Page 1

Читайте та дивіться більше на

ТЕЛЕФОНИ РЕКЛАМНОГО ВІДДІЛУ: (096) 359-53-27, (066) 893-31-78

www.weekend-ua.com

ÊÐÅÄÈÒÈ

çà íàéêðàùèìè óìîâàìè!

ïðèâàòíà ïîçèêà

ï³ä çàñòàâó ìàéíà

+38 (097) 216 36 72, +38 (066) 726 11 16 +38 (097) 216 36 72, +38 (066) 726 11 16

W

ÒВ²É УКÐÀ¯НÑÜКÈÉ У¯К-ÅНÄ

газета регіону 1 грн. yandex.ru

×åòâåð 4.07.2013 ð. ¹27 (56)

Найдешевша

ÎÔÎÐÌÈ ÏÅÐÅДÏËÀÒÓ і ãарантовано читай óлþáлений «WEEKEND» ó сеáе вдома.

Ñïëàò³òü

Íайáільøа соціальна ãазета, найвиãідніøа ціна.

À˲ÌÅНÒÈ!

Передплатний індекс 68669 ПІДПиСКА У ВІДДІЛенняХ «УКРПоШТи»

стор.

сплатіть дітям гроші – і спіть спокійно. Держава хоче посилити відповідальність для злісних неплатників аліментів. пропонується ввести механізм штрафів та примусових громадських робіт.

Ïро деталі дізнавайтеся за тел. 70-43-98.

3

«КЛАС»

Навчальний центр

англійська мова німецька мова

французька мова італійська мова

Тел.: (096) 099-46-50, 76-08-24 вул. Петровського, 101

ПОНЕДІЛОК 8.07

ВІВТОРОК 9.07

СЕРЕДА 10.07

ЧЕТВЕР 11.07

П’ЯТНИЦЯ 12.07

СУБОТА 13.07

НЕДІЛЯ 14.07

+20...+27

+20...+28

+18...+23

+20... +23

+15...+22

+16...+26

+19...+27


2

W

Місто

Діти зруйнували 29 надгробків

Н

еподалік села Шлишківці, що на Вінниччині, двоє сестер, 9 і 12 років, та їхній 10-річний товариш розвалили 29 надгробків на місцевому кладовищі. Як повідомляє 24tv.ua, за інформацією міліції, усі діти із багатодітних сімей. Малеча зізналася правоохоронцям, що на кладовище вони прийшли по цукерки і стали ламати й валити пам’ятники на тих могилах, де не знайшли солодощів.

П

рацівники кримінальної міліції у справах дітей Крюківського райвідділу міста Кременчука виявили незаконні посіви конопель. У ході проведення операції «Мак» оперативники кременчуцької міліції на присадибній ділянці, по вулиці Крупської, виявили та вилучили 236 кущів коноплі. 42-річна власниця приватного домоволодіння пояснила правоохоронцям, що така кількість нарковмісних рослин, нібито виросла самостійно. Але правдивість цих стверджень має з’ясувати слідство. За матеріалами mia-kremen.pl.ua

W

Довкілля

«Ìістер рóди» «змовив» áензинових «королів»? після довгої процедури відмін і відмов розглядати питання затвердження схеми планування Кременчуцького району, 27 червня депутати райради таки затвердили її. Це фактично дозволяє розробку кар’єру та будівництво Біланівського гЗК.

yandex.ru

W

Міліціонери вполювали конопель

W

yandex.ru

×

ергова компанія, підпорядкована мільярдерові Жеваго, отримала зелене світло на викачування корисних копалин із земель району. Слідом за Єристівським ГЗК Біланівский буде змінювати рельєф місцевості навколо Кременчука. Що це? Ще одна програна війна у справі кременчуцького НПЗ або змова олігархів, які відстоюють свої бізнес-інтереси? А чого чекати простим людям? Адже у цій змові двох сторін, палива та руди, нікого не збентежила загроза витоку зі ставка-випарника НПЗ відходів бензинового виробництва у кар’єр БілГЗК, а значить у ґрунтові води родючих земель. Ніхто не задумався про високий радіаційний фон і пов’язане з ним зростанням числа ракових та інших важких захворювань, загрози чистоті річки Псел, практично примусове виселення людей з їх малої батьківщини. Адже під знос піде не менше13 сіл району. Ряд учених, взагалі, прогнозують порушення екологічного балансу в регіоні. «Сьорбати» небезпечні екологічні та соціальні наслідки таких рішень, звісно, не мільярдерам, а простим жителям Кременчука та району. На їх житті та здоров’ї відіб’ється вся тяжкість розробки БілГЗК. Схоже, у «містера руди» і бензинових «королів» з цим ніхто не рахується. Резонно виникає питання до самим депутатів райради. Вони відстоюють, чиї інтереси – своїх виборців, чи бізнес-груп? Заступник голови Кременчуцької

райради пан Камський у рішенні народних обранців бачить очевидний грошовий плюс для району, мовляв, ГЗК направляють значні інвестиції для сільської місцевості. Але що важливіше в цій ситуації гроші чи здоров’я наше і наших дітей та онуків? Ось про це у керівництві та самій «раді», схоже, думають в останню чергу. Народні обранці перестали захищати інтереси народу. Так, виділять з бізнес-групи певні гроші на медичне обладнання. Але все це стане у пригоді для лікування вже хворих людей з важкими наслідками, які своїми грошима будуть змушені платити за загублене здоров’я у всіх цих змовах, наживах та олігархічних амбіціях.

Сергій Мочалов

З

усиллями співробітників Державної служби з надзвичайних ситуацій у Кременчуці пожежу було ліквідовано. Потім, під час огляду місця події, на підлозі квартири було виявлено обвуглене тіло 64-річного господаря. Біля небіжчика були виявлені сірники. Чоловік за життя зловживав алкогольними напоями. Аби завадити чоловікові черговий раз випити оковитої, дружина зачинила його зранку в квартирі та пішла у своїх справах. Однак уберегти благовірного від біди, на жаль, їй не вдалося.

одні на нервах, інші – за конкретні рішення

П

роблемне питання переїзду в районі залізничного вокзалу Кременчука винесли на нараду у міській владі. Окрім чиновників, на зустріч із віце-мером міста Валерієм Медведовським запросили директора кар’єроуправління «Кварц» Геннадія Федотова та начальника станції «Кременчук». Саме у «Кварці» наразі вбачають винного у негараздах, що пов’язані із залізничним шляхом від кар’єру до станції «Кременчук», а також у автомобільних заторах, які створюють потяги. Чиновники закидають керівництву кар’єроуправління порушення графіків і перевищення кількості вантажних вагонів у одному потязі – до 60 одиниць. Наголошують на порушенні шумового режиму, на що скаржаться городяни. У керівництві міста вимагають скорочення руху потягів від «Кварцу» до станції «Кременчук», оскільки лише вони (влада) мають право вирішувати: що, куди і як. А «Кварц», мовляв, «використовує міську землю, шляхи та нерви кременчужан». Посадовці аргументують свої претензії на основі теорії ліквідації проблемного переїзду і перенесення залізниці від кар’єру в напрямку на Недогарки до 2020 року. Такі ідеї озвучують в межах генплану Кременчука. Директор кар’єроуправління Геннадій Федотов у черговий раз наголосив чиновникам, що «Кварц» не перевищує погоджених графіків – один потяг на денний час доби, потяги складаються у кількості до 40 вагонів, під час перевезень відпрацьовано систему неперекриття всіх переїздів одночасно. І один з них обов’язково вільний. Керівництво «Кварцу» дивується, чому ніякої уваги не звертають на інші підприємства, які також користуються залізницею через місто. Можливо, і там варто пошукати порушення графіків. І чому тероризують кар’єроуправління «Кварц», коли таким же чином промислові гіганти правого берега міста активно використовують залізничний транспорт. Геннадій Федотов акцентує увагу влади на ключові питання, які вимагають конкретного вирішення по переїзду в районі вокзалу: «Потрібно в цьому районі негайно робити дорожні «кармани» на зупинках тролейбусів, це компенсує завузькі дорожні смуги, що є однією з причин заторів, і дасть більше вільного простору для автомобілів. «Кварц» готовий надати у цьому конкретну допомогу». Стосовно ідей перенесення залізниці, представник земельного управління повідомила, що цей шлях є власністю Фонду держмайна України. Тобто держави, а не «Кварцу», який лише його використовує: «Усі плани про перенесення потрібно узгоджувати лише на державному рівні». Начальник станції «Кременчук» Віктор Мазепа взагалі не розуміє питань про скорочення погоджених графіків руху міською залізницею: «Якщо це станеться, то знизяться обсяги перевезень, і я змушений буду скоротити кілька сотень працівників».

