Page 1

Читайте та дивіться більше на

ï³ä çàñòàâó ìàéíà

+38 (097) 216 36 72, +38 (066) 726 11 16

W

ТВ²É УКÐÀ¯НСÜКÈÉ У¯К-ÅНД

людинаоркестр

11

yandex.ru

×åòâåð 18.07.2013 ð. ¹29 (58)

1 грн.

2

стор.

ïðèâàòíà ïîçèêà

+38 (097) 216 36 72, +38 (066) 726 11 16

Весільний обряд на новий лад

стор.

ÊÐÅÄÈÒÈ

çà íàéêðàùèìè óìîâàìè!

yandex.ru

www.weekend-ua.com

Вартість газети

РЕКЛАМНИЙ ВІДДІЛ: (096) 359-53-27, (066) 893-31-78

ÎÔÎÐÌÈ ÏÅÐÅÄÏЛÀÒÓ і ãарантовано ÷итай улюблений «WEEKEND» у себе вдома.

Кàâóíè äî ë³êàðí³

Íайбільøа соціальна ãаçета, найвиãідніøа ціна.

НÅ ДÎВÅËÈ

Передплатний індекс 68669 ПІДПиСКА У ВІДДІЛеННяХ «УКРПОШТи»

стор.

Чого слід остерігатися споживачам, якщо не нітратів? Завідуюча інфекційним відділенням 4-ї лікарні Кременчука ірина ліфанова розповідає, що цього сезону в лікарні ще не було пацієнтів із отруєнням овочами чи фруктами.

Ïро деталі діçнавайтеся çа тел. 70-43-98.

3

«КЛАС»

Навчальний центр

англійська мова німецька мова

французька мова італійська мова

Тел.: (096) 099-46-50, 76-08-24 вул. Петровського, 101

ПОНЕДІЛОК 22.07

ВІВТОРОК 23.07

СЕРЕДА 24.07

ЧЕТВЕР 25.07

П’ЯТНИЦЯ 26.07

СУБОТА 27.07

НЕДІЛЯ 28.07

+15...+20

+17...+23

+16...+23

+16... +28

+19...+23

+16...+20

+17...+21


2

W

місто

Батьки судитимуться за прізвище для дитини

У

yandex.ru

перше в Кременчуці батьки не можуть домовитися, яке прізвище носитиме дитина, - батька чи матері. «Жінка не змінювала прізвище у шлюбі, а з народженням дитини подружжя не може дійти згоди. Кожен із батьків хоче, щоб дитина носила його прізвище. Оскільки і мати, і батько мають право дати дитині своє прізвище, то питання вирішуватиме суд за участю органів опіки», - повідомила про випадок начальник Управління юстиції Наталія Проценко.

W

Камінням по голові

С

аме так вчинив нападник у одній з кременчуцьких аптек. З каменюкою та «заточкою» він накинувся на відвідувача закладу. Журналістам «WeekEnd», які виїхали на місце події, очевидці називали причиною такої поведінки ймовірний наркотичний стан нападника, який після зробленого нікуди не втікав, а вигукував незрозумілі фрази і «танцював» неподалік аптеки. Постраждалий отримав каменем по голові, але, на щастя, удар виявися не надто прицільним і медики наклали на голову пов’язку чоловіку і відвезли потерпілого до лікарні. Міліція з’ясовує деталі інциденту і від коментарів утримується.

W

Шлюб

Весільний обряд на новий лад

Народний контроль

«Хто там скаржиться? Вони наговорюють!» Начальник транспортного відділу Кременчука Володимир Кургаєв запевняє: пенсіонери Крюкова неправомірно скаржаться на те, що пільгові автобуси їздять вкрай рідко. У Кременчуці вже започаткували нову церемонію одруження: гості не стоять, а сидять.

yandex.ru

Четвер 18.07.2013 р. №29 (58) «Український уїкенд»

В

Управлінні юстиції говорять, що це «європейська» традиція. Обряд провели для 4 пар. Чи приживеться нововведення серед кременчужан, ще невідомо. У першу чергу, тому, що для

урочистої зали треба закупити стільці. Начальник Управління юстиції Наталія Проценко зазначила, що нововведення запроваджують. І тому, аби підтримувати популярність кременчуцького РАЦСу серед іногородніх, які приїжджають розписуватися із навколишніх сіл та навіть міст.

{

Молодята «дозріли». За останні 3 роки у Кременчуці «подорослішали» наречені. Якщо у минулому році середній вік молодят становив 23-25 років, то нині 25-30. А от іноземні женихи, навпаки, помолодшали. Раніше їх вік становив приблизно 45 років, а сьогодні від 30 до 40.

W

Не склалося

- Ми перевірили автобуси №2 великої місткості. Вийшли на маршрут близько 15:00, годину спостерігали. Автобуси їздили з інтервалом 15 хвилин, - зазначив Володимир Кургаєв. Слідом за посадовцем перевірити маршрут взялися і журналісти «WeekЕnd». 16 липня на зупинці «Пошта» у Крюкові разом із пенсіонерами ми чекали на автобус №2 з центру. Прийшли практично у «час пік» - о 15:50. Автобус приїхав о 16.21. Інтервал – півгодини. Щоправда, в протилежному напрямку за цей проміжок часу проїхали два великі автобуси. - Вони як хочуть, так і ходять, - каже пенсіонерка Ольга Сергіївна. – Оце, правда, проїхала дешева маршрутка за 1,75 грн. Добре, коли одного пільговика візьмуть, бо завжди «місце зайняте». Краще б ці гроші за безкоштовний проїзд давали, як прибавку до пенсії, а то доводиться або годинами чекати, або червоніти, коли водій у маршрутці кричить на весь салон: «Бабуся, платіть!» Я ніколи в маршрутці про пільгове місце не питаю. - І тролейбуси не краще їздять. Чому не введуть чіткий графік – не розумію. Хай би був один на годину, але точно – хоч сніг, хоч дощ! – розповідає ще один пенсіонер, назвати себе відмовився. – Дочка моя живе у Празі, так там на зупинці є графік автобусу. Якщо написано о 14.12, то по ньому хоч годинник звіряй! Я сам дивуюся, як водій уміє розраховувати швидкість, щоб на кожну зупинку приїжджати вчасно? Значить, можна працювати для людей, а не для галочки.

Бебі-бум відміняється

У

2013 році народжуваність у Кременчуці зменшилася. За півроку установами Кременчуцького управління юстиції зареєстровано 1051 немовля. Це на 67 немовлят менше, ніж за відповідний період минулого року. За шість місяців 2013 року в місті зареєстровано 3 двійні. 142 жінки набули статусу «одинока мати», 83 – «багатодітна мати», 15 дітей було усиновлено. Дані оприлюднив сайт kremjust.gov.ua. Демографічні показники свідчать про те, що кількість населення зменшується. У 2013 році було зареєстровано 1420 актових записів про смерть. Це менше, ніж у 2012 році.

Коротко

Пляжники знатимуть усе

Н

а Центральному пляжі Кременчука з’явиться стенд з інформацією про якість води. Про це повідомив начальник Кременчуцького управління ДержСЕС Сергій Кузьменко. За його словами, нині стан води на двох офіційних пляжах міста задовільний: на Сухому Кагамлику та Центральному пляжі. Співробітники СЕС перевіряють воду на вміст кишкової палички.

