки, які дискредитують ідею євроінтеграції», - сказав прем’єр-міністр, аргументуючи рішення відкласти підписання. Він розповів, що останньою краплею стали жорсткі вимоги МВФ для отримання кредиту на суму в понад 4 мільярди доларів.

Російський тиск «Керівництво РФ однозначно заявило, що підписання Угоди

Учителі та лікарі означає, що далі обговорювати торгово-економічні режими з Україною не матиме сенсу», пояснив пан Азаров позицію Росії. «Нам було чітко сказано: «Ми готові в тристоронньому режимі обговорити проблеми, але для цього відкладіть підписання Угоди й ми сядемо за стіл переговорів, домовимося, а потім підписуйте», - заявив пан прем’єр. Відповідаючи на питання журналістів, прем’єр визнав, що наразі домовленостей про економічну співпрацю з Росією немає. «Поки не буду говорити, скільки Росія дасть кредитів. Домовленості ще немає», - визнав пан Азаров. «На сьогодні немає ясної домовленості, як будемо переглядати газовий контракт», розповів керівник уряду. За його словами, переговори щодо відновлення торгових

стосунків з Росією розпочнуться на початку грудня.

Поле бою «Народ України хоче до ЄС та європейських стандартів, але ми зовсім не хочемо бути полем бою між ЄС та Росією», - емоційно розповів Микола Азаров. Він поскаржився, що члени ЄС керувалися принципом відірвати Україну від Росії, не гарантуючи членства у ЄС. З іншого боку, за його словами, уряд ображала позиція РФ, яка хотіла не допустити зближення України з ЄС. Микола Азаров розповів, що є шанс підписати Угоду з ЄС на наступному саміті УкраїнаЄС навесні, а до того часу вирішити усі свої проблеми й отримати тверді гарантії. На запитання журналістів, чи вже ведуться консультації щодо підписання угоди навесні, Микола Азаров відповів негативно.

П

ро це заявив глава польського Уряду Дональд Туск, якого цитує польське інформаційне агентство «РАР», - передає news.mail.ru з посиланням на «УНІАН». «Якщо українські лідери думали, що організують необмежені торги: хто дасть більше фінансової допомоги, то можуть відчувати себе розчарованими, тому що Європа – це стратегічна довгострокова інвестиція. Тож не виключаю, що деякі пропозиції з боку Путіна і з боку Росії можуть для України в короткостроковій перспективі бути дуже цікавими», - сказав

yandex.ru

ЄС не буде торгуватися з Росією за Україну Європейський Союз не буде торгуватися з Російською Федерацією про те, хто дасть більше Україні коштів для того, щоб вона обрала той чи інший напрямок інтеграції.

Дмитрівка виступила проти будівництва комбінату

Туск в Бухаресті в інтерв’ю журналістам. Прем’єр-міністр Польщі зазначив, що його країна « н е к у п и т ь з а г от і в к у » євроінтеграцію України, і підкреслив, що майбутнє приєднання українців до європейського співтовариства залежатиме від самих громадян. «Це не питання, чи буде Брюссель чинити більший тиск і створювати атмосферу шантажу, на противагу Москві. Чи не на цьому базується цей процес? Найбільшим козирем Європи у цих розмовах є грома-

дяни України. Якщо вони будуть хотіти, то рано чи пізно це станеться», - сказав він. Туск назвав малоправдо­ подібним, що українська влада вирішила призупинити євроінтеграцію в останній момент, однак не став прогнозувати можливі результати саміту «Східного партнерства» у Вільнюсі. Глава польського Уряду зазначив, що російська влада має значно більше можливостей впливу на ситуацію в Україні, ніж Євросоюз. «Не знаю, хто яку має інформацію на тему того, скільки Володимир Путін дає Віктору Януковичу, але, без сумніву, тиск з боку Росії і певних економічно- політичних кіл велике. Нічого дивного, що Росія тут має більші інструменти, ніж ЄС. Україна залежна від російського газу, а не з боку Європи», - сказав Туск.

