Page 1

ТБ

РЕКЛАМНИЙ ВІДДІЛ: (096) 359-53-27, (066) 893-31-78 ÒÂ²É ÓÊÐÀ¯ÍÑÜÊÈÉ Ó¯Ê-ÅÍÄ

×åòâåð 27.02.2014 ð. ¹7 (88)

Вартість газети

1

грн.

W

програма

Усі оголошення в одній газеті

����.

Придбай 13 «Український уїк-енд», виріж купон та розмісти своє оголошення в газеті

БЕЗКОШТОВНО.

yandex.ru

Пункти прийняття та купон на стор. 12.

7

yandex.ru

стор.

Убивство з багатьма невідомими...

10

стор.

Смачно і спокійно

Леніна у Кременчуці демонтували

Такими вигуками зустрічають знесення пам’ятників Леніну в Україні та на Полтавщині. У області активно позбуваються цього раритету, щоправда, із різними наслідками: де руйнують, а подекуди демонтують. У Кременчуці, Глобиному та Градизьку Ілліча вже немає. Комсомольськ проведе громадські обговорення на тему, що ж робити із вождем?

стор.

«ВОВА, ЗЛАЗЬ!» 8

АВТОВИКÓП Будь-якої марки: ВАЗ, ЗАЗ, ГАЗ, КІА, Хюндай, японські, німецькі та французькі авто. Розгляну ваші варіанти, допоможу у виборі автомобіля.

Тåë.: 097-216-87-74

В детский центр развития требуются педагоги, воспитатели • Образование высшее (педагогическое, воспитатель). • Опыт преподавательской деятельности в сфере дошкольного образования. • Опыт работы с детьми различных возрастных групп в центрах раннего развития (c 1 года до 6 лет). • Коммуникабельность, креативность, пунктуальность. • Умение найти подход к детям, стрессоустойчивость. • Без вредных привычек.

Свое резюме вы можете отправить по эл. почте: playschool@i.ua, или по адресу: г. Кременчуг, пер. Героев Бреста 86а. Кременчуг, а/я № 13, ул.Красина 61/52. Тел.: (097) 745-66-68.

ÊÐÅÄÈÒÈ

çà íàéêðàùèìè óìîâàìè!

+38 (097) 216 36 72, +38 (066) 726 11 16

ïðèâàòíà ïîçèêà

ï³ä çàñòàâó ìàéíà

+38 (097) 216 36 72, +38 (066) 726 11 16 ПОНЕдІЛОК 3.03

ВІВТОРОК 4.03

СЕРЕда 5.03

ЧЕТВЕР 6.03

П’ЯТНИЦЯ 7.03

СУБОТа 8.03

НЕдІЛЯ 9.03

+3...+5

+5...+13

+4...+8

+4... +7

+4...+8

+2...+4

+2...+4


2 W

пам’ять

Кременчук попрощався з героєм

З

агиблого на Майдані кременчужанина Ігоря Сердюка поховала громада. У жалобний день 21 лютого прийшло дуже багато людей різного віку. Були сльози, «Слава героям!», гімн України і щирі слова як данина пам’яті людині, що загинула за вільне майбутнє країни. У всіх не сходила з вуст єдина фраза – «Герої не вмирають, вмирають вороги!» Дружина Ігоря мужньо трималася при похованні чоловіка і співала гімн України разом з усіма. Ігор назавжди залишиться у серцях городян, в с і є ї Ук р а ї н и , як герой, що від початку і до кінця усе поклав на олтар Перемоги.

W

звільнення

Не допустити до посади

Г

олова Глобинської райдержадміністрації Валерій Ведмідь подав у відставку, але поки тимчасово виконує свої обов’язки. Глобинська районна організація Партії регіонів припинила своє існування, як і фракція у районній раді. На сесії райради змінили і її голову Олександра Феденка, замість нього обрали фермера Віталія Харченка («Батьківщина»). За словами члена Народної ради Володимира Ляшенка, Олександр Феденко залишиться депутатом райради та може спробувати повернутися на посаду директора Бугаївської школи, де він працював раніше. Але у громади та Народної ради інша думка – не рекомендувати допуск Олександра Олексійовича до посади. Згідно з різною інформацією йому закидають організацію з Глобинського району поїздок «тітушок» до Києва та ведення «общаку», тобто каси незаконних зборів із підприємців та фермерів. Кошти громада хоче повернути від отримувачів таких грошей через оновлені правоохоронні органи.

W

розпад

Градизьк без «регіонів»

У

селищі місцеві депутати вийшли з лав Партії регіонів. За словами активістки Майдану Оксани Сухарєвої, у селищній раді немає тепер і фракції регіоналів, які ліквідували її. Також пішов з Партії регіонів і селищний голова Грдизька, але залишився на посаді.

W

W

місто

ЗМІ

Придбай газету «Український уїк-енд» Комсомольськ: 1. Місця колишньої роздачі газет. 2. Ринок в районі «Піски» (біля центрального входу). 3. Біля входу до магазину «АТБ» (вул. Леніна, 37-А). 4. Біля входу до магазину «АТБ» (вул. Молодіжна, 6). (Надходження у продаж Пт. або Сб.) 5. Кіоск «Преса» на вул. Гірників та мережа магазинів «Антошка».

Глобине: З питань реалізації газети звертатися до водіїв на маршрутах №№ 2, 4.

Градизьк: З питань реалізації газети звертатися до водіїв на маршруті № 1.

W

Четвер 27.02.2014 р. №7 (88) «Український уїкенд»

депутати

Сесія змін та дебатів Кременчуцька міська рада на черговій сесії потрапила в активний вир української революції. Активність обранців перевершувала діяльність активістів кременчуцького Майдану , які прийшли висловити бажання городян, аби депутати нарешті прислухалися до них. І навіть поставили свій ультиматум. Що з цього вийшло, бачив «WeekEnd».

Фракції регіоналів більше немає Фракція Партії регіонів у міській раді заявила про свій саморозпуск та припинила діяльність. Яка група чи фракція буде сформована взамін депутати не повідомляють. На цьому тижні кременчуцькі регіонали повідомили про припинення діяльності міської організації Партії регіонів, а також Автозаводського та Крюківського районних осередків. Причина – Полтавська обласна організація ПР припинила свою діяльність, а за нею це автоматично зробили й місцеві. Також фракція регіоналів саморозпустилася у Автозаводській районній раді.

Вулиці з новими назвами Депутати вирішили підтримати запит своєї колеги Оксани Гуйди про перейменування центральних вулиць Кременчука. Так вулицю Першотравневу перейменують у вулицю імені кременчужанина Ігоря Сердюка, який загинув на Майдані. Центральну вулицю Леніна перейменують у Героїв Майдану. Створено комісію щодо перейменування. Мер Олег Бабаєв зазначив, що він «за», але надалі все залежатиме і від кошторису процедури, адже справа доволі затратна. Тому треба шукати гроші на це, – сказав мер.

Родині допоможуть Родині загиблого на Майдані Ігоря Сердюка виділять допомогу за рахунок вільних коштів міського бюджету Кременчука у сумі 100 тис. грн. Таке рішення депутати прийняли за поданням мера Олега Бабаєва.

Майдан у виконкомі За поданням кременчуцького Майдану до виконко-

W

му Кременчуцької міської ради увійшли його представники. Це Ганна Павленко та Леонід Харченко. Ганна Павленко закликала депутатів протягом 10 днів від 25 лютого звітуватися перед виборцями на своїх округах, адже, люди повинні нарешті відчути, що обранці чують їхні проблеми та надії. Вона зачитала звернення жителів міста до депутатів. Також Ганна Павленко зазначила, що представники Майдану у виконкомі будуть ретельно контролювати дії влади. Ще один представник, який мав увійти до виконкому від міської організації ВО «Свобода» Ігор Корнійчук, відмовився. Адже сказав, що політична сила за зміну влади і з теперішньою не співпрацює.

Повна люстрація влади Депутат від ВО «Свободи» Віктор Бугайчук емоційно висловився про позицію Центрального проводу партії. Він зазначив, що йде повна заміна колишньої влади. Відбудеться це і на місцях, адже народ чекає на повне перезавантаження: «Будуть

Складайте мандати Очільник міського осередку «Свободи» Сергій Галата поставив ультиматум депутатам Кременчуцької міської ради, які входили до колишньої фракції Партії регіонів. Щоправда, це стосується не всіх, а тих, хто, за твердженням Сергія Галати, під час революції відправляв з Кременчука «тітушок» до Києва. Строки складання мандату були озвучені у коментарі газеті. Політик сказав, що це тиждень. Прізвищ він не називав, але визначив кількість таких депутатів – четверо.

стрічка новин

Ліцею спокій тільки сниться

К

ременчуцький військовий ліцей знову в центрі уваги. Його передача з області на баланс комунальної власності територіальних громад міста пройшла, але депутати міської ради на сесії прийняли рішення зробити це із термінологією «за наявності коштів». У свою чергу, депутат Дмитро Кравченко виступив із заявою, що колишній начальник ліцею Володимир Поляков був незаконно відсторонений від посади, а усі звинувачення сфальсифіковані.

КТУ без зарплати, у казначействі нуль

У

вибори Президента України, потім парламенту та місцеві вибори. Тобто відбудеться повна заміна колишньої влади. Тоді ми і будемо говорити про нову владу в місті». Також депутат Бугайчук покинув залу, але пояснив, що зробив це через відвідування п охо в а н ь у ч а с н и к а М а й д а н у. «WeekEnd» він прокоментував, що не збирається залишати міську раду і депутатство, виступатиме на сесіях, висловлюватиме точку зору, але з нинішньою владою співпраці не буде.

же третій місяць працівники Кременчуцького тролейбусного управління не отримують зарплату. Триває це з грудня 2013 року. Тролейбусники навіть збиралися страйкувати у четвер. Мер Олег Бабаєв зазначив, що вся причина у відсутності проплат держказначейства, а міська влада зробила і робить все можливе, аби люди отримали нарешті зарплату: «Проте поки гроші, нарешті, не виплатить казначейство люди їх не побачать. Наразі отримав інформацію, що на рахунку казначейства нуль гривень, нуль копійок».

Яхт-клуб без оренди

Н

а сесії депутати Кременчуцької міськради відмовили яхт-клубу «Посейдон», який належить родині Мельників – власників телекомпанії «Візит», у подовженні договору оренди землі. На брифінгу після сесії мер Кременчука Олег Бабаєв зазначив, що причина відмови – недотримання меж визначеної території, ухилення від затвердженої схеми. Як з’ясувалося, весь ґвалт через огорожу, яка виходить за межі території. Мовляв, посунуть її назад – і все буде гаразд.

Це не вандалізм

Д

епутати Кременчуцької міської ради не підтримали запит свого колеги комуніста Володимира Шапрана до прокурора Кременчука щодо визнання знесення 24 лютого пам’ятника Леніну, як акт вандалізму. Депутати запит не підтримали. Мер Бабаєв сказав, що, на жаль, не дотрималися домовленості про демонтаж пам’ятника у вівторок, після відповідного рішення сесії, але тепер уже пізно про щось вести мову.


