Page 1

×åòâåð 13.02.2014 ð. ¹5 (86)

Вартість газети

1

Усі оголошення в одній газеті

����.

Придбай 13 «Український уїк-енд», виріж купон та розмісти своє оголошення в газеті

БЕЗКОШТОВНО.

Пункти прийняття та купон на стор. 12.

ПОКИНУТИ АФГАН

стор.

Головна перемога – перемога над собою

8

15

стор.

ÒÂ²É ÓÊÐÀ¯ÍÑÜÊÈÉ Ó¯Ê-ÅÍÄ

грн.

ТБ

РЕКЛАМНИЙ ВІДДІЛ: (096) 359-53-27, (066) 893-31-78

yandex.ru

W

програма

25 років тому 15 лютого 1989 р. останній радянський солдат залишив багатостраждальний Афганістан. Ту саму ДРА, «демократичну республіку», в якій так намагався СРСР побудувати соціалізм. Не вийшло – ні соціалізму, ні захисту афганської квітневої революції. Незабаром на політичній мапі не стало не тільки ДРА, але й самого СРСР. Залишилося ж єдине - 15 тисяч загиблих радянських солдатів та офіцерів з усіх куточків колишнього Союзу. Серед них хлопці з Кременчука та Комсомольська.

В детский центр развития требуются педагоги, воспитатели

«Шановні випускники 9-х та 11-х класів та їх батьки! Педагогічний колектив

ВИЩОГО ПРОФЕСІЙНОГО УЧИЛИЩА № 7

• Образование высшее (педагогическое, воспитатель). • Опыт преподавательской деятельности в сфере дошкольного образования. • Опыт работы с детьми различных возрастных групп в центрах раннего развития (c 1 года до 6 лет). • Коммуникабельность, креативность, пунктуальность. • умение найти подход к детям, стрессоустойчивость. • Без вредных привычек.

м. Кременчука

15 лютого 2014 о 10:00 запрошує вас на День відкритих дверей.

Свое резюме вы можете отправить по эл. почте: playschool@i.ua, или по адресу: г. Кременчуг, пер. Героев Бреста 86а. Кременчуг, а/я № 13, ул.Красина 61/52. Тел.: (097) 745-66-68.

ÊÐÅÄÈÒÈ

çà íàéêðàùèìè óìîâàìè!

Ви ознайомитеся з училищем та цікавими професіями, умовами набору і навчання, педагогічними працівниками, матеріальнотехнічною базою, здійсните пізнавальну екскурсію училищем, отримаєте відповіді на свої запитання. Приходьте разом із батьками, друзями та однокласниками! Навчання за всіма професіями - безкоштовне. Наша адреса: м. Кременчук, вул. Московська, 14, проїзд тролейбусом №1, маршрутним таксі №16, №16А, №16Б до зупинки «Автопарк», №3В, №30 до зупинки «ВПу №7». Тел. для довідок: (05366) 5-11-21, 0981001477. Наш сайт: model.poltava.ua

+38 (097) 216 36 72, +38 (066) 726 11 16

ïðèâàòíà ïîçèêà

ï³ä çàñòàâó ìàéíà

+38 (097) 216 36 72, +38 (066) 726 11 16

ПОНЕДІЛОК 17.02

ВІВТОРОК 18.02

СЕРЕДА 19.02

ЧЕТВЕР 20.02

П’ЯТНИЦЯ 21.02

СУБОТА 22.02

НЕДІЛЯ 23.02

0...+7

+1...+7

+1...+9

+1... +6

0...+1

0...+5

+3...+13


2

W

народний контроль

Знайдіть свій будинок у черзі на ремонт

М

ешканці будинків Комсомольська скаржаться на відсутність інформації, коли їх багатоповерхівку, а саме: покрівлю, ліфт, мережі теплопостачання та інше, буде нарешті відремонтовано. Тому частенько стають жертвами шахрайства. Наприклад, від сантехніків, які за заміну труб вимагають з людей гроші, тоді як ремонт має відбуватися за бюджетний кошт. На жаль, міська влада доступ до такої інформації обмежує, аби вберегти себе від людського невдоволення за невиконання обіцяного. Завдяки нашому виданню городяни чітко знатимуть, чи є їх будинок у черзі на ремонт у 2014 році і що в ньому планують полагодити за бюджетні гроші. А в кінці року можна порівняти: що написали керівники міста на папері і що зробили. І у разі бездіяльності запитати – чому ж не виконали свої обіцянки? При прийнятті бюджету на 2014 рік міською владою на житлово-комунальне господарство виділено більше 8,9 млн. грн. З них майже 2,5 млн. грн. задекларовано чиновниками на ремонт житлового фонду. Кому ж перепаде таке «щастя» і де чекати городянам на зміни – давайте вивчати разом: - капітальний ремонт покрівлі житлового будинку по вул. Гірників, 3; вул. Космонавтів, 17; вул. Леніна, 17/10, 41, 55, 64; вул. Добровольського, 9, 18; - трубопроводів холодного водопостачання від опалення житлових будинків по вул. Космонавтів 1/2, 7, Гірників, 24; - трубопроводів холодного та гарячого водопостачання, ізоляції житлового будинку по вул. Миру, 1; - трубопроводів опалення житлового будинку по вул. Добровольського, 25; - трубопроводів гарячого водопостачання житлового будинку по вул. Леніна, 23, 42, вул. Добровольського, 77, 79; - електричних мереж житлового будинку по вул. Добровольського, 8; - капітальний ремонт (підсилення) будівельних конструкцій житлового будинку по вул. Леніна, 27; - капітальний ремонт після пожежі будівельних конструкцій житлового будинку по вул. Добровольського, 51.

Що з благоустроєм? На облаштування самого Комсомольська у 2014 році піде майже 2, 9 млн. грн. Зокрема, за ці гроші чиновники мріють облаштувати водовідвід з прибудинкової території житлового будинку по вул. Добровольського, 51; побудувати туалет на території міського кладовища; реконструювати тротуар по вулиці Гірників та мереж внутрішньоквартального освітлення в районі будинків по вул. Портовій, 5, 11, 13. Та к о ж з а п л а н о в а н і р о б о т и п о р е к о н с т р у к ц і ї вул. Першопрохідників - освітлення, устрій карманів для парковки, асфальтування тротуарів, реконструкція системи водопостачання мікрорайону Золотнишине та будівництво зовнішніх водопровідних мереж мікрорайону Низи. Запевняє керівництво міста, що хоче відремонтувати дорожнє покриття по вул. Радянській в напрямку до водозабірних споруд – на це витратять 1 мільйона гривень. Як все це вдасться чиновникам Комсомольська, городяни зможуть перевірити вже в ході виконання робіт. Народний контроль прямуватиме на перелічені об’єкти і слідкуватиме, чи розпочали там роботи і як вони виконуються взагалі?

W

варто знати

Придбай газету «Український уїк-енд» Комсомольськ: 1. Місця колишньої роздачі газет. 2. Ринок в районі «Піски» (біля центрального входу). 3. Біля входу до магазину «АТБ» (вул. Леніна, 37-А). 4. Біля входу до магазину «АТБ» (вул. Молодіжна, 6). (Надходження у продаж Пт. або Сб.) 5. Кіоск «Преса» на вул. Гірників та точка продажу біля маг. «Антошка». 6. Мережа магазиныв «Формула смаку».

Глобине: З питань реалізації газети звертатися до водіїв на маршрутах №№ 2, 4.

Градизьк: З питань реалізації газети звертатися до водіїв на маршруті № 1.

W

убивство

Полювання на суддю У вівторок увечері 11 лютого суддя Автозаводського райсуду в Кременчуці Олександр Лободенко на вулиці отримав два кульових поранення від невідомих осіб. Одна куля влучила в спину, а інша у груди. Про це повідомили в прес-службі УМВС України в Полтавській області. Суддю доправили до реанімаційного відділення, де він помер близько 2:00 12 лютого. Не так давно Олександр Лободенко розглядав справу представників кременчуцького Майдану, яких підозрюють у спробі захоплення приміщення кременчуцької мерії під час мітингу на площі Перемоги 26 січня. Для затриманих суддя обрав запобіжну міру у вигляді 2 місяців арешту та носіння спецбраслетів. «Слідство розглядає кілька версій, але основна пов’язана з його професійною діяльністю. Зокрема, одна з його останніх справ щодо обрання запобіжного заходу учасникам спроби захоплення місцевої міськради», - зазначив представник органів внутрішніх справ.  Крім цього, розглядаються версії вбивства з хуліганських мотивів і мотивів особистої неприязні.   Правоохоронцями виявлено залишки боєприпасів, які дають змогу зробити висновок, що для вбивства було використано гладкоствольну зброю. Також встановлено, що нападників було двоє, останній постріл був у спину.

Робити висновки передчасно П р о к у р о р П ол т а в с ь ко ї області Андрій Миронов по дорозі до Полтави з Кременчука підтвердив «Полтавщині» раніше озвучену в ЗМІ інформацію про те, що вбитий 11 лютого кременчуцький суддя Олександр Станіславович Лободенко приймав рішення,

yandex.ru

W

W

місто

Четвер 13.02.2014 р. №5 (86) «Український уїкенд»

які стосувалися учасників Майдану в Кременчуці. За його словами, дійсно, за рішенням цього судді майданівцям одягли спецбраслет контролю, але поки пов’язувати це з убивством судді - передчасно. За даними єдиного реєстру судових рішень, суддя Лободенко займався переважно цивільними справами.

«Майдан тут ні до чого – це провокація» Член Ради Кременчуцького ВО «Майдану» Анна Павленко зазначила для «WeekEnd», що Майдан немає ніякого відношення до цих подій і

перевезення

На дачі лише тричі на тиждень? Виїзд комсомольчан на дачі скоротиться. Згідно з прийнятим міським бюджетом в 2014 році кошти на це виділені, але проїзд буде обмежений.

С

у б в е н ц і я з д е рж б юд же т у на перевезення пасажирів пільгових категорій на міських та приміських маршрутах складає 1 млн. 900 тис. грн. Щоправда, влада Комсомольська запевняє, що і цих грошей не вистачає. За переконанням чиновників саме тому пільгові перевезення здійснюються нерегулярно. Хоча програма «Сади-городи», згідно з якою з 15 квітня по 15 жовтня перевезення до садових товариств відбувається безкоштовно, залишиться. Минулого року на це було витрачено 962 тис. грн. бюджетних грошей. Але в цьому, за попередніми розрахунками перевізника ВАТ «АТП-15347», потрібно більше мільйона. Посилаючись на дефіцит бюджету у міській владі запевняють, що підтримувати програму буде складно. Тому її можуть скоротити, а місцева влада намагається знайти свої варіанти виходу з цієї ситуації – оголосити тендер на перевезення або возити не чотири рази на тиждень, а вже тільки три та інші.

W

вважає це провокацією: «Хтось просто скористався ситуацією зі справи проти наших хлопців і звів свої власні рахунки із суддею. Кременчуцький Майдан вважає це провокацією, спрямованою проти нього. Суддя Лободенко ніяких надзвичайних вироків щодо Пилипенка, Харченка, Полюховича, Чадюка та Харченка не виносив. Вирок був стандартний для представників Євромайдану, як і по всій Україні – 2 місяці домашнього арешту із носінням спецбраслету. Наразі ми проводимо власне розслідування справи із вбивства судді, аби виявити винних». Яків Смілга

афера

Шахраї «зняли» порчу з дитини Правоохоронці Кременчука встановлюють особу невідомої жінки, яка під приводом «зняття порчі» заволоділа золотими виробами у 12-річної дівчинки. Сума нанесеного збитку становить близько двадцяти тисяч гривень.