Дефіциту лікарів не буде

К

адровий голод у Кременчуці зникне за 5 років, – припускає начальник Управління охорони здоров’я Валерій Литвиненко. Найближчим часом міські лікувальні заклади поповняться 8 сімейними лікарями та 2 педіатрами. Раніше посадовець зазначав, що у Кременчуці кризова ситуація із кадрами: якщо не брати до уваги медиків передпенсійного і пенсійного віку, то забезпеченість лікарями становить 35% від потреби.

W

W

Хуліган

Комуналка

Леніна «підлатають»

Кременчужанин «замінував» Бориспільський аеропорт «Мінер» підняв на ноги Київських, Полтавських та Кіровоградських правоохоронців. Як ідеться на сайті mia-kremen.pl.ua, вніч з 10-го на 11-те липня до міліції Кременчука надійшло два повідомлення про мінування аеропорту в Борисполі. Перше повідомлення надійшло о 23–й годині 40 хвилин. Чоловік, що зателефонував з мобільного телефону, назвався Андрієм. Повідомив, що йому 35 років і що проживає у смт. Власівка Кіровоградської області. А також сказав, що у Бориспільському аеропорту закладена вибухівка, яка має вибухнути через 40 хвилин. На запитання, звідки у нього така інформація, сказав: «Знаю і все». Другий дзвінок пролунав о 00 годин 58 хвилин також з мобільного телефону. Цей же чоловічий голос, який цього разу назвався Олексієм, повідомив, що вибух в аеропорту станеться через 19 хвилин. Обидва повідомлення були зареєстровані у черговій частині Кременчуцького міського управління та негайно передані до правоохоронних органів Київської області та міста Києва. Проведені пошукові заходи виявилися результативними. Увечері цього ж дня у Крюківському районі міста Кременчука за місцем проживання був затриманий 37-річний уродженець смт. Власівки Кіровоградської області. Будучи добряче напідпитку, задля розваги, чоловік побився об заклад на мобільний, що він зателефонує до міліції з повідомленням про злочин і його не знайдуть. Перше, що спало на думку захмелілому чоловіку – це замінування аеропорту в Борисполі. yandex.ru

W

{

З 10:00 до 14:00 у Кременчуці планують зменшити кількість тролейбусів і маршруток на дорогах міста. Начальник транспортного відділу Володимир Кургаєв пояснив: у спекотну погоду пасажиропотік падає, і нераціонально, коли в салоні 1-2 пасажири.

Ц

ентральну вулицю Кременчука хотіли відремонтувати до Дня міста, але обмежаться латками. Нова розмітка, ямковий косметичний ремонт – оце практично все, чим прикрасять вулицю Леніна до свята. Натомість влада планувала масштабні зміни, які б коштували місту 9 мільйонів гривень. Однак, через затримку фінансування плани змінилися. «Мер зазначив, що у зв’язку із незадовільним проходженням бюджетних коштів через Державне казначейство цього року довелося відмовитися від капітального ремонту автошляху цієї вулиці. Проте її пішохідну частину на тій ділянці, де вже відбулася реконструкція скверу «Жовтневого», планують провести. Зокрема, розширять гранітні доріжки з 60 см до 1м 10 см на бруківці, зробленій кілька років тому», - повідомляє сайт Кременчуцької міськради.  Олег Бабаєв звернув увагу на те, що фасади на вулиці Леніна  слід оформлювати у єдиному архітектурному стилі. Уже прийнято рішення виконкому щодо кольорів, які будуть використовуватися при реконструкції – це пастельні бежеві та коричневі  відтінки.

Чим завинили кременчуцькі таксисти? «Служба таксі «646» розклеїла оголошення на парканах та стовпах», - повідомив начальник управління благоустрою Сергій Гаріфов. Він зазначив, що за такий піар-хід службі можуть виписати штраф. Мер Олег Бабаєв наголосив: якщо таксисти ігноруватимуть правила благоустрою, то мерія наполягатиме на тому, аби позбавити службу ліцензії.


Четвер 18.07.2013 р. №29 (58) «Український уїкенд»

W

W

суспільство W

Смачна небезпека

Кавуни і дині до лікарні не довели

yandex.ru

З

W

Актуально

Скільки коштуватиме амброзія?

Чого слід остерігатися споживачам, якщо не нітратів?

авідуюча інфекційним відділенням 4-ї лікарні Кременчука Ірина Ліфанова розповідає, що цього сезону у лікарні ще не було пацієнтів із отруєнням овочами чи фруктами: – Таке трапляється досить рідко. Здебільшого отруєння спричиняють багатокомпонентні страви, наприклад, салати. Я раджу читачам споживати свіже, не готувати страви «про запас» і уникати продуктів ризику – це найкраща профілактика отруєнь влітку. До числа продуктів «ризику» хочу віднести яйця та м’ясо. У цьому сезоні траплялися випадки сальмонельозу, але не більше, ніж зазвичай. І все ж таки, не варто недооцінювати той факт, що якісні показники овочів та фруктів теж важливі. Традиційно споживачі «бояться» перших огірків, кавунів та динь. Баштанні вже давно продають на ринку, але масових точок продажу у різних мікрорайонах ще немає. Начальник Кременчуцького управління ДержСЕС Сергій Кузьменко наголошує, що фахівці СЕС ще не перевіряли кавуни та дині: - Як тільки почнеться масовий продаж, зробимо аналіз, але не всіх, лише вибірково. Як споживачам убезпечити себе від неякісних продуктів? Тут порада одна: просіть у реалізатора документи, що підтверджують якість. Лариса Гориславець

3

Почекайте до серпня Небезпека ранніх кавунів полягає в тому, що для того, щоб прискорити дозрівання, їх вирощують під плівкою - так досягається потрібна температура, кавун стає стиглим вже за два місяці після посадки, до середини літа. Але за такий короткий строк солодкі смугасті ягоди не встигають позбавитися накопичених нітратів, які містяться у добривах, необхідних для правильного росту. Часте вживання продуктів, що містять нітрати, призводить до накопичення важких металів у печінці та нирках, нітрати можуть викликати, у тому числі, й онкологічні захворювання. Інша небезпека, яку ховають у собі «вуличні» кавуни - їх здатність вбирати речовини з повітря. Тому ні в якому разі не можна купувати кавуни обабіч дороги, на жвавих трасах. Голий м’якуш вбирає токсини у декілька разів швидше, тому купувати розрізані кавуни і дині є дуже небезпечним. poltava.pl.ua

УЖКГ Кременчука підрахувало, скільки коштує звільнити місто від амброзії. Результати оприлюднив офіційний сайт мерії. На сьогоднішній день є три види боротьби зі шкід­ливою рослиною. Перший – механічний, тобто покіс до цвітіння, але від кореня скошеної рослини виростає кілька стебел. Другий – хімічний, із використанням гербіцидів, третій – агротехнічний (виривання), що дозволяє протягом 2-3 років повністю знищити бур’яни. КП «Благоустрій Кременчука» прорахувало вартість кожного з цих методів. Найдорожчим виявилося виривання амброзії вручну 1 кв.м – 2 грн. 83 коп., при косінні вартість 1 кв.м. складає – 98 коп., при застосуванні хімічного методу 1 кв.м. коштуватиме 1 грн. 27 коп. У мерії вирішили відмовитися від виривання. Причина – дорого і небезпечно для працівників. На сьогодні розглядають перспективу застосування хімікатів. При перерозподілі міського бюджету планують виділити необхідні кошти на придбання хімічних засобів для обробки територій, що заросли амброзією. Запевняють, що використовуватимуть тільки ті препарати, які дозволені СЕС.