Четвер 27.02.2014 р. №7 (88) «Український уїкенд»

парламент

Влада після Майдану

Недаремно в народі кажуть, що будь-яка ситуація може змінитися за одну годину. Після перемоги Майдану, жалоби за загиблими за поданням прем’єр-міністра - інших членів уряду. героями революції влада в країні кардинально змінилася. Ми всі змінилися. Законотворчість Після повернення Кров та біль, через які Конституції 2004 року депутати здобута ця очікувана прийняли ряд важливих законів свобода зробили українців і постанов – обрали нового іншими. Тепер все в руках не голову ВР, звільнили з в’язниці просто парламенту, а народу Юлію Тимошенко, звільнили з посад ряд міністрів, а на їхні України. Власне, за останній тиждень Верховна Рада працювала, як ніколи, – повернула Конституцію 2004 року, прийняла постанову про усунення президента від влади, оголосила його в розшук, звільнила ряд міністрів і чиновників. Однак не всі депутати приймають участь в доленосних подіях. Дехто просто відсторонився та втік від держави та громадян.

Нова стара Конституція Однією з головних вимог опозиції було повернення до Конституції України 2004 року. І хоча тепер вже колишній президент Янукович намагався цей процес відтягнути, документ таки прийняли. Що саме в цій Конституції стало привабливим для політиків і що ми маємо зараз? Насамперед, цей документ повернув парламентсько-президентську форму управління, за якої формування уряду здійснює не президент, а коаліція депутатських фракцій. При цьому термін повноважень Верховної Ради теж продовжений до п’яти років (раніше чотири роки). Також розширені повноваження Верховної Ради, яка отримала право призначати прем’єр-міністра, міністрів оборони, закордонних справ за поданням президента, а також

місця призначили нових виконуючих обов’язків. Серед них в.о. міністра внутрішніх справ Арсен Аваков, в.о. Генпрокурора Олег Махніцький, голова СБУ Валентин Наливайченко та інші. Крім цього було прийнято Постанови, серед яких: - про уповноваження виконуючого обов’язки Президента України, голову Верховної Ради України Турчинова О.В. на підписання законів України; - про повернення урядової резиденції «Межигір’я» у державну власність; - про призначення позачергових президентських виборів на 25 травня 2014 року; - про призначення позачергових виборів київського міського голови та депутатів Київської міської ради; про звільнення політв’язнів; - про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань.

Він на виборців не працює Вражає не лише число запропонованих законопроектів та прийнятих законів і постанов, а й кількість народних депутатів, які були присутні на засіданнях за останній тиждень та згурту-

народна трибуна

Чи потрібно відкликати депутата ВР за невиконання обов’язків?

W

валися навколо викликів, що постали перед державою. Проте доленосні події революції, кардинальні зміни в країні ані крапельки не турбує окремих нардепів. Лідера з прогулів у парламенті - депутата Костянтина Жеваго, який був обраний по виборчому округу № 150 (Глобинський і Кременчуцький райони, Комсомольськ та частина Кременчука), так і не було на жодній сесії. Взагалі із 110 засідань, які відбулися за період роботи нинішнього складу Верховної Ради (з 12.12.12р.), Жеваго, згідно з електронною системою реєстрації, був присутній лише чотири рази – 10 і 11 січня та 3 вересня 2013 року і востаннє 4 лютого 2014 року. Дивно стає – ніби країна живе своїм життям, а народний депутат – своїм… закордонним. У важливий для українців момент, у дні прийняття законів, які змінюють державу, Жеваго залишався осторонь. Він не голосував ні за відставки міністрів, ні за повернення Конституції, ні за усунення президента від вла-

Гривня впала, як підкошена

26

Тетяна,

Як ріс долар у 2014 році?

– Так, потрібно. Я к щ о л юд и н а н е ходить на роботу – її просто звільняють. Потрібно наказувати за таке, як усіх наказують.

Олександр, робітник:

молода мама: – Не треба наказувати. Треба зробити так, щоб їм не треба було тікати з країни і ховатися. Тоді всі будуть у Раді.

yandex.ru

– Треба відкликати. Не може бути так, щоб на роботу не ходив, а зарплату та пільги отримував.

лютого на міжбанківському валютному ринку України торги з долару США відкрилися котируваннями 9,9980/10,3500, - повідомляє fin.biz.ua. Голова Нацбанку Степан Кубів вважає, що пік курсу долара майже досягнуто. У той же час посадовець не назвав, який рівень курсу він прогнозує. На його думку, це визначатиме ринок. За словами Кубіва, наразі не йдеться про дефолт, Україна виконує зовнішні зобов’язання. Проте, сума боргу стрімко росте, адже ми позичали гроші в іноземній валюті. За останні дні борг виріс на 7 мільярдів гривень через девальвацію гривні. До речі, у Росії теж відмічається падіння курсу рубля.

Олексій, робітник:

3 січня 2014р. – 8,22 27 січня – 8,62 3 лютого – 8,74 5 лютого – 9,05 10 лютого – 8,50 19 лютого – 9, 00 25 лютого – 9,78

ди. Ніхто не знає його ставлення до подій на Майдані, до революції, до гибелі десятків людей. Хоча виборцям, які покладали на нього свої надії, які довірили йому захищати свої інтереси у Верховній Раді, було б цікаво знати хоча б думку свого обранця. Але зась! Мало того, що він не зустрівся з електоратом і не заспокоїв їх у скрутну хвилину, він навіть не виконував своїх прямих обов’язків народного депутата. Жеваго на виборців не працює. Може, він також утік, як і колишній президент та його побратими? Люди запитують, навіщо вони за нього голосували, за нардепа? Невже лише для того, щоб надати йому недоторканості?

Не всі відмовчувалися У доленосні для України дні не всі мільярдери залишалися в стороні та заявили про свою громадянську позицію. Так, Рінат Ахметов висловив свою думку. «Керівники держави повинні керуватися інтересами всієї країни. Саме

W

інфляція

Продаж

W

3

всієї країни! І бути готовими до реального співробітництва і пошуку компромісу. Заради майбутнього всієї України і кожного українця», - йшлося в заяві Ахметова. Він також сказав, що виступає за єдину і неподільну Україну, засудив сепаратизм та спроби федералізації держави. Щ е од и н у к р а ї н с ь к и й багатій Віктор Пінчук також підтримав людей, які вийшли з протестом на головну площу країни. Він сказав, що люди на Майдані змусили задуматися його про відповідальність як бізнесмена і громадянина, щоб, як і в 2004-му, зробити все можливе для досягнення мирного і конструктивного рішення. «…Я хочу, аби всі політики тверезо подивилися на ситуацію і сформували свою позицію, насамперед, з урахуванням Конституції України та Кримінально-процесуального кодексу. Той, хто спробує піти проти єдності України, обов’язково програє», - висловив своє ставлення до ситуації Ігор Коломойський. А от Дмитро Фірташ не л и ш е сл о в о м п і д т р и м ує Україну в скрутну хвилину, а й ділом. Зараз він знаходиться в Лондоні, де проводить зустрічі з представниками МЗС Британії з питання підтримки України. Також Фірташ як голова Федерації роботодавців Ук р а ї н и з в е р н у в с я і д о іноземних партнерів - закликав їх не згортати виробництво в Україні. А міжнародні фінансові інститути - відповідально поставитися до прохань нового керівництва України про виділення кредитів. І лише Костянтин Жеваго досі відмовчується. Можливо, перестраховується, а як все повернеться назад?

все для народу

«Феофанію» хочуть зробити доступною для всіх пацієнтів У Верховній Раді України зареєстровано проект постанови «Про особливості діяльності клінічної лікарні «Феофанія» Державного управління справами», відповідно до якого в цій установі зможуть лікуватися всі категорії громадян.

Я

к пише news.mail.ru, відповідну постанову зареєстрував за номером 4277 народний депутат Роман Ілик (фракція «Батьківщина»), інформує його прес-служба. «В Україні не може бути «особливих» лікарень, санаторіїв, автопарків тощо. Усі громадяни заслуговують на якісне медичне обслуговування. Насамперед, тут повинні лікуватися, проходити реабілітацію, оздоровлення наші герої Майдану, яким держава повинна забезпечити повний медичний та соціальний супровід протягом життя», - підкреслює парламентарій. Він нагадав, що на цей медичний заклад у Державному бюджеті 2013 року передбачено більше 370 млн. грн. Водночас, багато важливих державних програм у минулому році були профінансовані менше ніж на 10 % від потреби, на такі важливі програми, як «Онкологія» витрати становили 48 % від потреби, а для онкохворих дітей - 38 % від потреби. yandex.ru

W

суспільство

W


4

лист до редакції

Жалоба не для всіх Трагічні події 18-20 лютого не залишили байдужим нікого. Кровопролиття на Майдані сколихнуло суспільство, революція змела режим, який боровся з народом, а по всій країні пройшла жалоба за втраченими життями.

М

іська громада Комсомольська теж запалила свічки у ці дні пам’яті про тих, хто поліг на Майдані. Але городяни дуже здивувалися, що так і не побачили там влади, яку обирали. Свого листа вони направили до редакції видання. Надаємо основну частину цього листа.

W

W

утікач

Янукович може ховатися в Росії Відсторонений від виконання обов’язків Президент України Віктор Янукович разом із синами перебуває в Росії, – повідомляє «Кореспондент», посилаючись на «Главком», який отримав інформацію із власних джерел у правоохоронних органах. yandex.ru

W

влада і громада

Четвер 27.02.2014 р. №7 (88) «Український уїкенд»

НЕБЕСНА СОТНЯ Пішов у минуле диктаторський режим Януковича. Яскраво над Україною зайнялась зоря надії на її світле майбутнє, гідність та справжню незалежність. А запорукою цієї надії здійнялася в українське небо, охороняючи нас, свята Небесна Сотня. Вшанувати її пам’ять, пам’ять загиблих героїв Майдану, як і належить християнському народу, 22 лютого о десятій годині ранку до пам’ятника Тарасу Шевченку прийшли небайдужі громадяни міста Комсомольська зі своєю громадянською позицією та відкритим, щирим серцем. Ініціатор заходу – депутат міськвиконкому від ВО «Батьківщина» Валерій Ткаченко. Запаленням свічок, проповіддю священнослужителя отця Георгія та хвилиною мовчання жителі міста вшанували синів України, загиблих від куль снайперів – жорстоких убивць та катів українського народу. Вони полягли героїчно, мужньо та відчайдушно віддавши своє життя за Батьківщину та нашу з вами свободу. Честь і хвала їм – героям Майдану, справжнім громадянам та героям України! Серце болить за неоціненну втрату десятків життів та свою безпорадність, що не зміг сам нічого вдіяти заради застереження їх від прикрої та підлої смерті. А ще більше воно болить від обурення байдужістю людей, які так і не спромоглись прийти сюди чи зі своїх недолугих переконань, чи за звичкою зі страху перед «всемогутністю» минулої влади. Прикро, що не стали гідним прикладом для своїх виборців у вшануванні пам’яті загиблих героїв майже всі депутати Комсомольської міської ради. Не виявило в цьому святому заході громадянської та державницької позиції і саме керівництво виконкому. Не всі партійні представники від минулої опозиції, а тепер більшості, теж були присутні на вшануванні пам’яті загиблих. ...Ганьба тим, хто копіюючи у злочинців від вищих щаблів влади жадобу до наживи та багатства, збудував в святому місці паркової зони нашого міста теж своєрідне «Міжигір’я»! І сором тим, хто знав про важливий захід, але не прийшов віддати шану Героям! Юрій Ляшенко, м. Комсомольськ