М

инулих вихідних до Крюків­ ського відділу міліції міста Кременчука звернулася 45-річна жінка, яка повідомила, що за час її відсутності вдома невідома особа шахрайським шляхом примусила її малолітню доньку винести з оселі золоті прикраси. Як ін фор м ує m vs. g ov. u a, н ар азі правоохоронці займаються пошуками шахрайки. За даним фактом розпочато кримінальне провадження за частиною 1 статті 190 Кримінального кодексу України (шахрайство).


Четвер 13.02.2014 р. №5 (86) «Український уїкенд»

W

суспільство

W

W

держава

3

вирок

Нас врятує федерація Попов чи рятуйте країну від неї? потрапив під амністію Політична криза в країні породила масу ідей від радикальних до популістських. Знову почали лунати старі-нові гасла про те, що Україну від громадянського конфлікту врятує федерація. Регіонал Колісниченко оголосив, що на федеральний устрій Україна може поступово перейти через 10-15 років.

Колишнього голову Київської міської держадміністрації та екс-мера Комсомольська Олександра Попова, а також екс-заступника секретаря РНБО Володимира Сівковича суд визнав невинними у справі про розгін Майдану

З початку незалежності від ряду політиків гуляє ідея, що українці різні як ментально, так і щодо розвитку держави – Захід орієнтується на Захід, Схід, Південь та Крим – на Росію. Від протистояння та розколу, твердять деякі діячі південних та східних регіонів, країну врятує федерація з автономних частин. У вирі Майдану та революції федералізація як ідея фікс, знову пропагується окремими особами в Криму, Донбасі та на Півдні. У Києві з провладних еліт ідея гуляє кулуарами Верховної Ради, виходить на ТБ та політичні дискусії. На Майдані це називають сепаратизмом та говорять про єдність держави. Мовляв, може, ми в чомусь і різні, але Україна у нас одна.

П

Ніякого зиску, ніякого історичного підгрунття Кандидат політичних наук, доцент Кременчуцького державного національного університету Олексій Матета впевнений, що так звана федералізація України не врятує ситуацію в державі: «Це лише призведе до небезпечних наслідків з розколу України. Частина регіонів від нашої федерації попрямує до інших країн – наприклад, Південь і Схід – до Росії, Захід – до Заходу. Усе це не має жодного підгрунття. Ми просто поставимо під загрозу саме існування України як держави.

W

народна трибуна

Чи потрібна Україні федерація?

Максим, робітник:

– Я б п од і л и в н а Схід і Захід. На Заході промисловості немає, вони за кордоном працюють і податків не платять. А Полтавщина – промислова, ми себе прогодуємо, тож матимемо більше прав.

Олександр, робітник: – Це проблем не вирішить. Все очолять ті ж самі чиновники, які так само крастимуть вже з бюджету регіону. Ми – сильна країна, а головна проблема – контроль за корупцією.

Василь, пенсіонер: – Не можна ділити. Скільки тої України? Не можна її розривати. Це все політики штучно створюють проблеми, щоб люди чубилися. А нам, простим людям, ділити нема чого.

W

Невдоволення народу полягає не в територіальному устрої України, різниці мов чи уподобань – до ЄС або до Росії, а негараздами, які кояться в суспільстві – економічна криза, зубожіння більшості населення, корупція, кричуща соціальна нерівність з купкою олігархів, недієздатність демократичних інституцій. Усе це накопичувалося роками і вилилося у народне невдоволення. А закритий шлях до ЄС став приводом до виступу. З історичної точки зору Україна ніколи не прагнула до власного федеративного устрою. Були ідеї, щодо федеративного переформування, коли українські ідеї входили до інших держав. Можна загадати трактати Пилипа Орлика про переформування Речі Посполитої, Української революції 1917 року, коли українці пропонували колишню Російську імперію перетворити на федерацію вільних народів. Але це не стосувалося власного державного устрою. Злука УНР та ЗУНР, Акт про соборність України є ще одним підтвердженням нівелювання всіляких федеративних ідей. Українська та Західноукраїнські республіки об’єднувалися в одну єдину державу, а не як окремі суб’єкти. А окремим політикам взагалі не варто підміняти поняття розширення прав місцевого самоврядування та певної децентралізації влади на якісь федеративні проекти». Яків Смілга

майдан

Імена майбутніх «дітей революції» Правий сектор розвісив у Будинку профспілок список імен для майбутніх дітей революції, – повідомив на своїй сторінці у Facebook Мустафа Найєм. «Хвилинка самоіронії з п’ятого поверху Будинку профспілок. Імена для майбутніх дітей революції від Правого сектору», - написав журналіст. Як пише ua.korrespondent.net, він також виклав фото запропонованого списку імен. Серед таких - Провокітор Тітушкович, Юліволя, Бімба, Кріщітік, Буркут, КМДА-шка та інші імена. У минулому дітям вже давали імена на честь революційних подій. Зокрема, після Жовтневої революції дітей називали іменами, які утворювалися від революційних гасел, назв деяких органів нової влади, а також від імен і прізвищ революційних лідерів і комуністичних діячів. Наприклад, дітей називали Владлен, Октябрина, Тракторина, Зоря, Воля, Ідея.

W

облога

У облраді виключили світло У залі засідань Полтавської облради, де перебувають протестувальники, вимкнули світло та воду, повідомляє прес-служба ВО «Свобода» у вівторок 11 лютого.

А

ктивісти розцінюють це, як продовження тиску влади на прихильників опозиції, – передає прес-служба партії. «Я дзвонив до голови обласної ради, а він вимкнув телефон. Голова ОДА Удовіченко заявив, що йому про це нічого не відомо. Спочатку зникло опалення, а голова облради зробив вигляд, що нічого не сталося. Тепер зникло все, тому ми цілком розуміємо, що це тиха війна з мітингувальниками. Полтавчани цього не пробачать», - заявив народний депутат від ВО «Свобода» Юрій Бублик. Як пише ua.korrespondent.net, раніше, 10 лютого київський районний суд Полтави задовольнив позовну заяву прокуратури області про усунення перешкод у користуванні комунальним майном - приміщенням Полтавської обласної ради. У січні жителі Полтави зайняли будівлю обласної адміністрації, де також розташована обласна рада. Міліція відкрила кримінальне провадження за статтею «захоплення будівель або споруд, що забезпечують діяльність органів влади з метою незаконного користування». yandex.ru

«Сама федералізація - це 10-15 років, тому що процес поетапний. Спочатку потрібно передати повноваження, гроші, потім визначити території, зробити маленький експеримент. За 3-4 роки можна перший крок зробити», - сказав регіонал Колісниченко. Як пише news.mail.ru, він зазначив: «Ми повинні децентралізувати бюджети, децентралізувати владні повноваження і віддати їх на місця. Ми повинні забезпечити соціальні та політичні ліфти для нових регіональних політичних еліт, щоб влада була максимально близька до населення, і, таким чином, ми усуваємо головні корупційні складові, які пов’язані з тим, що всі гроші у Києві. І, нарешті, головне - ми знизимо цінність президентських повноважень, або повноважень депутата Верховної Ради України. Не буде сенсу проливати кров, тому що велика частина влади і грошей буде на місцях».

yandex.ru

Маленький експеримент

ечерський райсуд Києва 7 лютого закрив кримінальне провадження і виправдав екс-голову Київської міськдержадміністрації Олександра Попова та екс-заступника секретаря РНБО Володимира Сівковича, які обвинувачувались в перевищенні влади у зв’язку з подіями в ніч на 30 листопада 2013 року на майдані Незалежності, – пише газета «Сьогодні» з посиланням на джерела в суді. Нагадаємо, у ніч на 30 листопада «Беркут» жорстоко розігнав мирний мітинг на підтримку курсу євроінтеграції у Києві. Після цього в Україні почалися масові акції протесту, які тривають і нині. У той же час, як пише ua.korrespondent. net, прокуратура Києва підтвердила інформацію про закриття кримінального провадження проти екс-голови Київської м і с ь к д е р ж а д м і н і с т р а ц і ї Ол е к с а н дра Попова та екс-заступника секретаря РНБО Володимира Сівковича, яких підозрювали у перевищенні влади у зв’язку з подіями в ніч 30 листопада 2013 року на майдані Незалежності. За даними прокуратури, провадження стосовно Попова, Сівковича та інших осіб дійсно було закрито рішенням суду, оскільки ці люди потрапляють під дію закону про амністію. «Таким чином, Печерський і Шевченківський райсуди столиці виконали вимоги зазначеного закону про звільнення від кримінальної відповідальності підозрюваних, обвинувачених та засуджених за події, що відбувалися в листопаді-грудні минулого року», - зазначили у прес-службі міської прокуратури. За їх словами, цим законом передбачений чіткий перелік статей Кримінального кодексу, провадження за якими підлягають закриттю.


4

влада і громада

W

W

кошик споживача

Ціни на ринку Продукт/ ціна у грн.

Кременчук, Кременчук, Комсомольськ, грудень 2013р. 12 лютого 12 лютого

Картопля

6,50-7

7

7-8

Капуста

2

3,50

3-3,50

Буряк

4

4

4-4,50

Морква

3,50

5

6-7

Цибуля

7

7,50

7,50-8

Огірки

28

28

27

Яблука

від 5

від 5

від 7

Апельсини

9 -12

11

13

Олія

11

10,50

13

Яйця

11-13

від 8

12

62

54-62

65

М’ясо яловичина, свинина (вирізка)

Прихована інфляція

Ц

іни на продукти ростуть поступово і нібито непомітно, але за кілька місяців наростає відчутна різниця. Тим часом офіційна статистика переконує українців, що інфляція мінімальна. Середньостатистичний українець, згідно з підрахунками Держкомстату, витрачає на продукти й безалкогольні напої 53% своїх грошей, тоді як громадянин ЄС - 15-20%. Відповідно, загальносвітова тенденція подорожчання продовольства створює в Україні більшу інфляцію, ніж в Євросоюзі. Ні для кого не новина, що продукти постійно дорожчають. Щомісяця набирають в ціні, наприклад, молокопродукти. Аналітики вважають це проявом прихованої інфляції. І хоч офіційно за 2013 рік інфляція в Україні становила лише 0,5%, окремі позиції харчів додали в ціні у 1,5-1,8 рази. Як от цукор і овочі. Прогнозуючи рівень цін на основні продукти харчування (хліб, молоко, овочі, крупи, м’ясо, риба, яйця) цього року, аналітики попереджають, що ситуація повільного росту цін збережеться. Тоді як алкоголь і цигарки зростуть у ціні напевно - за рахунок акцизів на 14% та майже 12% відповідно, - повідомляє versii.if.ua.

Рейтинг продуктів, на яких найбільше «наварюють» підприємці Найбільші націнки: 1 місце – гречка (може коштувати удвічі дешевше); 2 місце – олія (націнка 45%); 3 місце – молоко (20%); 4 місце – курятина (20%); 5 місце – ковбаса (15%). prosport.tsn.ua/groshi

W

законопроект

W

Четвер 13.02.2014 р. №5 (86) «Український уїкенд»

гроші

Крок вперед і два назад Девальвація гривні вже «з’їла» зростання соціальних виплат і мінімальної зарплати.