Більшість делегатів слухань були працівниками бюджетної сфери – лікарів і вчителів запросили як найсвідоміших. Захід пройшов у Дмитрівській школі. Зал був повним. Примітно, що тут були не тільки делегати, а й представники компанії «Феррекспо», які явно не є жителями навколишніх сіл. На сільську громадськість відчутно тиснули з усіх боків і чітко давали зрозуміти, що голосувати треба «правильно», мовляв, іншого виходу й немає. Однак люди вважають по-іншому – вихід є. Він у тому, щоб зберегти майбутнє, чисте довкілля і здоров’я для себе і своїх дітей від олігархічних апетитів «Феррекспо». У результаті «будівельникам» дали відсіч.

Гроші до грошей На слуханнях обговорювався генеральний план розвитку території сільради, а спонсором розробки цього генплану виступила компанія «Феррекспо». Але за свої гроші власник компанії відстоював тільки... свої інтереси. А як бути з народом? У зв’язку з будівництвом нового ГЗК близько 4-х тисяч чоловік, що проживають на території Дмитрівської сільради, потрібно буде відселити з їх власних будинків. Вони втратять житло і землю. До того ж це не звільняє людей від екологічних проблем, адже за їхніми вікнами «виросте» небезпечне підприємство, яке знищить здоров’я не одному поколінню жителів регіону. А компенсація за відселення і ступінь підтримки тих, хто залишиться жити на цій території, досі не відомі. У «Феррекспо» особливо витрачатися не хочуть. Головне – викачати своє, а людям дадуть лише мізерну подачку. Жителів таке ставлення не влаштовує.

Зона екологічного лиха Територія Дмитрівської сільради вже зараз відчуває сильне техногенне навантаження. Поруч діють асфальтовий завод, ставок-випарник НПЗ і ведеться будівництво металургійного комплексу «Ворскла-Сталь». Забруднення ґрунту, атмосферного повітря, води тут впливає на здоров’я місцевих жителів. Зростає кількість онкозахворювань. Ще в 2002 році учені-екологи Кременчуцького національного державного університету рекомендували надати селу Дмитрівка статус екологічно небезпечного регіону, а не будувати тут додаткові промислові об’єкти. Жителі про це чудово знають, а тому тиск «Феррекспо» в ході громадських слухань не зміг збити їх з пантелику. Вони виступили проти. Делегати більшістю голосів відхилили озвучений генеральний план. У разі проведення повторних громадських слухань, Дмитрівська сільрада повинна прийняти відповідне рішення і за 20 днів до початку заходу повідомити про це людям. Дмитро Цимбірко

W

на душі веселіше

   На сдаче экзамена на получение прав. - Увы! - говорит инструктор. - Вы его не сдали. - Как же я мог его сдать, если я даже не тронулся? - А как Вы могли тронуться, если Вы залезли на заднее сидение?    Маленький Вова спрашивает: - Тетя, а почему у вас с дядей ещё нет детей? - Знаешь, Вова, нам аист никого ещё не принес. - Ааааа, - говорит маленький Вова. - Ну, если вы ещё в аиста верите, то понятно.


W W

футбол

«Гірник» вривається до трійки Комсомольський «Гірник-спорт» переміг та увійшов до першої трійки команд другої ліги Чемпіонату України. Кременчуцький «Кремінь» програв на останніх хвилинах.

yandex.ru

О

«Енергія» (Нова Каховка) «Гірник-Спорт» (Комсомольськ) - 2:3. Голи: 1:0 Рафальський, 21 (аг), 1:1 Клімаков, 34, 2:1 Черній, 35, 2:2 Кирієнко, 52, 2:3 Горобець, 66. Спершу неузгодженість дій голкіпера та захисника «гірників» призвела до автоголу. Вже незабаром

комсомольчанам вдалося зрівняти рахунок. Але тут же розігравши м’яч з центра поля, господарі провели стрімку атаку по лівому флангу, яка завершилася навісом у штрафну і точним ударом - 2:1. Після перерви «Гірник» створював нагоду за нагодою. Тиск на ворота суперника зростав і на 52-й хвилині господарі помилилися біля власної штрафної, комсомольчани перехопили м’яч, пройшла передача в район 11-метрової позначки. Першим опинився на м’ячі Кирієнко, який на замаху прибрав суперника і з лівої відправити м’яч у дальній кут - 2:2. На 66-й хвилині Кирієнко на правому фланзі зачепився за м’яч, прострілив в центр штрафного майданчика, далі м’яч відпасували Віталію Горобцю, який точним ударом в кут поставив остаточну крапку. Після перемоги «Гірник-спорт» піднявся на третю сходинку турнірної таблиці і відстає від лідера на 4 очки. «Кремінь» на 8 позиції.