Проблема

Узимку можемо залишитися без гарячої води і опалення

Т

аку думку висловив генеральний директор Центру дослідження енергетики Олександр Харченко на прес-конференції, - передає news.mail.ru, з посиланням на ГолосUA. За його словами, сьогодні тариф на тепло покриває тільки 75% від вартості виробництва теплової енергії, а наповнення державного спецфонду з якого доплачуються державні субвенції у теплокомуненерго, не перевищує 5%.

W

«Це може призвести до несвоєчасного розрахунку теплоенергетичних компаній за газ та істотно скоротити постачання блакитного палива на виробничі потреби від «Нафтогазу», зазначив Олександр Харченко. Експерт також пояснив, що суть проблеми в тому, що при існуючому рівні тарифного покриття теплопостачальні компанії можуть або платити за паливо, або покривати інші витрати. «Більшість теплокомуненерго розраховуються за паливо за рахунок держсубвенцій. Як результат – ростуть неплатежі за газ», підкреслив пан Харченко.

Народна трибуна

W

У той же час, як зазначив експерт, не проводяться роботи з модернізації систем генерації і транспортування теплової енергії, що може призвести до системних поломок через що компанії не зможуть постачати тепло та гарячу воду споживачам. «Крім того, можуть виникнути аварії в тепломережах. Цього року ситуація дійсно критична. Майже всі труби в тепломережах давно вичерпали свій ресурс. Нестача коштів на ремонти влітку, можуть призвести до аварій, що спричинить відсутність тепла взимку», - підсумував Харченко.

W

Навколишнє середовище

Чи купуєте ви зараз кавуни та дині?

– Ні, не купую. Почекаю ще два тижні. Дуже підозрілі ці ранні кавуни. Може, хімією нашпиговані?

Олена,

бухгалтер: – Ні, купувати рано. Вони зараз усі з нітратами. Багато випадків отруєнь – про це з преси чула. Буду чекати серпня.

yandex.ru

пенсіонер:

Юра, робітник:

Н

овонародженим у Кременчуці дають оригі­нальні імена. За перше півріччя 2013 року в документах записували такі жіночі імена – Алана, Сєлєна, Аврора, Ліка, Ніка, Модіна, Амелія, Ярина, Ноємія, Наіля, Каміла, Хатіже. Серед оригінальних чоловічих імен - Ратмир, Спартак, Тігран, Рамазан, Дамир, Мартін. Проте, не втрачають актуальності традиційні імена. Найбільш поширеними стали жіночі імена Софія, Дар’я, Анастасія та чоловічі Микита, Даніїл, Олександр.

Освіта

ЗНО можуть ввести і для випускників 9 класів

Люба,

– Купила нещодавно кавун. Дуже боялася, а він стиглий і смачний. Усе в цьому році рано дозріває – і кавуни тут не виключення.

Сєлєна, Модіна, Ноємія – оригінальні імена кременчужанок

Рибка дохла не дарма Минулого тижня кременчужани зателефонували до редакції та повідомили: на березі Дніпра видно мертвих мальків. Починається сезон задухи?

Щ

ороку картина одна: Дніпро цвіте, рівень марганцю росте, а вміст кисню падає. У результаті – риба дохне, а за найгірших обставин – без питної води може залишитися і все місто. Як повідомив начальник Кременчуцького управління ДержСЕС Сергій Кузьменко, на 16 липня вміст кисню дійсно менший, ніж треба: 3,13 мг/л за норми не нижче 4. За словами фахівця, це невелика розбіжність – цього літа були й нижчі показники. До речі, нинішнє похолодання сприятиме стабілізації якості води. Що стосується марганцю, то його рівень дуже далекий від межі «ризику»: 0,079 мг/л за допустимої позначки 1 мг/л. Людмила Дніпровська

Український центр оцінювання якості освіти ініціює введення з 2016 року зовнішнього тестування для випускників дев’ятих класів. Йдеться у повідомленні директора Центру Ірини Зайцевої, - передає «Дело». «Ми вважа­ ємо, що вже можна готувати і робити», - зазначила вона. Зайцева нагадала, що наприкінці червня Президент Віктор Янукович затвердив стратегію розвитку освіти на період до 2021 року. І однією з пропозицій, поданих Центром оцінювання якості освіти, була згадана ініціатива. Нагадаємо, що цього року упродовж 3-27-го червня абітурієнти здавали основну сесію зовнішнього незалежного оцінювання, 4-11 липня – додаткову. На проходження тестування 2013 зареєструвалося 322,5 тис. осіб. 683 учасника зовнішнього незалежного тестування отримали максимальну 200-бальну оцінку з одного предмета, 48 – за двома, і 6 - за трьома. ubr.ua yandex.ru

Майбутньої зими українці можуть залишитися без тепла та гарячої води.


4

W

гроші

Фонду оплати праці бракує 70 мільярдів гривень

На ремонти шкіл грошей немає

З

а словами глави Мінсоцполітики Наталії Королевської, Фонд оплати праці має складати 766 мільярдів гривень, аби підвищити пенсії та проведення усіх необхідних удосконалень пенсійної системи. Про це повідомляє 24tv.ua. «Щоб сьогодні Пенсійний фонд був бездефіцитний, Фонд оплати праці, з якого сплачуються страхові внески, має складати 550 мільярдів гривень. Зараз він орієнтовно складає 480 мільярдів. При цьому ще близько 150 мільярдів знаходиться у тіні», – каже міністр і додає, що сьогодні є потреба у позбавленні Пенсійного фонду невластивих йому видатків, а саме — «виплати особам, які не мають права на пенсію». «Це дало нам економію Пенсійного фонду на 5 мільярдів 900 мільйонів гривень», – додала Королевська.

W

Четвер 18.07.2013 р. №29 (58) «Український уїкенд»

W

Кримінальна статистика

Д

ержказначейство не фінансує заплановані капітальні ремонти шкіл у Кременчуці. Начальник управління освіти Геннадій Москалик зазначив: «Проводимо тільки поточні ремонти, на капітальні – коштів немає». За словами посадовця, поки що є фінансування лише для ЗНЗ №11. Відкладають на майбутнє і плани стосовно російськомовної школи №29, куди вирішили спрямувати майже мільйон гривень для ремонту фасаду та заміни вікон. Ще один важливий об’єкт реконструкції – колишній дитсадок на Раківці по вул. Манагарова. Як повідомляє сайт Кременчуцької міськради, реконструкція його приміщення розпочнеться, швидше за все, у наступному році.