У

законі про Держбюджет заклали зростання на 8% протягом року, а гривня вже знецінилася на 10%. Тепер залишається лише чекати, коли слідом за доларом поповзуть угору ціни на товари і послуги. Першою ластівкою став бензин. Як пояснюють експерти, більшу частину палива Україна купує за кордоном, відповідно, трейдери розраховуються валютою і змушені піднімати ціни. З листопада минулого року і до сьогодні бензин ріс з 10,50 грн./л до 11 грн./л. Причому, різкий стрибок стався саме у зв’язку з коливанням курсу – 30 копійок за останні кілька днів. Крім бензину, прогнозують подорожчання товарів усіх сегментів, - йдеться на сайті vlasti.net. Оскільки Україна не забезпечує себе повною мірою жодною із категорій споживчих товарів, а купує імпорт, то подорожчання найближчим часом закономірно відбудеться. Його обсяги передбачають на рівні 10%. До речі, це вже помітно на сайтах інтернет-магазинів побутової техніки. Подорожчання торкнеться і продуктів харчування, адже у їх ціні закладені транспортні витрати. Далі, як вважають експерти, піднімуться ціни на послуги. І останнім у цьому ланцюгу бачать зростання зарплат.

У кращому випадку, воно таки відбудеться на підприємствах промислового сектору, але навряд чи працівники отри-

мають зарплату, співвідносну з новим курсом долара.

Як зростатимуть соціальні виплати у 2014 році? З 1 січня З 1 липня З 1 жовтня З 1 грудня Мінімальна пенсія (дорівнює прожитковому мінімуму для осіб, які втратили працездатність)

949

974

-

1014

Ріст +65 грн за рік

Прожитковий мінімум на 1 особу/ місяць

1176

1207

1256

-

+8,1%

Діти до 6 років

1032

1059

1102

-

Діти 6-18 років

1286

1320

1373

-

Працездатні особи

1218

1250

1301

-

Мінімальна зарплата

1218

1250

1301

+8,2%

{

Середній розмір мінімальної пенсії відповідатиме розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, і становитиме 971 грн., що на 72 грн., або на 8 % більше, ніж у 2013 році.

W

фраза

За подвійне громадянство саджатимуть Відповідальність за подвійне громадянство може бути від штрафу 1700 гривень до 10 років позбавлення волі.

П

yandex.ru

ро це йдеться в з а ко н о п р о е кт і № 4 1 1 6 , зареєстрованому у Верховній Раді 7 лютого. Депутати пропонують ввести відповідальність за неподання або несвоєчасне подання до уповноваженого органу центральної виконавчої влади заяви повнолітнього громадянина, який вступив в іноземне підданство, про іноземне громадянство. Такі дії пропонується карати штрафом у розмірі 100 неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян (1,7 тис. гривень). Як пише ua.korrespondent.ne, за такі ж дії, здійснені громадянином України, який використовував своє виборче право в Україні, пропонується карати позбавленням волі на термін від 3 до 5 років. Водночас, неповідомлення про подвійне громадянство службовими особами органів державної влади та органів місцевого самоврядування пропонується карати позбавленням волі від 5 до 7 років, а особами, які мають доступ до державної таємниці, - від 7 до 10 років. Автори законопроекту сподіваються, що прийняття цього законопроекту підвищить рівень національної безпеки і не допустить впливу іноземних держав на внутрішню і зовнішню політику України. Нагадаємо, в жовтні 2012 року Верховна Рада удосконалила механізм запобігання подвійного громадянства в Україні.

Юрій Гнаткевич, кандидат педагогічних наук:

– Історія показала, що наші президенти не стають авторитетом для всього народу й президентами всіх українців. Вони стають або узурпаторами влади, або посміховиськом, або і тим, і іншим. Не варто обирати президента там, де немає закону про його імпічмент і де усунути його від влади, якщо він робить дурниці, можна хіба що революцією. www.pravda.com.ua

Владислав Старинець, економіст:

– Поспішна євроінтеграція Боснії та Герцеговини до ЄС призвела до злиднів і безпорядків. Ці країни підписали Угоду про Асоціацію 6 р о к і в т о м у, відкривши свої ринки. Це стало катастрофою. Офіційне безро біт тя зр осло до 27%, а за неофіційними даними – до 44%. На думку економіста, нинішня боснійська криза мала б стати засторогою українським політикам. finance.obozrevatel. com

Володимир Фесенко, політолог:

– Є можливість припинення кредитування України Росією. І це її право, якщо умови кредиту порушуються. Судячи з усього, Путіну не сподобалося, як був витрачений перший транш. За місяць цей кредит витрачено, причому, почалися дуже серйозні проблеми з курсом, тепер уже нічим платити за газ. До того ж, є велика підозра, що частина цих грошей була просто розкрадена. Росія не хоче викидати свої гроші в чорну діру. ua.korrespondent.net

Сергій Арбузов,

в.о. прем’єрміністра, закликає українців підтримати національну валюту:

– Громадяни багатьох розвинених країн зберігають заощадження в національних в а л ют а х . З о к р е ма, у Польщі 92% депозитів номіновані у злотих, у Чехії - 96% у кронах, у Росії - 79% у рублях. Таким чином вони підтримують і фінансову стабільність, і економічне зростання своїх країн. kmu.gov.ua


Четвер 13.02.2014 р. №5 (86) «Український уїкенд»

W

рЕзоНаНс

W

W

проблема

Із карток зникають гроші

Варіантів, щоб викрасти ваші гроші з картки у злочинців безліч. Тому як співробітники банку, так і правоохоронці застерігають і надають поради, як вести себе, щоб зберегти свої заощадження. • Краще мати дві банківські картки. На одній тримати основну суму коштів і розраховуватися нею лише у тих місцях, в яких ви на 100% впевнені. Друга картка – для розрахунків у Інтернеті, в ресторанах, магазинах, на заправках, на якій лежатиме мінімальна сума. • Бажано підключити смс-інформування банку. Ліпше заплатити 5-10 гривень на місяць, щоб контролювати свій рахунок, ніж втратити гроші. • Необхідно бути уважним при здійсненні інтернет-платежів. Поширеною є схема дублювання відомих сайтів, на яких здійснюються покупки. Тому слід уважно дивитися, чи відповідає адреса сайту справжній. • Не слід надавати дані своєї картки стороннім людям. Навіть людині, що представилася співробітником вашого банку. Банк ніколи не запитуватиме у клієнта персональну інформацію, адже вона багаторазово дублюється. Ліза Майська

W

yandex.ru

«Ваша карта заблокована»

Трохи більше уважності

Головне – не розгубитися Що робити, якщо крадіжка вже відбулася? Тут теж є декілька порад. 1. Якщо ваша картка викрадена або ви її загубили. У цій ситуації головне – не гаяти часу. Якомога швидше потрібно повідомити працівників банку про пропажу. Якщо ви виявите втрату картки через пару годин після її зникнення і за цей час аферисти «виметуть» з вашого рахунку всі гроші, банк навіть не подумає вам їх повернути. Якщо ж кошти будуть вкрадені вже після того, як клієнт повідомив банк (таке, хоча і рідко, але трапляється), той зобов’язаний відшкодувати втрати. Але головне – щоб банк заблокував картку. 2. Гроші пропали після того, як клієнт розплатився карткою в Інтернеті. Банк надасть клієнту сприяння в розшуку шахраїв. Але відшкодування в таких випадках проводиться за рахунок винних осіб. У будь-якому випадку клієнт повинен ініціювати блокування рахунків, звернутися із заявою про розкрадання коштів у банк, а також правоохоронні органи. 3. Карта на руках у клієнта, але його рахунок спорожнів. Дана проблема з точки зору банкірів є найбільш спірною і не має однозначних рішень. У цьому випадку на підставі заяви власника картки банк ініціює службове розслідування. Результат розслідування залежить від обставин кожного конкретного інциденту. Найчастіше розгляди тривають довгі місяці, а клієнт, зрештою, залишається без грошей. Це лише частина ситуацій, в які може потрапити кожний володар банківської картки. Тож, як бачимо, головне, що потрібно зробити у будь-кому випадку шахрайства – звернутися до банку і до правоохоронних органів.

комуналка

Н

аразі Комсомольськ має два сучасні спортивні комплекси у школах міста. До речі, на будівництво кожного з них пішло понад 3 млн. гривень! Міська ж влада планує створити два футбольні поля (одне відремонтувати, а друге побудувати) в районі ДЮСШ №3 (біля профілакторію) за 800 тис.грн. Такі плани виглядають сумнівними. Лише одне штуч-

не покриття коштує від 500600 тисяч грн. Очевидно, що чиновники розуміють популізм задекларованого і вбачають, що грошей ледь вистачить на ремонт існуючого поля, не говорячи вже про будівництво нового. Звідси формулювання бюджетної статті неоднозначне, аби потім не надто спитали за невиконання. Невідомо, яким воно буде це нове поле, якої якості, чи є проект будівництва, його кошторис і що розуміти під поняттям «відремонтувати» існуюче? Тож, може, варто підійти до питання спортмайданчиків більш зважено – зібрати гроші, а потім вкласти їх у сучасний спортивний комплекс, який стане справжнім подарунком

для дітей? А не просто викидати бюджетні кошти, яких і так обмаль, на незрозумілі та нечітко сформульовані цілі. Щоб поінформувати громаду, «WeekЕnd» направив до міськвиконкому Комсомольська запит про роз’яснення, куди конкретно будуть витрачені 800 тис. грн. з міського бюджету? А саме: що мається на увазі під поняттям «реконструкція або ремонт» поля - заміна воріт, покриття, навколишнього спортивного обладнання..? Коли розпочнеться ремонт і строки завершення, чи є проект реконструкції та кошторис ремонту? Скільки грошей передбачено на це? Коли планується встановлення нового поля? Скільки коштуватиме

Дівчатка подивилися мультфільм, де головні герої шукали скарби, і вирішили повторити пригоди.

Я

к повідомляє news. mail.ru, оперативному черговому Київського райвідділу міліції м. Полтави зателефонувала молода жінка і повідомила, що її семирічна донька разом зі своєю однокласницею зникли зі школи. Працівники міліції з фотографіями зниклих дівчаток перевіряли торгово-розважальні центри, автомобільні та залізничні вокзали, торгові заклади, спілкувалися на вулицях з перехожими. Однак пошуки школярок у світлий час доби результатів не дали. Слідчо-оперативна група Київського райвідділу міліції виїхала в школу, з якої, за словами матері, пішли діти. Педагоги дану інформацію підтвердили. Виявилося, що дві дівчинки-другокласниці, перебуваючи на групі продовженого дня, вийшли на вулицю і в клас не повернулися. Від однокласників зниклих школярок співробітники слідчо-оперативної групи дізналися, що після перегляду мультфільму, в якому головні герої шукають скарби, діти збиралися теж на пошуки. Але от куди саме вони пішли, однокласники міліціонерам не повідомили - не знали самі. - Враховуючи те, що на вулиці стало темно і температура повітря була набагато нижчою за нуль, ми прийняли рішення направити на пошуки зниклих дівчаток весь особовий склад міліції Полтави. І вже через 30 хвилин надійшла інформація про те, що діти знайшлися в місцевому дендропарку, - говорить Віталій Ємець, начальник Полтавського міського управління міліції. Як виявилося, другокласниці дійсно вирішили піти шукати скарб, і по дорозі заблукали. Зайшовши у дендропарк, і побачивши, що навколо стало темно - дуже злякалися. На щастя, у парку в цей час їм зустрілися дорослі і дівчата попросили у них допомоги. Але правоохоронці попереджають, що не завжди такі історії закінчуються швидко і з «хепі-ендом». yandex.ru

Чи потрібен такий ремонт? Для реконструкції існуючого футбольного поля і на будівництво нового в районі ДЮСШ №3 у бюджеті Комсомольська закладено 800 тис.грн. Що ж можна реально зробити за ці гроші?