Українка стала найкращою у світі Українка Ольга Харлан стала найкращою шаблісткою світу за підсумками сезону і отримає золоту медаль Міжнародної федерації фехтування (FIE).

Я

к передає ua.korrespondent. net, цього сезону в серпні на чемпіонаті світу з фехтування Харлан вперше у кар’єрі виборола золото в особистому заліку, а також разом зі збірною України завоювала звання чемпіонок. У підсумку, за сезон Харлан набрала 302 бали, що на 56 балів більше, ніж у американки Загуніс. Крім Ольги Харлан, нагороди FIE отримають шпажисти Ана Марія Бранза (Румунія) і Рубен Лімардо Гаскон (Венесуела), рапіристи Аріанна Ерріго (Італія) і Андреа Кассара (Італія), а також російський шабліст Веніамін Решетніков. Медалі будуть вручені спортсменам 29 листопада у Парижі, де пройде конгрес FIE, приурочений, в тому числі, 100-річчю цієї організації.

W

у сусідів

Олімпійський ажіотаж

25 Відповіді на сканворд №47 (76)

бидві команди міст-сусідів грали на виїзді, але з різним успіхом. «Гірник-спорт» переміг у результативному матчі «Енергію» з Нової Каховки, а «Кремінь» поступився на останній хвилині в Черкасах. «Славутич» (Черкаси) «Кремінь» (Кременчук ) - 1:0. Голи: Лобов 90 ‘. У першому таймі гострих моментів біля обох воріт не спостерігалося. У другому таймі «Кремінь» вже почав створювати моменти і навіть забив гол на 80-й хвилині, однак він був скасований арбітром через дуже сумнівний «офсайд». Пропустили гол кременчужани вже на 90-й хвилині, причому гольову атаку господарі поля почали після подачі кутового «Кременя». Невдалі дії гостей призвели до швидкої контратаки «Славутича» і флангового навісу в штрафну, де захисники «Кременя» забули Лобова.

тріумф

yandex.ru

W

спорт

W

листопада в Сочі відкрився центр з продажу квитків на Олімпіаду 2014 року. Початок роботи кас викликав ажіотаж серед охочих потрапити на Ігри, покупцям доводилося стояти в черзі по кілька годин. Як пише ua.korrespondent.net, офіційно каси почали працювати о другій годині дня, але чергу перші покупці стали займати ще рано-вранці. Початок продажів квитків викликав справжній ажіотаж – до моменту відкриття кас у будівлі вокзалу зібралося багато людей. На думку покупців, організація продажів залишала бажати кращого. Людям доводилося по кілька годин стояти у натовпі, очікуючи, поки їх викличуть. Багато хто не був впевнений, що їм взагалі вдасться взяти квитки цього дня. За словами організаторів, ціни в касах і на офіційному сайті Олімпіади не відрізняються. Наразі у продажу є квитки на всі види змагань в різних цінових категоріях. Як стверджують представники оргкомітету, в перший день було продано більше тисячі квитків. Організатори обіцяють, що їх вистачить всім. Щоб виключити спекуляції, в касах вони з’являються порціями.

W

аукціон

Кличко продасть боксерські труси Повєткіна

П

ланується, що у к р а ї н с ь к и й б о к се р виставить лот на галако н ц е рт і ф о н д у б р а т і в Кличків, який відбудеться 5 грудня у Києві. Усі виручені кошти підуть на благодійність. «Коли ми розмовляли з Володимиром про захід, який може допомогти дітям, він запитав мене, Скільки коштують мої труси? Я їх просто так віддав, мені нічого не треба», передає слова Повєткіна ua.korrespondent.net. Нагадаємо, бій Олександр Повєткін - Володимир Кличко відбувся 5 жовтня в Москві і завершився впевненою перемогою українського боксера за очками.

yandex.ru

14

Четвер 28.11.2013 р. №48 (77) «Український уїкенд»


Четвер 28.11.2013 р. №48 (77) «Український уїкенд»

самосуд

Учителька постраждала через зауваження, яке зробила 15-річній школярці. Спочатку «провчити» педагога прийшов батько дівчини разом із головою сільради, потім доєдналася мати. Учительці зламали щелепу, а її позов до кривдників зараз розглядає суд.