Довгобуд

Дороги відремонтують років через 10

Від 12 липня на українських дорогах почалося справжнє полювання на інкасаторів. У Миколаївській області злочинці напали на інкасаторську машину «Укрпошти», у якій везли мільйони гривень пенсії.

«Мамі дзвоню часто» Гроші від професійних «стрільців» врятував охоронець машини, який на службі два роки. За словами Олександра Щербини, лячно йому стало не тоді, коли стріляв, а коли стало тихо: «Я працюю інкасатором два роки. Мама в селі дуже хвилюється за мене, тому дзвоню їй часто». Чоловік дав відсіч нападникам і застрелив двох злочинців, зберігши 13 мішків з грошима.

З півмільйона встиг витрати 50 грн. на капці 15 липня вже у сусідній Дніпропет­ ровській області, неподалік Кривого Рогу відбулося пограбування інкасаторської машини «Ощадбанку». З автівки злочинці забрали з собою півмільйона гривень. У вівторок 16 липня затримали підозрюваного у скоєнні нападу – одного з охоронців інкасаторської машини Олега Калюжного. Підозрюваний у подвійному

W

вбивстві та пограбуванні зізнався у скоєнні злочину. У Дніпропетровському обласному управлінні внутрішніх справ вважають, що мотивом 48-річного інкасатора Олега Калюжного були гроші. У той же час підозрюваний поки не розповів, на що хотів витратити вкрадені півмільйона гривень. Як повідомляється, Калюжний встиг витратити всього 50 гривень – на сорочку та гумові капці. Після цього він пішов гуляти вулицями міста Зеленодольськ, де його і затримав спецназ. Резонансне вбивство інкасаторів «Ощадбанку» в Дніпропетровській області на трасі Кіровоград-Запоріжжя було скоєно 15 липня. За версією міліції, інкасаторський автомобіль Ford завантажився грошима у Кривому Розі та прямував до міста Апостолове Дніпропетровської області. Калюжний був одним з інкасаторів. Хто вчинив напад, точно невідомо, однак Калюжний – головний підозрюваний. Авто інкасаторської служби було знайдене на узбіччі з трупами водія і одного з інкасаторів. Обоє мали вогнепальні поранення. Зниклий Калюжний був оголошений у розшук. Яків Смілга За матеріалами nv-news.com, kp.ua, news.meta.ua

Гаманець

Молодим фахівцям збільшили допомогу

К

абмін удвічі збільшив розмір одноразової адресної допомоги молодим фахівцям, які вирішили працювати у сільській місцевості. Про це повідомляє УНІАН із посиланням на відповідну постанову Уряду. Відтак, уже з нового року випускники професійнотехнічних і вищих навчальних закладів, віком до 35 років, можуть розраховувати на допомогу в 10 мінімальних зарплат, тобто близько 11,5 тисяч гривень. 24tv.ua

W

yandex.ru

Законопроект

Українцям пообіцяли доплачувати за вітчизняні авто yandex.ru

Інкасатори під прицілом

yandex.ru

Д

ля п о в н о ­м а с ш т а б н о ї реконструк­ц ії дорожнього покриття українських автошляхів необхідні кошти в розмірі 500 млрд. грн. А тому гроші необхідно виділяти поступово, приблизно по 50 млрд. щороку протягом 10 років. Про це заявив глава «Укравтодору» Євген Прусенко, – повідомляє newsoboz.org. з посиланням на autocentre.ua. – Стан доріг в Україні за всі роки незалежності найгірший. Частина доріг не ремонтувалася по 2-3 міжремонтні терміни (30-40 років), і щоб привести дорожню мережу в нормальний стан, необхідно вийти на нормативні міжремонтні терміни. Тобто - кожна дорога повинна капітально ремонтуватися 1 раз на 12-15 років. У перерахунку на річні обсяги – це приблизно 15 тис. км, які необхідно ремонтувати щороку, - розповів голова «Укравтодору». Євген Прусенко також нагадав про необхідність поступово збільшувати фінансування дорожньої галузі. За його словами, у сусідній Росії вже вийшли на рівень фінансування, який в 2017 році дозволить «Росавтодор» вийти на нормативні міжремонтні терміни. Однак, для цього в РФ вже сьогодні на федеральні дороги закладено 470 млрд. рублів. У перерахунку на 1 кілометр це майже в 10 разів більше, ніж в Україні. news.mail.ru

У

ряд готує законопрое кт, с п ря м о в а н и й н а підтримку покупців вітчизняних автомобілів. Як пише news.mail.ru, про це в інтерв’ю «5 каналу» розповів віце-прем’єрміністр України Юрій Бойко. «Зараз відпрацьовується законопроект, згідно з яким людина, котра захоче купити вітчизняне авто, буде мати державну підтримку у вигляді коштів. Найближчим часом цей законопроект буде направлений Уряду, а потім до

Парламенту», - зазначив Юрій Бойко. Він підкреслив, що сьогодні ситуація з імпортом автопродукції є критичною для вітчизняного автопрому. «На жаль, імпорт у автомобільній галузі у нас перевищує всі критичні показники. Ця галузь є особливо важливою для нашої країни, враховуючи ту кількість заводів, яка у нас є. Це приблизно 70 тис. робочих місць. Тому ми будемо підтримувати тих роботодавців, котрі збережуть ці робочі місця», - сказав віце-прем’єр-міністр. «Якщо ми задіємо весь комплекс наших законів, в тому числі і постанову Кабінету Міністрів, яка дає певні пільги для тих, хто створює повний виробничий цикл, то ми вийдемо на позитивну динаміку», - впевнений Юрій Бойко.

ПП «Интеркул» Кондиционеры сегодня! Продажа, установка, гарантийное обслуживание. Любые модели. Официальный представитель DAIKO, TOSHIBA, LG. • Скидки для пенсионеров • Цены от 2200 грн. • Гарантия 3 года • Рассрочка • Кредит до 3-х лет • Форма оплаты любая

т. 067-116-04-45, 097-623-90-83


Четвер 18.07.2013 р. №29 (58) «Український уїкенд»

W

W

ЗДороВ’я W

слово лікарю

9

Для батьків і дітей

сім’я, єднайся! Хочете мати дружну родину і прожити щасливе життя? сімейний центр «сонячний дім» знає простий рецепт і ділиться ним з усіма бажаючими.

Î

Áіда æіно÷иõ ніæок

Бабусі-онукам Зі 100 хворих на цю недугу лише 20 – чоловіки, решта – жінки. Хвороба спадкова, і схильність до неї передається через покоління. «Кривий палець» - це наслідки плоскостопості. Через слабкість м’язів, що повинні тримати стопу у правильному положенні, вона стає пласкою, більш широкою. Збільшується навантаження на пальці, але жінка, попри все, продовжує носити вузьке взуття. У підсумку – головка великого пальця розгортається. Вона треться об взуття, і виникає болісне запалення суглоба – бурсит. Потім змінює форму другий палець – він вкладається зверху на перший. Тому єдиним зручним взуттям стають валянці. Але одразу «плоскостопою» людина народжується дуже рідко. Хвороба і її ускладнення, «кісточка», розвиваються протягом життя. Через незручне взуття та брак профілактичної фізкультури для стопи.