W

рішення

На Біланівський ГЗК наклали вето

25

лютого на черговій сесії Кременчуцької районної ради знову повернулися до схеми планування районних земель. Під тиском активістів Майдану депутати прийняли постанову щодо планів скандального будівництва Біланівського ГЗК. Нагадаємо, сільські громади проти розбудови комбінату, адже вважають, що це захоплення їхніх рідних земель та порушення екологічної рівноваги в регіоні. А саме: знищення родючого чорнозему, біля 14 українських сіл та водної артерії Полтавщини річки – Псел. Не раз громада пікетувала сесії районної ради, але Біланівський ГЗК, який входить до компанії мільярдера Жеваго, все ж включили до схеми земель Кременчуцького району. Після перемоги Майдану на черговій сесії питання підняли знову. Як прокоментував нашому виданню голова Кременчуцької райдержадміністрації Юрій Нагорний, депутати прийняли рішення накласти вето на частину схеми планування, тобто на будівництво Біланівського гірничо-збагачувального комбінату. «Остаточне рішення будемо приймати на наступній сесії», зазначив голова РДА. У підсумку, влада і олігархія не заламали людей, вони не просто досягли, а завоювали право того, аби до голосу громади таки дослухалися чиновники. Нагадаємо, що Біланівський ГЗК заснували в 2009 році. Місцевою владою було надано дозвіл ГЗК на підготовку матеріалів погодження місця розташування Галещинського і Біланівського родовищ залізистих кварцитів. Починатися комбінат повинен був від станції «Потоки» і на 6 кілометрів мав простягнутися на північ. Площа майбутнього кар’єру 6 тисяч квадратних метрів. Запаси руди перевищують 1 мільярд тонн. Будівництвом Біланівського ГЗК займеться фінансова група Костянтина Жеваго.

З

а словами джерела, по дорозі до Криму Янукович ночував у Донецьку у бізнесмена Ріната Ахметова, а у Криму жив у екс-глави Міноборони Павла Лебедєва. У

W

Росію Янукович переправився морем з молодшим сином. Старший - перетнув кордон на машині в Донецькій області. Гепрокуратура України оголосила Януковича у роз-

мвс

«Учасники самооборони Майдану повинні зняти маски і здати зброю», – заявив новопризначений заступник міністра внутрішніх справ Микола Величкович, у середу 26 лютого.

Самооборону закликають зняти маски та здати зброю Арсен Аваков представив його як нового заступника. Як пише ua.korrespondent. net, крім того Аваков додав, що МВС поповнить свої лави активістами самооборони, які себе добре зарекомендували.  Раніше Величкович був заступником координатора самооборони Майдану, нардепа з ​​фракції «Батьківщина» Андрія Парубія.

«Вчора було прийнято рішення (на нараді самооборони), що всі учасники самооборони знімають маски. Також вони повинні бути без зброї», - цитує Величковича «РБК-Україна».  Перед заявою Величковича в.о. міністра внутрішніх справ

W

ш у к . Й о м у п р е д ’я в л е н о підозру за частиною 1 статті 115 Кримінального кодексу (масові вбивства людей з обтяжуючими обставинами). Екс-президенту загрожує від 10 років позбавлення волі до довічного ув’язнення. В и к о н у в а ч о б о в’я з к і в міністра внутрішніх справ Арсен Аваков повідомив, що керівництво правоохоронних структур не приймало рішення про силове затримання відстороненого від обов’язків Президента України Віктора Януковича в Криму для того, щоб не «спровокувати суспільство». Про це повідомляло інформагентство УНН.  «Ми разом з Наливайченком (керівник СБУ, - ред.) мали всі можливості, перебуваючи в Криму, застосувати силу для затримання Януковича. Однак ми цього не зробили, щоб не провокувати суспільство, в тому числі проросійськи налаштованих громадян Криму», - повідомив він.   На думку Авакова, наразі «головне - не допустити в Криму збройного конфлікту та міжетнічних конфліктів». 

фраза

Штефан Фюле,

Андрій Марчуков,

– Україна потребує Росії, і Росія потребує України. Ми готові дуже тісно взаємодіяти з Росією, сусідом нашого сусіда, щоб переконатися, що вона відіграє конструктивну роль у майбутньому України - сусіда, з яким у Росії існують традиційні зв’язки, які ми підтримуємо. Також Фюле звернув увагу на національне різноманіття України та її територіальну цілісність і суверенітет. ua.korrespondent.net

– Єдине місце, яке зараз протидіє прозахідному «необандерівському» державному перевороту – це Севастополь. За великим рахунком, своїм невтручанням російське керівницвто кинуло напризволяще у лапи західноукраїнських націоналістів народ Південного Сходу та Криму, замість того, щоб виступити публічно або навіть неофіційно вийти на лідерів цих регіонів і сказати, що на них чекають в Росії. regnum.ru

єврокомісар:

російський історик:

Андерс Ослунд,

міжнародний економіст:

– А л ьт е р н а т и ва грошей МФВ – це російський кредит. Це гроші взамін того, щоб не робити реформи, щоб Україна була Білоруссю. Російський кредит дорожчий, ніж кредит МВФ. Гроші МВФ коштують 3% на рік, і це довготривалий кредит, а Росія дає на 2 роки і під 5%. Це означає, що Україна буде стояти на грані дефолту увесь час, доки обслуговуватиме російський кредит. pravda.com.ua

Збігнев Бжезинський, американський політолог:

– Потрібно «умовити» першу десятку українських олігархів – головних бенефеціарів вражаючого розг ул у ко ру п ц і ї – пожертвувати по $1 млрд. на фінансову реабілітацію країни. Син Януковича, надзвичайно багатий дантист, напевно, зможе внести суму, відповідну цим $10 млрд. nbnews.com.ua


Четвер 27.02.2014 р. №7 (88) «Український уїкенд»

W

резонанс

W

W

конфлікт

Убивство з багатьма невідомими... Офіційно та ні

Повідомлення начальника міськвідділу Комсомольська цитують усі видання Полтавщини: «Близько 1-ї години ночі 23 лютого до міліції міста Комсомольськ Полтавської області надійшло повідомлення від місцевого чоловіка, що по вулиці Добровольського у 4-му під’їзді будинку №41, чути постріли. На місце одразу прибула слідчо-оперативна група міліції. У ході огляду місця події, між 3-м та 4-м поверхами вказаного будинку було виявлено тіло 31-річного жителя Комсомольська з вогнепальним пораненням у голову. Міліціонерам вдалося по гарячих слідах попередньо з’ясувати, що дані тілесні ушкодження на грунті  неприязних відносин чоловікові завдав пострілом з револьвера системи «Наган» (перероблений під патрон калібру 5,6 мм) також місцевий 31-річний чоловік. Наразі міліціонери зброю вилучили. Відкрите кримінальне провадження за частиною 1 статті 115 Кримінального кодексу України («Умисне вбивство»). Санкція передбачає покарання від 7-ми до 15-ти років ув’язнення». У міліції додали, що зараз затриманого відпустили на підписку про невиїзд, і він

yandex.ru

Перший постріл з початку революції пролунав у Комсомольську. Пострілом у скроню з незареєстрованої вогнепальної зброї у неділю було вбито 30-річного хлопця. Його вбили прямо у під’їзді 9-поверхового будинку. Стрілка затримали по «гарячих слідах». Утім, довести чиюсь вину у цій справі не так просто. «WeekEnd» зібрав кілька точок зору на цю подію.

Мій друг – не тітушка! Так одразу заявив у розмові Артем, який проходить свідком по цьому вбивству. Чоловік із журналістом «WeekEnd» говорить, що погодився на розмову із пресою лише тоді, коли почув це образливе слово «тітушка» на адресу загиблого. «Він кілька разів їздив до Києва, на Євромайдан, був за Європу, бо дуже хотів частіше бачити свою доньку, то як можна про нього таке казати?» - починає Артем. Розповідає, що 13-річна донька покійного друга живе у Чехії разом із мамою. Подружжя розлучилося кілька років тому, але зв’язки із донькою друг підтримував. Це його єдина дитина, тож заради неї він і їздив на Майдан. За версією Артема, причина пострілу – давня сварка через дівчину, яка кілька років тому обрала загиблого замість того, який стріляв. Ревнощі міліція розглядає як один з мотивів убивства. Артем каже, що

удвох із другом відпочивали у барі «Перехрестя». Вони обидва працюють водіями великих машин у кар’єрах Комсомольська. Один – на Полтавському ГЗК, другий – на Єристівському. Раптом товариш підійшов до нього і сказав, що «треба поспілкуватися». Удвох вони поїхали автомобілем до будинку по вулиці Добровольського, 41. Людина, яка була біля під’їзду, заскочила у двері, а друг раптом крикнув: «У нього пістолет!» Друг встиг схопити двері під’їзду, куди побіг озброєний – і почав його наздоганяти. Пролунали постріли. Перша куля влучили у скроню, решта пролетіли у стіну вже повз самого Артема, який прийняв на руки вбитого товариша. Міліція, яку через постріли викликали сусіди, заарештувала спочатку Артема, який сидів біля трупа. А вже потім в одній із квартир «узяла» стрілка. «Пістолета в нас не було, каже Артем. – Це зброя вбивці,

з якою він ходив. Якби в мене чи у друга її відбирали, то ми б стріляли. А так – першим же пострілом було вбито мого товариша, якого зараз намагаються ще й забруднити».

«Я вбив тітушку, який хотів мене вбити», - так сказав Стас, що перебуває на підписці про невиїзд. Версію із ревнощами він відкидає одразу. Із загиблим вони майже однолітки. За кілька днів до вбивства Стас, за його словами, став начальником штабу народної самооборони Кременчука. Саме у камуфляжі та з бейждиком «штаб самооборони» Стас уночі зайшов до бару «Перехрестя» у Комсомольську, щоб знайти свою сестру. У приміщенні були п’яні чоловіки. Один з них почав задиратися до Стаса. Він стверджує, що стримував себе, а подію бачив працівник бару, який навіть сказав: «Не чіпайте Стасіка, бо він за свої вчинки не відповідає». Після цього чоловік поїхав додому до своєї сестри, по дорозі зайшов до магазину. Говорить, що біля під’їзду на нього напали двоє п’яних – один з пістолетом, а другий із цеглинами в руках. Та стверджує, що почув дві осічки. Він каже, що заскочив у під’їзд і встиг дверима відтиснути пістолет з руки переслідувача. Потім забіг на 3-й поверх і почав стріляти. Пістолет міліції віддав одразу. Стас скаржиться, що його справу веде надто молодий слідчій, який не провів усі потрібні, на його погляд, експертизи та не опитав охорону бару.