загубилися

Другокласниці вирушили на пошуки скарбів і пропали

Українці все більше довіряють безготівковій формі розрахунків за допомогою платіжних карт. Водночас зросла активність шахраїв, які крадуть гроші з банківських карток. Безпека карткових рахунків далеко не бездоганна. Та нерідко винуватцями пропажі грошей стають самі власники картки, які безпечно поводяться з платіжними засобами. Що потрібно знати і як себе поводити, щоб захистити свої кошти? Станом на 1 січня 2014 кількість активних платіжних карт в обігу становила більше 35 тисяч, що майже на 3 тисячі більше, в порівнянні з 2012 роком. Це говорить про те, що українці стали більше довіряти розрахункам по карточці. Але разом з тим, як повідомляють правоохоронці, суттєво зросла кількість злочинів у сфері кіберзлочинності. Основним видом карткового шахрайства залишається скімінг - несанкціоноване копіювання даних з магнітної смуги під час зняття готівки в банкоматах та виготовлення дублікатів карт. Обороти набирає також інтернет-шахрайство – коли використовують реквізити картки для здійснення операцій в Інтернеті без відома законного власника картки. Найпоширеніші види шахрайства елементарні у виконанні. Достатньо лише мати телефон з фотоапаратом або ж просто гарний зір. Шахраї можуть просто сфотографувати банківську картку «жертви» з обох сторін, а потім розрахуватися нею в Інтернеті, де достатньо знати лише ім’я, прізвище власника картки, її номер і секретний код CVV. Також використовують аферисти і мобільний телефон. Дзвонять, представляються співробітниками банку, розповідають про прострочений кредит і нарахування штрафу або про спроби зняття грошей з картки сторонніми особами. Найчастіше шахраї діють за схемою «Ваша карта заблокована». У цьому випадку абоненту приходить смс-повідомлення з інформацією про те, що у нього заблокували банківську карту. Як правило, зловмисник представляється службою безпеки банку, що видав картку, вказує контактний номер телефону. Коли потенційний потерпілий передзвонює, йому пропонують провести операцію з картою в банкоматі, в ході цієї операції всі заощадження йдуть на рахунок шахрая.

7

його закупівля та облаштування безпосередньо на місці? Якої якості буде газон – штучна трава, тверде гумове покриття, грунт..? Відповідь від влади ви зможете прочтитати на сторінках нашої газети.


8 W

подія

W

Четвер 13.02.2014 р. №5 (86) «Український уїкенд»

річниця

Покинути Афган 25 років тому 15 лютого 1989 р. останній радянський солдат залишив багатостраждальний Афганістан. Ту саму ДРА, «демократичну республіку», в якій так намагався СРСР побудувати соціалізм. Не вийшло – ні соціалізму, ні захисту афганської квітневої революції. Незабаром на політичній мапі не стало не тільки ДРА, але й самого СРСР. Залишилося ж єдине - 15 тисяч загиблих радянських солдатів та офіцерів з усіх куточків колишнього Союзу. Серед них хлопці з Кременчука та Комсомольська.

До свидания, «Афган» - этот призрачный мир, Не пристало добром вспоминать тебя вроде, Только что-то грустит боевой командир. Мы уходим, уходим, уходим, уходим…

Старечий маразм Кажуть, Афган хотіли покинути, ледь зайшовши туди у грудні 1979-го. За різними даними план виводу радянських військ розробляли в КДБ СРСР та Генштабі Збройних Сил ще у 1980 році. До речі, наказ армійським частинам, які увійшли до Афганістану, був не втручатися у протистояння між моджахедами та урядовими військами ДРА і стояти гарнізонами. Однак вже скоро кремлівським «старцям» стало зрозуміло, в яку халепу вони влізли. Щоправда, зупиняти маразм було вже пізно. Повна небоєздатність існуючої афганської армії та постійно зростаючий супротив

Радянські війська залишають Афганістан

місцевого населення, які билися у численних повстанських угрупуваннях на чолі з польовими командирами, стали приводом до широкомасштабних воєнних дій, які забрали життя тисяч наших хлопців та сотень тисяч афганців. Операція за операцією лише примножували жертви. Це жахіття тривало 10 років. І постійно висіло в повітрі, що варто негайного виходити 40-й радянській армії з Афганістану, аби припинити безглузду війну. Час ішов. Померлого Брежнєва

змінив Андропов, потім Черненко, а цинкові гроби з юнаками продовжували повертатися до Союзу. Ховали їх потайки, панахид не дозволяли, а матерям часто навіть не давали глянути востаннє на свою дитину. Лише після приходу до влади Горбачова та початку перебудови, завели розмову про національне примирення в Афганістані. Йшли до нього довго, але так і не дійшли. У свою чергу, радянські вояки все ж залишили Афган, однак війна у країні триває і дотепер.

«Мы уходим, уходим, уходим…» У квітні 1988 року в Женеві було підписано документи про врегулювання «афганського конфлікту», згідно з якими радянські війська повинні були покинути територію Афганістану, а США і Пакистан зобов’язалися повністю припинити фінансування афганських бунтівників. 15 травня 1988-го СРСР приступив до виконання своїх зобов’язань. Саме виведення військ перетворилося у складну

Загиблі в Афгані

Першими входили, останніми покидали

Кременчук, Кременчуцький район:

Кременчужани, комсомольчани та хлопці з Кременчуцького району стали учасниками війни у Афганістані. 24 з них так і не повернулися додому. Старший лейтенант Олександр Вовк у Афганістан увійшов одним із перших – 26 грудня 1979 року. Під час виконання завдання моторизована група потрапила в оточення в Кабулі 22 лютого 1980 року. Олександр отримав поранення, але продовжував командувати підрозділом, друге поранення було смертельне. Р а д и ст- р о з в і д н и к П Д Б (повітряно-десантного батальйону) Микола Штрикуненко був серед тих солдат, які останніми залишали Афганістан. У Афгані він перебував з 5 травня 1987 року до 12 лютого 1989 року. Разом з підрозділами десантників забезпечував прикриття виходу радянських військ до кордону. Помер у 1990 році від важкої хвороби.

бойову задачу. Активність моджахедів після укладення угод про виведення радянських військ не тільки не знизилася, а помітно зросла. З травня 1988 опозиціонери стали влаштовувати регулярні ракетні обстріли Кабула. Раніше розгромлені бази, склади і укріпрайони опозиції зводилися знову. Моджахеди блокували магістралі, за якими мали йти радянські війська, збираючись перетворити прощання з Афганістаном у «шлях смерті». У період з 15 травня по 15 серпня 1988 року Афганістан покинули понад 50 тисяч радянських солдатів, тобто половина всього Обмеженого контингенту. Іншим радянським підрозділам довелося вести активну військову роботу, ліквідуючи осередки опору моджахедів і перехоплюючи каравани зі зброєю. Офіційно операція була завершена 15 лютого 1989, коли Міст Дружби між СРСР і Аф г а н і ст а н о м п е р е й ш ли останні підрозділи 40-ї армії. У реальності останніми Афганістан покинули частини прикордонних військ КДБ СРСР, що проводили спеціальні операції в прикордонних районах щодо забезпечення безпеки радянської території.

Рядовий Олександр Власюк у Афганістан потрапив 23 травня 1988 року. Брав участь у 11 бойових операціях. Під час нападу моджахедів на військове містечко 23 січня 1989 року був смертельно поранений, але продовжував підтримувати дії роти кулеметним вогнем. До виходу з Афгану Олександр Власюк не дожив менше місяця. Рядовий, радіотелефоніст артбатареї Олександр Коробенко у Афганістані з 20 травня 1988 року. При забезпеченні виходу радянських військ з Афганістану у районі Файзабада командно-штабна машина потрапила в засідку і була підбита. Екіпаж зайняв кругову оборону. Олександр Коробенко кинувся до машини і по радіостанції викликав підкріплення. Повертаючись на вогневу позицію був смертельно поранений осколками міни. Яків Смілга. Викристані матеріали aif.ru, afghan-war.org

• Дука Сергій Олександрович, рядовий; • Лавров Сергій Степанович, лейтенант; • Панчук Олександр Володимирович, єфрейтор; • Ногін Станіслав Михайлович, рядовий; • Кулинич Сергій Володимирович, рядовий; • Барильченко Валерій Дмитрович, старший лейтенант; • Задерієнко Олексій Вікторович, сержант; • Кушніренко Віктор Миколайович, рядовий; • Голець Олександр Петрович, молодший сержант; • Андросов Володимир Анатолійович, лейтенант; • Бутенко Віктор Петрович, старший прапорщик; • Максименко Віктор Григорович, прапорщик; • Коробенко Олександр Тарасович, рядовий; • Скрипченко Володимир Володимирович, молодший сержант; • Омельченко Михайло Михайлович, капітан; • Левченко Леонід Петрович, лейтенант; • Власюк Олександр Васильович, рядовий; • Харечко Віктор Васильович, молодший сержант; • Штрикуненко Микола Вікторович, рядовий; • Вовк Олександр Олександрович, старший лейтенант.

Комсомольськ: • Олександр Ложко; • В’ячеслав Титов; • Валерій Бутенко. • Сергій Капітей.


Четвер 13.02.2014 р. №5 (86) «Український уїкенд»

W

дозвілля

W

9

квн

Сміх та й годі! Скажете, не час жартувати, коли в Україні така складна політична й економічна ситуація? А як по-іншому пропонуєте пережити цей непростий період? Рецепт оптимізму та гарного настрою – КВН. Ефект просто вражаючий!

9

лютого у Кременчуці відбувся фестиваль КВН. Він дав старт 5-му сезону Ліги КВН «Талант», зібравши 39 командучасників із 15 міст України. Про такий склад заявили організатори. Спершу усі бажаючі жартувати пройшли відбірковий тур, а потім найсмішніші із найдотепніших виступили у гала-концерті. Журі визначило переможцем дівочу команду з Полтави «Програма захисту принцес», а «WeekЕnd» відібрав найвдаліші виступи, які нам особливо сподобалися.

ТОП кращих виступів » nd за версією газети «WeekЕ

Обі-Ван Кенобі

Переказувати виступи КВН-щиків – це все одно, що пригощати гостей розповідями про смачний торт. І все ж таки, не можна не поділитися захватом від дотепів деяких команд.