Три сантиметри Така висота підборів потрібна сучасній людині для збереження здорової стопи. І ще – обов’язковий супінатор. Це потовщення на устілці, яке підтримує склепіння стопи. Високі підбори перекладають вагу тіла на

пальці, стопа при ходінні не рухається і «кісточка» росте. Пласкі кеди та сандалі руйнують склепіння стопи. І на високих, і на наднизьких підборах без загрози для здоров’я можна ходити дві години на день. В’єтнамки, навпаки корисні. Вони змушують при ходінні напружувати м’язи стопи, щоб капці не загубити. Нашим предкам підбори були не потрібні, бо вони багато ходили босі.

Мерщій до лікаря! 150 видів хірургічних втручань використовують у світовій практиці для лікування «кривого пальця». Їх підбирають залежно від стану хвороби. Лише в Комсомольську щороку роблять понад два десятки таких операцій. Вік хворих – від 40 до 70 років. Їм пересаджують сухожилля, роблять штучний перелом, і палець повертається на місце. На п’ятий день людина стає на п’ятки. Через місяць – ходить, як усі. Відтягнути операцію на довгі роки допоможуть ортопедичні устілки та схожі на котушки медичні силіконові вставки між пальцями. Підібрати все це за розміром і станом хвороби може тільки лікар-ортопед.

Профілактика Якомога частіше ходити босими по нерівній поверхні – траві, камінцях, піску. Життя руйнує стопу, тож потрібно щоденно масувати пальці та склепіння стопи. А також гімнастика від плоскостопості: босими ногами збирати з підлоги ґудзики, м’яти газету чи тканину, катати ногами качалку, піднімати м’яч, ходити на зовнішніх і внутрішніх боках стопи, якомога частіше ворушити пальцями, зберігаючи їхню гнучкість. Люди, які від природи не мають рук, навчаються писати і навіть плести ногами. Жоден з них не хворіє на «кривий палець». Дарина Тур

{

Щоб взуття не тиснуло на хвору кісточку, взяти шматок пористої гуми або тонкого поролону, вирізати отвір і пришити на слідок таким чином, аби кісточка опинилася у дірці. Між кісточкою та взуттям буде відстань, а тому колодка не тиснутиме.

W

Корисно знати

Корисному дозвіллю треба вчитися! – переконують організатори Центру «Сонячний дім». Вони пропонують родині пройти 4 заняття: попрацювати у творчій майстерні та разом виготовити сімейний сувенір, пройти тренінг «Острівець злагоди», навчитися цікавих ігор і розваг, а також багатьох інших корисних речей. - Ми влаштовуємо конкурси між сім’ями, квести, творчі завдання. Дорослі та діти отримують потужний заряд позитиву й одночасно вчаться бути дружною родиною. А такій сім’ї не страшні незгоди! Спільна праця об’єднує зусилля, а спільне дозвілля єднає серця! Це девіз міцної родини, – розповідає Світлана Алєксєєва.

W

Винайшли ліки проти сивини

Ï

yandex.ru

Уроки родинного щастя

оява сивини – це наслідок оксидативного стресу та накопичення великої кількості перекису водню у волосяних фолікулах. Дослід американських вчених свідчить, що процес накопичення перекису можна скорегувати за допомогою спеціальної речовини для місцевого застосування, яке активується під дією сонця, - повідомляє zdorovie.info. Таке ж лікування допомагає і при захворюванні шкіри – вітіліго. Рецепт ліків учені поки не розголошують, бо прагнуть отримати на нього патент.

Ноу-хау

Школярки довели: Wi-Fi вбиває Експеримент учениць з Данії привернув увагу наукової спільноти. Дівчата вирішили перевірити вплив Wi-Fi роутера на ріст рослин. результати очевидні: насіння не проросло. Дівчата висіяли насіння салату в лотки. Одні з них поставили в ізольованій кімнаті, а інші – неподалік роутера. Крім того, що насіння не проросло, деякі ростки здорового салату гинули невдовзі, як їх переносили до кімнати із Wi-Fi. Юні дослідниці вважають, що причина – випромінювання роутера, адже вони підтримували в усіх лотках однакову вологість і стежили за однаковою температурою у кімнатах. Аналогічне дослідження проводили кілька років тому в Нідерландах. Там офісні працівники ділових районів помітили, що з дерев почала відпадати кора. abcnews.go.com yandex.ru

К

істочку великого пальця ноги, що випинається, болить і заважає ходити, має чи не кожна жінка у віці за 40. У подальшому через цю проблему можна назавжди перевзутися у капці. «Кривий палець» - так перекладається з латини наукова назва цієї хвороби «Hallix valgus». Як її лікують, і як зберегти ніжки здоровими - розповів «WeekEnd» завідувач ортопедо-травматологічного відділення Комсомольської міської лікарні Сергій Орлов.

тже, для приготування сімейного щастя беруть такі інгредієнти: маму й тата (краще обох, але якщо в наявності лише хтось один, то все одно рецепт працює), дітей – у необмеженій кількості. Головна умова успіху – все робити гуртом. • Дитячий психолог; - Не важливо, чим буде займатися сім’я – • Cімейне консультування; разом грати, майструвати чи просто дивитися • Настільні розвиваючі ігри; фільм. Ключове слово «разом»! – пояснює пси• Творча майстерня для холог Центру Світлана Алєксєєва. – У спільній дорослих і дітей. діяльності члени сім’ї пізнають інтереси і вподоТел.: (096) 158-22-07 бання один одного, вчаться прислухатися, поступатися, іти на компроміс. Родинне дозвілля – це (097) 227-14-07. профілактика багатьох сімейних «хвороб». І справді, нині батьки дуже рано втрачають зв’язок із дітьми: доки дитина мала, кожен її новий крок є подією і предметом обговорення. Але у спілкуванні з дітьми-школярами мами і тата найчастіше обмежуються банальними фразами, на зразок: «Як справи у школі?» Потім дорослі дивуються, чому їх рідні підлітки такі відчужені та не надто хочуть говорити з батьками «по душах». - Сімейний центр «Сонячний дім» уперше в Кременчуці організував такий навчальний курс для родин, де ми вчимо батьків і дітей спільного дозвілля, розповідає координатор Центру Олена Туаєва. – Ми раді, що знайшли однодумців – це громадська організація «Наше майбутнє ХХІ сторіччя». Її керівник Лариса Сквіра має великий досвід соціальної роботи, вона допомогла втілити нашу ідею в життя. Проект підтримала міська влада: на конкурсі соціальних проектів ми отримали фінансування на півроку. Плануємо, що за цей час зможемо навчити сімейного дозвілля понад 30 родин. Поспішайте у Центр «Сонячний дім»! Літні канікули тривають, а це значить – саме час спланувати сімейний відпочинок. Лариса Гориславець


W

Футбол

«Кремінь» обіграв «Динамо», а «Гірник» - «Реал»

Щ

fckremen.com

W

W

спорт

Відповіді на сканворд №28 (57)