Батьки побили вчительку на очах у дітей голова, я нічого не бачила і нечула кілька секунд. Махнула перед собою кошиком, що був у руці, бачу – а поперед мене стоїть Людмила Юріївна Дерипаска і щось кричить». Як з’ясувалося у суді, подружжя Дерипасок відпочивало у кущах поблизу пляжу, а побачивши вчителя, пані Людмила вирішила з’ясувати стосунки.

Самотня у суді Позов щодо батьків своєї учениці подала до суду учитель історії із села Успенка Онуфріївського району Кіровоградської області Вікторія Черненко-Нікуліна. Вона вимагає 600 гривень за лікування та 50 000 гривень моральної шкоди. Під час показів у залі суду Вікторія Олександрівна розповіла, що зазнала образ від родини Дерипасок. Анатолій Дерипаска душив її на очах в учнів, а Людмила Дерипаска вдарила в обличчя та зламала щелепу у присутності дорослих свідків та трьох школярів. І хоча кримінальне провадження відкрите, позов до суду цілком приватний. Адвокати з обох сторін найняті за гроші сторін. Гучний скандал в Успенці, вочевидь, намагаються сховати у межах села. Керівництво школи та районного відділу освіти у ситуацію не втрутилися. А на судовому засіданні було лише одне видання – «Український уїк-енд». З лівого берега Дніпра справа про побиття вчителя на правому березі виявилась ближчою.

Усе через дітей Ситуації передувала сутичка між дітьми. Старша дівчина

W

15

Свідки ховаються

Родина Дерипасок приїхала до суду автомобілем сільської ради

зіштовхнула з велосипеду меншу і насміялася. Діти їхали на репетицію свята Івана Купала. Тож учитель Вікторія Олександрівна пішла шукати тих, хто забарився. Художній гурток у клубі вона вела під час канікул. Виявилося, що штовхнули саме її 9-річну доньку, а двох подружок з Кременчука обачливо пропустили. Але вчитель запевняє, що відстоювала г і д н і ст ь ус і є ї о б р а же н о ї малечі. Вона попросила вибачитися перед дівчатами, а через відмову це зробити, відсторонила кривдницю від концерту. Дівчина поскаржилася батькам. У цей же день до клубу приїхав її тато Анатолій Дерипаска разом із головою сільради. На очах у дітей він з’ясовував стосунки із вчителем на підвищених тонах, а

коли остання відчинила двері, щоб вийти з приміщення, схопив її за шию та почав душити. Голова сільради та завідувач клубом розтягли бійку. Дільничний обіцяв скласти протокол, але знайти той документ постраждалій потім не вдалося. Тож про цей епізод у суді лише заслухали.

Зламана щелепа Розбірки продовжилися наступного дня після злощасного концерту. Увечері вчителька Черненко-Нікуліна повела свою доньку купатися на місцевий пляж. «Я стояла за три метри від берега і дивилася на воду, де купалася донька та ще двоє хлопців, - розповіла Вікторія Олександрівна у суді. – І раптом відчула удар у ліву щоку. У мене запаморочилася

W

Гороскоп на 2 - 8 декабря

ОВЕН (21.03-20.04). Энергичные и

динамичные в работе, вы воспользуетесь открывающимися возможностями, что благоприятно скажется на ваших делах. К концу недели вам удастся улучшить финансовую ситуацию. ТЕЛЕЦ (21.04-21.05). Не стоит предпринимать никаких шагов в отношении официальных лиц и начальства. В сфере любви будет царить абсолютное счастье и никаких препятствий. БЛИЗНЕЦЫ (22.05-21.06). Работа без отдыха принесет высокую оценку начальства. Вы будете тратить деньги так же легко, как и зарабатывать их. Друзья и близкие разделят счастье с вами. РАК (22.06-23.07). Если потребуется, вы без колебаний вложите крупную сумму из вашего бюджета в новое начинание. На работе вы очень быстро конкретизируете свои идеи. Будете счастливы в окружении близких людей. ЛЕВ (24.07-23.08). Вы почувствуете себя жертвой в профессиональной ситуации. Сможете угадывать душевное состояние ваших собеседников, что сделает вас очень восприимчивым к чувствам ваших близких. ДЕВА (24.08-23.09). Ничего не предпринимайте без учета потребностей других. Все инициативы индивидуального характера запрещены. Вы узнаете хорошую новость в отношении ваших накоплений. Не стоит быть слишком доверчивыми.