Команда з Комсомольська не дарма взяла назву головного героя зоряних воєн. Як і легендарний джедай Обі-Ван Кенобі, вони поставили собі високу мету – і досягли! Команда заявила, що зал аплодуватиме їй стоячи – і це сталося… адже заграв гімн України, відповідно, більшість глядачів встали. Хоча, власне, зал був готовий кричати «Браво!» і без цих хитрощів, дякуючи за оригінальну мініатюру «Як посівають у Комсомольську». Глядачі не могли зрозуміти, чому жителі Комсомольська не раді посівальникам й затуляються від них, як від ударів… Аж нарешті правда відкрилася: – Чому окатишами засіваєте? – А йому все можна, він – син директора ГОКу.

Сміятися завжди доречно

Київська команда «Смарт» довела, що КВН – універсальна зброя проти старості. Яскравий номер «Розбірки у будинку престарілих» став взірцем делікатного гумору. Воістину лише майстерна команда зважиться сміятися над такими речами, де важко балансувати між делікатною дотепністю та грубим жартом.

Полтава – столиця сміху

Обласний центр виборов почесний титул столиці сміху. Журі визнало кращою на фестивалі дівочу команду «Програма захисту принцес». За що? Ми не пам’ятаємо, можемо засвідчити лише те, що під час виступу цієї команди глядачі постійно сміялися. А значить - дівчата варті перемоги.

Новий жанр – комп’ютерний гумор

Донецьк і банда

Команда з Донецька «А вдруг получится?» заслуговує окремої подяки за чудову пародію на користувачів Інтернетом. Хвиля масового реготу накрила зал, бо кожен упізнав себе, дивлячись комп’ютерну мініатюру «Клуб анонімних ярликів».

Команда з Донецька «Привіт, як діла?» спантеличила зал сміливим політичним афоризмом: «Шановні співвітчизники! Припиніть кричати «Банду геть!» Вони ж повертаються у Донецьк!»

Лариса Гориславець

W

W

театр

Приходь і насолоджуйся!

Хто живе у лісі?

Перший театральний сезон театру «Аскал» в Комсомольську відкрито. Про його перебіг, тривалість та прем’єри «WeekEnd» розповів режисер Максим Воробйов.

Нащадки «Вдів» Вистава «Вдови», якою відкрив перший театральний сезон у Комсомольську народний театр «Аскал», публіку здивувала. Такого від театру із сусіднього Кременчука ніхто не очікував. Постановка – за п’єсою сучасного польського драматурга Славоміра Мрожека. Його ім’я відоме лише витонченим шанувальникам театру, однак непідготовлена публіка у залі виставу сприйняла схвально. «Мій глядач – це небайдужа людина, - пояснив таємницю успіху режисер театру Максим Воробйов. – Я не розраховую на якийсь вік чи соціальний прошарок. Готовність дивитися на світ неупереджено – важливіше за поділ людей на тих чи інших». «Вдови» - яскрава розповідь про життя та смерть, подружню зраду та несподіванки. Іноді зал німів від переляку, іноді – вибухав сміхом. Одне було видно – Актори театру «Аскал» байдужим вистава не залишила нікого. Конкуренції

Буде цікавіше Цієї суботи на Комсомольськ чекає наступна вистава – це одразу три маленькі французькі комедії, які підготували саме до Дня святого Валентина. Режисер запевняє, що вистава – не лише для закоханих чи молодят. «Ви любите від душі посміятися? Не «похіхікати» тихцем над чимось, а від душі посміятися, отримати задоволення? - запитує режисер. – От тоді це вистава для вас». Він гарантує, що вистава «Три акти» або «Вечір легких комедій» створять гарний настрій напередодні Дня закоханих.

фотофакт

не боюся

Комсомольськ звик до гастролей закордонних акторів та відомих вітчизняних виконавців, однак театр із сусіднього Кременчука конкуренції не боїться: «Якщо відверто, то справжня Москва чи Петербург на Полтавщині не гастролюють. Везуть другий склад «на заробітки», - пояснив Воробйов. – А у нас все справжнє, якісне. Веземо ті вистави, що вже мають пошану глядача у Кременчуці, отримали визнання на фестивалях та конкурсах, збирають повні зали і обов’язково сподобається комсомольчанам».

Я

к дослідили громадські активісти, цей особняк належить заступнику міського голови Комсомольська Юрію Мусі. Площа будинку – понад 100 квадратних метрів. Якщо квадратний метр у звичайній новобудові коштує 1000 доларів, то особняк заступника голови, очевидно, - не менше 100 тисяч «зелених». З 2002 року Юрій Муха – заступник міського голови, і відає, зокрема, питаннями комунальної власності та обліком громадян, які потребують поліпшення житлових умов. Сам чиновник таких проблем не відчуває і свої житлові умови істотно поліпшив, а от багато простих городяни живуть на 12 квадратних метрах житлової площі гуртожитків та малосімейок або в будинках з тріщинами в стінах. Про них панове чиновники поки ніяк не потурбувалися. Своє, зрозуміло, ближче до тіла, тільки посаді заступника мера такі рішення не зовсім відповідають. Будинок пана Мухи стоїть в міському парку на території колишнього зеленого господарства. За законом житлових будов тут ніби і не повинно бути, але в елітному кооперативі «Лебідь», на місці вирубаних сосен, вже три роки живуть не останні в місті люди. Звичайно, чиновникам приємно, що після «важких» трудових буднів Комсомольська, їм є де відновити сили і приємно відпочити. Але ось простим жителям міста така нерухомість не особливо імпонує. Їх проблем це аж ніяк не вирішує.


10 W

здоров’я

W

Четвер 13.02.2014 р. №5 (86) «Український уїкенд»

домашній улюбленець

Маленьке й пухнасте, вухате, хвостате і тепле звірятко здатне розчулити серце. Крихітне малятко з вулиці таки залишиться у вашій оселі. Як діяти, щоб убезпечити себе від хвороб, а знайді чи придбаному улюблецеві гарантувати достойне та здорове життя? Про це у спецматеріалі «WeekEnd».

Вам принесли кошеня Найщасливіші коти народжуються у серпні

З

початком осінніх холодів маленькі пухнасті безхатьки, які сидять біля під’їздів, викликають більше співчуття, ніж старші однолітки, народжені навесні. У Комсомольську біля будинку №9, що по вулиці Добровольського, цієї осені «розібрали по домівках» 18 кошенят!

Спочатку – до нас! «Перші двері, куди слід занести пухнасту знайду, – це ветлікарня!» - на цьому наголошує головний державний ветеринарний лікар Комсомольська Олександр Остапенко. Якщо такої можливості немає, маля краще залишити «у карантині» до походу у лікарню. Глисти, лишаї здатні забруднити вашу оселю і створити небезпеку. У першу чергу, - для дітей та домашніх тварин. Особливої уваги заслуговують тварини, які надто схудли, або мають здутий живіт – це перші ознаки сильного ураження глистами. Не менш небезпечні тварини, які мають проплішини – це може бути лишай, якій легко переходить до людей. Однак найнебезпечніші ті тваринки, які виділяють з рота піну. Це може бути або сказ, або кишкова інфекція. Тож незнайоме кошеня краще брати не голими руками, а у рукавицях. Або загорнути у ганчірку.

Щеплення та паспорт Кот а м т р е б а р о б и т и щеплення з 3 місяців, собакам – з 2. Ревакцинація проводиться один раз на рік. Головне щеплення для тварин – від сказу, бо він шкодить людям. Однак ослабленого знайду ніхто не вакцинуватиме, – пояснив Олександр Остапенко. Тварину попросять відгодувати до нормальної ваги, вилікувати від лишаїв, кліщів, блох та інших хвороб. А вже потім – прививатимуть улюбленця. Від сказу це зроблять за 5 гривень. Вакцина безкоштовна,

W

Як привчити кота до туалету

У

Лікар ветмедицини Катерина Шведова: «Кішка Арбузка до нас приблудилася і стала улюбленицею всієї лікарні»

про щеплення фіксує та надає лікарня, а власник може зберігати її у довільній формі».

собаки коштуватиме до 100 гривень. Для кішки чи суки – удвічі дорожче. Після наркозу тварина добу буде кволою. Тож краще зарезервувати день для догляду за нею. Прохання власників видалити нігті чи ікла «для безпеки» у державній ветлікарні не задовольняють. Кастрацію бродячих тварин у місті не проводять.

Каструвати чи ні?

Собачий рай

Зараз у Комсомольській державній ветлікарні щоранку черга. Весна бере своє. «Кастрація – питання власника, - каже Олександр Остапенко. – Однак зараз це найефективніший та найдієвіший засіб контрацепції для тварин». Операція робиться під загальним наркозом. Тварина має бути щеплена від сказу. Її слід принести зранку натщесерце, щоб не було ускладнень. Стерелізувати кішку треба у 3-5 місяців, а кота після 8 місяців, бо після цього він припинить рости. Операція для кота чи

Його існування описано у літературних казках. Там вільно лежать котлети і стоїть пам’ятник лікарю Айболіту із шоколаду. До вечора собаки його злизують, а зранку він виростає знов. У Комсомольській ветлікарні про це також чули, однак насправді усе надто прозаїчно. Невиліковно хворих або надто старих собак чи кішок можуть усипити за письмовою заявою власника. Кладовищ для тварин не існує ані у Комсомольську, ані у Кременчуці. Тваринку радять вивезти за

Понад 1000 котів та 1100 собак щеплено торік від сказу у Комсомольську. Насправді їх більше у 2-3 рази. Найчастіше домашні тварини гинуть від чумки, застуди, проносів та каменів у нирках. Коти та собаки дуже спокійно лежать під крапельницею. Лікарі пояснюють це тим, що крапельницю ставлять дуже слабким тваринам, які не мають сил на супротив.

однак доведеться сплатити за шприц, спирт та вату. За два тижні після щеплення від сказу можна буде привити від інших хвороб, наприклад, чумки та лишаїв. Зараз є комплексне щеплення «від усього». Коштує 100 гривень, бо робиться «у три підходи». За бажанням власника, тварині видадуть паспорт. У Комсомольскій державній ветлікарні це коштує 10 гривень без вартості фотокарток. Паспорт потрібний, якщо ви плануєте мандрувати із твариною по Україні або за кордон. Без нього не пустять у поїзд і затримають тварину на кордоні. У Комсомольску котячі або собачі паспорти оформили лише 20 людей. Тварини їздили до Криму, Росії та до Італії. «Якщо тваринка просто житиме у вас на подвір’ї, то паспорт не потрібен, - наголошує Олександр Остапенко. – Інформацію

дослідження

W

{

Щ

об ізолювати й безпечно для себе вилікувати маленьку знайду, візьміть велику коробку від телевізора чи холодильника. Зверху накрийте сіткою. Після їжі та туалету саджайте кота туди до кінця вказаного лікарем карантину.

місто і закопати на санітарну глибину у 1 метр. За Кременчуком є вже ціле поле таких поховань, навіть із надгробками. Офіційно померлу тварину в обох містах можна здати фахівцям підприємства «Тварини і місто» або викликати їх через управління ЖКГ. Дарина Тур

факт

Серце просить допомоги

мозку людей, залежних від Інтернету, порушуються провідн і шляхи між зонами, які відповідають за формування емоцій, концентрацію уваги і прийняття рішень, – передає news.mail.ru з посиланням на toneto.net. У дослідженні, ініційованому Китайською академією наук, взяли участь 35 молодих людей у віці 14-21 рік. Спеціальне анкетування показало, що 17 з них залежні від Інтернету. Потім всі учасники експерименту пройшли МРТ-сканування мозку. Порівняння результатів сканування показало, що у веб-залежних іншу будову білої речовини орбітофронтальної кори та інших важливих зон, що відповідають за емоції, концентрацію, самоконтроль і прийняття рішень. По суті, у мозку у веб-залежних відбуваються ті ж процеси, що й у алкоголіків та інших наркозалежних, – констатують вчені.

