Page 1

9

11

ТВ²É УКÐÀ¯НÑÜКÈÉ У¯К-ÅНД

З 1 травня буде відновлено рейс у напрямку

Комсомольськ-Кіровоград Замовлення квитків через автостанції.

×åòâåð 25.04.2013 ð. ¹17 (46) yandex.ru

W

На майдан поїдемо автостопом!

стор.

Розумна контрацепція

стор.

yandex.ru

ТЕЛЕФОНИ РЕКЛАМНОГО ВІДДІЛУ: (096) 359-53-27, (066) 893-31-78

Графік підвозу води населенню Кременчука на період зупинки водопостачання з 26.04.13 по 28.04.2013 р. аДрЕСа (раЙоН) Крюків. район прохідної КВБЗ вул. республіканська, 96. Крюків. район 9 школи, вул. і.Приходька, 38/5. Молодіжний. ДК«Нафтохімік». пр.50 років Жовтня, 33. Молодіжний. район церкви у квт.278. ДК «КраЗ». район водоканалу, вул.60 р. Жовтня, 58/2. центр. Площа «Незалежності», вул. Леніна, 16/9.

ДаТа ПіДВоЗУ (ЧиСЛо)

ЧаС ПіДВоЗУ (ГоДиНи)

26, 27, 28

13:00-15:00

26, 27, 28

15:00-17:00

26, 27, 28

16:00-18:00 9:00-10:00

26, 27, 28

18:00-20:00, 10:00-11:00

26, 27, 28

11:00-13:00 18:00-20:00

26, 27, 28

17:00-19:00 14:00-16:00

Прохідна КП «Кременчукводоканал», 26, 27, 28 пров. Г.Бресту, 35а.

ціЛоДоБоВо

kremen.gov.ua

Нåäèòÿ÷³

ÐОЗÁ²ÐКÈ

стор.

3

останнім часом усе частіше чуємо розповіді про знущання підлітків над своїми однолітками. Дорослі, в тому числі і батьки дітей, які скоїли насильство, часто щиро дивуються: звідки ж у молоді така жорстокість?

ÎÔÎРМÈ Ï²ÄÏÈСÊÓ – і з 1 липня гарантовано читай улþблений «WeekEnd» у себе вдома.

Ïро строки та деталі підписки – у наступниõ номераõ і за телефоном «гарячої лінії» газети 70-43-98. ПОНЕДІЛОК 29.04

ВІВТОРОК 30.04

СЕРЕДА 1.05

ЧЕТВЕР 2.05

П’ЯТНИЦЯ 3.05

СУБОТА 4.05

НЕДІЛЯ 5.05

+17...+20

+15...+23

+13...+23

+13... +22

+12...+25

+14...+26

+13...+27


W

Ф

інальний етап Всеукраїнської акції «Серце до серця» відбудеться 27 квітня на площі Перемоги, де волонтери і всі бажаючі візьмуть участь у флеш-мобі «Живе серце». Цього ж дня 300 волонтерів збиратимуть гроші на вулицях міста для дітей з вадами слуху. До речі, минулого року кременчуцькі волонтери зібрали найбільше коштів, поріняно з іншими містами України, та отримали відзнаку «Золоте серце». Організатори сподіваються, що і цього разу городяни активно підтримають акцію.

W

Соціальний рейтинг

Комсомольськ – невелике місто зі стабільним бюджетом, звичайно, переважно за рахунок гірничо-збагачувального комбінату, і непоганою інфраструктурою. За деякими політичними і управлінськими моментами в народі його називають огляд конструкцій будівель «совдепівським». Але (підніматися на дах, спускатиу нього, як і в інших ся у підвали, тощо), поставити містах, найактуальнішою темою для обговорення є «маяки», щоб визначити причину тріщини. Те ж стосується комунальне господарство.             балконів і дитячих майданчиків. 

Під козирок На початку березн я у Ко м с о м о л ь с ь к у з невідомих причин упав козирок під’їзду в будинку по вул. Миру, 19. На превелике щастя, ніхто не постраждав. - Є така проблема, - говорить начальник управління ЖКГ Петро Василюк. - Справа в тому, що козирок не впав одразу, хилитися він почав давно. І тут проґавили як жеківці, так і мешканці будинку. Хоча є недоліки і в проектуванні. Таких будинків у нас 12, під’їздів ще більше. Ми провели інвентаризацію – і всі проблеми будемо усувати. Але й жеківці повинні виконувати свої обов’язки – два рази на рік проводити зовнішній

W

Добре, що не було таких снігопадів, як у столиці Всупереч щорічним погрозам з боку НАК «Нафтогаз України» стосовно відключення міста від газу, тепло в будинки комсомольчан таки подавалося без перерв. - На підготовку до опалювального сезону і поточний ремонт житлового фонду було заплановано і витрачено 1165,7 тис. грн., - розповів Петро Борисович. - Велике значення ми надаємо ремонту покрівлі, внутрішньобудинкових мереж, гарячого і холодного водопостачання. На щастя, погодні умови у Комсомольську взимку були сприятливі. Зі

Народний контроль

W

yandex.ru

Маленька совдепія

снігом справлялися досить легко, добре, що у нас не було таких снігопадів, як у Києві, - зауважує начальник управління. - Вдавалося навіть трохи хитрувати: посипавши зранку дороги, ми їх не чистили трактором. Ця кашка вдень підтавала і стікала у каналізацію, а інакше тільки снігові борти технікою нагнали б. Хоча керівництво міста нас лаяло, за те, що не чистимо.

Нести адекватне навантаження Фінансування міських потреб у Комсомольську оцінюється як мінімально-достатнє. Питання в тому, щоб містоутворююче підприємство, тобто ГЗК, вносило свою адекватну пропорційну долю в бюджетну складову міста і покладало на себе відповідне навантаження. Адже його великовантажний транспорт на дорогах, екологічні та земельні питання – все це впливає на багато напрямків міського господар-

ства. А чиновники за рахунок виділених комбінатом ресурсів повинні не свої «дірки» в бюджеті латати, а вирішувати існуючі проблеми Комсомольська. Хоча про них не особливо люблять говорити у владі, але що є, те є. І це треба усувати. Зі слів експертів, а також виходячи з бліц-опитування комсомольчан, у місті виявлено основні проблеми: - сміття у приватному секторі (мешканці самі створюють стихійні звалища); - парковка автомобілів на газонах; - зношені труби опалення, холодного і гарячого водопостачання; - будинки побудовані з помилками або ті, які просіли і дали тріщину; - брак двірників (немає стимулу до важкої та невдячної роботи); - зливова каналізація і сезонне підтоплення міста.

На розсуд городян Багато проблем у нашій країні створює недосконале законодавство. З деяких виходу немає. Але є багато питань, які під силу вирішити міській владі. Тому значна частина всіх невирішених комунальних недоліків лягає на плечі керівництва Комсомольська. І наскільки ефективно воно вирішує проблеми ЖКГ, судити городянам. Поліна Залевська

Комуналка

Влада обіцяє, що до 29 вересня ям не буде

М Кременчужани мітингували проти поганих доріг

23

квітня перед початком сесії міськради біля мерії зібралося близько 50 кременчужан, щоб виступити проти поганих доріг. Акцію провела ГО «Громадський контроль і допомога». Її голова Сергій Полюхович закликав городян не бути байдужими і збирати факти неякісного ремонту доріг, тобто здійснювати громадський контроль. Фото або відео пропонують розміщувати в соціальних мережах Інтернету. Голова підкомітету ГО за станом доріг Олександр Линтвар зазначив, що асфальтобетонні заводи міста не в силах забезпечити якісний і сучасний ремонт, бо їх обладнання і технології застарілі, а вартість ремонту завищена. Також ініціатори мітингу вказують на те, що підрядники зовсім не дають гарантій на покриття, а лише «відмивають гроші». Організатори мітингу пропонують створити Наглядову раду для контролю стану міських доріг за участю громадських організацій і закликають усіх кременчужан активно виступати за якість життя у своєму місті.