W

геть з дороги

Троє таранили біл-борди

инку зовнішньої реклами загрожують масштабні зміни. Кабінет Міністрів погодив розроблений у МВС законопроект, який передбачає знесення 90% усіх рекламних конструкцій у країні. Автори документа називають зовнішню рекламу причиною значної частини ДТП. Вони пропонують заборонити розміщення зовнішньої реклами над проїжджою частиною автодоріг загального користування, а також на відстані, меншій за 10 м від краю проїжджої частини, на опорах дорожніх знаків і ліхтарів, у зонах транспортних розв’язок, мостів та «місцях концентрації дорожньо-транспортних пригод». Причина розробки документа – турбота про безпеку дорожнього руху, – йдеться у пояснювальній записці до документа. Крім того, розробники посилаються на Указ Президента «Про національний план дій із впровадження економічних реформ на 2010-2014 роки», де передбачена гармонізація законодавства про зовнішню рекламу з європейським і йдеться про заборону розміщення рекламної інформації на дорожніх знаках. Учасники ринку зовнішньої реклами стверджують, що ініціатива ДАІ фактично уб’є галузь. За словами голови координаційної ради Асоціації зовнішньої реклами України Артема Біденка, в Україні над дорогами розміщено близько 40 тиc. рекламних конструкцій, або приблизно 90%, ринку зовнішньої реклами. Яків Смілга, за матеріалами kommersant.ua

– Наприклад у Комсомольську торік сталося три аварії, під час яких автомобілі «таранили» придорожню рекламу. Один водій був п’яний, двоє – не впоралися з керуванням під час ожеледиці, - повідомив старший інспектор ДАІ міста Володимир Коваленко. За його словами, в усіх випадках водії самі винні у цих ДТП. Автомобілі здійснюють наїзди і на інші конструкції, що стоять обабіч доріг, – зупинки, дерева, відбійники. Тиждень тому на дорозі Комсомольськ-Дмитрівка водій перевищив швидкість, не впорався з керуванням, злетів з дороги і врізався у стовп. У водія зламана ключиця. Один з пасажирів у лікарні в комі, другий отримав забиття і лікується вдома. Порушено кримінальну справу.

yandex.ru

Під час пожежі згорів чоловік

проблема

Аварія

Ð

Четвер 4.07.2013 р. №27 (56) «Український уїкенд»

виш

Абітурієнти, на старт!

З

1 липня стартувала вступна кампанія у вищих навчальних закладах. Прийом документів триватиме до 31 липня. Фахівці кажуть, що електронній системі вступу можна довіряти. - Як і минулого року, абітурієнт може подавати документи до 5 вузів, на 3 напрямки підготовки у кожному. Але я не рекомендую подавати 15 заяв, щоб потім легше було визначитися, адже все одно доведеться обирати, - коментує відповідальний секретар приймальної комісії Кременчуцького університету Сергій Черненко. Він розповідає, що система електронного вступу набирає популярності: - Абітурієнти намагаються використати усі шанси і пишуть багато заяв. Звісно, це може переобтяжувати систему. Але не треба переживати, що електронні документи «загубляться». Із вузу має надійти оповіщення про те, що документи прийняті, або зауваження протягом 48 годин, у випадку, коли треба щось доповнити. Якщо вуз не проаналізував заяву, то вона анулюється. Рейтинги сертифікатів та атестатів проводять у кілька етапів: 1 - 31 липня – прийом документів від абітурієнтів; 1 серпня до 12:00 – рейтинг сертифікатів ЗНО і шкільних атестатів; 1-5 серпня – приймальна комісія приймає оригінали документів. Якщо абітурієнт не надав – він видаляється зі списку, поступаючись місцем тим, хто нижче за рейтингом. 5 серпня – оприлюднення нових списків; 5-8 серпня – прийом оригіналів документів; 8 серпня – остаточне оприлюднення списків; 8-10 серпня – прийом оригіналів документів; 11 серпня – зарахування на бюджетну форму навчання; 11-25 серпня – зарахування на комерційне навчання.


W

W

суспільство W

Комуналка

Дірявий дах за сто тисяч «Середина літа наближається, а дахи будинків ремонтувати ще і не бралися! Знаємо, що гроші на це виділені давно. Тож чому влада і пальцем не поворухнула?» – обурені жителі Комсомольська. Наша газета зробила власне розслідування, чому не ремонтують дерев’яні будинки в місті? Будинки дерев’яні тільки зсередини. Зовні вони були обкладені цеглою ще за радянських часів. Це перші двоповерхівки Комсомольська. Зараз їх дев’ять. Загалом у них проживає близько 60-ти сімей. Найстрашніший з будинків – по вулиці Молодіжній, 9. Сюди журналісти видання прийшли в дощ. Юрій Шевченко показує дах будинку в четвертому під’їзді. Всюди численні проріхи розміром з кулак. Дощ ллє прямо всередину будинку. «20 років дах ніхто не ремонтував – тільки дірки латають, а вода все одно тече на голову», - обурена Зоя Спіріна, яка живе на другому поверсі. Вона показує плями на стелі своєї квартири. У дощатому будинку вода просочується в стіни і роками не висихає. За такої ситуації у квартирах постійна сирість і сморід.

Утім, інформоване джерело в казначействі зазначило, що міська влада сама винна в тому, що не отримує грошей. Тендери проводять невчасно, неправильно оформляють документи, доводиться їх повертати, а час іде. Пік бажань отримати гроші на роботи виникає чомусь у кінці року. Тому дороги і дахи ремонтують восени. Єдині документи, які чиновники подають вчасно, - це рахунки на власну зарплату. Її вони хочуть отримувати у строк.

Тазик для чиновника На зволікання чиновників з ремонтом даху мешканці будинку по вул. Молодіжній, 9 реагують емоційно. Одні кажуть, що держава – банкрут, і гроші виділені тільки на папері. Інші – що чиновники

Опалювальний сезон у дощатих будиночках закінчився лише 1 червня! Адже гарячу воду мешканцям подають із системи опалення. Але будинок по провулку Молодіжному, 4 обладнаний бойлерами, тому літнього опалення взагалі не потребує. Однак, днями там на кілька годин примудрилися увімкнути батареї. Температура у помешканнях досягла 38 градусів. «Я прийшла додому і злякалася: мої собачки лежали у ванній, рятуючись від дикої спеки, - розповідає Раїса Лядавська. - Відкрила вікна, закрила батарею ковдрою і пішла скаржитися в КЖЕП». На вулицю вискочили й інші жителі. Представники теплокомуненерго були в цей час у дворі будинку. Їх реакція просто шокувала комсомольчан. Комунальники попросили людей ... написати заяви про відключення опалення влітку. «Хіба вони не знають, що бойлери нам встановили більше 5 років тому? Це просто знущання над нами!» - з болем у голосі каже Раїса Сергіївна. Лише після її дзвінка до приймальні мера тортури припинили.