Усе відбулося на очах майже у 50-ти жителів села. Саме стільки людей приходить у такий час зустрічати худобу на це місце. По кущах у святковий день також було чимало односельців. Однак свідчити до суду погодилися лише четверо. Один сказав, що бачив як Людмила Дерипаска вдарила навідмаш вчительку, другий, – як вихвалялася наступного дня, що мало їй дала. Свідки з боку захисту стверджують, що постраждалу не били, а лише штовхали у груди. «Я просто хотіла привернути до себе увагу, тому й штовхнула», - пояснила підсудна. Тож усі не заперечують, що вчительку публічно били. Однак, за неї ніхто не вступився. Свідків шукала міліція, дільничного на ці пошуки возив на машині сільської ради чоловік обвинувачуваної Людмили Дерипаски. Пан Анатолій працює водієм сільського голови, тож на підготовче судове засідання він також привіз

ВЕСЫ

(24.09-23.10). В деловых связях с возможными партнерами вы добьетесь успехов, при условии, если будете вести честную игру. Проявите мудрость при трате доходов. СКОРПИОН (24.10-22.11). Начало недели прояснит финансовую и профессиональную ситуацию и вы будете реагировать четко и вовремя, с минимальным риском. В семейной жизни - никаких трудностей, драматических ситуаций. СТРЕЛЕЦ (23.11-21.12). Хочется большей свободы для маневра в работе. В финансовой сфере возникнут некоторые затруднения. Возможны стычки с друзьями. Зато в личной жизни появится что-то новое. КОЗЕРОГ (22.12-20.01). Придется отказаться от некоторых проектов, которые потребуют от вас большей автономности. Приведите в порядок свои финансы. Возможны конфликты с близкими и друзьями. ВОДОЛЕЙ (21.01-19.02). Могут возникнуть волнения в социальной и семейной сфере из-за вашего желания выставить напоказ свои убеждения. Вы будете слишком резко реагировать на замечания. РЫБЫ (20.02-20.03). Кто-то из коллег откажет вам в поддержке или будет чинить препятствия вашим начинаниям. Извлеките урок из ваших ошибок, чтобы закончить год на оптимистичной ноте. Погрузитесь в семейный уют.

дружину транспортом за кошти сільської громади.

50 000 – це небагато Вікторія Олександрівна доводить у суді, що зламану щелепу лікує ще й досі. По медичну допомогу вона вже їздила до сусіднього району та до Кременчука. Її заяву до міліції про побиття прийняли лише після скарги до прокуратури. Пройшло понад 4 місяці, а обличчя ще болить. Постраждала стверджує, що через травму більше не може співати, а тому втратили одразу всі свої підробітки у церковному хорі та клубі. Її чоловік інвалід з дитинства, дитина маленька. Підсудна у відповідь каже, що вчителька першого вересня все ж прийшла на лінійку та у школі залишилася.

Приїхати змусять Останнє засідання Онуфріївского районного суду у цій справі заплановано на ранок 19 грудня. На нього офіційно викликали дітей, які були у воді та бачили побиття краще за усіх. Допитувати їх суд вирішив у присутності представників районного відділу освіти. Тож чиновникам від освіти та сільської ради таки доведеться втрутитися у цю справу і пояснити, чому подвійне побиття вчительки на очах у дітей стало в Успенці лише її приватною справою. Дарина Тур