оправда, обіграли кременчужани «Динамо» з Хмельницького. Однак надихає, що вже в першому матчі вдалося не тільки перемогти, але і забити три м’ячі. У свою чергу комсомольський «Гірник-Спорт» здолав «Реал-Фарма» з Овідіополя. Першість України з футболу серед команд 2-ї ліги. «Динамо» (Хмельницький) - «Кремінь» (Кременчук) 1:3 (Антонов 66‘- Степанчук 2’ Шевченко 64’-пен. Івлєв 90 1’) «Кремінь»: Олійник, Пасічниченко, Олефір, Шевченко, Волошин, Вовкодав (Стебловський 82‘), Апришко, Степанчук (Саркісян 88’), Барба, Гаді (Кунів 52 ‘Сумцов 71’), Івлєв. Уже на 2-й хвилині матчу Сергій Степанчук вивів «Кремінь» вперед, що надало значної упевненості нашим футболістам – і грати далі стало легше. Основні події у цьому матчі відбулися в другому таймі. Спочатку воротар господарів ціною червоної картки зупинив у своєму штрафному Сергія Івлєва. Пенальті реалізував штатний пенальтист «Кременя» Олег Шевченко. Але «Динамо» відіграло один гол досить швидко: через дві хвилини відзначився Антонов. У компенсований час усі питання зняв Сергій Івлєв, який встановив остаточний рахунок матчу 3:1 на користь «Кременя». Матч 2-го туру «Кремінь» зіграє будинку 20 липня проти команди з Овідіополя «Реал Фарма», яку без проблем переграв на виїзді комсомольський «Гірник-спорт». Результати 1-го туру: «Макіїввугілля» - «Сталь» - 1:2, «Динамо» - «Кремінь» 1: З, «Арсенал-Київщина» - «Шахтар-3» - 1:1, «Реал-Фарма» - «Гірник-Спорт» - 0:2, «Світ»-«Шахтар »2:0«Славутич» - «Кристал» 5:0 «Енергія» НК - «Карлівка» 2:0, «Скала» - «Гірник» - 0:1, «Оболонь-Бровар» - «Енергія» Н. - 0:0. Яків Смілга

Тріумф

Кременчужанка виграла «срібло» чемпіонату Європи

З

10 по 14 липня у фінському місті Тампере пройшов чемпіонат Європи з легкої атлетики серед молоді. Вихованка кременчуцького ДЮСШ «Авангард» Ольга Ляхова після «бронзи» командного чемпіонату Європи, який проходив з 22 по 23 червня в Гейтсхеді (Великобританія), взяла участь у чемпіонаті Європи серед молоді. У цілому, для Ольги цей рік складається вдало. Як результат - «срібло» у фінському Тампере. На дистанції 800 метрів між собою змагалися 24 учасниці. Переможницею стала румунська легкоатлетка Мірелла Лаврик з результатом 2:01.56. Результат кременчужанки - 2:01.90. Трійку призерів замкнула Селіна Бючел зі Швейцарії - 2:02.74. kremensport.com

W

Бокс

«Скоро я піду з рингу, але зі спорту – ніколи»

У

країнський боксер відповів на запитання журналістів напередодні свого 42-го дня народження. Про це інформує ua.korrespondent.net. «У мене вже кілька років поспіль постійно запитують, коли відбудеться мій останній поєдинок. Коли Кличко піде зі спорту? Не так давно я читав дітям казку про Гулівера. Пам’ятайте момент, коли він прокинувся на березі після шторму і зрозумів, що у нього зв’язані руки і ноги? Ниточки маленькі, тоненькі, але їх так багато, що Гулівер не може поворухнути ні рукою, ні ногою. Я читав цю казку дітям, і прийшло ясне розуміння: в моєму житті все відбувається точно так, як у Гулівера. Взяти обрізати всі ниточки, розвернутися на 180 градусів і сказати собі: «Від сьогодні починаю нове життя з нуля, а все, що було, - в минулому!» - не можу. Я знаю точно: скоро я піду з рингу. Але зі спорту – ніколи!» - повідомив Віталій Кличко, який відсвяткує свій день народження у п’ятницю 19 липня. yandex.ru

10

Четвер 18.07.2013 р. №29 (58) «Український уїкенд»

W

Телебачення

Відкриття олімпіади в Сочі побачать два мільярди людей

Б

лизько двох мільярдів людей у ​світі зможуть побачити відкриття Олімпіади-2014 у Сочі. Про це повідомив голова координаційної комісії Міжнародного олімпійського комітету Жан-Клод Кіллі. Як пише ua.korrespondent.net, за словами Кіллі, мільярди людей в усьому світі дивляться Ігри. У багатьох країнах можна побачити невеликі репортажі, які підігрівають інтерес до Сочі напередодні змагань уже зараз. «Відкриття побачать близько двох мільярдів осіб, і нам треба підготувати церемонію на належному рівні, аби було красиве видовище. Важливо, щоб ці Ігри були успішними, тому що вони відкривають вікно в Росію. Весь світ побачить, на що здатна Росія сьогодні», - наголосив Кіллі.

W

W

Рейтинг «Реал» дорожчий за «Барселону», «Мілан» - за «Челсі»

М

адридський «Реал» очолив рейтинг 50 найдорожчих клубів світу за версією авторитетного журналу «Forbes». Як передає ua.korrespondent. net, за даними видання, вартість Королівського клубу оцінюється в 3,3 мільярди доларів. За сезон 2011-12 клуб заробив 650 мільйонів доларів, а виручка «вершкових» за останні три роки зросла на 62 відсотки. Друге місце зайняв англійський «Манчестер Юнайтед». Журнал оцінив вартість «червоних дияволів» у 3,165 мільярди доларів. Каталонська «Барселона» розташувалася на третьому рядку рейтингу. «Forbes» оцінив клуб Мессі та Неймара у 2,6 мільярди доларів. Зазначимо, що наступні шість місць зайняли бейсбольні клуби та команди американського футболу зі США.

W

Анекдоти

Пошел мужик сдавать анализы в поликлинику. Моча в баночку, кал в спичечный коробок... и пропал. Жена вся извелась, все морги и больницы обзванивает, бегает по травмпунк­ там и натыкается на загипсованное тело. — Вася! Это ты?! Что случилось?! ! — Ничего не помню... Помню только, что спички попросили...    Сидят два алкаша. Один у другого спрашивает: — Ты не знаешь, почему меня все называют Джином? Второй ему отвечает: — Потому что, если где-нибудь открывается бутылка, то там сразу же появляешься ты.