ер Кременчука Олег Бабаєв провів зустріч з лідерами громадських організацій автомобілістів Кременчука. Предметом обговорення стало питання стану міських доріг і роботи міської влади та комунальних підприємств міста щодо ямкового та капітального ремонту автошляхів міста, мостового переходу через Дніпро та шляхопроводу в районі Пивзаводу. Більшість присутніх зазначила, що ситуація у Кременчуці не найгірша, порівняно з іншими містами України. З критикою щодо роботи міської влади та ШРБУ виступив представник підкомітету громадської організації «Громадський контроль і допомога» Олександр Линтвар. На завершення зустрічі мер пообіцяв усім присутнім, що до святкування Дня міста ям на автомобільних дорогах Кременчука не залишиться. За матеріалами kremen.gov.ua

Жінка відсудила у мерії 90 тисяч гривень

О

деситка виграла у Київському райсуді міста справу проти мерії. Суд зобов’язав Одеську міськраду виплатити жінці 90 тисяч гривень матеріального та морального збитку, заподіяного гілкою дерева, що впала на неї. Інцидент стався 6 жовтня 2011-го року. Жінка гуляла Одесою разом з онукою, коли на неї впала величезна гілка, роздробивши стегно і переламавши променеві кістки обох рук. На лікування та протезування пенсіонерка витратила 18 тисяч гривень. Спочатку вона подала до суду на КП «Міськзелентрест». Однак адміністрація підприємства заявила, що дерева у сквері не перебувають на балансі КП, а хто відповідає за них, не відомо. Тоді суд залучив як співвідповідача міську раду і задовольнив позов потерпілої.

W

Мас-медіа

Телевізійна війна триває

Д

епутати Кременчуцької міськради прийняли звернення до Президента і Генерального Прокурора, щоб повернути телекомпанію «Візит» у комунальну власність міста. У листі зазначено, що приватна телеком­п анія «Візит» є інформаційним моно­п олістом. Крім цього, право власності на кабельну мережу телебачення, створену у 90-ті роки, вищевказане підприємство отримало незаконним шляхом. У зверненні йдеться про історію виникнення компанії. Спочатку було створено ТОВ «КТБ» (кабельне телебачення), що фінан­сувалося за бюджетні кошти та за допомогою промислових підприємств. В ході реор­ганізацій комунальне підприємство стало приватною компанією, «відповідно до розпорядження тодішнього міського голови Леоніда Білана». Депутати погоджуються і з тим, що приватна компанія «Візит» незаконно придбала і телевізійну вежу, споруджену за кошти державного підприємства ПАТ «Укртранснафта». «Продаж проводився за 120 тисяч гривень, а «Укртранснафтою» був здійснений внесок у сумі 2,3 мільйони гривень для будівництва об’єкта», - цитата з листа. 23 квітня на сесії міськради кременчуцькі депутати прийняли звернення, у якому просять Президента і Генерального Прокурора посприяти поверненню міського телебачення територіальній громаді та дати правову оцінку діям осіб, причетних до цього питання. Сам власник «Візиту» Олександр Мельник вважає дії міської влади рейдерством по відношенню до телекомпанії. Отже, війна триває надалі.

Реформація

У Кременчуці виховуватимуть суворовців

Д

ержавний військовий ліцей хочуть створити на базі нинішнього обласного ліцею військової підготовки. Його розташують у приміщенні колишнього військового шпиталю. За попередніми даними, реконструкція коштуватиме біля 60 мільйонів гривень. У навчальному закладі будуть навчатися учні 8-11 класів.

Останнім часом все частіше чуємо розповіді про знущання підлітків над своїми однолітками. Дорослі, в тому числі і батьки дітей, які скоїли насильство, часто щиро дивуються: звідки ж у молоді така жорстокість?

Випадок чи закономірність? Нещодавно суспільство сколихнуло відео, яке транслювалося як в Інтернеті, так і на всіх каналах ТБ. На ньому дев’ятикласниці школи № 43 Маріуполя знущаються над ученицею восьмого класу своєї школи. Школярки намагалися повісити дівчину на її ж шарфі. Як з’ясувалося пізніше, дев’ятикласниці протягом двох років, практично щодня, б’ючи дівчинку, забирали у неї гроші. «Вони підстерігали Леру, коли та йшла у магазин, били, і вона віддавала їм усе. Батькам говорила, що гроші загубила. Сім’я у них бідна, у Лери ще є молодший брат-інвалід», - повідомила слідчим подруга постраждалої школярки. Минулого року Кременчук обговорював викладене в Інтернеті відео з 14-річною школяркою, яку штовхали, били і змусили роздягтися до білизни її «друзі», супроводжуючи процес глумливими коментарями. Дівчинка нікому не розповідала про те, що трапилося, доки знайомі батьків не впізнали її в кадрі. Як не дивно, усі четверо підозрюваних – діти з благополучних сімей. Їхні батьки шоковані такими подіями. У Комсомольську наприкінці 2011 року ровесниці познущалися над 16-річною дівчиною. Маючи чисельну перевагу, вони не тільки били нещасну, а й змушували її рити собі могилу, писати передсмертну записку і навіть власноручно різати вени. До речі, винним у

W

W

Жорстокість

Недитячі розбірки насиллі дівчатам присудили 5 років умовно. Останнім часом такі випадки, на жаль, не рідкість.

Кримінальне дитинство Більшість злочинів скоюють підлітки з неблагополучних сімей. І хоча в минулому році у Комсомольську спостерігався незначний спад дитячої злочинності (з 30 випадків у 2011 році до 24 – у 2012-му), все ж на рівні країни вона залишається досить високою. - З одного боку, законодавство досить лояльне до неповнолітніх правопорушників, - вважає начальник відділення кримінальної міліції у справах дітей Юрій Гусаренко. - Якщо злочини не є тяжкими, для підлітків неможливо обрати арешт як запобіжний захід. У нас є випадки, коли, вже маючи умовний термін, діти повторно порушують закон, незважаючи на профілактичні дії з нашого боку, з боку служби у справах дітей, батьків... Я вважаю, людина може оступитися раз, два. Але три – це вже система. У такому випадку потрібне більш серйозне покарання. Безкарність породжує нові злочини. Юрій Гусаренко вважає, що основна відповідальність за кримінальне дитинство лягає на батьків. Адже їх не хвилює, де знаходиться дитина, яка не прийшла ночувати додому, звідки в неї з’явилися гроші, чому вона засмучена і т.ін.

{

Винні в цьому бувають і педагоги. - Часто, коли в школі трапляється інцидент, керівництво закладу не хоче розголошувати його і намагається залагодити ситуацію своїми силами, - говорить пан Гусаренко. – До нас звертаються лише у крайніх випадках. А діти відчувають, що все обійдеться, і повторюють злочин знову. Є гарний приклад одного з професійних учбових закладів міста: після крадіжки, вони одразу викликали наших співробітників. Покарання винуватця стало повчанням для інших.

