Page 1

nr 14/07.04.2016

Już JUTRO! UNIA LESZNO -STAL GORZÓW


Reklama w Śremie?

TYLKO

Największe

nakłady

darmowykurier@gmail.com tel. 608 321 436 kurierdarmowy@gmail.com 533 077 800

www.kurier-sremski.pl

733 055 100


2

FAKTORING Finansujemy START-UPY GOTÓWKA w 24h, Nawet do 200 tys. zł od ręki! nr 11/17.03.2016

883 164 223

_____________

____________


04

733 055 100 e-mail: darmowykurier@gmail.com / kurierdarmowy@gmail.com


WIOSNA Z EL-BUDEM

WEŁNA Climowool współczynnik 0,35 ZŁOTY DĄB DRZWI WEWNĄTRZKLATKOWE

WEŁNA Climowool

850 zł

DRZWI ZEWNĘTRZNE WISŁA GRUBOŚĆ 70mm W 4 90 LEWE NUSSBAUM

WEŁNA Superrock

WEŁNA Isover EL-BUD

WEŁNA Megarock

WEŁNA Rockmin BRAMA SEGMENTOWA ZŁOTY DĄB 2290/2200

2500zł


04

_____________________________________________________

gazetydarmowe.pl

608 321 436

_________________

REKLAMA

Trzy pytania do radnego... Piotr MULKOWSKI

Jak odbierasz jako radny, decyzje o przerwaniu sesji nadzwyczajnej, o której zwołanie prosiliście (jako radni opozycyjni)?

Moja ocena tej sytuacji jest ambiwalentna. Z jednej strony to obraz swoistej „putinizacji” sposobu uprawiania polityki na szczeblu samorządowym. To zły precedens, kiedy władza myśli, że wszystko jej wolno. Rada miejska staje się przedmiotem, a nie podmiotem. Nie stanowi już organu kontrolującego poczynania burmistrza, ale grupę kwitujących jego działalność klakierów. Nastąpiło zachwianie równowagi władzy w samorządzie. Z drugiej strony uważam, iż rządzący popełnili błąd. Zwołali sesję nadzwyczajną zbyt wcześnie (myślę, że powodem była nieobecność burmistrza w kolejnych dniach, a już nikt nikomu nie ufa) i dali opozycji czas na nagłośnienie całej sytuacji i to bez względu na to czy sesja została przerwana czy nie. Czy radni popierający burmistrza kierują się dobrem mieszkańców, czy to ślepe poparcie błędnych decyzji, które niosą ze sobą nieodwracalne skutki? Chciałbym być optymistą i wierzyć, że podnoszenie ręki przy głosowaniu wynika tylko z niewiedzy – to właściwie najbardziej przychylne wytłumaczenie całej sytuacji. Jest mi przykro, iż w wielu sytuacjach decyzje nieodwracalne w skutkach podejmują doświadczeni radni, którzy powinni do pewnych rzeczy podchodzić z dystansem (mam mniejsze pretensje do młodych, którzy nie maja doświadczenia). Gmina wyzbywa się swojego majątku w zastraszającym tempie, podejmując decyzje, które są nieodwracalne. Rada miejska zachowuje się jak syn marnotrawny, który przepuszcza majątek zgromadzony w rodzinie przez pokolenia. Proszę, o krótką informację na temat: Co jeszcze mogą sprzedać radni PO, KAL i PSL jako majątek gminy? Co jest do sprzedaży? Bo zdaniem jednego z komentarzy na fb www.portalsremski.pl mieszkańcy twierdzą, iż ta rada może sprzedać Śrem z jej mieszkańcami! Boisko przy Zamenhofa to czerwone światło. Właściwie nie ma już teraz terenu, który byłby „bezpieczny”. Park im. Puchalskiego jest cały czas otwartą sprawą, a burmistrz myśli już o terenach przy Parku im. Powstańców Wielkopolskich (za sprzedanym hotelem w Parku). Wpierw dany teren jest sukcesywnie zaniedbywany, a następnie sprzedawany jako nieużytek.

_______________________


Aktualności

05

_____________________________________________________

Przerwana sesja nadzwyczajna Tuż po rozpoczęciu (04.04) XX nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Śremie, wniosek formalny „daleko idący” złożył wiceprzewodniczący rady Andrzej Mieloszyński. Mieloszyński wniósł o przerwanie obrad do dnia 25 kwietnia, kiedy to znane będą wszystkie dane, o które wnioskowali radni opozycji zwołując sesję nadzwyczajną. Wniosek mocno zaskoczył opozycjonistów, którzy poprosili o przerwę. Oczywiście nie miało to większego znaczenia, bo po powrocie do sali obrad zostali oni stosunkiem głosów 13:8 przegłosowani. Na widowni zasiadła spora część pracowników Śremskiego Sportu z prezesem Cicharskim na czele oraz m.in. prezes PSS Społem Śrem – Danuta Szafrańska, Marcin Chwałczyński i Mirosław Piasecki – społeczny asystent posła Bartosza Józwiaka.

Śremscy radni zakpili z obywateli

_________________________

______________________________________________________

4 kwietnia byliśmy świadkami smutnego spektaklu. Jako sygnatariusze listu do burmistrza i radnych w sprawie sprzedaży boiska przy ul. Zamenhofa pojawiliśmy się na nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej, która miała być poświęcona temu tematowi. Po otwarciu sesji, radny Andrzej Mieloszyński zaproponował przerwę w sesji do 25 kwietnia br. Propozycja była do tego stopnia absurdalna, że należało spodziewać się jej odrzucenia. Niestety, 13 radnych związanych z „opcją” burmistrza przegłosowało ją. Czyli: najpierw należy sprzedać stadion, w przetargu, wyznaczonym na 8 kwietnia br. a potem – 25 kwietnia - można na ten temat rozmawiać. Nikt nie miał zamiaru wysłuchać argumentów radnych, na wniosek których zwołano nadzwyczajną sesję. Nikt nie chciał wysłuchać przybyłych gości, w tym pani prezes śremskich PSS. Po co. Przecież wiemy lepiej? Radni zakpili ze swoich wyborców.

Jako sygnatariusze możemy przeboleć, że ani burmistrz ani radni nie znaleźli czasu by odpowiedzieć na nasz list, wysłany przeszło miesiąc temu. Ale jako wyborcom nie mieści się nam w głowie, że do tak poważnej sprawy jak zbycie gminnych gruntów, w środku miasta radni mogą podejść tak obojętnie. To jakie sprawy są ważne? Jakie sprawy mogą wywołać dyskusję i spory pomiędzy radnymi? Nasuwa się pytanie: czy radni są świadomi tego, że nie są uczestnikami sporu pomiędzy burmistrzem i radnymi opozycji. Czy są świadomi, że to nie jest „sprawa polityczna”, jak ją przedstawiają niektórzy, tylko decyzja brzemienna w skutkach dla Śremu, za którą radni muszą wziąć pełną odpowiedzialność. Załączamy nasz apel, z którym mieliśmy zamiar wystąpić na nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej, 4 kwietnia br., przed głosowaniem nad przyjęciem stanowiska Rady w sprawie stadionu. Apel, którego nie mieliśmy możliwości przedstawić radnym. W imieniu sygnatariuszy: Andrzej Worsztynowicz Boleslaw Wośkowiak

Już w przyszłym wydaniu:

Z Magistratu do więzienia ...Wszystko to skończyło się pewnego marcowego dnia. Wygodny fotel w ratuszu musiał zamienić na twardą więzienną pryczę.