Zdorovieinfo.ru виділяє ознаки того, що ваше серце от-от відмовить. • Поява болю чи скарг. Якщо раніше ви могли піднятися сходами без зупинки або довго косити траву, а тепер змушені зупинятися через головний біль, задишки, серцебиття або біль, значить, прийшов час зайнятися своїм серцем. Коли у відповідь на повсякденну активність робота серця змінюється - це попередження про небезпеку. • Серцебиття. Якщо серцеві скорочення перестають бути регулярними і набувають хаотичного характеру, мова може йти про порушення ритму серця, яке носить назву «фібриляція передсердь». Причиною подібного порушення може стати «синдром

yandex.ru

Котячий карантин

Чотири роки тому літній комсомольчанин виловив цуценя у ополонці і приніс до лікарні. Воно виявилося здоровим. Зараз із нього виросла німецька вівчарка, яка нікого не підпускає до свого рятівника.

Інтернет – для мозку наркотик

У

перші дні вуличні кошенята мають великий стимул залишитися у вашій гостинній оселі. Це золотий час, щоб встановити правила. Після їжі кота ставлять на горщик та закривають у туалеті на 30-40 хвилин. Світло не виключають. За три сеанси кіт запам’ятає це місце.

Ви, напевно, знаєте найчастішу ознаку інфаркту - біль за грудиною. Але насправді до цього страшного симптому ви пропускаєте інші. вихідного дня»: велика кількість спиртного, переїдання і недосипання. Фібриляція передсердь може з’явитися в той же день або через 12 годин і супроводжується неприємними відчуттями в грудях і запамороченням. • Набряки на ногах. Збільшення щиколоток і гомілок у розмірах свідчить про накопичення рідини у тканинах, тобто про набряки. Вони можуть носити тимчасовий характер, наприклад, при вагітності, надмірному споживанні солі або прийомі певних препаратів. Однак набряки можуть бути симптомом серцево-судинних захворювань, що вказує на порушення насосної функції серця.

• Запаморочення. Запаморочення може бути викликане різними причинами, у тому числі серцево-судинними захворюваннями, такими, як порушення ритму або ураження клапанів серця. Запаморочення є симптомом аортального стенозу, при якому відбувається звуження отвору аортального клапана і до головного мозку надходить недостатня кількість крові. У деяких людей запаморочення виникає при різкому переході з положення «лежачи» у положення «стоячи» через падіння артеріального тиску. • Облисіння і характер. Хоча в невеликих дослідженнях виявлено зв’язок між облисінням, характером і серцево-судинними захворюваннями, ні те, ні інше не вказує на проблеми із серцем (на відміну від інших симптомів, представлених вище). Вважається, що у злих людей, серцево-судинні захворювання розвиваються частіше, хоча це спірне питання.


Четвер 13.02.2014 р. №5 (86) «Український уїкенд»

W

даЙджЕст

W

W

протест

13

один на один

Заводи і готелі не страйкуватимуть П

Янукович готовий до дебатів із Кличком

yandex.ru

Підприємства, контрольовані опозиціонерами, ігнорують заклики своїх партійних босів до проведення всеукраїнського страйку. Його журналісти обдзвонили підприємства, які належать чільним опозиційним бізнесменам і дізналися - страйкувати ніхто не збирається, – пише bagnet.org з посиланням на видання «Погляд». «Ми аполітичний готель, і ніякий страйк коментувати не будемо», - заявили «Погляду» в київському готелі «11 дзеркал», якою володіє сім’я Кличко. Чи не будуть страйкувати і в готелі «Нивки Плаза», який пов’язують з нардепом - «свободівцем» Мірошниченком: «Навіть якщо оголосять страйк, ми не приєднаємося, оскільки готель не може кинути проживаючих», - заявили в його адміністрації. У компанії «Рошен», що належить Петру Порошенко, про страйк також не чули: «Нам поки ніхто не давав жодної інформації з приводу страйку», - відповіли в пресслужбі компанії. У той же час самі активісти протестного руху сумніваються, що вдасться організувати всеукраїнський страйк. Лідер шахтарської профспілки Михайло Волинець, який входить в координаційний страйковий комітет, сказав виданню, що логічніше було б проводити страйк наприкінці місяця, а не через пару днів, як анонсував Віталій Кличко. «Попередньо 25 лютого. І проводити

У Полтаві затримали очільників опозиції

У

ніч на вівторок 11 лютого, на Полтавщині затримали двох активістів Євромайдану - очільників обласних організацій «УДАРу» та «Свободи», – повідомляє ТСН. Ранок. Активістів звинувачують в організації захоплення приміщення Полтавської облради 25 січня. Ударівця Петра Ворону затримали пізно увечері під Лубнами. Він начебто не з’являвся на допит, тож його доправили до Полтави примусово. Дізнавшись про це, під стінами міліцейського райвідділу зібралися пікетувальники, які вимагали зупинити політичні репресії. Як пише tsn.ua, ще близько сотні активістів у цей же час пікетували інший відділ міліції, де допитували свободівця Романа Чабановського. Йому присудили 2 місяці домашнього арешту. За версією активістів, ніякого захоплення державних будівель не було - люди мирно зайшли до приміщення сесійної зали, де перебувають і досі. Учора суд ухвалив рішення і зобов’язав протестувальників звільнити Полтавську облраду. «Вони звинувачують депутата обласної ради в тому, що він незаконно захопив будівлю обласної ради. Петро Ворона – діючий депутат, який 11 років входить у цю будівлю без перешкод, 24 січня увірвався у дану будівлю. Чим зашкодив діяльності обласної ради. Шановні, безглуздя повне», - прокоментував ударівець Валерій Головко.

W

на льоду

Пірнув у воду, але не виплив

У

затоці Кременчуцького водосховища 36-річний житель селища Градизьк, перебуваючи на кризі, внаслідок необережного поводження на льоду, пірнув у воду, але з ополонки своїми силами вибратись не зміг. До міліції зателефонували очевидці. Тіло загиблого з річки дістали рятувальники, – пише mvs.gov.ua.

W

її будемо не протягом години, як закликав Кличко, а набагато менше. Але навіть при цьому на підготовку страйку виділили мало часу», - вважає Волинець. Навіть на заході України, де високий рівень підтримки протестного руху, за відомостями видання, не спостерігається активності у підготовці страйків. А Волинець вважає, що опозиційні політики своїми закликами зупинити роботу підприємств можуть просто підставити звичайних людей, які втратять свою роботу.

вартість

Для теплиць знизять ціну на газ Ціна газу та електроенергії буде знижена для можливості інтенсивного розвитку тепличного господарства в Україні, заявив в.о. міністра аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк на прес-конференції у вівторок 11 лютого.

З

а інформацією ua.korrespondent.net, в.о. міністра повідомив, що відповідне рішення було ухвалене у вівторок на нараді з в.о. обов’язків віцепрем’єра України Юрієм Бойком. «Сьогодні була нарада з віцепрем’єром Бойком та прийнято рішення, що буде знижена ціна газу до 268 доларів за тисячу кубометрів для тепличного виробництва і знижена ціна на електроенергію на 10%», - сказав Присяжнюк. Також він повідомив, що на розвиток тепличного господарства спрямовуватиметься збір від реалізації алкогольної продукції в розмірі 1,5%. «Я впевнений, що ці пільги дадуть можливість збільшити будівництво тепличних господарств», - сказав Присяжнюк.

ноу-Хау

Про воду пишуть СМС

К

римське республіканське підприємство «Вода Криму» інформує абонентів про відключення водопостачання за допомогою смс-розсилки. Про це повідомляє пресслужба підприємства. У тому числі, «Вода Криму» повідомляє жителям про проведення аварійних і планових ремонтних робіт, які призводять до відключення водопостачання. Як зазначають у відомстві, у перспективі планується продовжити формування власної бази мобільних номерів абонентів, щоб оперативно оповіщати населення про ремонт мереж водопостачання.

W

на душі веселіше

   - Вы Родину любите? - Конечно! - А готовы вы за нее жизнь отдать, умереть за неё? - Я извиняюсь, а кто же тогда ее любить будет?    - Все мужики козлы! - Да, дорогая. Абсолютно все. - И ты тоже? - Я самый большой козел в мире! - Тогда почему я вышла замуж за тебя и живу с тобой столько лет? - А вот теперь мы плавно перешли к теме, что все бабы - дуры.

W

оголошення

Консультации, контрольные: механика, сопромат, детали машин, металловедение, ТММ. Комсомольск. Тел. :096 302 8358, 2-12-03.

В Україні подорожчали турпутівки

Надам роботу майстру з ремонту кухонних меблів. Тел.: 098 209 22 91.

Минулого тижня туроператори підняли ціни на 15-20%. Про це в ефірі телеканалу «112 Україна» заявив голова Асоціації туроператорів України Ігор Голубаха.

Я

к передає ubr.ua, з посиланням УНН зараз ситуація стабілізувалася, виграли ті покупці, які встигли придбати тури на початку валютного ажіотажу. Ціни на тури за кордон змінювалися щодня, оператори щоранку перераховували вартість турів згідно з ринковим курсом. «Туризм – це дуже залежна від різних факторів галузь. Починаючи від якихось подій, природних катаклізмів і закінчуючи політичними та економічними катаклізмами», - зазначив Ігор Голубаха. yandex.ru

політика

W

yandex.ru

W

резидент Віктор Янукович готовий провести дебати з головою фракції «УДАР» Віталієм Кличком на одному із загальнонаціональних телеканалів. Про це «Українським новинам» повідомила прес -служба глави держави у відповідь на запит, – пише news.mail.ru. Практика проведення подібних дебатів існує в усіх цивілізованих країнах. Щоб зробити ці дебати максимально доступними для широкої громадськості, а не тільки для аудиторії, яка знаходиться на майдані Незалежності, пропонується провести їх на одному із загальнонаціональних телеканалів, - наголошується в повідомленні. Нагадаємо, під час свого виступу зі сцени на Майдані Незалежності лідер «УДАРу» Віталій Кличко запросив Віктора Януковича на дебати з мітингувальниками до наступної неділі. Кличко нагадав, що раніше на дебати його запросив сам Віктор Янукович.

Продам красивое розовое платье на девочку 3-4 лет, карнавальный костюм белочки. Комсомольск. Тел.: 067 345 0681. П р од а м д в у х ко м н а т н у ю к в а рт и ру по улице Горняков. Комсомольск: Тел.: 097 30 40 850, 099 33 75 552. Продам мойку и кран с нержавейки. Тел.: (05366) 4-26-05, (098) 721-36-65. Продам однокімнатну квартиру в Глобиному, в районі цукрозаводу. Тел.: 0996078901, 0952200175. Продаю глюкометр Rightest GM 110, новий і 50 тестів. Тел. : 067 593 6708, 098 709 72 58.