«У цьому році на ремонт даху будинку по вулиці Молодіжній, 9 з міського бюджету виділили 107 тисяч гривень. Тендер проведено, документи на ремонт лежать на експертизі у Полтаві», - пояснив начальник відділу житла, благоустрою та розвитку доріг Комсомольського управління ЖКГ Валерій Гирявець. Але одразу знайшов «виправдання», що управління державного казначейства у місті не платить за експертизу - вони й винні.

Народна трибуна

Чи треба зробити більш жорстоким покарання за несплату аліментів? Люда, продавець квітів:

– Треба. Тому, що кожен має відповідати за своїх дітей. Чому жінка має тягнути все? У моїх знайомих так – тато на джипі їздить, а дитині зайвого разу тапочки у садочок купити не може.

Юрій, робітник: – Обов’язково. Одній матері важко годувати дитину, а батько про це не думає. Держава повинна його примусити платити. Немає грошей? Хай іде працювати і платить!

Ілля, інженер: – Кримінальне покарання не потрібне. Багаті все одно суд підкуплять і в тюрмі не сидітимуть. Треба такому батькові рахунки у банку заблокувати і закордон його не випускати.

винайшли схему «прокрутити» на свою користь ці гроші, а на простих людей вони «наплюва-

ли». Поки тривають перепетії, жителі 3 і 4 під’їздів по вулиці Молодіжній, 9 запросили особисто пана Гирявца і міську владу на чолі з першим заступником мера Комсомольська Дмитром Биковим пожити у їх квартирах. Тазики і ганчірки для прибирання дощової води мешканці обіцяли дати їм безкоштовно і за першої вимоги. Як кажуть, ласкаво просимо – живіть! Галина Клевицька

Катування опаленням

Де гроші?

W

Будинок по вул. Молодіжній, 9

W

W

Примус

Сплатіть аліменти!

З

мусити це зробити прагне уповноважений Президента України з прав дитини Юрій Павленко. Він офіційно заявив про намір зробити покарання за борги аліментів більш жорстоким. Про це повідомляє УНІАН. Ув’язнення, на його думку, нічого не дасть. Тож посадовець пропонує ввести механізм штрафів та примусові громадські роботи. Павленко додав, що, за даними досліджень, 40 відсотків батьків не цікавляться життям своїх дітей. Третина батьків, що підтримують стосунки з дитиною, спілкуються з нею менше 5 хвилин на день. «У Комсомольську має платити аліменти 1881 людина, - повідомила нашому виданню головний державний виконавець відділу ДВС міста Юлія Кровякова. - Виконавчі листи для половини з них знаходяться на підприємствах, де вони працюють. Близько 100 людей сплачують аліменти самостійно. Решта – боржники. 100 з них мають довготривалі борги перед дітьми. Найбільший борг за аліменти у місті – 70 тисяч гривень. Він назбирався за 10 років і зараз стягується через суд». yandex.ru

Дірки з кулак

3

Не склалося

Фальстарт медичної реформи

З

2 липня у Кременчуці зап р ац ю в ал и т р и Центри первинної медико-санітарної допомоги, створені на базі поліклінік. Якраз у перший день їх роботи до нашої газети надійшло кілька дзвінків від читачів, які скаржилися на збій у графіку роботи лікарів або на неможливість потрапити на прийом. Петро Михайлович, вул. 60 років Жовтня: «Зателефонував у поліклініку №3, хотів дізнатися графік прийому свого терапевта у найближчі три дні. У відповідь почув: «На завтра графіка немає, телефонуйте зранку. Поки іде перебудова». Жителька Крюкова Ольга Петрівна звернулася до реєстратури поліклініки №2 і теж поцікавилася графіком прийому терапевта. Відповідь практично та сама – просили телефонувати увечері, напередодні запланованого візиту до лікаря. Ще один кременчужанин (відмовився назвати себе) поскаржився на те, що у терміновому випадку йому довелося іти до приватної клініку, замість державної: «У поліклініці №3 номерки до окуліста видають лише у п’ятницю на наступний тиждень. Що робити тому, хто не може чекати? У реєстратурі порадили йти на прийом і просити лікаря. От і виходить: або витрачаєш нерви у державній лікарні, або гроші у приватній. Де ж їх реформа?»

Контроль

У СБУ зізналися, що прослуховують українців Українські спецслужби прослуховують своїх громадян, якщо вони викликали інтерес у спецслужб. Про це заявив генерал-лейтенант Служби безпеки України (СБУ) Олександр Скіпальський, - передає «РБКУкраїна». «Запам’ятайте, для розвідки, якщо поставлено завдання, немає слова «неможливо». Якщо мета поставлена, то технічні можливості прослуховування є. На кожному кроці ми знаємо, що наших громадян прослуховують як тут, так і закордоном. Усе залежить тільки від того, чи представляє це інтерес для спецслужби, чи ні», - зазначив Скіпальський. За його словами, 99,9% громадян України не цікавлять спецслужби, оскільки вони законослухняні. Отримати законний дозвіл на прослушку можна практично до будь-якої людини. Для цього досить зробити якогось громадянина фігурантом оперативно-розшукової справи. Підстава для цього може бути придумана будь-яка (наприклад, він важливий свідок або є підозра на причетність до злочину). Суддя зазвичай санкціонує прослушку, погоджуючись із аргументами оперативних працівників. А сам громадянин, якого слухають, може про це так ніколи і не дізнатися. ubr.ua yandex.ru

Четвер 4.07.2013 р. №27 (56) «Український уїкенд»


4

W

гроші

Дефіцит Держбюджету України зріс

У

січні-травні поточного року дефіцит держбюджету України зріс у 5 разів, досягнувши 18,488 млрд. грн., - повідомляють у Міністерстві фінансів. Нагадаємо, що в 2012 році ВВП України зріс тільки на 0,2%, замість прогнозованих 3,9%. Через це Держбюджет не отримав близько 7,5% доходів, а дефіцит бюджету досяг 53,4 млрд. грн. ($6,7 млрд.), або 3,8% ВВП, удвічі перевищивши спочатку заплановану на рік суму і дефіцит у 2011 році. У січні-квітні 2013 року дефіцит Держбюджету склав 16,145 млрд. грн., що в 3,6 разів більше, ніж за аналогічний період минулого року (4,52 млрд. грн.). Також зазначимо, що, як заявив 13 червня міністр фінансів Юрій Колобов, зростання ВВП України в 2013 році складе 1-1,5%. У той же час бюджет України на 2013 рік орієнтований на зростання в 3,4%. ua.korrespondent.net

Оковита

У р е з ул ьт а т і в а рт і ст ь півлітрової пляшки горілки може зрости на 1 грн., що за нинішньої низької купівельної спроможності буде стимулювати заміщення споживання легальної алкогольної продукції товарами тіньового сектора. Так вважають учасники ринку. ДП «Укрспирт» повідомило виробників лікеро-горілчаної продукції про підвищення з 5 липня цін на спирт на 18 грн./дал (копія одного з листів є в розпорядженні «Комерсант»). Це означає подорожчання одразу на 12%. Зараз вартість одного декалітра спирту, залежно від виду, становить 145-150 грн. В Ук р с п и рт і с в о ї д і ї пояснюють зростанням собівартості виробництва спирту. «Збільшилася вартість сировини та енергоносіїв», говорить заступник директора держпідприємства Борис Францишко. Однак експерти зернового, газового і нафтового ринків зазначають, що