зв’язок поколінь

Від батьків не втечеш

Б

агато дітей бігають повільнішеза своїх батьків у роки їх молодості. Це доводить дослідження, оприлюднене на щорічній конференції Американської асоціації серця, пише «Кореспондент». Учені кажуть, що результати їхньої роботи дозволяють припустити, що рівень фізичної підготовки дітей падає. Дослідження охоплює дані про понад 25 тисяч дітей з 28 країн світу, що збиралися протягом 46 років. Результат показав, що витривалість серцево-судинної системи у дітей по всьому світу послідовно знижувалася приблизно на 5% кожні десять років. За даними учених, теперішні діти пробігають одну милю (1,61км) на 90 секунд повільніше, аніж їхні однолітки 30 років тому. Найчастіше заважає зайва вага. Аби залишатися здоровими, діти повинні щонайменше годину на день присвячувати фізичній активності – ходінню, велопрогулянкам та іграм на дитячому майданчику. Краще це робити «малими порціями», аніж цілу годину за раз. Щоб підтримувати серцево-судинну систему, потрібно займатися чимось, що примушує вас пітніти, є постійним і динамічним.

W

у кожного своє

В Україні - бродячі собаки, а в Індії – мавпи

В

Індії з надмірною популяцією мавп будуть боротися контрацепцією, повідомляє британське видання «The Daily Mail». Крім того, передбачена стерилізація самок і проведення процедури вазектомії для самців. Їжу з додаванням контрацептивів залишатимуть для приматів на вулицях, а вже спіймані мавпи будуть піддані процедурі стерилізації. Про це пише «Кореспондент». Але спершу фахівці хочуть переконатися, що гормональна контрацепція ніяк не зашкодить диким тваринам. А причиною таких заходів стало різке збільшення мавп у містах. Деінде люди бояться виходити з дому, тому що тварини можуть їх вкусити, або стягнути одяг. yandex.ru

W

життя

W


16 W

ГлянеЦь

W W

рейтинг

Чоловіча краса по-американськи

Г

Левін дав журналу «People» велике інтерв’ю, в якому розповів, що любить ходити голим й іноді плаче над сентиментальними фільмами. Що стосується любовних стосунків, то у найсексуальнішого чоловіка року є дівчина – модель з Намібії Бехаті Прінслу. І вони збираються з’їхатися, щоб жити разом. Секрет гарної форми – йога, це тренує витривалість.

Адам Левін

До списку найсексуальніших чоловіків потрапили:

Джиммі Феллон

Бруно Марс

W

ромадянин Швейцарії Вердон Роланд дістався Грузії на верблюді. Про це пише www.pravda.ru. Грузія нагородила Роланда дипломом і присвоїла звання найоригінальнішого мандрівника 2013 року. За словами швейцарця, Грузія – країна Шовкового шляху, і її маршрути, клімат і місце розташування підходять для того, щоб подорожувати верблюдом. Цікаво, що Вердон Роланд подорожує 54 роки, а з верблюдом – не менше 20. До цього їздив на мотоциклі. Загалом мандрівник каже, що відвідав більше 40 країн. Він свідомо обрав мандрівне життя, бо вважає, що люди мають жити у світі без кордонів.

W

соціальні мережі

Ваші друзі живуть по всьому світу?

Б

Люк Брайян

Джастін Тімберлейк

винахід

Летючий корабель – замість авто

С

ловацький дизайнер Стівен Кляйн розробив літаючу машину, яка, на його думку, знайде застосування в країнах з великою територією і поганою інфраструктурою, - пише expert.ru. Аеромобіль, в який поміщається двоє людей, може подолати за один політ близько 700 кілометрів. На дорозі він розганяється до 160 км/год., а в повітрі – до двохсот. При цьому шестиметрова машина важить всього 450 кілограмів, а витрата палива не така вже велика: 7,5 літрів на сто кілометрів трасою і 15 літрів на годину польоту в повітрі. Стівен Кляйн – майстер своєї спарви. У його родині дід, батько і брат – пілоти. Стівен почав збирати «летючий корабель» у 90-ті роки. Через 15 років створив перший зразок, а незабаром планує випустити вже третє покоління аеромобілів.

W

подорож

На верблюді – через 40 країн

Найсексуальнішим чоловіком у світі за версією журналу «People» в 2013 році визнаний фронтмен американської поп-рок-групи «Maroon 5» 34-річний Адам Левін. Про це повідомив «Кореспондент».