APEL do Rady Miejskiej na nadzwyczajną sesję Rady Miejskiej 4 kwietnia 2016 roku My, sygnatariusze listu do Burmistrza Śremu i radnych Rady Miejskiej zwracamy się jeszcze raz do Was, radnych z apelem o odstąpienie od sprzedaży boiska przy ul. Zamenhofa. Przeciwko sprzedaży użyliśmy już wszystkich argumentów. Pozostaje nam zaapelować tylko do Waszych sumień i rozsądku. Powinniście, jako radni, być świadomi, iż ustawodawca uznając w ustawie o samorządzie gminnym, że: „Zaspokajanie zbiorowych potrzeb wspólnoty należy do zadań własnych gminy” miał Was na uwadze. To Wy podejmujecie decyzję jak ma wyglądać Śrem, Wy decydujecie o wystawieniu na sprzedaż tego terenu i to Wy uznajecie, że miastu potrzebny jest następny supermarket. Wy, nie burmistrz. Burmistrz jako ciało wykonawcze szuka najprostszych rozwiązań. Znalazł „łatwy pieniądz” w postaci środków ze zbycia majątku gminy. Ale pieniądze nie mogą być tu argumentem. Ich zawsze brakuje. Zawsze jest za mało. Jako radni, uchwalający budżet gminy doskonale to wiecie. Decyzja o zbyciu majątku gminy jest decyzją radnych i to Wy bierzecie za nią odpowiedzialność. Ilekroć, w przyszłości, będziecie przechodzić ulicą Zamenhofa, najpierw obok Lidla, następnie obok Kauflandu, lub innego supermarketu musicie przyznać: tak to moja zasługa, to ja „postawiłem” ten sklep. I jeszcze jedna kwestia. Idąc na sesję, prawobrzeżną częścią miasta, pomiędzy mostem a ratuszem mija się kilkanaście sklepów do wynajęcia. Niewątpliwie jest to pokłosie rozwoju handlu wielkopowierzchniowego w naszym mieście. Można być pewnym, że po uruchomieniu marketu w miejscu boiska przy Zamenhofa przybędą następne „wolne” sklepy. Martwe miasto, opustoszałe ulice. To jest jak lawina. Naprawdę tego chcecie? Czy w tej części miasta ma zostać kilka szkół i ratusz z urzędnikami i z zadowolonymi z siebie, radnymi? Podpisali:

Andrzej Baraniak Leszek Kozłowski Piotr Łuczak Bolesław Wośkowiak Andrzej Worsztynowicz


Kolejne wydanie Kuriera 14.04.2016


www.gazetydarmowe.pl www.kurier-sremski.pl

___

___

Prawdziwie Zmartwychwstał!!! 07 Reklama

tel. 608 321 436 _____________________________________________________

Niebezpiecznie na ulicach W miniony czwartek w godzinach popołudniowych na wielu ulicach miasta Śrem została rozlana ciecz ropopodobna. Policja z jednostkami Straży Pożarnej kierowała ruchem oraz dezynfekowała najbardziej zanieczyszczone fragmenty ulic miasta. Ruch był bardzo ograniczony ze względu na zły stan dróg. Nawierzchnie były bardzo śliskie. Zdaniem dowódcy

_____________

Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej brygadiera mgr inż. Mirosława Grząbki, dowodzącego akcją przyczyną tego zdarzenia był wyciek dużej ilości cieczy na wielu ulicach naszego miasta. Policja prowadzi działania mające ustalić sprawcę.


04-16.04.2016 mięso gulaszowe....... 12,50 żeberka II..................... 4,90 schab zk .....................11,90 kiełbasa dworska .......22,60 szynka parzona .........18,60 kiełbasa zwyczajna.... 10,80


09

Druga strona Śremu Radni Rady Miejskiej: Marek Basaj, Tomasz Jakuszek, Piotr Karliński, Tomasz Klaczyński, Antoni Michalak, Piotr Mulkowski, Cezary Strzelec, Edward Szczepański W poniedziałek 4. kwietnia doprowadziliśmy po raz kolejny do zwołania nadzwyczajnego posiedzenia Rady Miejskiej w Śremie. Tematem sesji miało być z jednej strony określenie sposobu realizacji remontu śremskiego basenu, z drugiej natomiast niedopuszczenie do sprzedaży stadionu przy ul.Zamenhofa. Niestety na wniosek radnego Andrzeja Mieloszyńskiego rada przegłosowała (stosunkiem głosów 13:8) przerwanie obrad sesji i przeniesienie jej na dzień 25. Kwietnia (jako powód podał brak wiedzy o zakresie remontu basenu i sposobie zagospodarowania stadionu). Biorąc pod uwagę fakt, iż 8. kwietnia Spółka Śremski Sport podejmie kolejną próbę sprzedaży stadionu, sesja w ogromnej swej części może stać się bezprzedmiotowa. Sytuacja na basenie znana jest Burmistrzowi i Prezesowi Śremski Sport od ponad roku, a zamknięto basen 9 miesięcy temu. Co robili z tym czasem Pan Burmistrz Adam Lewandowski i Pan Prezes Daniel Cicharski, że nie posiadają szczegółowych wyliczeń kosztów budowy basenu i nie potrafią przedstawić tych danych na nadzwyczajnej sesji. Naszym zdaniem nie możemy dopuścić do tej transakcji gdyż chaotyczne wydawanie środków publicznych bez właściwej kontroli społecznej doprowadzi do niegospodarności. Ani Pan Prezes Daniel Cicharski, ani Pan Burmistrz Adama Lewandowski, ani 21 radnych nie są właścicielami tego terenu. Stadion przy ul.Zamenhofa należy do mieszkańców naszej gminy. Uważamy, iż

powinien służyć społeczności śremskiej co najmniej przez następne sto lat. Uważamy również, że jeżeli Spółka Śremski Sport nie ma pomysłu co zrobić ze stadionem powinna go oddać miastu. Z naszej strony, jak również ze strony innych podmiotów (Wielkopolski Związek Piłki Nożnej, Komitet Obywatelski w Śremie) i osób padały propozycje sfinansowania zadania bez konieczności sprzedaży. Zostały one zignorowane. Dlatego też zwracamy się do Państwa o to abyście zadali swoim radnym pytania: 1. Na co zostały przeznaczone środki ze sprzedaży hotelu w Parku Powstańców Wielkopolskich oraz dodatkowe udziały objęte przez gminę w Spółce Śremski Sport?

2. Jaki jest pomysł na remont basenu w przypadku nie dojścia do skutku sprzedaży stadionu? (Sytuacja na basenie jest znana od roku, radni opozycji od sierpnia ubiegłego roku próbują bezskutecznie uzyskać informacje na ten temat). 3. Czy to jest ostatnia próba sprzedaży boiska? 4. Jaki jest plan zagospodarowania boiska przy ul.Zamenhofa? Jeżeli podejmowane przez nas działania nie przyniosą pożądanych skutków pozostanie nam tylko możliwość zgłoszenia do prokuratury sprawy niegospodarności oraz braku nadzoru nad funkcjonowaniem Spółki Śremski Sport.


___

___

www.gazetydarmowe.pl www.kurier-sremski.pl

Aktualności 10 tel. 608 321 436 _____________________________________________________

Minęło jedenaście lat! 2 kwietnia obchodziliśmy 11. rocznicę śmierci Jana Pawła II. Przypadła ona, tak jak dzień śmierci papieża w 2005 r., w wigilię Niedzieli Miłosierdzia Bożego. Jan Paweł II zmarł 2 kwietnia o godzinie 21.37 w 27. roku swego pontyfikatu, jako jeden z najdłużej zasiadających na tronie Piotrowym biskupów Rzymu. To był jeden z najważniejszych pontyfikatów w dziejach Kościoła; pontyfikat wielu przełomów, otwarcia wobec innych religii i wyznań, odważnych gestów i ponad stu zagranicznych pielgrzymek. W galerii przedstawiamy zdjęcia jak przeżywano w Śremie uroczystość ogłoszenia go błogosławionym.

________________________

www.maxkuchnie.pl

Ż M EB TA

PROJ

GRA TIS

T DOW EK

LI

MO N ÓZ


Aktualności

___

___

www.gazetydarmowe.pl www.kurier-sremski.pl

11

Brąz juniorów Piasta

___________________________________

tel. 608 321 436 _____________________________________________________

Pierwszy dzień wiosny w Krzyżanowie

W niedzielę (03.04) w Stęszewie zakończyły się tegoroczne rozgrywki o Mistrzostwo IV Wielkopolskiej Ligi Szachowej Juniorów. Grano podczas trzech zjazdów, 9 rund, w tempie 1 godzina na partię na zawodnika. Śremianie zajęli wśród 16 zespołów 3 miejsce. Zwyciężył zespół Na Pięterku II Poznań przed Koroną Zakrzewo I. Indywidualnie medale zdobyli: Robert Lisiecki – złoto na pierwszej szachownicy, Rafał Janicki – srebro na drugiej i Magdalena Stachowiak brąz na piątej. Ponadto w zespole grali: Joanna Nowicka, Zofia Nowicka i Karol Majorczyk.