W

Горілка зросте в ціні

вартість енергоносіїв, а також основної сировини для виробництва спирту – пшениці, не змінилася. Проти ініціативи Укрспирту вже виступили найбільші учасники ринку. У 2012 році виробництво лікерогорілчаної продукції в Україні склало 44900000 дал – трохи більше, ніж у 2011 році (44,8 млн. дал), коли спостерігалося падіння виробництва на 16,4%. Зараз ситуація ще гірша: за даними Держстату за п’ять місяців цього року виробництво горілки впало на 18,5%. При цьому в 2011 році Укрспирт увічі підвищував вартість

спирту – спочатку на 18,2%, а пізніше – ще на 15,4%. Щоравда, у 2012 році держпідприємство знизило відпускні ціни на 4,9%. «Підвищення цін на спирт призведе до негативних наслідків для алкогольної галузі», - говорить один з керівників асоціації «Укргорілка» на правах анонімності. За даними Укргорілки, на сьогоднішній день обсяги нелегального ринку вже досягають 40%. За оцінками експертів, дії Укрспирту можуть призвести до подорожчання півлітрової пляшки горілки на 1 грн. За матеріалами kommersant.ua

Зарплата вчителів Полтавщини зменшилася АРК Крим — 3202 грн., Чернівецькій — 2900 грн., та Чернігівській — 2860 грн. В Одеській і Полтавській областях зарплати педагогів з минулого року зменшилися. У 2012 році вчителі Одещини отримували — 2463 грн., а в 2013 — 2326 грн., на Полтавщині середня зарплата вчителів у 2012 складала 2399 грн., а в 2013 — 2339 грн. Хоча у Полтаві одна з найвищих зарплат вчителів по Україні (3962 грн.), на рівні області середня зарплата шкільних вчителів одна з найнижчих в Україні — 2339 грн. Найнижча середня зарплата вчителів у Запорізькій (2111,7 грн.), Одеській (2326 грн.) і Полтавській (2339 грн.) областях.

Анонс

У Кременчуці можна вивчитися на біотехнолога

К

ременчуцький національний університет (КрНУ) відкриває новий напрям підготовки «Біотехнології» на факультеті природничих наук. Тут можна здобути спеціальність «Екологічна біотехнологія та біоенергетика». Взагалі, на сьогодні в КрНУ здійснюється підготовка за 30 напрямками.

yandex.ru

айвищі зарплати педагогів от р и м у ют ь у Полт а в і т а Сімферополі. Найнижчі — у Тернополі й Одесі. Такі результати отримав Центр політичних студій та аналітики. Висновки зроблені на підставі офіційних відповідей міських рад та облдержадміністрацій на інформаційні запити Центру. Про це пише poltava.pl.ua. Так, у Полтаві середня зарплата вчителі в 2013 році — 3962 грн., у Сімферополі — 3896 грн. Найменше отримують педагоги Тернополя — 2397 грн. та Одеси — 2459 грн. У середньому по областях зарплати нижчі, ніж в обласних центрах. Найвищі показники середньої зарплати вчителів у Закарпатській області — 3230 грн.,

W

Кабачки Помідори Буряк Баклажани Персик Сливи Сало

W

3 грн./кг 6-9 грн./кг 7 грн./кг 8 грн./кг 25-30 грн./кг 20-25 грн./л 20-35 грн./кг

Капуста Картопля Морква Цибуля Кавун Диня Яйця

3 грн./кг 3,5 грн./кг 8 грн./кг 8 грн./кг 3 грн./кг 4-7 грн./кг 7-8 грн./дес

Нові правила

Реєстрація нового авто може подорожчати

У

Освіта

Н

Ціни на Центральному ринку Кременчука 3 липня

ряд пропонує Верховній Раді України збільшити збір за первинну реєстрацію транспортного засобу, вказується у проекті закону № 2442а від 1 липня 2013 року. Як з’ясував Корреспондент.biz із документа, Кабмін має намір збільшити збір за первинну реєстрацію транспортного засобу. Для легкових авто залежно від об’єму двигуна зростання складе до 3,7-73,88 гривні за 100 куб. см, для мотоциклів – до 3,7-12,3 гривні за 100 куб. см, для вантажних і вантажопасажирських автомобілів – до 18,48-30,79 гривні за 100 куб. см. В Уряді ініціативу пояснюють необхідністю щорічного перегляду ставок податків з поправкою на індекс споживчих цін. Згідно з проектом зміни до Податкового кодексу також торк­ нуться акцизів, податків за земельні ділянки, нормативної грошової оцінки яких не проведено, а також зборів за користування радіочастотним ресурсом та зборів за спецвикористання лісових ресурсів. yandex.ru

В Україні очікується подорожчання горілки. Як стало відомо «Комерсант», ДП «Укрспирт» повідомило лікеро-горілчані заводи про підвищення цін на спирт на 12%.

yandex.ru

W

Четвер 4.07.2013 р. №27 (56) «Український уїкенд»

W

Резонанс

В Україні масово крадуть техніку зі штрафмайданчиків

П

родаж машин зі штрафмай­данчиків за сприяння міліції поставлено на конвеєр по всій країні. «Існує кілька схем. Перша: за допомогою міліції авто потрапляють у шроти (відстійники для крадених машин і після ДТП), де їх розбирають на запчастини», – заявило джерело. «Друга схема: роблять «двійників» – набивають номери вже існуючих автомобілів і продають. Тим більше, що провести документи офіційно – не проблема для міліції», – додав він. Третій варіант, як зазначив УБОЗівець, – домовляються із власниками найпристойніших легковиків, дають їм по $ 200500 за документи і забирають авто собі. Власникам так навіть вигідніше, бо за місяці простою їм треба заплатити куди більше. І четвертий спосіб: за таку ж суму «відкупних» машину віддають господарям без сплати штрафів та паперової тяганини. За приблизними оцінками експертів, за весь зниклий «автосеконд-хенд» могли «наварити» близько $ 30-50 тис. (тобто, продавали по $ 500 за одиницю і на запчастини). Як пояснюють у львівській міліції, багато машин роками стоять, вже іржаві. Власникам забирати цей металобрухт невигідно: штрафів набігло більше, ніж їхні машини коштують (70 грн./день за простій на держмайданчику). А за охорону треба було платити. Так, у Львові з цього приводу розгорівся грандіозний скандал – зі штрафмайданчика у селі Солонка зникли півтори сотні машин і мотоциклів. Це перший в Україні випадок пропажі арештованого транспорту в такому масштабі. У крадіжці підозрюють міліціонерів, що раніше завідували арештованим автогосподарством (штрафмайданчик у Солонці закрили трохи більше року тому). За кілька днів до того, як прокуратура відкрила справу, шеф львівської облміліції Олександр Рудяк запевняв, що говорити про крадіжку авто до ревізії передчасно. news.finance.ua

ПП «Интеркул» Кондиционеры сегодня! Продажа, установка. гарантийное обслуживание. Любые модели. Официальный представитель DAIKO, TOSHIBA, LG. • Скидки для пенсионеров • Цены от 2200 грн • Гарантия 3 года • Рассрочка • Кредит до 3-х лет • Форма оплаты любая

т. 067-116-04-45, 097-623-90-83


Четвер 4.07.2013 р. №27 (56) «Український уїкенд»

здоров’я W

Актуально

Гей, виливайте повнії чари…

Алкогольне програмування Спиртне можна вживати помірно, треба уміти пити, бокал дорогого вина чи коньяку - «благородні» напої, а пиво

W

викурити сигарету. На думку психолога, навіть безвинне наслідування «цокання» бокалами – це вже гра у «п’янство». А заохочувати дітей до поганих ігор не слід.