{

Організатор Кремечуцького Автомайдану Анатолій Гілевич у революції з перших днів, був позбавлений прав за першу поїздку до Межигір’я. Він розповідає, що Стаса добре не знає, бо той прийшов до штабу за кілька днів до вбивства, запропонував свої послуги у канцелярії і виконував дрібні доручення. «Ми маємо зрозуміти – все це відбулося на побутовому або на політичному ґрунті, - каже Гілевич. - Ми охороняємо країну від беззаконня. Бажаємо, щоб працювали суди та міліція. Будемо слідкувати та намагатися розібратися».

W

три президенти

W

Росія втручається у життя Криму різноманітності, приниження української мови та відкрита неповага до державних символів України мають отримати належну оцінку», - наголошують автори заяви. Вони переконані: «Росія разом з Великобританією і США є гарантами с уверенітет у Украї ни відповідно до міжнародних угод. Заява Росії про дотримання всіх міжнародноправових зобов’язань перед Україною, незалежно від конфігурації парламенту та уряду, має бути підтверджена відповідними

yandex.ru

«ці небезпечні рецепти», в разі активізації відповідної діяльності, повинні відчути на собі реакцію СБУ та Генпрокуратури України на прояви сепаратизму. «Будь-яка пропагандистська кампанія, спрямована на посилення цих настроїв, повинна також бути оцінена правоохоронними органами відповідно до законодавства України. Спекуляції про порушення прав російськомовного населення, розпалювання ворожнечі між регіонами України на підставі їхньої культурної та історичної

Інтелігенція Львова звернулася до Верховної Ради України, в. о. Президента Олександра Турчинова і новопризначених членів уряду з проханням проводити зважену культурну і мовну політику.

Я

к пише news.mail.ru, відповідне звернення підписали Юрій Шухевич, Ігор Калинець, Мирослав Маринович, Іван Вакарчук, Роман Іваничук, Тарас Возняк, Антон Борковський, Звеніслав Калинець, Наталія Іваничук. «Ми вимагаємо від В е р хо в н о ї Ра д и , н о в и х урядовців і в.о. Президента України проводити зважену культурну і мовну політику. Тисячі жителів сходу і півдня України дезорієнтовані та не розуміють, що в і д бу в а є т ь с я , о с к і л ь к и чують тільки московську пропаганду. Ми маємо шанс побудувати нову, чесну і справедливу Україну і зберегти її територіальну цілісність. Але ми не повинні нав’язувати донеччанам або кримчанам галицький спосіб життя. На Майдані пліч-о-пліч з українцями стояли росіяни, поляки, білоруси, вірмени, євреї, грузини, татари та інші», - зазначено у заяві. «Ми повинні продемонструвати принципово нову якість України, яка не буде штучно ділити своїх громадян на різні «сорти». І ми закликаємо не дозволити політичним маргіналам спекулювати на крові та намагатися знищити територіальну цілісність нашої держави», - заявила інтелігенція.

заява

Дозвіл на вільний продаж вогнепальної зброї

Три Президенти України - Леонід Кравчук, Леонід Кучма і Віктор Ющенко - заявляють про пряме втручання Росії в політичне життя Криму. «Росія, яка весь час називала «втручанням» у внутрішні справи України спроби наших міжнародних партнерів врегулювати ситуацію політичним шляхом, зараз сама вдалася до прямого втручання в політичне життя Криму», - йдеться у спільній заяві трьох президентів, текст якої передала агентству «Інтерфакс-Україна» прессекретар Ющенка Ірина Ванникова. Я к п е р е д а є ua.korrespondent.net, на думку президентів, політики, які пропонують

позиція

Львів заступився за російську мову

Це політична самооборона

перебуває вдома. Таке рішення за дві доби після пострілу виніс суд. Одночасно Комсомольськом та Кременчуком ширяться чутки, що вбивство політичне, і насправді герой майдану убив «тітушку». Тож лише розмова із самими учасниками подій зможе відкрити, хто тут правий.

7

діями російської сторони, демонстрацією поваги до рішень українського народу і української влади, усвідомленням відповідальності всіх небезпечних наслідків будь-яких конфліктів на етнічному ґрунті».

Лідер фракції «Свобода» Олег Тягнибок пропонує колегам з парламенту взяти участь у розробці законопроекту, який дозволить громадянам України купувати вогнепальну зброю, – пише ua.korrespondent.net. «Я пропоную представникам всіх фракцій взяти участь у розробці закону України щодо забезпечення громадянам України права вільно купувати і володіти вогнепальною і холодною зброєю. Події останніх днів демонстрували, що коли б цей закон діяв, такої вакханалії з боку окремих представників влади, цього режиму, не було б», - заявив Тягнибок під час засідання погоджувальної ради лідерів парламентських фракцій 24 лютого. За його словами, «Свобода» також пропонує представникам всіх фракцій взяти участь розробці законопроекту про люстрацію.


8 W

подія

W

Четвер 27.02.2014 р. №7 (88) «Український уїкенд»

революція

Такими вигуками зустрічають знесення пам’ятників Леніну в Україні та на Полтавщині. У області активно позбуваються цього раритету, щоправда, із різними наслідками: де руйнують, а подекуди демонтують. У Кременчуці, Глобиному та Градизьку Ілліча вже немає. Комсомольськ проведе громадські обговорення на тему, що ж робити із вождем?

«Вова, злазь!» На сторіччя

У Кременчуці на площі Перемоги Леніна встановили у 1971 року на честь 100-річчя від дня народження вождя. Це найвищий бронзовий Ленін в області. Вага скульптури становить близько 10 тонн. Він складався з бронзової скульптури заввишки 6,5 м і чавунного постаменту висотою 5,8 м, який, у свою чергу, був встановлений на гранітному східчастому фундаменті.

Коли йому впасти?

5 годин очікування Усі розмови, по суті, загострилися, як під’їхали два крани для початку робіт. Деякі присутні говорили, що перед тим, як прибирати Ілліча, варто було б почути думку членів громади, а не тільки присутніх на площі. Ішла мова і про те, що спершу б визначити, куди подіти пам’ятник. Жінка на ім’я Наталя на сходах поста-

Позачергова сесія Комсомольської міської ради пройшла у неділю. Присутні в залі хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих в Україні. На термінову сесію 23 лютого прибуло лише 28 депутатів, однак цей склад достатній для прийняття рішень. Основне питання – доля пам’ятника Леніну. Депутат від ПР Ірина Зеленська запропо-

Валентина Осадча, психолог:

Ленінопад на Полтавщині розпочався минулих вихідних. На Народному віче у Кременчуці вирішили демонтувати пам’ятник вождю світового пролетаріату. Однак спершу це постановили зробити після рішення сесії міської ради 25 лютого. Говорили, що навіть неприйняття рішення сесією не завадить знесенню постамента.

Наразі виявилося все зовсім по-іншому. У понеділок 24 лютого біля пам’ятника спорудили огорожу та встановили будівельні ліси. Керував роботами депутат міськради від «Свободи» Віктор Бугайчук, який сказав, що варто ретельно підготуватися до процесу демонтажу і зрозуміти, що і як роботи. У свою чергу, представник громадської організації «Громадський контроль» Сергій Полюхович активно заперечував знесення вже 24 лютого. Він сказав, що Віче прийняло рішення, а зараз відбувається його порушення. Мовляв, багатьох людей залишили без свята та й, думку міськради, варто було б вислухати. Джерела у самій кременчуцькій «Свободі» також не надто схвалювали поспіх: «Ми дотримуємося слова, якщо говорили у вівторок після сесії, так і мало відбутися. Але хтось дуже хоче особистої ролі у цій справі і ордена на груди».

Психологія змін

поклали на «плечі» вантажівки. Під неймовірний галас Ілліча повезли у останню путь до території «Благоустрою Кременчука».

Громада визначить, де йому бути Мер Кременчука Олег Бабаєв сказав, поки Ленін буде знаходитися на території комунального підприємства, визначать його долю самі городяни, серед яких проведуть соц­о питування. Про деталі пообіцяв розповісти пізніше. Пам’ятник Леніну також прибрали від прохідної Кременчуцького вагонобудівного заводу.

Кременчук

менту попросила вислухати її. Потім лягла на них. Через 15 хвилин боротьби її винесли на руках від Леніна. Спершу казали, що п’яна, але кореспонденту видання вона заперечила свою нетверезість і сказала, що Ілліч – це також революція, це символ пролетарського Кременчука, боротьби робітників та селян за краще майбутнє. Однак згодом пристрасті навколо робіт вщухли. Погодилися, що так тому й бути – треба прибирати. Сам процес і справді був проведений ретельно. Організатори дійства говорили, що не хочуть розламувати пам’ятник, а передати його цілим у КП «Благоустрій Кре-

менчука» – хай вирішують, що з ним робити: у музей чи в інше місце. І слова дотримали. Тривало зняття біля 5 годин, адже Леніна прикріпили на постаменті дуже міцно і зробити все акуратно було непросто. Лазили на пам’ятник не один раз, пиляли болгаркою зажими, що тримали постамент, розхитували потроху. Навколо зібралося чимало людей. Хто просто фотографував та знімав на відео, хто постійно вигукував лозунги: «Слава Україні! Героям слава! Ката геть! Комуняку на гілляку!»

Залишилися тільки ноги

Поїхав у останню путь Близько 18:00 Леніна зрушили з постаменту і акуратно

– Якщо аналізувати цю подію з точки зору психології суспільства, то моя думка така. Пам’ятник Леніну – це символ влади, недарма ж він стоїть біля мерії. А владу сьогодні змінюють, ось чому монументи потрапили «під руку». Люди не вірять, що їх почують, що керівники виконуватимуть закони, адже народ безкарно обманювали. Знесенням пам’ятника люди ніби промовляють: «Ми більше не будемо чекати від вас кращого життя, тепер влада – це ми». Взагалі, символи для людини завжди мали велике значення, ще з прадавніх часів. І зрозуміло, що для руйнівників монументу – це не просто споруда на площі, а постійне нагадування про приниження особистості, про зло комуністичної ідеології. Сьогодні українці прогнали несправедливого президента, народ хоче відродити свою гідність, а Ленін для сучасної молоді – символ тоталітарної системи, зла, образ такого ж несправедливого правителя, якого українці нині усунули від влади. Тому, на думку багатьох, йому не місце на центральній площі Кременчука. У свою чергу, старше покоління - захисники монументу - можуть пов’язувати пам’ятник із кращими часами у своєму житті, коли СРСР був єдиним і могутнім, а вони – молодими і завзятими. Для них повалення пам’ятника – особиста трагедія, неприйняття цих людей із їх ідеалами в сучасному суспільстві.

Глобине

У Глобиному процес зняття відбувся під час проведення Народного віче 23 лютого. Ленін, який розташовувався біля глобинської церкви був повалений. Від вождя залишился на постаменті лише ноги та розбиті частини на землі. Член Народної ради Володимир Ляшенко зазначив, що це можна було зробити іншим чином: прийняти відповідне рішення на сесії міськради і вивезти Леніна. А так залишилися невдоволені від самого виду знесення пам’ятника.