Батьківський приклад - З дітьми, які проявляють агресивність в соціумі, через специфіку своєї роботи я спілкуюся досить часто, говорить психолог, фахівець

- Діти повинні зростати в добрі, теплі та любові. А якщо батьки самі не можуть вирішити свої проблеми, вони ніколи не навчать цьому дитини, - говорить психолог Ніна Ольховська.

Народна трибуна

Загальноміські суботники потрібні чи комунальники самі мають прибирати? Тетяна, медпрацівник:

– Я за суботники. Це корисна справа, бо комунальники запустили місто, а тепер самі не впораються. У Комсомольську навіть машину для прибирання купили.

Вадим, інженер: – Потрібні. Кожен подумає, чи варто смітити там, де прибирав власноруч. Добре, що відродили цю традицію з виховною метою.

Василь, пенсіонер: – Двірники самі до П а сх и н е в п о р а ют ь ся – їм потрібна допомога. Завжди виходжу на суботник, якщо інші люди теж працюють.

W

W

Освіта

Батьки хочуть, аби діти вчилися закордоном

М

Ко м со м ол ьс ь ко г о ц е н т ру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ніна Ольховська. - Але вони не настільки страшні, як про це говорять, розповідаючи конкретні історії за їх безпосередньої участі. Коли розмовляєш з ними наодинці, вони відкриваються зовсім з іншого боку. У них вдома – справжні сімейні драми. Такі діти нещасні. Це у зграї вони сильні, а поодинці – бояться всього. Діти не вміють по-іншому вирішувати свої проблеми. Причина подібної пове­ дінки, як говорить психолог, у вихованні. Діти – це відображення своїх батьків. Навіть у зовнішньо благополучній сім’ї дитя може страждати – коли на нього постійно кричать, б’ють. Воно усвідомлює, як можна вирішити конфлікт: крикнути, принизити іншого, а тоді ще і вдарити. Вийшовши на вулицю, дитина діє так, як поводяться з нею. І цю звичку бере з собою у доросле життя. Поліна ЗАЛЕВСЬКА

3

Україна yandex.ru

К

ременчуцька влада хотіла б перенести стоянку міжміських маршруток на площу біля «Амстору». Нині на цьому місці гора щебеню, що лежить вже не один рік, адже тут «Амстор» обіцяв збудувати каток. Будівництво планували розпочати не пізніше квітня 2013 року, але цього не сталося. Відтак міська влада зобов’язує звільнити територію від будматеріалів до 15 липня та планує розмістити автостоянку для міжміських маршруток.

W

Кременчужани долучаються до благодійної акції

суспільство

Влітку температура підніметься до +41

З

гідно з дослідженнями кліматологів глобальне потепління позначиться і на майбутньому літньому сезоні. Літо 2013 року буде спекотним і довгим, передає tsn.ua. За словами заступника начальника Українського гідрометцентру Анатолія Прокопенка, найтеплішими місяцями стануть липень і серпень: «У цей час будуть періоди дуже високої температури: до +38, а місцями навіть до +40-41. Очікуються сильні грози і зливи. Можемо навіть зібрати два врожаї: у серпні та вересні», - сказав Прокопенко.

Пенсійний стаж не зменшили

В

ерховна Рада відмо­ вилася зменшувати пенсійний стаж, що необхідний для призначення мінімальної пенсії за віком для деяких категорій населення. За це проголосували лише 208 народних депутатів. Вказаною ініціативою пропонувалося, щоб у період до 1 квітня 2020 року право на призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі отримали чоловіки, які народилися до 1 січня 1953 року, за умови наявності в них 27 років страхового стажу, а також 1 січня 1954 року – 29 років стажу. Законопроектом проп о н у в а л о с я в ст а н о в и т и м і ні м а л ь ний ст р а хо вий стаж для отримання пенсії жінкам, які народилися до 1 квітня 1957 року – 22 роки, а до квітня 1958 – 24 роки. unn.com.ua

Резонанс

Не більше 100 млн. на вибори

айже половина українців навчали б своїх дітей закордоном, якби мали таку можливість, - інформує ua.korres­ pondent.net. Як повідомляє видання «Коментарі», про переваги закордонного навчання для своїх дітей висловилися 49% респондентів. Ще 22% опитаних воліли б віддати дитину до столичного вузу. Кожен п’ятий українець готовий задовольнитися хорошим університетом в обласному центрі, щоб дитина отримувала освіту недалеко від рідного дому. Згідно з дослідженнями 38% респондентів впевнені, що диплом надає людині впевненості у своїх силах і можливостях, 27% вважають, що його наявність підвищує шанси на успішну кар’єру. Близько 15% українців вважають, що диплом – це лише формальність. Аналітики зазначають, що 25% українців готові заплатити за навчання $500 - $1000 на рік. Ще 24% згодні на $1000 - $2000.

М

іністерство юстиції оприлюднило проект закону, який стосується удосконалення виборчого законодавства в Україні, - пише ua.korrespondent. net. Зокрема, Мінюст ініціює обмеження максимального розміру виборчих фондів партій, кандидати у депутати від яких зареєстровані у загальнодержавному окрузі, до 100 млн. гривень, а також кандидатів у мажоритарних округах – 4,5 млн. гривень. Крім того, відомство ініціює надання права подачі кандидатур до складу окружних виборчих комісій тільки партіям, депутатські фракції яких зареєстровані в апараті Парламенту, а також партіям, що висунули кандидатів у депутати у загальнодержавному окрузі. Законопроектом пропонується позбавити партії, висунули лише кандидатів у мажоритарних округах, права на формування окружкомів. а також змінити принципи визначення меж мажоритарних округів. Зокрема, відомство Лавриновича виступає за те, щоб одномандатні округи створювалися з територіями, які повинні межувати між собою. Мінюст пропонує також встановити, що межі округів визначаються з урахуванням інтересів членів територіальних громад і компактності проживання на відповідній території національних меншин. Крім того, пропонується передати окружним комісіям від Центрвиборчкому реєстрацію кандидатів у депутати в мажоритарних округах. yandex.ru

yandex.ru

Нова «прописка» для міжміських маршруток

W

yandex.ru

W

місто

Четвер 25.04.2013 р. №17 (46) «Український уїкенд»

yandex.ru

2

Четвер 25.04.2013 р. №17 (46) «Український уїкенд»


В

В

W

W

Відповідальність

П

ро це сказано в розробленому МВС законо­ проекті «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за окремі види порушень у сфері безпеки дорожнього руху», - розповідає news.mail.ru. Таким чином, за керування водієм транспортним засобом, що має технічні несправності, з якими його експлуатація забороняється (гальмівна система, рульове управління і т.д.), переобладнання авто з порушенням норм, в тому числі за тонування скла з п о р у ш е н н я м ст а н д а рт і в , пропонується штрафувати на суму від 510 до 680 грн. Нині ця сума складає - від 340 до 510 грн. За порушення правил користування ременями безпеки або шоломами у МВС пропонують штрафувати на суму від 170 до 340 грн. Сьогодні – від 51 до 85 грн.