Радісне дитинство

– просто втамовує спрагу… Якщо ви погоджуєтеся хоча б із одним із цих тверджень, вважайте, що ваш виховний результат буде слабим. Так стверджує психолог Володимир Жданов, відомий на теренах колишнього СРСР пропагандист тверезості. На його думку, батьки повинні сформувати у дитини до 7 років (потім вже пізно!) чітку установку: алкоголь і цигарки – це отрута. Причому, не на словах, а власним прикладом, тобто батькам слід обрати своїм правилом абсолютну тверезість і не бувати з дитиною у тих компаніях, де можуть перехилити чарку чи

Іще одна цікава «антиалкогольна» порада: навчіть дитину відчувати радощі життя! Це дуже важливо, щоб, стаючи дорослою, дитина відчувала позитивні емоції від найменших дрібниць і їй не треба було «підігрівати» настрій, аби, наприклад, веселитися в компанії. Є у цієї поради і глибший контекст: малі діти можуть поводитися погано, щоб привернути увагу батьків. А в підлітковому віці нерідко юнаки і дівчата почуваються самотніми, зациклюються на своїх комплексах і теж підсвідомо можуть обрати той самий дитячий метод, коли поганою поведінкою можна привернути увагу оточуючих і батьків. Щоб підліток не зайшов надто далеко у своїх помилках, антиалкогольне виховання починайте з дошкільного віку. І обов’язково – із себе! Лариса Гориславець

«Біла гарячка» у 18 років У Кременчуці «помолодшав» алкоголізм. «Якщо раніше більшість пацієнтів Кременчуцького наркодиспансеру була віком за 40 років, то нині це переважно вікова група понад 25, - розповідає головний лікар Лариса Таран. – Нещодавно у нас був 18-річний пацієнт із білою гарячкою. Можна припустити, що юнак систематично вживав алкоголь протягом 3 років, щоб дійти до такої стадії». Лариса Таран звертає увагу, що батьки здебільшого приховують або ігнорують факти систематичного вживання, не звертаються по консультацію нарколога навіть тоді, коли дитина потрапляє з алкогольним отруєнням до стаціонару: «Я вважаю, що батькам слід консультуватися з фахівцями, а не чекати, доки син або донька «переросте», «набереться розуму» або «не гулятиме у цій поганій компанії».

Тенденція

Українці стали менше хворіти

З

Тел.: (096) 158-22-07 (097) 227-14-07.

Тільки без паніки! Психолог Світлана Алексєєва розповідає, як реагувати батькам на знайомство дитини із алкоголем і що робити, аби воно не переросло у дружбу. - Якщо дитина повернулася додому нетверезою, зазвичай батьки починають «виховувати» її. Це помилка. А починати антиалкогольне виховання треба з себе, – акцентує пані Світлана. Більше часу приділяйте дітям: футбол, волейбол, пікніки (але без спиртного!) Чому алкоголь так приваблює підлітків? Він миттєво потрапляє до головного мозку і «вимикає» самоконтроль, страх, невпевненість, а саме цього хочуть підлітки. Під дією алкоголю «море по коліно». А по-іншому наші діти не навчені жити: хлопці не знають, як заговорити із дівчиною, як відмовити компанії… Молодь хоче бути стильною, модною: «А ми пили самбуку! Глінтвейн. Мохіто. Що ж тут поганого?» І дійсно, нашим дітям важко іти проти суспільства, де безалкогольні вечірки викликають або подив, або осуд. Справа батьків – намагатися вберегти від негативного впливу. І не чекайте від дітей одразу гарних вчинків. Шлях проб і помилок ніхто не відміняв. Наберіться терпіння.

• Дитячий психолог; • Cімейне консультування; • Настільні розвиваючі ігри; • Творча майстерня для дорослих і дітей.

yandex.ru

Наші діти з раннього віку живуть в атмосфері пропаганди алкоголю. Уже на першому дні народження мама і тато піднімають чарку за здоров’я малюка. Але чому дорослі дивуються і так гніваються, коли їх чадо у підлітковому віці раптом приходить додому «під мухою»?

гідно із даними Держстату, вперше кількість зареєстрованих випадків захворювання за минулий рік скоротилася на 1,219 тисяч до 321,162 тисяч. Як передає 24tv.ua, статистика свідчить, що за останні 22 роки в Україні скоротилася кількість захворювань нервової системи і органів дихання. Також зменшилася кількість травм, отруєнь та впливів зовнішніх чинників, – констатують у Держстаті. Щоправда, більшою стала кількість виявлених новоутворень, хвороб системи кровообігу, сечостатевої системи, а також вроджених аномалій. Як відомо, щомісяця населення України невпинно скорочується. Без військових дій та спланованих геноцидів за останні 20 років Україна втратила майже 7 мільйонів громадян.

W

В

9

Слово лікарю

Як харчуватися у спеку? Як їси – так і житимеш. П’ять простих порад допоможуть збалансувати харчування так, щоб організм легше переносив літню спеку. Читачам «WeekEnd» їх надала заступник головного лікаря поліклініки Комсомольська Людмила Романенко.

Вода Пити влітку треба до 2-3 літрів на день. Це правило можуть порушити лише люди із хворим серцем або нирками. Останнім слід пити стільки, щоб не виникали набряки. У спеку ми втрачаємо вологу із потом. Тож вживати воду слід так само, як ми пітніємо: поступово і маленькими порціями. Очікувати відчуття спраги не варто. При собі обов’язково завжди майте маленьку пляшечку із водою. Слідкуйте, щоб воду вживали діти та літні люди, які не Лікар Людмила Романенко: можуть турбуватися про себе. «У спеку перед собою слід Солодкі газовані напої спраги тримати склянку простої води щопівгодини робити 2-3 не тамують, бо містять штучні та ковтки» підсолоджувачі, а гази подразнюють шлунок. Кращі літні напої – вода, холодний зелений чай, компоти, соки, настої трав.

Калорії Калорійність харчування слід знизити. Обмежити сало, тістечка із кремом, жирну та смажено їжу. Перетравлюючи їх, організм додатково нагрівається, а отриману з такої їжі енергію слід кудись витрачати (бо зараз вона не потрібна для обігріву тіла). Згадайте про салати зі свіжих овочів, холодні овочеві супи, окрошку – взимку ви їх вже не скуштуєте!

М’ясо Воно потребує підсиленої роботи організму для перетравлювання. А працювати краще у прохолоді. Тож м’ясні та рибні страви слід вживати на сніданок та вечерю. Обід – це супи, тушковані овочі, нежирні молочні продукти, салати.

Режим Сніданок та вечеря – головні прийоми їжі влітку. Так слід робити, навіть якщо ви зазвичай «не снідаєте». В обідню спеку їсти буде важче, і ви або не зможете нормально пообідати і наситити організм корисними речовинами, або несвідомо переїдатимете і почнете повнішати. Снідати влітку слід до 8 ранку, обідати до 12:00, вечеряти після 18:00. Якщо голодні – після 20:00 можна зробити легкий перекус.

Вітаміни Вітаміни та мікроелементи ми витрачаємо разом із потом. Людина стає в’ялою, послаблюється імунітет. Тож влітку свіжі овочі та фрукти слід їсти у необмеженій кількості. Готуйте і пийте свіжі соки та фруктові суміші без цукру (смузі). Дарина Тур

Сієста для здоров‘я У спеку загострюються серцево-судинні хвороби, збільшується кількість інфарктів та інсультів. Тим, хто має проблеми із судинами, вдень слід перебувати вдома, у прохолоді. Працювати на дачі краще з 5 до 10 ранку. А ввечері – з 18:00. В Італії влітку установи працюють саме за таким розкладом. Велику обідню перерву називають «сієста».