Леніна у Комсомольську передали громадській раді нувала поставити на його місці пам’ятник Шевченку. Депутати виступали з трибуни, а із задніх рядів лунало «Ганьба!» Там були місцеві члени партії «Удар». Голова ради ветеранів Віра Стадницька нагадала, що літні городяни не схвалять знесення пам’ятника. Одночасно було поставлено питання й про

перейменування міста Комсомольск, а також вулиці Леніна. Вулицю пропонують назвати «Героїв Дніпра» або «Вернадського», бо саме цей учений передбачив відкриття тут родовища залізної руди. Депутат Олександр Третяков змінив розмову. Він додав, що головне – не пам’ятник,

а уникнення вандалізму. Тож демонтувати треба із застосуванням техніки та спеціалістів, а головне – провести дослідження думки городян щодо пам’ятника, зміни назв вулиць та міста. Його підтримав депутат Володимир Іванов. Вирішили просити поради у юридичного

відділу, щодо термінів та процедури проведення громадської ради з цих питань. У підсумку депутати ухвалили провести громадську раду за передбачені законом 30 днів. Тож долю пам’ятника мають вирішити до середини квітня, щоб встигнути впорядкувати площу до Дня міста.


Четвер 27.02.2014 р. №7 (88) «Український уїкенд»

W

україна

W

9

корупція

Жадібність його згубила «Казна пуста, країна на грані дефолту», - кажуть нинішні народні керівники. Та чомусь ця звістка зовсім не дивує українців. Адже за останні кілька днів вони побачили, куди йшли бюджетні гроші. Розкіш і багатство маєтків Януковича й інших колишніх представників влади говорять самі за себе - манія величі коштує дорого.

Люди шоковані Останнім часом кількість новин в Україні побила, мабуть, всі рекорди. На українців інформація ллється нестримним потоком. Телеканали нав’язують своє бачення ситуації. І розібратися, де правда, де вимисел, буває дуже важко. Люди не завжди встигають реагувати і формувати своє ставлення до подій в країні - є різні думки, різні точки зору. Та демонстрація резиденцій і умов життя Віктора Януковича та інших представників влади, безсумнівно, викликає у пересічних громадян схожі почуття. Люди просто шоковані від побаченого. У всіх з вуст зривається питання: «Навіщо стільки золота і срібла одній людині?»

Музеї корупції Після того, як Віктор Янукович втік з Межигір’я, його «хатинку» відкрили для всіх бажаючих. Тисячі людей вирушили у Вишгородський район Київської області, щоб подивитися на житло президента. Люди з цікавістю прогулювалися територією та фотографувалися на фоні розкішних об’єктів. «Музей корупції» - саме так охрестили маєток президента активісти Майдану. На березі Київського моря на ділянці у 140 га розташовані кілька комплексів споруд. Серед них яхт-клуб, гольф-клуб, кінний клуб та інші. Вражає і автопарк, який налічує 31 автомобіль (в основному раритетні авто 50-60 років) і 8 мотоциклів, серед яких Harley та «Іж». Це, мабуть, на радість синові. Недаремно ж Янукович-молодший у Верховній Раді попереднього скликання обіймав посаду голови підкомітету з питань автомобільного транспорту. Межигір’я – лише одна з резиденцій екс-президента. Іноземні відвідувачі кажуть, що цей маєток нагадує їм володіння якогось східного правителя або царя. Велич споруд і безмірна розкіш вказують на манію величі його господаря. Мабуть, це і є те саме покращення, про яке говорив Янукович. Насправді, він же не уточнював – кому і що необхідно покращувати. Можливо, позначилося таки на психіці Віктора Федоровича бідне дитинство та голодні роки у в’язниці.

Золота лихоманка Таке враження, що серед політиків вищий статус має той, у кого більше золотих речей. Мало того, що Янукович мав золотий батон, у нього навіть знайшли позолочені підсвічники в людський зріст. Є в резиденції і кілограмова золота монета із зображенням Януковича. У президента і в сауні було позолочене біде. До речі, сауна має площу в 100 кв.м. Там міг паритися не лише глава держави зі своїми 192 см росту, а й цілий гарем. Достатньо золота й у інших резиденціях Януковича – у Карпатах, Криму та в Донецьку.

Гай Юлій Пшонка Але, здається, вся велич і розкіш Межигір’я тьмяніє поряд з маєтком утікача генпрокурора Віктора Пшонки. Його будинок у селі Гореничі (КиєвоСвятошинський район) шокує кількістю позолоти, а також зухвалою розкішшю обстановки.

С

тародавні ікони та картини, оригінали Євангелії, мощі святих у кабінеті, яйця Фаберже по всьому будинку, колекція холодної зброї, численні нагороди, портрети Пшонки та Януковича, а також багато-багато іншого. Навіть картина, де Пшонка у вигляді Гая Юлія Цезаря. У Інтернеті ці фото коментують з гумором: «Судячи по фотографіях – Пшонка дуже набожний (велика кількість хрестів, ікон), начитаний (багато книг), культурний (колекція картин, яєць Фаберже, зброї, метеликів, монет), професіонал своєї справи, відданий Батьківщині (величезна кількість нагород)... Така людина просто не могла брати хабарі!» Усі люди розуміють, що такі будинки не лише у Януковича і Пшонки. Трохи багатші чи трохи бідніші маєтки мають й інші політики. Та про них поки мовчать. Такі собі міні-Межигір’я існують навіть в Комсомольську і Кременчуці. Викриття деяких багатіїв навряд змінить ситуацію в країні на краще. Та й нові лідери про боротьбу з олігархами досі нічого не говорять.


W

здоров’я

W W

корисно

Ківі подовжує життя «Під час вживання ківі в організмі людини відбувається викид ендорфіну - гормону щастя», - стверджує український дієтолог Владислав Карпенко в коментарі виданню «Здоров’я жінки».

«К

W

yandex.ru

іві покращує емоційний стан, приводить в норму тиск, добре впливає на роботу нирок і травної системи, – говорить дієтолог. – Усе це діє на тривалість життя. За моїми підрахунками, кілограм ківі здатний продовжувати життя на 1 місяць». Причина в тому, що в ківі міститься мінімум калорій і максимальна кількість корисних речовин: органічні кислоти, пектини, калій, магній, залізо, фосфор і великий набір вітамінів. За вмістом вітаміну С ківі виграє у апельсина і навіть у лимона.  Крім того, ківі можна застосовувати і зовнішньо, оскільки він чудово очищає шкіру, стимулюючи вироблення колагену. Колаген же - ефективний борець зі зморшками і майстер підтяжки шкіри. Вибирати ківі просто – стиглі плоди мають бути розміром більшим за яйце, трохи м’якими на дотик і солодкими на смак. У Африці ківі їдять, як яйце «у мішечку»: зрізають верхівку і виїдають м’якоть ложкою. Вживання більше трьох плодів на день може викликати алергію у дітей.

хвороба

Грип наступає. Чи буде у школах карантин? У Кременчуці росте рівень захворюваності на застудні захворювання та грип. Кількість хворих серед школярів уже перевищила нормативні показники епідпорогу.

Н

ачальник управління освіти Кременчука Геннадій Москалик зауважив, що нинішня ситуація не є критичною. «Якщо у конкретному класі буде багато хворих дітей, то, можливо, деякі класи закриють на карантин», - додав він. За даними СЕС України станом на 25 лютого, у деяких регіонах дійсно фіксують перевищення епідпорогу. Наприклад, у Миколаївській області – на 15%, а в Севастополі – на 40%. Найменший показник захворюваності у Харківській області. Порівняно з попереднім тижнем, захворюваність зросла на 7,2 % серед дорослих та на 16,5 % серед дітей. За інформацією «ТСН», цього року вже зафіксовано смертельні випадки, а торік в Україні від цього недугаупомерли 15 осіб. Перший летальний випадок зареєстрували в Донецькій області. Щороку медики фіксують в середньому півмільйона смертей від грипу у світі. Однак, не варто панікувати. ГРВІ – розповсюджена хвороба, нею хворіють масово і частіше без ускладнень. За прогнозом СЕС України, у сезоні 2013-2014 на ГРВІ чи грип хворітимуть близько 6 мільйонів українців.

W

варто знати

Смачно та спокійно Заспокійливий чай з трав – дуже доречний напій для наших напружених часів. Три основні рослини допоможуть підтримати нерви, не нашкодити здоров’ю і підняти настрій. Адже пити такий чай – смачно і приємно.

Меліса Часто її називають лимонною м’ятою через гострий запах, схожий на лимон. Однак поєднувати лимон та мелісу в одній чашці не варто. Заспокійливий ефект такого чаю буде знижено, бо лимон може надати бадьорості і подразнити шлунок. Норма – три листочки (можна разом зі стебельцем) на одну чашку. Навіть сам запах такого чаю вже заспокоює. Меліса – чемпіон серед заспокійливих засобів. Вона добре знімає напругу і злість, повертає ясність думки навіть в екстремальних ситуаціях. Тому якщо у вас іспит, весілля або інший серйозний привід для хвилювань, заваріть чашку чаю​​ з «лимонною травою». Сама собою меліса символізує симпатію та теплоту стосунків. Тож її листочки варто додати до пелюсток квітів, якими зараз посипають дорогу молодятам. Або просто зігрійте коханого «звабливим чаєм».

М’ята та звіробій Ч а й з м ’я т и з н і м а є нервозність, дратівливість, покращує сон. Його без шкоди можна випити цілу склянку протягом дня, при застуді - 2 склянки. Але не варто забувати, що м’ята – це жіноча трава, вона зменшує кількість чоловічих гормонів у крові і

Переможемо гусячі лапки

Змочуй в оливковій олії ватяні кульки і на 15 хвилин 3-5 разів на тиждень прикладай їх до повік. Це не займе багато часу, зате шкіра біля очей стане гладенькою і здоровою.

Кріп Насип насіння кропу в невеликі марлеві мішечки, на 2 хвилини занурь їх у підігріте молоко, потім трохи остуди і поклади на

настрій

Навіть під час важкої і корисної роботи поганий настрій – не кращий помічник. Подолати його допоможуть 5 простеньких вправ, які радять психологи з програми «Усе буде добре».

повіки. Через 15 хвилин зніми примочки і умийся теплою водою.

Алое Щовечора легкими постукуючими рухами нанось на шкіру навколо очей сік алое. Кількість зморшок швидко зменшиться. Цей засіб підходить навіть для чутливої шкіри. ​​ svit24.net

yandex.ru

Оливкова олія

Смак цих трав не такий п о п ул я р н и й , од н а к ї х н і властивості варті того, аби спробувати чай з ними. Лаван-

да – потужний засіб від мігрені та іншого головного болю, підсиленного серцебиття та безсоння. Несмачно пити пучечок трави можна просто класти порчу із ліжком. Є навіть подушки з лавандою. Ромашка – не лише знімає запалення. Це також знеболюючий та заспокійливий напій. Заварювати трави краще у глиняному або скляному посуді. Чайну ложку сухої трави на одну склянку або 3 листочки із стебельцем. Закрити, настояти 15 хвилин. Потім процідити і розвести водою за своїм смаком. Будьте здорові! Поради народної цілительки Любові Журби

Сміхотерапія

Позбутися зморшок у зовнішніх куточках очей не так уже й складно – тобі допоможуть прості народні рецепти. Як можна частіше приділяй час своїй шкірі, і зрадницькі складочки на обличчі незабаром зникнуть. Кінчиками пальців протягом 5-7 хвилин «вбивай» вершкове масло у шкіру навколо очей. Рухи повинні бути легкими, без натиску. Процедуру краще робити перед сном, залишаючи масло на ніч.