Протизаконне світло і телефонні розмови З а по ру ш е н н я п рав и л проїзду перехресть, зупинок громадського транспорту, проїзд на заборонений сигнал світлофора або жест регулювальника, використання зовнішніх освітлювальних приладів, встановлених з порушенням стандартів, а також освітлювальних приладів, які не відповідають конструкції транспортного засобу, розмо-

W

лада домовилася з операторами паливного ринку про зниження цін на популярні види пального, повідомляє auto.mail.ru. Припускають, що до кінця квітня подешевшає А-95 та дизельне пальне. Чиновники вказують обґрунтовану ціну в межах 10,50-11 грн., але багато операторів продають дорожче. Про зниження цін на інші види пального не йдеться.

Аргументи та факти

За недопалок – 170 грн.

Н

ародні депутати пропонують збільшити штрафи за викидання сміття у неналежних місяцях. Відтепер, якщо хтось кине недопалок мимо сміттєвого бака, заплатить не 17, а 170 грн. У Верховній Раді зареєстрований проекту Закону України «Про внесення змін та доповнень до Кодексу України про адміністративні правопорушення (щодо викидання відходів та сміття у неналежних місцях)». У народі кажуть: «Чисто не там, де прибирають, а там, де не накидають». Та, на жаль, менталітет українців не дозволяє їм підтримувати в чистоті вулиці свого міста, територію своїх дворів та під’їздів. Неконтрольоване викидання сміття в непризначених для цього місцях стало серйозною проблемою практично на всій території України. Органи влади та місцевого самоврядування не спроможні очистити країну від сміття чи хоча б помітно знизити рівень проблеми. Особливе занепокоєння викликає створення самими громадянами стихійних сміттєзвалищ за межами міста. Однією з причин такого стану справ є безкарність. Відтепер, якщо проект закону приймуть, викидання сміття та інших предметів з вікон та дверей, автомобілів, автобусів, маршрутних таксі, тролейбусів або трамваїв, викидання побутових відходів чи сміття, в населених пунктах за межі урн, контейнерів чи інших ємностей, призначених для збирання, утилізації чи переробки сміття, каратиметься штрафом від 85 до 170 грн. (раніше від 8,5 до 17 грн.). Якщо ж відходи та сміття викинули за межами населених пунктів, у непризначених для цього місцях, штраф становитиме від 340 до 510 грн., а для посадових осіб – від 510 до 850 грн. Поліна ЗАЛЕВСЬКА Джерело: законопроект № 2820-1 від 16.04.2013 yandex.ru

yandex.ru

МВС готує підвищення штрафів Міністерство внутрішніх справ України пропонує суттєво підвищити штрафи за порушення Правил дорожнього руху, а також розширити перелік порушень ПДР.

yandex.ru

ідповідно до даних Держкомстату, станом на 1 квітня, індекс споживчих цін на продукти харчування зменшився на 3,6%, порівняно з аналогічним періодом минулого року. Водночас, згідно з повідомленням Міністерства аграрної політики і продовольства, станом на середину квітня, на 24,66 гривні знизилася вартість харчового споживчого кошика. «Напередодні великодніх свят порушується питання про зростання вартості продуктів харчування. Проте підприємства АПК виробили досить продуктів харчування, тому їхня вартість наразі залишається стабільною та навіть меншою, ніж торік», - сказано у повідомленні. За цією інформацією, на 6% подешевшали молоко, сир та яйця, на 4,3% – риба, а вартість м’яса знизилася на 1%, порівняно з відповідним періодом минулого року. 24tv.ua

ви по мобільному телефону без використання пристроїв, що дозволяють вести розмову без допомоги рук, пропонується штрафувати на суму від 510 до 595 грн. Сьогодні – від 425 до 510 грн.

Фішки на дорогах За пошкодження автомо­ більних доріг, вулиць, дорожніх споруд, створення перешкод

для руху, в тому числі встановлення на проїжджій частині предметів, що перешкоджають проїзду транспортних засобів або їх зупинці (крім випадків ДТП, ремонтних робіт, а також обмеження в’їзду в пішохідну зону), пропонується штрафувати на суму від 340 до 510 грн. або призначати громадські роботи на строк від тридцяти до сорока годин.

Відмова працівнику міліції За невиконання законних вимог (приписів) посадових осіб МВС, що забезпечують безпеку дорожнього руху, щодо усунення порушень правил, норм і стандартів, котрі стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху пропонують штрафувати на суму від 680 до 1020 грн. Для посадових осіб цей штраф може скласти – від 1190 до 1700 грн. Сьогодні – від 255 до 340 грн.

Українці витратили півмільярда доларів на авто

У

минулому місяці українці витратили на придбання нових авто трохи більше $ 500 млн., що перевищило лютневі результати майже на 35%, - підрахував український сайт з продажу машин RST.ua. Найбільша частка продажів у березні, а саме – 47% від загальної кількості придбаних легкових авто, виявилася у сегменті автомобілів ціною до $ 17 тис. У класі преміум і люкс (за ціною понад $ 35 тис.) цей показник склав 12,5%. У ТОП-5 найбільш популярних у березні брендів перші два рядки зайняли корейці Hyundai та KIA, третє місце у китайського бренду Geely. За ними йдуть Nissan та український ЗАЗ. ua.korrespondent.net

Гаманець

Податок будуть платити і бідні

П

yandex.ru

одаток на неру­ хомість будуть платити всі верстви населення, а не тільки багатії, - заявляли чиновники. Таку позицію в ефірі «5 каналу» озвучив голова Комітету з правових питань Асоціації фахівців з нерухомості України Юрій Піта. «Я вважаю, що так званий податок на розкіш, у першу чергу, вдарить по середньому класу та й по бідних також. Той, хто має більше одного об’єкта нерухомості, підпадає під категорію платників. Отже, такому оподаткуванню підлягають усі верстви населення», - заявив фахівець з нерухомості. news.mail.ru

Найкраще місце для реклами У нашому виданні може бути ваша сучасна і стильна реклама, оголошення, святкові та корпоративні вітання.

Наші пропозиції – це вигідні умови для розміщення вашого рекламного матеріалу, замовлення рекламних блоків. Пропонуємо розробку та стильний дизайн привітань чи оголошень. Газета «WeekEnd» - найбільше соціальне видання регіону. Має широку мережу розповсюдження. З них 10 000 примірників адресної доставки (підприємства, установи, приватний бізнес).

Наша мобільна лінія прийому заявок:

(096) 359-53-27, (066) 893-31-78 Заявки на рекламу у Глобиному приймають за адресою: вул. Жовтнева, 11 (цифроцентр «Позитив»). Розповсюдження – кіоск «Преса» ( р-н Центрального ринку).

W

W

Слово лікарю

Розумна контрацепція Т

9

Звідусіль

Чоловіки вимруть через 5 мільйонів років

Новонароджене маля у пакеті для сміття під вікнами багатоповерхівки знайшли правоохоронці. Дівчинка померла від удару об землю. З вікна її викинула 14-річна мати-школярка. Розповідь вражаюча, чи не так? Тож маємо погодитися із завідуючою жіночою консультацією Кременчуцького району Іриною Беркало, що розмова про контрацепцію ніколи не буде зайвою.

Н

а початку бесіди стало зрозуміло, що всі з а со б и п л а н у в а н н я сім’ї діляться на медичні та ризиковані. Перші вимагають консультації фахівців. Про другі можна спитати у подружок, а потім ділитися своїм досвідом із сусідками по абортарію або прокурором. Вдалий спосіб контрацепції залежить від віку жінки, наявності в неї чоловіка та дітей.