Ноу-хау

ерховна Рада пропонує вжити заходів для захисту життя і здоров’я працівників швидкої допомоги. Зокрема, у медиків можуть з’явитися рації, мобільні телефони, засоби спецзахисту, наприклад, електрошокери та газові балончики. Для захисту життя або майна бригади швидкої допомоги зможуть застосовувати фізичну силу. Тетяна Бахтєєва – один з авторів документу, вказує, що депутати вирішили посилити захист після того, як почастішали

Депутати пропонують озброїти медиків

yandex.ru

W

W

напади на медиків. Один з останніх стався 24 травня. У Запоріжжі психічно хворий чоловік викликав швидку для своєї матері, а потім напав на медиків з льодорубом та сірчаною кислотою. У результаті трагедії 27-річна вагітна фельдшер загинула,

а лікар та ще один фельдшер потрапили до реанімації з хімічними опіками. Відповідно до законопроекту лікар матиме право застосовувати силу лише у випадку, коли є загроза його життю або здоров’ю. Захищатися можна після попередження. А якщо зловмисник нападає зненацька або озброєний, то дозволено діяти без попередження. Автори законопроекту не вказують, скільки коштуватиме державі така ініціатива. Наразі

мінімальна ціна газового балончика – 60 грн., а електрошок «Ера» – 400 грн. При цьому в Україні понад 5 тисяч бригад швидкої допомоги, лише у Києві – 150. МВС повідомляє, що в 2011 році було здійснено 1657 нападів на медпрацівників, при цьому 11 лікарів загинуло. У 2012 році таких випадків – 1493, загинуло 14 лікарів, а з початку 2013-го вже загинуло двоє медпрацівників. kommersant.ua


W

тріумф

yandex.ru

Бова завоював «бронзу» чемпіонату країни

W

трансфер

Українець під рекордним номером драфту нБА

У Харкові, у бійцівському клубі «оплот» відбувся гранд-фінал чемпіонату України зі змішаних єдиноборств ММА, у програмі якого відбулися поєдинки за «бронзу» і фінали.

У

битві за «бронзу» наш земляк – боєць клубу «Спарта» з Комсомольська Євген Бова, зустрівся у найважчій ваговій категорії (понад 93 кг) з Володимиром Олішкевичем (Львів). За інформацією sport.pl.ua, цього поєдинку очікували з нетерпінням, адже обидва бійці мали абсолютно однакову власну вагу — по 105 кг. Але рівного бою не вийшло. Євген Бова від самого початку протистояння перейшов до рішучих дій. Після серії потужних ударів наш земляк перевів суперника у стійку, в якій досить технічно виконав больовий прийом на удушення — «трикутником». Опинившись у безвихідному становищі, львів’янин достроково капітулював на 2-й хвилині 35-й секунді. Євген Бова став бронзовим призером чемпіонату України. А чемпіоном у найважчій ваговій категорії (понад 93 кг) став 95-кілограмовий Ігор Слюсарчук (Тернопіль), який у Гранд-фіналі також достроково (через 1 хвилину 31 секунду) переміг технічним нокаутом 103-кілограмового Володимира Міщенка (Бердянськ).

В

Америці відбулася щорічна церемонія ярмарки талантів для найкращої баскетбольної ліги світу. Наш співвітчизник Олексій Лень пішов у «Фінікс» під п’ятим н о м е р о м се р ед 3 0 найперспективніших новачків. Про це пише ua.korrespondent.net. П’ятий номер драфту – це найвищий результат для гравців, що представляють пострадянський простір. Раніше під п’ятим номером були обрані грузин Ніколоз Цкітішвілі (2002 рік, Денвер) і литовець Йонас Валанчюнас (2011, Торонто). Для українських гравців найкращим результатом до цього був 12-й номер, під яким у 1996 році Бостон вибрав центрового Віталія Потапенка. Лень, який 16 червня відзначив двадцятиріччя, грав за команду Університету Меріленда в чемпіонаті Національної асоціації студентського спорту в сезонах 2011/12 і 2012/13 років. У дебютний рік Лень у середньому за гру набирав 6 очок, робив 5,4 підбору і 2,1 блок-шота. У минулому сезоні центровий набирав 11,9 очка, робив 7,8 підбору і 2,1 блок-шота в середньому за гру».

Комсомольськ обіграв Кременчук

У

Кременчуці завершився тенісний турнір «Прем’єр CUP-1». У віковій категорії до 10 років серед хлопців перемогу одержав Назар Федоришин зі Львова, який не програв жодного поєдинку з п’яти проведених. У дівчат найсильнішою стала комсомольчанка Маргарита Шуліка, котра також перемогла всіх своїх суперниць. У категорії до 12 років спочатку турнір проходив за коловою системою у двох групах, з яких перші два місця виходили до півфіналу. У групі 1 переможцем став Олександр Васильєв із Кривого Рогу, друге виборов Микита Маяк із Черкас. У групі 2 переможець – Ігор Когутяк із Комсомольська, другим став Сашко Павроз із Черкас. У півфіналах зустрілися Когутяк — Маяк — 2:0 (4:0; 5:3), та Васильєв — Павроз — 2:0 (4:0; 4:0). У фіналі комсомольчанин Когутяк майже без боротьби програв Васильєву — 0:2 (1:4;1:5). Серед дівчат знову перемогу святкувала представниця Комсомольська. Єлизавета Великородна переграла всіх своїх суперниць і впевнено виграла «золото». Чоловічий турнір серед 14-річних пройшов по тій же схемі, що і для 12-річних, — дві групи, півфінали, фінал. До півфіналу вийшли комсомольчани Ігор Когутяк та Едуард Федорчук, кременчужанин Володимир Порохня та кіровоградець Данило Михальченко. У півфінальних матчах Федорчук був сильніший за Михальченка — 2:0 (6:2;6:1), а Порохня — за Когутяка — 2:1 (6:1; 3:6; 12:10). У фіналі комсомольчанин Федорчук упевнено обіграв кременчужанина Порохню — 2:0 (6:2; 6:2). У чоловічому парному розряді перемогу святкувала пара Васильєв (Кривий Ріг) — Михальченко (Кіровоград), які у фіналі переграли комсомольський дует Федорчук — Когутяк — 2:0 (6:1;6:1). sport.pl.ua

W Відповіді на сканворд №26 (55)

теніс

повернення

Федотенко заробить вдома більше

W

Н

а п а д а ю чий Руслан Федотенко підписав з «Донбасом» трирічний контракт на суму 9 мільйонів доларів. Про це написав у своєму твіттері агент гравця Аллан Уолш. Водночас репортер «Sportsnet» Кріс Джонстон зазначив, що Руслан Федотенко заробить найбільшу річну зарплату за свою 13-річну кар’єру в NHL. Зазначимо, що 34-річний форвард 6 років поспіль укладав річні контракти на суму від 1 мільйона доларів («Рейнджерс»-2010/11) до 2,9 мільйона («Айлендерс»-2007/08), заробивши за цей період 11,1 мільйона. Руслан Федотенко є найуспішнішим хокеїстом України. Він виграв два Кубки Стенлі у 2004 і 2009 роках. ua.korrespondent.net yandex.ru

W

W

споРт

yandex.ru

10

Четвер 4.07.2013 р. №27 (56) «Український уїкенд»

W

Анекдоти

— Я веду репортаж с полигона, на котором сотрудники МВД сжигают 17 тонн марихуаны. Сейчас мы возьмем интервью у этого прекрасного единорога.    На автозаправке блондинку предупреждают: - С сегодняшнего дня бензин подорожал. - Хорошо, налейте мне 50 литров вчерашнего.    Недавно в одном из негосударственных ВУЗов Киева был арестован преподаватель китайского языка за то, что шесть лет преподавал придуманный им язык...