Jak co roku 21 marca przywitaliśmy radośnie kalendarzową wiosnę w naszej szkole. Zamiast pójść nawagary, tym razem głośną zabawą i tańcami próbowaliśmy wygonić zimę z ogrodu. Wszyscy uczniowie i nauczyciele przebrani zgodnie z zaleceniami organizatorów imprezy brali udział w grach i zabawach. Jako przerywnik zorganizowano konkurs recytatorski pod hasłem " Co w poezji tak nas cieszy? Bo nas uczy, bawi, śmieszy" Na koniec wręczono dyplomy, wyróżnienia i stypendia motywacyjne dla uczniów naszej szkoły. Dodatkowo w tym roku zorganizowano plebiscyt i wręczono Władki w kategoriach " Najbardziej uśmiechnięty uczeń" i "Najbardziej wysportowany uczeń" oraz Reymonty w kategoriach "Najbardziej wymagający nauczyciel" i "Najsympatyczniejszy nauczyciel." Teraz już tylko wyglądamy wiosny i czekamy na coraz cieplejsze i bardziej słoneczne dni.

________________________________________ _______________


___

___

www.gazetydarmowe.pl www.kurier-sremski.pl

Aktualności 12 tel. 608 321 436 _____________________________________________________

Zatrzymano nietrzeźwego Dzielnicowi w Pyszącej zatrzymali 20-latka, który mając ponad dwa promile alkoholu w organizmie kierował Renault Megane, wprowadził ten pojazd w poślizg i uderzył w słupek informujący o nazwie ulicy. Ponadto młody mężczyzna kierował autem mając sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. 20latek trafił do „policyjnego aresztu”. 2 kwietnia br., około godz. 17.25, dyżurny

śremskiej Policji został powiadomiony o tym, się 20-latek zamieszkujący w gminie Śrem. że w Pyszącej kierujący Renault Megane W rozmowie z mundurowymi mężczyzna stwarza zagrożenie w ruchu drogowym. przyznał się, że spożywał alkohol, a następnie kierował Renault Megane, wprowadził Na miejsce natychmiast udali się dzielnicowi. samochód w poślizg, stracił panowanie na Okazało się, że kierujący Renault Megane tym pojazdem i uderzył w słupek informujący uderzył w słupek i odjechał. o nazwie ulicy. 20-latek poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym W toku wykonywanych czynności policjanci powietrzu uzyskał wynik: 1,05 mg/l. ustalili właściciela pojazdu, którym okazał

_________________________________

Z Komendantem i kustoszem Sali Tradycji o dziejach formacji Komendant Powiatowy Policji w Śremie mł. insp. Zbigniew Rogala oraz podinsp. Jarosław Szemerluk z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu oprowadzali uczniów klas policyjnych po Sali Tradycji. Młodzież wiele dowiedziała się o historii Policji i mogła obejrzeć bogate zbiory zgromadzone w Sali Tradycji, które związane są z różnymi okresami istnienia naszej formacji. Zarówno szef śremskiej Policji mł. insp. Zbigniew Rogala, jak i podinsp. Jarosław Szemerluk z Wydziału Komunikacji Społecznej Komendy Wojewódzkiej Policji wiele serca i wysiłku włożyli w tworzenie Sali Tradycji, która mieści się w Poznaniu przy ul. Taborowej 22. Trzeba koniecznie dodać, że spora część eksponatów zgromadzonych w Sali Tradycji pochodzi z prywatnych zbiorów Komendanta Rogali. Tak więc młodzież z klas policyjnych Zespołu Szkół Technicznych w Śremie, która 30 marca br. wybrała się na wycieczkę do Poznania, wiele dowiedziała się o naszej formacji od samych twórców Sali Tradycji, którzy są pasjonatami i miłośnikami tradycji oraz historii polskiej Policji. Ekspozycja Sali Tradycji opowiada historię Policji od czasu jest powstania w roku 1919 do dziś. Bogate zbiory zgromadzone są w kilku salach. Wśród eksponatów są m. in: mundury z różnych okresów, liczne fotografie, różnorodny sprzęt będący na wyposażeniu stróżów prawa, sztandary, motocykle, …, a także np. „uzbrojenie” odebrane chuliganom stadionowym. Każda sala ma swój niepowtarzalny klimat i urok. Trzeba to koniecznie zobaczyć! Zachęcamy! Ponieważ Sala Tradycji znajduje się na terenie Oddziału Prewencji Policji, należy wcześniej uzgodnić termin wizyty pod numerem telefonu 61 84 127 50 (czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 do 15.30).

za:www.srem.policja.gov.pl

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się także, iż kierujący Renault Megane ma orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do „policyjnego aresztu”. Następnego dnia, 3 kwietnia, usłyszał zarzuty i został przesłuchany. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.


15

SPEEDWAY

TERMINARZ/WYNIKI PGE EKSTRALIGI 2016 1 RUNDA FOGO Unia Leszno

08.04. 19:30

Stal Gorzów

09.04. 15:30

UNIA Tarnów

10.04. 17:00

Get Well Toruń

10.04. 19:30

BETARD SPARTA Wrocław

wynik

MRGARDEN GKM Grudziądz wynik

ROW Rybnik wynik

Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra wynik

2 RUNDA

Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra

Stal Gorzów

15.04. 19:30

MRGARDEN GKM Grudziądz

UNIA Tarnów

16.04. 19:30

FOGO Unia Leszno

24.04.

BETARD SPARTA Wrocław

01.05.

MRGARDEN GKM Grudziądz

01.05.

FOGO Unia Leszno

01.05.

Stal Gorzów

01.05.

UNIA Tarnów

06.05.

Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra

08.05.

BETARD SPARTA Wrocław

godz.

godz. wynik

4 RUNDA

wynik

BETARD SPARTA Wrocław

ROW Rybnik

wynik

MRGARDEN GKM Grudziądz

wynik

24.04.

17.04. 17:00

ROW Rybnik

ROW Rybnik godz.

wynik wynik

Get Well Toruń

17.04. 19:30

Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra

Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra

godz.

wynik wynik

3 RUNDA FOGO Unia Leszno

BETARD SPARTA Wrocław 22.04.

Get Well Toruń

godz. wynik

godz.

Get Well Toruń

wynik

godz.

UNIA Tarnów

24.04.

Stal Gorzów

wynik

godz. wynik

5 RUNDA MRGARDEN GKM Grudziądz

godz. wynik

UNIA Tarnów godz. wynik


16

SPEEDWAY

TERMINARZ/WYNIKI PGE EKSTRALIGI 2016 Stal Gorzów

08.05.

Get Well Toruń

08.05.

ROW Rybnik

22.05.

UNIA Tarnów

22.05.

Stal Gorzów

22.05.

MRGARDEN GKM Grudziądz

godz. wynik

FOGO Unia Leszno godz.

6 RUNDA

wynik

ROW Rybnik godz. wynik

Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra

godz. wynik

FOGO Unia Leszno

godz.

BETARD SPARTA Wrocław

29.05.

FOGO Unia Leszno

29.05.

Get Well Toruń

05.06.

ROW Rybnik

05.06.

MRGARDEN GKM Grudziądz

05.06.

FOGO Unia Leszno

05.06.

Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra

19.06.

Get Well Toruń

19.06.

UNIA Tarnów

godz.

wynik wynik

Get Well Toruń

22.05. godz.

BETARD SPARTA Wrocław

MRGARDEN GKM Grudziądz

godz.

wynik wynik

7 RUNDA UNIA Tarnów

27.05. godz.

Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra

8 RUNDA Get Well Toruń

wynik

godz.

Stal Gorzów

29.05.

ROW Rybnik

wynik

godz. wynik

UNIA Tarnów godz. wynik

Stal Gorzów godz. wynik

BETARD SPARTA Wrocław

godz. wynik

9 RUNDA Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra

godz. wynik

FOGO Unia Leszno

godz. wynik


17

SPEEDWAY

TERMINARZ/WYNIKI PGE EKSTRALIGI 2016 MRGARDEN GKM Grudziądz

19.06.

Stal Gorzów

10.07.

BETARD SPARTA Wrocław

26.06.

UNIA Tarnów

26.06.

MRGARDEN GKM Grudziądz

godz. wynik

ROW Rybnik godz. wynik

10 RUNDA Stal Gorzów godz. wynik

BETARD SPARTA Wrocław

godz. wynik

Get Well Toruń

26.06.

FOGO Unia Leszno

FOGO Unia Leszno

Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra

31.07.

ROW Rybnik

07.08.

FOGO Unia Leszno

05.08.

MRGARDEN GKM Grudziądz

07.08.

UNIA Tarnów

07.08.

Stal Gorzów

godz. wynik

godz. wynik

ROW Rybnik

31.07.

26.06. godz.

Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra

MRGARDEN GKM Grudziądz

godz. wynik

wynik

12 RUNDA

11 RUNDA

ROW Rybnik

UNIA Tarnów

31.07.