Дешево, але суворо Так лікар назвала усі народні засоби контрацепції. Перерваний статевий акт шкідливий для чоловіка і не гарантує контрацепції. Вирахування «безпечних днів» можливе лише за 100-відсоткового здоров’я жінки. А засоби на зразок лимонної дольки всередину чи спринцювання марганцівкою лише шкодять здоров’ю. «Розумне статеве життя для жінки – це і здоров’я, і діти, і вдалий шлюб, - підсумувала Ірина Вадимівна. – Гінекологія існує для того, щоб усе це було. Тож довіртеся лікарю».

Для дівчат Віку, з якого «слід» починати статеве життя, не існує. Бажано лише, щоб діти народися від здорової мами. На відміну від чоловіків, фізіологія жінки ніколи не вимагає статевого акту «для здоров’я». Заняття сексом у підлітковому віці – це лише данина моді. «Презерватив – найбільш вдалий засіб контрацепції для неодружених пар, - стверджує лікар. – Він не тільки запобігає вагітності, але й захищає від інфекцій, які передаються статевим шляхом». Навіть якщо обидва партнери здорові, вони мають різну мікрофлору. Виникає

W

Ірина Беркало

подразнення, яке також доведеться лікувати. Відмову хлопця використати презерватив з будь-яких міркувань лікар вважає причиною, щоб назавжди відмовитись від стосунків з ним. «Турбота про ваше здоров’я – перша ознака того, що вас дійсно кохають, говорить лікар. – Навіть тварини оберігають обрану самку. Якщо йому зараз байдуже до вас – що буде далі?» Презервативи не мають протипоказань. Слід дивитися на розмір виробу, термін придатності і не зловживати виробами фігурної форми та невідомого походження. «Навіть якщо виникне подразнення через те, що ця марка презерватива особисто вам не підійшла – це вилікувати простіше, ніж сифіліс або СНІД», - підсумувала лікар.

Для жінок Ці засоби для тих, хто має постійного статевого партнера, бо вони лише запобігають вагітності, але не вберігають від статевих інфекцій. Для

жінок існують пігулки, що містять жіночі статеві гормони і зупиняють овуляцію. Така контрацепція винайдена майже 100 років тому. Але жінки і досі бояться «гормонів», що лікар вважає несправедливим. «Гормональних пігулок велика кількість. І кожна з них містить різну дозу гормонів, зазначає лікар Беркало. – Вони розраховані на жінок різного віку, стану здоров’я. І підібрати їх може лише ваш лікар». Ірина Вадимівна зауважила, що навіть жінки-однолітки мають різну кількість власних статевих гормонів. Тож «чужі» пігулки, придбані за порадою не фахівця, який перед законом не відповідає за свої «поради», дійсно можуть нашкодити. Лікар додала, що її пацієнтки вживають гормональні препарати понад 20 років – і не мають ніяких побічних наслідків.

Для жінок старшого віку Жінкам, які під час клімаксу відчувають дискомфорт, так звані «приливи», також призначають статеві гормони, які організм більше не виробляє. «Ми дивуємося телезіркам, які у 60 років виглядають, як дівчата, - говорить лікар. – Але без гормонів вони будуть старішати, як усі. Європейські бабусі з глянцевих журналів «сидять» на пігулках!»

Небезпечно

Депресія передається, як інфекція

Т

акого висновку дійшли американські вчені, котрі довели, що спосіб мислення, характерний для депресії, поширюється на оточуючих. Це погрожує їм психологічними труднощами протягом 6 місяців, - повідомляє likar.info. У ході досліду вчені спостерігали за 103 парами студентів, які разом жили у гуртожитку. Через 1, 3 та 6 місяців учасників тестували на симптоми депресії. Нових студентівучасників поселили до кімнат їх ровесників, котрі мали симптоми депресії. Виявилося, що новачки швидко перейняли стиль поведінки сусідів і також стали надто вразливими. Це підвищило ризик розвитку депресії у найближчому майбутньому удвічі. Тож вразливість залежить від соціального середовища. Змінивши оточення, можна лікувати симптоми депресії.

W

Друга група засобів – це спіралі. Їх можна ставити через 6 тижнів після пологів. Є також спіраль з гормональною капсулою, що виділяє гормон безпосередньо у матку. Усі спіралі покриті міддю або сріблом. З часом вони зношуються. Їх слід замінювати через 5 років. Спілкувалася Ганна Травінцева

Слово церкві Церкви всіх конфесій, крім буддистів, засуджують і забороняють аборти, вважають їх убивством. Римо-католицька церква засуджує контрацепцію для сімейних пар. Православна церква вважає контрацепцію доцільною, якщо подружня пара не має «егоїстичних» причин, щоб не народжувати дітей. Для іудаїзму приводом для контрацепції можуть бути матеріальні статки та здоров’я. Для мусульман – бажання дружини зберегти фігуру та красу для чоловіка.

аку заяву зробила вчена з Австралії Джені Грейвс, - повідомляє Medcrug.ru. За статистикою, практично в усіх народів кількість новонароджених хлопців та дівчат приблизно однакова, однак хлопці частіше помирають у дитинстві та юності. На думку пані Грейвс, чоловіки як вид вимруть, бо Y-хромосома, яка відповідає за чоловічі гени, слабка і знаходиться у процесі руйнації. ЇЇ вразливість набута – вона руйнувалась протягом мільйонів років. У сучасного чоловіка лише 100 генів, у той час, як у жінки їх 1000 та більше. До того ж Y-хромосом у жінки дві. Їх наявність, за необхідності, дозволяє замінювати пошкоджені ділянки – себто самовідновлюватися. У чоловіка такої можливості немає. Вчена припускає, що у майбутньому нас очікує поява нового виду людини з хромосомами, які здатні відновлюватися у обох статей.

Стрес потрібен мозку

К

ороткостроковий стрес позитивно впливає на мозок. Оскільки в цей час підвищується концентрація у в а г и і п ол і п ш у ют ь с я когнітивні здібності, – вважають американські дослідники з Каліфорнійського універ­ситету в Берклі. Експерти схиляються до думки, що люди звикли сприймати стрес за негативне явище, проте це не завжди так. Короткочасні стресові ситуації навіть корисні – вони змушують нас зберігати пильність і бути напоготові. На думку вчених, саме стрес допомагає адаптуватися тваринам, що живуть у природному середовищі. Короткочасний стрес покращує мозкову діяльність. Але хронічний стрес, навпаки, пригнічує виробництво нових нейронів, погіршуючи пам’ять. Крім того, збільшує ризик розвитку ряду серйозних захворювань. medicinform.net yandex.ru

Бензин знизить ціну

здоров’я

Актуально

УЗД після мамографії

У

ЗД молочних залоз у жінок виявляє рак, який не помічає мамографічне обстеження, повідомляє likar.info. Це підтвердили результати дослідження, яке зробили лікарі США. Їх оголосили 18 квітня 2013 року у ході конференції Американського рентгенологічного товариства. У досліджені взяли участь сім рентгенологічних центрів штату Коннектикут, де оглянули майже 20 тисяч жінок з підвищеною щільністю грудей, але з нормальними висновками мамографії. За допомоги УЗД у них було виявлено 67 випадків раку молочної залози, а в однієї жінки – складну форму із ураженням лімфовузлів. Автори офіційно порекомендували колегам призначати додаткове УЗД дослідження після мамографії для жінок зі щільністю молочних залоз понад 50 відсотків. yandex.ru

У Мінагро побачили, що продукти дешевшають

W

yandex.ru

W

гроші

Четвер 25.04.2013 р. №17 (46) «Український уїкенд»

yandex.ru

4

Четвер 25.04.2013 р. №17 (46) «Український уїкенд»