Ромашка та лаванда

W

краса

Вершкове масло

деякі жінки використовують її для зменшення росту волосся в небажаних місцях. Тож коханого заспокоювати варто із розумом. Так само діє і звіробій, який використовують від страху і злих снів. Звіробій має м’яку заспокійливу дію, зміцнює нерви, його використовують при безсонні. Однак ця травичка також жіноча! Тож чоловікові її вживати – лише за крайньої потреби.

1. У моменти роздратування врятує від «вибуху» звичайна посмішка. Це простий рух губів вивільняє гормони щастя - ендорфіни. Згадавши приємний або смішний момент із життя, можна легко позбутися смутку і підняти собі настрій. 2 . Здолала втома? Почитайте анекдоти, смішну книжку: 5 - хвилинний сеанс реготу замінює 40 - хвилинний відпочинок. 3. Замість або на допомогу знеболювальним препаратам - 10 - хвилинний сеанс сміху. Щирий сміх протягом цього часу позбавить від болю і неприємних відчуттів на цілу годину. 4. Розучилися сміятися? Не біда - регулярні тренування допоможуть повернути цю здатність. Просто встаньте, вдихніть і розсмійтеся. Нехай з першого разу спроба успіхом і не увінчається, зате надалі вам буде легше справлятися із завданням. 5. Ще один спосіб себе розсмішити – корчити самому собі гримаси. Для цього потрібно просто стати перед дзеркалом і включити фантазію.

yandex.ru

10

Четвер 27.02.2014 р. №7 (88) «Український уїкенд»


Четвер 27.02.2014 р. №7 (88) «Український уїкенд»

W

дайджест

W W

ліквідація

«Беркута» більше немає Виконувач обов’язків міністра внутрішніх справ Арсен Аваков підписав наказ про ліквідацію спецпідрозділу «Беркут». Причиною ліквідації підрозділу стала його повна дискредитація перед українським народом, – повідомила в середу 26 лютого прес-служба МВС.

В

ідповідно з порядко м л і к в і д а ц і ї , близько чотирьох тисяч співробітників спецпідрозділу негайно виводяться в розпорядження кадрових підрозділів. К е р і в н и к а м територіальних управлінь внутрішніх справ доручено провести атестацію співробітників «Беркута» з метою прийняття рішення щодо їхньої подальшої служби в органах внутрішніх справ. Цей процес повинен завершитися за 10-15 днів.  «За результатами атестації та службових розслідувань ми будемо приймати рішення, хто готовий і хто не готовий нести службу в лавах Міністерства внутрішніх справ на боці народу», - наголосив Аваков.   Як пише ua.korrespondent.ne, він також зазначив, що дав доручення про створення нового підрозділу. Цей підрозділ буде призначений для виконання завдань щодо забезпечення громадської безпеки. Функції підрозділу, організаційна структура і філософія його функціонування, яка повинна відповідати сучасним викликам, будуть представлені найближчим часом.   «Так ми хочемо вирішити два питання: надати органу державної влади, яким є МВС, нових якостей і нового сенсу, а також забезпечити цивільний контроль за тим, що відбувається у МВС, яке раніше було одним з найбільш непрозорих відомств у державі», - зазначив в. о. міністра.   Раніше виконувач обов’язків міністра МВС Арсен Аваков звільнив начальника київської міліції, керівника ДАІ й кількох керівників у регіонах. Замість Валерія Коряка, якого звинувачували в причетності до розгону Євромайдану в ніч на 30 листопада, столичну міліцію очолив полковник Юрій Мороз. Главою ДАІ, замість Володимира Астапковича, призначений Анатолій Сіренко.   Крім того, звільнені з посад начальники Департаментів громадського порядку і внутрішньої безпеки МВС та начальники міліції Дніпропетровської, Закарпатської та Черкаської областей.

W

народний контроль

«Самооборона» Кременчука не визнає «чужого» начальника Створена Майданом самооборона називає своїм керівником Андрія Касаткіна, а не людину, запропоновану мером Кременчука Олегом Бабаєвим. Влада Кременчука планувала створити загін народної самооборони та призначити її керівником Віталія Дедюріна. Кажуть, у виборі керувалися колишнім афганським досвідом Дедюріна. Проте, кременчужани пам’ятають Дедюріна як колишнього керівника комунального підприємства ритуальних послуг. У часи його керування на кладовищах були незаконні тарифи на резерв місця та інші послуги. На сьогодні у Кременчуці офіційно діє Сотня самооборони, зареєстрована як підрозділ Полтавського осередку Міжнародної громадської організації «Українське козацтво». Про це повідомив керівник сотні Андрій Касаткін, він є членом козацької організації з 2004 року: – Фактично самооборона майдану діє вже півтора місяці. А тепер вона оформлена юридично. Більше 200 кременчужан подали заяви на вступ до самооборони, маємо 6-7 автопатрулів. За словами Андрія Касаткіна, організація не ставить собі за мету перебрати функції міліції. Самооборона – це громадський підрозділ, що сприятиме охороні правопорядку, стежитиме за проявами корупції, тощо. Також самооборона Кременчука подала пропозицію до міської ради про заборону продажу спиртних напоїв після 22-ї години. Така заборона уже діє у Західній Україні і, як переконують ініціатори, її введення зменшило кількість злочинів.

ошукані

Н

ародні депутати ВР зареєстрували декілька цікавих законопроектів. Наприклад, вони пропонують заборонити діяльність Комуністичної партії України та Партії регіонів, скасувати необґрунтовані пільги і привілеї для членів Кабінету Міністрів України, народних депутатів України, суддів та державних службовців. Хочуть проголосити в Україні 20 лютого Днем захисника України та реабілітувати осіб, які були піддані політичним репресіям та засуджені судами України з лютого 2010 року по лютий 2014 року. А ще обранці народу хочуть призупинити мовлення деяких телеканалів, які необ’єктивно висвітлюють події. Які саме телеканали попадуть під заборону і який критерій об’єктивності – у проекті не вказано.

W

на душі веселіше

   - Чем вчера занимался? - Да «Фауста» Гете обсуждали… опять подрались…    - Что следует сказать сотруднице, если она пришла утром на работу с огромным фингалом под глазом? - Ничего. Все, что нужно, ей уже сказали.    - Спрашивается, что такое черта бедности? - Это когда есть черта, а за ней ни черта!    Союз, на завод пришло оборудование из Армении. Установка не собрана до конца, на дне коробки обнаружен пакет с болтами, бутылка армянского коньяка и записка: «извэни дарагой, не успел».

W

оголошення

Продам кинескопный телевизор Samsung цвета металлик в идеальном состоянии, без царапин. Антенна, пульт, инструкция - в комплекте. Диагональ – 53 см. Плоский экран. Усилитель слабого сигнала. Защита от перепадов напряжения. Телетекст. 100 каналов. Тел.: (066) 209-44-47.

Продам красивое розовое платье на девочку 3-4 лет, карнавальный костюм белочки. Комсомольск. Тел.: 067 345 0681.

Майдан без наметів

Бульдозерист Олександр Гаврик запевняє, що йому винні 12 000 гривень. Інші називають приблизно такі ж суми. Чому так багато? Пояснюють – що працювали без вихідних та свят, щоб заробити більше. Вони будували дамби на шламосховища Полтавського ГЗК. Цю роботу виконували одразу два підрядники – ПП Бадагов та ПП Автобуд. Обидва, стверджують люди, належать одному власнику - сину колишнього директора ВАТ «ПГЗК». З робітниками вони домовилися, що ті оформляться як підприємці. А фактичний роботодавець буде сплачувати за них податки й внески. Спочатку все було добре, однак у липни 2013 року зарплату давати припинили. Почекавши два місяці, робітники оголосили страйк. 23 серпня вони відмовилися працювати. Приїхав головний інженер підприємства. Люди кажуть, що він над

Нове свято – День захисника України

Надам роботу майстру з ремонту кухонних меблів. Тел.: 098 209 22 91.

Шини палають біля воріт автопідприємства. Робітники, яким не виплатили зарплату за липеньсерпень 2013 року вперше в історії Комсомольська вийшли на мирну акцію протесту.

Борги

проекти

Консультации, контрольные: механика, сопромат, детали машин, металловедение, ТММ. Комсомольск. Тел. :096 302 8358, 2-12-03.

Протест у місті Вісім водіїв з вівторка 25 лютого живуть під стінами підприємства, яке винне їм гроші. Їжу принесли з дому – сало, хліб та домашні овочеві консерви. Наметів вони не ставлять. У першу ніч просто не спали. Палили шини й грілися біля них. Нові покришки сюди підвозять водії з сусідніх автопідприємств – співчувають мітингувальникам. На наших очах десяток підвіз та висипав чийсь КАМАЗ. Шини горять гарно й димно, обличчя та руки у протестувальників уже чорні. Однак настрій – бадьорий. «А що – на Майдані от палили і добилися перемоги. Тепер ми палимо, щоб нас почули», - кажуть.

W

13

П р од а м д в у х ко м н а т н у ю к в а рт и ру по улице Горняков. Комсомольск: Тел.: 097 30 40 850, 099 33 75 552. Продам мойку и кран с нержавейки. Тел.: (05366) 4-26-05, (098) 721-36-65.

ними посміявся. Тоді 11 водіїв звільнилися. Зарплату за ці два місяці люди не отримали і досі. Кажуть, що іноді їм дають якусь суму, однак повного розрахунку за півроку так і не сталося. «Віддайте наші гроші, бо нас примусово загнали у борги. Ми вже поплатили усі податки. Кожний віддав близько 3000, закрили підприємства. Однак нашу зарплату нам не віддали», - каже бульдозерист Олексій Реуцький.

Підемо до міськвиконкому Мітингувальники кажуть, що згодом перенесуть свої палаючі шини під міськвиконком Комсомольська, якщо їм не сплатять гроші. Директор підприємства від розмови із пресою та робітниками відмовився. Паркан ззовні закрито на замок. У дворі – охоронець, через якого йдуть усі переговори. Згори – камера відеоспостереження, тож протестувальників точно бачать. На другий день протестів крига трохи рушила – частину грошей людям виплатили. Ночувати у середу вони пішли додому. Утім, шини обіцяють прибрати лише тоді, коли отримають усі гроші.

Продам однокімнатну квартиру в Глобиному, в районі цукрозаводу. Тел.: 0996078901, 0952200175. Продаю глюкометр Rightest GM 110, новий і 50 тестів. Тел.: 067 593 6708, 098 709 72 58. Продам глюкометр, куплен 20 декабря 2013 года. Цена договорная. Полоска-тесты 50 шт. новые прилагаются по акции бесплатно. Швейцария. Тел.: 0675936708 Продам ВАЗ-21099, 2007-08 р.в., чорний колір, дв. - 1,6. Не битий, не перефарбований, 15-й салон, сигналізація, ц. замок, склопідйомники, доводчики скла. Тел.: 097216-87-74. Продам Mitsubishi Lancer 2008 р.в., чорний, у гарному стані, КПП, автомат, дв. – 1,6. Автомобіль доглянутий, витрат коштів не потребує, 88 тис. пробіг. Тел.: 097-216-87-74.