Get Well Toruń

godz. wynik

godz. wynik

Stal Gorzów

31.07. godz. wynik

BETARD SPARTA Wrocław

Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra

godz. wynik

BETARD SPARTA Wrocław

godz. wynik

Get Well Toruń godz. wynik


SPEEDWAY

18

TERMINARZ/WYNIKI PGE EKSTRALIGI 2016 Relacja z meczów Fogo Unia Leszno na: www.portasremski.pl i w Kurierze Śremskim !

14 RUNDA ROW Rybnik

21.08.

Stal Gorzów

21.08.

UNIA Tarnów

21.08.

BETARD SPARTA Wrocław

21.08.

MRGARDEN GKM Grudziądz

godz. wynik

Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra

godz. wynik

FOGO Unia Leszno

godz. wynik

Get Well Toruń godz. wynik

13 RUNDA UNIA Tarnów

15.08.

ROW Rybnik

15.08.

Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra

15.08.

Get Well Toruń

15.08.

FOGO Unia Leszno

godz. wynik

Stal Gorzów godz. wynik

BETARD SPARTA Wrocław

godz. wynik

MRGARDEN GKM Grudziądz

godz. wynik


___

___

Spółdzielnia Mieszkaniowa tel. 608 321 436 w Śremie _____________________________________________________ www.gazetydarmowe.pl www.kurier-sremski.pl

19

Spółdzielnia wybiera najlepszych Jednym z podstawowych obowiązków spółdzielni wymienionych w ustawie z dnia 15 grudnia 2000 r. o spółdzielniach mieszkaniowych jest zarządzanie nieruchomościami stanowiącymi mienie spółdzielni lub nabytym na podstawie ustawy mieniem jej członków. Choć nie wynika to wprost z treści tej ustawy, to jednak oczywistym jest, że zarządzanie nieruchomościami spółdzielni i jej członków powinno się odbywać przy poszanowaniu zasady rzetelności i gospodarności. Zasady te odnoszą się też do przeprowadzania remontów. Przepisy ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych. nie zawierają norm mówiących o tym, w jakim trybie powinno się odbywać zlecanie robót budowlanych przez spółdzielnię mieszkaniową. Warto jednak pamiętać, że w praktyce w wielu spółdzielniach mieszkaniowych tego rodzaju kwestie wynikają ze statutów, albo z regulaminów. Spółdzielnie uchwalają takie regulaminy, które określają zasady zlecania robót budowlanych lub też dostarczania usług. Tak również jest w przypadku Spółdzielni Mieszkaniowej w Śremie. Zlecanie usług w drodze przetargu odbywa się na podstawie regulaminu zlecania dostaw i usług obcym wykonawcom. Dzięki temu członkowie mają przedstawione reguły, według których odbywa się dysponowanie środkami zgromadzonymi w ramach funduszu remontowego. O udzielenie zamówienia w Spółdzielni mogą ubiegać się wykonawcy, którzy posiadają uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, posiadają niezbędną wiedzę i doświadczenie oraz dysponują potencjałem technicznym personelem zdolnym do wykonania zamówienia oraz znajdują się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia. Spółdzielnia w ogłoszeniach i specyfikacji istotnych warunków zamówienia szczegółowo, w sposób jednoznaczny i wyczerpujący opisuje przedmiot zamówienia oraz warunki jakie musi spełniać wykonawca chcąc ubiegać się o udzielenie takiego zamówienia. Wykonawca zatem wie czego oczekuje Spółdzielnia i musi te warunki spełniać, w przeciwnym wypadku zostanie wykluczony z przetargu, a oferta zostanie odrzucona. Z uczestnictwa w postępowaniu o udzielenie zamówienia Spółdzielnia w szczególności wyklucza wykonawców w odniesieniu, do których wszczęto postępowanie upadłościowe, lub których upadłość

ogłoszono, wykonawców w odniesieniu do których wszczęto postępowanie egzekucyjne z tytułu nieuregulowanych zobowiązań, podmioty zbiorowe, wobec których sąd orzekł zakaz ubiegania się o zamówienia, na podstawie przepisów o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych za czyny zabronione pod groźbą kary osoby fizyczne, które prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w

ostatnich 5 lat przed wszczęciem postępowania nie wykonali zamówienia na rzecz Spółdzielni mimo, że w postępowaniu o udzielenie zamówienia ich oferta została wybrana lub wykonali je nienależycie. Uznaje się, że wykonawca wykonał zamówienie nienależycie gdy nie dochował terminu wykonania zamówienia i z tego tytułu został obciążony karą umowną, wykonał zamówienie z usterkami, których nie dało się usunąć lub ich usunięcie było ekonomicznie nieuzasadnione i z tego tytułu zostało obniżone wynagrodzenie wykonawcy, nie dochował postanowień umowy dotyczących obowiązku terminowego usuwania usterek w okresie objętym gwarancją i z tego tytułu został obciążony karą umowy. W celu wyłonienia najlepszego wykonawcy, którego oferta jest najkorzystniejsza, Spółdzielnia powołuje komisję przetargową, czuwającą nad prawidłowością prowadzonej procedury przetargowej. W skład komisji wchodzą: członek zarządu, przedstawiciele rady nadzorczej i pracownicy Spółdzielni. Komisja bada i ocenia spełnienie przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu oraz braku podstaw do wykluczenia wykonawcy. Sprawdza kompletności wymaganych oświadczeń i dokumentów, zgodności oferty z opisem przedmiotu zamówienia. Badaniu i ocenie podlegają wyłącznie oferty wykonawców, którzy spełnili warunki udziału w postępowaniu i nie zostali wykluczeni z postępowania. Oferta, która nie spełnia choćby jednego z wymaganych przez związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, Spółdzielnię kryteriów oceny ofert, zostaje odrzucona. przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę Komisja w końcowej fazie procedury przetargowej zarobkową, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przedstawia wnioski w zakresie zaproszenia wykonawców przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo do składania ofert, zaproszenia wykonawców do negocjacji, popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także czy odrzucenia oferty podając uzasadnienie. Może także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia. zorganizowanej grupie albo związku mających na celu Spółdzielnia Mieszkaniowa w Śremie uchwaliła niedawno popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego. Z nowy regulamin zlecania dostaw i usług obcym uczestnictwa w postępowaniu o udzielenie zamówienia wykonawcom, szczegółowo opisujący zasady jakimi kieruje wyklucza się również wykonawców, którzy nie wnieśli się przy wyborze wykonawcy robót. A wszystko po to aby wadium, nie przedłożyli pełnomocnictw, ale także nie środki finansowe gromadzone przez wszystkich wykazali spełniania warunków udziału w postępowaniu. Z mieszkańców na funduszu remontowym, wydatkowane były uczestnictwa w postępowaniu o udzielenie zamówienia mogą w sposób racjonalny i uzasadniony. Regulamin dostępny jest zostać wykluczeni wykonawcy, których oferta wpłynęła po na stronie internetowej Spółdzielniwww.smsrem.pl. wyznaczonym terminie, a także wykonawcy którzy w ciągu

_________________________________________ LOKAL UŻYTKOWY - NAJEM Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej w Śremie oferuje do wynajęcia lokale użytkowe z przeznaczeniem na działalność handlowo-usługową: - o powierzchni 28,31 m2 położony w Śremie przy ul. BoraKomorowskiego 10 - o powierzchni 35,60 m2 położony w Śremie przy ul.1 Maja 15 - o powierzchni 19,63 m 2 położony w Śremie przy ul. Konstytucji 3 Maja 3 - o powierzchni 69,20 m 2 położony w Śremie przy ul. Chopina 4 - o powierzchni 71,50 m 2 położony w Śremie przy ul. Paderewskiego 3 - o powierzchni 61,40 m2 położony w Śremie przy ul. Paderewskiego 9 - o powierzchni 18,36 m2 położony w Śremie przy ul. Paderewskiego 8 - o powierzchni 21,00 m 2 położony w Śremie przy ul. Paderewskiego 8 - o powierzchni 20,50 m2 położony w Śremie przy ul. Okulickiego 8 - o powierzchni 22,00 m2 położony w Śremie przy ul. Staszica 3 Szczegółowe informacje można uzyskać w siedzibie Spółdzielni Mieszkaniowej w Śremie ul. Chłapowskiego 5, pok. nr 9, oraz pod numerem telefonu 61 2848538.