W

«Workout» у Кременчуці

Другі у другій

20

Кременчуцький «Лукас» не став чемпіоном, але здобув срібло у другій лізі.

lukas.com.ua

Київ. Манеж ЦСКА. 21 квітня. ФК «Лукас» - «Епіцентр К-3» 5:6 (2:3) (Валєєв 2 ‘Крупін 11’ Цвєлих 31 ‘Смирнов 33’ Кулька 34 ‘- Романовський 9’ 15 ‘Шевченко 16’ 32 ‘38’ Максименко 40 ‘). Перед цим матчем «Лукас» перебував у гіршому становищі, оскільки у разі нічиї поступався чемпіонством у другій лізі «Епіцентру» за різницею забитих і пропущених м’ячів. Уже на 2-й хвилині «Лукасу» вдалася красива атака, результатом якої став гол Едвіна Валєєва ударом зльоту між ніг воротарю. На 9-й хвилині зустрічі паритет був відновлений Сергієм Романовським. «Лукас» знову вийшов уперед, розігравши чергову комбінацію, і Максим Крупін, після пасу Цвєлиха, п’ятою спрямував м’яч у ворота «Епіцентра». Однак на 15-й хвилині все той же Романовський завершив затяжну атаку своїх партнерів. А ще через дві хвилини початок свого бенефісу поклав киянин Сергій Шевченко, який вперше в матчі вивів свою команду вперед. Валентин Цвєлих міг одразу ж зрівняти рахунок, але свою команду врятував воротар. В останні хвилини 1-го тайму «Лукас» пробачив Микита Шклярук, який не влучив у порожні ворота після розіграної комбінації. У другому таймі почалися «гойдалки», що змусили добряче понервувати уболівальників обох команд. Валенин Цвєлих зрівняв рахунок на 31-й хвилині. Але помилка в обороні Крупіна: коли можна було провести свою атаку три у два, коштувала «Лукасу» пропущеного голу. Через хвилину Кирило Смирнов знову зрівняв рахунок – 4:4. А вже на наступній хвилині Максим Кулька зважився на удар з гострого кута і м’яч, знайшовши щілину між штангою і воротарем, влетів у ворота «Епіцентра». Такий рахунок не влаштовував киян, і ті, недовго думаючи, перейшли на схему в п’ять польових гравців. На п’ятачку кременчужани пропустили «епіцентрівця» Сергія Шевченка, котрий з другої спроби, перебуваючи спиною до воріт, п’яткою забив 5 гол своєї команди і свій третій у цій грі. За дві хвилини до кінця «Лукас» перейшов на гру в атаці у п’ять гравців, але дива не сталося. На останній секунді гри резервному воротареві «Епіцентра» вдався удар від своїх воріт – і остаточний рахунок став 6:5, на користь «Епіцентра». За матеріалами lukas.com.ua

квітня у Кременчуці відбувся Другий чемпіонат Кременчука з силової гімнастики «Workout». Чемпіонат зібрав учасників з різних міст України, а також із Росії. Останні ж приїхали не тільки позмагатися, а й подивитися на техніку українських «силачів». За підсумками Другого чемпіонату, серед молодих спортсменів (до 14 років) переможцем став Денис Гаврилюк, друге місце посів Микита Гирич, а трійку найсильніших замкнув Антон Гелю. У наступному етапі, підтягування на турніку з гирею вагою 24 кг, змагалися дорослі спортсмени. Переможець – кременчужанин Влад Костенко, який продемонстрував найкращий результат – 14 підтягувань. Своєрідною родзинкою змагань став Валерій Іванишин (57 років). Він посів II місце. Бронзу виборов гість зі Старого Осколу – Олег Самойлов. А Чемпіоном 2013 року із силової гімнастики «Workout» у Кременчуці став росіянин Владислав Тимофєєв, який, до речі, народився у нашому місті. За матеріалами kremen.gov.ua

W

W

Здобуток

Українці виграли два золота та бронзу

Н

аші гімнасти на чемпі­ онаті Європи у Москві завоювали три медалі. В останній день змагань, у рамках фіналів окремих видів програми у вправі на брусах не було рівних українцеві Олегу Степку, – йдеть на ua.korrespondent.net. За свій виступ Олег отримав 15,766 балів та став чемпіоном Європи. Срібло дісталося швейцарцю Лукасу Фішеру (15,633), а бронза – росіянину Давиду Белявському - (15,533). За день до того у вправі на кільцях золото виграв ще один український гімнаст Ігор Радивилов. Із сумою 15,466 балів українець завоював титул чемпіона Європи, розділивши вершину п’єдесталу пошани з французом Саміром Айт Саїдом. Маємо зазначити також, що в цьому виді програми організаторам змагань довелося вручити ще й дві бронзи – італійцеві Маттео Моранді та французу Данні ПінчейроРодрігесу. У перший же день змагань у багатоборстві українець Олег Верняєв виграв бронзову нагороду.

Хокей

Відповіді на сканворд №16 (45)

Н W

аціональна збірна України з хокею здобула перемогу над командою Польщі (4:3) у вирішальному матчі чемпіонату світу в Донецьку (група «В» першого дивізіону). Наступного року українці будуть грати в групі «А» першого дивізіону – другому за силою чемпіонаті світового хокею. Україна-Польща - 4:3 (0:2, 3:0, 1:1). Як і в матчі проти Нідерландів, українці почали поєдинок з поляками з двох пропущених шайб, – розповідає ua.korrespondent. net. Два точні кидки Малашинськи в першому періоді були, мов крижаний душ, від якого українці відійшли тільки в другому періоді. З першими хвилинами другої 20-хвилинки гравці збірної України, нарешті, прийшли на майданчик перед ворота суперників і гольова серія почалася... Роман Благий, Олег Шафаренко та Олег Тимченко тричі вражали ворота збірної Польщі з близької відстані, а гол Олександра Матерухіна на самому початку третього періоду став переможним у цьому матчі. Підсумкове турнірне становище команд: Україна – 14 очок, Польща – 12, Голландія – 10, Румунія – 6, Литва – 3, Естонія – 0.

W

Анекдоти    Муж под окном родильного дома кричит жене: - Маша! Кого родила?! - Мальчика! - А на кого похож?! - Ты его все равно не знаешь!    - Твой на работу ходит? - Ходит. - Правильно. Я своему тоже на проезд не даю.