п’єдестал

У призерах світової серії

У

бельгійському місті Гент відбувся представницький турнір світової серії Гран-прі ІААФ (Міжнародної асоціації легкої атлетики) Flanders Indoor Gent, в якому кременчужанка Ольга Ляхова завоювала бронзову медаль на дистанції 800 метрів. За інформацією sport.pl.ua, у фіналі Ольга показала результат - 2 хвилини 05,80 секунди. Кременчужанку випередили Сифа Хассан (Голландія) - 2:04,16 і Селін Бюшель (Швейцарія) 2:05,53. А ось позаду фінішували відразу сім відомих атлеток: Санне Верстеген (Голландія), Еліза Піччіоне (Італія), Ізабель Масьяс (Іспанія), на 7-му місці фінішувала олімпійська чемпіонка Пекіна-2008 Памела Джелімо (Кенія), далі - Кларисса Мон (Франція), Фанту МАГІС і Алем Гебремаріам (обидві Ефіопія).

W

W марнотратство

Корумпована олімпіада

Р

о с і й с ь к а Ол і м п і а д а в Соч і ст а ла чи не найскандальнішою та найкорумпованішою за всю історію спортивних змагань. На неї витратили 50 млрд. доларів, і все через неймовірні «відкати» та хабарі. Як пише tsn.ua, про це йдеться в сюжеті програми «Гроші». Ще у 2007 році Володимир Путін заявив, що на Олімпіаду виділять лише 12 мільярдів. Але сума зросла просто неймовірно. І, можливо, не без допомоги чиновників. «Було мільярд двісті, а стало вісім мільярдів? Молодці, гарно працюєте», - висловився Путін, коли почув про раптове подорожчання одного з Олімпійських об’єктів. Символом марнотратства в Сочі стала «елітна» дорога Адлер-Червона Поляна. За витрачені на неї гроші 48 кілометрів дороги можна було вкрити шаром чорної ікри або ж тричі відправити марсохід на червону планету.

Кільце не розкрилося Але шалені витрати на Олімпіаду не завадили провалити її відкриття та викликати сміх мільйонів людей в усьому світі. Нагадаємо, що ХХІІ зимові Олімпійські ігри в Сочі офіційно відкрито фантастичним шоу, однак не обійшлося без казусів, які спонукали Інтернеткористувачів проявити свою креативність у фотожабах. Найбільшим проколом церемонії стали Олімпійські кільця, п’яте з яких не розкрилося на старті шоу.

W

олімпіада

yandex.ru

W

спорт

Графік виступу українських спортсменів на зимовій Олімпіаді в Сочі (2 частина). Вказано київський час. Трансляція Олімпіади на Першому національному. Час та показ змагань звіряйте за телепрограмою.

14 лютого:

Уболіваймо за Україну! 6 лютого в російському Сочі стартували ХХІІ зимові Олімпійські ігри.

43

українці змагаються у 9 з 15 видів програми. Щоб зручніше було уболівати за кожного з наших героїв, «WeekEnd» пропонує розширений довідник національного олімпійського комітету «День за днем». Саме тут ви отримаєте детальну інформацію щодо виду спорту, дисципліни та часу проведення змагань за участю синьо-жовтої збірної на щодень.

• Фігурне катання, 17:00 21:25. Довільна програма. Чоловіки – Яків Годорожа. • Біатлон, 16:00, 18:20. Жінки, індивідуальна гонка 15 км. Юлія Джима. Олена Підгрушна, Валентина Семеренко, Віта Семеренко, Наталія Бурдига, Марія Панфілова. • Лижні гонки, 12:00, 13:55. Чоловіки, класичний стиль 15 км – Олексій Красовський. • Фрістайл. 15:45-17:00, 19:30, 20:35. Жінки. Акробатика. Надія Діденко, Надія Мохнацка, Анастасія Новосад, Ольга Полюк.

15 лютого: • Лижні гонки. 12:00 13:30. Жінки. 4,5 км естафета класичний/вільний стиль. Марина Анцибор, Валентина Шевченко, Катерина Григоренко, Тетяна Антипенко. • Гірські лижі. 9:00, 11:10. Жінки. Супергігант. Богдана Мацьоцька.

16 лютого: • Фігурне катання. 17:00, 20:45. Танці на льоду. Короткий танець. Дмитро Дунь / Хеккен - Кеннеді Шіван. • Біатлон. 17:00, 18:20. Чоловіки. 15 км. Мас-старт. Андрій Дериземля, Сергій Седнєв, Дмитро Підручний, Сергій Семенов, Артем Прима. • Гірські лижі. 9:00, 11:10. Чоловіки. Супергігант. Дмитро Мицак.

17 лютого: • фігурне катання. Танці на льоду (довільний танець). 17:00, 20:35. Дунь Дмитро/Хеккен - Кеннеді Шіван.

Відповіді на сканворд №4 (85)

14

Четвер 13.02.2014 р. №5 (86) «Український уїкенд»

W

• Біатлон. 17:00, 18:20. Жінки. 12,5 км. мас-старт. Юлія Джима. Олена Підгрушна, Валентина Семеренко, Віта Семеренко, Наталія Бурдига, Марія Панфілова. • Фрістайл. 15:45-17:00, 19:30, 20:35. Чоловіки. Олександр Абраменко, Микола Пудзерко.

18 лютого: • Шорт-трек. 11:30, 13:30. Жінки. Софія Власова. • Лижне двоєборство. 11:30-12:20, 14:00-14:47. Чоловіки. Віктор Пасічник. • Гірські лижі. 9:00-11:00, 12:30-14:10. Жінки. Слаломгігант. Богдана Мацьоцька.

19 лютого: • Фігурне катання. 17:00, 21:30. Жінки. Коротка програма. Наталія Попова. • Біатлон. 16:30, 18:30. Змішана естафета. Олена Підгрушна, Віта Семеренко, Андрій Дериземля, Сергій Семенов. • Лижні гонки. 11:15-13:00, 13:45-15:00 Чол/жінки. Командний спринт, класичний стиль. Катерина Григоренко, Олексій Красовський, Тетяна Антипенко, Руслан Перехода. • Гірські лижі. 9:00-11:00, 12:30-14:12. Чоловіки. Слалом-гігант. Дмитро Мицак. • Сноубординг. 7:15-9:00, 11:00-13:07 Чол. жінки. Паралельний слалом-гігант. Аннамарі Чундак, Йосип Пеняк.

20 лютого: Фігурне катання. 17:00. 21:10 Жінки. Довільна програма. Наталія Попова.

noc-ukr.org Продовження в наступному номері


Четвер 13.02.2014 р. №5 (86) «Український уїкенд»

W

життя

W

фізкультура

Катерина Михайлівна Худякова понад 40 років допомагає людям відчувати себе здоровими, щасливими і молодими. Ця дивовижна і енергійна жінка стояла біля витоків зародження спорту у Комсомольську. ЇЇ девіз: «Чим старша, тим молодша». Вона б нічого не хотіла змінити у своєму житті, бо займається насправді улюбленою справою.

Головна перемога – перемога над собою

Цех здоров’я За професією Катерина Михайлівна – вчитель фізкультури. Десять років працювала у школі з дітьми. Та згодом відчула потяг допомагати дорослим, тому і перейшла у кабінет лікувальної фізкультури, де займалася реабілітацією хворих травматологічного та хірургічного відділень. Бачила багато людського болю, фізичних страждань пацієнтів. Саме тут вона зрозуміла, що для людини головну уваг у н е о бх і д н о п р и д і л я т и профілактиці і оздоровленню, аби не допустити самого захворювання. Після лікарні жінка перейшла на Полтавський ГЗК, де тоді створювався цех здоров’я. У такому незвичному для теперішнього часу цеху працювало шість інструкторів, які проводили виробничу гімнастику у цехах комбінату. Незабаром цех закрили. З тих пір Катерина Худякова працювала у спорткомітеті, вела групи у різних залах і за різних умов. На жаль, за словами жінки, в той час влада не була зацікавлена у розвит-

W

15

ж не переборола свій страх, то не повернулася б до спорту. За це я їй дуже вдячна.

Осіння жінка – це мудрість і свобода ку спорту, тому багато було перепон. Зараз же у Катерини Михайлівни є свій зал, який вона створила разом зі своїм чоловіком. І саме тут вона почуває себе комфортно.

Доленосний випадок Жінка стверджує, що нічого б не хотіла змінити у своєму житті, адже відчуває себе потрібною і корисною. Вона повністю віддається улюбленій справі. Та якби не один випадок, може, все б у житті склалося по-іншому. - Я з восьми років займалася спортивною гімнастикою. Уже в дванадцять мала 3-й дорос-

лий розряд. Та одного разу на змаганнях при виконанні комбінацій я впала мимо гімнастичного брусу. Біль був нестерпним, сльози враз покотилися з очей. Хотілося втекти і все забути, було страшно знову підійматися і виконувати вправи. Але тренер майже силоміць заставила мене пройти по брусу і завершити свій виступ. Через багато років вона мені сказала, що якби я тоді одразу

{

- Я займаюся у Катерини Михайлівни з 2000 року, - говорить найстарша учасниця групи, 71-річна Ніна Павлівна. – У той час я пережила велике горе і саме спортивні заняття мене повернули до життя і відновили моє здоров’я. Катерина Михайлівна – ас своєї справи. Вона нас не жаліє і нам не дозволяє розслаблятися. Крім того, наш тренер – гарний психолог.

W

Гороскоп на 17 - 23 февраля

ОВЕН (21.03-20.04). В начале недели кто-то из родственников может предложить вам выгодную работу. Друзья скрасят вам предстоящие выходные дни. Семейный уют и благожелательность близких поднимут настроение. ТЕЛЕЦ (21.04-21.05). Неделя подарит вам несколько восхитительных возможностей. Вы сможете радикально сменить имидж, работу на новую, более интересную и прибыльную. БЛИЗНЕЦЫ (22.05-21.06). Отличное время, чтобы заниматься карьерой, вести сложные дела. А вот для личной жизни момент, увы, не лучший. Но если не подавлять своим авторитетом близких, то семейная жизнь принесет только радость. РАК (22.06-23.07). Ох, ну и неделя! Строительство честолюбивых планов, свершение трудовых подвигов и экстравагантных поступков, флирт направо и налево. Но не забывайте главное - при любых обстоятельствах оставайтесь собой. ЛЕВ (24.07-23.08). Неделя связана с разного рода рисками. Советуем быть осторожнее. Есть опасения, что приняв в середине недели предложение некоего влиятельного лица, вы можете лишиться и денег и репутации. ДЕВА (24.08 - 23.09). У вас все получится! Если вы будете рассчитывать только на себя. Не стоит надеяться на поддержку влиятельных лиц, пообещают, но не сделают.