___

___

www.gazetydarmowe.pl www.kurier-sremski.pl

_____________________

Aktualności 20 tel. 608 321 436 _____________________________________________________

Praktykanci z Niemiec w Ekonomie

Śniadanko wielkanocne

Logistycy z Niemiec odbywają miesięczną praktykę zawodową w Śremie. Praktykanci każdego dnia zmierzają miejskimi rowerami do „Oflor sp. z o.o.”, a także goszczą w naszej szkole na zajęciach lekcyjnych oraz kulturowo-krajoznawczych. Wraz z uczniami technikum logistycznego zwiedzili już Śrem, podziwiali Poznań, będą mieli także okazję

Tradycyjnie przed zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi w „Słonecznej Szóstce” zorganizowano wspólne śniadanko Wielkanocne. Dzieci mogły skosztować potraw związanych ze świętami, m.in.. żurek, białą kiełbaskę, jajko itp. Po śniadanku na korytarzu przedszkolnym zawitali do nas goście: króliki Wielkanoce, które zostały u nas aż do Wielkiego Piątku.

pospacerować po kórnickim arboretum i zwiedzić Warszawę.

Takie spotkania polskich i niemieckich uczniów sprzyjają ćwiczeniu i rozwojowi języka obcego, realiów życia w poszczególnych krajach, a także poznaniu systemów kształcenia i nawiązaniu nowych

__________________________

Zajączek w Przedszkolu W naszym przedszkolu bardzo starannie przygotowywaliśmy się do Świąt Wielkanocnych. Ozdabialiśmy pisanki, wykonywaliśmy wiele ozdób świątecznych (zajączki, kurczaczki, baranki). Aż wreszcie nadszedł ten wyjątkowy dzień, środa 23 marca 2016r. Już od rana dzieci czekały z niecierpliwością na Zajączka widząc ślady jakie zostawił w przedszkolu. Najpierw jednak było śniadanie wielkanocne przy pięknie udekorowanych stołach z tradycyjnymi

pokarmami: jajkiem, szynką, kiełbaską, chlebem i babeczką, które z apetytem zjedliśmy. Po śniadaniu okazało się, że Zajączek upominki ukrył gdzieś na terenie przedszkola. Szukanie ich sprawiło dzieciom wiele radości. Trzeba przyznać, że Zajączek bardzo sprytnie ukrył niespodzianki, gdyż niektóre dzieci długo ich szukały. Każdy jednak znalazł w swojej sali słodkie upominki. Na koniec zaśpiewaliśmy wspólnie piosenkę o zajączku. Cieszymy się, że Zajączki o nas pamiętały!!!

__________________________

Dzień Teatru Wszystkie dzieci uwielbiają baje i bajeczki, dlatego w grupie „Modraki’’ z Przedszkola nr7 „Janka Wędrowniczka’’ w Śremie uroczyście obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Teatru, przypadający 27 marca. Przedszkolaki miały okazję poznać bliżej ten magiczny świat „żywego słowa”. Poprzez organizowane Dni Teatru dzieci od najmłodszych lat uczestniczą w życiu kulturalnym, dowiadują się, że w teatrze odnaleźć można wiele pozytywnych wzorów zachowania, rozwijają myślenie, wyostrzają proces spostrzegania i uwagi oraz wzbogacają ogólnie pojętą kulturę umysłową i moralną.

___________________________________

z życia szkół i przedszkoli

Zapraszamy do współpracy. Prześlijcie nam informacje, opublikujemy w Kurierze i na www.portalsremski.pl

__________________ e-mail: darmowykurier@gmail.com


Aktualności

___

___

www.gazetydarmowe.pl www.kurier-sremski.pl

21

Wiosna w Ekonomiku W poniedziałek w Ekonomie było gwarno i wesoło. Mimo, że aura za oknem o tym nie świadczyła, nadszedł wreszcie pierwszy dzień wiosny. W tym roku w Ekonomie 21 marca świętowano nie tylko powitanie wiosny, ale także tradycyjne Święto Patrona. W sali gimnastycznej spotkali się uczniowie i nauczyciele, dla których Samorząd Uczniowski przygotował program artystyczny. W pierwszej części spotkania uczczono pamięć patrona szkoły Cyryla Ratajskiego. Uczniowie zwrócili uwagę na bogatą osobowość prezydenta Poznania, jego sukcesy oraz osobiste pasje. Dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych Piotr Karliński zwracał uwagę młodzieży, że nawet w dzisiejszej rzeczywistości Cyryl Ratajski może być dla nas wzorem i inspiracją. W drugiej części spotkania uczniowie postanowili na

____________________________________

tel. 608 321 436 _____________________________________________________

wesoło powitać nadchodzącą wiosnę. Przygotowano występy muzyczne oraz kabaretowe. Na scenie zabrzmiały wiosenne rytmy, całość rozpoczął utwór, który możemy nazwać już wiosenną klasyką, czyli dzieło Skaldów „Wiosna”. Na szkolnej scenie zagościli zarówno weterani z klas maturalnych, jak i debiutanci, czyli tegoroczni pierwszoklasiści. Przygotowano między innymi parodię posiedzenia rady pedagogicznej. Uczniowie wcielili się w role swych nauczycieli, bardzo trafnie podkreślając ich najbardziej charakterystyczne cechy i zachowania. Wiele radości przyniosła sesja fotograficzna już po zakończeniu uroczystości. Nauczycielskie pierwowzory bardzo chętnie fotografowały się ze swymi uczniowskimi dublerami. Zatem w Ekonomie już wiosennie i radośnie! Teraz czekamy tylko na piękną pogodę!

Witali wiosnę "Marzanna, zimowa panna, w słomianej sukience rozpostarła ręce. W lęku drżąca cała, topić się nie chciała, z rozwichrzonym włosem, ognie ją poniosą. Niechaj śnieg i mrozy wiośnie się ukorzą i porą radosną zawitaj nam wiosno!" Dnia 21 marca przedszkolaki ze „Słonecznej Szóstki” obudziły się z zimowego snu! Dzieci wyjątkowo do przedszkola ubrały swoje piżamki. Po zajęciach udały się w przemarsz z przygotowanymi wcześniej instrumentami i panną Marzanną, krzycząc "Zimę żegnamy, wiosnę witamy". Teraz czekamy na słoneczko! Witaj Wiosno!

_________________

Mali Przyrodnicy Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi Nr 5 „Mali Przyrodnicy” w Śremie Kalendarzowa wiosna co roku rozpoczyna się 21 marca. Właśnie tego dnia dzieci z Przedszkola „Mali Przyrodnicy” zgodnie z ludową tradycją postanowiły pożegnać zimę Marzanną, którą zaniosły nad pobliskie jezioro. Dzieci na powitanie wiosny przygotowały piękne stroje i przebrania, zabrały instrumenty oraz kwiaty i tak przygotowane ruszyły barwnym korowodem ulicami osiedla. Wierzymy, że utopienie Marzanny przyspieszy nadejście ciepłych dni. Tradycyjnymi okrzykami „precz zimo zła”, „witaj wiosenko miła”, wierszykami i piosenkami pożegnaliśmy zimę i powitaliśmy wiosnę. Dzieci z wesołym uśmiechem pozdrawiały wszystkich napotkanych

____

___________________________________

z życia szkół i przedszkoli

Zapraszamy do współpracy. Prześlijcie nam informacje, opublikujemy w Kurierze i na www.portalsremski.pl

__________________ e-mail: darmowykurier@gmail.com


www.srem.policja.gov.pl w Olszy

22

medycyna śremska

DAMA AKE Odzież damska Zapraszamy PAMIĘTAJ! że ry KAŻDA KOBIETA Dum a i JEST PIĘKNA 0 WYSTARCZY roz 6 o ODPOWIEDNIA d 0 STYLIZACJA 4 I WIARA W SIEBIE ! d o

dorośli i dzieci

ŚREM GABINET PRYWATNY PRZYCHODNIA MEDICUS

ul.Mickiewicza 5 (na parterze)

535 205 206

JAROCIN GABINET PRYWATNY

ul.Magnoliowa 1 przy Lidlu i Mc Donaldzie

535 205 206

GALERIA HANDLOWA ŚREM Czynne: I PIĘTRO Pn.-Pt.: 10.00-18.00 1 Maja 21 BOX 14 Sb.: 9.30-13.00 ORAZ ODZIEŻ CIĄŻOWA

REKLAMA Medycyna 608 321 436

MEDYCYNA 608 321 436

www.stomatologsrem.pl


23

Od początku 2016 roku

przez okres trzech miesięcy wydrukowaliśmy i rozdaliśmy około

170 000 gazet!