дозвілля W

Визнання

На Майдан поїдемо автостопом! Мистецтво не вбити Хор починає співати – і старезна будівля оживає. Чотириголосий спів двадцяти жінок та чоловіків заворожує. Репетиційна база хору – розбита зала засідань колишнього колгоспу. Опалення немає, підлога у дірках, сидіння ледь живі. Єдина прикраса – старі платівки фірми «Мелодія» та компакт-диски, що прибиті до обшарпаних стін. Крім хору, тут – вечірня дискотека. Однак мистецтво – це не гроші. І потужне звучання хору це лише підтверджує. Художній керівник Анатолій Гриценко припиняє грати і перериває спів, бо почув дрібну помилку когось із артистів. Співають наново, бо це репетиція. Хор готується виступати на Майдані Незалежності. Хору 25 років, але терени Полтавщини він ще не покидав. Розповісти про себе на всю країну сільські артисти

W

наважилися лише торік. Зробили запис – і через Інтернет відправили до Києва, у телепередачу «Фольк-musiс». Черга на розгляд тривала аж до минулого вівторка, коли до Манжелії з а в і т а л а ц і л а д ел е г а ц і я київських телевізійників. У село приїжджала ведуча «Фольк-musiс», народна артистка України Оксана Пекун. 16 вересня хор запросили на телебачення, а 24 серпня – на столичний Майдан. Самодіяльний колектив «Манжелія» буде єдиним представником Полтавщини на загальнодержавному марафоні до головного свята країни. У сільраді лише розвели руками. Голова Антоніна Гаркавенко винесла нам сільський кошторис, що доводить – грошей на автобус для хору немає. Лише зарплата для керівника хору. Просити грошей у місцевих фермерів марно – господарства маленькі, а більшість населення – пенсіонери. «Поїдемо до Києва автостопом, - відповідає голові

Село співає «Україна житиме, поки співає село», - переконаний художній керівник хору А н а т ол і й Гр и ц е н к о . В і н шкодує, що зараз вже не чутно голосу Черкаського та Житомирського народних хорів. Зізнався, що сам проводив репетиції навіть тоді,

Гороскоп на 29 апреля - 5 мая

ОВЕН (21.03-20.04). В начале недели подвернется приятная халтурка - хорошо оплачиваемая и несложная. Домашние подкинут не очень приятный сюрприз. Готовьтесь к денежным тратам. В конце недели позвольте себе оторваться за столом. ТЕЛЕЦ (21.04-21.05). Вас на этой неделе ждет нечто новое. Кто-то отправится за новыми впечатлениями, кто-то – за новыми знаниями, приобретете новых друзей. А может и любовь нагрянет. БЛИЗНЕЦЫ (22.05-21.06). В начале недели вы сможете узнать о своей конторе нечто новое и, увы, неприятное. Рекомендуем не ввязываться в конфликтные ситуации с коллегами. В личных отношениях необходимо сделать решительный шаг. РАК (22.06-23.07). В начале недели старайтесь не пропустить хорошую работу. В середине недели случайное знакомство может кардинально изменить вашу жизнь. Конец недели проведите с семьей. ЛЕВ (24.07-23.08). Эта неделя, казалось бы, совершенно заурядная, но она - настоящая взлетная полоса. Грядет время больших перемен. В выходные самое время отдохнуть, набраться сил. ДЕВА (24.08-23.09). В начале недели начальник озадачит сложным заданием. Затем важная встреча сорвется по независящим от вас причинам. В выходные вам нужен покой, а не гости и развлечения.

ВЕСЫ (24.09-23.10). Неделя будет

полна мелких неприятностей и огорчений. В понедельник потеряется дорогая вещица, во вторник сделает замечание начальник. И только в конце недели все уравновесится встречей с друзьями. СКОРПИОН (24.10-22.11). Окружающие очень допекут. Начальник на работе сам не знает, чего хочет. Друзья подвели. Зато дома все идеально. Постарайтесь уделить семье побольше внимания в выходные, они всю неделю вас поддерживали! СТРЕЛЕЦ (23.11-21.12). Хорошее время, чтобы переделать массу дел. В середине недели начальник взглянет на вас другими глазами (намекните: пора на повышение). КОЗЕРОГ (22.12-20.01). Достаточно благоприятный период. Налаживается и быт, и работа, и здоровье. Найдете время для подчистки дел на работе. В выходные, увы, придется потрудиться, но это будут чисто бытовые хлопоты. ВОДОЛЕЙ (21.01-19.02). Возможна дальняя поездка. Но если даже она будет чисто деловая, все равно удастся приятно провести время. А вот детишки, увы, не порадуют. РЫБЫ (20.02-20.03). Все вроде как неплохо складывается. И с начальником помирились, и близкие вниманием радуют, но как-то вам все не то... В конце недели побалуйте себя походом в ночной клуб.

коли через брак коштів його зарплата складала третину від ставки. «Я хочу низько вклонитися своїм артисткам, - каже керівник. – Вони плекають автентичну українську народну та авторську пісню. Це твори Анатолія Пашкевича, Дмитра Луценка, Валентина Міщенка. Буранівські бабусі та жінки, які заспівали про «лісапед», зробили модернове аранжування цього напрямку в музиці та привернули увагу до села і народної пісні. На прикладі хору «Манжелія» подивимося, наскільки її вистачить». Спілкувалася Ганна Травінцева, фото автора

W

Історія

Російським історикам порекомендували цитувати історичні дані так, щоб вони доводили універсальний характер хлібозаготівель 1932 року без наголошування на геноциді українського народу.

Доки село співає – живе Україна

артистка хору Ольга Горенко. - Розкажемо усім, що в нас немає підтримки ні від спонсорів, ні від народних депутатів. Але ми любимо пісню – через увесь Київ пішки пройдемо на Майдан і заспіваємо для усієї країни».

11

Дали рекомендації

Так кажуть артисти самодіяльного народного хору «Манжелія», яких офіційно запросили взяти участь у національному марафоні до Дня Незалежності. Продюсер заходу Володимир Коваленко був вражений співом сільського хору, приїхав пересвідчитися і запросити особисто. Але грошей на доставку артистів до Києва держава не передбачила. Про це вони розповіли «WeekEnd» у інтерв’ю.

Магічний Інтернет

Збірна України повернулася до групи «А»

W

Йдеться про це в пояс­ нювальній записці, підго­ товленій науковим керівником тритомного збірника архівних документів, виданого Федеральним архів­ним агенством, доктором істо­ричних наук Віктором Кондрашиним. З а ст у п н и к ке р і в н и к а Федархіву Володимир Тарасов уточнив: «Росархів виступив ініціатором ряду інформаційних заходів щодо проблеми голоду в СРСР. Звичайно, це була реакція на ті події, які відбувалися в Україні... щоб нейтралізувати те, що там робилося». С п оч а т к у т р и т о м н и к планували назвати «Голод в СРСР 1932-33 рр.». Але в рамках «нейтралізації» російські чиновники, очевидно, вирішили змістити часові рамки голоду, щоб уникнути асоціацій із цифрами 1932-33, які в Україні стали фактично синонімами слова «голодомор». У пояснювальній записці Кондрашина, що є у «Історичній Правді», сказано: «Враховуючи «український фактор», треба добирати документи з таким розрахунком, щоб вони доводили універсальний характер хлібозаготівель 1932 року». 24tv.ua

Додумалися

У Нідерландах тюремні камери здаватимуть в оренду

Ф

ред Теевен, міністр у справах імміграції та державний секретар з безпеки і правосуддя Нідерландів, запропонував оригінальне вирішення проблеми можливого закриття в’язниць у своїй країні, - передає NEWSru. За даними джерела, для того, щоб уникнути закриття в’язниць, Теевен пропонує влаштувати з них тайшери. Тобто підселювати до місцевих ув’язнених іноземних злочинців. Відповідну пропозицію вже скеровано німецькому колезі міністра. Зазначимо, перед урядом Нідерландів стоїть завдання заощадити 340 млн. євро бюджетних коштів. З цією метою необхідно закрити низку в’язниць, ізоляторів тимчасового утримання і психіатричних відділень, а також скоротити 3,700 робочих місць. Відомо, що в Росії в’язниця з більш ніж столітнім стажем стане туристичним об’єктом. ua.korrespondent.net