W

W

дозвілля W

Подорож

Велосипедист-марафонець

Турбота

Китайців зобов’язали навідувати батьків

W

yandex.ru

К

итайців законодавчо зобов’язали ходити в гості до батьків. У країні запрацював закон, який за неувагу дорослих людей до їхніх найближчих предків передбачає штрафи і навіть ув’язнення, – йдеться в сюжеті ТСН. На думку китайських парламентарів, така ініціатива допоможе стареньким почуватися потрібними і не такими самотніми.

У

цей день дівчата, пускаючи вінки, дізнавалися, чи вийдуть заміж цього року і наскільки довгий вік їм відміряно. Жінки ворожили, аби їх діти не хворіли, а знахарі йшли збирати цілющі трави. Чи спрацюють чари сьогодні? Наші предки святкували Івана Купала 20-22 червня в час літнього сонцестояння (сонце перебуває у куполі – найдальшій небесній точці), тобто піднімається найвище над землею. Це свято народження літнього сонця – Купала, і тим самим завершує панування весняного сонця – Ярила. Після поширення християнства давнє народне свято Купала в результаті «християнського нашарування» почало називатися святом Івана Купала. Йдеться про народження Івана Хрестителя, що святкується церквою 7 липня, або 24 червня за старим календарем. Але народна пам’ять зберегла Купальську обрядовість. Головні персонажі свята – Купало та Марена, які уособлюють чоловіче (сонячне) і жіноче (водяне) божества. Ці дві дійові особи обираються, відповідно, хлопцями й дівчатами або виготовляються як опудала. Поєднання чоловічої та жіночої стихій породжує життя, яке на святі символізує гілка верби – Купайлиця. Свято починається ввечері, напередодні Купала. Основним епізодом, довкола якого відбуваються дійства, є купальський вогонь, що символізує сонце-зародок у материнській утробі. Він має горіти цілу ніч: від заходу Сонця-Ярила до лона Матері-Землі (смерті) до сходу (народження) Купала. Перед запаленням вогнища чотири чоловіки зі смолоскипами стають квадратом довкола хмизу, що позначає чотири сонця (чотири пори року). Потім усі сходяться до хмизу і запалюють вогнище, воно символізує «сонячне сплетіння». Прикмети: 1. Кожен вважає за честь очиститися вогнем, тричі перестрибнувши через багаття. 2. Якщо парубок найвище стрибнув – буде гарний урожай у його родини, вскочить у полум’я – чекай біди. 3. Коли ж вдало перестрибнуть багаття юнак з дівчиною – вони неодмінно одружаться і проживуть у злагоді все життя. 4. Матері спалюють у вогнищі сорочки хворих дітей, щоб хвороба згоріла. 5. Зібрані трави є особливо цілющими. 6. У цей день обливали водою перехожих замість побажання доброго здоров’я. yandex.ru

Як передає ua.korrespondent.net з посиланням на УНІАН, Кальченко виїхав 24 червня від кордону з Росією в Луганській області та за 109 годин і 9 хвилин доїхав до кордону з Угорщиною. Загальна дистанція від села Ізварине Луганської області до міста Чоп Закарпатської області склала 1810 км. Чистий час у дорозі склав 69 годин, решту часу було витрачено на сон і харчування. Весь час за дорогою рекордсмена стежили представники Національного реєстру рекордів України. Кальченко не є професійним спортсменом. За фахом він зубний технік, а працює котельником на Сумському НПО імені Фрунзе. Велотренування у нього практично щодня, бо від Білопілля до Сум на роботу він їздить велосипедом – а це більше 80 км у два кінці. Раніше він двічі перемагав у добовому марафоні «Боярка 24» (2011-2012 роки), посідав друге місце в «Броварських дюнах» і «Нічному марафоні», а також проїхав від Сум до Сімферополя – 800 км за 36 годин.

W

Народне гуляння

Чи вірити ворожінню на Івана Купала?

yandex.ru

37-річний житель міста Білопілля Сумської області Ігор Кальченко перетнув Україну на велосипеді за 109 годин. Він встановив рекорд України, проїхавши на велосипеді від східного до західного кордону України.

11

Як саме перевірятимуть дотримання закону і як часто треба ходити до батьків –

поки не відомо. Китайці новим законом незадоволені. Більшість вважає, що родинні візити – особиста справа кожного. У березні повідомлялося, щ о в К и т а ї р і з ко з р о сл а кількість розлучень. Причиною називали новий податок, який громадяни прагнули «обійти» за допомогою офіційного розірвання шлюбу.

Гороскоп на 8-14 липня

ОВЕН (21.03-20.04). Успіх чекає на ділових зустрічах під час обговорення угод. Вам доведеться багато працювати. Не втрачайте можливості виявити свої кращі ділові якості: розум, наполегливість, посидючість і організаторські здібності. ТЕЛЕЦЬ (21.04-21.05). Ви повні

сил і енергії. Не відмовляйтеся ні від яких вигідних пропозицій. Це сприятливий період для вас. Постарайтеся не вступати в суперечки з колегами.

БЛИЗНЮКИ

(22.05-21.06). Прикрутіть свої амбіції та не придушуйте ерудицією навколишніх. Розбираючись з проблемами, ви зможете сміливо скористатися допомогою близького друга.

РАК (22.06-23.07). Ваші зусилля увінчаються успіхом. Ви зможете вийти з болота поточних проблем і зайнятися приємнішими справами. У вихідні не можна кидати почату справу.

ЛЕВ (24.07-23.08). Нарешті ви зру-

шили з мертвої точки. З бережністю ставтеся до документів, є небезпека їх втратити. Намагайтеся більше часу проводити вдома з близькими людьми.

ДІВА (24.08-23.09). Бажано критично розглянути намічені плани і корегувати їх відповідно до побаченого. Виявіть щедрість, і вам відплатять тією ж монетою.

ТЕРЕЗИ (24.09-23.10). Ваші плани поступово починають реалізовуватися. Постарайтеся вирішити ті справи, яких у вас назбиралося чимало. СКОРПІОН (24.10-22.11). Для вас цей тиждень обіцяє пріоритетне положення практично в будь-якому оточенні. Від ризикованих пропозицій вам бажано відмовитися. У вихідні найкращим способом відпочити буде демонстративне байдикування. С Т Р І Л Е Ц Ь (23.11-21.12). Спілкування із впливовими друзями значно поліпшить хід ваших справ. Доведеться посперечатися з колегами. Вислухайте опонента і не кваптеся з висновками. КОЗЕРІГ (22.12-20.01). Гарний час для рішення непростих питань. Багато сил і часу витартите на організаційні питання. Стежте за власною дисципліною і намагайтеся нікуди не спізнюватися. В О Д О Л І Й (21.01-19.02). Будете доводити високий рівень професіоналізму. Станьте вільнішими і контактнішими. Уважніше стежте за новинами, щоб не пропустити важливу для вас інформацію. РИБИ (20.02-20.03). Наступає добрий період для реалізації творчих ідей. Але не варто йти на принцип і придушувати партнерів. Бажано зайнятися побудовою планів на найближче майбутнє. У вихідні дні можливі деякі труднощі.