14 W

спорт

W W

олімпіада

Україна виграла друге в історії «золото» зимових Олімпіад

Валя Семеренко, яка бігла третьою, стрільбу лежачи пройшла без помилок, але збилася під час стрілянини стоячи, використавши три додаткові патрони.  Через це величезний гандикап України розтанув, але капітан збірної Олена Підгрушна відстрілялася з одним промахом, а на вирішальній останній стрільбі не допустила жодного промаху і побігла до фінішу.

легка атлетика

Наші поїдуть на Чемпіонат світу

В yandex.ru

У п’ятницю, 21 лютого, українські біатлоністки порадували країну золотою медаллю в естафеті на Олімпіаді в Сочі.

Останнє наше перше і останнє золото на зимовій Олімпіаді було виграно в далекому 1994 році, на дебютних для нас іграх у Ліллехаммері. Тоді гімн України звучав на честь фігуристки Оксани Баюл. У загальному заліку Україна посіла 20 місце, перемогла ж Росія, яка здобула лише золотих медалей – 13 штук.

изначено склад збірної України, яка виступатиме у Сопоті (Польща) на Чемпіонаті світу з легкої атлетики в закритих приміщеннях. Серед 20-ти українських атлетів у складі збірної — дві наші землячки з Кременчука — Анна Мельниченко та Ольга Ляхова. Як пише sport.pl.ua, Аня змагатиметься у легкоатлетичному п’ятиборстві (вона наразі представляє Полтавську і Запорізьку області), Оля буде бігти 800 метрів (вона також представляє дві області — Полтавську і Донецьку). Крім того, начальником національної збірної буде наш земляк, вихованець Лохвицької ДЮСШ В’ячеслав Тертишник — він був учасником Олімпійських ігор 1996 року в Атланті, йому й досі належать рекорди Полтавської області зі стрибків у висоту як літні (на стадіоні), так і зимові (у закритому приміщенні). Чемпіонат світу з легкої атлетики проходитиме в Сопоті 7-9 березня. Анна Мельниченко стартуватиме у п’ятиборстві 7 березня: перший старт — біг на 60 метрів з бар’єрами (о 12:10 — за місцевим часом), останній, п’ятий вид — біг на 800 метрів (о 20:10). Ольга Ляхова також 7 березня стартуватиме у кваліфікації з бігу на 800 метрів (початок забігів — о 13:00). Якщо наша землячка проб’ється до фіналу, то вийде на старт фінального забігу — 9 березня, о 16:35.

Чемпіонський виступ

Д

Відповіді на сканворд №6 (87)

Нагадаємо, що раніше на Олімпіаді в Сочі наші спортсмени завоювали тільки бронзову медаль – відзначилася біатлоністка Віта Семеренко.  І ось новий приголомшливий успіх наших спортсменок. Додамо, що ця медаль стала першою золотою в історії біатлону, – пише ua.korrespondent.net.  Першою з наших дівчат стартувала Віта Семеренко. Добре пройшовши всю дистанцію, вона допустила лише один промах при стрільбі стоячи і закінчила свій етап на третьому місці.  А ось наймолодша наша учасниця Юлія Джима видала просто феєричний відрізок. Чисто пройшовши дві стрільби, вона зуміла істотно відірватися від росіянки Ольги Зайцевої і передала естафетну паличку.

Четвер 27.02.2014 р. №7 (88) «Український уїкенд»

W

о речі, з 19 по 21 лютого в Сумах відбувся зимовий Чемпіонат України з легкої атлетики та легкоатлетичного багатоборства в закритому приміщенні За інформацією kremensport.com, Ольга Ляхова в бігу на 800 метрів показала кращий результат у кваліфікації - 2:04,94. Цей результат став одним з кращих за останній час в активі спортсменки. Другою фінішувала Анастасія Ткачук (Запорізька область), відставши на цілих 3 секунди від кременчужанки - 2:08,07. У фінальному забігу першою фінішувала Ольга Ляхова. «Срібло» дісталося Анастасії Ткачук - 2:24,16, а бронзову медаль завоювала Олеся Келемен (Закарпатська область) - 2:24,82. Ганна Мельниченко взяла участь лише у бігу на 60 метрів з бар’єрами. У кваліфікації кременчужанка стала другою з результатом 8,38 с, поступившись харків’янці Плотіцина 8,20 с. У фіналі Ганна показала результат 8,30 і завоювала срібну медаль.

W

збірна

На США

Г

оловний тренер національної команди України Михайло Фоменко оголосив список із 26 гравців, викликаних на товариський матч Україна-США, – пише ua.korrespondent.net. Склад збірної України: В о р о т а р і :   А н д р і й П ’я т о в   ( « Ш а хтар» Донецьк), Рустам   Худ ж а м о в ( « І л л і ч і в е ц ь »   М а р і у п ол ь ) , Де н и с   Б о й ко («Дніпро» Дніпропетровськ). З а х и с н и к и :   В’я ч есл ав   Ше в чу к ,  Ол е ксандр Кучер, Ярослав Ракицький (усі – «Шахтар»), Євген  Хачеріді, Євген Макаренко (обидва – «Динамо» Київ), Артем Федецький («Дніпро»), Андрій Пилявський («Маккабі Хайфа», Ізраїль). Півзахисники: Олег Гусєв, Андрій Ярмоленко, Роман Безус, Денис Гармаш, Сергій Сидорчук (усі – «Динамо»), Євген Коноплянка, Руслан Ротань (обидва – «Дніпро»), Микола Морозюк («Металург» Донецьк), Тарас Степаненко («Шахтар»), Едмар Галовський («Металіст» Харків), Денис Дедечко («Ворскла» Полтава), Анатолій Тимощук («Зеніт» СанктПетербург,Росія), Дмитро Хомченовський («Зоря» Луганськ). Нападаючі: Євген Селезньов, Роман Зозуля (обидва – «Дніпро»), Марко Девіч («Металіст»). Н а г а д а є м о ,   щ о п о є д и н о к Ук р а ї н а США відбудеться 5 березня на Кіпрі.


Четвер 27.02.2014 р. №7 (88) «Український уїкенд»

психологія

Нинішні події в Україні не залишають байдужим нікого. Крім важливого суспільного значення, вони мають здійснювати й інший вплив, психоемоційний. У критичній ситуації важливо тверезо мислити і адекватно діяти. А це дається важко. За останні дні у Кременчуці ми спостерігали купівельну паніку в супермаркетах, навалу клієнтів на банкомати та розправу з пам’ятником Леніну.

Революція емоцій Візьміть себе в руки Світлана Алєксєєва, психолог:

Науковці детально не можуть вивчити цей феномен. По-перше, тому, що спрогнозувати паніку важко, а холоднокровно спостерігати за нею теж не завжди вдається навіть ученим, бо на те вона й паніка, що охоплює усіх. Джерелом паніки у наш час може бути Інтернет або, за давньою традицією, сарафанне радіо, що не поступається за ефективністю сучасним технологіям. Чому ми віримо чуткам і легко піддаємося паніці? Якщо ви помічали, більш вразливе старше покоління. Причин може бути кілька: або нерви вже не ті, або радянське минуле нагадує

yandex.ru

Чому ми піддаємося паніці?

про себе. Справа в тому, що колишні громадяни СРСР патологічно привчені жити в інформаційній ізоляції, вони не раз переконувалися: у разі біди нам ніхто не скаже нічого, нас залишать напризволяще. Найкращий приклад цього – Чорнобиль, коли реальну картину загрози люди дізналися лише через кілька днів. Крім того, старше покоління так добре пам’ятає черги в магазинах, картки, купони і пусті

Паніка – це вірус Люди, які зчиняють паніку, є джерелом страху. Через них відбувається взаємна індукція емоцій та системне нагнітання ситуації. Далі, якщо емоційний накал не спадає, ситуація стає неконтрольованою, і люди можуть навіть робити вчинки собі на шкоду. Нерідко піком паніки стає момент ступору, коли пристрасті досягають максимуму – і в людей просто опускаються руки, вони не здатні нічого вдіяти.

W

15

полиці, що не в силах утриматися від бажання зробити «заначку» на чорний день.

Перемогти страх Ще одна риса емоційного портрету українців сьогодні – це вираз тривоги і страху на обличчі. По-перше, в часи революційних змін громадяни частіше запитують себе: «А що буде завтра? Чи працюватиме мій завод? Чи закриються банки? Зупиняться поїзди?» тощо… Подібні думки виснажують нервову систему, запускають механізм поганого самопочуття, пригніченості, хворобливого стану, а згодом депресії чи неврозу. Справжнім ударом стали для багатьох із нас звістки про смерть людей, вони справді торкнулися кожного, бо на

ОВЕН (21.03-20.04). Веселая неделя. Масса работы, требующей быстрой реакции, инициативы и смелых решений. Дома тоже скучать не придется. В конце недели - внезапно прихворнувшие родители. ТЕЛЕЦ (21.04-21.05). Неплохо бы позаботиться о финансах. Попробуйте потребовать у начальства прибавку к зарплате. В середине недели придется взяться за дополнительную работу. Не забывайте о здоровье: в выходные - на природу. БЛИЗНЕЦЫ (22.05-21.06). Советуем набраться терпения. Вы сейчас слишком эмоциональны. Огорчения на работе могут привести к ссорам в семье. К выходным все уладится. Близкие не припомнят вам вашего гадкого поведения. РАК (22.06-23.07). Необычайно удачная неделя. Принесет плоды предприятие, на которое вы уже плюнули. Может выгореть дело любой сложности. Благоприятное время для перехода на другое место работы. ЛЕВ (24.07-23.08). Вы будете за версту чуять прибыль и не упустите своего. Повышенные гонорары за вашу работу вам обеспечены. Вы будете особенно удачливы в любовной охоте. ДЕВА (24.08-23.09). У вас появится шанс улучшить финансовое положение. Улучшится самочувствие. Только вот вы сами не будете собой особенно довольны. Звезды обещают прояснить, к чему приведут перемены, происходящие с вами.