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY www.gazetydarmowe.pl


24 Udany start w lidze Koziołka

Przebierała, który, po indywidualnej akcji prawą stroną, boiska strzelił pierwszą w swoim życiu bramkę dla rocznika 2005. Dla wszystkich drużyn ogromne słowa uznania!

Stella Luboń pokonana 5:1

Rewelacyjne rozpoczęcie Ligi Koziołka mają za sobą roczniki 2005, 2006 i 2007, które 02.04.2016r. rozegrały łącznie 9 spotkań, zakończonych 8 zwycięstwami i tylko jedną porażką! Rocznik 2007: UKS Śrem - Junior Koziegłowy 3:2 UKS Śrem - Orlik Poznań 4:1 UKS Śrem - UKS Lutowo 4:1 Udany, pierwszy występ w starszym roczniku zaliczyli chłopcy z 2008: Mikołaj (zdobył pierwszą bramkę), Tomek, Antek i Miłosz. Brawo!!! Rocznik 2006: UKS Śrem - Unia Swarzędz 6:2 UKS Śrem - Koziołek Poznań 8:0 UKS Śrem - Orlik Poznań 3:2 I w tym przypadku świetnie spisali się debiutanci z 2007: Kuba Przebierała, Kuba Piętka, Stasiu Wojtas, Antek Kaczmarek. Z kolei Milan Pawelec został zdobywcą, aż 4 bramek, a Antek Komorowski w roli bramkarza "wpuścił" tylko 4 gole. Rocznik 2005: UKS Śrem - AP Pecna 4:0 UKS Śrem - SKS Unia Swarzędz 3:1 UKS Śrem - UKS Orlik Poznań 1:2 I tu było emocjonująco, debiutowali Kuba Piętka i Kuba

UKS Śrem - Salos Poznań 7:0

W sobotnie popołudnie 02.04.2016r. Zieloni rozegrali kolejny mecz ligowy. Tym razem przeciwnikiem był zespół Stella Luboń. Piłkarze UKS Śrem od początku meczu dominowali na boisku i już po 5 minutach prowadzili 1:0. Ich gra w pierwszych minutach była wzorowa, co pozwoliło im zdobywać kolejne bramki. Po 15 minutach prowadzili już 3:0. Później gra się wyrównała co wykorzystał zespół z Lubonia. Do przerwy 3:1.Po przerwie obraz gry się nie zmienił, Zieloni przeważali, a efektem były dwie zdobyte bramki. Wynik końcowy 5:1 dla UKS Śrem. Bramki: 1:0 Walkowiak 2:0 Cieślak 3:0 Walkowiak 4:1 Grygier 5:1 Łabutka + zdjęcie stella 4. Wyniki pozostałych meczów: Mieszko I - UKS Śrem 2:0 UKS Śrem - Warta Poznań 2:2 ( bramki: Mikołaj Kufliński, Patryk Draszczyk ) UKS Śrem - Lotnik Poznań 6:8 ( bramki: 3xFeliks Fornalik, Stanisław Kubera, Paweł Bartkowiak, Jan Strajbel )

W II kolejce ligii WZPN rocznik 2005 zmierzył się z drużyną Salosu Poznań. Od początku to Zieloni byli drużyną dominującą i stwarzali wiele okazji do strzelenia bramek. Bardzo dobrze grali w odbiorze i mądrze w budowaniu gry. Pierwszą bramkę strzelił "Szyszka'', a z czasem padały kolejne gole. Mimo drobnych problemów z kryciem w obronie ostateczny rezultat UKS Śrem Salos Poznań 7:0. Gratulujemy sukcesu! Skład: A.Wojciechowski, as.A.Konieczny A.Bartkowiak A.Wojciechowski, as.A.Konieczny A.Wojciechowski,as.A.Bartkowiak A.Wojciechowski,as.A.Bartkowiak W.Myszkiewicz, as.A.Wojciechowski W.Myszkiewicz, as.F.Kowalski

_________________________________________


Ogłoszenia

___

___

www.gazetydarmowe.pl www.kurier-sremski.pl

25

tel. 608 321 436 _____________________________________________________

_____________


26

checzbek 2.0 tdi rocznik 2001. po lifcie, srebrny metalik. Cena do negocjacji. Tel. 695472921

=Sprzedam opony letnie

YOKOHAMA 175/70 R13. Tel. 887153506

=Sprzedam - Opel corsa B, 1,7d

konkretnie. Tel. 663334843 =Skup aut używanych, dojazd do

klienta. Tel. 794647385 =Kupię stare motocykle-

motorowery: WSK, KOMAR, ŻAK, JAWA, SIMSON, MOTORYNKA, SHL, WFM, OSA i części zdecydowanie

=Sprzedam Audi A4 b5 2000r.

1.9 tdi. Cena do negocjacji. Tel. 512980919 =Sprzedam części do Clio 1,2

zawieszenie, silnik skrzynie biegów i inne. Tel. 612811215 =Sprzedam Opel Vectra B

rocznik 1999. Cena 3300zł. Tel. 695472921

=Kupię motor WSK, JUNAK,

=Sprzedam Fiata Punto II 2003 r. poj. 1.2 cztery drzwi. Stan bdb.Tel. 723570033 =Sprzedam Audi A4 b5 2000r. 1.9 tdi. Cena do negocjacji. Tel. 512980919

=Sprzedam WV Jetta model 2008 Comfortline 1.9 TDI. Przebieg 146 tys. Garażowany. Stan bardzo dobry. Dodatkowo komplet opon zimowych na stalowych felgach. Cena 25000 zł. Tel. 739056765

=Sprzedam - Opel Corsa B 1.0

=Sprzedam części do Ford KA

benzyna, rok prod. 1999, srebrny metalik, abs, wspom.kier., przebieg 212 tys.km, cena 2500zł do negocjacji. Tel. 607712016 dzwonić po 16

2001r. drzwi, klapa bagażnika, komputer, kompletne siedzenia, koło zapasowe i inne. Tel. 739056765

AWO, SHL. Tel. 665735813


27 =Sprzedam kosiarkę spalinową

do trawy (do małego remontu)sprawna, cena 100zł. Tel. 504316586 =Rowery holenderskie i

niemieckie, dziecięce i młodzieżowe, nowy sezon rozpoczęty zapraszamy. Tel. 664222354 =Sprzedam nowy cyfrowy

mikser dźwięku RCF na gwarancji-100 efektów kamery pogłosowej-cena 1.300zł Tel. 500745277 =Najtańsze w Śremie i okolicy

NOWE SIATKI LEŚNE,wys. 150cm, oczka od 10cm! Rolka 50mb TYLKO 135zł + 100szt. skobli montażowych GRATIS! Tel. 791876185 =Nowy ŚWIDER RĘCZNY

FISKARS do montażu słupków ogrodzeniowych lub np. sadzenia tui lub innych drzewek, średnica 17cm/149zł lub 22cm/189zł. Tel. 791876185 =NOWE SIATKI o małym

=Sprzedam nowy telefon Orange Dive 70 (450zł) i używany Samsung Galaxy Trend (200zł). Tel. 507033553, proszę dzwonić po 16. =Urządzenie wzmacniające

mięśnie. Tel. 600632511 =Sprzedam odzież dla chłopca ze

szkoły katolickiej kl I-III bluza, polar granat rozmiar 122-128 - 15 zł, spodnie szare 128 -15 zł, bluzka polo granat 116 -5zł, 128-5zł. Tel. 696105205 =Sprzedam profesjonalny efekt

oczku 25mm powlekane PVC np. do budowy wolier. Rolka 1m x 25mb (nie 10mb jak w niektórych marketach) TYLKO 140zł! Tel. 791876185 =Sprzedam Suzuki Burgman 125, uszkodzony tłok i głowica brak dokumentów rok 1997 cena 200 zł - alusy 15 z oponami od Mitsubishi cena 250 zł. Tel. 798782661 =Sprzedam nowe urządzenie do

nagrywania płyt CD przez zespół (działa też jak dyktafon) TASCAM DR-05 VERSION 2, cena 500zł. Tel. 500745277 =Sprzedam dla zespołu

profesjonalny efekt wokalny LEXICON MX200, super jakość, prawie nowy z kartonem. Cena 600 zł. Tel. 500745277 =Sprzedam używaną sprawną

pralkę Bosch, 1000 obr/min. Cena 350zł. Dowóz-Śrem gratis Tel. 502438798

2.70m oraz opryskiwacz 400l. zawieszany "SKOTAREK" Tel. 604869016 =Sprzedam ok. 4tys. cegieł