W

Родина

Подружжя усиновило хлопчика, який народився без рук

К

еллі та Езра – подружжя зі США, яке всиновило вже четверту українську дитину із тяжкими фізичними вадами. Одружившись, вони мріяли народити власних малюків, але доля не подарувала ні синів, ні дочок. Тоді Рейнольдзи вирішили, що стануть батьками для прийомних дітей, причому – для тих, чиї кандидатури зазвичай не розглядають потенційні усиновителі. Кілька років тому пара узяла двох українських дівчаток із аномаліями. Для малят з особливими потребами ці батьки – просто подарунок долі. Езра працює інженером у сфері протезування, а Келлі – педагог, вона спеціалізується на роботі з дітьмиінвалідами. Для свого особливого сина батько одразу змайстрував протези із дерев’яних ложок. Оскільки вже при першому знайомстві із малюком у дитбудинку побачив, як допитливому півторарічному Андрійкові хочеться узяти в руки іграшку. Рідні батьки покинули дитя, коли йому було півтора місяці: мама написала відмову, тому що батько хлопчика поставив їй ультиматум: «Або він, або я!» Ось так малюк, який народився без ручок до ліктя і без ніжок до колін, опинився у дитбудинку без будьяких шансів на сім’ю. Незвичайного хлопчика одразу помітили волонтери і розмістили оголошення про збір коштів на протези для малюка. Але виявилося, що доля готувала Андрійкові сюрприз – люблячі батьки знайшли його через океан. kp.ua yandex.ru

Четвер 4.07.2013 р. №27 (56) «Український уїкенд»


12 W

W

глЯНЕЦь

Мото-шоу

Áайкерський weekend

Рев моторів у вихідні – для них задоволення. понад 50 байкерів минулих вихідних відривалися у Комсомольську на території «славутичпарку». тут відродили традицію байкерських злетів під назвою «Байкерський weekend».

Тимур

W

світ

100-річна мексиканка закінчила початкову школу

Ì

ануела Ернендес Веласкес отримала сертифікат про початкову освіту, закінчивши школу для людей старшого віку (кому за 65 років). На церемонії вручення сертифікату представники освіти зазначили, що ця жінка – приклад для усіх дорослих, хто не має початкової освіти. У регіоні, де живе пані Веласкес, 35% населення, старших за 15 років, не уміють читати і писати. Як пише like.lb.ua, пані Веласкес вирішила вчитися на схилі літ за порадою свого онука.

Ще одна народна артистка

П

резидент України Віктор Янукович присвоїв почесне звання «Заслужена артистка України» співачці Світлані Лободі. А співак Віталій Білоножко нагороджений орденом «За заслуги ІІ ступеня». Про це пише gavriluk.com.ua. Також почесне звання «Народний артист України» отримав композитор, виконавець шансону, поет Олег Гаврилюк. Недоброзичливці обурені таким вибором Президента і в Інтернеті наводять приклади віршів Гаврилюка «тільки для дорослих» або цитують слова його пісні «Стриптизерша».

yandex.ru

Наймолодшому водієві – сім. Найстаршому – 62. Маленький Тимур літає табором на власному дитячому мопеді зі справжнім мотором. У місті так не поїздиш. Там можна лише тихенько їхати за величезним татовим спортивним байком. Байкерські родини для злетів – це норма. 62-річний Raimea приїхав сюди з Німеччини,

W

Четвер 4.07.2013 р. №27 (56) «Український уїкенд»

разом із дружиною-українкою та сином. Приїхали на авто, бо після останньої аварії Raimea на байк не сідає. Однак, його син у Німеччині їздить на батьковому BMV. А д р е н а л і н , ш в и д к і ст ь , захопливі подорожі у колі друзів ваблять і хлопців, і дівчат. Дарина і Паштет – пара і вдома, і на байку: «Вдома на дивані сидіти нецікаво, - каже довгокоса Даша. – Без байка ми б просто померли. Поки є можливість їздити – ми будемо це робити». Вродлива білявка Світлана з Могильова кермує новеньким татовим байком, поки сам пан Сергій роздивляється сусідського «коня». Старенький МТ був придбаний за 1000 гривень. Зараз машину не впізнати – як

Пам’ятник коту-мандрівнику

К Raimea

новенька, з підсиленим двигуном та низькою посадкою. На такому чопері власної роботи його власник Володимир відчуває себе королем траси. Тож з веселими конкурсами, на зразок «упізнай модель байка навпомацки», тут легко впоралися навіть дівчата. У неділю, перед закриттям свята, колонна байкерів проїхала містом. Олена Мажара

Живи яскраво

гайок для коханої

ористувачі Інтернету запропонували встановити пам’ятник коту, який за 6 років пройшов від Москви до Мурманська, повертаючись до рідного дому. На конкурс ескізів надійшло 20 робіт. Його історія така: господарі поїхали на відпочинок на південь країни й узяли із собою кота. По дорозі назад кота загубили у Москві. Довго шукати Семена у незнайомому місті не стали, погорювали і вирушили додому. А Семен сам знайшов дорогу. Припускають, щодня він проходив не менше кілометра і через 6 років з’явився на порозі своїх господарів. Коли його впустили, він одразу пішов на кухню, де зазвичай була його миска. А наївшись, виліз спати на улюблене місце – телевізор. goodnewsanimal.ru

Miss WeekEnd

«сидите як європейці», - так кажуть люди, які бачать подружжя Маньків у їхньому молодому гаю. Бабуся та дідусь у білих костюмах сидять у шезлонгах під тоненькими деревцями. вони дійсно виглядають, як нетутешні.

Конкурс краси «Miss WeekEnd» має мінімум правил та стандартів, і є беззаперечною окрасою нашої газети. Головна умова конкурсу – гарненькі дівчата та жінки. Фото надсилайте на скриньку газети

25

дерев біля багатоповерхівки Леонід Пантелеймонович посадив на честь своєї дружини, з якою разом понад 50 років. Ганні Миколаївні він присвятив роман у віршах на 300 сторінок під назвою «Маріанна» - на згадку про першу спільну подорож до моря ще у студентські роки. Усе життя вони працювали гірничими інженерами у Росії, Білорусі та Україні. Потім закохалися у Дніпро і купили квартиру в Комсомольську. Свій гай Маньки назвали заповідником, обнесли мотузкою і встановили табличку «Ламати заборонено». Зараз, у 70, вони ще обробляють дачу. Біля неї у ліску прикопували ці саджанці. «Колись ми до дачі вже не доїдемо, - кажуть. - А до цих дерев під під’їздом дійти зможемо завжди».

weekеnd-krem@mail.ru, з відповідним позначенням на листі: конкурс «Miss WeekEnd».

Усі гарні дівчата на сайті weekend-ua.com Обов’язково вкажіть ПІБ, вік, місце проживання, моб. телефон.

Наталія Михайлова

W

Усі фото попереднього конкурсу «Коса-дівоча краса» не втрачають своєї сили та стають лауреатами «Miss WeekEnd».

Газета «Український уїкенд»

Серія КВ №17795-6645Р від 02.06.2011 р. Засновник: Громадська організація «Комсомольський характер» Друк: ПП «СТПРЕС», 50025. м. Кривий Ріг, вул. Окружна, 12. СПД ФО Івасишин І. Я. 39600, м. Кременчук, вул. 60 років Жовтня, 5, к. 19.

Обсяг: 3 друковані аркуші. Наклад 50000 екз.

Порядковий номер випуску: №27 (56). Підписано до друку: 3.07.2013 р. Адреса редакції: 39800,м.Комсомольськ, вул. Гірників, 10, корпус 3/1 Видавець – ТОВ «Інформаційне агентство «Уікенд», 01103, м. Київ, вул. Підвисоцького, буд. 10/10, оф. 60. E-mail: weekеnd-krem@mail.ru Сайт: www.weekend-ua.com, а/с 13 (вул. Красіна 61/52).

WeekEnd_27_2013  

WeekEnd_27_2013