W

Зірка

Про талант 22-річного Олександра Глуха вже знають в Україні завдяки телешоу. Почувши його виступ хоч раз, можна не сумніватися: такого позитивного та оригінального виконавця глядачі не могли не оцінити. – Олександре, після конкурсу «Україна має талант» стали популярними і ти, і твоє мистецтво – бітбоксинг (від beat box), тобто імітація музичних інструментів голосом. – Насправді, бітбокс живе досить давно і у світі, і в Україні, і в моєму житті. Я займаюся цим уже 4 роки, а в Україні сформувалася спільнота бітбоксерів «UA beat box community». Недавно був чемпіонат України, зібралися найкращі. Хоча, в принципі, у нашому ділі немає титулу «кращий за всіх», є поняття «респект», якщо ти дійсно у бітбоксі щось умієш. – Як тільки ти виходиш на сцену, зал оживає. У чому магія бітбоксу? – Сюрприз! Люди бачать і чують те, чого не очікували. Вони приємно здивовані – ось і весь секрет. Мені іноді подобається іти вулицею і бітувати. Перехожі озираються, думаючи, що це рингтон мобільника, й одразу посміхаються, коли бачать, що це живий звук. – Наскільки важко імітувати музичні інструменти? Чи потрібні для цього особливі фізичні дані: слух, відчуття ритму, зрештою – об’єм легенів, можливо, навіть маса виконавця для гучності звуку грає роль… – Я не вчився у музичній школі, проте думаю, що слух маю. У дитинстві мама хотіла віддати мене в хор, але якось не склалося. Напевне, головне у моїй справі – практика. Якщо бітуєш щоденно щонайменше 4 години, то через кілька місяців результат буде. Я, наприклад, вчив-

W

дозвілля

Людина-оркестр

11

Унікум

Втратив пам’ять – заговорив шведською Американець Майкл Ботрайт після втрати свідомості пережив напад амнезії, - повідомляє агентство Associated Press.

Ч

Олександр Глух (Big Brother) після виступу із учасницею пляжного конкурсу краси

ся по відеоуроках в Інтернеті та буквально жив цим з ранку до вечора… Та й зараз не зменшую обертів. – А що говорили вдома про такі дивні експерименти? – Спершу ховався, виходив на вулицю чи замикався у кімнаті, але через стіни добре чути, і маму це дратувало. Та згодом усі «загартувалися» такою музикою, пізніше взагалі стали моїми експертами. Буває, чують щось нове і починають давати поради або хвалять. Чути це від близьких людей приємно. – А як родина дивиться на те, що їх син (майбутній юрист) може обрати бітбокс не лише своїм хобі, а й професією? – Зараз я студент, але дійсно заробляю на хліб насущний виступами. Сьогодні бітбоксинг ще не дуже

популярний, але є надія на краще. Взагалі, маю багато творчих планів: можна виступати у дуеті з саксофоном чи гітарою, або з вокалістом. Зрештою, є до чого прагнути, наприклад, до виступу на чемпіонаті світу. – У Кременчуці у тебе є конкуренти? – Конкуренція – це не про нас! Серед бітбоксерів прийнято називати один одного «сістер», «бразер» і ділитися тим, що умієш, прийнято влаштовувати баттли, джеми, фрістайли. Це не лише обмін досвідом, а й позитивом. Зрештою, бітбокс і є для мене мій особистий позитивний стиль життя: музика, спілкування, улюблене заняття. У цьому кайф. Лариса Гориславець

ерез майже п’ять місяців після інциденту Ботрайт стверджує, що його звуть Йонас Ек, говорить тільки шведською, із журналістами спілкується через перекладача. 61-річного чоловіка виявили непритомним 28 лютого в кімнаті мотелю в Палм-Спрінгс. Імовірно, Ботрайт прибув на тенісний турнір. При ньому виявили спортивний інвентар і посвідчення особи. Коли в лікарні Ботрайт отямився, він став говорити шведською і не впізнав у дзеркалі своє обличчя. Йому поставили діагноз транзиторна глобальна амнезія. Агентство зазначає, що після інциденту Ботрайт втратив не тільки пам’ять, а й професійні навички. Останні чотири місяці він перебуває в лікарні. Чоловікові не вдається вивчити англійську, і він не згадав нікого зі своїх друзів та родичів, у тому числі двох колишніх дружин. Про Ботрайта відомо, що він бував у Швеції з 1981 по 2003 роки. Його шведські знайомі описують його як американця, котрий цікавився середньовічною історією і лицарськими поєдинками. Також відомо, що з 1971 по 1973 рік він служив на флоті авіаційним механіком. У США Ботрайт працював 3D-дизайнером, протягом 10 років викладав англійську мову в Японії і 4 роки – у Китаї. ua.korrespondent.net

Гороскоп на 22-28 июля

ОВЕН (21.03-20.04). Вам удастся реализовать крупный финансовый проект и добиться от начальства повышения. В финансовом плане неделя стабильна. Не отказывайте в общении тем, кто вас любит. ТЕЛЕЦ (21.04-21.05). Не нужно руководствоваться сиюминутной выгодой. В финансовых вопросах возможна путаница из-за невнимания к насущным делам. Ситуация в личной жизни может круто измениться. БЛИЗНЕЦЫ (22.05-21.06). Есть шанс получить от жизни что-то очень ценное каким-то простым способом. Возможно, это будут деньги, возможно - большая любовь. В любом случае нужно бороться за свое счастье. РАК (22.06-23.07). Очень повезет в партнерских отношениях. Новые знания, полученные от людей нового для вас круга общения, помогут становлению как в материальном, так и в интеллектуальном плане. ЛЕВ (24.07-23.08). Старайтесь поддерживать в порядке свои профессиональные дела. Неделя благоприятна для смены работы. Вы сможете заработать достаточное количество денег, занимаясь интеллектуальным трудом. В семье будет мир. ДЕВА (24.08-23.09). Неделя принесет большую любовь, успехи в творческих проектах, романтические приключения. Те, кого вы любите, будут вашими помощниками в трудные минуты жизни.

ВЕСЫ

(24.09-23.10). Может появиться новая работа, новый круг общения. Вас будут любить за ваше чувство юмора, но могут осудить за желание пожить за чужой счет. Здоровье не будет вас беспокоить. СКОРПИОН (24.10-22.11). Будете много работать и получать не только моральное, но и материальное удовлетворение. Необходимо научиться экономить средства и силы, так как от этого зависит ваше благополучие и здоровье. СТРЕЛЕЦ (23.11-21.12). Настроение будет стабильным, что позволит довести до завершения начатые ранее дела. Если приложите максимум усилий, то уже в скором будущем получите хорошие результаты. КОЗЕРОГ (22.12-20.01). Вам должно обязательно повезти, особенно если вы уверены в себе, не боитесь трудностей, точно знаете, что вам нужно от жизни. Вам будет сопутствовать материальная удача. Личная жизнь будет радовать вас. ВОДОЛЕЙ (21.01-19.02). Порадуйте мир своей добротой и порядочностью. Рядом с вами будут люди, готовые оказать моральную поддержку. Доверяйте близким, не замыкайтесь в себе. Выходные одарят вас приятными сюрпризами. РЫБЫ (20.02-20.03). В вашей жизни не будет стабильности, зато будут появляться неожиданные возможности перестроить свою жизнь, обрести новых друзей, устроиться на очень хорошую работу. Ищите новые решения старых проблем.

W

Справи сімейні

yandex.ru

W

W

yandex.ru

Четвер 18.07.2013 р. №29 (58) «Український уїкенд»

У Сирії подружжя розлучилося під час весілля Щоб зробити подарунок коханому, наречена вирішила заспівати для нього жартівливу пісню «Я люблю тебе, мій віслючок».

Я

к пише ua.korrespondent.net, у ній дівчина, час від часу називаючи свого обранця віслюком, каже, що страшенно розсердиться, якщо хтось посміє говорити про нього так само. Весело сміючись, наречена запропонувала коханому виконати під цю пісню танець молодят, однак той так розсердився, що вихопив у діджея мікрофон і у присутності всіх гостей тричі вимовив «Талак», що означає «я з тобою розлучаюся». Вагомо, що згідно з мусульманськими традиціями цього виявилося цілком достатньо, щоб шлюб став недійсним.