А дам Левін (вокаліст групи «Maroon 5») Ідріс Ельба (британський актор), Люк Брайян (американський кантрі-співак), Джиммі Феллон (американський співак і комік), Бруно Марс (американський співак), Брати Джонатан і Дрю Скотт (канадські актори), Джастін Тімберлейк (американський співак та актор), Кріс Пайн (американський актор), Ферелл Вільямс (американський реп-виконавець і продюсер), Ронан Ферроу (син Міа Ферроу і Вуді Аллена), Джастін Теру (американський актор, сценарист і режисер), Девід Бекхем (футболіст).

Четвер 28.11.2013 р. №48 (77) «Український уїкенд»

Ідріс Ельба

ританець Деніель Шау вирішив особисто зустрітися з кожним зі своїх 730 друзів із соціальної мережі «Facebook», які живуть по усьому світу. І зробити він це повинен всього за один рік, - пише «Кореспондент» за матеріалами lenta.ru. Свій план Шау почав здійснювати в серпні 2013 року. Першим другом стала його власна дружина Емма. Після цього він побачився з усіма своїми нинішніми та колишніми колегами, давно втраченими друзями та однокласниками. У даний час британець побачився вже з 129 людьми зі свого списку. Щоб за рік виконати свою обіцянку, йому треба зустрічатися на день, як мінімум, з двома друзями. Деніель Шау вирішив взяти відпустку на роботі та поїхати подорожувати – його друзі живуть і в Німеччині, і у Австралії, і у Японії. Під час своєї подорожі він планує зібрати пожертвування до фонду Асоціації постраждалим від хвороби рухового нейрона.

Miss WeekEnd

Головна умова конкурсу – гарненькі дівчата та жінки. Фото надсилайте на скриньку газети weekеnd-krem@mail.ru, з відповідним позначенням на листі: конкурс «Miss WeekEnd».

Усі гарні дівчата на сайті weekend-ua.com

затор

Столиці автопробок

Н

ідерландська компанія «TomTom» опублікувала щорічний рейтинг найбільш завантажених автомобільними заторами міст. Серед європейських мегаполісів перше місце посіла Москва, - пише «Кореспондент». Індекс завантаженості в російській столиці, який складався з різниці в часі у дорозі за нормального руху й заторах, найбільший у Європі. Становить 65%. Це означає, що водії втрачають на дорогах Москви, крім мінімального відрізка часу на поїздку, за який за нормального руху можна дістатися до пункту призначення, ще більше половини від цієї мінімальної цифри. На другому місці - найбільше місто Туреччини Стамбул. Тут проблеми на дорогах виникають головним чином вечорами, а індекс завантаженості становить 57%. Третю сходинку посіла Варшава. При середньому індексі завантаженості доріг у 44%, ввечері ця цифра сягає 95%, а водії на той же шлях витрачають майже вдвічі більше часу. Далі – Сицилія, Марсель, Рим, Париж, Брюссель, Ліон, Ніцца, Штутгардт, Гамбург, Лондон. А от в Берліні, Відні та Будапешті із пробками на дорогах проблем немає.

Конкурс краси «Miss WeekEnd» має мінімум правил та стандартів, і є беззаперечною окрасою нашої газети.

Обов’язково вкажіть ПІБ, вік, місце проживання, моб. телефон.

Олександра Гурова м. Комсомольськ

W

Серія КВ №20133-9933ПР від 25.07.2013 р. Засновник: Товариство з обмеженою відповідальністю «Інформаційне агентство «Уікенд» Друк: ПП «СТПРЕС», 50025. м. Кривий Ріг, вул. Окружна, 12.

Усі фото попереднього конкурсу «Коса-дівоча краса» не втрачають своєї сили та стають лауреатами «Miss WeekEnd».

Газета «Український уїкенд»

Обсяг: 4 друковані аркуші. Наклад 50000 екз. Порядковий номер випуску: №48 (77). Підписано до друку: 27.11.2013 р. Видавець – ТОВ «Інформаційне агентство «Уікенд», 01103, м. Київ, вул. Підвисоцького, буд. 10/10, оф. 60. Адреса редакції: 01103, м. Київ, вул. Підвисоцького, буд. 10/10, оф. 60. E-mail: weekеnd-krem@mail.ru Сайт: www.weekend-ua.com, а/с 13 (Кременчук, вул. Красіна 61/52).

WeekEnd №48 (77)  
WeekEnd №48 (77)  
Advertisement