– Стан паніки – це стан натовпу. Психологію мас вивчають давно й особливо звертають увагу на вплив натовпу на окрему людину. Захоплена енергією мас, людина «живиться» тією ідеєю, яку пропонує натовп. У випадку паніки ця енергія – страх. Нещодавно, наприкінці 2012 року, ми були свідками інформаційної паніки про кінець світу. Пригадайте, як деякі кременчужани закуповували у супермаркетах дрова, не кажучи вже про сіль та сірники. Зазвичай паніці піддаються люди зі слабким емоційним складом, ті, у кого на руках малі діти чи старі батьки. Таким людям важко зберігати спокій, на них покладена відповідальність за життя інших. Вразливим до паніки є старше покоління. Життя у постійній напрузі та матеріальних негараздах призвели до того, що в нашій країні зростає кількість літніх людей, які знаходяться у стані глибокого психічного розладу. Сьогодні нам треба подумати про власне здоров’я, не лякати себе негативними прогнозами, не піддаватися масовому психозу. Бережіть себе та будьте мудрими! Якщо відчуваєте, що негативні думки «накривають» з головою, - дійте! Фізичні вправи, прогулянки на свіжому повітрі, хобі, домашня робота, спілкування з близькими по духу людьми – це все є простим і дієвим рецептом для того, щоб поповнити власний запаси енергії та переформатувати свої страхи і тривоги у позитив. місці загиблих могли бути наші знайомі, родичі чи й ми самі. У тяжких ситуаціях психологи радять не замикатися в собі, спілкуватися з близькими по духу людьми. Можна переформатувати негативні емоції у позитивні думки або дії, тому корисними будуть фізичні навантаження або допомога іншим. І головне – пам’ятайте: природа заклала в нас потужний механізм адаптації, тому не

W

Гороскоп на 3-9 марта

ВЕСЫ

(24.09-23.10). Находитесь в полной гармонии с собой, можете спокойно размышлять и принимать решения. Работу, которую вы начнете в начале недели при помощи друзей завершите к концу недели. Родные потребуют вашей поддержки. СКОРПИОН (24.10-22.11). В начале недели вы - уступчивые, сентиментальные родители. В середине недели - бессловесные подчиненные. СТРЕЛЕЦ (23.11-21.12). Не пытайтесь назначать деловые встречи на вторник - они не состоятся. Не нужно вмешиваться в дела друзей - они обидятся. В выходные поговорите с любимыми - отказа не будет ни в чем. КОЗЕРОГ (22.12-20.01). Отдыха не предвидится, но и перенапрягаться не придется. Немного домашних забот: субботний шоппинг придется вам по душе. Легкий флирт... Все легко, незатейливо - это именно то, что вам сейчас нужно. ВОДОЛЕЙ (21.01-19.02). Неделя ссор, недоразумений и обид. Близкие воспримут вашу страсть к работе, как нежелание общаться. Выходные - не лучшие дни для общения с родителями. Займитесь детьми. РЫБЫ (20.02-20.03). Очень удачная неделя с точки получения и вложения финансов, но очень неудачная для работы - все из рук валится. Для семейных отношений важны внимание и уравновешенность.

yandex.ru

W

життя

W

лякайтеся, що переживання вас виснажать. Але, якщо тривожні думки стають нав’язливими, тривають декілька днів, не дають можливості зосередитися на роботі або заснути вдома, ви відчуваєте не лише психологічну напругу, а й фізичний біль, запаморочення, високий тиск тоді зверніться до лікаря по заспокійливе або проконсультуйтеся у психолога.

театр

Двері зачиняються

П

ерший театральний сезон у Комсомольську закривається у суботу, 1 березня. Глядачі побачать виставу «За закритими дверима» у виконанні акторів театру «Аскал» з Кременчука. Це буде перша постановка спектаклю знаного містифікатора ЖанаПоля Сартра на сцені нашого Палацу культури та творчості. Що буде на сцені, «WeekEnd» розповів режисер театру Максим Воробйов. «Ми покажемо, що ж таке справжнє пекло», - пожартував режисер. П’єса Жана-Поля Сартра «За закритими дверима» - це розповідь саме про нього. Журналіст Жозеф Гарсен, якого супроводжує, злякано входить у двері – він очікує побачити знаряддя тортур і всякі жахи. Замість цього - три однакові диванчики у готельному номері. Щоправда, світло в цьому пеклі не вимикається ні вдень, ні вночі, є дзвінок, але він не дзвонить, і портьє викликати не можна. А ще з атрибутів інтер’єру рупор і ніж. Слідом за Гарсеном портьє вводить інших «постояльців», приречених перебувати разом вічність: спочатку брутальну інтелектуалку Інес, потім кокетку Естель. Усі вони – грішники, які за життя мучили інших людей. Але, як висловлюється Естель, «набагато простіше думати, що ми сюди потрапили помилково». Урештірешт, вони розповідають один одному про свої гріхи. Бо це ж пекло, то чого ж соромитися. «Спектакль цей завжди проходить «на біс», бо це одна з кращих вистав театру, - підсумував режисер. - Тож приходьте і переконайтеся». Дітям до 16 років вхід заборонений.


16 W

глянеЦь

W W

фестиваль

Четвер 27.02.2014 р. №7 (88) «Український уїкенд»

література

Гаррі Поттера – на пенсію Улітку вийде новий детективний роман Джоан Ролінг – авторки славнозвісного Гаррі Поттера. Із новою книжкою «Шовкопряд» письменниця виступить під псевдонімом Роберт Гейбрейт.

Г

Хвиля талантів Комсомольська 26 лютого у великому залі Палацу культури та творчості пройшов міський фестиваль-конкурс дитячого та юнацького мистецтва «Дніпрова хвиля». Цього року у ньому взяли участь близько 500 дітей.

Цей фестиваль покликаний виявити таланти творчих колективів міських шкіл, гірничого та будівельного ліцеїв, Центру дитячої та юнацької творчості, а також самостійних колективів. Цілий рік вони готувалися до виступу на головній сцені міста у великому залі ПК. Вокальні та хореографічні колективи, які працюють на базі Палацу культури, виступають перед публікою

W

Комсомольська дуже часто. Наразі, всі програми святкових концертів складаються з їхніх номерів. А от шкільні та самостійні колективи мають право виступити на сцені великого залу ПК лише кілька разів. Тому на цей фестиваль діти та їх керівники покладають великі надії. Протягом року готуються номери, костюми, образи. У цьому році, як і в минулому, було більше вокальних номерів, ніж хореографічних. У кожному жанрі журі визначить переможців, які отримають дипломи від міського голови та цінні подарунки. Вручені вони будуть на заключному гала-концерті, який відбудеться у березні. Дипломанти І та ІІ ступенів матимуть можливість брати участь у міжнародному фестивалі «Мистецьке сузір’я». Ліза Майська

зірка

Омонівський вальсок 23 лютого російський кумир Андрій Макаревич написав пісню про силовиків. У своїй пісні він описує діяльність правоохоронців і силових спецпідрозділів, – повідомляє «ТСН».

оловний герой детективного роману – теж письменник. Він створює рукописи з уїдливими описами усіх, а потім пропадає безвісти. Дружина романіста наймає приватного детектива на ім’я Корморан Страйк і виявляє, що її чоловік був по-звірячому вбитий за загадкових обставин, – повідомляє Lenta.ru. Цікаво, що Джоан Ролінг вже випускала книжку під псевдонімом, але приховувала, що за псевдонімом ховається саме вона. За словами Роулінг, коли почала працювати над книгою в новому для себе жанрі, вона вирішила повернутися до витоків своєї кар’єри і випустити роман без особливого шуму. Таким чином, вона могла отримати чесні відгуки на книгу, на які б не впливали її попередні досягнення. Роулінг назвала це «фантастичним досвідом» і поскаржилася на те, що їй не вдалося довго зберігати своє інкогніто. Пізніше в Інтернеті просочилася інформація, що автором книги дійсно є Джоан Роулінг. Після цього обсяги продажу детектива різко зросли: як пише «The Independent», за тиждень було продано більше 17 тисяч видань роману у твердій обкладинці, в той час, коли тиждень до цього книгу купили лише 43 рази.

W

розум

Супервундеркінд Трирічна Алексіс Мартін стала однією з найрозумніших дівчаток США: вона запам’ятала карту світу й самостійно вивчила іспанську мову.

Б

атьки Алексіс уперше звернули увагу на неабиякі здібності своєї дочки, коли їй виповнилося лише 18 місяців. У такому ніжному віці вона вже могла розповідати прості казки, а пізніше, використовуючи комп’ютер батьків, вивчила іспанську. Також маленька Алексіс знає всі столиці світу і чудово знається на географії, – пише deti.mail.ru. Коли Алексіс пройшла тест на IQ, учені були вкрай здивовані. Дівчинка у свої 3 роки набрала 160 балів – це стільки ж, скільки було у Альберта Ейнштейна і Стівена Хокінга.

Miss WeekEnd

П

Головна умова конкурсу – гарненькі дівчата та жінки. Фото надсилайте на скриньку газети

ід акомпанемент акустичної гітари Макаревич засуджує воїнів, які «озброєні до жаху». Також рокер закликає до совісті бійців спеціальних формувань поліції та говорить, що маска їм потрібна, щоб приховати обличчя від сорому. «И поднимая на Господа глаз, ты будешь шептать, выполнял, мол, приказ. Вопрос, мол, к комбату, однако этот ответ не прокатит», - такими словами закінчується композиція. У грудні минулого року фронтмен групи «Машина времени» був у Києві, але на Євромайдан прийшов, заявивши, що не хоче, щоб з нього робили політичного діяча.

W

weekеnd-krem@mail.ru, з відповідним позначенням на листі: конкурс «Miss WeekEnd».

Усі гарні дівчата на сайті weekend-ua.com

солодун

Обов’язково вкажіть ПІБ, вік, місце проживання, моб. телефон.

Дитина знає одну їжу - цукерки

Т

рирічний хлопчик з Британії змушений харчуватися лише цукерками, бо страждає на алергію на будь-яку іншу їжу. Фінлі Ренсон не може вживати звичайну їжу, тому що від неї у малого починається внутрішня кровотеча. Лікарі були здивовані, коли зіткнулися з такою проблемою. З’ясувалося, що малий страждає на рідкісну форму ентероколіту, – пише vesti.ru. Наразі денний раціон хлопчика – це 10 карамельних цукерок на день. Мати хлопчика переплавляє їх в один великий льодяник. Звісно, для нормального розвитку дитині потрібне й інше, тому через кожні дві з половиною години Фінлі годують внутрішньо, через трубку. За своє недовге життя хлопчик вже переніс кілька операцій. Льодяники – єдиний продукт, який не провокує алергію. До речі, старша сестра Фінлі теж страждає на таку хворобу, але в легшій формі – дівчинка не може їсти лише деякі види продуктів. Незважаючи на хворобу, малюк веселий та життєрадісний, - говорить мати.

Конкурс краси «Miss WeekEnd» має мінімум правил та стандартів, і є беззаперечною окрасою нашої газети.

Юлія Дяченко м. Глобине

W

Серія КВ №20133-9933ПР від 25.07.2013 р. Засновник: Товариство з обмеженою відповідальністю «Інформаційне агентство «Уікенд» Друк: ПП «СТПРЕС», 50025. м. Кривий Ріг, вул. Окружна, 12.

Усі фото попереднього конкурсу «Коса-дівоча краса» не втрачають своєї сили та стають лауреатами «Miss WeekEnd».

Газета «Український уїкенд»

Обсяг: 4 друковані аркуші. Наклад 35000 екз. Порядковий номер випуску: №7 (88). Підписано до друку: 26.02.2014 р. Видавець – ТОВ «Інформаційне агентство «Уікенд», 01103, м. Київ, вул. Підвисоцького, буд. 10/10, оф. 60. Адреса редакції: 01103, м. Київ, вул. Підвисоцького, буд. 10/10, оф. 60. E-mail: weekеnd-krem@mail.ru Сайт: www.weekend-ua.com, а/с 13 (Кременчук, вул. Красіна 61/52).

002  
Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you