12 W

W

гляНЕЦь W

мистецтво

Çупинись, ùаслива мить!

Четвер 18.07.2013 р. №29 (58) «Український уїкенд»

Живи яскраво!

У

житті бувають моменти, які хочеться зберегти назавжди: це народження дитини, перші кроки і слова, сімейні свята, романтичні мандрівки. На щастя, у наш час гаджетів у сімейному архіві знайдеться чимало вдалих фото, проте… Як іноді хочеться знову доторкнутися до маленької ручки немовляти чи помилуватися крихітною п’яточкою. І для цього бажання є цілком конкретне рішення. До Кременчука дійшов новий вид творчості – виготовлення зліпків із частин тіла. Кременчужанин Руслан Керімов займається виготовленням зліпків півроку. - Починалося з цікавості, а потім стало хобі, - розповідає Руслан, танців ник за професією, тренер, кандидат у майстри спорту України. – Я експериментував з різними матеріалами, а потім знайшов у Києві майстра з досвідом і поїхав вчитися. Сьогодні Руслан уже виготовив кілька робіт для своїх родичів та друзів і, головне, у своєму хобі не розчарувався: – Такі сувеніри дарують людям багато позитиву, та й самому мені процес роботи подобається, хоч іноді доводиться працювати кілька годин поспіль. Процес виготовлення зліпків нескладний, але копіткий. Спершу беруть спеціальну гіпоалергенну масу, занурюють в неї руку. Форма застигає, але залишається пластичною, ніби гумова рукавичка, руку дістати легко. Потім у форму заливають архітектурний гіпс і через деякий час отримують зліпок. Але це ще півділа, бо залишається ручна робота. За словами майстра, важливо витримати усі технологічні моменти, щоб виріб став точною копією. До речі, «бавитися» таким чином можна і з дітлахами, і навіть з домашніми улюбленцями. Тепер у сім’ї Руслана і в кішки Гуччі є свій «документ» – відбиток лапи. У найближчих планах майстра – розвивати власну студію і, можливо, через багато років там буде зібрана експозиція відбитків рук знаменитих людей.

Ìіс «Ford» 13 липня у Кременчуці уперше пройшов конкурс краси від автосалону «Ford». 12 претенденток змагалися за почесне звання і туристичну путівку. інформаційними партнерами конкурсу виступили всеукраїнське видання «Український Уїк-енд». «Європа плюс», «Кременчук Today». організатор агентство «сахарок». Журналісти газети «WeekEnd» оцінили виступи конкурсанток.

якщо ви бажаєте замовити ексклюзивний сувенір собі чи своїм рідним, дзвоніть за телефонами: (050) 327-18-66, (067) 525-95-55. Більше сувенірів на сайті www.dreamart.in.ua

{

Спершу побачив в Інтернеті зліпки дитячих ручок. Вони виглядали так зворушливо! Я збагнув, що захочу таке зробити і своєму малюкові, адже саме зараз ми з дружиною чекаємо на первістка, - розповів Руслан.

W

Вандали

Картини з музею спалили в печі

М

Глядачі обрали «Міс глядацьких симпатій» - нею стала Альона Тюленєва. А за версію журі переможницею конкурсу названо Анастасію Лук’янець. Віват, королево! Лариса Гориславець

W

ТВ²É УКÐÀ¯НСÜКÈÉ У¯К-ÅНД

yandex.ru

а т и од н о г о з п і д о з р ю в а н и х у пограбуванні музею Kunsthal у Роттердамі зізналася в підпалі викрадених її сином картин, - повідомляє ua.korrespondent.net, з посиланням Associated Press на правоохоронні органи Румунії. Як розповіла Ольга Догару, мати підозрюваного Раду Догару, після арешту сина в січні 2013 року вона злякалася за нього і вирішила знищити усі докази. Спочатку жінка закопала валізу з сімома викраденими картинами на кладовищі в селі Каракліу в Румунії. Через місяць, після того, як у селі почалися обшуки, вона викопала валізу і спалила її в печі у себе вдома. Зараз експерти з Національного музей історії Румунії аналізують попіл, знайдений у печі в будинку Ольги Догару. Аналізи, за словами слідчих, можуть зайняти кілька місяців. У прокуратурі наголосили, що будь-які висновки про долю картин можна буде зробити тільки після результатів експертизи. Пограбування музею Kunsthal в нідерландському Роттердамі сталося 16 жовтня 2012 року близько 3-ої годин ранку. Невідомі пройшли у музей через аварійний вихід, менше ніж за дві хвилини винесли сім картин. Це були роботи Пікассо, Гогена, Матісса, Люсьєна Фрейда, Мейєра де Хаана і дві – Клода Моне. Полотна були виставлені на експозиції, що відкрилася в жовтні 2012 року і була приурочена 20-річчю галереї. Експерти оцінюють загальну вартість викрадених картин у 100-200 мільйонів євро. Перші арешти у справі про пограбування музею відбулися в січні 2013 року в Румунії.

Переможниця конкурсу, 16-річна школярка Анастасія Лук’янець, отримала путівку на море

«Ford» – один із найстаріших і найвідоміших автомобільних брендів. Він конкурує з потужними світовими гігантами автопрому. А нещодавно цей досконалий витвір інженерної думки вирішив позмагатися із самою природою та її неперевершеним творінням – дівочою красою! Автосалон «Ford» у Кременчуці провів конкурс краси серед дівчат, аби ще раз переконатися: ніщо так не прикрашає вродливу дівчину, як шикарне авто, і ніщо так не доповнить гарне авто, як чарівна дама у його салоні. У конкурсі Міс «Ford» взяли участь 12 претенденток: Лілія Сафарова, Валерія Гнєздилова, Настя Бугаєць, Аліна Кобзар, Елізабет Мироненко, Анастасія Лук’янець, Альона Тюленєва, Анастасія Клименко, Катерина Горобець, Тома Сулейманова, Інна Новикова, Анастасія Самойленко.

W

Газета «Український уїкенд»

Серія КВ №17795-6645Р від 02.06.2011 р. Засновник: Громадська організація «Комсомольський характер» Друк: ПП «СТПРЕС», 50025. м. Кривий Ріг, вул. Окружна, 12. СПД ФО Івасишин І. Я. 39600, м. Кременчук, вул. 60 років Жовтня, 5, к. 19.

Обсяг: 3 друковані аркуші. Наклад 50000 екз.

Порядковий номер випуску: №29 (58). Підписано до друку: 17.07.2013 р. Адреса редакції: 39800,м.Комсомольськ, вул. Гірників, 10, корпус 3/1 Видавець – ТОВ «Інформаційне агентство «Уікенд», 01103, м. Київ, вул. Підвисоцького, буд. 10/10, оф. 60. E-mail: weekеnd-krem@mail.ru Сайт: www.weekend-ua.com, а/с 13 (вул. Красіна 61/52).

WeekEnd_29_2013  
WeekEnd_29_2013  
Advertisement