W

Шоу-біз

Злата Огнєвич – у руках велетня

Н

омер учасниці «Євроба­чення-2013» вже сплановано. Злата виконає пісню «Gravity», де йдеться про подолання труднощів і досягнення мрій. Режисери задумали показати казку на сцені. Співачку винесе на руках велетень, що символізує силу духу тендітної дівчини, яка допомагає їй долати життєві перешкоди. Злата розповіла, що велетень – це реальний мужчина, але його ім’я поки тримають у секреті. news.mail.ru

yandex.ru

Силова гімнастика

Четвер 25.04.2013 р. №17 (46) «Український уїкенд»

yandex.ru

W

Футзал

yandex.ru

W

W

спорт

yandex.ru

10

Четвер 25.04.2013 р. №17 (46) «Український уїкенд»


12 W

W

гляНЕЦь W

Живи яскраво

Четвер 25.04.2013 р. №17 (46) «Український уїкенд»

світ

Малþвання без фарб

Хвостатий автомобіль

К

итайські дизайнери намудрували. Модель Volare від компанії Tangji Auto у Шанхаї назвали найсмішнішим авто. Як пише auto.mail. ru, фірма заснована лише у 2009 році та співпрацює зі студентами коледжів і університетів. Очевидно, саме молодь запропонувала експеримент – розташувати антенну магнітоли у задньому бампері.

вовняна акварель – так називаються картини, написані не фарбами, а різнокольоровою вовною. тонкі пасма різних відтінків складають буквально шерстинка до шерстинки. Для цієї роботи потрібне особливе відчуття кольору і терпіння, але у Кременчуці таке мистецтво опановують навіть діти.

ª

{

Донедавна слова «валяння з шерсті» викликали лише одну асоціацію – валянки. Нині цим методом виготовляють картини, одяг, сумочки, капелюшки, біжутерію. Вовну беруть різнокольорову і високоякісну, а речі виходять напрочуд гарні.

W

Фотоконкурс

̳é

êðàùèé

Вівця–газонокосарка

У

міському парку Парижа запустили пілотний проект екологічних газонокосарок. На роботу вийшли... 4 вівці. Крім того, що тварини не наносять шкоди зовнішньому середовищу, вони ще й улюбленці відвідувачів. А про неприємні наслідки їх перебування в парку можна не турбуватися: овець годують спеціальним кормом, що перетворює послід на звичайні порошкові добрива без неприємного запаху. Ініціатори проекту кажуть, що за останні роки у Франції ростуть, ніби гриби після дощу, фірми з оренди овець у ролі газонокосарок. Тож власники наймають своїх овечок на сезонну роботу у парки та сквери. yandex.ru

вгенія Прихода веде гурток валяння з вовни у Кременчуцькому будинку дитячої творчості. Уже 5 років має таке захоплення. – Я люблю малювати, закінчила художню школу. Іноді хочеться експериментувати – тому й спробувала вовняні картини. Особисто мені «малюфарбами – ділиться вати» вовною важче, ніж фарбами, майстриня. – Треба розікласти пасма, «прибити» спеціальними голками, а потім «валяти» за допомогою мильного розчину. Головне – шерстинки мають переплестися і міцно прикріпитися одна до іншої. На виготовлення однієї картини витрачаю кілька тижнів, матеріалів потрібно небагато, але чим більше відтінків різних кольорів використаєте – тим вишуканішою буде ваша «акварель». Високоякісна картина з вовни на відстані виглядає, ніби полотно художника. Валяння з шерсті подобається і вихованцям Євгенії. Дітворі приємно працювати із м’якими шовковистими пасмами. Психологи стверджують, що для сучасних дітлахів таке заняття – не просто рукоділля, а чудовий сеанс релаксації через тактильні відчуття. Нинішня малеча перевантажена інформацією, а це негативно впливає на нестійку дитячу психіку. Вовняна акварель вчить юних умільців бачити красу навкруги і творити її своїми руками. А хіба не цьому ми хочемо робота вихованки гуртка навчити своїх дітей? Каті Бондарчук, 11 років лариса гориславець

Найсильнішим штангістом став священик

З

а словами чемпіона, підняти 200-кілограмову штангу не важче, ніж привернути до віри селян, які щороку фарбують пам’ятник Леніну, – повідомляє www.aif.ru. Віктор Кочмар займався важкою атлетикою ще до армії. До церкви ходив, тому що родичі віруючі люди. «Вдома були ікони, в родині притримувалися постів. Моє рішення стати священиком сформувалося не за один день, – говорить Віктор. – У поєднанні спорту і релігії я не бачу протиріч. Спорт – це своєрідна проповідь нормального життя, а не такого, що нині обирає молодь – комп’ютери та бари».

Miss WeekEnd

weekend ³òàºìî ïåðåìîæöÿ! «Лінивець» обрав найкраще фото березня. Приз отримав

Андрій Дудник.

Усі гарні дівчата на сайті weekend-ua.com

• Головна умова – Утро на даче с коллегами в с. Потоки после ловли раков. раков п р и к о л ь н е ф о т о не поймали, но решили сделать своим любимым половинкам вашого незабутнього подарки, чтоб пустили на рыбалку следующий раз. уїк-енду. Ñïîíñîð ïðîåêòó – • Якісні цифрові світлини з коротким ко м е н т а р е м н а д силайте на адресу lenivetsTM@gmail. com.

àâòîðèòåòíèé åêñïåðò ç ïèòàíü â³äïî÷èíêó òà ðåëàêñó.

• Автор кращого фото місяця отримає крісло-мішок.

Øîó-ðóì «Ë³íèâåöü»: ì. Êðåìåí÷óê, áóë. Ïóøê³íà, 22, 2-é ïîâåðõ

Обов’язково вкажіть ПІБ, вік, місце проживання, моб. телефон.

ÒÌ

lenivets.com.ua.

Детальні умови конкурсу та всі фото – на сайті

weekend-ua.com (рубрика «Фото»).

У новому році видання «WeekEnd» не залишить своїх читачів без краси українських жінок. Ми продовжуємо конкурс краси, який отримав нову назву «Miss WeekEnd». Він має мінімум правил та стандартів, і залишається беззаперечною окрасою нашої газети. Головна умова конкурсу – гарненькі дівчата та жінки. Фото надсилайте на скриньку газети weekеnd-krem@mail.ru, з відповідним позначенням на листі: конкурс «Miss WeekEnd».

марина Кулініч м. Кременчук

W

Усі фото попереднього конкурсу «Коса-дівоча краса» не втрачають своєї сили та стають лауреатами «Miss WeekEnd».

Газета «Український уїкенд»

Розповсюджується безкоштовно. Обсяг: 3 друковані аркуші. Наклад 60000 екз.

Серія КВ №17795-6645Р від 02.06.2011 р. Засновник: Громадська організація «Комсомольський характер» Друк: ПП «СТПРЕС», 50025. м. Кривий Ріг, вул. Окружна, 12. СПД ФО Івасишин І. Я. 39600, м. Кременчук, вул. 60 років Жовтня, 5, к. 19.

Порядковий номер випуску: №17 (46). Підписано до друку: 24.04.2013 р. Адреса редакції: 39800,м.Комсомольськ, вул. Гірників, 10, корпус 3/1 Видавець – ТОВ «Інформаційне агентство «Уікенд», 01103, м. Київ, вул. Підвисоцького, буд. 10/10, оф. 60. E-mail: weekеnd-krem@mail.ru Сайт: www.weekend-ua.com, а/с 13 (вул. Красіна 61/52).

WeekEnd_17_2013  

Gazeta Kremenchug

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you