25x12, 1 zł szt. Tel. 798365477 =Sprzedam mało używaną

mikrofale. Tel. 513910387 =Sprzedam rowerek dla

chłopca, koła 16 cali, leżaczekbujaczek, krzesełko do karmienia oraz łóżeczko z materacem. Tel. 612829788, 728994140 =Tanio sprzedam 6m2 kostki

chodnikowej, używanej stan bardzo dobry i zegar ścienny mało używany w okleinie naturalnej dąb rustical. Tel. 728893339

=Sprzedam rembak do gałęzi,

frezarkę do drewna, piłę taśmową do metalu. Dzwonić po 16.00. Tel. 663237678 =Sprzedam stół 160/90

rozkładany. Tel. 504158014 =Sprzedam dom do remontu na

wsi z działką 2900m2. Cena 159.000zł. Tel. 693448180 lub 601644890 =Sprzedam szafę Komandor

jasną, prawie nową dł 3.40m za 100zł. Polecam - okazja. Tel. 504466367 =Sprzedam wypoczynek eko-

=Sprzedam tanio nowe kanistry

skóra, dwa fotele, sofa rozkładana, do zestawu komoda oraz stolik. TANIO. Tel. 785540119

metalowe 20 l 3 sztuki po 25zł każda. Tel. 72889339

=Sprzedam zjeżdżalnie

=Sprzedam tanio nową maskę

Forda Fusion, cena do uzgodnienia. Tel. 600773528

ogrodową, fotelik samochodowy 15-36 kg., fotelik rowerowy. Tel. 785540119 =Sprzedam siodła konne na

metalowe 20l 3 szt. po 25. Tel. 660049566

dużego konia i kuca oraz puszorki wyjazdowe. Tel. 695969260

=Sprzedam wannę, nową - firma

=Sprzedam nowe, solidne,

=Sprzedam tanio nowe kanistry

Zoom, 150dł. cena 140zł do uzgodnienia. Tel. 697080286

drewniane klatki dla królików. Tel. 725174031

=Sprzedam ogród działkowy

=Sprzedam spawarkę

koło Straży. Altana, prąd, woda. Tel. 608162058

trzyfazową, 380V, z zasilaniem elektrycznym siłowym. Cena 600

=Sprzedam rower damski,

=Najtańsze w Śremie i okolicy

holenderski oraz opony używane 195x55x16iH Continental. Tel. 697593552

NOWE SIATKI LEŚNE, wys. 150cm, oczka od 10cm! Rolka 50mb TYLKO 135zł + 100szt. skobli montażowych GRATIS! Tel. 791876185

=Sprzedam laptopa, stan bardzo

dobry. Tel. 693502010 =Sprzedam motor trójkołowy na

- murowana altana w ROD helenki 400m Tel. 513999672

akumulator dla dziecka od 3 lat, cena 250 zł do negocjacji. Książ Wlkp. Tel. 666197340

=Sprzedam tanio lodówkę i

=Sprzedam ładne trociny

kuchenkę gazowo-elektryczną? firmy Gorenje. Tel. 806099801

wiórowe cena 7zł? za worek. Tel. 723927820 =TASCAM DR-05 VERSION 2, cena 500zł. Tel. 500745277

=Sprzedam działkę rekreacyjną

=Sprzedam zlewozmywak wraz

_______________________________________________________________________

wokalny LEXICON, prawie nowy. Cena 600zł. Tel. 500745277

=Sprzedam siewnik "Poznaniak"

z baterią i syfonem. Tel. 693781168


28 =Kupię silnik do Bizona Tel. 694592559 =Sprzedam jałówkę cielna, =Kupię orzechy włoskie. Tel.

=Firma poszukuje działki

budowlanej z możliwością budowy hali. Okolice Śremu, pow. ok. 1000m. Tel . 798497396

wycielenie 12.05. Tel. 691624053

721053060

=Sprzedam działkę budowlaną. =Sprzedam łubin słodki SONET.

=Kupię stare komputery typu:

Tel. 518175649

Amiga Atari, ZX Spectrum Commodore PentiumI, Macintosh i inne. Tel. 504331728

=Sprzed tunel foliowy 30/7

ocynk. Tel. 609577766

Lokalizacja Śrem - Zbrudzewo, przy drodze obok dealera maszyn rolniczych. Usługowo mieszkaniowa, 4436m2. Tel. 668209646

=Kupię poroże, zrzuty jelenia,

=Sprzedam słomę w balotach,

=Wynajmę GARAŻ przy ul.

daniela itp. Tel. 782691662

kopaczkę do ziemniaków oraz sadzarkę dwurzędową. Tel. 605672059

Kilińskiego (przy Biedronce) cena do uzgod. Tel. 790876055 =Sprzedam duży dom blisko

=Sprzedam 2 mode koziołki 7

tygodni oraz 1 rocznego capa w cenie 100zł. za szt. Tel. 692900958

Świętą na 2016 rok. Tel. 505068266 =Do wynajęcia domek nad

morzem w Chłopach na lato 2016 Tel. 505068266 =Korepetycje j.polski, 25zł/h.

kwasówki - miski olejowe, rurki klimatyzacji, zbiorniki, balustrady z drewnem oraz szkłem, pochwyty, poręczę. Tel. 601999968

=Poszukujemy na wynajem, na

783051457

dłuższy okres mieszkanie 3 pokojowe, najlepiej na Jezioranach. Tel. 785469031

=Sprzedam jałówkę wysoko

=Tanio. Sprzedaż działek

cielną. Tel. 665239860

budowlanych. Duży wybór. Tel. 510085018 lub 612830545

=Sprzedam owce. Tel.

=Wolne miejsca na Komunie

Śremu. Cena 570.000zł Tel. Tel. 781986663

=Przyjmę zlecenia - malowanie

,tapetowanie, szpachlowanie. Tel. 603076772 =LESZEK "Człowiek orkiestra".

=Sprzedam siano w balotach.

Tel. 698242675

Obsługa muzyczna uroczystości okolicznościowych. Tel. 696029147

=Sprzedam działki budowlane.

Tel. 726182480 =Sprzedam żyto. Tel. 785167299 =Kupię domek letniskowy nad =Sprzedam jęczmień jary. Tel.

691575070

Tel. 511267571

=Zespół muzyczny "FOLDER"

jeziorem w stanie do użytkowania. Tel. 600857177

zagra i zaśpiewa na twoim weselu, 18-tce, jubileuszu itp. Szeroki repertuar.Tel. 500745277

=Działki budowlane o pow. 1000

m2 w Zaborowie gmina Książ Wlkp. Cena do uzgodnienia. Polecam!!! Tel. 607504775

=Naprawa okien, drzwi PCV i

alu, naprawa rolet Tel. 517870754 =KOREPETYCJE j.polski,

=Wszelkie usługi remontowo-

wykończeniowe. JAKOLA NA 1 MIEJSCU. Tel. 724083939

=Sprzedam działkę budowlaną

pisanie prac, zajęcia dla osób z dysleksją i dysortografią. Tel. 511267571

=Szybka pożyczka. Proste

2500m2. Prąd, woda i kanalizacja w granicy działki-7km od Śremu. Cena 40zł/m2. Tel. 783702946

=Pani podejmie dodatkową prace

zasady. Minimum formalnoś?ci. Niskie raty. Tel. 784051382 =Tynki maszynowe,docieplanie

=Wynajmę mieszkanie w Śremie

w Kórniku: sprzątanie przy posesjach, ulotki, mycie okien itp.Tel. 533758526

budynków, szpachlowanie, malowanie. Tel. 883089561

- Oś. Jeziorany, 3 pokojowe, I piętro, 59m2. Tel. 799498496 po godz. 17. Śrem, ul. Grunwaldzka, 3 pok., 52m2, IIIp. Tel. 602389622

=Korepetycje z matematyki i

fizyki, przygotowanie do egzaminów. Tel. 730730778

=Płoty z klinkieru i nie tylko.

Tel. 603543460 =Szpachlowanie, malowanie,

=Sprzedam mieszkanie

płyty G-K, panele, REMONTY OD A DO Z. Tel. 723719884

własnościowe 48m2, pierwsze piętro, 2 pokoje ul.Roweckiego Śrem. Tel. 608885160

=Naprawa pralek, lodówek,

zmywarek, kuchenek elektrycznych. Tel. 601843988

=Kupię mieszkanie w Śremie.

Tel. 889925452

=Malowanie, szpachlowanie,

=Sprzedam działkę budowlaną w

panele podłogowe, płytki zabudowy z nidy tapetowanie. Tanio. Tel. 509484418

Zbrudzewie. Tel. 502228811

lSprzedam prosięta (27 szt.).