Зараз у групі, яку тренує Катерина Михайлівна, переважно жінки пенсійного віку. Та й самій Катерині Худяковій виповнилося 63. Але дивлячись на них, жодній не даси більше 50-ти. - Багато людей, а саме жінок, після виходу на пенсію впадають у депресію, вважають себе нікому не потрібними, - каже Катерина Михайлівна. - Саме заняття спортом допомагають їм себе відновити. З

ВЕСЫ

рухами вони вдихають в себе життя. Адже при виконанні вправ виділяються гормони, які дають відчуття радості та внутрішню анестезію. Скільки разів мої дівчата жалілися на погане самопочуття перед заняттями, а після – виходили з сяючими очима. І я щаслива, що змогла допомогти. Сама Катерина Михайлівна веде здоровий спосіб життя , д от р и м ує т ьс я д і є т и , обливається холодною водою. Багато читає, знаходить нові спортивні вправи, техніки, системи, які потім вводить на своїх заняттях. Тренер вважає, що жінка завжди повинна бути на висоті. Адже вона втілює кілька образів – мати, дружина, берегиня сімейного вогнища. Та жінці все легко дається, коли вона молода та вродлива. А от коли їй «стукне» 50, 60, тут вже лише на природу не можна сподіватися. Потрібно над собою працювати. Хвора, похмура жінка не потрібна нікому. Тому себе необхідно постійно вдосконалювати. - Наш вік – це осінні жінки. Ми вільні, мудрі, самодостатні. І це необхідно цінувати, - впевнена Катерина Михайлівна. Ліза Майська

(24.09-23.10). Довольно напряженная ситуация и в делах и личной жизни. Работе мешают несобранность и рассеянность. Семейной идиллии будут явно мешать ваша обидчивость, капризность и бестолковые денежные траты. СКОРПИОН (24.10-22.11). Неделя в высшей степени любопытная и загадочная. Начало недели может преподнести сюрприз, который изменит вашу жизнь. В середине недели вероятны непредвиденные траты. СТРЕЛЕЦ (23.11-21.12). Хорошая неделя - гармония в личной жизни, да и на работе в порядке... Но вы не рады. Хочется чего-то большего. Опустите задранный кверху нос и радуйтесь простым вещам. КОЗЕРОГ (22.12-20.01). Много работы - и на службе и дома. Но все же стоит найти время и на общение с друзьями - есть шанс не просто хорошо повеселиться, но и обсудить важные вопросы. ВОДОЛЕЙ (21.01-19.02). В начале недели лучше всего осуществлять творческие планы, бизнес с деловыми и серьезными людьми. В середине недели можно кинуться в авантюры и приключения. РЫБЫ (20.02-20.03). Период можно охарактеризовать как деловой и в то же время конфликтный. Вы многое запланируете и будете добиваться своего, устраняя на своем пути все препятствия. Не потеряйте своих друзей, ловя удачу.

трагедія

Що важливіше для соцмережі – життя чи фото?

15

-ти річна школярка з міста Енгельс загинула в результаті падіння з висоти 9-го поверху. Причиною падіння стала звичайна фотосесія для соціальної мережі, – повідомляє vsyako-razno.ru. Дівчина з подругами залізли на дах старого занедбаного будинку для того, щоб зробити кілька знімків на краю даху. Усі зроблені фото призначалися для публікації в соціальній мережі. Проте дівчина не зуміла втриматися на краю даху і впала вниз. Від отриманих травм школярка померла на місці. На фото та сама дівчина за кілька секунд до падіння.

W

серіал

Формат «Свати» буде адаптований і знятий у Казахстані

К

омпанія «Квартал 95» вперше в історії українського телевиробництва уклала угоду про продаж формату телевізійного фільму, – пише kvartal95.com. Успіх українського багатосерійного фільму «Свати» на світовому ринку не залишив байдужим представників лідируючого телеканалу Казахстану «КТК» (Комерційний телевізійний канал). Цього року канал придбав формат фільму «Кварталу 95» і приступив до підготовки зйомок першого сезону ліричної комедії. Тепер добра і весела історія родини Будько-Ковальових відбуватиметься з типовою казахської сім’єю. Називатися адаптований фільм буде «Кудалар». Події в серіалі будуть відбуватися в казахських місті і селі. На даний момент проект «Кудулар» знаходиться на підготовчому етапі зйомок. Початок знімального процесу казахських «Сватів» заплановано на 2014 рік. Всього буде вироблено 16 серій.


16 W

гляНЕЦь

W

рибалки

Виловити 70 кілограмів риби за день – це реально! Так кажуть рибалки з Комсомольська. У чому таємниця найкращого зимового вилову, рибальські забобони та життєві історії – слухав «WeekEnd» прямо біля ополонки.

Біля ополонки

Рибалки не мерзнуть Під крижаним вітром він стоїть у розстебнутій фуфайці та плащ-палатці, однак шапку-вушанку з голови не знімає. Пенсіонер Олександр Міхно рибалить на Дніпрі під Комсомольськом майже 40 років. Каже, що у зимової рибалки – особливий азарт: «Хіба ми по рибу сюди йдемо? Риба у магазині є, - пояснює Міхно. – А тут повітря свіже, простір, тиша». Рибалки виходять на лід о 5 ранку, і сидять тут до обіду. За такий час можна спіймати від кількох рибинок – до 70 кілограмів! Такий вилов у Міхна був на Кременчуцькому морі: «Там риба голодна, тож клює швидко, ледь встигаєш витягати, - пояснює. – Однак зараз лід вже неміцний, тож рибалимо у місті».

Рибні місця Досвідчені рибалки Комсомольська ловлять у бухті біля човнової станції «Гірник». Тут мілина, немає течії, а шар льоду довго тримається товстим. «Добрі вилови тут будуть з 15 лютого, коли риба почне відходити від зими, ворушитися», - розповідає Володи-

W

Леонід та Олександр рибалять біля Комсомольська 30 років

мир Семенчук. Він каже, що влітку тут росте очерет, тож риба сама припливає, щоб поїсти корінців. На відкритий Дніпро старі рибалки не виходять навіть у морози. «Там, за рогом, течія, – каже Семенчук. – Якщо впадеш у ополонку – під лід затягне, і все…» Тут, на мілині, майже біля берега, безпечніше. До того ж всі укупці. Не дай Боже що – є кому допомогти одразу. Рибалити приходять на цілий день. Щоб зігрітися – ставлять

{

китайські намети без дна прямо на лід. Намет захищає від вітру й дощу. У вихідні тут щільно сидить два-три десятки рибалок. У будні дні – десяток.

У січні 2014 року під Комсомольськом втопився рибалка. Рибалили втрьох, сиділи поруч. Один провалився, двоє інших пірнули у воду, щоб його витягти. Найстаршого з трьох течією затягло під лід.

У

День закоханих канал «1+1» покаже документальний фільм про Тіну Кароль «Сила кохання та голосу». Про це пише mediananny.com. Показ розпочнеться о 22:05. За словами продюсерів, фільм розповість про особисту і музичну історію співачки і покаже, що співає вона так сильно, як і кохає.

Р

ената Литвинова створила колекцію, а її 13-річна дочка Уляна продемонструвала мамин одяг. Про це пише «TabloID». Отже, Рената Литвинова тепер – і актриса, й режисер, і дизайнер, і мудра мама, яка просуває свою дочку у фешн-бізнесі.

до самого дна. Вдаряється об землю – розкривається й усе висипається. Тут варто обережно опустити коротеньку зимову вудочку із наживкою – і вилов гарантовано! «Прикорму беремо багато, – жартує рибалка Леонід. – Хай їдять риби, хіба шкода?» Рецепт прикорму у кожного рибалки свій – бо конкуренцію між сусідніми ополонками видно наочно. Основа – хлібні крихти. Далі до них додають макуху, ванілін, корицю, сухого мотиля, манну кашу – хто у що вірить. Але на гачок вудочки чіпляють або хліб або мотиля. «Це буде котам на дачу, я не їстиму», - показує штук 20 дрібних густерок Володимир Семенчук. Перебираючи вилов, найменші живі рибинки він випускає у ополонку: «Хай підростають», - каже.

«Плішня – оце основне знаряддя зимової рибалки», - каже Олександр Міхно. Нам пояснюють, що нею вимірюють міцність льоду. Стукають по кризі – і якщо у заглиблення просочується вода, то лід неміцний, і виходити на нього не можна. «От коли вистукаєш уважно, лише тоді можна брати бур і вирізати ополонку», говорить пан Міхно. У неділю лід у цій затоці був завтовшки 30 сантиметрів. А ще плішня – перший засіб порятунку того, хто впав у ополонку. Слід лягли на лід, підповзти і простягнути людині цю палицю, бо вона довга, міцніша за шарф і завжди є під рукою. Кожний з наших співрозмовників зізнався, що бодай раз у житті провалювався під лід. Однак подробиць не повідомили, бо це погана прикмета. «Ми ж з вами на льоду стоїмо, під нами води три метрb, тож про таке казати не можна», - відхрестився Олександр Міхно. Фото Владимири Марценюк та Антона Жаданова

Знаряддя зимового лову по-комсомольськи нам показують охоче. Головне – це металева ловушка із прикормом. Її роблять зі старої бляшанки. На мотузочці таку спускають

шоу-біз

Актриса стала дизайнером, а її дочка – моделлю

Безпечна небезпека

Крам та корм

Кохання Тіни Кароль

W

Четвер 13.02.2014 р. №5 (86) «Український уїкенд»

Miss WeekEnd

Головна умова конкурсу – гарненькі дівчата та жінки. Фото надсилайте на скриньку газети

Ані Лорак знялася в серіалі

С

weekеnd-krem@mail.ru,

півачка зіграла саму себе в епізодичній ролі. Серіал «Сашка» розповідає історію дівчинисироти, – пише i vo n a . b i g m i r. net. Ані Лорак сама розповіла фанатам про роль у серіалі та похвалилася фотознімком.

з відповідним позначенням на листі: конкурс «Miss WeekEnd».

Усі гарні дівчата на сайті weekend-ua.com Обов’язково вкажіть ПІБ, вік, місце проживання, моб. телефон.

закордоном

У Конго інспектори ДАІ не беруть хабарів

У

столиці Демократичної Республіки Конго Кіншасі встановили двох людиноподібних роботів, призначених для управління вуличним рухом, – повідомляє Lenta.ru. Роботи виконують функції світлофорів, але й оснащені відеокамерами. Передбачається, що вони будуть фіксувати на відео порушення правил дорожнього руху та відправляти дані у центр обробки. Роботи виготовлені з алюмінію. Вони вміють піднімати та опускати руки і повертати верхню частину тулуба. Висота андроїдів становить два з половиною метри без урахування постаменту, на якому вони закріплені. Вартість кожного робота становить приблизно 15 тисяч доларів. Електроенергію вони черпають від зовнішньої сонячної батареї. Завдяки роботам у країні хочуть домогтися кращої дисципліни на дорогах.

Конкурс краси «Miss WeekEnd» має мінімум правил та стандартів, і є беззаперечною окрасою нашої газети.

Альона Кулішенко м. Кременчук

W

Серія КВ №20133-9933ПР від 25.07.2013 р. Засновник: Товариство з обмеженою відповідальністю «Інформаційне агентство «Уікенд» Друк: ПП «СТПРЕС», 50025. м. Кривий Ріг, вул. Окружна, 12.

усі фото попереднього конкурсу «Коса-дівоча краса» не втрачають своєї сили та стають лауреатами «Miss WeekEnd».

Газета «Український уїкенд»

Обсяг: 4 друковані аркуші. Наклад 35000 екз. Порядковий номер випуску: №5 (86). Підписано до друку: 12.02.2014 р. Видавець – ТОВ «Інформаційне агентство «Уікенд», 01103, м. Київ, вул. Підвисоцького, буд. 10/10, оф. 60. Адреса редакції: 01103, м. Київ, вул. Підвисоцького, буд. 10/10, оф. 60. E-mail: weekеnd-krem@mail.ru Сайт: www.weekend-ua.com, а/с 13 (Кременчук, вул. Красіна 61/52).

13_  
13_  
Advertisement