Tel. 667 860 884 =Wynajmę pomieszczenie na

biuro lub sklep w Śremie. Tel. 663211815

lSprzedaż prosiąt - wysoka

mięsność lub zamienę za zboże. Tel. 61 28 35 917; 667 837 533

=Posprzątam mieszkanie/dom.

=Wynajmę mieszkanie przy ul. =Spawanie aluminium oraz

Chłapowskiego I piętro. Tel. 665567397, 612216758

lSprzedam prosięta. Tel.

504614429, 612825789

="Okazja"- sprzedam mieszkanie =Wynajmę pokoje z dostępem do

cielną. Tel. 665239860

kuchni i pomieszczeń sanitarnych - Śrem, ul. Ogrodowa 3. Tel. 785265677

=Sprzedam łubin słodki SONET.

=Działki budowlane, pełne

=Sprzedam jałówkę wysoko

66 m kw. Manieczki, 3 pokoje 1 p. z garażem wykupionym na własność. Cena 120 tys.zł Tel. 604150384 =Mieszkanie własnościowe

Tel. 518175649

uzbrojenie. Tel. 503656559

=Sprzedam pszenżyto i słomę w

=Wynajmę duże 80m

balotach. Tel. 503656559 =Sprzedam cielaczki, byczki,

jałóweczki. Tel. 604609214 =Sprzedam krowę wysoko

cielną. Tel. 511081059 =Wezmę w dzierżawę grunty

orne i łąki. Tel. 725117838 =Sprzedam sadzarkę do

podkiełkowanych ziemniaków. Tel. 694592559

umeblowane mieszkanie, osobne wejście-firmie lub indywidualnie. Tel. 669292977 =Sprzedam 3 pokojowe

mieszkanie na Jezioranach,64 m, 3 piętro lub zamienię na mniejsze. Tel. 695626696 =Wynajmę mieszkanie 2

pokojowe przy ul. Makuszyńskiego III piętro dostępne od 01.04.2016r. Tel. 690299117

52,6m2 ul. Komorowskiego 1 w Śremie-cena 137 tys.zł Tel. 603165253 lub 612825102 =Działka budowlana, media

1200 m 2 Śrem-Drzonek ul. Czereśniowa 1 cena 50 zł? za 1m2 i inne. Tel. 603165253 lub 612825102 =Działka budowla, media 720m2

Śrem -Pysząca ul. Rycerska, cena 50 zł za 1m2 i inne.Tel. 603165253 lub 61 2825102 =Do wynajęcia kawalerka na

Jezioranach. Tel. 608509213 =Do wynajęcia mieszkanie 70m

kw, Pl.20 Października. Tel. 501299512 =Wynajmę 3 pokojowe mieszkanie w Śremie 52,5 m2 na 3 piętro wolne od zaraz. Tel. 695929728 =Sprzedam działkę ogrodową

za 11tys.zł. Tel.600384605 =Sprzedam działkę na terenie

POD HELENKI, kierunek Błociszewo. Na działce altana, woda, prą?d, krzewy i drzewa owocowe. Tel. 696029647

Nie masz czasu i siły uporać się z bałaganem? Zadzwoń! Posprzatam szybko, sprawnie i dokładnie. Tel. 886527500

Do wydania czwartkowego gazetyogłoszenia należy przesyłać do wtorku do godziny 11.


29 =Usługi budowlane, remontowe, wykończeniowe - solidnie, wieloletnia praktyka. Tel. 792 524 744

= Atrakcyjna pożyczka minimum

formalności Tel. 693 688 649 = EKSPRES gotówkowy!

Pożyczymy do 25.000zł! Tel. 693 688 649 =GOTÓWKA NA DOWOLNY CEL ZADZWOŃ 693 688 649 =KASA Potrzebujesz pieniędzy?

ZADZWOŃ 693 688 649 =Ale pożyczka nawet w 24

godziny. Tel. 693 688 649 =Spawanie

aluminium oraz kwasówki - miski olejowe, rurki klimatyzacji, zbiorniki, balustrady z drewnem oraz szkłem, pochwyty, poręczę. Tel. 601999968 =Naprawa okien, drzwi PCV i alu, naprawa rolet. Tel. 517870754 =Usługi

busem towarowym przeprowadzki i inne, nawiąże współpracę. Tel. 785 265 677 =Kominki,

schody, parapety z kamienia lub marmuru. Tel. 785 265 677 =Muzyk

gra i śpiewa. Osiemnastki, jubileusze, wszelkie imprezki okolicznościowe. Tel. 600898829 =Nagrobki

podnoszenie, renowacja, konserwacja lub stała opieka nad grobami. Tel. 785 265 677

=Ubezpieczenia OC, AC, NNW, szyby, domy, mieszkania, rolne, podróży - najtaniej w mieście Śrem Helenki ul. Kossaka 1. ZAPRASZAMY Tel. 605644877 =Szpachlowanie, malowanie, tapetowanie, panele, drzwi, okna, płytki, łazienki, tarasy, elewacje, murarka, grille z kamienia polnego. Tel. 693071439 =Profesjonalne zakładanie glazury, paneli podłogowych – na życzenie klienta doradztwo i wizualizacje. Tel. 519866744 =Naprawa pralek, lodówek, zmywarek, kuchenek elektrycznych. Tel. 601843988 =Muzyk gra i śpiewa. Osiemnastki, jubileusze, wszelkie imprezki okolicznościowe. Tel. 600898829 =Naprawa domowych wielofunkcyjnych maszyn do szycia wszelkiego typu. Tel. 668211441 =Zaopiekuje się osobą starszą lub chorą w godz. popołudniowych oraz w weekendy. Długoletnie doświadczenie. Tel. 667292943 =Usługi ogólnobudowlane, murowanie, szpachlowanie, malowanie, panele, płytki, usługi remontowe. Tel. 609245378

obsługi maszyn CNC. Mile widziane osoby po szkoleniu. Kontakt od 9 do 17 pod nr tel. 609614209 =Przyjmę do pracy pracownika.

Firma ogólnobudowlana. Tel. 509915303 =Firma na terenie Śremu

przyjmie do pracy w biurze w charakterze telefonicznej obsługi klienta. Miła atmosfera, dobre warunki pracy. Tel. 609801118 =Praca od zaraz na produkcji -

=Przyjmę do pracy w firmie

manualna przy składaniu profili okiennych na jedną zmianę. Kontakt od 9 do 17 pod nr tel. 609614209

=Zatrudnię do prac dekarskich -

=Stała praca dla osób ze

=Pilnie poszukuję Pani do

znajomością rysunku technicznego i narzę?dzi pomiarowych. Przyuczenie do

remontowej. Tel. 602309048 umowa o pracę. Tel. 507878527 lodziarni na terenie Śremu. Tel. 725252821


30

__________________________________________


___

___

Prawdziwie Zmartwychwstał!!! 31 Reklama www.gazetydarmowe.pl www.kurier-sremski.pl

tel. 608 321 436 _____________________________________________________

Każdy kurs na telefon RABAT dotyczy dni roboczych

Salon Meblowy meble tapicerowane, meble pokojowe MACIEJ SZCZEPANIAK właściciel - tel. 604 889 378

Kuchnie

Oferta ważna od 07.04 do 13.04.2016 r.

3599 Szynka swojska pilzneńska Taurus 1 kg

899

2599 Szynka górska Taurus 1 kg

2299

1999

Kiełbasa wiejska dębowiecka

Polędwica tatrzańska

SmakMięs

SmakMięs

1 kg

1 kg

1999

Pasztet Guciów Wasąg

Mięsko z babcinego pieca

1 kg

Wasąg

2499 Kiełbasa wiejska pieczona z Górna ZM Smak Górna 1 kg

3299

2499

Szynka swojska z Górna

Kiełbasa półsucha

ZM Smak Górna

ZM Smak Górna

1 kg

1 kg

SUPERMARKET ŒREM w w w . l e c l e r c - s r e m . p l

Meble łazienkowe

1 kg

Œrem

ul. Kolejowa 1A, 63-100 ŒREM

godziny otwarcia:

pon. - sob.: 7.00 - 20.30 niedziela: 9.00 - 18.00

Istnieje możliwość płatności w Euro.

Stoły i krzesła

REKLAMA

608 321 436


32

_____________________________________________________

Kurier Śremski nr14 07.04.2016  

Kurier Śremski nr14 07.04.2016

Kurier Śremski nr14 07.04.2016  

Kurier Śremski nr14 07.04.2016

Advertisement